Hlavní Zdraví

Jaké látky v těle chybí, pokud chcete brambory?

Ne smažené, ne šťouchané máslem, protože je to docela pochopitelné rozmazlování, které každý, kdo chce jíst z času na čas, chce jíst. Ale je to jen mladý brambor v jeho saku nebo pečený, který tě v ten den zbláznil.

Pro posílení srdečního svalu se doporučují plástové brambory nebo pečené brambory, protože při této přípravě tělo dostává hodně stopového prvku draslíku nezbytného pro normální fungování srdce.

Pokud chcete jen takový brambor, můžete předpokládat, že tělo intuitivně cítí nedostatek draslíku.

Proč chcete syrové brambory? Syrové brambory jsou dobré pro posílení imunity a léčí žaludeční vředy.

Ahoj milí čtenáři. Dnes budeme mluvit o milovaném mnoha, téměř hlavním druhu jídla pro Slovany. Brambory - kořenová plodina ze solanaceous rodiny - přišel do Ruska z Jižní Ameriky za vlády Petra I. Kořenová plodina zakořenila dobře v severních šířkách, nazvaný “druhý chléb”, protože brambory nejsou horší než obilí v kaloriích (obsahuje velké množství škrobu).
Tento výživný produkt však díky svému chemickému složení získal uznání v tradiční medicíně. Bramborová šťáva působí jako protizánětlivá vlastnost, normalizuje metabolismus, čistí střeva od toxinů a radionuklidů. Bramborová šťáva léčí nemoci žaludku, slinivky břišní a střeva (pálení žáhy, vředy, gastritida, pankreatitida).
Abychom však tento produkt řádně používali a přitom si zachovali prospěšné látky, stojí za to se seznámit s jeho léčivými vlastnostmi a kontraindikacemi..

Bramborové vitamíny a minerály

Hlíza brambor je 76,3% vody a 23,7% sušiny, která zahrnuje následující sloučeniny:

 • škrobu (17-18%);
 • aminokyseliny (1 až 2%);
 • minerální sloučeniny (1%);
 • cukerné skupiny (1,5%): glukóza (65% veškerého cukru), sacharóza (30%) a fruktóza (5%);
 • vlákno (1%);
 • tuky (0,1%);
 • pektin (0,6%);
 • ostatní organické sloučeniny (1,6%).

Bramborové kořeny obsahují tyto vitamíny:

 • cholin (B4);
 • kyselina askorbová (C);
 • niacin nebo kyselina nikotinová (B3);
 • riboflavin (B2);
 • pyridoxin (B6);
 • thiamin (B1);
 • folacin nebo kyselina listová (B9);
 • fylochinon (C).

Většina (na 100 g brambor) v hlízách obsahuje vitamin C - 11 mg. Vitaminy skupiny B (B3 vedou k 1,1 mg v bramborách) se podílejí na procesech látkové výměny a na produkci enzymů, ovlivňují mozkovou aktivitu, oběhový a trávicí systém. Vitaminy B působí na buněčné úrovni a pomáhají uvolňovat energii z potravin. Jedná se o důležité vitaminy, které se podílejí na biosyntéze těla..

Stopové prvky brambor

V hlízách brambor jsou také stopové prvky:

Draslík je vedoucí látkou - 426 mg na 100 g produktu. Draslík udržuje poměr kyseliny a báze v těle (pH): udržuje neutrální indikátor rovnováhy kyseliny a zásady, při kterém mohou v organismu běžně probíhat všechny procesy biosyntézy. Kromě toho má prvek pozitivní účinek na svalové kontrakce (časté svalové křeče svědčí o nedostatku draslíku), normalizují vodní rovnováhu a udržují normální koncentraci všech krevních částic.
Fosfor (59 mg na 100 g produktu) je součástí nukleových kyselin a enzymů, ovlivňuje vývoj kostí a integritu zubních sklovin.
Hořčík (22 mg na 100 g produktu) se podílí na uvolňování energie, podporuje normální fungování srdečních svalů, krevních cév, střev, nervového systému. Hořčík odstraňuje cholesterol z těla.
Vápník (11 mg na 100 g produktu) se podílí na procesu koagulace, ovlivňuje vývoj a růst kostí a zubů.


Během tepelného zpracování (vaření) hlízy brambor ztratí většinu vitamínů. Proto je výhodnější jíst syrové brambory. Syrové bramborové hlízy jsou však docela těžké jídlo, zejména u chronických onemocnění žaludku. Šťáva se tráví mnohem rychleji a dobře se vstřebává střevními stěnami, aniž by ztratila stopové prvky a vitamíny..
Kvalita hlíz ovlivňuje podmínky skladování a pěstování, rozmanitost, zralost a způsob přípravy kořenových plodin. Při dlouhém vystavení světlu se kořenová plodina zbarví zeleně, což znamená akumulaci toxinů a jedů v ní.

Bramborová šťáva je známá rychlá léčba pálení žáhy. Hlavní látka bramborových hlíz - škrob - má protizánětlivé a ochranné vlastnosti, obaluje sliznici a draslík obnovuje normální pH žaludeční šťávy. Hořčík má antispasmodický účinek, to znamená, že snižuje a normalizuje aktivitu hladkých svalů stěn žaludku a krevních cév, zmírňuje křeče.

Bramborová šťáva je užitečná při prevenci žaludečních chorob: normalizuje vysokou hladinu kyseliny při trávení potravy, to znamená, že eliminuje příčinu pálení žáhy, jejíž časté útoky jsou hlavním signálem možného. Doporučuje se také pít bramborový nápoj denně s žaludečním vředem: zmírňuje příznaky a zlepšuje stav a je také schopen nemoc zcela vyléčit.
Bramborový nápoj se používá pro pankreatitidu a cholecystitidu. Pankreatitida je spojena s narušením normálního fungování slinivky břišní v důsledku zranění a poranění břišní dutiny, nesprávného životního stylu (alkohol, kouření, poruchy příjmu potravy), nemocí oběhového systému, metabolických poruch a dědičné predispozice.

Pokud je pankreatitida ignorována a předčasná léčba, mohou komplikace vést k rozvoji cholecystitidy - zánětu žlučníku. Hořčík, draslík, sodík, niacin, riboflavin a kyselina listová přispívají k normalizaci metabolismu, produkci enzymů, syntéze aminokyselin a odstranění prvních známek pankreatitidy, normalizaci práce žaludku a slinivky břišní.
Práce svalů srdce a krevních cév se zlepšuje, složení krve a krevní oběh se normalizují působením železa, vápníku, hořčíku a draslíku v kořenové plodině bramboru. Vitamin K také přispívá k syntéze bílkovin a zajišťuje koagulaci - koagulaci krve.
Pleťové vody a obklady s bramborovou šťávou mohou vyléčit rány, praskliny, zmírnit svědění, podráždění a zlepšit stav epidermis. Účinné jsou bramborové obklady, klystýry, čípky na hemoroidy. Škrob obalí sliznici a vitamín C posiluje krevní cévy a snižuje krvácení..

Jak vyrobit bramborovou šťávu

Nejjednodušší způsob, jak si dát drink, je tření kořenové plodiny na struhadlo a vymačkání skrz sýr.
Chcete-li připravit šťávu, musíte vyzvednout mladé hlízy, bez zelených skvrn a naklíčených klíčků. Na sklenici nápoje postačí 3-4 středně brambory. Musí být důkladně umyté, kartáčované a nasekané bez loupání na jemném struhadle. Výsledná kaše pak zabalte do dvouvrstvé tenké tkaniny a šťávu vytlačte do nádoby. Nyní může být opilý a použit pro obklady a pleťové vody po dobu 10 minut.

Odšťavňovač výrazně usnadní proces přípravy nápoje. Pokud máte pochybnosti o kvalitě a věku kořenové plodiny (hluboké oči, pružnost a velká velikost hlíz), lze ji oloupat. Odrůdy červené brambory jsou dobré k pití..

