Hlavní Bolest

Příznaky zmeškaného těhotenství

Naše babičky a prababičky neslyšely ani o zmeškaném těhotenství. A ne proto, že neexistoval. Právě dříve bylo jakékoli svévolné ukončení těhotenství, bez ohledu na příčinu, označováno za potrat. Dnes, díky technologickému pokroku, s pomocí ultrazvuku a dalších vyšetření, doktoři dokážou stanovit diagnózu, kterou ani před několika desítkami let nikdo netušil. Zmrazené těhotenství - stejný případ.

Podle některých zpráv v současné době asi 40% těhotných žen tuto diagnózu provádí. Těhotenství končí v prvních týdnech svévolného potratu, který vyvolává jen mrtvé těhotenství. Vyskytuje se, když se plod přestane vyvíjet. Důvody tohoto jevu se mohou lišit - od špatných návyků budoucích rodičů a končících chromozomálními abnormalitami plodu. Nejčastěji je zmrazené těhotenství způsobeno různými infekcemi, které těhotná žena náhodně zachytila ​​(zarděnkami, planými neštovicemi) a hormonálními poruchami v těle.

Je dobré, když zmrazené těhotenství samo o sobě končí potratem. K tomu obvykle dochází ve velmi časných stádiích těhotenství. Jinak mohou být důsledky pro ženu velmi nepříjemné. Koneckonců se zmrazený plod začíná rozpadat a způsobuje zánět děložní dutiny. Diagnóza zmeškaného těhotenství tedy jasně ukazuje lékařské ukončení těhotenství kyretáží děložní dutiny nebo užíváním drog, po kterém dojde k potratu (pokud gestační věk nepřesahuje 8 týdnů).

Aby se předešlo nepříjemným následkům, je důležité co nejdříve identifikovat příznaky zmeškaného těhotenství. Ale je to možné? Příznaky zmrazeného těhotenství mohou být výrazné i skryté. Nejjistějším způsobem, jak se vyhnout nežádoucímu výsledku, je pravidelné vyšetření s odborníky a pečlivý přístup k vašemu zdraví.

Jaké jsou příznaky zmrazeného těhotenství??

Jste si dobře vědomi příznaků těhotenství: nevolnost a zvracení (toxikóza), otok mléčných žláz, vysoká bazální teplota a další. Všechny tyto příznaky vznikají v důsledku přizpůsobení ženského těla cizímu tělu (plodu). A teď, pokud se tento plod přestane vyvíjet, pak by podle logiky věcí mělo vše zapadnout. Nejčastěji se to však nestává. Těhotenství mrzne a jeho příznaky přetrvávají. A až později bylo jejich náhlé zastavení pozorováno. Stává se tak, že žena jasně cítí náhlé ukončení těhotenství. To by ji mělo upozornit a stát se příležitostí navštívit lékaře..

  Přidělení. Pokud došlo k mrtvému ​​těhotenství již v prvních třech týdnech po početí, s největší pravděpodobností se objeví chudé měsíční období, ale jejich trvání bude mnohem delší než obvykle. Krevní výtok během těhotenství by měl být vždy důvodem naléhavé návštěvy u lékaře. I když je to malá kapka krve - neriskujte. Obvykle příčinou krevního výtoku není zmrazené těhotenství, ale hrozba jeho ukončení. To znamená, že se embryo dále vyvíjí a děloha se snaží, aby se ho zbavila. Stává se, že zmrazené těhotenství je kombinováno s potratem. V tomto případě špinění.

Proč těhotenství mrzne?

Potrat - patologie, při které plod zastaví svůj vývoj a zemře.
Další název pro tuto patologii je zmrazené těhotenství..
Její odrůdou je prázdné fetální vajíčko. V tomto případě k oplodnění vajíčka dochází normálně, ale embryo se dále nevyvíjí..

Odborníci stále nemohou pojmenovat přesné důvody výskytu mrtvého těhotenství; v raných stádiích se zpravidla jedná o závažné genetické poruchy embrya (v 70% případů).

Později může být zmrazené těhotenství (ve druhém trimestru a později) vyvoláno infekčními chorobami ženy, traumatickými účinky atd..

Jsou však chvíle, kdy těhotenství nezamrzne bez zjevného důvodu; žena může mít dvě zmeškaná těhotenství a 3 zmeškaná těhotenství.

Ale nezoufejte! Stejně jako spontánní početí může nastat po neúspěšné léčbě neplodnosti, je možné otěhotnět i po zmrazeném těhotenství.

Příčiny mraženého těhotenství

V počátečních stádiích (a během plánování těhotenství) mohou být příčiny rozvoje patologie následující:

 • užívání nikotinu a alkoholu;
 • užívání řady drog;
 • infekční onemocnění (chřipka, cytomegalovirus; zvláště nebezpečná je zarděnka);
 • STD (kapavka, syfilis, mykoplazmóza atd.);
 • diabetes;
 • hormonální nerovnováha (nedostatek progesteronu nebo estrogenu);
 • silná imunitní reakce těla matky (v tomto případě jsou proteiny embrya vnímány jako cizí a dochází k nim na imunitní útok);
 • antifosfolipidový syndrom (tvorba krevních sraženin v cévách placenty, v důsledku čehož je narušena výživa embrya a umírá);
 • nebezpečná práce;
 • vzpírání;
 • pravidelný stres.

Následující skupiny žen jsou nejvíce ohroženy blednutím těhotenství:

 • po věku 35 let;
 • měli mnoho potratů;
 • ženy, kterým byla dříve diagnostikována mimoděložní těhotenství;
 • ženy s abnormalitami dělohy;

Nejnebezpečnějším obdobím je osmý týden těhotenství. V této fázi vývoje je embryo obzvláště náchylné k teratogenním účinkům, které mohou vést k uhynutí plodu. Těhotenství (nezáleží na prvním nebo druhém zmrazeném těhotenství) se v tomto případě přestane vyvíjet.

První trimestr (od 1 do 13 týdnů) je obecně nebezpečnější pro vývoj plodu; obzvláště opatrný by měl být 3-4 a 8-11 týdnů.

Riziko však přináší i druhý trimestr těhotenství (příznaky zmeškaného těhotenství budou uvedeny níže), zejména 16. - 18. týden.

Jak zjistit zmrazené těhotenství?

Plod ztuhl a těhotenství se dále nevyvíjí. V raných stádiích (v prvním a dokonce druhém trimestru těhotenství) však nelze vždy rozpoznat příznaky zmrazeného těhotenství. Doma žádný test neprokáže zmrazené těhotenství.

Různé ženy mohou mít různé příznaky, nebo se zmrazené těhotenství vůbec neprojevuje po dobu několika týdnů. Proto nehledejte na internetu příznaky zmeškaného těhotenství; forum v tomto případě nebude nejlepším poradcem.

Příznaky také nezávisí na tom, zda je první těhotenství zamrzlé nebo že žena již měla 2 zmrazená těhotenství nebo 3 zmrazená těhotenství.

