Hlavní Testy

Ložní soupravy pro postýlku s postranními stranami

Můžete si koupit jedinečné a krásné sady pro novorozence od nás. Standardní výbava zahrnuje přikrývku, polštář, sadu povlečení (prostěradlo, povlečení, povlak na polštář), ochranné strany. K dispozici jsou možnosti s vrchlíkem a rozpětí.

Naše sady jsou šity pro různé modely postýlek. Můžete si koupit sadu dětských postelí v kulatém nebo oválném provedení nebo standardní obdélníkovou postel.

Všechny naše soupravy jsou šity z přírodních tkanin: kaliko, satén nebo měkký satén. Hrubé kaliko má větší strukturu tkaniny, velká vlákna, velmi silné a trvanlivé. Satén je hladký, tkaní tenkých nití, struktura tkaniny je téměř neviditelná, hedvábný přední povrch. Měkký satén - hustá tkanina tenkých mikrovláken, dvojité tkaní nití, měkké a sametové, trvanlivé.

K dispozici je celá řada možností, jako kompletní sady s kónickým hnízdem, jakož i jednotlivé položky.

Tkanina může být potištěna a hladká. Barevné schéma od veselých, pozitivních a energických barev po uklidňující a uklidňující, uvolňující stres.

V našem obchodě více než sto modelů pro každý vkus a rozpočet.

Všechny sady jsou navrženy designéry a zohledňují všechny moderní technologie pro zajištění pohodlí pro děti.!

Top 5 nejlepších sad v postýlce pro novorozence ze 4, 6, 7 položek: výhody a nevýhody modelů

Organizace dětského spánku spočívá nejen v nákupu postele a pohodlné matrace, ale také ve výběru lůžkovin. V prodeji jsou sady různých počtů položek, různých materiálů a velikostí.

Jak si vybrat sadu povlečení pro novorozence a na jaká kritéria se zaměřit? Tento článek vám řekne všechny nuance a pomůže vám vybrat ložní prádlo mezi nejlepšími výrobci..

Funkce

Nové ložní prádlo lze zakoupit samostatně, nebo můžete dát přednost hotovému ložnicovému apartmá. Ne všichni rodiče vidí bod ve druhé možnosti, má však své výhody.

Výhody zakoupení ložního setu:

 1. Všechny prvky jsou vyrobeny v jednom stylu a vypadají dobře v interiéru..
 2. Nákup soupravy je téměř vždy levnější než individuálně.
 3. Není třeba trávit spoustu času a úsilí.

Musím si koupit povlečení vůbec? Odpověď na tuto otázku by měla být určena rodiči. Někdy existují možnosti, když to není příliš pohodlné. Například, pokud má dětská postýlka nestandardní velikosti, může být problematické vybrat hotovou soupravu.

Povlečení na střechu

4 věci

4 položky - to je minimum požadované dítětem. Zahrnuje pouze to nejnutnější - předpokládá se, že se rodiče již postarali o matraci, polštář a přikrývku a je zapotřebí pouze odnímatelná sada povlečení.

Takový soubor se skládá z:

 • povlečení na postel
 • povlečení;
 • polštáře
 • strana postýlky.

Dobrá bavlněná sada 4 položek bude stát rodiče asi 1 000 rublů.

6 prvků

Sada 6 položek je považována za pokročilejší možnost. Je vhodný pro rodiče, kterým se zatím podařilo dostat pouze jednu postel. Sada obsahuje:

 • list;
 • povlak na polštář;
 • polštář;
 • povlečení;
 • deka;
 • strana postýlky.

Cena kvalitních sad 6 položek může začít od 2 000 rublů.

7 komponent

Nejobvyklejší možností prodeje dětského spodního prádla je sada 7 položek. To zahrnuje:

 1. List. Může to být obyčejné nebo elastické. Druhá možnost je výhodnější - během spánku se tkanina nepohybuje a nezasekává. Při výběru plachty na elastickém pásku je třeba vzít v úvahu nejen délku a šířku matrace, ale také její výšku..
 2. Povlečení. Musí být vyrobena z přírodní prodyšné textilie. Novorozenec musí vzít přikrývku se zipem bez knoflíků a střihem uprostřed.
 3. Deka. Je vybrán v závislosti na ročním období a teplotě v bytě. Dítě pod ním by nemělo být chladné ani horké.

Jak si vybrat?

Při výběru ložního setu pro dítě musíte nejprve věnovat pozornost jeho kvalitě a teprve potom designu a zbarvení. Ložní prádlo by samozřejmě mělo dát dítěti radost a nemělo by to nudit, ale před nákupem se rodiče musí ujistit, že textilie jsou obarveny ekologickou barvou a nezpůsobí alergie..

Množství dekorativních prvků může být nadměrné: volánky, výšivky, nášivky a krajky. Dítě se bude držet vyčnívajících detailů a některé mohou dokonce ochutnat.

Materiál

Je lepší si vybrat sadu dětských povlečení z přírodních tkanin. Syntetika se používá pohodlněji, ale neumožňuje průchod vzduchu a vody, což znamená, že tělo dítěte nevdechuje a potí nebo zamrzne.

Bavlněné tkaniny naopak dokonale absorbují vlhkost a dýchají, což je důležité pro zdravý spánek dítěte. Neohýbají se, neklouzají a jsou také příjemné na dotek.

Populární látky pro bavlněné ložní prádlo:

 • Hrubé kaliko - levná pevná látka, která nevyžaduje zvláštní odchod.
 • Chintz je tenká látka, ideální pro letní ložní set. Je rychle otřená, ale velmi tenká a lehká.
 • Batiste je také lehká, ale odolná látka. Sady z toho jsou dražší, ale vydrží déle.
 • Satén je lesklá hladká tkanina, která se téměř nezkrčí. Navenek je často zaměňován se saténem, ​​je však levnější, i když je to nejdražší bavlna.
 • Flanel je teplá tkanina vhodná pro zimní sezónu. Má schopnost se valit, ale příjemné pro tělo.

Někteří rodiče dávají přednost nákupu povlečení pro své děti, protože prádlo slouží dlouhou dobu, dobře absorbuje vlhkost a postupem času se látka stává měkčí a barvy na ní jasnější. Tato sada je vhodná pro letní i zimní období. Jedinou nevýhodou bude vysoká cena soupravy..

Velikost

V Rusku je velikost lůžkovin stanovena společností GOST 31307-2005. Nejčastěji se šije podle zavedeného standardu:

 1. Polštář - 40 x 60 cm.
 2. Povlečení - 130 x 170 cm.
 3. Povlečení - 100 x 140 nebo 90 x 120 cm.
 4. Boční strana pro postýlku - délka 360 cm.
 5. Stříška - délka 300 cm.

Existují však výrobci, kteří vyrábějí zboží ve svých vlastních velikostech. Přesnou velikost podestýlky najdete na štítku a na obalu.

Top 5 nejlepších modelů dětských souprav

Sen o snu

 • Země výroby - Rusko.
 • Cena - od 3,5 tisíc rublů.

