Hlavní Analýzy

Pojďme sledovat, jak se žena mění s fotografií těhotenství za týden

Jakmile se dozví o svém zajímavém postavení, žena se okamžitě začne zajímat o to, jak se v ní vyvíjí malý život. Chci vědět všechny podrobnosti o tom, jak rychle roste, když se objeví bříško, a mnoho dalších zajímavých faktů.

Fotografie těhotenství týdně pomáhá získat jasný obraz o všech těch procesech, které se vyvíjejí během těhotenství..

Co se stane s embryem všech 9 měsíců

I když vnější známky těhotenství zcela chybí, dítě se již aktivně vyvíjí. Touha poznat všechno do nejmenších detailů je celkem logická. Neobvykle, ale faktem, protože pouze během nitroděložního vývoje člověk roste maximální rychlostí. Je asi 50 cm za 9 měsíců.

Všech 9 měsíců je rozděleno do 3 trimestrů a 40 týdnů. Je velmi obtížné určit spolehlivé datum početí, což je způsobeno individuálními vlastnostmi ženského těla. Lékaři proto odpočítávají od prvního dne poslední menstruace. Tato hodnota se nazývá období těhotenství..

Aby bylo možné sledovat a kontrolovat celý proces, je v lékařské praxi těhotenství obvykle rozděleno na trimestry:

 1. Trvá od početí do 12 týdnů.
 2. Začíná v 13. týdnu a končí v 28. týdnu.
 3. 29 týdnů a až 40.

Někdy se stane, že žena nosí dítě déle než 40 týdnů. Důvodem mohou být chyby ve výpočtech nebo poskytnutí nesprávných informací o poslední menstruaci.

Pro podrobnější studium vývoje a kontrolu procesu tvorby dítěte je nejlepší zvážit jeho růst po týdnech. Zvažte, jaké změny nastanou u ženy a jejího dítěte. Podrobné fotografie ultrazvuku za týden pomohou vizuálně posoudit proces vývoje plodu.

Aktivní přípravy na početí

Ve skutečnosti je v prvním týdnu poměrně brzy mluvit o samotném embryu. Koneckonců, první porodnický týden je samým začátkem cyklu, kdy žena začíná menstruaci. V této fázi dochází k obnově epitelu a přípravě na zrání nového vajíčka. Ženské tělo se v plném proudu připravuje na nadcházející početí.

Od tohoto okamžiku by měla být žena, která plánuje dítě, opatrnější. Je čas začít odpočítávat ovulaci. Výnos zralého vajíčka nastává 14. den cyklu. Je možné určit, že tělo je připraveno k oplodnění pomocí speciálního testu, který ukazuje blízkost ovulace.

Ovulace závisí na mnoha faktorech, například na cyklu, stresu, změně klimatu. Proto může dojít k ovulaci o něco dříve nebo později..

Druhý týden je nejkritičtějším obdobím, kdy by mělo dojít k početí. Do vejcovodu je posláno zralé vajíčko. Právě zde se setká se spermatem.

Mělo by být zřejmé, že samotné oplodnění může nastat 1-3 dny po pohlavním styku. Důvodem je trvání životaschopnosti zárodečných buněk samců a samic. Průměrná délka života zralého vajíčka tedy nepřesahuje 24 hodin, zatímco spermie žijí až 72 hodin.

Od 3 týdnů se v těle ženy vyskytují kardinální změny. První buňky nenarozeného dítěte se již začínají objevovat. Tělo matky však také podléhá vážným proměnám. Endometrium dělohy zhoustne, svaly změkčí a připraví se na přijetí oplodněného vajíčka. HCG těhotenský hormon se již začíná vyrábět, i když jeho význam je stále příliš malý. Takže můžete posoudit nástup těhotenství.

První trimestr: jak se charakterizuje

Ve většině případů začne žena přemýšlet o tom, co je na pozici v období 4–5 týdnů. Mezi hlavní faktory, které k tomu přispívají, lze uvést:

 • citlivost prsou;
 • nevolnost ráno;
 • slabost;
 • ospalost.

A nejdůležitějším znakem je absence menstruace.

Vzdělaný zygota do této doby již dokáže mnohonásobně množit a do 4 až 5 týdnů, v případě potřeby, ultrazvukové vyšetření ukáže těhotenství. Na obrázku bude vidět malý ovál. Také v tuto chvíli již můžete poslouchat kontrakce formujícího se srdce.

Při zkoumání v týdnech 6 a 7 bude již vidět, jak se končetiny vytvářejí v dítěti. Ovoce rostlo a téměř dosáhlo velikosti hrášku.

Po 8 týdnech se začaly tvořit primární sexuální vlastnosti nenarozeného dítěte. Vaječníky dívky jsou položeny a chlapcovy varlata. Průměrná velikost je mezi 12-14 mm.

9. týden je taková zvláštní hranice, když embryo přestane být embryo a stává se plodem. Jeho ocas zmizí, rysy obličeje jsou aktivně nastíneny. Oční víčka jsou položena, objevují se uši, paže a nohy se prodlužují. Mezi prsty jsou stále membrány. Již v 10 týdnech se zuby dítěte vytvářejí v dásních, je aktivní, ohýbá paže na loktech. Kosterní systém začíná aktivní formaci.

Poslední fáze prvního trimestru vyžaduje ultrazvukové vyšetření. To vám umožní posoudit, jak se dítě formuje, stav placenty, a také určit odhadované datum narození..

Na obrázku bude vidět, že hlava plodu je ještě větší než tělo, spodní končetiny jsou mnohem kratší než horní. Přibližná hmotnost je 20 g a délka od vrcholu k ocasu je asi 9 cm.