Níže uvedený seznam není jasným znakem zmeškaného těhotenství. Pokud se však objeví příznaky, které by mohly naznačovat zmeškané těhotenství (v raných stádiích), nejvhodnějším řešením by bylo konzultovat gynekologa:

 • náhlé zastavení toxikózy;
 • křeče bolesti;
 • špinění špinění;
 • ukončení otoků mléčných žláz;
 • bazální teplota během zmrazeného těhotenství klesá;
 • celková teplota během zmrazeného těhotenství může být zvýšena.

Zmrazené těhotenství ve druhém trimestru a zmrazené těhotenství v pozdějších stádiích je určeno ukončením pohybů plodu.

Jak zjistit zmrazené těhotenství - diagnóza

Jak již bylo uvedeno výše, pokud žena najde příznaky zmeškaného těhotenství doma - fórum na internetu, rady od přátel a pokusy o stanovení diagnózy samy o sobě nebudou nejlepší cestou ven ze situace. I když je bazální teplota snížena (při zmrazeném těhotenství je to jeden z příznaků), pokud má žena první těhotenství - toto těhotenství se zastavilo nebo ne, může určit pouze specializovaný lékař.

Jaké metody se používají k diagnostice „zmeškaného těhotenství“ (ve druhém trimestru nebo v raných stádiích a „zmrazeného těhotenství v pozdějších stádiích“)?

1.HCG analýza.
Hladina tohoto hormonu během zmrazeného těhotenství je nižší, než by měla být během normálního těhotenství v takovém období (první nebo druhý trimestr) - test tedy ukazuje zmrazené těhotenství. Je však třeba mít na paměti, že vysoká hladina hCG může přetrvávat několik týdnů po prvním nebo druhém zmrazeném těhotenství. Plod ztuhl - ale hormonální pozadí se nezměnilo.

2. Ultrazvuk.
Pokud ultrazvukové vyšetření diagnostikuje zmeškané těhotenství, video „ukazuje“ nepřítomnost srdečního rytmu plodu.

3. Gynekologické vyšetření.
Snížená bazální teplota ve zmrazeném těhotenství, odpovídající velikosti dělohy s těhotenstvím - to vše určuje lékař.

Také je to gynekolog, který předepisuje nezbytnou léčbu po mrtvém těhotenství, předepisuje testy po mrtvém těhotenství, určuje plánování těhotenství po mrtvém těhotenství.

Pokud je u ženy diagnostikována „zmrazené těhotenství“, je nepravděpodobné, že by fórum na internetu pomohlo s léčbou; všechny schůzky musí být provedeny lékařem.

Léčba po zmrazeném těhotenství.

Bohužel, když těhotenství zamrzne, nejde již o zachování plodu, ale o obnovení zdraví ženy. Plod, který se přestal vyvíjet, může způsobit intoxikaci těla, takže musí být odstraněn z dělohy.

Ve velmi raných fázích ženy často dochází k spontánnímu potratu; dokonce se stává, že žena nemá podezření, že měla zmrzlé těhotenství, její období přicházejí s mírným zpožděním.

Pokud je diagnózou „zmrazené těhotenství“, provádí se léčba následujícími metodami:

 • Léky. Používá se po dobu kratší než 8 týdnů. Potraty předepsané.
 • Vakuové aspirace (mini-potrat). Operace se obvykle provádí v celkové anestézii pomocí vakuového sání, které čistí dutinu dělohy..

Stává se také, že lékaři počkají a uvidí postoj; pokud z nějakého důvodu došlo ke zmrazenému těhotenství, ženské tělo se k sobě chová spontánním potratem.

V každém případě je však nutný dohled lékaře. Pokud nedojde k spontánnímu potratu, je nutné očistit (kyretáž po zmrazeném těhotenství) dutiny dělohy. Kyretáž po zmrazeném těhotenství je rovněž nutná, pokud po jednom nebo dvou týdnech ultrazvuková vyšetření ukáže přítomnost zbytků vajíčka plodu v děloze.

Plánování těhotenství po mrtvém těhotenství

Jak mohu otěhotnět po zmrazeném těhotenství? Kdy otěhotnět po zmrazeném těhotenství? Tento problém je v každém případě řešen individuálně - v závislosti na délce blednutí těhotenství, obecném zdravotním stavu ženy, výsledcích vyšetření atd..
Na otázku, kdy naplánovat těhotenství po zamrzlém těhotenství, je nepravděpodobné, že by fórum na internetu dalo jednoznačnou odpověď - pouze dojmy žen, které měly jedno nebo dokonce dvě zmeškaná těhotenství..

Na doporučení lékařů je minimální doba čekání šest měsíců. Během této doby, po diagnóze „zmrazeného těhotenství“, se důsledky takového patologického stavu sníží. Jedno, a ještě více, dvě zmrazené těhotenství mají negativní vliv na ženské tělo. Je nezbytné provést řadu preventivních opatření, aby se v budoucnu vyloučilo vyblednutí plodu..

Co dělat testy po zmrazeném těhotenství?

Před otěhotněním po zmrazeném těhotenství se doporučuje provést následující testy:

 • krevní test na hladiny hormonů (progesteron a estrogen);
 • vaginální výtěr pro pohlavně přenosné choroby;
 • Ultrazvuk pánevních orgánů;
 • vyšetření tkáně dělohy (histologie).

Po zmrazeném těhotenství může být také nutné provést genetické vyšetření na kompatibilitu partnerů..

Prevence otěhotnění

Jak otěhotnět po zmrazeném těhotenství? Je to možné? Ano, je to možné! - říkají lékaři.

Proč těhotenství mrzne, stále to není přesně známo. Po zmrazeném těhotenství však porodila pouze jedna žena; porodit zdravé dítě je docela skutečné. Samozřejmě, pokud je to nutné (podle výsledků analýz), musíte podstoupit léčbu.

Před plánováním těhotenství se doporučuje očkování proti zarděnkám a planým neštovicím. To platí zejména pro ohrožené ženy - v tomto případě jde o práci v zařízeních péče o děti, kde můžete snadno získat tyto nemoci. Měli byste také léčit pohlavně přenosná onemocnění, podstoupit obohacující průběh vitamínů a stimulovat imunitní systém. Léčebný režim musí být dohodnut s ošetřujícím lékařem.

A pokud jsou všechny výsledky testu normální, nemusí být léčba nutná..

Nejlepší ochrana před vyblednutím plodu je při plánování těhotenství zdravý životní styl..

Příznaky zmeškaného těhotenství

Zmrazené těhotenství je patologie, jejíž příčiny dosud nebyly plně prozkoumány. Mrtvé těhotenství v medicíně se nazývá neúspěšné potraty. Pravděpodobnost vzniku problému nezávisí na věku ženy, jejím sociálním postavení a počtu předchozích těhotenství. Příčiny patologie stále nejsou zcela objasněny. Podle statistik má každá 176. žena plánující stát se matkou zmrazené těhotenství.

Co je to patologie??

Nevyvíjející se těhotenství - intrauterinní smrt plodu spojená s nevratnými procesy v tkáních. Patologie nemá výrazné znaky, jako je například potrat. Z tohoto důvodu je důležité vědět o prvních příznacích patologie, aby bylo možné včas vyhledat lékařskou pomoc..

Důležité! V gynekologii se často vyskytuje takový koncept jako prázdné vajíčko plodu. Tento stav je pozorován, když je vajíčko oplodněno a připojí se k endometriu. Samotná buňka však neobsahuje embryo.

