Hlavní Bolest

Těhotenství 31 týdnů

Je jen rozdíl mezi předčasně narozeným dítětem a předčasně narozeným dítětem s podváhou. V mém případě se chlapec narodil ve 35 týdnech s hmotností 2 kg. Na umělé krmení. Měl jsem velmi vysoký tlak a bylo nemožné se krmit, a pak po porodu 2krát v intenzivní péči ležel. Nebylo tam žádné mléko.

Nyní máme 9,5 měsíce. Řekněme, že se vyvíjí se zpožděním 1,5 až 2 měsíce. Naučil se sedět jen v 8 letech. Ale o týden později byl sám na nohou v postýlce. Pravidelné návštěvy neurologa. Masajiki. A tak, nejúžasnější chlapec na světě.

Na nepřátelském oddělení ležela téměř měsíc, dokud nezískali na váze. Vzpomínky nejsou tak nejlepší, ale hrozné. Nikdo nevěnuje pozornost. Mám své první dítě. Žádné zkušenosti s péčí. Nikdo nepomohl. Pokus omyl. a kolik dětských slz.
Vzpomínám si s hrůzou.

Potřebujete jen trpělivost a lásku. Vedb, oni Malish, jsou tak vnímaví a zranitelní.

31 týdnů těhotná

Těhotenství je rozděleno do tří trimestrů a počítá se za týden. Maximální doba je 42 týdnů, po této době se žena již znovu připojuje a lékaři rozhodují, co dělat. Jedinečnost procesu těhotenství není jen v tom, že se objevuje nový život a člověk, ale také v tom, že každý den, každý týden po dobu devíti měsíců, se plod neustále vyvíjí..

31 týdnů těhotenství je počáteční období třetího trimestru, 7,5 porodnických týdnů. V této době má žena obvykle žaludek impozantní velikosti, dítě se aktivně pohybuje a roste. Zatížení na tělo nastávající matky se zvyšuje a stále více chci odpočívat a spát. Jaké jsou nuance a rysy v této fázi těhotenství? Co přesně se děje? Co se bát a jak se připravit na porod?

Žena se mění v 31. týdnu

Po celou dobu porodu dítěte se žena mění zevnitř a ven. Dokonce i lidé, kteří nevědí o zajímavé situaci, si všimnou vnitřní krásy. K jakým změnám však dochází v 31. týdnu?

Vnější a vnitřní změny

Břicho začíná růst aktivně, průměrně v pase, sčítání za týden je od jednoho centimetru. V této době se nejčastěji objevují strie, protože kožní buňky nemají čas růst tak rychle. Aby se zabránilo svědění a šmouhám, doporučuje se třít olivový olej nebo vyživující krémy. Je však důležité vzít v úvahu, že hodně záleží na genetice, pokud má matka během těhotenství strie, pak 90%, že se objeví v její dceři.

Děloha roste ve velikosti a tlačí na vnitřní orgány, takže žena je neustále nepohodlná a unavená. Potřeba záchodu na toaletu se stává častější, a to i kvůli dalšímu účinku na močový měchýř.

Možná dušnost a pálení žáhy

Prsa jsou nalita, dokonce i ty nejmenší jsou patrné. Někdy je kolostrum vylučováno, je individuální, začíná se objevovat u někoho během těhotenství a u někoho až po porodu.

Vaginální výtok během 31 těhotenství se může stát hojnějším, protože krevní zásobení pánve je co nejmenší. Normálně jsou světlé a bez zápachu. Pokud se konzistence výboje změnila, musíte kontaktovat svého gynekologa.

Ženy v tuto chvíli často mají falešné Brexton-Hicksovy kontrakce. Jsou doprovázeny bolestí v dolní části zad a pánve. Stěny dělohy se v tuto chvíli napínají. Trvá to asi půl minuty, každé 3-4 hodiny. Tím se tělo připravuje na nadcházející narození..

Pocity a problémy v této době:

 • vaginální nepohodlí. Je to kvůli přípravě na porod a změkčení kostí pánve;
 • záda, páteř a klouby bolí, protože zatížení se pravidelně zvyšuje;
 • mohou se objevit hemoroidy. Nejčastější nemoc těhotných žen. Není třeba ignorovat bolest v konečníku, aby se v budoucnu vyloučily komplikace;
 • migréna. Pokud jste chroničtí, musíte to říct svému lékaři.

Dohled po konzultaci

Žena, která je na svém místě, pravidelně navštěvuje gynekologa. V normálním průběhu těhotenství je obvykle nutné se ke zkoušce dostavit každé dva týdny. Po dobu 31 týdnů je ženě v práci předána výměnná karta, kde jsou uvedeny všechny údaje a individuální charakteristiky. Právě s tímto dokumentem je pacient odeslán do nemocnice, a proto je nutné ho mít všude s sebou.

Před návštěvou, pro prohlídku v této době, stejně jako u předchozích, je nutné připravit testy (krev, moč a stěr). Gynekolog musí poslouchat srdeční rytmus dítěte, změřit obvod břicha těhotné ženy, výšku dělohy a krevní tlak. Dále zkoumá stav žil na pažích a nohou, protože křečové žíly se často vyvíjejí ve třetím trimestru.

Ultrazvuk po 31 týdnech těhotenství

K poslednímu screeningu dochází 31 týdnů těhotenství. Doktor díky ultrazvuku uvidí, jak se dítě nachází. To je velmi důležité, protože pokud je v lůně nesprávně, při provádění některých cvičení můžete pomoci zajistit, aby dítě mělo správnou pózu. Později nelze pozici tímto způsobem napravit..