Sada ložního prádla Um Tum 7 je vyrobena z hustého prémiového hrubého kaliko. Polštář a matrace jsou vyrobeny z polyesteru a prostěradlo je pro větší pohodlí šité elastickou páskou. Tato postel v postýlce může být skvělým dárkem pro novorozence - balíček vypadá jako elegantní kufr.

Plusy: látka a barvy na ní nanesené jsou vysoce ekonomické a nezpůsobují alergii.

Nevýhody: příliš jasné barvy.

Zlatá husa

 • Země výroby - Rusko.
 • Cena - od 2 500 rublů.

Jeden z nejlepších modelů tohoto výrobce rodiči byl uznán jako sada 7 položek „Estelle“. Povlečení je vyrobeno ze saténu a přikrývky a polštáře mají výplň z hollofanu.

Sada je zdobena výšivkou a krajkou. Zvláštností tohoto povlečení v jeho eleganci. Je ideální pro setkání s novorozenci s příbuznými a doplní design dětského pokoje.

Plusy: kvalitní tkanina a krejčovství, sada vypadá dobře.

Nevýhody: nárazník má neodnímatelné kryty, což je činí nepříjemnými pro mytí.

Ospalý trpaslík

 • Země výroby - Rusko.
 • Cena - 5280 rublů.

Zvláštní pozornost výrobce by měla být věnována sadě 7 položek „Umka“. Tato ložní prádlo byla oceněna pro svůj kvalitní a roztomilý design. Samotné ložní prádlo je vyrobeno z prvotřídního kaliko a polštář a přikrývka jsou plněné holofiberem. Boky jsou vyrobeny z hustšího holofiberu a mají odnímatelné kryty na zip.

Plusy: povlečení je vyrobeno z přírodní husté textilie, která dobře absorbuje vlhkost, ale je na dotek měkká.

Nevýhody: vysoká cena soupravy.

Perina

 • Země výroby - Bělorusko.
 • Cena - od 4 tisíc rublů.

V Bělorusku vyrábějí velmi kvalitní a pohodlné povlečení Perina. Jeden z nejpopulárnějších souborů lze nazvat sadou 7 položek „Fairy“.

Ložní prádlo je jeho vynikající delikátní design a pohodlí. Povlak na polštář, povlečení a povlečení jsou vyrobeny z tlustého saténu. Výplň polštáře a přikrývky - syntetický zimníizér, sada zdobená aplikacemi.

Plusy: pevný nárazník se skládá ze 4 částí a má odnímatelné kryty, plachta je upevněna elastickou páskou, velká baldachýn dlouhá 4,5 metru, široký výběr barev.

Nevýhody: některé barevné možnosti je obtížné najít v obchodech.

Podívejte se na video recenzi ložního prádla pro novorozence od TM Perina Fairy:

Vůdce Děti

 • Země výroby - Rusko.
 • Cena - 5350 rublů.

Sada ložního prádla "Znak" 7 položek je ideální pro novorozence. Bílá nebo mléčná, s jemným třpytem, ​​importovaná saténová tkanina se dokonale vejde do jakéhokoli interiéru dětského pokoje a vytvoří pocit čistoty a oslavy. Sada je zdobena výšivkou a jemnou krajkou..

Ložní prádlo je vhodné pro použití v každém ročním období, protože přírodní látka dokonale absorbuje vlhkost a udržuje teplo. Deka a polštář jsou plné holofiberů.

Plusy: standardní velikost, pěkná barva.

Nevýhody: vysoká cena soupravy.

Závěr

Volba lůžkovin pro dítě by měla být přijata zodpovědně, protože v prvních letech svého života tráví hodně času ve své posteli.

Hlavním cílem rodičů je koupit kvalitní a bezpečnou soupravu, která zajistí zdravý spánek a potěší váš vzhled. Sady důvěryhodných společností jsou vždy vyrobeny z přírodních tkanin s použitím bezpečných barviv..

Šicí dětské povlečení pro postýlky

Velký počet mladých rodičů se zajímá o otázku: jak šít dětské povlečení. Nebo možná nejlepší volbou je koupit spodní prádlo pro dítě v obchodě? Chcete-li zjistit, který je lepší, musíte porovnat výhody a nevýhody každé strany. Cena kompletního prádla je samozřejmě vyšší než obrazy zakoupené samostatně. Šití však vyžaduje hodně úsilí a času, což stejně nestačí.

Výhodou přizpůsobení je také to, že si matka sama vybere ten správný materiál v dobré kvalitě a barvě a proces, i když to bude nějakou dobu trvat, je jednoduchý i pro začátečníky. Dnes se bude uvažovat: jak zašít soupravu do postýlky pro novorozence vlastníma rukama.

Šití oděvů je zajímavé nejen pro maminku, ale i pro dítě.

Výběr správné látky

Pokud je volba provedena samostatně, pak je třeba zvážit pouze vysoce kvalitní látku, nejlépe přírodního původu. Měli byste si vybrat pouze ty typy materiálů, které mají následující vlastnosti:

 • Hypoalergenicita;
 • Ekologická čistota;
 • Zvýšené pohodlí;
 • Prodyšnost;
 • Snadné praní a péče.
Souprava musí splňovat všechny standardy kvality.

Nejlepší volbou je 100% bavlněné plátno. Ložní prádlo z něj je vhodné pro jakoukoli sezónu: léto a zimu. Rozlišují se následující třídy bavlněných tkanin, které se od sebe liší typem tkaní nití:

 • Kaliko Je hypoalergenní, umožňuje průchod vzduchu z obou stran a má vysokou odolnost proti opotřebení, ale je na dotek tvrdší než jiné typy a vyžaduje řádné praní nebo začíná mizet;
 • Kartoun. Materiál je přirozený a příjemný na dotek. Je také prodyšný, ale na rozdíl od hrubého kalika nevyžaduje zvláštní péči. Jeho nevýhodou je rychlé opotřebení a ztráta jasu (barvy) v průběhu času. Ideální pro děti ihned po propuštění z nemocnice;
 • Satén Má vynikající odolnost proti opotřebení, není elektrifikován a nekrčí se. Kromě toho si satén po opakovaném mytí udržuje svůj vzhled a dobře přenáší teplo. Nemá žádné charakteristické minusy;
 • Popelín. Perfektně prochází vzduchem a odpařuje vlhkost, je nenáročný na praní a neshromažďuje statickou elektřinu. Prakticky žádné negativní vlastnosti, ale mohou se při praní v horké vodě scvrknout;
 • Bambus. Má vysokou pevnost a antimikrobiální účinek. Pohlcuje vlhkost a pachy. Nevýhodou jsou vysoké náklady;
 • Flanel. Měkký na dotek a po omytí je ještě měkčí. Rychle zadržuje teplo a nezpůsobuje alergické reakce. Méně: tvorba cívek v průběhu času, stejně jako silné zmačkání.

