Hlavní Zdraví

Příznaky raného těhotenství - 18 prvních příznaků

Rychlé tempo života vždy neponechává čas naslouchat sobě. Pokud máte podezření, že jste mohli otěhotnět, je důležité pochopit, kdy se objeví první známky těhotenství. Příznaky nejsou vždy zřejmé. Informace z článku pomohou získat odpověď..

Foto: Antropologie: duch - duše - tělo - lidské prostředí, nebo Pneumapsychosomatologie člověka / Trifonov E.V. - 18. vydání. - 2015

Příznaky těhotenství před menstruačním zpožděním

Mohou se všechny ženy spolehnout na společné příznaky těhotenství s jistotou, když chtějí vědět, zda jsou těhotné nebo ne? Podle autoritativní online publikace WebMD je každý organismus jedinečný. Časné příznaky jsou často maskovány jako stav před menstruací, takže ne každý může hádat o početí.

Zde jsou některé známky těhotenství, které se mohou objevit před opožděným obdobím:

Těhotenský hormon

Tento hormon začíná být produkován tělem ihned po početí. Již 14. den těhotenství jeho koncentrace v krvi stoupá natolik, že ji lze testem zachytit. Je důležité zvolit test s vysokou citlivostí. V každém testovacím pokynu si přečtete, že je lepší použít ranní moč pro přesnější stanovení, protože je koncentrovanější.

Pokud po aplikaci uvidíte na proužku dva pruhy (i když druhý není patrný), znamená to těhotenství. Jednoduše řečeno, hormon je v těle přítomen..

Praxe však dokazuje, že také dochází k falešně negativním výsledkům. To se stane, když den před tím, než žena vypije hodně tekutiny, zředí koncentraci hCG nebo se test provede příliš brzy. U jednoho z mých pacientů byl test pozitivní, ale později se ukázalo, že se jedná o hormonální selhání.

Implantační krvácení

Krvácení se také nazývá embryonální, což je spojeno s připojením oplodněného vajíčka ke stěně dělohy. Jak dlouho se těhotenství objeví? Krvácení je pozorováno 6-12 dní po početí. Důvodem tohoto příznaku je to, že fixací vajíčko přeruší endometrium. V důsledku toho si žena všimne propuštění a cítí křeče v dolním břiše, jako na začátku menstruace..

Jaké jsou první příznaky těhotenství? Můžete si všimnout hojného bílého výboje. Po oplodnění zhoustnou stěny dělohy, což vede k tomuto jevu. To je jasný příznak těhotenství, který si všimlo ne více než 30% žen.

Praktické zkušenosti však ukazují, že při současném nepohodlí, zápachu a svědění výtok indikuje kvasinkovou nebo bakteriální infekci. Je nutné o tom informovat gynekologa a podstoupit léčbu..

Jak zjistit těhotenství: změna stavu prsu

V prvních dnech těhotenství se hladina hormonů v ženském těle mění. To ovlivňuje tvar a stav prsu. Takže, prsa se zvětšuje, bobtná, stává se citlivou. Můžete se cítit mravenčení a někdy i bolest. Intenzita závisí na vlastnostech těla. Obvykle trvá několik týdnů, než si zvyknete na novou hladinu hormonů a normalizujete stav..

To nejsou všechny první známky těhotenství. Můžete si také všimnout, že oblast kolem bradavek (areola) ztmavla. Ve své práci jsem narazil na takové pacienty, kteří si stěžovali na svědění v hrudníku a velmi si jej česali. To by nemělo být dovoleno, ale aby se snížilo svědění, namažte prsa zvlhčovačem.

Kolegové také uvedli, že některé ženy měly bolesti na hrudi, naopak, které bolely před menstruací, a když se to příště nestalo, měly podezření na těhotenství.

Foto: Antropologie: duch - duše - tělo - lidské prostředí, nebo Pneumapsychosomatologie člověka / Trifonov E.V. - 18. vydání. - 2015

Včasná toxikóza

Nejčastěji nemocné ráno, což je spojeno s těhotenskými hormony. Také ženy mají akutní čich, ostře reagují na různé pachy. Stále se může objevit toxikóza se zvýšenou kyselostí žaludku, nízkým cukrem a stresem..

Jak dlouho se těhotenství objeví? Není snadné odpovědět. Ženské tělo je v tomto období tak silně rekonstruováno, že vkusové preference se dramaticky mění. Některá jídla jsou nechutná, zatímco jiná mají hlad.

