Hlavní Analýzy

Pokud přestanete kouřit brzy v těhotenství, jaké bude nebezpečí nikotinu pro plod a zda může být minimalizováno: důsledky kouření

Většina dětí narozených ženám, které kouří, se rodí předčasně. Jejich váha je výrazně nižší než u dětí narozených matkám bez špatných návyků. Kuřáci děti se vyvíjejí občas pomaleji, zažívají hladovění kyslíkem v průběhu těhotenství.

Jak kouření ovlivňuje plod

Kouření je škodlivé pro každou ženu, zejména pokud je těhotenství potvrzeno.

Správným rozhodnutím je vzdát se závislosti na nikotinu. Mělo by být zřejmé, že nenarozené dítě často trpí tímto negativním zvykem.

Závislost na nikotinu během těhotenství: hlavní rizika pro plod a matku

Kouřící dívka má v těle řadu poruch:

 • nesprávný krevní oběh;
 • zúžení krevních cév;
 • změny v činnosti srdce, dýchacích orgánů atd..

Totéž se stane s plodem. Chybí jí kyslík a další živiny nezbytné pro vývoj.

V první řadě trpí kouřením matky následující orgány dítěte vyvíjející se v lůně:

Děti narozené kuřáckým matkám mají sníženou tělesnou hmotnost a vrozené vady, jako je kůň noha nebo rozštěp rtu.

Látky obsažené v cigaretách nepříznivě ovlivňují tělo matky, stává se náchylnou k infekcím, které jsou provokatéry předčasného porodu a různými patologiemi plodu.

Je nebezpečné přestat kouřit v různých termínech

Dnes existují dva názory, zda je nebezpečné přestat kouřit během těhotenství nebo ne. Někteří odborníci se domnívají, že je nutné kouření postupně přestat, zatímco jiní se zavázali náhle se zbavit závislosti na nikotinu. V prvním případě nebezpečí spočívá v tom, že dívka, která věděla o svém zajímavém postavení, stále vdechuje jedovaté výpary. Za druhé, nedostatek nikotinu v krvi vyvolává ženu k nervovému zhroucení. To i další může způsobit potrat.

Žena by měla přestat kouřit včas, aby neměla negativní dopad na její dítě.

Mohu skončit v prvním trimestru

Během plánování těhotenství by dáma v zásadě neměla mít špatné návyky. Pokud mají stále své místo, žena stále netuší podezření, které se stalo, a nadále kouří. V žádném případě byste neměli myslet na potraty.

Během tohoto období se nestalo nic nenapravitelného. Jakmile žena zjistí o své situaci vše, co potřebuje, je okamžitě se vzdát cigaret. Když dojde k implantaci zygoty do endometria dělohy, stane se plod a tělo matky jedním. Po tomto období se všechny změny, které se vyskytnou u matky, ať už tak či onak, týkají dítěte.

Jak ukončit ve druhém trimestru

Kouření je nejvíce návykové. Pokud jste to nemohli odmítnout na začátku těhotenství, měli byste být připraveni na to, že dítě bude mít nějaký druh narušení. Je to kvůli velkému riziku, že je nutné podniknout veškerá opatření k odstranění závislosti na nikotinu. Je důležité mít na paměti riziko potratových komplikací a těhotenství. Lékaři říkají, že vzdání se cigaret by mělo být postupně a pokud možno pod dohledem odborníka, vyvine vhodnou metodu, jak se zbavit závislosti.

Jak nekuřit ve třetím trimestru a během laktace

Závislost na nikotinu by měla být co nejdříve odstraněna. V přítomnosti závislosti - hlavní věcí je naučit se sebeovládání a nesahat po krabici cigaret v době obtíží, špatné nálady nebo problémů, které se objevují, a nezáleží na tom, jak dlouho se to stane.

Ideálně se vzdejte cigaret až do 12. týdne. Není snadné pro ženu, která kouří asi deset cigaret denně, aby se vzdala nikotinu, a proto, pokud myšlenka přestat kouřit vznikla pouze ve třetím trimestru, je lepší postupovat postupně.

Aby nedošlo ke kouření ve třetím trimestru těhotenství, musíte si uvědomit, že to poškozuje nenarozené dítě. Neriskujte zdraví drobků za pár potahů.

Pokud jde o otázku laktace, je třeba poznamenat, že kouření ovlivňuje kvalitu mléka a jeho objem. V důsledku kouření tělo dítěte nepřijme vitaminy potřebné pro vývoj látek, budou absorbovány nikotinem.

Pokud nikotin vstupuje do těla dítěte denně, mohou nastat následující účinky:

 • ztráta chuti k jídlu;
 • poruchy spánku;
 • pomalý vývoj;
 • střevní potíže;
 • alergie;
 • predispozice k maligním nádorům.

Vliv nikotinu na plod a placentu

První týdny těhotenství jsou pokládka všech hlavních orgánů dítěte. Proto je důležité, aby nenarozené dítě dostalo všechny potřebné živiny, zejména kyslík v plné výši. Nikotin je jed, který během těhotenství negativně ovlivňuje tělo matky i dítě dítěte. Navíc, pokud ženské tělo „chrání“ imunitní systém, plod chrání placentu. Míra obtížnosti a zdravotních problémů přímo závisí na počtu cigaret kouřených ženou. Hrozba narušení placenty je nebezpečná, její pravděpodobnost se zvyšuje o 25%, pokud žena kouří 10 cigaret denně. Je-li dlouhodobým kuřákem, pravděpodobnost stoupne na 65%.

Jak cigarety ovlivňují výživu plodu

To, jak dítě jí, závisí na průtoku krve. Kouření blokuje tok kyslíku a omezuje krevní cévy. V důsledku toho dochází k hladovění kyslíkem, což je spojeno s vážnými důsledky pro nenarozené dítě. Dítě nemá dostatek živin, které potřebuje, aby se správně a plně vyvíjelo.

Pokud kouříte slabé cigarety

Lehké cigarety se neliší od silných cigaret. Rozdíl je pouze v množství. Pokud kouříte dvě lehké cigarety, je to téměř stejné jako kouření jedné silné cigarety. Jakýkoli příjem nikotinu v těle poškozuje budoucí matku a dítě, a proto nezáleží na tom, které cigarety žena kouří.

Porodné komplikace

Kuřácká matka zvyšuje riziko potratu v průměru o 30%. Komplikace při porodu po kouření během těhotenství je narození dítěte s podváhou. Nejhorším důsledkem kouření je narození mrtvého dítěte.

Je bezpečné přestat kouřit okamžitě

Odborníci jsou přesvědčeni, že díky okamžitému ukončení špatného zvyku žena zvyšuje šanci na zdravé potomstvo. Lékaři trvají na tom, jak se zbavit závislosti, pokud se žena rozhodne přestat kouřit déle než 4 měsíce.

