Hlavní Výživa

Rennie během těhotenství: recenze, pokyny, aplikace

Jedním z nejčastějších problémů, které se vyskytují u žen očekávajících dítě, je pálení žáhy. Pohodlí v hrudi, jícnu po jídle je spojeno s hormonálními změnami, rostoucím plodem a dalšími změnami v těle nastávající matky. Je možné vzít Renny během těhotenství v jiné době od pálení žáhy? Poškodí lék dítě? Tyto otázky jsou zajímavé pro mnoho žen, my jim na ně odpovíme podrobně.

Jak droga funguje??

Renny je léčivý přípravek ve formě tvrdých žvýkacích tablet s příjemnou mátou nebo citronovou příchutí. Tablety jsou ve formě pastilek. Jedno balení obsahuje blistry pro 6 nebo 12 tablet. Počet blistrů v jednom balení se může lišit, od 1 do 8. Lék se prodává bez lékařského předpisu a je k dispozici téměř v jakékoli místní lékárně.

Důležité! V originálním značkovém produktu je každá tableta vyrytá štítkem „Rennie“. Dejte si pozor na padělky!

Struktura

Složení léčiva zahrnuje takové složky jako:

 • uhličitan vápenatý;
 • hořčík;
 • příchuť mentolu / citronová příchuť.

Jako pomocné složky: předželatinovaný kukuřičný škrob, sacharózový bramborový škrob, stearát hořečnatý, talek, tekutý parafín.

farmaceutický účinek

Rennie patří do skupiny antacid a jejím hlavním účinkem je zmírnění dyspeptických poruch způsobených zvýšenou kyselostí žaludku..

Antacida díky svému speciálnímu složení neutralizují přebytek výsledné kyseliny chlorovodíkové, téměř okamžitě zmírňují nepříjemné symptomy a zmírňují stav pacienta pálením žáhy, často opakovaným říháním, nadýmáním a bolestmi spojenými se žaludkem. Pálení žáhy způsobuje vysoký obsah kyselin.

Rennie nejen neutralizuje agresivní účinek žaludeční šťávy na jícen, ale také obaluje stěny sliznice tenkým ochranným filmem a odstraňuje podráždění.

Terapeutický účinek nastane během několika minut po resorbování tablety.

Ale stojí za zvážení, že takové léky nic neošetřují. Odstraňují pouze symptomy.

Další naléhavou otázkou, která vyvstává u těhotných žen, je kolik stojí Renny v lékárně? Průměrná cena léčivého přípravku je 100 - 130 rublů v balení s 12 tabletami.

Může těhotná?

V anotaci léčiva neexistují kontraindikace pro použití během jakéhokoli období těhotenství. Pokud jsou dodrženy uvedené dávky, Rennie nepoškodí plod ani neovlivní dítě během kojení. Účinné látky prakticky nevstupují do krve, úplně se vstřebávají do žaludku a zažívacího traktu.

Zvláštní hloubkové studie léčiva o jeho účinku na vývoj plodu však nebyly provedeny..

Podle údajů Ministerstva zdravotnictví a správy léčiv (FDA) Ministerstva zdravotnictví USA mohou některé antacidové složky způsobovat problémy..

Vápník vyvolává zácpu a nadbytek hořčíku v pozdním období (zejména po 38–40 týdnech) může oslabit kontrakce a inhibovat proces porodu..

Ale takové negativní akce jsou možné pouze s předávkováním a nadměrným používáním Rennie..

Mohou tedy těhotné ženy pít tento lék na pálení žáhy? Pouze lékař může předepsat léky a posoudit možná rizika. Lékaři obvykle předepisují Rennie těhotným ženám trpícím pálením žáhy, ale s přísnými dávkami..

Pouze lékař může předepsat léky během těhotenství

Budoucí matka by měla pochopit, že jakýkoli lék obsahuje syntetické látky. Stojí za to užívat tyto léky pouze v případech, kdy přírodní léky na pálení žáhy, bolest na hrudi vůbec nepomáhají.

V žádném případě byste neměli sami sebe jmenovat Rennie. Obzvláště pokud těhotná žena bere vitamíny s hořčíkem a vápníkem.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat poslední měsíc porodu. V prvním a druhém trimestru je riziko nepříznivých vedlejších účinků Renny minimální.

Je Renny povolena v raných fázích? Pokyny k danému léčivu absolutně nenaznačují, že je zakázáno používat v časném těhotenství. Během tohoto období jsou pro nastávající matku velmi užitečné hořčík a vápník. Látky se účastní tvorby plodu a metabolických procesů těhotné ženy.

Ale stejně jako ve všech ostatních případech by měl Renny na pálení žáhy a dyspepsii v prvním trimestru předepsat pouze specialista na základě analýzy a celkového stavu pacienta..

Pokud se k problému užívání antacid k léčbě pálení žáhy během těhotenství objektivně přiblížíte, je důležité zvážit psychologické faktory. Emoční a fyzický stav ženy, která čeká dítě, je již nestabilní. Jakékoli nepohodlí, bolest, poškození psychiky a destabilizace nervového systému. To vše se odráží v dítěti. Pálení žáhy, pokud není zastaveno, může přinést velmi nepříjemné pocity po velmi dlouhou dobu. Tolerování bolestivých symptomů v „poloze“ je vysoce doporučeno. Užívání kyselých tablet Rennie proto pomáhá nejen zbavit se pálení žáhy za 5-7 minut, ale také zachovat klid.

Indikace a kontraindikace během těhotenství

Existuje několik kontraindikací k použití Rennie během těhotenství.