Příčiny nevyvinutého těhotenství

Nejčastější příčinou potratu je genová mutace. V 70% případů jsou příčinou smrti embrya až 8 týdnů. K genetickým poruchám v těle může vést mnoho faktorů: chronická nebo dědičná onemocnění, užívání drog, konzumace alkoholu budoucími rodiči.

Důležité! Během těhotenství musíte podstoupit screening předepsaný gynekologem a genetikem. Tato studie odhalí časné abnormality u dítěte..

Pravděpodobnost neúspěšného potratu se zvyšuje, pokud se nastávající matka nemůže vzdát špatných návyků: kouření, špatná výživa a pití alkoholu. Léky, které těhotná žena bere bez souhlasu lékaře, jsou schopny vyvolat u plodu různé abnormality..

Proto jsou v prvním trimestru účinné léky předepisovány pouze v extrémních případech, například u závažných infekčních chorob. Po 10 týdnech těhotenství se vytvoří silná placenta, která chrání plod před vnějšími negativními účinky. V tomto případě nebude užívání léků pro něj tak nebezpečné.

Mezi další příčiny zmeškaného těhotenství patří:

 1. Rhesusův konflikt matky a plodu. Tento problém se týká zejména žen, které prodělaly více potratů. Protilátky proti embryu se postupně hromadí v těle ženy, což snižuje pravděpodobnost úspěšného těhotenství.
 2. Těžká infekční a virová onemocnění. Nastávající matky jsou náchylné k patogenní flóře, takže se během epidemií rychle nakazí. Některé nemoci (zarděnky, plané neštovice, spalničky) mohou nejen vyvolat smrt embrya, ale v budoucnu mohou způsobit i fyzické a duševní abnormality dítěte. V takových případech může matka souhlasit s potratem nebo rozhodnout o narození a výchově zvláštního dítěte.
 3. Hormonální poruchy. Příčinou potratu může být nedostatek prolaktinu nebo nadbytek testosteronu. Pokud měla žena před početím nepravidelnou menstruaci, je nutné o tom informovat gynekologa..

Rizikové faktory pro vývoj mrtvého těhotenství:

 • narozené ženy, jejichž věk přesahuje 35 let;
 • četné potraty v minulosti;
 • přítomnost defektů ve struktuře dělohy;
 • mimoděložní těhotenství dříve diagnostikovaná.

V přítomnosti alespoň jednoho rizikového faktoru je žena pod gynekologem pod zvláštní kontrolou. Do rizikové skupiny pro abnormální těhotenství patří i ženy, které odmítají být viděny odborníky.

Důležité! Každá těhotná žena by měla být registrována u gynekologa po dobu 7-8 týdnů těhotenství.


Načasování zmeškaného těhotenství

K problému dochází v jakékoli fázi těhotenství (i několik dní před porodem). Při zkoumání statistických údajů zaznamenali lékaři několik období, která jsou pro tvorbu plodu nejnebezpečnější:

 • 3. a 4. týden od okamžiku početí;
 • 7-11;
 • 16. - 18. týden.

Po 20. týdnu je jen málo případů zakrnělého vývoje dítěte. Převážná většina problému se vyskytuje až 14 gestačních týdnů. Příčinou anomálie v prvním trimestru jsou genetické abnormality a hormonální poruchy, ve druhém a třetím trimestru - infekční onemocnění.

Příznaky patologie v raných stádiích

Žena si nemusí okamžitě všimnout mrtvého těhotenství, zejména pokud se neprojevuje klinickými příznaky. Podmínka však představuje hrozbu pro život ženy, protože rozpadající se plod otráví tělo a poškozuje reprodukční systém. Při pečlivém studiu jejího stavu si však žena může všimnout následujících příznaků, které jsou charakteristické pro nevyvinuté těhotenství:

 1. Abnormální výboj. Tělo ženy se po smrti snaží samostatně zbavit plodu. Do 48 hodin může mít bělavý výboj obvyklé konzistence. Poté se v hlenu objeví krvavé pruhy. Krvácení se postupně stává stále bohatším.
 2. Změna intenzity toxikózy. Po implantaci fetálního vajíčka se mnoho žen cítí zvracením. Jsou spojeny se zvýšenou produkcí hCG. Pokud plod umírá, produkce hormonů se zastaví. Po dni může žena cítit úlevu. 4-6 dnů po smrti plodu zcela zmizí příznaky toxikózy. Ne vždy tento příznak naznačuje patologické procesy v těle. Intenzita toxikózy se může snížit v důsledku fyziologické závislosti ženy na plodu.
 3. Zhoršení celkové pohody. Embryo, které se po dlouhou dobu v ženském těle rozkládá, vyvolává intoxikaci těla. Zpočátku se stav podobá nachlazení a je doprovázen únavou, zhroucením. Po dvou týdnech se objeví živější známky patologie: závratě, úzkost, křeče v břiše, teplota.
 4. Náhlé změny bazální teploty. U těhotných žen je ukazatel na úrovni přesahující 37 stupňů. Po zániku plodu klesne značka na teploměru na 36,7 stupňů a v době rozkladu embryí stoupne na 37,5 stupňů..

Příznaky patologie v pozdním těhotenství

Od druhého trimestru se k uvedeným příznakům zmeškaného těhotenství přidávají další projevy. Živý klinický obraz problému je způsoben skutečností, že plod je velký.

Mezi hlavní projevy nevyvinutého těhotenství ve druhém nebo třetím trimestru patří:

 • absence pohybů plodu po dobu delší než 24 hodin;
 • kreslení bolesti v břiše;
 • únik vody s nepříjemným hnilobným zápachem.

Nedostatek pohybu plodu může také signalizovat nedostatečný přísun kyslíku. Situace nastává, když je krk nebo tělo dítěte propleteno pupeční šňůrou. Pokud žena včas konzultuje lékaře, může být dítě zachráněno před zadušením.

Jedním z charakteristických příznaků blednutí těhotenství v pozdějších stádiích je změna velikosti prsou. Pokud se ST vyskytla před 25. týdnem, pak se hrudník během několika dní vrátí k původní velikosti. Později po smrti plodu může být kolostrum vylučováno z žláz..

Po smrti plodu se nejen velikost hrudníku, ale i břicha zmenšuje. Důvodem je skutečnost, že po tragédii se snižuje množství plodové vody. Uvedené příznaky budou u ženy pozorovány jeden až dva dny po smrti plodu. V pozdním těhotenství se tělo snaží zbavit mrtvého dítěte již ve 4. - 5. dni.

Diagnóza zmeškaného těhotenství

Vyšetření na zmrazené těhotenství zahrnuje následující typy procedur:

 • vizuální vyšetření gynekologa;
 • Ultrazvuk
 • hCG odběr krve;
 • měření bazální teploty

První dvě metody jsou považovány za hlavní při identifikaci příznaků zmeškaného těhotenství, ostatní jsou pomocné.

Důležité! Pokud jsou podezření na zmeškané těhotenství až do 7. týdne, je potrat odložen na druhé ultrazvukové vyšetření. Může se stát, že přístroj nezjistil životně důležité funkce embrya nebo lékař udělal chybu při výpočtu podmínek početí.

