Hlavní Testy

Kojení Léčba chladu

Většina akutních infekcí dýchacích cest se správnou léčbou zmizí za několik dní, ale pro kojící ženy to není tak jednoduché. Mnoho léků určených k léčbě akutních respiračních virových infekcí je kontraindikováno pro použití během kojení..

Příznaky běžné nachlazení

U dospělého se během infekce objevují následující příznaky:

 • zhoršení celkového stavu;
 • bolesti hlavy;
 • rýma, otok nosu;
 • slabost, tělesná teplota nad 38,5 stupně;
 • možný kašel.

Dítě nemůže říci, že to bolí, ale následující příznaky vám řeknou, že dítě je nemocné:

 • úzkost, nálady;
 • poruchy spánku;
 • tlustý výtok z nosní dutiny;
 • vysoká tělesná teplota (až 38 a více).

Dítě v prvních měsících života je zvláště citlivé na nachlazení, časté jsou případy onemocnění a potřeba léčení nachlazení v létě. Imunitní systém u kojence není úplně vytvořen. Lepší prevence než mateřské mléko dosud nebylo vynalezeno. Obsahuje protilátky, které zabíjejí různé infekce..

Nebezpečí nachlazení

Chřipkové viry se klidně pohybují vzduchem od infikovaných ke zdravým lidem. Není nutné kýchat nebo kašel současně, během normální konverzace vycházejí mikroby se vzduchem z dýchacích cest. Infekce matky vstupuje do sliznic dýchacích cest dítěte. Pokud je matka nemocná, není nutné kojení přerušit, protože protilátky produkované imunitním systémem v reakci na infekci vstupují do mateřského mléka a chrání dítě před infekcí.

Pokud nachlazení nepřikládáte velký význam, neléčte ho včas, můžete se setkat s vážnými komplikacemi. Je třeba si uvědomit, že léčba nachlazení pomocí GV nemůže být nezávislá, protože drtivá většina léků, které jsou nám známé a které jsou používány neustále, není vhodná.

Vlastnosti léčby pro mámu

Odmítnutí krmení dítěte je indikováno pouze ve zvláštních podmínkách, kdy je onemocnění obtížné, na pozadí velmi vysoké teploty, pokud je matce předepsána léčba antibiotiky nebo jinými silnými drogami. Alternativní metody léčení nachlazení během kojení jsou neškodné a velmi šetrné, ale pokud je okamžitě uvedete do provozu, potom je nejčastěji možné tuto chorobu bez léčby porazit. Bezpečné možnosti zahrnují:

 • teplý vitamínový čaj s malinami;
 • tenké plátky citronu s medem;
 • teplé mléko s máslem;
 • minerální voda (nesycená);
 • sbírání bylin s heřmánkem, lipovým květem, měsíčkem, mátou.

Sledujte odpočinek na lůžku, nechte příbuzné, aby se zbavili domácích prací, co nejvíce si lehli. Pokud není teplota, můžete stoupat nohy s hořčicí.

Jak zacházet s nachlazením

V tak obtížném problému mohou být užitečné léky, které dodávají lidskému tělu interferony a léky, které stimulují jejich vlastní systém k aktivitě proti virům. Ale i tyto léky předepisuje lékař. Při vysokých teplotách musíte pít hodně vody - bylinné čaje nebo jen teplou vodu. Oblečte si lehký oděv z přírodních tkanin, na čele, pod koleny, ohýbejte lokty. Zapomeňte na otření vodou s octem, vodkou, pokožka pohltí vše jako houba, tato výbušná směs bude v mléce.

Léčení nachlazení během těhotenství je podobné léčebným postupům pro HB. Pokud neexistuje ohrožení života matky, je lepší zdržet se lékařských možností pro zmírnění příznaků. Kloktadlo s infuzemi léčivých bylin, roztokem soli, sody a kapkou jódu.

Proč byste se měli podívat na Aqualore

Velmi efektivní a efektivní lék nové generace - software Aqualor. Doporučuje se k prevenci a komplexní léčbě chřipky, je povoleno používat od 6 měsíců věku. Pro děti od narození můžete použít dítě Aqualor ve formě kapek nebo spreje. Během období sezónních exacerbací virových a respiračních onemocnění, postarejte se o každodenní hygienu nosní dutiny, ušetříte před nežádoucími infekcemi mytím virů a bakterií ze sliznice.

Obsahem spreje je sterilní mořská voda a je známo, že se široce používá při léčbě všech typů rýmy (alergie, nachlazení), zabraňuje bakteriím vniknout do těla a jejich reprodukci.

Prevence chladu

Chcete-li onemocnět, provádějte hygienické postupy pro nos každý den, nenavštěvujte veřejná místa, noste oblečení a boty podle počasí. Nepodchlazujte své dítě, tělo dítěte ještě nedozrálo, termoregulace se vyvíjí. Jezte více ovoce a zeleniny, získejte potřebné vitamíny. Buďte venku v parku nebo na zahradě, dobře provětrejte místnost a vyhýbejte se průvanu. Je nutné provést mokré čištění. Pokud se stav zhorší, stupeň teploty nechce ustupovat, zazní alarm a zavolejte lékaře. Nepředepisujte agresivní léky, které mohou nepříznivě ovlivnit vaše dítě. Odborník přesně určí míru onemocnění, předepíše šetrné postupy a v případě potřeby předepíše léky, které nepoškodí malé dítě, které je mateřským mlékem.

Máma zima během kojení: jak léčit a jaká antivirová léčiva lze užívat s kojením?

Virová infekce nebo jednoduše nachlazení se mohou lišit - vše bude záviset na umístění patogenu. Kojící matka, jako nikdo jiný, by se neměla bát kontrahovat se SARS, protože její tělo, zejména dýchací systém, pracuje při maximální rychlosti. Pojďme mluvit o tom, jak bojovat proti virům a jak se vyhnout nepříznivým reakcím.

Ochrana dítěte

Nachlazení, které se vyskytuje během kojení, vyvolává mnoho otázek. Když jste nemocní, je vždy děsivé infikovat dítě, takže hlavní otázkou pro matky a otce je, jak chránit dítě před infekcí? Nejspolehlivější ochrannou bariéru můžete vytvořit pomocí následujících doporučení v praxi:

 • Nepřestávejte krmení. Nejdůležitější věcí, kterou můžete udělat, aby vaše dítě bylo bezpečné, je pokračovat v kojení. Maminko mléko je silnou bariérou, která chrání dítě před škodlivými bakteriemi. Kojení mateřského mléka posiluje imunitu dětí, pomáhá bránit virům nebo zmírňuje průběh nemoci.
I když je matka nemocná, musí kojení pokračovat - je to komplex užitečných látek, který se nachází v mléce a který může dítě chránit před infekcí
 • Použijte lékařskou masku. Lékaři bohužel tvrdí, že nošení masky nevylučuje infekci jiných lidí - faktem je, že virus vstupuje do těla 2-3 dny před jeho aktivními projevy (když se objeví první kašel a hlen). Pokud masku stále používáte, bude koncentrace škůdců ve vzduchu výrazně nižší než bez ní. Mějte na paměti, že každé dvě hodiny je nutné obvaz změnit.
 • Důkladně si umyjte ruce. Virus se přenáší dvěma hlavními způsoby - vzdušnými kapičkami a dotykem. Hlavní nepřítel teče z nosu. Ubrousky a kapesníky jsou hlavním nositelem infekce a po ruce je mnoho choroboplodných zárodků. Před kontaktem s dítětem doporučujeme pravidelně si umýt ruce - to ho ochrání před možnou infekcí.