Jak brát bramborovou šťávu

Měli byste vědět, jak si vzít bramborový nápoj, v jakých dávkách a za co, aby nedošlo k poškození těla.
Doporučuje se pít čerstvě připravený nápoj na lačný žaludek nejméně půl hodiny před jídlem: šťáva se rychle stráví a účinné látky se rychleji vstřebají do střeva a vstoupí do krevního řečiště. Chcete-li zlepšit chuť, můžete přidat citron, mrkev, dýňová nebo celerová šťáva, med, skořice.
Bramborový džus zkoroduje zubní sklovinu, takže po jejím užití je třeba opláchnout ústa a zuby. Šťávu můžete také pít slámkou na koktejly, zejména u pacientů s citlivými a problémovými zuby..
Dávky pro udržení zdraví při nemocech:

 • s dvanáctidenním vředem a 12 dvanácterníku se doporučuje pít 50 ml bramborové šťávy po dobu 20 dnů - 3krát denně po dobu 1,5 hodiny před jídlem;
 • s gastritidou a cholecystitidou vypijte 100 ml denně (například před snídaní) po dobu 10 dnů, po 10 dnech přestávky lze kurz opakovat;
 • s pankreatitidou pijte šťávu po dobu 10 dnů, 200 ml jednou denně 2 hodiny před jídlem.

Bramborové kontraindikace

Bramborová šťáva má jak příznivé vlastnosti, tak kontraindikace. Například se doporučuje pít bramborovou šťávu pro gastritidu s vysokou kyselostí. Nápoj je však v případě nedostatečných hladin žaludeční kyseliny zcela kontraindikován.
Přes prvky a látky, které jsou důležité pro organismus v kořenové plodině, může mít nápoj opačný, jedovatý účinek. Klíčící a nazelenalé hlízy jsou nasyceny solaninem - toxickou, toxickou chemickou sloučeninou, která může způsobit zvracení, bolesti žaludku, zažívací potíže, bolesti hlavy, dezorientaci, horečku. Ze stejného důvodu nemůžete šťávu vymačkat předem a skladovat ji po nějakou dobu i v lednici.
Bramborová strava je kontraindikována:

 • s prodlouženou gastritidou s nízkou kyselostí;
 • s akutními záchvaty pankreatitidy;
 • s trávením (nevolnost, zvracení, průjem, plynatost);
 • s (pouze lékař by si měl vybrat stravu);
 • s alergiemi a individuální nesnášenlivostí na brambory a jiné rostliny čeledi nočních.

Bramborová šťáva je lék, proto by měl být podáván dávkově a v určitou dobu, při dodržení rostlinné stravy a správného způsobu života, s vyloučením použití alkoholu a tabáku. Pouze v tomto případě vám bramborová šťáva pomůže zbavit se žaludečních problémů a zlepšit pohodu..

Brambory jsou téměř hlavním produktem ve stravě mnoha lidí, takže všechny druhy jídel z ní nejsou neobvyklé. Je daleko od mysli každého, kdo jíst syrové brambory, ale v některých případech to bude rozumné rozhodnutí. Je možné konzumovat brambory v této podobě a to, zda to přinese nějaké výhody pro vaše tělo - přečtěte si dále.

Je možné jíst syrové brambory

Ve své syrové podobě je brambor nízkokalorický produkt, protože 100 g představuje pouze 76,7 kcal. Současně, dokonce s takovým obsahem kalorií, obsahuje mnoho živin, mezi nimiž lze rozlišovat vitaminy B, draslík, vápník, fosfor, sodík, molybden, a mnoho dalších důležitých mikro a makro prvků, které mají příznivý účinek na naše tělo.

Pro dospělé

Nedostatek určitých látek v těle může způsobit, že dospělý vyzkouší nový produkt nebo sníží již známé, ale velmi neobvyklým způsobem. To platí také pro syrové brambory, které, i když můžete jíst, ale měli byste dodržovat určitá pravidla, nejprve zjistili, zda je tělo skutečně potřebuje, nebo je můžete nahradit jinými produkty..
Mezi hlavní doporučení pro použití patří:

 • nemůžete jíst brambory, na jejichž povrchu jsou naklíčené výhonky;
 • hlíza se zelenou kůží nebo velmi starý vzorek není pro tyto účely vhodný;
 • při loupání brambor musí být odstraněna všechna pochybná místa (drcená nebo černěná);
 • před použitím musí být produkt dobře omyt.
Kromě toho se s takovými potravinami příliš nepřenášejte, abyste nezpůsobili zvýšenou tvorbu plynů, těžkost v žaludku nebo otravu.

Důležité! Zelené brambory obsahují velké množství toxické látky zvané „solanin“ a její použití v potravinách může dobře skončit na nemocničním oddělení.

Pro děti

U dětí se často touží žvýkat syrové brambory. Samozřejmě je lepší nedat to velmi malým členům rodiny, ale teenageři si mohou vybrat několik kusů. Jako surovou alternativu mohou být arašídům nabídnuta jiná syrová zelenina nebo ovoce (např. Nebo)..
Pokud se stále rozhodnete dát dětským syrovým bramborám, budete muset dodržovat všechna výše uvedená doporučení a nezneužívat zeleninu (malý kus bude stačit pro malé tělo). Obecně je lepší myslet opatrně: bude brambor pro dítě užitečný a dá se mu vůbec dát.

Jak je to užitečné?

Spory o užitečnosti brambor probíhají od nepaměti a pokaždé existují lidé, kteří hovoří současně o jeho nebezpečí a výhodách.

Hlavními složkami brambor jsou škrob, vláknina a každá z nich má svůj vlastní specifický účinek na lidské tělo.

Kromě nich existuje také mnoho vitamínů, které hrají významnou roli při jeho posilování. Jejich přítomnost do značné míry vysvětluje vysoké výhody brambor pro tělo, vyjádřené v:

 • eliminace zvýšené únavy a nervozity;
 • zvýšení imunitních sil těla (toho bylo do značné míry dosaženo díky velkému množství vitamínu C);
 • stabilizace metabolických procesů;
 • úspěšné léčení zácpy a odstranění otoku;
 • prevence rozvoje zánětlivých procesů a jejich rychlé eliminace;
 • prevence rozvoje aterosklerózy a srdečních onemocnění;
 • prevence vypadávání vlasů, předčasného stárnutí kůže, akné;
 • regenerační akce pro dislokace a výrony.

Syrové brambory jsou navíc dobrým zdrojem tak hodnotné složky, jako je vitamin A, ale zároveň obsahují velkou koncentraci draslíku, což je velmi důležité pro posílení kosterního systému. Z tohoto hlediska nemá smysl se obávat, zda je škodlivé jíst syrové brambory, ale nezapomenout na vliv jeho složek na jiné orgány a systémy našeho těla.

Možné poškození a kontraindikace

Spolu s mnoha užitečnými vlastnostmi nelze při jídle syrových brambor opomenout některé negativní body. Konzumované zelené hlízy tedy mohou vést k otravě s výše uvedeným solaninem a pak místo prospěchu obdržíte následující nepříjemné příznaky:

 • bolest břicha;
 • nevolnost
 • závrať;
 • zvýšená tělesná teplota (méně časté než jiné příznaky otravy).

Věděl jsi? Brambor je první zelenina, kterou lidé ve vesmíru pěstovali. Stalo se to v roce 1995 za účasti astronautů NASA..

Kromě toho stojí za zvážení některé z funkcí vašeho těla, protože syrové brambory mohou nepříznivě ovlivnit vaše zdraví. Jedná se tedy o zcela nevhodný produkt pro lidi trpící:

 • těžké formy diabetu (i když s malými projevy je lepší to riskovat);
 • gastrointestinální nemoci během jejich exacerbace;
 • gastritida s nízkou kyselostí;
 • individuální nesnášenlivost jednotlivých složek (lze pozorovat všechny příznaky otravy).

Tato sada negativních charakteristik syrových brambor je dostatečná k tomu, aby pochopila, proč je nemůžete jíst, ale pokud chcete experimentovat, alespoň se ujistěte, že vaše zdraví je v dobrém stavu.

Syrové brambory - aplikace

Kupodivu, ale i takový jednoduchý produkt, jako jsou brambory, může být užitečný nejen pro gastronomické účely. Od pradávna se používá k léčbě nejrůznějších nemocí, od kožních problémů až po odstranění helmintické invaze..

