Hlavní Bolest

Porod v multiparousu

Ahhhh. něco, co začínám panikařit. B 36 týdnů. V Mon byl vyšetřen v nemocnici, krk je pootevřený. Včera jsem byl nějakým způsobem mokrý se štěrbinou a dnes jsem si všiml, že na papíře je nějaký hlen, naposledy tam byla asi 0,5 cm rovná hrudka. Taková baculatá, průhledná žlutá. Nic jiného neobtěžuje, dokonce ani školení. Všechno se nedostanu na NG?

Naposledy mi doktorka v porodnici ukázala v den porodu, zůstala na rukavici. Já vím, v primiparas a za 4 týdny to může odejít.

Náš výběr

Ve snaze o ovulaci: folikulometrie

Doporučeno

První známky těhotenství. Ankety.

Sofya Sokolova publikovala článek v Příznaky těhotenství, 13. září 2019

Jak korek odchází před porodem ve vícerozměrném stavu?

I když narození ženy není první a ona už prošla procesem porodu a porodu, je těhotenství stále plné děsivých procesů a problémů. Zejména jedním z těchto problémů je oddělení korku, které předpovídá bezprostřední narození dítěte. Mnohočetné je třeba zvlášť opatrně, protože obvykle jsou druhé a následující porody rychlejší a rychlejší než první a časový interval mezi korkem a porodem může být kratší.

Jak se korek před dodáním?

Korek je hustá sraženina hlenu, která po celou dobu těhotenství uzavírá cervikální kanál. Tato sraženina zabraňuje infekcím a vlivu nebezpečných vnějších faktorů během těhotenství. Tato zástrčka je přítomna u všech žen od prvních týdnů těhotenství a téměř do narození.

Nejčastěji tento hlen opouští ženské tělo před porodem a může to být několik hodin před narozením dítěte nebo několik dní. Přitom nezapomeňte na následující:

 • barva korku se může lišit - od zcela bezbarvé po nažloutlou nebo růžovou a někdy dokonce hnědou;
 • v hlenu mohou být obsaženy krvavé pruhy, které jsou naprosto normální, protože se vytvářejí během ničení krevních cév s růstem dělohy;
 • příznaky korkových výtoků někdy zcela chybí nebo se mohou projevovat malými bolestivými pocity v dolním břiše.

Korek může jít po částech a výtok je podobný těm, které žena obvykle pozorovala v prvních nebo posledních dnech menstruace. Pak má hlen hustší strukturu. Objem se nemění a celkový objem korku je až asi 3 polévkové lžíce hlenu s různou hustotou. Navíc, pokud je v sekretech hodně krve, nebo jsou-li zcela tekuté, je to příležitost obrátit se na lékaře k naléhavé konzultaci, protože tento příznak je předzvěstí krvácení.

Jak dlouho je korek před dodáním normální?

Je možné, že korek nechodí po porodu a přichází již s plodovou vodou v procesu porodu. Pokud neodešla, pak s tím není nic špatného a nic kritického se nestalo - hlen, který během celého těhotenství chránil dítě v děloze, jednoduše vyjde během porodu. Uvnitř korku však rozhodně nezůstane.

Čas od korku po dodání se může pohybovat od několika minut do týdne. U vícečetných dětí je spravedlivé poznamenat, že otevření děložního hrdla u nich je rychlejší a doba práce se zkrátí asi o 2 až 3 hodiny. Mezi prvním a druhým narozením již není žádný rozdíl a korek odchází ve vícenásobném manželství stejným způsobem jako v prvním narození.

Poté, co korek odešel, je nutné zdržet se dlouhých výletů a důležitých věcí. Místo toho byste měli zkontrolovat balíčky shromážděné v nemocnici a být připraveni kdykoli jít do zdravotnického zařízení, protože velmi brzy se dítě narodí. Pokud však během prvního porodu bylo několik dní od korku do porodu, pak byste neměli okamžitě odletět do nemocnice - můžete počkat na první kontrakce doma a potom porodit. Je lepší strávit těchto několik dní přípravou dětského pokoje a vhodných podmínek, za kterých se matka a novorozenec vrátí po propuštění z nemocnice.

Pokud žena po stažení korku pociťuje bolest v břiše, je nauzea a zvracení a objevuje se krvavý výtok, pak je naopak nutné poradit se s odborníky, aby včas poskytli lékařskou pomoc.

autor-expert: Ekaterina Nikolaevna Merezhko,
Moderátorka pro prenatální těhotné ženy

Líbí se vám článek? Do komentářů napište svůj názor.

Harbingery reprodukční

Bez ohledu na to, jak přesně gynekologové určují datum narození, zasáhnou faktory, které jej změní. Mohou odpovědět na otázku ohledně načasování narození dítěte, které se velmi bojí o nastávající matky, včetně samy o sobě. To vyžaduje, abyste naslouchali sobě a rozpoznali předchůdce této události..

Co jsou předchůdci porodu

Pro mnohočetnou ženu je důležité vědět, že všechny procesy spojené s porodem budou mnohem živější než poprvé. To je obzvláště cítit, když je mezi dětmi malý věkový rozdíl. Nástup příznaků nebo prekurzorů porodu u vícečetných dětí začíná po 36 týdnech vývoje plodu. Jsou obzvláště akutní krátce před startem - několik dní. Pokud jste citliví na změny v těle, můžete poznat čas, kdy jdete do nemocnice.

Je důležité vědět, že každá žena je zvláštním světem. Pokud se něco stane jednomu, není nutné, aby ten druhý byl stejný. Příznaky porodu během druhého těhotenství se mohou projevovat různými způsoby. Některé jsou silně vyjádřeny, zatímco jiné se neobjevují vůbec - vše je velmi individuální. Není třeba se obávat nepřítomnosti a přítomnosti prekurzorů porodu a běhání u gynekologa.

Charakteristické příznaky blížícího se porodu v multiparousu

Ženské tělo je postaveno moudře. Na konci těhotenství začíná příprava na proces porodu. Probíhají hormonální změny, které usnadňují průchod všech fází vzhledu dítěte. To vše přispívá ke vzniku předchůdců práce v multiparousech. Charakteristické jsou:

 • nervozita;
 • prolaps břicha;
 • poruchy spánku;
 • výtok sliznice;
 • periodické kontrakce;
 • vypouštění vody;
 • změna chování dítěte;
 • poruchy stolice;
 • zvýšená aktivita mámy.

