Hlavní Testy

Jaký druh léků proti bolesti mohu kojit??

Narození dítěte je dlouho očekávaná událost. Rodiče zažívají nebývalý nárůst teplých pocitů. Kojení je nutností pro mladou matku. Kojení je často vážnou překážkou, když žena potřebuje během laktace užívat léky proti bolesti.

Léky přijatelné pro kojení

Dítě dostává výživné látky s mateřským mlékem. Kojící matky musí pečlivě vybrat dietu, vyhýbat se používání produktů obsahujících alkohol, kouřit. Obzvláště alarmující je užívání léků během laktace.

Přehled léků proti bolesti pro laktaci

Léky proti bolesti pro kojící matky jsou vybírány na základě léků schválených pro novorozence. Je proto přípustné, aby ženy užívaly přípravek Ibuprofen, Cefecone, používaný k léčbě malých dětí.

Bolest zubů během těhotenství a kojení je odstraněna tabletami Ketorolac, Dexalgin.

V případě potřeby lze tyto prostředky použít po konzultaci s lékařem..

Anestetické masti

Kromě tabletových forem se při laktaci hojně používají léky proti bolesti. Léky poskytují bezpečnost a účinnost. Pohodlné díky možnosti místní aplikace. Poškození dítěte je co nejvíce vyloučeno. Uvádíme účinné prostředky:

Svíčky

Zdraví po porodu je znatelně ovlivněno. Nově vyrobené matky jsou často postiženy hemoroidy. K laktaci musím použít léky proti bolesti. Účinná látka léčiva se může absorbovat krví, šířit se v krevním řečišti a hromadit mléko. Před použitím tohoto léčiva je nutné získat radu lékaře. Zdravotníci doporučují řešení křehkého problému:

Tyto léky obsahují minimální koncentrace škodlivých látek, které mohou dítě poškodit.

Povolené prostředky

Kojící matky se vyhýbají užívání drog. Nelze však tolerovat patologické projevy. Vyvolávající bolestivé pocity vyžadují použití léků proti bolesti. Zdravotničtí pracovníci umožňují použití léků kojení po konzultaci s lékařem.

Tablety

Účinnými léky proti bolesti pro laktaci jsou tablety. Pozorováním dávkování lze zabránit nebezpečí. V závislosti na charakteru bolestivých příznaků jsou kojícím ženám předepsány:

Používání léčiv během kojení bude muset být minimalizováno. Použití schválených léků proti bolesti je však užitečné pro mladou matku, a proto pro dítě.

Je dost obtížné vybrat si lék vhodný pro nemocnou kojící ženu. Zdravotníci zdůrazňují některé bezpečné léky proti bolesti pro laktaci. Podívejme se podrobněji na povolené léky

Paracetamol

Anestetika bez toxických látek, nehormonální. Účinně eliminuje průběh zánětlivých procesů, snižuje tělesnou teplotu a zabraňuje vzniku zánětu. Lék je vylučován tělními buňkami během čtyř hodin. Mléko se hromadí až o jedno procento. Absolutně bezpečné pro laktaci.

Odstraňuje bolestivé příznaky:

 • horečka;
 • bolestivá bolest různého původu (bolesti hlavy, bolesti zubů, vývoj s poraněním);
 • zvýšená únava;
 • svalová slabost.

Působení drogy začíná po dvaceti minutách. Navzdory bezpečnosti léku proti bolesti během kojení bude vyžadováno doporučení lékaře.

Ibuprofen

Laboratorní studie léku potvrzují bezpečnost léků proti bolesti během laktace. Ibuprofen obsahuje sloučeninu kyseliny propionové, která poskytuje prospěšný terapeutický účinek. Další výhodou je akce, která zvyšuje imunitu. Lék se uvolňuje ve formě tablet, sirupů, mastí, suspenzí.

Je schopen eliminovat patologické projevy:

 • ORL onemocnění;
 • bolesti zad, hlavy, zubů;
 • bolest kloubů
 • problematické cyklické krvácení;
 • neuralgická onemocnění.

Existuje několik kontraindikací:

 • ulcerativní, zánětlivá onemocnění gastrointestinálního traktu;
 • nízký počet destiček;
 • kardiovaskulární patologie;
 • individuální nesnášenlivost;
 • narušení jater, ledviny.

Přítomnost zvažovaných faktorů vyžaduje nahrazení produktu analogem. Ibuprofen může být užíván, dávkování určuje poskytovatel zdravotní péče..

Ketanov

Silný analgetikum bez opiátů. Nástroj zmírňuje bolest po dvaceti minutách. Zdravotničtí pracovníci umožňují použití během kojení. Pozitivní stránkou je nedostatek inhibice mozkové kůry. Terapeutického účinku je dosaženo blokováním syntézy sloučenin, které podporují rozvoj bolesti.

Ketanov by měl být užíván opatrně, podle lékařského předpisu. Možné vedlejší účinky:

 • potíže s dýcháním
 • pomalost;
 • nevolný pocit;
 • snížení srdeční frekvence;
 • rozdíly v krevním tlaku.

Diclofenac

Anestetika je bezpečná pro kojení, k dispozici ve formě tablet, injekcí, čípků, mastí. Zmírňuje bolest způsobenou poruchami pohybového aparátu:

 • revmatismus;
 • bederní bolest
 • osteochondróza;
 • ischias;
 • artritida, artróza;
 • zranění, modřiny.

Dávka předepsaná ošetřujícím lékařem pomůže zabránit nepříznivým účinkům..

Zakázané prostředky

Lék užívaný ženou vstupuje do vnitřního prostředí dítěte s mlékem. Zahrnuje jakoukoli silnou látku, která může výrazně poškodit pohodu dítěte. Zdravotničtí pracovníci zakazují používání léků proti bolesti při laktaci:

Nemocná kojící matka by neměla kojení zastavit. Mléko je pro novorozence neustále potřeba. Musíte znát zakázané léky proti bolesti, které mohou ublížit dítěti. Zvažte nelegální drogy.

Analgin

Droga je bezpečná pro ženy. Poskytovatelé zdravotní péče však doporučují vyloučit používání kojení. Nástroj je schopen narušit funkce krvetvorby, močení dítěte. Analgin je silný alergen. Jednorázové použití způsobuje u dítěte nežádoucí účinky:

 • snížení počtu bílých krvinek, krevních destiček;
 • úzkostný spánek;
 • selhání centrální nervové soustavy;
 • otrava;
 • svědění kůže, vyrážka, možný Quinckeho edém.

Eliminujte bolest kojící ženy se doporučuje lidové prostředky. V případě potřeby požádejte lékaře, aby předepsal vhodný lék..

