Hlavní Bolest

Jak získat bezplatnou sadu věcí pro novorozence

Poporodní dávky jsou dávky, které mladá rodina dostává po narození dítěte. Některé z nich jsou přiděleny pouze matce (mateřská nemocenská dovolená), jiné mohou získat otce nebo matku (jednorázová náhrada za narození dítěte). V regionech mohou úřady dodatečně dotovat rodiny z vlastního rozpočtu. Podívejme se podrobně na všechny platební možnosti na dítě.

Obecné platby

Dávky v mateřství jsou obecný termín pro různé dávky pro ženy během těhotenství a po porodu. Tento článek představuje komplexní přehled..

Zákon Ruské federace určuje, co přesně rodiče dostávají po narození dítěte, v jaké výši a v jakém období. Standardní sada plateb vypadá takto:

 1. Přínos pro včasnou registraci na prenatální klinice. Pokud nastávající matka dokázala zaregistrovat těhotenství před 12. týdnem, má nárok na 680,40 rublů.
 1. Výplata pracovní neschopnosti pro těhotenství a porod. Lidé - „mateřství“. Ucházet se o nemocenskou dovolenou a dostávat zaplaceno pouze oficiálně zaměstnané občany.

Výše plateb je ovlivněna oficiálním příjmem ženy za předchozí dva roky. Je vyplácena průměrná denní mzda za všech 140 dnů pracovní neschopnosti. Současně existují omezení týkající se „horních“ a „dolních“ výplatních limitů.

Maximální náhrada je 322191,78 (při standardní pracovní neschopnosti 140 dnů). Minimální příspěvek závisí na minimální mzdě a nesmí být nižší než 55831,23. Na takových obecných a postnatálních platbách v roce 2020 může žena počítat s částí výhody B&R.

Kromě zaměstnaných žen mohou získat výhody i studenti na plný úvazek a ženy v práci, které mají prospěch z likvidace podniku. Ta by měla být uznána jako nezaměstnaná prostřednictvím centra zaměstnanosti a výše jejich dávek bude skromná.

Příspěvek BiR mohou také získat jednotliví podnikatelé, kteří nezávisle platí pojistné do Fondu sociálního pojištění.

 1. Jednorázový příspěvek při narození. Tuto platbu obdrží jeden z rodičů - ten, kdo je zaměstnán. Pokud oba rodiče pracují, má máma přednost. Od 1. února 2020 je výše dávky 18 143,96 rublů. Nakresleno ihned po porodu.

Jméno platby přímo při narození je zřejmé z posledního odstavce - jedná se o jednorázový příspěvek. Ale je tu ještě jedna věc. Další podrobnosti naleznete v další části „Poplatky po porodu“.

Poplatky po porodu 2020

Jaké platby jsou splatné po porodu a kolik jsou? Jaké další výhody po narození, kromě paušální částky, může mladá rodina očekávat?

Zaprvé, náhrada za další dny pracovní neschopnosti pro BiR. Standardní doba pro mateřské dávky je 140 dní, pokud neexistují žádné komplikace. Situace se však liší, někdy se nemocnice zvyšuje:

 • Chirurgická intervence během porodu (nejčastěji jde o císařský řez);
 • Koncepce IVF;
 • Vícečetné těhotenství (pokud to nebylo známo předem);
 • Problémy se vyskytly během porodu, jak s matkou, tak s dítětem.

Prodloužení pracovní neschopnosti pro BiR může být 16-40 dní, v závislosti na stavu matky nebo dítěte. Je-li pracovní neschopnost prodloužena, je třeba ji vyplatit. Pravidla pro další poplatky jsou stejná, jako jsme popsali výše - průměrný denní příjem.

Chcete-li dostávat platby po porodu, musíte na personálním oddělení předložit novou nemocenskou dovolenou, potvrzení o narození a prohlášení. Do 10 dnů zaplatí příplatek. Obvykle se peníze převádějí k nejbližšímu datu nejbližšího platu.

Druhým typem dodatečné náhrady, o kterou mohou rodiče požádat, je poporodní dávka na regionální úrovni nebo, jak se také říká, platby „guvernéra“. Velikost a podmínky závisí na stavu regionálního rozpočtu. Například:

 1. Pokud v Moskvě věk rodičů nepřesáhne 30 let, platí se za každé dítě narozené v rodině 5 až 10násobek minimální výše životního minima. Rodiče, jejichž věk je starší, mají nárok na jednorázové platby ve výši 14 497 rublů.
 1. V Petrohradě je výše odškodnění od 28257 do 47096 rublů za první nebo třetí dítě. Kompenzace je přísně zacílená a může být vynaložena výhradně na věci a doplňky pro děti..
 2. Ve Volgogradu a v regionu jsou rodičům navíc vypláceny 16350 rublů.

V některých regionech je zaveden další program, podle kterého rodiče novorozence dostávají nejen hotovostní platby, ale také oděvní soupravy. Při propuštění z nemocnice je novorozenec darován.

Přesné informace o tom, jaké postnatální platby existují v Rusku v roce 2020, a také o tom, jak velká je výše plateb, lze najít u orgánů sociálního zabezpečení v místě bydliště. A přecházíme k jednorázovému příspěvku.

Jaká dávka se vyplácí po narození dítěte?

Hlavní věc, která se vyplácí po narození dítěte, je tedy jednorázový příspěvek.

Uvedená poporodní jednorázová platba do roku 2020 je federální a je splatná všem rodičům bez výjimky. Na rozdíl od dovolené v případě nemoci podle B&R může nejen dítě, ale i táta (jeden z rodičů) pobírat paušální dávku pro dítě. Příspěvek se navíc vyplácí bez ohledu na to, zda rodiče pracují nebo ne..

V roce 2020 byla stanovena následující úroveň výplaty v hotovosti při narození:

 1. V lednu - 17 478,73 rublů;
 2. Od února do konce roku - 18 143,96 rublů.

Regiony jako Primorsky Territory, Kamčatka, Murmansk Region a další používají koeficient ke zvýšení výpočtu výhod..