Rozměry a měření

S měřením prádla je vše jednoduché, jako u dospělých, u dětí existuje rozdělení prádla na jedno, jeden a půl a dvakrát. Je šitý ve dvou standardech: evropské a ruské. Dětské povlečení stojí za šití na základě růstu a vašich vlastních preferencí. Obecně norma definuje pro děti následující velikosti:

 • Povlečení - 110 - 120 centimetrů až 140-150 centimetrů;
 • Postel - 100-120 centimetrů po 138-160 centimetrů;
 • Polštáře - 40 x 60 centimetrů.

Důležité! Dětská souprava se liší od dospělé nejen velikostí, ale někdy i svazkem. Jedním z rysů je přítomnost elastických pásů, které připevňují plachtu k matraci. To zabraňuje zmačkání listů ráno a zajišťuje nejlepší kvalitu spánku pro dítě, které často hází a otáčí se v noci..

Šicí textilie

Chcete-li získat přesně takové množství tkaniny, které potřebujete pro šití, a neudělat chybu ve velikosti, musíte změřit každý atribut:

Svým stávajícím spodním prádlem můžete měřit ještě více. Můžete vypočítat podle standardních velikostí, aniž byste se pohybovali po domě pomocí pravítka pomocí čísel velikostí uvedených v předchozí části. Je třeba také poznamenat, že plátno musí být zakoupeno o 10 nebo 15 cm více, než je požadováno. Tkanina se často „posadí“ a při šití může být nutné výrobek prodloužit o několik centimetrů déle.

Příklad řezání dětské povlečení

Jak šít povlečení v postýlce vlastními rukama

Než začnete šití, musíte na to připravit všechny potřebné nástroje:

 • Tkanina, jejíž šířka bude od jednoho a půl metru délky čtyř metrů;
 • Hustý materiál pro strany;
 • Nitě a jehly;
 • Šicí stroj;
 • Nůžky a špendlíky;
 • Páska a pravítko;
 • Pastelky nebo zbytky;
 • Pěnová pryž a železo.

Kromě toho potřebujete dobrou náladu a volný čas. Práce prováděná ve spěchu bude mít odpovídající kvalitu.

Řezání je stejně důležité jako šití

Polštáře

Šití povlaku na polštář je jednoduché, ale musíte dodržovat přesnost. Chcete-li to provést, musíte složit vzor a postupujte podle pokynů:

 • Z plátna změřte kus tkaniny o rozměrech 70 x 50 cm a složte jej přední stranou dovnitř;
Polštář vzor
 • 30 cm roh, který zůstal z řezu, by měl být zabalen na vrchol, aby se vytvořil ventil, který zabrání vypadnutí polštáře z polštáře;
 • Složte boky a přišijte je nejprve na přední stranu a poté na nesprávnou stranu;
 • Je žádoucí hotový produkt napařit a žehlit.

Prostěradlo

Plech je vyroben několika způsoby: na elastickém pásu a obvyklým způsobem. U první metody je postupná instrukce následující:

 1. Vystřihněte kus látky a z každé strany udělejte pár centimetrů. Získejte kus o délce 145 a šířce 115;
 2. Tkejte látku jednou nebo dvakrát na každou stranu a začněte ji sešívat. Hotové hrany nevypadají moc krásně, takže mohou být také ohnuty;
 3. Produkt by měl být také žehlen, zejména okraje..
Vzor šití listů

Druhý typ prostěradla je vhodný pro aktivní miminka. Šití je obtížnější, ale podle pokynů vše dopadne:

 1. Řezaná textilie 120 x 150 cm;
 2. Přeložte jej čtyřikrát a změřte čtverec 20 x 20 v pravém horním rohu;
 3. Odřízněte jej nůžkami a pak rohy sešijte a položte je;
 4. Hem všechny strany, s ohledem na místo pro elastický, který bude nosit později;
 5. Vložte elastický materiál do plechu a protáhněte jej po všech jeho stranách a poté na lem.

Důležité! Fólie s elastickým pásem by měla být pevně, ale ne pevně, položena na matraci, aby ji nebylo možné otřít pouhým otočením těla. Pokud se nenosí, musíte elastickou gumu vyměnit za delší nebo naopak, pokud dojde k pádu fólie,.

Povlečení

K tomu potřebujete řez s rozměry 210 x 290 cm. Měli byste to okamžitě vyzkoušet na přikrývce a ujistit se, že tam jde. Další akce jsou následující:

 1. Přeložte látku na polovinu a zpracovejte horní a dolní část;
 2. Po stranách je ponecháno 40-50 cm tkáně pro otvor pod přikrývkou;
 3. Vylijte díru páskou nebo ji podle potřeby zpracovejte;
 4. Produkt nažehlujte železem a narovnejte všechny rohy a švy..
Hotová přikrývka

Příruby v postýlce

Obruby jsou užitečnou věcí, která může chránit děti před rány na větvičkách. K jejich výrobě potřebujete hustší látku, kterou si musíte koupit samostatně. Lze to provést takto:

 1. Vytvořte vzorek stran obdélníkového tvaru. Tkaniny 40 až 60 jsou řezány po délce postele, podél šířky - 40 x 120;
 2. Ořízněte okraje šitím na pásky nebo stuhy, abyste svázali své postele;
 3. Otočte strany dovnitř a vyplňte je pěnou pro měkkost;
 4. Do každého výrobku přišijte zip, abyste během praní vytáhli pěnu;
 5. Rozložte a zpevněte strany podél postele.

Jak vyzdobit sadu dětské povlečení

Hotovou soupravu lze také ozdobit. V tomto oboru by měl každý ukázat představivost a péči. Rovněž je třeba mít na paměti, že dítě leží v posteli a může si do úst vložit dekorační prvek, což může být nebezpečné.

Sada můžete ozdobit vyšívanou krajkou, volánkami, volánkami, širokými stuhami. Důrazně se nedoporučuje používat knoflíky, zipy, kamínky a korálky. Mohou spadnout nebo být odtrženy a dítě je zvědavě spolkne..

Ozdoba na krajkový polštář

Užitečné tipy pro dokončení práce

Až bude souprava připravena, musíte ji znovu důkladně omýt, osušit a vyžehlit, abyste zjistili, zda se prádlo usadilo. Poté můžete bezpečně naplnit polštáře do polštářů a přikrývku do přikrývky. Pokud se vám tento proces líbil, můžete pro postýlku vytvořit několik sad a měnit je po jedné. Každý z nich může být zdoben svými vlastními prvky..

Důležité! Před použitím byste měli pečlivě zkontrolovat, zda v látce nejsou nějaké jehly nebo špendlíky. Je docela možné a dříve či později bude dítě zraněno nebo dokonce způsobí nenapravitelné poškození zdraví.

Krásné dětské povlečení pro inspiraci

Zde je výběr krásných dětských postelí, které vám pomohou inspirovat se a pochopit, co přesně chcete vyrobit, jakou látku a jak ji později vyzdobit..