Nimesulide

Nehormonální lék má antipyretický, protizánětlivý účinek. Je schopen rychle a účinně zastavit útok bolesti. Terapeutický účinek trvá šest hodin.

Zdravotničtí pracovníci kategoricky zakazují používání léků proti bolesti Nimesulide pro kojení. Účinná látka se rychle vstřebává krví ženy a hromadí se v mateřském mléce. Po HB se blaho dítěte ostře zhoršuje.

Je povoleno brát lék jednou v případě nouze. Kojení bude třeba na jeden den zastavit.

Jaké analgetické masti lze použít pro kojící ženy

Jak vybrat masť

Nejnebezpečnější analgetické masti pro kojící ženy jsou osvědčené látky jako Nurofen-Gel, Menovazin nebo FinAys. Doporučují se pro dlouhodobou bolest jako první pomoc. Ibuprofen gel je také vhodný pro tento účel, ale měl by být používán s opatrností a v malém množství během kojení. U mastí s bylinným složením můžete dát přednost "Artrolite" a "Malavita"

Masážní masti, které lze zakoupit v kosmetických obchodech, musí sestávat z přírodních ingrediencí a musí mít všechny potřebné certifikáty.

Masti jako Traumeel-S, Chondroxid a Biopin se osvědčily při úlevě od bolesti. Pro ty, kteří stále nedůvěřují lékům, existuje komplikovanější, ale zcela bezpečný způsob, jak zmírnit bolest. Chcete-li to provést, musíte nakrájet pepřovou náplast na malé kousky a přilepit je na obou stranách podél páteře, přičemž mezi nimi zůstane vzdálenost 2 centimetry. Náplast by měla být ponechána několik dní, během které zahřeje bolestivé skvrny a nezanechává na kůži popálení. Ošetření můžete doplnit běžným obvazovým pásem nebo teplým vlněným šátkem.

Jak používat masti kojení

Před použitím anestetické masti by ji měla kojící žena zkontrolovat na možné alergické reakce a rozmazat produkt na ohybu lokte. Pokud se po 24 hodinách neobjeví na ošetřované oblasti kůže zarudnutí, podráždění nebo svědění, může být mast bezpečně použita. Před použitím jakékoli analgetické masti je však vhodné se poradit se svým lékařem.

Pro zvýšení účinku masti můžete použít aplikátor Kuznetsov nebo amplipulzní terapii, což jsou fyzioterapeutické procedury.

Aplikujte anestetickou mast pouze po jejím zahřátí v dlaních, poté naneste na páteř a dolní část zad opatrnými masážními pohyby. Poté by měla být mast ponechána po určitou dobu, aby byla absorbována a měla maximální analgetický a terapeutický účinek. Po nanesení léčivého gelu musíte hodinu a půl ležet v klidu. Nejlepší je používat léky proti bolesti před spaním, aby tělo odpočívalo a zotavovalo se..

Léky proti bolesti pro kojící matku: které jsou možné a které nikoli

Po celou dobu těhotenství se nastávající matka snaží chránit své zdraví, pečuje o správnou výživu, vřele se obléká, aby v žádném případě nezachytila ​​nachlazení a nepoškozila dítě. Problémy však zpravidla nepocházejí z místa, kde očekávaly - každá máma může mít bolesti zubů nebo hlavy, nějaký druh traumatu nebo svalové námahy a pravidelné bolesti u žen nejsou výjimkou. Lidové léky v takových případech nepomáhají, k záchraně dochází častěji rychle působící léky, které zmírňují akutní bolest. Ale jak být mladá matka s kojením, jaké léky proti bolesti mohu pít?

Léky proti bolesti pro laktaci

Seznam moderních léků je tak velký, že mezi mnoha léky najdete schválené léky proti bolesti pro kojící ženy. Většinu těchto léčivých přípravků lze vypít pouze jednou nebo jen několikrát, aby se snížilo vaše zdravotní riziko. Nejoblíbenější prostředky jsou:

 • Nurofen - vyrovná se projevům bolesti hlavy a akutní bolesti zubů, může také zmírnit bolest ve svalech a kloubech. Její účinná látka - ibuprofen - lze užít s GV, procento látky vstupující do těla dítěte s mateřským mlékem je minimální a bezpečné pro kojence;
 • Diklofenak je přijatelný lék pro kojení, matky by měly být opatrně užívány s vředem a trpící vysokým krevním tlakem. Bezpečně zvažte až 3krát do 24 hodin;
 • Paracetamol je nejoptimálnějším lékem kojení, ale je zaměřen především na léčbu nachlazení, než například uspokojení bolesti zubů. Rychle pomáhá vyrovnat se s teplem a teplotou při nachlazení a chřipce, je bezpečný pro zdraví kojící matky a dítěte a po 4 hodinách po podání je zcela vylučován.
 • But-shpa je oblíbený univerzální lék, téměř každá hospodyňka ho má v lékárničce. Dobře se hodí pro zmírnění křečí v případě bolesti žaludku nebo menstruační bolesti. Jednorázové použití neublíží dítěti, ale mamce rychle pomůže vyrovnat se s bolestí;
 • Lidokain a Ultracaine - nejlépe pomohou zmírnit bolesti zubů, použití pro lokální anestézii s krátkým účinkem, díky čemuž jsou tyto léky proti bolesti bezpečné pro kojení.

Jakou formu drogy si vybrat

Kromě různých typů léčiv mohou mít léky proti bolesti také jinou formu uvolňování. A pokud například Diclofenac v tabletách lze během kojení pít, je jeho použití s ​​bolestí kloubů, ale ve formě masti, mimořádně nebezpečné. Předpokládá se, že tablety v tradiční formě postupně mizí, čímž se uvolňují moderní pilulky s tekutým složením, které okamžitě vstoupí do ohniska bolesti. Proto v lékárnách často slyšíte otázku - jakou formu léku si vybrat, která bude pro bolest účinnější? Lékárníci nemají jednoznačnou odpověď (příklad s Diclofenacem), před zakoupením anestetika je nutné objasnit, proč bude použit. Bolest zad lze po porodu zmírnit mastmi Dolobene a gel Troxevasin zmírňuje křečové žíly a bolesti nohou. Avšak použití stejných prostředků, například pro ošetření stehu po nedávném řezu císařským řezem, je nežádoucí. Také při lokální anestezii při léčbě bolesti zubů - tekutá ampulka může být aplikována na nemocný zub, ale není nutné ji používat uvnitř. Ve všem, co potřebujete znát opatření a pečlivě poslouchat rady odborníků.

