Hlavní Bolest

Postýlky pro děti: doplňky, komponenty, vybavení a materiály, výrobní technologie

Postýlka by měla být připravena přijmout doplnění v rodině, zatímco matka se připravuje na propuštění, ale nejen ze zdvořilosti a radosti. Člověk je sociální bytost a stabilní společnost je nemožná bez hierarchie. Poté, co dostal své území a věci od narození, i když vůbec nerozuměl jejich významům, získá malý muž sebevědomí, nakonec správně určí své místo ve společnosti a uspěje. To samozřejmě není absolutní zákon, ale statistiky ukazují jednoznačně: u kojenců, z vůle (nebo nedostatečné vůle) jejich rodičů, v náhodném věku, po kterém putovali, existuje mnohem více šancí vyrůstat nedbale bezcenné. Existuje dokonce historická a sociologická teorie: říkají, že lidé začali vycházet z divočiny a vytvářeli civilizaci, když vymýšleli kolébku a matky přestaly nosit miminka po celou dobu.

To vše může být zajímavé, ale v rozvinuté civilizaci tatínek, který naštěstí čeká, spěchá do obchodů a webových stránek, zjistí, že cena dětských postýlek je neúměrně vysoká ve srovnání se složitostí a spotřebou materiálu. A nebudete se kopat, pod každou skrytou značku se dostal solidní medicínsko-ekologický-legislativní základ. Jak je to ve spotřební společnosti a nechat rodiče, aby za své dítě nic nešetřili.

Řekněme, že hlava rodiny je řemeslník. Pak má nápad vytvořit si postýlku pro sebe: její design se vyvinul v průběhu tisíciletí, v tom není nic složitého a nic není potřeba pro materiál. Je možné vyrobit dětskou postýlku z vlastních rukou, pomocí běžného domácího nářadí, skládačky, manuální nebo lépe elektrické. Existuje ještě jeden důvod: matka po porodu, zejména pokud se jedná o prvorozeného, ​​bude „na četu“. Když se ujistila, že věřící v její nepřítomnosti nechodili a netahali se, ale usilovně pracovali ve své sféře kvůli rodině dobře, uklidnila se mnohem rychleji a obecně se vrátila k normálu. A bude více mléka, které opět prospěje dítěti.

Co budeme dělat?

Klasická postel pro novorozence, pos. 1 na obr., Konstrukce je přímá. Základní požadavky na to:

 • Ekologická čistota a úplná zdravotní bezpečnost.
 • Nedostatek ostrých lišt a hran.
 • Neměly by existovat žádné otvory / otvory a štěrbiny, ve kterých by se maličký mohl zaseknout cokoli od prstu po hlavu.
 • Ujistěte se, že máte strany; jak nebezpečné je pro děti padat, a to i z malé výšky, je známo. Přední strana (stěna) je přednostně částečně zavěšena nebo spuštěna, takže pro matku je výhodnější péče o dítě.
 • Větrané tj. mřížové nebo perforované dno. Bez ohledu na to, jak zdokonalily prostředky dětské hygieny, dítě jednou oprudit postel.
 • Pokud je novorozenec prvorozený a má se k němu jednou přidat sourozenec, pak dostatečná síla a trvanlivost v kombinaci se skládací konstrukcí.

Druhy dětských postýlek

Často je na kolečkách umístěna postýlka pro pohodlnější pohyb po domě, pos. 2. V malých bytech někdy najdete vzorky se zásuvkami pro prádlo v ložním prostoru, jako u dospělých, poz. 3. Z výše uvedených důvodů by však měly být zásuvky pod dětským lůžkem opatřeny vodotěsnými víčky. Konečně, poměrně komplikovaný a drahý produkt, ale vhodný pro mámu a šetřící životní prostor, dětská postýlka v kombinaci se měnící se hrudí, pos. 4.

Mnoho dětí při spánku usne. Hlavní typy houpacích postelí houpací síť, pos. 5, kolébka (s horním zavěšením postele), poz. 6, a kolébka (s lůžkem na spodních zakřivených podpěrách), poz. 7. Houpací síť je vhodná pouze jako dočasná pekárna, řekněme o chalupě o víkendu. Kosti a dítě jsou stále měkké a jeho stálá klidnost na něčem poddajném deformuje jeho kostru. Postýlky pro novorozence - houpací sítě jsou nejčastěji vyráběné skládací přepravitelné.

Kolébka se snadno houpe, ale těžší je, protože je vyžadován nějaký mechanismus. Kromě toho je riziko, že dítě vypadne z kolébky, vyvážené po boku, mnohem větší než z houpací sítě nebo kolébky. Kromě toho je výroba jednodušší a díky malým výčnělkům-nárazníkům na houpacích židlích je to zcela bezpečné, díky čemuž je kolébka nejčastější. V kolébce musí být umístěna západka pro lůžko a je velmi žádoucí pružit se samočinným resetem, který je třeba vzít stranou pro pohybovou nemoc, jinak by ji mohla zapomenout problematická matka, aby ji vložila a opustila postel. „Se samočinným resetem“ znamená, že mechanismus sám umístí postel horizontálně a spadne kolík do patice, pokud úhel sklonu kolébky překročí některou přijatelnou hodnotu.

Poznámka: V postýlkách pro děti mohou být úplně jiné nárazníky, další podrobnosti najdete na konci..

Pohybová nemoc v příčném směru není pro člověka optimální, takto je uspořádán náš vestibulární aparát. Každý, kdo šel k moři na lodi nebo plachetnici, ví, že hřiště je na palubě mnohem snazší. Kojenci, kteří se neustále houpají, se mohou dokonce stát závislými na pohybové nemoci, což způsobuje, že neznesitelný screamer roste a hrozí, že se stane hyperaktivní omráčeným nebo „ne“ autistickým. Pravděpodobnost poškození dětské psychiky nadměrným pohybovým onemocněním je snížena na téměř nulu, pokud jsou kolébka (poz. 8) nebo kolébka (poz. 9) přizpůsobena pro pohybovou nemoc v podélném směru.

Nedávno kyvadlová lůžka, pos. 10, bez nedostatků kolébek a kolébek. Zaprvé, boční pohybová nemoc v kyvadlovém lůžku je neškodná, protože tělo dítěte se s ním neohýbá a jeho vestibulární aparát zažívá zcela nevýznamné zatížení v jedné rovině. Za druhé, je téměř nemožné, aby z něj dítě vypadlo, protože postel není nakloněna. Zatřetí, zásuvka pro noční stolky může být uspořádána snadněji - přístup k ní je zajištěn automaticky. Mechanismus kyvadla sám o sobě je v zásadě nekomplikovaný, pos. 11, jak dítě roste, musíte jen příležitostně upravit napětí pružin.

Jak nedělat!

V žádném případě nepotřebujete kolébku pro novorozence, schopnou kývání ve dvou rovinách, pos. 1 a 2 na Obr. Možná, že váš potomek, který zraje, má v úmyslu stát se pilotem nebo výsadkářem, a od prvního přístupu vydrží s radostným úšklebkem, aniž by se trochu změnil na zelenou, a trénoval na kopání. Ale v dětství Humpty Dumpty tam a zpět Valery Chkalovovi neprospíval.

Neúspěšné návrhy postýlek pro kojence

Dále je nežádoucí vyrábět spodní část postýlky s příliš vzácnou bednou, pos. 3. Když se dítě naučí vstát, jeho nohy se spolu s matrací vplíží do štěrbin. Silná matrace podložka (viz níže) řeší problém, ale to je zbytečná práce, materiál a náklady, a zbytečné sušení-náhrady. Nejlepší dno pro novorozenou postel je ze dřevovláknité desky cca. 10 mm s otvory o průměru 20-30 mm vyvrtaných podél mřížky se sklonem 70-90 mm. Najednou se stane naprosto bezcenné, nahrazení je jednodušší a levnější než matrace a zabírá méně volného místa. A nebojte se, dřevovláknitá deska je šetrná k životnímu prostředí, dokonce čistší než surové dřevo. Při výrobě se nepoužívají syntetická pojiva a během zpracování stromu se všechny těkavé látky „vydechují“..

Poznámka: Je také nežádoucí vytvořit výškově nastavitelné dno v dětské postýlce. Hnízda pro jeho držitele jsou svůdná, pokud jde o poznání světa, a malý prst do nich stoupá. Pokud nejsou hnízda, je vyžadován poměrně složitý a nákladný mechanismus. A mámě je zavěšená strana dost.

Špatným rozhodnutím je také ohrádka, pos. 4. Pro všechny bytosti, jejichž životy jsou rozděleny do aktivní fáze a spánku, vyžaduje instinkt během posledního období úplnou bezpečnost. Kombinace prostoru pro spaní se hrou ne. Který z dospělých je schopen v práci dobře spát? A co malé děti, které jsou bezbranné a dosud nejsou schopny porozumět životnímu prostředí?

