Hlavní Neplodnost

Dítě odmítá láhev se směsí

Kojení poskytuje novorozenci potřebné živiny, vitamíny a stopové prvky, protilátky k boji proti možné nemoci. Kojící poradci zdůrazňují výhody dlouhodobého krmení.

V tomto případě se také provádí krmení umělou směsí, pokud není dostatek mateřského mléka. Výrobci vyrábějí výrobky, které berou v úvahu potřeby dětí pro energii, bílkoviny a vitamíny podle věku. Existují léčebné směsi zaměřené na zmírnění příznaků různých poruch. Mezi tyto produkty patří hypoalergenní, antikolikové, kyselé mléko, bezlaktózové a antirefluxní směsi.

Stává se, že malé dítě odmítá sníst směs. Není žádným tajemstvím, že kvalitní dětská výživa vyžaduje materiální náklady. Ale ani vyhlídka na opuštění dítěte hladověním nebude vyhovovat žádné matce. Úzkost neopustí rodiče, když dítě přestalo jíst směs nebo jí příliš málo. Tato situace vyžaduje pečlivé sledování dítěte, protože je důležité určit příčiny takového chování, abychom pochopili, proč k selhání došlo.

Důvody odmítnutí

Důvody rozmarného chování jsou různé. Nejběžnější jsou:

 • Nedostatek chuti k jídlu. Směs je těžší produkt pro trávení kojenců než mateřské mléko. Umělá směs je zadržována v zažívacím systému dítěte až 6 hodin, což je spojeno se závažností jeho absorpce. V tomto ohledu vyžaduje krmení směsí jasné dávkování suchého koncentrátu a dodržení intervalu mezi krmivy.

Příliš vysoká koncentrace sušiny během vaření může způsobit odmítnutí následného krmení. Je kontraindikováno používat mléko nebo smetanu k přípravě dětské sušenky.

 • Bez chuti směs. Někdy dítě nejí směs, pokud se mu nelíbí jeho chuť. Výrobci vyrábějí výrobky s přísadami a nečistotami, které nejsou vždy podle přání dítěte. Obzvláště často se tento problém vyskytuje při smíšeném krmení nebo v počátečních fázích přenosu do směsi.

Dítě si pamatuje chuť mléka, vůni těla matky. Kromě toho může dítě obtěžovat nedostatek asociací spojených s pocitem bezpečí, které provázejí přirozené krmení. To je zvlášť výrazné při výměně pečovatelů, když je krmení prováděno tátou nebo babičkou.

 • Zdravotní problémy. Zuby, bolestivá kolika, stomatitida, infekce, angína, zánět středního ucha a další nemoci doprovázené bolestivostí narušují obvyklý proces získávání potravy. V tomto případě je důležité pozorovat drobky, zaznamenat další projevy nemoci. Zdroj bolesti je někdy lokalizován mimo ústní dutinu. Například zvýšená tvorba plynu, výskyt vyrážky z plenky, svědění s diatézou nebo bolest v uchu.
 • Opraveny nepříjemné asociace. Pokud byl příjem potravy doprovázen nepříjemnými pocity (příliš horká směs, bolestivost při sání, hrubé chování matky při krmení atd.), Dítě odmítá láhev, protože nechce znovu prožít nepříjemné okamžiky spojené s krmením..
 • Nevhodná bradavka. Pokud je díra v produktu příliš velká, dítě se dusí, pokud se naopak rychle unaví, „získává“ jídlo.
 • Dítě může také vzít směs po zavedení doplňkových potravin. Zvyšuje se obsah kalorií a podíl potravy pro dospělé a klesá potřeba předchozích objemů umělé výživy.

Existují další možné příčiny selhání. Úkolem rodičů ve fázi stanovení podstaty problému je pečlivé sledování chování dítěte. Pozorný přístup k dítěti, sledování neverbálních signálů z jeho strany, citlivý a pečlivý přístup během nemoci pomohou překonat obtíže rychleji.

Doporučení rodičům

Co dělat při odmítnutí směsi závisí na zdroji problému. Na základě zjištěných důvodů se také vyvíjí taktika překonávání problému, jejímž cílem je odstranit nepříjemnosti. Proto se u nemocí dítěte doporučuje používat opatření zaměřená na anestézii postižených oblastí. Během krčení jsou předepsány gely s chladicím účinkem, použití zubních lékařů usnadňuje svědění. Zasažené oblasti sliznice se stomatitidou vyžadují pečlivé dodržování teplotních ukazatelů potravin.

Pokud dítě vůbec nechce jíst, nejí se dobře, dlouhé procházky na čerstvém vzduchu a aktivní hry pomohou obnovit chuť k jídlu. Neomezujte pohyb dítěte.

Odmítnutí jednoho typu směsi je obvykle překonáno jeho nahrazením. Převod do nové směsi navíc vyžaduje znalost určitých pravidel, dodržování zásady trvání. Proto vám pediatr pomůže vybrat správný vzorec mléka.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat, když dítě nezavádí dudlík nebo láhev z důvodu dezorientace, stresu.