 • rané období - nesprávné umístění plodu nebo jeho poškození;
 • pozdní termín - absence srdečního rytmu plodu a nesoulad jeho velikosti s termínem.

Ultrazvuková data nestačí k provedení konečné diagnózy - ST. Kvůli hormonálním poruchám a psychickému stresu u žen může retardace růstu plodu trvat až čtyři týdny. V tomto případě je druhý ultrazvuk proveden po dvou týdnech. Pokud se plod nezvýšil, znamená to, že je mrtvý.

Patologické ošetření

Populární způsob, jak osvobodit dělohu od mrtvého plodu, je lékařský potrat. V Rusku se provádí až po dobu 9 týdnů těhotenství, v Evropě až do 12. Pro terapii se používají mifepriston a misoprostol. Tato metoda poskytuje účinný výsledek, má však seznam kontraindikací:

 • porucha krvácení;
 • těžká anémie;
 • selhání ledvin a jater;
 • mimoděložní těhotenství.

Pokud je diagnostikováno zmrazené těhotenství ve 13. až 22. týdnu, uchylují se k umělé stimulaci porodu jednou z metod:

 1. Intramiální. Pomocí tenké jehly se do močového měchýře vstříkne 20% roztok chloridu sodného.
 2. Izolovaný. Úvod do vagíny mifepristonu nebo misoprostolu při perorálním podání jednoho z léků.

Pokud výše uvedené způsoby odstranění plodu nepřinesly výsledky nebo mají kontraindikace pro vedení, pak se lékaři uchylují k uložení zátěže na předchozí část plodu močového měchýře.

Ve třetím trimestru je umírající plod odstraněn umělým porodem. Provedení císařského řezu v tomto případě je zakázáno, protože může dojít k infekci krví. V případě nouze bude žena muset porodit mrtvé dítě bez anestezie.

Po ošetření musí žena dodržovat následující pravidla:

 1. Užívejte hormonální léky pro rychlé zotavení endometria.
 2. Pijte antibiotika, abyste zabránili endometriální infekci. Předepisují se léky ze skupiny makrolidů nebo cefalosporinů.
 3. Podstupují fyzioterapeutické postupy zaměřené na regeneraci poškozených tkání dělohy.
 4. Užívejte léky na posílení imunitního systému.

Dalším způsobem, jak odstranit vajíčko plodu, je kyretáž. Po dobu až 12 týdnů je vakuové odsávání dělohy přijatelné. Standardní postup kyretáže se provádí pouze v extrémních případech, protože může vést k nevratnému poškození epitelu.

Indikace pro tradiční kyretáž:

 • neúčinnost lékové terapie;
 • očištění dělohy od zbytků plodu po neúplném potratu.

Kyretáž je předepisována ženám po ultrazvuku, krevním testu a elektrokardiogramu. Je nutná předběžná konzultace s lékařem, který provede anestezii.

Průběh postupu kyretáže:

 1. Anestezii se podává intravenózně ženě, která začne působit během několika sekund.
 2. Genitálie jsou léčeny antiseptickými látkami.
 3. Lékař používá zrcadlo k fixaci děložního hrdla kleštěmi a rozšíření děložního hrdla.
 4. Očista se provádí kyretou vybavenou na konci smyčkou. S tím jsou seškrábány všechny sliznice děložního hrdla a dělohy.
 5. Po kyretáži se do dutiny dělohy injikují léky stimulující kontrakci. Ošetřená oblast je dezinfikována roztokem jodu..

Po operaci jsou odstraněny všechny fixační gynekologické nástroje. Na ženský žaludek je položena zima, což pomáhá zúžit malé cévy a tónovat dělohu. Menstruační cyklus ženy by se měl zotavit 6-7 týdnů po kyretáži. Operace se smí provádět až do druhého trimestru (méně často k pozdějšímu datu).

Důsledky zmrazeného těhotenství

Ukončení těhotenství je stres pro ženské tělo, bez ohledu na zvolenou metodu léčby následně. Po operaci bude možné se plně zotavit až po 6 měsících. Během této doby bude žena muset pít hormony.

Komplikace po zmrazeném těhotenství:

 1. Psychologické trauma spojené se strachem z neúspěšného průběhu následujících těhotenství nebo z neschopnosti otěhotnět dítě.
 2. Neplodnost. Aby se zabránilo rozvoji komplikací, je nutné dodržovat doporučení lékaře a být pravidelně vyšetřován gynekologem. Příznaky nouzové návštěvy gynekologa - horečka, těžké vaginální krvácení.
 3. Zánětlivá onemocnění dělohy. Komplikace se často vyvíjí po tradičním kuretáži. Během operace se odstraní sliznice genitálního orgánu, díky čemuž je zranitelnější vůči patogenní flóře.
 4. Adhezivní procesy. Zánět dělohy vede ke skutečnosti, že některé její části se drží spolu. Deformace orgánové dutiny následně způsobuje neplodnost.

Prevence nevyvíjejícího se těhotenství

Každý pár plánující dítě musí nejprve podstoupit soubor studií, které zahrnují krevní test na infekci, pánevní ultrazvuk a genetické testy. Doporučuje se zdržet se početí, pokud před méně než 6 měsíci jeden z partnerů trpěl zarděnkami, planými neštovicemi nebo těžkou chřipkou.

Mezi další opatření zaměřená na prevenci zmeškaného těhotenství patří:

 • provádění preventivních očkování;
 • hostující genetika;
 • normalizace hormonálního pozadí;
 • udržování zdravého životního stylu;
 • abstinence od letů v prvních měsících od okamžiku početí.

Při správném plánování je pravděpodobnost úspěšného těhotenství asi 90%. To platí také pro případy, kdy žena v minulosti utrpěla neúspěšné pokusy porodit dítě. Je důležité ignorovat návštěvy multidisciplinárních odborníků, kteří po zmrazeném těhotenství sestaví příslušný léčebný plán.

Příznaky zmrazené těhotenství

Hlavní příznaky patologického, zmeškaného těhotenství

Příznaky zmrazeného těhotenství nejsou vždy zřejmé, zatímco je vhodné vědět o této patologii od prvních dnů po tom, co se stalo. Podívejme se krátce na symptomy, které si sama o sobě může všimnout neúspěšná matka, a také na lékaře, kteří ji sledují. Jaké jsou příznaky blednutí těhotenství?

V raných fázích

1. Zmizení toxikózy. To si jistě všimnou ženy, které trpěly tímto nepříjemným projevem budoucího mateřství. Pouze žena zvracela, ráno byla nevolnost, když se najednou všechno vrátilo k normálu. A s tím vším, do druhého trimestru, kdy by měly zmizet příznaky toxikózy, je to stále velmi daleko.

2. mléčné žlázy se stávají měkkými, bezbolestnými. Téměř všechny ženy si všimly tohoto projevu neúspěšného potratu. Prsa je bezbolestná přibližně 3 až 6 dní po smrti embrya.

3. Krvavý výboj. Takové docela zjevné příznaky zmeškaného těhotenství v rané fázi se mohou objevit až několik týdnů po smrti embrya. Někdy se stane, že se objeví malé špinění a pak se zastaví. Žena si myslí, že je vše v pořádku, „nesené“, ale plod se již dále nevyvíjí.