Druhý trimestr

Na začátku této fáze může dítě vážit asi 45 g. A jeho délka je asi 13 cm. Aktivně začíná růst, přibývat na hmotnosti. Bříško bude stále znatelnější. Útoky toxikózy jsou již v minulosti, což znamená, že je čas doplnit zásoby užitečných složek.

Od 13 týdnů začnou tvořené orgány zrát a zlepší se. Obličejové rysy se budou stále více podobat lidským, objeví se dokonce i první chloupky. Do 20. týdne začne dítě ukazovat aktivitu, zkoumat se. Maminka už cítí první pohyby. Tento ukazatel je sice velmi podmíněný. Maminky mohou dítě cítit po 15 týdnech.

První polovina těhotenství je pozadu a je čas jít na druhé ultrazvukové vyšetření, kde bude lékař schopen podrobně posoudit soulad vývoje dítěte se stanovenými standardy. Ovoce je tak velké, že začíná vyvíjet tlak na blízké orgány, staré šaty se stávají z velikosti a žena by měla přemýšlet o aktualizaci skříně věcmi z mateřského obchodu.

Během druhého trimestru už dítě může reagovat na jeho odvolání. Proto by budoucí rodiče měli věnovat více pozornosti dospělému bříšku.

Na konci tohoto období se dítě začne vyvíjet některé ze svých vlastních hormonů.

Poslední 3 trimestr a formace dítěte

Do této doby se dítě přiblíží s přibližnou hmotností 1200 - 1400 ga výškou více než 30 cm. Dospělý plod se přizpůsobuje životnímu stylu matky. Časté močení, otoky, pálení žáhy, bolesti zad a mnoho dalších nepříjemných příznaků přímo souvisí s účinky rostoucího těla.

Plod se již nebude moci pohybovat, jako dříve, prostě nemá dostatek místa. Proto si dítě vezme pózu z embrya a ve většině případů je položeno hlavou dolů, připravuje se na porod.

Mezník ve 32 týdnech je velmi důležitý zejména pro chlapce. V této době, varlata dokončit jejich formaci. Dívčí klitoris je téměř vytvořen. Také v tuto chvíli provádějí poslední screening a předpovídají doručení.

Na konci 3. trimestru má dítě průměrnou hmotnost asi 3 kg a výšku 50–55 cm. Orgány a systémy jsou již vytvořeny. Kosti jsou stále silnější. Jedinou věcí, která zůstává měkká, jsou kosti lebky. Spojuje je chrupavka, která je klíčem k úspěšnému porodu.

Pokud se podíváte na dítě pomocí ultrazvukového přístroje, pak se navenek úplně neliší od obyčejného člověka. Jsou dodržovány proporce těla. Při narození již mají některé děti vlasy na hlavách, které jsou spíš chmýří. Toto není konečná barva.

Barva očí je vytvořena o něco dříve než 38 týdnů, ale stále nemůže být konečná. Během prvního roku života dítěte se může dramaticky změnit..

Počínaje 38. týdnem těhotenství by měla být žena pozornější na své pocity, aby včas odhalila průchod sliznice nebo únik plodové vody..

Dítě se připravuje na porod a poslední týdny se přibližují k porodnímu kanálu. Kvůli tomu bříško padá, plod přestává vyvíjet tlak na orgány, žena cítí určitou úlevu.

Jak se žena mění při přenášení dítěte

Prvních 12 týdnů se správným životním stylem ženy je velmi obtížné nahradit jakékoli známky těhotenství. Hmotnostní přírůstek v této době je stále malý. Plody jsou příliš malé na to, aby vytvořily vydutou bříšku.

Naopak, v prvním trimestru ženy je naopak pozorována ztráta hmotnosti. To může být způsobeno závažnými projevy toxikózy a hormonálních změn..

Pokud je těhotná žena těžce mučena útoky nevolnosti a zvracení, více než 10krát denně, musí vyhledat pomoc. Koneckonců, riziko dehydratace se zvyšuje. V tomto případě se ošetření provádí v nemocnici.

U některých žen se na pozadí nerovnováhy hormonů mohou změnit chuťové preference, mohou se objevit kožní problémy nebo naopak zmizí. Prakticky každý trpí těžkou bolestí na hrudi.

Pak přichází klidnější 2 trimestr. To je jen období, kdy žaludek začíná růst během těhotenství. Ačkoli, spravedlivě, je třeba poznamenat, že tento ukazatel závisí nejen na délce těhotenství, ale také na mnoha dalších faktorech:

 • míra přírůstku tělesné hmotnosti;
 • dědičnost;
 • rychlost vývoje a růstu plodu;
 • individuální rysy ženy.

U vícečetného těhotenství může být břišní růst zaznamenán o něco dříve..

Tyto aspekty vysvětlují, proč se fotografie těhotných bříšků v týdnech mohou lišit velikostí. Obrázek níže ukazuje 4 různé dívky, které mají stejný gestační věk - 14 týdnů.

Obvykle je dítě už tak velké, aby překonalo určitou výšku a přestalo být neviditelné. Jak můžete vidět na fotografii břicha během těhotenství po týdnech, nárůst začíná od spodní části, což je důvod, proč lidé kolem vás stále nemohou hádat o zajímavém postavení ženy. Ve většině případů je bříško dokonale skryto oblečením. Můžete si to všimnout, pouze pokud má žena na sobě přiléhavý oblek..

Tělo se stále připravuje, aby dalo dítěti vše potřebné. Tuková vrstva zhoustne, mléčné žlázy nadále rostou, zvyšuje se množství plodové vody. To vše vede k tomu, že do konce druhého trimestru již nelze skrýt těhotenství. V této fázi dítě váží o něco více než kilogram a dosahuje délky 30 cm.

Od 30. týdne se růst dítěte vyvíjí maximální rychlostí. Téměř každý den lze pozorovat nárůst břicha. Lékař opravuje častěji obvod břicha, každý týden se účastní konzultace pro plánované vyšetření.