Analgetika zakázaná pro kojící ženy

Když už mluvíme o velkém počtu povolených léků proti bolesti pro GV, určitě stojí za to říci o lécích, které jsou během laktace zakázány. Nejprve to je Analgin a jeho mnoho analogů. Složky, které pronikají do těla dítěte mateřským mlékem, mohou vyvolat alergické reakce a způsobit vážnější poškození a nepříznivě ovlivnit činnost orgánů dítěte. Hlavní zakázanou látkou, která je součástí těchto léků, je sodná sůl metamizolu, která se kromě Analginu nachází v lécích, jako jsou:

Kodein a kofein navíc nejsou v těchto přípravcích vyloučeny, což také způsobuje negativní reakce u matek a kojenců - od poklesu produkce mléka u kojící ženy až po narušení fungování nervového systému u dítěte.

Způsob použití léků proti bolesti

Nemyslete si, že jedno použití anestetika může vyléčit již existující onemocnění. Používání těchto léků pomůže pouze zmírnit fyzický stav, ale příčina bolesti zůstane stejná, takže než začnete užívat lék proti bolesti, měli byste zjistit, jak je správně používat. Základní tipy jsou jednoduché:

 • je nutné zjistit důvod - zub, hlavu nebo žaludek, navštívit příslušného lékaře, aby předepsal léčbu a správné léky;
 • vezměte pouze doporučené prostředky - podrobná anotace k léku musí obsahovat frázi, která je povolena během těhotenství a laktace, nebo že v tomto období neexistují kontraindikace pro použití. Rovněž stojí za to užívat cílená léčiva - nepijte žádné léky proti bolesti na bolest svalů, ale používejte speciální masti;
 • během kojení je lepší zvolit léky pro jedno použití;
 • používat lék pouze v doporučeném množství - není správné samostatně snižovat dávku, aby se chránilo dítě, bolest z toho nemusí ustupovat a dítě bude stále dostávat částice léku;
 • dodržovat nezbytný poločas léku - je lepší užít lék po jídle a před spaním, takže složky léku budou mít čas se asimilovat a zbavit se těla včas.

Během kojení si nemůžete nechat všechno jít samo od sebe nebo jednat v poslední chvíli. I ve stadiu těhotenství stojí za to konzultovat se svým lékařem o povolených lécích a lécích proti bolesti. Takové léky musí být po ruce s kojící matkou. Neměli byste tolerovat bolest - to samo o sobě je už pro matku stresem a není třeba, pokud existují léky, které jsou povoleny při kojení..

Léky proti kojení

Bolest při menstruaci, traumatu, migréně, extrakci zubu - tyto a další situace vyžadují pomoc, ale kojící žena má omezený výběr léčiv. Proto lékař stojí před úkolem pomáhat matce a nepoškozovat dítě. To neznamená, že bolest musí vydržet! Chápeme, jaké drogy lze v tomto článku užívat.

Podmínky použití

Například Dr. Komarovsky doporučuje vyhnout se používání léků proti bolesti pro kojení nebo těhotenství, protože některá léčiva jednoduše neprošla řádnými klinickými studiemi. Pokud však žena nemůže vydržet těžkou bolest, nestojí za to čekat, až projde sama, nebo použije pochybné lidové metody. Zde je několik pravidel, která vám pomohou rychle vyřešit tento problém a nepoškodí vás a vaše dítě:

 • Je důležité pochopit: léky proti bolesti zmírňují příznaky, neléčí však samotnou nemoc. Proto se s bolestí nepohodlí doporučuje konzultovat s lékařem, najít příčinu nepříjemných pocitů a odstranit ji. Takže, s bolestí zubů, navštivte zubaře, pokud "střílí" u ucha - ORL lékaře. Pokud není odstraněna kořenová příčina, bolest se objeví znovu a znovu, což vyžaduje další léky..
 • Dokonce i s lékem předepsaným lékařem zkontrolujte anotaci nebo spíše část „Použití během těhotenství a během kojení“. Nejsou žádné zákazy - berte a při doporučeném dávkování. Ale! Kvantitativní přenos léků do mateřského mléka byl studován pouze u několika léků. Proto ve většině případů uvidíte, že během těhotenství a kojení nebyl lék zkoumán nebo že těhotenství a kojení jsou kontraindikací k použití (právě kvůli nedostatečnému výzkumu v této skupině)..
  Některé matky se snaží snížit poškození drog snížením dávky. Nedoporučuje se to, očekávaný efekt se nestane (zvláště pokud mluvíme o prostředcích, které jsou přijatelné pro kojení!).
 • Podívejte se do pokynů pro důležitý ukazatel pro nás - období eliminace drogy. Zpravidla je to stejné pro krevní plazmu a mateřské mléko. Můžete tedy spočítat dobu, kdy droga opustí vaše tělo. Analgetika pronikají současně krví a mateřským mlékem: trvá to jen půl hodiny, maximální koncentrace nastává za 1-1,5 hodiny. A zobrazuje se déle - až 2-7. Například poločas paracetamolu je asi 3 a kyselina acetylsalicylová - až 7.

To je důležité!

Ideálním okamžikem pro nápravu je tedy po večerním krmení. Kojenci, dokonce i novorozenci, v této době spí 3-4 hodiny, během této doby se léku nejen podaří odstranit bolest v matce, ale také se vyloučí z jejího těla, včetně mléka.

Zubní ošetření

Některé mladé matky se bojí o stomatologické ošetření, protože někde čtou, že anestézie může nepříznivě ovlivnit kvalitu mateřského mléka. Ve skutečnosti tomu tak není: lékař podá lokální injekci, která má krátkodobý účinek a je rychle vylučována z těla, takže nepoškodí zdraví dítěte? Jak je uvedeno v online deníku Doctor Zubov. Během laktace je tedy možné a nutné ošetřovat zuby anestézií. Je lepší si předem ujasnit, který lék vám bude podán, a zároveň informovat zubaře o kojení. V tomto případě lékař vybere optimální lék, který nejen dokonale anestetizuje během zubního ošetření, ale bude také co nejrychleji vyloučen..