4. Obecná nevolnost, slabost, bolest hlavy, horečka, mírná nevolnost - v některých ohledech mohou některé dámy, u kterých se těhotenství zastavilo, vyvinout 3-4 týdny před tímto okamžikem projevy podobné toxikóze. Tento příznak je zmražen kvůli pravidelnému vniknutí produktů z membrán do krve.

5. Prudký pokles bazální teploty. Ženy, které se obávají o zdraví svého nenarozeného dítěte, jsou někdy zajištěny a i nadále měří bazální teplotu po početí potvrzeném lékařem. Obvykle v prvních týdnech těhotenství je teplota na úrovni 37 stupňů a výše. Po smrti embrya se snižuje v důsledku probíhajících hormonálních změn v těle, snížení a úplného zastavení produkce hormonů, které regulují vývoj embrya. Někdy se však bazální teplota může snížit i bez dobrého důvodu, takže teplotní rozdíly nejsou vždy známkami zmrazení plodu. Často to znamená potrat.

6. Snížený nebo zakrnělý růst chorionického gonadotropinu. Pokud lékař hrozí ukončením těhotenství, nebo pokud existuje důvodné podezření na mimoděložní nebo opomenuté těhotenství, je předepsáno sledování obsahu tohoto hormonu v krvi. Normálně by měl intenzivně růst v prvním trimestru. Pokud se růst náhle zastaví, pak je to pravděpodobně známka stagnace. V tomto případě je dámě přidělen ultrazvuk.

7. Při ultrazvukovém vyšetření lékař zjistí buď nepřítomnost embrya ve vajíčku plodu, nebo nepřítomnost srdečního rytmu po dobu delší než 7 týdnů. Zde již nemohou být chyby.

8. Údaje o gynekologickém vyšetření. Patologické změny jsou patrné zejména tehdy, je-li během těhotenství provedeno více než jedno gynekologické vyšetření. Gynekolog poznamenává, že velikost dělohy neodpovídá gestačnímu věku, velikost dělohy je menší, než by měla být. Pokud po smrti embrya uplynulo více než 3–5 týdnů, je také patrné zmizení cyanózy vaginální sliznice a krku, což je jeden z hlavních časných příznaků těhotenství..

Ale ne vždy se bohužel plod přestane vyvíjet v prvním trimestru těhotenství, jeho smrt se může objevit kdykoli. Pokud ale hovoříme konkrétně o neúspěšném potratu, a nikoli o prenatální smrti plodu, pak až 28 týdnů. Navíc, podle statistik, každé 5-8 těhotenství končí v selhání, a asi polovina z nich je zastavena vývojem plodu. Ale ne vždy ta nej očekávanější matka na dlouhou dobu se snáze dozví o patologii. Proto bereme v úvahu různé příznaky zmeškaného těhotenství ve druhém trimestru - musí být známy všem nastávajícím matkám.

K pozdějšímu datu

1. Absence nebo ukončení pohybů plodu. Od 20. týdne těhotenství začnou břišní a osmnáctiletí pociťovat lehké chvění dítěte. A od té doby lékaři doporučují pečlivě sledovat frekvenci a pravidelnost těchto pohybů. V ideálním případě by mělo být alespoň 10 denně. To je 10 sérií šoků. Tato částka se může poněkud snížit až před samotným narozením, kdy dospělé dítě prostě nemá dostatek prostoru pro provádění pohybů v děloze. Pokud tedy necítíte, že se dítě pohybuje několik hodin - naléhavě k lékaři! Zpočátku to může být příznak hypoxie u plodu (nedostatek kyslíku), a pak se může stát příznakem zmrazeného těhotenství, pokud nebudou přijata naléhavá opatření.

2. Snížení velikosti mléčných žláz, snížení jejich napětí, změkčení. V zásadě je to podobné tomu, co se děje ve stejné situaci v raných fázích. K změkčení mléčných žláz dochází přibližně za 3 až 6 dnů po intrauterinní smrti dítěte. Tyto příznaky blednutí těhotenství jsou poměrně poučné na začátku a uprostřed druhého trimestru, dokud nepocítíte pohyby. Kromě toho, pokud je doba delší než 25 týdnů, uvolní se velké množství mleziva a potom mateřského mléka.

3. Výsledky gynekologického vyšetření. Lékař si všimne otevření cervikálního kanálu. Zpravidla je u bezúhonných odhalení až 1,5 cm au těch, které rodí až 3. Pokud je termín delší než 14 týdnů a smrt plodu nastala asi měsíc před vyšetřením, pak gynekolog diagnostikuje při vyšetření hustý hnědý výtok z děložního čípku. A stejná hnědá voda vytéká, když čistí dělohu nebo způsobí, že se umělý porod zbaví mrtvého plodu.

4. Nedostatek prezenčního signálu. Tento příznak mrtvých lze samozřejmě určit především ultrazvukem. Ale nejen. Po 20. týdnu těhotenství může lékař poslouchat srdeční rytmus dítěte přes břišní stěnu ženy pomocí porodního stetoskopu - speciální dřevěné trubice, jejíž jeden konec je umístěn na břicho budoucí matky a druhý lékař se opírá o ucho. Těhotná žena leží na pevné, dokonce i gauči na zádech. Pouze v této poloze můžete poslouchat srdce dítěte. Doktor při každém jmenování tak naslouchá srdci dítěte. Ale nastávající matka sama o sobě úrazy neuslyší, stetoskop nepomůže, a i když manžel se opře o ucho proti žaludku, je také nepravděpodobné, že by něco slyšela. Pokud dříve neslyšený srdeční rytmus při další schůzce není slyšet, lékař naléhavě nasměruje ženu na ultrazvukové vyšetření. Je třeba poznamenat, že člověk by neměl okamžitě panikařit, že se jedná o příznaky zmrazeného těhotenství. Srdce je někdy obtížné slyšet kvůli skutečnosti, že placenta je umístěna na přední stěně, čímž utopí zvuk. Nebo kvůli velké tukové vrstvě na břišní stěně ženy.

5. Výsledky ultrazvuku. Jak jsme psali výše, lékař si okamžitě všimne absence srdečního rytmu. Dalšími příznaky jsou deformace končetin, páteře, její atypická poloha v děloze atd. Lékař může určitými příznaky také určit, kdy plod uhynul. Čím kratší je doba těhotenství, tím vážnější jsou různé deformace..

6. Délka dělohy nebyla prodloužena za 1-2 týdny. Při každém jmenování lékař pomocí měřicí pásky změří délku dělohy. V ideálním případě by délka dělohy měla odrážet období. V případě zmrazeného těhotenství se jeho příznaky projevují v nepřítomnosti růstu dělohy nebo v nesouladu s porodním obdobím. Může to však být také s retardací růstu plodu - také s patologií, ale ne tak vážnou. A proto je diagnóza potvrzena hledáním dalších příznaků a diagnostických testů, alespoň ultrazvukem a gynekologickým vyšetřením.