Důležité! Aby se minimalizovala koncentrace solaninu v bramborech, je nutné po odběru odstranit v suterénu nebo v jiné tmavé a chladné místnosti.

Pro pálení žáhy

Při řešení tohoto problému pomohou nejen samotné brambory, ale i šťáva z ní získaná. Chcete-li vytvořit zdravý nápoj, musíte udělat následující:

 1. Umyjte a oloupejte tři malé brambory, odstraňte z nich všechny „oči“.
 2. Roštová zelenina na jemném struhadle.
 3. Vytlačte šťávu z kaše (pomocí gázy).
 4. Nechte ho vyluhovat po dobu tří minut (již).

Hotový nápoj lze konzumovat samostatně nebo v kombinaci s jinými zeleninovými šťávami, které nejen zlepší jeho chuť, ale také do těla přidají prospěšné látky. Vezměte jednu sklenici bramborové šťávy 1,5 hodiny před ranním jídlem a pokračujte v léčbě po dobu 10 dnů.

Pro tvář

Příznivé vlastnosti brambor byly zaznamenány také v kosmetologické sféře, zejména v boji proti nedokonalostem na pokožce obličeje. Chcete-li připravit výživnou přírodní masku, nastrouhejte loupanou zeleninu na struhadlo, výsledný kaše smíchejte s rozšlehaným vejcem a lžičkou medu. Důkladně promíchaná hmota musí být nanesena na obličej a ponechána po dobu 20 minut, poté stačí opláchnout teplou vodou. To pomůže odstranit mastný lesk a vyčistit póry..
Pokud z důvodu širokých pórů vypadá tvář uvolněně, můžete použít jiný recept: dřeň ze surových brambor by měla být smíchána se stejným množstvím soli, medu a teplého mléka. Hotová směs se nanáší na vyčištěnou pokožku po dobu 25 minut, poté se omyje teplou vodou. Na konci procedury můžete posypat obličej studenou vodou.

Z tašek pod očima

Tento problém se zbaví speciální bramborová maska ​​s oční maskou připravená z lžíce syrového strouhaného bramboru a dvou stejných lžic smetany nebo kravského mléka..

Kromě toho by k nim měla být přidána prosévaná mouka, a to v takovém množství, aby látka získala stabilní konzistenci. Připravená maska ​​by měla být nanesena na oční víčka a obličejovou pokožku a po 15 minutách lehnutí opláchněte studenou vodou.

Video: účinná maska ​​z tmavých kruhů pod očima Pokud se pod očima objevují modřiny pod očima, několik desek nasekaného syrového bramboru nanesených na oči po dobu asi 20 minut pomůže odstranit je. Alternativně můžete smíchat surový bramborový kaše s ovesnou kaší v poměru 1: 1. Mléko pomůže těsto dosáhnout požadované konzistence. Stejně jako v předchozím případě se směs nanáší na oblast kolem očí a po 20 minutách se vymývá.

Pro hubnutí

Výhody syrových brambor byly již dlouho zaznamenány v boji proti nadváze. Hlavní požadavek - použitá zelenina musí být vždy čerstvá, s hustou pokožkou a bez klíčků nebo skvrn.
Pro získání rovnoměrného složení se nastrouhané a umyté hlízy strouhají a poté mohou být smíchány s medem nebo vymačkanou šťávou. Druhá možnost se často používá s různými dietami, hlavní věcí je vařit pokaždé novou porci bramborové šťávy. Pijí takový nápoj půl hodiny před snídaní půl sklenice, běh 1-2 týdnů.

Důležité! Pro dosažení maximálních výsledků při hubnutí je lepší kombinovat použití bramborové šťávy se stravou nebo alespoň vyloučit použití sladkostí a moučných výrobků.

Na akné

Správně připravená bramborová maska ​​nejen dobře vyživuje pokožku, ale také pomáhá zbavit se akné, pro které se používá následující receptura:

 1. Syrové brambory oloupané a nakrájené na tenké plátky.
 2. Výsledné plátky jsou rozloženy na problémové oblasti kůže a ponechány po dobu 20 minut, dokud nejsou zcela suché.
 3. Na konci procedury si můžete jednoduše omýt obličej studenou vodou.
Kromě toho existuje další možnost pro přípravu léčivého přípravku: přidejte kaši ze surové mrkve na strouhané brambory, poté se jedna lžička směsi navíc smíchá s malým množstvím vody a lžíce pšeničné mouky (až do zahuštění).

Hotová maska ​​se aplikuje na očištěnou pokožku po dobu 15 minut a poté se omývá studenou vodou. Průběh použití je 1 měsíc, s frekvencí 2krát týdně.

Věděl jsi? Nejdražší odrůdou brambor na světě je La Bonnotte, která roste na francouzském ostrově Noirmoutier. Na 1 kg takové zeleniny žádají asi 500 eur a ročně se nesbírá více než 100 tun hlíz.

Jak vidíte, syrové brambory mají opravdu mnoho užitečných vlastností, ale abyste z nich odstranili pouze přínosy a eliminovali možné vedlejší účinky, musíte přísně dodržovat pravidla pro přípravu léčivých nálevů a masek. V každém případě je důležité naslouchat vašemu tělu - tímto způsobem můžete zabránit rozvoji nežádoucích procesů v něm.

Lékaři již dlouho věděli o blahodárných vlastnostech brambor pro zdraví střev, ale nyní nová studie provedená univerzitami v Göteborgu / Švédsku / a Barceloně / Španělsku / prokázala, že tato zelenina má také příznivý účinek na celý imunitní systém těla. Biologové zaznamenali 15 procentní snížení počtu bílých krvinek v bílých krvinek a lymfocytů u prasat, kterým bylo podáno velké množství surového bramborového škrobu, a produkce tohoto typu buněk je spojena se zánětem nebo tvorbou specifického onemocnění..
Nemůžeme jíst syrové brambory, ale existuje mnoho potravin, které obsahují perzistentní škrob, jako jsou vařené brambory, fazole, zrna, zelené banány a obiloviny. Přibližně 10% škrobu, který vstupuje do žaludku, je perzistentní - nestráví se v tenkém střevě a je absorbováno v tlustém střevě. Podle odborníků je nejlepší pravidelně konzumovat brambory ve formě salátu - to zajistí efektivní práci nejen střev, ale také ochrání ostatní orgány před různými druhy poruch a vystavením zánětlivým látkám.

V bramborách převládají alkalické prvky, díky kterým je schopen normalizovat acidobazickou rovnováhu v těle. Proto je čerstvá bramborová šťáva účinnou léčbou gastritidy (zánět žaludeční sliznice) s vysokou kyselostí, peptickým vředem žaludku a dvanáctníku..

Bramborová šťáva inhibuje sekreci žaludečních žláz, má analgetický účinek a podporuje zjizvení vředů. Uvolňuje také bolesti hlavy, snižuje krevní tlak, má močopudný a projímavý účinek a dává přednost červené bramborové šťávě. Tyto brambory je třeba otřít spolu se slupkou.

V případě peptického vředu pijí 0,5 - 1,0 sklenice šťávy 4krát denně 30-40 minut před jídlem (poslední příjem - před spaním) po dobu 20 dnů, přičemž dodržují vhodnou stravu.

S gastritidou, zácpou, přetrvávajícími bolestmi hlavy - půl sklenky 2-3krát denně. Šťáva z čerstvé bramborové hlízy zvyšuje sekreci pankreatu a má účinek snižující cukr. V tomto ohledu se doporučuje pro cukrovku. Dávkování je stejné jako u gastritidy.

Brambory obsahují až 2% bílkovin s vysokou biologickou hodnotou. Jíst jen jeden brambor, člověk může žít dlouho, kvůli bohatému chemickému složení této zeleniny.

Brambory se také používají jako externí lék. Čerstvě kaše se používá k léčbě popálenin a trofických vředů, akutní dermatitidy, ekzémů, pustulárních kožních lézí. Syrové brambory obsahují snadno stravitelné cukry, které se po vaření převedou na škrob. Je třeba si uvědomit, že v bramborách, zejména v naklíčených a zelených hlízách, se vytváří toxická látka nazývaná solanin, jejíž nepříznivý účinek na lidské tělo se zvláště zvýší, pokud se současně vaří brambory a maso. V tomto případě může dojít k nadměrnému buzení středisek kontrolujících genitálie. Takže pro lidi s pohlavními poruchami, kteří jsou náchylní k sexuálnímu vzrušení a trpící sexuálně přenosnými nemocemi, je lepší takové pokrmy odmítnout.