Ultrazvukové indikátory, norma:

Kontrola zahrnuje kontrolu stavu placenty. Placenta nebo místo dítěte je orgán, který zajišťuje bezpečnost dítěte v děloze, odfiltruje toxické látky a podporuje pronikání vitamínů, kyslíku a výživy.

31. týden získá orgán hmotnost a tloušťku.

Hlavní vlastnosti:

 1. Splatnost by neměla být vyšší než první stupeň. Pokud je tato hodnota nižší, existuje vysoká pravděpodobnost předčasného stárnutí placenty a v tomto případě nebude schopna fungovat.
 2. Lokalizace. Způsob porodu závisí na tom, kde se nachází..
 3. Ukazatel tloušťky by měl odpovídat normě - 31,33 mm, hranice normy 24,6 - 40,6.

31 týdnů těhotná: vývoj plodu

Dítě v této době již váží v průměru 1 500 kilogramů. Zvýšení je asi 200 gramů týdně. Vezme si pózu vhodnou pro doručení: hlava dole, paže a nohy zkřížené. S příznivým průběhem těhotenství to bude až do porodu.

Do této doby dítě vytvořilo denní režim, v určitých obdobích je vzhůru, v jiných spí. Žena by měla tyto fáze pečlivě sledovat, protože v případě snížení pohybu nebo prudkého nedostatku aktivity je třeba to oznámit gynekologovi. Normální výkon - 10 až 12 pohybů za 12 hodin.

Jak se dítě mění:

 1. Na 3D ultrazvuku jsou rysy obličeje jasnější a jasně viditelnější.
 2. Reprodukční systém se neustále vyvíjí.
 3. Tkáň se napíná v nose a uších.
 4. Podkožní tuk se začíná hromadit, objevují se vrásky a tvary jsou zaoblené.
 5. Vlasy ztmavnou, nehty rostou.
 6. Korneální reflex - když dítě otevře oči, zavře oči..
 7. Tvoří se centrální nervový systém, nervové impulsy se přenášejí rychleji.
 8. Objeví se zvěsti.
 9. Plicní tkáň aktivně zraje.
 10. Játra začínají produkovat žluč a pankreas - inzulín.

Nesoucí dvojčata

Téměř ve všech případech je přenášení dvojčat těžší. To je logicky vysvětlitelné: během normálního těhotenství zažívá ženské tělo obrovský stres a ne vždy se vypořádá, a s vývojem dvou plodů se tato zátěž ztrojnásobí..

Pocit ženy po 31 týdnech v této pozici je velmi podobný pocitu matek, které nosí jedno dítě. Hlavní rozdíly jsou velikost břicha, s dvojnásobkem je větší, nepohodlí a bolest v pohody jsou také výraznější.

Hlavním nebezpečím je předčasný porod, častěji se děti objevují předčasně. Důvodem je skutečnost, že v děloze nemají dostatek místa. Nejvhodnější - týden 35.

Příznaky předčasného porodu:

 1. Bolest v dolní části zad a bolesti břicha.
 2. Nepohodlí v pánevní oblasti.
 3. Kontrakce s intervalem 7-10 minut.

Při rutinním vyšetření v 31. týdnu provádí lékař standardní manipulace: vyšetření, měření parametrů a ultrazvuk. Vzhledem k tomu, že těhotenství je obtížnější než dvojčata, je pro ženu v porodu nutná zvláštní kontrola.

Komplikace a problémy na začátku třetího trimestru

Během těhotenství existují určitá rizika..

Nebezpečí v 31. týdnu:

 1. Amniotická tekutina začíná vytékat, ale pokud teče, pak je to začátek porodu a je důležité tuto chvíli nevynechat. V lékárnách jsou nyní v prodeji speciální testy, takže s alarmujícími příznaky to můžete provést a v důsledku toho zavolat pomoc.
 2. Během tohoto období se drozd často vyvíjí. S touto diagnózou je výboj zkrácen se specifickou rybí vůní. Kromě toho svědění a vypalování genitálií.
 3. Infekční choroby. Žena se může snadno nakazit pohlavním stykem. Některé nemoci se však objevují bez příznaků, takže se včas rozetřete a sledujte hygienu. Tyto problémy mohou ublížit dítěti, i když jsou v děloze. Léčba by měla být zahájena okamžitě..
 4. Hrozba předčasného porodu dítěte je jednou z běžných. Bohužel, silná zátěž, aktivní sex, předčasné stárnutí placenty, individuální charakteristiky těla a další faktory mohou vyvolat pracovní aktivitu. Pacientka by měla pečlivě sledovat její pohodu a informovat lékaře o všem, 31 týdnů není nejvhodnějším okamžikem porodu, lékaři se snaží udržet těhotenství minimálně 35-37 týdnů.
 5. Během tohoto období dochází k polyhydramniím nebo oligohydramniím. Po celou dobu těhotenství si lékař všimne hladiny plodové vody. Neustále se mění, pak více, pak méně. V případě jakýchkoli odchylek je lepší ošetření v nemocnici, aby se vyloučilo riziko pro dítě.
 6. Isthmicko-cervikální nedostatečnost se cítí (krátký cervix, nemůže se vypořádat s rostoucím orgánem a porod může nastat kdykoli). Nebezpečná patologie, která probíhá bez příznaků a je výrazná na konci druhého a začátku třetího trimestru. Vyžaduje neustálé sledování a léčbu v nemocnici.
 7. Další nemocí, která se během tohoto období často projevuje, je preeklampsie. To je vážná komplikace, může vést k úmrtí matky a dítěte..
 8. Předčasné přerušení placenty.
 9. Konstantní nevolnost může být známkou pozdní toxikózy, je také nebezpečná. Příznaky by měly být okamžitě zastaveny..
 10. SARS, chřipka v této době může poškodit ženu a dítě. Proto nemusíte ignorovat příznaky nemoci, ale okamžitě zahájíte léčbu a obecně se věnujete prevenci.
 11. Třetí trimestr je doba rychlého nastavení rychlého přírůstku hmotnosti ženy při porodu. Je důležité řídit tento proces a nezískat další libry.