O kabině

Baldachýn nad postel novorozence není luxus. A ne tolik lék na prach, který by v jeslích a obecně v dobře udržovaném bytě neměl být. Ale pamatujete si, který z dospělých neměl podzimní mouchu nebo svědící a svědící komár ve tmě? Jaké to je pro dítě, které stále nevlastní malé ruce? A zahrnout do školky fumigátor nebo odpuzující sprej je velmi, velmi nepotřebné.

Crib Canopies

Baldachýn nad dětským lůžkem je vyroben z přírodní tkaniny, která volně prochází vzduchem: šifón, závoj (hedvábí nebo bavlna), organza (pouze hedvábí), muslin. Optimálním designem je stan, vlevo na obrázku, nebo stan, ve středu, umožňující, pokud je to nutné, zcela překlopit / přemístit vrchlík. Ale nezapomeňte: v procesu poznání prostředí dítě táhne a táhne baldachýn.

Zakoupené dětské baldachýny jsou vybaveny odolnou konzolou s držákem tlapky z lehkého odolného elastického plastu, vpravo na obr. S vlastní výrobou je nejlepší volbou stan baldachýnu zavěšený od šňůry ke stropu. Háčkový šroub M6, zašroubovaný do ocelové závitové kleštiny, a silný dospělý se nemůže dostat ze stropu, a pokud jej vypnete, je otvor téměř nepostřehnutelný na stropě s výškou pouhých 2,5 m. Pokud najednou pohrajete a odtrhnete vrchlík, pak na něm není nic, kromě nejlehčí tkaniny a tenké krajky neklesne.

Poznámka: Nejlepší ochranou postele proti otravnému hmyzu a prachu, pod nimiž astmatik nedýchá, je síť proti komárům. Ale ne sklolaminátové okno, ale speciální tropické. Její očka jsou širší než oka vzduchových tkanin s oděvy a je sama o sobě silnější. Máme vzácný produkt, ale stále se zajímáme. Luky a volánky na ni vypadají dobře.

Co dělat nárazníky?

Postýlka se sklopnou konzolou na elastických pásech

Prodejci nabízejí širokou škálu dětských postýlek: skládací, spouštěcí, kyvné, posuvné, s dveřmi a průlezy. Po pečlivém prozkoumání se však ukáže, že všude je něco, kam lze sevřít prst nebo pero. A výklenky pod horní částí pečlivě ukládají prach a jako by samy pozvaly osadníky. Pouze nechtěné a ne lidské, ale členovec.

Nejjednodušší a nejbezpečnější strany v postýlce novorozence jsou skládání na elastických pásech, viz obr. Výška kloubové části 150-180 mm je dostatečná pro to, aby se matka mohla o dítě pohodlně postarat. Neexistují žádné stížnosti na takové stránky, ale je spolehlivě známo, že alespoň jedna nová osoba na tomto světě, která má povahu závisti m-mes Sobtchak & Timoshenko, nebyla nikdy 3,5 let zraněna a nic nezlomila; guma se během této doby změnila 2krát.

Poznámka: 2 způsoby položení skládací lišty tohoto typu budou probrány později..

Jít přímo k věci

Nyní je čas udělat postýlku. Jeho design a výzdoba je dalším článkem (s jednou malou výjimkou, viz níže); Nejprve pro ně musíte vytvořit pevný a spolehlivý základ. A ještě předtím rozhodněte o materiálu; především bezpečností pro dítě, poté cenou a zpracovatelností doma.

Co dělat?

Dokonce i ty nejbezpečnější plasty odpadnou: trochu dospělý, dítě se začne dotýkat všeho. Hmatové pocity z plastu jsou v rozporu s kořenovými instinkty, které mohou způsobit podrážděnost a poškodit vznikající morálně-volební vlastnosti. Ze stejného důvodu také zlikvidujeme kov, který také více škodí, když se začnou řezat zuby dítěte. Poté se plně projeví nedostatky textilních a jiných poloměkkých postýlek.

Pokud jde o dřevotřískové desky, emisní třídu fenolických sloučenin E0 (nulová, nejvyšší nebo extra třída), zdá se, že je použitelná pro dětský nábytek. Výrobci v dobré víře však ve specifikacích upřímně uvádějí: „Pro děti od 6 měsíců“ tedy ne novorozenci. Kromě toho bude cesta z kvalitních dřevotřískových desek i postel z ní stát víc než hotový nákup s baldachýnem. To znamená, že postýlka novorozence musí být vyrobena ze dřeva.

Dřevo vybíráme pro postýlku s ohledem na skutečnost, že jeho impregnace biocidy je nepřijatelná. Proto jakékoli obchodní dřevo zahraničního původu zmizí: na jeho surovém trhu prostě nebude chybět dohled spotřebitele. Od domácích druhů tvrdého dřeva po postýlku po několik generací vejde bříza a buk; pro jedno použití - levné osika nebo lípa, ale je to drahé. Všechny ostatní obsahují taniny, salicyláty a další látky, které jsou neškodné pro dospělé, ale mohou u kojenců způsobit alergii..

Z jehličnanů je borovice dostatečně spolehlivá, ale ne všechny. Borovicové dřevo se prodává ve formě drahého dehtu, štěpeného během toku mízy a levnějšího kombajnu sklízeného v zimě. Tar je dobrý pro venkovní budovy, jako špatně citlivé na hnilobu a škůdce, ale je to naprosto nevhodné pro postýlku. Ve zbytku jehličnanů není změna resinity z toku mízy na spánek tak výrazná, takže je lepší ji riskovat.

Aby nedošlo k nesprávnému výpočtu borovice, je lepší z ní vyrobit postýlku z překližky. Nejlevnější stavební a obalová překližka je vyrobena ze suché borovice, přilepené neškodným a bezpečným kaseinovým lepidlem. Nemá smysl „podvádět“ výrobce; všechno ostatní je dražší. Překližková postel bude sloužit při řádné domácí přípravě materiálu, viz níže 2-3krát po dobu 4-5 let, což je dost pro rodinu.

O cíli

V průběhu času bude dítě cítit, že mu něco kousne do úst, které kousne. A pak začne všechno hlodat. Je to přirozený a nezbytný proces, ale jakmile to pro výrobce nábytku pro děti způsobilo vážné problémy: ponechat strom nahý - vlákna jsou spolknuta nebo dokonce ucpána pramenem. Nitrolac není neškodný a jeho ostré šupiny řezají rty, dásně, jazyk.

Nyní neexistuje žádný takový problém: akrylový lak na vodní bázi, za prvé, zcela bezpečný; za druhé, velmi trvanlivé. Sloučeniny podobného složení obnovují sklovinu vany, kolem které ostřílený vlk zlomí tesáky.

Velmi podezřelí rodiče mohou na bocích postýlky stále vkládat speciální silikonové podložky. Budou si však muset koupit a přizpůsobit design zvolenému vzorku: silikon pro budování a akvárium není vhodný pro domácí výrobky, potřebujete speciální ten, z něhož se vyrábějí hračky pro kroucení. Není k dispozici k prodeji v surové formě, pouze v hotových výrobcích.

Kolébka a klasika

Jak je uspořádáno klasické dřevěné kolébkové lůžko pro novorozence, je zobrazeno na Obr. napravo. Věnujte pozornost především položení boků do kapes a prefabrikovanému designu houpacích křesel. Budeme se zabývat první a druhou použijeme. Jeho doporučené rozměry a specifikace dílů v moderních, bez pracně náročných uměleckých detailech, provedení, jsou uvedeny na Obr. níže.

Rozměry a specifikace částí dětských postýlek

Výkresy kolébky pro novorozence

Kolébka

Kdo ví, snad pediatr, když se podíval na vaše neklidné dítě, doporučí ho houpat v kolébce. Dítě na dítě je jiné a není nikdo, kdo by ve všem zapadal do obecných pravidel. Pro takový případ na Obr. kresby postýlky novorozence - kolébky z desek. Je však již nemožné udržet dospělé dítě v kolébce jakýmkoli způsobem, takže byste neměli délku této postýlky prodlužovat. Zadruhé je stále potřeba západka (zátka) postele, protože dítě je neklidné. V tomto designu je to ruční, takže nezapomeňte vkládat, odcházet a vzájemně se ovládat.

Překližka klasická

Zde na obr. - podrobný popis překližky pro novorozence klasického typu se stranou na elastických pásech. Bylo vyrobeno doma; ruční skládačka (tehdy nebyly na prodej žádné elektriky). Vyšlechtěná osoba zmíněná výše v ní vyrostla. Materiál - 2 listy (celkem hodně) z březové překližky o tloušťce 6 mm; stavební borovice.

Překližkové díly pro postýlky

Nejprve byla připravena plazma (několik kusů kartonů, které byly vytvořeny dohromady), byly na nich načrtnuty obrysy částí a vše bylo pokryto celým plastovým obalem. Poté byla vrstva překližky na plazmě napuštěna emulzí typu voda-polymer, nejprve na jedné straně a poté, co byla úplně na druhé straně, a rozřezala se na kovové kousky pomocí pilové pily. Jigsaw řezal drážky pod bednu ve středních deskách obalů a otvorech v zádech.

