Hlavní Neplodnost

Strie po porodu

Strie nebo strie jsou zjizvené útvary způsobené nadměrným roztažením kůže. Během těhotenství je jejich vzhled spojen s rychlým přibýváním na váze. Hmotnost nastávající matky se zpravidla v krátkém čase zvýší o 8 a často o 15 až 20 kg. Současně zůstává objem kůže stejný.

Kůže musí zakrývat zvětšený povrch těla. Aby toho dosáhli, musí být účinně nataženi. V těle se však v tomto období zvyšuje hladina progesteronu, což rozšiřitelnost „zpomaluje“. Vlákna pokožky ztrácejí pružnost, křehkost. Tkáně se neroztahují, ale trhají.

Příčiny výskytu

Tělo směřuje buňky „rychlé reakce“ na místa lézí. A nejrychleji se obnovuje pojivová tkáň. Na rozdíl od běžné pokožky nemá ve struktuře tónovací pigment, takže její barva se liší od barvy kůže. Mladá pojivová tkáň je červená nebo fialová (počáteční tón strie) a „stará“ je bílá nebo perleťová. Na slunci neztmavne, proto jsou na opáleném těle viditelné zvlášť strie.

5 faktů o strie

Stejná studie provedená po dobu osmi let odhalila další fakta. Například je nemožné předvídat další „osud“ každé jizvy. Některé z nich se „rozpouští“ bez jakéhokoli vnějšího zapojení, čímž prokazují péči těla o obnovu poškozených oblastí kůže. Jiní - přetrvávají po dlouhou dobu a vytvářejí nový, neatraktivní vzhled kůže stehen, hýždí nebo hrudníku.

Vědci také navrhli, že v této fázi poznání je nepraktické obecně hledat příčiny defektu. Mnohem racionálnější je zaměřit se na její prevenci. A pro vědeckou a kosmetickou komunitu jde o vytváření nástrojů, které by mohly ovlivnit tkáně na molekulární úrovni, aby se zabránilo změnám ve struktuře kolagenových vláken.

Jiné studie uvádějí pět dalších faktů, aby se na tento problém podívaly z nového úhlu..

 1. Striae je nejčastější kosmetická vada. Podle různých zdrojů se vyskytují u 50-90% žen po těhotenství. Neměly by být považovány za něco děsivého nebo jako ukazatel nedostatku péče o sebe.
 2. Nejvíce ohroženy jsou mladé matky. Britští vědci zjistili vztah mezi věkem ženy a účinky těhotenství na její kůži. Ukázalo se, že dospívající dívky častěji trpí strie. 20% z nich vykazuje strie, které lékaři klasifikují jako závažné.
 3. Neexistuje jediná profylaktika s prokázanou účinností. Navzdory hojnosti finančních prostředků na trhu není možné poukázat na žádný z nich jako na záruku ochrany proti striae. Je však zřejmé, že použití krémů a gelů k zjemnění, hloubkové hydrataci pokožky pomáhá udržovat integritu vláken.
 4. Účinné složky léčiva se vyvíjejí pouze. Například nedávno bylo zjištěno, že léky s retinoidy slouží jako dobrá prevence defektu a přispívají k jeho vymizení. Těhotné a kojící matky je však nemohou použít...
 5. Ruské ženy především přemýšlejí o problému strie. V Rusku považuje 66% žen vzhled za nejdůležitější faktor pro dosažení úspěchu, zatímco ve Velké Británii - pouze 30%. A objem prodeje prostředků ze strie v naší zemi se rovná celkovému prodeji v Evropě.

Způsoby, jak se zbavit

Nejlepším lékem na kožní defekty je prevence. Pokud však dojde ke ztrátě času a již se objevily ošklivé jizvy, není důvod se to vzdát. Strie po porodu zmizí, bez ohledu na jejich umístění a rozsah postižených oblastí. Můžete s nimi bojovat doma nebo pomocí salónních procedur. A tady je důležité pochopit pět bodů..

 1. Intenzivní červené nebo fialové zjizvení je dobré. Znamená to, že strie jsou čerstvé a je nejjednodušší se s těmito vadami vyrovnat. Pokud barva zbarví bíle, je tvorba pojivové tkáně dokončena. Na kůži se vytvořila jizva, kterou bude těžší odstranit..
 2. Kůže je obnovitelný orgán. K úplné obnově buněk dochází do 30 dnů. Je pouze důležité „ukázat“ tělu, kam směřovat síly pro regeneraci. Doma to můžete udělat s masážemi, kontrastní sprchou. V salonu - agresivními postupy, které ničí vytvořenou pojivovou tkáň, což způsobuje, že dermis produkuje nová kolagenová vlákna.
 3. Kůže může pomoci. Hluboká hydratační činidla stimulují produkci kolagenu a dodávají tkání pružnost. Použití krémů snižuje zátěž na kůži. Nemusí se starat o udržení vlhkosti v určité oblasti. Může se soustředit na závažnější úkoly, jako je například obnovení kolagenu a elastinových koster poškozených oblastí.
 4. Pravidelnost je důležitá. Zejména se sebekontrolou strie po porodu. Zpravidla je pro jejich eliminaci nutné měsíce, je důležité provádět procedury odchodu denně. „Několikrát týdně se k nim uchýlit“ nedává smysl. Vzhled pokožky se samozřejmě zlepší, aniž by se o ni vůbec starala, ale nemůžete se zbavit strie.
 5. Salon procedury jsou rychlé, ale bolestivé. Účinnost salonních procedur nelze popřít. Je však důležité pochopit, že jsou zaměřeny na ničení oblastí kůže, aby „podpořily“ regeneraci, která je spojena s bolestivými pocity. Jeden nebo dva postupy nestačí, budou vyžadovány pravidelné návštěvy kosmetologa, což je spojeno s náklady na materiál.

Domácí péče

Nelze to nazvat bojem, ale způsobem života, způsobem, jak tělo vrátit do krásy, harmonie, tónované a pružné kůže. Začněte výživou: eliminujte pečení a sladkosti ze stravy. Cukr - agresivní blokátor pro výrobu vláken zodpovědných za pružnost pokožky.

Proces zavádění cukrů do těla byl nedávno identifikován. Skupina vědců z University of California, vedená profesorem Heinrichem Schmidtem, zjistila, že když se cukr rozpadne na molekuly, zkombinují se s bílkovinnými molekulami. Kombinace glukózy a bílkovin se nazývá „glykace“ - ve skutečnosti je to cukr v těle. Za prvé jsou na to náchylné proteiny podílející se na tvorbě kožních tkání. Konzumace sladkostí ve velkém množství činí pokožku tenkou, nepružnou a vyvolává tvorbu vrásek. Proto by mělo být minimalizováno množství cukru ve stravě..