Jaké jsou příčiny tohoto nepříjemného jevu? Pokud těhotenství ztuhlo ve velmi raném stádiu, pak je s největší pravděpodobností příčinou chromozomální abnormalita embrya. Jsou-li oba rodiče zdraví, existuje minimální šance na opakování situace. Po dlouhou dobu se mohou stát poruchou různé pohlavně přenosné infekce. Z tohoto důvodu se doporučuje, aby všechny páry naplánovaly dítě a podrobily se předběžnému vyšetření. Protože je docela možné, že před početí se budete muset trochu uzdravit. Bude to však přínosem pro budoucí dítě. Ve vzácnějších případech se příznaky zmeškaného těhotenství objevují, když je nedostatek progesteronu, když se vyskytne Rh konflikt, nebo kvůli autoimunním patologiím. Ale medicína nestojí. Pokud se vám takové neštěstí stalo, můžete si být jisti - existuje cesta ven a v každém případě se stanete šťastnými rodiči.

Příznaky zmeškaného těhotenství

Pro mnoho žen je těžkým šokem zmrazené těhotenství po 8 týdnech a příznaky tohoto stavu jsou velmi charakteristické. Jinými slovy, neúspěšná matka intuitivně cítí, že něco není v pořádku, a ve většině případů konzultuje lékaře. Je možné samostatně určit srdeční selhání plodu v prvním trimestru a jaké důsledky ST může na ženu čekat?

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/02/dbc2662a5c59f4c1416c14ba9b6f26e2.jpg "alt =" příčiny a příznaky zmeškaného těhotenství "width =" 660 "height =" 440 "srcset =" "data-srcset =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/02/dbc2662a5c59f4c1416c14ba9b6f26e2.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp-content /uploads/2018/02/dbc2662a5c59f4c1416c14ba9b6f26e2-300x200.jpg 300w "velikosti =" (maximální šířka: 660px) 100vw, 660px "/>

Zmrazené těhotenství - co to je?

První trimestr těhotenství je nejdůležitější, protože v tomto období jsou orgány dítěte položeny. Ale on je také nejvíce nepředvídatelný. Není zbytečné, že v raných fázích se nastávajícím matkám doporučuje pečovat a zvláště pečlivě sledovat jejich zdraví. Stává se však, že plod zastaví jeho vývoj.

ST je patologický stav, což znamená, že těhotenství se stalo vývojem. Jak často se to stane a kdy? Podle statistik je ST nejčastější v prvních několika týdnech..

Procento případů ST v týdnu:

 1. V raných fázích, tj. v prvním trimestru - 25% - 30% zastavení dalšího vývoje embryí nastane až do 9 týdnů. Nejzranitelnější období jsou 3–4 a 8 týdnů.
 2. 10% - 15% pokles v pozdních termínech - od 16. do 20. týdne.

Procento ST k věkovým kategoriím žen:

 1. 15% - 20-25 let
 2. 25% - starší 35 let
 3. 50% - starší 40 let

Důvodem je skutečnost, že s věkem ženské tělo syntetizuje méně progesteronu a nejčastější příčinou ST je jeho pokles. Tento hormon se aktivně podílí jak na procesu početí, tak na procesu snášení a formování tkání a orgánů plodu..

Proč ovoce mrzne

Proč se vyskytuje ST? Důvody nejsou někdy jasné, existuje však určitý seznam faktorů, které mohou mít negativní dopad na jeho průběh:

 1. Genetické poškození je pravděpodobně jednou z nejčastějších příčin ST. Geneticky určené patologie mohou vést k poměrně nebezpečným malformacím, často neslučitelným se životem. Příčiny chromozomálních aberací jsou starší 35 let, kouření, záření atd. Toto porušení vede ke zpoždění fyzického a duševního vývoje, zhoršené koordinaci, patologií vnitřních orgánů. Děti se závažnými genetickými vadami často nepřežijí až do druhého roku života.
 2. Infekce v raných stádiích - virové nemoci a infekce genitálií, které zahrnují rubeolu, cytomegalovirus, ureaplasma, chlamydii a běžné akutní respirační virové infekce, vedou k vyblednutí. Nepříznivě ovlivňují plod, zhoršují pouto mezi ním a matkou. Zánětlivé procesy v děloze narušují normální implantaci vajíčka plodu. Pokud se těhotná žena nakazí v pozdních stádiích těhotenství, může porodit dítě, které dostalo intrauterinní infekci. Včasná infekce plodu vede k závažným malformacím.
 3. Hormonální stav - všechny těhotné ženy, jakož i ženy, které plánují otěhotnět, musí projít testy, aby určily hormonální pozadí. To zahrnuje androgeny - pohlavní hormony, hormony štítné žlázy atd. Porušení úrovně těchto hormonů může vést k regresi vývoje embryí..
 4. Autoimunitní patologie mohou vést k přemístění dítěte jako cizího agenta.
 5. Kromě toho může nesprávný životní styl - kouření, pití alkoholu během těhotenství, abnormální režim odpočinku a spánku, užívání léků, příliš aktivní fyzická aktivita, špatná strava také vést k regresi těhotenství..

Více o důvodech si můžete přečíst v článku: Proč se těhotenství přestává vyvíjet

Příznaky a symptomy

Jak rozpoznat první známky regresivního těhotenství? Každé normální těhotenství má své příznaky, přestože se nejedná o nemoc. Nastávající matka se obává únavy, ospalosti, nevolnosti a zvýšené citlivosti mléčných žláz. Ale ne každý může cítit příznaky ST v raných stádiích bez další diagnostiky..

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/02/Zamershaya-beremennost-.jpg "alt =" zmeškané těhotenství "width =" 660 "height =" 495 "srcset =" "data-srcset =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/02/Zamershaya-beremennost-.jpg 660w, https://dazachatie.ru/ wp-content / uploads / 2018/02 / Zamershaya-beremennost - 300x225.jpg 300w "size =" (max-width: 660px) 100vw, 660px "/>

Mezi nepřímé příznaky ST patří:

 • kreslení bolestí v dolní části zad nebo v břiše;
 • krvavé a někdy i hnisavé propuštění;
 • zvracení a nevolnost zmizí;
 • pokles bazální teploty a po několika dnech její prudký nárůst.

S ST v pozdějších stádiích nemusí existovat třes, křeče, bolesti, může se objevit skvrna. Ale než se vystrašíte myšlenkami na ST, měli byste okamžitě kontaktovat svého lékaře, aby vám poskytla přesnou diagnózu a kvalifikovanou pomoc.

Důležité! Nepoužívejte fóra pro maminky pro diagnostiku ani recenze různých internetových zdrojů. Docela často se podezřelé ženy samy likvidují a v důsledku nervového napětí těhotenství jeho vývoj opravdu zastaví.

Teplota při ST

Bazální teplota určuje průběh těhotenství. Toto je první známka, která se mění jak během implantace, tak během zmrazení plodu. Při normálním těhotenství může bazální teplota dosáhnout 38 ° C, zatímco po zamrznutí po dvou dnech začne klesat a dosáhne 36 ° C..

Je třeba si uvědomit, že nízká bazální teplota neznamená vždy blednutí, ale může znamenat hrozbu. Pokud není vývojové zastavení embrya včas diagnostikováno, zánětový proces začíná v sousedních tkáních a teplota, nejen bazální, ale také obecná, prudce stoupá na febrilní číslice - horečka začíná.