Intimita

Pohlaví ve 31. týdnu těhotenství je povoleno, pokud neexistují jiné kontraindikace. Intimitu byste však měli řešit opatrně, bez náhlých pohybů a nepohodlných postojů. Nejziskovější varianta je na straně a muž se objímá zezadu.

Sexuální odpočinek je třeba dodržovat v následujících případech:

 • riziko předčasného porodu;
 • nemoci partnerů (infekční);
 • krvácející ženy;
 • únik plodové vody;
 • individuální rysy ženy.

Lékaři mají pozitivní vztah k sexu po celou dobu těhotenství, protože se jedná o určitý druh přípravy před porodem. Svaly dělohy a pochvy se stahují, připravují se na nadcházející proces.

Dodání za 31 týdnů

Porodit čas je strach z mnoha žen.

Poplachové signály v 31. týdnu:

 1. Časté močení.
 2. Nepříjemné pocity v pánvi a dolní části zad.
 3. Silný výboj.
 4. Kontrakce.

Pokud máte alespoň jeden z příznaků, měli byste okamžitě vyhledat pomoc. Porod je možný po 31 týdnech těhotenství a pro novorozence bude samozřejmě nutná další péče. Rodiče by měli být připraveni, že dítě bude poprvé v inkubátoru pod lékařským dohledem, mohou se vyskytnout zdravotní problémy a patologie.

Důvody pro to, aby se dítě objevilo předčasně:

 1. Fetální infekce.
 2. Obvyklé potraty a potraty v historii žen.
 3. Patologie dítěte.
 4. Mateřská nemoc a těhotenství.
 5. Vysoká fyzická aktivita nastávající matky.

Tipy na výživu a péči

Každá žena chce porodit a porodit zdravé dítě. Aby těhotenství pokračovalo klidně, je nutné se na tento proces připravit před početím. Ale i v období těhotenství je důležité dodržovat doporučení lékařů:

 • správná výživa. Strava by měla mít dostatek ovoce, zeleniny, obilovin a masa. Vyloučit kořeněné, smažené a uzené;
 • třetí trimestr je časem začátku mateřské dovolené, což je skvělá příležitost k procházce na čerstvém vzduchu;
 • Chcete-li zabránit výskytu strií (nebo změkčit stávající), je třeba do žaludku, boků a rukou vtřít oleje a vyživující krémy;
 • minimalizovat stres. Nervový stav v této době může způsobit předčasný porod;
 • pečlivě sledujte zdraví. Žádné poplachové signály nelze ignorovat, aby nezmeškal ten pravý okamžik k detekci nemocí;
 • sledovat výtok. Pokud změníte konzistenci a barvu, musíte informovat lékaře;
 • nemůžete zvedat závaží;
 • pravidelně navštěvujte lékaře a podrobte se vyšetření.

Třetí trimestr je začátek těhotenství, příprava těla na porod. 31. týden je doprovázen lékařskými prohlídkami, screeningem. Na základě doporučení lékaře a pečlivé pozornosti pro sebe je pravděpodobné, že žena dítě bezpečně informuje.

Dodání 31-32 týdnů

Hlavní věc je tedy klidná! Připravte se na všechno dobré, buďte samozřejmě připraveni porodit, ALE! Předávání korku neznamená vždy porod. Měl jsem dopravní zácpu asi 3 týdny, ale pravda byla a termín byl delší.
Neboj se! Chápu, že v této situaci můžu držet tvé pěsti jen pro tebe - což dělám. Také jsem měl těhotenství IVF, takže vám rozumím. Vydrž, všechno bude v pořádku!

Se mnou dívka porodila po dobu 29 týdnů. Měl jsem z ní strach, že i mé kontrakce nebyly tak ustarané. Potom byla převezena do rodinného pokoje. Následujícího rána ke mně přišla porodní asistentka, první věc, kterou jsem se zeptal, bylo, jak se vede. Řekla všechno dokonale, i když dítě bylo malé (podle mého názoru 900 gramů, pokud se nemýlí, nebo 1900.), zdravé.

Neotevírejte, protože dopravní zácpa nevyšla tak děsivá. Některé mají těhotenství po dobu 2 týdnů, ale já jsem neviděl své v očích.

Píšu znovu - máme retinopatii (jedná se o nedostatečný vývoj sítnice), šli jsme tak, abychom nevynechali odchlípení sítnice, a pokud k tomu došlo, okamžitě provedou laserovou kauterizaci.
Předčasná retinopatie je závažné oční onemocnění, které se vyvíjí hlavně u velmi předčasně narozených dětí, doprovázené změnami v sítnici a sklivci. Nástup příznaku bílého žáka nebo leukocorie vyžaduje důkladné diagnostické vyhledávání..
Při vývoji retinopatie předčasně narozených dětí se rozlišují 3 období:

Aktivní (do 6 měsíců věku), včetně změn sítnicových cév (arteriální změny, zvětšení žíly, vaskulární tortuosity, zakalení sklovitého těla, sklovité krvácení, tvorba trakčního odchlípení sítnice, méně často odchlípení sítnice a ruptury (revmatické oddělení sítnice) nebo kombinace.
Období obráceného vývoje (od 6 měsíců věku do 1 roku). Možné v raných fázích aktivního období před změnami ve sklivci.
Cyklistické období (po 1 roce života). Může být doprovázena tvorbou střední a vysoké krátkozrakosti, slzami a odchlípením sítnice, vývojem opacitů čoček, zvýšeným nitroočním tlakem, snížením očních bulíků (subatrofie).