Jednoduché techniky pomohou rozjasnit a úplně odstranit strie po porodu..

 • Drhnutí. Proveďte drhnutí z mořské soli a olivového oleje nebo kávy a smetany. Denně ošetřujte pokožku touto kompozicí masážními pohyby. Je vhodné to udělat ve sprše: navlhčit pokožku, poté aplikovat peeling, masáž, opláchnout. Kroviny zlepšují krevní oběh kůže a také účinně odstraňují mrtvé buňky z jejich povrchu, což stimuluje obnovu tkáně.
 • Masáž Dalším skvělým způsobem nasycení tkání krví, a tedy kyslíkem, je dát tělu signál, kam směřovat síly pro regeneraci. Masáž můžete provádět žínkou, sprchovým kartáčem, masérem, jen rukama. Hlavní věc zde není tlak, ale hladkost a měkkost pohybů. Po zákroku by měla být část těla zčervenalá..
 • Studená a horká sprcha. Ideální způsob tónování pleti. Po prudkém úbytku tělesné hmotnosti, ke kterému často dochází u mladých matek po porodu, se vyrovná s ochablou tkání. Kontrastní sprcha se podává jednou nebo dvakrát denně. Ráno to pomůže rozveselit se a večer - bude to nádherné dokončení procedury péče s peelingem a masáží. Střídejte studenou a horkou vodu a po 15-20 sekundách je vyměňte. Výše kontrastu je stanovena podle uvážení. Rozdíl v teplotě vody by měl být hmatatelný..
 • Hydratační. Používejte krém denně k hloubkové hydrataci a zjemnění pleti. Není nutné zvolit lék označený „od strie“, vhodný je jakýkoli krém, který je dobře vstřebán a nezanechává mastný film. Vyberte si složení založené na mořských řasách, nízkomolekulárním kolagenu, přírodních olejích. Třete produkt lehkými masážními pohyby.

Salónní technici

Pokud je domácí péče zaměřena na zlepšení tónu pleti a zvlhčení, pak má salon zpočátku jiný cíl - zničit vzniklou jizvu, a tím vyvolat regeneraci. K cíli přispívají čtyři základní techniky..

 1. Laserové resurfacing. Provádí se laserem, jehož paprsek proniká do epidermis, kde ničí pojivovou tkáň. Procedura je citlivá, v oblastech tenké kůže (vnitřní stehna, prsa) - bolestivá, proto vyžaduje ošetření anestetickým krémem. Stimuluje obnovu kostry kolagenu a elastinu, ale regenerace vyžaduje určitý čas. Výsledek můžete vyhodnotit za tři měsíce po jednom nebo dvou zákrokech provedených za 10 až 15 dní s následnou domácí péčí o ošetřené oblasti.
 2. Chemický peeling. Doporučuje se střední nebo hluboký peeling s trichloroctovou nebo fenolovou kyselinou. Postup je šetrný, při jeho provádění nevznikají bolestivé pocity, s výjimkou mírného brnění. Během dvou až tří dnů je možné zarudnutí, otok. Chemický peeling způsobuje řízené popálení oblasti, čímž se zvyšuje intenzita obnovy pokožky. Je však důležité vzít v úvahu, že i přes koncentraci kyselin až 70% působí slupky povrchově, hluboké vrstvy dermis neovlivňují. Vyjádřené jizvy nepomohou, ale povrchové jizvy vyhladí a výrazně zlepší tón pleti a kondici. Postupy by měly být prováděny v průběhu pěti až sedmi každých 10-15 dní.
 3. Mezoterapie Hlavním problémem kosmetických procedur zaměřených na práci s hlubšími vrstvami kůže je schopnost zprostředkovat aktivní složky epidermou - naší přirozenou ochrannou bariérou. Mezoterapie tento problém velmi účinně řeší: účinné látky se podávají mikroinjekcemi. Složení „koktejlů“ zahrnuje složky, které stimulují syntézu kolagenu, elastinu, s lymfatickou drenáží, tonizující účinky. Účinek mezoterapie je proto komplexní, procedura zlepšuje stav tkání na hluboké úrovni, bojuje se striemi, obnovuje tón, odstraňuje celulitidové oblasti. Doporučuje se sedm až deset ošetření každé dva týdny..
 4. Mechanické broušení. Bezbolestný postup, jehož podstatou je odlupování horní vrstvy keratocytů diamantovými mikrokrystaly. Funguje efektivněji než peelingy díky nejmenší velikosti exfoliačních částic, nepoškozuje živé tkáně, eliminuje pouze vrstvení odumřelých buněk. Evangelizuje strukturu pokožky a umožňuje pečovatelům proniknout hlouběji. Mechanické povrchové úpravy by neměly být považovány za nezávislou techniku ​​boje proti strie. Funguje povrchně, ale opakovaně zvyšuje účinnost hydratační, tonické kosmetiky.

Čím dříve začnete bojovat proti strie po porodu, tím účinnější a rychlejší bude výsledek. Podle kosmetologů je zaručeno, že se zbavíte strie, která vznikla až před šesti měsíci. Při jizvách ve věku 6–12 měsíců se mohou vypořádat s intenzivními procedurami, které ovlivňují hlubší vrstvy kůže. Ale staré strie s hustou strukturou lze vyhladit a učinit méně výraznými, jejich odstranění nebude fungovat vůbec.

Jak odstranit strie po porodu sami doma?

Vzhled strií během těhotenství je nevyhnutelný, protože břicho budoucí matky neustále roste. To se děje postupně, takže si možná nevšimnete začátek jejich vzhledu. Kromě střední části břicha je kůže natažena na boky. Poté, co se dítě narodí, uvidíte ochablou pokožku s tmavě modrými jizvami. Pohled je nepříjemný. Pokud po celou dobu těhotenství pečlivě pečujete o pokožku, můžete se vyhnout strie. Ve většině případů však matky začnou ve volném čase uklízet postavu od tříd s dítětem. Tak jak odstranit strie na břiše a hrudi po porodu?

Neodmítávejte poporodní obvaz doporučený lékařem. Podle statistik to 70% žen přestane nosit po propuštění z nemocnice. Je třeba nejen obnovit dělohu a zlepšit její kontrakt, ale také podporovat břicho. Obvaz nezpůsobuje nepříjemné pocity, nošte jej co nejdéle a v noci vzlétněte. Díky tomu je pro pokožku snazší získat svůj původní tvar a odstranit strie.