Prolaps břicha

Kdy břicho padne před porodem? Všechno to začíná jeden až dva dny před časem, kdy dítě spadne do pánve matky. Navenek to není vždy patrné, zejména pokud má žena solidní stavbu. Pokud je dlaň umístěna mezi prsní a břicho matky, břicho se snížilo. Spíše to matka pochopí pro další příznaky:

 • dýchání je snazší;
 • pálení žáhy přejde - plod netlačí na bránici;
 • časté močení začíná - stiskem močového měchýře;
 • objeví se bolesti zad - krátká, ostrá bolest, když dítě bolí nervy;
 • mít problémy se spánkem.

Existují lidová znamení, jak rozeznat pohlaví nenarozeného dítěte podle tvaru břicha. Ačkoli to lze vidět pomocí ultrazvukového vyšetření, ženy jsou zvědavé porovnat výsledky. Předpokládá se, že ostrý žaludek naznačuje, že se narodí dědic. Pokud je pás rozmazaný, těhotenství je dokonce vidět zezadu - čekejte na dívku. Břicho je široké, vypadá jako meloun a je vysoko.

Korkový výboj před dodáním

Dokud dítě žije v lůně, je chráněno před okolním prostředím a infekcemi sliznicemi. Před narozením odchází a připravuje dělohu na začátek porodu. Všechno se může stát za týden, za pár dní. V některých případech začíná výtok z korku během porodu. V multiparous, děloha se otevře rychle, tak tento symptom signalizuje, že porod nastane během nemnoho dnů.

Předchůdci porodu ve vícerozměrném stavu se objevují velmi individuálně. Korek si můžete všimnout ve sprše nebo na toaletě. Tento proces může trvat několik dní. Budou to slizovité gelové sraženiny. Vycházejí v částech nebo v celku. Objemově - asi dvě lžíce. Alokace se liší barvou:

Křečovitá bolest

Asi tři týdny před narozením mají ženy kontrakce. Říká se jim školení - připravují děložní hrdlo pro nadcházející událost. Kontrakce nezpůsobují nepohodlí, nepřinášejí bolest. Hlavní věc je, že se neliší v pravidelnosti a periodicitě. Zlepšení stavu pomůže svíčky s papaverinem, dohodnuté s lékařem. Další věcí jsou pravidelné boje. Takové předchůdce práce ve vícerozměrných signálech naznačují, že práce začala.

Maminka, která čeká druhé dítě, si vždy nepamatuje vlastnosti kontrakcí. Chcete-li je odlišit od školení, měli byste znát vlastnosti kurzu. Je nutné shromáždit se v nemocnici v případě:

 • stažení plodové vody před kontrakcemi;
 • jejich vzhled v pravidelných časových intervalech;
 • zkrátit interval mezi kontrakcemi;
 • zvýšení bolesti;
 • delší trvání kontrakcí.

Vypouštění plodové vody

Jak začíná druhé narození? Často k tomu dochází s příchodem prekurzorů - vypouštění plodové vody, zejména u vícesložkových. Všechno se může stát okamžitě, bez bolesti. Amniotická tekutina někdy praskne matným tlesknutím. K tomu může dojít kdykoli. Doporučení v tomto případě je naléhavě do nemocnice, protože situace představuje nebezpečí pro život dítěte.

Chování dítěte

Předchůdcem prenatální situace je změna chování plodu. Dítě se uklidňuje, cítí se, jako by se chystal jít ven na světlo. Hlava je sevřena v pánvi matky, velikost plodu neumožňuje aktivní a volný pohyb. To neznamená, že tyto pohyby zcela chybí. Maminka by měla tento proces sledovat, protože omezený počet pohybů naznačuje nedostatek kyslíku, což je pro dítě nebezpečné. Před samotným narozením se dítě, které se připravuje na vzhled, začne aktivně pohybovat.

Hnízdní instinkt

Hormonální změny, ke kterým dochází v posledních dnech před porodem, způsobují u matky násilnou aktivitu. Tento předzvěst porodu se nazývá instinkt vnoření. Žena začíná úklid, připravuje pokoj pro dítě a snaží se dokončit práci. Všechno se děje ve vysokých náladách. Zdá se, že se třepotá a nedívá se na působivou velikost břicha. Ona je ohromena pocitem štěstí a radosti v očekávání důležité události, i když je mnohonásobnou matkou.

Poruchy stolice

Dalším významným předzvěstí je porucha stolice. Před narozením jsou aktivovány hormony, které uvolňují svaly a připravují je na proces porodu. Totéž se stane s gastrointestinálním traktem. Uvolněné střevní svaly způsobují průjem. Zácpa v této době je vzácná událost. Vše je často doprovázeno nevolností, zvracením. Tělo je čištěno, připravuje se na porod. Ženy se tohoto stavu často bojí, protože si myslí, že byly otráveny. Všechny příznaky signalizují, že se dítě objeví příští den.

Jiné známky nástupu práce

Budoucí matka se může dozvědět o tom, jak porod začíná u mnohočetných žen. Harchingers druhého narození se objevují najednou nebo jeden po druhém. Během tohoto období je třeba zůstat v klidu, být vyrovnaný a pozorovat změny v těle. Přibližování termínu u vícerozměrných dětí je možné určit pomocí značek. Signály, že je čas porodit, jsou:

 • ztráta váhy;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • vzhled nevolnosti;
 • zvýšená nervozita;
 • vylučování kolostra z hrudníku;
 • nedostatek otoků;
 • obtížné cestování
 • pubická bolest.

Vlastnosti průběhu druhého a následného porodu u žen

Stojí za zmínku, že opakovaná práce je mnohem rychlejší než ta první. Pokud po narození prvorozeného uplynuly asi tři roky, tělo si pamatuje, jak se všechno stalo. Proces porodu netrvá dlouho. Důvodem je následující:

 • děložní hrdlo se otevírá rychle;
 • svaly se snáze napnou;
 • bolest se snižuje
 • předčasné pokusy jsou vyloučeny;
 • lepší duševní přístup;
 • žádné obavy.

Je třeba zvážit rizikové faktory u vícečetných žen. Pokud se tělo rychle zotaví po narození druhého dítěte, pak následná porodnost vede k jeho vyčerpání. Těhotenství může nastat s komplikacemi, pokud:

 • zánětlivé procesy;
 • Císařský řez při prvním narození;
 • věk matky nad 30 let;
 • komplikace po prvním narození;
 • několik plodů;
 • různí rodiče rhesus.

Video: jak kontrakce začínají v multiparousech

Zjistěte, jak začíná zrození prvorozeného, ​​jak jej určit.

Našli jste v textu chybu? Vyberte to, stiskněte Ctrl + Enter a my to vyřešíme!

Jaké jsou předchůdci porodu v multiparousu


Příznaky předčasného narození u vícerozměrných dětí se téměř neliší od prvních. Častěji se však následující porod vyvíjí rychleji, a proto ne každá nově rodící žena bude schopna rozpoznat blížící se porod podle charakteristických znaků.

A ano, drahé matky, nezapomeňte, že před začátkem porodu stojí za to připravit vše, co pro dítě potřebujete. A k tomu musíte předem vědět, co pro novorozence potřebujete poprvé. K této otázce by se mělo přistupovat velmi pečlivě, po podrobném prostudování toho, jaké oblečení si koupit, kterou mateřskou pumpu je lepší vzít, do kterých obálek dát dítě atd..

Známky a funkce

Těhotenství trvá v průměru 280 dní a přibližné datum narození se počítá tak, že podle porodnických údajů se ukázalo, že žena je těhotná ještě před oplodněním. Ultrazvukové zařízení je konfigurováno stejným způsobem..

A ačkoli je gestační věk neustále kontrolován, není možné vypočítat správné datum narození. Když žena porodí v době určené jejím gynekologem, existuje jen velmi málo shod. Obzvláště často se druhá narození začínají předčasně..

Důvodem je skutečnost, že při opakovaném porodu se svaly děložního čípku stávají pružnějšími, takže se neotevřují tak bolestivě a mnohem rychleji. První zkušenost se proto nemusí vždy hodit..

Harbingers blízkého narození

O předchůdcích bezprostředně narozených se toho hodně napsalo, zdá se, že o nich budou budoucí matky vědět ze srdce. Ale přesto se někdy mýlí a přicházejí pozdě do nemocnice.

Obvykle začínají od 38. týdne. Jaké jsou znaky k rozpoznání bezprostředního porodu, zda musí být nutně podobné příznakům, které se vyskytly v předchozím porodu. Budoucí vícečetné matky by neměly nechat ujít výskyt následujících příznaků.

Prolaps břicha

Po 38 týdnech se břicho začne posouvat dolů, protože tón břišního tisku je mírně snížen. Toto jsou první známky porodu u multiparousů. Dítě se tedy hlouběji ponoří do pánevní oblasti. Pokud se tyto příznaky mohou začít vyskytovat měsíc před porodem, při opakovaném porodu může břicho klesnout jen za několik dní.

V souvislosti s prolapsem břicha se snadněji dýchá, prochází dechová dech, protože vyvíjí menší tlak na vnitřní orgány, ale tlak na spodní břicho se zvyšuje. Chůze a posezení v této době je velmi obtížné, chůze se stává jako kachna. Je těžké spát, protože jakékoli držení těla způsobuje nepohodlí. Těžká pálení žáhy může začít..

Cork hlen výtok

Hlenová zátka je svým vzhledem podobná vaječnému bílku. U některých má nahnědlou barvu, jako by byla potřísněna krevními pruhy. Pokud je ovoce velké, může korek vycházet z bavlny, ale častěji vytéká ve velmi malých, téměř nepostřehnutelných částech, špinavém spodním prádle..

Když odejde, mohou se objevit bolesti v podbřišku, připomínající onemocnění před nástupem menstruace. Když si těhotná žena všimla oddělení děložního hlenu, neměla by se vykoupat ani plavat v bazénu, protože je možné iniciovat dítě. Výtok z korku je jedním z hlavních příznaků blížícího se porodu v multiparousu.

Kontrakce

"Imaginární" kontrakce jsou ve pocitech podobné skutečným, pouze intervaly mezi nimi jsou mnohem větší. V reálných bojích se žena nejprve cítí velmi nepohodlně, pak se jejich intenzita zesiluje. Prodlužují se v čase a intervaly s každou hodinou se zkracují.

Pocity během kontrakcí jsou takové, že žena cítí, jak se svaly protahují na maximum, poté na krátkou dobu postupně oslabují a znovu se protahují. Mnohočetná žena chápe, že porod je již velmi blízký, měly by se začít brzy.

Vypouštění plodové vody

K vypouštění plodové vody dochází během jedné z kontrakcí, praskání bublin a vody začínají vytékat. Bolest způsobená prasknutím močového měchýře se necítí. Někdy se žena probudí, když je postel již úplně mokrá, protože vody vícesměrné vody mohou zaplavit silný proud.

Pokud se voda začala odklonit před výskytem rytmických kontrakcí, měli byste naléhavě jít do nemocnice, není čas na reflexi.

Plodové pohyby

Motorická aktivita plodu se mění. Blíží k porodu, začne se pohybovat méně, někdy není žádný pohyb po dlouhou dobu. Důvodem je skutečnost, že děloha je velmi přeplněná a dítě se prostě nemá kam otočit.

Blíže k porodu, buď úplně ustoupí, nebo se začne aktivně pohybovat a postupuje k porodnímu kanálu. Míchání může být někdy velmi intenzivní. Takže se připravuje na své narození a snaží se „nacvičit cestu ven“.

Vnoření

Nastávající matka, která pociťuje blížící se porod, začne byt aktivně připravovat pro dítě: je připravena odfouknout všechny prachové částice a dezinfikovat celý dům. Žena začne žehlit oblečení dítěte. Toto chování se nazývá - vnoření instinktu..

Žena, i vícenásobná, chce v tuto chvíli odejít do důchodu, snít o svém dítěti. Zdá se, že prošla všemi nemocemi, už není únava. Svému prvorozenému věnuje více pozornosti..

Poruchy stolice

Hormony práce aktivně ovlivňují střeva a provádějí jeho předběžné očištění. Proto před porodem začíná časté močení a uvolněná stolice. U některých žen dochází k mírným křečím v břiše, někdy se může objevit nevolnost a zvracení..