Kouření způsobuje nemoci

Závislost na tabáku negativně ovlivňuje matku. Za zmínku stojí nezdravá barva pleti, chraplavý hlas, špatné zuby. Existují mnohem závažnější nemoci, například:

 • osteochondróza;
 • nespavost;
 • křečové žíly;
 • poruchy oběhu;
 • osteoporóza;
 • poruchy práce srdce;
 • nespavost atd..

Mnoho kuřáků ospravedlňuje svůj zvyk tím, že říká, že vzdání se cigaret způsobí stres a tím i poškození dítěte. Ano, je to částečně pravda. Nezapomeňte však, že poškození způsobené nikotinem je mnohem závažnější než stres způsobený selháním. Je chybou se domnívat, že drahé cigarety jsou vysoce kvalitní, a proto méně škodlivé. Není nutné si myslet, že pokud se sníží počet kouřených cigaret nebo se sníží síla, bude pro dítě snazší dýchat.

V případě, že dívka plánuje mít dítě, nebo vidí na testu dva pruhy, první věcí, kterou by měla udělat, je přestat kouřit. Od prvních dnů musí matka chránit své budoucí dítě a dělat vše pro to, aby ho chránila před škodlivými účinky toxického kouře.

Kouření během těhotenství: pravda a mýty

Mýty o kouření během těhotenství

Kvůli špatnému zvyku ve společnosti existuje mnoho mýtů spojených s kouřením a jeho „bezpečností“.

Mýtus 1.
Těhotné ženy by neměly přestat kouřit náhle, protože vzdávání se cigaret je stres pro tělo, nebezpečné pro dítě v děloze.
Pravda:
Každá dávka jedu přicházející s jinou cigaretou je pro plod ještě větší stres, což může vést k nevratným důsledkům..

Mýtus 2.
Nekuřácký první trimestr.
Pravda:
Expozice tabákovému kouři je nejnebezpečnější v prvních měsících, kdy jsou položeny nejdůležitější orgány.

Mýtus 3.
Těhotné ženy mohou kouřit elektronické cigarety.
Pravda:
Nikotin obsažený v zásobní vložce stále vstupuje do krevního řečiště, i když v menším množství, takže e-cigarety jsou stejně škodlivé pro ženy v této pozici jako obvykle.

Mýtus 4.
Pokud kouříte lehké cigarety nebo snížíte počet cigaret denně, nebude téměř nic na škodu.
Pravda:
Škodlivý účinek se v tomto případě sníží, ale ne o mnoho: kuřák, kterému je jeho dávka nikotinu omezena, se ho pokusí „dostat“ hlubšími potoky, což zvýší množství kouře zachyceného v plicích..

Mýtus 5.
Pokud přítel kouří a porodí silné dítě, pak se vám nic nestane.
Pravda:
Možná, že známost byla jen velmi šťastná, ale s vysokou mírou pravděpodobnosti bylo zdraví jejího dítěte narušeno nitroděložním účinkem nikotinu a dalších jedů, a ačkoli tento účinek ještě není znatelný, dříve nebo později se problémy projeví.

Důsledky kouření pro matku a dítě

Kouření poškozuje nenarozené dítě několika způsoby.

Za prvé, tabákový kouř obsahuje mnoho toxických látek: nikotin, oxid uhelnatý, kyanovodík, pryskyřice, řadu karcinogenů, včetně diazobenzopyrinu. Každý z nich otráví plod a dostane se k němu matkou krví.

Za druhé, při kouření v těle je výrazně sníženo množství vitamínů B, vitamínu C a kyseliny listové. Jejich nedostatek může vyvolat rozvoj defektů v centrální nervové soustavě a vést k řadě dalších komplikací až po spontánní potraty..

Otrava působí na plod nejen přímo. Pod jejich vlivem jsou zúženy cévy placenty, díky kterým dítě nedostává kyslík a živiny v požadovaném objemu, což vede k zpoždění v růstu a vývoji..

Dlouhodobé studie odhalily řadu smutných vzorců spojených s kouřením během těhotenství:

• Kuřáci častěji porodí malé děti (do 2,5 kg). Každý třetí lehký novorozenec pochází z kuřácké matky. Dokonce i pro ty, kteří kouřili jen zřídka a zřídka, se děti rodí o 150 až 350 gramů lehčí, stejně jako výškové, s menším obvodem hlavy a hrudníku.

• Výrazně zvyšuje pravděpodobnost potratu, předčasného porodu a smrti novorozence. Balení cigaret denně zvyšuje toto riziko o 35%. Kombinace dvou špatných návyků: kouření a pití, jej znásobuje 4,5krát. Alespoň každé desáté předčasné narození začíná kouření.

• Matky kouření mají o 25–65% vyšší šanci na předčasné přerušení placenty, o 25–90% šanci (v závislosti na počtu cigaret) placenta previa.

• Kuřáci mají čtyřikrát vyšší pravděpodobnost, že budou mít děti s chromozomálními abnormalitami, protože jedy působí na plod a na genovou úroveň.

• U „kouření“ těhotných žen 3-4krát častěji diagnostikovaných se zpožděním ve vývoji plodu.

• U dětí je o 30% vyšší pravděpodobnost vzniku obezity nebo diabetu do 16 let, pokud jejich matka kouří během těhotenství.

• Důsledky kouření těhotné ženy ovlivňují dítě po dobu nejméně 6 let. Studie WHO ukázaly, že tyto děti později začínají číst, zaostávají v mentálním a fyzickém vývoji ve srovnání s vrstevníky a horší intelektuální a psychologické testy..

Potomci kouření rodičů mají několikrát větší pravděpodobnost, že začnou kouřit, než ti, jejichž matka kouřila vůbec nebo přestala kouřit při přepravě dítěte..

Důrazně se doporučuje, aby se nastávající matka nejenže zcela vzdala cigaret, ale aby požádala kuřáky ze svého okolí, aby je nepoužívali v její přítomnosti - kouř vdechovaný během kouření z druhé ruky může také ovlivnit její pozici ne nejlepším způsobem.

Pokud se vám výše uvedená data nezdají děsivá, domnívejte se, že mluví pouze o újmě způsobené kouřením, zatímco jen velmi málo žen se může pochlubit vynikajícím zdravotním stavem a ideálními podmínkami pro porod. Všechny faktory (zdraví, minulá onemocnění, celková fyzická a morální příprava, podmínky prostředí, špatné návyky) se sčítají a ovlivňují vývoj plodu. A pokud se snažíte porodit živé a zdravé dítě, proč ohrožujete svůj život sami?