Rennyho lék je indikován pro těhotné ženy s:

 • bolesti jiné povahy v epigastriu;
 • časté a těžké drcení;
 • hořká nebo kyselá chuť v krku a v ústech;
 • reflux
 • pálení žáhy;
 • pocit těžkosti a plnosti v žaludku;
 • nadměrná tvorba plynu.
 • selhání ledvin a jater;
 • nefrokalcinóza (zánětlivý proces způsobený ukládáním vápníku na stěnách renálních kanálů);
 • hyperkalcemie (nadbytek vápníku);
 • hypermagnesémie (nadbytek hořčíku);
 • hypofosfatémie (nedostatek fosfátů);
 • věk do 12 let.

Kontraindikací může být také nesnášenlivost látek, které tvoří léčivo, a zvýšená tendence k alergiím.

Vedlejší efekty

Renny, pokud je užívána správně, nemá žádné jiné vedlejší účinky než alergické reakce.

Ve vzácných případech to může způsobit vyrážku, svědění kůže, otok sliznic, anafylaktický šok. Riziko závažných alergických projevů je minimální. Obecně je léčivo velmi dobře tolerováno..

Na poznámku! Těm, kteří tyto léky dosud neužili, se doporučuje začít s 1/4 tablety a pečlivě sledovat stav těla.

Ve vzácných případech může Rennie vyvolat alergickou reakci.

Jak vzít Rennie během těhotenství?

Používání Renny od pálení žáhy během těhotenství by mělo být následující: pokud se objeví nepříjemné příznaky, rozpusťte jednu tabletu nebo ji žvýkat pomalu a důkladně, aniž byste cokoli zabili nebo vypili vodou. Pokud pálení žáhy neprojde během první hodiny, je možné vzít další pilulku.

V žádném případě byste neměli užívat Rennie v množství větším než 10-11 ks. denně a více než 2 tablety najednou. Pokud pijete lék s tekutinou, jeho účinek se sníží.

Postupujte podle těchto pokynů, pouze pokud váš lékař nestanovil jinak. Antacida se neberou v kurzech, ale pouze v době dyspeptických poruch.

Rennieho interakce s jinými drogami

Těhotné ženy často pijí jiné léky nezbytné pro bezpečné těhotenství.

Rhenium snižuje kyselost žaludku, díky čemuž je absorpce látek pomalejší. Pro lepší asimilaci jiných léčivých přípravků je musíte brát přibližně hodinu a půl před resorpcí tablet Rennie nebo současně po.

Bezpečné analogy

Existují další podobné antacidové léky, které jsou povoleny pro pálení žáhy během těhotenství. Tyto zahrnují:

 • Gastal
 • Maalox
 • Gastracid
 • Iberogast
 • Ranitidin
 • Almagel
 • Gaviscon

Některé z nich jsou ve formě tekutin, jiné v tabletách. Rozdíl mezi gely a suspenzemi je v tom, že působí o něco rychleji.

Lékař by měl zvolit účinnou léčbu pálení žáhy u těhotných žen a vhodných léků..

Recenze o drogě Rennie během těhotenství

Recenze většiny žen ukazují, že antacidová léčiva účinně zvládají svůj úkol a rychle zmírňují záchvaty pálení žáhy.

Natasha, 25 let: Pálení žáhy mě otěhotnělo, býval jsem tam také, takže jsem vždycky měl antacida doma. Vyzkoušel jsem jiné, Renny pomáhá rychleji a za cenu je výhodnější, pokud si okamžitě vezmete velké balení.

Angelica, 23 let: Pálení žáhy začalo ve třetím trimestru, pravděpodobně kvůli tomu, že dítě tvrdě kopalo, byl na žaludek silný tlak. Nechtěl jsem znovu pít léky, všechna stejná chemie byla stejná, někdy to bylo zachráněno mlékem, mrkví. Ale někdy to hořelo tak tvrdě a tak dlouho, že přírodní metody nepomohly. Doktor předepsal Rennie, pil často, ale vždy pomáhal. Vkusné, mátové, necítíte se z toho špatně.

Lada, 32 let: Druhé těhotenství a znovu trpí pálením žáhy, poprvé. Nemám příležitost žvýkat mrkev v práci, takže piju pilulky. Poprvé, když mi předepsal Rennie lékař, už jsem si ho koupil sám, zdá se, že nemá žádné vedlejší účinky, alespoň tehdy pil a vše bylo v pořádku. Když jsem doma, snažím se nepít lék, pomáhá citronu, mrkvové šťávě, minerální vodě.

Olya, 26 let: Nejsem jen pálení žáhy, ale v epigastriu jsou také bolesti. Čas od času se gastritida zhoršuje. Viděla Renny, odstraňuje pálení žáhy, ale bolest není moc. Almagel mi pomáhá lépe.

Rennie během těhotenství

Lékařské odborné články

Rennie během těhotenství - nástroj, který se široce používá k léčbě pálení žáhy, který obtěžuje ženy v pozdním těhotenství. O bezpečnosti tohoto produktu pro plod je široce diskutováno, ale je také důležité, aby jeho účinnost byla vysoká. Proto je před použitím léku k léčbě pálení žáhy nezbytné znát některé farmakologické vlastnosti, aby bylo možné přesně rozhodnout, zda může být přijato a za jakých podmínek.

Základní principy používání Rennie během těhotenství

Je možné pít Renny a je tento lék škodlivý během těhotenství? Tato otázka je položena mnoha ženami, které užívají tuto drogu, ale protože má své vlastní charakteristiky farmakologického působení, je nutné vzít v úvahu různé možnosti a individuální charakteristiky žen.