Souprava dinosaurů

Šití dětského povlečení je tedy jednoduché a zábavné i pro začátečníky, nemluvě o pánech jejich řemesel. Nezávislým výběrem materiálu a šitím můžete nejen ušetřit peníze, ale také přinést potěšení sobě i vašemu dítěti.

Postýlky

Postele jsou lůžkoviny pro pohodlný spánek a odpočinek. Polštáře, přikrývky, prostěradla, polštáře, boky a markýzy jsou vytvářeny v souladu se speciálními požadavky na dětské výrobky.

Přírodní bavlna je na dotek příjemná. Satén, perkál, poplin a kaliko zajišťují výměnu vzduchu pro termoregulaci, snadno se čistí a rychle schnou. Plnivo vyrobené z bambusových vláken nebo holofiberů si zachovává pružnost po dlouhou dobu.

Položky jsou šity z jediného pásu s minimálním počtem švů. Ložní prádlo je malované v chladných odstínech. Soupravy jsou zdobeny vzory, výšivkami, květinovými aranžmány, tisky s obrázkem zvířat a pohádkové postavy.

Korálky jsou připevněny k čelním panelům textilními vazbami. Průhledná polyesterová stříška zajišťuje přístup vzduchu a chrání spánek dítěte. Na matraci jsou upevněny prostěradla se šitými elastickými pásy. Na povrchu nejsou žádné vrásky, které by mohly otřít pokožku nebo způsobit nepohodlí.

Položky lze prát v pračce. Prádlo si udržuje proporční tvar a po čištění nezmizí. Kolekce zahrnuje sady pro obdélníkové, oválné nebo kulaté postele. Styl a barvu lze zvolit v souladu s designem dětského pokoje.

Dětské povlečení v postýlce: vyberte velikost a kvalitu soupravy pro novorozence + 115 FOTOGRAFIÍ

Správně vybraná dětská postýlka v postýlce má pozitivní vliv na náladu dítěte během dne. Výsledky četných studií specialistů prokázaly, že hluboký a klidný spánek je nejdůležitější podmínkou pro zdravotní, fyzický a emoční vývoj dítěte. Během dne a noci se nervový systém aktivuje a saturuje tělo správnou energií. Zjistěte, která sada je lepší vybrat podrobněji později v článku.

Obsah

Výběr sady

Novorozenci spí více než teenageři a dospělí. V postýlce dítě roste, získává sílu, učí se. Ve snu jeho mozek zpracovává dojmy, přizpůsobuje se podmínkám prostředí. Dobře spící dítě radostně slaví nový den a je připraveno na své znalosti..

Spící dítě - radostné dítě

Koupit nebo kutilství

Pokud si přejete, můžete si sami ušít postel. To je samozřejmě vždy exkluzivní, ale vyžaduje hodně času a určité dovednosti. V moderních obchodech je výběr omezen pouze možnostmi rodinného rozpočtu, různou kvalitou povlečení a osobními preferencemi.

Vyberte si sadu podle svého vkusu

Lůžkoviny si můžete koupit v sadě nebo samostatně. Velká sada pro dětskou postýlku se může skládat z 10 položek. Standardní sada je doplněna:

 • list;
 • povlečení;
 • povlak na polštář;
 • deka;
 • ochranný ráfek;
 • baldachýn;
 • boční kapsy.

Postel v postýlce o 10 položkách

Pro novorozenou postel je potřeba několik prostěradel, protože se rychle zašpiní. Povlečení může být se sponami dole, ze strany, uprostřed.

Povlečení na zip se zipem

Základní požadavky na jakost

Všechny textilie pro dětskou postýlku by měly být:

 • bezpečný;
 • hypoalergenní;
 • absorbování vlhkosti;
 • prodyšný;
 • světlo
 • měkký;
 • příjemné na dotek;
 • trvalý.

Vyberte si bezpečné spodní prádlo

Před nákupem se seznamte se složením textilu, plniv, kvalitou a vlastnostmi doplňků.

Velikost by měla odpovídat rozměrům postele.

Spodní prádlo soupravy pro dětské postýlky se liší od souprav pro teenagery.

Lůžkoviny pro novorozence

U jednolůžka se používá standardní velikost plachty o šířce 100 cm a délce 145 cm, povlečení přikrývky je 110 cm široké a 145 cm dlouhé, polštáře jsou 40 cm široké, 60 cm dlouhé.

Dětské povlečení na elastickém pásku - je to velmi pohodlné

Pokud je polštář větší než povlak na polštář, bude povrch pevný. Malá velikost povlečení přikrývá přikrývku a vytvoří záhyby a hrudky. A ve velkém ložním prádle se může dítě zmást.

Polštář 40 x 60 se suchým zipem

Pokud má postel nestandardní rozměry, je nutné před nákupem nebo objednáním změřit jeho parametry a přidat k nim 5 cm, aby se získaly optimální rozměry sestavy..

Při výběru soupravy zvažte velikost postýlky

Hlavním kritériem je kvalita materiálu.

Postel by měla být vyrobena z přírodních vláken, aby textilie nezpůsobovala alergické podráždění na kůži, aby nedocházelo k hromadění statistické elektřiny. Musí "dýchat" a zajistit cirkulaci vzduchu. Díky tomuto dítěti nehrozí nebezpečí přehřátí. Výrobci uvádějí na etiketě vlastnosti tkaniny..

Spodní prádlo z přírodních vláken

Která sada je lepší

Pro dětskou postýlku je výhodnější zakoupit soupravu, k jejímuž výrobě byla použita:

Dítě z kaliko

Světlá sada bavlny v postýlce

Měkká postel pro pohodlný spánek

Lesklá saténová postel pro dětskou postel

Měkké povlečení pro zdravý spánek

Spodní prádlo pro postýlku novorozence se často umývá, takže musí být pevné a odolné. Volitelná sada saténu, což je měkčí, silnější kalico.

Vyberte si saténové spodní prádlo

Módní soupravy prádla jsou také krásné, odolné, měkké, absorbují vlhkost a antiseptické. Rychle se však vrásčí a tvrdě žehlí, takže přidávají syntetická vlákna, jejichž přítomnost je pro dítě nežádoucí.

Vyberte lněné postýlky

Trendy a přírodní z bambusu. Je měkký, příjemný na dotek, má vynikající tepelnou vodivost a antiseptické vlastnosti, hypoalergenní. Nicméně velmi drahé.

Z hypoalergenního bambusu

Pozor - syntetické a smíšené textilie

Smíšená bavlna a syntetické tkaniny jsou levnější, ale rychle ztrácejí barvu a narušují správnou výměnu vzduchu. Obecně platí, že syntetika je ceněna pro svou nenáročnost, dlouhou životnost, nízkou cenu, ale je lepší je nepoužívat pro dětské postýlky. Polyesterové výrobky:

 • tvrdý;
 • v průběhu času vytvářejí statické napětí;
 • špatně proudí vzduch.

Někdy strany v postýlce obsahují syntetická vlákna

Smíšená verze - polycotton vyrobený z polyesteru s bavlnou je na dotek příjemný, nekřivý, po praní se zdeformuje. Je možné, že dítě bude mít podráždění kůže při odpočinku na produktech.