Lepené díly z desek na PVA na dřevo (prodávané a prodávané ve stavebnictví a železářství). Lepidlo bylo naneseno štětcem v tenké vrstvě na všechny lepené povrchy obalových desek a udržováno na měkké lepivosti (lepivý film mírně zžloutl a místy se stal průsvitným)..

Na shromáždění balíčků nebyla žádná půjčka, dělat to byl volný čas. Proto jsou malé obaly jednoduše zabaleny do polyethylenu a pevně staženy spolu s plochým elastickým páskem na spodky celá hanka ji opustila, ca. 10 m. Bylo nutné utáhnout vaky elastickým pásem, kroucení a tahy zatáčky velmi rovnoměrně, aby se desky nelepily podél lepidla. Horní a spodní prkna stěn (pozice 1 a 3) se stále plazily, takže musely být po nanesení a vydržení lepidla srazeny malými hřebíky. Potom byly hřebíky vytaženy a díry byly potřeny domácím tmelem z pilin na stejném PVA.

Bylo to těžší se zády, nemůžete je vytáhnout zpět pomocí elastických pásků. Proto byly vyvrtány otvory pro montážní vodítka, které byly použity nábytkové hmoždinky o délce 18 mm. Lepení hřbetu bylo provedeno na náměstí pod útlakem, kam šli palačinky z činek a hromada knih. Podle výpočtu je pro 2 vrstvy PVA takové plochy nutný tlak 25–35 kg, rovnoměrně rozložený po povrchu balení..

Také ze 3 proužků překližky každý z nich přilepil dohromady podrobnosti opěrného pásu, ale už jel do postýlky na místě. Ve všech detailech byly exponované pruhy lepidla po sušení po dobu 3 až 4 dnů odříznuty pomocí holicího nože (tehdy neexistovaly žádné montážní nože) a okraje byly potaženy kůží.

Zatímco lepené sáčky vysychaly, rám postele byl sestaven z desek vyřezaných do dřeva, slepen bez vytvrzení a vyztužen hřebíky. Obdélník rámu na lepidle, který ještě neztvrdl, byl pečlivě ověřen měřením stran a úhlopříček, protože pak to sloužilo jako šablona sestavy a teprve potom byly nastříhány hřebíky. Podlaha postele je dřevovláknitá deska s perforací, viz výše. Bylo položeno na lepidlo a hřebíky na straně, na které byly nohy příčných nosníků tak, že ležely na podélných trámech, než aby visely na hřebíky a lepidlo.

Poznámka: Zadky bedny zad byly vyrobeny podobně jako zadní stěny, ale kratší. Skládaný před horní desku.

Postel byla smontována na šrouby (nyní samozřejmě bude potvrzení lepší). Zatížení na přípojkách dětské postýlky je malé, upevnění pomocí závitového hardware na vrstvě je v tomto případě docela spolehlivé a současně umožňuje až 4 až 5 demontáží / sestav, pokud je překližka nasycena emulzí typu voda-polymer. Obdélník boxu byl ověřen ložem a jeho horizontálnost úrovní. Potom byly na jeho dně vytvořeny značky a nosníky nosného pásu byly položeny na lepidlo a hřebíky; příčný by měl klesat ve vzdálenosti mezi podélnou, takže postel bude silnější.

Oválný opěrný výčnělek kloubové strany příruby je méně traumatický a snadněji vyrobitelný než kapsa. Některé zbytky o tloušťce 18 mm šly k šéfům, položeným na lepidlo a hřebíky. Na konci prkna byly pod nimi vybrány díry ve tvaru písmene U, s vrtákem a sekáčem - tehdy neexistovaly žádné frézy pro domácnost na dřevo.

Čas ještě vydržel a postel byla pokryta olejovým lakem, ne tak škodlivým jako nitro. Okamžitě byla guma upevněna v slepých otvorech i nábytkovými hmoždinkami. Pak je konečné sušení a postel je připravena.

Transformátor

V prodeji je také spousta transformovatelných dětských postýlek, ale alespoň jedna odrůda není jen výstřelek. Hovoříme o posteli pro růst, ale nespadá až k posuvnému dnu. Už dobře formovaná osobnost může být pobouřena: „Nespím, jak mělké!“ Proto by transformátor betonu „od nuly“ měl být strukturálně a navenek podobný dospělému. Plot je v tomto případě vyroben odnímatelným od šňůry; Samozřejmě je to možnost pouze pro velmi klidná miminka. A transformace se scvrkává na skutečnost, že jeden hřbet je odstraněn a postel je s ním prodloužena. Výkresy domácí pěstitelské postýlky pro kojence jsou uvedeny na Obr..

Výkresy postýlky „od nuly k růstu“

A pokud je velmi neklidný?

Přistýlka pro kojence s nárazníkem

Stává se také, že doktor pokrčí rukama: nic se nedá udělat, musíte spát s vámi, pak to vyroste. Nebo naopak, matka, ani ta nejkrásnější na světě, ale slabá a neustále vstávající v noci, aby ji nakrmila, to není schopna. Pak potřebujete postranní postel pro rodiče bez přední stěny. Složení postýlky pro neklidné novorozence nutně zahrnuje nárazník - měkký hygroskopický polštář podél obrysu na vázankách, viz obr. napravo. A z toho, co a jak ušít nárazník do postýlky rukama, viz video níže:

Video: jak ušit nárazník (nárazníky) do dětské postele

Dohoda

V žádném případě byste neměli chránit postýlku matrace před navlhčením utěrkou, to povede k otěru a vyrážce plenky u dítěte. Za prvé, skutečné matrace potřebují 2, s rozpětím pro sušení. Za druhé, musí být dostatečně hnijící a suchý dostatečně rychle. Proto je lepší je ušít z lněného prádla a zabalit do kalichu, flanelu nebo na kole. Plnění nejlepších koňských chlupů; jeho téměř plná náhrada - kokosové vlákno nebo sisal.

Nyní si uvědomte, že kosti novorozence jsou měkké. Tloušťka matrace je proto potřebná malá, až 6-7 cm. Ale pak spát, cítit tělo tuhé postele, nebude tak pohodlné. Podložka na matraci o tloušťce 10-15 cm pomůže z nejhustšího 45-50 kusu, nábytkové pěny, je zabalena do stejné textilie jako matrace. Podložka na matraci navíc absorbuje část vlhkosti, což urychlí sušení matrace, ale pak také potřebují 2.

Novorozenec nepotřebuje polštář, aby se nevyvinul torticollis. Někdy je však na doporučení lékaře nutné zakoupit velmi motýlí polštář za velmi hektický: jeho střed je téměř plochý a jeho křídla jsou objemná. V žádném případě však není nutné experimentovat s těmito polštáři sami - vhodné materiály se neprodávají samostatně a výrobní technologie nepodléhá „domestikaci“..

Šperky

Když přemýšlíme o designu dětské postýlky, musíme si uvědomit, že jeho vize, jak v závažnosti, tak ve vnímání barev, se formuje postupně. Obrysy dekoračních prvků proto musí být plynulé a barvy jsou matné a nenasycené, nejlépe v blízkosti středu spektra: světle žlutá, světle béžová, světle zelená, světle modrá. Bělené červené a oranžové jsou přijatelné, ale jedovaté zelené, tmavě modré a fialové tóny v žádném případě, jako všechno lesklé.

Mobilní karusely s hračkami pro kojence

Velmi jednoduchým a užitečným způsobem, jak může dítě ozdobit svou postýlku, je zavěsit na něj mobilní karusel, viz obr. S měkkými hračkami. Jejich plynulý pohyb nejen uklidní dítě, ale také přispěje k rozvoji jeho vizuálních pohybových schopností. Od uvedení mobilních telefonů pro děti do provozu se počet dětí s vrozenými vizuálními vadami výrazně snížil..

Konečně

Pravděpodobně se vám nyní ukázalo, že jednoduchá postýlka pro novorozence není ve své podstatě tak jednoduchá, protože v ní je celý svět nové osoby. Proto vám přeji úspěch nejen v mistrovství, ale také v učení se základům dětské psychologie. Mají to od samého začátku, i když tomu samému nerozumí.

Do-it-yourself postýlka pro novorozence

Pro novorozence je hlavním místem jeho pobytu postýlka. Rodiče se snaží vybrat pro své nejlepší a nejbezpečnější. Kvalitní předměty jsou však poměrně drahé. Cena některých dovážených dětských postýlek je neúnosná. Ale co v tak těžké situaci? Kupte si levnější model, jehož kvalita je špatná?

Pamatujte na důležité pravidlo: úspora na zdraví a pohodě vašich dětí je nepřijatelná! Pokud nemáte možnost koupit si kvalitní lůžko pro své dítě, pak je přesně to, co potřebujete, kolébka pro novorozence. Možná to bude v designu méně kvalitní než v obchodě, ale můžete si být absolutně jisti kvalitou tohoto nábytku. Dětská postýlka z vlastních rukou, vyrobená s láskou, se stane oblíbeným místem odpočinku vašeho dítěte a hrdostí celé rodiny na dovedné ruce otce.

