Hlavní Neplodnost

Velikosti dětských postelí

Nábytek pro spaní a relaxaci je třeba zakoupit v závislosti na věku a výšce dítěte. K výběru betlémů je třeba přistupovat zodpovědně. Můžete si koupit příliš malý model, který bude brzy muset být změněn, nebo naopak příliš velký, zabírající hodně místa ve školce. Zaměstnanci internetového obchodu „Dcery a synové“ vám řeknou, jak si vybrat nejpohodlnější a stylový dětský nábytek.

Jak si vybrat dětskou postýlku

Představili jsme všechny typy nábytku na spaní, který najdete na světovém trhu s kojeneckými výrobky. Nabízíme produkty nejlepších značek. Rodiče si mohou vybrat jakýkoli typ modelu:

 • kolébka (kyvadlo, brašna);
 • postel pro novorozence;
 • transformátor;
 • dospívající ("podkroví", psací stroj).

Standardní velikosti dětské postýlky pro kojence ve věku od 2–3 do 6–7 let se liší v závislosti na jejich výšce a hmotnosti, jakož i na preferencích zákazníků (chtějí si rodiče koupit nábytek pro růst). Při objednávce postýlky potřebujete znát nejen výšku a hmotnost dítěte, ale také parametry místa, kam chcete nový nákup uvést..

Dobrou volbou je transformátor - konstrukce, jejíž konfiguraci lze doplnit přebalovacím stolem, zásuvkami, policemi. Tato možnost se může snadno změnit z dítěte na dospívající..

Tabulka 1. Doporučené modely jesliček pro různé věkové skupiny
StáříDoporučená velikost dětské postýlkyPopulární modely
Batole od 0 do 3 letKolébka - 80x40 cm;
Místo na spaní - 120x60, 120x65 cm.
Malé dítě může spát v posteli této velikosti až do věku 5 let, stačí upravit dno.
Everflo LZ-806, Micuna Spirit relax, Fiorellino Slovinsko, Sweet Baby Delizia.
Děti od 3 do 5 let140 x 70 cmFiorellino Royal, Geuther Marlene, Neus Relax velký, Stříbrný kříž
Školáci od 6 do 8 let160 x 70, 160 x 80 cmRomack Kiddy Boom, Lola, UFOkids Starla, Fiorellino Lola
Školáci od 9 do 11 let180 x 80, 180 x 90 cmGrifon Style Wood Fantasy, Skand Nábytek Lady-4, Grifon Style Elegance, rozkládací pohovka Nábytek Cartoon
Dospívající ve věku 12–17 let190 x 80, 190 x 90, 200 x 90 cmPolini Simple, Romack Renner 2, Ormatek Just 1, Corners Formula, Fiorellino Pompy

Důležité!

Kotviště pro nejmenší by nemělo být umístěno nad podlahou vyšší než 1 m. Je nutné věnovat pozornost síle ochranných stran, které chrání dítě před pádem. Dno by mělo být silné, list aktivního dítěte prostě nemůže vydržet skoky překližky.

zjištění

Každá celková skupina nábytku pro kojence je navržena pro určitý věk dítěte. Standardní velikost dětské postýlky od 3 let by tedy měla být alespoň 140x70 cm. Pokud si rodiče chtějí koupit produkt pro růst, vyberte model s maximálním rozměrem. Funkční transformátory jsou ziskové akvizice, lze je měnit, rozšiřovat, zvyšovat, respektive růst dítěte. Populární dospívající modely jsou jasná „auta“, místa na spaní s vestavěnými komody, police, zásuvky, „podkroví“. Všechny jsou ergonomické a multifunkční..

Volba postýlky od 3 let: funkce a úspěšná řešení

Nejdůležitější položkou v každé ložnici nebo školce je postel. A i když tříleté dítě nestráví ve snu tolik času jako dítě, ale 8-12 hodin je také docela dobré. A závislost dobrého zdraví na klidném spánku u dětí je ještě závažnější než u dospělých.

Obecné požadavky

Sladění věku a výšky dítěte je hlavním úkolem dětského nábytku, je také obtížné jej splnit. Nábytek v dětském pokoji je kompletně vyměněn nejméně třikrát a takové užitečné mechanismy, jako je nastavení výšky, nevyřeší všechny potíže.

U lůžka není na prvním místě ani tak dlouhá a šířka jako výška dna, ani instalace různých zařízení, aby nedošlo k pádu do snu. Ve vyšším věku tyto faktory přestávají být relevantní a rodiče čelí dalšímu problému: umístění poměrně velké postele do malé školky.

Dospívající postel (foto)

Bezpečnost

Bezpečná postel pro dítě nebo malé starší dítě je design s velmi vysokým dnem a ploty. Zpravidla slouží dítěti jako lůžko pro děti do tří let, protože jeho velikost je dostačující.

Jakmile se dítě naučí techniku ​​„lezení“, a to se děje docela rychle, ploty jsou odstraněny. Aby se zabránilo pádu, je postýlka nainstalována v blízkosti dospělé osoby. Dítě ve věku 4–5 let by však mělo spát samostatně, což znamená, že jsou zapotřebí další zařízení.

 • Boky - dřevěné nebo plastové kolejnice pro asi 1/3 délky postele. Boky mohou být instalovány na jedné nebo dvou stranách, mohou být nehybné nebo odnímatelné. Někdy je zařízení čalouněno měkkým hadříkem, aby se zabránilo možnosti zranění. Účelem této strany není tolik zabránit dítěti v pádu do neklidného snu, ale varovat ho. Kontakt s náhlou překážkou už stačí k probuzení spícího dítěte nebo k zastavení házení a otáčení. Proto nevyžadují zvláštní sílu ze stran. Ale hora by měla být spolehlivá: dítě se na něj jistě opře, aby vyšplhalo na postel.
 • Druhým požadavkem na bezpečnost je udržitelnost. Postel používá dítě nejen pro spánek, ale také pro hry, někdy velmi aktivní. Úzké a vysoké struktury se s větší pravděpodobností převrátí než široké a nízké.
 • Třetím požadavkem jsou zaoblené rohy a obrysy. Dítě může snadno ublížit na ostrých hranách.