Barevné schéma - záruka příjemných snů

Podle psychologů má barva podestýlky vliv na kvalitu nočního a denního odpočinku dítěte. Kvalitní povlečení se vyznačuje nepřítomností honosných otisků, tmavých, příliš světlých odstínů. Výhodnější je množství broskvových, světle růžových nebo světle modrých, karamelových, bílých tónů. Jako možnost - sotva patrný květinový vzor nebo s kreslenými postavičkami nebo jeho úplná absence.

Různé postavy a barvy pro postýlku

TOP 10 tipů pro kolonisty

Modré spodní prádlo pro aktivní děti

Oranžové barvy v dětské postýlce

Modrá barva pro emoční výboj dítěte

Jemné odstíny pro vzrušení chuti k jídlu u dítěte

Hnědá je kombinována s bílou

Jemná žlutá v ložním prádle.

Zelená barva pro klidné dítě

Růžové odstíny pro malou princeznu

Převaha bílé, energeticky čisté barvy

Zřeďte fialovou barvu na bílou

Příruby pro bezpečnost a pohodlí

Boční ochrana by měla být vyrobena ze stejných vysoce kvalitních materiálů jako prádlo. Jedná se o ploché polštářky připevněné stužkami ke stranám postýlky po obvodu.

Pomáhají dítěti usnout a izolují se od okolního prostředí. Existují jednodílné nebo čtyřdílné modely. Jejich účelem je chránit před průvanem a zabránit možným modřinám na dřevěné konstrukci, protože dítě během období házení a zatáčky, hází a může zasáhnout.

Srdcem boků je syntetické plnivo pro zimní zjev, které netvoří hrudky. Velikosti modelů jsou různé, takže se musí shodovat s parametry postýlky.

Do-it-yourself betlém strany

Sekundární funkcí stran je pomáhat při vývoji dítěte. Při zkoumání barevných otisků na látce se dítě učí soustředit oči rychleji a rozlišit detaily. Za stejným účelem je výrobci vybavují odnímatelnými částmi se zvukovými efekty, prvky, které rozvíjejí jemné motorické dovednosti..

Korálky pro soustředění vzhledu dítěte na detaily

Olejová utěrka - ochrana před nepříjemnými nehodami

Tato podestýlka by měla být pevná a pružná, vyrobená z hypoalergenních materiálů. Je vhodnější položit lékařskou utěrku nebo jednorázový hygienický výrobek s plnivem, které se používá pro plenky, do postýlky novorozence..

Plenkové utěrky pro dětské příležitosti

Canopy: všechny klady a zápory

Hlavní funkcí elegantního krytu je zdobit postýlku a chránit ji před příliš jasným světlem a vnějšími zvuky. Pro venkovské domy - to je druh sítě proti komárům. Baldachýn má však stejné nevýhody. Lehká tkanina rychle hromadí prach i při častém mokrém čištění v místnosti, takže vyžaduje praní jednou týdně. Tato ochrana proti hmyzu navíc narušuje výměnu vzduchu, což negativně ovlivňuje zdraví dítěte.

Stříška jako dekorace interiéru místnosti

TOP 9 tajemství výběru kvalitních produktů

Vyberte si silnou, robustní látku

Musí být k dispozici ošetření hran

Pohodlné dětské spodní prádlo

Jednodílné povlečení

Kvalita švů postele by měla být nahoře

Světlé obaly na dětské povlečení

Dvojité povlečení

Stuhy, krajky, košíčky, knoflíky se často používají k ozdobení postýlky. Všechny dekorativní detaily by měly být přišity na vnější straně, ne přilepeny. Je lepší se vyhýbat dekoracím ve formě konvexních aplikací a výšivek.

Dekorace postýlky s různými doplňky

TOP 4 tipy na péči o postel

Prát prádlo pouze jemným práškem.

Žehlit lze pouze mokré prádlo.

VIDEO: Studujeme všechny nuance výběru povlečení

Dětská postýlka

Dětské povlečení v postýlce: vyberte velikost a kvalitu soupravy pro novorozence + 115 FOTOGRAFIÍ

FOTOGALERIE: Nejkrásnější a nejkvalitnější sady dětské postýlky

Aby prádlo vydrželo déle, nezmizelo ani se zdeformovalo, pečlivě analyzujte informace na štítku sady. Pokud s hodnocením článku nesouhlasíte, jednoduše vložte své hodnocení a argumentujte je v komentářích. Váš názor je pro naše čtenáře velmi důležitý. poděkovat!

Je snadné vybrat a koupit sady prádla v postýlce pro novorozence v Petrohradě v obchodech Piccolo!

Při výběru povlečení pro postýlku pro novorozence v Petrohradě doporučujeme zakoupit povlečenou sadu skládající se ze 7 nebo 6 položek pro standardní novorozenou postýlku 60x120 cm, nebo povlečení skládající se z 8 položek pro postýlku s kulatým oválem. Nejoblíbenějšími výrobci dětských postýlek jsou Perina, Bombus, MiraKids, CebaBaby, Labelle, LoveBabyToys, Golden Goose.

 • Sada povlečení pro postýlku 6 kusů zahrnuje:
 • prostěradlo, povlak na polštář, povlečení, nárazníky (polštář), polštář, přikrývka.
 • Balíček je přidán do povlečení pro postýlku o 7 položkách.
 • Do sady povlečení pro postýlku 8 kusů pro kulatou oválnou postýlku transformátoru se přidá další plachta pro malou kulatou matraci, protože jak dítě roste, postel se prodlužuje a matrace a povlečení by se s ní měly měnit.

V našem internetovém obchodě si můžete koupit různé různé povlečení pro novorozence a je snadné se seznámit s tímto sortimentem v kterémkoli z našich firemních salonů pro novorozence! V našem obchodním podlaží můžete vidět a hodnotit, jak vypadají postýlky s povlečením od různých výrobců. Prádlo v postýlce zdobí místnost novorozence a může být cokoli: od světlých elegantních s veselými postavami, přes klasické varianty v jemných pastelových barvách s malými aplikacemi a výšivkou..

Kromě kompletních setů nabízíme malé odnímatelné sady povlečení v postýlce pro novorozence ze 3 kusů, jsou potřebné jako vyměnitelné spodní prádlo a zahrnují prostěradlo, polštář a přikrývku. Lze je zakoupit ze stejné série jako velká sada, nebo si můžete vybrat alternativu, která v dětském pokoji nabídne různé nálady..

7 chyb při nákupu ložního prádla pro novorozence nebo Jak si vybrat perfektní ložní soupravu?

Máma a táta se začínají připravovat na vzhled dítěte v rodině předem. Se zvláštním strachem a pozorností je vybrána kolébka: matka hodnotí modely kolébek z hlediska krásy a snadnosti použití, zatímco táta nebude ignorovat kvalitu materiálů a doplňků.