Seznam schválených léků

Nyní může žena vyhledat pomoc na internetu: stačí zadat do vyhledávače příslušný název léku a několik stránek vám řekne, zda je povoleno užívat jej během těhotenství nebo kojení. Například existuje univerzální e-laktační adresář. Pokud mluvíme o lécích proti bolesti, které se obvykle používají pro těžké bolesti hlavy a bolesti zubů, jakož i během extrémně bolestivých období, je zde kompletní seznam tablet, které můžete pít, a také intramuskulární, externí a rektální látky:

 • Přípravky obsahující paracetamol snižují teplotu a bolest a také přispívají k poklesu zánětlivých procesů. Hlavní část těla opouští několik hodin po požití.
 • Léky na bázi ibuprofenu pracují s bolestmi zubů, nepohodlí v kloubech a svalech. Svíčky a tablety snižují teplotu a pomáhají vyrovnat se s příznaky SARS. Při užívání drog se méně než jedno procento účinné látky dostane do mléka - to je pro dítě zcela bezpečné.
 • Z antispasmodik, tj. Léků, které uvolňují hladké svalstvo a uvolňují křeče, je kojení povoleno no-shpa. Lék eliminuje nepříjemné pocity ve střevech, může být použit ke křečím v žaludku nebo ledvinové kolice.
 • Pokud kojící matka potřebuje k léčbě zubního kazu nebo k odstranění zubu, lze k anestezii těchto procesů použít injekce ultracainu nebo lidokainu. Rychle poskytují analgetický účinek a poté jsou stejně rychle vylučovány z těla..
 • U syndromu zvláště silné bolesti je povolen Ketorol (známý také jako Ketanov a Ketalgin). Toto nesteroidní protizánětlivé léčivo rychle poskytuje analgetický účinek. Používá se při migrénách a menstruační bolesti. Dvě hodiny po požití přechází do mateřského mléka, ale jeho koncentrace je tak nízká, že i američtí a evropští lékaři umožňují ketorolu přijímat kojícími matkami..
 • Diclofenac. Pokud se bolest objevila v důsledku modřin, podvrtnutí nebo jiného „sportovního“ zranění, lékaři doporučují použití speciálních protizánětlivých léků proti bolesti. Látka neovlivňuje kvalitu a množství mléka, rychle se vylučuje z těla. Diklofenak je kontraindikován u lidí s vysokým krevním tlakem nebo peptickým vředem.

Zakázané léky

Všechny tyto prášky jsou téměř ve vaší lékovce. Ženy, které kojí, jsou však přísně zakázány. Tento seznam obsahuje:

 • Analgin. Ve většině zemí je užívání této drogy v zásadě zakázáno (nejen u kojících žen), protože obsahuje látku, která vyvolává rozvoj agranulocytózy. Při přechodu do mateřského mléka ovlivňuje činnost ledvin a oběhového systému dítěte. Analgin je součástí Baralgin, Tempalgin, Spazmalgon, Pentalgin, Spazgan. Je schválen pro použití pouze v nejextrémnějších případech, při vysokých teplotách, které nejsou zaměňovány jinými drogami. Poté se podá intramuskulární injekce analginu s difenhydraminem a papaverinem. Radikální metody však může předepsat pouze lékař.!
 • Nimesil (Nise, Nimid a další nimesulidové léky). Má téměř okamžitý analgetický účinek. Vzhledem k nedostatečnému počtu klinických studií je však zakázáno těhotným a kojícím ženám, jakož i dětem mladším 12 let..
 • Kyselina acetylsalicylová (aspirin a citramon). Negativně ovlivňuje činnost gastrointestinálního traktu dítěte, přispívá k narušení ledvin a systému krvetvorby.

To je důležité!

Jak vidíte, existuje mnohem více povolených drog než nelegálních. Nestojí tedy za to trpět bolestí, nebojí se ublížit dítěti jednou analgetickou pilulkou nebo injekcí. Samozřejmě nemusíte zneužívat ani drogy: s bolestí zubů musíte navštívit zubního lékaře, se stálými bolestmi hlavy potřebujete neurologa, aby zjistili jejich příčinu a našli způsob, jak účinně léčit.

Jaké léky proti bolesti mohu pít při kojení?

Téměř každá mladá matka udělá vše pro to, aby své novorozené dítě krmila nikoli umělou směsí, ale mateřským mlékem. Kojení neboli GV, jak to mnoho matek nazývá, je pro dítě v prvním roce života velmi důležité.

Kojení však má i jinou stránku: matka musí během kojení dodržovat určitou stravu a být opatrná při užívání léků. Takže daleko od všech obvyklých léků proti bolesti a nachlazení jsou přijatelné, pokud jsou užívány během kojení. Proto jsou matky často nuceny snášet těžkou bolest hlavy, kterou nelze lidovými metodami překonat a trpí nachlazením.

Existují tedy léky proti bolesti, které lze brát při kojení, jaké léky lze užívat a které nelze brát, pojďme to zjistit podrobněji..

Kojení a léky proti bolesti

Většina mladých matek raději snáší bolest do poslední doby, ale může přijít čas, kdy trpělivost skončí a bolest se stane tak nesnesitelnou, že to bude zasahovat do dítěte.

Jaká pravidla by tedy měla být brána v úvahu, abychom pochopili, zda je možné užívat léky proti bolesti a které:

 • V žádném případě „nepředepisujte“ jeden nebo druhý lék proti bolesti kojení, pouze pokud to váš přítel vypil a dítě nemělo nic. Všechny případy jsou individuální a léky proti bolesti může předepisovat pouze ošetřující lékař. Kromě toho, při pronikání léku do těla dítěte mohou být důsledky extrémně negativní;
 • i když vám lékař předepsal lék, nezapomeňte si znovu přečíst jeho pokyny;
 • nesnižujte dávku zakázaného analgetika, protože i v omezeném množství může způsobit nebezpečí pro dítě.

Neuspokojte se a neužívejte ve velkém množství lék, který lze užívat s kojením. Koneckonců, někdy existují případy, kdy lék, který nepředstavuje zvláštní nebezpečí pro zdraví dítěte, může vyvolat zastavení laktace, a to i v případě krátkodobého užívání.

Nemyslete si, že ty léky, které lze brát během kojení, jsou pro dítě naprosto neškodné. Otravují jeho tělo do stejné míry, protože je stále nelze vyloučit z dětských orgánů.

V omezených dávkách a ve výjimečných případech můžete použít jeden nebo druhý způsob, ale nepřekračujte to a sledujte reakci dítěte a nepřestaňte je brát včas..

Jaké léky proti bolesti mohu vzít během kojení??

V omezených dávkách, a pouze v naléhavých případech, můžete během kojení užívat nesteroidní léky proti bolesti, které zahrnují:

Je velmi žádoucí, aby užívání těchto léků během kojení nebylo systematické, ale jednoduché, protože jejich vlastnosti týkající se účinku malých dětí na tělo byly až do konce studovány velmi špatně, takže to neriskujte.

Máte-li silné bolesti hlavy, můžete jednou vzít:

A s bolestí zubů nebo pro anestezii při léčbě zubů je použití Ultracainu nebo Lidokainu přípustné, s laktací jsou tyto léky proti bolesti považovány za nejbezpečnější pro kojící matku i dítě..