Do-it-yourself postýlka pro novorozence - výrobní technologie

Tento článek poskytuje všechny potřebné informace o tom, jak vyrobit postýlku pro novorozence vlastními rukama: kresby, fotografie a podrobný popis procesu. Výběr materiálu je obtížná otázka. Níže uvedená tabulka popisuje nejčastější typy materiálů pro výrobu postýlky sami.

Druh materiáluvýhodynevýhody
DřevoEkologický a zcela bezpečný materiál, příjemný na dotek, s vynikajícími estetickými vlastnostmiVysoká cena
MDFEkologický a bezpečný;

dostupná cena;

pohodlné v práci;

pokryté bezpečnou barvou, vypadá esteticky příjemněMusí být potažena barvami a lakyDřevotřískaDostupný materiál;

praktické a estetické (potažené laminátem nebo melaminem);

pohodlné v práci;

nízká hmotnostObsahuje formaldehyd nebezpečný pro zdraví dětí.

Dětská postýlka MDF

Dřevotřísková postýlka

Dřevěná postýlka

Nejprve si musíte připravit všechny potřebné nástroje, materiály pro postýlku a její výzdobu, komponenty a buďte trpěliví.

Materiály pro práci

Nejlepší materiál pro výrobu postýlky pro novorozence je dřevo. Tento přírodní zdroj je šetrný k životnímu prostředí, bezpečný, nezpůsobuje alergie a je příjemný na dotek. Buk je považován za nejlepší dřevo pro dětský nábytek: je velmi odolný a estetický. Dobrou volbou může být také dub, bříza, popel a olše. Borové dřevo je docela měkké a nemusí vydržet aktivní nápor dětí. Budou tedy vyžadovány následující spotřební materiály:

 • Omezená deska o tloušťce nejvýše 40 mm;
 • Dřevěné tyče 50x30 mm;
 • Ortopedické dětské matrace;
 • Speciální čepice na nábytek;
 • Reiki ze dřeva o průřezu 20x20 mm;
 • 3 mm tlustá překližka;
 • Epoxidové lepidlo, bezpečné dokončovací materiály;
 • 20 mm šrouby a hřebíky.

Nástroje pro práci

Kromě materiálů bude nutné předem připravit sadu nástrojů:

 • Hladinoměr a měřicí páska pro měření;
 • Rašple;
 • Ruční frézka;
 • Kladivo;
 • Vrták a vhodné vrtáky;
 • Varima;
 • Dřevoobráběcí stroj;
 • Elektrická skládačka.

Nyní, podrobněji o tom, jak vyrobit postýlku pro novorozence vlastními rukama: kresby, fotografie a pokyny vám pomohou porozumět této záležitosti..

Určíme celkové rozměry a nakreslíme výkres

Referenčním bodem je matrace pro postýlku nebo její rozměry. Nenechávejte peníze a kupte dítěti kvalitní matraci s „komplexní náplní“ z kokosových vláken s vrstvami latexu. Obvyklá velikost dětské matrace je 1200 x 600 mm. Co jiného jsou dětské matrace, se dozvíte z níže uvedené tabulky.

Druh dětské matrace

Výhody

nevýhody

S pružinovým rámem

Se závislou pružinovou jednotkouCenově dostupné

dobré ortopedické vlastnosti; spolehlivý a odolnýPostupem času začne vrzat;

Hromadí prach a hmyz; pružiny jsou vystaveny korozi a akumulují elektromagnetické vlnyS nezávislou pružinovou jednotkouZvýšená odolnost proti opotřebení a pevnost;

Vynikající ortopedické vlastnosti;

Vysoká cena

Matrace bez pružiny (podle typu výplně)

Kokosové vláknoOdolné vůči vlhkosti;

Neshromažďuje hmyz a škůdce;

Má střední tuhost;

Cenově dostupnéLatexOdolné vůči vlhkosti;

Ekologický a bezpečný;

Vynikající ortopedické vlastnosti;

Hypoalergenní a odolný vůči škůdcům a bakteriím;

Odolný proti opotřebeníVysoká cenaVata a pěnová gumaNejlevnějšíNahromadit prach, vlhkost, škůdce a bakterie;

Krátká životnost;

Nemáte ortopedické vlastnostiPolyuretanová pěnaNetoxický a neškodný; Vynikající ortopedické vlastnosti;

Hypoalergenní a odolný vůči škůdcům a bakteriím;

Relativně cenově dostupné

Latexová a kokosová vláknitá matrace

Pěnová matrace

Matrace z polyuretanové pěny

Rozměry matrace jsou zásadní pro stanovení velikosti postýlky. Výška postele od podlahy by měla být taková, aby dospělé dítě mohlo samo vylézt do postýlky. Doporučuje se, aby byl roven 350 mm.

Vzdálenost mezi mřížemi k souvislé stěně postýlky je 12 mm a mezi tyčemi - ne více než 9 mm. Takové ukazatele zaručují bezpečnost dítěte. Na základě těchto bodů můžete připravit schematický výkres, podle kterého je mnohem snazší pracovat.

Jak dále postupovat?

Nyní máte všechny potřebné komponenty, abyste si mohli vyrobit skvělou postýlku pro novorozence vlastními rukama: kresby, fotografie modelu, který se vám líbí, a je čas zahájit výrobní proces. Nejprve připravte vše, co potřebujete pro montáž.

Vyrábíme materiály a provádíme detaily postýlky

Je nutné provést následující typy prací:

 • Zpracování dřevěných desek pomocí stroje, který by měl mít velikost 70 x 35 mm;
 • K vytvoření dna potřebujete paprsek, ze kterého je rám vyroben. Rovněž bude zapotřebí 6 příčných tyčí, ve kterých bude nutné vytvořit hnízda o velikosti 25 mm;
 • Tyto výkopy lze provádět na stroji a rovném řezáku;
 • Pro výpočet rámu opěradla je třeba přidat indikátor tloušťky bočních stěn násobené na polovinu a dalších 25 mm až 600 mm;
 • Pro pruty mřížových stěn postýlky jsou zapotřebí kolejnice 20 x 20 mm, které jsou zaobleny na frézce.

Nezapomeňte, že tato postel je určena pro dítě, proto by měly být všechny ostré rohy a žebra zaoblené a broušené.

Montáž a povrchová úprava dílů

Když jsou všechny části připraveny, je čas je dát dohromady:

 1. Zadní rám je vybaven hrotem 35 mm;
 2. Polotovary bočních stěn jsou spojeny s póly a dvěma zády pomocí slepých hrotů;
 3. Lepidlo spojuje záda s bočními stěnami. Po zaschnutí lepidla můžete díly spojit šrouby;
 4. Po sestavení všech detailů lze postýlku zakrýt dokončovacím materiálem. Nezapomeňte, že v této fázi je bezpečnost dětí na prvním místě. Proto by všechny materiály na dekorace měly být pro dítě naprosto neškodné. Vyberte základní nátěr a barvu na vodní bázi. Laková vrstva musí být vždy broušena..

Pokud zvolíte laky, kupte si ty, které mají označení NT. K použití na dětský nábytek jsou povoleny pouze takové materiály..

Jak sestavit postýlku sami?

Pokud se rozhodnete, že postýlka pro novorozence vlastními rukama je pro vás příliš těžká a koupíte hotovou v obchodě, budete s největší pravděpodobností po příjezdu domů mít spoustu otázek ohledně montáže tohoto kusu nábytku..

Pokud jste zmatení, sedíte naproti hromadě dílů a nedokážete přijít na to, jak sestavit postýlku, pomohou vám v této záležitosti pokyny, fotografie a doporučení. Chcete-li správně sestavit všechny součásti, musíte provést následující kroky:

 1. Všechny podrobnosti musí být přesunuty do školky. To vás zachrání před pohybem již shromážděné postýlky. Navíc v tomto případě nebude pochyb: jak vytlačit postel do dveří;
 2. Rozbalte krabici. Uvnitř jistě existují podrobné informace o tom, jak sestavit postýlku, pokyny, fotografie a seznam potřebných nástrojů. Zpravidla se jedná o šroubovák, reverzní klíč a kladivo;
 3. Zkontrolujte všechny součásti betonu v seznamu. Pokud něco chybí, okamžitě kontaktujte prodejce, aby zboží vyměnil nebo vrátil;
 4. Pokud najednou nebyly žádné pokyny, můžete zkontrolovat kompletní sadu všech dílů bez ní. Uvědomte si, že všechny postýlky jsou standardně složeny z následujících prvků: horní a dolní části, pryžová nábytková kola, nosná konstrukce pro matraci a samotnou matraci, dvě boční tenké desky. Pečlivě zkontrolujte všechny součásti, zda nejsou poškozené;
 5. Nyní přistupujeme přímo k montáži postýlky. Šroubování by mělo začínat spodními a bočními zády. Šrouby musí být pevně utaženy. Poté připojte zadní stěnu pomocí 2 šroubů k bočním hřbetům;
 6. Další etapa je přední strana postýlky. Většina modelů má tento kus bezproblémový a mobilní. Vložte tento prvek do drážek po stranách. Poté pevně přidržujeme všechna upevnění a zkontrolujeme, jak se fasáda volně pohybuje;
 7. Pro pohybovou nemoc dítěte budou užitečné obloukovité komponenty, které jsou umístěny na spodní straně bočních stěn. Když dítě vyroste, bude třeba je upevnit v kovových drážkách v bočních stěnách;
 8. Kriticky vyhodnoťte sílu a stabilitu celé konstrukce, pevnost dna, nepřítomnost ostrých rohů a materiální vady;
 9. Dále jsme do postýlky vložili matraci a podle našich představ vytvořili dětskou postýlku.