Výběr dětského textilu vždy spadá na ramena žen. Sada postelí je často vybrána ve spěchu jako něco ozdobného a málo důležitého, nebo dokonce objednána přátelům nebo příbuzným jako dárek k propuštění. A velmi marně! Dítě tráví v postýlce obrovské množství času až rok, podestýlka je neustále v kontaktu s citlivou pokožkou dítěte, takže zdraví drobků bude přímo záviset na kvalitě podestýlky.

Pokusíme se vám sdělit, jak se vyhnout chybám při výběru dětské soupravy v postýlce, přičemž jako příklad uvedeme nejčastější chyby..

1. Volba „podle obrázku“

Online nakupování je již dlouho nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobem nakupování. První věc, kterou vidíme ve virtuálních výkladních skříních, jsou fotografie. Pokud fotografie ukazuje povlečení v oblíbeném odstínu nebo s atraktivním potiskem, maminka si již rychle představí, jak bude vypadat v dětském pokoji, rychle

Prochází popisem produktu a zvedne ceněné tlačítko „koupit“. Po obdržení objednávky se ukáže, že barva ve skutečnosti není stejná jako na fotografii a vrácení zboží není vůbec zajištěno.

Jak se vyhnout takovému nedorozumění? Pokud se rozhodnete provést nákup prostřednictvím internetového obchodu, buďte velmi opatrní. Pokud vás produkt přitahoval přesně podle barvy, zkuste na webu otevřít fotografii z různých zařízení (pamatujte, že barevné podání na všech zařízeních je odlišné). Pokud je barva všude podobná a je pro vás příjemná, nemusíte se čeho bát. Pokud se vám ale na některém zařízení opravdu nelíbí barva, zkuste podrobnosti vyjasnit u vedoucího obchodu (včetně toho, zda je možné zboží po přijetí zkontrolovat a vrátit), nebo nákup „slepě“ odmítněte.

2. Vyhledejte nejnižší cenu

Existuje jedno bezpodmínečné pravidlo - „dobré povlečení nemůže být levné.“ Jak moc by se nám to nelíbilo. Bez ohledu na to, jak krásná slova prodávající popisuje svůj produkt. Pokud je podestýlka vyřazena ze své cenové kategorie (nejprve se podíváme na sady od podobných látek od jiných výrobců) a jsou několikrát levnější, jedná se buď o nekvalitní látku, nebo o pochybnou kvalitu krejčovství, nebo o obojí. Mírně levnější než konkurence, zboží může být, pokud: kupujete přímo od výrobce a je-li výrobcem velká společnost (velkoobchodní nákup tkanin a doplňků je pro něj levnější).

3. Absolutní recenze důvěry

Zpětná vazba je užitečná a úžasná, ale ne vždy objektivní. Pokud vám váš dobrý přítel dá doporučení, zejména pokud je sama matkou, pak o jejích slovech není pochyb. Při čtení recenzí na internetu si však vždy pamatujte, jak často je necháváte sami.?

Podle statistik zůstávají negativní recenze mnohem častěji pozitivní, a to již představuje k výrobku mylnou představu. Stojí za zmínku o „vlastních“ recenzích, obvykle pochvalných a opakovaných na velkém počtu stránek. Proto se vždy snažte zhodnotit objektivitu z pohledu objektivity: pokud píšou, že ložní prádlo je po praní zkažené, vždy existuje šance, že sám majitel porušil pravidla péče o produkt, ale pokud recenze říká,

že výrobce dává levnější hrubé kaliko za drahý satén, stojí za zvážení proveditelnosti nákupu zboží pod touto značkou.

4. Ignorování složení produktu

Bohužel předpona „děti“ k názvu produktu již dlouho není zárukou jeho bezpečnosti a kvality. Nyní na regálech obchodů (a ještě více v internetových obchodech) je docela možné najít dětské povlečení, které zahrnuje syntetická vlákna. Výrobci si to dovolují a neberou v úvahu nevědomost nebo nedbalost matky. Pamatujte, že dětské povlečení by mělo být 100% přirozené! Kvalita spánku vašeho dítěte a jeho zdraví budou přímo záviset na složení podestýlky.

Pokud jste museli spát na nekvalitním ložním prádle, pravděpodobně si pamatujete tyto nepříjemné pocity: když je prádlo elektrizováno, buď je příliš kluzké nebo příliš tvrdé a drsné. Existují také případy, kdy je z prádla cítit chemický zápach a ve snu na kůži je vytištěn jasný vzor. Nyní si představte, jak citlivé je tělo novorozence, jak jemná je jeho pokožka. Během spánku bude neustále cítit nepohodlí, bude rozmarný a nebude mít dostatek spánku. Kromě toho nekvalitní podestýlka neabsorbuje vlhkost dobře, vytváří efekt „skleníku“, porušuje termoregulaci - toto lůžko se v zimě nezahřeje, v létě je příliš horké a tvoří podráždění kůže. Z nekvalitních barviv a plniv látek často vznikají alergie.

Nejlepší přírodní textilie pro dětské ložní prádlo jsou nyní: perkál, satén, kepr a tah. Tyto tkáně jsou hygienické a hypoalergenní a určitě nepoškodí zdraví vašeho dítěte.

5. Závodte o počet položek v sadě

Jedním z běžných marketingových tahů je zahrnout do kolébky co nejvíce komponent! Jejich počet někdy přesahuje 20 položek. Kupujícímu se zdá, že v takové sadě bude určitě vše potřebné, což znamená, že volba byla provedena v jeho prospěch.

Pojďme na to. Co přesně každé dítě v postýlce potřebuje?

- Povlečení: lépe ne jen jedno. Bez této položky není dokončena ani jedna sada. Listy se nejčastěji umývají, takže je dobré koupit ještě několik kusů.

- Povlečení: také povinné ložní prádlo. Klasická přikrývka s přikrývkou je často nabízena jako náhrada přikrývky nebo přikrývky, bombové přikrývky atd. Nezapomeňte, že odnímatelný povlečení je mnohem pohodlnější pro praní. Navíc je hospodárnější a praktičtější mít několik odnímatelných přikrývek než několik přikrývek nebo koberečků..

- Přikrývka: v případě, že jste si vybrali klasickou verzi, přikrývka s odnímatelným povlečením

- Polštář a polštář: tyto položky jsou volitelné. Mnoho odborníků zpochybňuje, že je třeba, aby novorozené dítě spalo na polštáři. Pokud ano, pak musí být tenká a plochá. Ideální, stejně jako u přikrývky, je polštář s odnímatelnými polštáři.

- Ochranná strana: prakticky žádný set v postýlce se bez ní neobejde! Probíhají však diskuse o jeho výhodách. Věříme, že pravá strana, s náležitou péčí, nemůže přinést nic jiného než krásu a užitek.

To je vše potřebné! A tady je trik, jak proměnit takovou sadu na sadu 20 nebo více položek:

přidejte na dno postýlky polštáře, baldachýn, sukni a jako "12 polštářů-kluziště" napište pokrývku a ochranný lem. Použije maminka ve skutečnosti polovina z těchto položek zůstává záhadou.