Taková porucha stolice je také začátkem porodu, hormony ovlivňují trávicí systém. Žena by se neměla shromažďovat na infekčním oddělení, ale při narození, i když neměla takové prekurzory při prvním narození.

Ostatní harckerové

Jen den před důležitou událostí se u vícerozměrových dětí objevují další známky porodu, jako například:

 • Pocity chladu a zimnice;
 • Snížená chuť k jídlu;
 • Hubnutí o jeden až dva kilogramy;
 • Zmizení otoku.

Je důležité nezapomenout, že při opakovaném porodu znamenají předchůdci počátek předčasného porodu. Čím menší je mezera mezi narozeními, tím rychlejší následná narození prochází, protože sledují dříve vypracovaný scénář. Proto mohou být všechny známky nástupu práce u multiparousů méně výrazné.

Nezapomeňte si přečíst článek o tom, kolik by dítě mělo jíst za 1 měsíc. Správná výživa dítěte je koneckonců klíčem k jeho dobrému zdraví!

Video pro nastávající matky

Tento příběh vám řekne, jak začíná narození vícečetných porodů..

Co je korek u těhotných žen a jak to jde před porodem u prvorozených a zkušených matek

Průchod ochranného hlenu před porodem v nulliparousu se projevuje charakteristickými příznaky a je považován za punc, který naznačuje, že se dítě narodí ze dne na den. Jak korek před porodem přichází v primiparous, existují nějaké rysy v multiparous - všechny tyto otázky budou podrobně diskutovány níže.

Cork hlen výtok

Mechanismus toho, jak korek odchází před porodem, je primitivní, jednoduchý. Pod vlivem specifického hormonu se krk v průběhu času rozšiřuje, díky čemuž se v něm nahromaděné slizové tajemství vytlačuje.

Co je korek během těhotenství??

Kojenecká čepice je přirozená překážka, která chrání plod a zabraňuje vstupu infekce. Bezprostředně po početí, pod vlivem hormonů, se v lumenu krku vytvoří zvláštní tajemství, které časem zesílí. Sliz je vytlačen, protože krk se stává širším a pružnějším - takto korek vychází před porodem v primiparech.

Jak k tomu dochází u primiparů?

Je-li nastávající matka nulliparous, nemusí pochopit, jak korek odchází před porodem. Paušální částka je často vytlačena v době, kdy jde na záchod. Proto mnoho primiparousů nevidí výtok, cítí se, jako by něco vyšlo zevnitř.

Korek není vždy začátek práce

Zjištění, že korek se pohybuje během těhotenství, je jednoduché. Výtok má charakteristický vzhled - hustou sliznici s výraznými krvavými vměstky. Někdy je barva nečistot:

To je také druh normy, takže by neměly vznikat nepokoje. Kolik porodu začne během těhotenství po odchodu korku závisí na vlastnostech ženského těla.

Existují nějaké funkce v multiparous?

Průchod sliznice v multiparousu se projevuje stejnými příznaky jako u prvorozených. Pokud je mezera mezi narozením prvorozeného a druhého dítěte malá, slizovitá hrudka často vyjde větší, protože krk se stal trochu širším.

U těhotných žen je vždy korek?

Klást otázku - zda korek vždy před narozením odejde na primipary a znovu porodí, stojí za to gynekologa. Doktor určitě odpoví - vždy, absolutně pro každého. Mukózní hrudka se vyrábí k ochraně plodu před pronikáním patologické mikroflóry a negativním vlivem vnějších faktorů. Pokud si zadržená matka neuvědomuje, jak vypadá sliznice při odchodu, znamená to, že při odmítnutí prostě neviděla sraženinu. Někdy je sliznice v primiparous a porodu opakovaně vyloučena během porodu.

Odpověď na otázku, zda porod může začít bez uvolnění ochranného hlenu, jednoznačná - mohou: prostě to vyjde v době produktivní práce.

Může to vyjít po částech?

Mnoho těhotných žen porodících první nebo druhé drobky se zajímá, zda korek může po částech zmizet. Kus se nejčastěji propukne okamžitě, ale někdy je po částech oddělen. Ve druhém případě jsou na prádle patrné malé části výboje, ve kterých jsou krvavé nebo žlutobílé inkluze..

Jak vypadá korek??

Výtok je podobný jako u slizničních sraženin měřících 15 - 20 mm. Jakou barvu je korek u těhotných žen považován za normální, řekne lékař. Barva je považována za přirozenou:

 • béžový;
 • krémová žlutá;
 • bílý;
 • hnědý;
 • transparentní se světle růžovými inkluzemi krve.

Jak korek u těhotných žen odchází před porodem a jaká je jeho barva, závisí na průběhu těhotenství, přítomnosti akutních a chronických patologií v historii a dalších faktorech. Výtok, který má zelený nádech, by měl být ostražitý - jasný příznak infekce. Takto vypadá oddělení korků během těhotenství.

Po kolik práce začne po korku?

Je těžké říci, kolik dní před porodem korek odchází. K největšímu odmítnutí dochází ve třicátém osmém týdnu. Kromě toho není významný rozdíl v tom, jak ochranný hlen odchází poprvé před porodem a poprvé porodí. V obou situacích je tento proces pozorován přibližně ve stejnou dobu a je doprovázen podobnými příznaky..

Otázka se řeší podobně, kdy čekat na porod, pokud korek zanechává po částech. V této situaci je všechno stejné. Mukózní hrudka se může oddělit několik týdnů před dlouho očekávaným okamžikem a během porodu se může uvolnit s plodovou vodou.

V každém případě, jakmile je patrné, že hlen vyšel, měli byste kontaktovat gynekologa a informovat ho o tom. Je důležité věnovat pozornost barvě korku. Neměl by být zelený a mít zápach. Pokud porod ještě nezačal po oddělení sliznice, je důležité sledovat hygienu pohlavních orgánů, kontrolovat pohodu a pokud dochází k pravidelným stahům, sejděte se.

Pocity v předvečer porodu. Harbingers

Kde začíná porod? Jak rozlišit falešné kontrakce od skutečných? Kdy odchází „dopravní zácpa“? Proč mě bolí záda? Zkušení sibmamové sdílejí svá pozorování a Nelly Mikhailovna AGAMYAN, porodník-gynekolog, hlavní lékař sítě MC „Ultrazvukové studio“ v Novosibirsku, říká, jaké symptomy mohou signalizovat blížící se narození ve 37–40 týdnech těhotenství.