Naproti tomu syrové brambory a jejich šťáva jsou velmi zdravé. Obsahuje ve velkém množství látky, jako je draslík, síra, fosfor a chlor, takže se úspěšně používá k odstraňování stárnutí kůže. Všechny stopové prvky jsou užitečné pouze v organické, přírodní formě. Při vaření se proměňují v anorganické prvky a v této podobě nemůžu být tělem vůbec pohlceny nebo mají jen velmi malou hodnotu.

Předpokládá se, že brambory, na rozdíl od jiné zeleniny, nemohou být konzumovány syrové. Čerstvé syrové brambory pěstované bez použití chemických hnojiv jsou chutné i zdravé. Obzvláště velký přínos lze získat kombinací bramborových a mrkvových šťáv.

Syrová bramborová šťáva je skvělým čisticím prostředkem. Při poruchách trávení a nervových onemocněních se používá směs šťávy z brambor, mrkve a celeru. U sciatiky a strumy se doporučuje každodenní použití 0,5 l šťávové směsi mrkvové, řepné a okurkové šťávy s úplným vyloučením masných a rybích pokrmů ze stravy.

Šťáva má protizánětlivé, hojivé rány, diuretické a antispasmodické vlastnosti, normalizuje metabolismus vody, podporuje normální fungování srdce. Užitečné pro děložní myomy, gastritidu s vysokou kyselostí, zácpu, diabetes mellitus, bolesti hlavy, žaludeční vředy, doprovázené zvýšenou sekrecí žaludeční šťávy a duodena.


V minulých staletích se syrová bramborová šťáva opila pro prodloužení vlasů a posílení zubů.
Protein hlíz brambor, tuberin, má nejvyšší biologickou hodnotu ze všech známých rostlinných proteinů. Ve své podstatě je blízký lidskému proteinu, a proto je zcela absorbován. Má největší podobnost ve složení aminokyselin s lidským mlékem, pokud jde o obsah histidinu a lysinu, které zajišťují růst kostry, překonává mateřské mléko.

Zvláštní hodnotou bramborového proteinu je aminokyselina lysin, která se v jiných rostlinných potravinách téměř nenachází. Pokud vezmeme užitečnost vaječného bílku na 100%, užitečnost brambor bude 85%, pšenice 64%. Množství lysinu v hlízě je 123% jeho množství ve vaječném bílku. 10 g bramborového proteinu se tak nahradí 7 g zvířete. Denní spotřeba 100 g brambor o 30% poskytuje lidskému tělu bílkoviny a esenciální aminokyseliny.

Je třeba si uvědomit, že bramborová bílkovina se nachází hlavně pod kůží hlíz.
Jedinečnost brambor jako léčivé rostliny a nepostradatelného potravinářského produktu spočívá v tom, že kombinuje optimální množství vitamínu C a P, což poskytuje tělu nejen nejdůležitější redoxní reakce, ale také prevenci a léčbu mnoha chorob: revmatismu, tuberkulózy, kurděje ulcerativní kolitida, diabetes mellitus atd..

Přítomnost velkého množství draslíku v bramboru (570 mg%). vitamin B1 (thiamin) -0,30 mg% a fosfor-60 mg% činí z brambor nepostradatelný kardiologický nástroj.
Je dobré vědět, že obsah vitamínů v hlízách je zvláště vysoký na podzim i v mladých bramborách. Na jaře je množství vitamínu C 30% původní hodnoty.

Na jaře by brambory měly být konzumovány pouze ve loupané formě, vzhledem k vysokému obsahu solaninu. Ve velkých dávkách způsobuje otravu, v malých dávkách je to užitečné..
Surové hlízy, dobře umyté a jemně loupané, se konzumují od 20 do 30 g denně, postupně se zvyšují na 100 - 150 g jednou nebo dvakrát denně s dnou, revmatismem, osteochondrózou, srdečními chorobami, intoxikací různých původů, anémií, peptický vřed žaludku a 12 vředů dvanáctníku, „hladové“ noční bolesti atd..
Brambory jsou schopny normalizovat acidobazickou rovnováhu těla, trávicí procesy, střevní mikroflóru, vázat žlučové kyseliny atd..
Odstraňování intoxikace a odstraňování dusičnanů a dusitanů, přebytečného cholesterolu, toxických produktů různého původu z těla je zajištěno škrobem, pektinem a vitamínem B6 v bramborách. ““


Brambor je velmi smíšený produkt, pokud jde o živou výživu. Na jedné straně, v tradiční výživě o bramborách, téměř tyto písně tvoří tento druhý chléb a mnohem více. Brambory jsou navíc relativně levné. Vzpomínám si na časy v 90. letech, kdy moje rodina snědla hlavně brambory a těstoviny. Na druhé straně jsou smažené brambory, hranolky, smažené brambory s masem velmi nezdravé.
Je zajímavé, že brambor vytlačil ze stolů Rusů další prvotně ruský produkt - vodnice, i když se vaří, který má velmi mnoho užitečných vlastností. Například velmi čistící tělo.
A co, jestli můžete jíst syrové brambory? Vadim Zeland odpovídá dvěma způsoby. Na jednom místě píše, že stejně jako brambory a syrové cukety to nestojí za to kvůli velkému množství škrobu (ale jak uvidíme později, tento problém lze v zásadě vyřešit). V jiném je vyjádřeno měkčí: pokud se chuť syrových brambor zdá normální, pak můžete jíst, pokud je nepříjemná, pak to za to nestojí. Jak se říká, každý se rozhodne pro sebe.
Na Zelandu se klín nekonvergoval. Stoleshnikov doporučuje jíst brambory se slupkou důkladně opláchnutou vodou.
Nejdříve ale musíte mluvit o hovězím masu. Jedná se o toxickou látku obsaženou v bramborách, kterou rádi vyděsí. Všechno je zde také velmi zajímavé. Ukazuje se, že obsah hovězího masa v bramborách není stálý. U nezralých brambor je velmi velký, ale jak dozrává, snižuje se a ve zralých plodech není obsah hovězího masa konzervovaného vůbec významný. Tvrdí dokonce, že takové malé množství hovězího masa je prospěšné. Na jaře však koncentrace jedu v hlízách opět roste. Skladování brambor až do jara má smysl pouze pro výsadbu. Neexistuje žádný takový brambor. A zelený brambor ležící na slunci je jedovatý.
Pár čísel. Množství konzervovaného hovězího masa méně než 20-30 mg je bezpečné pro zdraví. Už více jedu. 200 mg hrozí při těžké otravě. Jen proto potřebujete jíst kilogram brambor na místě s kůrou. 500 mg - možné fatální.
Během tepelného zpracování se konzervované hovězí maso nerozkládá, i když se během vaření částečně přechází do roztoku, pokud slupkou oloupete, dávka konzervovaného hovězího masa se sníží téměř o dvě.
Jak vidíte, hovězí maso není tak hrozné, jak je namalováno. V dalším příspěvku budou nějaké recepty ze syrových brambor. Mezitím je dalším argumentem ve prospěch brambor výňatek z knihy N. Danikov „Léčení zeleniny a bylin“, který popisuje výhody surových brambor:
"V minulých stolicích pila syrová bramborová šťáva pro prodloužení vlasů a posílení zubů.".
Protein hlíz brambor, tuberin, má nejvyšší biologickou hodnotu ze všech známých rostlinných proteinů. Ve své podstatě je blízký lidskému proteinu, a proto je zcela absorbován. Má největší podobnost ve složení aminokyselin s lidským mlékem, co se týče obsahu histidinu a lysinu, které zajišťují růst a vývoj kostry, překonává mateřské mléko.
Zvláštní hodnotou bramborového proteinu je aminokyselina lysin, která se v jiných rostlinných potravinách téměř nenachází. Pokud vezmeme užitečnost vaječného bílku na 100%, užitečnost brambor bude 85%, pšenice 64%. Množství lysinu v hlízě je 123% jeho množství ve vaječném bílku. 10 g bramborového proteinu se tak nahradí 7 g zvířete. Denní spotřeba 100 g brambor o 30% poskytuje lidskému tělu bílkoviny a esenciální aminokyseliny.
Je třeba si uvědomit, že bramborová bílkovina se nachází hlavně pod kůží hlíz.
Jedinečnost brambor jako léčivé rostliny a nepostradatelného potravinářského produktu spočívá v tom, že kombinuje optimální množství vitamínu C a P, což poskytuje tělu nejen nejdůležitější redoxní reakce, ale také prevenci a léčbu mnoha chorob: revmatismu, tuberkulózy, kurděje ulcerativní kolitida, diabetes mellitus atd..
Přítomnost velkého množství draslíku v bramboru (570 mg%). vitamin B1 (thiamin) -0,30 mg% a fosfor-60 mg% činí z brambor nepostradatelný kardiologický nástroj.
Je dobré vědět, že obsah vitamínů v hlízách je zvláště vysoký na podzim i v mladých bramborách. Na jaře je množství vitamínu C 30% původní hodnoty.
Na jaře by brambory měly být konzumovány pouze ve loupané formě, vzhledem k vysokému obsahu solaninu. Ve velkých dávkách způsobuje otravu, v malých dávkách je to užitečné..
Surové hlízy, dobře umyté a jemně loupané, se konzumují od 20 do 30 g denně, postupně se zvyšují na 100 - 150 g jednou nebo dvakrát denně s dnou, revmatismem, osteochondrózou, srdečními chorobami, intoxikací různých původů, anémií, peptický vřed žaludku a 12 vředů dvanáctníku, „hladové“ noční bolesti atd..
Brambory jsou schopny normalizovat acidobazickou rovnováhu těla, trávicí procesy, střevní mikroflóru, vázat žlučové kyseliny atd..
Odstraňování intoxikace a odstraňování dusičnanů a dusitanů, přebytečného cholesterolu, toxických produktů různého původu z těla je zajištěno obsahem škrobu, pektinu a vitaminu B6 v bramborách. ““
P.S. Můžete také jíst syrový topinambur a sladké brambory.