Až do 38 týdnů dítě stále pokračuje ve své tvorbě. Orgány a systémy se blíží ke konečné fázi. Po tomto mezníku je dítě považováno za plně vyzrálé a schopné samostatně dýchat, jíst a vykonávat jiné důležité funkce nezávisle po narození.

Až do 40. týdne nebo do narození dítě přibývá na váze. Vývojové úsilí se již nevynakládá a dostává od matky pouze všechny užitečné živiny. Níže je fotografie toho, jak žaludek roste během těhotenství týdně. Odpočítávání začíná na konci prvního trimestru, kdy zvýšení lze již pozorovat pouhým okem.

Těhotenství je báječný čas. A každý měsíc, každý týden, každý den si zaslouží mít na paměti. Vytvořte si vlastní koláž z fotografie s růstem bříško, protože v budoucnu bude tak hezké znovu prožít a zapamatovat si ty nezapomenutelné pocity.

Když začíná břicho růst u těhotných žen?

Když se nastávající matka dozvěděla o začátku těhotenství, určitě chce vědět, kdy její bříško začne růst. Tento problém se obzvláště obává o primiparous ženy. Koneckonců je to pro ně úplně nový stav, pocity, a musíte přesně určit, kdy aktualizovat svůj šatník.

Pojďme tedy zjistit, co ovlivňuje zvýšení parametrů břicha, jak roste o týdny, jak se liší při vícenásobném těhotenství a proč žaludek potřebuje obvaz..

Žaludek nebo děloha roste?

Různá ženská fóra jsou plná zjevení, že u některých žen začíná žaludek růst od pátého týdne těhotenství, u jiných od desátého a u jiných se kulatost stane viditelnou pro ostatní za třicet týdnů. Klíčovým slovem v těchto zjeveních je však přesně „břicho“. A u těhotných žen neroste z přejídání, zvýšené tvorby plynu. Proto budoucí matky, které tvrdí, že jejich bříško roste již v prvních týdnech těhotenství, zaměňují „břicho“ s dělohou. Od 16. týdne těhotenství roste zrychleným tempem, ale od 20 let mohou lidé kolem dokola vizuálně určit zajímavé postavení paní svým zaobleným břichem. Mimochodem, úhel vyčnívání dělohy do značné míry závisí na tom, jak je umístěn uvnitř dítěte, na strukturálních prvcích pánve a pružnosti její břišní stěny.

Co určuje velikost břicha během těhotenství?

Každá žena má počátek růstu břicha, nebo spíše velikost dělohy, čistě individuálně. Závisí to na mnoha faktorech. První z nich je, jaké těhotenství má žena. Pokud je to první, pak se zaokrouhlování břicha stane viditelným po dobu čtyř až pěti měsíců. Během druhého těhotenství jsou břišní svaly již napnuté, takže se bříško objevuje dříve. Zaoblení břicha závisí také na struktuře pánve. Takže u žen s úzkou umyvadlem je vidět mnohem dříve, s mnohem širší - později.

Dalším parametrem, který ovlivňuje nástup vzhledu břicha, je aktivita ženy. Pokud se věnuje sportu nebo profesionální atletce, pak se zaoblenost břicha přitáhne do třetího trimestru. A pak, když je oblečen v těsném, pevném oblečení. Názor, že zaoblení břicha závisí na velikosti a hmotnosti plodu, je chybný. Ve skutečnosti jen málo závisí na těchto faktorech. Koneckonců, všechny děti v lůně matky před třetím trimestrem rostou a vyvíjejí se přibližně stejně.

Jak lékaři zaznamenávají břišní růst během těhotenství?

Gynekolog, který po registraci pozoruje ženu, pravidelně měří velikost své dělohy. Od tohoto období sleduje nitroděložní vývoj nenarozeného dítěte. V tomto případě se velikost dělohy měří pomocí centimetrové pásky. K tomu těhotná žena jednoduše leží na gauči v kanceláři a lékař měří délku ženského reprodukčního orgánu. Měli byste vědět, že při fyziologickém (normálním) průběhu těhotenství odpovídá délka dělohy počtu týdnů. Například ve 12 týdnech je výška dělohy 12 centimetrů. A v tuto chvíli je příliš brzy mluvit o nápadném zaokrouhlování břicha budoucí matky. Mimochodem, pozorující lékař také měří obvod břicha. Tyto indikátory zapíše do lékařské karty ženy..

Je třeba mít na paměti, že obvod břicha je nestabilní ukazatel. Závisí to na umístění plodu v děloze, množství plodové vody a do značné míry na tukové vrstvě břicha..

Parametry růstu dělohy a břicha během těhotenství

Nastávající matka by měla vědět, že děloha neustále roste, pouze vizuálně její zaokrouhlování začíná být patrné v určitých časech. Jak se děloha zvyšuje o týdny těhotenství? V jakém tempu?

To se stane něco takového. Ve 4 týdnech těhotenství se podobá kuřecím vejcím. V 8. týdnu se jeho velikost zvětší na velikost husího vejce. U mužské pěst děloha „vypadá“ po dobu 12 týdnů. Poté jeho dno dosáhne vrcholu stydké kosti. Do 16 týdnů těhotenství je dno dělohy stanoveno uprostřed mezi pupkem a pubis. Po 24 týdnech je spodní část dělohy u pupku, již 4 cm nad ní po 28 týdnech a po 32 týdnech je dno mezi pupkem a xiphoidním procesem. Děloha dosáhne tohoto procesu za 36 týdnů a při 40 letech klesne.

Jak žaludek roste během těhotenství: pocity, tvar břicha

Zaoblené břicho je jedním ze znaků těhotenství. Je patrné od 16-17 týdnů těhotenství, ale tvar ženy a typ postavy mohou mnohem déle skrývat nové „zajímavé“ postavení matky.