Těhotenství je období, ve kterém se v ženském těle vyvíjí jiný život, a v této době musíte být velmi opatrní ohledně výživy a příjmu farmakologických látek. Proces organogeneze začíná v prvním trimestru a poté pokračuje růst a diferenciace tkání, což také vyžaduje zvýšenou pozornost při užívání jakéhokoli léku..

Plod je agentem cizím tělu ženy, protože obsahuje 50% informací od papeže. Imunitní systém ženy ji vnímá do určité míry jako protilátku, dokud se nevytvoří její placenta s individuální bariérou a průtokem krve, dokud nedojde k rozvoji relativní imunosuprese. Tento stav těhotné ženy přispívá ke změně všech reakcí ženského těla, což dříve mohlo být normální. To znamená, že se reakce farmakologické přeměny léků objevují i ​​jiným způsobem, což může výrazně ovlivnit dítě. To platí zejména o prvním trimestru těhotenství, kdy stále neexistuje placenta jako individuální ochranný mechanismus. S tím jsou spojeny rysy použití Rennie v různých stadiích těhotenství.

Rennie se během těhotenství v raných stádiích nedoporučuje užívat, stejně jako u jiných léků, protože v pokynech se uvádí, že na jmenování nejsou kontraindikace, ale je třeba je používat opatrně a v přesném dávkování.

Rennie během těhotenství v pozdějších stádiích lze použít beze strachu, což se často stává, protože právě ve třetím trimestru těhotenství jsou pozorovány změny normálního fungování gastrointestinálního traktu ve formě pálení žáhy. Důvodem je skutečnost, že trávicí systém se během těhotenství mění vlivem hormonů - prostaglandinů - tak, že dochází k hypotenzi gastrointestinálního traktu. Současně se dolní svěrač jícnu nemůže normálně smršťovat a dochází k jeho atonii nebo nedobrovolné relaxaci, která přispívá k refluxu kyselého obsahu žaludku. Zvýšený reflux v pozdním těhotenství je také kvůli zvětšené děloze, která tlačí na žaludek a střeva. To je doprovázeno stížnostmi na pálení žáhy, nevolnost, zvracení. Tento příznak se obává ženy po velmi dlouhou dobu, což ho nutí hledat způsoby řešení problému - lidová léčiva nebo léky. Rennie je jednou z drog, které lze v tomto případě použít..

Rennie během těhotenství nebo jak se vypořádat s pálením žáhy

Může těhotná?

Zvláštní studie vlivu Rennie na těhotné ženy a vývoj plodu nebyly provedeny. Proto se někdy můžete setkat s formulací, že Rennie může být jmenována těhotná, pouze pokud přínos převáží riziko. Praxe však ukazuje, že Rennie nemá žádný negativní dopad na plod ani samotné těhotenství. Pozitivní účinek léku je však evidentní. Kromě toho je známo, že se Rennie nedostane do krve matky, a proto i plod, takže je během těhotenství naprosto bezpečný, říkají lékaři.

Lékaři říkají, že nemůžete vydržet pálení žáhy. Těhotné ženy si stěžují, že je to prostě nemožné. Nejsprávnějším způsobem se samozřejmě může stát způsob, jak se během těhotenství vypořádat s pálením žáhy lidovými prostředky, jako je mléko, semena, chléb a další. Ale ne každý může najít něco, co pomůže v individuálním případě (stejné mléko nezhasne kyselost daleko od každé těhotné ženy), a není vždy možné uchýlit se k takovým prostředkům: v metru nebo na schůzce se nebudete zvlášť hýčkat semeny. Proto může být užívání tablety jedinou cestou ven. A Rennie je v tom velmi dobrá. Navíc není nutné je umývat.

Jediná věc, kterou byste měli věnovat pozornost: nemůžete se uchýlit k těmto práškům až do 1 měsíce těhotenství. Řekl bych, že skutečnost, že Renny je povolena dětem od pouhých 12 let, je poněkud alarmující. V každém případě dávejte pozor na alergické reakce (Quinckeho edém, vyrážka, anafylaktické reakce jsou velmi vzácné). Po první dávce se o sebe postarejte.

Jak vzít Rennie během těhotenství?

Je velmi výhodné vzít Rennyho: stačí nasát 1-2 tablety v ústní dutině. V případě potřeby můžete tablety po dvou hodinách zopakovat. Během dne lze odebrat maximálně 16 kusů. Lékárníci zajistí, že lék je zcela bezpečný, pokud se k němu občas uchýlíte a nezvýšíte přípustné dávkování. V tomto světle jsou komentáře nastávajících matek, jako například „celé těhotenství ho pilo,“ trochu alarmující.

Pokud užíváte doplňky železa, nekombinujte je s Rennie: tyto tablety snižují jejich absorpci.

A předtím, než kontaktujete Rennie o pomoc, se poraďte se svým lékařem: Rennie má také některé kontraindikace pro použití, například zhoršená funkce ledvin.

Návod k použití Rennie během těhotenství

Pálení na hrudi, bolest v krku, nepříjemné pocity v žaludku, kyselá nebo hořká chuť jsou příznaky pálení žáhy, ke kterým dochází po jídle. Tento problém je typický pro těhotné ženy kdykoli, ale zejména po 27 týdnech. To je způsobeno nedostatkem progesteronu, který uvolňuje svěrač mezi jícnem a žaludkem, a kyselina chlorovodíková vstupuje do jícnu a pálí sliznici.