Kdy se objevují první známky těhotenství? Obvykle za 5-6 týdnů, a to je snazší o 13-14 týdnů. Během tohoto období byste měli dodržovat přiměřenou stravu, abyste vy a dítě dostávali všechny živiny.

První známky těhotenství: změna emočního stavu

Podle WebMD existují nepřímé známky časného těhotenství. Mezi ně patří neustálá únava a ospalost. To je normální stav během těhotenství. U některých žen to zůstává až do porodu nezměněno. Důvodem je vysoký obsah hormonu progesteronu, který ovlivňuje vývoj embrya. Proto se doporučuje hodně relaxovat, jíst potraviny s vysokým obsahem bílkovin a železa.

Spánek je nezbytný pro to, aby tělo získalo sílu. Těhotenství, jehož příznaky nejsou vždy příjemné, je spojeno se stresem v důsledku aktivní restrukturalizace systémů. Ve své práci jsem opakovaně byl svědkem toho, jak si ženy stěžovaly na neustálou únavu. Jeden pacient neustále při práci usnul, ráno ráno tvrdě vstával a večer večer o pět zase spadl. Obvykle tento stav zmizí po 3. měsíci těhotenství.

Jiné příznaky raného těhotenství

Během těhotenství existují další příznaky:

  • Změna struktury pochvy. Po početí se tělo připravuje na porod dítěte, takže krev spěchá ke stěnám vagíny, díky čemuž se uvolní a zjemní. V tomto případě můžete cítit otoky pochvy.
  • Rychlé močení. Asi 6-8 týdnů po oplodnění chce žena neustále používat toaletu. Důvodem je hormonální nárůst. To však může znamenat infekci močových cest, proto buďte opatrní.
  • Zácpa. Vzhledem k nadbytku progesteronu prochází jídlo střevem pomaleji. Usnadňuje těžké pití a potraviny s vysokým obsahem vlákniny.
  • Změny nálady. Je také spojován s hormony, takže se ze zábavné mladé dámy můžete dramaticky proměnit v podrážděného člověka.

Na podporu změn v ženském těle během těhotenství existuje vědecký článek založený na teorii fyziologky P.K. Anokhin. Ukazuje, jak se během těhotenství mění tělesné funkce..

Foto: Antropologie: duch - duše - tělo - lidské prostředí, nebo Pneumapsychosomatologie člověka / Trifonov E.V. - 18. vydání. - 2015

Pokud si před zpožděním všimnete příznaků těhotenství, okamžitě vyhledejte lékaře. Těhotenství a mít dítě je to nejlepší, co se může stát ženě. Proto se starejte o své tělo a buďte pozorní ke všem jeho projevům..

Viz také: Pálení žáhy během těhotenství: co dělat Pozor! Materiál slouží pouze pro informaci. Poraďte se s lékařem o odbornou pomoc..

Zdroje:

  1. NA. Barbarash, O.L. Barbarash, S.V. Kalentieva. Tělo ženy během těhotenství: mimogenetické změny (přehled literatury) // Bulletin SB RAMS. - 2005. - č. 2. - S. 107—111.
  2. G. M. Saveliev, V.I. Kulakov. Porodnictví. - M.: Medicine, 2000 ---- 816 s..
  3. Příznaky raného těhotenství // https://www.webmd.com/baby/guide/pregnancy-am-i-pregnant#1

Autor: kandidát na lékařské vědy Anna Ivanovna Tikhomirova recenzent: kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

Prvními příznaky těhotenství jsou příznaky a časné pocity.

Opožděná menstruace během pravidelného menstruačního cyklu může být zpravidla bezpečně zařazena do seznamu „prvních příznaků těhotenství“ a v zásadě je hlavním zvonem. Z lékařského hlediska však až 14denní zpoždění dosud nedává plnou důvěru v začátek těhotenství. A pouze prodloužení tohoto období slouží jako důvod pro návštěvu gynekologa a úplného vyšetření, protože termín údajného nebo skutečného těhotenství trvajícího 4 až 6 týdnů je považován za nejnebezpečnější hrozbu potratu nebo, mimo jiné, mimoděložního těhotenství vyžadujícího naléhavou lékařskou péči.

Pokud má žena nepravidelný menstruační cyklus, měla by věnovat pozornost dalším příznakům, které se objevily ještě před zpožděním, zejména pokud nedochází k menstruaci, a těhotenský test byl negativní.

Pokud během pravidelného menstruačního cyklu dojde k velkému zpoždění a je považováno za „amenoreu“ po dobu delší než 6 měsíců, pak existuje nezpochybnitelný důvod k vyšetření gynekologem, a to i při absenci doprovodných příznaků: znatelné výkyvy hmotnosti, nemotivovaná slabost, výskyt libido a výskyt návaly horka - jaké jsou považovány za první příznaky menopauzy (peri menopauza).

Když jsme varovali před možným nebezpečím takového znamení, jako je zpoždění menstruace, obrátíme se na rozhovor o normálním těhotenství v nejbližším možném termínu..

Začněme ovulací - „Ab ovo“ v doslovném překladu starého latinského přísloví: „z vajíčka“ a v satirách Horatio: „z vajíčka na jablka“ - „od samého začátku“. Ovulace je přirozený proces, který se vyskytuje v těle žen v reprodukčním věku asi 12-14 dnů menstruačního cyklu, během kterého může dojít ke početí. Zpoždění načasování periodické ovulace může být způsobeno hormonální nerovnováhou, zkušeným stresem nebo sexuálním onemocněním.

První příznaky těhotenství - příznaky a pocity

U každé ženy to všechno probíhá individuálně, ale obecně se dá říci, že proces ovulace může být doprovázen bolestí v dolní části zad, brnění ve vaječnících, nadýmáním, zvýšením sliznic a dokonce drozdem. V některých případech - zřídka, v malém množství, krev, ale v každém případě, týden po ovulaci a údajném početí, je použití těhotenského testu nepraktické. Také gynekolog v tak rané fázi těhotenství se nedokáže prokázat.

Pocity bolesti hlavy a zvracení nevolnosti nejsou v tomto okamžiku přesnými příznaky početí, které se, pokud jde o pocity, které dříve nebyly typické pro ženu, začnou postupně projevovat přibližně o 7 dní, ale je lepší použít test po 10 dnech ovulace. Díky koncepci se děložní hrdlo uvolní a výtok se stane hojnějším.

Období postupu oplodněného vajíčka do dělohy je přibližně 7 až 10 dní a teprve po implantaci oplodněného vajíčka do dělohy se začnou objevovat zřejmé obecné a individuální změny v ženském těle. Projev nepříjemných pocitů, například toxikóza, je spojen s zvláštnostmi těla a zdraví ženy. Dámy, které neustále sledují graf bazální teploty, si v něm všimly zjevných změn..

Časné příznaky údajného těhotenství, kdy je ještě týden nebo 4 dny před menstruací, se mohou ukázat jako subjektivní, ačkoli grandiózní změny začínají v organismu budoucí matky od okamžiku implantace vajíčka, které některé ženy ne vždy jasně pociťují. Někdy může být projev PMS (premenstruační syndrom) považován za první známky těhotenství, pokud v obvyklém rytmu v pohody jednotlivých žen vůbec nezklame.

Časné známky těhotenství před menstruací

Týden před menstruací je pocit nemotivované únavy a dokonce malátnosti, podobně jako vyvíjející se nachlazení bez zjevných známek. Dochází k emoční destabilizaci, která se projevuje nestabilitou nálady od slz k radosti, zejména u žen se zvýšenou emotivitou..

Jsou zaznamenány znatelné změny v povaze spánku: denní ospalost, pocit nedostatku spánku i při 12hodinovém nočním spánku, přerušení spánku a nespavost: nastávající matka se brzy probudí a nemůže usnout dále..

První změny v libido se objevují již za 2-3 týdny po početí a během těhotenství se mohou výrazně měnit.

V důsledku aktivnějšího proudění krve do pánevních orgánů lze v této oblasti pociťovat určitou závažnost, která je vezme buď pro těžší dělohu, nebo pro přetečení střev. Zatímco akt vyprazdňování nepřináší úlevu.

Pravděpodobnými prekurzory raného těhotenství jsou bolest v bederní oblasti ve formě beder, která sahá až k nohám; a brnění v zádech hned v prvních týdnech těhotenství, a to i před zpožděním, které je spojeno s hormonálními změnami po ovulaci a před menstruací a není nebezpečné pro zdraví ženy. S dalším vývojem těhotenství se může čas od času objevit bolest a dokonce i horečka v dolní části zad, protože děloha roste a fyzicky utlačuje vnitřní orgány..

První příznaky těhotenství by měly zahrnovat migrénu, bolesti hlavy po celý den, které se objevují v prvních týdnech těhotenství a ustupují pouze s nástupem nočního spánku.

Nejviditelnější verzí těhotenství je zvýšení bolesti i při mírném dotyku citlivosti prsu. Stupeň bolesti u různých žen je samozřejmě odlišný, ale i lékaři berou tento příznak v úvahu při určování těhotenství v raných stádiích. Opačný projev se projevuje, když prsa ztrácí svou citlivost, zejména u žen, které mají v PMS citlivost prsou.

Znatelné zvýšení chuti k jídlu a rozmarná touha něco takového jíst už ve druhém týdnu těhotenství, doprovázený posunem nasyceného prahu. Někdy budete chtít přesně ty produkty, které dříve nebyly v běžné nabídce použity.

Nauzea a nauzea se u některých těhotných žen objevují v prvních týdnech, nejčastěji ráno a dokonce i při zvracení. Úplné odmítnutí jakýchkoli potravinových pachů a produktů, i když je uvedeno, vyvolává bolestivou nevolnost. Nebo najednou jsou některé technické pachy, jako je benzín nebo aceton, atraktivní. K akutnímu pocitu pachu navíc dochází téměř v prvních dnech po početí.

Časné těhotenství je často spojeno s pocitem dříve nepozorovaného pálení žáhy u žen. Současně pociťují fuzzy bolesti v žaludku a břiše, které je obtížné odlišit od závažnosti v dolním břiše.

Různé typy alergií, které nebyly dříve pozorovány, se také často projevují v časném těhotenství.

Téměř všechny ženy, které předpokládají, že se otěhotnění stalo, o tom chtějí vědět co nejdříve, a pečlivě hledají sebemenší známky těhotenství, o kterých jsme hovořili výše. Dnes se ale většinou uchylují k včasné lékařské diagnóze prostřednictvím krevního testu na hCG a později - citlivého testu se svými slavnými dvěma pruhy. Těhotenský test by měl být proveden co nejdříve, a to od 20 do 21 dnů od posledního menstruačního data. Z tohoto důvodu je většina žen doslova touha dozvědět se o ní co nejdříve podle jejích prvních známek.

U žen, které mají BT plán, je možné stanovit bazální teplotou, která během těhotenství neklesá, jako před menstruací.

Nejasné počáteční známky těhotenství

Pokud mluvíte se zkušenými ženami a vědeckými články, existuje mnoho pravděpodobných časných známek těhotenství. Některé z nich jsou skutečné a jiné souvisejí s příznaky nemoci a musíte o nich být ostražití. Začněme výtokem, drozdem, cystitidou a akné. Například výboj při pojetí je podobný výboji v drozdu. Po početí se u některých vyvine drozd a po něm se vyvine cystitida. Spolehlivější konzultace s gynekologem pro objasnění.

Všimněte si, že časné příznaky druhého a dalšího těhotenství se mohou vyskytnout atypicky a mohou se poněkud lišit od prvního. V jejich raných stádiích je povolena i jejich úplná nepřítomnost a latentní těhotenství může nastávat bez povšimnutí nastávající matkou, zejména pokud nedodrží přesný rozvrh svých období nebo má nepravidelná období. Tyto ženy musí vždy vzít tyto zvláštnosti v úvahu..

Změny vzhledu v časném těhotenství

Vnější změny v pojetí se začínají projevovat méně znatelně u žen a více u lidí kolem nich u téměř všech nastávajících matek, ale projevují se různými způsoby.

Na konci prvního desetiletí po početí je možné mírné otoky obličeje. U některých žen je pokožka obličeje znatelně příjemnější, zatímco u jiných jsou první známky pigmentace nad horním rtem možné.

Lze pozorovat otoky rukou a nohou, které jsou detekovány sevřením rukou v pěst - je sevřený k prstům a večer chodidla jen stěží vstoupí do obvyklých bot.

V některých případech se akné objeví na tváři iu žen, které je nikdy předtím neměly. To je způsobeno ostrou hormonální restrukturalizací těla v raných fázích.

K nadýmání dochází v různé míře, což je vysvětleno zpomalením funkce střev, což vede dokonce k zácpě. S tím může být také spojeno plynatost spojené se zvýšenou tvorbou plynu v důsledku otoku střevních stěn. Nejnepříjemnější je, že v některých případech mohou tyto příznaky doprovázet celé těhotenství, bez ohledu na chuť k jídlu a množství konzumovaného jídla..

Rané těhotenství se projevuje jak výskytem žilního vzoru na hrudi, tak zvýšením jeho objemu s pocitem otoku. Bez ohledu na plnost samotné ženy se prsa rychle zvětšuje o 1-2 velikosti. Někteří lidé mají v hrudi krátký pocit tepla. Ztmavnutí bradavek a jejich obvodu na různé stupně intenzity u většiny žen je spojeno s jejich individuální schopností pigmentace.

Zčervenání na obličeji a dokonce i jeho zarudnutí naznačují, že krevní oběh, který je zesílen kvůli nástupu těhotenství, dává pocit tepla, zejména večer.

Podmíněná linie na břiše, vedoucí od pupku k pubis, se stává ostřejší a nakonec zhnědne, zejména během prvního těhotenství.

Laboratorní a fyziologické změny v prvních dnech těhotenství

V očekávání počatého početí dítěte je žena nutně ponořena do svých fyziologických pocitů až do okamžiku, kdy je vhodné to ověřit kvalitativním testem, ale k přesnému potvrzení může dojít až po fyziologickém vyšetření. Nejdříve z nich potvrdí nástup těhotenství:

  • V 67% případů během těhotenství, přibližně po 28 hodinách po početí, je v hlenu nebo krvi detekována zvláštní látka, která se zvyšuje v prvních měsících těhotenství, ale taková diagnostika se používá jen zřídka.
  • Lidský chorionický gonadotropin (hCG) je detekován testy a analýzami ještě před zpožděním a jeho určitá hladina naznačuje normální průběh těhotenství.

Vzhled 7-12. Den po početí vylučování krve z pochvy s nepříjemnými pocity v těle dělohy naznačuje implantaci a fixaci embrya v ní. U žen se mohou vyskytnout špinavé žluté nebo narůžovělé výboje i při vyléčené erozi kvůli zvýšenému průtoku krve, což způsobuje krvácení v místě předchozí eroze.

Dochází ke změnám bazální teploty (BT), jejichž výsledků je dosaženo zavedením lékařské rtuti nebo elektronického teploměru ne do pochvy, do konečníku. Před fungováním placenty, v prvních dvou týdnech početí, je BT +37 ° C. Pokud byla v období předchozího měsíčního BT vyšší než +37 ° C, jedná se o ukazatel těhotenství nebo zpoždění v důsledku pozdní ovulace. Po početí je možné zvýšení tělesné teploty - teploměr pod paží.

Trvalé zvýšení tělesné teploty v rozmezí +37 ° C lze také považovat za časné známky těhotenství..

Mohou existovat noční křeče lýtkových svalů, narušující spánek nebo narušující jeho pokračování.

U budoucích matek je možné snížení tlaku na 90/60 milimetrů rtuti a projevuje se zpravidla u žen, které v minulosti trpěly hypotenzí a těch, které měly normální krevní tlak. To může být doprovázeno ospalostí, závratěmi a dokonce mdloby, zejména u upchatých vozidel a v interiéru, stejně jako s dlouhodobými pobyty na nohou..

K primárním příznakům těhotenství může dojít v důsledku snížení imunity často i ve formě nachlazení: rýma, faryngitida, pocit bolesti v krku.

Jednotlivé rané příznaky těhotenství v počátečních dnech početí zahrnují zvýšenou slinění, doprovázenou nejčastěji nevolností. Někdy v prvních dnech početí dochází k nadýmání, nepohodlí ve střevech a nevolnosti, které je doprovázeno zvýšeným slinováním..

Vaginální výtok těsně před menstruací se může stát hojnějším, protože se zvyšuje vaginální sekrece. Bílý výtok je ve většině případů známkou těhotenství.

Projevy drozdů (pruritus, tvaroh), způsobené aktivním množením plísní Candida, a to i během raného těhotenství, by měly být za jakýchkoli podmínek neprodleně diagnostikovány a ošetřeny pod vedením gynekologa, i když drozd může být v některých případech známkou těhotenství..

Zvýšené močení během dne a noci, které lze pozorovat v průběhu těhotenství, je také zřejmým příznakem početí a je spojeno s hormonálními změnami v těle a zvýšeným průtokem krve v pánevních orgánech, včetně ledvin..

Cystitida v časných stádiích těhotenství může nastat různými způsoby: je snadné cítit nepříjemné pocity v močovodu nebo bolesti v dolním břiše, ale léčit to pouze pod dohledem urologa.

Žádná menstruace - s pravidelným cyklem u zdravých žen - to je hlavní známka těhotenství. V ostatních případech musíte buď počkat na vývoj událostí a nástup menstruace, nebo kontaktovat prenatální kliniku k vyšetření. Při početí někdy dochází ke shodě zpoždění a tělesné teplotě +37 C. Zpoždění 1 až 3 dny není důvodem uchýlit se k použití těhotenského testu, protože i u „dvou proužků“ se analýza může ukázat jako falešně pozitivní.

Někdy v pátý den zpoždění se začnou objevovat příznaky prvního těhotenství jasněji, s přihlédnutím k výše popsaným příznakům, je však bezpečnější konzultovat s lékařem po sedmém dni jakékoli příznaky. A dokonce i v této době může těhotenství potvrdit pouze HCG.

12. den po početí, a to z důvodu okamžiku implantace embrya, může dojít ke krvácení rozmazávajícího charakteru, což je lepší potvrdit po konzultaci s lékařem.

Kdy navštívit lékaře?

Zpoždění menstruace o dva týdny v každém případě je příležitostí konzultovat gynekologa s cílem zjistit jeho přesné příčiny a získat odbornou radu ohledně budoucího životního stylu v případě těhotenství a v jiných situacích. Pokud jste z nějakého důvodu odložili svou návštěvu u lékaře o více než dva týdny, pak nejpozději do 3. týdne to musíte udělat, aby vám, Bůh, nezmeškal lhůtu pro úspěšný zásah v případě mimoděložního těhotenství s takovým stejné příznaky jako normální, až do prasknutí potrubí.

A dokonce i ve 4. týdnu může lékař pouze přibližně určit dobu početí a stále budete muset čekat na přesné informace o průběhu těhotenství a sledovat její další vývoj..

Ideální pro plánované těhotenství je podstoupit prohlídku zdraví budoucí matky v předstihu a v případě potřeby dezinfikovat ústní dutinu, zlepšit zdraví pod dohledem lékařů, změnit stravu, vyrovnat i tělesnou hmotnost v normálním rozmezí, zefektivnit každodenní rutinní a fyzickou aktivitu. V žádném případě neodkládejte návštěvu u lékaře ani s naprostou důvěrou ve zdravé těhotenství po prvním měsíci - nejnebezpečnější období v každém případě.

Při návštěvě gynekologa v raných stádiích těhotenství byste měli podrobně popsat subjektivní pohodu a známky údajného těhotenství, které jste pozorovali pro sebe, a přesné období poslední menstruace..

Je lepší konzultovat gynekologa dříve, než se objeví toxikóza, až do konce druhého měsíce, lépe v pátém týdnu. Pokud žena neustále monitoruje BT, měl by být její lékař informován o jejích ukazatelích.

Odložení návštěvy gynekologa na 3. nebo 4. měsíc je plné nevyužitých příležitostí pro řádné řízení těhotenství. Gynekolog po vyšetření vyhodnotí stav dělohy a profesionálně zaznamená nástup těhotenství a načasování početí. Obvykle je to přední gynekologka k registraci těhotné ženy, provádí všechny související testy, určuje faktor Rh k vyloučení Rh konfliktu, zprávy o dalším harmonogramu návštěvy prenatální kliniky až do porodu. Je to lékař, který může těhotným ženám doporučit správné vitamíny. Rozumné budoucí matky dokonale chápou rodičovskou odpovědnost za budoucnost svého dítěte nebo dítěte.

Nepovažujeme náš článek za plně vyčerpávající v tomto velmi důležitém tématu - o prvních příznacích těhotenství a jsme si jisti, že se čtenář bude uchýlit i k dalším informačním zdrojům: internetová fóra, videoklipy tohoto tématu, Wikipedia, lékařští průvodci, protože v současné době je jich mnoho posílit své sebevzdělávání. Naším cílem je upozornit mladé ženy na klidný, správný a opatrný přístup k začátku a ke všemu zdravému těhotenství a zdraví obecně, ve kterém si upřímně přejeme hodně štěstí.

Články O Neplodnosti