Chci kouřit během těhotenství

Zjistil jsem, že jsem v 7 týdnech těhotná. Okamžitě přestat kouřit. Prvních sedm týdnů však kouřila jeden a půl balení denně. Ona konzultovala s lékaři, někteří říkají, že existuje velmi vysoká šance, že dítě bude mít odchylky od normy, zatímco jiní říkají, že je to v pořádku - hlavní věc není kouřit po prvním trimestru.
Pro mě je tato otázka velmi důležitá, protože můj manžel říká, že těhotenství musíte ukončit, protože jsem kouřil prvních 7 týdnů. Opravdu chci toto dítě, ale nechci mu kazit jeho život, pokud kvůli kouření v prvních týdnech může být dítě narozeno retardované..
Co radíš? Je nutné těhotenství ukončit, nebo se pokusit pokračovat ve zdravém stravování a čerstvém vzduchu??

Mimochodem, toto je druhé těhotenství. První byl naplánován a dítě má 2 roky. Během prvního těhotenství vedla naprosto zdravý životní styl a dítě je prostě zázrak (pah-pah-pah). Začal jsem kouřit před půl rokem..
Četl jsem v archivu téma kouření během těhotenství, bohužel však na moji otázku bohužel neexistuje žádná odpověď..

Tady říkají, že samotný fakt ostrého kapky je škodlivý. i když věřím, že vy sami byste se měli cítit.. pokud se necítíte nepohodlí, pak to dítě pravděpodobně nebude cítit! tak se neobtěžuj.

PS. prostě neházej své pantofle - kouřil jsem až do posledního.. Měl jsem kontrakce a kouřil jsem na nervy u okna! Vím, že to nemá pravdu. Nedoporučuji nikomu, aby opakoval své zneužití.. moje dítě je zdravé!

dva z mých přátel ani nepřemýšleli o odvykání kouření během těhotenství, naopak zvýšili počet cigaret, bez nich by se cítili velmi špatně. Takže jejich děti jsou zdravější než moje kuřáci, jsou méně nemocní než moje. za jeden rok a půl roku mluví s větami a moje ve věku 2 let teprve začíná opakovat slabiku.

IMHO. nepotřebují potrat. Mnoho lidí kouří a nevzdává se svého celého těhotenství.

Kouření během těhotenství, nebo Jak přestat kouřit stranou

Když se zamyslím nad tématem závislostí, zatemnění a poškozováním mého zdraví a pohody všech kolem mě, vzpomínám si na slova moudrého učitele: „Měj odvahu přežít vše, co jsi sám jednou vytvořil,“ a „Udělej jinému, na co bys chtěl být aplikován. vy". Na základě těchto přesvědčení se tento článek zrodil.

Tak. Kouření. Kouření žen. A nejen to, ale v těhotenství. Když je žena v podstatě dočasným domovem, tobolkou pro růst, vývoj a utváření jiného živého tvora, které musíte prostě milovat, krmit, pokud je to možné, předávat mu vše důležité o životě v tomto světě a nechat ho jít; přebírá určitý počet povinností a zodpovědnosti za světonázor budoucích generací, jejich životní styl a zdraví, fyzický i duševní.

Kouření žen. Trochu osobní zkušenosti

Svítil jsem ve 12 letech (cín, promiň!) A obecně si to ani nevybral. Uzená maminka. V televizi byla spousta reklamy na vymývání mozků: jak krásná a módní je, je růžová a lesklá. A pamatuji si, že kolem mě byla společnost, kde všechny dívky kouřily, a tohle bylo nabízeno jako jeden z mála způsobů, jak vyniknout. Bylo jich mnohem víc, už pili alkohol. Dokud mi nebylo 14 let, kouřil jsem jen v létě, v této podivné společnosti „přátel“, a když jsem se po letní dovolené musel vrátit z babičky do města a jít do školy, kde jsem byl vynikající student, cigarety se samy zastavily. Ale to nebylo dlouho. Příští akademický rok mě nezastavil a pevně jsem stál v řadách tzv. Obětí reklamy a vymývání mozků a stal jsem se vášnivým uživatelem tabáku. Po škole - studium na vysoké škole a institutu, a již vážná závislost na cigaretách, spojení s faktem, že bez cigarety nejste vy, ale kouřit znamená relaxovat. Pravidelně odcházela, ale bylo to, jako by na mně nezáviselo. Manželství - a společné kouření s partnerem. Neschopnost otěhotnět dítě po dobu tří let, nekonečné utrpení v nemocnicích, testy, nějaký neobvyklý pseudo-ošetření - buď mě, mého manžela. Nulové výsledky.

A ani nedosáhlo hledání jiného důvodu, otevření očí realitě. Dokud jóga pevně nevstoupila do života. Dobrá karma předběhla. Na druhou stranu bylo hodně odhaleno a život změnil směr. A touhy, bez ohledu na to, o čem jsem dříve snil, se všichni začali naplňovat (toto je samostatné téma pro úplně jiný článek, ale stále buďte opatrní, co chcete!). Na základě osudu a díky práci na sobě jsem se mohl rozloučit se závislostí během cesty na místa moci, na turné s Andreim Verbou a Katyou Androsovou. Z osobní zkušenosti určitě mohu říci, že se stává, že zkušený praktik moc strohostí „vezme“ vaše zármutky a rozdá „pokrok“ rozvoji.

Po cestě jsem zjistil, že jsem šel na výlet v časných stádiích těhotenství. Moje dcera tedy ukázala dobrou karmu v několika aspektech najednou: Přestal jsem kouřit na cestě a my jsme cvičili na místech moci. Pro ty, kteří stále přemýšlejí, zda se vydat na cestu rozvoje sebe sama a zda udělat z jógy plnohodnotnou součást jejich života, natož přestat kouřit, rozhodně - ano!

Kouření během těhotenství. Zjednodušeně řečeno o důležitém

Budu uvádět pouze některé informace o nebezpečí kouření budoucích matek a žen obecně. Ochrana a podpora zdraví žen je zásadní pro zdraví a rozvoj nejen dnešních občanů, ale i budoucích generací. A již dlouho je známo, že ženské zdraví položila dívka její babička s matkou! Zde není žádná chyba, je to jednoduché: folikuly, ze kterých se plod v budoucnu vyvine, se vytvoří v těle dívky v lůně její matky. Proto kouřící žena stanoví zdraví po mnoho let nejen pro své dítě, ale také pro své vnoučata! Přemýšlejte o tom! I když vás někdo se slabou vůlí a mrkající myslí přesvědčí, že kouření není v moderním městě škodlivější než dýchání. Abychom pochopili, proč je někdo zdravý, a moje matka kouřila během těhotenství (ukaž mi tyto lidi!), Podívej se, jaký životní styl vedla moje babička.