Rennie je sací antacidum, které se používá k léčbě onemocnění horních gastrointestinálního traktu závislých na kyselinách. Droga neutralizuje kyseliny žaludeční šťávy, což pomáhá zbavit se pálení žáhy. Lékařské studie prokázaly, že tento lék je absolutně bezpečný, a proto jej mohou užívat těhotné ženy. Velmi oblíbené jsou účinné a chutné žvýkací tablety s různými příchutěmi.

Složení a léková forma

Účinné látky: uhličitan vápenatý (0,68 g) a uhličitan hořečnatý (0,08 g). Rennie pilulky jsou sladké a diabetické.

Přídavné látky sladkých tablet: třtinový cukr 0,48 g, bramborový a kukuřičný škrob (částečně želatinovaný), kyselina stearová, parafinový olej, potravinový doplněk s vůní citronu a mentolu a mastek.

Doplňkové látky pro diabetické tablety:

 • sorbitol, brambor;
 • kukuřičný škrob;
 • kyselina stearová;
 • parafinový olej;
 • příchuť máty peprné;
 • sacharin;
 • mastek.

Rennie se uvolňuje ve formě perorálních tablet, které obsahují stejnou účinnou látku. Existují tablety s vůní máty, pomeranče a mentolu, liší se v dalších látkách. Vzhled jsou to čtvercové tablety šedobílé barvy s vůní ovoce nebo bylin s logem společnosti, které jsou baleny v lepenkových obalech.

Tablety máty jsou baleny ve 2 blistrech po 6 kusech nebo 4 blistrech po 12 kusech. Tablety Mentol jsou baleny v 1 až 2 blistrech po 12 kusech. Oranžové tablety jsou baleny ve 2 destičkách po 6 kusech nebo ve 2 destičkách po 12 kusech.

Indikace, kontraindikace, vedlejší účinky

Nejčastěji pálení žáhy vadí ženám v pozdním těhotenství. Droga Rennie obaluje sliznici gastrointestinálního traktu a chrání před agresivními účinky kyseliny chlorovodíkové a žluči.

Hlavní indikace k použití:

 • pálení žáhy jiné povahy;
 • obtížné a bolestivé trávení;
 • bolest žaludku způsobená kouřením, pitím nebo příliš velkým jídlem;
 • akutní nebo chronická gastritida;
 • peptický vřed žaludku nebo dvanáctníku;
 • žaludeční neuralgie;
 • duodenální zánět.

Renny je účinný lék, který pomáhá zbavit se pálení žáhy a odstraňuje následující příznaky:

 • nadýmání;
 • říhání;
 • kyselá nebo hořká chuť;
 • pálení v krku nebo jícnu.

Jak je uvedeno v pokynech, tento lék mohou užívat nastávající matky, zejména v pozdějším těhotenství.

Kontraindikace pro použití:

 • zhoršená renální regulace;
 • vysoká koncentrace vápníku v krvi;
 • přecitlivělost na složky léku.

Návod k použití

Renny z pálení žáhy mohou užívat nastávající matky, ale dávkování je třeba přísně dodržovat. Pouze v tomto případě bude lék co ​​nejúčinnější..

Návod k použití uvádí, že během těhotenství můžete užívat maximálně dvě tablety najednou. Tablety důkladně žvýkejte, aby léčivo rychle neutralizovalo kyselinu chlorovodíkovou. Poté, co jste tabletu žvýkali, přidržte ji v ústech, dokud se úplně nerozpustí, což zlepší účinek léku.

Analogy a náklady

Hydrogenuhličitan sodný, například Smirnovskaya, Essentuki č. 4 a 7, Borjomi atd., Se velmi dobře zbavuje pálení žáhy, obsahuje mnoho jedlé sody, která neutralizuje kyselinu chlorovodíkovou. Při útoku můžete vypít jednu sklenici vody, ale předtím musíte láhev otevřít, aby plyny vycházely.

Kromě Renny existují i ​​další účinné léky proti pálení žáhy, které jsou povoleny těhotným ženám:

Podle aktivních složek:

 • Inalan;
 • Andrews Antacid;
 • Vápník a hořčík.

Farmakologickým působením:

Pokud jde o náklady, cena léku v běžné lékárně a internetovém obchodě se liší ve prospěch druhé možnosti. Například v Petrohradě je cena mentolových tablet 100 rublů za 12 kusů, 210 rublů za 24 kusů. Cena mátových tablet je 310 rublů za 48 kusů.

Cena mentolových tablet v Moskvě bude 120 rublů za 12 kusů, máta bude stát 320 rublů. Cena léku se tedy liší v závislosti na regionu, místě prodeje (lékárna nebo internetový obchod) a počtu tablet.

Zpětná vazba na léčivo

Podle lékařů Rennie pomáhá nastávajícím matkám rychle a účinně se zbavit pálení žáhy. Důvodem je, že lék má některé funkce:

 • Díky jedinečnému složení léku těhotné ženy nemají zácpu, charakteristickou pro nastávající matky v pozdních stádiích.
 • Složení léčiva neobsahuje hliník, což přispívá k obtížným pohybům střev. Kromě toho jsou drogy s hliníkem zakázány těhotným ženám, protože jeho účinek na embryo není znám..
 • Tablety neobsahují sodík, který zvyšuje krevní tlak. A to je velmi nebezpečné pro těhotné ženy v rané a pozdní fázi..

Některé dívky na pozici se bojí brát drogu, protože obsahuje chemikálie. To se týká sacharinu a kyseliny stearové, první je umělé sladidlo a druhý je zahušťovadlo. Tyto složky jsou opravdu nebezpečné, protože mohou způsobit onemocnění štítné žlázy a oslabit imunitní systém. Jejich množství v přípravku je však minimální, takže nezpůsobí vážné poškození zdraví.