V některých případech může dojít k posunu čočky a duhovky dopředu, se snížením přední komory oka, rozvojem dystrofie rohovky a jejím následným zakalením. V některých případech se příznaky rozvíjejí zpětně s částečnou nebo úplnou regresí. V případě částečné regrese se vytvoří příznak „komety“, což je trakční makulopatie, tj. Přemístění centrální části sítnice pod vlivem cicatricního napětí na časovou stranu, s charakteristickým pohledem na velké cévy úzce umístěné ve formě „ocasu komety“ vycházejícího z optického disku
Termíny oftalmologického vyšetření u předčasně narozených dětí.

První vyšetření by mělo být provedeno v prvním týdnu života, pak každé 2 týdny, dokud nedosáhne věku 36 týdnů. V budoucnu se zkouška provádí měsíčně až do dosažení věku 6 měsíců. Pokud je detekována retinopatie, provádí se předčasné vyšetření jednou týdně, dokud se choroba úplně nevrátí..

U onemocnění „plus“ se vyšetření provádí jednou za 3 dny. Po 1 roce života jsou u oftalmologa na celý život pozorovány děti s cicatrickou retinopatií předčasně narozených dětí..

Co se stane s dítětem a matkou po 31 týdnech těhotenství?

Čas letí rychle, nedávno jste vstoupili do posledního trimestru a 31. týden těhotenství již začal, což znamená, že osmý porodnický měsíc končí. Do doby, kdy se narodí drahocenné datum narození, zbývá stále méně času a mnoho žen si v tomto období ráda vybere pro své dítě oblečení a jiné věci.

Asi devět týdnů před plánovaným termínem porodu, ale je čas vybrat si porodnici, kde se narodí vaše dlouho očekávané dítě. Navíc se může stát cokoli, v případě, že doručení začne předčasně, je lepší mít vždy po ruce potřebné dokumenty. Kromě toho, 31 týdnů těhotenství není nejlepší čas na dlouhé cesty, je lepší relaxovat v blízkosti domu.

Cítit se dobře

Těhotenství ve 31 týdnech není snadné. Určitě jste si všimli, že jste mnohem unavenější, a když vylezete po schodech, dostanete dušnost. Tyto nepříjemné jevy jsou způsobeny pochopitelnými důvody. V tomto období se děloha rozrostla natolik, že zbývající vnitřní orgány jsou stlačeny. Z tohoto důvodu existují:

 • potíže s dýcháním (dušnost);
 • pálení žáhy, pocit nevolnosti při přejídání;
 • zácpa
 • časté močení.

Všechny tyto jevy jsou dočasné, stačí jen snášet toto obtížné období. Pro snížení nepohodlí se doporučuje:

 • Vyvarujte se náhlých pohybů
 • chodit pomalu a opatrně;
 • sledujte své držení těla;
 • relaxovat častěji.

Chůze se doporučuje denně, ale musíte udělat trasu, abyste si mohli pravidelně odpočívat a krčit se na malé lavičce.

31. porodnický týden těhotenství je doba, kdy se metabolické procesy ženy zrychlují. To se projevuje tím, že nastávající matky se často zahřívají, i když teplota vzduchu není vysoká. Zvyšuje se pocení a chuť k jídlu.

Potit je třeba bojovat pouze častými návštěvami sprchy. Lékaři nedoporučují během tohoto období používat antiperspiranty, které blokují aktivitu potních žláz. Ve skutečnosti se spolu s potem toxiny z těla odstraňují.

Do 31. týdne by se měla tělesná hmotnost ženy zvýšit o 8-11 kg, pokud pro srovnání vezmeme hmotnost před těhotenstvím. Musíte se každý týden zvážit a po dobu jednoho týdne by hmotnostní růst neměl být větší než 500 gramů.

Pokud si všimnete, že jste začali vážit mnohem více, je to příležitost navštívit lékaře. Prudký skok hmotnosti může znamenat vytvoření vnitřního edému. Břicho je v tomto okamžiku již pevné, spodní část dělohy se nachází na dlani nad pupkem.

Tvar břicha je individuálním ukazatelem, záleží na struktuře těla ženy a také na tom, kolik těhotenství byla dříve. Během prvního těhotenství je většina žaludku „ostrá“ a vyčnívá vpřed. V následujících těhotenstvích může být břicho kvůli svalové zátěži zaoblenější..

Příprava na porod

Období 31-32 týdnů těhotenství je stále velmi brzy na porod, ale mezitím tělo začíná aktivní přípravu.

 • Začnou se vytvářet speciální hormony, díky nimž vazy a pánevní kosti zjemňují. To je nezbytné pro snazší průchod dítěte porodním kanálem..
 • Pravidelně se objevují tréninkové zápasy. Projevuje se to pocitem křeče, břicho se stává „kamenem“, může dojít k mírné bolesti. Takové kontrakce se vyskytují sporadicky a nikdy nejsou pravidelné..
 • Hrudník se připravuje na laktační období. Kolostrum se může periodicky uvolňovat z bradavek - hustá žlutá kapalina. V žádném případě se nesnažte exprimovat kolostrum, stimulace bradavek může vyvolat děložní tón a předčasné porody.

Míchání

Dítě hodně vyrostlo, takže se už v děloze potěšilo. S největší pravděpodobností dítě již zaujalo pozici, ve které bude až do svého narození. Proto je pohyb po 31 týdnech těhotenství omezen na skutečnost, že dítě tlačí stěnu dělohy rukou nebo nohou.

Pozorná matka si může všimnout, že v 31. týdnu těhotenství se během určitého období vyskytují pohyby plodu. Nejčastěji, večer, když maminka jde odpočívat. Počet pohybů, které potřebujete sledovat. Pokud intenzita pohybu plodu prudce vzrostla, nebo naopak, dítě přestalo „vydávat signály“, musíte navštívit lékaře.

Pokud jsou v bříšku dva

31 týdnů těhotenství dvojčat - obtížné období. Faktem je, že u vícenásobného těhotenství je riziko předčasného porodu mnohem vyšší, ale období třicátého prvního týdne je pro porod ještě příliš brzy. Pokud je to možné, mělo by být těhotenství zachováno. A z tohoto důvodu se možná budete muset uchýlit k lékařské péči.

Možná, že už v tuto chvíli budete muset jít do porodnice pro zachování. V tomto případě budete muset lhát téměř celou dobu, abyste nestimulovali práci. Do této doby by se lékaři již měli rozhodnout, zda těhotná žena porodí sama nebo zda je vyžadován císařský řez..

Indikací k chirurgickému zákroku je bezlepková prezentace dětí nebo možnost, když je jedno dvojče přes. Lékaři mohou také rozhodnout o potřebě císařského řezu, pokud má žena určité nemoci.

Jak se dítě vyvíjí?

Pojďme zjistit, co se děje s dítětem po 31 týdnech těhotenství. Do této doby se formování těla již dávno skončilo, ale orgány a systémy se stále zlepšují a rozvíjejí..

Plod v 31. týdnu těhotenství ještě není připraven na nezávislý život, ale pokud dojde k předčasnému porodu, šance na přežití u dítěte jsou velmi vysoké. Už může dýchat sám, i když jeho dýchací systém je stále nedokonalý.

Po 31 týdnech těhotenství váží plod asi 1600 gramů, jedná se však pouze o průměrnou hodnotu. Vaše dítě může být o něco větší nebo menší než průměr. V 31. týdnu těhotenství závisí hmotnost dítěte nejen na vývojových prvcích, ale také na dědičných faktorech.

Pokud jsou rodiče malí, pak může být hmotnost dítěte po 31 týdnech o něco nižší než průměrné parametry. Pokud jste těhotná s dvojčaty, pak celková hmotnost dětí může být asi 3 kg. A jedno dítě zpravidla váží trochu víc než jiné.

V 31. týdnu těhotenství začíná vývoj drobenek, kdy lze zaznamenat následující změny:

 • mozek plodu po 31 týdnech stále pokračuje ve svém aktivním vývoji, zlepšuje se centrální nervový systém;
 • hromadění tukové tkáně probíhá rychlým tempem, dítě ve 31 týdnech těhotenství již není tak červené a scvrklé jako dříve. Ale až do doby narození musí ještě zvýšit svou váhu asi o polovinu;

Tuková tkáň je nutná nejen proto, aby dítě vypadalo hezčí a baculatější. Jeho hlavní funkcí je ochrana těla před podchlazením a přehřátím. Proto jsou děti narozené předčasně a bez dostatečné „rezervy“ tukové tkáně umístěny do inkubátorů, kde je udržována stabilní teplota.

 • dokonalost orgánů vidění je doprovázena, dítě ví, jak otevřít oči a odlišuje světlo od tmy. Objeví se rohovkový reflex, to znamená, že dítě při dotyku oka reflexivně zavře oči;
 • vývoj plodu se odráží ve změně jeho vzhledu. Čelní rysy se stanou jasnějšími, to lze vidět při pohledu na fotografii z ultrazvukového stroje s 3D efektem;
 • emoční vývoj dítěte pokračuje, dítě může být nespokojeno s ostrými a nepříjemnými zvuky, reagovat odlišně na hlasy její matky a cizinců, má strach, pokud na ženské břicho směřuje jasné světlo.

Emoční stav plodu je spojen s náladou matky. Proto se žena musí vyhnout negativním emocím, pokusit se zůstat v klidu, poslouchat příjemnou hudbu a dělat to, co přináší potěšení.

Průzkumy

Třetí naplánované ultrazvukové vyšetření se koná ve 31. nebo 32. týdnu.

Když podstoupíte ultrazvuk v 31 týdnech těhotenství, specialista zjistí:

 • V jaké poloze je plod. V této době je pravděpodobnost, že dítě změní své postavení, malá. Pokud tedy studie prokáže, že dítě je v příčném nebo dolním provedení, může lékař rozhodnout o potřebě císařského řezu.
 • Jaký stav je placenta. Záleží na tom, jak je plod dodáván živinami..
 • Jak dobře jsou vyvinuty vnitřní orgány dítěte.
 • Vyhodnocuje se množství plodové vody v děloze. Příliš malá nebo nadměrná plodová voda je považována za komplikaci těhotenství.
 • Poloha pupeční šňůry. Přítomnost zamotání dvojitého nebo trojitého kabelu je faktorem, který může komplikovat porod.
 • Posouzení stavu pánevních orgánů ženy.

Analýzy v této fázi jsou plánovány, to znamená, že jsou prováděny:

 • analýza moči na bílkoviny;
 • krevní test na glukózu a hemoglobin.

Možné problémy

Těhotná žena může být narušena různými onemocněními, takže musíte vědět, která z nich je normou a kdy je nutná neodkladná lékařská péče.

Vybít

Normálně je výtok po 31 týdnech těhotenství průhledný a mírný, ačkoli jejich množství se může mírně zvýšit, protože v této době se zvyšuje krevní oběh v pánevních orgánech.

Někdy však hojný výboj, který nemá barvu a zápach, je známkou úniku plodové vody. A tento stav je pro plod nebezpečný, protože infekce může vstoupit do dělohy.

V lékárně si můžete zakoupit speciální testy pro stanovení příměsí plodové vody ve výtoku. Pokud je výsledek pozitivní, měli byste okamžitě kontaktovat gynekologa.

Pokud se výtok v 31 týdnech těhotenství změnil, může to znamenat infekci. V tuto chvíli je nutné projít nátěrem, takže v případě infekce je čas na léčbu.

Pokud infekce není vyléčena, pak existuje riziko infekce dítěte během porodu. Vzhled krvavého výboje je obzvláště nebezpečný. Vzhled krve může být známkou nástupu placentárního narušení.

Předčasné narození

31. týden je stále velmi brzy na narození dítěte, ale může se stát cokoli, takže musíte být připraven na jakékoli překvapení. Pokud těhotná žena trpí bolestmi žaludku a pravidelně se vyskytují křeče v neustále se zmenšujících intervalech, je možné, že porod začala. V tomto případě musíte zavolat sanitku.

V tuto chvíli však může žaludek bolet z různých důvodů, včetně důvodů nesouvisejících s těhotenstvím. Například se mohou zhoršit chronická onemocnění trávicího systému nebo ledvin. Ale v žádném případě by se nemělo ignorovat bolest v žaludku.

Pokud bolest dlouho nezmizí nebo se pravidelně opakuje, měli byste se určitě poradit s gynekologem. Příznaky, že předčasné narození začíná, kromě bolestivých pocitů, jsou:

 • tíže z podbřišku a z pochvy;
 • výstup sliznice s krvavou impregnací;
 • únik plodové vody.

31. týden těhotenství je tedy časem, kdy musíte začít psychicky připravovat na porod. V nemocnici si předem vyzvedněte, co potřebujete. Samozřejmě, že je příliš brzy na porod a musíte se naladit na celé období těhotenství, ale v případě kritické situace se nemusíte trhat a skládat potřebné věci. Nechte složené věci klidně „počkat“, kdy je čas na dodání.

Vývoj těhotenství, 31 týdnů těhotenství.

V třicátém prvním týdnu těhotenství dítě přibírá na váze každý den. Má nové návyky. A maminka není tak snadné chodit jako předtím. Dýchání se zhoršuje. Dítě zabírá v bříšku stále více místa a dává signály, že brzy opadne.

Velikost dítěte v 31 týdnech těhotenství.

V 31. týdnu těhotenství vaše dítě neroste ve dne, ale po hodině, aktivně se hromadí svalovou hmotu. Jeho hmotnost dosahuje 1,5 - 1,6 kg a výška - 39 - 42 cm. Z hlediska velikosti je puzozhitel podobný pomelu.

Jen si představte! Vaše dítě se už naučilo cucat prst!

Mozek dítěte se aktivně vyvíjí, nervová vlákna jsou nyní chráněna membránami, takže malé impulsy se přenášejí rychleji než dříve. A další důležitý detail - dítě se již může učit. Kůže dítěte je růžová díky podkožní bílé tukové tkáni. Tak jsme zvyklí vidět narozené děti. Žáci reagují na světlo, dítě začíná rozlišovat mezi nocí a dnem.

Dítě už ví, jak cítit bolest. Pokud sedíte takovým způsobem, že pro něj bude nepříjemné, okamžitě o tom informuje - začne tlačit a aktivně se pohybovat.

Počínaje třicátým prvním týdnem těhotenství se plod stává citlivějším na environmentální zvuky - dobře reaguje na ukolébavky matky, která za něj zpívá. Může vylekat, když uslyší tvrdé zvuky.

Míchání na 31 týdnech těhotenství.

V této fázi vývoje těhotenství se otřesy dítěte zesilují a maminka občas i nadále pociťuje náhodné pohyby paží a nohou. Těhotná žena může vidět skrz její žaludek, jak je aktivní život uvnitř uvnitř.

V třicátém prvním týdnu těhotenství jsou pohyby dítěte nezbytné pro rozvoj svalů končetin. Normou je, když se dítě otřásá zvuky a škubá škytáním..

Co je dítě narozené ve 31 týdnech těhotenství?

Tento týden je velmi důležitý pro vývoj plodu. Vaše dítě není vůbec stejné jako před týdnem, i když uplynulo pouze sedm dní. Každý den se plicní tkáň zraje a v alveolárních váčcích se objevuje vrstva epitelových buněk, které vylučují speciální látku - povrchově aktivní látku. Pomůže to malíčkovi narovnat plíce před prvním dechem.

Před týdnem dítě ještě nemělo tuto příležitost a po 31 týdnech těhotenství má díky této funkci plic dítě větší šanci na život v případě předčasného porodu.

Dítě si podává inzulín ve 31 týdnech těhotenství.

V 31. týdnu těhotenství se zvyšuje hmotnost pankreatu dítěte v důsledku zvýšení počtu jeho buněk. Velmi brzy, po narození dítěte, pankreas začne produkovat enzymy pro odbourávání tuků, bílkovin a uhlohydrátů..

Nyní díky pankreatu si dítě poskytuje inzulín, který pomáhá udržovat hladinu cukru v krvi.

Můžete si všimnout, že ledviny již fungují velmi dobře a vylučují moč v plodové vodě. Vytváří se jaterní laloky, které pomáhají čistit krev toxinů.

Těhotná pohoda po 31 týdnech těhotenství.

Máte pocit, že jste těžší. Přírůstek hmotnosti v prvním třicátém týdnu těhotenství v průměru - 8,6 kg. Co tato hmotnost zahrnuje? Toto je celková hmotnost plodu, plodové vody, placenty, dělohy, zvětšené a krve v cévách. Děloha je o 11 cm vyšší než pupek a o 31 cm vyšší než ochlupení na hrudi. Bříško stále roste. I když se děloha ještě nezvýšila.

Nepříjemné pocity a nepohodlí na hrudi a pánvi jsou spojeny s faktem, že plod aktivně roste a zabírá stále více místa v žaludku.

Děloha v této fázi vývoje těhotenství začíná vyvíjet tlak na vnitřní orgány, což komplikuje jejich fungování. To se primárně týká žaludku. Pálení žáhy bude první známkou.

Snažte se přejídat po 31 týdnech těhotenství.

Během třicátého prvního týdne budete chtít něco jíst, i když je to úplně nekompatibilní produkty. Možná budete chtít jíst solené ryby a pít sladkou šťávou, jíst kotletku a bezprostředně po tomto koláče nebo pít sladkou kávu poté, co jste právě jedli nakládanou okurku. Těhotné ženy jsou tak nepředvídatelné! Co prostě nechtějí!

Pro dítě je užitečné množství různých potravin, ale nezapomeňte na přejídání, protože od 31. týdne těhotenství se na nežádoucích místech ukládají další libry. Předehřívání je další zátěží pro tělo těhotné ženy, která již pracuje ve „rozšířeném režimu“..

Výživa musí být racionální a správná. Malá jídla a asi 6 jídel denně jsou nejlepší volbou..

Pokud tato pravidla nedodržíte, mohou se objevit otoky a komplikace probíhajícího těhotenství..

Problémy v třicátém prvním týdnu těhotenství.

Bolesti zad a dušnost jsou hlavními problémy 31 týdnů těhotenství. Svaly a vazy na zádech jsou nyní uvolněné, připravují se na brzkou práci, když budou muset aktivně pracovat.

Tento týden budete pravděpodobně mít nafouklé žíly na nohou. Kompresní punčochy nebo punčocháče mohou pomoci vyřešit tento problém..

Od třicátého prvního týdne se látka relaxin v těle aktivně vyvíjí, což pomáhá oslabovat klouby pánve. Pánevní prsten se připravuje na předčasné narození a stává se elastickým a tahovým.

Důležitým okamžikem ve vašem životě je přibližování. Kachní procházka nikam nešla. Ale nedělej si starosti! Po porodu bude nějakou dobu trvat.

Hmotnost, tlak, otok ve 31 týdnech těhotenství.

Je vhodné, abyste tento týden přibírali na váze ne více než 300 gramů. Tlak by měl být normálně 120/70 mmHg. Umění. Poměrně často se v třicátém prvním týdnu těhotenství objevuje drozd. To je způsobeno tím, že ochranné funkce ženského těla jsou oslabeny.

Edém může nastat v důsledku stresu na ledvinách, které se nemohou zcela vypořádat s vylučováním solí a tekutin z těla.

Prevence: při sezení postavte nohy na kopec; Nenoste těsné oblečení a obuv; Pijte 1,5 litru vody každý den; omezit příjem soli; v případě potřeby noste kompresní prádlo; nezapomeňte pravidelně provádět močový test.

Jaké problémy mohou být u předčasně narozených dětí v budoucnosti: důsledky předčasného porodu

V prvním roce života se každé dítě aktivně rozvíjí a roste. Ale toto období je pro tělo velmi zranitelné, ochrana je velmi slabá. To platí zejména pro děti narozené předčasně..

Důvody narození předčasně narozených dětí zahrnují socio-demografické podmínky (mladý věk, nízký sociální status, neuspokojený rodinný život), zdravotní (chronická onemocnění, potraty, vícenásobná porodnost). Fyzická poranění v procesu porodu dítěte, duševní poruchy, závislost na alkoholu a nikotinu, obtížné pracovní podmínky - mohou také vést k předčasnému stárnutí.

Obecná ustanovení

Stupeň předčasnosti je stanoven s ohledem na počet týdnů těhotenství a hmotnost novorozence.

 • I stupeň - tato skupina zahrnuje děti narozené ve věku 34-36 týdnů s hmotností 2001-2500 gramů. Děti jsou docela zralé a životaschopné, nepotřebují zvláštní podmínky. Ve vzácných případech může být nezbytná zvláštní péče a léčba..
 • II. Stupeň - do této skupiny patří děti narozené 31-33 týdnů s hmotností 1501 - 2 000 gramů. Dítě narozené ve věku 31-33 týdnů si často rychle zvykne na nové životní podmínky, pokud byla včas poskytnuta lékařská pomoc, byly vytvořeny nezbytné podmínky pro krmení a péči.
 • III. Stupeň - velmi rané děti narozené ve 28-30 týdnech s hmotností 1 000 - 1 500 gramů. Mnoho z nich přežije, ale vyžaduje dlouhé zotavení a pozorování lékařů různých specializací. Dítě narozené 28-30 týdnů může mít vývojové vrozené choroby a genetické poruchy.
 • IV. Stupeň - děti narozené před 28. týdnem s hmotností menší než 1 kg. To je pro novorozence extrémní váha. Narodil se nepřipravený na nové životní podmínky a nezralý. Podle statistik přežije každé páté dítě, ale šance na život jsou velmi malé. Nejčastěji tyto děti nežijí do 1 měsíce a jsou náchylné k mnoha závažným onemocněním..
obsah ↑

Efekty

Prognóza je velmi ovlivněna tím, jak brzy se dítě narodilo. Díky předčasnému porodu nemůže dítě dosáhnout potřebného vývoje v děloze.

Kromě možných problémů při narození čelí dítě následkům v budoucím životě. Často jsou doprovázeny bolestivostí a slabostí. V závislosti na stupni předčasnosti může dojít k porušení, která omezují schopnost žít a rozvíjet se bez pomoci lékařů:

 1. lehká váha;
 2. selhání plic;
 3. problémy se sluchem a zrakem;
 4. dlouhá žloutenka novorozence.

Tato porušení mohou způsobit řadu komplikací, které vyžadují rychlou diagnostiku a včasnou pomoc:

 • otevřený arteriální kanál (u normálních dětí se uzavírá v době narození);
 • zpomalený mentální vývoj, intrakraniální krvácení, nekrotická enterokolitida atd..

Děti narozené 24-26 týdnů jsou náchylnější k pozdnímu motorickému a mentálnímu vývoji. Často se vyskytuje dětská mozková obrna. Kojenci narození méně než 28 týdnů často podstoupí retinopatii (onemocnění se zrakovým postižením).

Většina psychomotorických dovedností u předčasně narozených dětí se jeví jako zpožděná, což se častěji projevuje u dětí narozených s tělesnou hmotností menší než 1 500 gramů..

Ukazatele psychomotorického vývoje jsou ve srovnání s běžnými dětmi rychlejší než ukazatele hmotnosti a výšky. Pro efektivnější rozvoj je nutná individuální sada tříd (gymnastika, řeč, masáže atd.).

7 měsíců (27-31 týdnů)

V této době (27–31 týdnů) mají děti hmotnost 1 500–2 000 gramů, většina z nich také potřebuje pomoc.

Když dítě dosáhne hmotnosti 1700 gramů, přemístí se do speciálně vyhřívané postele. S hmotností vyšší než 2000 gramů dítě nepotřebuje zvláštní podmínky.

Sedmiměsíční děti, předčasně narozené, mohou očekávat problémy, jako například:

 • nutriční nedostatky, zakrnělý růst, sepse;
 • tísňový syndrom, hemolytická onemocnění;
 • zhoršený stav mozku, jaderná žloutenka atd..

6 měsíců (22-26 týdnů)

Předčasně narozené děti narozené v 6 měsících mají obvykle tělesnou hmotnost 1 až 1,5 kilogramu..

Pro péči o šestiměsíční dítě se používá mechanická ventilace, kyslík se podává uměle, výživa se zavádí pomocí sondy do žíly.

Pro rychlý vývoj se zavádějí hormonální léky, aminokyseliny, glukóza atd..

Šestiměsíční děti, které se předčasně narodily, mohou mít problémy, jako například:

 • časté somatické poruchy;
 • deformity a vrozené vady;
 • onemocnění dýchacích a krevotvorných orgánů;
 • nemoci endokrinního a trávicího systému, narušený metabolismus.
obsah ↑

5 měsíců (18–21 týdnů)

Dítě váží méně než 1000 gramů, takové předčasně narozené děti se rodí v méně než 5% všech případů. Často potřebují lékařskou péči a umělou podporu dýchání..

Pětiměsíční děti, předčasně narozené, mohou očekávat problémy, jako například:

 • endokrinní choroby, poruchy příjmu potravy, křivice;
 • malnutrice, akutní bronchitida, pneumonie;
 • respirační onemocnění, oběhový systém.

Sledujeme video o tom, jaké jsou šance na předčasné narození dítěte a jaké jsou důsledky předčasného porodu:

Budoucí výzvy

Pokud má novorozenec podváhu, normalizuje se, když dosáhne 1-2 let. Duševní zdraví se bude vyvíjet normálně za 2-3 roky, v některých případech za 5-6 let.

Ale brzké narození může mít v budoucnosti hluboké následky pro dítě:

 • předčasný porod, nestabilní menstruační cyklus u žen;
 • Mozková obrna, křeče a problémy nervového systému;
 • slabý imunitní systém, časté nachlazení, VSD;
 • porucha sluchu, řeči a zraku;
 • problémy se zažívacím traktem;
 • citlivost na kardiovaskulární onemocnění.

Aby se minimalizovala pravděpodobnost vážných následků předčasného porodu, je nutné:

 1. stabilní lékařský dohled;
 2. provádění všech lékařských doporučení;
 3. vyšetření v dětství a dospělosti.
obsah ↑

Závěr

Souhrnně lze říci, že ne všechny předčasně narozené děti vyrůstají bolestivé a zaostávají za ostatními dětmi ve vývoji. Pravděpodobnost různých nemocí u nich je však mnohem vyšší. Rodiče musí věnovat zvýšenou pozornost svému předčasnému dítěti, starat se o něj a dodržovat všechna doporučení lékařů. Je důležité pravidelně vyšetřovat včasnou detekci a léčbu závažných onemocnění..

Články O Neplodnosti