Hlavní Bolest

Naši odborníci

Časopis byl vytvořen, aby vám pomohl v těžkých dobách, kdy se vy nebo vaši blízcí potýkáte s nějakým zdravotním problémem!
Allegolodzhi.ru se může stát vaším hlavním pomocníkem na cestě ke zdraví a dobré náladě! Užitečné články vám pomohou vyřešit problémy s pokožkou, nadváhou, nachlazením, řeknou vám, co dělat s problémy s klouby, žilami a zrakem. V článcích najdete tajemství, jak udržet krásu a mládí v každém věku! Ale muži nezůstali bez pozornosti! Pro ně je zde celá sekce, kde najdou spoustu užitečných doporučení a rad ohledně mužské části a nejen!
Všechny informace na webu jsou aktuální a dostupné 24/7. Články jsou neustále aktualizovány a kontrolovány odborníky v oblasti medicíny. Ale v každém případě si vždy pamatujte, že byste se nikdy neměli sami léčit, je lepší kontaktovat svého lékaře!

Dítě odmítá láhev se směsí

Dítě nechce brát láhev se směsí: důvody a řešení

Až 6 - 8 měsíců neexistuje jiná alternativa k umělé výživě. Proto odmítnutí dítěte z láhve staví rodiče do velmi obtížné situace, z níž musí být co nejdříve nalezeno.

Novorozenec nemůže brát umělé jídlo z několika důvodů: je nepříjemné lhát, není spokojen se samotným výrobkem, dítě nemá rád bradavku na krmení nebo prostě nechce jíst. Pokud prodloužení intervalů mezi krmením a změnou polohy těla dítěte nepomůže, jsou důvody následující:

 • dítě zažívá hořkou chuť směsi;
 • jídlo je příliš teplé nebo studené;
 • vsuvka láhve má neobvyklý tvar;
 • pomalý nebo velmi rychlý průtok bradavkou.

Běžným důvodem pro odmítnutí láhve s jídlem jsou děti, které ji nazývají obtížným přechodem od obvyklé bradavky mateřské hrudi k bradavce. Má-li přímý standardní tvar a široký otvor, může se dítě dusit. To vždy způsobuje pláč a odmítnutí nového produktu. Abyste se dostali z této situace, musíte změnit dudlík a pokud problém přetrvává, musíte změnit směs. Vyberte si dětskou výživu po konzultaci s pediatrem.

Tabulka 1. Metody řešení problému výživy kojenců s odmítnutím jíst

ZpůsobyDoporučeníIndikaceprodukty
Výměna směsiPřizpůsobeno, hypoalergenní, bez dlaně.Kompozice je co nejblíže mateřskému mléku. Upravené potraviny normalizují trávení.Nutrilak Premium, Similac Premium, Humana AR
Výběr lahvíS ortodontickou bradavkou s průměrnou velikostí otvoru (M).Ortodontická bradavka ve tvaru připomíná bradavku matky matky. Je to pohodlné a snadné sání tekutiny z ní..Nuk Classic, Bibi Little Stars
Výměna láhve za pitíSe dvěma držadly, uzavřenou pevnou čepici s tvrdým nosem.Pro děti od šesti měsíců. Při přechodu z láhve do dětské šálky.Vzdělávání vzorem Canpol, Born Free
Nákup topeníElektrické, s elektronickým displejem a automatizací.Jídlo můžete ohřát na teplotu pohodlnou pro dítě. Zařízení si pamatuje vaše oblíbené režimy.Chicco, Dr. Brown's

Důležité!

S pomocí moderních ohřívačů lahví rodiče přivedou své jídlo na optimální teplotu (36-37 ° C). Po zahřátí na tyto ukazatele děti souhlasí s pitím mléčné výživy.

Jaká směs je lepší nabídnout novorozence

Rodiče, jejichž děti odmítly normální umělou výživu, přešli na hypoalergenní přípravky od Hipp, Similac, Humana a Nutrilon Premium. Tyto produkty mají chuť, která je co nejblíže mateřskému mléku, takže dítě šťastně snědlo celou porci.

Pokud dítě odmítlo jídlo pomocí koliky, potom prebiotika, která tvoří tyto kojenecké výživy, pomohla odstranit střevní křeče. Hypoalergenní přípravky navíc normalizují střevní mikroflóru a zlepšují chuť k jídlu..

Názor odborníka

„V případě problémů vyplývajících z odmítnutí krmení by mělo být hledání řešení zahájeno změnou vsuvky nebo směsi mléka. Pokud máte pochybnosti o samotném jídle, poraďte se s pediatrem a zakupte si jiný produkt. Pokud po výměně těchto dvou druhů potravin je dítě i nadále rozmarné, vyzvedněte si láhev s dudlíkem ve tvaru ortodontiky nebo pijákem s tvrdým nosem. “.

Specialista internetového obchodu „Dcery a synové“
Antonova Ekaterina

zjištění

Dítě přestane jíst, když se mu nelíbí nabízená mléčná směs vůbec nebo není vhodný tvar a velikost bradavek. Pediatrové doporučují měnit druh jídla nebo láhev. Také byste měli věnovat pozornost teplotě připravené směsi. Pro vytápění si můžete zakoupit vysoce přesný ohřívač.

4 měsíce staré dítě odmítá jíst směs.

Dítě má 4 měsíce a má ocas, řemeslník od narození, vyzkoušel obilniny a zeleninu a nyní tuto směs odmítá jíst. Dali NAN1, teď si myslím, že to může přejít na jinou směs, ale která? Možná někdo měl podobnou situaci, pomoc s radou!

jsme umělí od narození. Plnohodnotné doplňkové potraviny začaly 7 měsíci. Pokusili se vstoupit v 6 měsících, ale došlo k alergii (na zelí!) A rozhodl jsem se nespěchat, takže naše bříško ještě nebylo připravené (banány začali jíst po roce, bylo to také alergické). Nyní jsme rok a tři - a stejně jako předtím jsme jedli směs (místo pití). Na místě, které začalo s doplňkovými potravinami po 5-6 měsících a opustilo mléčnou směs, nemá nikdo kompletní sadu zubů.. a zdá se, že to je ukazatel normálního vývoje.

v této záležitosti možná dítě směs odmítne kvůli změnám v nabídce. když se něco pokazí, je zvyklý na děti, je rozmarný. Pravděpodobně je nutné naléhavě klidně dělat stejné krmné postupy, které se každý den může uklidnit. ale určitě se dá snadno říct. v praxi je to samozřejmě jiné). možná když jsem naposledy snědl směs, která byla horká? spálil a pamatuješ si? Už nevím, jak vám pomoci.
Pravidelně odmítám polévku nebo z ovesné kaše, která nedávno zcela zakřičela, zvedla tvaroh - to od něj zvrátí.

podle pravidel by doplňková jídla měla být zavedena od 6 měsíců, pro umělce - od 5 měsíců. ALE existuje názor (podle mého názoru, WHO), že směs má všechny potřebné stopové prvky, a proto je možné od 6 měsíců. Dítě určitě nebude trpět, pokud bude jíst pouze směs, ale u doplňkových potravin může trpět gastrointestinální trakt.

Co dělat, když dítě odmítne vzít směs: odstranit příčiny a zajistit pohodlné krmení

Kojení poskytuje novorozenci potřebné živiny, vitamíny a stopové prvky, protilátky k boji proti možné nemoci. Kojící poradci zdůrazňují výhody dlouhodobého krmení.

V tomto případě se také provádí krmení umělou směsí, pokud není dostatek mateřského mléka. Výrobci vyrábějí výrobky, které berou v úvahu potřeby dětí pro energii, bílkoviny a vitamíny podle věku. Existují léčebné směsi zaměřené na zmírnění příznaků různých poruch. Mezi tyto produkty patří hypoalergenní, antikolikové, kyselé mléko, bezlaktózové a antirefluxní směsi.

Stává se, že malé dítě odmítá sníst směs. Není žádným tajemstvím, že kvalitní dětská výživa vyžaduje materiální náklady. Ale ani vyhlídka na opuštění dítěte hladověním nebude vyhovovat žádné matce. Úzkost neopustí rodiče, když dítě přestalo jíst směs nebo jí příliš málo. Tato situace vyžaduje pečlivé sledování dítěte, protože je důležité určit příčiny takového chování, abychom pochopili, proč k selhání došlo.

Důvody odmítnutí

Důvody rozmarného chování jsou různé. Nejběžnější jsou:

 • Nedostatek chuti k jídlu. Směs je těžší produkt pro trávení kojenců než mateřské mléko. Umělá směs je zadržována v zažívacím systému dítěte až 6 hodin, což je spojeno se závažností jeho absorpce. V tomto ohledu vyžaduje krmení směsí jasné dávkování suchého koncentrátu a dodržení intervalu mezi krmivy.

Příliš vysoká koncentrace sušiny během vaření může způsobit odmítnutí následného krmení. Je kontraindikováno používat mléko nebo smetanu k přípravě dětské sušenky.

 • Bez chuti směs. Někdy dítě nejí směs, pokud se mu nelíbí jeho chuť. Výrobci vyrábějí výrobky s přísadami a nečistotami, které nejsou vždy podle přání dítěte. Obzvláště často se tento problém vyskytuje při smíšeném krmení nebo v počátečních fázích přenosu do směsi.

Dítě si pamatuje chuť mléka, vůni těla matky. Kromě toho může dítě obtěžovat nedostatek asociací spojených s pocitem bezpečí, které provázejí přirozené krmení. To je zvlášť výrazné při výměně pečovatelů, když je krmení prováděno tátou nebo babičkou.

 • Zdravotní problémy. Zuby, bolestivá kolika, stomatitida, infekce, angína, zánět středního ucha a další nemoci doprovázené bolestivostí narušují obvyklý proces získávání potravy. V tomto případě je důležité pozorovat drobky, zaznamenat další projevy nemoci. Zdroj bolesti je někdy lokalizován mimo ústní dutinu. Například zvýšená tvorba plynu, výskyt vyrážky z plenky, svědění s diatézou nebo bolest v uchu.
 • Opraveny nepříjemné asociace. Pokud byl příjem potravy doprovázen nepříjemnými pocity (příliš horká směs, bolestivost při sání, hrubé chování matky při krmení atd.), Dítě odmítá láhev, protože nechce znovu prožít nepříjemné okamžiky spojené s krmením..
 • Nevhodná bradavka. Pokud je díra v produktu příliš velká, dítě se dusí, pokud se naopak rychle unaví, „získává“ jídlo.
 • Dítě může také vzít směs po zavedení doplňkových potravin. Zvyšuje se obsah kalorií a podíl potravy pro dospělé a klesá potřeba předchozích objemů umělé výživy.

Existují další možné příčiny selhání. Úkolem rodičů ve fázi stanovení podstaty problému je pečlivé sledování chování dítěte. Pozorný přístup k dítěti, sledování neverbálních signálů z jeho strany, citlivý a pečlivý přístup během nemoci pomohou překonat obtíže rychleji.

Doporučení rodičům

Co dělat při odmítnutí směsi závisí na zdroji problému. Na základě zjištěných důvodů se také vyvíjí taktika překonávání problému, jejímž cílem je odstranit nepříjemnosti. Proto se u nemocí dítěte doporučuje používat opatření zaměřená na anestézii postižených oblastí. Během krčení jsou předepsány gely s chladicím účinkem, použití zubních lékařů usnadňuje svědění. Zasažené oblasti sliznice se stomatitidou vyžadují pečlivé dodržování teplotních ukazatelů potravin.

Pokud dítě vůbec nechce jíst, nejí se dobře, dlouhé procházky na čerstvém vzduchu a aktivní hry pomohou obnovit chuť k jídlu. Neomezujte pohyb dítěte.

Odmítnutí jednoho typu směsi je obvykle překonáno jeho nahrazením. Převod do nové směsi navíc vyžaduje znalost určitých pravidel, dodržování zásady trvání. Proto vám pediatr pomůže vybrat správný vzorec mléka.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat, když dítě nezavádí dudlík nebo láhev z důvodu dezorientace, stresu.

Nadměrně dlouhé oddělení od matky a dítěte, emoční tlak na dítě, nadměrné nutkání ke krmení, silná emoční reakce matky, pohybující se, nepříznivé okolí může způsobit stres u dítěte, odmítnutí jíst.

Tento důvod se také objevuje, když se pečovatelé mění, když matka chybí a jeden z příbuzných provádí krmení. Dítě, cítící změny, odmítá směs, otáčí se, křičí během krmení. Tato situace vyžaduje budování důvěryhodných vztahů s dítětem: doporučuje se, abyste je měli na ruce déle, hrajte, mluvte, krmte se v tichém prostředí, použijte popruh.

Neexistuje jediný recept, jak naučit dítě jíst směs. Jíst je druh rituálu, který by měl dát dítěti příjemné emoce, dát pocit plnosti. Nesprávné jednání rodičů, nepozornost vůči osobě dítěte zpravidla tento rituál porušuje. Úkolem matky je vrátit tyto přirozené příjemné pocity dítěti.

Co dělat, když při kombinovaném krmení dítě nejí a směs odmítne

Pokud dítě odmítá mléčnou formu, měla by být matka na pozoru. Je pravděpodobné, že v této situaci existují určité problémy. Jak porozumět této situaci mladé matky, musíte zjistit podrobně, protože nekvalitní složky produktu, chuť a nemoci dětí jsou všechny běžné jevy, které by se měly okamžitě řešit.

Vlastnosti procesu krmení

Postup při krmení dítěte je vždy spojen s množstvím nuancí. Všem těmto bodům by měla být věnována zvláštní pozornost, protože každá kojící žena se s nimi může setkat:

 1. Smíšené krmení vyžaduje výběr vhodných potravin pro kojence (tělo musí jíst a absorbovat jídlo).
 2. V mladém věku se doplňkové potraviny a doplňky zavádějí postupně, přičemž se vždy střídají s kojením.
 3. Před zavedením nových produktů do dětské výživy se mamince doporučuje poradit se s lékařem.
 4. Směsi jsou vybírány na základě zdravotního stavu dítěte a jeho potřeb potravy.
 5. Potraviny pro dospělé mají vyšší obsah kalorií, a proto se děti rychleji sytí.
 6. S poskytovanými produkty byste neměli neustále experimentovat, protože mladé tělo se rychle nepřizpůsobuje různým vkusům.

Během přechodu na jinou stravu (odmítnutí z kojení) začnou zuby u kojenců řezat a navíc se mohou objevit poruchy trávení a další důvody, které přispívají k odmítnutí výživy. Přesný důvod může vyvolat pouze odborník, který provedl příslušné vyšetření.

Mladým matkám se nedoporučuje hledat cesty ven ze situace samy, protože to může situaci jen zhoršit a následně ovlivnit zdraví dítěte..

Příčiny problému

Pokud dítě nejí mléčnou směs dobře, je pozorován určitý nedostatek. Zvažte hlavní důvody, proč dítě může jíst špatně:

 • v těle dítěte jsou vrozené rysy, které narušují vnímání potravy pro dospělé;
 • skus dítěte vám nedovolí jíst bradavkou nebo je tento prvek nepříjemný a musíte jej změnit;
 • existují problémy s dýchacími cestami nebo špatná chuť k jídlu (potraviny pro dospělé mají více kalorií);
 • ve směsi jsou přítomny nepřirozené nebo nestandardní složky, díky nimž tělo odmítá jídlo;
 • dítě má citlivost na počasí, díky kterému je slabá chuť k jídlu;
 • dítě je velmi zvídavé, což mu neumožňuje dobře konzumovat a absorbovat jídlo;
 • při přechodu z mateřského mléka na směs dochází k bolesti v břiše v důsledku nemoci nebo zažívacího ústrojí;
 • existují další nemoci těla, které jsou důvodem pro odmítnutí zdravé výživy;
 • objevují se zuby, díky nimž jsou bolestivé pocity, které vyvolávají odmítnutí jídla.

Předčasně narozené děti často odmítají jíst mléčné směsi nebo jiné výrobky pro dospělé, protože jejich tělo má vývojovou retardaci v důsledku předčasného porodu.

Pokud dítě nejedí dobře, měla by tato situace matku upozornit a vyvolat identifikaci skutečného důvodu odmítnutí jíst mléčnou formu (to často vyžaduje odbornou radu)..

Vrozené rysy

Rostoucí tělo dítěte vyžaduje při krmení náležitou pozornost, protože často projevuje vrozené rysy, které vám neumožňují snadno vnímat jiné potraviny kromě mateřského mléka. Pro řešení takových situací musíte být trpěliví, protože přechod na směs je natažený.

Je také nutné předem konzultovat lékaře ohledně nepřítomnosti vrozených chorob..

Pokud je dítě zcela zdravé, signalizuje to potřebu delšího krmení. K vrozeným vlastnostem těla dítěte patří také dědičné faktory, které jsou přenášeny z otce nebo matky na genetické úrovni a projevují se od mladého věku. Pokud existují v těle a vývoji dítěte výrazné rysy, pomůže odborník mamince vybrat nejlepší možnost úplného přechodu na směs a také poradí, které stačí si vybrat jídlo, které se má krmit.

Nevhodná bradavka

Pokud dítě často směs odmítne, může být příčina pokryta nepříjemnou bradavkou..

Zde jsou zřejmé následující problémy:

 • dítě má nesprávné sousto;
 • příliš velká díra v bradavce;
 • po HB (kojení) se dítě nemůže odstavit z hrudníku;
 • bradavka je vyrobena z materiálu, který je pro dítě nepříjemný;
 • bradavka je příliš tuhá na to, aby dítě kouslo.

Chcete-li tento problém vyřešit, musíte změnit podávací zařízení. Doporučuje se, abyste si zpočátku koupili trochu jinou bradavku, abyste určili, která z nich je při krmení lépe vnímána. Zpravidla je odmítnutí dětí jíst v takových situacích, pokud již bylo krmení provedeno, a dítě není příliš hladové.

Špatné dýchání, špatná chuť k jídlu

Pokud novorozenec nejí dobře, matka by měla věnovat pozornost jeho dýchání. To může být hlavním důvodem, proč nejíst. Problémy s dýchacími cestami obvykle ukazují na vrozené onemocnění nebo infekci. Nejčastěji, jsou-li tyto dva příznaky přítomny, jsou nutně doplněny dalšími příznaky. Dítě může mít teplotu, rychlé nutkání na záchod, odmítnutí jídla. Pokud je tento příznak identifikován, musí žena okamžitě navštívit lékaře, protože může být vyžadována léčba dítěte.

Nestandardní jídlo

Při krmení se od matek požaduje, aby pravidelně sledovaly kvalitu potravin poskytovaných dětem. Pokud dítě náhle přestane jíst směs, může to znamenat následující:

 • produkt se v důsledku expirace zhoršil;
 • směs obsahuje produkty, které jsou špatně absorbovány;
 • existují spíše umělé než přírodní složky;
 • dětská výživa se v důsledku nesprávného skladování zhoršila;
 • složení složek směsi se změnilo.

Všechny tyto body lze sledovat, pokud věnujete pozornost datu výroby a součástkám zahrnutým v nákupu. Pokud je směs připravena nezávisle, měla by být věnována pozornost také kvalitě a čerstvosti použitých produktů. Tělo dítěte okamžitě nevnímá nové chutě, díky čemuž děti v počátečních fázích zavádění jiných produktů často odmítají jídlo.

Citlivost na počasí

Dítě jí špatně - může to znamenat změnu počasí, protože ne všechny mladé organismy jsou silné a odolné vůči poklesu atmosférického tlaku. Tento okamžik je zpravidla zděděn. Pokud má rodina předky, kteří pociťují změnu povětrnostních podmínek, existuje pravděpodobnost přechodu této funkce na dítě.

Při identifikaci podobného problému musí matka pozorovat chuť dítěte v různých dnech, kdy se počasí mění. V případě, že se změny projeví v chuti dětí, můžete odkazovat na změny tlaku nebo teploty. Pokud projev nezávisí na počasí, musíte hledat další problém a také se poradit s odborníkem.

Zvědavost

Zvýšený zájem dětí může také vést k odmítnutí jídla. Pokud dítě pravidelně nepřijímá jídlo, zatímco jeho hravost a veselá nálada jsou viditelné, může být důsledkem odmítnutí jídla zvědavost. V tomto případě neexistují žádné další příznaky a ve chvíli, kdy má dítě hlad, bude se ptát, jíst a nebýt rozmarný.

Bříšková bolest

Pokud dítě nechce jíst, zatímco je neustále zlobivé, existuje možnost, že má bolesti břicha.

Důvody projevu bolesti jsou následující:

 • poruchy trávení (časté krmení často vede k poruchám trávení, které způsobují bolestivé pocity);
 • nadbytek výživy (děti vyžadují určité množství kalorií, jejich nadměrné množství se může projevovat bolestmi břicha);
 • přítomnost nemocí trávicího traktu (tělo dítěte je zranitelné, a proto se každá nemoc projevuje rychle);
 • časté stolice nebo zvracení (tyto přirozené projevy mohou také způsobit bolest žaludku).

S bolestí se bude dítě chovat opatrně a objeví se také snížení chuti k jídlu a častý nedostatek nálady. Kromě toho bolest břicha často způsobuje horečku..

Projevem takových příznaků je příležitost okamžitě kontaktovat specialistu za účelem vyšetření a konzultace, po kterém je nutné zajistit rovnováhu dětské výživy.

Poruchy příjmu potravy

Řada nemocí může způsobit, že dítě odmítne jíst. Zvažte hlavní problémy, které mohou způsobit narušení příjmu potravy:

 • infekční, nachlazení a virová onemocnění;
 • poruchy trávicího systému;
 • patologie vnitřních orgánů dítěte;
 • změny oběhového systému;
 • výrazné vady kousnutí a čelisti.

U každého jednotlivého onemocnění je charakteristická přítomnost řady symptomů, mezi něž patří přítomnost a odmítnutí jídla. Maminky by se měly okamžitě poradit s odborníkem a také ukázat dítěti ke kontrole.

Zuby jsou odříznuty

Dalším důvodem pro odmítnutí výživy je výskyt mléčných zubů. Jak víte, během této doby musí dítě zažít vážnou bolest. Tento přirozený proces je doprovázen vzácným jídlem. Aby dítě neztratilo na váze a také nedostalo potřebný počet kalorií, je nutné ho krmit častěji.

Také v tuto chvíli byste měli pravidelně navštěvovat lékaře, abyste vyloučili výskyt jiných nemocí. Kromě toho bude odborník sledovat správný růst zubů a vývoj okluze u dítěte.

Jiné důvody

Existují také další problémy, pokud dítě nejí dobře. Nedostatek nálady nebo dočasná nevolnost. Tyto body vedou k dočasnému zastavení výživy. Za těchto okolností jsou detekovány pouze dočasné poruchy, které se nevyznačují periodicitou a pravidelností, kvůli kterým by matka neměla vydávat poplach a okamžitě vyhledat radu odborníka. Neexistují žádné další příznaky. Pokud je však v přítomnosti slabé chuti k jídlu charakteristická frekvence, doporučuje se dítě ukázat lékaři k mimořádnému vyšetření..

Problémy u slabých předčasně narozených dětí

Pokud se dítě narodí předčasně, může to být pozorováno jeho vývojem a nedostatkem váhy. Je typické, že takové děti odmítají jíst a jsou také rozmarné.

Mají následující vyslovené problémy:

 • sklon k neustálým projevům nemocí;
 • slabý imunitní systém;
 • citlivost na změny počasí;
 • periodický nedostatek nálady a chuti k jídlu;
 • časté přirozené pohyby střev;
 • nedostatek zájmu a zvědavosti;
 • tělo většinu směsí nevnímá.

Takové problémy nejsou typické pro všechny předčasně narozené děti, ale jsou dost běžné, a proto by matka během předčasného porodu měla své dítě ukazovat častěji. Předčasně narozené děti zaostávají za svými vrstevníky ve vývoji, díky čemuž je pro ně vybrána samostatná strava, takže tělo může růst rychleji.

Co dělat v takových situacích

Pokud dítě nejí dobře, nebo mu často chybí chuť k jídlu, musí mu matka věnovat zvláštní pozornost a porozumět situaci.

V takových případech byste zpravidla měli postupovat takto:

 • pravidelně sledovat zdraví dítěte;
 • krmit dítě častěji pomocí směsí;
 • vybrat lepší produkty;
 • vyberte si směs vhodnější pro chuť vašeho dítěte;
 • pravidelně konzultovat s odborníkem;
 • provádět rutinní vyšetření dítěte;
 • v případě potřeby provést terapeutická opatření;
 • prevence nemocí a trávení.

Pokud matka bude tato doporučení pravidelně dodržovat, nebudou mít problémy s výživou dítěte, protože poroste silným a zdravým, zatímco pravidelně konzumuje potřebné množství jídla pro svůj věk..

Zdraví dítěte závisí na správné výživě; kojící žena musí k řešení tohoto problému přistupovat odpovědně, protože v mladém věku jsou organismy dětí slabé a vyžadují odpovídající péči.

Frekvence podávání

Krmení dítěte směsí se provádí přísně každou hodinu, stejně jako mateřskou hrudí. Mezi každým jídlem by měla být zachována doba 3-3,5 hodiny. Na jeden den by mělo dítě jíst 6-7krát, což přispívá k normálnímu vývoji. Pokud děti odmítají jídlo, nemělo by se krmení odkládat. Máma by měla přinést dítěti láhev za hodinu..

Frekvence krmení dítěte zpravidla závisí na následujících faktorech:

 • úroveň vývoje dítěte;
 • věk, který dítě dosáhlo po narození;
 • hmotnost, stejně jako přítomnost dětské chuti k jídlu;
 • spotřebované množství produktu při jednom jídle;
 • doporučení lékaře.

Vzhledem k těmto bodům je strava stavěna a udržována po přechodu z kojení na použití mléčné receptury z láhve.

Maminky musí dodržovat stravovací stravu, protože vývoj a zdravotní stav dětí na tom přímo závisí.

Délka jídla

Výpočet množství směsi pro jednu spotřebu dítětem je založen na řadě faktorů. Vezměte v úvahu hlavní body, kterým musíte věnovat pozornost při výpočtu délky jídla:

 • věk ošetřeného dítěte;
 • počet kalorií přítomných ve směsi;
 • chuť k jídlu dítěte (jak rychle je dítě nasyceno);
 • krmení dítěte směsí;
 • hmotnost krmeného dítěte;
 • přítomnost nebo nepřítomnost zdravotních problémů;
 • doporučení odborníka na krmení.

Při výpočtu doby krmení je nutné vzít v úvahu všechny výše uvedené body, které vám umožní vytvořit optimální stravu, když dítě dostane maximum užitečných látek pro tělo.

Čas jídla pro zdravé dítě je 10-15 minut, pokud požadované množství jídla končí dříve, pak se krmení zastaví až do dalšího jídla.

Pomocí smyčky

Tady mluvíme o tkáňovém zařízení, které vám umožní pohybovat dítětem, zatímco simuluje kojení, které příznivě ovlivňuje krmení dětí pomocí mléčných směsí. Od narození a prvního krmení si dítě zvykne na matčiny paže a hrudník. Zároveň prak vytváří napodobení mateřské podpory a kojení, což umožňuje dítěti lépe vnímat poskytované produkty pro výživu.

Zvažte hlavní výhody praku:

 • dítě se rychle přepne na mléčnou směs;
 • dítě sebevědoměji vnímá nový vkus;
 • matka nemusí dítě podporovat;
 • adaptace umožňuje matce, aby se méně podílela na krmení.

Navzdory pozitivním vlastnostem zařízení se často nedoporučuje používat, protože si děti rychle zvyknou na podporu a následně mohou být bezmocní a bez něj mohou jíst..

Máma odpočívá

V období mezi krmením, které je 5-7krát denně, se matka může odtrhnout a relaxovat. Chcete-li to provést, musíte dát dítě k odpočinku, nebo přesunout dohled nad ním na jinou osobu. Při krmení je nutný odpočinek pro ženu, zejména pokud není úplné odmítnutí kojení dokonalé.

Přestávka vám umožní vzít si jídlo sama, stejně jako uniknout z neustálé péče a péče. Doporučuje se, aby se proces řídil několika tipy:

 • během přestávek by matka měla být rozptylována cizími věcmi;
 • mír se vyžaduje, aby se mléko lépe zotavilo;
 • je třeba věnovat pozornost osobní výživě.

Také mezi krmením má matka příležitost dělat domácí práce. Kromě toho se během těchto přestávek připravuje nová směs pro další krmení..

Pokud si žena nedá odpočinek, může to také nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte, protože v malém věku mají děti a jejich matky neviditelné spojení.

Noční krmení

V mladém věku, pro rychlý vývoj a růst, tělo dítěte vyžaduje neustálé nabíjení. Z tohoto důvodu je nutné provést jedno krmení v noci. Po dosažení určitého věku jsou děti postupně opuštěny, ale v raných fázích vývoje je tento okamžik povinný. Ošetřování v noci je vyžadováno v následujících situacích:

 • dítě je nemocné a podstupuje léčbu;
 • první měsíce po narození, je-li vyžadována větší výživa;
 • uprostřed noci se dítě probudí a je zlobivé;
 • je pozorován nedostatek hmotnosti;
 • existují jiné zdravotní odchylky od normy.

Pravidelné krmení v noci pomáhá dítěti zbavit se všech těchto potíží..

Uprostřed noci se nedoporučuje více než jedno krmení, protože dítě si na něj může rychle zvyknout a neustále žádat o jídlo.

Odmítnutí zabalit

Maminky se často starají o zdraví svého dítěte, aniž by si myslely, že zneužívání oblečení může ovlivnit jejich zdraví a chuť k jídlu.

Neustálý přebytek oblečení vede k následujícímu:

 • dítě se přehřívá, a proto jí špatně;
 • dítě zažívá neustálé nepohodlí způsobené teplem;
 • imunitní systém se zhoršuje;
 • zvyšuje se riziko výskytu infekčních chorob;
 • dítě je často zlobivé a vykazuje nespokojenost;
 • v dítěti jsou bolestivé pocity;
 • unaví se rychle a spí neustále.

Vybavte své dítě oblečením v souladu s povětrnostními podmínkami. Pokud je na ulici vysoká teplota, doporučuje se zdržet se přebytečného oblečení. Nadměrná péče, stejně jako zanedbávání, může vést k negativním důsledkům, které se v budoucnu projeví ve formě nepříjemných symptomů nebo nemocí.

Kdy navštívit lékaře

Život malého dítěte je často spojován s pravidelnými vyšetřeními odborníky, ale měli byste zvážit okamžiky, kdy matka musí okamžitě vyhledat lékařskou pomoc:

 1. Dítě nejí dobře (nedostatek chuti k jídlu).
 2. Objevují se další příznaky.
 3. Existují vrozená onemocnění (pravidelné sledování lékařem).
 4. Časté nálady a odmítnutí nabízeného jídla.
 5. Problémové spaní.
 6. Dítě často chodí na záchod.
 7. Divné chování.
 8. Dítě dává přednost spánku většinu času.

Každý z těchto okamžiků je příležitostí navštívit lékaře a poradit se, protože to mamce umožní uklidnit se, pokud je vše v pořádku, nebo včas zjistit odchylku a začít ji odstraňovat. Malé děti potřebují stálou péči a dohled. Procesy v jejich těle se rychle vyvíjejí, a proto je třeba vše kontrolovat, aby nedošlo k vážným odchylkám.

Krmení dětí má pro matku řadu obtíží. Kojenci často odmítají jíst po kojení. Jakákoli změna vyžaduje maximální pozornost, protože rostoucí organismus je křehký a vyžaduje stálou péči o matku. Pokud se matka nedokáže vypořádat se situací sama o sobě, musí vyhledat pomoc odborníka nebo dodržovat řadu doporučení lékařů a zkušených matek.

Co dělat, když dítě ve věku 3–6 měsíců odmítne jíst směs při smíšeném a umělém krmení?

Špatná chuť k jídlu dítěte je problémem, který způsobuje paniku v péči matek, bez ohledu na jeho věk. Nejobtížnější je pochopit, proč dítě mladší jednoho roku žere špatně, protože nedokáže vysvětlit důvody svého chování. U vzácně krmených dětí se to jen zřídka děje, ale s umělou nebo smíšenou výživou kojenci často opouštějí mléčnou směs. Zjistíme, s čím to souvisí a co dělat v této situaci pro mámu.

Umělé děti odmítají jíst mnohem častěji než děti, které kojí

Když je potřeba směs?

Mateřské mléko je ideální krmivo pro novorozence, ale v některých případech má matka problémy s kojením a musíte použít upravenou mléčnou směs. Moderní kojenecká výživa obsahuje štěpenou bílkovinu kravského nebo kozího mléka, vitamíny, minerály, aminokyseliny a další složky nezbytné pro plný vývoj dítěte.

Jeho podstatou je naučit dítě nejprve kojit prsa a potom směs mléka. Tato možnost umožní dítěti přijímat cenné složky, které se nacházejí výhradně v mateřském mléce, například imunoglobuliny a protilátky. Díky smíšenému krmení však bude dítě plně vybaveno živinami.

Po rozhodnutí o zavedení umělé výživy do dětské výživy je důležité vybrat ten správný produkt. To je nejlépe udělat s pediatrem. Máma by měla být připravena na skutečnost, že ve fázi seznámení s novým jídlem mohou nastat potíže. Co když dítě směs odmítne? Především stojí za to zjistit důvody. Možné možnosti:

 • podvýživa;
 • problémy se směsí;
 • nevhodná bradavka / láhev;
 • nepohodlí;
 • stres.

Nesprávné stravování

Možná se dítě zhoršilo, když jí sníst směs, protože ji dostane příliš často nebo v nadměrném množství. Mateřské mléko se vstřebává mnohem rychleji než jeho náhražky. Přirozené krmení může probíhat na vyžádání a umělé - pouze podle plánu.

Krmení směsi musí být prováděno v souladu s věkem dítěte a přesně podle plánu

Zpočátku se trávicí trakt dítěte vyrovná s nadměrným množstvím potravy, ale pak nastanou problémy:

 • snížená chuť k jídlu - dítě nejí směs dobře, nebo ji odmítá;
 • nadýmání - nestrávené zbytky vedou k fermentaci;
 • kolika - plyny protahují střevní stěnu a způsobují bolest;
 • problémy s pohybem střev - zácpa nebo průjem.

V 5-6 měsících, stejně jako ve vyšším věku, může potomek jíst méně směsi kvůli použití jiných produktů - čaj, džusy, kompoty, sušenky, ovocné pyré a další věci. Sladké nápoje a pozdní svačiny snižují chuť k jídlu, měly by být omezeny. Navíc, po zavedení doplňkových potravin, některé děti odmítají obvyklý produkt ve prospěch „dospělých“ potravin..

Mix problémy

Pokud dítě odmítne sníst směs, nemusí jí prostě chutnat. Hořkou pachuť mají různé hypoalergenní výrobky a výrobky s nízkým obsahem laktózy, které jsou předepisovány dětem ze zdravotních důvodů. To je obzvláště akutní pro matky kojenců při smíšeném krmení, protože po chutném mléce s příjemnou vůní nechtějí děti pít tekutinu, která je charakteristická svými vlastnostmi.

Pokud dítě směs odmítne, obraťte se na pediatra, který vám pomůže vybrat jinou výživu pro dítě

Negativní reakce na mléčnou náhražku nemusí nastat okamžitě, ale po chvíli. Zpočátku dítě souhlasí s výrobkem a poté mu vadí jeho chuť. Jedinou cestou ven je vyzkoušet různé značky. Například některé děti si užívají směsí kyselého mléka s radostí. Před experimentováním je však vhodné poradit se s lékařem..

Dalším faktorem, který vede k tomu, že dítě nechce jíst, je to, že není spokojený s teplotou jídla. Optimální rozsah je 35-40 °. Teplejší nebo chladnější produkt není dobře vnímán..

Kromě toho dítě při umělém nebo přirozeném krmení nemusí být jednoduše vhodné pro složení vybrané potraviny. Výsledkem bude alergie. Její příznaky:

 • zarudnutí na kůži;
 • svědění
 • podrážděnost;
 • problémové spaní;
 • poruchy stolice;
 • kolika.

Nevhodná láhev nebo bradavka

Pokud dítě nejedí dobře, měli byste se ujistit, že bradavky a láhev (roh) jsou pohodlné. Příliš velké nebo malé díry způsobují problémy. V prvním případě mléko proudí velmi intenzivně a dítě se dusí. Ve druhém - musí vyvinout značné úsilí, aby dostal jídlo, rychle se unaví a začne jednat. Při správné velikosti otvoru v bradavce tekutina rovnoměrně kape.

Při kombinovaném krmení můžete místo lahvičky použít malou lžičku nebo stříkačku bez jehly. Předpokládá se, že díky těmto náhradám se dítě nevzdá.

Nepohodlí

Začne dítě jíst, a pak se náhle zastaví? Má trvalý pokles chuti k jídlu? To může naznačovat fyzické nebo psychické nepohodlí. Možné možnosti:

 • zoubky;
 • krátké hyoidní frenum;
 • stomatitida;
 • nemoci dýchacích cest;
 • ušní infekce;
 • bolení břicha;
 • stres.

Ve většině případů odpověď na otázku, proč je dítě ve věku 4–5 měsíců, nejedí dobře, spočívá v kousání zubů. Zjevnými příznaky jsou nadměrné slinění, oteklé červené dásně, touha vše „žvýkat“. Při sání se bolest v dásních zesiluje. Svému dítěti můžete pomoci s chlazenými zuby a anestetickými gely.

Zuby jsou běžnou příčinou obav pro kojence, ale mohou také odmítnout kojit.

Uzda

Někdy dítě jí málo kvůli krátkému hyoidnímu frenum, které komplikuje proces sání. V budoucnu to může vyvolat potíže se zvukovou výslovností. Pro diagnózu byste měli konzultovat svého zubaře nebo chirurga. Problém je vyřešen řezáním uzda. Čím je dítě mladší, tím jednodušší je postup..

Stomatitida

Příznakem kandidální stomatitidy (drozd) je bílý povlak na jazyku a na vnitřním povrchu tváří. V pokročilých případech se může vyskytnout ulcerace sliznice. Při sání dítě pociťuje bolest, takže je těžké ho přimět k jídlu. Pokud si všimnete alarmujících příznaků, měli byste se poradit s lékařem. Obvykle se předepisuje ústní voda se sodovým roztokem a protiplesňové látky.

Měl dítě dobrou chuť k jídlu a pak přestal jíst dětskou výživu? Kořenem problému může být nosní kongesce nebo rýma v důsledku SARS. Vzhledem k zúžení nosních cest je pro dítě obtížné dýchat i při malém množství výboje..

Kůrky vytvořené v nose v důsledku suchého vzduchu mohou vést ke stejnému problému. Nepříjemný příznak můžete eliminovat instilací fyziologického roztoku.

Navíc se zvyšováním tělesné teploty dochází k přirozenému poklesu chuti k jídlu. Není nutné krmit dítě násilím, je lepší zajistit mu dostatek pití.

Zánět středního ucha (zánět středního ucha) je doprovázen bolestí. Nepříjemné pocity se zhoršují sáním. Otitida může být podezřelá, pokud dítě pláče a tahá za ucho. V mnoha případech teplota stoupá. Tento stav vyžaduje schůzku s lékařem. V očekávání lékařské péče může být dítěti podán paracetamol nebo ibuprofenový prostředek proti bolesti.

Bolení břicha

Dítě může mít bolestivé střevní křeče nebo koliku. Obvykle začínají ve věku 3 týdnů a přecházejí na 3–4 měsíce. Když jídlo vstoupí do gastrointestinálního traktu, jeho peristaltika se zesiluje, což vyvolává nepříjemné pocity. Dítě odmítá láhev, křičí, zvedá nohy, uhýbá se. V tomto případě pomozte masírovat břicho, aplikovat na něj teplo a léčivé přípravky. Kromě toho můžete zkusit přejít na jídlo s prebiotiky..

Stres

Neúspěch v denním grafu, přepracování, nadměrné emoce, pobyt na neznámém místě nebo s cizími lidmi - všechny tyto faktory mohou narušit emoční rovnováhu dítěte. Je zlobivý, pláče a odolává krmení. Je nutné vytvořit klidné prostředí a sledovat dodržování režimu.

Kromě toho stojí za zvážení, že děti jsou citlivé na podmínky prostředí. Teplo, magnetické bouře, silný vítr, měnící se počasí a další jevy negativně ovlivňují jejich pohodu..

Selhání dítěte ze směsi je dočasný jev. Nenuťte dítě pít z láhve, jinak bude mít k ní negativní postoj. Během krmení je vhodné držet ho v náručí, svírat se k sobě a držet roh na úrovni hrudníku. Buďte trpěliví a učte své dítě postupně. Jsou-li zaznamenány úbytky hmotnosti, problémy s pohybem střev, hojná regurgitace, přetrvávající neklidné chování, je vhodné vyhledat lékaře.

Dítě ve 4 měsících odmítá směs

Odpověď na zprávu anso 11. ledna 2014, 20:38
Lékaři se dívali, všechno s ní bylo v pořádku, ani její uši, zuby, ani krk, dokonce byl zkrácen frenum jejího jazyka.

Odpověď na zprávu Anastasenok od 11. ledna 2014, 20:46
Anastasenok, Jak jsi reagoval na směs? Křičel nebo jen ignoroval? Naše vám může dovolit nalít do úst a zároveň je lákat chrastítkem. Jaký je důvod odmítnutí? Jak si myslíte, že?

To znamená, že dítě přibírá na váze. Tak dost toho, co jí.
Jak vysoké a vážné je dítě?

Během dne jí doplňkové potraviny, ale vůbec nejí směs v noci? Co láká, je jíst?

Gramy? Tolik za 4,5 měsíce?

prozrachnaya,
Mám také nejmladší dítě za 3 měsíce, které bylo ze směsi oploceno. Od té doby jsem ji krmil, jak říkají konzultanti GV, „kolem snů“, to znamená, že přímo zaspí / probudí se nebo ve snu. Ale máme téměř nulové jídlo.

Ale co režim obecně? Pokud spí 12 hodin denně. Poté spí během dne?

prozrachnaya,
Mám také nejmladší dítě za 3 měsíce, které bylo ze směsi oploceno. Od té doby jsem ji krmil, jak říkají konzultanti GV, „kolem snů“, to znamená, že přímo zaspí / probudí se nebo ve snu. Ale máme téměř nulové jídlo.

Ale co režim obecně? Pokud spí 12 hodin denně. Poté spí během dne?
Je to jako by zbytečné přetěžovat trávicí trakt v tak mladém věku

Nikdy jsem nezjistil důvod, od všech pediatrů, které jsem slyšel radu, vyzkoušejte jinou směs, nakrmte, co se stane. Pro nejsou užitečná a doplňková jídla. A pokud směs nejí, nejezdí exprimované mléko. Co nabízíš? A krmeno. Bylo tu něco, co bylo nutné. Od 4 do 8 měsíců dítě získalo 500 gramů. Nekrmte vůbec, nifiga nebyla možnost. Když jedíte směs kolem snů, skvělé. Ale můj nespal v obvyklém smyslu. Pouze pokud se oblékáte, houpete se, třese se.

Všichni neurologové, pediatrové a studie prošli všemi. A ne jednou

Ne, je od narození. Nutrilon, narrimer. Zdá se mi, že jich je více než 6 a jsou brány k prevenci zácpy, pak už můžete upravit výživu.

Dítě jí 3 měsíce trochu jídla a mléka

Dítě po třech měsících není stejná drobenka, jakou se narodila: v posledním měsíci se zvětšila z 500 gramů a více, začíná spát méně, je více vzhůru. Když dítě sní 3 měsíce, je to pro rodiče velmi znepokojující. Dítě může neustále křičet a plakat, špatně přibírat na váze, takže matka rychle přenáší své dítě na umělé krmení a věří, že celý problém spočívá v nedostatku mateřského mléka. Dítě však nemusí mít chuť k jídlu z jiných důvodů, které nelze vyřešit doma, ale vyžaduje specializované ošetření nebo dokonce hospitalizaci..

Kojení dítěte

Důležitost správné výživy pro tříměsíční dítě

Tělo dítěte potřebuje kompletní a zdravou stravu. Nejvhodnější volbou pro dítě do šesti měsíců je mateřské mléko. Není však vždy možné stanovit laktaci, v některých případech může být kojení nebezpečné pro zdraví matky i dítěte (užívání léků neslučitelných s drogami, hormonální selhání u matky).

Výživa pro 3 měsíce je jedním z jeho hlavních povolání, jeho hlavním cílem a radostí v životě. Pokud je dítě podvyživené, pak potřebuje s pláčem porci jídla. Dítě se probudí uprostřed noci z hladu, okamžitě dychtivě chytí prsní bradavku nebo figurínu.

Dítě musí dostat jídlo ve 3 měsících (mléko nebo směs), aby se plně rozvinulo, dozvědělo se o světě a postupně získalo nové dovednosti.

Důležité! Ruský pediatr Dr. Komarovsky nedoporučuje paniku, pokud má dítě 3 měsíce a nejí se dobře. Lékař je přesvědčen, že dítě se nebude nutit hladovět, a pokud se odvrátí od hrudi nebo láhve, znamená to, že má dost výživy. Měli byste sledovat přírůstek hmotnosti a počet vyskakovacích oken. Pokud jsou normální, pak se není čeho bát..

Nutriční normy

Nezáleží na tom, jaký druh krmení je dítě (morče, vrba nebo smíšené krmení), existuje určitý standard v počtu krmení a množství jídla, které by dítě mělo dostat.

Poznámka! Třetí měsíc je období, kdy dítě začne růst aktivně, což znamená, že jeho chuť k jídlu roste. V současné době má matka často laktační krizi, kterou se bojí a uchyluje se ke krmení nebo dokonce k začátku krmení. To nelze udělat v kómatu, jen to častěji dejte na hrudi vašeho dítěte.

Výživa pro děti do jednoho roku

Ve 3 měsících dostávají děti až 900 ml mléka denně, rozdělených do 6-7 krmení. Za vrby najednou je dítěti nabídnuto maximálně 180 ml směsi, obvykle se jedná o pět jídel denně.

Jaké odchylky jsou nebezpečné

Pediatrové nejprve doporučují sledovat hmotnost dítěte a počet kostek. Pokud dítě během týdne nebo dvou začalo zhubnout, je naléhavě nutné obrátit se na odborníka, který bude směřovat k dalšímu vyšetření.

Pro některé matky je vhodnější sledovat, jak moc dítě močí, aby bylo možné rozpoznat přítomnost patologie. Počet písmen by neměl klesnout pod 10.

Příčiny špatné chuti k jídlu za 3 měsíce

Jedním z hlavních důvodů, které Komarovsky opakovaně zmiňuje, proč dítě ve 3 měsících špatného stravování je překrmování. Z tohoto důvodu se může dítě konkrétně pokusit zaspat dříve, zatímco stále saje matčina prsa, nebo okamžitě úmyslně odvrátí hlavu od láhve.

Dodatečné informace. Neklidné matky mohou nabídnout svým dětem první vrzání bez obav, zda dítě pláče z hladu. Lékaři považují tento přístup za špatný, protože se u dítěte vytváří špatná reakce na jídlo.

V důsledku toho dítě vnímá jídlo jako mučení, sténání, sání velmi pomalu, může okamžitě plivat. Instinkt matky vždy pracuje ve směru krmení dítěte, bez ohledu na to. Zpravidla dominuje nejen matkám prvorozených, ale také ženám zkušeným v této záležitosti.

Důležité! Pokud máte pochybnosti a zdá se, že dítě nejí málo, v první řadě byste se měli ujistit, že dítě má režim, kde dochází k přerušení krmení, zdravého spánku a procházek..

Fyziologický

Z hlediska fyziologie dítě po 3 měsících žere málo a neochotně z důvodů:

 • Choroba. Dospělí obvykle ztrácí chuť k jídlu, co děti.
 • Rýma zasahuje. Je-li nos položen, je drobeček obtížné sát.
 • Střevní kolika. Po 3 až 5 měsících, kdy trávicí systém dozrává, toto onemocnění zpravidla zmizí.

Střevní kolika u kojenců

 • Začalo se ozubení. První zuby se obvykle objevují za 5-6 měsíců, erupční období může trvat několik měsíců před objevením prvního řezáka.
 • Dětská nálada je také důvodem pro odmítnutí jídla. Dítě může být nejrůznější, má bolesti hlavy, nemá rád hračky ani osvětlení. Tento problém je vyřešen poté, co matka drží dítě v náručí, jemně s ním mluví, utěšuje ho a v případě potřeby ho utrácí..
 • Nelíbí se vám chuť mléka nebo směsi. Kojící matka musí znovu zvážit svůj jídelníček: odstranit kořeněné, kořeněné, česnekové a marinády. Umělé maminky by měly změnit značku mixu.

Poznámka! Děti mají velmi akutní kouzlo, takže možná důvod spočívá v ostré vůni parfému používané matkou.

 • Dítě chce pít, nejíst. To platí zejména pro děti na vrbách. Zkuste to dát vodu.

Externí

Někdy dítě odmítá jíst z vnějších důvodů:

 • Je nepříjemný - špatná poloha. Je důležité seznámit se se všemi pohodlnými opatřeními pro krmení, najít dítě pohodlné pro konkrétní dítě.
 • Nesprávná technika pro aplikaci na hrudník nebo láhev. S posledně jmenovaným je problém vyřešen jeho nahrazením jiným, dnes je jejich sortiment velmi velký. S gv byste měli studovat techniku ​​zachycení bradavky prsu, můžete kontaktovat poradce kojení a vyřešit tento problém.

Jak aplikovat na hrudník

Dodatečné informace. V průběhu krmení se dítě může vyprázdnit, takže začne pociťovat vážné nepohodlí. To je také plné skutečnosti, že bude rozrušený nepříjemnými pocity, nervózně zachycuje vzduch, což následně způsobí hojnou regurgitaci nebo koliku. Plenka by měla být vyměněna, a pak pokračovat v jídle.

Patologické

Proč dítě začalo jíst špatně po 3 měsících nebo začalo odmítat prsa? To může být způsobeno patologií:

 • Frenum jazyka je příliš krátká. Problém je vyřešen rychle, ale stojí za to jít na odborníka.
 • Kandidóza dutiny ústní nebo drozd. Dítě zažívá svědění a pálení, proces krmení přináší nepohodlí a dokonce i bolest.

Kandidóza dutiny ústní

 • Hypertenze nebo zvýšený intrakraniální tlak.
 • Otitida. Pro dítě je bolestivé spolknout, a tak se snaží odmítnout krmení.
 • Střevní infekce a rotavirus. Je důležité, aby dítě vypilo hodně vody, aby nedošlo k dehydrataci.

Co dělat

Co dělat, když dítě špatně sní 3 měsíce? Zjistěte příčinu tohoto chování a pokuste se jej odstranit. Pokud dítě sní špatně, ale je aktivní a vzhůru, má dost jídla. Přírůstek na váze je také indikátorem toho, že se dítě vyvíjí správně. Pokud teplota arašídů stoupá, je letargická a letargická, měli byste zavolat lékaře a uchýlit se k okamžitému ošetření.

Pokud je příčinou kolika, pomůže vám koprová voda a další antikolika, stejně jako matka by měla založit stravu a zbavit se špatných návyků.

Umělé krmení

V některých případech mají děti na vrbě špatnou chuť k jídlu, protože se jim nelíbí bradavka láhve. Pokud po jejím posunutí dítě opět odmítne jíst, stojí to:

 • Ujistěte se, že nemáte pocit hladu. Směs je výživnější než mléko. Je důležité dodržovat interval mezi krmením po dobu nejméně 3–4 hodin.
 • Změňte typ směsi.
 • Zkontrolujte teplotu potravin, měla by se rovnat teplotě lidského těla.
 • Odstraňte příliš silnou směs..

Kojení

Nejprve by se maminka měla postarat o stanovení kojení a chuti mléka. Pro tohle:

 • Aplikujte častěji na hrudník, pokud dojde k laktační krizi.
 • Vyjádřete po krmení, pokud je příliš mnoho mléka. Jsou-li prsa těsná a pevná před krmením, měla by být před krmením mírně vyjádřena.
 • Pijte hodně vody (nejméně 2 litry).
 • Kojení používejte speciální čaje.
 • Vyloučte ve své stravě ty potraviny, které mění chuť mléka.

Kdy jít k lékaři

Pokud dítě začalo odmítat jídlo, v následujících případech je nutné se poradit s lékařem:

 • Dítě ztrácí váhu, pojistka fontanelu, horečka.
 • Dítě neustále spí nebo je vzhůru víc, než se očekávalo.
 • Stolice se změnila: průjem nebo zácpa.
 • Dítě neustále křičí, mává klikami a snaží se dotknout ucha.
 • Bílý plak v ústech nebo bolestech v krku.
 • Velmi hojné plivání, zvracení fontána.

Během zánětu středního ucha jsou děti nepříjemné v horizontální poloze

Správná výživa pomůže vytvořit silnou imunitu pro dítě. Pokud dítě nejí dobře, je nutné vyvinout veškeré úsilí, aby byl tento proces zaveden a problém rychle vyřešen.

Články O Neplodnosti