Jaké léky by neměly být užívány?

Pokud však lze všechna výše uvedená léčiva brát během kojení v rozumných mezích a v extrémních případech, pak existuje řada léků, které nelze za kojení za žádných okolností vzít. Mezi nimi:

 • Aspirin;
 • Analgin a jeho analogy;
 • Citramon.

Jde o to, že Analgin a jeho analogy mohou u dítěte způsobovat těžké alergie, a Aspirin a Citramon mají extrémně negativní vliv na vnitřní orgány dítěte, které jsou stále tak špatně vyvinuté, proč může mít v budoucnu zdravotní problémy.

Někdy může anestetikum založené na určitých účinných látkách pomoci vyrovnat se s bolestí, jejichž příjem je během laktace povolen v jiné formě. Například Ibuprofen může být užíván ve formě gelu nebo svíček a Ketanov - ve formě gelů. Tato nebo ta forma léku pomůže dosáhnout toho, aby ovlivnil bolestivý orgán, a ne celý organismus. V tomto ohledu budou rektální čípky nejbezpečnější a vytvoří dlouhodobější účinek na úlevu od bolesti..

Co dělat, pokud potřebujete přijmout účinný lék?

Někdy je situace taková, že kojící matka stále musí brát přesně lék na bolest, která je během laktace zakázána. V takových případech má rozhodnutí ve prospěch užívání drogy právo učinit pouze ošetřujícího lékaře, a nikoli externích poradců. Protože ve skutečnosti je v jiných případech žádoucí během krmení koordinovat s lékařem všechny léky, které plánujete užívat.

Pokud potřebujete vzít silný lék na bolest jednou, je lepší hrát na něj bezpečně a vyjádřit mléko, přičemž jedno z kojenců nahradíte mléčným přípravkem.

Při ošetřování zubů, pokud lékař použil k úlevě od bolesti lidokain nebo ultrakain, není nutné vylučovat mléko, protože tyto léky bývají vylučovány okamžitě.

Pokud se u matky vyskytne závažné onemocnění, které vyžaduje dlouhodobou léčbu pomocí silných drog, mělo by být dítě převedeno na umělé krmení. Protože není známo, jak dlouho bude léčba trvat a jak rychle budou léky z těla odstraněny..

Pokud matka nemá chronická onemocnění nebo vážné zdravotní problémy, zpravidla nevznikne potřeba pít pilulku z hlavy příliš často a neměli byste se také nutit, abyste trpěli bolestí. Pokud se bolest hlavy nebo bolest zubů stala příliš častou, nemůžete se nacpat prášky a jít k lékaři.

Jaké léky proti bolesti můžete kojit?

Datum zveřejnění: 15.4.2018 | Zobrazení: 9855

U kojení (HB), stejně jako během těhotenství, musí žena přísně kontrolovat svůj jídelníček. Všechno, co jí matka, je dítě. Blaho dítěte přímo závisí na výživě matky, to platí i pro užívané léky. Některé prostředky, kromě ovlivnění dítěte, mohou ovlivnit mléko a laktační proces, takže žena často přemýšlí: jaký druh léků proti bolesti lze použít pro kojení?

Mohu pít léky proti bolesti při kojení?

Pokud je to možné, vyberte si alternativu v podobě přírodních metod nebo dokonce vyčkejte - je vhodné to udělat. Ale pokud bolest nemůže být tolerována, vezměme si léky. Při kojení však musíte znát povolený seznam. Je třeba věnovat pozornost tomu, že léky mají různé způsoby uvolňování: jako svíčky, masti, dražé. Je nutné zvolit variantu léků vzhledem k lokalizaci bolesti, což přinese maximální výsledky.

Chcete-li zjistit, zda můžete během laktace použít jeden nebo druhý lék, je třeba se podrobně podívat na pokyny a zaměřit se na tyto ukazatele:

 1. Toxicita.
 2. Jak rychle je možné léčivo vylučovat: pokud to půjde až o tři až čtyři hodiny, tento lék proti bolesti může být při krmení opilý.
 3. Lhůta pro výsledek.
 4. Vedlejší účinky, kterým je příjem zakázán, důsledky předávkování.
 5. Je lék proti bolesti povolen kojit?.
 6. Jak používat.

Pokud neexistují žádné kategorické kontraindikace, doporučuje se poradit se s odborníkem. Každý organismus je individuální, reakce na další složky léčiva je možná, proto pouze odborník vybere správnou dávku, čas přijetí, s přihlédnutím ke všem faktorům.

Nejlepší léky proti bolesti pro kojení: podle Mayo Clinic

 • Acetaminophen / Acetaminophen (Tylenol / Tylenol atd.).
 • Ibuprofen / Ibuprofen (Advil / Advil, Motrin / Motrin IB atd.).
 • Naproxen / Naproxen (Naprosyn) - pouze pro krátkodobé použití. [1]

Zakázané léky během laktace

U léků, které jsou během laktace zakázány, je to vždy uvedeno. Doporučujeme je odmítnout. Tyto zahrnují:

 1. Analgin nebo podobné - Tempalgin, Sedalgin. Je to nebezpečné pro dospělé, v některých zemích je již zakázáno. Zmírňuje bolest, ale má velké množství vedlejších účinků: mění složení mléka a má nepříznivý vliv na laktační proces, na činnost ledvin.
 2. Kyselina acetylsalicylová, aspirin.
 3. Citramon nebo podobné - Citropack, Askofen. Tyto léky narušují játra. Kofein v kompozici má účinek na nervové buňky.
 4. Nimesulid - je nežádoucí užívat tento lék proti bolesti pro matku na HB, ačkoli neexistují žádné konkrétní údaje o účinku na mléko.
 5. Kombinované léky proti bolesti proti hepatitidě B se nedoporučují. Zvyšuje se riziko alergických reakcí. Tyto léky mohou obsahovat kodein, který negativně ovlivňuje vývoj duševní aktivity dítěte..

Když jsou přijaty, aktivní složky s mateřským mlékem přecházejí na dítě, což může vést k alergickým projevům u dítěte, intoxikacím, nesprávnému fungování trávení a ovlivňuje vnitřní orgány. Pod vlivem drog se dítě může stát náladovým, letargickým, narušením spánku.

Pokud existuje naléhavá potřeba užívat silné léky, musíte mléko po požití vyjmout. Změňte dětské mléko na směs.

Povolené kojení

Není obtížné zjistit, které léky proti bolesti v období krmení, protože je známo, jaké léky jsou pro dítě povoleny jako anestezie nebo při zvýšené teplotě. Pokud je dítěti povoleno, můžete ji použít během kojení.