Efektivní a levné metody, jak se zbavit strií po porodu, které můžete použít doma

Naše tipy vám pomohou zbavit se strie, zesvětlit tmavé oblasti kůže a učinit je stěží znatelnými..

 • Zábaly. To je jednoduchý způsob, pro který se používá přilnavý film. Je levný a prodává se v každém železářství. Kávu smíchejte s medem, trochu zahřejte a aplikujte na problémové oblasti. Zabalte na povrch filmem ve 2-3 vrstvách. Můžete přidat éterické oleje. Citronový olej pokožku dobře napíná. Grapefruit zvyšuje krevní oběh a vyhlazuje jamy z celulitidy. Pomeranč, jehličí, rozmarýn pomáhá dobře. Postupujte podle pokynů a nepřekračujte to, abyste se nespálili. Také zábal pomáhá odstranit nadváhu. Je dobré zabalit se řasami. Koupit řasy v lékárně, její cena je nízká. Zamíchejte v teplé vodě a aplikujte na problémové oblasti. Napíná povislou pokožku a dodává jí elasticitu. Vitamíny a minerály zjemní, zjemní a vyhladí pokožku. Zabalte 2krát týdně a po měsíci se strie výrazně sníží.
 • Masáž vakuovými sklenicemi. Prodávají se v kosmetických obchodech nebo lékárnách. Silikon je levnější než sklo, ale není z hlediska kvality a pohodlí nižší. Navíc nebojují. Před provedením relace si prostudujte správné pokyny pro pohyb bank.

Určitě budete potřebovat masážní olej. V lékárně si můžete koupit hotový, s různými akcemi. Složení oleje s výhodou zahrnuje pšeničné klíčky, kakao nebo avokádo. Dobře promažte pokožku a začněte pomalu jezdit různými směry. Při prvním postupu se doporučuje nedržet pokožku pevně, při opakovaných sezeních by měla být zvýšena pevnost. Masáž lze provádět každý den nebo každý druhý den. K dosažení výsledku stačí 20minutová relace. Pokud je to možné, masáž před spaním, zvyšuje to účinek.

 • Vibro masážní přístroje. Kromě odstraňování strie se používají masážní masážní přístroje k masáži zad, nohou a dokonce i obličeje. V prodeji jsou levné, ale efektivní modely, které stojí až 2 000 rublů. Pokud je masér vybaven infračerveným zářením, pak krémy a oleje proniknou hlouběji do pokožky. Válečková tryska dokonale zarovná strie a postupně je rozjasní. Při stálých procedurách - 98% zaručuje, že strie zmizí spolu s celulitidou a ochablou pokožkou.
 • Sportování. Při uzdravení celého těla získáte tónovanou postavu. Zkuste svižnou chůzi. Chůze s kočárkem, zrychlete tempo. Pokud máte volný čas, cvičte, nepotřebují speciální oblečení a dovednosti. Zvedání zkřížených nohou, ležící na zádech, kyvné lisy, zadní výpady v komplexu po dobu 15 minut každý den bude mít znatelný efekt.
 • Kroviny a loupání. Můžete si koupit nebo provést drhnout sami. Mletá káva, mořská sůl jsou perfektní. Při sprchování strávte každodenní regeneraci pleti a strie od strie odezní spolu se stratum corneum. Loupání je účinnější než drhnutí, ale je to o něco dražší. Při loupání 2krát týdně postupně odstraníte horní vrstvu stratum corneum, na které jsou strie. 1-2 měsíce používání budou dokonce i hluboké drážky. Není třeba se bát popálenin, necítíte pálivý pocit nebo nepohodlí. Stačí aplikovat několik minut, rozetřít po celé ploše a opláchnout vodou. No, pokud po sezení aplikujete krém na strie. Proniká hluboko do pokožky a zvyšuje účinek..
 • Laserové resurfacing. Skvělý rychlý postup, který je drahý. Provádí to kosmetologové pomocí speciálního vybavení. Výsledek je úžasný, tento postup je schopen odstranit i hluboké celoroční jizvy. Doporučuje se asi 10 návštěv, přesný počet určí odborník. Přibližná cena jedné zóny, například břicha, bude od 7 000 rublů.

A co je nejdůležitější, musíte si pamatovat - pro vaši bezvadnou postavu a zdraví dítěte je nezbytná správná výživa a vyvážená strava. Jezte více ovoce a zeleniny, pohanky, fermentovaných mléčných výrobků. Budou se dívat na vaši pokožku, odstranit strie a stanete se krásnou matkou ve skvělé kondici!

Pozornost! Užívání jakýchkoli léčivých přípravků a doplňků stravy, jakož i použití jakýchkoli terapeutických metod, je možné pouze se souhlasem lékaře.

Strie po porodu - výběr nejlepších způsobů odstranění (procedury salonů TOP-5)

Strie po porodu - výběr nejlepších způsobů odstranění (procedury salonů TOP-5)

Mnoho žen po narození pociťuje výskyt strií na břiše a nechce se s tím vyrovnat. Podobné kožní defekty mají stále vědecký název - striae.

Pro minimalizaci rizika takového nedostatku se doporučuje, aby se před a po těhotenství pravidelně uchýlily k pečovatelským procedurám a aby se živily vyváženou stravou. Preventivní opatření však vždy nepomáhají..

V dnešní době existuje mnoho způsobů, jak odstranit střih na břiše po porodu. Pomůžou vám kosmetické procedury i domov..

Strie po porodu - příčiny

Téměř každá druhá mladá matka, nebo jen žena, která se připravuje na tuto radostnou událost, se ptá: „Z čeho jsou strie?“.

To je způsobeno skutečností, že kůže na břiše je během natáčení dítěte extrémně napnutá. Fyziologie zde není důležitá - strie jsou tenké i baculaté..

Hlavním důvodem této poruchy jsou hormonální změny během těhotenství. Žena začíná rychle přibývat na váze, zatímco syntéza kolagenu a elastinu prudce klesá. V této souvislosti je postižena především epidermis.

V důsledku růstu břicha se kůže na něm silně protahuje a stává se tenčí. Není-li takový tlak schopen odolat, trhá se na místech a náhradní tkáň vytvořená v těchto zónách se nazývá striae.

Jak vypadají strie vytvořené během těhotenství a porodu na fotografii (před a po odstranění).

Strie nejsou tvořeny jeden po druhém, ale ve skupinách. Je snadné je rozpoznat - načervenalé náhodně uspořádané pruhy (pokud se objevily nejpozději rok). Když jsou strie staré, jsou bledší barvy. Skutečnost, zda je možné odstranit strie na břiše po porodu, tedy závisí na promlčení..