Zde je jedna rada - pečlivě si přečtěte sadu a nepřevyšujte zbytečné položky.

6. Nákup pouze známých značek

Ano, na jedné straně textilie velkých známých výrobců znamenají továrnu, certifikáty kvality a pravděpodobně spoustu zpětné vazby od zákazníků. Existují však i nevýhody.

Ve velkých obchodních řetězcích pravděpodobně nenajdete exkluzivní, neobvyklou sadu. Všechny jsou v designu velmi podobné, liší se pouze barvou nebo aplikací. Žádné zajímavé výtisky, kreativní řešení a ještě více schopnost změnit některé detaily.

Společnosti, které vyrábějí dětské postýlky, často zahrnují související produkty, včetně podestýlky. Zpravidla se také neliší v rozmanitosti. Toto, v

v podstatě univerzální základní soupravy, které lze pohodlně „uchopit“ současně s hledáním postýlky a neplýtvat časem.
Pokud chcete ke koupi přistupovat kreativně as duší, najděte sadu, která dá spoustu pozitivních emocí nejen dítěti, ale i rodičům, měli byste strávit trochu času hledáním.

Poslední položka se bude týkat nákupu dětského textilu v offline obchodech, protože některé podrobnosti bohužel nelze analyzovat pomocí obrazovky monitoru. Pokud je to možné, vyhodnoťte kvalitu podestýlky naživo, nezapomeňte ji použít! Pokud výrobce otevírá obchody a showroomy, nemá co skrývat a stydí se za to, že své zboží ukáže kupujícímu.

7. Nedbalost k detailům

Co máme na mysli? Za prvé, kvalita švů. Nezapomeňte vizuálně zkontrolovat, jak jsou švy výrobku rovnoměrné, silné a trvanlivé, zda se barva vláken shoduje s barvou produktu. To vše přímo ovlivňuje trvanlivost produktu..

Za druhé, věnujte pozornost funkčním prvkům. Díky tomu je ložní prádlo pohodlné pro každodenní použití. Například: elastická páska na prostěradle ji bezpečně připevní na dětskou matraci, odnímatelné kryty po stranách zjednoduší vaši péči a prodlouží jejich životnost, spolehlivé stuhy a kravaty pevně upevní strany ke stěnám postýlky atd..

Za třetí, kování výrobků by nemělo být jen krásné, ale také bezpečné: neměly by existovat žádné malé prvky,

které dítě bude schopno samo odtrhnout a spolknout, musí být zipy skryté, aby nemohlo dojít k náhodnému poškrábání dítěte, neměly by být žádné lepené prvky, protože lepidlo má toxické vlastnosti, krajka by měla být měkká a pevně přišita k základně.

Neexistují žádné maličkosti ve věcech bezpečnosti dětí, z nich je postaven koncept „kvality“..

Odpovědnost za přizpůsobení malého člověka ve velkém a neznámém světě leží na jeho rodičích. Proto je pro něj důležité vytvořit nejpohodlnější podmínky..

Po úmyslném a měřeném výběru ve prospěch kvalitní podestýlky pro novorozence:

- Během spánku a postýlky se nebudete starat o zdraví svého dítěte

- ušetříte na nákupu velkého množství ložního prádla, protože kvalitní prádlo vám vydrží dlouhou službu

- zbavte se problémů s péčí o lůžkoviny - při řádném dodržování pravidel péče se kvalitní lůžkoviny „nesedí“ a při praní se nedeformují, během žehlení a napařování se nezhorší, neztrácejí barvu

- Získáte estetické potěšení, když uvidíte, jak vaše dítě spí roztomilé ve snu v krásném a stylovém prostředí

PBC v postýlce

Upozorňujeme, že je zaručeno, že vzor a barva celé sady odpovídají horní části povlečení a na polštářích a prostěradlech se mohou lišit fotografie. Fotografie poskytuje představu o obecném uměleckém designu CPB a nezaručuje přesnou shodu celé sady s obrázkem fotografie..

Důležité! Skutečné barvy produktů se mohou mírně lišit od barev uvedených na webové stránce a na tištěné příloze. Barevná podoba monitorů a tiskových lisů v tiskárně je jiná. Pro tisk na textilie a pro tisk na papír se používají různé technologie, což znamená různá barviva. Nepatrný rozdíl v odstínech barev textilie a obrázků na webové stránce a na tištěné vložce proto není důvodem pro stížnosti.

Tipy pro péči:

Hrubé kaliko s hustotou 120 g / ma 140 g / m - takový kpb lze prát při 30 stupních, odstřeďovat ne více než 800 otáček, nepoužívat prášky obsahující chlor, nepřidávat ocet.

Lůžkoviny pro novorozence v postýlce

Každá matka čeká dítě a pracuje se zvláštní láskou, aby vytvořila dokonalý dětský koutek, kde bude postýlka stát. První věc, kterou budou mít budoucí rodiče, je klidný spánek dítěte v úhledné kolébce.

Dítě v postýlce

Role podestýlky pro zdravé dítě spát

Lůžka pro novorozence by měla nejen potěšit oči rodičů, ale také zajistit pohodlí a bezpečnost jejího majitele. Pokud je vyrobena z přírodních materiálů, pokožka dítěte se nebude potit, lze vyloučit některé kožní problémy:

 • plenková dermatitida;
 • alergie na barvicí pigmenty;
 • kontaktní dermatitida.

Tkaniny příjemné na dotek nebudou jemnou pokožku otírat. Hmatové pocity pro kojence jsou velmi důležité. Bez jasného vidění se děti prvních měsíců života učí svět prostřednictvím čichu a doteku.

Důležité! V posteli dítě tráví celý svůj čas a nepočítá minuty, kdy je zvednut. Proto by výběru materiálů mělo být věnována zvláštní pozornost.

Co zahrnuje standardní sadu

Minimální sada spodního prádla novorozence by měla zahrnovat povlečení, polštář a povlečení. Lůžkoviny pro děti si můžete zakoupit také samostatně. Například v chladném období vyzvedněte flanel list odděleně od soupravy, aby se dítě během spánku izolovalo.

Polštář by měl zajímat pouze rodiče dětí starších dvou let, protože do tohoto věku děti nepotřebují polštáře. Pokud nechcete přeplatit za sadu, můžete si koupit zvlášť dva nebo tři listy a pár přikrývek.

Polštář pro novorozence rozhodně není užitečný. Přesto je sada ložního prádla užitečným nákupem. Děti vyrůstají velmi rychle, rodiče nemají čas se rozhlédnout, protože dítě je již dva roky, takže je čas si koupit polštář, zde je užitečný polštář.

Velikosti dětských spacích souprav umožňují jejich použití až 4-5 let. Je proto moudré zakoupit si pár kvalitních souprav, které vydrží dlouho.

Další vybavení

Některé ložní soupravy pro kojence zahrnují také pěnové desky. Užitečné se stanou po 3 měsících věku, kdy se dítě učí otočit ze strany na stranu a z břicha do zad. Boky chrání hlavu dítěte před hrboly.