100 gramů čerstvých brambor obsahuje 20 mg vitamínu C - asi třikrát méně než u zralé pomeranče. Pomeranče se ale k našemu stolu jen zřídka dostávají, a aby se ovoce lépe skladovalo, je na kůře zpracován ethylen, difenyl a parafin. Ale v bramboru ze své zahrady, pěstované bez chemie, neexistují žádné škodlivé sloučeniny.

K pokrytí denního požadavku těla na vitamín C by bylo zapotřebí 400 gramů surového bramboru, v 200 až 300 g draslíku (568 mg draslíku na 100 g kořene). V bramborové buničině je také hořčík, bez něhož se vápník neabsorbuje, a síra, která přispívá k normálnímu růstu vlasů, a vitaminy B (kosmetologové nazývají kosmetické vitamíny), krevní cévy, vitamíny A a E, 14 aminokyselin.

Jedno neštěstí: 70% všech vitamínů a minerálních látek obsažených v bramborách se během tepelného zpracování během vaření rozkládá nebo omývá. Proto stále více naturopatických lékařů doporučuje jíst syrové brambory.

Jaké druhy brambor můžete jíst syrové

Syrové brambory mají stejnou lehkou ořechovou chuť jako artyčoky Jeruzaléma. Chuť brambor závisí na odrůdě. Některé odrůdy jsou šťavnatější, dokonce i mírně sladké, jiné jsou sušší a sytější. Nejužitečnější jsou hlízy se žlutou kůrou: mají hodně karotenu.

Musíte si vybrat brambor, který se vám nejvíce líbí. Pokud je hlíza alespoň mírně hořká, nemůžete ji sníst: hořkost dává solanine, což může způsobit otravu jídlem.


Odrůdy se žlutou kůrou se lépe hodí pro stravu v syrovém jídle.

Brambory jsou velmi zdravé a bohaté na vitamíny od června do prosince. Mladé hlízy v červnu a červenci jsou zvláště chutné a šťavnaté, ale mohou být konzumovány pouze tehdy, pokud je jisté, že mladé brambory nejsou přesyceny minerálními hnojivy a jinými chemikáliemi..

Nejvyšší koncentrace vitamínů a minerálů je pod kůží, takže před Novým rokem můžete jíst syrové brambory neloupané (samozřejmě mluvíme o kořenových plodinách pěstovaných v ekologicky čistých podmínkách). Hlízy jsou důkladně omyty kartáčem, aby byla zajištěna větší bezpečnost - opaření.

Od ledna se obsah vitamínu v bramborách snižuje a solanin se hromadí pod kůží. Proto se od ledna do března brambory loupají a zelené, vadné nebo naklíčené hlízy (i se zlomenými klíčky) nejsou vhodné pro potraviny.

Syrové brambory pro léčbu nemocí

Nedostatek užitečných látek v těle často způsobuje vážné choroby. Doplněním vitamínů a minerálů můžete zlepšit své zdraví a posílit imunitní systém. Ve složení syrových brambor jsou tyto látky a sloučeniny ve snadno stravitelné formě..

Ošetření bramborovou šťávou je velmi efektivní, ale velmi nepohodlné, protože šťávu musíte pít do 10-15 minut po lisování. Obvykle byste to měli brát 3krát denně, ale pracovní člověk je nucen přeskočit oběd (a někdy ráno) příjem, kvůli kterému se léčba stává neúčinnou.

Existuje jednoduchý způsob, jak vyjít ven: místo šťávy můžete jíst kaše ze syrových brambor. Syrové brambory nasekané mixérem nebo struhadlom mají oproti šťávě ještě několik výhod:

 • vitamíny se ukládají v strouhaných bramborách déle než ve šťávě, proto je možné si ráno připravit kaši a vzít s sebou do práce;
 • bramborová kaše, na rozdíl od šťávy, je bohatá na vlákninu, která pomáhá odstraňovat toxiny ze střev (tradiční léčitelé ji dokonce nazývají „koštětem“, aby bylo možné vyčistit střevní stěny);
 • syrové brambory snižují chuť k jídlu a mohou nahradit hlavní chod (pro ty, kteří chtějí zhubnout).

Jedna porce šťávy se nahradí 70 - 100 g strouhaných brambor. Je lepší brousit zeleninu na plastovém struhadle, protože kov ničí vitamín C. Aby byla hmota sladší, je do kompozice někdy přidána strouhaná mrkev. Pokud není čas ani příležitost na výrobu kaše, hlízy mohou jíst, nakrájené na plátky (místo šťávy - 1 středně velká hlíza).

Bramborová hmota se konzumuje 1-3krát denně půl hodiny před jídlem (nebo jako hlavní chod k snídani nebo večeři). Je nutné začít s čajovou lžičkou jednou denně, postupně, jak si na to tělo zvykne, zvyšovat porci: syrové brambory oslabují.

 • únava, nervozita, syndrom chronické únavy;
 • oslabená imunita;
 • zácpa
 • otok;
 • metabolické poruchy;
 • pálení žáhy;
 • migréna;
 • zánětlivé procesy, zejména v kloubech;
 • hypertenze;
 • onemocnění gastrointestinálního traktu, s výjimkou gastritidy s nízkou kyselostí;
 • vypadávání vlasů, předčasné stárnutí kůže, akné;
 • periodontální onemocnění a jiná onemocnění dásní;
 • onkologická onemocnění.

Výhody syrových brambor pro onemocnění dásní

U onemocnění parodontu a krvácení z dásní se doporučuje hlodat surové hlízy 5-15 minut 1-2krát denně, nejlépe ráno po čištění zubů, večer - půl hodiny před hygienickým postupem. Brambory žvýkejte důkladně a dlouho, poté plivejte.

Léčba syrové bramborové artritidy

Pro artritidu vyrábějí kaše z jednoho bramboru o hmotnosti 80 - 100 ga nalít sklenici kefíru nebo kyselého mléka. Směs se vypije ráno, 40–60 minut před jídlem, podle schématu:

 • 10 po sobě jdoucích dnů;
 • 10krát každý druhý den;
 • 10krát - za dva dny třetí.