Například moje prababičky žily ve vesnici na zelenině a cereáliích, nebylo kouření ani alkoholu. A žili jako sta let. Mám vynikající zdraví od narození. Dnešní průměrné mladé dámy, které jsou ve třicítce již lepené a nemají imunitu, ale mají otřes a nějak rodí, jsou jejich špatným zdravím - klíčem k selhání vitality budoucích generací. O vnoučata se postaráme za 20–40 let.

Cituji údaje WHO: asi 200 milionů z jedné miliardy kuřáků na světě jsou ženy. Tabákový průmysl agresivně zapojuje ženské kouření do kouření, aby rozšířil svou spotřebitelskou základnu, aby nahradil ty, které přestaly kouřit nebo umírají předčasně v důsledku rakoviny, onemocnění krve, srdečního infarktu nebo mrtvice a také dalších nemocí souvisejících s tabákem. Dospívající z obou pohlaví začnou tabák používat z důvodu nedostatku informací. Na chlapce a dívky mohou mít různé důsledky, ale poškození způsobené užíváním tabáku je jiné než u mužů. Přitahováním žen k kouření má průmysl příležitost zvýšit prodej a ovládat obyvatelstvo. V mnoha zemích byly tyto kampaně vedeny tak úspěšně, že počet kuřáků převyšuje kuřáky a epidemie mužů klesá..

Hlavní rána je zaměřena na mladší generaci. Je radostné si uvědomit, že nyní můžete stále pozorovat trend klesajícího zájmu o nikotin u mladých lidí, kvůli vyšším cenám za tabák, nižší kvalitě a anti-reklamě plus cigaretová móda odešla. Pozitivní trend má také zdravý životní styl: podle posledních průzkumů VTsIOM 55% dotázaných nikdy nekouřilo a 29% kuřáků začalo používat méně tabáku. Objevila se však nová metla mládí - elektronické cigarety plné jedovatých směsí a glycerinu, jejichž účinky a negativní účinky nebyly dosud prozkoumány. Podle statistik WHO v naší zemi kouří více než polovina populace. Každým rokem zemře na následky tabáku více než pět milionů lidí, z nichž asi jeden a půl milionu jsou ženy, a úmrtí způsobených kouřem, sekundárním kouřem a dětskou úmrtností v důsledku škodlivého návyku matky a jejího prostředí dosud nebyly vzaty v úvahu!

Co každý potřebuje vědět o kouření během těhotenství

Mateřství znamená péči, lásku, schopnost myslet na štěstí a zdraví budoucího dítěte. To je jeden způsob práce s egem. Těhotenství je pro ženu významnou událostí, někdy je to zkouška při pokusech opustit závislost, například kouření. Je samozřejmě lepší začít vůbec. Ale pokud je příliš pozdě na to, abyste se zamysleli, přečtěte si, jak se zbavit závislosti nejméně bolestným způsobem a jak si pomoci uvědomit si potřebu těchto naléhavých opatření. Existují vědecké údaje z velkého počtu studií po celém světě a všechny se nezávisle shodují na obecných nepříznivých účincích kouření v období početí, těhotenství a krmení dítěte..

Závislost znamená:

 • možnost porodu předčasně narozeného dítěte;
 • zvýšené riziko perinatální úmrtnosti;
 • nedostatečně aktivní hmotnostní přírůstek novorozence;
 • zdravotní patologie, které se projevují po celý život;
 • riziko spontánního potratu;
 • duševní a intelektuální poruchy, nedostatečný rozvoj, vývojové zpoždění;
 • různé patologie - obličeje, končetiny, vnitřní orgány;
 • Syndrom náhlého úmrtí dětí.

Během období porodu plodu jsou dva organismy jeden celek, a proto matka obejme dítě kouřovou clonou, která vede ke křečím krevních cév. Dochází k nevratným změnám placenty, infarkt placenty je možný díky jeho ředění.

Výsledky kouření před početí a během porodu dítěte mohou být podobné:

 • možná spontánní práce;
 • rané narození a nízká tělesná hmotnost kojenců;
 • porušení procesů kojení;
 • riziko vrozených vad;
 • zaostávání dětí v mentální a fyzické rovině;
 • defekty ve vývoji nervové trubice - dysrafismus;
 • srdeční choroba;
 • poruchy formování nosohltanu;
 • tříslová kýla;
 • strabismus;
 • mentální abnormality.
 • výskyt trizomie (Downova nemoc);
 • pro mámu je to také toxikóza, křečové žíly, nedostatek vitamínu C..

Je faktem, že tabákové karcinogeny inhibují funkce reprodukčního systému plodu. U dívek je snížena nabídka vajec a u chlapců - problémy s genetikou a pojetím požehnaného potomka. Novorozenec, narozený kouřící matce, trpí „abstinencí nikotinu“, což povede ke špatnému spánku, nervovým stavům a udušení..

 • schopnost otěhotnění je významně snížena (žena ztrácí schopnost pohybovat vajíčkem ve vejcovodech, inhibuje se také působení hormonů; muž ztrácí pohyblivost spermií;
 • počet narozených chlapců je snížen, protože samčí embryo je méně přizpůsobitelné obtížným podmínkám přežití;
 • úmrtnost dětí při porodu u kuřáků se zvyšuje o 30%.

Četné studie potvrdily, že pouze se záměrem těhotné matky kouřit dítě se jeho vitální ukazatele snížily. To je spojené s potížemi při budoucí sociální realizaci: nepříznivý prostor, ve kterém dítě nedobrovolně zůstalo během vývojového období, ponechává svůj otisk v podvědomí po zbytek svého života..

Toxické složky cigaretového kouře jsou oxid uhelnatý, nikotin, kadmium, rtuť, kobalt, lepidlo, barviva a další. Zaručená intoxikace tabáku matkou a dítětem.

Při plánování těhotenství vytvořte pro své nenarozené dítě plné vývojové podmínky. Vědomě začněte dělat jógu, čistěte postupy na fyzických a jemných letadlech, zkontrolujte stav vašeho těla; vyřešit všechny své problémy, uklidit své myšlenky a emoční stav. Vzdejte se všech závislostí. Nakonec stav, ve kterém budete pozvat své dítě, přímo určí úroveň duše, která se bude shodovat s vaší čistotou a frekvencí vašich vibrací. A v duších s vysokou úrovní vědomí je naše planeta nyní více zajímána než kdy jindy.

Mějte na paměti: Pokud přestanete kouřit, úplné odstranění nikotinových toxinů z těla trvá asi šest měsíců.

Kouřící dívky si všimly, že často trpí poruchami menstruačního cyklu, bolestivými podmínkami v kritických dnech; pozorováno je také zpoždění ovulace a časná menopauza.