Průběh akutních respiračních virových infekcí je takový, že kritické období s bolestmi hlavy, slabostí a horečkou připadá na první dny nemoci. Nemocná matka, která kojí novorozence, by měla být léčena velmi opatrně. Nachlazení během kojení oslabuje již tak nízkou imunitu, proto u ženy existuje vysoké riziko vzniku komplikací. U pokročilých forem je možný vývoj chronických onemocnění. Jakmile si matka všimne prvních příznaků nachlazení, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Jak léčit nachlazení u hepatitidy B?

Pokud máte nachlazení, neodkládejte návštěvu u lékaře - čím dříve vám lékař předepíše účinnou léčbu, tím nižší je riziko komplikací. Specialista vám řekne, co máte dělat, jak léčit nachlazení kojící matce a jaké léky můžete užívat. Konzultace se zkušeným lékařem je mimořádně nutná, pokud teplota trvá déle než tři dny a také jsou patrné známky zhoršení (zvýšení kašle atd.).

Obecná doporučení

Postupujte podle obecně přijatých doporučení pro léčbu virů, včetně léků a tradiční medicíny:

 • Soulad s klidem postele. Je bezpodmínečně nutné splnit tuto podmínku, i když máte jen rýmu ze všech projevů. Tělo dostane velkou zátěž a zbytek je důležitý lék, který pomáhá porazit nachlazení. Odpočinek na lůžku zkrátí dobu onemocnění a eliminuje riziko komplikací, jako jsou bakteriální infekce.
 • Pijte hodně. Splnění tohoto stavu pomůže zmírnit celkovou pohodu a sníží teplotu. Viry množí toxiny v těle, které způsobují bolesti hlavy a slabost. Můžete je „omýt“ z těla spotřebou velkého množství vody. Jejich činnost je oslabena teplou tekutinou. Pijte ovocné nápoje, kompoty více. Do čaje by se měl přidávat med, citron a maliny, ale pouze v případě, že je dítě alergické (více v článku: mohu jíst maliny s kojením?).
 • Prostředky tradiční medicíny. Odborníci v evropských zemích považují mnoho prostředků lékárničky za efektivní. Při kojení je možné použít šťávu z černého rybízu, která dokonale odstraňuje nepříjemné příznaky (nazální kongesci) a má také příznivý účinek na celé tělo, nasycuje ji vitaminem C. Pití čaje s citronem a medem může dokonce ulehčit bolest v krku (doporučujeme přečíst: je to možné matka pít čaj s citronem při kojení?). Pro udržení vitality těla použijte kuřecí vývar, který pomůže snížit tvorbu buněk zodpovědných za nachlazení - otoky a ucpaný nos..
 • Jíst dle libosti. Pokud není chuť k jídlu, nejezte. Pro udržení síly se doporučuje pít kuřecí vývar nebo jen pít hodně tekutin. Kvalita mateřského mléka nebude ovlivněna..

Antivirová činidla

Mnoho existujících antivirových léků se s jejich úkolem vůbec nezabývá, protože ovlivňují člověka pouze v psychologickém smyslu. Některé léky nelze během kojení použít - mezi ně patří Remantadin, Arbidol, Ribovirin a další.

Homeopatické léky ještě nezískaly svou důvěru a nemají pochybný terapeutický účinek. Mezi jinými jmenujeme Anaferon, Oscillococinum, Aflubin a další. Někdy obsahují alkohol, který může nepříznivě ovlivnit množství mléka, které žena má. Také některé léky mohou u dítěte vyvolat alergii..

Důvěru získali nejúčinnější a nejbezpečnější léky, které zahrnují lidský rekombinantní alfa interferon, například Viferon a Grippferon. Používejte je pouze podle pokynů..

Antivirová léčiva jsou účinná pouze na samém začátku onemocnění, kdy je nemoc soustředěna na sliznice. Toto období se vyznačuje kýcháním, kašlem a rýmou. Během jednoho dne se virus akutního respiračního viru dostane do krve a antivirová léčiva se stávají neúčinnými, dokonce narušují regeneraci a vytvářejí nadměrné zatížení těla.

Antipyretika

Pokud hodnoty na teploměru překročí značku 38,5 ° C, měli byste začít užívat antipyretika. S dobrou tolerancí se nedoporučuje snižování teploty. Tělo, zvyšující teplotu, zahajuje nejúčinnější boj proti virům, takže jeho srážení pouze oslabuje tělo a prodlužuje dobu hojení.

Proti běžnému nachlazení

Chcete-li zmírnit nepříjemné příznaky v nose během kojení, použijte léky k úlevě od otoku ze sliznice, což pomůže obnovit normální dýchání a pokračovat v léčbě „pohodlně“. Použití vasokonstrikčních kapek nebude pro dítě škodlivé, takže matky je mohou bezpečně používat při jejich léčbě.

Mezi hlavní účinné látky při léčbě nachlazení patří:

 • Naphazolin. Mají nejkratší období „akce“ - toto je „Naftizin“, „Sanorin“.
 • Xylometazolin. Průměrná doba „práce“ fondů je 8–10 hodin. Rozlišují se mimo jiné „Galazolin“, „Ximilin“, „Otrivin“.
 • Oxymetazolin. Ze všech vazokonstrikčních léků jsou to nejúčinnější. Jejich akce trvá až 12 hodin. Vyberte si mezi Knoxpray, Nazivin, Nazol.

Pro bolest v krku

Pro matku, která kojí dítě, by ideální volbou pro bolest v krku byly místní antiseptika. Pro oplachování můžete použít zakoupená řešení nebo vyrobená doma. Hexoral, jodinol, chlorhexidin dobře pomáhají. Opláchnutí mořskou solí a pár kapek jódu bude mít dobrý účinek..

K uvolnění bolesti v krku na krátkou dobu mohou resorpční tablety, jako například Strepsils, Sebidin. Kojící matky mohou také vyhledat pomoc od sprejů „Kameton“, „Chlorofyllipt“, „Camphomen“, které mají pouze lokální účinek a nepřecházejí do mateřského mléka..

Chlorofylliptový sprej pomůže léčit bolest v krku, ale neprochází do mateřského mléka. Je jedním z nejlepších léků pro léčbu krku kojící matky.

Proti kašli

V boji proti kašlu kojící matky se můžete uchýlit k přírodním produktům - například s tymiánem, lékořicí, marshmallow, břečťanem atd. V lékárnách jsou nabízeny ve formě sirupů nebo tablet..

Během laktace není zakázáno užívat léky na bázi ambroxolu. Nejúčinnější bude mít inhalaci s touto látkou. Pohodlné provádění postupů pomocí rozprašovače. „Ambroxol“ působí pouze na sliznici dýchacích cest a nevstoupí do systémového oběhu a do mateřského mléka.

Je velmi důležité léčit nachlazení a nezapomenout na pohodu. Úleva přichází třetí den se správnou terapií, ačkoli některé příznaky mají tendenci přetrvávat až 7-10 dní. V případě pochybností o změně kašle nebo kvalitě hlenu z nosu byste se měli poradit s lékařem o radu, abyste se vyhnuli komplikacím - angíny, zánět vedlejších nosních dutin a pneumonie.

Ošetření za studena kojení

Uprostřed sezónních infekcí je snadné zachytit virovou nebo bakteriální infekci. S příznaky nemoci chodí lidé do lékárny a kupují léky se syntetickými formami. Ale jak zacházet s nachlazením pro kojící matky, aby rychle odstranily příznaky a nepoškodily dítě?

Opravdu, kromě silného pití, vitamínů a inhalací, terapeuti často předepisují farmakologická léčiva. Přehled lékárenského trhu, domácí léčebné metody vám pomohou vybrat bezpečný léčebný režim.

Očkování přírodou

Pediatrové se domnívají, že matčina malátnost během kojení není důvodem k přenosu dítěte na umělé krmení. Pro mírné onemocnění stačí spoléhat na biologické obranné mechanismy stanovené přírodou.

Při nachlazení může být dítě kojeno, protože spolu s infekčním agens vstupují do krevního oběhu také protilátky produkované tělem matky. Tento proces je srovnatelný se zavedením antigenního činidla, které vytváří stabilní imunitu vůči infekci..

Co dělat s antibiotiky

Vasokonstrikční, antivirová léčiva se syntetickými formami pro kojení jsou kontraindikována. Výjimkou je těžká forma nachlazení v kojící matce. Je nerozumné odmítat léky, když se vyhlídka na komplikaci objeví dopředu. Lékař předepisuje povolená antibiotika, která pronikají do mléka v malém množství:

 • přípravky skupiny penicilinů - ampicilin, amoxicilin;
 • cefalosporiny - zinnat, fortum;
 • makrolidy - sumamed, vilprafen.

Ta ve velkém množství vstupuje do těla dítěte, ale nemá negativní dopad na zdraví.

Zakázaná léčiva

Pokud jsou kmeny rezistentní na výše uvedená antibiotika, předepisují se toxičtější analogy. V tomto případě je zřejmá odpověď na otázku: je možné kojit dítě s nachlazením.

 1. Aminoglykosidy - gentamicin, netromycin, kanamycin snižují sluch a funkci ledvin.
 2. Tetracykliny nepříznivě ovlivňují tvrdou tkáň.
 3. Sulfanilamidy způsobené zvýšeným bilirubinem způsobují jadernou žloutenku.
 4. Fluorochinolony uvolňují strukturu chrupavky.
 5. Lincomycin narušuje funkci střev.
 6. Clindamycin vyvolává pseudomembranózní kolitidu.
 7. Chloramfenikol s chloramfenikolem ovlivňuje kardiovaskulární systém a kostní dřeň.

Po dobu léčby nachlazení kojící matky, nahraďte přirozené krmení směsí, přidejte probiotika. K tomuto účelu použijte struk s malou dírkou srovnatelnou s průměrem struku. Pro udržení laktace každé mléko exprimujte každé 4 hodiny, včetně noci. To stimuluje produkci prolaktinu, který je zodpovědný za laktaci..

Léčebné funkce

Širokospektrální činidla nemají selektivní selektivitu a ničí prospěšnou mikroflóru. Po kurzu je tělo bezbranné proti jakékoli infekci. Důsledky antibiotické terapie se projevují ve formě dysbiózy - narušení mikrobiální rovnováhy. Správné ošetření kojící matky s nachlazením a minimalizování účinků terapie:

 1. Nepředepisujte svůj vlastní lék. Vhodnou terapii a dávkování si může zvolit pouze lékař..
 2. Snižte dávku. To nebude mít požadovaný účinek a prodloužení zotavení..
 3. Pijte antibiotikum, když dítě saje nebo bezprostředně po procesu.

Terapie se provádí pod lékařským dohledem, zejména pokud máte ARVI během prvních 2 měsíců po narození. V této době je oslabený organismus nejzranitelnější. Vzhledem k tomu, že při užívání antibiotik jsou protilátky syntetizovány až po 4 dnech, během této doby podporují tělo fyzioterapií, vitamíny a dostatkem tekutin..

Léčba nachlazení u kojící matky zahrnuje dodržování určitých podmínek. Urychlují zotavení a chrání před komplikacemi. Nejprve si všimněte odpočinku v posteli. Chcete-li omezit otok sliznic nosních cest, spejte na vysokém polštáři. Udržujte okna v režimu větrání a dávejte pozor na vlhkost vzduchu. V zimě suchý vzduch silně vysychá sliznice, což komplikuje dýchání.

Pokud není zvlhčovač, umístěte vodu do blízkosti baterie v široké misce. Chcete-li zlepšit dýchání nosem, pomocí phalang ukazováčků stiskněte akupunkturní body na spodní části nosní dírky. Podložky předmažte mastí Dr. Mom nebo balzamem mentolu Zvezdochka. Okolo domu uspořádejte cibuli a česnek nakrájený na kousky. Dezinfikují vzduch a snižují riziko infekce..

Jaké léky může kojící matka s nachlazením

Výsledky klinických studií týkajících se účinku klasických léků na tělo dítěte je jen málo. Ve většině případů nebyly provedeny vůbec. Existují však osvědčené bezpečnostní prvky. Tyto léky pro kojící matky nachlazení zastavují příznaky infekce a zvyšují bariérové ​​síly..

Alergii však může vyvolat i bezpečný bioformule, takže ji začněte užívat s minimální dávkou. Chcete-li snížit práh hrozby, vyberte jednozložkové formulace. Bylo prokázáno, že k negativní imunitní odpovědi často dochází po užití kombinovaných léčiv. Nejlepší léky proti chladu pro kojící matky:

 1. Lysobact - přírodní antiseptikum, které ničí membránu patogenních mikroorganismů. Absorpční tablety mají terapeutický účinek při akutních akutních respiračních virových infekcích, zvyšují imunitu. Užívejte s pyridoxinem..
 2. Imunomodulační a antivirové vlastnosti chřipky jsou známy všem. Při absenci alergií jsou povoleny pro těhotné ženy a děti.
 3. Účinek čípků Viferon je způsoben antibakteriální aktivitou, inhibicí syntézy RNA a DNA virů, exprimovanými imunomodulačními vlastnostmi.

Co jiného může kojící matka pít s antivirovým nachlazením? Laferobion se do tohoto seznamu přidává ve formě inhalačního roztoku, aerosolů, čípků a kapek. Aflubin a oscillococcinum se objevily na farmaceutickém trhu relativně nedávno a odborníci nesouhlasí. Aby nedošlo k ohrožení zdraví dítěte, během laktace se bez nich obejděte. Remantadin na černé listině, Arbidol, Groprinosin.

Jak snížit teplotu kojící matky s nachlazením

Teplo je důsledkem boje těla s infekcí a intoxikací a nepředstavuje ohrožení zdraví. Některé kmeny umírají i se zvyšující se teplotou o několik divizí. Pokud jsou ukazatele na teploměru nad 38,50, má smysl užívat lék. V klasických případech pijte studenou vodu a teraflu. Tablety se syntetickými formami jsou však pro kojence nebezpečné.

Na radu televizního lékaře Komarovského pro léčbu nachlazení u kojící matky zvolte paracetamol a ibuprofen. Uvolňují teplotu, anestetizují, poskytují protizánětlivé účinky, jsou ledvinami zcela vylučovány z těla. Pokud je to nezbytně nutné, vezměte aspirin v minimálních dávkách. Vzorec způsobuje metabolické poruchy u dítěte.

Silný nápoj

Jak snížit teplotu chladem na kojící matku, pokud nepřesáhne 38 stupňů? S hodnotami subfebrilu zkuste třít octem nebo vodkou, vypít více čaje:

 • s citrónem;
 • maliny;
 • lípa a máta:
 • brusinky;
 • černý rybíz.

Bobule jsou přírodní antibiotika. Obsahují hodně vitamínu C a mají patogenní účinek. Teplé pití zvyšuje odolnost těla, chrání před dehydratací, čistí krev. Med, citron, maliny však mohou vyvolat alergii. Ovocné a rybízové ​​ovocné nápoje, ovocné kompoty bez cukru, lipový čaj, šípková infuze přinese mimořádné výhody. Pokud je dítě náchylné k diatéze, pijte slabě vařené čaje nebo horké mléko, abyste zlepšili laktaci.

 1. Chcete-li připravit infuzi lipových nebo máta listů, vložte do 2 šálků vroucí vody 2 lžíce se sklíčkem ze surovin, nechte 30 minut pod vzduchotěsným krytem.
 2. Přidávejte strouhané bobule pouze do teplého čaje, abyste vitamíny uchovali na maximum.
 3. Rozdrcená dogrose v termoskách a namočená na několik hodin.

Jaké léky mohu pít pro kojící matku s nachlazením a kašlem?

Doprovodná reakce na zánět zahrnuje čištění sliznic dýchacího traktu od cizích elementů po mikroflóru průdušek. Podle tradice začíná proces suchým slzným krkem proti kašli, který po 2-4 dnech přechází do mokra. Pokud má kojící matka nachlazení a nezemře déle než 2 týdny, vezměte si sirupy. Specialista předepisuje 1-2 léky ze seznamu povolených.

Kompozice obsahují extrakty rostlinných složek bez chemických inkluzí. Mějte na paměti, že mnoho z nich nemá bezpečnostní certifikáty. Skutečnost, že klinické zkoušky nebyly provedeny, píší výrobci v pokynech.

Co může kojící matka s nachlazením ze sirupů:

 1. Herbion s jitrocelem a slézem.
 2. Gedelix s výtažkem z břečťanu.
 3. Elixír prsu, tussamag, dr. Máma za očištění průdušek.
 4. Z homeopatických léků: stodální, spící, bronchicum, synecode.

Kategoricky zakázáno: bromhexin, codelac, codterpin, broncholithin. Vzhledem k nedostatku správných informací je velmi vzácné předepisovat: Falimint, Coldrex Night, Libexin. Stojí za to vzdát se kapek proti kašli - mají mnoho syntetických inkluzí.

Jaké léky mohu vzít pro kojící matku s nachlazením od kašle v tabletách

Ambroxol, Lazolvan, Ambrobene obsahují účinnou látku ve vzorcích - Ambroxol, který je absorbován v mikrodózách v mléce. Její bezpečnost byla prokázána mezinárodním výzkumem. Skupina léčiv je dostupná ve formě tablet a tekutin. Neméně efektivní fluimucil nebo ACC s aminokyselinou acetylcystein.

Jak léčit nachlazení mámě pomocí farmakologických nosních látek

Rhinoviry vždy útočí na sliznice dutin. Tento proces je doprovázen edémem, nosní kongescí, silným svěděním. Lékaři nepovažují rýmu během laktace za subjektivní příznak a do komplexní terapie zahrnují kapky a spreje. Pokud se rinitida neléčí, může způsobit zánět maxilárních dutin, zánět středního ucha..

Před kapáním nosu vyčistěte dutiny od tajemství a zvlhčete sliznici. K tomuto účelu použijte mořské roztoky, jako je aqua maris, solný roztok, nosol. Alternativně lze čisticí prostředek připravit doma smícháním 1 lžičky. sůl a kapka jodu ve sklenici filtrované vody. Roztok napipetujte pomocí pipety nebo pomocí bubliny s tryskou ze síťoviny. Douching s injekční stříkačkou je nepřijatelný: pod tlakem vstoupí tryska do sluchové trubice a poté do středního ucha. Výsledkem je, že se k infekci přidá otitis media..

Kombinujte kloktání. Furacilin nebo hexoral odstraní pot, bonusy „Lizobact“, „Strepsils“ zjemňují hrdlo. Ekologicky šetrné roztoky lugolu a jeho derivátů inhibují patogenní mikroby, dezinfikují nosohltanu.

Nosní kapky

Co dělat, když kojící matka dostane nachlazení, jak rychle odstranit nádchu a výpotek? Kapky Vasokonstriktoru přicházejí k záchraně.

 • Výplach nosní sliznice vypláchněte vitaminem, pinosolem s extrakty z eukalyptu, máty peprné a jehličnatého etheru. Prostředky jsou s přecitlivělostí na jednu ze složek zakázány.
 • Nazivin, noxpray mají první stupeň nebezpečí. I přes minimální průnik do mléka někdy způsobují zvýšení tlaku a zvýšení pulsu. Podle doporučení výrobce spotřebujte do 3 dnů.
 • Fenylefrin (nasol) mají kombinovaný vzorec s dekongesivním účinkem, nezpůsobují negativní reakce. Ukázáno matkám a dětem.
 • Alergodil a azelastin druhé generace s nízkým procentem v mléce s alergickou rinitidou zmírňují nosní ucpání za 10 minut.

Kojící matky s nachlazením mohou být přijaty: galazolin, tizin, flutikason, mometason, azelastin. Ve srovnání s moderními drogami jsou tradiční naftyzin a farmazolin mnohem nebezpečnější..

Aerosoly

Sprej "Nazarel" nové generace s minimální absorpcí v mléce má decongestant a antimikrobiální účinky a je absolutně bezpečný. Chcete-li snížit koncentraci účinné látky, použijte ji po krmení.

1. Hexoral vzhledem k obsahu hexetidinu potlačuje patogenní mikroflóru po dobu 12 hodin.
2. Protizánětlivé účinky Tantum Verde mohou matky používat dětem každé 2-3 hodiny, aniž by se obávaly následků.
3. Nasaval eliminuje svědění, alergické příznaky, otoky.
4. Chlorofyllipt se vyznačuje antibakteriálním složením a protizánětlivou aktivitou. Pro odstranění sucha namažte dutiny olejem.

Inhalační terapie

Kojící matka může být léčena nachlazení pomocí léčivých párů. Inhalace je jednou z topických metod pro ztenčení sputa, které vylučuje ucpání nosu a hrdlo. S pomocí rozprašovačů vytvářejících aerosol se účinné látky usazují na sliznicích dýchacích cest. Mají cílený terapeutický účinek, prakticky bez vniknutí do krve.

Pokud neexistuje zařízení, proveďte staromódní postup, sedí nad pánví a schovávejte ručníkem. Další možnost - svinout nálevku vyrobenou ze silného papíru, vložit ji do výlevky konvice.

Jak dýchat

Aby se vyloučila možná rizika, vdechujte páry 1-2 minuty. Chcete-li dodat léčivé páry k zamýšlenému účelu, zhluboka se nadechněte nosem a vydechněte ústy.Není-li imunitní reakce, strávte 10 minut 3-5 kapkami ve 3 l vody.

 • při teplotě nad 37,2;
 • potíže s dýcháním
 • časté krvácení z nosu.

Pro inhalaci s hepatitidou B jsou vhodné:

 • alkalická minerální voda;
 • expektoranční roztoky s mukolytickým účinkem: lazolvan, ambroben, ACC, fluimucil;
 • se silným kašlem - bronchodilatanci: troventní, berolualní, 1% lidokain;
 • bakteriální infekce - ceftriaxon solným roztokem a fluimucil s rozpouštědlem;
 • nachlazení vážené bronchopulmonálními chorobami - miramistin a decasan bez ředění;
 • pro prevenci akutních respiračních virových infekcí - imunomodulátory: interferonový prášek pro smíchání s vodou, čistý derivát.

V případě lidokainu, který přeruší akutní kašel, zvolí lékař správnou dávku.

Rostliny a estery

K inhalaci použijte infuze sušených bylin ze šalvěje, levandule, eukalyptu, heřmánku, máty. Účinné jsou vícesložkové antiseptické sbírky, které mají synergický účinek. Byliny jsou dezinfikovány, mají hojivý účinek na rány, díky čemuž bolest v krku zmizí, otoky v nosních pasážích ustupují a dutiny jsou zbaveny hlenu. Recept na fyto-roztok pro inhalaci je jednoduchý: nalijte 2 polévkové lžíce trávy a nechte 20 minut.

Pokud jste před těhotenstvím přecitlivělí na určité složky, nepoužívejte estery anýzu, kmín, hřebíček, čajovník. Pokud nejste alergičtí, vyhledejte pár olejů z santalového dřeva, eukalyptu, cedru, jedle nebo bergamotu..

Aby se inhibovala patogenní flóra a antivirová profylaxe, připravte kaši z cibule a česneku. Poté vymačkejte hmotu, přidejte šťávu do vody v poměru 1:10. Mějte na paměti, že jsou suché, takže se střídají s jinými roztoky, například s minerální vodou. Borjomi zjemňuje, vyvolává výtok sputa, je bezpečný pro alergiky. Mnoho z nich dýchá sodu, ale při kašlání alkalie vyschne sliznice velmi silně. V boji proti suchému kašli je efektivní složení 2 kapek máty, cedru, levandule v 0, 5 vodě.

Co jiného může kojící maminka léčit nachlazení

S ARVI, anginou plísní, rýmou, horkými koupelemi nohou. Pod vlivem tepla se periferní cévy rozšiřují. Tohle vede k:

 • urychlit průtok krve;
 • pokles otoků v katarálních ložiskách;
 • zvýšené laktace.

Reflexní účinek na chodidla usnadňuje nosní dýchání, zmírňuje další subjektivní symptomy. Aby byl fyzioterapeutický postup prospěšný, neprovádějte jej při zvýšených teplotách. Pokud máte srdeční problémy, může tepelný stres způsobit tachykardii..

Jak můžete léčit nachlazení pomocí HS v horkých koupelích nohou:

 1. Suchá hořčice přidaná do misky s vodou zvyšuje účinek zahřívání.
 2. Bobkový list a roztok manganu dezinfikují vodu.
 3. Mořská sůl odstraňuje otoky a únavu.

Po fyzioterapii v noci otřete záda a nohy tukem jezevce. Kromě toho ji vypijte na lačný žaludek na lžíci před jídlem, zapijte horkým mlékem nebo vitamínovým čajem.

Domácí terapie: Populární recepty

Jak zacházet s kojící matkou s nachlazením, je-li její ucpaný nos? Vraťte domácí dechovou masti s česnekovou cibulkou zdarma. Recept: Zahřát ½ šálku rostlinného oleje ve vodní lázni, smíchat se lžičkou nakrájené zeleniny. Po 2 hodinách zfiltrujte a namažte sliznice nosu.

Ošetření krku

Použijte zbývající slupku kloktat. 2 lžíce. l Vaří se 450 ml vroucí vody a nechá se 4 hodiny stát pod víkem. Proveďte postup 6-7 krát denně. Pro vypláchnutí hrdla použijte:

 • heřmánkový čaj - lžíce sušených květin na sklenici;
 • šťávy z černého rybízu, brusinek, brusinek, zředěné vodou 1: 1;
 • roztok jodu a fyziologického roztoku;
 • čajová houba.

Účinně opláchněte šťávu z červené řepy. Natřete kořenovou zeleninu na struhadle, nalijte 1 polévkovou lžíci octa jablečného moštu, nechte několik hodin. Filtrujte hmotu a kloktadlo pomocí infuze.

Pokud je obtížné polykat, proveďte obklady. Namočte plátěný ručník do horké vody, ovinte jej kolem krku a připevněte ho na 20 minut. Tvaroh můžete pokládat na suchou látku s tenkou vrstvou a pak postupovat analogicky. Ponechte aplikaci několik hodin.

Proti kašli

Tradiční lék na léčbu respiračních infekcí je ředkvička z černé ředkve

 • vyjměte kůru a nakrájejte zeleninu na kostky;
 • do nádoby přidejte pár lžiček medu;
 • zakryjte plavidlo gázou;
 • nech to vařit.

Při kojení nahraďte apiloprodukt cukrem. Alternativní možnost: odřízněte horní část, vystřihněte část jádra, zalijte písek a počkejte, až se šťáva objeví v díře. Pít čajovou lžičku ano 5krát.

 1. Během dne může kojící matka chytit studený koktejl z nachlazení. Vařte 7 kusů sušeného ovoce po dobu 5 minut ve 200 ml mléka a použijte ve 3 rozdělených dávkách.
 2. Půl kilogramu otrub, vařte vroucí vodou, namočte pod víko, dokud se neochladí, napněte. Vezměte tekutinu po celý den.
 3. Nalijte půl sklenice rozinek do termosky s vroucí vodou, namočte po dobu 30 minut. Do kompotu přidejte pár polévkových lžic šťávy z cibule, pijte v noci najednou. Užívejte léčivý nápoj každý druhý den.

Z běžného nachlazení

Recept číslo 1. Pohodlně brouste březové pupeny. Scoop 3 lžíce. l fytomasy, smíchejte se 100 g másla a poté na kamnech 50 minut ztmavněte. Zmáčkněte směs a nechte koláč stlačit. Používejte produkt 4krát denně. Podle předpisu se do tekutiny přidá 200 g medu, ale aby nedošlo k vyvolání diatézy u dítěte, obejděte se bez něj.

Recept číslo 2. Ledvinové ledviny (60 g), vařené 2 minuty v půl litru mléka, posilují imunitu a urychlují regeneraci.

Recept číslo 3. Do vroucího mléka přidejte 30 g másla a 1/3 lžíce sody, šlehačku. Aniž byste čekali na var, vyjměte hmotu. Doporučený denní příspěvek - 4krát.

Z těžkého kašle

Kojící matka s nachlazením trpícím záchvaty suchého kašle, směs pórů je užitečná. Bílé části rozemelte, naplňte pečeným mlékem, trvejte alespoň 3 hodiny. Pijte lžičku zákusku 6krát.

 1. Smíchejte 70 g lipových květů a 50 g tymiánu. Trvejte na tom, 20 minut, v noci.
 2. Nalijte lžíci borových pupenů do termosky nalijte 200 ml vroucí vody. Na začátku útoku vypijte 2 doušky.
 3. Místo čaje se vaří luční jetel květiny - 2 lžíce na konvici.
 4. Řez 5 cm od kořene zázvoru, nasekejte, vařte v termosku. K potu stačí 3 skleničky. Vitaminizujte nápoj citronem.
 5. Nalijte 1 pánev do hrnce, promíchejte 2 neloupané cibule, nalijte sklenici cukru a vařte 60 minut. Použijte 100 g.

Výše uvedené recepty vám pomohou vybrat možnosti léčby a nepoškozují dítě. Během hromadné infekce zkuste být na přeplněných místech. Vždy udržujte imunitní systém v dobrém stavu. Chcete-li to provést, dodržujte dietu, pijte více vitamínových nápojů, zkuste dostatek spánku.

Kojení studená

Léčba nachlazení u matky s laktací

Máma zima během kojení, jak nakazit dítě, jak zacházet, jaké léky jsou pro dítě přijatelné a neškodné? Když jsme nemocní, není to velký problém. Víme, že vše proběhne za 7-10 dní. Když se však objeví odpovědnost za život jiného malého stvoření, objeví se různé obavy.

Nedávno, před několika desítkami let, byla nachlazení během kojení důvodem pro dočasné zrušení laktace. Někteří lékaři doporučili, aby ve dnech nemoci bylo dítě zcela převedeno do kojenecké výživy. Jiní doporučovali jednoduše vyjádřit. Vyvarené mléko uvařte a dejte dítěti.

Moderní lékaři souhlasí s tím, že nachlazení během kojení není důvodem k odmítnutí přirozeného krmení dítěte. Je však samozřejmě nutné dodržovat některá preventivní opatření při styku s dítětem. Například před přijetím dítěte a zejména před krmením je vhodné si umýt ruce. Větrejte byt, ve kterém se často nacházíte. A ihned během krmení používejte lékařskou masku. Nebo si udělejte gázu. Obvazy je také třeba pamatovat na změnu.

Nachlazení s GV mlékem se nepřenáší z matky na dítě. Alespoň v rozsahu, v jakém má dítě příznaky nemoci. Spolu s mateřským mlékem však dítě dostane protilátky proti této infekci, což přispěje k rozvoji dobré imunity. Přerušení krmení je nutné pouze tehdy, je-li ve mateřském mléce nalezen ve vysoké koncentraci stafylokok aureus. A nekrmte to nemocným prsu. S největší pravděpodobností je zasažena mastitidou. Někdy se mýlí za virovou infekci. Proto je vhodné navštívit lékaře nebo ho zavolat doma, pokud se objeví příznaky zánětu prsu a zvýšená tělesná teplota.

Zbývá jen zjistit, jak léčit nachlazení během kojení u matek, které drogy jsou povoleny? Před začátkem užívání si samozřejmě musíte přečíst pokyny pro jednotlivé léky. A nezapomeňte informovat lékaře, že jste kojící matka. Jak tedy může tato taktika změnit léčbu.

Nicméně u většiny léků předepsaných lékařem mohou pokyny obsahovat varování, že byste neměli pít během těhotenství a kojení. Tímto způsobem jsou výrobci jednoduše zajištěni. Ale ve skutečnosti je to to, co může kojící matka dostat z nachlazení beze strachu.

Hlavní věc není začít léčit antibiotiky bez konzultace s lékařem. Mnoho z nich je kontraindikováno při laktaci. A pokud nejsou kontraindikovány, mohou u dítěte způsobit poruchu stolice. Kdy jsou zapotřebí antibiotika? Pokud existuje bakteriální infekce. Například analýza moči a ultrazvuk ledvin diagnostikují pyelonefritidu, angínu, mastitidu. Existuje mnoho povolených antibiotik. Ale během léčby lékaři obvykle doporučují užívat další léky ke zlepšení střevní mikroflóry. Měly by procházet do těla mateřským mlékem k dítěti a mírně vyhladit možné vedlejší účinky antibiotické terapie ve formě průjmu nebo zácpy. Deriváty chloramfenikolu, deriváty fluorochinolonu, jsou kontraindikovány u nastávajících matek. Tyto léky negativně ovlivňují krev a krevní systém dítěte..

Léčba nachlazení u matky kojením, pokud se jedná o virovou infekci, by měla být symptomatičtější. To znamená, že příliš aktivně „zacházet“ za to nestojí.
Pokud se teplota zvýší, můžete užívat kojení za studena jako Paracetamol a Ibuprofen. Tyto léky se vylučují v malém množství do mateřského mléka. Neměly by se však používat při teplotách pod 38,5 stupňů, protože to může zpomalit zotavení.
Při kojení je velmi dobré používat nachlazení lidová léčiva, jako je tření těla hadříkem navlhčeným v teplé vodě. Velmi užitečný je také hojný teplý nebo dokonce přijatelně horký nápoj, protože pomáhá rychleji odstraňovat toxiny z těla, pomáhá snižovat teplotu a dobrý příliv mateřského mléka..

Co vzít s chladnou mámou během kojení, pokud má špatný nachlazení? Pokud se těhotným ženám doporučuje, aby zvlhčovaly a vypláchly nosní dutinu nemedikováním, mohou kojící ženy již používat vazokonstrikční drogy: Nazivin, Fornos, Rinostop atd. Ale ne déle než 3-5 dnů, jinak se situace s rýmou jen zhorší..

Otázka, jak léčit nachlazení během kojení, když se bolest v krku a kašel, lékaři také obvykle shodují, by terapie měla být symptomatická. Antibiotika jsou předepisována pouze pro anginu pectoris, což dokazuje výsledek setí z krku. A v jiných případech dost opláchnutí. Možná antiseptické látky - „chlorhexidin“ nebo „Miramistin“, pokud jsou dobře snášeny a nezpůsobují podráždění. A od kašle můžete použít různé prostředky, které zředí hlen. To je, pokud je kašel již mokrý. Například Ambrobene, Mukaltin. Velmi užitečným postupem bude vdechování navlhčeného vzduchu..

ARI a ARVI obvykle uplynou za 7-10 dní. Zdálo by se to krátce, ale v žádném případě byste neměli přestat kojit. Poškodí to matku i dítě..

Jak nenakazit dítě chladem během HS?

Tělo ženy, která se nedávno stala matkou, je nejzranitelnější vůči různým virovým onemocněním. Důvod spočívá v oslabené imunitě a chronické únavě..

Během kojení by však měla být zvláštní pozornost věnována i malým negativním změnám zdravotního stavu. Koneckonců, jakékoli katarální nemoci zasáhnou nejen ženu, ale i tělo dítěte.

První příznaky onemocnění u hepatitidy B

K infekci těmito nemocemi nejčastěji dochází horním dýchacím traktem, který je u mladé matky již přetížen, protože k produkci mléka je zapotřebí hodně kyslíku. Proto by při prvních známkách virové respirační infekce měla žena přijmout opatření zaměřená na její rychlé zotavení. První příznaky nachlazení jsou:

 1. silná slabost;
 2. únava;
 3. tinnitus nebo přetížení;
 4. rýma
 5. bolest krku;
 6. horečka;
 7. kašel, kýchání.

Běžná nachlazení zpravidla netrvá déle než 10 dnů, ale pokud během ní nezačnete léčit, můžete situaci ještě zhoršit a vyvolat výskyt závažnějších onemocnění..

Zda prsa s herpesem na rtu?

Ženy často během laktace objevují malé průhledné bubliny naplněné tekutinou na rtech. Po 3 až 4 dnech praskly a na jejich místě se vytvořila hustá kůra, pod kterou se sliznice regenerují..

Taková nachlazení se nazývá opary a nejčastěji vyžaduje pouze místní ošetření. S výskytem takových vyrážek není nutné kojení přerušit nebo dokonce přenést dítě do specializovaných směsí.

Vzhled oparu v ústní dutině je obvykle doprovázen jen mírným svěděním. Použití speciálních mastí a gelů vám umožní rychle a bezpečně léčit nachlazení.

Je možné krmit dítě mlékem a jak nakazit dítě??

Až do poloviny 20. století se všeobecně věřilo, že při nejmenším náznaku nachlazení by mělo být dítě odstaveno okamžitě a jeho kontakt s infikovanou matkou by měl být co nejvíce minimalizován..

V roce 1989 WHO Newsletter publikoval informace, které byly zcela v rozporu s tím, co bylo dříve šířeno. Od té doby všichni pediatři a kojení specialisté trvali na tom, že žena může nejen při nachlazení nejenže, ale musí přirozeně krmit své dítě.

Proto není nutné ukončit laktaci. Naopak, imunita dítěte se posílí, protože bude produkovat speciální protilátky.

Aby nedošlo k nákaze nachlazením, je nutné pečlivě dodržovat pravidla osobní hygieny, pravidelně ventilovat místnost a provádět mokré čištění. A samozřejmě nesmíme zapomenout na vhodné léky.

Podívejte se na video o tom, zda můžete pokračovat v kojení, pokud máte nachlazení:

Stanovisko Komarovsky

Autoritativní lékař - Evgeny Komarovsky obecně věří, že slabé nachlazení během laktace, naopak, je užitečné pro dítě, pomáhá zlepšit fungování jeho imunity. Z tohoto důvodu bude při následné infekci tělo dítěte mnohem snáze zvládnutelné s touto nemocí.

Tento poctěný specialista věnuje zvláštní pozornost skutečnosti, že léky pro léčbu nachlazení by měl vybírat pouze specialista. Doporučuje používat lidová léčiva pouze jako doplňková opatření.

Podívejte se na video, na kterém jsou nejlepší léky na nachlazení a kojení:

Kdy se při krmení poradit s lékařem?

Hlavní důvody kontaktování specialisty jsou:

 • zhoršování zdraví každý den;
 • vzhled nových známek nachlazení;
 • selhání léčby.

V takových situacích musíte co nejdříve vyhledat lékaře. Pouze on, po přezkoumání a absolvování nezbytných testů pacientem, bude schopen předepsat správnou a bezpečnou léčbu pro dítě a matku.

Jak odstranit první příznaky nemoci během laktace?

Nejjednodušší způsob, jak léčit virové respirační onemocnění v počáteční fázi jeho vývoje. Kromě toho je v tomto případě riziko pro zdraví dítěte minimální. Základní principy pro odstranění časných známek nachlazení jsou:

 • použití velkého množství teplé kapaliny;
 • pravidelné zvlhčování vzduchu;
 • větrání místnosti;
 • použití schválených léčiv, nejlépe na rostlinné bázi;
 • zvýšit celkovou imunitu těla.

Obecně je rané ošetření nachlazení:

 1. Při správném poklesu teploty, pokud stoupne nad 38,5 stupně. Nejlepší je použít Paracetamol, který je neškodný pro kojící matku a její dítě..
 2. K odstranění nazální kongesce je nejlepší použít Vibrocil nebo Xylometazolin.
 3. Se suchým kašlem a bolestmi v krku, kromě silného pití, pomáhají také speciální pastilky.
 4. Když sputum opouští průdušky, můžete použít pouze sirupy, které neobsahují látku, jako je bromhexin.

Nezapomeňte na složitá antivirová léčiva, například Grippferon, který je ženám povolen během kojení.

Včasné ošetření nachlazení u ženy během laktace pomáhá nejen zlepšit její zdraví rychleji, ale také zabránit vážným komplikacím. Je nezbytné nejen přijímat včasná opatření zaměřená na zlepšení zdraví, ale měly by se používat pouze vhodné léky. Nevšímejte si návštěvy u lékaře, protože pouze skutečný odborník bude schopen sestavit skutečně účinný a bezpečný léčebný režim.

Běžné nachlazení během kojení u matky - léčba, prevence, lidová léčba

Přečtěte si také:

Kojení: základní tipy pro kojící matku

Mohu jít na sport při kojení a na jaký sport si vybrat?

Může hrozny kojit, výhody a poškození

Ahoj znovu! Dnes chci navrhnout k diskusi téma, které v rodinách s malým dítětem způsobuje velké znepokojení a vzrušení. Všechny matky se starají o zdraví svých dětí. Kojení je důležitou etapou života dítěte a matky.

Z mateřského mléka dítě dostává všechny potřebné a snadno vstřebatelné stopové prvky a vitamíny. Nabídka kojící matky během tohoto období by měla být vyvážená, protože to, co matka jí, dostane a dítě.

Matky jsou obvykle velmi bezpečné před chorobami jakékoli povahy, aby nepoškozovaly rostoucí tělo dítěte. Nachlazení během kojení u matky je alarmující pro celou rodinu. Bohužel není vždy možné se chránit. Co dělat, když máma onemocní?

1. Mohu kojit

Dokonce i nachlazení může být doprovázeno kašlem, horečkou, nazální kongescí nebo rýmou, bolestmi v krku, slabostí, bolestmi hlavy.

První myšlenka v tomto případě každé matky: je možné kojit dítě?

Mateřské mléko matky je nejspolehlivější ochranou a podporou pro imunitu dětí! V této situaci bude dítě nejvíce chráněno, protože s mateřským mlékem dostává imunoglobuliny a protilátky, které pomáhají malému tělu odolávat virům a infekcím.

Pro kojící matky jsou důležitá pravidla:

 1. Při nachlazení není třeba dítě vylučovat z hrudníku, aby ho nezbavovalo výživy a ochrany před viry;
 2. Musíte krmit obvyklým způsobem, aniž byste vyjadřovali mléko;
 3. Nesvařujte mateřské mléko, protože ztrácí léčivé vlastnosti a důležité vitamíny;
 4. S mateřským mlékem dostává dítě ohromnou imunitní podporu..

2. Lidové léky

Maminky se bojí brát i ty léky, které jsou povoleny, a pro běžné nachlazení si vybírají pouze lidová léčiva:

 • Čerstvá ředkvička šťáva pomůže kašel. Ředkvičky je třeba umýt, jemně vyjmout buničinu a nalít do středu med. Po 12 hodinách infuze si můžete vzít výslednou šťávu v jedné polévkové lžíci 4-5 krát denně.
 • Bolest v krku může být ošetřena kloktaly odvarem heřmánku, měsíčku nebo z roztoku mořské soli. Slabý nos vám může umýt nos.
 • Vdechnutí brambor pomůže vyrovnat se. Potažené brambory je třeba odvodnit. Poté zakryjte hlavu ručníkem a dýchejte asi 20 minut.
 • Ze studené aloe šťávy s medem dokonale pomáhá. Můžete také nasekat několik stroužků česneku, které jsou pak naplněny rostlinným olejem. Připravené kapky mohou být již uloženy v nose.
 • Pro nachlazení je důležitý hojný teplý nápoj. Dobře se na to hodí: čaje, čistá voda, stejně jako infuze rybízu, heřmánku, malinového listí, jitrocelu nebo šípků vařených v termoskách.

3. A pokud všechna stejná antibiotika?

Pokud se při běžném nachlazení objeví komplikace, možná budete potřebovat závažnější léčbu. Před několika desítkami let byla nemocná matka od dítěte izolována a na chvíli zastavila kojení.

Nyní bylo prokázáno, že kojící žena nemusí kojení přestat. I když dítě onemocní od své matky, bude trpět nemocí snadno a projde ji rychleji.

Ale nepoškodí dítě léky užívané matkou? Co lze vzít k léčbě? V dnešní době, s moderní úrovní vývoje medicíny, tento problém již není zvláštním problémem.

Obvykle všechna antibiotika použitá k léčbě nejsou nebezpečná pro použití během kojení. A i když v průběhu kojení existují instrukce pro kontraindikace, vždy se můžete poradit se svým lékařem a předepsat vhodný analog, který je kompatibilní s kojením..

Nyní existují dokonce celé seznamy léků, které podrobně popisují všechna rizika spojená s užíváním konkrétního léku, jakož i jejich povolené analogy.

Co nelze udělat:

 1. Užívejte léky bez konzultace s kvalifikovaným odborníkem;
 2. Překročte přípustnou dávku;
 3. Self-medikovat při vysoké teplotě.

Nepatrná část účinné látky léčiva může dosáhnout mateřského mateřského mléka, které dosáhne nejvyšší koncentrace do dvou hodin po podání. Během maximální koncentrace léku můžete správně naplánovat režim krmení a léčby nebo exprimovat mléko. Je snazší vytvořit vhodný rozvrh, pokud už dítě užije doplňkové potraviny, může být doba prodloužena na 4-5 hodin.

Pokud je nemoc velmi závažná a vyžaduje použití zakázaných léků, musíte k udržení úrovně laktace každých 3,5 hodin exprimovat mateřské mléko. Virové infekce nežijí déle než týden, proto by to neměl být důvod pro odmítnutí kojení.

4. Prevence nachlazení dítěte

Během kojení bude léčba nachlazení nejúčinnější, pokud budete dodržovat některá doporučení:

 1. Je známo, že viry jsou přenášeny vzduchovými kapičkami, a proto je pro ochranu dítěte před infekcí nutné nosit masku. A vyměňte ji každých pár hodin.
 2. Větrání a čištění za mokra jsou škodlivé pro viry, takže tato preventivní opatření jsou užitečná co nejčastěji..
 3. Na čerstvém vzduchu a při procházkách je zdraví dítěte aktivně udržováno. Táta, dědeček nebo babička se mohou s dítětem projít, pokud maminka onemocní.
 4. Je důležité nepřestat kojit, protože dostává imunoglobuliny a protilátky proti infekci mateřským mlékem, které jej chrání před nemocí.
 5. Používejte alternativní metody léčby opatrně. Některé složky mohou u dítěte vyvolat silnou alergickou reakci. Pokud není alergie, mohou být v boji proti nachlazení použity lidové prostředky.

Důležité! Kojení zahrnuje společné spaní v noci pro pohodlí matky a dítěte. Nicméně během období užívání sedativních nebo studených léků na spaní byste měli spát odděleně se svým dítětem v noci. Protože takové léky mohou v noci snížit pozornost dítěte.

5. Co si slavný doktor Komarovsky myslí o nachlazení

Pokud nachlazení znamená známky respirační virové infekce: mírné zvýšení teploty, rýmu a kašel, pak není možné zastavit průběh virové infekce česnekem, medem nebo citronem. Lidové léky - jít více jako možnost psychoterapie, když „musíte něco udělat“.

Při prvních známkách infekce byste se měli oblékat tepleji a zároveň zajistit přístup k chladnému a vlhkému vzduchu, často si opláchnout nos normálním fyziologickým roztokem, vypít hodně teplé vody: čaje, kompoty, minerální vodu. Při krmení by měla být použita gázová maska. Je také důležité často ventilovat místnost, protože viry rychle hynou v chladném vzduchu..

Podívejte se na video s Dr. Komarovským o nachlazení v kojící matce zde:

Jak na to? Myslím, že na to přišli trochu. Opravdu se těším na nové odběratele mého blogu, pozvu vaše přátele!

Články O Neplodnosti