Tablety s analgetickým účinkem

Aktivními složkami schválených léčiv jsou hlavně ibuprofen a paracetamol. Doporučeno k použití:

 • Paracetamol nebo podobný Panadol.
 • Ibuprofen nebo podobně Nurofen, Ibuprex, Ivalgin.
 • Ketoprofen. Účinné pro bolest svalů.
 • Diclofenac nebo analogy Voltaren, Diclac, Ortofen.
 • Ne-shpa.

Tyto léky se mohou občas užívat. Jsou účinné při bolestech hlavy, nachlazení a chřipce, svalových křečích.

Nepřekračujte normu užívání schválených léků. Jsou případy, kdy předávkování může způsobit zastavení laktace. Během příjmu musíte sledovat reakci dítěte: pokud dojde k negativní reakci z užívání drogy, musíte odmítnout.

Anestetické masti

Po narození někdy dochází k bolesti zad. Pokud je to možné, ženy omezují užívání perorálních léků a masti. Proto musíte vědět, které masti proti bolesti lze použít, protože lék není vždy neškodný. Povolené masti zahrnují:

 • Nurofen gel;
 • Chondroxid;
 • Menovazan;
 • Biopin;
 • FinAce;
 • Ibuprofen (pečlivě, v malém množství, sledujte reakci dítěte);
 • Artrolight, Malavit, má bylinné složení;
 • Traumeel-s.

Před použitím je nutné zkontrolovat alergické reakce. I když dříve, před těhotenstvím, nebyla alergie, neznamená to, že se nyní neobjeví. Faktem je, že hormonální rovnováha v těle se změnila.

Svíčky proti bolesti

Svíčky mají analgetika, která zajišťují lokální anestézii. Tyto léky jsou rektální a vaginální, ale ne všechny čípky jsou povoleny jako léky proti bolesti pro laktaci. Mezi ně patří: Ibuprofen, Movalis, Cefecon - jsou přijatelné pro použití dětmi. Ketonální svíčky jsou také povoleny..

Doporučené léky proti bolesti pro kojení

Léky proti bolesti zubů

Během těhotenství a při krmení dítěte je velké zatížení těla a zubů matky. Hlavní příčinou stomatologických onemocnění je nedostatek vápníku, změna hormonální rovnováhy, ztráta prospěšných složek. U HB existuje také seznam schválených léků. Můžete snášet počínající bolest a používat lidové léky, ale pokud nemůžete navštívit zubaře v blízké budoucnosti a bolest se stane nesnesitelnou, je povoleno ošetřující matce používat následující drogy:

 • Lidokain nebo podobný Ultracaine: jeho použití umožňuje místní použití ve formě injekcí pro sanitární a lékařské procedury;
 • Kenatov: prášky na chvíli zmírní silnou bolest. Nebude eliminovat původ bolesti, akce je zaměřena na zmírnění bolesti. Nepoužívejte více než dvakrát, ne více než tři dny.

Jako léky proti bolesti pro bolesti zubů jsou povoleny masti. Tyto metody pro zmírnění bolesti jsou povoleny pro dítě s zubatými zuby, což znamená, že je maminka může použít pro bolesti zubů:

 • Kalgel, základem je lidokain.
 • Traumeel.
 • Camistat Baby ve formě gelu: kromě lidokainu zahrnuje také heřmánku.
 • Dentol Baby - má chladivý, analgetický účinek, zmírňuje zánět.

Stojí za zvážení, že všechny tyto léky lze užít, ale mají krátký účinek a dočasně eliminují bolest, pokud je to možné, měli byste okamžitě navštívit zubaře.

Přípravky proti bolesti hlavy

Bolest hlavy je častým příznakem. Únava, nedostatek spánku, starost o dítě, mléko atd. Jsou hlavními důvody. Častou příležitostí se stává také změna hormonální rovnováhy. Často prochází bez užívání drog, stačí použít lidové léky nebo masáž hlavy.

Následující léky proti bolesti mají povoleno kojit matku, aby odstranily bolest:

 • léky s paracetamolem (Streamol, Efferalgan, Panadol);
 • Nurofen, Avil, Ibufen s ibuprofenem v kompozici.

Nezbytným opatřením je anestézie během krmení. Nejprve se doporučuje používat jemnější způsoby: relaxovat, vydat se na čerstvý vzduch.

Uvolňovače bolesti po císařském řezu

Bolestivé syndromy ve tříselné oblasti jsou společníkem prvních měsíců ženy porodící císařským řezem. Jaký druh léků proti bolesti může v takových situacích kojit? Povoleno:

 • No-shpa: jako dražé a injekce, odebrané po porodu, nesystematicky;
 • Ultracaine účinně používají gynekologové, pro kojící matky to není nebezpečné;
 • Ketoprofen, Ibuprofen.

V případě dlouhodobé bolesti, pokud dochází k výtoku a šev se nehojí dobře, se doporučuje poradit se s lékařem.

Léky proti menstruaci během kojení

Během krmení bolest během menstruace prakticky neexistuje. Je to kvůli produkci hormonu, který zabraňuje stagnaci krve v děložní dutině a snížení bolesti. Pokud jsou stále tam a je nemožné vydržet, doporučuje se je během menstruace odstranit pomocí No-shpa. Mezi léky, které odstraňují křeče, je No-shpu považován za nejbezpečnější a nejúčinnější způsob. Účinek nastane za čtvrt hodiny. Jedna dávka zahrnuje 2 tablety po 40 g. Jedna dávka neovlivní kvalitu mléka a stav dítěte. Neberte si dlouho.

Léky také účinně odstraňují bolestivé syndromy: Kenatov, Ketorol, Paracetamol. Pro těžce bolestivá období se doporučuje poradit se s odborníkem.

Žena, která ví, jaké léky proti bolesti lze použít pro hepatitidu B, a jak se doporučuje užívat přijatelná droga, se bude chránit před negativním účinkem drog. Čas krmení bude pro oba radostný.

Léky proti bolesti pro kojení: účinnost, funkce příjmu

Matky, které krmí své děti mateřským mlékem, by se měly zdržet užívání léků, protože absolutně neškodné léky v zásadě neexistují. Existují však situace, kdy je nezbytné používat léky proti bolesti, v tomto případě je lepší brát osvědčené a nejbezpečnější látky.

Jaké bezbolestné léky mohu kojit?

Při výběru léků proti bolesti je třeba mít na paměti, že vlastnosti většiny z nich nejsou zcela pochopeny, a přesto přijatelné, nicméně, do jisté míry pronikají do mateřského mléka. Proto je pro bezpečnost dítěte lepší, když kojící matka nejprve mléko exprimuje a nechá jej pro následné krmení dítěte a poté vezme lék. Existují však situace, kdy dítě bere pouze prsa a odmítá láhev, v tomto případě by se měl použít nejméně nebezpečný lék. Při kojení byste si měli vybrat nejbezpečnější a osvědčené léky.

Před výběrem léčiva s analgetickým účinkem je nutné vyhodnotit následující ukazatele:

 • kolik látky přechází do mateřského mléka;
 • jak to ovlivňuje tělo matky a dítěte;
 • jak rychle je droga odstraněna z těla matky - v tomto případě bude možné minimalizovat rizika krmením dítěte, když je koncentrace nebezpečných látek v těle nejmenší;
 • jak dlouho mohu užívat lék bez negativních důsledků pro mámu a dítě.

Během kojení jsou nejbezpečnější léky proti bolesti Paracetamol a Ibuprofen a jejich analoga. I při vysokých dávkách tyto látky přecházejí do mateřského mléka v minimálním množství..

Tabulka: přijatelná léčiva pro kojení

Název drogyParacetamol,
Panadol,
Efferalgan
Ibuprofen,
Nurofen.
Ne-shpaNaproxenKetoprofen
Účinnostprůměrnýprůměrnýprůměrnýprůměrnýprůměrný
Účinná látkaparacetamolibuprofenhydrochlorid drotaverinunaproxenketoprofen
Expoziční dobamaximální koncentrace je dosaženo po 30–120 minutáchmaximální koncentrace je dosaženo po 45 minutách (při užití na lačný žaludek) nebo po
90–150 minut (při jídle)
maximální koncentrace je dosaženo po 45-60 minutáchmaximální koncentrace je dosaženo po 2-3 hodináchmaximální koncentrace je dosaženo po 1–5 hodinách v závislosti na formě, ve které je léčivo uvolňováno
Aktžádá se o:
 • redukce bolesti (bolesti zubů, bolesti hlavy, slabá a střední bolest v různých orgánech);
 • snížení tělesné teploty.
žádá se o:
 • eliminaci bolesti různého druhu;
 • nižší teplo;
 • eliminovat zánět.
platí:
 • eliminovat křeče hladkých svalů různých etiologií;
 • s bolestmi hlavy způsobenými nadměrným tlakem (nepomáhá s migrénami a zvýšeným intrakraniálním tlakem);
 • s menstruační bolestí.
 • Používá se k odstranění bolesti v muskuloskeletálním systému, měkkých tkání;
 • používá se jako doplněk k bolestem ORL orgánů, zubů a hlavy;
 • má protizánětlivé a antipyretické účinky.
 • Používá se k eliminaci bolesti v muskuloskeletálním systému, včetně neuralgie, zranění, modřin;
 • protizánětlivé a antipyretické.
Vedlejší účinky a omezení
 • narušení normálního fungování zažívacího traktu, práce hematopoetického systému;
 • negativní vliv na ledviny, játra s častým užíváním;
 • alergické projevy.
 • negativní účinek na játra, ledviny, gastrointestinální trakt, centrální nervový systém, hematopoéza;
 • výskyt alergických reakcí - riziko jejich výskytu se zvyšuje při dlouhodobém používání a vysokých dávkách.
 • snížení tlaku;
 • bušení srdce;
 • bolest hlavy;
 • poruchy spánku;
 • nevolnost;
 • zácpa
 • alergické projevy.
 • poruchy gastrointestinálního traktu;
 • problémy s ledvinami a játry;
 • alergické projevy.
 • změny trávicího systému;
 • bolesti hlavy;
 • poruchy spánku;
 • nefunkční ledviny;
 • alergické projevy.
Hlavní kontraindikace
 • závažná onemocnění jater, ledvin, gastrointestinálního traktu;
 • individuální nesnášenlivost.
 • závažné funkční poruchy jater a ledvin;
 • gastrointestinální onemocnění v akutní fázi;
 • individuální nesnášenlivost.
 • vážné patologie jater a ledvin;
 • závažné srdeční selhání;
 • nesnášenlivost laktózy (40 mg No-shpa obsahuje 52 mg laktózy);
 • individuální tělesné reakce na léčivo.
 • těžká onemocnění gastrointestinálního traktu, játra, ledviny;
 • krvetvorba.
závažná onemocnění trávicího traktu, játra, ledviny
Expozice kojeníproniká do mateřského mléka méně než 1% jedné dávky a vylučuje se s ním v koncentraci 0,04-0,23%přechází do mateřského mléka asi 0,6% jedné dávkyNejsou k dispozici žádné klinické údaje o účinku léku na dítě během kojenínízká penetrace do rudního mlékanízká penetrace do mateřského mléka
Závěrpovoleno během kojení, ale ne častoběhem kojení nepoužívejte po dlouhou dobu v dávce vyšší než 800 mg denněvzhledem k nedostatku informací o účinku na dítě by měl být lék odůvodněn: pouze v jednotlivých případech a se souhlasem lékařemožné podání během laktace, ale s opatrností, v jednotlivých případechje možné jednorázové podání, ale při dlouhodobém používání je třeba laktaci ukončit

Volba léku v závislosti na místě bolesti

V závislosti na místě, kde se nachází bolest, by se měly použít následující prostředky:

 1. Bolest zubů - léky na bázi paracetamolu a ibuprofenu, injekce Ultracainu a Lidokainu.
 2. Bolest hlavy - Efferalgan, No-spa (pro bolest způsobenou přetížením).
 3. Břišní bolesti - No-shpa se používá k křečím, k bolestem při stehu po císařském řezu - Naproxen, Ketoprofen.
 4. Bolesti zad - Naproxen, Ketoprofen. V závislosti na zaměření bolesti jsou vybírány různé léky proti bolesti

Při léčbě zubů nebo silné bolesti různých etiologií během kojení lze použít injekce Ultracainu a Lidokainu proti bolesti, protože minimální množství účinných látek těchto léků proniká do mateřského mléka..