Poporodní dávky v roce 2020 ve formě jednorázové platby se poskytují také občanům, kteří si adoptovali dítě.

Jak získat poporodní peníze a platby

Platba peněz po porodu.

Výplata pracovní neschopnosti pro BiR („mateřství“ při odchodu na nemocenskou dovolenou před porodem):

 • Zaměstnané ženy dostávají náhradu na pracovišti.
 • Jednotliví podnikatelé, kteří platili příspěvky do FSS, žádají o sociální služby.
 • Propuštěné těhotné ženy, které jsou registrovány na burze práce, stejně jako studenti na plný úvazek, se musí ucházet o sociální zabezpečení.

V posledních dvou případech se příspěvek vypočítává do 10 dnů od data podání žádosti a vyplácí se do 26. dne následujícího měsíce..

Spolu s náhradou za BiR se vyplácí také příspěvek za registraci v raných fázích těhotenství. Musíte požádat o dávky, pokud žena dostává mateřskou dovolenou. Platební podmínky jsou také podobné..

Jednorázovou dávku při narození obdrží:

 • Zaměstnaná matka nebo otec dítěte - na pracovišti do 10 dnů ode dne podání žádosti;
 • Všechny ostatní kategorie občanů - v sociální ochraně (vznikly do 10 dnů a platba do 26. následujícího měsíce).

Žádost o jednorázovou kompenzaci musí být podána do 6 měsíců od data narození dítěte.

Regionální dávky jsou přidělovány orgány územní sociální ochrany, převádějí také peníze na účet. Zaměstnanci katedry poradí, jak dostávat postnatální platby pracujícím, nezaměstnaným a studentům. Po podání žádosti je sociální ochrana povinna tyto dokumenty posoudit a do 10 dnů rozhodnout o platbě, po které jsou rodiče informováni o načasování převodu náhrady.

Výše poporodní platby v roce 2020

Zvýšení postnatálních dávek v roce 2020 bude mít vliv na jednorázové platby při narození a náhradu za včasnou registraci. Hlavní změny se provádějí každoročně od 1. února a rok 2020 není výjimkou. Odškodnění při narození bude indexováno koeficientem 1,083 a bude činit 18143 rublů, příspěvek na včasnou registraci - 680,40 rublů

To, jak místní orgány platí poporodní 2020, závisí na každém regionu zvlášť. Orgány subjektu nezávisle určují druh platby, její velikost a postup indexace. Zaměstnanec sociálního zabezpečení vám přesně řekne, jaká částka je vyplácena po porodu v regionu, kde matka nebo otec dítěte žije. Zde musíte požádat o všechny regionální platby.

Kolik zaplatí v práci za to, že mají dítě? Částečně jsme na tuto otázku odpověděli v první části článku. Mluvíme o volno z důvodu nemoci pro B&R (jsou také „mateřskou“, jsou také „mateřskou“). Nyní podrobněji.

Pro účely vyrovnání biR vyrovnání zohledňuje průměrný příjem ženy za dva kalendářní roky předcházející roku mateřské dovolené (v roce 2020 - pro roky 2018 a 1019).

Očekávané platby se počítají podle vzorce:

Maximální částka ročního výdělku pro výpočet kompenzace za bioremediaci v roce 2020 bude 1 680 000 rublů, respektive maximální výše plateb za 140 dnů standardního seznamu nemocných bude 322 191,80 rublů (301 095,20 rublů v roce 2019)..

Minimální platby v roce 2020 se počítají na základě minimální mzdy v době vyhlášky a činí 55 830,60 rublů (v r. 2019 - 51 919,00 rublů).

Mladí rodiče se zajímají nejen o to, kolik zaplatí za narození dítěte, ale také o to, jaké dary dostává novorozenec od státu. Od roku 2019 se stále více regionů připojuje k programu „Dar pro novorozence“.

Složení sad je velmi odlišné a závisí na regionu. V Moskvě zahrnuje „dárek Sobyaninu“ 44 položek pro novorozence - od speciálních nůžek po povlečení a v Republice Baškortostán - kapota, plenka a vesta. Soupravy se dávají mladým matkám po propuštění z nemocnice. Přečtěte si více o dárcích zde..

Tím je naše poporodní kontrola dokončena..

Kolik je dítě v prvním roce

Jak poskytnout novorozence vše potřebné a ne rozbít

Nejhloupější věcí, kterou můžete udělat, když se objeví dítě, je začít platit navíc za všechno.

Například, pokud potřebujete koupit kočárek, dostaneme kreditní kartu a koupíme nejdražší. Pokud v přírodě existují exkluzivní japonské pleny - kupujeme jen ty. Mnoho rodičů si je jistých, že je lepší platit mnohokrát, než obětovat pohodlí dítěte. A mnoho lidí v odvětví péče o děti to nestydatě využívá.

Pojďme si zahrát hru: testovací proužek ukazuje dva řádky, po 9 měsících budete mít dítě. Kolik utratíte za jeho údržbu a zda můžete peníze racionálně spravovat?

Těhotenství

Minimální. V prvním měsíci těhotenství se musíte zaregistrovat na prenatální klinice. To lze provést ve státním poliklinice v místě bydliště. Doktor nabídne podstoupit lékařskou prohlídku, provést testy a provést ultrazvuk. Po celou dobu těhotenství budete muset navštívit gynekolog 9-12krát. Pokud máte povinné zdravotní pojištění, neplatíte za návštěvy u lékařů, vyšetření, ultrazvuk a další nezbytné postupy.

Lékař s největší pravděpodobností předepíše vitaminy, které jsou nezbytné pro normální vývoj dítěte. Jedná se o kyselinu listovou, vitamíny A, E, C, jód a vápník - budou stát 70 až 100 R.

Mateřské oděvy a obvazy budou zapotřebí od 4 do 5 měsíců. Existuje několik možností: koupit na Avito, vzít jej od přátel, kteří porodili, nebo koupit minimální sadu a kombinovat s běžnými svetry a strečovými svetry. Pokud poslední měsíce těhotenství klesají v létě, kromě nákupu svrchního oděvu.