Je realistické zabývat se strie?

Strie po porodu pravděpodobně neprojde úplně, zvláště pokud k porodu došlo před více než rokem. Metoda je vybrána se zaměřením na tuto skutečnost.

Primární význam mají hlavní příčiny výskytu strie - hormonální nerovnováha nebo nadváha. K odstranění strií na břiše po porodu je nejúčinnější použít integrovaný přístup: správná výživa, sportovní a kosmetická péče.

Existuje radikální metoda - abdominoplastika. S ním můžete oba napnout žaludek a zároveň odstranit strie.

Podobná metoda je přijatelná s lézí ve velkém měřítku a propadlým žaludkem. Protože náklady na takovou operaci jsou vysoké, ne každý si to může dovolit. Ano, a samotný postup je komplikovaný a nevykonává se všude.

Jak jíst

Četné recenze žen vám řeknou, jak odstranit strie na břiše po porodu kontrolou denní stravy.

Struktura epidermis je vysoce závislá na množství přicházejících vitamínů. Chcete-li se rychle zbavit strie, ihned po narození musí nabídka obsahovat řadu vitamínů a minerálů.

Jsou uvedeny v tabulce:

Vitamíny a minerályVlastnostiJaký je obsah?
AMá vysoké regenerační vlastnosti..Mořské a říční ryby, kuřecí vejce, mléčné výrobky, játra, zelené peří.
Vitamín CDíky vitaminu C dochází k urychlené produkci přírodního kolagenu, který posiluje epidermu a podporuje rychlé hojení.Pomeranče, grapefruity, citrony, rajčata, bílé zelí, brambory.
EZabraňuje předčasnému stárnutí buněk.Vlašské ořechy, lískové ořechy, luštěniny, kešu, nerafinovaný, slunečnicový olej.
IN 3Zlepšuje strukturu dermis.Černý chléb, fazole, maso, houby, játra, řepa.
ZinekStimuluje buněčný růst a syntézu proteinů.Ořechy, pšeničná zrna, maso, žloutky, říční ryby, chléb.

Během kojení je vhodné upravit stravu, s výjimkou alergenních potravin. Jinak můžete poškodit zdraví dítěte.

Sportovní řešení problému

Dalším efektivním způsobem, jak po porodu odstranit strie, jsou pravidelné, ale mírné fyzické aktivity ve speciálně navrženém komplexu..

Jeho cílem je urychlit průtok krve do problémové oblasti a posílit svalovou tkáň. Spolu s tím je metabolismus normalizován, obnovují se přirozené metabolické procesy, což vám umožňuje urgentně se s tímto problémem vyrovnat..

Nedoporučuje se bezprostředně po narození zatížení ve fyzické rovině. Stojí za to čekat pár měsíců.

Jak se zbavit strie po porodu pomocí cvičení? Za tímto účelem doporučujeme seznámit se s následujícím komplexem:

 1. Jsou položeni zpět na podlahu a zvedají nohy a ohýbají se na kolenou. Ruce by měly být zkřížené na hrudi. Zvednou pánev a drží na několik sekund. Musí být opakováno 10krát. Každý den se doba trvání cvičení prodlužuje o 5 sekund. a jeden přístup.
 2. Leží na zádech, narovnané ruce jsou přitisknuty k tělu. Rovné nohy jsou zvednuté a ruce jsou zvednuty za spodní částí zad, což pomáhá držet pánev. Jsou fixovány po dobu 15-20 sekund a vracejí se do výchozí polohy.
 3. Proveďte lištu na loktech. Aby toho dosáhli, spočívají na podlaze, jejich kolena se neohýbají a udržují záda rovnoměrně. Je nutné zmrazit po dobu 35 sekund. Je nutné provést 4-5 takových návštěv. Délka cvičení se postupně zvyšuje o několik sekund.

Všechna cvičení jsou prováděna postupně, snaží se fyzicky přetížit. Před tréninkem je vhodné pokožku zvlhčit, ne však pomocí oteplovacího prostředku..

Kosmetologie může pomoci

Před odstraněním strie na břiše po porodu doma různými kosmetickými přípravky je třeba studovat a dodržovat řadu nuancí..

Většina těchto fondů je zaměřena na obnovení struktury pokožky - posílení elasticity a zesvětlení.

Peelingy a masky (3 recepty)

Jedná se o výrobky určené k odstranění keratinizované povrchové vrstvy kůže. Rovněž urychlují mikrocirkulaci a vyživují dermis důležitými živinami. Výsledkem je, že tkáň vrací elasticitu.

Nejproduktivnější recepty, které se snadno používají doma:

 1. V koupelně nebo ve sprše se na mýdlové tělo nanáší kávový prášek (přírodní) a tře se do roztažených oblastí. Takové manipulace se provádějí každých 6-7 dní..
 2. Smíchejte 120 g granulovaného cukru a stejného množství mořské soli, přidejte 50 ml olivového oleje. Míchejte, dokud krémově. Rozdělte výslednou hmotu a pohybujte se v kruhu. Po 10-15 minutách omyjte teplou vodou.
 3. Smíchají se tyto složky: masážní prostředek (120 g), přírodní mletá káva (70 g), mořská sůl (50 g). Tření do vad po dobu asi 10 minut, po které stojí pod sprchou.

V boji proti poporodním mezerám nejsou peelingy průmyslové výroby o nic méně účinné. Prodávají se v lékárnách. Pokyny si musíte nejprve prostudovat, abyste se vyhnuli vedlejším účinkům.

Krémy na pomoc

V kosmetických prodejnách je nyní k dispozici široký sortiment různých krémů proti roztažení. Při výběru jsou odpuzovány z biochemické kompozice.

Retinol v duetu s dalšími složkami krému podporuje regeneraci kůže. V důsledku toho jsou mezery, které se objevují po porodu, téměř neviditelné..

Podstata a výhody zábalů

Princip postupu je elementární - na poškozenou oblast, na kterou je navinuta zábal, je natřen speciální gelový produkt. Díky vytvořenému skleníkovému efektu se tělo zahřívá a užitečné prvky jsou absorbovány intenzivněji.

Po absolvování mnoha receptů na obaly bych rád vyzdvihl 2 nejproduktivnější:

 1. Smíchejte 50 ml olivového oleje se třemi kapkami citronového nebo levandulového oleje. Směs se odměrně nanese na žaludek a zabalí se. Zahřeje se přikrývkou nebo šátkem. Po půl hodině omyjte.
 2. 2 lisované medaile z mumie se rozpustí ve 25 ml vody. Smíchejte dětský krém. Další kroky jako v předchozím případě.