Tabulka: Nepřijatelná léčiva pro kojení

Název drogyCitramonNimesilPentalginSpazmalgonAnalginKetanov
Účinná látka
 • kyselina acetylsalicylová;
 • kofein;
 • paracetamol.
nimesulid
 • paracetamol;
 • naproxen;
 • bezvodý kofein;
 • hydrochlorid drotaverinu;
 • feniramin maleát.
 • metamizol sodný;
 • hydrochlorid pitofenonu;
 • fenpiveriniumbromid.
metamizol sodnýketorolak tromethamin
AktPoužívá se k odstranění mírné a střední bolesti různých druhů as akutními virovými infekcemi dýchacích cest, chřipka k odstranění horečkyPoužívá se k odstranění ostré a silné bolesti a má také protizánětlivý účinek.Používá se k odstranění mírné bolesti různého druhu, účinné ve febrilních podmínkáchPoužívá se k odstranění mírné nebo střední bolesti v různých orgánech a ke snížení tělesné teplotyPoužívá se k anestézii různých orgánů, má protizánětlivé a antipyretické účinkyPoužívá se pro krátkodobé odstranění středně až silné bolesti
Vedlejší efekty
 • porušení v zažívacím traktu;
 • Závrať
 • tachykardie;
 • zvýšení tlaku;
 • toxické poškození gastrointestinálního traktu, jater, ledvin a některých dalších orgánů;
 • alergické reakce.
 • poruchy trávicího traktu, jater, ledvin, kardiovaskulárního, respiračního systému;
 • změna hematopoetického systému;
 • vizuální abnormality;
 • problémy z centrálního nervového systému (závratě, strach, nervozita, špatný spánek);
 • alergické reakce.
 • podrážděnost nebo ospalost;
 • snížení psychomotorických reakcí;
 • závrať;
 • bušení srdce
 • zvýšení tlaku;
 • nevolnost;
 • alergické projevy.
 • nepříjemné pocity sucha v ústech, pálení v žaludku;
 • bolest hlavy;
 • závrať;
 • bušení srdce;
 • snížení tlaku;
 • zhoršená funkce ledvin;
 • alergické reakce;
 • při delším používání - změna krevního vzorce.
 • poruchy v hematopoetickém systému;
 • alergické reakce.
 • poruchy trávicího traktu, srdce, dýchacích cest, jater, ledvin, centrálního nervového systému;
 • alergické reakce.
Hlavní kontraindikace
 • problémy se zažívacím traktem;
 • onemocnění jater, ledvin, srdce, krve, krevních cév;
 • laktace;
 • těhotenství;
 • věk do 15 let;
 • nesnášenlivost na kyselinu acetylsalicylovou.
 • onemocnění jater, ledvin, srdce, gastrointestinálního traktu;
 • přítomnost porušení v hematopoetickém systému;
 • užívání jiných léků se zvýšenou toxicitou;
 • horečka;
 • těhotenství;
 • laktace;
 • věk do 12 let;
 • individuální nesnášenlivost.
 • závažná onemocnění trávicího traktu, jater, ledvin;
 • poruchy práce nervového systému;
 • těhotenství;
 • laktace;
 • věk do 12 let;
 • individuální nesnášenlivost komponent.
 • poruchy práce v játrech, ledvinách, srdečním svalu, gastrointestinálním traktu;
 • těhotenství;
 • laktace;
 • věk do 6 let;
 • individuální nesnášenlivost složek léčiva.
 • zhoršená funkce jater a ledvin;
 • krevní choroby;
 • těhotenství;
 • laktace;
 • individuální nesnášenlivost.
 • onemocnění gastrointestinálního traktu, hemopoetický systém, játra, ledviny, dýchací orgány;
 • věk do 16 let;
 • těhotenství;
 • období laktace;
 • individuální nesnášenlivost.
ZávěrJe kontraindikován během kojení, protože kyselina acetylsalicylová je dobře přenášena mateřským mlékem, ale je špatně metabolizována a vylučována z těla dítěte kvůli nezralosti jater a ledvin dítěte a také dobře ředí krev, což může vést ke krvácení..kontraindikován během kojení, protože dobře proniká do mléka kojící matky a má patologický účinek na tělo dítětekontraindikováno při kojení, protože způsobuje vážné onemocněníje kontraindikován při kojení, protože má nebezpečný účinek na životně důležité orgánykontraindikován při kojení vzhledem k tomu, že má patologický účinek na oběhový systém a ledvinykontraindikováno při kojení, protože má závažné patologické účinky na organismus
* Je třeba si uvědomit, že analogy léků zakázaných během kojení by neměly být užívány během kojení, protože ve svém složení obsahují stejné účinné látky, které jsou pro dítě nebezpečné. Například:
 • metamizol sodný obsahuje Analgin, Tempalgin, Sedalgin, Spazmalgon;
 • kyselina acetylsalicylová se nachází v Aspirinu, Citramon;
 • Ketorolac se nachází v Ketanově, Ketorolu atd..

Povolené a zakázané léky proti bolesti pro kojení: fotogalerie

Recenze léků proti bolesti

Většina kojících matek doporučuje kojení Paracetamol a Ibuprofen k úlevě od bolesti. Většina kojících matek doporučuje používat pouze bezpečné prostředky, aby nedošlo k poškození dítěte

Paracetamol (Panadol extra rozpustný) se během kojení napil, právě když byl zub odstraněn, pomáhá, podle mého názoru, je mnohem silnější než běžný paracetamol.

Vnučka Stirlitz

https://deti.mail.ru/forum/nashi_deti/kormim_grudju/obezbolivajushhee/

Paracetamol z hlavy mi pomáhá, ale ze zubu nic není.

Kap

https://deti.mail.ru/forum/nashi_deti/kormim_grudju/obezbolivajushhee/

Viděl analgin. Ošetřovatelské poradenství na kojeneckém oddělení.

Špatný dárek

https://deti.mail.ru/forum/nashi_deti/kormim_grudju/obezbolivajushhee/

Šel jsem pro lékařskou pomoc, a také jsem si přečetl rady ministerstva zdravotnictví, a tak s kojením, Nurofen může být, obsahuje ibuprofen, který je povolen během těhotenství a kojení.

Hněv

https://deti.mail.ru/forum/nashi_deti/kormim_grudju/obezbolivajushhee/

Doporučení pro užívání léků proti bolesti pro kojení

Při ošetřování laktace dodržujte určitá pravidla:

 • užívejte léky proti bolesti pouze v naléhavých případech a pokud možno jednou, pouze lékař může předepsat průběh léčby;
 • doba přijetí k korelaci s časem kojení - bezprostředně po něm a 2-3 hodiny před dalším;
 • pokud užíváte léky, které jsou během kojení zakázány, mělo by být dočasně pozastaveno (doba trvání tohoto období závisí na době, kdy je léčivo z těla odstraněno);
 • i když používáte schválené léky, musíte pečlivě sledovat stav dítěte, protože existuje riziko individuální nesnášenlivosti jednotlivých látek.

Užívání léků při kojení v Komarovském - video

Jakákoli dobrá matka se postará o zdraví svého dítěte a snaží se minimalizovat negativní dopad léků proti bolesti na něj, což v případě nouze bere. Také nejděte do extrémů a vydržte silnou bolest, protože to může mít vliv na zdraví ženy a ovlivnit stav dítěte.

Články O Neplodnosti