P "width =" 659 "height =" 730 "class =" outline ohraničený "style =" max-width: 659px; výška: auto "data-bordered =" true "> Na Avito bude stát sada oblečení pro těhotné ženy spolu s obvazem a zimní bundou dolů 9000 Р

Typy politik MHI

Pokud máte zelenou plastovou, modrou knihu nebo jakoukoli jinou dříve vydanou povinnou zdravotní zdravotní pojištění, nemusíte běžet na pojištění a měnit jej na nový. Staré i nové zásady zaručují bezplatnou lékařskou péči ve vládních klinikách a nemocnicích.

Platnost těchto politik pro občany Ruské federace a cizince trvale pobývající v Rusku není omezena. Uprchlíkům a dočasným cizincům se vydává politika po dobu pobytu.

Pokud nemáte politiku MHI, můžete ji získat dvěma způsoby:

 1. v jakékoli pojišťovací společnosti působící ve vašem městě;
 2. u zaměstnavatele, s nímž byla uzavřena pracovní smlouva.

Chcete-li požádat o politiku, budete potřebovat cestovní pas a SNILS, pro cizince - cestovní pas, povolení k pobytu a SNILS, pokud jsou k dispozici.

Střední úroveň. Můžete být sledováni zdarma na prenatální klinice, provést tam nezbytné testy a jít do placeného zdravotního střediska k gynekologovi a ultrazvuku. 3D ultrazvuk tam bude proveden: je podrobnější než obvykle a pomáhá včas odhalit problémy s vývojem dítěte. Typické ultrazvukové vyšetření stojí 1 000 - 2 500 R, 3D - 2 500 - 5 000 R. Komplex vitamínů bude stát 300-600 R, balení stačí na měsíc.

Vyhledejte oblečení pro těhotné ženy ve specializovaných prodejnách. Džíny, kalhoty, kombinézy, šaty, halenka, spodní prádlo, obvaz bude stát 20 000 R, hodit dalších 7-12 tisíc na nákup svrchního oděvu.

Screenshot z modress.ru

Maximum. Uzavřete smlouvu o provádění těhotenství na soukromé klinice. Zdvořilostní a pozorný přístup lékařů, analýzy obsažené v krásné složce, 3D ultrazvuk se záznamem na USB flash disku a absence front budou stát 60 000 R. Smlouva je platná od začátku těhotenství do 36 týdnů.

Přidejte k tomu přípravné kurzy pro porod, školu mateřství a oblečení pro těhotné ženy z Kangaroo, Nordstrom, Tiffany Rose, Serafiny.

Zahrajte si s kalkulačkou: projděte ceny ve svém regionu a podívejte se, co se stane.

Minimální. Zdarma narození v jakékoli státní nemocnici. Tým ve službě přijme porod, výběr lékaře nebude fungovat. Pokud zavoláte sanitku, bude převezena do nejbližší mateřské nemocnice s prázdnými sedadly, takže je lepší jít do požadované mateřské nemocnice sami. Porod se hradí rodným listem - růžovým papírem, který se vydává na prenatální klinice 30 týdnů těhotenství nebo 28 týdnů v případě vícenásobného těhotenství..

Seznam porodnic PDF, 45 KB

Cizinci mají také nárok na rodný list.

K získání certifikátu potřebujete pas, pojištění, povinné zdravotní pojištění a SNILY.

Vstupenka číslo 1 a páteř s potvrzením o vydání. Konzultace ženy, při které byla těhotná žena pozorována

Placené klinické služby nelze platit certifikátem

Vstupenka číslo 2 bude udržovat mateřskou nemocnici, ve které se dítě narodilo

Osvědčení platí za porod pouze ve státní nemocnici. Osvědčení neplatí při porodu

Rodný list se vydává při propuštění z nemocnice. Označuje místo, datum a čas narození, pohlaví, hmotnost a výšku dítěte

Udržujte tuto páteř jako památku

Pokud porod začal, ale neexistuje žádný certifikát, nebojte se: porod musí být přijat bez něj..

Střední úroveň. Vyberte si porodnici a uzavřete smlouvu o porodu se služebním týmem. Nebude možné zvolit lékaře, ale porod se bude konat v samostatné porodnici s osobní porodní asistentkou a anestézií. Po porodu budou matka a dítě převezeny do oddělené místnosti a táta nebude muset křičet pod okny „Děkuji vám za svého syna!“ Dají mu župan, přikrývky na boty a vloží ho do oddělení..

Náklady na takové doručení závisí na regionu. Například v Moskvě se připravte na rozvržení v průměru 60 000 R, pro dodávku s císařským řezem přidejte dalších 40%.

Maximum. Ve 36 týdnech jdete do nemocnice, vyberete lékaře, uzavřete smlouvu a klidně vyčkejte na X hodinu. I když porod začne v sobotu večer, lékař vše upustí a dorazí.

V Moskvě a Petrohradu stojí taková smlouva v průměru 80 000 rublů. V regionech - od 30 000 s. V Miami - 7-15 tisíc dolarů. Dítě narozené ve Spojených státech bude mít dvě občanství: americké a ruské (14. dodatek k Ústavě USA ze dne 9. 7. 1968, článek 62 Ústavy Ruské federace, články 6 a 12 federálního zákona „O občanství Ruské federace“)..

První rok života

Před porodem je lepší zásobit se některými věcmi: první oděv dítěte, plenky a plenky, koupací a hygienické výrobky, kočárky nebo praky. Kupte si zbytek podle potřeby..

První dětské dokumentyPDF, 37 KB

oblečení

Minimální. Neměli byste kupovat spoustu oblečení velikosti 56 - za týden to bude pro dítě malé. Podívejte se na Avito nebo komunity jako „rozdejte zdarma“: nabízejí spoustu dětských věcí v dobrém stavu. Nebo se zeptejte svých přátel: určitě má někdo v mezipatře balíček dětských oděvů, z nichž děti již vyrostly. Obálka pro vypouštění je volitelná: v chladném počasí bude nahrazena kombinézami a v horkém počasí bude nahrazena tělem, ponožkami a kapotou. Dokud se dítě nenaučí chodit, nebude potřeba bot - dostatek bot a teplých ponožek.