Zábal se nejlépe provádí po sprše, když je tělo napařeno.

Nedělejte se bez masáže

Asi nejúčinnějším způsobem, jak se zbavit roztaženého bříšku, je masáž. Hlavní věcí je nevyvíjet při masáži prsty, aby nedošlo k novým přestávkám.

Pro postup vezměte jakýkoli olej: rozmarýn, mandle nebo eukalyptus. Ve směsi můžete zůstat na krému s vitaminem E..

 1. Mírně stlačte finanční prostředky do dlaně a začněte jezdit v kruhu kolem problémové oblasti.
 2. Hladil po dobu 5-7 minut, pak pokračujte v tření a netrvalo déle než 10 minut.
 3. Posledních 5 minut se opět snadno masíruje.

Je lepší použít drhnutí, které odstraní mrtvé buňky.

Otázka odpověď

Je možné dosáhnout výsledků pomocí domácích metod?

Kolik postupů odstranění laserových stria je vyžadováno pro nejlepší výsledek?

Je pravda, že mumie může být použita k odstranění strie??

Metody eliminace strie na břiše pomocí laseru a náklady

Významný pokrok v kosmetologii nyní zahrnuje mnoho řešení pro odstranění strií po porodu: laser, mezoterapie, plazmolifting. Ale první druh je považován za nejproduktivnější..

Pokud všechna opatření přijatá doma nepomohou, zbývá se jí uchýlit. Je však třeba si uvědomit, že cena laserového odstranění strií je poměrně vysoká a neexistuje absolutní záruka, že nedojde k žádným vedlejším účinkům..

V současné době existují následující typy laserového odstranění strie:

Peeling koncept

Peeling je považován za nejjemnější způsob, jak se zbavit čerstvých strií. To je způsobeno tím, že používají speciální (neodymový) laser, který nepoškozuje povrchovou dermální vrstvu.

V tomto případě paprsek proniká přímo do mezery a změkčuje jej kvůli zahřívání. Pomocí fotografie můžete ověřit produktivitu odstraňování strie pomocí laseru - před a po zákroku.

Laserové resurfacing je radikálnější z hlediska účinku a je přijatelné v případě zastaralých strie. Zde je narušena integrita tkání, díky čemuž jsou aktivovány fibroblasty. Jsou to látky zodpovědné za syntézu kolagenu v těle..

Co je broušení

Princip laserového leštění se liší v závislosti na vybraném typu:

 1. Plná povrchová úprava - vnější vrstva kůže je zcela zničena a následně dochází k růstu náhradní tkáně.
 2. Frakční foto termolýza - lokálně manipulujte s paprskem mikroskopickými kanály v postižených oblastech a narušujte jejich strukturu zevnitř.

Pro broušení se používají dva typy laserů - erbium a oxid uhličitý. První je nejbezpečnější, protože jeho rychlost působení je tak vysoká, že zdravé sloučeniny nemají čas na poškození..

Rehabilitace po úplném resurfacingu trvá asi 5-10 dní. První 2 dny je mírný otok, zarudnutí a bolest. Ale brzy je stav pacienta normální. Během tohoto období budete muset pít antivirová léčiva.

Po 2 týdnech frakční termolýzy je zakázáno dlouhodobě zůstat na slunci, používat solárium, navštívit saunu a bazén.

Kosmetička předepisuje regenerační masti, které by se měly denně aplikovat na místo chirurgického zákroku.

Protože oba typy resurfacingu jsou prováděny v anestézii, ne všechny jsou v takovém kroku vyřešeny. Proto můžete jako alternativu použít laser Polomar k odstranění strie (před a po fotografiích níže), jejichž cena je stejná. Zařízení má však speciální hlavu, která během operace ochlazuje povrch kůže a nedochází k bolesti.

Náklady na laserové procedury

Finanční stránka problematiky obnovy krásy břicha závisí na několika bodech: oblasti expozice, typu laseru, regionu a prestiži kliniky. Takže v Moskvě a Petrohradu bude odstranění strií laserem stát klienta maximální rychlostí - od 3,5 do 16 tisíc rublů.

V porovnání s vzdálenějšími regiony stojí tento postup v polárním městě Murmansk v průměru 8 tisíc rublů.

Ve městě, jako je Kazaň, mohou být strie na žaludku po porodu odstraněny do 11 tisíc rublů. Podle statistik je nejlevnější cenovka například ve městě Ivanovo - 100 rublů. na centimetr čtvereční.

10 kontraindikací

Přes účinnost postupu pro odstranění strie laserem existuje řada lékařských kontraindikací. Tyto zahrnují:

KONTRAINDIKACE

 1. období těhotenství a kojení;
 2. diabetes;
 3. patologie kardiovaskulárního systému;
 4. zhoubné nádory;
 5. různé infekce v akutním stadiu;
 6. epilepsie;
 7. hormonální poruchy;
 8. křečové žíly v oblasti strií;
 9. zánětlivé procesy;
 10. alergie.

5 dalších kosmetických procedur

Kromě laserového odstraňování strií nabízí moderní kosmetologie také následující postupy:

 1. Mezoterapie Jedná se o injekční manipulaci, která zahrnuje zavedení speciálních vitaminových přípravků. Tím se výrazně zlepší stav pokožky. Bude to trvat asi 10 postupů.
 2. Vakuová masáž. K tomu se používají speciální zařízení. Výsledkem je posílení svalů, zlepší se krevní oběh, zlepší se regenerace, rozjasní se strie.
 3. Loupání chemickými kyselinami. Jedná se o účinný postup, po kterém je pozorováno odlupování horní vrstvy kůže. Používají se výrobky na bázi chemických kyselin..
 4. Diamantová mikrodermabraze. Toto je také druh peelingu, ale používá se k tomu speciální zařízení, pomocí kterého je diamantový prach směrován pod tlakem na kůži.
 5. Vstřikovací techniky. Jedná se například o biorevitalizaci (zavádění léků na bázi kyseliny hyaluronové), ozonovou terapii (zavádění kyslíku). To vše stimuluje regeneraci kůže..

Prevence (4 pravidla)

Jak se chránit před výskytem strií po těhotenství? Postupujte podle těchto jednoduchých pravidel:

 • Po celou dobu těhotenství používejte speciální krémy, které maže pokožku. Užitečné jsou také různé oleje, které obsahují vitamín E..
 • Jezte potraviny bohaté na vitamíny..
 • Nosit obvaz. Měl by být použit již ve druhém trimestru.
 • Vyberte si správné oblečení.

Názor odborníka

Michelle Ellernová

praktikující kosmetolog-dermatolog

Postupem času se stričky mohou zesvětlit. Pokud jsou velmi patrné, nemohou úplně zmizet. Proto nečekejte na zázrak. Chcete-li to provést, doporučuji dělat různé masky, zkuste nějaký kometologický postup. Například vynikajícího výsledku lze dosáhnout laserovým odstraněním strie. Je však nepravděpodobné, že by jeden vada tuto vadu odstranil. Mnoho mladých matek houpe v tělocvičně a doufá, že strie zmizí. Ale to je prostě nemožné.

Teda Contis

plastický chirurg

Domácí metody jsou nepochybně prospěšné. Je však nepravděpodobné, že budou schopni zcela odstranit velmi patrné strie. To je důvod, proč je lepší okamžitě jít do kosmetičky. Pokud dojde také k silnému ochabnutí kůže, pomůže pouze plastická chirurgie. Žádné masky nebo cviky nedokážou napnout prohnutou pokožku.

Každá žena se samostatně rozhodne, jak se s tímto problémem vyrovná po narození. Hlavní věc je, že to následně nevede ke špatnému zdraví.

Je vhodné nezdržovat se rozhodným krokem a neprodleně odstraňovat závady, pak je vysoká pravděpodobnost, že strie zmizí beze stopy.

Jak odstranit strie po porodu na břiše pomocí krémů a procedur

Co jsou strie (striae)

Po porodu se chci rychle dostat zpět do formy. Hubnutí dietou, která je nutná pro kojení, noci bez spánku a problémy pro mladou matku, není obtížné. Když ale kilogramy zmizí, problémy s kůží často přetrvávají.

Je možné dítě porodit a porodit a zároveň se mu na břiše a boky nedostanou strie? Je možné po porodu odstranit strie bez chirurgického zákroku? Pracují krémy, tělové zábaly a domácí opravné prostředky, nebo je to podvod pro důvěryhodné ženy? Téměř každý má strie bez nadsázky, ale málokdo ví, jak se s tímto problémem vypořádat..

Úrazy po porodu, jako na fotografii, se objevují díky rychlému nárůstu tělesné hmotnosti: pokožka nemá čas růst, protahuje se a vytváří síť slz. Pak jsou naplněny pojivovou tkání, jako v případě jizev dochází k jizvení. Povrch těla v tomto místě zůstává mírně nerovnoměrný a liší se barvou. Rizikové oblasti - břicho, boky, hýždě a hrudník.

V současné době, kdy mnoho zemí uzavřelo své hranice na dobu neurčitou kvůli pandemii koronavirů SARS-CoV-2, je cestování v tomto roce hodně neúspěšné. Například Španělsko nepřijme zahraniční turisty až do roku 2021. Itálie oznámila stejná opatření..

Existuje však dobrá cesta ze situace - online prohlídky měst po celém světě. Nejedná se o videa, ale o živé exkurze vedené profesionálními místními průvodci. Pokud v zemi neexistují žádná omezení pohybu, vysílají přímo z města, například z centra Prahy. Nebo z domova ve formátu webináře, pokud je chůze legálně omezena. Vy a vaše rodina můžete sedět na gauči a dívat se, pít čaj nebo víno a dokonce dělat domácí práce.

Zde můžete navštívit slavnou Sagrada Familia v Barceloně online - slavný a velmi neobvyklý chrám, Bibli v kameni a smysl života slavného španělského architekta Antonia Gaudího. "Konec světa přijde, až bude postaven," říkají.

A toto je zajímavé a poučné turné o 10 mýtech o Anglii a Britech. Navštivte starou galerii Uffizi ve Florencii. Historik umění v jednoduchém jazyce vypráví o tvorbě, významu a symbolech velkých obrazů Botticelliho, Leonarda Da Vinciho, Raphaela, Titiana a Caravaggia..

Navštivte krásnou Prahu, projděte se průvodcem po nábřeží Vltavy, prohlédněte si slavný Karlův most a naučte se mnoho tajemství Prahy. Vydejte se nyní do ulic Evropy!

Prohlídky jsou k dispozici v Rusku. Velmi zajímavé v Petrohradě, Moskvě, Bajkalu, Tule. Celý seznam živých online prohlídek s průvodcem naleznete zde..

Příčiny výskytu

Po narození se objevily strie. Jaký je důvod? Existují tři přirozené příčiny a žádná z nich nenaznačuje, že se žena vypustila, nebo se nějakým způsobem provinila výskyt slz na kůži.

To je normální, jedna z mnoha změn způsobených těhotenstvím a porodem..

 1. Během těhotenství se mění hormonální pozadí těla, zejména se zvyšuje sekrece kortizolu. Pod vlivem tohoto hormonu dochází zejména ke změkčení pojivových tkání stydkých kostí, což umožňuje narození dítěte. Druhou stranou mince je, že zvyšující se hladiny kortizolu, jakož i estrogenu a progesteronu, vedou ke snížení produkce kolagenu a elastinu. Hormony tak negativně ovlivňují pružnost a sílu pokožky, což usnadňuje výskyt strií.
 2. V určitém stádiu těhotenství začíná žaludek rychle růst a kůže prostě nemá čas na tak rychlé generování nových buněk. Horní vrstvy epidermis jsou nataženy co nejvíce, a když dosáhnou přirozeného limitu, jsou roztrhané. Úrazy na hrudi po porodu i na břiše ukazují, že se tyto části těla rychle mění, rostou.
 3. Třetí důvod také nelze vyloučit, stejně jako první dva - je to dědičná predispozice. Pokud matka a babičky těhotné ženy měly strie, pravděpodobně ji budou mít. To není důvod k rozrušení a vzdání se: věděli jsme o vyhlídkách díky zkušenostem předchozích generací, měli byste předem přijmout opatření a zabránit strie co nejdříve.

Jak odstranit strie

Projdou strie po porodu? Samy Striae v průběhu let nezmizí a nesnižují se. Nechirurgická léčba v jednom nebo druhém rozsahu snižuje vnější projevy tohoto defektu a při dlouhodobé terapii může situaci výrazně zlepšit. Ale úplně odstranit strie je možné pouze chirurgicky. Pokud jde o preventivní opatření, jsou mnohem účinnější než léčba a mají pozitivní vliv na tón pleti.

Pokud se strie již objevily, boj proti nim bude nejúčinnější v rané fázi, kdy jsou přestávky stále čerstvé, fialové nebo vínové. Jakmile strie zbarví, mohou být odstraněny bez stopy pouze laserem.

Mohu se po porodu zbavit strií? Určitě ano. Musíte však být trpěliví: pouze operace poskytuje okamžité výsledky. A výrobci, kteří píšou o kosmetice, že budou mít hmatatelný efekt po 1-2 měsících bezostyšně klamavých kupujících.

Udělej si sám

Prostředky pro kontrolu a prevenci v případě strie jsou stejné. Následující informace budou proto užitečné pro ženy v časném těhotenství, jejichž tělo se právě začalo měnit, a pro ženy, které nedávno porodily a objevily na kůži neestetické známky..

Čím dříve jsou přijata opatření, tím lze dosáhnout výraznějších výsledků, ale i v tomto případě je pozdě lepší než nikdy. Mnoho matek má zájem o to, jaké antikoncepční přípravky Lactinet nebo Charozetta jsou pro kojení lepší? Takové prostředky pro nechtěné těhotenství mohou vážně ovlivnit hormonální pozadí. Odpovědi na takové otázky jsme rozrušili v článku na odkazu.

Spodní prádlo pro prevenci strií kůže

Přibližně od třetího měsíce se těhotenství zvnějšku stává stále znatelnější: v první řadě roste žaludek, spolu s boky kolem a zvětší se prsa. V tuto chvíli je vhodné začít nosit speciální spodní prádlo.

Ženy v pozici si často stěžují na nepohodlí spojené s nošením podprsenky, protože hrudník se nejen zvyšuje, ale také se stává citlivější. Rozhodně však potřebuje podporu a fixaci, aby se zabránilo strie, nebo alespoň minimalizovala.

Dobrou pomocí při prevenci strií je obvaz pro těhotné ženy - podporuje žaludek a snižuje zátěž na kůži. Je také užitečné poprvé po porodu, kdy je tělo stresováno a výskyt strie je s největší pravděpodobností.

Sport

Po porodu je nutná mírná fyzická aktivita, dohodnutá s lékařem. Zejména lehká gymnastika pomáhá udržovat pokožku v dobrém stavu a zlepšuje krevní oběh, což jsou nezbytné podmínky, aby se zabránilo strie. Pomalu se můžete vrátit ke sportu do 2-3 měsíců po porodu.

Masáž

Denní masáž pomáhá v boji proti strie: obnovuje pružnost pokožky a urychluje regeneraci aktivací krevního oběhu. K zákroku můžete použít krém pro strie po porodu nebo olivový olej.

Zvláštní pozornost by měla být věnována oblastem, kde jsou již strie - žaludek, hrubost, boky. Masážní technika je jednoduchá: střídá intenzivní hladké pohyby a slabé brnění. Všechny pohyby by měly být prováděny směrem k srdci..

Jako lehká masáž působí tření tvrdým froté ručníkem. Osvědčené speciální kartáče, palčáky a všechny druhy masérů.

Studená a horká sprcha

Kontrastní sprcha je pro pokožku mimořádně prospěšná, posiluje stěny krevních cév a bojuje nejen s napínáním, ale také s křečovými žilami, které mnoho mladých matek trpí.

Během těhotenství může být užíván pouze se svolením lékaře za předpokladu, že pro plod neexistuje žádné riziko. Po narození jsou vodní procedury zcela bezpečné..

Algoritmus střídání je následující: nejprve teplá voda (pohodlná, ne horká), poté velmi horká na krátkou dobu, poté studená. Opakujte několikrát.

Vždy byste měli začít s horkou vodou a ukončit postup studenou vodou. Délka pobytu pod proudem horké vody by měla být 2-3krát delší než pod chladem.

Strava a vitamíny

Proteinová strava je užitečná pro obnovení elasticity kůže, produkci kolagenu a elastinu. Je vhodné naplnit dietu ovocem a zeleninou, zatímco kojení by mělo být prováděno opatrně, ale neměli byste zanedbávat rostlinné potraviny. Je možné jíst potraviny, jako jsou banány pro HS, pít kávu nebo alkohol, můžete z článků na odkazech.

Je důležité pít co nejvíce vody, ale v rozumných mezích, protože přebytek může přetrvávat ve tkáních a vyvolat otok. Doporučujeme vám, abyste se seznámili s informacemi o výhodách a škodách rybízu v laktaci, je možné z něj připravovat kompoty a ovocné nápoje, stejně jako pít mléko během kojení..

Mezi vitamínovými komplexy by měly být upřednostněny ty, které obsahují vitamín E - je třeba jako žádný jiný v boji proti strie. Téměř jakýkoli lék na strie po porodu, ať už se jedná o přípravek pro vnitřní nebo vnější použití, nezbytně obsahuje vitamin E.

Lidové léky

Je důležité pochopit, že strie se objevují téměř u každého - je to normální. Nepanikařte. Přijměte své tělo tak, jak je. To neznamená, že se nemusíte zabývat tímto problémem, ale buďte připraveni, že stopy strie zůstanou.

Vždy doporučuji těhotným ženám, aby nezanedbávaly olivový olej: takový cenově dostupný a jednoduchý lék nedává horší výsledky než krémy dostupné na otevřeném trhu..

V době, kdy kosmetické společnosti soupeří o nabídku produktů, které slibují ty nejúžasnější výsledky, je mnoho žen skeptických k lidovým prostředkům.

V prevenci a odstraňování strií mohou být domácí prostředky velmi užitečné: jsou relativně rozpočtové, zatímco krémy a tělové zábaly od známých značek budou stát značné částky. Základem všech kosmetických přípravků proti strii je stejný - oleje s vysokým obsahem vitamínu E.

Je obtížné odstranit strie po porodu doma, je lepší se pokusit zabránit jejich vzhledu, a proto jsou vhodné lidové recepty na bázi kosmetických olejů..

Krémy a pleťové vody domácí

Vlastně připravené formulace těží z přirozenosti a čerstvosti ingrediencí. Uchovávejte je v lednici. Zde jsou některé populární recepty..

 • Smíchejte půl sklenice olivového oleje a šťávy z aloe (listy můžete v mlýnu brousit, nejprve trny ořízněte). Přidejte 10 kapek vitamínu E a 5 kapek vitamínu A (prodává se v lékárně). Používá se pro každodenní masáže. Znatelné výsledky lze očekávat přibližně za 3 měsíce.
 • Smíchejte půl sklenice kakaového másla se 2 lžičkami strouhaného včelího vosku a přidejte 10 kapek tekutého vitamínu E. Pouze vlastnosti lotionu zlepší 2 lžíce oleje meruňkového jádra nebo pšeničných klíčků. Směs se zahřívá, dokud se vosk nerozpustí. Rub jednou denně.