Snížení břicha před porodem

Podíváte-li se na svou směnnou kartu, uvidíte při návštěvách lékaře čísla označená značkou VSDM (výška děložního fundusu). Tato měření pomáhají lékaři sledovat dynamiku vývoje dítěte - v průběhu těhotenství, jak matka roste, roste děloha, dosahuje nejvyššího bodu přibližně za 37 týdnů a poté začne klesat. Je to proto, že dítě jde na „nízký start“ a začíná se přibližovat k „východu“. Jeho hlava (na základě prezentace hlavy) se pohybuje na děložním čípku a nachází se v pánevní oblasti.

Sibmam zkušenosti:

Sweetmama

- Můj žaludek klesl 2 dny před porodem.

vánoční strom

- Ve 24 týdnech bylo moje dítě již nízké. Po 37 týdnech byla hlava již vložena do pánve. Doktoři se všichni obávali, že jsem například kýchl a okamžitě porodil. Jo, jak je to! Porodila jsem ve 39 týdnech po dobu 3 dnů a musela jsem udělat amniotomii, protože močový měchýř byl plochý.

Swetik

- 5 dní před porodem jsem pociťoval v žaludku nárůst těžkosti, myslel jsem si, že po přečtení knih mi hlava klesla. Něco tvrdě stisknuto. Následující den byl vyšetření hlavy potvrzen.

Prolaps břicha před porodem. Komentář odborníka

Výška děložního pozadí během těhotenství se zvyšuje asi o 1 cm za týden. Toto číslo dosahuje 37-40 cm do 37. týdne těhotenství a pár týdnů před narozením žaludek klesne o 2-3 cm, což se může stát během několika hodin. Faktem je, že v předvečer porodu je spodní část dělohy natažena a stává se měkčí. Z tohoto důvodu plod klesá a je přitlačován k dolní části malé pánve.

37–40 týdnů těhotenství jsou doprovázeny následujícími pocity:

 • úlevu při dýchání (děloha komprimuje hrudník tolik);
 • kreslení bolesti v podbřišku spojené s tím, že děloha a plod váží na spodní břicho celou svou hmotností;
 • nízká motorická aktivita dítěte - pohyby ve 37-40 týdnech těhotenství, pokud je břicho snížené, nejsou tak znatelné: je to proto, že dítě již zaujalo stabilní polohu před porodem a nemůže se otáčet, stačí jen pohnout nohama a pažemi.

Hubnutí a čištění střev před porodem

Mnoho těhotných žen je překvapeno, když zjistí, že hmotnost, o které je známo, že v posledním trimestru roste skokem a mezemi, se po 37–39 týdnech neočekávaně sníží o 1-1,5 kg. Ztráta hmotnosti je zvláště patrná, pokud je během těhotenství pozorován závažný edém. Nebojte se - to je naprosto přirozený proces a další známka toho, že setkání s dítětem není daleko.

Sibmam zkušenosti:

Nika

- Asi 2 dny před porodem jsem se začal cítit nevolně (dokonce jsem zvracel s Polinkou a jednoduše jsem se cítil nemocný s Leshkou) a (omlouvám se za podrobnosti) jsem měl volnou stoličku 3-4 dny a do narození. Tělo bylo očištěno.

MATKA A KOŠÍK M.

- Ráno jsem se probudil ve 4 a uvědomil jsem si, že mě bolí břicho. Skutečné je však trávení. Šel jsem, promiň, na záchod, tlačil. A až se ulevilo od žaludku, uvědomila si, že něco není v pořádku. Čas byl stanoven - kontrakce každých 7 minut probíhají jako hodinky.

Lucien

- Cítil jsem pokles břicha, ale. uvolněné stoličky 4-5 dní před dodáním! A bříško stále bolelo, nějak se zatáhlo. A pak vody odešly ráno a porodily večer.

Tamiri

- První známkou blížícího se narození byla, líto, průjem: asi 4 hodiny před porodem. Pak mě pustili dolů a po pár hodinách jsem porodila. Všechno!

Hubnutí a čištění střev. Komentář odborníka

Před porodem se tělo zbaví přebytečné tekutiny, což vede k mírnému úbytku hmotnosti. To se děje za účelem zahuštění krve a v budoucnu ke snížení její ztráty při porodu. Kromě toho již není zapotřebí další tekutina, která se dosud používala k výrobě plodové vody, a tělo se jí zbaví. Tento proces může být často doprovázen nejen zvýšeným močením po 37 týdnech těhotenství, ale také nevolností nebo průjmem. “.

Falešné (tréninkové) kontrakce

Jedním z nejdůležitějších příznaků, že se vaše děloha připravuje na nadcházející událost, je výskyt „prekurzorových“ kontrakcí. Obvykle nejsou bolestivé a cítí se spíše jako silné svalové napětí. Zdá se, že břicho v tuto chvíli „ztuhne“ a zmenšuje se a pak se postupně uvolňuje. Hlavním znakem, kterým lze tyto boje odlišit od skutečných, je jejich nepravidelnost. Vyskytují se v náhodných nerovných intervalech - pak se děloha stahuje několikrát denně, pak několikrát týdně. Nejčastěji si těhotné ženy všimnou výskytu takových tréninkových kontrakcí ráno a večer.

Sibmam zkušenosti:

Margarita

- Tři dny před narozením se ráno objevily falešné kontrakce - dokonce jsem se z nich probudil. Nebyli silní, ale rytmičtí, s intervaly 10 minut a 2 hodiny. Dalším zajímavým jevem - během týdne před porodem, při řízení autem, při skákání na hrbolcích jsem měl zřejmě v krční oblasti silný pocit bolesti. Zjevně tedy byl krk pootevřený.

e-katherine

- Moje tréninkové zápasy po dobu 2 týdnů začaly. Interval dosáhl 10 minut a po 1-2 minutách se zastavili. Pokaždé jsem začal nahrávat čas. A v den narození: ráno jsem se probudil z bolesti, myslím, že znovu, trénink. Šel jsem do sprchy. A pak jsem si uvědomil, že po sprše je to snazší (a obvykle po sprše, tréninkové zápasy zmizí), které mě nezachytí pětkrát při mytí.

murr1

- V předvečer narození bylo všechno jako obvykle, ale týden před tím jsem měl falešné kontrakce.

Falešné (tréninkové) kontrakce. Komentář odborníka

Po 37-40 týdnech těhotenství jsou tréninkové kontrakce nejdůležitějším znakem blížícího se porodu. Liší se od prenatálních kontrakcí nepravidelností a nízkou intenzitou. Jedná se o tréninkové kmeny dělohy, které se mohou objevit několikrát týdně, někdy i každý den. Takové kontrakce pomáhají vyhladit děložní hrdlo a zjemňují jej a připravují se na nadcházející porodu


Vyloučení sliznice v předvečer narození

Další předzvěstí raného porodu může být průchod sliznice - želé podobná hmota, která se během těhotenství vylučuje membránami děložního hrdla. Tato „zátka“ vyplňuje děložní hrdlo a chrání porodní kanál a plod před vzestupnou infekcí. V předvečer porodu začíná děložní čípek změkčit, mírně se otevřít a v důsledku toho může korek (ve formě bezbarvého, nažloutlého nebo mírně narůžovělého hlenu) jít před narozením - někdy se to může stát za týden, nebo dokonce ve dvou. Důležitý bod: po uplynutí korku byste se měli zdržet návštěvy bazénu, koupání v rybnících nebo dokonce koupání, protože to zvyšuje riziko získání infekce. Je lepší omezit se na sprchu.

Sibmam zkušenosti:

Jelena

- 10. července večer korek odešel bez jakýchkoli předběžných příznaků. 11 ráno začala voda vytékat, malé boje začaly odpoledne, dorazil jsem do porodnice směrem k porodní asistentce do 19 hodin, celou tu dobu jsem s ní telefonicky zůstal v kontaktu. Porodila 12. července ve 12,20. PDA byl 29. července.

Sweetmama

- Korek úplně odešel za 1 den (jeho první polovina šla za 2 týdny).

Lenok

- Můj korek vyšel postupně, vypadalo to jako výsledek prodlouženého výtoku z nosu, s pruhy krve.

Korkový výboj Komentář odborníka

Slizový výtok může signalizovat, že korek chrání dělohu a plod před vnějšími infekcemi. V rámci přípravy na porod zkapalňuje korek a začíná unikat. Je třeba mít na paměti, že tento příznak je individuální, v některých se korek odejde týden před narozením a pro někoho s nástupem porodu. Někdy mohou být tyto sekrece zaměněny s plodovou vodou. V tomto případě je třeba si uvědomit, že posledně jmenovaný neustále uniká a zesiluje mírným kašlem. Pokud máte stále pochybnosti, je lepší neprodleně konzultovat lékaře s amnio testem. “.

Bolest před porodem

V posledních týdnech před porodem si mnoho těhotných žen stěžuje na bolest v dolní části zad a v břiše. To je další známka toho, že se tělo intenzivně připravuje na porod: pánevní vazy začínají zjemňovat a protahovat se a zvyšuje se průtok krve do pánevních orgánů. Pocity jsou specifické, poněkud připomínají menstruační bolesti, ale uvědomení si, že v tuto chvíli se připravuje otevření „cesty ven“ pro dítě, je velmi snadné zažít nepříjemné pocity..

Sibm zážitek

Natalika

- V předvečer porodu se mi stáhly záda, žaludek byl „cítil“ a cítil jsem, jako by hlava mého syna byla už na samém východu. Další den v porodnici mě dlouho překvapilo, že první hodiny kontrakcí vypadají přesně takto.

Nata to.

- Bolí mě záda asi týden před porodem. Někdy se vyskytly falešné kontrakce, také asi týden. Ale obecně bylo všechno jako vždy. Jel jsem až do posledního dne. Šel jsem v neděli a v pondělí jsem porodil. Ale! Někde uvnitř jsem cítil, že rodím před PDR, a stalo se to.

Nerry

- Moje záda hrozně bolí. Vytáhl žaludek. A co je nejdůležitější - neúprosný pocit úzkosti.

Kariana

- A den před zády mě bolelo tolik, že jsem vylezl na zdi. Korek neodešel.

Bolest před porodem. Komentář odborníka

Po 37–40 týdnech těhotenství může nastávající matka mít bolesti žaludku. Příčinou tažných bolestí je obvykle nejen výhřez břicha. Faktem je, že blížící se počátku porodu těhotná žena prodlužuje a změkčuje klouby pánve, takže se dítě narodí svobodněji. Kromě toho může popíjet svaly a vazy, je to také příprava pánve na porodu.

Pud hnízda v předvečer porodu

V předvečer porodu dostává mnoho žen z přírody ještě jednu „zprávu“, že se dítě brzy narodí. Existuje nepotlačitelná touha z něj udělat útulného „hnízda“ a nastávající matka s velkým potěšením si vybere malé ponožky a vesty pro svého budoucího syna, dceru, vyšívací pleny, pletené čepice a přehoz, koupí nejměkčí a nejkrásnější povlečení v postýlce, pohodlný kočárek, teplou malou obálku, krajková deka, sada podbradníků a ta pěkná chrastítko! Další povinnou položkou „hnízdění“ je často úklid (nebo dokonce oprava). Po uspořádání dětského koutku, koupě věcí a „olizování“ domu si žena s úlevou povzdechne: můžete porodit. A... v tuto chvíli boje často začínají. "Vnoření" - neuvěřitelně šťastný čas, protože vám to připomíná, že váš sen o brzkém setkání s dítětem se stane skutečností!

Sibm zážitek

Nena

- Dva dny před narozením se stala aktivnější - oba časy začaly v celém bytě provádět velké úklidy, na které už dlouho neexistovala síla. Všiml jsem si, protože jsem četl tady na fóru, že se to stane - připravuje hnízdo. A už tu nebyli žádní zajatci.

Ekaterina

- Ve 39 týdnech, 5 dnech jsem se probudil s hrozným nárůstem síly a rozhodl jsem se, že je životně nutné vytrhnout všechny podlahy v domě. Pak jsem si uvědomil, že noc začne.

Yen

- Před dodáním jsem neměl žádné zvláštní pocity, kromě toho, že jsem jako polní myš tahal všechny výrobky z obchodu domů, posledních 10 dní. No, nemohl jsem se dostat z obchodu. Zvednu plnou tašku a přetáhnu ji, pak chápu, že ji nenechám dole, je to těžké, takže chytím taxi. Dvakrát jsem v taxíku přišel domů se šňůrkou.

Změny v pohody a náladě

Všechny změny v ženském těle v předvečer porodu jsou spojeny s hormonálními změnami. Na začátku těhotenství bylo hlavním úkolem těla uchovat a pečovat o bezpečnost dítěte. „Šéfem“ tohoto procesu byl hormon progesteron, který je během těhotenství produkován placentou. Na konci třetího trimestru začíná placenta stárnout a hladina progesteronu se postupně snižuje. Nyní první housle hrají ženské pohlavní hormony estrogeny, jejichž úroveň se zvyšuje s placentou a funkční maturací dítěte. Jsou to „estrogeny“, kteří jsou „zodpovědní“ za změkčení děložního hrdla, podvrtnutí a zvýšení citlivosti dělohy, což přispívá k její redukci. Taková hormonální „bouře“ může ovlivnit náladu a způsobit náhlé slzy nebo příliv radosti. Navíc v posledních týdnech před porodem se žena připravuje na závažné změny, obává se nadcházejícího narození, jedním slovem, vede bohatý emoční život. Dopřejte své nestálé náladě pochopením, protože takové změny nálady jsou také součástí přípravy na jedno z nejdůležitějších setkání v životě.!

Sibm zážitek

Cheshire Cat

- Nálada před porodem se mění ve směru, ve kterém chcete zabít každého, kdo alespoň naráží na téma „dobře, když už“. A v knihách mimochodem, často píšou, že jedním ze známek blížícího se narození jsou hormonální změny, doprovázené změnami nálady a pocitem, že je vše unavené, neexistují žádné síly, únava z pocitu nejistoty, netrpělivosti - když je dodávka konečně dokončena! Pravděpodobně v tom něco je, opravdu čekáte na porod, jako dovolená. Ale když začaly boje, už se neobávaly žádné obavy, které by předtím trápily, a jedna myšlenka - no, sláva vám, Pane - začala!

Změny v pohody a náladě. Komentář odborníka

Několik dní před porodem se mohou objevit pohodu a náladu nastávající matky. Někteří se obávají slzy, rychlé změny nálady, podrážděnosti, emocionálního zotavení. Kromě toho se může objevit silné pocení, zimnice, horečka, závratě. Tyto příznaky jsou způsobeny hormonálními změnami v těle těhotné ženy v předvečer porodu. Je důležité pochopit, že prekurzory práce po 37–40 týdnech nejsou začátky porodu. Pokud však takové příznaky cítíte, nenechávejte je bez dozoru. Nezapomeňte o nich informovat svého lékaře..

Narození někoho začalo bouřlivou zátokou?

gitana

- Moje první narození začalo v nemocnici. Předtím se korek o pár dní později odešel - ale podle mého názoru ho doktor jen zvedl. A pak několik dní bylo ticho, žádné známky blížícího se porodu - až do prvního pravidelného, ​​mírně bolestivého popíjení v bříšku v den narození. Všechno to začalo velmi hladce, měl jsem čas si zvyknout na to, že dnes večer trávíme noc se svým manželem a lékařem na porodnici.

Katik

- A neměl jsem ani harchingery ani padající bříško. Jen v noci ve 3 začaly kontrakce, ve snu jsem nemohl pochopit, proč bolí můj žaludek, jako při menstruaci. V 6 jsem se probudil, uvědomil si, změřil - interval mezi kontrakcemi je 5-7 minut.

O_l_g_a

- Nebyly tam žádné zvláštní pocity. Jako obvykle jsem snědl dobrou třešně na noc. probudil se ráno ze silných bojů.

knv2002

- V kurzech nám bylo řečeno, že prvorozenec zřejmě nic necítí. Korek a voda jsou samozřejmostí a nástup práce a dalších předchůdců u primiparů se nejčastěji projevuje špatně. I když chápu, že je to všechno individuálně.

Když korek vyjde - jak rozumět, pocity, co dělat

Jedním z těchto příznaků včasného porodu je oddělení a výtok sliznice. Většina nikdy o tomto jevu neslyšela, dokud se s ním osobně nesetkali..

Jak vypadá? Jaké jedinečné funkce lze zvýraznit? Jak jde korek, jaké pocity doprovází tento proces? Kdy porodit, pokud je korek odstraněn během těhotenství? Odpovědi na tyto otázky níže v článku.

Co je korek


Na konci posledního trimestru se každá budoucí matka seznámí s konceptem „korek během těhotenství“.

Pro většinu to není známé a je často doprovázeno obavami a spekulacemi. Nastávající matka okamžitě přemýšlí o tom, co tato struktura je a proč je potřebná..

Sliznice je hrudka želatinové látky. Ve svém jádru je to hustý hlen, který blokuje vstup do děložní dutiny. Jeho hlavní funkce je ochranná.

Zabraňuje vstupu infekcí, bakterií a jiných cizích těles do dělohy. Tato bariéra se začíná tvořit od okamžiku početí a přetrvává po celé perinatální období..

S blížícím se porodem se tato formace odděluje a opouští tělo a otevírá vstup do dělohy.

Symptomatologie procesu, vzhled výboje a doba trvání se u každého liší. Ne všechny ženy našli korek samy o sobě, takže se nebojte, pokud to vůbec nebylo.

Jak rozlišit vaginální výtok od korku


Aby bylo možné odlišit vaginální výtok od korku během těhotenství, musíte vědět, jak vypadá.

Mnoho budoucích tvrzení tvrdí, že je téměř nemožné zaměnit tyto 2 jevy kvůli zjevné vizuální odlišnosti.

Někteří si nevšimli žádné změny v povaze vaginálního výboje..

 • tlustý;
 • hustý;
 • umístěné v děložním čípku;
 • barvy mléčné až nahnědlé.

Zpravidla ženy korek snadno určují.

Pokud to nebylo nalezeno, je pravděpodobné, že to vyjde přímo při narození dítěte.

Zvukový signál byste měli vydávat pouze v případě, že výboj sestává z krve a je provázen bolestí. Všechno ostatní je variantou normálního vývoje procesu.

Jak vypadá korek?

Vzhled želatinové hrudky před dodáním lze určit až po jejím uvolnění. Jedná se o kulatý útvar hustého hlenu..

