Hlavní Testy

Sled: hodnocení výrobce - což je lepší volit pro 2leté dítě

Zimní sezóna se pro rodiče s dětmi do dvou let stává často těžkým obdobím. Musíme přemýšlet o tom, jak s nimi chodit skrz závěje a led, na nestabilním povrchu a obtížné cestě. Nejlepší volbou je zakoupení vlastního vozidla pro dítě. V blogu "Tovariki" jsme zjistili, jak si vybrat sáňky pro dítě od 1 roku nebo 2 let na základě specifik, nuancí a funkcí..

Hlavní typy

Nejprve se musíte rozhodnout o účelu nákupu. Bude to dopravní prostředek nebo zábava, budete muset jezdit po rovné silnici nebo budete často muset jít z kopce.

Druhým důležitým bodem je vykořisťování. Chcete své dítě naučit jezdit samostatně nebo si ho chcete vzít sami. Významnou roli hrají rozměry a hmotnost produktu..

Třetí je výroba. Domácí značky vykazují vynikající ukazatele výkonu - dosahují ideální rovnováhy nákladů a parametrů, jako je ochrana před chladem, nárazy větru, stabilita na ledovém povrchu.

Pokud v jiných oblastech produktů (automobilový průmysl nebo high-tech průmysl) stále nemůžeme úspěšně konkurovat zahraničním značkám, situace je jiná. Nikdo nechápe zvláštnosti ruských zim jako domácí producenti. Vzhledem k rozdílu v ceně by ruské společnosti měly být upřednostněny, protože jsou odbornější a levnější - nevznikají zbytečné náklady na dopravu a nebudete muset platit navíc za velké světové jméno. Jaké sáňky jsou pro děti pohodlné, s přihlédnutím ke zvláštnostem našich povětrnostních podmínek? Pojďme to pochopit.

Klasický kov


Modifikovaný model sovětského typu. Konstrukce nyní může mít nejen ploché vodicí lišty, ale také duté, ve formě trubky. Pro větší pohodlí je někdy k dispozici odnímatelné opěradlo. Mnoho produktů je vybaveno pohyblivou rukojetí. Vpředu se kov ohýbá a vytváří tak dobrou oporu pro nohy v sedě. Povlak je často dřevěný, ale existují i ​​varianty s příčnými příčkami vyrobenými z plastu.

Určeno pro děti od jednoho roku. Dítě může takový transport používat, dokud nepřekročí hmotnostní limit 50 kg.

 • Vhodné pro lyžování i pro pěší turistiku.
 • Dítě by již mělo být schopné sebevědomě sedět, držet se, vyrovnat se.

Sanimobily


Stejná klasika, ale s přídavnou funkcí jízdy na tvrdém povrchu. To je možné díky malým kolům nad běžci. Pomocí speciálního spínače lze strukturu spustit a změnit na kočárek. Tyto modely jsou vyráběny pouze na bázi trubkových běžců a jsou vhodnější pro vyčištěné zimní silnice a led.

 • Na tomto univerzálním „mobilu“ můžete snadno procházet roztavené části dráhy.
 • Náklady tohoto typu jsou hlavní výhodou. Takže pokud jejich cenové rozpětí končí na 3000r., Pak další typ - začíná.
 • Z hlediska pohodlí pro malého cestujícího tato verze stále ztrácí na svých analogech: nemá metody spolehlivé fixace, ochranné závěsy, další příslušenství.

Kočárky

Dražší, ale funkční, ergonomický a pohodlný. Pokud vás zajímá - jaké sáňky si vybrat pro dítě od 1 roku, tato volba se perfektně hodí. V tomto provedení je dítě pevně připevněno na všech stranách - nebude fungovat klouzat nebo klesat.

 • Můžete dítě umístit do sedu i do polohy vleže a chránič ho chrání před sněžením nebo deštěm.
 • Ve spodní části mají modely speciální markýzu určenou k upevnění a ochraně před větrem. Vaše dítě bude chráněno před jakýmkoli problémem - sněžení a další projevy počasí ho nebudou rušit.
 • Další důležitou výhodou je kompaktnost. Objemný vzhled, snadno se skládají, lze je umístit na balkon nebo do skříně.
 • Čištění je snadné, materiál je odolný vůči nečistotám a vlhkosti..
 • Nelze je použít pro lyžování. Navrženo pouze pro pohodlnou procházku po silnici.

Sáně

Nejjednodušší a levná volba ze všech uvedených. I „sovětské“ analogy vyhrávají v ceně. Můžete si je koupit za 500-700 s. Provedení na dvou plastových běžcích s příčnými kolejnicemi.

 • Model je velmi odolný vůči vnějšímu poškození..
 • Toto není nejvhodnější volba pro běžné procházky. Nemají měkké povlaky, často dokonce záda. Jejich prvkem je horská dráha. Pokud uvažujete o tom, které saně jsou nejlepší pro 2leté dítě, saně budou jednoduchým a cenově dostupným řešením. Ale pro dítě mladší není tento typ nejvhodnější (pokud nejste připraveni ho nechat jít na takovou zábavu).

Sněžné skútry

Těžká kovová jednotka připomínající sněžný skútr, pouze ve zmenšeném formátu.

 • K dispozici je volant, široké plastové lišty, vestavěná brzda (ale při rychlosti při klesání z hory to nefunguje dobře).
 • Skvělý způsob, jak se pobavit pro dítě, které již překročilo pětiletý práh..
 • Pro mladší děti je tato možnost příliš těžká..

Sníh auta

Ještě větší, pokročilejší a komplikovanější modifikace. Je lepší sedět pro ně dítě od 7 let.

 • Vypadají působivě, v některých produktech jsou brzdové systémy a další „dospělé“ varianty.
 • Kromě rozměrů, které jsou pro dítě nemožné, bude třeba vynaložit velké úsilí na jejich kontrolu..

Led

Každý, kdo je od dětství znám, má plastové plátno s držadly pro kontrolu. Moderní modely jsou zajímavější, pohodlnější a vylepšené. Existují modifikace, které se podobají plastovému žlabu ve tvaru. Navrženo pro zábavu z kopce.

 • Díky sníženému tření vyvíjejí bez problémů vysokou rychlost. A proto nejsou určeny pro děti do 3 let.
 • Některé jsou vybaveny tažným lanem, které je dobré pro krátké procházky..
 • Mělo by být zřejmé, že nemají žádné zvláštní prostředky ochrany..

Jak si vybrat dětské saně

Je třeba si uvědomit, že nákup by měl být pohodlný nejen pro dítě, ale také pro rodiče. Pro matku je důležité, aby produkt měl dobrou ovladatelnost, snadný pohyb, kompaktnost. Pro dítě zůstává bezpečnost a spolehlivost hlavním kritériem. Kvalitní materiály a dlouhá životnost doplňují požadavky.

Budeme analyzovat hlavní kritéria, která jsou klíčová při výběru produktů.