Zábaly

Velmi efektivní a zdravé ošetření pleti s éterickými oleji a kosmetickým jílem. Oni nejen bojovat proti strie, ale také spálit podkožní tuk a zvýšit tón pleti..

Jíl musí být zředěn v teplé vodě, dokud není získána krémová hmota, obohatit složení několika kapkami vašeho oblíbeného éterického oleje. Nanášejte na problémové oblasti a zabalte do lepicí fólie. Udržujte asi 1 hodinu, opláchněte teplou vodou, pak můžete oloupat. Neopakujte více než 2krát týdně.

K balení je vhodný také čistý olej, jako je ricinový olej. Postup je jednoduchý: aplikujte na strie, omotejte fólií, položte topnou podložku na vrchol, přidržte půl hodiny.

Slupky

Domácí slupky se připravují z nejjednodušších produktů: med (výborný léčivý účinek, pokud na pokožce nejsou rány a rány), cukr, hrubá sůl, mletá káva, ovesná kaše. K těmto abrazivním částicím se přidá trochu rostlinného oleje. Třete, až kůže zčervená. Maximální účinek peelingu lze dosáhnout po sprchování, když je pokožka napařena. Opakujte 2-3krát týdně.

Přírodní oleje proti striím

Olej ze strnu po porodu lze použít jako nezávislý nástroj - stačí ho po sprše otřít masážními pohyby. Olivový, ricinový, mandlový olej dává dobré výsledky, pro větší účinek je můžete obohatit o další vitamín E zakoupený v lékárně.

Bambucké máslo obsahuje mnoho vitamínů ve formě, která usnadňuje vstřebávání pokožkou. Olej z pšeničných klíčků urychluje regeneraci buněk.

Kosmetické nástroje

Krém nebo mast pro strie po porodu nutně obsahují silný hydratační komplex, stimulují obnovu pleti, tvorbu kolagenu, obsahují retinoidy, výtažky z výživných olejů a vitamín E.

Kosmetické ošetření

Strie značky pro všechny se projevují svým způsobem: dědičnost, životní styl a nuance těhotenství zde hrají roli. Neexistují žádné univerzální recepty: kakaové máslo nebo pšeničné klíčky někomu pomohou.

Ti, kteří nemají tak štěstí s pružností pokožky, budou zachráněni mezoterapií nebo chemickým peelingem. Po konzultaci a zkoumání můžete konkrétně říci, kolik sezení bude potřebovat a co přesně je lepší v tomto případě vyzkoušet. Ale vždy existuje cesta ven, hlavní touha!

Pro ty, kteří nejsou připraveni čekat, existují způsoby, jak se zbavit strie po porodu rychleji as viditelnějším výsledkem. Toto jsou salonní procedury.

Chemický peeling

Loupání ovocnými kyselinami je velmi účinný postup. Jeho účelem je odstranit vrchní vrstvu kůže s vadami, aby se umožnilo rychle regenerující tkáně vyplnit toto místo novými čistými a celými složkami bez poškození..

Mezoterapie

Mezoterapie zahrnuje vstřikování aktivních živin, jako je kolagen, enzymy a aminokyseliny, do spodní vrstvy epidermis, aby se stimuloval růst nových buněk. Metoda je velmi účinná, ale u čerstvých vínových strií vykazuje nejlepší výsledky - budou moci téměř úplně dorůst. Efekt se projeví postupně, v průměru se znatelné změny objeví po 10 sezeních.

Ozonová terapie

Připomíná mezoterapii v tom smyslu, že zahrnuje i injekce. Pouze v tomto případě je ozon vstřikován pod kůži - což přirozeně stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu v kožních buňkách..

Mikrodermabraze

Postup je broušení horní vrstvy kůže. Pomáhá odstraňovat poškozenou pokožku a vytváří prostor pro růst obnovené pokožky..

Laserová korekce

Laserové odstranění strií po porodu je jediný způsob, jak se jich rychle a beze stop zbavit. Laserové resurfacing strie vám umožní výrazně snížit i ty, kterým se podařilo v několika sezeních bělení strie, rychleji čistí čerstvé. Podstata postupu spočívá v tom, že paprsek odpařuje horní vrstvu kůže spolu se strie. Místo poškozených oblastí roste nová zdravá a hladká pokožka..

K laserové korekci lze přistupovat pouze několik měsíců po dodání. Po zákroku trvá hojení asi 2 týdny..

Z recenzí matek

Olga, 26 let, Petrohrad

Můj manžel mi hodně pomohl. Obvykle se zasmál, když jsem chodil po domě v masce, naolejoval jsem vlasy a tak dále..

Ale na začátku těhotenství, když jsem mu popsal všechny vyhlídky na strie, uvědomil jsem si, jak je to pro mě vážné. Můj manžel mi dokonce pomohl udělat masáž s olivovým olejem, v kombinaci příjemné s užitečným.

Ksenia, 31 let, Moskva

Měl jsem silné strie - zdálo se, že moje kůže doslova praskla. Byl jsem na to připraven: po těhotenství moje matka nechala bílé pruhy v dolním břiše.

Celých 9 měsíců jsem si promnul oleje, krémy a masti. Myslím, že také trochu pomohli. Ale rok po porodu jsem se rozhodl provést laserové resurfacing. Tento postup přinesl ohromující výsledek! Jen magie. Ale musel jsem utratit spoustu peněz, ale zase mohu chodit v samostatných plavkách.

Závěr

Mohu se po porodu zbavit strií? - Nejobtížnější věcí v této záležitosti je trvání procesu hojení. Strie jsou značně hlubokým poškozením epidermis, proto je nelze odstranit za měsíc.

Prevence zahrnuje stejná opatření jako léčba, ale samozřejmě je účinnější, protože léčit slzy kůže je mnohem obtížnější než zabránit jejich vzhledu..

Existuje mnoho populárních receptů, všechny jsou založeny na výživných olejích, které nasycují pokožku vitaminem nezbytným pro regeneraci. Kromě strií, ošetření oleji, zábalů těla a peelingů zlepšují celkový stav pokožky, zvyšují tón, dodávají pružnost a vyhlazení..

Kosmetické akce nabízené kosmetickými salony mají hlubší účinek a je velmi pravděpodobné, že střihy odstraní beze stopy. Tyto prostředky však můžete použít až po uplynutí dodací lhůty.

V ideálním případě je nejlepší kombinovat domácí a salonové procedury pro komplexní řešení problému. Odstranění strie bude vyžadovat spoustu času, měli byste se na to připravit: buďte trpěliví a nezoufejte, pokud některá z metod nepřinese hmatatelné výsledky.

Články O Neplodnosti