Střední úroveň. Pokud chcete všechno nové, podívejte se na specializované obchody jako „Masekea“, „Loď“, „Dětský svět“ nebo v dětských odděleních „Zara“, „Mezera“, „Kiabi“, „Další“.

Oblečení pro první rok bude stát 50-70 tisíc. Pokud se spojíte s ostatními rodiči ve společné nákupní komunitě, kupujte značkové výrobky za dobrou slevu. Děti rostou rychle, takže bude třeba věci aktualizovat třikrát ročně.

V průběhu roku bude dítě šatník aktualizovat 6krát

Maximum. Slavní návrháři uvolňují řadu dětského oblečení. Dítě bude sladce spát na pyžamu „Armani“, podniknout první kroky v kožených botách „Dolce a Gabbana“ a chytat sněhové vločky v kombinéze „Monclair“.

Hygiena a péče

Minimální. V prvních měsících bude výměna plen a mytí dítěte desetkrát denně. Z hygienických potřeb budete potřebovat prášek, šampon, dětský krém, mýdlo, nůžky na nehty, ručník. Bližší k 6-8 měsícům, koupit zubní kartáček se silikonovými zuby a dětskou zubní pastu bez fluoridu. Celá hygienická souprava bude stát 1200 R.

Plenky usnadňují život, ale tvrdě zasáhnou do kapsy. Chcete-li snížit náklady, kupujte opakovaně použitelné plenky a vyměňujte vložky nebo používejte plenky na jedno použití pouze v noci a na procházku. Obal
s 27 jednorázovými plenkami stojí v průměru 350 R. Plenka na jedno použití - 200 R, 4 vložky - 300 R.

V posteli a kočárku budete potřebovat bavlněné plenky: 2 pro kočárek a 4 pro postel. Lehké kalhotkové pleny pro 75 R jsou dobré pro horké počasí, husté flanelové pleny pro chladné 120 R. Pro ochranu matrace před prosakováním vezměte pár nepromokavých olejových utěrek za 80 R.

Kupte si dětský prášek nebo prací mýdlo na mytí dětského oblečení. Musí se mýt každý den, takže je lepší uložit a vzít velký balíček prášku.

Střední úroveň. Přidejte k minimální sadě mokrých ubrousků, gelu pro dětské koupele, žínku, hřebenu, oleje a hydratačního tělového mléka, odsávač k čištění nosu. Pro koupání budete potřebovat koupel.

Pokud je vaše dítě alergické na běžné plenky, zkuste japonské: jsou měkké a umožňují pokožce dýchat. Jen neberte možnost exportu: mají horší kvalitu než plenky, které si Japonci vyrábějí pro sebe. Na balení plen pro domácí trh jsou všechny informace psány pouze v japonštině. Takové plenky stojí jedenkrát a půlkrát dražší než Pampers a Haggis.

Maximum. Přírodní dětská kosmetika, bez parfémů, parabenů a laureth sulfátů. Kosmetická souprava „Mustela“, „Weleda“ nebo „Katie“ bude stát 7000 R. Balení 48 biologicky rozložitelných plenek z netoxických materiálů bude stát 3 000 R. Kupte si pro ně plenky - zásobník, který nevyvolává zápach.

Dětský pokoj

Minimální. V prvních měsících života může kočárek nahradit postýlku: během dne dítě spí v kolébce, v noci - s rodiči. Stačí si koupit ochrannou pokrývku vaší postele, aby dítě nespadlo.

Novorozenec nepotřebuje polštář. Proporce jeho těla ještě nejsou plně formovány, takže má velkou hlavu a krátký krk. Díky této struktuře dítě klidně upustí od polštáře: hlava a krk jsou v jakékoli poloze správně a krční páteř není omezena. Pokud se dítě ve snu plivne nebo je jeho nos ucpaný, položte mu pod hlavu čtyřikrát flanelovou plenu - malý úhel usnadní dýchání a sníží frekvenci plivání.

Střední úroveň. Kupte si v dětském pokoji transformační postel s bočními stěnami a zásuvkami na oblečení. Až dítě vyroste, promění se v dospívající postel se zásuvkou. Tyto postele jsou
od 7 do 17 tisíc.

Z povlečení budete potřebovat ortopedickou matraci, 2-3 sady dětského oblečení, přikrývku a potah matrace. Všichni dohromady - 6 000 R.

Sledujte teplotu a vlhkost v místnosti. Optimální teplota pro novorozence je +20 ° C - takže ho chráníte před přehřátím a dehydratací.

Vlhkost v místnosti by měla být na úrovni 40-60%. Faktem je, že kojence netolerují suchý vzduch a příliš vlhké je způsobuje přehřátí. To je zvláště důležité v zimě, když je vzduch v bytě příliš horký kvůli vytápění. Nejjednodušší způsob je zavěsit na baterii vlhký ručník: voda se vypařuje a zvlhčuje vzduch. Nebo si koupte zvlhčovač, který udrží požadovanou vlhkost v místnosti. Minimální cena zvlhčovače vzduchu je 800 R.

Rádio nebo video chůva umožní oběd a práci v počítači klidně: nebudete muset běžet k dítěti každých 5 minut a kontrolovat, jak je. Náklady na chůvu od 1500 P, chůva - od 3 000 P.

Aby dítě nepřiskřípl prsty na dveře, neotevřelo okno a nenarazilo na roh stolu, přemýšlejte o ochraně.

Budete potřebovat konektory pro zásuvky, ochranné rohy, zámky na nábytek a dveře. Taková sada bude stát 700 R. Ochrana oken - 400 R za kus.

Maximum. Zdobené v pastelových barvách profesionálním designérem, dětským pokojem s děleným systémem a italským nábytkem. Neomezený rozpočet.

Narodilo se dítě: vyhotovujeme dokumenty pro novorozence

S přidáním rodičů do rodiny se objevuje mnoho nových problémů, včetně péče o registraci dítěte jako občana, který má určitá práva od prvních dnů po narození, jakož i čerpání materiálních výhod po narození dítěte..

Anna Tsareva
Porodník-gynekolog, Moskva

Aby bylo možné racionálně naplánovat svůj čas, je důležité, aby mladá matka věděla, jaké dokumenty by měla dostat v porodnici a na čem bude čelit novorozenci..

První dokumenty novorozence

1. Rodný list - první doklad pro novorozence, který se vydává v porodnici. Rodný list potvrzuje, že se dítě narodilo právě touto konkrétní ženou. Obsahuje základní informace o dítěti (jeho pohlaví, datum a čas narození, město, region a informace o porodnici. Tento doklad je vyžadován pro registraci rodného listu a je platný 1 měsíc.

2. Výměnná karta (druhý a třetí list). Druhým listem je „Informace o porodnici, porodnici o porodnici“, která obsahuje informace o průběhu porodu a poporodní době a zdravotním stavu ženy. Musí se vzít na gynekologa..

Třetí list - „Informace o porodnici, porodnici o novorozenci“ - obsahuje informace o stavu dítěte: pohlaví, výška, hmotnost při narození a při propuštění, posouzení stavu dítěte; zdravotní stav novorozence; informace o krmení, očkování.

Tato část výměnné karty musí být poskytnuta zdravotnickému zařízení, kde bude dítě pozorováno v prvních letech života.

3. Třetí kupón rodného listu. Kupón rodného listu se nevydává v případech, kdy těhotenství a porod byly provedeny mimo systém povinného zdravotního pojištění (povinné zdravotní pojištění). V tomto případě dětská klinika vypíše kupony pro rodný list pro sledování novorozence.

Kupón č. 3-1 je určen k úhradě zdravotnických zařízení za prvních šest měsíců sledování novorozence.

Kupón č. 3-2 je určen k úhradě zdravotnických zařízení po dobu šesti měsíců od sledování dítěte.

Kupóny na rodný list musí být poskytnuty na klinice, kde bude novorozenec pozorován.

Rodný list

Chcete-li získat rodný list, musíte kontaktovat každou matriční kancelář do jednoho měsíce po doručení. Za vydání certifikátu nejsou stanoveny žádné poplatky. Jeden z rodičů se může přihlásit do matriky, ale musíte mít:

 • rodný list z nemocnice. V případě, že se porod neuskutečnil v porodnici, budete potřebovat prohlášení od osoby, která byla přítomna při narození dítěte. Žádost vyhotovuje osobně tato osoba v matrice. Pokud se tato osoba nemůže dostavit v matričním úřadě, musí její podpis na prohlášení o narození dítěte této ženy potvrdit organizace, v níž daná osoba pracuje nebo studuje, organizace pro údržbu bydlení nebo místní správa v místě bydliště;
 • doklady totožnosti rodičů nebo jednoho z nich, pokud je rodina neúplná;
 • oddací list, pokud existuje;

Rodný list je doklad, ve kterém je jméno dítěte uvedeno poprvé, a proto by měl být tento problém vyřešen před odjezdem do matričního úřadu.

Kromě rodného listu poskytuje matriční úřad rodičům osvědčení, které je nezbytné k získání jednorázové platby za narození dítěte. Nápověda platí po dobu šesti měsíců. Musí být poskytnuta na pracovišti otce nebo matky nebo na oddělení sociální péče, pokud rodiče nikde oficiálně nepracují..

Povinná zdravotní pojištění (MHI)

Tento dokument je nezbytný od prvních dnů života, pokud je lékařské sledování stavu dítěte prováděno na státní klinice. Zdravotní sestra a pediatr, kteří přijdou sponzorovat novorozence v prvních dnech po propuštění, vysvětlí, jak požádat o povinné zdravotní pojištění. Obvykle stačí kontaktovat dětskou kliniku nebo pojišťovnu, kterou určí místní pediatr. Chcete-li získat zdravotní pojištění, co potřebujete:

 • cestovní pas jednoho z rodičů;
 • rodný list.

Registrace

Dítě může být registrováno v místě registrace rodičů nebo jednoho z nich. Pokud jsou rodiče registrováni na jedné adrese, je nutné v pasové kanceláři poskytnout:

 • pasy
 • rodný list;
 • oddací list;
 • prohlášení.

Není-li bydlení ve vlastnictví rodičů dítěte, ale rodiče nebo jeden z nich jsou registrováni, nevyžaduje se povolení majitele k registraci dítěte..

Pokud rodiče nejsou registrováni společně, může být dítě zaregistrováno v místě bydliště otce nebo matky. V tomto případě bude druhý rodič povinen prohlásit, že mu to nevadí, a osvědčení potvrzující, že dítě v místě bydliště druhého rodiče není zaregistrováno. Kromě toho potřebujete výpis z osobního účtu a účetní knihy druhého rodiče, jehož dítě není zaregistrováno.

Pokud si rodina přeje zaregistrovat dítě do jednoho měsíce po narození u matky, její žádost bude stačit. Pokud tuto lhůtu zmeškáte, otec se bude muset obtěžovat, aby získal výše uvedené certifikáty a výpisy z domácí knihy.

Pokud své dítě nezaregistrujete do 1-3 měsíců, může vám být za registraci bez registrace uložena pokuta.

Osvědčení o důchodovém pojištění (SNILY)

SNILS by měly být vydávány v Penzijním fondu Ruské federace. Je nutné při provádění plateb za novorozence. Čím rychleji je tento dokument spuštěn, tím lépe.

Aby to bylo nutné:

 • doklad totožnosti (rodičovský pas);
 • rodný list dítěte;
 • prohlášení.

Je třeba poznamenat, že zavedení informačních technologií velmi usnadňuje přípravu dokumentů: nejprve stačí prohlásit, že je třeba přijímat dokumenty na příslušných internetových portálech, a poté dokument osobně obdržet..

Kromě vyplnění potřebných dokumentů se po porodu musíte také starat o výpočet všech splatných plateb a dávek.

Mateřský příspěvek pro pracující ženy

Tato dávka se zpravidla vyplácí i během těhotenství bezprostředně poté, co žena předloží potvrzení o zdravotním postižení, které se vydává 30 týdnů pro jedno těhotenství a 28 let pro vícenásobné těhotenství. V případě komplikovaných porodů však porodnice vydá ženě dodatečné potvrzení o zdravotním postižení po dobu 16 kalendářních dnů, které bude rovněž zaplaceno..

Porod se považuje za komplikovaný, pokud například končí císařským řezem, pokud je po porodu provedeno manuální vyšetření dělohy po vícenásobném těhotenství atd. V případě, že je diagnóza vícenásobného těhotenství stanovena během porodu, vydává lékařská organizace, v níž k porodu došlo, potvrzení o invaliditě v mateřství na dalších 54 kalendářních dnů (a nikoli 16 dnů)..

Stává se, že existuje několik důvodů, proč rozpoznat porod komplikovaně. Například při předpokládaném narození dvojčat je ženě zpočátku vydáno potvrzení o pracovní neschopnosti ne na 140 dní, ale na 194 kalendářních dnů. To znamená, že ještě před nástupem na mateřskou dovolenou je jí vyplácena pracovní neschopnost delší dobu. Pokud byla podrobena císařskému řezu, nevystavuje se osvědčení o pracovní neschopnosti po dobu dalších 16 dnů a není zaplaceno..

Při prodloužení osvědčení o pracovní neschopnosti o 16 dnů je nutné jej předložit účetnímu oddělení spolu s prohlášením o prodloužení mateřské dovolené a jmenování mateřského příspěvku..

Jednorázový příspěvek

Tato platba je poskytována absolutně všem občanům naší země. Papírování po narození pro pracovníky, důchodce, studenty a nezaměstnané, kteří dostávají jednorázovou platbu, se jeví jako jediný rozdíl v tom, že zaměstnaní rodiče dostávají platbu na místě výkonu práce a všichni ostatní - v RUSZN (okresní oddělení sociální ochrany obyvatelstva).

Chcete-li získat jednorázovou částku, musíte poskytnout:

 • prohlášení adresované vedoucímu organizace;
 • doklady totožnosti a jejich fotokopie (pas);
 • osvědčení matričního úřadu, které bylo vydáno současně s rodným listem;
 • rodný list a fotokopii;
 • osvědčení druhého rodiče z místa výkonu práce, v němž je uvedeno, že neobdržel platbu.

U nezaměstnaných rodičů je žádost zapsána v RUSZN a kromě všech výše uvedených dokumentů je třeba poskytnout kopie pracovních sešitů s poznámkou o propuštění z práce..

Měsíční přídavek na dítě

Tento příspěvek se vyplácí každý měsíc, dokud dítě nedosáhne jednoho a půl roku věku. Zaměstnaná matka je přitahuje na své pracoviště. Chcete-li to provést, musíte předložit žádost adresovanou vedoucímu organizace, cestovní pas, rodný list, osvědčení od otcovy organizace, že nevyužil rodičovskou dovolenou a nezískává výhody. Výše dávky je 40% průměrného měsíčního příjmu zaměstnance za poslední 2 roky.

Nezaměstnané ženy mají také právo na platbu, měly by být vystaveny na RUSZN, kde musíte uvést:

 • cestovní pasy rodičů a jejich kopie;
 • rodný list dítěte a dalších dětí, pokud existují;
 • osvědčení od centra zaměstnanosti, že nejsou registrována;
 • osvědčení o složení rodiny;
 • prohlášení.

Měsíční platby za péči o dítě do jednoho a půl roku v roce 2016 činily 2884 rublů. Každý rok jsou indexovány.

Ostatní platby

Kromě federálních plateb za narození dítěte jsou poskytovány regionální dávky. Jsou placeny z rozpočtu předmětu Ruská federace a jejich velikost se v různých regionech naší země liší. Stojí za zmínku, že v některých oblastech nejsou poskytovány platby za narození dítěte.

Po narození druhého dítěte, bez ohledu na region, se rodič spoléhá na mateřský kapitál. Je určen pro zamýšlené použití a je vydáván ve formě certifikátu. Můžete ji použít pouze na nákup nebo výstavbu bydlení, platbu za vzdělání dětí, zvýšení matčinho důchodu. O certifikát můžete požádat v pobočce Penzijního fondu Ruské federace předložením následujících dokumentů:

 • prohlášení;
 • cestovní pas občana Ruské federace a fotokopie;
 • rodné listy dětí s pečetí občanství a kopie;
 • SNILS matka a její děti.

V současné době právní předpisy naší země stanoví další platby a další materiální podporu velkým rodinám, svobodným matkám, studentům, rodičům dětí se zdravotním postižením a chudým. O federálních a regionálních platbách se můžete dozvědět na oddělení sociálního zabezpečení.

I když se zdá, že seznam dokumentů a případů, které je třeba udělat, aby byly dokončeny, je dostatečně působivý, dokončení práce na pracovním postupu v rodině spojené s narozením dítěte obvykle trvá déle než 1 měsíc..

Je čas do mateřské školy

Po sestavení všech dokumentů je lepší postarat se o zařazení dítěte do fronty v předškolním zařízení (mateřské škole). Tato událost nemá přesně dohodnutá, normalizovaná data, ale je třeba mít na paměti, že fronta se může ukázat jako působivá a může trvat i několik let - stejně jako to trvá od narození dítěte do doby příležitosti a potřeby, aby navštívil školku..

Ve většině regionů je rozdělení míst v předškolních zařízeních zajišťováno speciální službou ministerstva školství. Dokumenty můžete odesílat osobně nebo v nepřítomnosti pomocí příslušných stránek. Budou vyžadovány následující dokumenty:

 • rodný list dítěte;
 • informace o registrační adrese dítěte v místě bydliště nebo pobytu;
 • cestovní pas žadatele;
 • informace o výhodách (pokud existují).

Dary v porodnici v roce 2020: seznam věcí pro novorozence ze státu

Dary v porodnici v roce 2020: seznam věcí pro novorozence ze státu

Od roku 2018 je v moskevských porodnicích zavedena nádherná tradice - dávat dárky při narození dítěte. Samozřejmě předtím byly k propuštění vydány malé prezentace ve formě vzorků a brožur, ale to se nedalo srovnávat s věnem pro novorozence od vlády. Co jsou, dárky starosty hlavního města a to, zda se tato inovace zavede v dalších ruských městech?

Jak to bylo předtím?

Zkušené matky si pravděpodobně budou pamatovat, jak jí při propuštění z nemocnice její zdravotnický personál slavnostně předal tašku s dárkem. V něm bylo možné najít mnoho užitečných a zbytečných, ale stále příjemných věcí. Navíc to, co ruská osoba nemá ráda maličkosti?

Například když jsem byl propuštěn po porodu, dali mi:

 • 3 vzorky plenek;
 • malé balení ubrousků;
 • Vzorkovač na plenky;
 • slevová karta pro carminative (od koliky);
 • mnoho brožur o kojení, které občas uvádějí: „Pokud by se nejedlo a nepřijelo mléko, vždy si můžete koupit naši směs (následovanou reklamou na šestistránkovou náhražku mateřského mléka)“.

Ano, řídké. Všechny dary v nemocnici pro mladé rodiče shromáždili sponzoři - Haggis, Pampers, Bepanten a další.

Z výše uvedeného se hodily pouze plenky - díky vzorkovačům jsem si uvědomil, že tuto značku nikdy nebudu kupovat.

Dary v porodnici v roce 2019

Projektové dárky pro novorozence

Od roku 2018 se moskevská vláda vedená starostou rozhodla povzbudit mladou rodinu k doplnění a zlepšení demografické situace v zemi jako věno pro dítě..

Pokud vím, akce je stále soudní a její doba platnosti je 2018–2020. Na čem to záleží?

Možná z přidělených prostředků nebo možná ze souhlasu sponzorů alokovat produkty pro bezplatnou reklamu.

Podstatou akce „Dárky v porodnici 2020 jsou, že po narození dítěte dostane matka celou řadu věcí, které budou poprvé potřebovat. Samozřejmě, taška v porodnici pro matku a první oblečení pro dítě by již neměly být zakoupeny, ale plenky, plenky a dětské kalhotky by neměly být nikdy nebude zbytečné!

Předpokládá se, že dárek pro novorozence, který bude představen v porodnici, pomůže mladým rodičům během prvních tří měsíců a ušetří dobrý rodinný rozpočet, protože průměrná cena soupravy bude 13,5 tisíc rublů..

Proč dávat dárky v roce 2020?

Zdálo by se skvělé získat věci pro dítě zdarma, ale ne všechno je tak jednoduché, jak se zdá běžným lidem.

 1. Za prvé, kosmetika pro domácí výrobce bude uložena v krabicích pro novorozence. A to je údržba našich produktů a výrazné úspory v reklamě (konec konců, pokud má máma krém rád, ona si ji koupí později!).
 2. Zadruhé, slíbením poskytnout novorozence vše potřebné poprvé, se moskevská vláda v roce 2019 podílí na výdajích od mladé rodiny, což znamená, že usnadňuje náklady dítěte. V důsledku toho roste touha porodit dítě - a tím se zvyšuje populace v zemi.

Co bude v daru pro propuštění z nemocnice v roce 2020?

Moskevské mladé matky již dostaly své první věno pro kojence a, jak se očekávalo, bylo to velmi dobré.

I v oznámeních o seznamu věcí pro novorozence bylo možné si všimnout, že díky dárku od vlády se můžete zbavit nutnosti spěchat k vyzvednutí tašky v nemocnici.

Co bude vloženo do košíku pro dítě?

 • oblečení
 • matrace;
 • pleny;
 • výrobky pro péči (nůžky a hřebeny);
 • teplá kombinéza;
 • první hračka (chrastítko);
 • hygienické výrobky (šampon, mýdlo, krém, gel na mytí dítěte);
 • teploměry pro vodu a tělo;
 • plenky, bavlněné pupeny a ráfky.

Úplný seznam věcí v dárku od Sobyanina je zde:

Mimochodem, podle recenzí matek se věci dají bez ohledu na pohlaví dítěte, vždy si však můžete vyměnit oblečení, které neodpovídá barvě na fóru a ve skupinách na sociálních sítích.

Kdo dává dary v nemocnici v roce 2020?

Pouze Moskvané dávají věci k propuštění? Navzdory skutečnosti, že v rámci projektu Dekáda dětství je zajištěna kampaň věno pro všechny subjekty Ruské federace, první buchty dosud získali pouze obyvatelé Moskvy..

Faktem je, že samotné regiony přidělují finanční prostředky na nákup věcí pro dítě a vyplnění pole závisí na částce, kterou městské úřady věnují ženám v práci. A na koho takové hmotné břemeno bude ležet, je stále neznámé..

Zdá se, že někdo dostane vzorky krémů a někdo dostane celé tašky s prvními věcmi pro dítě za 13-15 tisíc.

Jak získat dárek?

Chcete-li mít při check-outu právní krabici, potřebujete cestovní pas, který musíte ukázat distributorovi boxu.

Mimochodem, jsou dány každému bez ohledu na jejich finanční situaci a rodinný stav! V jiných městech Ruska jsou prezentace novorozence při propouštění skromnější.

Například v Baškortostánu v roce 2018 předali:

 1. povlečení;
 2. roh pro vypouštění;
 3. 2 plenky;
 4. 2 vesty;
 5. kapota;
 6. Vzorkovače krémů a plenek.

Souhlasím, box pro muskovity vypadá mnohem pevněji?

Možná v Rusku se v průběhu času rozšíří tradice pomoci mladým rodinám do všech měst, protože ve Finsku již více než 75 let měli rodiče rozdávat dětským krabičkám kompletní sadu oblečení, doplňků a kosmetiky pro dítě.

Pro tuto chvíli však obyvatelé malých měst potřebují jen závidět obyvatelům bílého kamene laskavostí a nadějí na nejlepší tím, že si sbírají tašku v nemocnici.

Konečně doma: s jakou hmotností jsou novorozenci propuštěni z nemocnice?

Děti se rodí s různými tělesnými hmotnostmi. Chlapci se obvykle rodí větší a těžší než dívky.

Existují děti, které se objevují dříve než ve stanoveném termínu, a je důležité pochopit, kolik předčasně narozených novorozenců je propuštěno z nemocnice..

Minimální hmotnost pro vypouštění

Tělesná hmotnost drobků závisí na době těhotenství, zatímco jednoznačně lze říci, s jakou hmotností je dítě předepsáno z nemocnice, dokonce neonatologové, gynekologové a porodníci nemohou.

Je to kvůli vlivu různých faktorů. Pokud se dítě narodilo včas a je absolutně zdravé, může být propuštěn domů s tělesnou hmotností 2600 gramů. Je však důležité vzít v úvahu, že po narození dítě zhubne.

Důvodem je skutečnost, že prvotní výkaly jsou vylučovány, edém přechází. Ztráta hmotnosti by neměla přesáhnout 7% původní hodnoty. Například, pokud bezprostředně po narození váží dítě 3 500 g, může být posláno domů s tělesnou hmotností 3250 g.

Pokud se dítě narodilo s 4000 gramy, pak by v době propuštění mělo být nejméně 3720 g. Podle tohoto pravidla může matce a dítěti být dovoleno jít třetí den domů.

Pokud se dítě narodilo předčasně

Dítě, které se narodilo dříve než 37. týden těhotenství, se považuje za předčasné. Takové děti potřebují zvláštní pozornost a péči. Existuje několik stupňů předčasnosti.

Do třetí skupiny patří děti narozené 31-33 týdnů. Jejich váha se obvykle pohybuje mezi 1 000 - 1 500 g. Čtvrtým stupněm předčasnosti je narození ve 29 až 31 týdnech. Takové drobky mají tělesnou hmotnost menší než kilogram. Musíte také pamatovat na to, že děti ztratí určité množství gramů s původními výkaly.

V počátečním stádiu jsou předčasně narozené děti ošetřovány na porodnici. Je vhodné, aby žena porodila v nemocnici, kde je resuscitace. Jsou posílány děti narozené brzy.

Inkubátor se používá k udržení optimální tělesné teploty pro novorozence. Zůstat v tomto designu pomáhá dítěti rychle se přizpůsobit novým podmínkám a přibrat na váze.

Délka pobytu v inkubátoru závisí na řadě faktorů:

 • stupeň předčasnosti;
 • zdravotní stav drobků;
 • hmotnost dítěte.

Děti s mírným stupněm předčasnosti zůstávají v inkubátoru asi čtyři dny. S hmotností až 1750 gramů jsou děti drženy v tomto designu asi týden. Děti s hmotností menší než 1 500 g zůstávají v inkubátoru po dobu asi 12 týdnů.

Matky předčasně narozených dětí by měly být připraveny na dlouhodobý pobyt v nemocnici. Žena s dítětem může být propuštěna po několika týdnech nebo měsících. Bere se v úvahu gestační věk, fyziologické a antropologické údaje, celkový stav ženy a dítěte, závažnost procesu porodu..

Jiné podmínky vypouštění

Během pobytu dítěte v porodnici se o něj starají novorozenci, patronské sestry. Po propuštění by dítě mělo zesílit a podstoupit první lékařskou prohlídku. Lékaři každý den vyhodnocují stav pupeční šňůry, epidermální integument, povahu a frekvenci stolice a močení.

Je kontrolována hmotnost, svalový tonus, pohybová aktivita, závažnost nepodmíněných reflexů.

Před vypuštěním je kapilární krev odebrána pro analýzu, je vyšetřena část moči. Tato diagnostická opatření mohou odhalit těžká vrozená onemocnění (například galaktosémii, fenylketonurii, hypothyroidismus, adrenogenitální syndrom, cystickou fibrózu atd.).

Tyto patologie jsou důležité k detekci a zahájení léčby co nejdříve. Na tom bude záviset vývoj a zdraví dítěte v budoucnosti. Před propuštěním z porodnice by mělo být dítě očkováno. V prvních 12 hodinách po narození dítěte jsou očkována proti infekci hepatitidou B..

BCG na tuberkulózu se podává třetí den. Tato očkování jsou vyžadována. Ale na žádost rodičů mohou být opuštěni. Neimunizujte nemocná a předčasně narozená děti. Termín propuštění určuje neonatolog spolu s vedoucím dětského oddělení porodnice.

Žena s dítětem může opustit zdi nemocnice za následujících podmínek:

 • dítě má normální barvu kůže a sliznic (světle růžová), nevyskytují se vyrážky;
 • hubnutí se zastavilo. Začalo se zvyšování tělesné hmotnosti;
 • pahýl pupeční šňůry odpadl. Neexistuje žádný zánět. Pařez obvykle spadá třetí nebo pátý den po narození. Ve většině mateřských nemocnicích je pupeční šňůra přerušena první nebo druhý den po narození;
 • dítě je aktivní, má dobře vyvinutý sací reflex. Novorozenec má normální chuť k jídlu, po jídle nedochází k regurgitaci;
 • močení a stolice jsou v souladu. Dobrá funkce ledvin je indikována vyprázdněním močového měchýře až 20krát denně. Moč by měla být žlutá;
 • dítě má normální tělesnou teplotu a také dobrý spánek;
 • dítě bylo očkováno bez komplikací.

Jsou-li výše uvedené podmínky splněny, může být dítě propuštěno čtvrtý den po narození.

Související videa

Kdy jsou ženy propouštěny z nemocnice? Odpověď ve videu:

Pokud se tedy dítě narodilo včas a je absolutně zdravé, jeho matka se také cítí dobře, pak jsou propuštěna z nemocnice na 3-4 dny. U předčasně narozeného dítěte budou stěny nemocnice muset zůstat déle - od několika týdnů do 2-3 měsíců. V době propuštění by dítě mělo vážit normálně a nemělo by mít žádné známky nemoci.

Články O Neplodnosti