Kouření v časném těhotenství

Pokud kouříte a zjistíte, že jste těhotná. Příroda zde projevila určité obavy a zachránila vás před vyrážkami: Koneckonců, početí se objevuje přibližně čtrnáctý den cyklu. První týden chybí spojení mezi matkou a embryem, vyvíjí se díky své síle a rezervám. Plod vstupuje do endometria dělohy ve druhém týdnu funkčního období a žena se učí o těhotenství. Vyvíjejte veškeré úsilí, abyste zapomněli na závislost na začátku těhotenství, a ne později. I když existuje verze, která z pohledu jemného těla je duše vedle matky šest měsíců před fyzickým početím, takže úroveň duše, která vás navštívila, je stanovena dlouho předtím, než se zárodek začne vyvíjet..

A pokud je všechno smutné. Ukončení závislosti není tak obtížné. Vydržte prvních dvacet čtyři hodin - a jste prakticky hotovi. Zbývá minimalizovat setkání s ničivými přáteli, omezit situace vysokého nervového napětí atd. Pokud jste kouřili více než deset cigaret denně, doporučuje se, aby se náhle nerozbily zvyk, aby nedošlo ke snížení srdečních kontrakcí a neaktivaci dalších svalových kontrakcí, které mohou vést k potratu.. Proces natahujte maximálně dva týdny, snižte počet a dávku cigaret, aniž byste doložili dokumentaci do konce: pár potahů a definitivní „zastavení“! A pamatujte, že kouření během těhotenství je vědomé uvalení vaší vůle na duši, která k vám přišla a poškozuje jinou osobu, to znamená přímé porušení jednoho z prvních a důležitých pravidel správné interakce se světem - achimy. Pravidelná praxe jógy, čištění a koncentrace také umožňuje zvýšit energii o několik úrovní nad obvyklý stav a závislosti vás nechávají.

Jóga a kouření

Chci říci o nebezpečí kouření, pokud jde o jógu a cvičení jógy. Mezi osmi kroky Patanjaliho čtvrté jógy po jámě, niyamu a ásanech je indikováno pranayama - různé dechové techniky k naplnění životní síly a vibrací vesmíru; díky této vědě získá jogín dokonalé zdraví, čistotu mysli a rovnováhu ducha. Pokud se tělo kontaminuje, a to i toxickým tabákovým kouřem, je nasycení pránou nemožné. Není tedy pochyb o kouření jógy a ještě méně učitel a samozřejmě jogín, který cvičí, vyměňuje energii s těmi, kdo cvičí.

Udělejte jógu a řekněte ostatním. Děkujeme za přečtení tohoto článku..

V textu byl použit datový med. expert Portnov Alexey Alexandrovich, oficiální data od WHO a VTsIOM.

Kouření během těhotenství: názor lékařů

Těhotenství je skvělá doba pro každou ženu, ale určitě se setká s řadou zákazů. Nejprve to platí pro kouření a pití alkoholu. Přesto se některé nastávající matky dovolují sobě i druhému a věří, že takové návyky nepřinesou mnoho škody. Je kouření povoleno během těhotenství? Budeme se touto otázkou zabývat..

Kouření během těhotenství: důsledky

Bohužel těhotná žena s cigaretou je běžným jevem. Důvody se nazývají rozdílné: někdo nemohl skončit, někdo to nepovažoval za škodlivé a někdo mu povolil lékař. Nastávající matka s cigaretou v ruce však vypadá odporně.

Kouření je škodlivé. Každý kuřák o tom ví. Ale podlehnout této závislosti nebo ne, je věcí každého, protože jde o zdraví konkrétní osoby. S těhotenstvím je všechno trochu jiné, protože moje matka jedy nejen sebe, ale také dítě, které je v jejím lůně.

Správnou cestou je samozřejmě zapojit se do špatného zvyku dlouho před početí, v extrémních případech, během několika měsíců. To není vždy možné, proto by nastávající matka měla přestat kouřit okamžitě po potvrzení zajímavé situace: minimalizuje se tím riziko vzniku malformací plodu.

Kouření je nejnebezpečnější v prvním trimestru těhotenství, když se dítě právě formuje: může dojít k potratu, plod zemře nebo se objeví jiné patologie. Během druhého a třetího trimestru dítěte chrání placenta, ale to neznamená, že kouření během těhotenství mu neublíží. Proto se nevzdávejte závislosti po celých 9 měsíců.

Dítě ženy, která kouří během těhotenství, se může vyvinout:

V důsledku cigaretového kouře je plod narušen krevním oběhem a vyvíjí se hladovění kyslíkem. To je spojeno s vážnými důsledky, zejména s hypoxií během porodu, což často vede k narušenému duševnímu vývoji.

Nikotin ovlivňuje krvinky: zdravé buňky jsou nahrazovány pacienty nebo se nemohou plně rozvinout. V důsledku toho může malé dítě získat rakovinu krve..

 • Duševní vývojová porucha.

Je prokázáno, že kouření vede k různým druhům neurologických problémů.

 • Poškozený duševní vývoj.

Děti kouřící matky často trpí zpožděním ve vývoji řeči, neschopností soustředit se, nemohou jasně vyjadřovat myšlenky, zaostávají za vrstevníky.

 • Nemoci dýchacích cest.

Děti, jejichž matky zneužívaly nikotin během těhotenství, často trpí astmatem, bronchitidou a pneumonií..

Také v důsledku kouření existuje riziko odmítnutí nebo prasknutí placenty, předčasného porodu, krvácení během porodu, nedostatku živin u dítěte a dalších problémů..

Je tedy zřejmé, že kouření matky je v každém případě škodlivé pro ni i pro dítě. I když se dítě narodí zdravě, následky špatného zvyku se mohou objevit později.

Lékaři berou na vědomí, že děti, jejichž matky kouřily během těhotenství, se rodí s pocitem nikotinového stažení, protože jsou zvyklé dostávat určitou dávku každý den. Jen si představte, že malý člověk trpí, aniž by měl čas opravdu vidět tento svět...

Někteří lékaři dovolují svým pacientům kouřit, citujíc skutečnost, že ostré odmítnutí nikotinu poškodí plod více než mírné kouření. Mnozí však považují tento názor za chybný, protože vývoj dítěte v nikotinovém prostředí nelze v žádném případě nazvat užitečným..

Závěr je zřejmý: kouření během těhotenství je nepřijatelné. Proto se ujistěte, že tento zvyk nenarušuje normální vývoj dítěte..

Kouření během těhotenství: jak přestat

Takže jste se dozvěděli, že jste těhotná, ale i nadále kouříte. To je známé mnoha ženám. Někteří si jsou jisti, že jakmile se dozví o těhotenství, touha otrávit nikotinem okamžitě přejde, ale vždy se tak nestane. V důsledku toho těhotná žena i nadále kouří, zatímco trpí výčitkami a objevuje mnoho důvodů, aby se nevázala se špatným zvykem.