Tyto jednoduché pokyny vám pomohou sestavit si vlastní novou postýlku zakoupenou v obchodě bez zapojení specialisty.

Sestavení kyvadlové postýlky

Kolébkové kyvadlo se liší od všech ostatních analogů v přítomnosti kroutícího se systému dítěte. Tato funkce je velmi vhodná pro první měsíce života dítěte. S konfigurací tohoto modelu však mohou nastat potíže. K vyřešení tohoto problému však pomůže další popis, jak sestavit postýlku - kyvadlo: pokyny, fotografie a podrobný průvodce..

Tento typ postele se skládá z rámu, dna, boků, nohou a kyvadlového mechanismu. Také tyto modely mohou být vybaveny speciálními zásuvkami na oblečení a drobky. Mechanismus sám se může houpat podél a napříč. Když zmizí potřeba, je návrh opraven.

Montáž se provádí podle následujícího schématu:

 1. Budete potřebovat všechny prvky postýlky, pracovní plán, šrouby, hmoždinky a šroubovák;
 2. Pracoviště na podlaze by mělo být pokládáno lehkým hadříkem, aby se zabránilo ztrátě prvků;
 3. Statickou zadní stěnu upevníme šrouby k bočním hřbetům. Aby nedošlo k záměně horní a dolní části zadní stěny, orientujte se na nohy;
 4. Dalším krokem je instalace postele. Může to být celek i stojan. Reiki se vkládají do speciálních otvorů v baru zadní stěny. Nejprve je postel lehce připevněna šrouby. Pohyblivá přední součást je připevněna k vybráním na bočních hřbetech postýlky, které slouží jako vodítka. Dále by mělo být šroubové spojení pevněji utaženo;
 5. Dále lze hotové tělo převrátit a sestavit kyvadlový systém. Pokud model poskytuje lněné boxy, umístí se do vnitřního prostoru kyvadla. Dále je jeho boční panel upevněn šrouby. Pouzdro je namontováno na kyvadlo pomocí ložisek. Ujistěte se, že drážky na kartách jsou přesně zarovnány. Šrouby pro estetiku.

Postýlka pro novorozence s vlastníma rukama, pečlivě připravená pro dítě nebo zakoupená v obchodě, který splňuje všechny bezpečnostní požadavky, se stane nejlepším místem pro vaše dítě k odpočinku a spánku a zaslouží si ústřední místo v interiéru dětského pokoje. K provedení těchto manipulací není nutné volat průvodce. Díky této příručce, jak sestavit postýlku - kyvadlo (pokyny, fotografie a doporučení), se s touto úlohou dokonale vyrovnáte..

Webové stránky o chatě

Pokud dítě spí samo v oddělené posteli, může to pro mladou matku vyvolat spoustu nepříjemností, musí se v noci mnohokrát vstávat, aby dítě nakrmila nebo ulehčila. V takových podmínkách je téměř nemožné se plně uvolnit. Aby se nějak kompenzovala nedostatek spánku, mladá matka se často rozhodne spát se svým dítětem, ale tato možnost je plná nepříjemných důsledků: existuje odcizení mezi rodiči, protože táta musí chodit do jiné místnosti na noc a dítě, které je zvyklé spát v blízkosti své matky, velmi tvrdě usnul v oddělené posteli. Ale samozřejmě existuje cesta ven. Moderní výrobci dětských postýlek nabízejí dětským postýlkám speciální postýlky, které pomáhají vyřešit problém společného spánku mezi dítětem a matkou.

Přistýlka a její výhody

Přistýlka, která se poprvé objevila v Americe, byla vynalezena pro mladé matky, pro které je těžké vstát v noci. Postupem času se však tento pohodlný vynález stal velmi rozšířeným nejen mezi americkými občany, ale také v evropských státech. Jaké jsou výhody těchto postýlek??

Zásadním rozdílem mezi takovými modely koček od standardních je absence jedné zdi. Dříve byla postel rodičů přiřazena obyčejná dětská postel a z ní byla odstraněna boční stěna. Nohy byly upraveny do požadované výšky, vynalezeny upevňovací prvky. Všechno to bylo docela komplikované a nepohodlné. Moderní postýlky jsou mnohem kompaktnější, nezabírají mnoho místa. Originální trvanlivé držáky umožňují spolehlivé připojení produktu k mateřskému lůžku. Dítě v tak malé posteli bude útulné a pohodlné. Existují další pozitivní aspekty, které poskytuje přistýlka:

 1. Máma je vždy vedle dítěte. Dítě to cítí a spí mnohem klidněji.
 2. Krmení novorozence v noci je snadné, můžete to udělat, aniž byste vstali z postele..
 3. Chcete-li ujistit dítě, které se náhle probudí, nemusíte vstávat. Stačí se k němu natáhnout a klidně ukousnout a hladit ho po zádech.
 4. Když je dítě vedle své matky, neustále slyší jeho dech, takže se můžete vyhnout problémům spojeným se syndromem apnoe - náhlým úplným zastavením dechu u kojenců.
 5. Další plus lze považovat za společný sen rodičů. Dítě je vedle maminky, ale zároveň nehrozí nebezpečí, že by dítě během spánku náhodně rozdrtilo.
 6. Následně je snazší naučit dítě spát nezávisle (také si přečteme: učíme dítě spát ve své postýlce odděleně od své matky (video, skutečné příběhy)).

Díky tak velkému množství výhod se stále více rodičů rozhoduje koupit pohodlnou a útulnou postel pro spaní dítěte. Mezi obrovskou paletou podobných produktů nabízených moderními výrobci je však velmi snadné vybrat zboží nízké kvality.

Co hledat při výběru postýlky?

Každá matka věří, že její dítě si zaslouží to nejlepší, takže výběr postele je docela obtížný úkol. Za prvé, přistýlka by měla být:

 • komfortní;
 • přátelský k životnímu prostředí;
 • bezpečný;
 • funkční.

Materiál

Rodiče si často vybrali tento kus nábytku a obrátili oči k úhledným malým postelím s měkkými stranami potaženými látkou. To je docela pohodlné. Měkké pastelové barvy, ve kterých se obvykle vyrábí dětský nábytek, pomáhají dítěti uklidnit se a rychleji usnout..

Materiál, ze kterého je místo pro spaní dítěte vyrobeno, by se měl snadno čistit. Pro výrobu dětských postýlek používají výrobci nejčastěji dřevo. Jedná se o ekologickou a bezpečnou surovinu, která neobsahuje žádné škodlivé chemické sloučeniny. Je snadné vyčistit dřevěný produkt od prachu a nečistot. Mimochodem, ve zdravotnických zařízeních jsou instalovány pouze kovové postele. Je to jen kvůli možnosti snadného čištění a dezinfekce..

Užitečné rady! Nejlepší je vybrat si postýlku z dubu, břízy nebo borovice. Pro takové dřevo se používají neškodná impregnace, která nemohou nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte.

Formuláře a pokročilé funkce

V obchodech se širokou nabídkou postýlek najdete připojené modely různých tvarů. Nezapomeňte věnovat pozornost nepřítomnosti ostrých výčnělků a rohů. Pokud existuje, může se dítě snadno zranit nebo zranit. Všechny existující spojovací prvky musí být bezpečně skryté a pevné..

Rovněž je třeba věnovat pozornost tomu, jaká mezera výrobce mezi tyčemi zanechal. Neměl by přesáhnout 70-80 mm. V tomto případě se strouhanková hlava nevejde do této mezery, takže byste se neměli obávat, že vypadne nebo uvízne..

Existují modely dětských postýlek, kde je zahrnuta chybějící strana. Když dítě vyroste, může být přišroubováno k postýlce. Takže dítě si rychle zvykne spát samo. Někteří výrobci také nabízejí měkké postranní matrace jako soupravu pro dětský pokoj. Svázáním zevnitř s mřížemi postýlky můžete chránit dítě před náhodným zraněním. Docela pohodlné modely s dalšími tkaninovými závěsy, na zip. Pokud se matka bojí náhodně zranit dítě během spánku, je tato možnost nejlepší dětskou postýlkou. K krmení dítěte stačí rozbalit.

