Hlavní Testy

Jak si vybrat a nosit poporodní obvaz s přihlédnutím k indikacím a kontraindikacím

Po porodu se mnozí setkávají s ochabujícím žaludečním propadnutím, které vzniklo v důsledku zvýšení dělohy a protažení tkání. Ne každá maminka může začít cvičit v blízké budoucnosti. Jak se tedy vrátit do své dřívější podoby? Chcete-li se tohoto problému zbavit, odborníci doporučují nošení poporodní bandáže. Kromě štíhlé postavy odstraňuje zátěž z páteře, posiluje klouby po císařském řezu, snižuje bolest v zádech, posiluje břišní svaly, zejména po prvním narození. Může každý nosit poporodní obvaz, jak si ho vybrat a správně nosit, přečtěte si dále v článku.

Co je obvaz a je potřeba po porodu?

Obvaz je elastický obvaz, který podporuje určité části těla ve správné poloze. Obvaz pro těhotné ženy je prenatální a poporodní. Během těhotenství, zejména v pozdějších fázích, je obtížné nosit obrovské břicho. Proto k záchraně přichází obvaz, který snižuje zatížení páteře. Kromě toho pomáhá vyhýbat se striím na kůži, fixuje dítě ve svislé poloze, nedovoluje žaludku snížit se dopředu.

Je však nutné nosit obvaz po porodu? Odpověď na tuto otázku je čistě individuální. Důvodem je skutečnost, že porod nemůže být stejný pro všechny ženy, postupují odlišně, a proto existují náznaky tohoto spodního prádla. Především stojí za to poradit se s lékařem, zda je třeba po porodu nosit obvaz. Tento nástroj je nejen kosmetický, ale má také řadu kontraindikací.

Takže pochopíme, proč je zapotřebí poporodní obvaz. Především přispívá k rychlému zmenšení dělohy, prevenci prolapsu břišních orgánů. Jeho úkolem je také udržovat břišní svaly, obnovit jejich tón. Korzet po porodu je zvláště důležitý po císařském řezu, protože fixuje stehy a urychluje hojení..

Indikace

Prenatální a poporodní obvazy by se měly používat pouze po jmenování specialistou. Jedná se o lék, proto nezapomeňte na bezpečnostní opatření. Proto je důležité vědět, kdy začít nosit poporodní ortéza. Lékaři doporučují použití v následujících případech:

 • silná bolest v břiše;
 • nejčastěji je poporézní obvaz vyžadován po císařském řezu, když se v oblasti šití objeví bolest;
 • onemocnění zad, jako je ischias, skolióza, zakřivení páteře, které se po porodu v důsledku stresu dále zhoršují;
 • vzhled strií a silného ochablého břicha;
 • snížený tón svalového korzetu;
 • obnova bývalého tvaru.

Pokud puerpera takové důkazy nemá, nepotřebuje poporodní obvaz. Kromě toho musíte znát kontraindikace, které neumožňují použití takového korzetu. O tomto, stejně jako o tom, jak nosit poporodní obvaz k vyčištění žaludku, se budeme dále zabývat.

Kontraindikace

Poporodní korzet má některé kontraindikace pro jeho použití. Důvodem je skutečnost, že může zhoršit průběh některých stávajících nemocí, v důsledku čehož se stav matky jen zhoršuje. Obvaz po porodu lze nosit až po jmenování lékaře. Následující případy jsou kontraindikace pro nošení stahovacího korzetu:

 • stehy na perineu, protože se začnou hojit pomaleji a mohou se z důvodu cirkulačních poruch zapálit;
 • kožní choroby;
 • otok způsobený onemocněním ledvin;
 • problémy se zažívacím traktem;
 • alergický na látku používanou k šití obvazu.

Poporodní korzetový pás poškodí zdraví mladé matky, pouze pokud je použit ve výše uvedených situacích. Je důležité dodržovat lékařská doporučení a teprve potom to bude prospěšné a nezhorší stávající onemocnění.

Druhy obvazů

Na trhu existuje mnoho modelů obvazů, které mají své vlastní vlastnosti a účel. Chcete-li vybrat kvalitní poporodní korzet a určit, který je pro vás nejlepší, měli byste porozumět jejich typům. Typy poporodní bandáže jsou tedy následující:

 1. Univerzální obvaz po porodu. Vzhledem ke své univerzálnosti je tento obvaz prenatální a poporodní, a proto nejúspornější. Jedná se o elastický pás se širokou a úzkou částí. Po porodu se na břiše nosí velká část, která ji podepře a stáhne.
 2. Pásková páska. Jedná se o elastický široký pás, který má v břiše hustou vložku. Spona zde pomáhá upravit průměr produktu. Takový zmenšující se poporodní korzet je ideální pro matky, které měly císařský řez. Dobře fixuje šev, napíná žaludek a také zabraňuje tvorbě kýly. Použití však není příliš pohodlné, protože se může vydolovat na horní část břicha..
 3. Kalhotky (milost). Tyto poporodní obvazy jsou velmi pohodlné, nevybíhají se, jsou téměř neviditelné a umožňují vám nosit přiléhavé oblečení. Hustotu napínání korzetu po porodu lze upravit pomocí víceúrovňového uzávěru. Navíc, mnoho modelů má spony dole, aby nedošlo k odstranění obvazů, zatímco jde na záchod. Současně je třeba je denně mýt.
 4. Bermudy Jedná se o kalhotky s vysokým pasem, které navíc zakrývají mé boky přímo dolů na kolena. Zatahují a opravují nejen žaludek, ale také linii boků a zbavují se strie a celulitidy. Postava s jejich pomocí se stává elegantnější a přiměřenější. Budou se však muset mýt každý den..
 5. Sukně. Taková obvaz po porodu typu korzetu ve formě široké elastické pásky. Upevňuje se suchým zipem, připomíná sukni, protože zakrývá pas, boky.

Ačkoli nejpraktičtější a nejúspornější je univerzální obvaz, není vždy možné s ním dosáhnout rychle požadovaného výsledku. Je mnohem účinnější nosit obvaz po porodu, což je samostatný typ určený speciálně pro tento účel. Nastavení čísla je tedy mnohem snazší v nejkratším možném čase..

Jak si vybrat obvaz?

Jak si vybrat poporodní obvaz, co potřebujete vědět, aby to bylo nejen pohodlné, ale také přineslo požadované výsledky. Poporodní korzet je vybrán na základě určitých doporučení. Nejprve je důležité věnovat pozornost velikosti. Změřte pas a boky. S jejich pomocí můžete snadno určit vaši velikost z tabulky. Nejlepší je zjistit, jaká velikost poporodní bandáže je potřebná díky montáži. Kalhotky se doporučuje vzít větší. Obecně byste měli dodržovat velikost, která byla před těhotenstvím, s výjimkou případů, kdy žena během těhotenství získala více než 12 kg. V takových případech je potřeba obvaz o 1-2 velikosti větší.

Vyberte si poporodní obvaz vyrobený z přírodních tkanin, jako je elastan, bavlna, mikrovlákno, které umožní pokožce dýchat, aby se zabránilo otěru a podráždění. Břicho nebude mačkané, ale spíše dobře fixované. Spony jsou stejně důležité. Je výhodné, aby byly víceúrovňové, protože bude možné změnit šířku poporodní bandáže, když se objem těla zmenší.

Musíte si koupit korzet v lékárnách nebo specializovaných obchodech. Pouze zde si můžete být jisti kvalitou produktu, abyste se vyhnuli alergickým reakcím a dalším negativním důsledkům používání obvazu od bezohledných prodejců. Navíc v lékárnách největší výběr modelů a velikostí, díky nimž bude mnohem snazší vybrat ten pravý. Je také nepřijatelné používat dříve používané obvazy. Už nemají svou původní elasticitu, i když vypadají úplně nové. Navíc mají tendenci měnit tvar a přizpůsobují se postavě ženy, která nosí tento korzet. Nejuniverzálnější modely také vždy neumožňují dosažení požadovaného výsledku..

DIY poporodní ortéza

Poporodní korzet není nutné kupovat v obchodě. Můžete to udělat sami pomocí husté tkaniny široké 50 cm a dlouhé 3 metry. Instrukce je následující:

 1. Lehněte si na záda a roztáhněte látku na opasek.
 2. Kříži látku za zády, konce na přední straně dopředu.
 3. Přilepte břicho k druhé vrstvě na dně úzkými konci, abyste ji udrželi.
 4. Dejte ruce pod látku a vložte břicho do kapsy v horní části úzké stuhy.

Takový poporodní korzet by neměl moc zmáčknout a bránit volnému dýchání. Pokud stiskne, měl by být mírně uvolněn. Obléká se po dobu 10-14 dní. Po porodu je nutné nosit univerzální obvaz, až do okamžiku, kdy po jeho odstranění zůstane pocit, jako by nebyl odstraněn..

Jak oblékat a nosit obvaz?

Je velmi důležité zvolit správný korzet. Po jeho nákupu však vyvstává řada dalších otázek, například kdy mohu nosit uzavřenou poporodní bandáž. Po přirozeném porodu je lepší počkat několik dní a poté začít používat. Se souhlasem lékaře je to možné za několik hodin. Pokud existuje císařský řez, nedoporučuje se používat tento produkt dříve než týden po dodání.

Mnozí se také zajímají o otázku, jak nosit obvaz po porodu. Tyto pojmy jsou individuální a závisí na indikacích a vlastnostech ženského těla. Mohou se pohybovat od 3 do 6 týdnů. Doba nošení za den závisí na typu prádla. Obvaz se musí nosit občas každé tři hodiny. Den ho musíte nosit nejdéle 12 hodin.

Důležitým bodem je také to, jak nosit obvaz po porodu. Musíte to udělat v náchylné poloze a zvedat boky. Tato metoda umožňuje oblékat prádlo tak, aby se co nejvíce pevně přilepilo k tělu. Dále je třeba vstát a zkontrolovat, zda je žaludek těsný, zda je v korzetu pohodlný a zda je nepohodlný. Pokud je obvaz napnutý, měli byste si znovu lehnout a trochu ji uvolnit. Jak nosit poporodní obvaz a je možné v něm ležet? Pro krátký odpočinek je jeho vyjmutí volitelné. Pokud však plánujete jít spát, zejména v noci, doporučuje se toto prádlo odstranit. V opačném případě se na břiše mohou objevit další záhyby kvůli nesprávně zvolenému držení těla nebo může dojít k narušení krevního oběhu..

Poporodní obvaz tedy vyžaduje seriózní přístup k výběru produktu a pravidlům jeho nošení. Kromě toho je důležité si uvědomit, že použití takového spodního prádla není vždy povoleno. Jedná se o lékařský korzet, který má určité kontraindikace, proto je nutné se před použitím poradit s lékařem..

Poporodní bandáž - typy a pravidla výběru

Pro včasné uzdravení těla po narození dítěte lékaři doporučují poporodní obvaz. Toto jednoduché zařízení pomáhá rychle tónovat břišní a břišní svaly. K dosažení tohoto účinku je však nutné zvolit správnou velikost a dodržovat pravidla nošení.

Proč potřebuji poporodní obvaz?

Když ženy poslouchají lékaře o tom, jak rychle obnovit abs a vrátit se do břicha obvyklé formy, často se dozví o výhodách poporodní bandáže. Mnoho lidí si však myslí, že toto zařízení nemůže používat každý a pouze za určitých podmínek. V tomto ohledu vyvstává otázka, zda je zapotřebí poporodní obvaz a v jakých případech se bez něj neobejdete.

Podle lékařů není nutné jej používat, no jeho nošení výrazně urychluje proces regenerace těla matky. Obvaz po porodu vytváří potřebnou kompresi, která pomáhá svalům a kůži břicha vrátit se k tónu. Toto jednoduché zařízení pomáhá zbavit se strie, zmírňuje bolest zad a dolní části zad. Jednotlivé modely jsou schopny skrýt nedostatky obrázku (převislé strany). Obvaz se symfitidou po porodu zmírňuje bolest.

Jak nosit poporodní obvaz?

K dosažení výsledku a požadovaného účinku je nutné použít poporodní obvaz, dodržující řadu pravidel. Zpočátku, dokonce ve fázi výběru, ženy věnují pozornost modelu a velikosti tohoto zařízení. Při používání obvazu jsou dodržována následující doporučení:

 1. Při nošení obvazů si musíte dát přestávku a v noci ji zcela sundat (doba nepřetržitého používání by neměla přesáhnout 12 hodin).
 2. Oblékněte si obvaz, aby nezpůsoboval vážné nepohodlí.
 3. Neustále dbejte na to, aby určité prvky zařízení nenarušovaly místní průtok krve.

Druhy obvazů po porodu

Ve specializovaných ortopedických salónech a lékárnách najdete širokou škálu obvazů. Ne všechna tato zařízení jsou však vhodná pro ženy v období po porodu. Pro takové ženy lékaři doporučují jeden z následujících typů zařízení:

 1. Univerzální opasek - univerzální zařízení, které lze použít jak během těhotenství, tak i po porodu. Je to hustá páska s prodloužením na břiše. Mezi nedostatky patří nízká odolnost proti opotřebení a potřeba neustále upravovat obvaz při nošení.
 1. Kalhotky s korzetem - mají vynikající trakční vlastnosti, dobře modelují, přitahují břicho. Poporodní kalhotky - bandáže jsou prezentovány v široké cenové kategorii, neviditelné pod oblečením. Poporodní stahovací obvaz se používá častěji než ostatní. Mezi nedostatky: obtížnost použití po porodu v důsledku propuštění, potřeba pečlivého výběru velikosti.
 1. Bandáž ve formě pásky - jednoduché zařízení pro zařízení spolehlivě podpírá spodní břicho a současně táhne. Poskytuje vynikající podporu páteře a suchý zip se snadno vejde pod postavu. Díky vysokému stupni hygieny a širokému výběru modelů je tento typ zařízení nejčastější u žen, které porodily. Hlavní nevýhody: změna polohy pásu během pohybu, neskrývá nedostatky obrázku a je viditelná pod oblečením.

Velikost poporodní bandáže

Když mluvíme o tom, jak si vybrat poporodní obvaz, odborníci upozorňují ženy na velikost odpovídající postavě. Pro informaci, mnoho výrobců váží, a také označují pas a boky. Před zakoupením obvazů po porodu je důležité vše jasně měřit doma. Je třeba mít na paměti, že během těhotenství došlo ke změnám hmotnosti a postavy. Pro snadnější orientaci mnozí výrobci uvádějí velikost, obvaz označí písmenem latinské abecedy a v závorkách uvedou velikost:

 • L;
 • M;
 • S;
 • XL.

Nejlepší poporodní ortéza

Každý výrobce oceňuje obvaz, zatímco samotní lékaři nedokážou rozlišit mezi nejlepšími možnostmi. Bandáž pro těhotné ženy před a po narození - univerzální řešení. Každá žena má však individuální charakter postavy, a proto si musí vybrat vhodnou poporodní bandáž, a proto je často nutné vyzkoušet několik takových zařízení. Na základě převládajícího obvazu mezi samotnými mladými matkami lze rozlišit následující značky:

Jak nosit obvaz po porodu?

Před nošením obvazu po porodu je nutné koordinovat jeho použití s ​​lékařem. Pouze po schválení odborníkem může být vybrána vhodná varianta tažného zařízení. Zpočátku je věnována pozornost modelu a velikosti obvazu. Musíte pochopit, že použití obvazu by nemělo být na škodu, ale ani obvyklého pohodlí nebude dosaženo.

Jak nasadit obvaz po porodu?

Po pořízení zařízení tohoto druhu je důležité důkladně prostudovat pokyny, abyste věděli, jak nasadit poporodní obvaz. Nejvhodnější je to udělat v náchylné poloze: břišní svaly nejsou napjaté a žaludek se snadněji fixuje. Algoritmus pro obvaz může vypadat takto:

 1. Žena leží na měkkém povrchu a předtím svlékala pod pás veškerý oděv.
 2. Nejprve nasadí spodní část, zasune ji pod dolní část zad a vede dopředu.
 3. Spojovací prvky by neměly být pevně utaženy, jinak se proces hojení zpomalí.
 4. Poté, co je obvaz nasazen, musíte se ujistit, že neklouzává a je dobře upevněn. Při nošení musíte dodržovat doporučení lékaře a řídit se pokyny pro nošení obvazu.

Kdy mohu nosit obvaz po porodu?

Mnoho lékařů doporučuje nosit obvaz pár dní po narození dítěte. To platí ve většině případů u žen, které měly císařský řez. Poporodní obvaz po císařském řezu předepisují lékaři. V praxi to však v důsledku poporodní výboje není vždy možné. V takových případech lékaři doporučují začít nosit podpůrné zařízení jeden měsíc po dodání. Současně lékaři negativně odpovídají na otázku, zda je možné spát v poporodní bandáži.

Odděleně je třeba říci, že ne vždy je možné použití tohoto zařízení. Před nošením poporodní bandáže byste se měli poradit s lékařem. Mezi hlavní kontraindikace používání obvazu lékaři říkají:

 • přítomnost čerstvých stehů v perineu;
 • onemocnění gastrointestinálního traktu (ulcerativní formace, gastritida, zácpa);
 • patologie ledvin a močového systému.

Kolik nosit po narození?

Doba používání poporodní bandáže je určena mírou zotavení reprodukčního systému. Ženy jej používají v průměru 1–1,5 měsíce. Tento termín nazývají lékaři a zodpovídají otázku, kolik nosit poporodní obvaz. Během této doby získává děloha předchozí velikost a břišní svaly přecházejí do požadovaného tónu. Delší používání pásu může nepříznivě ovlivnit procesy zásobování krví v pánevní a břišní dutině.

Poporodní obvaz

Obsah:

Obnovení těla po narození dítěte je důležitým a rozhodujícím obdobím v životě mladé matky. Hlavním účelem nošení poporodní bandáže je rychlejší a rovnoměrnější vyléčení stehu po císařském řezu a zmírnění stresu zezadu při různých onemocněních páteře. Kromě terapeutického účinku má však i dobrý kosmetický účinek, napíná pokožku a formuje svaly. Každá žena sní o krásném plochém žaludku po porodu, proto jako další pomoc svému tělu na cestě k uzdravení můžete použít poporodní obvaz.

Kdy nosit obvaz

Informace Poporodní obvaz se souhlasem lékaře lze provést téměř okamžitě po nezávislém narození. Po císařském řezu zmírní bolest v oblasti švu a rovnoměrně rozloží zátěž, což zabrání jeho možnému rozporu. Můžete ji však použít pouze po prohlídce lékaře a jeho doporučení.

Důvodem je skutečnost, že existuje řada kontraindikací:

 • některé druhy stehu po císařském řezu a další břišní operace;
 • onemocnění gastrointestinálního traktu se zhoršenou normální peristaltikou a sklon k nadýmání;
 • onemocnění ledvin s otokem;
 • alergické a infekční kožní léze.

Druhy poporodní bandáže

Každý den v prodeji je stále více různých možností obvazů. Mnoho z nich, kromě udržování kůže a břišních svalů, plní také estetickou funkci, upravují siluetu a maskují další libry..

 1. Poporodní obvazový pás je široký (20–30 cm) elastický pás s nastavitelnými víceúrovňovými upevňovacími prvky pro další utažení. Doporučuje se používat jak po císařském řezu, tak po přirozeném porodu. Dobře podporuje žaludek a pomáhá svalům vrátit se do předchozí polohy. Mírnou nevýhodou může být mírný posun vzhůru při chůzi a projevech pod oblečením.
 2. Poporodní kalhotky jsou podobné podobnému předporodnímu modelu. Mají také vysoký pás a elastickou vložku na břiše, ale obvykle jsou vyrobeny z hustšího materiálu, který zajišťuje větší stlačení kůže a svalů. Některé modely jsou na zadní straně opatřeny dalšími výztužnými žebry a nastavovacím šněrováním. Tyto milostné obvazy se doporučují pro bolesti zad a onemocnění páteře, jakož i po císařském řezu. Pro větší pohodlí je mnoho modelů vybaveno spodní sponu pro snadný přístup na toaletu.
 3. Bandážové kraťasy nebo bandáž-Bermudy jsou podobné předchozímu modelu, ale mají podlouhlé kalhoty uprostřed stehna, kolena nebo kotníku. Přitahují nejen žaludek a upravují pas, ale také dodávají hýždím a boky více tónovaný a přitažlivější tvar. A co je důležitější, jsou neviditelné pod oblečením. Kalhotky a kraťasy se pro lepší hygienu nejlépe nosí na spodním prádle..
 4. Bandage - sukně je velmi pohodlný typ pooperační bandáže. Na rozdíl od opasku sedí dobře, nešikanuje a nevyčnívá z jeho šatů.
 5. Kombinovaný obvaz lze použít před i po porodu. Během těhotenství by měla být nošena na zádech a úzce připevněna pod břicho. Po narození dítěte je třeba takový obvaz otočit. Při chůzi se může mírně zvednout, takže je třeba ji pravidelně upravovat.

Kritéria výběru

Kromě toho je dobrý poporodní obvaz vyroben z husté elastické tkaniny, dobře se fixuje, ale nevmáčkne žaludek. Musí umožnit průchod vzduchu a dobře absorbovat vlhkost. Chcete-li to provést, věnujte pozornost složení, musí obsahovat bavlnu, mikrovlákno a elastan.

Nákup poporodní bandáže je lepší krátce před dodáním. Velikost obvykle odpovídá velikosti oblečení před těhotenstvím, ale pokud jste získali více než 12 kg, je lepší vzít o 1 velikost větší. Při výběru se zaměřte na cenu a vždy zvažte, v jakých případech potřebujete obvaz. Opravdu, pro každodenní nošení doma a na procházku s dítětem je obvazový pás nebo univerzální pás docela vhodný a není nutné platit za spodní prádlo, které je nutné pouze pro zvláštní příležitosti.

Vlastnosti použití

Chcete-li si nasadit poporodní obvaz, bez ohledu na model, musíte si lehnout. V této poloze zaujímají břišní svaly svou fyziologickou polohu. Bandáž můžete nosit nepřetržitě po dobu nejvýše 3 hodin, pak ji musíte odstranit po dobu nejméně 30-40 minut, aby svaly lisu fungovaly a aby se vrátily k jejich tónu nezávisle. Je třeba si uvědomit, že bez cvičení nelze dosáhnout požadovaného účinku..

Výběr předporodní a postnatální obvazy

I když těhotenství postupuje normálně, žena je pravidelně narušována bolestmi zad, nohou, nepohodlí v pánevní oblasti. Situace se zhoršuje osteochondrózou, onemocněním pohybového aparátu, a pokud je těhotenství více, třetí nebo čtvrté, může se poslední měsíce proměnit ve skutečné utrpení. Jak zvolit předporodní a postnatální obvaz pro těhotné ženy, aby se minimalizovalo nepohodlí a rychle se zotavilo po porodu?

Proč potřebuji prenatální bandáž?

Antenatální obvaz výrazně usnadňuje ženám nošení dítěte v pozdějších stádiích. Dnes porodníci-gynekologové doporučují nošení téměř každému po 20. týdnu, bez ohledu na objem břicha (pokud neexistují kontraindikace), a pokud je uvedeno, od 16..

Bandáž plní mnoho funkcí:

 • poskytuje optimální polohu plodu pro jeho příznivý vývoj a úspěšné fyziologické narození;
 • zvedá žaludek, zlepšuje krevní oběh plodu;
 • ve třetím trimestru snižuje riziko prezentace pánve;
 • zabraňuje předčasnému prolasu plodu a v důsledku toho patologicky předčasnému porodu;
 • snižuje zátěž páteře, nohou a pánevních orgánů ve stoje a při chůzi (prevence křečových žil);
 • zmírňuje nepříjemné pocity při rozporu s pánevními kostmi před porodem;
 • působí jako profylaktický prostředek proti striím na pokožce břicha a boků, od ochabnutí.

S každým opakovaným těhotenstvím břišní svaly oslabují. Proto u žen, které nesou druhé, třetí, čtvrté dítě, je otázka, která je lepší zvolit předporodní bandáž pro těhotné ženy, zvláště důležitá. Bez komplikací se neobejde bez osteochondrózy, zakřivení bederní páteře a bolesti zad neznámého původu.

Na co je poporodní ortéza?

Poporodní obvaz pomáhá rychleji se zotavit - k obnovení tónu na kůži břicha a svalů. Vytváří kompresi v oslabené břišní oblasti, zlepšuje siluetu a skrývá nedostatky obrázku. Pokud se v průběhu těhotenství objeví strie, pomůže se s nimi vyrovnat napínací pás..

Mechanismus působení poporodní bandáže je jednoduchý:

 • normalizuje tlak uvnitř břišní dutiny a pomáhá rychleji stahovat dělohu;
 • vnitřní orgány se po vysídlení vracejí na svá obvyklá místa rychleji;
 • obnoví se tón břišních svalů, které získají svou dřívější elasticitu a pevnost.

Jak si vybrat obvaz

Než si vyberete prenatální nebo poporodní obvaz pro těhotné ženy, rozhodněte se, co to bude - pásek nebo kalhotky. Praktičtější univerzální model, který je vám užitečný po porodu. Vyberte si výrobky vyrobené z přírodních, prodyšných materiálů, jako je podpůrná bandáž na bázi tkaniny F 7651, která nezpůsobuje alergie ani podráždění..

Hlavním kritériem pro výběr je velikost:

 • Bandážový pás je nabízen ve formě klasické velikosti: S (42–44), M (46–48), L (50–52), XL (52–54), XXL (od 56). Který se nosil před těhotenstvím, vyberte si jeden.
 • Pokud se jedná o obvazové kalhotky, měla by velikost přesáhnout obvyklou - alespoň jednu.

Výrobci nabízejí přizpůsobené rozměrové sítě na základě obvodu pasu nebo obvodu pod žaludkem. Jaký druh předporodní poporodní ortézy je lepší zvolit? Zaměřte se spíše na centimetry než na latinská písmena, protože v různých pravítkách mohou mít různý význam.

Například u univerzálního modelu DR-02, který lze použít po porodu, vypadá linie takto:

Obvod pod žaludkem, cm

U prenatálních kalhotek „Nera“ je rozměrová mřížka odlišná, ale také orientovaná na obvod pod žaludkem:

Obvod pod žaludkem, cm

Změřte obvod pod žaludkem co nejpřesněji. Nasaďte centimetr na spodní část zad a spusťte jej pod žaludek tak, aby měřicí páska neklesla ani ne tahala kůži. Opatření je přijato správně, pokud palec volně prochází mezi tělem a páskou.

Jaké jsou obvazy

Podle návrhu jsou obvazy následující:

Na spodní prádlo je nasazena elastická páska a suchým zipem je upevněna pod žaludek. Hustota přizpůsobení je upravena v závislosti na objemu břicha, takže model je vhodný pro jakékoli období těhotenství. Pás je vyroben z prodyšných materiálů - v létě není horký. Při chůzi může vyskočit, a to zejména v raných fázích, navíc nošení kalhot není příliš pohodlné.

Jsou to spodní prádlo se speciálními podpůrnými vložkami z elastického materiálu - pod žaludek a spodní část zad. Šijte je z hypoalergenních, ekologických, měkkých materiálů bez hrubých švů. Navzdory skutečnosti, že se vložka při růstu břicha napíná, někdy je nutné zakoupit větší produkt. Ti, kteří zvolí tuto možnost, se budou muset zásobit na několika modelech a připravit se na každodenní praní..

Kromě obvazu ve formě kalhotek existují i ​​obvazové šortky. Podporují nejen žaludek, ale také vytvářejí mikromasážní efekt díky speciální struktuře tkáně, zabraňují výskytu strií a celulitidy na bocích.

 • Univerzální obvaz.

Pokud již přemýšlíte o tom, jak zvolit správný poporodní obvaz, věnujte pozornost tomuto rozhodnutí. Pásek z elastické tkaniny, který se rozpíná uprostřed, kombinuje funkce předporodní i poporodní ortézy. Před porodem se nosí na spodní části zad široko a připevňuje se pod žaludek a po porodu - naopak.

Design je pečlivě promyšlen pro pohodlí ženy. Například univerzální předporodní a poporodní obvaz DR-02 o výšce 15 cm s dalšími podpůrnými vazbami je šitý z tkaniny propouštějící vzduch a vlhkost a pod břicho jsou bavlněné panely. 4 výztuhy odstraňují napětí a snižují zatížení. Pro období po porodu je poskytnut odnímatelný aplikátor (pelot). Model sedí dobře na postavě a je neviditelný pod oblečením.

Jak nosit obvaz

Univerzální obvaz a pás se nasazují na spodní prádlo v náchylné poloze rozložené na vodorovném povrchu.

 • Pro větší pohodlí si pod hýždě můžete dát polštář.
 • Aby se dítě mírně pohnulo a břišní svaly se uvolnily, musíte si lehnout, trochu se nadechnout.
 • Produkt je zarovnán s páteří a upevněn. Měl by pohodlně sedět na žaludek, aniž by ho stiskl..
 • Poté, co je obvaz fixovaný, musíte se opatrně otočit na bok a pomalu zvedat.
 • Kravaty v univerzálních modelech jsou upevněny ve stálé poloze, přičemž obvaz se nastavuje individuálně podle obrázku.
 • Pokud je vše provedeno správně, pás by neměl způsobovat nepohodlí (mírné nepohodlí během přizpůsobování je povoleno - ne déle než týden).

Obvaz ve formě šortek je také vystaven v náchylné poloze, se zvednutými boky, což způsobuje určité potíže v pozdním těhotenství. Pro větší pohodlí lze pod záda umístit polštář.

Kolik můžete nosit obvaz

Způsob a načasování nošení určuje v každém případě ošetřující lékař. Existují obecná pravidla. Obvaz se nedoporučuje nosit déle než tři hodiny v řadě bez přerušení, jinak může být narušen oběh krve v pánevních orgánech. Každé tři hodiny ji odstraní a přestanou (od několika minut do hodiny). Pokud dítě vykazuje nadměrnou úzkost, musí být obvaz odstraněn. Celková doba nošení - ne více než deset hodin denně.

Existují nějaké kontraindikace

Jaký obvaz je potřebný pro těhotné ženy a jak bezpečné je nosit, ošetřující lékař vám to řekne. Například prenatal nelze nosit, pokud je plod ve špatné poloze (pánevní nebo příčný po 30. týdnu). Zbývající kontraindikace jsou relativní, v každém případě musí rozhodnout lékař. Pro takové nemoci může být zakázáno nosit tento produkt:

 • tříselné a umbilikální kýly;
 • otevřené rány a popáleniny v oblasti aplikace obvazu;
 • alergická reakce na materiály jeho výroby;
 • porušení ledvin, které vedou k otoku;
 • onemocnění trávicího traktu;
 • kožní choroby;
 • stehy v perineu (pro poporodní modely).

Existují situace, kdy se nemůžete obejít bez prenatálního obvazu ze zdravotních důvodů, například s nízkou placentou, vícečetným těhotenstvím, hrozbou potratu ve druhém nebo třetím semestru. Pokud těhotenství postupuje normálně, obvaz mu pomůže učinit ho pohodlnějším a univerzální model se také může po narození rychle vrátit do svého předchozího tvaru..

Jak si vybrat poporodní obvaz

Mezi gynekology neexistuje shoda, zda by ženy po těhotenství měly používat obvaz. Avšak i ti, kdo jsou skeptičtí, souhlasí s tím, že v některých situacích nebude správně zvolený obvaz zbytečný. Jak nosit poporodní obvaz? Jak si vybrat a které modely jsou nejoblíbenější? A co ženy říkají o používání obvazů od konkrétních výrobců?

Potřebuji poporodní obvaz

Je obtížné tvrdit, že porod je velmi individuální proces, a pokaždé, v zásadě, může standardní scénář nabýt rysů. Zastánci používání ortézy po porodu předložili hlavní a velmi spravedlivý argument - produkt pomáhá k rychlému obnovení děložního tónu. Efekt komprese na kůži a vnitřních orgánech je účinný a žena v práci, která sní o rychlém návratu ztracených forem, rychle dosáhne požadovaného.

Navíc poporodní obvaz:

 • snižuje riziko tvorby kýly;
 • snižuje bolest v pobřišnici a dolní části zad;
 • zlepšuje svalový tonus;
 • vylučuje prolaps nebo prolaps dělohy.

Všechna negativní hodnocení použití poporodní bandáže vyplývají z kontraindikací. Výrobek tedy nelze nosit v přítomnosti pooperačních stehů v místech prasknutí, jakož i po císařském řezu, pokud se používají určité typy stehů. Někteří lékaři jsou si jisti, že obvaz může ovlivnit krevní oběh v břišní dutině, což znamená, že stehy se uzdraví déle. Nemluvíme však o tom, že se vůbec nezhojí. Zvláště pečlivě vybrat příslušenství bude mít krvácející nebo hnisající stehy. Nejprve musíte tento problém vyřešit, a proto již přepněte na ochablý žaludek a strie.

Další kontraindikací může být otok, který je způsoben porušením ledvin nebo kardiovaskulárního systému. Obvaz se nedoporučuje pro křečové žíly, ani v případech, kdy jsou v břiše pozorovány křeče.

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda po porodu nosit obvaz, věřte svému gynekologovi. Dokonale zná vlastnosti vašeho těla, pamatuje si, jak probíhalo těhotenství a porod, aby mohl udělat vyvážené a objektivní rozhodnutí.

Druhy poporodní bandáže

Všechny poporodní obvazy lze rozdělit do dvou velkých skupin - pásy a spodní prádlo.

 • Standardní poporodní pás je elastická široká páska, která je upevněna kolem pasu suchým zipem.
 • Poporodní korzetový obvaz také napíná horní část trupu a ponechává otevřenou pouze oblast hrudníku.
 • Většina obvazů bude známa od okamžiku porodu dítěte. Jedná se o pás se zády různých výšek. Během těhotenství je vysoká část položena na záda a po porodu je převrácena na žaludek. V obou případech má obvaz podpůrnou funkci..
 • Poporodní kalhoty - bandáž - jeden z nejpopulárnějších modelů. Výrobek je vyroben z hustých elastických materiálů, které dokonale utahují tvar a mají příznivý vliv na činnost vnitřních orgánů.
 • Jiné typy poporodního prádla - bandáž-milost (kalhotky s vysokým pasem), bandážové kalhoty-korzet, kalhotky-korzet na kolena nebo na kotník.

Populární obvazy

V řadě téměř každého výrobce ortopedických výrobků jsou poporodní obvazy.

Poporodní obvaz „Fest“ je široký elastický pás, který dokonale napíná břišní dutinu. Je vyrobena z hypoalergenních materiálů s vysokým obsahem bavlněných vláken, takže výrobky jsou dobře větrané. Modely jsou k dispozici v různých barvách - bílá, černá a masitá. Mají všechna osvědčení o shodě a jsou schválena Vědeckým centrem porodnictví a gynekologie RAMS.

Blaho

Opravdu luxusní volbu najdete v ruské společnosti Bliss, která se specializuje na design a šití dámských oděvů.

Po porodu mohou ženy používat:

 • korzetový pás;
 • pooperační elastická bandáž;
 • bandáž s vysokým pasem se zipy;
 • Pásový korzet;
 • Bermudský obvaz se zipem;
 • napínací pás.

Všechny výrobky jsou šity z inovativních materiálů - lehké, prodyšné, odolné proti opotřebení a trvanlivé. Kromě toho má každý model úžasný design..

Bedna

Charakteristickým rysem obvazů od petrohradského výrobce "Kreit" je přítomnost speciálních obvazů, které se používají po císařském řezu. V řádku najdete také standardní pásy po porodu.

Trives

Další společnost z Petrohradu představuje pouze jeden model poporodní bandáže - „T-1222“. Tento pás je však vyroben z pleteniny, která nezpůsobuje alergie ani podráždění pokožky. Dvě vestavěné desky uvolňují páteř a další potěr umožňuje „vyladit“ sílu nárazu do břišní dutiny. S opomenutím pánevních orgánů můžete použít obvazové kalhoty „T-1372“ a obvaz „DO515“ - po císařském řezu.

Jak si vybrat obvaz po porodu

Před zakoupením poporodní bandáže se poraďte se svým lékařem. Poté, co se společně rozhodnete pro typ produktu (pásek, kalhotky, půvab atd.), Můžete přemýšlet o dalším důležitém kritériu - velikosti.

Přesně zvolená velikost je zárukou, že obvaz bude opravdu fungovat. Příliš těsné příslušenství způsobí vážné komplikace a je nepravděpodobné, že budete dlouhodobě schopni odolat jeho „tlaku“. Pokud je obvaz velký, nebude v něm žádný smysl. V nejlepším případě se ukáže, že je to jen krásné spodní prádlo nebo nepohodlný pásek, který se neustále klouže na záda..

Orientace se vyplatí před porodem. Většina výrobců doporučuje měřit boky pro správný výběr - to jsou parametry, které jsou nejčastěji uváděny na obalu produktu.

Jak nosit poporodní ortéza

Kdy nosit obvaz po porodu? Na tuto otázku neexistuje univerzální odpověď. Někdo bude moci produkt používat za pár hodin, někdo za pár dní.

Trvalé nošení poporodní bandáže se nedoporučuje. I když se k němu můžete vrátit po celý den, musíte rozdělit celkový čas na krátké segmenty, přičemž přestávky 30–60 minut každé 2-3 hodiny.

Je třeba obvaz nasadit zejména poprvé v poloze na břiše, která byla předtím uvolněná. Je to v tomto případě, že vnitřní orgány zaujmou správnou polohu, která bude fixována obvazem.

Kolik musíte chodit v obvazu, záleží na tom, jak rychle se tělo zotaví. Obvykle jej nosí déle než 4-7 týdnů - během této doby ženské tělo „ožije“ a bude schopno samostatně eliminovat zbytkové účinky.

Recenze poporodní bandáže

Obvaz jsem koupil asi měsíc po porodu. Zpočátku měla na sobě ortho univerzální bandáž, která mi během těhotenství pomohla. Když jsem to však po porodu otočil širokou stranou na břiše, z nějakého důvodu to bylo nepříjemné. Musel jsem hledat náhradu. Rozhodl jsem se, že bych to měl vzít bez suchého zipu, aby punčocháče zůstaly nedotčené. Bandáž Panta jsem si vybral z „Festu“ - nejlevnějšího bezešvého materiálu v době mé cenové studie (prosinec 2015 - 700 rublů). Nedělá si prdel plochý, ale netahá jí pas dolů do osiky. U oděvů jsou někdy v pase patrnější i punčocháče. Také na hýždích neexistují žádné jasné linie, protože ve spodní části má netahový materiál. Zřetelně se táhne v pupku - minus 3-4 cm. Líbí se mi, že žaludek to neomrzí a boky v něm vypadají více žensky.

Pokud mluvíme o nedostatcích, pak jsou. Za prvé, výztuhy nedosahují okraje centimetru 2. Jsou to tyto centimetry, které jsou neustále shromažďovány v záhybech a mírně se štětinami, takže je někdy vidět pod oblečením. Musíme se pravidelně stahovat. Za druhé, klín má velmi široký zip - až 3 háčky. Nevím, možná něco není v pořádku s nohama, ale jsem trochu nepříjemný. Ale líbilo se mi, že díky tomuto uzávěru nemůžete odstranit bandáž, když jdete na záchod. Se všemi „minusy“, kdybych si musel znovu koupit poporodní bandáž, vybral bych „Fest“.

Během těhotenství jsem sledoval německou obvaz Anita za 70 eur. Je pravda, že porodní asistentka v kurzech řekla, že z nich nemá vůbec žádný prospěch. Pouze zevně dotahují pokožku. Během těhotenství se tělo 9 měsíců připravuje na zázrak narození a ve stejné výši ho potřebuje k návratu do normálu. Nejlepší lék na uzdravení je gymnastika a správná výživa. Každý o tom ví, ale většina chce zázraky! Rozhodl jsem se tedy ignorovat slova doktora a získat to samé. Chci říci, že porodní asistentka měla jen částečně pravdu. Ano, gymnastika a zdravá strava nikomu neublížily, ale obvaz mi hodně pomohl z hlediska uvolnění zád. Nasadil jsem to a cítil, jak se všechno uvnitř utahuje. Bylo to snazší. A samozřejmě je velmi dobře proporcí a vůbec neviditelný pod oblečením. Kvalita je vynikající (no, přesto - cena není slabá). Líbilo se mi postranních spojovacích prostředků, které umožňovaly odstranit obvaz bez problémů. Na zádech je široký pásový pás, který zlepšuje polohu páteře a uvolňuje záda. Většina z přítelkyň se ovšem v chrámu zkroutila a řekla, že by bylo možné a levnější najít analog stejné kvality. Tady, jak se říká, komu co. Můžu si dovolit.

Asi 20 týdnů těhotenství mi byl předepsán obvaz kvůli zkrácenému děložnímu čípku a hrozbě potratu. Obvaz "Sweet Mama" mě zachránil! Nosil jsem to téměř celý den, někdy jsem si dělal přestávky. V důsledku toho vydržela normálně a porod prošel bez komplikací. A pak jsem obvaz převrátil na druhou stranu a pokračoval v používání. Nemohu říci, že se mi žaludek okamžitě utáhl a postava se stala jako osmnáctiletá, ale s tím jsem se cítil chráněný. Kromě toho dobře uvolňuje dolní část zad - prakticky neexistovala bolest. Je třeba si obléknout obvaz, zatímco si lehneme, a nemusíme ho moc přetahovat - to mi doktor vše vysvětlil. A pokud je vše hotové správně, pak s obvazem bude po porodu snazší než bez něj.

Poporodní obvaz: proč je to nutné a jak si vybrat?

Poporodní obvaz by se měl nosit co nejdříve - v prvních dnech po porodu, pokud neexistují kontraindikace, a se souhlasem lékaře v den porodu. Poporodní obvaz vytváří kompresi a umožňuje vám rychle obnovit svalový tonus a pokožku břišního tónu, zlepšuje siluetu v kyčlích a hýždích a skrývá nedokonalosti v období po porodu.

Také poporodní obvaz pomáhá vyrovnat se se strie, pokud se vyskytly během těhotenství. Období zotavení, během kterého je nutné nosit obvaz, je přibližně šest týdnů po narození. Kontraindikace pro nošení poporodní ortézy jsou onemocnění ledvin doprovázená otokem nebo onemocnění gastrointestinálního traktu.

Velikost poporodní bandáže musí být zvolena na základě velikosti, kterou jste nosili před porodem, a pokud byl přírůstek hmotnosti nad normálem, zaměřte se na velikost prenatálního pásma, které jste nosili v posledních týdnech těhotenství.

Vezměte prosím na vědomí, že poporodní obvaz by měl vytvořit pocit dobrého utažení (zejména v prvních dnech po porodu) - neočekávejte pohodlí poporodní obvaz. Přestávejte si oblékat obvaz každé tři hodiny, nenoste je déle než 9 hodin v řadě a nosit je v noci. Také si pamatujte, že poporodní obvaz nenahrazuje práci břišních svalů a formují se pomaleji. Ujistěte se, že pomáhají svaly zotavit se s cvičením..

Císařský řez a poporodní obvaz
Nosit obvaz po císařském řezu je nutný pro všechny ženy v práci. Obvaz „po císařském řezu“ pomáhá vytvořit silnou pooperační jizvu a snižuje riziko pooperačních kýly přední břišní stěny. Kosmetický účinek je již sekundární.

Obvazy „po císařském řezu“ se liší od obvyklých stahovacích obvazů. Hlavním rozdílem je tvar v podobě širokého elastického pásového pásu, který je zcela neotevřený a umožňuje pohodlně a rychle nasadit obvaz v poloze pro ležení a také poskytnout rychlý přístup k švu pro zpracování nebo vyšetření zdravotnickým personálem v porodnici..

Tyto obvazy jsou vyrobeny z husté žebrované textilie, která zajišťuje volný přístup vzduchu k tělu, a spojovací prostředky ve formě širokého suchého zipu usnadňují nastavení stupně napětí a v případě nepohodlí rychle snižují stupeň utažení nebo obvaz zcela odstraní z důvodu hygienických postupů..

Čas, během kterého musíte po operaci nosit obvaz, je také do 40 dnů po narození. Samozřejmě můžete páskový obvaz změnit na pravidelný stahovací obvaz již 7-10 dní po operaci, protože obvaz je vhodný v nemocnici, ale ne v obvyklém aktivním životě.

Pravidla pro výběr poporodní bandáže

Každá žena po porodu se chce rychle vrátit ke své bývalé postavě, odstranit další libry, takže používá různé prostředky k obnovení její podoby. Jedním z těchto nástrojů je speciální pás, který pomáhá udržovat bederní oblast a tvarovat linii břicha. Jak si vybrat poporodní obvaz? Jak ji nosit a kdy bude výsledek?

Účel obvazu

Poporodní obvazy vykonávají lékařské a kosmetické funkce. Například zlepšují kontraktilní aktivitu dělohy a také zmírňují stres z bederní a páteře. Obvaz vytváří kosmetický efekt, dává žaludku a boky požadovaný tvar a zpřísňuje ochablou pokožku.

Kdo ukazuje, že nosí poporodní obvaz? Důvody nošení speciálního přidržovacího pásu mohou být:

 • Oslabený svalový tón. Obvaz pomáhá udržovat svalový tonus břišní dutiny. To pomáhá předcházet abnormálnímu peritoneálnímu prolapsu..
 • Páteřní problémy. Pokud měla žena problémy s páteří před těhotenstvím, pak se během těhotenství zátěž zad dvakrát zvýší, takže žena často nosí prenatální obinadlo. Aby se obnovily svaly zad a páteře po porodu, musí žena nosit zvláštní omezení.
 • Saggy skin nebo strie. Nošení poporodní ortézy pomáhá napnout pokožku.
 • Po dodání císařským řezem. Přítomnost zahojených a nezápalných švů může způsobit opotřebení pásu, protože švy dobře drží před poškozením..

Na poznámku! Pokud však po císařském řezu existuje určitý druh stehu, není možné nosit obvaz po porodu..

Následující faktory mohou také sloužit jako hlavní kontraindikace pro nošení poporodního pásu:

 1. Chronická nebo akutní onemocnění genitourinárního nebo trávicího systému. V takových případech se nedoporučuje nošení sedativ, protože to může vyvolat stlačení vnitřních orgánů a zhoršení útoku..
 2. Přítomnost švů na perineu. Při nošení obvazu se snižuje průtok krve do orgánů. Aby se stehy bezpečně zahojily, je nutný dobrý krevní oběh, takže nošení prohýbaného pásu může vést k zánětu stehů.
 3. Jakákoli kožní onemocnění.
 4. Přítomnost alergických reakcí na složení obvazové tkáně.
Po císařském řezu bude obvaz chránit švy před poškozením.

V každém případě, než si vyberete sedativum, měli byste se poradit se svým lékařem a zjistit kontraindikace, abyste se vyhnuli možným komplikacím.

Různé obvazy

Poporodní jizvy jsou rozděleny do následujících typů:

Bandážová páska

Je předkládán ve formě široké stuhy se speciální vložkou v břiše. Šířka takového pásu obvykle není větší než 30 cm. Tento typ pásu umožňuje napnout oblast pasu, břicha a boků. Pevnost kravaty lze upravit díky speciálnímu suchému zipu. Výhodou tohoto typu produktu je, že je v cenově dostupné kategorii (od 500 do 1200 rublů). Je také skvělý pro ženy porodící císařským řezem, protože dobře chrání šev před poškozením a komplikacemi. Někteří si však všimnou, že obvaz silně přilne k oděvu, což způsobuje určité nepříjemnosti, a také se skládá ze syntetických materiálů a může způsobovat alergie, zejména v létě.

Univerzální opasek

Proč univerzální? Protože je vhodný pro použití jak v předporodní, tak po porodu. Má jinou šířku. Během těhotenství musí být umístěna s nejširší částí na zádech, aby se odlehčilo zatížení páteře a zmírnilo napětí, a v období po porodu by měla být nejširší část již umístěna na žaludku, což přispívá k jeho zatažení. Úzká strana během těhotenství podporuje žaludek a po porodu - záda. