Hlavní Neplodnost

Jak mukózní zátka zmizí a jak moc práce začíná

Sliznice během těhotenství je sraženina viskózního koncentrovaného hlenu, který vyplňuje krční kanál a nabývá jeho podoby. Hlavním účelem sliznice je ochrana plodu a plodových membrán před patogenními mikroorganismy, takže zátka pevně ucpává cervikální kanál. Kromě hlenu produkovaného žlázami válcového epitelu (výstelky endocervixu) obsahuje korek protilátky a bílé krvinky, které se aktivují, když virulentní bakterie vstupují do dutiny plodné komory. Ochrannou funkci korku tedy představují dvě složky: mechanická a biologická.

Jak vypadá korek?

Podle objemu sliznice nepřesahuje obsah jedné polévkové lžíce. Jedná se o kus viskózního hlenu, připomínající kousek želé. Barva korku se liší od průhledné až nažloutlé až po nahnědlou. Ve sliznatém konglomerátu jsou často vidět krevní pruhy, což se netýká odchylek. Malé šíření krve je pouze známkou potvrzující „zrání“ děložního hrdla na konci těhotenství (zkrácení, centralizace a změkčení). V procesu „zrání“ krku dochází k poškození jeho malých krevních cév, což vysvětluje nečistotu krve.

Vzdělávací mechanismus

Zesílení hlenu v děložním hrdle je způsobeno změnou hormonálního pozadí v ženském těle. Je známo, že v předvečer a během období ovulace sliz v endocervixu zkapalňuje, aby zajistil přístup k zralému vejci v děložní dutině, aby jej oplodnil. Ve druhé fázi cyklu, která probíhá pod záštitou progesteronu, se děložní hlen stává viskózním a tlustým, což zabraňuje pronikání infekčních agens do děložní dutiny během početí a implantace fetálního vajíčka do endometria. Pokud k oplodnění nedojde, pak je hlenová hrudka z endocervixu vytlačena krví a opuštěnou funkční vrstvou děložní sliznice (menstruační tok). Od okamžiku připojení oplodněného vajíčka v děložní dutině tělo začne intenzivně syntetizovat progesteron, což způsobuje zahušťování děložního hlenu. Vytváření sliznice tedy začíná ještě před početí a pokračuje po celé těhotenství. Ke konci těhotenství se produkce progesteronu začíná snižovat, zatímco estrogen roste. Estrogeny připravují tělo k porodu, včetně „zrání“ krku a zkapalnění sliznice.

Když korek vyjde

Výtok z korku je jedním z předchůdců těhotenství a naznačuje předčasné narození (po několika dnech - několika týdnech). Následující příznaky signalizují bezprostřednost předčasného porodu: výhřez břicha a snazší dýchání těhotné ženy, úbytek hmotnosti o 300 - 400 gramů, výskyt falešných kontrakcí atd. Normální doba pro opuštění korku se považuje za několik hodin - několik týdnů (2 až 3 týdny před porodem). Výstup hlenového konglomerátu z endocervixu může trvat tři až deset dní a čekat na nástup porodu během prvních tří hodin po události je zbytečné. Korek by měl být upozorněn brzy - v období 37 týdnů nebo méně (nepřímo označuje hrozbu předčasného porodu).

Vyprovokujte průchod děložního hlenu může pohlavní styk, gynekologické vyšetření nebo zánět vagíny. V druhém případě korek získává nazelenalý nádech a nepříjemný zápach.

Korkové výboje možnosti

Vyhoštění děložního hlenu může nastat podle různých scénářů:

 • 1 možnost. Korek je z endocervixu zcela a současně vytlačen. V tomto případě je možné vyhodnotit jeho barvu, konzistenci, identifikovat krev a patologické inkluze. Podobná možnost je charakteristická pro ženy rodící, což je způsobeno zkrácením děložního hrdla a širším děložním kanálkem (důsledek předchozích narození)..
 • Možnost 2. Slizový konglomerát zanechává po částech několik hodin denně. To je pozorováno u primiparous těhotných žen a je kvůli hustotě a prodloužení děložního čípku.
 • 3 možnost. Korek odjíždí současně s tekoucí plodovou vodou. Tento proces je bezbolestný.

Proces výstupu z děložní sliznice zpravidla probíhá bezbolestně a žena jej často nevnímá. Obvykle korek odchází ráno, namáhání v procesu defekace může způsobit jeho odchod.

Doporučení po výtoku hlenu děložního

Po uvolnění korku se doporučuje zabránit infekci vajíčka:

 • odmítnout se vykoupat, umýt se ve sprše;
 • odmítnout sex nebo používat kondomy;
 • vyměňovat spodní prádlo dvakrát denně;
 • kontrolní vaginální výtok (případně prenatální výtok vody);
 • používat denní podložky;
 • vyrobit záchod genitálií nejméně dvakrát denně (bez použití mýdla nebo gelu);
 • připravit se na cestu do nemocnice (sbírat a kontrolovat potřebné dokumenty a věci);
 • odmítnout dlouhé cesty (cestování do země, do jiného města) kvůli bezprostřednímu nástupu porodu;
 • odmítají plavat ve volné vodě a bazénu.

Naléhavě do nemocnice

V některých případech je výtok děložního hlenu doprovázen dalšími nepříznivými příznaky a vyžaduje okamžité nouzové volání:

 • výtok z korku je doprovázen mírným nebo významným krvácením z genitálního traktu;
 • sekrece děložního hlenu nastala současně s odtokem vody;
 • výskyt křečových bolestí břicha se v průběhu času zvyšuje (nástup porodu).

Video: Jak odchází korek u těhotných žen před porodem? osmnáct+

Pozornost! Tento článek je pouze informativní a za žádných okolností není vědeckým materiálem nebo lékařskou radou a nemůže sloužit jako náhrada osobní konzultace s profesionálním lékařem. Pro diagnózu, diagnostiku a léčbu kontaktujte kvalifikovaného lékaře!

Korek odešel během těhotenství - kdy začíná porod?

Takže přišlo očekávané těhotenství. Budoucí maminka sleduje břicho a řadu dalších změn.

Na začátku a v průběhu semestru se začínají bát otázky toxikózy, správného vývoje plodu a nakonec - výtok z korku.

Jedná se o poslední chvíli, o které budeme diskutovat později.

Co je to sliznice?

Želé podobná sraženina hlenu umístěná na dně dělohy se v gynekologii nazývá porodní korek. K jeho tvorbě dochází u rakoviny děložního čípku (děložního čípku) během těhotenství. Jednoduše řečeno, jedná se o druh ochrany a bariéry oddělující vnější svět a svět nenarozeného dítěte. Látka se necítí sama, lze ji vidět až po uvolnění.

Ženské tělo připravuje každý cyklus na početí. Reprodukční orgány produkují viskózní látku. 24 hodin po oplodnění hlen zhušťuje a blokuje vstup do dělohy. Na konci 4 týdnů je blokáda konečně.

Vypadá to jako korek po průchodu před narozením

Tato látka je trochu jako pravidelné sekrece. Korek před porodem vypadá jako zhutněná hrudka hlenu, v konzistenci připomínající želé nebo syrové vejce (viz foto). Podle pracujících žen vypadá jako želé. Ženy, které rodí své prvorozené, si je často pletou s vaginálním výtokem nebo drozdem.

Krvavé struny ve výboji jsou také považovány za normu. Jsou výsledkem prasknutí malých plavidel v reakci na výstupní tlak.

Neměla by existovat krevní norma, jsou povoleny jednotlivé inkluze. Pokud dojde k výtoku hnisu nebo šarlatu, je nutná okamžitá konzultace..

Amniotické vlastnosti sraženiny:

DestinaceOchrana plodu
OdstínNažloutlá šedá, průhledná
KonzistenceGelovitý, mastný
Přibližná velikostJako křepelčí vejce v tekuté formě
ZávěrHlavním příznakem dlouhodobého těhotenství je průchod sliznicí

Jak dlouho je čekání?

Signálem, že se blíží dlouho očekávaná událost, je uvolnění sliznice. Výsledkem je, že CMM je mírně otevřený, dochází k jednotlivým kontrakcím ženských orgánů. Situace, kdy sliznice opouští plodovou vodu (OM) / během porodu, nejsou jedinečné a nepovažují se za patologické.

Předchůdci porodního procesu jsou tři body: výstup sraženiny korku, kontrakce, propuštění OM. Na rozdíl od výše uvedených dvou bodů není propuštění děložního čípku dosud stoprocentní zárukou zahájení porodu.

Pokud je korek odstraněn během těhotenství, tak kdy porodit, po jak dlouho začne porod? Tento bod je kontroverzní pro mnoho porodů, protože výstupní čas je rozmazaný a není jasná postava. Odborníci se domnívají, že optimální čas odjezdu není dříve než 2 týdny před narozením.

Čas po vypuštění korku a nástup porodu:

Proces vypouštění korkových sraženin před porodem, video:

Vlastnosti vypouštění sraženiny

Proces není vždy možné sledovat, je obzvláště obtížné si všimnout výtoku sliznice primiparous.

Na jedné z veřejných konzultací porodník-gynekolog nejvyšší kategorie Sidorenko K.V. Snažil jsem se odpovědět na časté otázky žen při porodu o tom, jak sliznice zmizí - co potřebujete vědět:

 1. První okamžik: Jak víte, že korek dopadl? Známky výtoku děložního čípku: bolavé bolesti připomínající premenstruaci, zúžení dolního břicha, nepohodlí nebo absence jakýchkoli známek. Ženy by měly poslouchat jejich pocity. Pokud je bolest doprovázena jednoduchými kontrakcemi, pak to znamená počátek porodu. Je nutné shromáždit se v porodnici pro případ, že by kontrakce byly intenzivní a časté. Pokud je interval mezi nimi 10 minut nebo méně, pak je rozumné sbalit věci a jít do nemocnice.
 2. Druhý okamžik. Jak a v jakých případech korek vyjde a může ho po částech nechat několik dní? Odpovědět:
  • 1 případ - jednorázově;
  • 2 případy - v částech několikrát;
  • 3 případ - po vaginálním vyšetření lékařem;
  • 4 případy - se zánětlivými procesy.
 3. Třetí bod. Pohybuje se vždy pryč? Vždy každý má jiný způsob. U některých žen se tento proces objevuje po 38 týdnech, zatímco u jiných během několika hodin před porodem nebo přímo během porodu.
 4. Čtvrtý bod. Při jakém odhalení dojde k východu? Na konci funkčního období, kdy se připravuje na porod, dojde ke sraženině, CMM je mírně otevřená a vyhlazená. Obvykle se vyskytuje na prádle nebo při vyprazdňování..

Rozdíly od plodové vody

Někdy je sraženina zaměňována nejen za normální sekrece, ale také s plodovou vodou. V druhém případě k úniku nedochází trhavě, ale relativně neustále. Objem výboje se zvyšuje s napětím.

Tyto stavy musí být včas identifikovány a okamžitě oznámeny vašemu lékaři..

V tabulce jsou uvedeny srovnávací charakteristiky ukazatelů:

CharakteristickýAmniotická trubiceOV
Odletové obdobíInterval od 1 hodiny do 2 týdnůPřed nebo na začátku porodu
BarvaZ čiré až béžové nebo šedavě růžovéVětšinou transparentní, jsou světle růžové
KonzistenceLumpy, gelWatery
Jak to jdeIhned nebo po částech několik dníNeustálý únik
AkceHodinkyPřipravte se na porod

Co dělat, když je korek volný?

V případě odjezdu je třeba mít na paměti bezpečnostní opatření a pravidla chování..

Užitečné tipy pro nastávající matky:

 1. Pokud nedochází k častým bojům, nepohodlí, pak se nastávající matka nemá čeho bát. Je lepší připravit všechny potřebné dokumenty, věci a doplňky, osprchovat se.
 2. Zkuste častěji vyměňovat spodní prádlo a postel.
 3. Chcete-li zabránit vniknutí bakterií nebo jiných patogenů od okamžiku uvolnění sraženiny, nenavštěvujte bazén / nekouřte a podobné události.
 4. Pokud pár neodmítl sex, musíte to udělat. Takový krok zabrání vstupu zárodků z pochvy do nechráněné dělohy..
 5. Nejdůležitějším pravidlem není obávat se. Po opuštění korku by se žena neměla bát. Nyní má čas se připravit na nadcházející událost..

Čtyři důvody, proč navštívit lékaře

Existují situace, kdy sraženina vystoupila dříve nebo se vůbec neobjevila, barva výboje nebyla normální.

V jakých situacích je nutná konzultace s gynekologem:

 1. Situace č. 1. Pokud korek začal odcházet před 36 týdny, musíte navštívit svého porodníka-gynekologa. To nemusí být nutně něco děsivého. Možná budete muset provést řadu studií a ultrazvukovou diagnostiku, abyste vyloučili předčasné doručení nebo odpojení placenty. Při odchodu na 38 týdnů byste neměli kontaktovat prenatální kliniku. Tento případ je normou. Ale stojí za zmínku při další inspekci.
 2. Situace č. 2. Když odejdete po 41 týdnech, může to znamenat zpoždění porodu. Ale nepropadejte panice! Mnoho žen zaznamenalo propuštění sraženiny během porodu. Je možné, že během záchodu vyšel malý zátka a budoucí maminka si toho nevšimla.
 3. Situace č. 3. Pokud žena nesledovala ztrátu amniotické zátky, ale došlo k výboji, který měl podobné vlastnosti jako plodová voda. V těchto případech musíte naléhavě vyhledat lékaře.
 4. Situace č. 4. Přítomnost krve je další situací, která vyžaduje konzultaci s gynekologem. To také zahrnuje případy, kdy je ztráta korku doprovázena krvácením. Normálně by neměl být výboj jasně červené barvy.

Průchod sliznice před porodem je důležitou a poslední fází porodu dítěte. Když znáte všechny podrobnosti a vlastnosti tohoto přirozeného procesu, již nebudou existovat důvody pro zkušenosti a bezcenné návštěvy gynekologa nebo poplatky v nemocnici.

Pocity v předvečer porodu. Harbingers

Kde začíná porod? Jak rozlišit falešné kontrakce od skutečných? Kdy odchází „dopravní zácpa“? Proč mě bolí záda? Zkušení sibmamové sdílejí svá pozorování a Nelly Mikhailovna AGAMYAN, porodník-gynekolog, hlavní lékař sítě MC „Ultrazvukové studio“ v Novosibirsku, říká, jaké symptomy mohou signalizovat blížící se narození ve 37–40 týdnech těhotenství.

Snížení břicha před porodem

Podíváte-li se na svou směnnou kartu, uvidíte při návštěvách lékaře čísla označená značkou VSDM (výška děložního fundusu). Tato měření pomáhají lékaři sledovat dynamiku vývoje dítěte - v průběhu těhotenství, jak matka roste, roste děloha, dosahuje nejvyššího bodu přibližně za 37 týdnů a poté začne klesat. Je to proto, že dítě jde na „nízký start“ a začíná se přibližovat k „východu“. Jeho hlava (na základě prezentace hlavy) se pohybuje na děložním čípku a nachází se v pánevní oblasti.

Sibmam zkušenosti:

Sweetmama

- Můj žaludek klesl 2 dny před porodem.

vánoční strom

- Ve 24 týdnech bylo moje dítě již nízké. Po 37 týdnech byla hlava již vložena do pánve. Doktoři se všichni obávali, že jsem například kýchl a okamžitě porodil. Jo, jak je to! Porodila jsem ve 39 týdnech po dobu 3 dnů a musela jsem udělat amniotomii, protože močový měchýř byl plochý.

Swetik

- 5 dní před porodem jsem pociťoval v žaludku nárůst těžkosti, myslel jsem si, že po přečtení knih mi hlava klesla. Něco tvrdě stisknuto. Následující den byl vyšetření hlavy potvrzen.

Prolaps břicha před porodem. Komentář odborníka

Výška děložního pozadí během těhotenství se zvyšuje asi o 1 cm za týden. Toto číslo dosahuje 37-40 cm do 37. týdne těhotenství a pár týdnů před narozením žaludek klesne o 2-3 cm, což se může stát během několika hodin. Faktem je, že v předvečer porodu je spodní část dělohy natažena a stává se měkčí. Z tohoto důvodu plod klesá a je přitlačován k dolní části malé pánve.

37–40 týdnů těhotenství jsou doprovázeny následujícími pocity:

 • úlevu při dýchání (děloha komprimuje hrudník tolik);
 • kreslení bolesti v podbřišku spojené s tím, že děloha a plod váží na spodní břicho celou svou hmotností;
 • nízká motorická aktivita dítěte - pohyby ve 37-40 týdnech těhotenství, pokud je břicho snížené, nejsou tak znatelné: je to proto, že dítě již zaujalo stabilní polohu před porodem a nemůže se otáčet, stačí jen pohnout nohama a pažemi.

Hubnutí a čištění střev před porodem

Mnoho těhotných žen je překvapeno, když zjistí, že hmotnost, o které je známo, že v posledním trimestru roste skokem a mezemi, se po 37–39 týdnech neočekávaně sníží o 1-1,5 kg. Ztráta hmotnosti je zvláště patrná, pokud je během těhotenství pozorován závažný edém. Nebojte se - to je naprosto přirozený proces a další známka toho, že setkání s dítětem není daleko.

Sibmam zkušenosti:

Nika

- Asi 2 dny před porodem jsem se začal cítit nevolně (dokonce jsem zvracel s Polinkou a jednoduše jsem se cítil nemocný s Leshkou) a (omlouvám se za podrobnosti) jsem měl volnou stoličku 3-4 dny a do narození. Tělo bylo očištěno.

MATKA A KOŠÍK M.

- Ráno jsem se probudil ve 4 a uvědomil jsem si, že mě bolí břicho. Skutečné je však trávení. Šel jsem, promiň, na záchod, tlačil. A až se ulevilo od žaludku, uvědomila si, že něco není v pořádku. Čas byl stanoven - kontrakce každých 7 minut probíhají jako hodinky.

Lucien

- Cítil jsem pokles břicha, ale. uvolněné stoličky 4-5 dní před dodáním! A bříško stále bolelo, nějak se zatáhlo. A pak vody odešly ráno a porodily večer.

Tamiri

- První známkou blížícího se narození byla, líto, průjem: asi 4 hodiny před porodem. Pak mě pustili dolů a po pár hodinách jsem porodila. Všechno!

Hubnutí a čištění střev. Komentář odborníka

Před porodem se tělo zbaví přebytečné tekutiny, což vede k mírnému úbytku hmotnosti. To se děje za účelem zahuštění krve a v budoucnu ke snížení její ztráty při porodu. Kromě toho již není zapotřebí další tekutina, která se dosud používala k výrobě plodové vody, a tělo se jí zbaví. Tento proces může být často doprovázen nejen zvýšeným močením po 37 týdnech těhotenství, ale také nevolností nebo průjmem. “.

Falešné (tréninkové) kontrakce

Jedním z nejdůležitějších příznaků, že se vaše děloha připravuje na nadcházející událost, je výskyt „prekurzorových“ kontrakcí. Obvykle nejsou bolestivé a cítí se spíše jako silné svalové napětí. Zdá se, že břicho v tuto chvíli „ztuhne“ a zmenšuje se a pak se postupně uvolňuje. Hlavním znakem, kterým lze tyto boje odlišit od skutečných, je jejich nepravidelnost. Vyskytují se v náhodných nerovných intervalech - pak se děloha stahuje několikrát denně, pak několikrát týdně. Nejčastěji si těhotné ženy všimnou výskytu takových tréninkových kontrakcí ráno a večer.

Sibmam zkušenosti:

Margarita

- Tři dny před narozením se ráno objevily falešné kontrakce - dokonce jsem se z nich probudil. Nebyli silní, ale rytmičtí, s intervaly 10 minut a 2 hodiny. Dalším zajímavým jevem - během týdne před porodem, při řízení autem, při skákání na hrbolcích jsem měl zřejmě v krční oblasti silný pocit bolesti. Zjevně tedy byl krk pootevřený.

e-katherine

- Moje tréninkové zápasy po dobu 2 týdnů začaly. Interval dosáhl 10 minut a po 1-2 minutách se zastavili. Pokaždé jsem začal nahrávat čas. A v den narození: ráno jsem se probudil z bolesti, myslím, že znovu, trénink. Šel jsem do sprchy. A pak jsem si uvědomil, že po sprše je to snazší (a obvykle po sprše, tréninkové zápasy zmizí), které mě nezachytí pětkrát při mytí.

murr1

- V předvečer narození bylo všechno jako obvykle, ale týden před tím jsem měl falešné kontrakce.

Falešné (tréninkové) kontrakce. Komentář odborníka

Po 37-40 týdnech těhotenství jsou tréninkové kontrakce nejdůležitějším znakem blížícího se porodu. Liší se od prenatálních kontrakcí nepravidelností a nízkou intenzitou. Jedná se o tréninkové kmeny dělohy, které se mohou objevit několikrát týdně, někdy i každý den. Takové kontrakce pomáhají vyhladit děložní hrdlo a zjemňují jej a připravují se na nadcházející porodu


Vyloučení sliznice v předvečer narození

Další předzvěstí raného porodu může být průchod sliznice - želé podobná hmota, která se během těhotenství vylučuje membránami děložního hrdla. Tato „zátka“ vyplňuje děložní hrdlo a chrání porodní kanál a plod před vzestupnou infekcí. V předvečer porodu začíná děložní čípek změkčit, mírně se otevřít a v důsledku toho může korek (ve formě bezbarvého, nažloutlého nebo mírně narůžovělého hlenu) jít před narozením - někdy se to může stát za týden, nebo dokonce ve dvou. Důležitý bod: po uplynutí korku byste se měli zdržet návštěvy bazénu, koupání v rybnících nebo dokonce koupání, protože to zvyšuje riziko získání infekce. Je lepší omezit se na sprchu.

Sibmam zkušenosti:

Jelena

- 10. července večer korek odešel bez jakýchkoli předběžných příznaků. 11 ráno začala voda vytékat, malé boje začaly odpoledne, dorazil jsem do porodnice směrem k porodní asistentce do 19 hodin, celou tu dobu jsem s ní telefonicky zůstal v kontaktu. Porodila 12. července ve 12,20. PDA byl 29. července.

Sweetmama

- Korek úplně odešel za 1 den (jeho první polovina šla za 2 týdny).

Lenok

- Můj korek vyšel postupně, vypadalo to jako výsledek prodlouženého výtoku z nosu, s pruhy krve.

Korkový výboj Komentář odborníka

Slizový výtok může signalizovat, že korek chrání dělohu a plod před vnějšími infekcemi. V rámci přípravy na porod zkapalňuje korek a začíná unikat. Je třeba mít na paměti, že tento příznak je individuální, v některých se korek odejde týden před narozením a pro někoho s nástupem porodu. Někdy mohou být tyto sekrece zaměněny s plodovou vodou. V tomto případě je třeba si uvědomit, že posledně jmenovaný neustále uniká a zesiluje mírným kašlem. Pokud máte stále pochybnosti, je lepší neprodleně konzultovat lékaře s amnio testem. “.

Bolest před porodem

V posledních týdnech před porodem si mnoho těhotných žen stěžuje na bolest v dolní části zad a v břiše. To je další známka toho, že se tělo intenzivně připravuje na porod: pánevní vazy začínají zjemňovat a protahovat se a zvyšuje se průtok krve do pánevních orgánů. Pocity jsou specifické, poněkud připomínají menstruační bolesti, ale uvědomení si, že v tuto chvíli se připravuje otevření „cesty ven“ pro dítě, je velmi snadné zažít nepříjemné pocity..

Sibm zážitek

Natalika

- V předvečer porodu se mi stáhly záda, žaludek byl „cítil“ a cítil jsem, jako by hlava mého syna byla už na samém východu. Další den v porodnici mě dlouho překvapilo, že první hodiny kontrakcí vypadají přesně takto.

Nata to.

- Bolí mě záda asi týden před porodem. Někdy se vyskytly falešné kontrakce, také asi týden. Ale obecně bylo všechno jako vždy. Jel jsem až do posledního dne. Šel jsem v neděli a v pondělí jsem porodil. Ale! Někde uvnitř jsem cítil, že rodím před PDR, a stalo se to.

Nerry

- Moje záda hrozně bolí. Vytáhl žaludek. A co je nejdůležitější - neúprosný pocit úzkosti.

Kariana

- A den před zády mě bolelo tolik, že jsem vylezl na zdi. Korek neodešel.

Bolest před porodem. Komentář odborníka

Po 37–40 týdnech těhotenství může nastávající matka mít bolesti žaludku. Příčinou tažných bolestí je obvykle nejen výhřez břicha. Faktem je, že blížící se počátku porodu těhotná žena prodlužuje a změkčuje klouby pánve, takže se dítě narodí svobodněji. Kromě toho může popíjet svaly a vazy, je to také příprava pánve na porodu.

Pud hnízda v předvečer porodu

V předvečer porodu dostává mnoho žen z přírody ještě jednu „zprávu“, že se dítě brzy narodí. Existuje nepotlačitelná touha z něj udělat útulného „hnízda“ a nastávající matka s velkým potěšením si vybere malé ponožky a vesty pro svého budoucího syna, dceru, vyšívací pleny, pletené čepice a přehoz, koupí nejměkčí a nejkrásnější povlečení v postýlce, pohodlný kočárek, teplou malou obálku, krajková deka, sada podbradníků a ta pěkná chrastítko! Další povinnou položkou „hnízdění“ je často úklid (nebo dokonce oprava). Po uspořádání dětského koutku, koupě věcí a „olizování“ domu si žena s úlevou povzdechne: můžete porodit. A... v tuto chvíli boje často začínají. "Vnoření" - neuvěřitelně šťastný čas, protože vám to připomíná, že váš sen o brzkém setkání s dítětem se stane skutečností!

Sibm zážitek

Nena

- Dva dny před narozením se stala aktivnější - oba časy začaly v celém bytě provádět velké úklidy, na které už dlouho neexistovala síla. Všiml jsem si, protože jsem četl tady na fóru, že se to stane - připravuje hnízdo. A už tu nebyli žádní zajatci.

Ekaterina

- Ve 39 týdnech, 5 dnech jsem se probudil s hrozným nárůstem síly a rozhodl jsem se, že je životně nutné vytrhnout všechny podlahy v domě. Pak jsem si uvědomil, že noc začne.

Yen

- Před dodáním jsem neměl žádné zvláštní pocity, kromě toho, že jsem jako polní myš tahal všechny výrobky z obchodu domů, posledních 10 dní. No, nemohl jsem se dostat z obchodu. Zvednu plnou tašku a přetáhnu ji, pak chápu, že ji nenechám dole, je to těžké, takže chytím taxi. Dvakrát jsem v taxíku přišel domů se šňůrkou.

Změny v pohody a náladě

Všechny změny v ženském těle v předvečer porodu jsou spojeny s hormonálními změnami. Na začátku těhotenství bylo hlavním úkolem těla uchovat a pečovat o bezpečnost dítěte. „Šéfem“ tohoto procesu byl hormon progesteron, který je během těhotenství produkován placentou. Na konci třetího trimestru začíná placenta stárnout a hladina progesteronu se postupně snižuje. Nyní první housle hrají ženské pohlavní hormony estrogeny, jejichž úroveň se zvyšuje s placentou a funkční maturací dítěte. Jsou to „estrogeny“, kteří jsou „zodpovědní“ za změkčení děložního hrdla, podvrtnutí a zvýšení citlivosti dělohy, což přispívá k její redukci. Taková hormonální „bouře“ může ovlivnit náladu a způsobit náhlé slzy nebo příliv radosti. Navíc v posledních týdnech před porodem se žena připravuje na závažné změny, obává se nadcházejícího narození, jedním slovem, vede bohatý emoční život. Dopřejte své nestálé náladě pochopením, protože takové změny nálady jsou také součástí přípravy na jedno z nejdůležitějších setkání v životě.!

Sibm zážitek

Cheshire Cat

- Nálada před porodem se mění ve směru, ve kterém chcete zabít každého, kdo alespoň naráží na téma „dobře, když už“. A v knihách mimochodem, často píšou, že jedním ze známek blížícího se narození jsou hormonální změny, doprovázené změnami nálady a pocitem, že je vše unavené, neexistují žádné síly, únava z pocitu nejistoty, netrpělivosti - když je dodávka konečně dokončena! Pravděpodobně v tom něco je, opravdu čekáte na porod, jako dovolená. Ale když začaly boje, už se neobávaly žádné obavy, které by předtím trápily, a jedna myšlenka - no, sláva vám, Pane - začala!

Změny v pohody a náladě. Komentář odborníka

Několik dní před porodem se mohou objevit pohodu a náladu nastávající matky. Někteří se obávají slzy, rychlé změny nálady, podrážděnosti, emocionálního zotavení. Kromě toho se může objevit silné pocení, zimnice, horečka, závratě. Tyto příznaky jsou způsobeny hormonálními změnami v těle těhotné ženy v předvečer porodu. Je důležité pochopit, že prekurzory práce po 37–40 týdnech nejsou začátky porodu. Pokud však takové příznaky cítíte, nenechávejte je bez dozoru. Nezapomeňte o nich informovat svého lékaře..

Narození někoho začalo bouřlivou zátokou?

gitana

- Moje první narození začalo v nemocnici. Předtím se korek o pár dní později odešel - ale podle mého názoru ho doktor jen zvedl. A pak několik dní bylo ticho, žádné známky blížícího se porodu - až do prvního pravidelného, ​​mírně bolestivého popíjení v bříšku v den narození. Všechno to začalo velmi hladce, měl jsem čas si zvyknout na to, že dnes večer trávíme noc se svým manželem a lékařem na porodnici.

Katik

- A neměl jsem ani harchingery ani padající bříško. Jen v noci ve 3 začaly kontrakce, ve snu jsem nemohl pochopit, proč bolí můj žaludek, jako při menstruaci. V 6 jsem se probudil, uvědomil si, změřil - interval mezi kontrakcemi je 5-7 minut.

O_l_g_a

- Nebyly tam žádné zvláštní pocity. Jako obvykle jsem snědl dobrou třešně na noc. probudil se ráno ze silných bojů.

knv2002

- V kurzech nám bylo řečeno, že prvorozenec zřejmě nic necítí. Korek a voda jsou samozřejmostí a nástup práce a dalších předchůdců u primiparů se nejčastěji projevuje špatně. I když chápu, že je to všechno individuálně.

Jak vypadá korek před dodáním

S blížícím se očekávaným datem narození nastávající matka pozorněji naslouchá svému tělu a snaží se nevynechat žádné změny, které by k němu došlo. U prapůvodních žen je vlastní strach a úzkost: jak víte, že porod je hned za rohem? Jak si nechat ujít jejich začátek?

Mezi řadou vzrůstajících otázek se všechny těhotné ženy zajímají o to, jak vypadá sliznice před porodem a kdy odchází?

Sliznice je tvorba hlenu, který blokuje vstup do děložního čípku. Je třeba chránit plod před hrozbami z vnějšího světa (dostat se do dělohy patogenních mikroorganismů a rozvíjet se tam infekce), sliznice se tvoří na samém začátku těhotenství a odchází krátce před narozením. Jak vědět, že to je ona?

Tento korek je tvořen z průhledného hlenu bílo-žluté barvy. To znamená, že formace je poměrně hustá, ženy ji srovnávají se silikonem, snotem, želé. V době odletu mohou kapiláry děložního čípku v důsledku počátku otevření prasknout, takže sliznice je často zbarvena do růžové, červené nebo hnědé (nejčastěji jde pouze o pruhy krve v sliznici).

Pro všechny, sliznice před dodáním vypadá jinak. Může být čistě bílá nebo žlutá bez krevních nečistot, rovnoměrně zbarvená v béžové nebo narůžovělé barvě, nebo může obsahovat pouze červené nebo hnědé pruhy. Jedna věc společná: rozhodně to musí být sraženina hlenu, ne voda a Bůh zakazuje krev. Stává se, že sliznice odchází s plodovou vodou, pak je snadné si toho nevšimnout. Ale pokud to začne krvácet (špiní se z pochvy), okamžitě jděte do nemocnice - to nemá nic společného s korkem.

Objem sliznice je asi 2 polévkové lžíce. Ale nemusí vyjít najednou nebo úplně. Nejčastěji korek vychází po částech v průběhu času, méně často - najednou s velkou hustou sraženinou (pak je nemožné zaměnit ji s něčím jiným). Stává se, že to vůbec nevychází, nebo se to děje již při porodu - žena proto nemusí pozorovat korkový výboj. Obecně platí, že pokud se již objevily prekurzory porodu a sliznice ještě neodešla - je to v pořádku.

Průchod sliznice ukazuje, že se děložní čípek začíná otevírat a připravovat se na porod. Od tohoto okamžiku, než se dítě narodí, může trvat několik hodin až několik dní nebo dokonce týdnů. Buďte připraveni na to, že porod může začít v kteroukoli chvíli, ale nebojte se, kdyby se to nestalo zítra - různé ženy mají různé časy od okamžiku, kdy korek prošel k narození, a to není známka toho, že již rodí.

Nejčastěji sliznice zanechává ráno: žena objevuje na spodním prádle sliznici. Od tohoto okamžiku by měla být zvýšená opatrnost a obezřetnost. Nezapomeňte, že se otevírá cesta k plodu, což znamená, že se zvyšuje riziko infekce. Po vypuštění sliznice se nemůžete vykoupat, plavat v bazénech nebo rybnících. Jinak není třeba nic zvláštního. Užijte si poslední dny těhotenství a nejděte daleko od domova - porod je blízko!

Co je korek u těhotných žen, jak to vypadá a kdy obvykle zmizí

Hlenová zátka před porodem je jedním ze znaků, které ukazují na blížící se nástup porodu. Její odchod není důvodem k obavám, musíte správně posoudit její barvu a konzistenci.

Co je to sliznice u těhotných žen?

Takzvaný korek je hlen, který se hromadí uvnitř ženského děložního čípku, který je produkován speciálními žlázami. Je nutné, protože během celého těhotenství je důležité udržovat bariéru mezi vajíčkem plodu uvnitř děložní dutiny a vnějším prostředím.

Právě tato překážka pod vlivem syntetizovaného progesteronu přetrvává ve všech třech trimestrech těhotenství a zabraňuje pronikání mikrobů a různých toxických látek do vnitřku..

Vědět, co je korek u těhotných žen, přestává žena považovat její detekci za důvod paniky.

Když se tvoří?

Korek se tvoří během těhotenství, kdy hlen uvnitř děložního čípku zhoustne a zcela hustý. K tomuto procesu dochází v prvním trimestru těhotenství, kdy se děložní dutina ženy stane nepropustnou. V průběhu ženského cyklu je každý měsíc děložní hrdlo plně otevřeno a zbaveno hlenu během menstruačního krvácení. Během těhotenství - bez hrozby potratu - je krk pevně uzavřený a navíc korkový.

Pochopení, kdy se během těhotenství tvoří korek, je nezbytné, aby žena posoudila svůj stav a v případě nouze se obrátila na svého lékaře.

Při odjezdu?

Čas výtoku korku individuálně, konkrétní data je obtížné pojmenovat i zkušeným porodníkem-gynekologem. Nezávisí na věku ženy, počtu narození a těhotenství. Někdo korek je oddělen před bezprostředním porodem, někdo jiný pokračuje.

Korkový výboj před dodáním

Tento proces není doprovázen změnami celkového stavu ženy. Těhotná žena může cítit jen mírnou bolestivost tažné postavy v dolním břiše, nejasně připomínající bolest na začátku menstruačního krvácení. Nemělo by dojít k závratě, nevolnosti, nadměrnému výtoku krve.

Jak to vypadá?

Je důležité, aby každá žena věděla, jak korek vypadá, když je těhotná. Určitá barva a nečistoty se považují za známku nitroděložní hypoxie plodu, proto je nutný lékařský zásah. Vědět, jak korek vypadá během těhotenství, je normální, je snadné přestat se starat o svůj stav a zdraví nenarozeného dítěte.

Typicky si žena všimne vzhledu husté sraženiny na lněném nebo denním pokládání. Jeho velikost nepřesahuje 1–2 cm, jedná se o sliznici.

Jaká barva?

Odpověď na otázku, jak korek vypadá před porodem, v první řadě znamená barvu a konzistenci.

Korek před porodem může mít jinou barvu. Normálně rozlišujte:

 • bílá barva, přírodní pro neinfikovaný cervikální hlen;
 • žlutá barva vlivem bakterií mléčného kvašení;
 • hnědá nebo načervenalá barva.

Hnědý korek před porodem se také nepovažuje za důvod k obavám. Je povoleno mírné přimíchání oxidované krve, která se uvolní, když jsou poškozené malé cervixy.

Je důležité vědět, jakou barvu korku před porodem by neměly mít těhotné ženy. Zdravá těhotná žena by neměla mít výboj se zeleným nádechem. To je příznak nitroděložní infekce, možné fetální hypoxie..

Může být smíchán s krví?

Kork s krví před porodem je méně běžnou, ale zcela normální možností. Nezáleží na tom, že jde o nečistotu krve, ale o její množství a barvu. Vypouštění hnědé barvy před porodem je výsledkem narušení integrity malých plavidel. Takové krvácení se zastaví samo o sobě, není nutný žádný lékařský zásah.

Oddělena krví, šarlatovou nebo jasně červenou, hojnou krev teče přesně z genitálního traktu a nemísí se v malém množství s cervikálním hlenem - to vše jsou možné známky narušení placenty.

Může vytéct voda bez korku?

Primogenní žena se vždy obává mnoha otázek, včetně toho, zda korek nemusí před porodem zmizet. Mohou nastat situace, kdy si žena nevšimne propouštění, protože korek vychází během hygienických postupů.

Druhá možnost - korekční výboj nastává současně s výtokem plodové vody. U některých těhotných žen může voda vytéct bez korku, to znamená, že chybí jeden z harckerů blížící se práce..

Existují nějaké rozdíly mezi primiparous a multiparous?

Neexistují žádné zásadní rozdíly v tom, jak korek před porodem vypadá v multiparous a primiparous. Povaha akumulovaného hlenu děložního není závislá na počtu těhotenství a epizod porodu. Konzistence a barva korku závisí na funkčních vlastnostech cervikálního epitelu a na vitální aktivitě mikrobiální flóry genitálního traktu..

Je obtížné předvídat, kdy se slizniční zátka před porodem v multiparousu začne odcházet. Ve speciální literatuře nejsou popsány vzorce, které ukazují stejné načasování průchodu sliznice v první těhotenství a následné epizody. U stejné ženy může před prvním narozením korek vypadnout krátce před zahájením kontrakcí a v příštím těhotenství - několik dní před odchodem plodové vody.

Po kolik práce začíná poté, co korek prošel?

Na otázku, kolik práce začíná po odchodu ochranné výchovy, neexistuje jednoznačná odpověď. Mezi výtokem z korku a začátkem pravidelné práce může uplynout několik hodin nebo několik dní. Většina porodních asistentek souhlasí s tím, že toto období trvá maximálně 1 týden..

Když korek vyjde - jak rozumět, pocity, co dělat

Jedním z těchto příznaků včasného porodu je oddělení a výtok sliznice. Většina nikdy o tomto jevu neslyšela, dokud se s ním osobně nesetkali..

Jak vypadá? Jaké jedinečné funkce lze zvýraznit? Jak jde korek, jaké pocity doprovází tento proces? Kdy porodit, pokud je korek odstraněn během těhotenství? Odpovědi na tyto otázky níže v článku.

Co je korek


Na konci posledního trimestru se každá budoucí matka seznámí s konceptem „korek během těhotenství“.

Pro většinu to není známé a je často doprovázeno obavami a spekulacemi. Nastávající matka okamžitě přemýšlí o tom, co tato struktura je a proč je potřebná..

Sliznice je hrudka želatinové látky. Ve svém jádru je to hustý hlen, který blokuje vstup do děložní dutiny. Jeho hlavní funkce je ochranná.

Zabraňuje vstupu infekcí, bakterií a jiných cizích těles do dělohy. Tato bariéra se začíná tvořit od okamžiku početí a přetrvává po celé perinatální období..

S blížícím se porodem se tato formace odděluje a opouští tělo a otevírá vstup do dělohy.

Symptomatologie procesu, vzhled výboje a doba trvání se u každého liší. Ne všechny ženy našli korek samy o sobě, takže se nebojte, pokud to vůbec nebylo.

Jak rozlišit vaginální výtok od korku


Aby bylo možné odlišit vaginální výtok od korku během těhotenství, musíte vědět, jak vypadá.

Mnoho budoucích tvrzení tvrdí, že je téměř nemožné zaměnit tyto 2 jevy kvůli zjevné vizuální odlišnosti.

Někteří si nevšimli žádné změny v povaze vaginálního výboje..

 • tlustý;
 • hustý;
 • umístěné v děložním čípku;
 • barvy mléčné až nahnědlé.

Zpravidla ženy korek snadno určují.

Pokud to nebylo nalezeno, je pravděpodobné, že to vyjde přímo při narození dítěte.

Zvukový signál byste měli vydávat pouze v případě, že výboj sestává z krve a je provázen bolestí. Všechno ostatní je variantou normálního vývoje procesu.

Jak vypadá korek?

Vzhled želatinové hrudky před dodáním lze určit až po jejím uvolnění. Jedná se o kulatý útvar hustého hlenu..

Barva je různá, od světle hnědé. Často obsahuje krevní kapičky, struny nebo je zcela narůžovělý..

Je důležité vědět, že vzhled hrudky je individuální. Nepřijatelná je zcela červená krevní barva hlenu.

Cork Trvání

Neexistují žádné přísné časové limity pro ukončení dopravní zácpy. K tomuto procesu zpravidla dochází přibližně 2-3 týdny před dodáním.

Pro některé to může jít na měsíc nebo přímo v den narození. To není odchylka.

Je důležité pochopit, že únik korku je velmi individuální proces..

Možné onemocnění během vypouštění korku

Ve většině případů je tento proces asymptomatický. Vyvstává tedy otázka, jak pochopit, že korek ustoupil.

To se obvykle děje ráno během záchodu. Žena ve spodním prádle objeví dostatečně velké množství sliznic.

Pokud odpovídají načasování výtoku a vzhledu, pak stojí za to mluvit o tom, že slizniční bariéra opustila děložní hrdlo.

Někdy může být tento proces doprovázen mírnými tažnými pocity v dolní části břicha, ale nepřináší ženě těžké nepohodlí..

Příznaky, při kterých musíte co nejdříve navštívit lékaře:

 • silná bolest v břiše;
 • velké množství krve;
 • nevolnost;
 • zvracení
 • ztráta orientace v prostoru;
 • ztráta vědomí.

Nebezpečí otevření korku příliš brzy

Někdy se stává, že tato formace opouští tělo mnohem dříve, než je datum splatnosti. Toto je alarm, který vyžaduje okamžitou hospitalizaci..

Předčasné uvolnění ochranného hlenu je považováno za období těhotenství kratší než 37 týdnů. Ve všech případech to nenaznačuje možnou patologii, ale někdy začíná časné předčasné narození..

Musíte vědět, co dělat, pokud korek odešel brzy:

 • uklidnit se a zabránit panickým útokům;
 • co nejdříve navštívit lékaře;
 • v případě potřeby jděte do nemocnice.

Proč musíte sledovat vzhled odletého korku

Korekce je považována za průhledný korek, různé odstíny od mléčné až nahnědlé. Závisí to na individuálních vlastnostech těhotného těla..

Přestože je tento proces fyziologický a nepřekračuje normu, lékaři jsou vždy žádáni, aby hlásili, kdy k němu došlo a jaký byl hlen..

To je důležité, protože vzhledem ke vzhledu lze poměrně přesně předpovědět, kdy dojde k porodu..

Známkou toho, že k narození dítěte dojde v příštích několika dnech, je přítomnost krvavého šíření v hlenu.

Co dělat po propuštění kusu hlenu

Poměrně často, když objevil korek, paniku ženy a neví, jak postupovat. Musím běžet do nemocnice nebo zůstat doma, sdělit lékaři, zda je možné se přestěhovat? Tyto a mnoho dalších otázek trápí nastávající matku.

Průchod ochranné zátky z ženské vagíny je předzvěstí blízkého počátku procesu porodu.

Incident musí být okamžitě oznámen lékaři. Na základě doprovodných symptomů bude schopen odhadnout, kdy čekat na doručení a jak postupovat.

Co lze udělat:

 • sledovat další stav těla;
 • osprchovat se;
 • analyzovat pravidelnost a časový interval mezi děložními kontrakcemi, pokud byly zahájeny;
 • sbalit;
 • zkontrolujte potřebné dokumenty.

Co nelze udělat:

 • vykoupat se;
 • vstříkněte do vagíny drogy nebo cizí tělesa;
 • zvedat těžké předměty;
 • zapojit se do nadměrné fyzické aktivity.

Doporučení pro těhotné ženy po korku


Jakmile ochranný hrudek odejde, je nutné dodržovat základní doporučení a pravidla ve 3. trimestru těhotenství:

 1. Zajistěte správný psycho-emoční postoj. Musíme se pokusit zbavit strachu, který se objevuje u každé těhotné ženy. Porod je normální fyziologický proces, který je koncipován přírodou. Stojí za to nahradit všechny negativní postoje pozitivními, studovat pozitivní příklady snadného doručení.
 2. Zajistěte dobrou výživu. To je důležité nejen na cílové čáře před narozením dítěte, ale také po celou dobu nitroděložního vývoje. Zdravotní stav matky a dítěte do značné míry závisí na užitečnosti stravy.
 3. Zapojit se do přípustných tělesných cvičení a gymnastiky pro těhotné ženy. Po zastavení korku byste měli věnovat pozornost dýchacím formám tréninku..

Oddělení a výstup hrudky není příčinou odpočinku postele. Proto se nemusíte zcela omezovat od obvyklého způsobu života.

Pokud to celkový stav těla dovolí, nestojí za to drasticky omezovat vaše studium.

Vždy musíte mít s sebou dokumenty a telefon, abyste dlouho očekávaný proces porodu nepřekvapilo.

Kdy začne porod?


Přesné datum dodání zpravidla po určení korku nelze určit. Je individuální pro každou ženu a závisí na řadě faktorů..

Věk matky, hmotnost nenarozeného dítěte, jaký druh narození v řadě, dědičnost ovlivňuje rychlost narození dítěte.

Obvykle se vyskytuje během několika týdnů po uvolnění hrudky..

Příznakem rychlejšího začátku porodu jsou krevní pruhy ve sliznici..

Po tomto příznaku zpravidla žena přijde následující den do nemocnice - dva. Avšak i při této symptomatologii může dítě sedět v lůně další týden.

Pokud plodová voda po sliznici zanechala, návštěva perinatálního centra nemůže být odložena. To je signál, že porod již začal a setkání s dítětem je blízko.

Pravděpodobnost brzkého porodu po korku je vyšší u vícečetných žen.

Separace a odchod děložní obrany je proces, který je fyziologický a normální v posledních týdnech perinatálního období. Toto je znamení, které informuje, že dítě již zahájilo cestu a brzy se uskuteční dlouho očekávané setkání..

Nebojte se tohoto jevu a paniky. Je důležité informovat lékaře včas a dodržovat obecná doporučení pro ženy před porodem.

Pokud korek odešel příliš brzy a je doprovázen alarmujícími projevy, hraje při udržení těhotenství a zdraví nastávající matky rozhodující roli rychlost přístupu k odborníkům..

Babyother

První těhotenství je radost a vzrušení mladé matky. Děje se všechno dobře? Jak se cítí dítě? Tyto otázky někdy pronásledují den i noc. Samozřejmě, hodně záleží na úrovni úzkosti samotné ženy, ale lékaři s jistotou říkají, že čím gramotnější a informovanější nastávající matka je, tím méně se bude muset obávat. Proto se dnes otevírají kurzy, v nichž podrobně hovoří o průběhu těhotenství v každém trimestru, porodu a péči o novorozence. Ale i mezi ženami, které poslouchají lektorku, někdy zůstává mnoho otázek..

Při analýze informací na fórech se setkáváme s tím, že mnozí se zajímají o to, jak korek před porodem rodí primiparous. Každá žena chce vědět, že jí nebude chybět tato důležitá známka blížícího se porodu, a proto jsme se rozhodli tuto otázku projednat odděleně od obecného popisu procesu porodu..

Ve skutečnosti je to nejdůležitější pravidlo. Nebudete moci zmeškat zrození se vší touhou. I když začnete v noci, určitě se probudíte. Když uvažujeme o tom, jak korek před porodem rodí primipary, čelíme skutečnosti, že ženy si chtějí co nejdříve všimnout zajatce velké události a jak se na to připravit. Ve skutečnosti jste měli devět celých měsíců, abyste si zvykli na to, že brzy budete mít drobky. Nyní je lepší se uvolnit a nechat tělo, aby se rozhodlo samo o sobě, když je dítě úplně zralé k narození.

Aby byl náš mini-výzkum konzistentní, musíme začít ne s tím, jak korek před narozením v primiparas odchází, ale co to je. Jedná se pouze o sliznici, která plní bariérovou funkci po celých devět měsíců těhotenství. Je formována, když nastávající matka její situaci stále nedotkne. Po dokončení početí začne děložní čípek produkovat gelovitý hlen. Tato želatinová hrudka zaplňuje celou svou dutinu a neumožňuje mikrobům a infekcím proniknout do dělohy. Naše tělo je velmi moudré, zejména s ohledem na ochranu potomstva.

Proč je obtížné jednoznačně mluvit o tom, jak korek před narozením v listech primiparous? Protože neexistují dvě stejná těhotenství. Dokonce i zkušené matky říkají, že pokaždé, když ji opustili v různých časech. V oficiální medicíně se však obecně uznává, že výtok z korku je nejjistější předzvěstí bezprostředního narození dítěte. Ve skutečnosti je načasování docela rozmazané. Pro některé opouští své právoplatné místo několik týdnů před porodem, zatímco pro jiné opouští mateřskou židli. Abychom dobře pochopili, co se děje s vaším tělem, a ne paniku, musíte mít představu o tom, jak to vypadá.

Tento proces nepřináší žádné zvláštní pocity. Nebudou žádné boje, žádná bolest. Každá žena je zvyklá na obvyklé vaginální výboje, které se nijak neprojevují, kromě stop na spodním prádle nebo položení. Všechno je tu stejné. Proto, abyste si nenechali ujít okamžik odjezdu, musíte si alespoň vzdáleně představit, jak se korek liší od běžného výboje. Zde chci poznamenat, že v průběhu těhotenství čelí mnoho žen skutečnosti, že na povlečení se pravidelně objevují bílé skvrny, k nimž nikdy nedošlo. Navzdory nevýznamnosti nebezpečí tohoto příznaku je nutné se poradit s lékařem, aby provedl vyšetření a případně předepsal léčbu. Pouze pokud je odborník považuje za bezvýznamný, můžeme se s tímto jevem smířit až do samého narození.

Takže jsme trochu rozptýlení. Jak pochopit, že korek odešel, pokud vypadá pro každého jinak a načasování jeho vzhledu je individuální? Existují určité obecné vlastnosti, které vám umožní přesně diagnostikovat, co se děje s tělem..

A první věc, kterou byste měli vyhodnotit, je konzistence. Je těžké nevšimnout si odchodu korku. Jdete na záchod a sledujete na prádle hustou želatinu, která je na dotek poněkud želé. Odborníci to velmi přesně srovnávají s vejcem bílou. Normálně je děložní hlen, který byl vyroben děložním hrdlem k ochraně plodu před infekcí, zcela transparentní, ale koncentrovanější a hustší.

Ale každé pravidlo má výjimky. Ženy někdy tvrdí, že korek jimi úplně nevšiml. Jak je tohle možné? Faktem je, že v některých případech, dva týdny před porodem, se korek může stát tekutějším. V tomto případě to vyjde po částech a značky na prádle vypadají jako skvrnité skvrny. V tomto případě nemusí být tento proces diagnostikován jako první známka blížícího se narození.

Pokud nezohledníte výjimečné případy, vyjde dostatečně velký objem hlenu, což nám umožňuje s velkou jistotou říci, že se nejedná o běžné výboje. Pokud si chcete být jisti, že jste se nedopustili omylu, složte si spodní prádlo opatrně a vydejte se na kliniku. Porodník se nebude podobat otázce pacienta, protože je to pro něj známá práce. Zároveň vás může vyšetřit na gynekologickém křesle a přesně říci, kolik času zbývá před porodem. V průměru je objem sliznice přibližně 50 ml. Není to tekutina, hlen se nerozšíří po povlečení, ale zůstává na něm hustá hrudka. Jeho velikost se pohybuje od 1,5 do 2 centimetrů.

Toto je další parametr, který je také proměnná. Přibližně však víme, v jakém týdnu korek bezlistých listů. Lékaři volají v průměru 38 týdnů. Pokud se váš termín blíží tomuto číslu a pozorujete jev podobný popisu, pak s největší pravděpodobností máte dopravní zácpu. První těhotenství je vždy příčinou vzrušení, ale tady všechno jde jako obvykle. Děložní hrdlo je připraveno nechat dítě projít do porodního kanálu, stává se měkčím a už nemůže držet sliznici.

Ale zpět na paletu barev. Norma je považována za průhledný hlen, připomínající syrové vejce bílé. Může však být také nažloutlá a bílá. Současně praktikující gynekologové tvrdí, že paleta může mít béžovou až hnědou barvu a v žádném z těchto případů nedojde k porušení průběhu těhotenství. Krevní impregnace jsou možné, což naznačuje pouze poškození drobných kapilár v době otevření krku.

Co vysvětluje tento rozdíl? Zdravotní stav každé ženy, stejně jako proces těhotenství, je velmi odlišný. Chronické patologie, nemoci během přenášení dítěte, rovnoměrná výživa a příjem vitamínů - to vše ovlivňuje složení a odstín hlenu. Zároveň by průsvitný i růžový hlen nemělo vyděsit nastávající matku.

Co dělat, když korek spadl? Ve skutečnosti se od nastávající matky nevyžaduje nic zvláštního. Nejprve je třeba to pečlivě prozkoumat, aby jste na otázky od lékaře mohli odpovědět. Věnujte pozornost velikosti, struktuře a barvě. Co lze říci o nutnosti okamžitě zavolat sanitku? Tmavě hnědý nebo tmavě červený hlen. V tomto případě můžeme hovořit o nebezpečí oddělení placenty, které může představovat hrozbu pro život dítěte a matky. Jasný šarlatový odstín hlenu a velké množství krve v něm je také jedním z příznaků těhotenské patologie.

Vaše těhotenství se tak chýlí ke konci a dnes se korek uvolnil. Kdy se rodí? Tato otázka se týká většiny žen. Prozatím však musíme věnovat pozornost ještě jednomu bodu. Až dosud hlen plnil ochranné funkce. Porodní korek chránil embryo před infekcemi a choroboplodnými zárodky a sloužil také jako mechanické krytí dělohy. Právě přítomnost korku umožňuje těhotné ženě plavat v bazénu a mít sex. Kromě toho má baktericidní vlastnosti. Poté, co opustila vaše tělo, budete muset přemýšlet o bezpečnosti vašich drobků.

Nebo spíše, co by se mělo opustit, když korek odejde? Až začne porod, určitě vám nebude chybět, ale nyní se to může stát kdykoli. Proto je vhodné zavolat svého porodníka, pokud máte individuální dohodu s konkrétním specialistou. Nyní se nemůžete vykoupat, omezeno pouze na lehké mytí. Nesměrujte paprsek přímo na perineum.

Bazény a ještě více tak otevřené nádrže jsou pro vás od této doby zavřené, ale nebojte se, není to dlouho. Až do okamžiku, kdy své dítě vyzvednete v náručí, nezůstanou déle než dva týdny, v některých případech dokonce méně. Zastavte sex a věnujte zvláštní pozornost sterility spodního prádla. Navzdory skutečnosti, že není možné jednoznačně odpovědět na otázku: „Pokud korek prošel, jak brzy začne dodávka?“, Musíte zkontrolovat svou připravenost na odjezd do nemocnice. Nejprve budete potřebovat dokumenty, směnku a věci na porodnici. Příbuzní vám mohou dát zbytek později..

Až dosud jsme hovořili o tom, že od chvíle, kdy sliznice vyjde do porodu, může zůstat asi dva týdny. Toto jsou oficiální informace, ale ve skutečnosti se to děje docela zřídka. To však neznamená, že musíte naléhavě jít do nemocnice, pokud došlo k dopravní zácpě. Jak dlouho porod začne, není dosud známo, ale vzhled hlenu naznačuje otevření děložního hrdla. Ve velké většině případů k tomu dochází několik hodin před nástupem porodu. Proto máte čas znovu přemýšlet o správném dýchání a uklidnit se. Nejlepší je jít do postele: brzy budete potřebovat sílu.

Teď se nebudeme zabývat tím, co musíte vzít s sebou do nemocnice, s největší pravděpodobností, místní gynekolog už o tom řekl. Kromě toho jsme se již přiblížili otázce, jak moc sliznice jde. Obvykle se to stane několik hodin, maximálně několik dní před samotným zahájením procesu porodu. Do této doby by taška s věcmi již měla stát blízko prahu. Proto vám doporučujeme, abyste si lehli a užívali si mír. Pokud chcete, můžete meditovat.

Nyní je nesmírně důležité naladit se v pozitivní vlně. Strach a úzkost jsou přirozenou reakcí, ale jsou to špatní poradci. Kromě toho, pokud těhotenství šlo dobře, stojí za to se teď bát? Zavřete oči a pokuste se své dítě co nejjasněji představit. Jaké jsou jeho oči, nos, jak se teď cítí. Představte si sami sebe v lůně vedle něj. Možná ho chcete uklidnit a obejmout, protože je mnohem horší, než si představujete, co se s ním při procesu porodu stane. Zopakujte proces porodu, opakujte správný dech, brzy vám to bude velmi užitečné. Představte si sami krásnou květinu, která se otevírá směrem ke slunci a novému životu. Právě tento přístup pomáhá snadno a bezbolestně přežít porod. Nadměrné napětí a strach z bolesti ho naopak posilují a prodlužují mučení.

Někdy poté, co korek odejde, se scénář může začít vyvíjet dvěma směry. Prvním je voda opouštějící vodu. Toto je normální výskyt, i když je na kartě vyznačen jako předčasný výtok plodové vody. Druhou možností je první boj. V tomto případě voda odejde později, pravděpodobně již v procesu, kdy dítě prochází porodním kanálem. Každá z těchto dvou možností se považuje za normální..

Ale co když je dopravní zácpa odstraněna a nedochází ke kontrakcím? Pokud se velmi obáváte nedostatku pracovní činnosti nebo se termín blíží 42 týdnů, pak se poraďte v porodnici nebo u místního gynekologa. Ve všech ostatních případech jen klidně počkejte v křídlech. Od této chvíle se nedoporučuje provádět dlouhé výlety ani v rámci vašeho města. Ale jít ven dýchat čerstvý vzduch je nutností. Příjemné procházky vám umožní udržovat se v kondici, které budete potřebovat během porodu..

Není tajemstvím, že se žena, která je v „zajímavé pozici“, těší na čas, kdy se setká se svým dítětem. Čím blíže je dodací lhůta, tím více starostí a otázek: jak dlouho čekat?

Jak pochopit, kdy porod začne, pokud voda pomine, znamená to, že je čas naléhavě jít do nemocnice, nebo můžete svůj stav stále sledovat? A pokud korek prošel, kdy začne porod? Jak dlouho mám čekat po odchodu - dlouho nebo čas na vyzvednutí tašky v nemocnici? Obecně, co to je - mukózní zástrčka, jak zástrčka zhasne před dodáním?

To vše vzrušuje ženy, pro které je očekávaný vzhled dítěte zcela novou událostí v životě - první narození. Za kolik dní (hodiny, minuty), kontrakce začnou po objevení malé sliznice, která informuje těhotnou ženu, že porod je již blízko? Jak vypadá korek před dodáním?

Měl by vyjít po částech nebo v celku? Abychom nemuseli mít zbytečné zkušenosti, je vhodné se podrobněji seznámit s informacemi o tomto problému.

Korek dostal jméno pro svou „schopnost“ blokovat děložní kanál těhotné ženy, aby se zabránilo infekci (mikroorganismy) vniknout do dělohy. Hlenová zátka je mechanická a imunitní bariéra mezi vnějším prostředím a děložní dutinou

Začíná se tvořit v prvním měsíci fetální existence. Žena v této době nemusí mít podezření, že v jejím těle dozrává nový život, a tento život je již pod pečlivým „strážcem“. Jedná se o postupně zahušťující hlen, který se skládá převážně z bílkovin a uhlohydrátů. Hormony jsou „zodpovědné“ za hustotu této hrudky - pod jejich vlivem se korek stává silnějším a viskóznějším.

Tvoří to vždy? Normálně by to mělo být povinné, jinak fetální vajíčko nebude mít šanci na přežití.

Normální barva sliznice je relativní pojem. Možná zjistíte, že sliznice před dodáním:

 • světlo, téměř průhledné;
 • bělavá nebo nažloutlá;
 • transparentní s krvavými žilami;
 • hnědý.

Bez ohledu na to, jaká je barva, nemusíte se bát, i když to podle vašeho názoru vypadá divně. Červené pruhy, v tomto případě hnědý odstín, jsou variantami normy. Krvavý korek není známkou nemoci.

Vzhled krevních inkluzí - sraženiny, žíly - je pozorován, když se děložní hrdlo intenzivně stahuje, v důsledku čehož jsou malé cévy poškozeny. Mohou prasknout? Samozřejmě - v tomto případě to jsou oni, kdo malovat korek v nažloutlých, nahnědlých, růžových nebo červených tónech.

Takový „krvavý“ džem zřídka varuje lékaře, i když to děsí budoucí ženy v práci. Pokud ale čerstvá šarlatová krev odešla poté, co cítíte, že korek odešel před porodem, měli byste co nejdříve kontaktovat svého lékaře. To může být způsobeno počátkem placentálního narušení, které vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc..

Objem odděleného obsahu se pohybuje v množství 1,5 - 2 polévkové lžíce. Jak korek jde před porodem, jak dlouho tento proces trvá? Často to vyniká současně. Někdy se „rozdělí“ a tělo opouští postupně, po kouscích.

Pak si to možná nevšimnete, zejména pokud jste v tuto chvíli ve sprše. Na fotografii můžete vidět různé možnosti. Po předchozí studii fotografie budete vědět, co můžete očekávat, a bude pro vás snazší orientovat se v tom, co se děje.

Sliznice je bez zápachu. Stojí za zmínku, že pro každého vypadá jinak a občas se rodí bez odstranění korku - to znamená, že to vyjde, ale hned na začátku pracovního procesu, a předchází mu za několik dní.

V primiparas probíhá proces propouštění o něco později, jen několik dní (hodin) před porodem.

Pod neustálým vlivem hormonů korek blokující děložní hrdlo mírně zjemňuje do konce těhotenství. Stěny krku jsou změkčené, zkrácené, vyhlazené a kontrakční, „vytlačí“ gelovitý hrudek, který sloužil jako ochrana plodu po dobu 9 měsíců. Protože stěny těch, které rodí poprvé, jsou méně elastické, může celý tento proces trvat hodně času a natáhnout se téměř k porodu..

Situace je poněkud odlišná v případě „zkušené“ ženy v práci. U vícečetných a těch, pro které je to třetí těhotenství (stejně jako čtvrté a tak dále), je tělo již ve stavu „bojové pohotovosti“: krk je měkčí, je širší a pružnější. Ve druhém těhotenství může korek vyjít dlouho předtím, než se voda a práce vyčerpají. Svým objemem je větší než objem primiparů.

Na otázku: „Odchází korek během těhotenství - kdy se narodí?“ jednoznačně žádný lékař neodpoví. Musíte čekat na výskyt dalších příznaků, zatímco můžete bezpečně chodit, dělat normální činnosti.

Může korek vyjít bez povšimnutí? Existují známky, předchůdci, které řeknou ženě, že se chystá dopravní zácpa?

Nejčastěji těhotné ženy nemají žádné zvláštní pocity nebo trochu břicho táhne, ale tento stav nemůže trvat velmi dlouho. Nezkušený se může rozhodnout, že boj začal, ale ve většině případů je boj stále daleko. Teprve poté, co voda z korku vytéká, stojí za to se jí věnovat a rychle se shromažďovat v nemocnici - dojde k porodu. Někdy voda odejde a po nich kontrakce okamžitě dorazí. To se stává častěji při druhém nebo třetím narození.

Je nezbytné navštívit lékaře a co nejdříve, pokud korek odešel před 37 týdny. Norma je 40 nebo 39 týdnů, dřívější data mohou znamenat hrozbu předčasného porodu. Když korek vyjde včas, nemůžete si dělat starosti s osudem nenarozeného dítěte: je docela chráněno plodovou vodou, neohrožuje infekce. Odjezd slizničních zátek s velkým množstvím krve a následné nalití červené vody - příležitost navštívit lékaře kdykoli.

Někdy mají zájem těhotné ženy: korek odešel před 5 dny a porod ještě nezačal - je to normální? Tato situace nevyžaduje výlet do nemocnice, dokud nezačnou pravidelné kontrakce. Je nutné tento proces urychlit, pokud se naopak dítě právě narodí, kontrakce začnou být patrné a dopravní zácpa nevyjde po 40 týdnech nebo později? Lékaři ujišťují: tato situace je také v rámci normálních limitů.

Nyní, když jsme přišli na tuto otázku, je nutné, aby se každá těhotná žena setkala s tímto jevem, jako je výstup ze sliznice a jaké by to mělo být:

bude trochu snazší čekat, až těhotenství dosáhne „domácího úseku“.

Dávejte pozor na své tělo, věnujte pozornost i drobným změnám ve své pohody, starejte se o sebe - a budete se cítit, když tělo vydá signál o blížícím se nástupu práce. Čím více o tom máte, tím klidnější budete v práci.

Lidé říkají: „Předpovězeno - znamená ozbrojené.“ Výjezd dopravní zácpy naznačuje, že netrvá dlouho: setkání s dítětem se blíží, je čas se na něj připravit.

Autor: Svetlana Stas

Když břicho spadne do primiparous a multiparous?

Techniky dýchání při porodu

Jak těhotné ženy odcházejí a jak to vypadá?

Proč máme při narození čokoládu??

Jak udělat klystýr před porodem?

Sliznice, která vychází z pochvy před porodem, není ničím jiným než pravidelnou sraženinou viskózního hlenu, který se během těhotenství tvoří v děložním čípku. Jeho tvorba je způsobena působením hormonů a shoduje se s okamžikem, kdy je vajíčko plodu implantováno do děložní dutiny, tj. do konce 1 měsíce těhotenství. Tentokrát se vytvoří sliznice, která jde těsně před porodem. Při každé následující ovulaci zhoustne a nakonec se vytvoří hustá sraženina, která zcela ucpává vstup do děložní dutiny. Proto název „sliznice“.

Jakou funkci plní sliznice v těle těhotné ženy??

Stejně jako u všeho v lidském těle má sliznice svou vlastní funkci. Spočívá v ochraně děložní dutiny před různými patogenními bakteriemi, které do ní mohou proniknout, například při koupání v rybníce.

Jak vypadá sliznice??

Ve většině případů je korek gelovitá sraženina malého objemu. Ženy se často zajímají, jakou velikost by měl mít korek před porodem. Obvykle se jedná o sraženinu do průměru 1,5 až 2 cm. Zároveň neodchází okamžitě. Korkový výboj před porodem se vyskytuje v částech, během několika dní, ve formě malého špinivého výboje, které jsou podobné těm, které byly pozorovány na začátku a na konci menstruace..

Kdy by měl korek jít??

Každá žena, která čelí prvnímu narození, se s tímto problémem setkala poprvé, přemýšlí o tom, kolik času korek před porodem dává a jakou barvu by měla být.

Gynekologové říkají, že za normálních okolností by sliznice měla zhasnout nejpozději 2 týdny před porodem. Tento příznak se týká hlavních prekurzorů porodu. Ve většině případů je jeho produkce spojena s hormonálními změnami v těle těhotné ženy. Tento jev však lze stimulovat i častými gynekologickými vyšetřeními těhotné ženy..

Pokud jde o barvu, může se lišit. Obvykle je sliznice bezbarvá a pouze někdy může mít nažloutlý nebo růžový odstín. V případě, že korek byl odstraněn dříve než 14 dnů před porodem a s příměsí krve, měla by žena informovat lékaře co nejdříve. Tato skutečnost může naznačovat předčasný porod nebo vývoj komplikací, jako je placentární narušení.

Jaké příznaky provázejí výtok korku?

Především by se těhotná žena měla zaměřit na své vlastní pocity. Často korek uniká s ranním záchodem, sprchou. Proto může žena během těchto procedur cítit mírnou, tažnou bolest v dolním břiše, což může mít v některých případech trhavý charakter. Tyto známky naznačují průchod korku před porodem.

Co dělat, když korek již spadl?

Od této chvíle by se těhotná žena měla připravit na své narození. Shromažďujte všechny potřebné věci v nemocnici - není to jeden den. Proto od chvíle, kdy korek odchází, má žena zpravidla 2 týdny. Nezdržujte to však, protože existují případy, kdy porod začal o několik hodin později.

Proto, pokud se křečovitá bolest začala objevovat před porodem po korku, je nutné se shromáždit v nemocnici. Ale neměli byste spěchat. Pouze v případě, že interval mezi kontrakcemi bude kratší než 10 minut, můžete jít do porodnice.

Výstup korku před porodem je tedy pro těhotnou ženu jistým signálem. Nastávající matka ví, že až do okamžiku, kdy poprvé uvidí své dítě, je toho jen velmi málo.

Během těhotenství se žena obává mnoha nuancí ohledně procesu porodu dítěte a porodu. Obzvláště aktivně diskutované dnes je korek propouštění před porodem. Jak to vypadá, jak je to, na jak dlouho se uvolňuje, v jakých případech potřebujete lékařskou pomoc - všechna tato vzrušující témata je třeba s těhotnými matkami promluvit co nejvíce, pak s takovými znalostmi bude snazší naladit se při porodu, zajistit pohodlí a bezpečnost.

Co je zátka z hlenu v děložním čípku?

Každá těhotná žena by měla mít představu o ochranném mechanismu svého vlastního těla. Děložní krk se specifickou aktivitou hormonálního systému je postupně naplněn sliznatým obsahem podobným nestrávenému vaječnému bílku. Jeho konzistence je viskózní a hustá. K tvorbě korku dochází na konci prvního měsíce těhotenství. Plod právě začíná svou vitální aktivitu, je implantován do dutiny reprodukčního orgánu. Tento proces je spojen s změkčováním, zvětšením a naplněním cervikální viskózní látky děložního čípku. Pravidelná ovulace vyvolává zahušťování hlenu, výsledná sraženina slouží jako bariéra vstupu do děložní dutiny.

Ženská sliznice je zajímavý a užitečný jev, díky kterému je zranitelný organismus chráněn před pronikáním nebezpečných infekcí. Na konci těhotenství tělo intenzivně produkuje estrogen, což způsobuje systematické změkčení sraženiny a spontánní uvolňování hlenu. Korek může také unikat v důsledku zvýšení tónu hladkých svalů, k tomu dochází při vyšetřování vagíny a krku lékaře. Vypouštění sraženiny hlenu signalizuje blížící se práci.

sliznice 2 týdny před narozením nebo bezprostředně před narozením

Jak jde korek u těhotných žen?

Možnosti pro normální výtok sliznice z pochvy na konci těhotenství:

Těhotné ženy si často všimnou děložního korku ve formě jediné gelové sraženiny o průměru jeden a půl centimetru, jedná se o objem jedné nebo dvou polévkových lžic. Může také existovat postupné trvání několika dnů, uvolňování hlenu se slabými tahy..

Vzhled děložního korku se může u různých žen lišit, to platí pro barvu a viskozitu. Želé se podobá látka:

Menší krevní pruhy jsou normální, objevují se z kapilár, které při otevření krku prasknou. Pokud je v hlenu přítomno značné množství krve, lze předpokládat, že dojde k narušení placenty, což představuje obrovské nebezpečí pro život a zdraví matky a dítěte..

Ne každá žena si všimne, že korek rozdává před porodem. Už jsme přišli na to, jak to vypadá, nyní zbývá analyzovat téma termínu a možná nebezpečí. Pokud příroda nařídí, že hlen z děložního čípku vyjde těsně před porodem, vyhánět plod v celkové hmotnosti plodovou vodou, pak u ženy tento jev nezůstane bez povšimnutí. Lékaři říkají, že výtok korku u zdravé ženy během těhotenství bez odchylek by se neměl stát dříve než 14 dní před datem porodu stanoveným lékařem. Výstup sliznice je jasným předzvěstí blížícího se narození, spolu s odtokem plodové vody, pravidelnými, postupně zesilujícími kontrakcemi. Pokud žena vidí a cítí, že korek vyšel na samém konci těhotenství, můžeme očekávat nástup porodu, než to bude buď otázkou hodin, nebo několika dnů..

Fyziologický proces výtoku ze sliznice v prenatálním období může být obvykle doprovázen bolestmi břicha jiné povahy. Pokud si všimnete sraženiny nebo stopy na spodním prádle, měli byste poslouchat své tělo: pokud dojde ke kontrakcím každých 10 minut a častěji, měli byste okamžitě jít do porodnice, když jsou intervaly delší, pak se můžete pomalu sbalit. Je přípustné osprchovat se, ale nepadnout do koupele, protože bez korku v děložním čípku se zvyšuje riziko infekce pohlavního ústrojí. Je užitečné vykonávat manželské povinnosti během normálního těhotenství. Po ukončení hlenových zátek je lepší ze zřejmého důvodu opustit sexuální aktivitu - chránit před náhodným zavedením mikrobů. Nezaměňujte korek s proudem plodové vody, vyjdou aktivněji a konzistence je jasně tekutá.

Mluvíme o patologii u ženy, pokud se jedná o následující projevy:

 • dřívější výtok z korku;
 • uvolňování hlenu s krví.

S různými problémy může korek vyjít mnohem dříve než 14 dní před datem doručení vypočítaným gynekologem. Termín je určen ultrazvukem a datem poslední menstruace. Předčasný odchod z korku může znamenat narušení placenty, nástup předčasného porodu, takže je nutná neodkladná návštěva nemocnice. Ihned byste měli jít k lékaři a je lepší zavolat sanitku nebo taxi, pokud krevní část jasného šarlatu proudí společně se sliznicí. To je považováno za neobvyklé. Fyziologickým výtokem ze sliznice v prenatálním období nedochází ke krvácení.

Stává se, že žena, která čeká na narození dítěte, se necítí nepříjemně před nejdůležitějším dnem. Je užitečné poradit se s lékařem, i když je odstraněna sliznice a není se čeho bát. Během vyšetření bude lékař schopen posoudit stav krku a určit připravenost k porodu.

Během těhotenství čeká každá žena s netrpělivostí a úžasem na počátek porodu. Někdo v tomto okamžiku uspěchá a někdo to chce na chvíli oddálit, ale je nemožné předvídat vývoj pracovní činnosti se 100% přesností - v každém případě to začne náhle. Mnoho nastávajících matek slyšelo, že korek odchází před porodem, ale jen několik z nich má správnou představu o tom, jak k tomu dochází..

Kolik dní tedy korek odchází před dodáním? Jak vypadá? Mají všichni tuto zástrčku před porodem? A kdy jít na porodnici, když se všechno stalo? Všechny tyto otázky vedou k panice v ženské hlavě a zbytečná úzkost a vzrušení v předvečer narození dítěte budoucí matce je zbytečné. Abyste se tedy nemuseli bát, musíte se včas zásobit potřebnými znalostmi, abyste věděli, jak se chovat a co dělat, když se porod začal..

S nástupem těhotenství se v děložním hrdle vytvoří specifická průhledná sraženina - to je sliznice. Její vzdělání je spojeno s hormonálními změnami v těle. Vizuálně se korek podobá husté hrudce lehkého hlenu. Silná struktura korku plní ochrannou funkci a spolehlivě chrání plod před možným negativním dopadem vnějšího prostředí. Korek spolehlivě uzavírá cervikální kanál, takže nenarozené dítě je chráněno před infekcemi, patogenními bakteriemi a dalšími patogenními faktory.

Ukazuje se, že když korek odchází před porodem, cesta se otevře pro infekční patogeny, aby pronikly do děložní dutiny atd. Proto lékaři důrazně doporučují, aby se po opuštění korku před porodem vyhýbali koupání v koupelně, v bazénu, na otevřené vodě, aby dodržovali důkladnou intimní hygienu a obecně být opatrnější.

Ke konci těhotenství začíná hormonální systém ženy aktivně produkovat estrogeny, pod jejichž vlivem začínají určité změny v těle, včetně změkčení silné struktury sliznice s jejím následným výtokem.

K odběru korku před porodem může dojít také kvůli přirozené změně hormonálního pozadí před porodem, ale z mechanického důvodu. Během vaginálního vyšetření ženy genitální orgán reaguje zvýšením svalového tónu na manipulace lékaře, v důsledku čehož může dojít k nedobrovolnému tlačení trubice z děložního hrdla.

Může vystoupit s jediným lepkavým kusem, jehož velikost bude odpovídat průměru 1,5 cm. Rovněž není vyloučen postupný výtok korku v částech - po několik dní ve formě lehkého hustého výboje s pruhy krve (to je také normální).

Jak korek před dodáním? Každá žena by se měla řídit osobními pocity, protože pro každého se to děje individuálně. Po dlouhou dobu může korkový výboj způsobit nepohodlí v dolním břiše, napětí a jemné šoky v děložním čípku. Častěji se tento jev podobá bolestivé bolesti charakteristické pro menstruaci. Pokud se tato bolest změní v kontrakce, přišel porod.

O tom, jak dlouho korek před dodáním odchází - spíše konkrétní otázka. Některé ženy si ani nevšimnou okamžiku svého odjezdu a nikdy nebudou vědět, jak vypadala jejich sliznice, protože vycházela z děložního čípku současně s proudem plodové vody. Pro ostatní korek odchází o něco dříve. Přesto se odborníci domnívají, že sliznice by se měla uvolnit nejdříve 2 týdny před očekávaným datem narození. Více o tom, jak se počítá odhadované datum dodání →

Proces vypouštění korku patří k důležitým předchůdcům práce, neméně důležité než kontrakce a odtok vody. Ale jak jsme již zjistili, korek může odejít pár hodin před narozením a za pár týdnů. Proto je lepší situaci vyjasnit a informovat lékaře, že zástrčka vyšla - s největší pravděpodobností specialista provede vaginální vyšetření a poradí vám, abyste šli do prenatálního oddělení.

Některé ženy tvrdí, že neviděly korek před porodem, proto vůbec nezmizí. Toto tvrzení je chybné - korek před porodem nutně opustí každou nastávající matku. Pokud by sliznice neexistovala, nebylo nemožné provést dítě před datem splatnosti, protože membrány by byly neustále v kontaktu s patogenní mikroflórou.

Nejpravděpodobněji si mnoho žen nevšimne jeho odchodu, protože tento proces může opravdu bez povšimnutí - při koupeli, sprchování, při používání toalety nebo s plodovou vodou. Někdy se s dítětem narodí korek. V tom není patologie. Proto se vyplatí neustále přemýšlet o otázce, zda sliznice vždy jde před porodem. Všechno se stane ve správný čas, až přijde čas..

Pokud korek odešel a začaly boje, interval mezi nimiž dosahuje 10 minut nebo méně, musíte naléhavě odejít do nemocnice. Pokud jsou kontrakce nepravidelné a nejsou intenzivní, neměli byste spěchat. Můžete dělat své vlastní podnikání, relaxovat, osprchovat se a také informovat blízké o nejbližším začátku porodu.

Od okamžiku, kdy sliznice zhasne, je porodní kanál vystaven vysoké pravděpodobnosti infekce, takže je nutné dodržovat přísnou hygienu. Vyměňte vanu za sprchu, častěji vyměňovat ložní prádlo a spodní prádlo, vzdát se sexu, aby se zabránilo vniknutí infekce do dělohy.

Pokud se přibližuje očekávané datum narození a slizniční zátka se ještě neobjevila, není to důvod k vyhledání lékařské pomoci. Ne všechny ženy vědí, jak sliznice zhasne před porodem a kolik času to zabere, u některých se vše nevšimne. I kdyby to nevyšlo, s největší pravděpodobností se všechno stane buď v předvečer navrhované pracovní činnosti, nebo již s nástupem práce - to je zahrnuto v kritériích normy.

Situace je složitější, když korek údajně nebo skutečně vyšel, ale žena ji zmatila odlivem plodové vody. Normální vody mají bezbarvou a průhlednou konzistenci, ale ve struktuře jsou tekutější než sliznice. Pokud si nejste jisti, vyloučit případné komplikace, musíte incident nahlásit lékaři.

Také byste měli být opatrní, pokud korek vyšel dříve než 2 týdny před očekávaným narozením. S největší pravděpodobností mluvíme o předčasném nástupu práce, pravděpodobně spojené s předčasným odloučením placenty, takže je třeba naléhavě kontaktovat lékaře nebo jít do nemocnice sami.

Dalším důvodem konzultace s odborníkem je výskyt hojných slizničních výtoků z genitálního traktu s jasnou šarlatovou krví - obvykle korek před porodem nechává každého bez současného krvácení.

Kromě toho je nutné v průběhu těhotenství informovat lékaře o jakémkoli výtoku, zejména o výtoku ze sliznice. Díky tomu bude odborník schopen plně sledovat průběh těhotenství a nejpřesněji určit odhadovanou dobu narození.

Odcházejí zátky těsně před dodávkou? K tomu může dojít několik hodin nebo dokonce dnů před narozením dítěte. V tomto případě leží žena v prenatálním oddělení a pečlivě udržuje intimní hygienu. S potřebnými znalostmi o tom, jak dlouho může korek před narozením trvat a jak vypadá, žena neopustí tento jev bez povšimnutí a bude vědět, jak postupovat. Hlavní věcí je mít na paměti, že porod je fyziologický proces, se kterým se budoucí matka i její dítě jistě vypořádají..

Autor: Olga Rogozhkina, doktorka,
speciálně pro Mama66.ru

Doporučujeme, abyste si přečetli: Jak způsobovat boje doma a kdy je to relevantní?

Články O Neplodnosti