Přestávka mezi kurzy je měsíc. Chcete-li cítit výraznou úlevu, potřebujete 2-3 kurzy.

Využití syrových brambor při rakovině

Rakouský naturopatický lékař Rudolf Breus poznamenal, že použití bramborové šťávy a kaše z strouhaných hlíz dává pacientům s rakovinou sílu a dokonce zastavuje vývoj nádorů v raných stádiích..

Dr. Boris Uvaidov, bývalý lékař olympijského týmu SSSR, ve své knize Victory Over Cancer doporučuje, aby pacienti s rakovinou jedli salát ze 100 g strouhaných brambor a 100 g jablek po dobu 3 měsíců ráno a večer.

Syrové brambory během těhotenství

Brambory obsahují kyselinu listovou, která je nezbytná pro plod. Pokud nezpracovaná zelenina nezpůsobuje trávení, může těhotné ženy denně jíst 50–100 g břečky (nejlépe půl hodiny před snídaní)..

Syrové brambory ve vegetariánské stravě

Věčným problémem vegetariánů je nedostatek bílkovin v rostlinných potravinách. Syrové brambory obsahují bílkovinu tuberinu, která obsahuje esenciální kyselinu - lysin, která je v rostlinných potravinách velmi vzácná. Nedostatek lysinu v těle přispívá ke snížení imunity, výskytu syndromu chronické únavy, anémie, krvácení cév oční bulvy.

Lysin je nutný pro regeneraci tkání, syntézu hormonů. Syrové brambory jsou v obsahu této aminokyseliny pouze o něco nižší než žloutek..

Je možné jíst syrové brambory pro děti

Dokonce i velmi malé děti rádi žvýkají čerstvě loupané brambory. Děti ještě nezískaly „dospělé“ špatné návyky a nezapomněly, jak naslouchat potřebám těla. Pokud dítě miluje syrové brambory, znamená to, že mu chybí některé užitečné látky, které jsou v této kořenové plodině.

Neměli byste však běžet do lékárny v panice a kupovat multivitaminy. Je lepší přidat do dětské stravy další zeleninu a ujistit se, že dítě nejí příliš mnoho syrových brambor a hlízy jsou čerstvé, důkladně omyté a neobsahují solanin..


V malém množství mohou děti jíst syrové brambory

Kontraindikace používání syrových brambor

Syrové brambory nemůžete jíst s:

 • těžké formy diabetu;
 • exacerbace gastrointestinálních chorob;
 • gastritida s nízkou kyselostí.

Někteří lidé si po vyzkoušení bramborového kaše stěžují na zažívací potíže nebo jiné nepříjemné příznaky. V takových případech je poškození syrových brambor vysvětleno buď použitím velkého množství pesticidů a minerálních hnojiv při pěstování, nebo individuálními vlastnostmi těla.

Syrové brambory nejsou všelékem, ale dobrým doplňkem vitamínu. Konzultujte s lékařem, jak léčit vážné onemocnění..

Jak zjistit, co tělo postrádá

Každý zná příběhy o šílených chutích těhotných žen: křída, okurky s medem, jahody ve tři ráno, a to není limit. Ale i když není těhotná, pravidelně se vyskytuje pocit, že pokud nejíte něco konkrétního, ztratíte svou mysl. Dnes si vysvětlíme, proč tělo tak naléhavě vyžaduje určitá jídla!

Zdálo by se, že něco chci - jít a jíst, ale je tu problém. Obvykle vychází z něčeho škodlivého a vysoce kalorického, ale chceme se udržet ve formě. Ve skutečnosti, i když opravdu chcete sladkosti, vaše tělo nevyžaduje čokoládu, ale látky, které obsahuje. Jsou však také v jiných, užitečnějších produktech..

Řešení je nalezeno, zbývá jen pochopit, co tělo skutečně vyžaduje!

Chci čokoládu

Nestačí: hořčík.
Co jíst: ořechy, semena, ovoce, luštěniny a luštěniny.

Chci: chléb

Nestačí: dusík.
Co jíst: potraviny s vysokým obsahem bílkovin (ryby, maso, ořechy).

Chci: sladké (koláče, koláče)

Nedostatek: glukóza.
Co jíst: med, sladká zelenina, bobule a ovoce.

Chci: mastné (smažené brambory, salát s majonézou)

Nedostatek: vápník.
Co jíst: brokolice, luštěniny a luštěniny, sýr, sezamová semínka.

Chci: smetanový sýr

Nedostatek: vápník a fosfor.
Co jíst: brokolice, mléko, tvaroh.

Chci: uzené maso

Nedostatek: cholesterol.
Co jíst: avokádo, červené ryby, ořechy, olivy.

Chci: solené (hranolky, ořechy)

Nedostatek: chloridy, sodík a vápník.
Co jíst: ryby, sýry, luštěniny, domácí popcorn.

Pro zábavu proveďte experiment. Pokud chcete čokoládu, jíst ovoce, ořechy a počkat půl hodiny. Pokud je to stejně nesnesitelné, snězte pár kousků hořké čokolády. Někdy naše tělo prostě chce báječný.

Sledujte naše novinky na sociálních sítích: Chci na Facebooku, Vkontakte a Instagramu

Jak zjistit, co tělo postrádá - FOTKY

Každý zná příběhy o šílených chutích těhotných žen: křída, okurky s medem, jahody ve tři ráno, a to není limit. Ale i když není těhotná, pravidelně se vyskytuje pocit, že pokud nejíte něco konkrétního, ztratíte svou mysl.

Dnes si vysvětlíme, proč tělo tak naléhavě vyžaduje určitá jídla!

Zdálo by se, že něco chci - jít a jíst, ale je tu problém. Obvykle vychází z něčeho škodlivého a vysoce kalorického, ale chceme se udržet ve formě. Ve skutečnosti, i když opravdu chcete sladkosti, vaše tělo nevyžaduje čokoládu, ale látky, které obsahuje. Jsou však také v jiných, užitečnějších produktech..

Řešení je nalezeno, zbývá jen pochopit, co tělo skutečně vyžaduje!

Chci čokoládu

Nestačí: hořčík.
Co jíst: ořechy, semena, ovoce, luštěniny a luštěniny.

Chci: chléb

Nestačí: dusík.
Co jíst: potraviny s vysokým obsahem bílkovin (ryby, maso, ořechy).

Chci: sladké (koláče, koláče)

Nedostatek: glukóza.
Co jíst: med, sladká zelenina, bobule a ovoce.

Chci: mastné (smažené brambory, salát s majonézou)

Nedostatek: vápník.
Co jíst: brokolice, luštěniny a luštěniny, sýr, sezamová semínka.

Chci: smetanový sýr

Nedostatek: vápník a fosfor.
Co jíst: brokolice, mléko, tvaroh.

Chci: uzené maso

Nedostatek: cholesterol.
Co jíst: avokádo, červené ryby, ořechy, olivy.

Chci: solené (hranolky, ořechy)

Nedostatek: chloridy, sodík a vápník.
Co jíst: ryby, sýry, luštěniny, domácí popcorn.

Pro zábavu proveďte experiment. Pokud chcete čokoládu, jíst ovoce, ořechy a počkat půl hodiny. Někdy naše tělo prostě chce báječný.

Co v těle chybí?

Ukazuje se, že naše nutriční touhy jsou přímo závislé na koktejlu stopových prvků přítomných nebo chybějících v organismu! Abychom pomohli zhubnout a jen lidem, kteří se zajímají o stav svého těla, provádíme přepis různých „tužeb“..

Chci sladkosti - nedostatek hořčíku. pikolinát chromitý

Chci sledě - nedostatek správných tuků (v sleďech a dalších mořských mastných rybách je mnoho užitečných Omega 6)

Chci chléb - opět není dost tuku (tělo ví, že jste na chléb něco obvykle rozmazal - a žízní: nasaďte to !!).

Večer se pije čaj se sušenkami - během dne nedostali správné uhlohydráty (nedostatek vitamínů B atd.)

Chtěl bych sušené meruňky - nedostatek vitamínu A

Chci banány - nedostatek draslíku. Nebo vypijte hodně kávy, tedy nedostatek draslíku.

Chci čokoládu: Nedostatek hořčíku. Obsahuje: nepražené ořechy a semena, ovoce, luštěniny a luštěniny.

Chci chléb: Nedostatek dusíku. Obsahuje: potraviny s vysokým obsahem bílkovin (ryby, maso, ořechy, fazole).

Chci hlodat led: Nedostatek železa. Obsahuje: maso, ryby, drůbež, mořské řasy, zelení, třešně.

Chci sladké:

 • Nedostatek chromu. Obsahuje: brokolici, hrozny, sýr, kuře, telecí játra;
 • Nedostatek uhlíku. Obsahuje čerstvé ovoce;
 • Nedostatek fosforu. Obsahuje: kuře, hovězí maso, játra, drůbež, ryby, vejce, mléčné výrobky, ořechy, luštěniny a luštěniny;
 • Nedostatek síry. Obsahuje: brusinky, křen, kelímkovou zeleninu (zelí, brokolice, květák), kale;
 • Nedostatek tryptofanu (jedna z esenciálních aminokyselin). Obsahuje: sýr, játra, jehněčí maso, rozinky, sladké brambory, špenát.

Chci mastná jídla: Nedostatek vápníku. Obsahuje: brokolici, luštěniny a luštěniny, sýr, sezamová semínka.

Chtěli byste kávu nebo čaj:

 • Nedostatek fosforu. Obsahuje: kuře, hovězí maso, játra, drůbež, ryby, vejce, mléčné výrobky, ořechy, luštěniny a luštěniny;
 • Nedostatek síry. Obsahuje: brusinky, křen, kelímkovou zeleninu (zelí, brokolice, květák), kale;
 • Nedostatek sodíku (soli). Obsahuje: mořská sůl, jablečný ocet (sezóna s tímto salátem);
 • Nedostatek železa. Obsahuje: červené maso, ryby, drůbež, mořské řasy, zelená zelenina, třešně.

Chci spálit jídlo: Nedostatek uhlíku. Obsahuje: Čerstvé ovoce.

Chci sycené nápoje: Nedostatek vápníku. Obsahuje: brokolici, luštěniny a luštěniny, sýr, sezamová semínka.

Chci slanou: Nedostatek chloridů. Obsahuje: nevařené kozí mléko, ryby, nerafinovaná mořská sůl.

Chceš kyselý: Nedostatek hořčíku. Obsahuje: nepražené ořechy a semena, ovoce, luštěniny a luštěniny.

Chcete tekuté jídlo: Nedostatek vody. Pijte 8-10 sklenic vody denně s přídavkem citronové nebo limetkové šťávy.

Chci pevné jídlo: Nedostatek vody. Tělo je tak dehydratované, že již ztratilo schopnost cítit žízeň. Pijte 8-10 sklenic vody denně s přídavkem citronové nebo limetkové šťávy.

Chci studené nápoje: Nedostatek manganu. Obsahuje: vlašské ořechy, mandle, pekanové ořechy, borůvky

Zhor v předvečer kritických dnů:

 • Nedostatek: Zinek. Obsahuje: červené maso (zejména maso vnitřních orgánů), mořské plody, listovou zeleninu, kořenové plodiny.

Obecný neporazitelný hor napadl:

 • Nedostatek křemíku. Obsahuje: ořechy, semena; vyhýbejte se rafinovaným škrobovým jídlům;
 • Nedostatek tryptofanu (jedna z esenciálních aminokyselin). Obsahuje: sýr, játra, jehněčí maso, rozinky, sladké brambory, špenát;
 • Nedostatek tyrosinu (aminokyselina). Obsahuje: vitamínové doplňky s vitaminem C nebo v pomerančovém, zeleném a červeném ovoci a zelenině.

Chuť k jídlu úplně zmizela:

 • Nedostatek vitaminu B1. Obsahuje: ořechy, semena, luštěniny, játra a jiné vnitřní orgány zvířat;
 • Nedostatek vitaminu B2. Obsahuje: tuňák, halibut, hovězí maso, kuře, krůta, vepřové maso, semena, luštěniny a luštěniny;
 • Nedostatek manganu. Obsahuje: vlašské ořechy, mandle, pekanové ořechy, borůvky.

Chtěl bych kouřit:

 • Nedostatek křemíku. Obsahuje: ořechy, semena; vyhýbejte se rafinovaným škrobovým jídlům;
 • Nedostatek tyrosinu (aminokyselina). Obsahuje: vitamínové doplňky s vitaminem C nebo v pomerančovém, zeleném a červeném ovoci a zelenině.

Chci arašídy, arašídové máslo:

 • Touha po kousání arašídů je podle vědců především obyvatelům megacit. Pokud máte vášeň pro arašídy, stejně jako pro luštěniny, znamená to, že vašemu tělu chybí vitaminy B.

Chci banány:

 • Pokud ztratíte hlavu z vůně zralých banánů, potřebujete draslík. Milovníci banánů se zpravidla nacházejí mezi těmi, kteří užívají diuretika nebo kortizonové přípravky, které „jedí“ draslík. Banán obsahuje asi 600 mg draslíku, tj. Čtvrtinu denní potřeby dospělého. Tyto plody jsou však velmi kalorické. Pokud se bojíte přibývání na váze, vyměňte banány za rajčata, bílé fazole nebo fíky.

Chci slaninu:

 • Vášeň pro slaninu a jiné uzené maso obvykle překonává dieters. Omezení potravin obsahujících tuky vede ke snížení hladiny cholesterolu v krvi a uzených potravin - to je právě produkt, ve kterém je nejvíce nasycených tuků. Nechcete omezovat účinek stravy na nic - nepodléhejte pokušení.

Chci meloun:

 • Melouny obsahují hodně draslíku, vápníku, fosforu, hořčíku, stejně jako vitamíny A a C. Lidé se slabým nervovým a kardiovaskulárním systémem mají zvláštní potřebu. Mimochodem, polovina průměrného melounu neobsahuje více než 100 kcal, takže se navíc nemusíte bát navíc.

Chci kyselé ovoce a bobule:

 • Touha po citronech, brusinách atd. Je pozorována během nachlazení, kdy oslabené tělo zažívá zvýšenou potřebu vitamínu C a draselných solí. Závislý na kyselé kyselině a problémech s játry a žlučníkem.

Chci malovat, sádry, země, křída:

 • Touha žvýkat to vše obvykle nastává u kojenců, dospívajících a těhotných žen. Ukazuje na nedostatek vápníku a vitamínu D, ke kterému dochází v období intenzivního růstu u dětí a formování kosterního systému plodu během těhotenství. Přidejte do svého jídelníčku mléčné výrobky, vejce, máslo a ryby - takto můžete věci snadno opravit.

Chci cibuli, česnek, koření a koření:

 • Akutní potřebu koření zpravidla zažívají lidé, kteří mají problémy s dýchacím systémem. Pokud je osoba přitahována česnekem a cibulí a místo džemu namáčí hořčičný chléb, může mu na nosu být nějaké respirační onemocnění. Zjevně se tímto způsobem - pomocí fytoncidů - tělo snaží chránit před infekcí..

Chci mléko a mléčné výrobky:

 • Fanoušci mléčných výrobků, zejména tvarohu, jsou nejčastěji lidé, kteří potřebují vápník. Náhlá láska k mléku může také nastat kvůli nedostatku esenciálních aminokyselin - tryptofanu, lysinu a leucinu.

Chci zmrzlinu:

 • Zmrzlina, stejně jako jiné mléčné výrobky, je dobrým zdrojem vápníku. Lidé s narušeným metabolismem uhlohydrátů, kteří trpí hypoglykémií nebo diabetes mellitus, však pro něj mají zvláštní lásku. Psychologové vidí lásku ke zmrzlině jako projev touhy po dětství.

Chci mořské plody:

 • S nedostatkem jódu je pozorována neustálá touha po mořských plodech, zejména mušlích a mořských řasách. tito lidé potřebují koupit jodizovanou sůl.

Chci olivy a olivy:

 • Láska k olivám a olivám (stejně jako okurky a marinády) vychází z nedostatku sodných solí. Kromě toho se u lidí s dysfunkcí štítné žlázy stává závislost na slané.

Chci sýr:

 • Je milován těmi, kteří potřebují vápník a fosfor. Zkuste nahradit sýr brokolicí zelí - obsahuje mnohem více těchto látek a téměř neexistují žádné kalorie..

Chci máslo:

 • Touha po ní je pozorována u vegetariánů, jejichž strava má nízký obsah tuku, au obyvatel severní části, kteří mají nedostatek vitamínu D.

Chci slunečnicová semínka:

 • Touha po hlodání semen se nejčastěji vyskytuje u kuřáků, kteří potřebují antioxidační vitamíny, které jsou bohaté na slunečnicová semínka.

Chci čokoládu:

 • Láska k čokoládě je univerzální fenomén. Oddaní kofeinu a ti, jejichž mozky zvláště potřebují glukózu, však milují čokoládu více než ostatní..

Láska k určitému druhu produktu a životnímu stylu

Milovat sladké

Možná pracujete pro nošení a už jste zasadili nervy. Glukóza se aktivně podílí na tvorbě stresového hormonu - adrenalinu. Proto se při nervovém a duševním namáhání konzumuje cukr rychleji a tělo neustále vyžaduje stále více porcí..
V takové situaci není zacházení se sladkým hříchem. Ale je lepší neskočit kousky ozdobných dortů (obsahují hodně těžkých uhlohydrátů), ale raději se omezit na čokoládu nebo pastilku.

Miluji slanou

Pokud zvíře spadne na nakládané rajčatové okurky a sledě, pokud se jídlo po celou dobu jeví jako osolené, můžeme hovořit o zhoršení chronického zánětu nebo o objevení nového zaměření infekce v těle.
Praxe ukazuje, že nejčastěji jsou tyto problémy spojeny s genitourinárním systémem - cystitida, prostatitida, zánět slepého střeva atd..

Miluji kyselé

Často se jedná o signál snížené kyselosti žaludku. To se děje s gastritidou s nedostatečnou sekreční funkcí, když se produkuje málo žaludeční šťávy. To lze zkontrolovat pomocí gastroskopie..
Jídlo s kyselou chutí má také chlazení, svíravé vlastnosti, pomáhá vám lépe se cítit při nachlazení a horečce a stimuluje chuť k jídlu..

Je možné, že ve vaší stravě převládají těžko stravitelná jídla a tělo se snaží zvýšit kyselost žaludeční šťávy, aby se usnadnila její práce. Při nachlazení vás také může přitahovat kyselé ovoce a bobule - vynikající zdroj vitamínu C.
Vyberte si potraviny, které mají středně silný tuk a nemíchejte mnoho jídel na jednom sezení. Vyhněte se smaženým, soleným a příliš kořenitým jídlům, jakož i těm, která prošly nadměrným tepelným zpracováním. Pokud jste si všimli problémů s trávením (zejména ze strany jater a močového měchýře), ujistěte se, že je vyšetřen gastroenterologem.

Miluji hořké

Možná je to signál intoxikace těla po neléčené nemoci nebo strusce zažívacího systému.
Pokud často chcete něco s hořkou chutí, má smysl uspořádat dny půstu, provádět čištění.

Miluji pikantní

Vypadá to, že jídlo je nevýrazné, dokud do něj nenarazíte polovinu třepačky na pepř a než vaše nohy povedou k mexické restauraci? To může znamenat, že máte „líný“ žaludek, pomalu tráví jídlo, potřebuje k tomu motivaci. A pálení koření a koření jen stimuluje trávení..
Také potřeba akutní může signalizovat narušení metabolismu lipidů a zvýšení množství „špatného“ cholesterolu. Pikantní jídla ředí krev, podporují vylučování tuků a „čistí“ krevní cévy. Ale dráždí sliznici. Takže se nelíbí na chilli a salsu na prázdný žaludek.

Miluji svíravé

Pokud jste najednou nesnesitelně chtěli poslat hrst bobulí třešní do úst nebo pokud nemůžete bezpečně projít tomelem, vaše obrana oslabuje a naléhavě je třeba živit.
Výrobky s adstringentní chutí přispívají k rozdělení kožních buněk (pomáhají hojit rány), zlepšují pleť. Pomozte zastavit krvácení (například fibroidy), odstraňte sputum s bronchopulmonálními problémy.
Ale svíravé jídlo zahušťuje krev - to může být nebezpečné pro lidi se zvýšenou krevní srážlivostí a sklonem k trombóze (s varixy, hypertenzí a některými srdečními chorobami).

Miluji čerstvé

Potřeba takového jídla často vyvstává z gastritidy nebo žaludečních vředů s vysokou kyselostí, zácpou a také problémy s játry a žlučníkem..
Čerstvé jídlo oslabuje, pomáhá zmírňovat spastické bolesti, zklidňuje žaludek.

Láska čokoláda

Častěji než ostatní ovlivňuje „čokoládová závislost“ fanoušky kofeinu a ty, jejichž mozek potřebuje glukózu. To platí také pro jiné sladkosti. Pokud budete jíst nevyvážený, vaše tělo bude také cítit potřebu glukózy - jako nejrychlejší zdroj energie. Konkrétně čokoláda s tímto úkolem dokonale zvládne. Ale mějte na paměti, že tento produkt obsahuje hodně tuku, jehož přebytek je nebezpečný pro vaše krevní cévy a postavu.
Jezte hodně zeleniny a obilovin - jsou bohaté na komplexní uhlohydráty. A jako dezert si vyberte sušené ovoce nebo med s malým množstvím ořechů.

Mám rád sýr

Kořeněné, slané, s kořením a bez... Nemůžete žít bez něj po celý den, jeho chuť vás šílí - jste připraveni ho absorbovat kilogramy (v každém případě jíst alespoň 100 g denně). Odborníci na výživu tvrdí, že sýr milují ti, kteří potřebují vápník a fosfor. Sýr je samozřejmě nejbohatším zdrojem těchto látek, které jsou pro organismus tak nezbytné a nesmírně užitečné, ale tuky...
Zkuste nahradit sýr brokolicí zelí - má hodně vápníku a fosforu a téměř žádné kalorie. Pokud vaše tělo dobře vnímá mléko - vypijte 1-2 sklenky denně a snězte trochu sýra (ne více než 50 g denně) a společně se syrovou zeleninou.

Líbí se mi kouřil

Vášeň pro uzené maso a podobné pochoutky obvykle překonává ty, kteří mají příliš přísnou stravu. Dlouhodobé omezení ve stravě potravin obsahujících tuky vede ke snížení hladiny „dobrého“ cholesterolu v krvi a v uzeném masu je množství nasycených tuků.
Nenechte se unést nízkotučnými jídly - vyberte tu, ve které je ještě trochu tuku. Kupujte například jogurt, kefír nebo ryazhenku s jedním nebo dvěma procenty tuku. Jezte alespoň polévkovou lžíci zeleniny a lžičku másla denně, i když jste na přísné stravě. Vědci experimentálně prokázali, že ti, kteří konzumují dostatek tuku, zhubnou rychleji.

Závislosti na jídle a nemoci

Naše stravovací návyky často mohou nahlásit problémy v těle..

 • Cibule, česnek, koření a koření. Akutní potřeba těchto produktů a koření zpravidla ukazuje na problémy s dýchacím systémem;
 • Taková závislost jako olivy a olivy je možná s poruchou štítné žlázy;
 • Lidé s poruchami metabolismu uhlohydrátů, kteří trpí hypoglykémií nebo diabetes mellitus, zažívají zvláštní lásku ke zmrzlině;
 • Pokud ztratíte hlavu z vůně zralých banánů, věnujte pozornost stavu vašeho srdce;
 • Touha po hlodání semen nejčastěji vzniká u těch, kteří potřebují antioxidační vitamíny. To znamená, že vaše tělo má spoustu volných radikálů - hlavní provokatéry předčasného stárnutí..

Přečtěte si také

V současné době jsou lékaři a matky velmi populární v léčbě onemocnění dýchacích cest, nemocí..

Moderní rytmus života nám diktuje svá vlastní pravidla. Dává lidem mnoho příležitostí a omezení..

V současné době jsou lékaři a matky velmi populární v léčbě onemocnění dýchacích cest, nemocí..

Články O Neplodnosti