Barva je různá, od světle hnědé. Často obsahuje krevní kapičky, struny nebo je zcela narůžovělý..

Je důležité vědět, že vzhled hrudky je individuální. Nepřijatelná je zcela červená krevní barva hlenu.

Cork Trvání

Neexistují žádné přísné časové limity pro ukončení dopravní zácpy. K tomuto procesu zpravidla dochází přibližně 2-3 týdny před dodáním.

Pro některé to může jít na měsíc nebo přímo v den narození. To není odchylka.

Je důležité pochopit, že únik korku je velmi individuální proces..

Možné onemocnění během vypouštění korku

Ve většině případů je tento proces asymptomatický. Vyvstává tedy otázka, jak pochopit, že korek ustoupil.

To se obvykle děje ráno během záchodu. Žena ve spodním prádle objeví dostatečně velké množství sliznic.

Pokud odpovídají načasování výtoku a vzhledu, pak stojí za to mluvit o tom, že slizniční bariéra opustila děložní hrdlo.

Někdy může být tento proces doprovázen mírnými tažnými pocity v dolní části břicha, ale nepřináší ženě těžké nepohodlí..

Příznaky, při kterých musíte co nejdříve navštívit lékaře:

 • silná bolest v břiše;
 • velké množství krve;
 • nevolnost;
 • zvracení
 • ztráta orientace v prostoru;
 • ztráta vědomí.

Nebezpečí otevření korku příliš brzy

Někdy se stává, že tato formace opouští tělo mnohem dříve, než je datum splatnosti. Toto je alarm, který vyžaduje okamžitou hospitalizaci..

Předčasné uvolnění ochranného hlenu je považováno za období těhotenství kratší než 37 týdnů. Ve všech případech to nenaznačuje možnou patologii, ale někdy začíná časné předčasné narození..

Musíte vědět, co dělat, pokud korek odešel brzy:

 • uklidnit se a zabránit panickým útokům;
 • co nejdříve navštívit lékaře;
 • v případě potřeby jděte do nemocnice.

Proč musíte sledovat vzhled odletého korku

Korekce je považována za průhledný korek, různé odstíny od mléčné až nahnědlé. Závisí to na individuálních vlastnostech těhotného těla..

Přestože je tento proces fyziologický a nepřekračuje normu, lékaři jsou vždy žádáni, aby hlásili, kdy k němu došlo a jaký byl hlen..

To je důležité, protože vzhledem ke vzhledu lze poměrně přesně předpovědět, kdy dojde k porodu..

Známkou toho, že k narození dítěte dojde v příštích několika dnech, je přítomnost krvavého šíření v hlenu.

Co dělat po propuštění kusu hlenu

Poměrně často, když objevil korek, paniku ženy a neví, jak postupovat. Musím běžet do nemocnice nebo zůstat doma, sdělit lékaři, zda je možné se přestěhovat? Tyto a mnoho dalších otázek trápí nastávající matku.

Průchod ochranné zátky z ženské vagíny je předzvěstí blízkého počátku procesu porodu.

Incident musí být okamžitě oznámen lékaři. Na základě doprovodných symptomů bude schopen odhadnout, kdy čekat na doručení a jak postupovat.

Co lze udělat:

 • sledovat další stav těla;
 • osprchovat se;
 • analyzovat pravidelnost a časový interval mezi děložními kontrakcemi, pokud byly zahájeny;
 • sbalit;
 • zkontrolujte potřebné dokumenty.

Co nelze udělat:

 • vykoupat se;
 • vstříkněte do vagíny drogy nebo cizí tělesa;
 • zvedat těžké předměty;
 • zapojit se do nadměrné fyzické aktivity.

Doporučení pro těhotné ženy po korku


Jakmile ochranný hrudek odejde, je nutné dodržovat základní doporučení a pravidla ve 3. trimestru těhotenství:

 1. Zajistěte správný psycho-emoční postoj. Musíme se pokusit zbavit strachu, který se objevuje u každé těhotné ženy. Porod je normální fyziologický proces, který je koncipován přírodou. Stojí za to nahradit všechny negativní postoje pozitivními, studovat pozitivní příklady snadného doručení.
 2. Zajistěte dobrou výživu. To je důležité nejen na cílové čáře před narozením dítěte, ale také po celou dobu nitroděložního vývoje. Zdravotní stav matky a dítěte do značné míry závisí na užitečnosti stravy.
 3. Zapojit se do přípustných tělesných cvičení a gymnastiky pro těhotné ženy. Po zastavení korku byste měli věnovat pozornost dýchacím formám tréninku..

Oddělení a výstup hrudky není příčinou odpočinku postele. Proto se nemusíte zcela omezovat od obvyklého způsobu života.

Pokud to celkový stav těla dovolí, nestojí za to drasticky omezovat vaše studium.

Vždy musíte mít s sebou dokumenty a telefon, abyste dlouho očekávaný proces porodu nepřekvapilo.

Kdy začne porod?


Přesné datum dodání zpravidla po určení korku nelze určit. Je individuální pro každou ženu a závisí na řadě faktorů..

Věk matky, hmotnost nenarozeného dítěte, jaký druh narození v řadě, dědičnost ovlivňuje rychlost narození dítěte.

Obvykle se vyskytuje během několika týdnů po uvolnění hrudky..

Příznakem rychlejšího začátku porodu jsou krevní pruhy ve sliznici..

Po tomto příznaku zpravidla žena přijde následující den do nemocnice - dva. Avšak i při této symptomatologii může dítě sedět v lůně další týden.

Pokud plodová voda po sliznici zanechala, návštěva perinatálního centra nemůže být odložena. To je signál, že porod již začal a setkání s dítětem je blízko.

Pravděpodobnost brzkého porodu po korku je vyšší u vícečetných žen.

Separace a odchod děložní obrany je proces, který je fyziologický a normální v posledních týdnech perinatálního období. Toto je znamení, které informuje, že dítě již zahájilo cestu a brzy se uskuteční dlouho očekávané setkání..

Nebojte se tohoto jevu a paniky. Je důležité informovat lékaře včas a dodržovat obecná doporučení pro ženy před porodem.

Pokud korek odešel příliš brzy a je doprovázen alarmujícími projevy, hraje při udržení těhotenství a zdraví nastávající matky rozhodující roli rychlost přístupu k odborníkům..

Články O Neplodnosti