Nadměrně dlouhé oddělení od matky a dítěte, emoční tlak na dítě, nadměrné nutkání ke krmení, silná emoční reakce matky, pohybující se, nepříznivé okolí může způsobit stres u dítěte, odmítnutí jíst.

Tento důvod se také objevuje, když se pečovatelé mění, když matka chybí a jeden z příbuzných provádí krmení. Dítě, cítící změny, odmítá směs, otáčí se, křičí během krmení. Tato situace vyžaduje budování důvěryhodných vztahů s dítětem: doporučuje se, abyste je měli na ruce déle, hrajte, mluvte, krmte se v tichém prostředí, použijte popruh.

Neexistuje jediný recept, jak naučit dítě jíst směs. Jíst je druh rituálu, který by měl dát dítěti příjemné emoce, dát pocit plnosti. Nesprávné jednání rodičů, nepozornost vůči osobě dítěte zpravidla tento rituál porušuje. Úkolem matky je vrátit tyto přirozené příjemné pocity dítěti.

Co dělat, když dítě nejí směs z láhve?

Nastal čas a dítě je převedeno na krmení nebo krmení z láhve. Tato fáze obvykle nastává v období od 6 měsíců do roku. Dítě roste, jeho nutriční potřeby také rostou a matčino mléko nemusí stačit. Kromě toho existují důvody, proč je prostě nutné dát dětem jídlo z láhve - matka je léčena antibiotiky, nucena odejít, jít do nemocnice na vyšetření atd. Ale příbuzní nejmladšího člena rodiny se mohou setkat s obtížemi - dítě neje z láhve odmítá ji. Jaké mohou být důvody a jak se s takovou situací vypořádat, řekne tento článek.

Proč odmítá?

Dítě nešikanuje, má vždy dobré důvody, proč nejí směs z láhve. A mohou být jiné. Abychom pochopili situaci, je nejlepší vyhledat pomoc pediatra, který pomůže zjistit skutečné příčiny..

Nelíbí se vám mix

To je docela běžná situace, zejména po dlouhém období hepatitidy B (kojení). Dítě je zvyklé na chuť mateřského mléka, další chuť ho matou a znepokojuje. Je třeba si uvědomit, že při absenci lékařských indikací pro umělé krmení není nutné dávat kojeneckou výživu až do věku 5-6 měsíců. Pouze v případě, kdy není dostatek mateřského mléka, dítě nejí, špatně přibírá na váze, může pediatr doporučit doplňkové krmení.

Směsi mají různý vkus - můžete si to zkontrolovat sami. Kromě toho existují fermentované mléčné směsi, hypoalergenní směsi - proteinové hydrolyzáty, směsi s palmovým olejem i bez něj.

A proto si můžete vybrat podporu svého dětského lékaře, aby si vybral jiný druh jídla - možná po výměně jedné značky jídla za jinou bude rychlejší zabývat se umělým krmením.

Technologie přípravy přerušené směsi

Dítě často požívá směs špatně, ne proto, že nemá rád její chuť, ale proto, že je příliš koncentrovaná nebo příliš zředěná, příliš horká nebo chladná. Tento problém lze snadno vyřešit jednoduchou pečlivou kontrolou algoritmu jejich činnosti s pokyny pro přípravu jídla na obalu směsi..

Vsuvka nepříjemná

Dnes je mnoho lahví vybaveno ortopedickou tvrdou bradavkou, kterou výrobci považují za anatomickou, tj. Připomínající mateřskou bradavku. Nemůžete oklamat dítě. A tyto ortopedické bradavky dítěte jsou odhozeny častěji než obvykle.

Ale to, co je dobré pro jednoho, je pro druhého špatné. Proto zásobujte několik typů bradavek, vyzkoušejte všechno - děti nemají rádi, když musí vyvinout příliš velké úsilí, aby dostaly jídlo (tvrdé sání, těsná bradavka), také se jim nelíbí, když mléko nebo směs nekontrolovatelně proudí, s proudem, zatímco dítě jí škubání lahví, sytičů, sytičů, výkřiků, je nervózní.

V této situaci nikdo nemůže poskytnout univerzální radu - pouze na základě osobní zkušenosti pochopíte, která bradavka je pro vaše dítě nejpříjemnější.

Dítě je nemocné, nemocné

Neměli byste začínat s doplňkovými jídly ani přenášet dítě na umělé krmení během období, kdy jsou všechny jeho síly věnovány překonání choroby. Během nemoci, zoubkování, dítě jí málo, ne proto, že se mu nelíbí bradavka a obsah láhve, ale proto, že jeho tělo je zaneprázdněno léčebným procesem, a prostě není žádná energie, která by trávila potravu..

V tomto případě není třeba panikařit. Volejte pediatra, dítě musí být v případě potřeby vyšetřeno. Jakmile se zotavíte, vaše chuť k jídlu se zvýší a váš problém s krmením bude vyřešen. Po dobu nemoci pokračujte v kojení podle potřeby, pokud to není možné - krmte dítě ve svislé poloze, v malých porcích.