Běžné modely betlémů

 • Sloni. Tyto vysoce kvalitní a šetrné k životnímu prostředí výrobky prezentuje na moderním trhu sibiřský výrobce. Rám produktu je vyroben z břízy, která je pečlivě obroušena a impregnována speciálním neškodným složením. Přibližná cena postýlky se pohybuje od 5 do 6 tisíc rublů, což je dostupné pro mnoho rodičů s omezeným rozpočtem. Model je určen pro kojence od 0 do 9 měsíců;
 • Nejmenší přistýlka je vyrobena ve městě Mozhga. Velikost takového dítěte je 85x45 cm, takže drobky od narození do 4-5 měsíců v něm mohou snadno spát. Jeho cena začíná od 4 000 rublů;
 • Osvědčené dětské postýlky od Sleep Well. Tato velikost blízká standardnímu připojenému modelu má poměrně zajímavý design. Může spát děti mladší 2-3 let. Tento produkt je vyroben z vysoce kvalitního bukového nebo jasanového dřeva, ale cena je již mnohem vyšší - z 12 000 rublů;
 • Poměrně rozšířené byly německé modely Tobiho a Pinolina. Pro výrobu těchto pravítek lůžek pomocí jedle a smrku. Pokud má ten první klasický design, pak modely druhé řady potěší celou řadou tvarů. Cena od 10 000 rublů;
 • Stylové a pohodlné dětské postýlky pro děti od narození do 6 měsíců vydává evropská společnost Bednest. Výhodou těchto produktů je kompaktnost. Tyto postýlky lze snadno vyjmout v tašce a dokonce si je vzít s sebou i na cestách. To je velmi výhodné, pokud plánujete dlouhou cestu. Jejich cena je od 20 000 rublů;
 • Dalším známým výrobcem dětské postýlky je italská společnost Cullabelly. Hlavním rozdílem je prostý povlak, ve kterém je celá postel zcela skryta. Kojenci starší než 5 měsíců se však do něj nevejdou. Cena těchto produktů je od 15 000 rublů;
 • Německá společnost Fabimax nabízí připojené modely kolébek vyrobených výhradně z přírodního dřeva. V sadě je další přepážka vyrobená z vysoce kvalitní textilie, díky níž je docela snadné kombinovat dětské a dospělé postele. Cena od 9000 rublů;
 • Přistýlka Malusha C751 je poměrně prostorná, ale zároveň zabírá málo místa. Jsou vhodné pro kojence od narození do 8-9 měsíců. Cena od 5500 rublů;
 • The Crib Boat je zajímavý vedlejší model s originálním designem. Velikost dětské postýlky se může měnit s tím, jak dítě roste, může v něm spát děti do 4 let. Cena od 17000 rublů.

Přistýlka je skvělou volbou pro mladé rodiče. Díky takové akvizici bude maminka vždy spát, dítě bude v klidu a táta nebude muset spát v jiné místnosti v noci.

Recenze

Oksana, 28 let

Koupili jsme dětskou postýlku od Roba pro naše dítě. Sloužila nám více než rok a půl. Tento model je transformátor. Může být použit jako rozšíření a jako obvykle. Obrovské plus, které přicházelo s další látkovou oponou se zipem. I když je boční stěna odstraněna, drobeček lze snadno chránit před pádem, pokud je postýlka odložena, a také rychle získat přístup k dítěti rozepnutím.

Vitaliy, 30 let

Jako dárek k narození drobků jsme dostali jedinečnou postel Sleep Well. Vše, co mohu říci: pohodlné, praktické, ne příliš drahé. Doporučuji každému, kdo chce být blíže se svým dítětem.

Elena, 23 let

Po měsíci mučení se teď cítím jako skutečná máma. Mozhgova postýlka mě zachránila. Dítě bylo neklidné, náladové a celou noc ho muselo houpat v náručí. Bála jsem se vzít do postele. Nyní není problém. Dítě spí vedle mě a nebojím se ho náhodou rozdrtit.

Sofia, 35 let

Přišla k nám dřevěná zázračná postel. V místnosti nebylo dost místa, takže se nemluvilo o velké postýlce a nechtěl jsem přemístit dítě do oddělené místnosti. Teď dcera spí pořád vedle mě. Krmení je mnohem jednodušší, není třeba pokaždé vstávat z postele a dítě, které vedle ní cítí mámu, spí mnohem klidněji.

Vlad, 31 let

Také jsme měli postýlku. Nyní syn vyrostl a my jsme z ní udělali stůl. A když přijedou hosté, snadno se promění v malou pohovku, k tomu stačí snížit dno a dát malé polštáře.

V online obchodech si můžete přečíst recenze, zjistit ceny, vybrat a koupit postýlku (a příslušenství):

 • babadu.ru -
 • Porodnictví - Postýlky pro děti

PŘEČTĚTE SI také: Vyberte si postýlku pro novorozence -

Máma se vždy snaží vytvořit maximální pohodlí a dobré podmínky pro své dítě. Návrháři dětského nábytku to vědí a nabízejí originální možnosti. Tradiční dětské postýlky stále více nahrazují alternativní formu - dětské postýlky. Co to je a proč stojí za to zastavit váš výběr?

Vlastnosti a výhody

Tento nápad k nám přišel z USA. Dříve tam bylo populární spaní s dítětem zvlášť. Nyní dětští lékaři prokázali opak - spánek je velmi důležitý. Psychologové doporučují kontaktovat dítě co nejvíce. Když dítě je poblíž, uslyší dech matky, cítí tlukot jejího srdce, což pomáhá vyhnout se syndromu apnoe, což je náhlé zastavení dechu. To je důležité pro dítě i matku..

Ale postupem času se rodiče začnou vážit společným snem. Navíc je někdy obtížné zvyknout dítě na jeho postýlku. Takové modely dětských postýlek pomáhají dítěti zvyknout si na nezávislost, ale zároveň ho nezbavují možnosti být blízko své matky. Současně může být matka bezpečně blízko dítěte a nebojí se ho ve snu připnout.

V debatě „spolu spali“ nebo „samostatně položili“ se objevil tento originální vynález. Možná si myslíte, že si to jen líné matky přejí. Ale není tomu tak. Koneckonců, tento vynález je tak pohodlný, že pomůže každé mámě.

Hlavní výhody takových lůžek:

 • Dítě spí poblíž, současně na svém vlastním území. Se svým dítětem můžete spát, ale díky předponě se tím postel nezmenší nebo ještě více nezvětší. Takže sen dítěte a rodičů bude klidnější.
 • Dítě má svou vlastní zónu, která je ze všech stran omezená. Nemůžete se bát, že dítě sní ve snu.
 • Otec si nemusí dělat starosti, že se dotkne dítěte ve snu a zároveň se „nepohybuje“, aby spal na pohovce, na podlaze nebo v jiné místnosti. Ve skutečnosti je v tomto období důležitější než kdy jindy udržovat vztah mezi tátou a mámou. Klidní rodiče - klidné děti.
 • Mnoho dětí se probouzí často v noci a je třeba je houpat. To není problém s přistýlkou, protože stačí se natáhnout.
 • To platí pro matky, které měly císařský řez. V tomto případě je velmi obtížné nejen vstát, ale někdy dokonce jen sedět. A s přistýlkou ​​je problém vyřešen sám. Je velmi výhodné, když není třeba chodit někam jinam.
 • Máma může krmit své dítě, když leží na posteli. Konstrukce konzole je navržena tak, že můžete krmit dítě kdykoli budete chtít, aniž byste ho vyndali z postýlky a přitom zůstali ležet.?
 • Velikost obyčejné postýlky a postýlky se liší. Předpona je mnohem menší, a proto se stává výhodnější pro byty menší velikosti, nebude zaplňovat prostor.
 • Najdete mnoho modelů betlémů. Existují ty, které se promění v stůl nebo ohrádku nebo se od sebe vzdálí. Rozsah je tak vysoký, že si můžete vyzvednout pohodlné a krásné postele, které potěší rodiče a jejich děti.

Z výše uvedeného vyplývá, že dětské postýlky pro novorozence jsou neuvěřitelně pohodlné nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče.!

Když už bylo rozhodnuto koupit přistýlku pro dítě, chci si vybrat kvalitní produkt. Z různých možností jsou oči rozptýlené, ale je důležité se zaměřit na několik bodů:

Postýlka by měla být taková, aby se snadno umývala. Existuje několik modelů, které jsou pokryty látkou. Vytváří útulnost a krásu, ale tuto látku je obtížné prát, zatímco absorbuje nečistoty, prach a tekutiny. Když dítě vyroste, začne kousat, olizovat, okusovat boky. Sliny, které byly absorbovány do tkáně, vytvářejí příznivé prostředí pro reprodukci různých bakterií, mikrobů a mikroorganismů..