Pálení žáhy je typickým problémem pro nastávající matky, zejména v pozdějším těhotenství. Rennie působí během několika minut, aktivní složky neutralizují kyselinu chlorovodíkovou a pacient se cítí mnohem lépe. Přísně dodržujte dávkování a účinek nebude trvat dlouho!

Mohu vzít Rennie během těhotenství??

Nosit dítě je nejšťastnějším a nejočekávanějším obdobím v životě ženy. Vzhledem k hormonálním změnám a zvýšenému tlaku v břiše je těhotenství často doprovázeno pálením žáhy..

Faktem je, že progesteron (hormon, který je zodpovědný za zachování těhotenství) uvolňuje hladké svaly orgánů, včetně jícnového svěrače..

Jícnový svěrač je sval, který zabraňuje vstříknutí kyseliny chlorovodíkové do jícnu. Když se uvolní, žaludeční šťáva vstoupí do jícnu a dráždí sliznici, což způsobuje pocit pálení žáhy.

Pro odstranění pálení žáhy byly vytvořeny speciální léky (antacida). Pomáhají zbavit se nepohodlí a také inhibují produkci kyseliny chlorovodíkové. Lékaři předepisují Rennie pro mnoho těhotných žen..

Je to možné, Rennie během těhotenství

Podle pokynů může být Rennie použita v časných stadiích těhotenství (od druhého měsíce), pokud přínos převáží riziko pro plod.

Lék neutralizuje přebytek kyseliny chlorovodíkové, aniž by byl absorbován ze sliznice a bez vstupu do krve.

Neobsahuje žádné hliníkové ionty. Pokud si myslíte, že některé recenze, tento lék nemá vliv na střeva a nezpůsobuje zácpu. Rennie pomůže odstranit příznak nemoci, ale neodstraní její příčinu..

Daný lék sestává z uhličitanu hořečnatého a uhličitanu vápenatého. V žaludku se postupně rozpustí a rozpadá se na soli vápníku a hořčíku..

Reliéf přijde během několika minut po užití léku. Většina Rennie se vylučuje spolu s výkaly ve formě nerozpustné sloučeniny a částečně močí..

Chtěl bych poznamenat, že tento nástroj je účinný také pro nadýmání, nevolnost a říhání.

Návod k použití

Návod k použití naznačuje, že Renny by měl být užíván při prvních známkách pálení žáhy. Je nežádoucí užívat více než 16 tablet denně. Pokud po nějaké době po užití tablety má těhotná žena záchvat pálení žáhy, o hodinu později můžete vzít další pilulku.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Kontraindikace při používání Rennie je individuální nesnášenlivost nebo alergie na jakoukoli složku produktu. Nemůžete užívat lék v případě zhoršené funkce ledvin, protože některé se vylučují močí.

Je nežádoucí překročit maximální přípustnou dávku Rennie, protože v důsledku nadměrného zvýšení hořčíku a vápníku se v krvi objevují příznaky předávkování. V případě předávkování lékem se může objevit nevolnost, zvracení a / nebo svalová slabost. Po zrušení Rennie zmizí všechny vedlejší příznaky.

Je třeba poznamenat, že při použití přípravku Renny ve spojení s přípravky železa je účinek těchto přípravků neutralizován.

Vědci neprováděli speciální studie ke studiu účinku Rennie na tělo těhotné ženy a vývoj embrya. Pokyny pro tento lék naznačují, že Rennie je předepsána těhotným ženám, pokud přínos převáží riziko..

Jak ukazuje praxe, Rhenia je jedním z nejúčinnějších léků, které nemají škodlivý účinek na dítě a nastávající matku. Lékaři si jsou jistí, že Rennie je během těhotenství naprosto bezpečná, protože nepronikne do krve budoucí matky.

Rennie - účinný nástroj v boji proti pálení žáhy u těhotných žen

Během těhotenství ženy často zažívají nepříjemný stav, jako je pálení žáhy. Lékaři nedoporučují trvalé příznaky, protože dráždivý účinek žaludeční šťávy na sliznici jícnu může způsobit erozi a vředy. Jedním z řešení tohoto problému je Rennie..

Drogová akce

Rennie je běžný lék používaný při pálení žáhy, říhání a bolesti břicha. Chrání membránu žaludku před dráždivými látkami, zejména kyselinou chlorovodíkovou a žlučem. Po požití dojde k úlevě za 3-5 minut.

Hlavními složkami léčiva jsou uhličitan vápenatý (680 mg) a uhličitan hořečnatý (80 mg). Rennie je k dispozici v tabletách s různými příchutěmi, které neovlivňují množství účinné látky:

Kromě toho existují diabetické tablety bez cukru..

Renny přichází v různých ochucených žvýkacích tabletách.

Je možné, aby Rennie během těhotenství (včetně rané a pozdní fáze)

Podle pokynů je povoleno používat Rennie během těhotenství. Indikace pro jeho jmenování nastávajícím matkám jsou:

 • pálení žáhy;
 • dyspepsie (různé poruchy trávení);
 • gastritida.

Obecně je Rennie dobře tolerována a může být použita v jakémkoli trimestru..

Před užitím jakéhokoli léku během těhotenství, i když je to v pokynech povoleno, je nutná konzultace s lékařem.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Kontraindikace pro jmenování Rennie během těhotenství jsou následující:

 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • selhání ledvin;
 • zvýšená hladina vápníku v krvi.