Bolestivé důvody by měly být zváženy v případě, že dítě dříve směs snědlo a poté to přestalo, kategoricky odmítá.

Psychologická závislost na mateřských prsou

Tento problém se obvykle setkávají s rodiči, kteří nabízejí dlouhou láhev po dlouhém kojení. Pro dítě je matka již silně spjata s jídlem a bezpečností, zná její vůni, hlas. Proto je potřeba získat prsa již na psychologické úrovni..

Pokud dítě z tohoto důvodu nechce jíst, nezabývejte se drobky na lahvičce matky. Několik dní požádejte o pomoc blízké příbuzné - manžela, babičky, dědečka.

Láhev přijatá z jejich rukou nezpůsobí tak jasné odmítnutí, jako je láhev v rukou matky, od níž dítě očekává něco úplně jiného. Obvykle po několika dnech si dítě zvykne na nový druh jídla.

Překrmte dítě

Časté krmení, zvýšené porce směsi a krmení v noci po šesti měsících věku vedou k tomu, že rodiče dítě sklízejí nadměrně a dítě navrhovanou směs nejí, protože prostě nechce jíst.

To se děje v rozporu s věkovou normou intervalů mezi krmeními. Zatímco maminka kojila pouze na vyžádání, neviděla přesný objem tekutiny nasávané dítětem. Po zavedení doplňkového krmení z láhve se matka snaží vytvořit objem směsi, který odpovídá normám věku dítěte, což může způsobit nadměrnou výživu.

Směs je plnější než mateřské mléko, způsobuje rychlejší nasycení. Proto se zavedením doplňkového krmení stojí za to revidovat počet krmení a zvýšit interval mezi nimi.

Pokud dítě jedí každé 2 až 2,5 hodiny každé 1 až 2 hodiny, pak po 4 měsících sníží větší objem a interval mezi jídly by se měl zvýšit na 3,5–4 hodiny. Ve věku šesti měsíců dítě biologicky nepotřebuje noční krmení, pokud se stále probouzí, pak stojí za to nabídnout vodu.

Co dělat?

Pokud potřebujete zavést doplňková jídla z láhve nebo úplně nahradit kojení, měli byste být trpěliví. Ve vzácných případech dítě bradavku bere bez problémů a začne jíst okamžitě, zejména pokud se již seznámilo s mateřskými prsy. V tomto ohledu je mnohem snazší naučit se jíst z láhve novorozence nebo dítě ve věku 2-3 týdnů než šestiměsíční arašíd, který již ví, jak jasně naznačit své preference.

Přístup k úkolu odlišně. Postupujte podle určitých pravidel.

Pokud potřebujete zavést doplňkové krmení, pak aplikujte postup tzv. Dvojitého krmení - nabídněte nejprve láhev a poté prsa nebo naopak.

Nakrmte své dítě ve dvou krocích. Odvádějte malého lstivého muže tak, aby si nevšiml substituce - hodí se krásný chrastítko nebo jakýkoli předmět zajímavý pro dítě..

Technika přípravy směsi se uvede do souladu s pokyny. Neměl by být horký nebo studený, příliš silný nebo příliš zředěný. Jasně postupujte podle pokynů na balení dětské výživy..

Po určení tvaru a typu bradavky (tvrdé nebo měkké, velké nebo malé, normální nebo ortopedické) bude proces zvyknutí dítěte probíhat mnohem rychleji. Také věnujte pozornost samotné láhvi - děti milují zvážit to, co se objeví v bezprostřední blízkosti obličeje, a proto bude dobré, pokud láhev bude mít krásné kresby, jasné postavy.

Aby nedošlo k tomu, že by se krmení stalo zkouškou pro dětské a rodičovské nervy s výkřiky, buďte v dobré náladě sami. Nikdy se na dítě nehněvejte, pokud jí směs, která se nalije do lahvičky, až do konce. Nutí dítě poté, co už bradavku opustil, strčil ji, jíst směs je správná cesta k přejídání, což ohrožuje nejen další libry, ale také celou řadu chronických chorob.

Bohužel to velmi často připouštějí rodiče, a proto slavný pediatr, televizní moderátor a dětský lékař Yevgeny Komarovsky požaduje přiměřený přístup k láhvi samotných dospělých. Poté bude dítě s tímto subjektem postupně rozvíjet normální vztahy.

Informace o tom, jak si vybrat láhev na krmení, viz níže..

Pětiměsíční dítě odmítá směs

Moje dítě je pět měsíců staré a my jsme už dlouho uměli. Před dvěma týdny jsem se pokusil zavést doplňková jídla a opravdu se jí to líbilo, ale začal jsem zavádět doplňková jídla, protože zvracela ze směsi a nebyla plná. Po zavedení doplňkových potravin dávala směs jen ráno, když se probudila plakala a požádala o jídlo. A teď ji obecně úplně odmítla, nejedla a to je vše. Je normální, že dítě v takovém věku už nejí směs? A co to může nahradit?

Tvůj mail:

Pokud takové malé dítě směs odmítne, musíte hledat přirozenější, přirozenější jídlo pro krmení, které byste měli sami vařit. Tak jsem vařil ovesné vločky pro svého malého syna. Vařené 1-2 lžíce ovsa (ne obilovin, ale obilí), chlazené a vymačkané v tenké. Toto vymačkání bylo přidáno do kravského mléka, nejlépe celé nebo z mléčné kuchyně. Plné mléko lze mírně naředit. Přidání soli a cukru není nutné. Moje dítě bylo šťastné sát láhev této kaše.

Souhlasím s vámi, pro dítě je mnoho možností k jídlu, nechce jíst směs, nechce, ředit a dávat kravské nebo kozí mléko, kupovat speciální okamžité cereálie, mléčné nebo mléčné výrobky a pít z láhve. Můžete dát ovocné a zeleninové pyré (domácí mletím v mixéru), tekuté, pokud si nepřejete nakrmit lžíci, nalijte do láhve s velkou dírou, nechte ji pít.

Skutečnost, že dítě mělo rádi doplňkové potraviny, je dobrá, ale proto se nazývá doplňkové potraviny, protože doplňuje hlavní stravu. A hlavním jídlem je mateřské mléko nebo směs. Po 5 měsících je příliš brzy na úplné přenesení dítěte na běžné produkty, protože trávicí trakt ještě není zcela vytvořen. A nyní lékaři také zakazují dávat mléko až na rok. Podle mého názoru je proto jediným možným řešením tohoto problému nahrazení vaší obvyklé mixovací firmy jinou firmou. Možná, že dítě prostě nemá ráda směs, kterou dáte. Například můj soused přešel z Nutrilonu na obyčejné dítě právě proto, že se mu nelíbilo jeho vkus..

Pětiměsíční dítě odmítá směs

máme přesně šest měsíců ze dne na den, opět jsme plochě odmítli jíst jeho hořký hydrolyzát. trval na návnadě a dýňové šťávě, pak dal finský nutrilon - to stále prasklo pro obě tváře.

je zvláštní, že nám doktor řekl, abychom za půl roku změnili směs z bezlaktózového na nízkolaktózový, takže pravděpodobně náš rozuměl a přesně za 6 měsíců začala práva kolísat)))))))))))))))

a jaký druh kaše? bylo nám řečeno, že můžete dát mléko. možná je lepší koupit si bez mléka a smíchat.

Dělám to. ovesná kaše bez mléka v noci, kaše jí lépe!

Dívky moc děkuji za vaši radu. Kvůli každému dechu nezavoláte lékaře)))) Budeme čekat, je to možné, všechno bude fungovat.
Četl jsem, že možná je třeba směs změnit, ale něco je děsivé. najednou se alergie plazí nebo horší, břicho bude bolet.

a jakou směs jíš? možná se po zavedení doplňkových jídel zdá bez chuti?

moje také sní špatně, byli jsme na IV od 5 měsíců. Začali jsme s podáváním prikorm.Nam 6 měsíců, šli na kliniku, ukázalo se, že vůbec nepřibírali na váze. Pediatr řekl, aby zavedla kaši. Začali jsme s pohankou, takže ji vyplivne. Nevím, co mám dělat, mohu si koupit kaši jiné společnosti?

možná, pokud jste si vzali kaši bez cukru a nejíte, zkuste dát cukr? Nestlé se nám líbí. nebo můžete přidat malé ovocné pyré, pokud jste již do ovoce vstoupili. a rýže je podle mého názoru lepší na váze)))

a jakou směs jíš? možná se po zavedení doplňkových jídel zdá bez chuti?

Sledujeme standard Nutrilon 1 od samého začátku. Nurilon byl přinesen z finštiny - alergie se vylila.

moje také sní špatně, byli jsme na IV od 5 měsíců. Začali jsme s podáváním prikorm.Nam 6 měsíců, šli na kliniku, ukázalo se, že vůbec nepřibírali na váze. Pediatr řekl, aby zavedla kaši. Začali jsme s pohankou, takže ji vyplivne. Nevím, co mám dělat, mohu si koupit kaši jiné společnosti?

Náš pediatr doporučil Heinz, protože jsou bez kokosového oleje a řepkového oleje. Dnes jsme vyzkoušeli trochu pohanky, dítěti se to líbilo a dokonce velmi

Co dělat, když dítě ve věku 3–6 měsíců odmítne jíst směs při smíšeném a umělém krmení?

Špatná chuť k jídlu dítěte je problémem, který způsobuje paniku v péči matek, bez ohledu na jeho věk. Nejobtížnější je pochopit, proč dítě mladší jednoho roku žere špatně, protože nedokáže vysvětlit důvody svého chování. U vzácně krmených dětí se to jen zřídka děje, ale s umělou nebo smíšenou výživou kojenci často opouštějí mléčnou směs. Zjistíme, s čím to souvisí a co dělat v této situaci pro mámu.

Umělé děti odmítají jíst mnohem častěji než děti, které kojí

Když je potřeba směs?

Mateřské mléko je ideální krmivo pro novorozence, ale v některých případech má matka problémy s kojením a musíte použít upravenou mléčnou směs. Moderní kojenecká výživa obsahuje štěpenou bílkovinu kravského nebo kozího mléka, vitamíny, minerály, aminokyseliny a další složky nezbytné pro plný vývoj dítěte.

Jeho podstatou je naučit dítě nejprve kojit prsa a potom směs mléka. Tato možnost umožní dítěti přijímat cenné složky, které se nacházejí výhradně v mateřském mléce, například imunoglobuliny a protilátky. Díky smíšenému krmení však bude dítě plně vybaveno živinami.

Po rozhodnutí o zavedení umělé výživy do dětské výživy je důležité vybrat ten správný produkt. To je nejlépe udělat s pediatrem. Máma by měla být připravena na skutečnost, že ve fázi seznámení s novým jídlem mohou nastat potíže. Co když dítě směs odmítne? Především stojí za to zjistit důvody. Možné možnosti:

 • podvýživa;
 • problémy se směsí;
 • nevhodná bradavka / láhev;
 • nepohodlí;
 • stres.

Nesprávné stravování

Možná se dítě zhoršilo, když jí sníst směs, protože ji dostane příliš často nebo v nadměrném množství. Mateřské mléko se vstřebává mnohem rychleji než jeho náhražky. Přirozené krmení může probíhat na vyžádání a umělé - pouze podle plánu.

Krmení směsi musí být prováděno v souladu s věkem dítěte a přesně podle plánu

Zpočátku se trávicí trakt dítěte vyrovná s nadměrným množstvím potravy, ale pak nastanou problémy:

 • snížená chuť k jídlu - dítě nejí směs dobře, nebo ji odmítá;
 • nadýmání - nestrávené zbytky vedou k fermentaci;
 • kolika - plyny protahují střevní stěnu a způsobují bolest;
 • problémy s pohybem střev - zácpa nebo průjem.

V 5-6 měsících, stejně jako ve vyšším věku, může potomek jíst méně směsi kvůli použití jiných produktů - čaj, džusy, kompoty, sušenky, ovocné pyré a další věci. Sladké nápoje a pozdní svačiny snižují chuť k jídlu, měly by být omezeny. Navíc, po zavedení doplňkových potravin, některé děti odmítají obvyklý produkt ve prospěch „dospělých“ potravin..

Mix problémy

Pokud dítě odmítne sníst směs, nemusí jí prostě chutnat. Hořkou pachuť mají různé hypoalergenní výrobky a výrobky s nízkým obsahem laktózy, které jsou předepisovány dětem ze zdravotních důvodů. To je obzvláště akutní pro matky kojenců při smíšeném krmení, protože po chutném mléce s příjemnou vůní nechtějí děti pít tekutinu, která je charakteristická svými vlastnostmi.

Pokud dítě směs odmítne, obraťte se na pediatra, který vám pomůže vybrat jinou výživu pro dítě

Negativní reakce na mléčnou náhražku nemusí nastat okamžitě, ale po chvíli. Zpočátku dítě souhlasí s výrobkem a poté mu vadí jeho chuť. Jedinou cestou ven je vyzkoušet různé značky. Například některé děti si užívají směsí kyselého mléka s radostí. Před experimentováním je však vhodné poradit se s lékařem..

Dalším faktorem, který vede k tomu, že dítě nechce jíst, je to, že není spokojený s teplotou jídla. Optimální rozsah je 35-40 °. Teplejší nebo chladnější produkt není dobře vnímán..

Kromě toho dítě při umělém nebo přirozeném krmení nemusí být jednoduše vhodné pro složení vybrané potraviny. Výsledkem bude alergie. Její příznaky:

 • zarudnutí na kůži;
 • svědění
 • podrážděnost;
 • problémové spaní;
 • poruchy stolice;
 • kolika.

Nevhodná láhev nebo bradavka

Pokud dítě nejedí dobře, měli byste se ujistit, že bradavky a láhev (roh) jsou pohodlné. Příliš velké nebo malé díry způsobují problémy. V prvním případě mléko proudí velmi intenzivně a dítě se dusí. Ve druhém - musí vyvinout značné úsilí, aby dostal jídlo, rychle se unaví a začne jednat. Při správné velikosti otvoru v bradavce tekutina rovnoměrně kape.

Při kombinovaném krmení můžete místo lahvičky použít malou lžičku nebo stříkačku bez jehly. Předpokládá se, že díky těmto náhradám se dítě nevzdá.

Nepohodlí

Začne dítě jíst, a pak se náhle zastaví? Má trvalý pokles chuti k jídlu? To může naznačovat fyzické nebo psychické nepohodlí. Možné možnosti:

 • zoubky;
 • krátké hyoidní frenum;
 • stomatitida;
 • nemoci dýchacích cest;
 • ušní infekce;
 • bolení břicha;
 • stres.

Ve většině případů odpověď na otázku, proč je dítě ve věku 4–5 měsíců, nejedí dobře, spočívá v kousání zubů. Zjevnými příznaky jsou nadměrné slinění, oteklé červené dásně, touha vše „žvýkat“. Při sání se bolest v dásních zesiluje. Svému dítěti můžete pomoci s chlazenými zuby a anestetickými gely.

Zuby jsou běžnou příčinou obav pro kojence, ale mohou také odmítnout kojit.

Uzda

Někdy dítě jí málo kvůli krátkému hyoidnímu frenum, které komplikuje proces sání. V budoucnu to může vyvolat potíže se zvukovou výslovností. Pro diagnózu byste měli konzultovat svého zubaře nebo chirurga. Problém je vyřešen řezáním uzda. Čím je dítě mladší, tím jednodušší je postup..

Stomatitida

Příznakem kandidální stomatitidy (drozd) je bílý povlak na jazyku a na vnitřním povrchu tváří. V pokročilých případech se může vyskytnout ulcerace sliznice. Při sání dítě pociťuje bolest, takže je těžké ho přimět k jídlu. Pokud si všimnete alarmujících příznaků, měli byste se poradit s lékařem. Obvykle se předepisuje ústní voda se sodovým roztokem a protiplesňové látky.

Měl dítě dobrou chuť k jídlu a pak přestal jíst dětskou výživu? Kořenem problému může být nosní kongesce nebo rýma v důsledku SARS. Vzhledem k zúžení nosních cest je pro dítě obtížné dýchat i při malém množství výboje..

Kůrky vytvořené v nose v důsledku suchého vzduchu mohou vést ke stejnému problému. Nepříjemný příznak můžete eliminovat instilací fyziologického roztoku.

Navíc se zvyšováním tělesné teploty dochází k přirozenému poklesu chuti k jídlu. Není nutné krmit dítě násilím, je lepší zajistit mu dostatek pití.

Zánět středního ucha (zánět středního ucha) je doprovázen bolestí. Nepříjemné pocity se zhoršují sáním. Otitida může být podezřelá, pokud dítě pláče a tahá za ucho. V mnoha případech teplota stoupá. Tento stav vyžaduje schůzku s lékařem. V očekávání lékařské péče může být dítěti podán paracetamol nebo ibuprofenový prostředek proti bolesti.

Bolení břicha

Dítě může mít bolestivé střevní křeče nebo koliku. Obvykle začínají ve věku 3 týdnů a přecházejí na 3–4 měsíce. Když jídlo vstoupí do gastrointestinálního traktu, jeho peristaltika se zesiluje, což vyvolává nepříjemné pocity. Dítě odmítá láhev, křičí, zvedá nohy, uhýbá se. V tomto případě pomozte masírovat břicho, aplikovat na něj teplo a léčivé přípravky. Kromě toho můžete zkusit přejít na jídlo s prebiotiky..

Stres

Neúspěch v denním grafu, přepracování, nadměrné emoce, pobyt na neznámém místě nebo s cizími lidmi - všechny tyto faktory mohou narušit emoční rovnováhu dítěte. Je zlobivý, pláče a odolává krmení. Je nutné vytvořit klidné prostředí a sledovat dodržování režimu.

Kromě toho stojí za zvážení, že děti jsou citlivé na podmínky prostředí. Teplo, magnetické bouře, silný vítr, měnící se počasí a další jevy negativně ovlivňují jejich pohodu..

Selhání dítěte ze směsi je dočasný jev. Nenuťte dítě pít z láhve, jinak bude mít k ní negativní postoj. Během krmení je vhodné držet ho v náručí, svírat se k sobě a držet roh na úrovni hrudníku. Buďte trpěliví a učte své dítě postupně. Jsou-li zaznamenány úbytky hmotnosti, problémy s pohybem střev, hojná regurgitace, přetrvávající neklidné chování, je vhodné vyhledat lékaře.

Dítě směs odmítá

Související a doporučené otázky

7 odpovědí

Opravdu vám chci pomoci s radou, takže objasňuji, že povaha dítěte při krmení nemá co dělat :).
Střevní kolika může způsobit úzkost nebo hypermotilitu centrálního nervového systému. Dětský neurolog sledoval dítě?
Samozřejmě, že směs může být obtížné zachytit, ale musí být chována pouze podle pokynů.
Plač během krmení vyžaduje, aby byla odhalena jeho příčina. Přiřazeno vám koprogram (analýza stolice), kultura pro dysbiózu?
Kolik teď váží dítě ve srovnání s porodní hmotností?
být zdravý!

Julianne, samozřejmě, musíte kontaktovat jiného lékaře!
Se vší touhou pomoci je to prakticky nemožné.
Budete vyšetřeni správně.

Vše nejlepší!

Julianno, dáváš šťávy a ovocné pyré? :)
Za pár týdnů, vzhledem k tomu, že se dlouhodobě zabýváte umělým krmením, se můžete postupně pokusit zavést kaši.

Juliana, začněte šťávou, lepší než jablečná šťáva (z 5 kapek, postupně přiveďte na 3 lžičky), poté přidejte jablečnou omáčku.
Podávání mezi krmením nebo po jídle.

Hledání na webu

Co mám dělat, když mám podobnou, ale jinou otázku?

Pokud jste nenašli potřebné informace mezi odpověďmi na tuto otázku nebo pokud se váš problém mírně liší od uvedeného, ​​zkuste položit lékaři další otázku na stejné stránce, pokud se jedná o téma hlavní otázky. Můžete také položit novou otázku a po chvíli na ni naši lékaři odpoví. Je to zdarma. Na této stránce nebo na stránce vyhledávání na webu můžete také vyhledat relevantní informace o podobných problémech. Budeme velmi vděční, pokud nás doporučíte svým přátelům na sociálních sítích.

Lékařský portál 03online.com poskytuje lékařské konzultace v korespondenci s lékaři na místě. Zde získáte odpovědi od skutečných odborníků ve vašem oboru. V současné době poskytuje stránka poradenství v 50 oblastech: alergolog, anesteziolog, resuscitátor, venereolog, gastroenterolog, hematolog, genetik, gynekolog, homeopat, dermatolog, dětský gynekolog, pediatrický neurolog, pediatrický urolog, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatr, specialista na infekční choroby, kardiolog, kosmetolog, logoped, ENT specialista, mamolog, lékařský právník, narkolog, neurolog, neurosurgeon, nefrolog, výživový odborník, onkolog, onkolog, ortopedický trauma chirurg a, oftalmolog, pediatr, plastický chirurg, proktolog, psychiatr, psycholog, pulmonolog, revmatolog, radiolog, androlog, zubař, tricholog, urolog, lékárník, fytoterapeut, flebolog, chirurg, endokrinolog.

Odpovídáme na 96,59% otázek..

ZMÍRÁ SMÍŠENÍ

VYTVOŘTE NOVOU ZPRÁVU.

Jste však neoprávněným uživatelem.

Pokud jste se zaregistrovali dříve, pak „přihlaste se“ (přihlašovací formulář v pravé horní části stránky). Pokud jste zde poprvé, zaregistrujte se.

Pokud se zaregistrujete, budete moci sledovat odpovědi na vaše zprávy v budoucnu, pokračovat v dialogu o zajímavých tématech s ostatními uživateli a konzultanty. Registrace vám navíc umožní soukromou korespondenci s konzultanty a dalšími uživateli webu.

O zubech, odmítnutí směsi a způsobilosti lékaře

Jmenuji se Svetlana a moje šestiměsíční dítě je Maxim. Po pěti a půl měsíci se první zub dostal do dítěte. Pár dní předtím, než došlo k mírnému průjmu, snědl se špatně a jakmile se ozvalo zvracení. Zbytek zubu vypadal bezbolestně. Poté začaly problémy. Ve své nezkušenosti jsem v tuto chvíli souhlasil s tím, že dítěti dáme vakcínu (první v životě, nepočítám BCG). Den po očkování dítě odmítlo mléčnou směs (jídlo před: 9,00 - 270 ml kaše, 13,00 - 140 g zeleninového pyré, ovocné pyré; 17,00 - Frisovoy mléčná směs, 20,00 - Frisovoy znovu). Na této směsi dítě od 2 měsíců a vždy jedlo velmi dobře: 250 ml. Jakákoli omezení v potravě jsem vnímal s nepřátelstvím. Za 5 měsíců Maxim vážil 8,5 kg s růstem 71 cm. A teď, již pátý den, dítě nejí směs. Hmotnost se neustále mění: přidává 60 gramů, pak ztrácí 40. Tam byla teplota (37,5), hodně jsem pil, i když do té chvíle mohla být voda nebo nápoje se šťávami do ní nalita pouze klystýrem. Nyní je jeho strava naprosto nestabilní: někdy jí kaši, někdy jen pije. Byl bych velmi vděčný za vaši pomoc: co mám dělat? Koneckonců, v tomto věku je příliš brzy odmítnout směs úplně (pokusil se dát ostatním, zkusil všechno, co je na našich policích)? Nezáleží mi ani na tom, jaký je důvod tohoto odmítnutí, hlavní věc je, jak postupovat. Všichni pediatrové, se kterými jsem konzultoval, navrhují počkat: čas se uzdraví. Tento stav mi nevyhovuje, a proto je naděje pouze na vás.

Předem děkuji za odpověď..

Nemyslím si, že popisujete něco zvlášť nebezpečného. V každém případě musíte rozhodnout, kdo přikazuje komu: jste dítě, nebo Maxim jste. Vy, dospělá žena, si myslíte, že by dítě mělo jíst směs, souhlasím s vámi. Nabízíte směs, kterou dítě nechce. Nemůžete dovolit, aby vaše dítě zůstalo hladové a krmilo něco jiného. Dítě vyvine reflex - křičím - dostanu, co chci. Nechce - a nechce. Trpělivost, ale po hodině - dejte to samé. Nechce, nechce, po hodině znovu směs, atd. Nemáte jinou možnost. Nebo se živte, jak chce, ale co se stane dál? Vše nejlepší.

Komarovsky Evgeny Olegovich

[Dopis]
Dobrý den, Evgeny Olegovič.

Dostal jsem vaši odpověď na mou otázku - není kompetentní. Podle mého názoru jste mé otázce vůbec nerozuměli, a možná i nepozorně četl můj dopis. Píšete to "křič - uklidni se." To je v případě, že dítě má mlhy! Ano, pak s tebou souhlasím! Ale můj Maxim je nemocný - v tomto případě se zuby. Jak může být nemocné dítě nuceno jíst, co já a vy považujete za nutné? Ptal jsem se, zda je normální, že dítě nejí mléčnou směs (žádné), že pije pouze, že má teplotu (37,5), že hodně spí. Nemyslím si, že když jste nemocní, budete rádi jíst něco, co se vám nelíbí. Moje dítě má právě takový případ. A snažil jsem se od vás zjistit: zda je normální, že nejí mléčnou směs; CO Pije velmi mnoho; CO JE TEPLOTA (37.5).

Pokud existuje příležitost konkrétně odpovědět, budu vděčný.


[Doktorova odpověď]
Svetlana, ahoj!

Ve svém předchozím dopise jste psali: „Byla teplota (37,5), hodně jsem pil...“, v tomto článku jsem psal, že teplota nebyla, ale je. Pečlivě jsem si dopisy přečetl a vyjádřil svůj názor. Jsem si jistý, že pokud se vám, jak píšete, „pediatory“ nehodí a Komarovsky pro vás není kompetentní, pak by mohlo být lepší hledat důvod někde jinde, možná v sobě? Když onemocním, nejím, a to je úplně normální. Nejbezpečnějším a nejzdravějším jídlem pro nemocné dítě je vysoce kvalitní mléčná receptura. Musí to být nabídnuto. Nekrmte dítě, ale nabídněte. A o dítěti nemůžete dál pokračovat. Konkrétní odpověď - po očkování ano, plus zoubky - a žízeň a 37,5 a odmítnutí jíst - je normální. Poslední věc. Od okresních pediatrů se liší v tom, že mám možnost si vybrat své pacienty. Můžete se nesprávně spojit s pediatrem, ale nemá kam jít - je povinen poskytnout vám pomoc. Nedlužím vám nic, ani od státu, ani od těch, kteří mi píšou, nemám žádný hmotný prospěch. Kromě toho platím za internetové služby z kapsy. Myslím, že pokud nejste spokojeni s mými odpověďmi, pak nejsprávnější věcí není urážet mě diskusemi o tom, kdo je kompetentní a kdo není, ale prostě nepíšete. Všechno nejlepší pro vás a dítě zdraví.

Pětiměsíční dítě odmítá směs

Řeknu svému IMHO, dítě chápe, co je pro něj dobré a co není dobré. Místo směsi - Narine. Kompot, trochu vody

A v jiných potravinách nejsou vitaminy

Naopak, pouze piju směs a rovně jsem ji odmítal krmit. Nechápu, jak ho donutit jíst. Navíc jí jen každé noci dvě noci a odpoledne nemůže jíst vůbec, může pít 120 ml a chodit celý den a spát..

A když si přinesete lžičku s bramborovou kaší nebo kaši do úst, tak se odmítá otevřít ústa a do slz, strčí ji rukama. a tak s kaší a pyré. Něco radit!!

Naopak, pouze piju směs a rovně jsem ji odmítal krmit. Nechápu, jak ho donutit jíst. Navíc jí jen každé noci dvě noci a odpoledne nemůže jíst vůbec, může pít 120 ml a chodit celý den a spát..

A když si přinesete lžičku s bramborovou kaší nebo kaši do úst, tak se odmítá otevřít ústa a do slz, strčí ji rukama. a tak s kaší a pyré. Něco radit!!

Dávám z několika důvodů:
1. Po vypití směsi může zaspávat ještě několik hodin, a pokud jí nedám, každou půl hodinu vrzne a nakonec se probudí úplně. Pravděpodobně opravdu chce jíst.
2. Směs obsahuje mnoho vitamínů, které dítě potřebuje. A pokud je během dne nedostane, pak alespoň v noci.

a PROTI:
1. V noci by tělo mělo odpočívat a nepracovat (včetně trávení potravy). Navíc jí dobře během dne. Měl jsem se najíst. Ano a už ne malý. Obvykle již v tomto věku začínají odstavovat noční krmení. Opět, jak mi bylo řečeno, to má vliv na hmotnost dítěte. A naše dívka není malá.
2. Noční plenka váží libru a půl. Speciálně váženo jednou! Je to jen lití přes okraj. A co se stane, když jí dám ještě více pití. Změna uprostřed noci není vůbec možností))))

Články O Neplodnosti