Pro dítě je nepřiměřený kontakt s nečistotami nepříznivý. Můžeme proto říci, že kolébky pokryté tkaninou nejsou tou nejlepší volbou..

Existují různé druhy materiálů, ale nejčastější je dřevo. Existuje tolik druhů dřeva s různou mírou šetrnosti k životnímu prostředí, takže při výběru je důležité přemýšlet o koupi postýlky od takových druhů dřeva, jako je borovice, dub nebo bříza. Tyto dřeviny jsou nejšetrnější k životnímu prostředí. Léčba, s níž jsou zpracovány, má nejnižší riziko alergií..

Každý ví, že dřevo je nejekologičtější materiál, ale zároveň musí být podrobeno zvláštnímu zpracování: broušení, impregnace, lakování nebo lakování. V tomto případě si dřevěný produkt uchová svůj původní vzhled déle, ale jak bude mít vztah k těmto druhům zpracování, pokud jde o postýlku, chemické poškození poškození těla dítěte? Při neustálém kontaktu s anorganickými látkami se u novorozence může rozvinout alergie, protože imunitní systém v těchto dnech zažívá velmi velké zatížení. Proto stojí za zvážení při výběru produktu..

Je třeba vzít v úvahu, že postel je přistýlkou ​​a často ji budete muset přemístit. Musí však odolat dalším zátěžím a mechanickým vlivům: rány hračkami, nemoci z pohybu atd. Proto je důležité zvolit spolehlivý design a výrobce. Když dítě vyroste, začne být aktivní, takže strany by měly odolat zátěži a ne křehké.

Nyní můžete najít obrovské množství různých typů a modelů, protože existuje více a více výrobců a výběr se rozšiřuje. Nejčastější:

 • "Sloni." Produkt je vytvořen na Sibiři. Hlavním materiálem je bříza. Postýlky jsou určeny dětem do devíti měsíců. Ochranu lze zakoupit také z měkkých stran. 70-80 dolarů - odhadovaná cena.
 • Spát dobře - USA / Rusko. Rozměry těchto výrobků jsou větší a jsou vhodné pro děti do tří let. Postele jsou vyrobeny z buku, borovice, popela. Přibližná cena - 200 $.
 • Bednest - evropská produkce. Elegantní, stylový, mobilní. Snadno se složí, zabalené v sáčku, není těžké, takže je lze dokonce vzít na výlety. Odhadované náklady - 400 $.
 • Chicco - produkce Itálie. Modely Next2me jsou vhodné pro děti do 9 kilogramů. Tyto postýlky se snadno skládají a snadno se skládají. Spodní část může být umístěna jak v horizontální, tak v nakloněné poloze. Postýlky jsou lehké a váží až 10 kg.

Existuje mnoho typů a modelů takových postelí. Existují modely, které se promění v stůl nebo ohrádku, stejně jako místo na hraní.

Existuje šest způsobů, jak upravit výšku postýlky.

Mnoho modelů je vybaveno speciální příčkou, která uzavírá mezeru mezi dvěma lůžky - dospělým a dítětem.

Existují také modely, které lze transformovat na obyčejné lůžko - další strana je v ceně.

Když si rodiče takové postele zakoupí, okamžitě se vyjasní, proč je o ně velký zájem. Pokud si přejete, můžete si objednat kolébku od návrháře nebo domácí mistr může předělat postel, vytvořit předponu sami.

Jak to udělat sami?

Někteří rodiče to dělají:

 • sejměte přední boční stěnu;
 • vystavit dno požadované výšce;
 • a posuňte takovou postýlku k rodiči.

Pokud otec nebo dědeček ví, jak si pohrávat s rukama, nebude pro něj obtížné vytvořit přistýlku samostatně. Můžete si vybrat svůj oblíbený model nebo design sami.

Pozornost! Je důležité zvolit přírodní dřevo a netoxické nátěry: vyrůstající, děti hlodají a olizují boky a rošty. Dub, borovice a bříza jsou skvělou volbou!

Chcete-li vytvořit postýlku sami:

 • dno, na kterém se matrace rozprostírá;
 • tyče a tyče (musí být leštěny);
 • dřevoobráběcí nástroje (elektrická skládačka, brusný papír atd.);
 • vysoce kvalitní matrace;
 • textilie stěny podle potřeby.

Nezapomeňte vytvořit předběžný výkres. Nejprve musíte strom zpracovat. Barvy a laky nejsou nejlepší volbou..

Nejprve musíte spočítat, kolik prutů je potřeba na produkt. Nezapomeňte, že intervaly by neměly být více než sedm centimetrů, aby dítě nezadržovalo hlavu ani se nezachytilo.

Rovněž stojí za to věnovat pozornost spojovacím prvkům. Některé z nich jsou potřebné pro pevné upevnění, zatímco jiné jsou pro připevnění postýlky k posteli rodičů..

Udělejte měkké čalounění, aby se vaše dítě nezranilo..

 • otvory by měly být takové, aby se hlava dítěte nezasekla;
 • povrch musí být dobře obroušen;
 • vyčnívající rohy - představují nebezpečí, vyhlazují je;
 • vysoké boční stěny jsou nezbytné, aby dítě nevypadlo;
 • určete, jakou výšku by měly být nohy vyrobeny: nechte je shodovat se s výškou mateřského lůžka;
 • Bude v budoucnu potřebná čtvrtá zeď? Pokud ano, je třeba předem zvážit upevnění.

Hodnocení přistýlek jsou většinou vždy kladné. Opravdu je těžké přeceňovat výhody tohoto zařízení, které usnadňuje život maminky, vytváří pohodlný prostor pro dítě a neobtěžuje mladého tátu.

Dětské postýlky pro kojence získávají na popularitě. Lékaři a psychologové dokazují, že děti, které spí vedle své matky, se vyvíjejí rychleji. Úzkost u těchto dětí je mnohem nižší než u dětí, které spí odděleně od svých rodičů.

Zatím ne všichni mladí rodiče mají postýlku, ale mnoho matek uvažuje o koupi moderního zařízení. Vzdejte se stereotypů, vyměňte tradiční postýlku. Pohodlí pro novorozence a rodiče se zvýší, dospělí se v noci unaví z chodění do postýlky a zpět, dítě bude cítit blízkost rodičů, ale nezabrání jim.

Zjistěte více o původním místě pro spaní pro děti, dozvíte se výhody, názory na oblíbené značky. Používejte nové produkty, které poskytují maximální pohodlí pro drobky a rodiče.

 • obecná informace
 • Výhody
 • Přehled populárních značek a modelů
 • Sloni
 • FabiMax
 • Dobře se vyspi
 • Chicco
 • Comfortbaby
 • Malusha S 751 (Mozhga)
 • Lola - Katrusya
 • Jak udělat postýlku pro kutily

V Americe se objevila dětská postýlka, která rychle získala souhlas matek a pediatrů. Nyní jsou modely pro pohodlné spánek drobky a rodiče populární v různých zemích..

Ruským matkám se již podařilo ocenit výhody originálních produktů. Bohužel není vždy možné rychle najít připojenou verzi lůžka pro novorozence. Výrobky se často musejí objednávat na stránkách Německa, Itálie, Ukrajiny, ale náklady stojí za to.

Funkce:

 • postel je vedle postele rodičů;
 • produkt připomíná tradiční postel pro dítě, ale bez přední strany;
 • při pohledu na fotografii je snadné si všimnout, že dítě je vedle matky, ale zároveň, jako by „samostatně“;
 • Maminka může kdykoli nakrmit dítě, domácího mazlíčka, uklidnit;
 • původní produkt je vhodný do ložnice jakékoli velikosti - od malého pokoje v "Chruščovově" po prostorný pokoj v venkovském domě;
 • velikost a tvar připojených modelů je od pravoúhlého po polokoule, velikost je určena pro spánek novorozených a starších dětí. Rodiče snadno najdou ten správný model;
 • stěny jsou chráněny měkkým povlakem tak, aby dítě nepoškodilo hlavu, rukojeť ani nohu;
 • dětská postýlka je pevně připevněna k posteli rodičů. Dítě neklouzne do prostoru mezi sousedními lůžky: prostě není prázdný prostor;
 • mnoho modelů je přeměněno na arénu, stůl, platformu pro relaxační hry.

Jak si vybrat kočárek pro novorozence? Podívejte se na hodnocení nejlepších modelů.

Co dělat, když se na těle dítěte objeví červená drsná místa? Odpověď v tomto článku.

Deset výhod pro koupi postýlky:

 • miminka spí vedle maminky, cítí teplo, intimitu, ale navzájem se nezasahují;
 • Táta se necítí osamělý na gauči, kde se často pohybuje po narození dítěte, pokud máma trvá na společném spánku se svým novorozencem. Dobrý vztah k manželovi není o nic méně důležitý, než mluvit s dítětem a starat se o dítě;
 • Máma ovládá dýchání, dětský spánek. Když se objeví apnoe - náhle zadržené dech, žena to bude rychle věnovat pozornost a poskytne pomoc;
 • není třeba se dostat do postýlky, když dítě pláče, aby krmilo probuzené dítě;
 • zařízení je nezbytné pro matky, které měly těžký porod nebo císařský řez. Neměli by být po určitou dobu napjati, aby nesli závaží. U přistýlky se snižuje zatížení těla: při krmení stačí k posunutí dítěte nahoru, aniž by ho zvedlo do rukou;
 • je snadné ujistit dítě, které se probudilo: dítě je na délku paže. Stačí, když se dítě pohladí, aby se uklidnilo;
 • tragické případy jsou vyloučeny, když maminka nebo táta omylem rozdrtili malé tělo během společného kloubu;
 • minimalizuje riziko rozmarů při odstavení dítěte ze společného spánku. Dítě je poblíž, ale v kotvišti. Jak stárnete, stačí zvednout strany, které mají mnoho modelů, a rozlišovat mezi postelemi dětí a rodičů;
 • Některé modely mají zcela měkké stěny, snadno se skládají, mění se v sáčku. Pokud na pár dní navštěvujete své dítě, můžete si vzít neobvyklé lůžko;
 • cena mnoha modelů není o mnoho vyšší než tradiční postele pro kojence. Existuje mnoho produktů za rozumnou cenu. Ještě dražší modely ospravedlňují jejich hodnotu: mladé matky a otcové si rychle uvědomují, že získali užitečnou věc nejen pro drobky, ale také pro ně.

Přehled populárních značek a modelů

Na trhu se zbožím pro malé děti jsou představeny modely různých nákladů, tvaru. Je snadné najít přistýlku z přírodního dřeva - bříza, borovice, popel. Existují výrobky s měkkými stranami pravoúhlého a polokulovitého tvaru. Některé modely pro starší děti připomínají pohádkový palác.

Charakteristický:

 • země původu - Rusko;
 • produktový materiál - sibiřská bříza;
 • postel pro dítě je vhodná pro spaní v prvních 6–9 měsících života: velikost produktu - 90x60 cm;
 • výrobce nabízí pohodlné boční strany vyrobené z měkkého materiálu: rodiče se budou moci postupně pohybovat od lůžka rodičů;
 • demokratická cena - od 5 000 rublů.

Charakteristický:

 • slavná francouzská společnost nabízí vynikající model Fabimax PRO;
 • funkce - plynulý, plynulý chod, zajišťující maximální přesnost připevnění k ložnici rodičů;
 • Patentovaný západkový systém umožňuje pohodlnou instalaci další stěny;
 • výška může být změněna: 33-50 cm, v závislosti na vlastnostech rodičovského lůžka;
 • model má skládací hranu, která zvětšuje velikost lůžka o 15 cm;
 • základní materiál - bříza, barva povlaku - bílá;
 • K ochraně drobného těla před poškozením jsou k dispozici měkké potištěné strany;
 • pro pohodlí dítěte je nabízena pěnová matrace plus odnímatelný potah;
 • u uzavřené stěny je kóje 90x40cm;
 • přichází se čtvrtou stěnou, která z něj dělají tradiční postel pro dítě;
 • cena modelu - od 13 000 rublů.

Charakteristický:

 • společná produkce Ruska - USA;
 • model původního designu, několik variant designu;
 • produkt je vyroben z popela, buk nebo borovice;
 • od narození do dvou až tří let lze použít různá lůžka: velikost postele - 120x60 cm;
 • náklady na modely - od 12800 rublů.

Charakteristický:

 • známý italský výrobce zboží pro děti nabízí rodičům dětskou postýlku Next2Me;
 • odlehčený rám je vhodný pro montáž a skládání;
 • měkké čalounění lze snadno odstranit při čištění nebo mytí;
 • Rodiče dostávají při koupi kvalitní vycpanou matraci plus přepravní tašku;
 • produkt je vhodný pro děti s hmotností do 9 kg;
 • vytvořením dna si můžete nastavit šikmo;
 • existují dvě pohodlné nohy a kola s brzdou;
 • univerzální model lze snadno kombinovat s jakýmkoli typem rodičovského lůžka: je k dispozici 6fázové nastavení;
 • velikost lůžka - 95,5x60x15 cm;
 • hmotnost produktu - 9,5 kg;
 • cena - od 12 000 rublů.

Charakteristický:

 • kvalitní zboží z Ruska;
 • tvar - obdélníkový, jedna strana bez strany;
 • vhodné pro instalaci na různé typy rodičovských lůžek;
 • speciální zařízení umožňuje bezpečně připojit postýlku;
 • původní produkt je přeměněn na pohodlnou pohovku a kolébku;
 • barva: přírodní dřevo / sněhově bílá;
 • Můžete si objednat model s kompletní sadou: matrace + měkké čalounění + povlečení + baldachýn.

Malusha S 751 (Mozhga)

Charakteristický:

 • výrobce - továrna "Red Star" ", Rusko;
 • materiál - bříza, barva - bílá nebo slonová kost;
 • model má 4 kola, tam jsou svorky, funkce rotace;
 • výškové nastavení;
 • velikost postele - 90x45 cm;
 • výrobek lze snadno sestavit / rozebrat;
 • původní postel pro novorozence Malush se rychle promění v stůl;
 • v rozložené podobě snadno zapadne do stroje;
 • náklady - od 4 200 rublů.

Jak léčit salmonelózu u dítěte? Naučte se efektivní terapie.

Na této stránce jsou popsána pravidla pro použití spreje Hexoral pro bolest v krku..

Na adrese si přečtěte informace o nuancích použití a dávkování sirupu Erius pro alergie u dětí.

Charakteristický:

 • země původu - Ukrajina;
 • velikost lůžka - 80x40 cm;
 • materiál - dřevo (přírodní buk);
 • tvar je obdélníkový;
 • plné dno, přírodní barva;
 • v sadě - třívrstvá matrace (syntetický zimníizér plus bavlněné hrubé kaliko, ochranná vrstva proti průvanům (1 vrstvý syntetický zimovací krém plus kaliko), strana;
 • model lze snadno rozebrat a sestavit;
 • transformace na pohovku nebo stůl;
 • vhodné pro kojence do 6 měsíců;
 • váha postýlky je 9,65 kg, zdrolizovaná strana váží 1,55 kg;
 • rozumné náklady - 6000–6500 rublů.

Jak udělat postýlku pro kutily

Mnoho rodičů to dělá jen:

 • sejměte přední stranu;
 • zarovnejte výšku podle požadovaných parametrů;
 • zatlačte upravené lůžko do postele rodičů;
 • přistýlka je připravena.

Pokud táta (dědeček) ví, jak si vyrobit, může si pomocí vlastních rukou vyrobit užitečné zařízení pro pohodlný spánek. Vyberte si model z katalogu na internetu nebo přijďte s vlastní verzí.

Důležité! Používejte přírodní dřevo a netoxický nátěr: starší dítě často žvýká na mřížích během ozubení. Nejjednodušší způsob zpracování dubu, borovice, břízy. Vyberte si vysoce kvalitní tyče.

K přípravě domácí postýlky budete potřebovat:

 • podložka na matraci;
 • rám z leštěných tyčí a tyčí;
 • skládačky a běžné domácí nářadí;
 • měkké panely plus plněná matrace;
 • při pohledu na výkres je pro domácího mistra snadné pochopit, jak si vyrobit postýlku vlastními rukama.

Doporučení:

 • vyhýbejte se velkým otvorům a otvorům, aby nedošlo k uvíznutí hlavy dítěte;
 • povrch důkladně obruste;
 • vyhýbejte se ostrým rohům, aby nedošlo k zranění dítěte;
 • udělejte vysoké strany, jako je tradiční dětská postel, aby dítě nevypadlo;
 • přemýšlejte nad výškou nohou: měly by odpovídat výšce podpěry na posteli rodičů;
 • Předtím, než začnete dělat boční postel vlastními rukama, přemýšlejte, zda budete později potřebovat čtvrtou stranu. Pokud je odpověď ano, zvažte opravu stěny mřížky..

Doplňte model pomocí třívrstvé matrace, měkké, měkké podestýlky, obklopte mříže potištěnými odnímatelnými stranami a dítě bude potěšeno svým útulným „hnízdem“.

Recenze o přistýlkách potvrzují výhodu původního zařízení, které mamince usnadňuje život, a vytváří zónu pohodlí pro drobky a mladého tátu. Přistýlka má různé velikosti: existují malé modely pro malé byty, výrobky větší plochy pro prostorné pokoje.

Po zakoupení originální postýlky rodiče rychle pochopí, proč jsou výrobky v jiných zemích tak populární. Domácí vůle podle přání snadno předělá hotovou postel pro dítě nebo si vyrobí ruční verzi vlastními rukama. S výhradou technologie, s přihlédnutím k doporučením, bude domácí produkt stejně pohodlný jako továrna.

Video - recenze přistýlky pro kojence:

Články O Neplodnosti