Mezi vedlejší účinky jsou popsány:

 • alergické reakce, včetně kopřivky a svědění kůže;
 • zvýšená kyselost žaludeční šťávy;
 • průjem.

Nejčastěji je příčinou jejich vzhledu předávkování lékem, takže pokud není naléhavá potřeba, pak to znovu nestojí za to.

Účinky Renny na plod podle klasifikace FDA (US Food and Drug Administration) patří do kategorie A. To znamená, že studie o bezpečnosti léku na plod byly provedeny pouze v prvním trimestru těhotenství a neprokázaly žádný negativní účinek..

Pálení žáhy často mučí nastávající matky v prvním a třetím trimestru

Bezpečnostní instrukce

Podle pokynů je Rennie užívána, když se objeví první známky pálení žáhy. Rozpusťte jednu nebo dvě tablety, dokud se úplně nerozpustí, a v případě potřeby postup opakujte po dvou hodinách. Maximální denní dávka je 11 tablet. Během těhotenství sestaví lékař individuální léčebný režim.

Při společném příjmu přípravku Renny s jinými léky je možná změna jejich účinku:

 • snížená absorpce tetracyklinových antibiotik, fluorochinolonů, fosfátů;
 • zvýšená účinnost sulfadiazinu, levodopy, kyseliny acetylsalicylové a nalidixové;
 • snížení hladiny vápníku v séru pomocí thiazidových diuretik.

Kromě toho se účinek Rennie na tělo může zvýšit a prodloužit vlivem anticholinergních léků (rozšiřujících svaly průdušek).

Interval mezi užíváním Renny a jiných léčivých přípravků by měl být alespoň dvě hodiny.

Rennyho analogy a léky s podobným účinkem

Analogy Rennie pro účinnou látku jsou:

Pokud tyto prostředky nejsou vhodné, může být Rennie nahrazena podobným lékem..

Příprava na pálení žáhy během těhotenství: Gaviscon, Maalox, Fosfalugel - tabulka

Název lékuÚčinná látkaFormulář vydáníKontraindikaceTěhotenství
Gaviscon
 • alginát sodný;
 • hydrogenuhličitan sodný;
 • uhličitan vápenatý.
 • tablety;
 • suspenze.
 • individuální nesnášenlivost léku;
 • fenylketonurie.
Může být použit, když je to klinicky nutné a po konzultaci s lékařem.
Maalox
 • hydroxid hořečnatý;
 • algelrát (ve formě hydratovaného oxidu hlinitého).
 • žvýkací tablety;
 • žvýkací tablety bez cukru;
 • suspenze.
 • závažné selhání ledvin;
 • hypofosfatémie;
 • nesnášenlivost fruktózy;
 • přecitlivělost na účinné látky a další složky léčiva.
Studie na zvířatech neodhalily škodlivé účinky přípravku Maalox na potomky. Vzhledem k nedostatku klinických zkušeností je však jeho použití během těhotenství možné pouze tehdy, pokud potenciální přínos pro matku odůvodní riziko pro plod. V tomto případě by se nemělo podávat léčivo ve velkých dávkách a po dlouhou dobu..
Fosfhalugel
 • fosforečnan hlinitý;
 • sorbitol 70%.
gel pro orální podávání
 • přecitlivělost na lék;
 • závažné poškození ledvin.
Možné použití v těhotenství podle indikací, v terapeutických dávkách.

Léky předepsané k léčbě pálení žáhy - fotogalerie

Recenze použití Rennie během těhotenství

Dívky, Rennie je těhotná, můžete to určitě. Zeptal jsem se stokrát doktora a mých přátel, kteří to pili téměř 9 měsíců a porodili zdravé děti! Ano, a co jsem se zeptal, je to napsáno v návodu! Černobílá: od 1 měsíce těhotenství je to možné !! Délka přijímání je neomezená, až 16 tablet denně! Jste si jisti, že bych brusle prostě přeskočil bez Rennie a skončilo to ((mám strašnou pálení žáhy, pravděpodobně se zrodí opice). Ačkoli jsem nevěděl, co hoří v hrudi.

Sarako

https://www.u-mama.ru/forum/waiting-baby/pregnancy-and-childbirth/87442/index.html

Zřídka těhotenství odejde bez pálení žáhy. Moje pálivé trápení začalo brzy. Poté, co jsem se dohodl s gynekologem, že vezme lék „Renny“ jako nejbezpečnější pro mladou dámu na svém místě, jsem „seděl“ na této drogě až do porodu, protože jsem nemohl a nechtěl vydržet „oheň“ a ošklivou kyselost. a dokonce i dny, ale také se stalo, že po půl hodině byla vyžadována druhá pilulka, a teprve potom ustal oheň v mém žaludku. Z velmi drahého produktu (a 10 sáčků „Rennie Express“ stálo asi 250 rublů) chci trvalý účinek. Téměř každá nastávající matka měla na oddělení patologie, kde jsem byl před porodem, krabici „Rennie“, a to je jediná droga, která byla oficiálně povolena předat příbuzným prostřednictvím pohotovostního oddělení (a tam to bylo zejména zkontrolováno).

Elena Lily z údolí

http: //flap.rf/Medicine/Renny

Když jsem byla těhotná, měla jsem hrozný pálení žáhy. Navíc k tomuto pálení žáhy došlo v posledních měsících, v prvních měsících jsem ani nevěděl, co to je. Pálení žáhy se obvykle přiblížilo v noci... Než jsem šel spát, nemohl jsem ani usnout, měl jsem pocit, že teď vyjde můj odpolední oběd. Vyzkoušel jsem všechny lidové prostředky... Ale přesto to byl Renny, kdo spasil. Mimochodem a teď, když dojde k pálení žáhy, používám osvědčenou Renny od těhotenství.