Materiál

 • Nejlepší možností je zvážit strom. Ve většině sbírek je zbytek dětského nábytku vyroben z dřevotřísky nebo MDF, ale postel je vyrobena ze dřeva. Preferováno je tvrdé dřevo - jasan, buk, dub. Masivní dřevo udržuje vynikající broušení a leštění, což eliminuje tvorbu třísky.
 • Dobrou kombinací je dřevo s MDF nebo dřevotříska. Je však nutné objasnit třídu materiálu - ne vyšší než E1. Stejný požadavek musí být dodržen při výběru celé postýlky z dřevotřísky. Materiál s nízkými emisemi je bezpečný a nezpůsobuje alergie.
 • Existuje mnoho modelů, kde je plast kombinován se dřevem nebo kovem. O takových možnostech nelze říci nic špatného, ​​pokud byl při výrobě použit vysoce kvalitní materiál. Hlava a noha postýlky jsou zpravidla vyrobeny z plastu: polymery jsou plastové, snadno se natírají, takže jim dává neobvyklý tvar a barva je mnohem snazší.

Ortopedická základna se liší od konvenční stojanové základny ve formě reiki. Tím nechci říci, že toto rozhodnutí bude zbytečné, ale jeho náklady jsou vyšší.

Matrace pro dětské postýlky

Je obtížné přeceňovat důležitost matrace pro klidný spánek nebo spíše pro správný spánek. Obzvláště pokud jde o dítě, jehož páteř není dosud vytvořena. Volba je tedy jasná: v postýlce od 0 do 14 let je nutná ortopedická matrace.

Mezi ortopedickou a anatomickou matrací pro dětskou postel je velký rozdíl: první poskytuje podporu páteře ve správné poloze, druhá opakuje tvar těla. Tyto výrobky nejsou zaměnitelné, i když ortopedické mohou mít anatomické vlastnosti..

Dětská ortopedická matrace (foto)

Velikosti matrací v postýlce:

 • Od 3 do 6 - dosud nebyl vytvořen krční ani bederní ohyb, ale svalová tkáň se aktivně vyvíjí. V tomto věku jsou povoleny matrace vysoké i střední tvrdosti. Ale na jaře se však lze vyhnout. Tuhost produktu je stále důležitější než odolnost.
 • Od 6 do 12 - cervikální ohyb je tvořen ve věku 7 let a bederní ohyb do 12. Tuhost zůstává stejná - vysoká nebo středně vysoká třída. Povolené modely s pružinovou jednotkou, pokud možno nezávislé.
 • Od 12 let a více - proces formování páteře je dokončen, a teď, hlavní věcí není jeho deformace nesprávnou polohou u stolu nebo ve snu. K tomu je vybrána středně tvrdá matrace, pružina nebo pružina, je-li to žádoucí.

Pro každý věk je vhodné zakoupit model s odnímatelným potahem z dobře praného materiálu. Zpravidla se jedná o smíšené tkaniny žakárového tkaní s určitým množstvím polyesteru. Nepředstavují nebezpečí a poskytují odolnost proti opotřebení a snadné čištění. Bavlněné a hrubé kalíkové potahy jsou levnější, ale také se rychle kazí..

Je také důležité, aby se velikost matrace přesně shodovala s velikostí postýlky. Příliš velká vůle se zmačkává, trochu krátká - pohybujte se dnem s dítětem. Pokud navíc hovoříme o tříletém dítěti, existuje riziko, že se v mezeře mezi stranou a matrací uvízne za rukojeť nebo nohu..

Protože postele jsou k dispozici ve standardních velikostech, matrace mají také příslušné parametry. Poměrně málo výrobních společností nabízí ortopedické matrace na míru, ale náklady na tuto službu jsou přiměřené.

Velikost postele

Velikosti postelí jsou standardizované, včetně dětí. Jsou vybíráni podle věku, a co je nejdůležitější, podle výšky dítěte.

Velikosti dětských postýlek podle věku:

 • Od 0 do 3 - optimální parametr pro jednu dětskou postel je 120 * 60 cm. Evropské normy jsou o něco větší - 120 * 65 cm. Pokud dítě není vysoké, může takovou postel použít i ve věku 4–5 let, stačí pouze upravit výšku dna.
 • Po dobu 3-5 let jsou standardní velikosti 140 * 70, 160 * 70, 80 * 190 nebo 195 cm. Výška dna není větší než 1 m.
 • Střední školák je vhodnější pro velikost 80 * 190 nebo 90 * 200, což odpovídá jediné „dospělé“ posteli.

Pro úsporu místa v dětském pokoji se kupují palandy, kde se postel nachází ve „druhém“ patře a stůl je na prvním. Pro studenta je tento design zcela bezpečný a pohodlný. Výška lehátka je asi 1,5 m a parametry místa na spaní odpovídají jedné posteli - 80 * 190 cm. Na požádání lze vyrobit dětské postele v jednotlivých velikostech.

Dětská postel "Baby Elephant", velikost lůžka je 700x1400 mm (foto)

Konstrukce a design

Postel v obvyklé verzi je rám se spodkem namontovaným na nohou. Mimochodem, hlava a noha jsou volitelné prvky. Malé plochy dětských pokojů, jakož i rychlý růst uživatele lůžka, však podnítily vzhled celé řady transformátorů..

 • Lůžko se zásuvkou - v počáteční montáži je to postýlka pro dítě s vysokými stranami a nastavitelným dnem. Komoda s přebalovacím stolem z ní dělá jeden celek. Jak dítě roste, ploty jsou odstraněny a nahrazeny stranami. Když je lůžko stísněné, komoda se pohybuje na podlahu a postel se prodlužuje o 60–70 cm.
 • Poschoďová postel nabízí ještě více možností. Pokud je model určen pro jedno dítě, pak je lůžko uspořádáno na horní úrovni a na prvním je podle potřeby vytvořena komoda nebo skříňka se zásuvkami, stůl nebo počítačový stůl, sportovní koutek nebo všechny dohromady. Tato možnost je velmi funkční a šetří spoustu místa, ale lze ji použít až poté, co je dítě ve věku 3–4 let.

Rozkládací dospívající postel (foto)

 • Poschoďové postele jsou určeny pro dvě děti a liší se tím, že horní postel je umístěna v nižší výšce. Aby se vytvořily dvě postele, musí být spodní lůžko vytaženo zespodu.
 • Noční stolek - je implementován pro starší děti, protože zahrnuje koordinované manipulace s rovinami stolu a postele. Pro předškoláka je to prostě příliš těžké.
 • Dospívající možností je rozkládací pohovka. Pro dospělé dítě není školka nejen pracovním prostorem, ale také místem pro přijímání hostů. V takové situaci je pohovka nezbytnější.

Transformátory zažívají vyšší zatížení než běžný nábytek, proto by měly být upřednostněny modely vyrobené ze dřeva nebo kombinované: dřevěná postel a komoda, stolní letadlo, police - ze dřevotřísky.