Děloha, když plod zamrzne

Je možné prohmatat uznání ST? Faktem je, že je velmi obtížné cítit změny v děloze sami. Během těhotenství nebo jejího blednutí samozřejmě prochází řadou transformací.

Prsa během zmrazeného těhotenství

V časných stádiích těhotenství může být prsa citlivější a pak se zvětší. S ST se citlivost mléčných žláz snižuje a později zcela zmizí, stává se drsnou, bolestivou a má nadměrný výtok.

Vzhledem k těmto příznakům lze předpokládat regresivní vývoj plodu, ale to je stále nespolehlivé znamení.

Nevolnost v zamrzlém těhotenství

Jak identifikovat ST z příznaků toxikózy? Během normálního těhotenství, zejména v časných stádiích, může být žena narušena nevolností a zvracením. Ale můžete se cítit špatně, když mizí? Je však možné, že nevolnost obvykle zmizí. Citlivost na různé pachy také zmizí. V případě vyblednutí se nauzea může objevit jako příznak intoxikace v důsledku zánětlivého procesu.

Je třeba si uvědomit, že během normálního těhotenství je také možné prudké snížení toxikózy, proto je třeba vzít v úvahu další příznaky.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/02/toksikoz-pri-beremennosti.jpg "alt =" nevolnost při mrtvém těhotenství " width = "660" height = "440" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/02/toksikoz-pri-beremennosti.jpg 660w, https: // dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/02/toksikoz-pri-beremennosti-300x200.jpg 300w "size =" (max-width: 660px) 100vw, 660px "/>

Přidělení během zmrazeného těhotenství

Během těhotenství může být bělavý nebo sražený výtok normální a není známkou patologických procesů. Ale co propuštění může znamenat hrozbu s ST?

Jedná se hlavně o mazu nebo krev připomínající menstruaci. Někdy je krvácení doprovázeno silnou bolestí v dolním břiše. V případě výskytu takových příznaků byste měli okamžitě vyhledat lékaře, protože tento stav může také naznačovat, že se těhotenství vyvíjí, ale bohužel mimoděložní..

Jak diagnostikovat vyblednutí plodu

Doma je docela obtížné určit ST, takže všechny těhotné ženy od 3–4 týdnů by měly podstoupit řadu diagnostických opatření:

 1. Gynekologické vyšetření.
 2. Ultrazvuková diagnostika.
 3. Testování na infekce a stanovení hormonálního stavu.

.gif "data-lazy-type =" image "data-src =" https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/02/maxresdefault-1.jpg "alt =" anembryony "width =" 660 " height = "371" srcset = " data-srcset = "https://dazachatie.ru/wp-content/uploads/2018/02/maxresdefault-1.jpg 660w, https://dazachatie.ru/wp-content /uploads/2018/02/maxresdefault-1-300x169.jpg 300w "size =" (max-width: 660px) 100vw, 660px "/>

Prvním krokem je konzultace s odborníkem, během vyšetření může lékař navrhnout přítomnost těhotenství a poslat na další studium. U ST mohou být abnormality jako:

 1. Absence srdečního rytmu nebo embrya podle výsledků ultrazvuku je nejdůležitější a nejpřesnější diagnostickou možností.
 2. Nízký růst β-hCG - obvykle β-hCG za dva dny by se měl téměř zdvojnásobit, odchylky od normy znamenají abnormality v těhotenství.
 3. Přítomnost podobného stavu je navíc potvrzena nepřímými příznaky: poklesem bazální teploty, zastavením toxikózy, patologickým vaginálním výtokem.

Důsledky zmrazeného těhotenství

Bohužel ST není tak vzácný, jak bychom si přáli, a mnoho případů má negativní důsledky pro život ženy a reprodukční zdraví..

Riziko tohoto stavu spočívá v tom, že může vést k infekčním a zánětlivým procesům v děložní dutině, což vede k potížím s početím nebo dokonce k neplodnosti. Po ST může hormonální pozadí zmizet, což také vede k určitým obtížím. Nejvíce však trpí emoční stav ženy..

To je obtížný případ pro každého, ale stále většina žen může znovu otěhotnět, porodit a porodit zdravé dítě. Přečtěte si o tom, jak přežít obtížné období v našem článku..

Přidělení po očištění o ST

Všechny ženy s touto diagnózou jsou okamžitě hospitalizovány na gynekologickém oddělení a provádějí nezbytnou léčbu. Na krátkou dobu - jedná se o lékařský potrat, později - chirurgický zákrok ve formě kyretáže.

Pokud plod po 5 týdnech vývoje zamrzne, je čištění spolehlivější. V současné době se místo kyretáže stále více provádí vakuové aspirace - méně traumatická metoda odstranění plodu z dělohy..

Jak probíhá fáze zotavení a jak dlouhá je nemocnice? Po vyčištění je pooperační období poměrně snadné. Žena musí být v nemocnici déle než 5-7 dní, v některých případech je propuštěna ve stejný den. Bolest netrvá dlouho, špinění po operaci po dobu 10-14 dní je normou. Trvá nějakou dobu, než se hormonální koule vrátí na svůj kanál. Zpravidla to bude trvat několik měsíců. A po normalizaci a obnovení těla se žena může znovu pokusit otěhotnět.

Nezbytné vyšetření po regresivním těhotenství

Důsledky ST mohou být velmi negativní, zejména pokud se nebudou opakovat poprvé. Proto je po ST nutné důkladně prozkoumat a provést nezbytné zkoušky. Histologická analýza embrya po vyjmutí z dělohy je povinná. Právě toto vyšetření bude nejpřesněji určovat příčinu vyblednutí..

Lze tomu zabránit?

Neúspěšné těhotenství téměř vždy vede k rozrušení emočního stavu, proto by se v první řadě měla žena uvolnit, zotavit se a udržet si pozitivní postoj. Vše záleží na pohody a touze.

Je třeba si uvědomit, že regresivní těhotenství se nemusí opakovat. Bohužel není vždy možné najít důvod k zastavení vývoje plodu, ale pokud jsou všechna nezbytná vyšetření prováděna před početí, lze této situaci zabránit.

Hlavním důvodem potratu nebo zmeškaného těhotenství

Jaké testy je třeba provést po zamrzlém těhotenství v raných fázích

Olga Belokon porodník-gynekolog, lékař medicíny založené na důkazech, blogger

Ztráta předčasného těhotenství je obtížná zkušenost v životě ženy, která již dokázala udělat těhotenský test nebo dokonce první ultrazvuk. Ale právě tímto způsobem - potratem v časném období nebo zamrznutým těhotenstvím - příroda zbaví neživotaschopných embryí. Vždy jich bylo mnoho, jen moderní diagnostické metody jsou „vidět“ i ti, kterým by nikdo předtím nevěnoval pozornost. Proč těhotenství mrzne? A to, co ohrožuje ženu, která měla první potrat?

Páry, které přežily ztrátu těhotenství, potřebují empatii, soucit a povědomí o svých emocích, často pracují s psychoterapeutem, ale ještě více potřebují znalosti.

Když víte alespoň něco o tom, co se s vámi děje a proč se to stalo, strach a hrůza vás přestanou krýt, a v této situaci je mnohem snazší se spojit a pochopit, kterým směrem se posunout dále.