Tatyana69

http://otzovik.com/review_158951.html

Pila jsem celou druhou polovinu těhotenství a nepřekračovala jsem dávku uvedenou v anotaci - je to 16 tablet denně, samozřejmě méně, vše je v pořádku. Dítěti se nestane nic z vápníku hořečnatého a různých škrobů..

Buk

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/izzhoga_i_renni/

Pouze Rennie jedná téměř okamžitě a hodně pomáhá, pouze byla zachráněna a můj gynekolog mu poradil.

ilonaabronova

http://mamochki.by/forum/8/45034

Zkušenost s pálením žáhy během těhotenství - video

Renny může být použita během celého těhotenství. Toto je nejbezpečnější antacida pro mámu a dítě. Droga působí rychle a efektivně, ale nezanedbávejte rady lékaře před použitím..

Rennie během těhotenství - návod k použití

Složení léku

Rennie je antacidum - droga je schopna zvýšit acidobazické složení kapaliny směrem k alkáliím. Tento léčivý přípravek obsahuje dvě složky - uhličitan vápenatý a uhličitan hořečnatý. Obě soli se mohou vázat na kyselinu chlorovodíkovou..

Podle návodu k použití je principem léku neutralizace přebytečného množství kyseliny chlorovodíkové v lumenu žaludku. Po chemické reakci se složky Rennie rozkládají na oxid uhličitý a vodu, což je bezpečné pro lidské tělo.

V důsledku neutralizace určitého množství kyseliny chlorovodíkové má lék ochranný účinek na žaludeční sliznici. Díky tomuto účinku droga zabraňuje rozvoji bolesti.

Po chemické reakci se tvoří chloridy vápníku a hořčíku. Soli mají projímavý účinek na hladké svaly dolních částí lidského gastrointestinálního traktu. Tento drogový efekt lze použít k boji proti zácpě..

Vzhledem k vysokému obsahu vápníku v přípravku a schopnosti rozpouštět se ve vodě je nástup účinku Rennie pozorován několik minut po podání. Trvání účinku léku však není delší než jedna hodina.

Po požití se léčivo váže na žaludeční šťávu a tvoří soli. Asi 10 procent vápníku a hořčíku je absorbováno do systémové cirkulace, pak jsou vylučovány močí ledvinami. Zbytek metabolitů opouští lidské tělo výkaly gastrointestinálním traktem.

Formulář vydání a datum vypršení platnosti

Rennie pro těhotné ženy přichází ve formě různých tablet pro orální podání. Tato forma uvolňování zajišťuje rychlé uvolňování účinných látek do žaludku. Renny je také ve formě granulí rozpuštěných za 30 sekund.

Žvýkací tablety s pomerančovou příchutí se prodávají v hliníkových blistrech po 12, 24 nebo 48 kusech v každé krabičce. Doba použitelnosti je 36 měsíců. Tablety mají příjemnou chuť, bílou barvu, čtvercový tvar se zaoblenými okraji.

Žvýkací tablety s příchutí mentolu se prodávají v blistrech po 12 a 24 v krabičce. Doba použitelnosti lékové formy je 3 roky. Pilulky osvěžují dech, mají jasnou chuť mentolu, vyrobené ve tvaru kosočtverce.

K dispozici jsou také žvýkací tablety bez cukru. Kartonová krabice obsahuje 8, 12, 24 nebo 48 kusů zabalených v hliníkovém blistru. Doba použitelnosti je 36 měsíců. Tablety mají mátovou příchuť, vhodné pro pacienty s cukrovkou nebo s omezeným obsahem uhlohydrátů.

Nedoporučuje se dávat slunečnímu záření na obal s lékem. Všechny formy léčiva by měly být skladovány na chladném místě při teplotě ne vyšší než 24 stupňů. Rovněž byste se měli vyhnout tomu, aby se tento lék dostal do rukou dětem..

Indikace pro použití

Rennie během těhotenství je indikována ke zmírnění kyselého refluxu a říhání. Tyto příznaky se objevují v důsledku zvětšení dělohy. Velký orgán komprimuje žaludek a přemístí jeho obsah do jícnu.

Obsah žaludku má vysokou kyselost, takže způsobuje podráždění sliznice jícnu. Člověk to cítí jako pálivý pocit za hrudní kost. Také obsah žaludku vstupujícího do horního jícnu způsobuje říhání s nepříjemnou kyselou chutí.

Rennie v prvním trimestru těhotenství lze použít k úlevě od příznaků toxikózy. Tablety snižují zvýšenou kyselost v žaludku a snižují podráždění sliznice. V reakci na to je pozorováno stažení nevolnosti, bolesti a také ukončení zvracení.

Rennie lze také použít ke zmírnění příznaků refluxní ezofagitidy. Toto onemocnění je charakterizováno poruchou svěrače mezi žaludkem a jícnem. V důsledku patologie jeho uzavření dochází k odlévání kusů potravy do nadložního gastrointestinálního traktu. Na klinice se to projevuje pálením žáhy, křečovitým zakysáním.

Lék může být použit k úlevě od bolesti v žaludku peptickým vředem. Nepříjemné pocity jsou spojeny s podrážděním sliznice orgánů nadměrným množstvím kyseliny chlorovodíkové. Rennie poskytuje alkalizaci prostředí a odstranění bolesti. Tento lék se však nedoporučuje pro nepřetržité používání, protože vyvolává zvýšenou syntézu kyseliny chlorovodíkové v žaludku.