Design dětského nábytku je nejrozmanitější, ale postel v tomto smyslu není nejvděčnějším materiálem, protože většinu z nich skrývá přehoz přes postel. U modelů pro děti od 3 do 6 let se boky a čelní panel promění v konstrukční řešení. Jsou navrženy ve formě hradu, napodobují auta nebo jachty a dokonce i „kosmické lodě“.

Modely pro vyšší věk se snaží vybírat v souladu s paletou barev. V každém případě je pro školku nejvhodnější nábytek ze světlého dřeva nebo natřený v jasných barvách. Akrylová barva MDF odvede vynikající práci..

V pokoji pro teenagery by měl být nábytek v souladu s vybraným stylem. Naštěstí je přeměna postele snadná: stačí vyměnit čelní panel.

Výběr dětské postýlky není nejjednodušší věc. Stejně jako v ložnici pro dospělé definuje tato položka styl místnosti, i když ne tak výslovně. Současně by to mělo být přiměřené věku. Kupte si nový, jak rostete, nebo si vyberte multifunkční transformátor - individuální volba.

Standardní velikosti dětských postýlek: pro děti od 0 do dospívajících

S příchodem dítěte vždy vyvstává otázka místa na spaní. Při výběru dětských postýlek v Minsku je třeba vzít v úvahu mnoho důležitých nuancí. Velikost postýlky je jedním z klíčových bodů při nákupu nábytku.

Obsah:

Výběr místa pro spaní pro nejmenší

Děti, které se právě narodily, obvykle kupují kolébku. Postýlka připomíná kočárek pro děti, nejvhodnější pro děti. Kolébka připomíná jakýsi zámotek: děti se cítí chráněné. Podává dětskou postýlku do 6 měsíců.

Velikost kolébky je 80x40 cm a postele jsou navíc zdobeny hudebními prvky nebo světly. Dětská postýlka může být zavěšena nebo na kolech, s další možností nemoci z pohybu.

Pokud si chcete koupit lůžko „pro růst“, okamžitě získají možnost s bočnicemi nebo mřížkami, které ochrání dítě před pádem. Standardní velikost postýlky je 120x60 cm, ale odchylky jsou možné (v závislosti na modelu). Je lepší zvolit možnosti s odnímatelnými stěnami. Obvykle slouží dětem do 3-5 let. Protože děti rády skočí na postel, pečlivě zvažte výběr nadace: musí to být hřeben a pastorek.

Výběr místa pro spaní pro předškoláky

Čtyři až pětileté dítě již nebude potřebovat lamely pro oplocení, dítě chce více sedět na gauči, hrát si, skočit na postýlku. Proto se v předškolním věku dětská postýlka zvyšuje, její design je upraven. Šířka lůžka se zvětšuje na 70 cm, délka dosahuje 130 - 160 cm.

Často si koupíte posuvné možnosti, které rostou v závislosti na věku dítěte. Takové lůžko stačí pro dítě do 10 - 11 let. Vyrůstá aktivní syn nebo dcera? Je lepší koupit nábytek s větší šířkou - až 80 cm.

Pamatujte: dětský nábytek se kupuje z masivního dřeva - buk, dub nebo habr. Materiál nezanechává třísky, je šetrný k životnímu prostředí.

Postel pro dospívající

Adolescenti jsou považováni za děti ve věku 11 let. V této době se mění styl a rytmus dítěte, hosté navštěvují jeho pokoj, volný prostor je nezbytný pro aktivní zábavu, studium. Rovněž se mění požadavky na místo na spaní. Optimální velikost dětské postýlky je 90x180 cm. Často se rodiče rozhodnou okamžitě koupit větší postel - 90x200 cm, protože dítě rychle vyroste a bude si muset koupit novou. Je lepší vybrat si produkt společně se svým synem nebo dcerou s ohledem na jejich preference.

Výběr palandy

Pokud má rodina dvě děti, praktickým řešením může být nákup dvouvrstvého modelu. Místa na spaní mohou být umístěna nad sebou nebo paralelně k sobě s posunem. Kromě pohodlí a funkčnosti jej mohou děti používat jako simulátor nebo pro hry. Existují modely se speciálními skříňkami na oblečení nebo hračky, které šetří místo. Mohou tam být vestavěné stoly.

Standardní velikosti postele ve 2 vrstvách jsou 150-180 cm vysoké a 200-205 široké. Vezměte prosím na vědomí, že by měl být dostatek místa ke stropu, aby se dítě sedící na hlavě nedotýkalo. Kotviště je však obvykle charakterizováno parametry - 80-90x200 cm.

Někdy je vhodné uspořádat lůžko ve druhém patře pro jedno dítě, v prvním patře bude stůl, skříňky a police.

Možnosti postele transformátoru

Pravidelná aktualizace postele je nákladným řešením, ne všichni rodiče si to mohou dovolit. Proto je někdy praktické zvolit model transformátoru, který vydrží déle. Možnosti jsou obvykle kolébky, které se pak promění v oddělené postele pro dospívající.

Výběr matrací

Pro děti do 2 let jsou matrace vybírány jako pevné a elastické. Poté přepnou na možnosti střední tvrdosti. Je lepší odmítnout měkké výrobky, dokud se nevytvoří pohybový systém dítěte. Velikosti matrací se obvykle shodují s parametry postele. Zakoupí se společně nebo samostatně v závislosti na konfiguraci a poslouchají doporučení.

Vzhledem k věku a výšce dítěte si můžete vybrat optimální velikost postýlky tím, že navštívíte obchody, kde se v Minsku nabízejí dětské výrobky..

Standardní velikosti postelí a matrací pro dětské postýlky

Při výběru dětského lůžka je třeba se řídit základními pravidly. V každém věku jsou požadavky na dětské postýlky odlišné. U dětských postýlek jsou nejdůležitějšími parametry bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí materiálů. Pro předškoláky - stabilita a spolehlivost designu, schopnost skočit a hrát si na posteli. Pro teenagery je důležitější, aby byl nábytek ve stejném stylu a odrážel preference a koníčky dítěte.

Velikost dětské postýlky je standardní podle GOST

 • 120x60 cm - pro novorozence a děti do 3 let.
 • 140x60 cm - pro předškoláky. Pro děti od 3 do 6 let.
 • 160x80 cm - pro studenty od 6 do 12 let.
 • 190x80 cm - pro dospívající od 12 do 14 let.

Výběr matrací

Pro dítě by se mělo zvolit matrace z hypoalergenních materiálů, aby se zabránilo alergiím. Je lepší zvážit možnosti z polyuretanové pěny, latexu, kokosového kokosového vlákna nebo kombinované verze těchto materiálů.

Velikost matrace musí přesně odpovídat velikosti lůžka. Před nákupem byste měli nejprve provést měření nebo zkontrolovat kompatibilitu matrace a postele s výrobcem.

Kromě toho stojí za zvážení možnosti pořízení vodotěsného potahu matrace, který se snadno omyje a chrání nábytek před vlhkostí..

Standardní velikosti kolébek pro novorozence: jak správně vybrat

Ještě před narozením dítěte musíte přemýšlet o několika bodech, abyste zajistili pohodlí a pohodlí novorozence v domě. Jedním z takových okamžiků je lůžko dítěte. Musíte znát standardní velikosti postýlek pro novorozence, abyste si dokázali představit, kam ji umístit a jak se vejde do celkového interiéru domu. Podívejme se na tento problém podrobně..

Vyberte si postýlku co do velikosti a kapacity

V nepříliš vzdálené minulosti nebylo možné vybrat jesličku podle individuálních potřeb, protože byly vyrobeny podle společného standardu. Pokud vám z nějakého důvodu takové lůžko nevyhovuje, bylo to nutné

 • buď to opakujte,
 • nebo hledejte řemeslníka, který si může objednat postel.

Dnes jsou v obchodech prezentovány všechny druhy velikostí postýlek

 • pro nejmenší děti,
 • tak pro starší děti.

Kromě toho existují transformátory, které mohou růst s růstem dítěte.

Normy stále existují dodnes, protože pod nimi jsou vybírány dětské matrace a lůžkoviny.

K výpočtu celkových rozměrů je třeba přidat šířku lamel (zábradlí). Celkové rozměry postýlky budou 128x68 centimetrů. Spodní část je nastavena mezi 40 a 80 centimetry. V takové posteli bude pro dítě pohodlné spát od narození do 4 let.

Standardní postele vyrobené v Evropě se liší od domácích postelí o 5 centimetrů a jsou 125x65. Mezi dováženými postýlkami jsou výrobci z

Jsou zde transformační postele, které lze rozložit a proměnit v pohovku. Na takových zázračných pohovkách může dítě spát až do sedmi let. Jeho rozměry jsou působivé a dosahují 140 x 70 centimetrů. Novorozencům samozřejmě zabírá mnohem více místa než lůžko, ale výhoda je zřejmá - je méně pravděpodobné, že budete muset změnit lůžko dítěte, a tím ušetříte peníze.

Technické mysli vytvořily pro děti ještě větší transformátor, jehož standardní rozměry jsou 170x60 centimetrů. Je to obrovské, ale také velmi praktické. V ní je zabudována malá zásuvka pro dětské věci a nahoře je umístěn přepínací stůl. Celý tento nábytek zabírá jednotlivě větší prostor než jediné transformátorové lůžko. Když dítě vyroste

jsou rozebrány a postel našich dětí se stává velkou pohovkou. Toto místo na spaní je vhodné do dospívání.

Standardní velikosti kolébek pro novorozence v Rusku a Evropě

Kolébky jsou malé postýlky pro novorozence mladší 6 měsíců. Standardem pro toto lůžko je 97x55 centimetrů.

Na rozdíl od běžných lůžek, ve kterých je dno nastaveno na požadovanou výšku, jsou nohy v kolébkách výškově nastavitelné. Dalším významným rozdílem je, že kolébka je z jednoho kusu, která je uvnitř potažena měkkou tkání..

Kolébky jsou vhodnější pro lidi, kteří jsou často schopni změnit své drobky na spaní.

Znáte standardy, můžete si vybrat ten, který vám vyhovuje. Nezapomeňte však, že pokud jde o děti, je lepší nešetřit kvalitou. Užijte si nakupování!

Přehled: jak si vybrat správné lůžko pro dítě.

Velikosti dětských postýlek

Velikost postýlky a ortopedické vlastnosti matrace jsou pro ni zásadním faktorem ovlivňujícím zdraví dítěte, zejména novorozence. Konec konců, dítě tráví ve snu 12 nebo více hodin. Až do 13–14 let pokračuje rychlý růst těla, což znamená, že k výběru velikosti postelí pro dítě jakéhokoli věku by mělo být přistupováno obzvláště pečlivě..

Standardní velikost dětské postele

Velikosti lůžek pro novorozence

Právě narozené dítě musí mít samostatnou postel. Ve věku 6 měsíců může novorozenec spát v kolébce - postýlce připomínající kočárku. Psychologové říkají, že novorozenci se chovají klidněji a lépe spí, jsou-li na všech stranách obklopeni měkkou tkání - získává se druh kokonu, ve kterém se cítí chráněni jako v mateřském lůně.

Kotviště v kolébce pro novorozence má velikost asi 80x40 cm, možné malé odchylky. Konstrukce se může lišit, přičemž je zajištěna možnost nemoci z pohybu nebo stacionární, podpora je na kolech nebo zavěšena. Rovněž se vyrábějí transformátorové modely, které lze přizpůsobit pro různé účely. Kolébky pro novorozence jsou často vybaveny dalšími zařízeními - podsvícením, hudebními mobily.

Standardní postel pro novorozence

Dítě roste rychle, a proto se pro něj obvykle platí postel pro „růst“. V raném věku jsou na něj kladeny poněkud specifické požadavky - je nutné, aby postýlka měla strany, aby novorozenec neklesl. Po šesti měsících je první kolébka obvykle nahrazena postýlkou, ve které je místo na spaní obklopeno mřížkami, které chrání dítě před pádem. V takové postýlce se může postavit, aniž by riskoval, že bude na podlaze.

Standardní lůžko je 120x60 cm, vnější rozměry se mohou lišit v závislosti na modelu. Je dobré, pokud jsou boční stěny odnímatelné - to usnadní péči o novorozence. Je také užitečné mít možnost změnit výšku základny pod matrací - jak dítě roste, může být sníženo. Velikost dětské postýlky od 3 do 5 let může být větší, ale zpravidla to není nutné.

Tip: Děti milují skočit do postele, držet se plotu, to znamená, že postel zároveň slouží jako aréna. Věnujte pozornost podkladu pod matrací: musí být trvanlivé, roštové - souvislá překližka nevydrží aktivní dítě.

Velikost postele pro předškolní dítě (od 5 let)

Když se dítě stane předškolním, změní se požadavky na lůžko. Uzavírací lamely již nejsou potřeba, ale během dne je třeba sedět na posteli a hrát si s ním. Proto pro děti od 5 let se velikost postýlky zvětšuje a její design se mění. Šířka lůžka obvykle dosahuje 70 cm a délka se může lišit od 130 do 160 cm.

Existují posuvné modely, které „rostou“ s dítětem. Před dosažením dospívání, tj. Až deset až jedenáct let, bude mít dítě takové lůžko dost. Pro neklidné děti, které se točí ve snu, „rozptýlí“ a někdy se stohují napříč, se doporučuje zvolit mírně větší šířku - například 80 cm.

Tip: Nejlepší materiál pro dětský nábytek je masivní dřevo: buk, dub, habr. Nezanechává třísky v kontaktu a je pro dítě nejbezpečnější..

Velikost postele pro dospívající (od 11 let)

Po 11 letech dítě vstoupí do dospívání. Styl a rytmus jeho života se mění, hosté přicházejí do svého pokoje častěji, je třeba více prostoru pro studium a aktivní studium. Požadavky na lůžko se také mění. Velikost 180x90 cm je považována za dospívající standard, ale mnoho rodičů nevidí místo nákupu takové postele - pravděpodobně se za pár let stane malou a budete si muset koupit novou..

Optimální velikost dospívajícího lůžka proto může být 200 x 90 cm. Plnohodnotná „dospělá“ postel bude nejen pohodlnější, ale také vydrží déle. Rodiče si v tomto věku vybírají postele v tomto věku již s teenagery na základě jejich požadavků. Je nutné pouze zajistit, aby materiály, ze kterých je vyroben, byly šetrné k životnímu prostředí a aby součásti neměly ostré rohy, které by mohly způsobit zranění..

Velikosti palandy pro děti

Když jsou v domě dvě děti a mají jednu místnost, vyvstává otázka úspory místa. Zvažte nákup palandy - nejen to uvolní dětský koutek pro hry, ale také poslouží jako druh simulátoru a také místo pro hry. Obvykle jsou dvě lůžka nad sebou, někdy se vzájemným posunem. Dítě se zvedne do „druhého patra“ podél zvláštního žebříku - může to být velmi jednoduché, připomínající „švédskou“ zeď nebo složitější, se širokými schody, pod kterými lze umístit krabičky na hračky..

Velikost palandy je ovlivněna tvarem a přítomností dalších prvků - police, zásuvky, úložné sekce. Kromě toho jsou do některých modelů zabudovány malé stoly, na kterých mohou žáci připravovat hodiny a mladší děti mohou kreslit, sestavovat konstruktéra nebo vyřezávat.

Výška, ve které se nachází horní lůžko, je určena výškou stropu - nad hlavou dítěte by mělo být dostatečné místo, aby se necítilo nepříjemně. Obvyklá standardní výška palandy pro děti je v rozmezí od 1,5 do 1,8 m. Musíte si vybrat konkrétní model se zaměřením na výšku stropů v dětském pokoji.

Vnější rozměry lůžka pro palandy se mohou velmi lišit a závisí na modelu, například na šířce 205, výšce 140, hloubce 101 cm. Postel má obvykle standardní velikost 200x80 nebo 200x90 cm. v kombinaci s prací - to je dobrá volba pro rodinu, ve které vyrůstají dva žáci. V některých případech je vhodné zařídit postel ve „druhém patře“ pro jedno dítě. Postel v podkroví umožní malé ploše umístit celou školku s místem pro hry, pracovnu, úložný systém pro oblečení, hračky a knihy, stejně jako noční odpočinek. Stůl, skříň a police v palandě jsou umístěny v „prvním“ patře, lůžko nad nimi.

Velikost dětské postele transformátoru

Výměna lůžka pro dítě za nové každé dva až tři roky je docela drahá. Transformující se postel se mění a roste s dítětem. Je docela obtížné to nazvat postel - protože v průběhu doby, od kolébky pro novorozence, vybavené kyvadlovým houpacím mechanismem, v kombinaci se zásuvkami a skříňkami pro plenky, výrobky pro péči o dítě a dalšími potřebnými věcmi, se tento nábytek promění v samostatnou postel pro teenagera a stůl. s pohodlným stojanem.

Velikosti matrací pro dětské postýlky

Požadavky na matrace se velmi liší v závislosti na věku dítěte. Od narození do dvou let potřebuje záda dítěte podporu - v této době je kosterní systém velmi plastický a svalová kostra se pouze formuje, takže matrace by měla být tuhá a pružná. Potom můžete dítě přesunout na středně tvrdou matraci. Měkkým je však třeba se vyhnout až do vytvoření svalově-kosterního systému, tj. Latexu, kokosového kokosového vlákna z kokosu a jejich kombinací..

Standardní velikosti matrací pro dětské postýlky se zpravidla shodují se standardními velikostmi postelí, ale mohou se lišit, takže se matrace kupuje buď ve stejnou dobu jako postel nebo po zakoupení posledního a pečlivého měření postele..

Standardní velikosti matrací pro dětské postýlky a samostatné postele

Různé velikosti dětských postýlek, výběr podle výšky a věku

Ve snu dítě aktivně roste a obnovuje sílu po bouři aktivity během dne. Správná poloha těla poskytuje maximální relaxaci všech svalů, což umožňuje probuzení dítěte v klidu. Při výběru dětské postýlky jsou důležité rozměry, protože dětem poskytnou pohodlí, zatímco kus nábytku nezabere mnoho místa navíc. Volba rozměrů se provádí s malým rozpětím, v tomto případě bude pro dítě snazší proměnit ve sen.

Rozměry podle modelu

Rozměry produktů závisí na typu postýlky. Nejmenší jsou kolébky. Dvoupodlažní a modelové transformátory zabírají maximální prostor. Při výběru nejlepší postele je třeba vzít v úvahu věk a potřeby dítěte, jakož i dostupnost volného prostoru v dětském pokoji..

Standard

Jednotlivé produkty jsou vhodné pro děti skupin základních a středních škol. Svou velikostí odpovídají dospělým výrobkům, ale musí být vyrobeny z naprosto bezpečných materiálů. U dětí starších než 5 let již není nutné zdivo používat. Kotviště využije nejen pro noční odpočinek, ale i pro denní volný čas.

Standardní velikost jedné postele je 90x190 cm. Pro pohodlný spánek i pro plné dítě stačí šířka 90 cm. Délka 190 cm je optimální s ohledem na aktivní růst v období 7-12 let. Pokud to místo dovolí, vyberte si postel o délce 2 m. Na takovém lůžku bude pohodlné pro teenagera a studenta.