Ztráta předčasného těhotenství je někdy prožívána emocionálně jako narození mrtvého dítěte nebo předčasná smrt nově narozeného dítěte - tato událost může být pro některé páry tak traumatická.

Ztráta jednoho těhotenství je však fenomenálně normální příběh a stává se tragédií pouze proto, že se žena s tím nikdy nestretla a neví, že k tomu dojde. Zní to divoce, ale je to: po jednom neúspěšném těhotenství s pravděpodobností více než 98–99% se tento příběh nebude opakovat.

Když jsou diagnostikovány obvyklé potraty

Přibližně 15–25% těhotných žen trpí potvrzenou ztrátou (spontánní potrat nebo zmeškané těhotenství) a „biochemická“ těhotenství se ztratí, i když existuje početí, ale fetální vajíčko se nepřipevňuje do děložní dutiny (podle některých údajů až 50%) a žena o tom ani neví, protože k tomu dochází až do příští menstruace.

Pouze u 2% žen dochází ke dvěma následným ztrátám a pouze 0,5–1% - tři nebo více následných ztrát v těhotenství. A bohužel pouze v asi 50% případů lze příčinu opakovaných potratů nalézt a odstranit.

Obvyklý potrat je tedy dva (podle některých zpráv tři) a více ukončených těhotenství v řadě, které byly potvrzeny ultrazvukem nebo histologickým vyšetřením embrya (někdy na základě krevních testů, kdy byl detekován zvýšený celkový B-hCG).

Jaké testy by neměly být prováděny po zmrazeném těhotenství nebo potratu

Žena měla přerušené těhotenství a podstoupila chirurgické ukončení těhotenství (vakuové aspirace děložní dutiny). Dále se odebraná tkáň embrya zpravidla posílá na histologické vyšetření a poté, co dojde k nějakému nudnému a nezajímavému, často zcela neopodstatněnému závěru o „chronické endometritidě“ (zánět děložní dutiny), „příznacích infekce embrya“ a její bezprostřední smrti, s největší pravděpodobností kvůli strašné a zanedbávané infekci.

Oči ženy jsou zakulacené, třesoucí se ruce, začíná provádět 150 testů na všechny známé a neznámé infekce a poté měsíce léčí ureaplazmu, gardnerellu, E. coli nebo, horší, protilátky v krvi (IgG) na cytomegalovirus, toxoplasmózu, herpes, chlamydii nebo něco jiného. Seznam hloupých vyšetření a hrozných schémat „uzdravení“ by mohl pokračovat dál a dál..

Proč to není nutné? Pokud jde o infekce, za prvé, pomocí histologického vyšetření potrateného materiálu, diagnóza „infekce“ není stanovena - existují klinické, laboratorní, instrumentální metody.

Za druhé, histologové obvykle popisují sekundární změny ve tkáních embrya, které jsou důsledkem nevyvinutého těhotenství nebo spontánního potratu, a nikoli jejich příčiny..

Zatřetí, infekce nejsou pro normální gynekology zajímavé, protože chápou, že infekce nemohou způsobit opakované potraty..

I když předpokládáme, že žena byla nakažena cytomegalovirem nebo toxoplasmózou a její těhotenství bylo z tohoto důvodu ukončeno přesně (ačkoliv to ještě musí být prokázáno), stejné infekce nemohou ovlivnit následné těhotenství, jedná se o „jednorázový“ příběh.

Proto se screening a screening infekcí u žen po neúspěšných těhotenstvích nedoporučuje. Je absolutně zbytečné provádět testy na detekci herpesu, cytomegaloviru, toxoplasmózy, rubeoly, viru Epstein-Barrové, ureaplasmy atd. Neztrácejte na tom čas a peníze, jedná se o zcela zbytečné cvičení..

Jak souvisí zmrazené těhotenství a cystická unášení?

Proč tedy existuje histologické zkoumání potrateného materiálu po celém světě? Vyloučení cystického driftu. Toto je samostatná anomálie, když se embryo nevyvíjí normálně (je buď tam, ale je vadné, nebo jeho části chybí, nebo vůbec) a chorionické klky rostou ve formě bublin naplněných tekutinou.

Nebezpečí cystického smyku je, že v některých případech se z toho důvodu může v ženském těle objevit maligní nádor, chorionepiteliom, který může dávat metastázy..

Ženy jsou z toho nejčastěji úspěšně vyléčeny, ale je důležité provést včasnou diagnózu, pečlivě sledovat a sledovat takovou ženu po ukončení těhotenství a zahájit léčbu včas (chemoterapie), je-li to nutné, protože smyk močového měchýře se vždy nepřevádí na maligní nádor (v závislosti na typu), a proto to ne všechny ženy potřebují.

Genetika je nejčastější příčinou potratů?

Ano, přesně takto: naprostá většina sporadických neúspěšných těhotenství (asi 60%, a pokud užijete časně, až 7–9 týdnů, pak ještě vyšší procento) se děje právě kvůli genetickým poruchám, kdy embryo během oplodnění dostane abnormální počet chromozomů. Obvykle se to děje zcela náhodně, a ne kvůli přítomnosti onemocnění / stavu ve vás nebo vašem sexuálním partnerovi.

Frekvence těhotenství s genetickými abnormalitami se zvyšuje u žen ve věku 35 let a starších, protože vejce mají často chromozomální problémy.

Nejčastěji je tedy těhotenství ukončeno v důsledku přítomnosti abnormálního chromozomu zasazeného do embrya, který mohl vzniknout v důsledku oplodnění vadného vajíčka nebo vadného spermií. Pomocí genetické studie embrya lze studovat jeho chromozomovou sadu a vyloučit nejběžnější chromozomální onemocnění: Downův syndrom, Patau a některé další.

Musím po potratu provést genetickou studii embrya?

Pokud se jedná o první neúspěšné těhotenství - pravděpodobnější ne než ano, protože i když se něco odhalí, neovlivní to další akce, intervence, taktiku. Nejpravděpodobnější bude, bez ohledu na výsledek, příjem kyseliny listové a nové pokusy o přirozené početí..

Pokud však žena chce vědět, zda chromozomální „zhroucení“ embrya může být příčinou potratu / zmeškaného těhotenství, můžete to udělat. Je však třeba si uvědomit, že takové vyšetření nevylučuje všechna genetická onemocnění, ale pouze nejběžnější a nejzávažnější.

Pokud se jedná o druhé, třetí nebo více neúspěšné těhotenství, můžete samozřejmě provést genetickou studii embrya a studii karyotypu ženy a jejího sexuálního partnera. V této situaci je to odůvodněné.

Je však třeba si uvědomit, že geny nejsou léčeny, a pokud jsou genetickými zkouškami identifikovány vážné abnormality, mohou být doporučeny asistované reprodukční technologie nebo nové pokusy o těhotenství, pokud v budoucnu existuje alespoň určitá procentuální šance na úspěšné těhotenství..

Genetické testy se tedy nevykonávají za účelem vyléčení ženy, ale pouze za účelem stanovení dalších taktik: IVF s jejich / dárcovskými pohlavními buňkami nebo šance na úspěšné nezávislé těhotenství.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Články O Neplodnosti