Proč těhotné břicho roste?

Formy těhotných žen se zvyšují v důsledku rostoucí dělohy. Plod v děloze prochází několika fázemi vývoje a během embryonálního období nemá velkou váhu ani růst.

V raných fázích těhotenství se vytvoří dětské místo, které je připojeno k jedné ze stěn dutiny dělohy. Tvar a zvláštnost jeho růstu závisí na místě přistoupení.

Jakmile ovoce dosáhne střední velikosti a rozvine se v pohodlné poloze, vnější tvar se změní.

Oblé tvary pocházejí z ochlupení. Nejprve se pod pupkem nachází mírná boule a poté se postupně zvedá nad něj.

Velikost těhotného „břicha“ přímo závisí na gestačním věku. V prvním trimestru chybí, ve druhém je proporcionální zaokrouhlování tvarů. Ve třetím trimestru se drží vysoko, počínaje solárním plexem.

Proč je břišní dutina při porodu rostoucí, je zcela pochopitelné. Děloha roste a vyboulí se dopředu a posouvá okolní orgány na stranu. „Těhotné“ břicho není nic jiného než děloha, uvnitř níž se dítě vyvíjí a roste.

Podle umístění placenty a prezentace plodu se získá tvar břicha, ale podle vnějších údajů je obtížné určit pohlaví a hmotnost dítěte.

Vnější charakteristika nese následující epitety:

 • zrodí se kulatá dívka;
 • ostrý - chlapec;
 • malý - váha dítěte bude nízká;
 • velké - velké ovoce.

Data jsou pochybná a nejsou vědecky potvrzena.

Faktory ovlivňující růst břicha během těhotenství

Samostatným faktorem je růst břicha a změna postavy těhotné ženy. Některé matky v raných stádiích se mohou pochlubit zaoblenou bříškou, zatímco jiné ji ani nemají na 20 týdnech těhotenství.

Na čem to záleží a jak rozpoznat možnou patologii.

Změna postavy při přenášení dítěte je spojena s mnoha důvody. Toto je celkový počet narozených a stav svalového tónu, stejně jako hmotnost nastávající matky.

Podle typu obrázku

Ženská postava je několika typů:

 • „Apple“ - ženská plnost, ve které vnější známky těhotenství mohou být neviditelné až do samého konce gestačního období;
 • „Obdélník“ boků a ramen je ve stejné rovině, ale růst dělohy a její vnější projevy závisí na svalové vrstvě;
 • majitelé postav přesýpacích hodin a hrušek se mohou pochlubit zaoblenými tvary od 14. týdne těhotenství;
 • u tvaru tvaru „obráceného trojúhelníku“ (ramena širší než boky) je těhotenství viditelné o něco později, avšak při měření parametrů v gynekologické ordinaci je zaznamenán růst a zvýšení dělohy.

Čím je žena hustší, tím silnější je její pozice. Hmotnostní přírůstek je považován za důsledek podvýživy a distribuce tukové vrstvy ve svalech.

Štíhlý typ postavy znamená jasný výčnělek dělohy, bez nadbytečných usazenin na straně. Avšak nepředvídatelné hormonální pozadí „věci“ může ovlivnit vnější parametry těhotné.

Podle počtu těhotenství

U primiparous matek je umístěna vysoko. Svalové vrstvy dělohy nejsou napnuté a dobře udržují svůj tvar.

Čím více narozených v historii, tím silnější břicho sousedí s lůnem.

Podle počtu dětí v žaludku

Vícečetné těhotenství má řadu charakteristických příznaků:

 • břicho těhotné ženy se vyboulí dopředu;
 • je umístěn nízko nad ochlupení;
 • spodní část dělohy je umístěna na stejné úrovni jako sluneční plexus;
 • kůže modrého stínu, místy s červenými pruhy.

Velké břicho zahrnuje přenášení 2, 3 nebo více dětí.

O výživě nastávající matky

Přesnost těhotných forem závisí na výživě matky.

Mnoho žen s pozitivním výsledkem na hCG začíná nekontrolovaně brát jídlo. To představuje nebezpečí, a to jak pro zdraví samotné matky, tak komplikuje nasazení plodu..

Nadváha v důsledku podvýživy způsobuje zvýšení tukové vrstvy. Postava se stává rovnou, nevýraznou a bez půvabu.

Hýždě se rozšiřují, zadek zvyšuje objem. Podle statistik rodí matky s nadváhou malé děti.

Genetické rysy

Během těhotenství může nastat tendence k plnosti..

Plnost poněkud skrývá vyčnívající dělohu, ale postupem času se formy stávají jemnými. U matek a dcer má projev těhotenství ve formě růstu dělohy určité podobnosti.

Jak roste těhotné břicho za týden

Při normálním průběhu těhotenství a porodu 1 plodu dochází k břišnímu růstu následovně:

 • od prvních do 8 týdnů těhotenství dochází k utváření dětského místa a děloha zůstává v původní velikosti;
 • až 12 týdnů růst dělohy je tak zanedbatelný, že to navenek není patrné;
 • od 12 do 16 týdnů dochází k mírnému vyboulení dolního segmentu přední břišní stěny;
 • od 16 do 20 týdnů těhotenství dochází ke zvýšenému růstu dělohy, placenta zaujme své místo a dítě přemístí všechny orgány;
 • po dobu 28 týdnů se aktivní růst plodu a v důsledku toho dělohy projevuje vnějšími příznaky;
 • od 30. týdne do konce těhotenství se bederní oblast prověšuje, což umožňuje, aby přední břišní stěna vyčnívala ještě více.