Baldachýn postel

Dalším užitečným doplňkem může být vodotěsná matrace. Je položen pod prostěradlo, které chrání matraci před močí, uvolněnou stolicí a regurgitací.

Pozornost! Dermatologové nedoporučují v horké sezóně používat nepromokavé potahy na matrace, aby to tělo dítěte nebylo.

Baldachýn je ten, kdo vyrobí dětskou postýlku, která ji odlišuje od dospělých. Jsou zde sněhově bílé sítě a husté tkaniny, ze kterých je toto příslušenství šité. Lehký baldachýn připomínající tylu zachrání dítě před komáry, pokud na oknech nebudou žádné speciální sítě. Můžete si ji vzít s sebou na procházku na zakrytí kočárku a chránit kůži dítěte před sáním krve a nepříjemným hmyzem. Výrobky husté textilie se běžně používají k zajištění tmy kolem spícího dítěte. To je obzvláště funkční pro jednopokojové apartmány a studiové apartmány, když dítě nemá svůj vlastní pokoj. Pokud rodiče zůstanou nahoru a dívají se na televizi pozdě, její odrazy nebudou rušit dětský spánek.

Kritéria pro výběr podestýlky

Nejprve si z bezpečnostních důvodů musíte vybrat postel pro novorozence v postýlce. Povlečení by mělo být buď se zipem nebo bez spojovacích prostředků, protože knoflíky a lana jsou pro dítě nebezpečná. S věkem se naučí odtrhávat malé detaily, knoflík je přesně ten malý předmět, který nouzoví lékaři nejčastěji odstraňují z dýchacího traktu dětí.

Povlečení

Kravaty jsou nebezpečné, protože se mohou ovinout kolem krku dítěte a uškrtit ho. Maminky dětí od 3 do 5 měsíců si neuvědomují, jak mobilní se jejich děti stávají. Bez dozoru v postýlce může být 3měsíční dítě na pár sekund na opačné straně. Pokud jsou v přídi svázána dvě lana, existuje vysoké riziko, že se tato smyčka najde na krku dítěte.

Velikost

Problém velikosti prádla pro novorozence je snazší vyřešit, když již existuje přikrývka a matrace. Podle velikosti přikrývky je snazší zvolit vhodný povlečení. Zpravidla mají standardní dětské matrace do dětských postýlek u novorozenců šířku 60 cm a délku 120 cm. Utěšitel má pohodlnou velikost 100 x 120 cm. V této postýlce může dítě klidně spát až 3 roky, přikrývka bude používána ještě déle.

Je výhodné, když je fólie elastická. Nebude bloudit a shluknout se pod vířící dítě. Jeho rozměry budou o 10 cm větší než strany matrace. I když obal často nezaznamenává velikost archu, ale parametry matrace, pro kterou je vhodný.

Utěšit

Aby bylo dítě pohodlné v posteli, povlečení by mělo být vyrobeno z prodyšné látky:

Nedoporučuje se nakupovat prádlo ze směsi bavlny a syntetických materiálů. Taková tkáň nebude dýchat, což znamená, že dítě bude trpět kožními vyrážkami.

Hypoalergenní

Z hrubé bavlny tkejte kaliko a satén a chintz. Tyto materiály proto nezpůsobují alergické reakce. Negativní reakce z kůže však nemohou být způsobeny samotnými materiály, ale barvivem použitým při výrobě. Věnujte pozornost zbarvení, měli byste věnovat pozornost detailům: místa na křižovatkách barevných částí by měla být jasně vymezena, například bílý oblak proti modré obloze by neměl mít modré skvrny.

Štítek pro péči by měl umožnit praní při teplotách nad 30 ° C. U předmětů, které mohou vyblednout, je nutné provést studené praní. Toto není platná volba pro dětské ložní prádlo..

Kvalita materiálu

Nejodolnější jsou flanelové plachty a povlečení ze saténu. Jedná se o nejodolnější materiály, které jsou odolné vůči častému praní. Při porovnání čisté bavlny a sateenu je třeba poznamenat, že hustota tkaniny v sateenu je 120 vláken, v bavlně - ne více než 65 vláken.

Život

Lůžkoviny a boky pro novorozence vydrží déle, pokud jsou všechny švy vytvořeny v přímé linii, neexistují žádné vystupující vlákna, na sadě nejsou žádné volánky, jejichž otvory přitahují malé prsty dítěte.

Cena nemusí vždy odrážet kvalitu produktu. Levnou variantou jsou plenky z flanelových fólií bez velkých jmen, které se vyznačují vysokou odolností proti opotřebení. V dnešní době zákazníci často neplatí za kvalitu, ale za popularitu značky..

Jak vybrat správnou sadu

Dětské povlečení v kulaté postýlce pro děti by mělo být vybráno přesně podle velikosti. Hlavními kritérii jsou zde průměr matrace a její výška. Štítky označují průměr kulatých produktů a dva poloměry oválných odrůd. Rozměry samotné plachty by měly být o 20-25 cm větší než matrace.

Totéž platí pro desky pro standardní obdélníkové postele. Jeho rozměry by měly přesahovat velikost matrace asi o 20 cm na každou stranu.

Pozornost! Pokud obal udává velikost matrace, pro kterou je plachta určena, musí se její velikost shodovat s velikostí matrace, pro kterou je povlečení vybráno.

Jak vybrat dobrou možnost

Postel pro novorozence je třeba věnovat hodně pozornosti, aby se dítěti dostalo, což znamená, že celá rodina má sladký spánek. Vysoce kvalitní prádlo bude šito na značkové vzory, jako by sedělo na matraci a přikrývce, což znamená, že nebude klouzat a bloudit.

Prádlo s boky

Vyplatí se vybrat cbp pro novorozence s nárazníky, které obsahují vnější kapsy. Je vhodné skladovat plenky nebo ubrousky, které jsou vždy po ruce. Pokud si zakoupíte soupravu okamžitě s měkkým pouzdrem mříže postýlky, bude to vypadat velmi výhodně, protože samostatně zakoupené strany se budou lišit barvou a kvalitou od zbývajícího ložního prádla.

Značkové spodní prádlo

Dnes je populární koupit italský nábytek, včetně dětského nábytku. Vysoká kvalita je dána odpovídající cenou zboží..

Důležité! Při nákupu postele vyrobené v Itálii bude nutné upřednostnit italské prádlo, protože zahraniční postele pro novorozence mají svou vlastní rozměrovou mřížku, která je o 10 cm větší než ruská.

Nezáleží na tom, jak se bude nazývat výrobce povlečení. Neměli bychom dávat přednost krásné výzdobě, ale kvalitě a praktičnosti materiálů. Výběr prádla je jako řešení křížovky, protože vše by mělo být spojeno do jedné sady: kvalita švů, trvanlivost barev a pevnost materiálů. Jakmile si jednou zakoupíte kvalitní sadu, můžete ji používat déle než jeden rok.

Články O Neplodnosti