Droga je také indikována ke zmírnění pocitu těžkosti v břiše v důsledku přejídání. Lék může být použit k zastavení nepříjemných příznaků po chybách ve stravě a užívání některých léků.

Renny se používá k úlevě od bolesti při chronické gastritidě způsobené nadměrnou produkcí kyseliny chlorovodíkové. Toto onemocnění se vyznačuje zhoršenou funkcí žaludku a zvýšenou kyselostí jeho obsahu. Lék však zmírňuje pouze nepříjemné příznaky, ale nezmiňuje příčinu gastritidy.

Vliv léku na plod

Charakteristickým znakem léku je nedostatek hliníku ve složení, takže tento lék je naprosto bezpečný pro tělo nenarozeného dítěte. Většina aktivních složek Rennie se vylučuje gastrointestinálním traktem a obchází systémový oběh. Pouze nevýznamná část léku může projít placentou a dostat se k plodu, avšak hořečnaté a vápenaté soli nemají na dítě nepříznivý vliv..

V časných stadiích těhotenství je pozorována tvorba mozku, ledvin, srdce a dalších životně důležitých orgánů nenarozeného dítěte. Proto se v prvních týdnech těhotenství doporučuje ženě, aby se vyhýbala jakýmkoli lékům. Aktivní složky léku neovlivňují porodu, takže Rennie lze užívat až do konce 3. trimestru těhotenství.

Návod k použití

Před použitím této drogy se doporučuje nastávající matce poradit se s lékařem. Rennie má nějaké kontraindikace pro užívání, těhotná žena by se s nimi měla seznámit. Nastávající matka musí dávat pozor na dávkování léku, jeho přebytek může vést k nebezpečným komplikacím.

Trvání průběhu léčby určuje lékař. Těhotným ženám se obvykle doporučuje užít 1 tabletu ihned po nástupu příznaků. Není nutné používat lék s dobrým zdravím.

Lék by měl být umístěn do ústní dutiny a pak jej žvýkat nebo rozpouštět. V případě potřeby může nastávající matka použít 2 tablety současně. Pokud příznaky nejsou zcela zastaveny, může žena vzít další dávku léku dvě hodiny po užití první části léku. Maximální počet tablet denně nesmí přesáhnout 11 kusů.

Jaký vliv má Renny na žaludek??

Kontraindikace

Užívání drogy je zakázáno pro nastávající matky, které mají nemoci močového systému:

  chronické selhání ledvin ve fázi dekompenzace;

Léky by neměly užívat ani lidé, kteří mají alergické reakce na aktivní a aktivní složky. Použití léku je zakázáno v přítomnosti patologií metabolismu voda-sůl - zvýšené množství vápníku nebo snížený objem fosforu v krevní plazmě. Droga by neměla být používána pro děti do 12 let.

Vedlejší efekty

Obvykle je léčivo pacienty dobře tolerováno. Ve vzácných případech se na pozadí užívání léku objevují alergické reakce. Projevují se místní kožní vyrážky, jako je dermatitida nebo kopřivka. Je také možné svědění a otok..

V případě poruchy funkce ledvin nebo předávkování lékem je možný vývoj patologií metabolismu voda-sůl. Jejich příznaky jsou spojeny se zvýšením množství vápníku nebo hořčíku. U pacientů s předávkováním nebo s predispozicí se může objevit průjem.

Předávkovat

Zvýšení množství hořčíku v krvi může vyvolat patologie z centrálního nervového systému. Projevují se ospalostí, slabostí, letargií. Také při hypermagnesémii je pozorována nauzea, zvracení, pokles krevního tlaku a pokles srdeční frekvence. Ve vážných případech se pacienti obávají ochrnutí svalů, neschopnosti udržet rovnováhu. Se závažným předávkováním, narušeným vědomím.

Zvýšení vápníku se projevuje ztrátou chuti k jídlu, opožděnými pohyby střev, nevolností a zvracením. Pacienti také zaznamenávají zvýšení vylučovaného moči. Ve vážných případech je pozorována zmatenost, halucinace a zvýšení krevního tlaku. Nedostatek léčby může způsobit delirium, stupor a kóma.

Rennyho analogy

Gaviscon - analog Rennie, který má ve svém složení soli vápníku a hořčíku. Lék se prodává ve formě suspenze pro vnitřní podávání a žvýkacích tablet. Droga rychle zmírňuje nepříjemné příznaky zažívacího traktu - pálení žáhy, říhání, bolest v žaludku, pocit plnosti. Gaviscon lze použít kdykoli při porodu dítěte.

Gastal je droga obsahující hořčíkové a hlinité soli. Lék je k dispozici ve formě tablet pro resorpci a suspenze pro orální podávání. Gastal zmírňuje pálení žáhy a další nepříjemné následky patologií gastrointestinálního traktu. Charakteristickým znakem léku je jeho přetrvávající trvání účinku po dobu několika hodin. Užívání léku během těhotenství je možné pouze po konzultaci s lékařem.

Maalox je orální suspenze obsahující hydroxid hořečnatý a hlinitý. Léčivo je indikováno pro symptomatickou léčbu peptického vředu, zánětlivých onemocnění žaludku a dvanáctníku, refluxní ezofagitidy. Lék lze také použít k úlevě od nepříjemných příznaků po chybách ve stravě. Přijetí Maaloxu během těhotenství je možné pouze pod dohledem odborníka.

Články O Neplodnosti