Fotografie: Dmitry Kucher

Někdy se stává, že nastávající matka přechází na elektronické cigarety nebo vodní dýmky. To samozřejmě nelze nazvat úplným ukončením kouření a užitečnější možností, protože jakékoli zdroje kouře jsou považovány za škodlivé. Přestože elektronická cigareta s tekutinou bez nikotinu je lepší než běžná cigareta. Je však lepší se těmto metodám vyhnout: není známo, jak ovlivní dítě.

Ale přesto, jak přestat kouřit těhotnou ženu? Existuje několik možností:

 • Psychologický dopad.

Pokud nemáte silnou touhu po nikotinu, můžete se pokusit psychologicky se přizpůsobit. Představte si, jak se dítě při každém nadýchnutí udusí, jaké trauma mu způsobíte.

Přečtěte si o nebezpečí kouření pro dítě, podívejte se na video - možná touha otrávit dítě zmizí samo o sobě. Můžete také doporučit, aby těhotné ženy četly speciální knihy, které motivují k odvykání od kouření..

Další skutečný způsob - zkuste kontaktovat psychologa. Možná si bude moci vybrat ten správný způsob, jak vám přestat kouřit..

 • Dejte si tři týdny.

Pokud je těžké přestat kouřit náhle, dejte si na dokončení tohoto procesu tři týdny. V prvním týdnu snižte počet cigaret kouřených na polovinu. Ve druhém týdnu kouřte každý druhý den nebo zcela nekuřte cigaretu: vezměte si jen pár potahů. Ve třetím týdnu se nechte kouřit pouze během stresu nebo když cítíte známky hladovění nikotinu.

Většina dívek poznamenává, že tato metoda funguje, protože za tři týdny se tělo přestavuje a touha po nikotinu klesá, a pak úplně zmizí.

 • Používejte cigaretové náhražky.

Někteří doporučují těhotným ženám nahradit cigarety nikotinovými skvrnami nebo žvýkací gumou. Tato metoda funguje také, je však třeba vzít v úvahu všechna rizika a poradit se s lékařem..

 • Změňte rituály.

Zkuste jít na místa, kde nemůžete kouřit, dělat jógu nebo plavat, naplánovat si den, aby neměl čas kouřit. Nenechávejte obvyklé rituály spojené s cigaretou (například při ranní kávě), nechodte na místa, kde jste obvykle kouřili.

 • Používejte nekonvenční metody.

Říká se, že odvykání kouření pomáhá s akupunkturou, ájurvédskou praxí, akupresurou. Pokud chcete vyzkoušet tyto metody, nezapomeňte se poradit s lékařem, protože ne všechny jsou během těhotenství povoleny..

Je důležité, aby rozhodnutí přestat kouřit bylo pevné a konečné. Získejte podporu svého manžela a rodiny, shromážděte svou vůli v pěst a rozloučte se závislostí. Není zdraví dítěte dražší než balení cigaret??

Kouření, jehož poškození je nepopiratelné, je vždy špatné, ale během těhotenství zcela nepřijatelné. Proto vám doporučujeme, abyste se starali o zdraví dítěte předem, a pokud to nebude fungovat, co nejdříve ho spojte s nikotinem..

Pozornost! Materiál slouží pouze pro informaci. Neměli byste se uchýlit k popsaným metodám bez předchozí konzultace s lékařem.

Autor: Anna Ivanovna Tikhomirova, kandidátka na lékařské vědy

Recenzent: Kandidát na lékařské vědy, profesor Ivan Georgievich Maksakov

Vše, co potřebujete vědět o kouření během těhotenství

Řada domácích i zahraničních studií jasně naznačuje újmu kouření na nastávající matku a plod. Mezi běžné patologie, které jsou ovlivněny negativním návykem, patří zvýšená pravděpodobnost potratu, riziko vrozených nemocí dítěte, porod dříve, než se očekává datum narození a budoucí poruchy psychiky a mozkové aktivity dítěte.

Pokud má kouření škodlivé účinky na dospělé, pak můžeme říci, že se osoba, která se tvoří v lůně, a ženské tělo během přípravy na porod oslabila. Těhotenství je úžasný čas v životě budoucí matky, ale pro těžké kuřáky je to obtížné období, ve kterém je vhodné vzdát se závislosti. Při přípravě a po narození dítěte je samozřejmě lepší nedotýkat se cigaret.

Špatný zvyk při plánování

Lidé plánující těhotenství předem přistupují k tomuto procesu zodpovědně. Chápou, že budoucnost rodiny závisí na jejich fyzickém a morálním stavu a snaží se všemi možnými prostředky snížit škodu způsobenou návykem a nevracet se k ní během těhotenství..

Je zřejmé, že kouření není nejlepším pomocníkem při plánování těhotenství a je nutné jej odmítnout pro oba rodiče. Reprodukční funkce kuřáků je téměř poloviční, což znamená, že pro ně nebude snadné otěhotnět. Rovněž stojí za zmínku, že v případě problémů s ložiskem se pravděpodobnost komplikací při lékařském přerušení výrazně zvyšuje.

Mimochodem, muži se zbaví nikotinu v těle rychleji než ženy. Pokud jen budoucí otec kouří v páru, pak těhotenství lze naplánovat tři měsíce po ukončení tabáku.

U žen je prahová hodnota pro odstranění škodlivých látek vyšší a může být až šest měsíců, přičemž je důležité si uvědomit, že použití nikotinových náplastí a žvýkaček k zastavení cigaret je přípustné pouze před početí.

Důležité! Přestat kouřit na půl roku nezaručuje hladký průběh těhotenství, protože chronická onemocnění (srdce, krevní cévy, plíce, játra atd.) Se vyvíjejí z závislosti na nikotinu, možné nebezpečí poškození by mělo být konzultováno s lékařem.

Nebezpečí pro ženy

Je také důležité určit, co kouření způsobuje během těhotenství:

 • proces je obtížný s mnoha problémy a zvýšenou pravděpodobností potratu;
 • pokles chuti k jídlu, přibývání na váze;
 • časná toxikóza a komplikace se objevují v pozdějších stádiích;
 • objevují se závratě, zácpa, cévní potíže, nedostatek vitaminu C a další potíže.

Z některých problémů následují ostatní. Například v důsledku nedostatku vitaminu C selhávají metabolické procesy, klesá imunita, proteiny nejsou absorbovány a často dochází k depresivnímu stavu..

Důležité! Tělo během ložiska je jedno s dítětem. Pokud ublížíte své matce, bude to pro dítě špatné, což je pravda a opačným směrem.

Důsledky pro dítě

Každé období těhotenství má své vlastní vlastnosti a účinky nikotinu a kouře na plod během těhotenství se budou lišit.

V prvním trimestru

Pokud žena pokračovala v kouření první týden po početí z nevědomosti, pak to není tak děsivé, než například po 5-6 týdnech. Pokud okamžitě opustíte toto nesmyslné cvičení, pak nikotin nebude mít čas poškodit plod. V této fázi je embryo stále připojeno ke stěně dělohy a živí se dříve uloženými vajíčkovými buňkami.

Poškození je nejvýraznější v raných stádiích, počínaje druhým nebo třetím týdnem, protože v této době plod ještě není placentou chráněn, následky budou výraznější. V prvních měsících tvoří embryo všechny životně důležité systémy těla. A negativní dopad s vysokou pravděpodobností povede k poruše, která se v budoucnu změní v problémy se srdcem, kostním systémem a dalšími orgány.

Mezi nejčastější účinky toxických účinků v prvních týdnech těhotenství patří:

 • poškození kostní dřeně;
 • clubfoot;
 • riziko spontánní smrti embrya;
 • „Rozštěp rtu“ a „rozštěp patra“;
 • Downův syndrom;
 • vývojové zpoždění;
 • srdeční vady;
 • plicní nemoci
 • oslabená imunita atd..

Ve druhém trimestru

Ve druhém trimestru je dokončena tvorba oběhového systému embrya. Kouření ovlivňuje dítě okamžitě, zhoršuje jeho pohodu. Jeho puls stoupá, jeho cévy se zužují, což vede k nedostatku kyslíku, a to zase ovlivňuje činnost mozku dítěte a zabraňuje tvorbě nervové tkáně. Plavidla placenty se také zužují pod vlivem nikotinu. Pravděpodobnost potratu se zvyšuje.

Po 6 měsících se objeví respirační pohyby. Stále nedýchá, ale to je důležitý bod ve vývoji plic. Jedna cigareta stačí k zastavení reflexních pohybů po dobu třiceti minut, což zvyšuje pravděpodobnost předčasného porodu a dokonce i mrtvě narozeného dítěte.

Ve třetím trimestru

Ve 28-35 týdnech je kouření nebezpečné pro dítě s duševním onemocněním a vývojovým zpožděním. Ovoce roste pomaleji, než by mělo, nepřibírá na váze a je pod normální velikostí. Zvyšuje se riziko potratu a smrti dítěte.

Studie ukazují, že děti, které byly otráveny jedovatým oxidem uhelnatým, nikotinem, arsenem a chemickými látkami po celé těhotenství kouřením, jsou v budoucnu náchylné ke závislosti na nikotinu, alkoholu a drogách. Matka si to neuvědomuje a ukládá v mysli dítěte škodlivé návyky.

Jak ukončit zvyk?

Pokud žena zjistí neočekávaně svou situaci a nemá čas se připravit, je v každém případě nezbytné ukončit kouření, aby se během těhotenství snížilo poškození sebe i plodu. Ostré odmítnutí nikotinu může mít stresující účinek, ale kouření může způsobit hmatatelnější poškození..

Nastávající matka by měla přestat kouřit na začátku prvního trimestru, jinak se riziko zvyšuje desetkrát.

Populární způsoby, jak přestat kouřit brzy:

 • Použijte nikotinové náplasti, sladkosti a žvýkačky. Neobsahují škodlivé pryskyřice, pouze nikotin. Nelze je nazvat neškodnými, ale snižují pravděpodobnost potratu a dalších patologií téměř o polovinu.
 • Sebe-hypnóza je jedním z nejúčinnějších způsobů, pokud žena chápe a uvědomuje si, že závislost na cigaretách způsobuje nenapravitelné poškození dítěte, je schopna potlačit špatný zvyk. Je to těžké, musíte mít silnou vůli.
 • Výlet k psychologovi, pokud chápe, že se nedokáže vyrovnat.
 • Jóga, aerobik, venkovní procházky nebo jiné sporty.

Důsledky pro pasivní kuřáky

Pasivní kouření je spojeno s velmi vážným důsledkem - pravděpodobností ztráty plodu. Člověk by proto neměl podceňovat jeho poškození. Pravidelné pasivní kouření zasahuje zdravého člověka a často způsobuje plicní, vaskulární, respirační potíže a dokonce i rakovinu.

Podle statistik se riziko potratu u žen, které byly v dětství pasivními kuřáky, zvyšuje o 80%, tj. Téměř dvakrát. Nejedná se o data převzatá ze stropu, ale o seriózní vědecký výzkum University of Michigan, kterého se zúčastnilo více než dva tisíce těhotných žen..

Znovu prokázali, že pasivní kouření, stejně jako aktivní kouření, ovlivňuje reprodukční funkci žen v jakémkoli věku, tj. Kouření rodičů, kteří to sami nechtějí, může u dětí způsobit neplodnost. Na základě toho není obtížné vyvodit závěry o nebezpečí kouření z druhé ruky v raném a pozdním stádiu nejen pro matku, ale také pro plod..

Kouření vodní dýmky, marihuany a elektronických cigaret

Předpokládá se, že vodní dýmky, marihuana a elektronické cigarety nepoškodí během těhotenství. Ale to není.

Vodní dýmka

Předpokládá se, že kouř, když prochází vodou, mlékem, džusem nebo jinou tekutinou, je očištěn a nepoškozuje tělo. Ale to je jen mýtus, realita je úplně jiná. Studie ukazují, že dehet, oxid uhelnatý, toxiny a soli těžkých kovů zůstávají v kouři. Pokud také vezmete v úvahu skutečnost, že není známo, z jakých surovin jsou vodní dýmky vyrobeny, a znásobíme je tím, že kouření trvá asi hodinu, je zřejmé, že vodní dýmka je pro ženy na svém místě přinejmenším o nic méně škodlivá než cigarety..

Více o vodní dýmce si můžete přečíst během těhotenství zde..

Marihuana

Kvůli trávě často dochází k potratům v raných stádiích. Pokud se plodu podařilo získat oporu a žena nadále užívá drogu, bude pronásledována zvracením, což narušuje správnou výživu embrya. Batolata se v tomto případě často rodí nedostatečně vyvinutá se zvýšeným rizikem schizofrenie.

E-Sigs

Výrobci uvádějí elektronické cigarety nebo tzv. „Vape“ jako neškodný opak běžných cigaret. Je to skutečné? Nedávné studie laboratoří, které studovaly mnoho typů tohoto produktu, zjistily, že vapanový kouř obsahuje škodlivé toxiny a nikotin, které vytvářejí pocit tabákového kouře.

Popis této kategorie produktů často říká, že mohou negativně ovlivnit genetiku plodu. Pokud tedy chcete porodit zdravé dítě, musíte zapomenout na elektronické cigarety.

Užitečné video

Účinky kouření během těhotenství na různá období budou diskutovány ve videu:

Závěr

Pasivní a aktivní kouření způsobuje nenapravitelné poškození matky a dítěte v děloze. Budoucí rodiče proto musí jasně pochopit, s čím je tento zvyk plný, a během těhotenství se snažit udělat vše pro snížení rizik. Čím dříve se můžete chránit před závislostí na tabáku a zahájit léčbu jeho důsledků, tím lépe.

Je třeba si uvědomit, že žádné alternativní možnosti užívání nikotinu nelze ospravedlnit a jediným východiskem je úplné, byť pozvolné odmítnutí závislosti..

Kouření během těhotenství. A co si myslíš ty?

Na jednom z ženských fór takový příspěvek našel. Hledá výmluvu nebo to, co by se dalo nazvat obecně?
"Haha, v příspěvcích, které se ptají, kdo kouří nebo kouří v průběhu těhotenství, kouří nebo odvyká. Koneckonců, otázka je zřejmá KDO KOUŘE! Z jaké strany začínají nářky a příběhy tvé statečnosti? Učinil váš mozek opravdu placentu, že už nedokáže pochopit otázku a pokud se vás netýká, projít kolem? Jen jsem přemýšlel! Byla zde otázka „jak přestat,“ „co dělat,“ „pomoc s radou.“ Zdá se, že to není!!


Například nepiju nic, nepiji pivo ani víno ani sklenici jednou týdně a nepiji sklenku každé 3 měsíce, respektive všechny příspěvky o tom, jak je hotstsa, chodím hloupě! protože chápu, že pokud hotstsa, pak jeden FIG bude pít, a to je osobní záležitost pro každého.

Proč je v těchto „teniskách“ maximálně 1% a v kouření 80%. Dámy! Myslíte si, ve vší vážnosti, že pití je zdravější než kouření? Nebo prostě pijte v naší zemi tolik, že existuje tvrdý argument „trošku můžete a dokonce potřebujete“. Jaký nesmysl!

Současně věnujte pozornost tomu, jak těhotná kouřící žena hází své kopy (i když je to cigareta denně, nebo dokonce méně) as jakými pochopeními se každý odkazuje na touhu sát si sklenku vína nebo piva.

O ZHORU jsem už potichu. To obecně každý chápe a téměř povzbuzuje každého! Přestože obezita ovlivňuje budoucí zdraví dítěte, NIC NENÍ Méně než tabákový kouř. che ha ha. nebo řeknete, že zvýšení o 20 nebo dokonce 30 kg nezasahuje nádoby? nezatěžuje srdce, nevede k rozvoji diabetu u vás a nenarozeného dítěte. Ne, každý chápe, že je to zhora vice, ale z nějakého důvodu s ním jednají tak blahosklonně! No, jsi jako těhotná žena, myslíš si, že jsi pohlbil hamburger nebo hranolky, myslíš si, že jsi vypil litr Pepsi, myslíš si, že držíš v domě bary nebo nějaký jiný odpad, že jsi vypil sklenku vína nebo piva, je to dobrá věc pro organizaci, ale potřebuješ trochu zzzyzzy,.

Ale pokud jste kouřili cigaretu, pak LLCOO. STVOŘENÍ. Dítě bude moron. Například ke zdi atd. Atd.

Často, když čtu takové výkřiky, jsem si stoprocentně jistý, že nedávno napsali a kdo o tom cítí, že píšou takovou touhu a depresi, že nemohou projít, nemám jiné vysvětlení!

Ve skutečnosti jsem na všechny takové útoky velmi citlivý. Vysvětlím proč. Měla jsem přítelkyni, která otěhotněla v 18 letech, bylo to na konci 90. let. Pak neexistovala žádná Ineta, kde se nikdo nevykopával a nehledal stejné, zkrátka pak všichni posvátně věřili svým lékařům. Její laskavý gynekolog na všechny zážitky odpověděl jasně a tvrdě. "Budete kouřit, porodíte zrůdu"

Sečteno a podtrženo: Nemohl jsem skončit, protože ze strachu jsem měl potrat ve 4. měsíci, diagnóza byla bezdětná. Je třeba říci, že těhotenství dívky probíhalo normálně a šance na porod normálního a zdravého dítěte byla obrovská!

Nyní, stejně jako já 35, je vdaná a marně se pokouší otěhotnět a zároveň na mě hledí se slzami, která kouřila 2 těhotenství a porodila zdravé děti

Takže, má drahá „ořechy“ (nevím, jak tomu říkat další), než začnete řvát, přemýšlejte, kam se na to neptáte! Jste si jisti, že se svým výkřikem budete mít prospěch, protože s největší pravděpodobností vám bude ublíženo, což znamená, že jste 100krát horší než cigareta!

Než rozptýlíte slova jako „kouření spodiny“, přemýšlejte o tom, co jste udělali pro své nenarozené dítě? Přečtěte si o složení vzduchu (to platí zejména pro muskovity), přečtěte si o tom, co jíte se zeleninou a ovocem zakoupeným na moskevských trzích, co vaše krev dostane po lahvi Pepsi, která část mozku vašeho dítěte zasáhne toto velmi neškodné sklo červeno-suché, a jaký druh hypoxie, jste nekuřák, vytvořte pro své dítě tím, že budete jíst kus koláče každý den! A možná, po tom všem, drž hubu! Protože, pokud jste viděli 2 proužky, neprodali jste svůj byt, neopustili jste Altai, nezačali jste tam hospodařit a jíst výhradně z vlastní zahrady a mléko své vlastní krávy, ale maso získávejte pouze lovem a dalšími produkty sběru! Pokud v očekávání svých úžasných drobků, pro které jste „připraveni na všechno“, stojíte nečinně v dopravních zácpách na cestě do nákupního centra, ve kterém si kupujete skvělé věci. a zároveň dýchat výfukem 3 hodiny denně a poté v nákupním centru, kde tisíce lidí v okolí dýchají bakterie. Jdete na veřejné záchody, najíst se tam rychlé občerstvení a pít s fantastickým zážitkem. atd. atd. pak, drazí, nejste o nic lepší než kuřáci. A všechna slova, například „CREW“, mohou bezpečně mluvit před zrcadlem!

A víte, že nejdůležitější věc! Nic není zdraví škodlivější než Malice! A navzdory všemu hněvu se bumerangy bohužel vracejí k vašemu potomstvu! To není vědecky prokázané, ale pravda! A také poškození plodu tabákovým kouřem! “

Články O Neplodnosti