Rozměry

V tomto případě funguje jednoduchý princip: čím pohodlnější je saně, tím více váží. Pokud maminka často chodí na procházku se svým dítětem sama, nevybírejte objemné vzorky.

Ve většině případů kočárky váží přibližně 5 kg. Dobré možnosti se mohou ukázat jako snadné, každá po 3-4 kg. Celkově - 6-8 kg. Ale běžné kovové modely s opěradlem váží nejvýše 3 kg. Nejlehčí jsou plasty (1,5-2 kg), během přenosu nebudou žádné problémy. Není však bezpečné tam dát jednoleté dítě. Nejsou k dispozici žádné pásy ani jiné způsoby spolehlivého upevnění..

Kompaktní (skládací design)

To je příležitost složit saně. Tato možnost je důležitá pro úsporu úložného prostoru. Kromě toho je také snazší sestavit montovaná mini-vozidla domů.

Klasické kovové odrůdy nebo sáňky takový mechanismus nemají, ale kočárky mají schopnost redukovat velikost produktu 2-3krát. A to je pohodlné skladování a snadné přenášení.

Pero

Parametr s exkluzivní hodnotou pro rodiče. Obzvláště pokud jde o jednoleté dítě nebo mladší. V tomto případě je důležité zimní vozidlo snadno ovládat. K tomu musí být držadlo pevné, stabilní a silné. Pokud tyto podmínky nejsou splněny, se silným poryvem větru, ostrou zatáčkou, přejetím závěje nebo ledu, nemůžete držet kontrolu a naplnit dítě na jedné straně.

Věnujte pozornost povlaku - měl by být žebrován, nejlépe silikonem nebo jinými vložkami, aby se zcela vyloučilo uklouznutí. Jinak během prudkého klesání lze saně jednoduše vytáhnout z rukou. Je však nutné zajistit, aby držadlo nemělo, nebylo příliš tuhé. Hledejte prostřední terén nebo speciální rukavice.

Opěrka pro nohy

Musí být. Velkou výhodou bude schopnost to upravit - pak se zvýšením růstu dítěte nebudete muset měnit jeho oblíbený transport. Je také důležité, aby stojan měl těsné kování - děti mají zvyk nejen se o něj opírat, ale také pravidelně tisknout.

Běžci

Existují dva hlavní typy - trubkové a ploché. První jsou určeny pro kluzké povrchy (led a tvrdý sníh). Ale pro volné zóny nejsou příliš vhodné. V tomto případě byt.

Vyberte si možnost v závislosti na situaci ve městě. Pokud jsou silnice pravidelně čištěny, je lepší vzít první, pokud není sníh vyčištěn několik týdnů - druhý.

Kola

Když jsme vytřídili, co jsou sáně, na některých z nich jsme zmínili přítomnost této možnosti. Invalidní vozíky jsou k dispozici v 9 z 10 případů. Díky této funkci je lze snadno spustit (jedním pohybem), perfektně zvládnout roztavené úseky silnice, jsou při nakupování nezbytné.

Kola mají gumový povlak, mohou působit jako vodítka i při jízdě na tvrdém sněhu.

Bezpečnost

Odborníci si všimnou funkce - nízké designy jsou více chráněny. Nízké sáňky s běžně rozšířenými běžci jsou stabilní, nespadnou z náhlého pohybu nebo nárazu větru, snadněji se ovládají.

Druhým aspektem jsou pásy. Na moderních vzorcích jsou instalovány na principu dětských autosedaček. Nemají samozřejmě takovou funkčnost jako analogy, ale to není nutné. Hlavní věcí je nenechat dítě vypadnout z místa.

Markýza a vrchol

Vzhledem ke zvláštnostem ruské zimy - neustálým dešťům a náhlým nárazům větru - jsou tyto dva parametry velmi důležité. Existuje mnoho dobrých modelů, které žádný nemají, ale pokud si rodič chce být jistý úplným pohodlím dítěte, je lepší zvolit výrobky vybavené těmito prvky.

Materiál

Konvenční saně jsou vyrobeny z hliníku jako nejlehčí kov. Ocel se používá méně často - je silnější, ale těžší. Oba materiály jsou funkční a pohodlné. Struktury používají dřevo nebo plast. U invalidních vozíků se vyplatí věnovat pozornost materiálu, ze kterého jsou vyrobeny povlaky, markýzy, bezpečnostní pásy a vnitřní vrstvy. U klasických výrobků není tento aspekt významný.

Hodnocení nejlepších dětských saní

Nyní se podívejme na konkrétní modely, které právem získaly čestné místo na trhu, pokud jde o parametry a recenze zákazníků..

Kristy luxusní dvojče

Když přemýšlíte, jaký je nejlepší výběr saní na kolech, rozhodně byste tuto možnost neměli připravit. Se stylovým vzhledem se vyznačuje vysokou funkčností.

klady
✔4 polohy opěradla, které vám umožní umístit dítě do nejpohodlnější polohy.
✔ Sedadlo je širší než standardní sedadlo, takže dítě nemá žádné potíže ani v nejsilnější bundě nebo svrchní bundě.
✔ Deka odolná proti vlhkosti a větru větru spolehlivě pokrývá celou spodní část a horní část je skryta pod hustým hledím.
✔ Dobrý kříž na zasněžených místech (dokonce i závěje).
✔ Stabilní smyk s extra koly.
✔ Jednoduché ovládání.
Clips Spony bezpečnostních pásů.
✔ Snadné skládání.
Minusy
✔ Vzhledem k malým kolům je obtížné jezdit po nerovných cestách.
✔ Vysoké sedací kliky.

Klokaní pantofle - 2

Odolná tkanina chráněná před větrem a vlhkostí, i když není příliš silná, nevytváří pocit objemnosti. Tenká, lehká, ale spolehlivá struktura. Skládací mechanismus navíc umožňuje umístit saně i na malé police.

V konfiguraci najdete další ochranný kryt pro hledí, který chrání před slabým sněhem, kryt pro ochranu nohou a navíc malý sáček připevněný k samotnému kočárku..

klady
✔ Dostupnost reflektorů, pozorovací okno.
✔ Dvojité rukojeti.
Minusy
✔ Vzhledem k malým kolům je obtížné jezdit po nerovných cestách.

Push-Pull Elite

Přestože se jedná o poněkud celkový design (7,5 kg), je pro dítě pohodlné. Textilní bariéra před markýzou a vrcholkem skrývá drobky před špatným počasím.

Výhody
✔ Opěradlo je nastavitelné ve 3 polohách, z nichž jedna je vodorovná.
✔ Kovová rukojeť se speciálním povrchem může být snadno hozena na obě strany - dítě může být neseno dozadu, aby bylo chráněno před větru..
✔ Maximální hmotnost - do 50 kg.
✔ Pohoří pohodlně do kopce.
✔ Atraktivní vzhled.
✔ Spolehlivá kostra.
✔ Palčáky pro mámu.
✔ Všechny tkaniny jsou odnímatelné a snadno omyvatelné.
nevýhody
✔ Vysoké náklady ve srovnání s analogy, ale odpovídající funkčnosti - od 5 000 r.

Obrázek 7

Model si získal pozornost zákazníků díky dobrému poměru cena / kvalita (asi 4500 p.). Současně se ve výrobě používá 70% ovčí kůže, doplňky evropského stylu, lakovaná povrchová úprava hlavních prvků.

klady
✔ Manévrovatelnost a citlivost.
✔ Měkký pedál.
Minusy
Functionality Funkčnost na střední úrovni.
✔ Blokování pozic 3, ne 4, jako u některých analogů.
✔ Nízká stabilita.

Nika Děti 7-2

Malý design vám umožní spravovat to bez velkého úsilí. V sadě najdete matraci, potah a speciální tašku. Doporučuje se však doplnit první odstavec - standardní není schopen dítě zahřát v silném mrazu.

Výhody
✔Mobilita.
✔ Nízká hmotnost.
✔ Pěkný design.
nevýhody
✔ Nastavitelná rukojeť.
✔ Není to nejpohodlnější přepínání běžců na kolech.

Micio Bunnies

Útulný a roztomilý kočárek vypadá skvěle, má ochrannou markýzu a hledí bez srsti. Hlavním rysem je, že má dvě sedadla - skvělá volba pro šťastné dvojčata.

klady
✔ Spolehlivé bezpečnostní pásy.
Angle Úhel náklonu nastavitelný na 170 stupňů.
✔ Velké kapuce.
Minusy
✔ Rukojeti nelze vyhodit dopředu.

Komfort bohaté hračky

Souprava obsahuje spojku a izolovanou markýzu nohou. Zmrazení v takovém kočárku je téměř nemožné. Navzdory názvu jsou náklady na produkt poměrně průměrné. V různých konfiguracích se pohybuje od 4 000 do 5 000 r.

Výhody
Back Zadní část je upevněna ve 3 polohách.
✔ Na kolejích jsou umístěna malá kola, která přispívají k pohodlné jízdě po asfaltovém povrchu.
nevýhody
Modification Opravdu „pěkná penny“ pro dvojčata může létat - 9 000 r.

A konečně, důležitý aspekt, který je důležité vzít v úvahu, když si vyberete saně pro dítě. Vždy pamatujte, že kvalitní produkt může vydržet dlouhou dobu. A protože to chcete dosáhnout, věnujte pozornost vysokému maximálnímu věkovému limitu a hmotnostnímu limitu. V katalogu obchodní platformy Tovarika hledejte produkty domácích výrobců, které ještě více zpříjemní chůzi s dítětem.

Top 10 nejlepších dětských zimních saní s kolečky 2019

Sáňky s kolečky - univerzální zařízení, na kterém můžete své dítě nosit nejen na sněhu, ale také na asfaltu nebo dokonce po polní cestě. V současné době existuje na trhu mnoho řešení od různých výrobců, ale při sestavování našeho hodnocení jsme věnovali pozornost pouze těm, kteří od uživatelů dostali nejlepší recenze. Shromáždili jsme je v našem článku. Meet - zimní saně pro děti, top 10.

№10 - Sled Ruské hračky Premium

Cena: 3 800 rublů

Levný model je vyroben mimořádně vysoké kvality - všechny spoje jsou přivařeny po obvodu kruhu, což zaručuje jeho trvanlivost. Konstrukce posuvného mechanismu kol je provedena takovým způsobem, že je velmi snadné přepínat mezi nimi a běžci, aniž by bylo nutné dítě vyjmout ze saně. Výhodou je zdůraznění maximálního zatížení, které se rovná 140 kilogramům.

Slušné vybavení - je zde tažné lano, kvalitní bezpečnostní pás, křížová klika a tlačná rukojeť. Z nedostatků vybíráme pouze hmotnost, která se rovná 7,5 kg. Na úkor zvedání saní do vysokého patra není snadný úkol.

Č. 9 - Sledge Galaxy Mishutka 1 Station Wagon

Cena: 1 810 rublů

Sáňky přicházejí v několika barvách, mezi nimiž určitě najdete něco, co se vám i vašemu dítěti bude líbit. Klíčovou výhodou modelu oproti konkurentům za stejnou cenu je přítomnost zády. Tato součást je pro vaše dítě jednoduše nutná, aby se během cesty cítila pohodlně. Přispívá k tomu i opěrka nohou.

Rukojeť je navržena tak, aby ji bylo možné vyhodit dopředu. Užitečné, pokud nechcete tlačit saně, ale zatáhněte. Přepínání z běžců na kola probíhá pomocí speciálního pedálu. Mechanismus je vyroben z levných materiálů, takže při neopatrném provozu se může zlomit. Další nevýhodou modelu je absence bezpečnostního pásu. Přesto je „Mishutka“ z hlediska ceny a kvality přesvědčivá.

Č. 8 - Sanki DiM (VEL-2 / VEL-2 K)

Cena: 990 rublů

Jednou z hlavních vlastností saní je lehkost. Design váží pouze 3,5 kilogramu, takže s ním nebudou žádné problémy, i když budete bydlet na vysokém patře v domě bez výtahu. Dalším bodem, kterému musíte věnovat pozornost, je to, kolik stojí model. To jsou některé z nejdostupnějších kolečkových saní na trhu. Nejsou prováděny tak kvalitně jako dražší konkurenti, ale při opatrném používání by vám měli trvat dlouho..

Je pozoruhodné, že model má odnímatelnou záda, která často chybí v saních za cenu několikrát dražší. Ale výrobce zapomněl na bezpečnostní pás. Až na tuto chvíli, osmá pozice našeho hodnocení nejlepších saní s kolečky pro děti nemá významné minusy.

Č. 7 - Sledge Nika Skid (SSK)

Cena: 830 rublů

Pokud hledáte sáňky pro děti od 1 roku, pak je tu pro vás zajímavá možnost - rozpočtové řešení Sledge Nika Salazki. Stejně jako předchozí model váží pouze 3,5 kg, ale srovnání vyhraje díky skutečnosti, že má bezpečnostní pás, který spolehlivě upevní dítě. Kola jsou dobrá, umožňují vám jezdit v zimě na jakémkoli povrchu, včetně asfaltu.

Obecně jsou rozměry saně kompaktní - 38,50 × 93 cm. Díky tomu nebudou saně během skladování zabírat mnoho místa a jsou vhodné pro přepravu. Mezi nedostatky jsme vybrali mírné maximální zatížení - pouze 25 kg. Výrobce tedy nedoporučuje jezdit na modelu dítěte staršího než 5 let.

Č. 6 - Sněžný skútr RT

Cena: 2 400 rublů

Na rovníku našeho sáňkování pro děti existuje řešení zvané „Sněžný skútr“. Má robustní design, který vydrží provoz několik let. Je dodáván v jasných barvách, které zaručeně potěší vaše dítě.

Sáňky jsou vyráběny tak, aby byly vhodné pro jízdu rodiči a pro nezávislé výlety dětí z kopce. Hlavní výhodou modelu jsou velká kola vyrobená z pryže, která poskytuje průchodnost na silnicích s absolutně jakýmkoli povrchem. Z minus - délka tažného lana.

Č. 5 - Sáň Galaxy Snow Galaxy Black

Cena: 2 700 rublů

Galaxy Snow Galaxy Black vybavený rukojetí vahadla. Tento design umožňuje posunout saně nebo je přetáhnout. Kromě toho existuje odnímatelné opěradlo, které můžete vždy použít, aby se vaše dítě mohlo během cesty o něj opřít. Maximální zatížení, které konstrukce vydrží, je 50 kg. Současně výrobce uvádí, že děti od 8 měsíců mohou být sledovány.

Konstrukce saně je vysoce kvalitní, svařování se provádí kompetentně. Jsou dodávány v jasných barevných schématech, mezi nimiž bude určitě něco, co vaše dítě bude líbit. Nevýhody - když je držadlo instalováno vzadu, je téměř v pravém úhlu.

Č. 4 - Sáň Nika Nikki 3 (N3)

Cena: 2 200 rublů

Krokem od zasažení našeho podstavce na podstavec byla Nika Nikki 3 (N3). Díky výsuvnému rozvoru se na něm můžete pohodlně pohybovat v zimě v oblastech bez sněhu a zavolat do nákupních center, klinik a dalších prostor. Rukojeť na saních je sklopná, díky čemuž jsou pohodlnější z hlediska skladování a přepravy.

Bezpečnostní pás modelu je vysoce kvalitní. Díky tomu nemůžete pochybovat o tom, že je dítě pevně upevněno. Nebude však mít žádné nepohodlí. Rám je vyroben z kovu, což mu umožňuje odolat těžkým nákladům. Z minus - ráfky kol nejsou vyrobeny nejlepším způsobem a snadno se ohýbají.

Č. 3 - Sankey Nika Timka 5 Station Wagon (T5U)

Cena: 2 000 rublů

Sáňka Nika Timka 5 Universal (T5U) je vhodná pro děti od 1 roku do 5 let. Je pravda, že maximální zatížení, které konstrukce dokáže odolat, je 25 kg. Přepínání ze smyků a zad nastává stisknutím pedálu, to lze provést bez pomoci rukou. Mechanismus je vyroben ve vysoké kvalitě a není pochyb o tom, že se při dlouhodobém používání neztratí.

Rukojeť zde dosahuje výšky 186 cm, takže můžete sáňky tlačit, aniž byste na ně šlápli. Pokud si přejete, můžete ho hodit dopředu, pokud se rozhodnete za sanimobile zatáhnout. Okraje kol jsou spolehlivé, takže je obtížné je ohnout. Nevýhody zahrnují skutečnost, že v poloze na kolech jsou saně nestabilní.

Č. 2 - Sanki Vyatka sáně Kiryusha-4K

Cena: 600 rublů

Navzdory tomu, kolik model stojí, má stejné funkce, které jsou k dispozici v saních za několikanásobně dražší cenu. Zde máte odnímatelnou záda, poměrně dlouhý vlečný kabel a pohodlnou rukojeť, pomocí které můžete za sebou táhnout sáňky nebo je posunout dopředu.

Maximální zatížení, které konstrukce vydrží, je 50 kg. Jak je tomu obvykle u levných řešení, kov zde není svařován nejlepším způsobem. Pokud však model provozujete opatrně, určitě vám bude sloužit po dlouhou dobu. Co si však stěžovat není, je mechanismus zatahovacích kol. Nejen, že na ně můžete přejít ze saně pouhým stisknutím nohou, a kvalita je slušná.

Č. 1 - Sanki Nika Timka 5 Junior Comfort (T5YUK)

Cena: 1100 rublů

Nika Timka 5 Junior Comfort získává naše hodnocení sáňkování. Jsou vhodné pro děti od 1 roku. Sáňky jsou vyrobeny ze spolehlivého kovu, který je kvalitně potažen barvou. Lišty modelu jsou široké, což zajišťuje stabilitu. Při přepnutí na kola není problém se scénářem ve scénáři. Rukojeť je dlouhá, kromě toho ji lze v případě potřeby vyjmout nebo vyhodit dopředu, aby se sáně táhly.

Hezkým bonusem pro dítě bude kovová opěrka pro nohy. Během cesty se dítě nedotkne silnice. K dispozici je také bezpečnostní pás, pomocí kterého můžete upevnit měkký polštář na dřevěné rošty nebo samotné dítě. Rozměry jsou kompaktní - 36,50 × 93 cm, saně váží pouze 3,7 kg. Aby při přepravě a skladování nevytvářely problémy.

Jak si vybrat sáňky pro dítě?

Jak si vybrat sáňky pro dítě?

Proces výběru sáně pro dítě musí být proveden se vší odpovědností.

Skutečně, pouze na první pohled se zdá, že saně jsou jednoduchým mechanismem, který je nám všem známý od dětství, a je poměrně obtížné se o nich dozvědět něco nového. Ve skutečnosti jsou naše znalosti zpravidla omezeny pouze na naše vlastní vzpomínky na šťastné dětství, když nás naše matka nebo starší bratr odvedl domů z mateřské školy, nebo jsme sami šli po ledovém kopci za volantem tohoto zimního auta.

Proč je výběr sáně stále těžší a těžší? Protože dnešní modely se velmi liší od saní před 20–30 lety; protože moderní výrobci pracují každý den na jejich zlepšování, zlepšování určitých vlastností, splnění přání zákazníků.

Tak, jak si vybrat sáňky pro naše dítě?

Tady se potýkáme s několika otázkami, které budeme muset vyřešit, než získáme saně:

 • Bude to saně pro jednoleté dítě nebo starší dítě;
 • Jakým podrobnostem by měla být věnována zvláštní pozornost, aby bylo dítěti poskytováno maximální pohodlí a bezpečnost;
 • Kde a za jakých podmínek použijeme saně;
 • Z jakého materiálu budou saně vyrobeny a jak se o ně postarat později;
 • Opravdu potřebujete saně, nebo jsou pro vás vhodnější saně pro invalidní vozíky;
 • Bude jen jedno batole jezdit na saních, nebo je pravděpodobné, že budete mít více doplnění. Možná má staršího bratra nebo sestru, která ještě není tak velká, aby byla sama bez saní. Pokud by saně měly mít tuhou rukojeť nebo dostatek lana;
 • Atd. a tak dále.

Zkusme vám pomoci pochopit všechny tyto nuance..

První věc, kterou jsme se rozhodli, je, zda bereme saně pro dítě od 1 do 4 let, nebo pro dítě od 4 let..

V našem obchodě jsou pouze saně, které lze použít pro ty nejmenší. Jejich zásadní rozdíl spočívá v tom, že místo lana existuje pevná železná nebo plastová rukojeť, která umožňuje rodičům nosit sáňky za sebou nebo před nimi, což je zvláště důležité, když potřebují přejít silnici, a také proto, aby vítr nevyfoukl dítě do obličeje. Sáňky pro kojence mají vždy stabilní opěradlo a bezpečnostní pásy. Kromě toho může existovat několik dalších podrobností, které saně pro starší děti nemají..

Sáňky pro děti od 4 do 5 let jsou zpravidla zbaveny pevné kliky, bezpečnostních pásů, opěradel, hledí, kol, teplých přikrývek a dalších detailů. Jejich hlavním účelem je být schopen sjíždět z kopce, když nadměrné části budou zasahovat pouze. Pokud hledáte sáňky pro dítě tohoto věku, věnujte pozornost co nejméně ostrým úhlům..

Sáňky pro kojence jsou vždy nižší než sáňky pro 4-5 leté dítě, mají stabilní široké lyže, které poskytují větší stabilitu. Pokud je to žádoucí, může být křížová rukojeť na těchto saních zcela odstraněna, a to za pár sekund.

Schopnost transformovat saně pro mnoho rodičů je téměř hlavním argumentem při nákupu.

Sáňky prezentované v našem obchodě lze rozdělit do několika kategorií:

 • obyčejné saně
 • dvojčata
 • kolo saně
 • sáně na kola

Obyčejné saně jsou trochu podobné těm, které jsme měli v dětství, ale jsou modernější a vybavené pevnou kovovou rukojetí, kterou lze hodit ze dvou stran. To je nezbytné, aby se usnadnilo jejich řízení a kdykoli odvrátit dítě od větru. Na těchto modelech je také opěrka nohou, která zvyšuje pohodlí saní.
Kromě toho si můžete koupit matraci nebo sedačku s potahem na nohy, aby vaše dítě bylo vždy teplé.
Dětské sáňky "Timka 5"

Sáňky dvojčat jsou vhodné, pokud máte dvě děti stejného věku nebo například počasí. Snadněji se ovládají, snáze se skladují a přepravují než dvě běžné saně..
Sáně pro dvojčata "Nick"

Sáňkařský kočárek zase zase vypadá jako kočár na lyžích. Jsou vyspělejší: mají nastavitelnou kapuci, teplý potah pro nohy, existují také modely s nastavitelným opěradlem (včetně polohy na zádech), s nastavitelnou opěrkou pro nohy. Kromě toho tam může být taška, spojky na ruce, kožešinová výbava. Rukojeť v takových saních může být překlopena nebo upevněna za dítětem. Takové sáňky jsou teplejší, skvělé pro děti a zcela je chrání před sněhem nebo větrem.
Saně "Timka-2 Comfort +"
Invalidní vozík "Timka Premium"
Saně "Nika pro děti - 2"
Saně "Nika pro děti - 4"
Saně "Nika pro děti-6"

Zatahovací sáňky vypadají stejně jako modely v předchozí kategorii, ale mají obrovské plus - zatahovací kola. To znamená, že kromě běžců existují čtyři kola, na která můžete snadno umístit saně pouhým stisknutím nohou na pedál, a je také snadné je vrátit do původní polohy. To je velmi výhodné, pokud musíte projít úsek silnice bez sněhu, jít do obchodu nebo jet do výtahu.
Saně "Nika dětem-7"
Saně "Nika pro děti-7-2"

Pokud jde o materiál, ze kterého jsou saně vyrobeny, všechny naše modely mají kovovou základnu, kovové smykadla, sedadla mohou být vyrobena z dřevěných prken nebo z tvrdého plastu. Tato kombinace co nejpřesněji vyhovuje potřebám malého cestujícího a snadné ovládání pro jeho rodiče. Aby nedocházelo ke korozi běžců, nedoporučuje se je často umývat, stačí je po procházce otřít suchým hadříkem. Na kovových sáněch se může barva v průběhu času začít odlupovat. Ale taková sáně je méně objemná než plastová, lze je použít při jakékoli teplotě, nemají žádná hmotnostní omezení, nečistoty nejí do svých běžců, jako dřevěné. Nafukovací modely nejsou vhodné pro děti do 4 let..

Není možné potěšit každého a vše v jednom modelu. Musíte si sami stanovit priority, nebo, pokud jste se ztrátou, požádat o radu od prodejců našeho obchodu, kteří vám pomohou při výběru toho nejlepšího.

Zimní dětská doprava: saně, led, sněhové skútry, sněhové skútry

Zima je v plném proudu, na ulici je vánice, pak led, pak tání a často - tradiční městská bláta. Je dobré, že výrobci dětského zboží, jmenovitě zimní přeprava pro děti, se snaží matkám usnadnit život a zajistit dětem radost. Jak si vybrat z této odrůdy? Pojďme mluvit o odrůdách, výhodách, nevýhodách a nuancích dětských vozidel na zimu.

Sáně

Co to je - není třeba vysvětlovat. Každý z nás měl v našem dětství saně - klasické, na laně, s kovovými běžci a dřevěným sedákem. Od té doby se design saní změnil jen málo, ale výrobci stále dělali určitá vylepšení.

Dětská dřevěná skluzavka

Druhy sáněk:

v závislosti na použitých materiálech při výrobě
- dřevěný;
- plastický;
- kov;
- kombinovaný;

v závislosti na cíli
- klasické saně;
- saně pro invalidní vozíky;

v závislosti na designu
- skládací (jako invalidní vozíky);
- Celý;
- transformátory (zadní část je odstraněna, posunovací rukojeť je upravena atd.).

Existují také „exotické“ modely - se zavazadlovým nosičem (podobně jako nosič na úschovu kol), sáně dvojčat, sáněmi (více podobné ledu).


Modelové saně pro dvě děti

Výhody saní:

- snadnost použití - můžete přivázat lano, můžete použít tlačnou rukojeť a změnit polohu dítěte podle jeho preferencí, situace a počasí - buď směrem k matce, nebo směrem ke směru pohybu;
- možnost použití za proměnlivého počasí - na většině modelů jsou nyní namontována kola a saně se snáze přepravují po silnici, na které není sníh nebo led;
- relativní lehkost - záleží na materiálu, ze kterého jsou saně vyrobeny, ale obecně je pro matku obtížné je v případě potřeby nosit v rukou, protože i kovové modely používají lehké kovy a lehké vzory;

Sáňkovat koryto nebo ledové sáňky

- bezpečnost - většina modelů sáněk je sama o sobě stabilní, navíc jsou vybavena zády a boky, aby dítě nespadlo a neklouzalo, a modernější jsou také vybaveny bezpečnostními pásy; některé modely jsou doplněny reflexními prvky pro lepší viditelnost na silnici;
- většina modelů je vybavena teplými kryty, chrániči proti vlhkosti, takže dítě netrpí špatným počasím; další pohodlí spočívá v tom, že kryty jsou odnímatelné a lze je prát v pračce;
- vysoká nosnost (do 50-60 kg);
- saně lze použít jak pro přepravu dítěte, tak pro lyžování;
- průměrná cena - od 600 rublů (plast, ve formě žlabu), od 1500 (klasika).

KHW saně se sklopnou rukojetí

Nevýhody saně:

- poněkud těžkopádné (mnoho výrobců již tuto nevýhodu odstranilo nabídkou skládacích modelů);
- většina modelů sáněk stanoví, že dítě na nich sedí samo (v předchozích modelech la „sovětských“ z našeho dětství, pokud je to žádoucí, mohly být na sáňky umístěny dvě děti; design moderních saní to neumožňuje);
- je-li dítě mobilní, aktivní, pak ho v klidu rychle sedí v saních.

Dřevěné skládací saně Gloco Klappschlitten

Nuance:

- věk 3 roky (klasické modely);
- věk od 8 měsíců do 4 let (sáňky).

Exotický

V prodeji najdete finské sportovní saně pro celou rodinu. Jsou vhodné pro pohyb po zasněžených chodnících, ale nejsou levné..

Sportovní finské saně pro děti i dospělé

Sanimobily

Jedná se o druh sáněk vybavených mechanismem kol, a to nejen s malými koly na koncích běžců, takže je snazší průřezy silnic, které nejsou pokryty sněhem, jmenovitě mechanismus: kola jsou větší, a můžete sanimobile přeskupit pohybem nohy (stisknutím pedálu) podvozek pak na běžcích.

Výhody sanimobilů (spolu s výhodami klasických saní):

- maximální cross-country schopnosti (Sanimobile je snadné jezdit kolem obchodu nebo supermarketu, jako kočárku);
- vysoká spolehlivost (silný kovový rám, odolnost proti deformaci, kola - podle výrobce, snížená verze průmyslového podvozku);
- vysoká nosnost (do 70 kg).

Nevýhody:

- vysoká cena - od 2 500 rublů.

Led

Dříve děti jezdily ze skluzavek na linoleových linkách, plastových listech, kartonech a dokonce i kufřících. Výrobci zimních vozidel přišli s odolnějšími, pohodlnějšími a praktičtějšími zařízeními - ledem. Jedná se o horská dráha ovládaná tělem: když dítě změní sklon a polohu těla, otočí nebo zpomalí rychlost.

Druhy kostek ledu:

- tablety s držadlem vpředu;
- tablety se dvěma držadly po stranách;
- ledové kry pro dva;
- desky s nízkými stranami;
- sedačky podushki (polštáře vyrobené z odolných, dobře posuvných materiálů z PVC s měkkou výplní uvnitř, poskytují na rozdíl od jiných modelů kostek ledu dobrý skluz a dobré odpružení).

Výhody ledových vloček:

- lehkost a v případě některých modelů - kompaktnost; Mohou je vzít s sebou kamkoli a pro dítě není obtížné je nosit samostatně;
- nízká cena - od 100 rublů.

Nevýhody ledových vloček:

- naučit se, jak bezpečně spravovat kostky ledu, vyžaduje zkušenosti a čas;
- ledové vločky jsou schopné vysoké rychlosti, ale ve většině modelů neexistují žádná bezpečnostní zařízení (avšak někteří výrobci své ledové vločky vylepší a doplní je ruční brzdou);
- na ledě mohou jezdit pouze z kopců, pro přepravu dětí po městě nejsou přizpůsobené a nevhodné.

Nejjednodušší plastové kostky ledu

Tvarohové koláče, trubičky

Záměrem a designem je lze nazvat druhem ledových vloček - jedná se o tablety různých průměrů naplněné vzduchem.

Druhy tvarohových koláčů:

- singl;
- double (duety);
- trojitá (trio).

Dvojitý tvarohový koláč s horskou dráhou

Výhody tvarohových koláčů:

- mohou být použity nejen pro sestup z kopců, ale také v létě při plavání jako nafukovací matrace;
- podle výrobců jsou tvarohové koláče vhodné pro každý věk, ale ve skutečnosti záleží na dítěti a jeho charakteru (plaché děti nemají rádi tvarohové koláče); někteří výrobci pečlivě označují „práh“ věku - od 5 do 6 let;
- nízká hmotnost, kompaktní úložiště (ve vypuštěném stavu zabírají málo místa);
- vysoká nosnost (do 150 kg) - dospělý může také použít tvarohový koláč;
- průměrná cena - od 900 rublů.

Nevýhody tvarohových koláčů:

- tvarohové koláče nejsou vhodné pro přepravu dětí po městě;
- snadno selhávají, pokud dostanou díru (výrobcům se proto doporučuje používat je na vodorovných skluzavkách, bez přírodních překážek).
Nuance:
- pro provozování tvarohových koláčů je zapotřebí čerpadlo;
- tvarohové koláče lze použít na rovných a bezpečných svazích, protože rychle zrychlují a jsou nekontrolovatelné.

Sněžné skútry

Hlavní rozdíl mezi sněžnými skútry a sáněmi je autonomní ovládání díky přítomnosti volantu. Dítě může změnit směr pohybu. To je zvláště výhodné při sestupu z kopců, pro které jsou určeny sněhové skútry.

Druhy sněhových skútrů:

Výhody sněžných skútrů:

- pohodlí pro dítě díky přítomnosti měkké sedačky, odpružení, řízení a dokonce i brzd;
- jednoduchost v řízení - každé dítě rychle ovládá rotační a brzdové mechanismy;
- bezpečnost - sněžné skútry jsou velmi stabilní, některé modely jsou vybaveny zády a bezpečnostními pásy, stejně jako brzdy, omezovač úhlu otáčení, který snižuje riziko otáčení sněžného skútru, protiskluzové pásy na sedadle tak, aby dítě neklouzlo během manévrů;
- sněžné skútry mohou být použity jak pro přepravu dítěte po městě (pokud přivazujete lano k volantu, což však není příliš pohodlné), a pro lyžování;
- vysoká nosnost (60 - 100 kg);
- průměrná cena - od 1500 rublů.

Nevýhody sněhových skútrů:

- objemnost (skládací modely dosud nebyly vynalezeny);
- relativně těžká hmotnost;
- většina modelů stanoví, že dítě sedí pouze na sněhuláka.

Nuance sněhových skútrů:

- věk 3 roky (se zády);
- věk od 4 do 5 let (bez zadních zad).

Sněžný skútr

Výrobci dětského zboží přišli s novým způsobem, jak dobýt skluzavky a sjezdovky - to je neobvyklý, ale zcela logický sněžný skútr: koloběžka s krátkými skluzmi namísto kol.

Výhody sněžných skútrů:

- snadné přenášení;
- vysoká rychlost a poměrně vysoká manévrovatelnost na svazích;
- je snazší se naučit než koloběžka, protože široká lyže poskytuje stabilitu;
- učí dítě udržovat rovnováhu, vyvíjí vestibulární aparát. Výrobci tvrdí, že jízda na sněžném skútru dokonce stanoví základ pro znalosti dítěte pro další rozvoj snowboardingu;
- kompaktní - zabírá málo místa ve „pracovním“ stavu a také se vyvíjí;
- průměrná cena - od 1 000 rublů.

Nevýhody sněhových skútrů:

- není vhodné pro malé děti, které ještě nemají dostatečnou koordinaci pohybů;
- dítě bude muset cvičit a získat svůj podíl na pádech, než bude tento způsob zimní dopravy vyvinut a bezpečný;
- vhodný pouze pro sestup z kopců, ale není vhodný pro přepravu dítěte po městě.

Nuance sněhových skútrů:

- věk dítěte od 5 do 7 let (v závislosti na konstrukci, velikosti a doporučení výrobce);
- diapozitivy by měly mít rovný povrch.

Sněžné skútry

Jedná se o „exotický“ model, v městských podmínkách je téměř nikdy nalezen a není praktický. Ve skutečnosti se jedná o smykový motocykl určený pro výlety po zasněžené krajině. Jeho hlavní výhodou je autonomie: nemusíte tahat ani tlačit, stačí tankovat. Hlavní nevýhodou je omezený rozsah a samozřejmě vysoká cena - od 70 000 rublů.

Sáně

Vybrané položky 33/33

Nové recenze

Sáňkování Sanimobile s prémiovými koly

Četl jsem komentáře níže a na své vlastní nebezpečí a riziko objednal tento model a jsem potěšen! Klouzání ve sněhu je dobré a snadné. Píšou, že když jsou kola vysunuta / zasunuta, boty jsou respektovány proti bolesti a dosud nebyly zaháknuty. Ruska, zdá se, že není vysoká na všech saních, což pro mě není vhodné, protože je to záda, bylo možné ji zvýšit. Ale obecně je to docela nákup a dítěti se to líbí. A tyrkysová barva je jen bomba)

Není divu, že saně jsou považovány za nejlepší zimní transport pro děti. Jsou vhodné pro každodenní výlety po městě a lyžování z hor. Hlavní věcí je vybrat model, který bude atraktivní pro dítě a vhodný pro rodiče.

Tradiční dětské sáňky

Tradiční varianty s kovovými rámy a dřevěnými mnohobarevnými prkny, známými od dětství, vyrábějí ruští výrobci „Fairy“, „Tian-Pusher“, „Nika“, Rusko.

Tyto modely s odnímatelnými klikami nebo lany jsou odolné a spolehlivé. Oblíbené možnosti se stojany na zavazadla pro dětské hračky a kola - k překonání úseků vozovky bez sněhu.

Skládací saně

Hmotnost do 2–3 kilogramů a kompaktní rozměry jsou jejich hlavními charakteristickými rysy. Polstrovaná sedadla mají ergonomický tvar. Výrobky jsou vybaveny odnímatelnými matracemi. Se skládacími dětskými saněmi můžete jezdit ve veřejné dopravě av bytě zaberou velmi málo místa.

Skládací modely vydávají značky "Demi" a 1 Toy.

Plastové sáňky

Pro zjednodušený tvar se plastové modely nazývají saně. Konstrukce jsou vyrobeny z vysoce odolného plastu odolného proti mrazu. Ergonomicky tvarovaná sedadla jsou vybavena bezpečnostními pásy. Další výhodou takových modelů je originální moderní design..

Tyto možnosti nejsou horší než kovové protějšky, pokud jde o propustnost a rychlost posuvu. V našem obchodě si můžete zakoupit vhodné plastové modely od výrobců Rolly Toys, Dantroy, KHW.

10 nejlepších zimních saní pro děti: podle recenzí a hodnota za peníze

S nástupem zimy přicházejí nejen prázdniny a zábava, ale také problém s pohybem dětí ve sněhu, blátě a dokonce po asfaltu. Ano, a také zábava dětí na strmém kopci nebyla zrušena. Nejlepší sáňky pro tuto sezónu nabízejí tuzemští i zahraniční výrobci. Hlavní věc je vybrat model.

Co jsou saně

Nyní výrobci nabízejí obrovský výběr saní. Liší se konstrukcí a tvarem:

 1. Na běžcích Nejjednodušší saně známé od dětství na hliníkových běžcích s vícebarevnými příčnými prkny. Plíce i pro dítě. Cena je relativně nízká a nebude trvat ani jeden rok.
 2. Sáňky pro vozíčkáře. Nejmenší děti jsou pohodlnější pro jízdu na invalidním vozíku. Nové modely jsou vybaveny přídavnými koly, ochrannými clonami a kryty, dlouhými sklopnými držadly.
 3. Led Nejjednodušší konstrukce je plastová deska kulatého nebo obdélníkového tvaru. Během sestupu je k dispozici klika. Klouzat dobře na sněhu a ledu. Skvělá náhrada za plastové sáčky, kartony a kufříky.
 4. Sněžný skůtr. Rodiče ocenili sáně se zatahovacími koly. Recenze jsou nejvíce pozitivní. Dobrá běžecká schopnost na oblých lyžích na sypkém sněhu a snadná jízda na kolech po asfaltu nebo v supermarketu. Pro mnoho matek je to jedna z nejlepších dětských zimních saní..
 5. Sněžný skútr. Vhodné nejen pro dítě ve věku 4 let, ale také pro dospívající. Připomíná to sněžný skútr: pohodlné sezení, volant, brzdy. Snadno klouže po širokých plastových běžcích, neprohrabává se ve sněhu. Volant je vybaven omezovačem otáčení pro bezpečné klesání po svazích. Má velkou rezervu bezpečnosti. Je však žádoucí promazat rotační mechanismus, aby se prodloužila životnost.
 6. Nafukovací tvarohový sáček. Hadice. Měkké, lehké, pohodlné. Vyrobeno z PVC různých barev. Při sestupu z hory se vyvíjejí vysokou rychlostí a jsou prakticky nekontrolovatelné.
 7. Sáně fazole. Výrobky nové generace. Jsou vyrobeny z mrazuvzdorných materiálů, nárazuvzdorné, lehké. Díky zjednodušenému tvaru a nepřítomnosti ostrých rohů jsou pro jednoleté děti zcela bezpečné. Německé a norské firmy je dodávají do Ruska, takže cena takového produktu je poměrně vysoká.
 8. Sněhové sáňky. Jsou vyráběny známými automobilovými společnostmi Porsche, BMW. Nové technologie pomáhají získat ultralehké slitiny, které poskytují výrobku požadovanou pevnost a nízkou hmotnost. Zjednodušený tvar, jako závodní auta. Váží se od 4 do 6 kg, některé modely se skládají a zabírají velmi málo místa v kufru nebo spíži. Při sestupu z hory se takové sáňkařské skútry vyvíjejí vysokou rychlostí a mohou být nebezpečné jak pro „jezdce“, tak pro ostatní lidi. Měly by být vybrány sněžné skútry bez ostrých rohů a s nižším přistáním. Cena takového zimního koně je poměrně vysoká.

S tak širokou paletou tvarů a vzorů si můžete snadno vybrat dobré a odolné saně pro své dítě.

Kritéria výběru

Existují pravidla pro výběr saní. Ne všechny z nich jsou stejně vhodné v konkrétní situaci..

 1. Věk dítěte. Pro děti je hlavní věcí bezpečnost a pohodlí na saních a pro starší děti to není jen dopravní prostředek, ale také možnost jezdit z kopce.
 2. Počasí v regionu. Pokud jsou thaws běžné, bude vhodnou možností řešení sáňky s přídavnými koly..
 3. Materiál produktu Mrazuvzdorný, odolný proti nárazům, dostatečně lehký, šetrný k životnímu prostředí.
 4. Rozměry skluzu. Nezabírejte doma velký prostor a je pohodlné sedět při chůzi.
 5. Vedlejší funkce. Kříž přes rukojeť, přítomnost brzdy, odnímatelná záda atd..
 6. Účel akvizice. Chodit po městě nebo trávit čas na horské dráze.
 7. Cena vydání. Rodinné finanční příležitosti.

V každém případě je důležitá bezpečnost při práci na saních! Absence ostrých rohů, stabilita, přítomnost bezpečnostních pásů.

Nejlepší a nejpohodlnější saně

Recenze TOP-10 výborných dětských saní pro zimní období vám pomůže se správným výběrem. Uvažujme každý model podrobněji..

RT Snow Maiden 2

Průměrná cena - 2880 rublů.

To jsou některé z nejlepších kočárků k dispozici. Jsou vhodné pro děti od osmi měsíců věku. Rám z ocelového polooválného profilu.

Pohodlná rukojeť je doplněna dvěma držáky pro snadné ovládání, snadno se převrhne. Poloha opěradla je nastavitelná ve dvou polohách:

Při složení je tloušťka saní 14 cm.

Úplná recenze: jak si vybrat dobré dětské saně

Jak vybrat nejlepší možnost z mnoha sáněk prezentovaných v obchodech a ne přeplatit? Kde začíná starost o pohodlí a pohodlí dítěte a tvrdý marketing a propagace spotřebitele za drahý nákup? Potřebují saně kliky, kola a hledí? Pojďme to pochopit.

Invalidní vozík

Nejedná se přesně o saně, nýbrž o „chodící hůl“ v zimní verzi. Rozdíl od běžného kočárku spočívá v tom, že místo kol, běžců. Existují však i malá kola - pro nákupy, křižování silnice a procházky po vyčištěných částech chodníků.

Nick Kitty's sáňkařský kočárek. Předpokládaná cena: 5 649 rub.

Klady:

 • různé modely: dražší mají sklopnou záda. Zjednodušené modely poskytují více než dvě možnosti skládání: sezení a sklopení;
 • vhodné pro kojence od šesti měsíců;
 • kompaktní po složení;
 • zcela chráněno před větrem a sněhem. Některé modely mají matraci a potah na ovčí kůži, pláštěnku, kapsy.

Minusy:

 • nejde o saně v obvyklém slova smyslu, podle hmotnosti - jako plnohodnotný kočár;
 • Vhodné pro děti do tří let. Starší děti jsou stísněné a znuděné.

Skládací saně

Skládací saně (saně s odnímatelnou rukojetí) je lehká konstrukce vyrobená z dutých oblouků s nataženým plátěným krytem. Mohou být doplněny zády a loketními opěrkami. Skládaný zabírá málo místa.

Skládací sáňky "DEMI". Předpokládaná cena: 1 610 rub., Skládací skládací Galaxy. Odhadovaná cena: 1 190 rublů.

Klady:

Minusy:

 • nedostatek stability;
 • tuhost sedadla;
 • není vhodné pro děti, které ještě nesedí;
 • jezdte dobře pouze na hladkém, zapuštěném sněhu.

Saně jsou obyčejné

V boji o spotřebitele výrobce vyladí dětskou přepravu tak, že někdy je téměř nemožné najít běžná saně v obchodech.

Klady:

 • plíce;
 • vhodné pro aktivní procházky a skluzavky;
 • levný.

Minusy:

 • není vhodné pro kojence;
 • obtížně překonatelné oblasti;
 • není určeno pro dlouhé procházky.

Jak si vybrat saně? Základní principy. Shrnout

Vezměte v úvahu věk dítěte a vaše potřeby: jak často plánujete používat saně, za jakým účelem je získáváte, protože lyžování z hory je jedna věc, a procházka městem se šestiměsíčním dítětem je úplně jiná..

Předpokládejme, že se rozhodnete zůstat na nejnáročnějším modelu. Pak je důležité zvážit následující.

Rukojeť posunovače. Vyberte si volný list. Současně věnujte pozornost tomu, jak je opraveno: pro některé potřebujete klíč, takže změna polohy kliky na ulici nebude fungovat.

Sáňka „Počítání“. Předpokládaná cena: 1 890 rub.

Hledí. Při výběru modelu se sněhovými vrchlíky nezapomeňte, že je struktura těžší.

Potah a matrace. Potřebováno, pouze pokud mluvíme o malých dětech. Pokud se dítě během pohybu aktivně pohybuje a často se během procházky vyšplhá ze sáně, aby vytvořilo sněhuláka nebo se podívalo na ptačí stopy, kryt ho ovlivní pouze.

Matrace push-pull. Předpokládaná cena: 580 rub.

Hmotnost saně. Optimální - 6 kg. Lehčí saně nejsou stabilní. Těžší doslova trhal máminýma rukama.

Materiál výroby. Sáňky mohou být plastové, dřevěné (proutěné), kovové a kombinované. Nejjednodušší modely jsou obvykle vyrobeny ze slitiny hliníku. Trubkové prvky odlehčují design a zajišťují plynulé klouzání saní na zasypaném sněhu.

Sáňkový kov PICCOLINO. Předpokládaná cena: 5 990 rub.

Dřevěná sáně z lakovaného buk vypadá velmi působivě, ale jsou objemné a těžké.

Dřevěné saně "Moroz Ivanovich Morozko." O odhadované ceně: 5 600 rublů.

Ale plast je další věc. Lehký, nárazuvzdorný, vyrobený z mrazuvzdorného materiálu, bez ostrých rohů a detailů, má pouze jednu nevýhodu - velké rozměry a nekompromisnost: takové saně nelze složit ani částečně rozebrat.

Plastové saně KHW Snow Baby Dream. Předpokládaná cena: 5 390 rub.

Bezpečnostní pásy. by se měla utáhnout a zůstat v tomto stavu.

Běžci. Čím širší jsou rozvody, tím stabilnější je design sáně. Trubkové lyže jsou dobré pro led, ale těžko se pohybují po zasněžené silnici. Pro sypký sníh je lepší sáňkovat se širokými běžci (a la Soviet).

Zadní. Musí být. Pokud je odnímatelný.

Kola Pokud jste se rozhodli pro invalidní vozík s kolečkem, ujistěte se, že jsou stabilní a mají velký průměr. Je dobré, pokud mají pevné pneumatiky, které nevyžadují nafukování.

A jaké sáňky byste doporučili své přítelkyni?

Články O Neplodnosti