Pocity budoucí matky s růstem břicha

Růst je doprovázen různými pocity:

 • kůže se táhne, loupe a praská. Zdá se, že Striae nelze konzervativně zbavit;
 • přemístění orgánů vede k zácpě, dušnosti a zvýšenému procesu močení;
 • svalové vrstvy jsou natažené a způsobují nějakou bolest;
 • chrupavka, tříselné klouby jsou vystaveny vnitřnímu tlaku a vyvíjejí se nepříjemné pocity, bolestivost a změna chodu.

Použití břišních pomůcek během těhotenství

Pro usnadnění nošení břicha a snížení zátěže páteře se doporučuje, aby těhotné ženy nosily antatální bandáž..

Nebude zbytečné používat hygienické přípravky pro strie.

Jak roste žaludek o týdny těhotenství v tenkém, plném. Fotografie a vývojové funkce

Je nutné přistupovat k těhotenství se vší odpovědností, odborníci doporučují opustit špatné návyky i možný dopad negativních faktorů na tělo, na muže i ženy, dokonce ve fázi plánování.

Děloha pro celé těhotenství se může zvětšit objem více než 500krát, což vyvolává růst břicha ženy každý týden těhotenství.

Jak roste žaludek během těhotenství, je normální

Břicho v týdnech těhotenství obvykle roste s dělohou, jeho objem, tvar a velikost však ovlivňují i ​​další faktory:

 1. Počet plodů.
 2. Nadváha.
 3. Kvalita břicha.
 4. Polyhydramnios nebo nízká voda.
 5. Velikost plodu.
Břicho v týdnech těhotenství - jeho tvar a velikost - závisí na poloze plodu, jeho hmotnosti a objemu plodové vody

Celé těhotenství lze podmíněně rozdělit do 3 fází (trimestrů), z nichž každá trvá asi 3 měsíce.

První trimestr

První trimestr je považován za nejdůležitější v životě nenarozeného dítěte. V této fázi se vajíčko oplodní - splyne se spermatem nebo několika spermiemi. Pak dojde k jeho rychlému rozdělení, k jeho zavedení do endometria dělohy.

Od této chvíle začíná těhotenství.

Lékaři rozlišují embryonální období vývoje plodu, zvané organogeneze - pokládání všech systémů a orgánů, které se budou aktivně podílet na vývoji dítěte a chránit ho. Tento čas je určen pro tvorbu fetálních membrán (chorion), plodové vody (amnion), jakož i všech orgánů dítěte.

Tvorba chorionu podporuje tvorbu hCG těhotenského hormonu, který udržuje těhotenství, a je také jedním z nejdůležitějších markerů při určování možné patologie plodu nebo hrozby ukončení těhotenství. Podle statistik se většina spontánních potratů vyskytuje v prvním trimestru těhotenství.

Lékaři říkají, že příroda v tomto období provádí přirozený výběr nekvalitního biomateriálu s genetickými nebo vývojovými poruchami a jedná na principu „vše nebo nic“. V Evropě například v Německu dochází k registraci těhotných žen v nemocnici až po 12 týdnech.

Pokud tedy po 12 týdnech těhotenství postupuje, můžeme s větší pravděpodobností říci, že u plodu je vše v pořádku.

V prvním trimestru lékař poradí těhotné ženě, aby podstoupila rutinní screening, který začíná ultrazvukem. S tím odborník určí přesný gestační věk, uvede datum narození, určí počet plodů. Poté musí být žena testována na B - hCG a PAPP.

Díky komplexní analýze mohou lékaři v raných stádiích určit podíl pravděpodobnosti, že dítě bude mít malformace nebo abnormální vývoj placenty, aby dále upravily řízení těhotenství. Analýzy nemají 100% jistotu, ale jsou pouze přibližné.

Pokud existují odchylky, lékařům se doporučuje konzultovat genetiku pro další studium..

Druhý trimestr

Druhý trimestr těhotenství trvá od 14 do 27 týdnů. Toto je nejpříznivější období pro těhotenství, protože hormonální pozadí se stabilizuje, časná toxikóza ustupuje a žaludek ještě není tak velký, že by mohl narušit aktivní pohyb. Během tohoto období dělají ženy obrovskou chybu, když poslouchaly své babičky v tom, co potřebují pro dvě.

Výživa by měla být vyvážena optimálním obsahem vlákniny, zeleniny a ovoce, vitamínu a obsahovat mnoho zdravých tuků, které jsou hojné v tukových odrůdách mořských ryb. Správná výživa těhotné ženy se nemusí uchýlit k dalšímu příjmu vitamínových přípravků, což je v podstatě chemie.

Nejdůležitější je udržovat fyzickou aktivitu pro správný vývoj dítěte, konkrétně pro dobrou saturaci jeho tkání kyslíkem, aby se odstranila hypoxie. Ve druhém období placenta dokončí svou formaci a přebírá funkce ochrany a zajištění života dítěte.

Některé těhotné ženy se mohou uvolnit tím, že vypijí sklenici červeného vína nebo kouří cigaretu, což je pro těhotenství nesmírně nežádoucí.

Škodlivé návyky mohou mít přímý účinek na plod i nepřímý - způsobují suchost nebo polyhydramniy, prasknutí membrán, změnu složení plodové vody: jejich přeměnu na jed způsobují předčasné stárnutí placenty a předčasný porod.

Předčasné stárnutí placenty je charakterizováno jejím zahušťováním a neschopností plnit přiřazené funkce. Její struktura se stává porézní a v tomto případě je nutná podpůrná terapie..

Třetí trimestr

Třetí trimestr těhotenství trvá od 28 do 42 týdnů. Třetí trimestr se vyznačuje největším zatížením těla. Ovoce aktivně roste a získává hmotu. A pokud je v 1. a 2. trimestru jeho velikost téměř stejná pro všechny, pak v posledním trimestru si vyberou své geny a dítě může být buď velmi velké, nebo středně velké.

Během tohoto období začne placenta mizet a dítě se připravuje na narození.

Jak probíhá vývoj plodu po týdnech, můžete se z tohoto videa poučit:

Práce těla matky a jejích orgánů do konce těhotenství lze také nazvat trochu unavená. Během tohoto období lékaři věnují zvláštní pozornost hladině hemoglobinu, infekcím, nadměrnému nebo prudkému nárůstu hmotnosti, přítomnosti bílkovin v moči.

Nadměrný nebo náhlý přírůstek hmotnosti v krátkém časovém období může být příznakem zadržování tekutin v těle a je předzvěstí pozdní toxikózy těhotných žen, zvané gestóza. Gestóza je hrozná patologie, která může způsobit smrt těhotné ženy nebo plodu..

Lékaři proto nedoporučují opomíjet návštěvy odborníků, protože pro ženu by nebylo obtížné se dostat na prenatální kliniku.

V pozdějších fázích se doporučuje provádět výzkumné vazby pro tyto účely:

 1. Stanovení polohy dítěte v děloze. Ideálně by do 34. týdne mělo dítě ležet hlavou dolů;
 2. Pokud žena trpí polyhydramniemi, může dítě změnit své postavení i v pozdních stádiích těhotenství, a proto pokud není zajištěn chirurgický zákrok, je plod pravidelně sledován. Palpace plodu není možná.
 3. Nízká voda brání dítěti ve volném pohybu uvnitř dělohy a ztěžuje mu zaujetí správné polohy před porodem.
 4. Ultrazvuková diagnostika v pozdějších fázích pomůže lékaři vidět zapletení pupeční šňůry a učinit správné rozhodnutí ohledně způsobu porodu ženy.

Velikost plodu během těhotenství

Nikdy v průběhu svého života člověk tak aktivně neroste a nevyvíjí se tak rychle jako v lůně. Za pouhých 40 týdnů se jedna buňka přemění v dokonalé stvoření s jedinečným genomem. U primiparous žen během počáteční návštěvy u lékaře přirozeně vyvstává otázka týkající se délky těhotenství.

V porodnické praxi se předpokládá, že úplné těhotenství trvá 40 týdnů od prvního dne posledního menstruačního cyklu do těhotenství. To je ve skutečnosti mezi odborníky při výpočtu gestačního věku patří první 2 týdny před ovulací, kdy vajíčko není oplodněno a nenapadlo dělohu..

K sloučení oplodněného vajíčka s endometriem dochází ve dnech 8-12, to znamená, že III. Porodnický týden odpovídá prvnímu embryonálnímu.

Termíny dodání jsou vždy nejisté, protože není možné vypočítat datum početí, i když se zdá, že žena je s jistotou zná. Výjimkou je plánovaný chirurgický zákrok pro dodání císařským řezem. Lékař ultrazvukové diagnostiky může nazvat přesnější termín narození, stejně jako věk embrya.

Parametry novorozenců, jako je hmotnost, výška, barva kůže, vlasů, očí a dokonce temperamentu, jsou stanoveny při sloučení 23 chromozomů matky a 23 chromozomů otce. S vývojem embrya a potom plodu jsou jeho parametry víceméně sjednoceny a pomáhají odborníkům identifikovat mnoho genetických abnormalit, abnormalit nebo vývojových zpoždění.

Těhotenský týden, porodnictvíTěhotenský týden, plodJedno fetální těhotenstvíTěhotenství dvojčata (hodnoty jednoho plodu)
Růst embrya nebo plodu, cmHmotnost embrya nebo plodu, g.Růst embrya nebo plodu, cmHmotnost embrya nebo plodu, g.
861,61,51,51
972,342.13
1083,162.95
jedenáct94.114.53.912.1
12105,4225.3dvacet
13jedenáct7.4457.240
14128.7638.460
patnáct1311.39910.990
šestnáct1414.613414.1120
17patnáct17.319216.9170
osmnáctšestnáct20.524719.9220
devatenáct1722.429621.9275
dvacetosmnáct24.334523.9330
21devatenáct26.741626.3395,5
22dvacet27.850627.3460
232128.960728.5555
2422třicet73329.5655
252334.684434.1750
262435.696935,2850
272536.6113536.1975
282637.6131937,21100
292738.5148238.11260
třicet2839,9163639,41420
312941.1177940.71585
32třicet42,4193041,81750
333143.72088431915
3432452248442080
353346.2241445.12250
363447.42600462420
373548.6290046,92660
383649,8310047.62900
393750.7330048,23075
403851.73500493250

Vícečetné těhotenství pro ženu je charakterizováno zvýšeným zatížením jejích orgánů, ale to neznamená, že je zesílena dvěma, třikrát v závislosti na počtu plodů. Vícečetné těhotenství, kromě přirozené zátěže matky, ovlivňuje také vývoj embryí.

Dokonce ani stejná dvojčata nebudou mít při narození stejnou hmotnost a výšku.

Vícečetné těhotenství může nastat v důsledku následujících faktorů:

 1. Hnojení více než jedné mateřské buňky. V tomto případě nebudou děti jako dvě kapky vody, mohou být heterosexuální. Toto těhotenství se nazývá raznoyaytsovoy.
 2. Oplodněné vajíčko je rozděleno na 2 nebo více buněk. Embrya mají identickou sadu chromozomů - budou se rodit unisexuální a navzájem si velmi podobní.

Údaje v tabulce jsou zprůměrovány, hodnoty jsou počítány z 8 porodnických týdnů, protože období 8 až 10 týdnů je považováno za optimální pro registraci a doručení prvních analýz. Kromě toho může gynekolog v tuto chvíli ženu vyšetřit, určit, zda je těhotenství mimoděložní nebo normální, a také předpovídat počet plodů.

Pokud existuje podezření na patologii vývoje těhotenství nebo vícenásobného těhotenství, lékař doporučuje provést ultrazvukové vyšetření, aby se stanovila přesná diagnóza. Screening pro více těhotenství není informativní.

Proto odborníci doporučují provádět pouze ultrazvuk, během kterého lékař podrobně prozkoumá každý plod, změří jeho výšku a končetiny, učiní předpoklady o možné porodní hmotnosti.

Zvětšená děloha během těhotenství

Po 16 týdnech lékař při každé návštěvě těhotné ženy změří výšku horního bodu dělohy, její dno (VDM), obvod břicha, velikost pánve, poslouchá srdeční rytmus plodu a určuje jeho polohu. VDM je ukazatel, který se měří od horní části ochlupení k dolní části dělohy, tj. Jeho horní části, která je snadno pociťována po skončení 16 porodnických týdnů.

Měření obvodu břicha se provádí na pupku.

Velikost pánve je důležitým ukazatelem pro určení způsobu doručení. Břicho v týdnech těhotenství poskytuje lékaři relativně úplný obraz o vývoji plodu, což pomáhá identifikovat zpoždění v jeho vývoji nebo smrti. V případě sporu jsou předepsány další studie - například ultrazvuková diagnostika.

Těhotenský týdenFetální týden těhotenstvíVDM, cmKde je testována děloha?
8 - 96 - 78-9Při hmatu není děloha hmatná.
10 - 118 - 910 - 11
12 - 1310 - 1110 - 11Dno dělohy lze cítit nad horní částí ochlupení.
14 - 1512 - 1312 - 13
16 - 1714 - 1514 - 19Horní bod dělohy je mezi vrcholem ochlupení kosti a pupkem uprostřed.
18 - 1916 - 1716 - 21
20 - 2118 - 1918 - 24Horní bod dělohy je těsně pod 3 cm od pupkové linie, přítomnost břicha je viditelná i pod volným oblečením.
22 - 2320 - 2121 - 25
24 - 2522 - 2323 - 27Nejvyšší bod dělohy dosáhl pupku.
26 - 2724 - 2525 - 28
28 - 2926 - 2726 - 31Nejvyšší bod dělohy je umístěn nad pupkem 3,5 cm.
30 - 3128 - 2929 - 32
32 - 3330 - 3131 - 33Spodní část dělohy se nachází uprostřed mezi pupkovou linií a xiphoidním procesem.
34 - 3532 - 3332 - 33
36 - 3734 - 3532 - 37
38 - 3936 - 3725 - 38Nejvyšší bod postavení dělohy, její dno stoupá na žebra a xiphoidní proces.
40 - 4138 - 3934 - 35Dno dělohy před porodem klesne na polovinu vzdálenosti mezi xiphoidním procesem a žebry.

VDM například ve vícečetném těhotenství předchází jeho růstu v jediném těhotenství, přibližně dva týdny. To znamená, že i při počátečním vyšetření 8 porodnických týdnů s ruční palpací může lékař předpovědět přítomnost dvou nebo více embryí.

Před porodem mohou ženy pozorovat prolaps břicha a pokles VDM.

Vynechání dělohy před porodem je způsobeno vstupem hlavy dítěte do pánevní oblasti, a tím i předčasným narozením, které může začít jak pár hodin po opomenutí, tak i několik týdnů. Během tohoto období může mít žena pocit, že se snadněji dýchá, protože tlak na bránici se snížil.

Zvyšování objemu plodové vody

Tvar břicha a jeho rozměry se liší podle týdnů těhotenství, včetně množství plodové vody, což je životně důležité médium, které poskytuje ochranu, výživu, sterilitu a příjemnou teplotu. Amniotická tekutina je naplněna prospěšnými aminokyselinami a imunoglobuliny, které chrání plod před infekcemi.

Amniotické membrány, jako první kapky plodové vody, se vytvářejí ve fázi primárního buněčného dělení a tvorby amniionu. Tělo matky je dále zahrnuto do tvorby plodové vody v důsledku tzv. Pocení krevních cév.

Během těhotenství by měla žena více než kdy jindy sledovat rovnováhu pití, někdy mohou být záchvaty žízně velmi silné. Během této doby tělo signalizuje nedostatek tekutin v těle. V průběhu času se dítě také začíná podílet na vývoji plodové vody, polykat je a přirozeně odstraňovat urogenitálním systémem.

Sterilita plodové vody je zajištěna jejich systematickou obnovou - asi 8krát denně.

Vědci prokázali, že plodová voda má svou vlastní chuť a vůni, podobně jako vůně matky a jejího mléka. Proto je po narození obvyklé, že dítě vypije mateřské mléko známé chuti. Je dokázáno, že matka vůní dokáže přesně identifikovat své dítě.

Břicho v týdnech těhotenství, jeho velikost a objem plodové vody jsou pro každou těhotnou ženu přísně individuální. V absolutním vyjádření se může na konci těhotenství lišit od 800 do 1,5 litru.

Z lékařského hlediska je proto v lékařské praxi vhodnější použít index plodové vody vypočítaný pomocí ultrazvukové diagnostiky. Moderní ultrazvukové diagnostické přístroje jsou zpravidla vybaveny speciálními programy pro stanovení této hodnoty.

Množství plodové vody není konstantní ukazatel. Blíže k dodání se tato hodnota může snížit..

Těhotenský týdenFetální týden těhotenstvíIndex plodové vody, cm
16 - 1714 - 1573-201
18 - 1916 - 1780-220
20 - 2118 - 1986-230
22 - 2320 - 2189-235
24 - 2522 - 2390-238
26 - 2724 - 2589-242
28 - 2926 - 2786-249
30 - 3128 - 2982-258
32 - 3330 - 3177-269
34 - 3532 - 3372-278
36 - 3734 - 3568-279
38 - 3936 - 3765-269
40 - 4138 - 3963-240
41 - 4239 - 4063-192

Ukazatel plodové vody není závislý na těhotné ženě a jejím životním stylu, je považován za genetický ukazatel, který je zřídka upravován léky..

Změna tvaru břicha

Břicho v týdnu těhotenství se u různých žen může lišit.

Tvar břicha ovlivňují následující faktory:

 1. Kvalita přední břišní stěny. Přítomnost tisku, nepřítomnost diastázy.
 2. Velikost pánve.
 3. Nízká nebo vysoká voda.
 4. Pozice plodu a jejich počet.

U vícečetných žen je po prvním těhotenství diagnostikována diastáza břišní stěny - rozdíl mezi svaly rekta abdominis. Žena může najít tuto patologii sama, ležící na zádech. V tomto případě předepsaná terapeutická cvičení. S diastázou nebude možné dosáhnout pozitivního výsledku obvyklým cvičením kroucením..

Kromě toho je slabá přední břišní stěna důsledkem špatné práce, při které žena nemá sílu tlačit plod při pokusu nebo mu poskytnout správnou polohu pro vstup do pánve. Velikost pánve je při porodu velmi důležitá.

Lékař může určit nesoulad velikosti pánve podle tvaru břicha. Například špičaté břicho je charakteristické pro ženy s úzkou pánví a silnou břišní stěnou a prohnutý žaludek charakterizuje ženy s úzkou pánví a ochablou břišní stěnou..

Nízká voda a vysoká voda - neobvykle malé nebo velké množství plodové vody, které ovlivňuje velikost dělohy, nebo spíše VDM. Odchylka ukazatelů o více než 2 cm na větší nebo menší stranu může být základem pro další studie těhotné ženy, aby se stanovila přesná diagnóza.

Příčiny polyhydramnios nebo oligohydramnios mohou způsobit:

 • fetální hypoxie;
 • předčasné porušení membrán;
 • slabá práce;
 • nadměrný tlak na pupeční šňůru;
 • krvácení po porodu;
 • prasknutí dělohy.

V porodnické praxi existuje několik možných pozic plodu:

 • podélný - hýždě, hlava a chodidlo;
 • šikmý;
 • příčný.

Podélná poloha nohy - poloha, kdy dítě prakticky stojí v děloze, vyznačuje se nadměrným vertikálním prodloužením dělohy, a tedy i břicha. Šikmá poloha, stejně jako příčná, se vyznačuje ostrou změnou VDM v menším směru a zvýšením příčných indexů břicha..

V pozdějších stádiích může sama žena určit polohu dítěte, protože části jeho těla jsou již poměrně velké.

Při změně polohy dítěte byste se měli poradit s lékařem, který poradí těhotné ženě s gymnastickými cvičeními, aby plod před porodem zaujal správnou polohu. Pokud gymnastika nedává pozitivní účinek, doporučuje se externí porodnický postup (u vícečetného těhotenství se neprovádí).

Provádí se v nemocnici po dobu 34 až 36 týdnů s povinným sledováním fetálního srdce a s připraveným operačním sálem v případě nouzového císařského řezu (úroveň rizika 0,5%). Po zákroku se provede palpace, aby se stanovila poloha hlavy a ultrazvukové vyšetření plodu.

Při vícenásobném těhotenství lékař upozorňuje na srdeční rytmus plodu v různých segmentech břicha. Do 32. týdne dvojčata zaujímají svoji pozici a nemohou ji již měnit. Během této doby lékař rozhodne o způsobu porodu těhotného.

Změňte velikost břicha

Pouze velikost břicha nemůže naznačovat přítomnost patologie těhotenství. Změna velikosti břicha zcela závisí na růstu dělohy během těhotenství. Je třeba poznamenat, že v děloze se nachází nejen plod nebo plod a plodová voda, ale také životně důležitý orgán - placenta.

Poskytuje výživě plod, odstraňuje produkty jeho životně důležitých funkcí, poskytuje kyslík a chrání před infekcemi. Většina schválených léků pro těhotné ženy nemůže překročit placentární bariéru. Placenta, stejně jako dítě, prochází fázemi svého vzniku, zralosti a vadnutí.

Vytvořená placenta v období 12 týdnů začíná s plodem růst, aby mu poskytla vše potřebné pro život.

Na konci těhotenství má placenta III fázi zralosti a dosahuje tloušťky 4 cm a průměru 18 - 20 cm. Vědci naznačují, že umístění placenty uvnitř dělohy může také určit tvar těhotného břicha. Má se za to, že jeho umístění na přední stěně naznačuje špičatý tvar břicha ženy a naopak.

Co dělat, když velikost břicha není normální

Velikost břicha, resp. Dělohy, gestačního věku nebo ne, může určit pouze kvalifikovaný odborník. Velikost břicha někdy nedává úplný obraz, protože na břiše a kolem vnitřních orgánů mohou být přítomny tukové usazeniny..

Pouze lékař může:

 • diagnostikovat těhotnou ženu;
 • přiřadit léky těhotné ženě;
 • předepsat další studie a testy založené na stavu ženy;
 • rozhodovat o hospitalizaci;
 • doporučit těhotnou gymnastiku;
 • provádět různé manipulace s těhotnou.

Těhotenství není nemoc, ale měli byste s ní zacházet se vší odpovědností, protože její život a život jejího dítěte může záviset na správné náladě a chování těhotné ženy. Pravidelná návštěva u lékaře k měření břicha, VDM a všech nezbytných testů během těhotenství týdně pomůže určit celkový obraz o jeho průběhu.

Samoléčení, stejně jako samodiagnostika, může způsobit smrt plodu a matky.

Design článku: E. Chaykina

Užitečný videoklip o tom, jak žaludek roste u těhotných žen týdně

Když žaludek začne růst během těhotenství a co ovlivňuje jeho růst:

Články O Neplodnosti