Pokud postel pro dítě ve věku 5-6 let máte a po několika letech budete mít možnost ji změnit, můžete věnovat pozornost modelu o šířce 70 cm, délce 1,6 m, nebo si vybrat produkt s posuvným designem. Tyto modely jsou v nabídce všech hlavních výrobců nábytku, včetně Ikea. Jejich rám může být vyroben z kovu nebo dřeva. Dřevěný rám z bukového, dubového, habrového dřeva bude na dotek příjemný, ekologický a estetický. Kovové výrobky jsou levnější, ale váží hodně. Posuvné výrobky mají šířku 80 cm, rodiče si nemohou dělat starosti ani pro neklidné děti.

Výška postele by měla být zvolena tak, aby bylo vhodné sedět na výrobku. Pokud je dítě příliš aktivní, dává přednost nízkým modelům. Ve výšce 30-40 cm nebude dítě schopno tvrdě zasáhnout, i když ve snu spadne z postele. Výrobky s nočními zásuvkami a dospívajícími modely mají výšku 50–60 cm, pod které je vhodné umístit boxy pro uložení ložního prádla, osobních věcí. Výšku postele lze upravit pomocí ortopedické matrace. K dostání jsou výrobky o tloušťce 15-25 cm. Pokud potřebujete zvýšit lůžko, získejte silnou matraci.

Lůžko

Postele se dvěma patry jsou oblíbené v rodinách s několika dětmi. Často jsou vybíráni do interiéru malé místnosti. Jejich cena je nižší než cena dvou samostatných lůžek. Výhodou těchto produktů je možnost ušetřit volné místo. Vestavěné skříňky a police mají spoustu věcí, pomáhají organizovat pořádek.

Modely lůžek se dvěma úrovněmi mohou mít různé vzory:

 • první úroveň je hra nebo pracovní plocha se stolem, police, zásuvky pro ukládání hraček. Druhá úroveň se používá pro spaní a relaxaci. Může být odstraněn z podlahy o 1,40 nebo 1,60 m. Tyto modely jsou určeny pro děti starší 7 let. Jsou vybaveny bezpečnostními kryty a schody;
 • první a druhá úroveň jsou pro spaní. Tyto výrobky jsou instalovány v ložnicích pro dvě děti. První úroveň je někdy představována manželskou postelí nebo polovinou postele o šířce 1,4 - 1,6 m. Poté je postel vhodná pro spaní rodičů a dítěte.

Standardní šířka lůžka pro palandu je 90 cm, délka je 190 cm. S ohledem na ploty, ozdobné prvky, šířka hotového výrobku může být až 110 cm, délka do 2,05 m. Výška produktu závisí na jeho konstrukčních vlastnostech, je nabízena v rozsahu 1, 5-1,8 m. Volba se provádí s ohledem na výšku stropu místnosti. Dítě by mělo volně sedět na horní úrovni. Rozměry schodů jsou nabízeny různými způsoby, od úzkých svislých modelů s příčkami po širokou, s malým úhlem sklonu..

Konstrukce schodiště by měla být co možná nejsilnější, aby se dítě při sestupu nezranilo. Některé schody mají vestavěné zásuvky nebo odkládací police..

Pro novorozence

Nejtěžší věcí pro mladé rodiče je výběr postýlky pro novorozence, protože stále nemůže tento nebo ten model vyhodnotit a potřebuje pohodlný odpočinek. Mnoho rodičů dělá chybu při výběru produktu pouze přitažlivým vzhledem a upřednostňováním příliš prostorných nebo stísněných produktů.

Nedostatečné množství volného prostoru může inhibovat aktivní růst dítěte. Naopak příliš prostorná postel nezajistí potřebné pohodlí pro dítě, může být v něm chladná.

Výrobci produktů pro kojence nabízejí 4 možnosti pro postele pro kojence:

 • kolébka;
 • tradiční postel s nebo bez kyvadla;
 • připojený model;
 • ohrádka.

Každý model má své vlastní standardní rozměry, výhody a nevýhody. Podívejme se na ně podrobněji..

Cradle Cradle

Nejlepší volbou pro novorozence je malá kolébka. Dlouho se používají pro spaní a kojeneckou nemoc kojenců. Standardní rozměry těchto výrobků jsou 47x86 cm. Kolébka se dá snadno najít i v malé místnosti. Nejmenší kolébky mají délku nepřesahující 80 cm, šířku asi 43 cm. V případě potřeby se snadno přenášejí nebo přenášejí. Výška produktů je nabízena v rozmezí 50 - 90 cm. Malé množství prostoru uvnitř kolébky připomíná děloze dítě, takže jeho spánek bude klidný a zdravý. Kolébku můžete používat asi 5 měsíců.

Výhodou kolébek je přítomnost speciálních běžců, které vám umožní houpat dítě před spaním. Máma to nebude muset nosit v náručí. Další příslušenství, herní oblouky zvyšují funkčnost produktů. Během období aktivních denních her se bude dítě moci v kolébce zabírat.

Tradiční model postýlky

Nejběžnějším modelem pro novorozence je klasický model. To může mít obyčejné nohy nebo kyvadlo. Rám postele je vyroben z přírodního dřeva, potažený bezpečnými barvami a laky..

Tvar postele je pravoúhlý, přední stěna může být snížena nebo odstranitelná. To vám umožní snížit zátěž při vyjmutí dítěte z postele. Domácí výrobky jsou nabízeny ve 2 verzích:

 • délka 1,2 m, šířka 60 cm;
 • délka 1,4 m, šířka 70 cm.

Velké postýlky lze použít až 3–4 roky, ale vyžadují více volného místa. Výška boků je nabízena v rozmezí 80-95 cm. Dovezené výrobky jsou prostornější. Při výběru dětské dětské postele, jejíž rozměry jsou 125x68 cm nebo 170x60 cm, je matrace vyrobena na objednávku.

Výhodou tradičních modelů je možnost nastavení výšky dna. Zpravidla se navrhuje 3-4 možnosti pro upevnění spodní základny. Když dítě roste, lze je změnit, aby se nemohl dostat z postele.

Připojený model

Tyto dětské postýlky si vybírají mladí rodiče, kteří dávají přednost společnému spánku s dítětem. Zároveň oddělené lůžko zajišťuje bezpečí dítěte, dospělí nebudou moci zasahovat do spánku. Přistýlky jsou důležité také v malých místnostech, pokud není možné, aby dítě instalovalo samostatnou postel. Výrobek má strany ze tří stran, spodní základnu. Otevřená strana rámu je upevněna k mateřskému lůžku.

Připojené modely mají skromnější rozměry než klasické obdélníkové. Jejich šířka není větší než 55-60 cm, délka je asi 0,9 m. Výška stran není větší než 80 cm.

Je důležité zvolit dětskou postýlku, ve které lze spodní část nastavit do výšky, která je plně v souladu s rodičovským lůžkem. Jeho výška je zpravidla 30 až 50 cm od podlahy. Použití tohoto modelu může být až 2 roky. Čtvrtá strana je poté připevněna k produktu, takže si dítě zvykne spát samostatně. Nebo je produkt nahrazen samostatným lůžkem.

Ohrádka

Rodiče, kteří dávají přednost multifunkčním výrobkům, si pro své děti vybírají ohrádky. Jsou vhodné pro děti během prvních tří let života. Standardní velikosti pro tyto modely jsou: délka - 120 cm, šířka - 70 cm. Boky postele jsou vyrobeny ze síťoviny, rám výrobku je vyroben z kovu.

Výhodou takové postele je schopnost ohýbat a posouvat ohrádku, pokud je to nutné. Když je složený, zabírá málo místa, lze jej používat venku, na pláži, uvnitř jakékoli místnosti. Takové výrobky jsou obvykle dováženy a jsou drahé. Jsou však vhodné pro děti a nezabírají mnoho místa.

Zakázkové modely

Nestandardní modely zahrnují transformátorové postele. Jedná se o design skládající se z postýlky, ložního prádla, komody. Novorozené dítě spí v posteli s vysokými stranami. Jak roste, postel se vyjme ze základny a používá se jako stůl v obrácené formě. Pro spaní dítě používá jednu základnu. Šířka takového lůžka je 60 cm, délka může být od 160 do 200 cm. Nejodolnější a ekologicky šetrné výrobky budou z masivního dřeva. Modely dřevotřískových desek jsou levnější, ale méně spolehlivé.

Můžete použít transformátorové lůžko po dobu 10-12 let. Vyměnitelný modul s úložnými boxy o rozměrech 50x60x50 cm se používá nejprve pro výměnu, pak jako noční stolek. Nákupem takové postele není třeba situaci často měnit.

Změňte velikost podle věku dítěte

Rozměry dětských lůžek jsou předepsány v GOST 19301.3-94. Doporučené možnosti postelí pro děti lze rozdělit do 4 skupin podle věku:

 • pro děti do 3 let. Výrobek by měl mít šířku 60 cm, délku více než 120 cm. Boční kolejnice nejsou vyrobeny nad 95 cm. Výška dna je nastavitelná v rozmezí 30-50 cm od úrovně podlahy. Pokud mají boční stěny výrobku mřížovou strukturu, je doporučená vzdálenost kolejnic 7,5 cm;
 • mladší předškolní skupina je stará 3-7 let. Délka lůžka je 120 - 140 cm, šířka nejméně 60 cm. Výška základny stoupá nad podlahu o 30 cm. Produkty zahraničních výrobců pro děti této věkové skupiny mají delší lůžko, asi 5 cm;
 • žáci základní školy ve věku 7-10 let. Velikost lůžek pro dítě od 7 let by měla být 80x160 cm. Výška se může lišit v rozmezí 30-40 cm. Pod takovou postel bude vhodné ukládat ložní prádlo;
 • školáci středních a starších skupin by měli spát na postelích o šířce nejméně 90 cm a délce 180 cm. Výška produktu může být 50 cm nebo více.

Při posuzování velikosti dětských postýlek podle věku je třeba vzít v úvahu individuální charakteristiky dítěte. Výška a hmotnost dětí stejného věku se mohou výrazně lišit. Při výběru postele pro vaše dítě musíte vzít v úvahu několik faktorů. Kromě dostupnosti volného prostoru prostudujte také doporučené standardy rozměrů. Klíčem k dobrému odpočinku a růstu dětí bude volné lůžko.

Rozměry postýlky

Děti velmi často kopírují akce a návyky dospělých, navíc nejsou vždy užitečné - ležet na posteli s pomůckou, dívat se na televizi, zatímco vleže, poslouchat hudbu, číst. Ano, jen skočte, hrajte si, povídejte si s přítelem nebo s mámou (táta). Je jasné, že výběr postele pro dítě musí být brány velmi vážně.

Obecné požadavky

Co potřebujete vědět při výběru nábytku do dětského pokoje? Jsou zde některé základní body.

 • Nejprve se vybere velikost postýlky podle výšky dítěte a jeho věku. Když je dítě malé, zvláštní pozornost je věnována výšce základny a přítomnosti ochrany proti možnému pádu během spánku.

Délka dětské postýlky se vypočítá následovně: K výšce dítěte se přidá 40-50 cm, takže dítě má volný prostor nad i pod. Šířka lůžka by také neměla být příliš omezená, zejména pro malé děti, protože spí s nataženými pažemi, často se házejí a otáčí a ovládají celý prostor postele.

 • Za druhé, pohlaví dítěte. Nyní existuje mnoho různých modelů dětských postýlek určených speciálně pro dívky nebo chlapce. Mají velmi odlišný design. Úkolem rodičů není jen koupit model, který se jim líbí, ale také zkontrolovat, zda splňuje požadavky.
 • Zatřetí, rodinný rozpočet. Ne každá rodina si může dovolit vyměnit dětskou postýlku každých pár let. Opravdu, v raném dětství, dítě může přidat 10-20 cm ročně v růstu, školní děti - 5-6. Tuto okolnost je třeba mít na paměti při výběru postele „pro růst“.

Veškerá pozornost k bezpečnosti

Předpokladem pro postýlku je její bezpečnost. Při výběru tohoto kusu nábytku je třeba vzít v úvahu následující:

 • Výšku základny lze nastavit. Prsa se vejdou do nejvyšší výšky dna, takže je pro rodiče snazší je odstranit / položit. Dítě začalo vstávat - dno musí být sklopeno, aby dítě nespadlo z postele. Je nutné, aby byla boční záda odstraněna, aby se samotné dítě mohlo dostat z postýlky.
 • Minimální mezera mezi lamelami stěn postýlky je 2-3 cm, maximální je 7-8, aby se vyloučila možnost přilepení hlavy a uvíznutí tam.
 • Pro postýlku je důležitá síla a stabilita. Před nákupem dětského nábytku je lepší zkontrolovat trvanlivost všech detailů. Praskliny, prohlubně nebo jakékoli jiné strukturální vady jsou nepřijatelné, aby nedošlo k rozbití..
 • Žádné ostré rohy, vyřezávané ozdobné ozdoby, jinak je riziko poranění dítěte velké.
 • Z postýlky by neměl nic cítit.
 • Rohové spáry mají stejnou výšku jako strany postýlky, přípustný výčnělek není větší než 2 mm.
 • Hlava a noha postýlky bez ozdobných otvorů, aby se tam nezasekla žádná část těla dítěte.
 • Horní úrovně postranních stěn postýlky (v nejnižší poloze) by měly být nejméně 65-70 cm nad horním okrajem matrace..

Velikosti dětských postelí

Děti v prvních letech života rostou rychle. Většinu času během tohoto období tráví v dětských postýlkách. Pro vytvoření pohodlných podmínek pro spánek a odpočinek je nutné vybrat nábytek, který splňuje určitá kritéria. Nejprve se týkají výšky a věku. Příliš velký - způsobuje dětem pocit nepohodlí a nejistoty. V tom malém jsou prostě nepříjemné spaní.

Jaké jsou velikosti dětských postýlek

Velikost nábytku pro děti se nemůže zvětšovat současně s růstem dětí. Pro různé věkové kategorie existují standardy, které by se měly řídit při výběru dětského nábytku.

Rozlišujte mezi modely:

 • pro novorozence (mohou to být malé kolébky nebo kolébky, které se používají až tři roky);
 • pro děti starší tří let;
 • pro dospívající.

Každá skupina má své vlastní charakteristiky, které je třeba vzít v úvahu. Záleží na tom, jak pohodlné bude dítě spát..

Jak si vybrat dětskou postel správné velikosti

Výrobci dětského nábytku, vývoj standardů, korelace věku a výšky dítěte. Jako základ se berou průměrné statistiky. Pediatrové se domnívají, že délka dětské postýlky by měla být o 20-30 cm delší než výška dítěte. To je optimální velikost, která umožňuje dítěti cítit se pohodlně. Pokud je dítě vysoké, bude muset změnit lůžko dříve. Pro malé děti bude stačit pouze změnit výšku dna (aby byla vyšší).

Postel pro dítě

Postele pro děti od narození do tří let mají tradičně rozměry 60x120 cm. K dispozici jsou možnosti pro rozměry 115x55 a 65x120 cm. Evropští výrobci používají standard 65X125.

Existují kolébky pro novorozence o rozměrech 40x80 cm. Jsou kompaktní, mají speciální běžce pro houpání (nebo zavěšení), jsou pohodlné pro kojence, ale jejich trvanlivost je velmi krátká - až 5-6 měsíců.

Někteří rodiče dávají přednost ukládání a nákupu dětského nábytku pro spaní na růst. Řešení je nesprávné z několika důvodů..

 1. Na velké posteli dítě pociťuje pocit nejistoty, špatně spí a stává se neklidným.
 2. Absence vysokých stran často vede k pádům dětí. Díky velké výšce dna může dojít ke zranění osob..
 3. Dětská postýlka pro děti do tří let se v případě potřeby vloží do postele rodičů, což je výhodné pro mámu a klidnější pro dítě.

Naopak nízké děti a po dosažení věku tří let zůstávají spát v postýlce. Pro větší pohodlí sundá desku a zvedne dno.

Důležité! Ve třech letech se doporučuje, aby bylo dítě přesunuto do postele pro starší věkovou kategorii. Doba trvání je volitelná. Konečné rozhodnutí závisí na růstu dítěte a jeho činnosti.

Jak vybrat postel pro dítě starší tří let

Nábytek do ložnice pro děti od tří let je rozdělen do dvou kategorií: od 3 do 5 let a od 5 do 12 let.

První má několik standardních velikostí:

 • 70x140;
 • 70x160;
 • 80x190;
 • 80x195.

Volba je určena růstem. Modely této kategorie jsou často vyráběny s malými stranami po 2/3 délky lůžka, což pomáhá zabránit tomu, aby děti vypadly z postele. V rozměrové kategorii jsou zvláště atraktivní modely vyrobené v určitém tématu: auta, lodě.

Modely pro děti od 5 do 12 let jsou běžné modely pro dospívající nebo dospělé, ale menší (80x190 cm) nebo standardní jednorázové (90x200 cm).

Zajímavé: u malých bytů nebo na žádost dítěte si můžete vybrat možnost "podkroví". Velikost lůžka takových modelů odpovídá standardu.

Jak si vybrat postel pro teenagera

Teenage možnosti jsou obyčejné jednotlivé modely, někdy s designem odpovídajícím věku. Velikost lůžka je od 100x180 do 100x200 cm. Možnost je vybírána podle výšky dítěte. V případě nestandardního vysokého růstu se doporučuje objednat dětskou postýlku na objednávku. Dospělé dítě by v něm mělo být pohodlné. Výběr velikosti je důležitý pro jakýkoli design postele: vybaven pódiem s místy pro uložení ložního prádla nebo podkrovním modelem (pro teenagery jsou zajímavé tematické modely).

Poznámka: Výběr matrace a design jsou nepochybně důležité při nákupu postele, ale na velikosti záleží nejdříve.

Velikost postele pro dvě děti

V rodině vyrůstají dvě děti - můžete použít modely určené pro dvojčata nebo bratry a sestry.

Velikost nejmenší dvoulůžkové dětské postele je 130x125 cm, u ostatních věkových skupin se tyto parametry odpovídajícím způsobem zvyšují. Je vhodné používat, ale zabírá hodně místa. Tato možnost není vhodná pro rodiny s dětmi v malých bytech.

Je mnohem praktičtější použít dvouvrstvé modely. Mají standardní velikost postele. Pro ty nejmenší se nedoporučuje jejich nákup. Existuje riziko pádu z velké výšky i při plotech (chování dítěte je nepředvídatelné). Optimální věk pro přechod na vyšší úroveň je od 4 do 6 let, ale konečné rozhodnutí je na individuálním základě.

Důležité: Při volbě dvoustupňové struktury byste měli věnovat pozornost bezpečnostním opatřením - přítomnost vysokých stran.

Když si vyberete dětský nábytek na spaní, měli byste si jej vybrat podle výšky dítěte, bez ohledu na věkovou kategorii. Dalším aspektem, který vyžaduje pozornost, je bezpečnost. Design a soulad s interiérem je důležitý, ale není nezbytný. Hlavní věcí je zapamatovat si doporučení odborníků - postel by měla být o 20-30 cm větší než výška dítěte.

Články O Neplodnosti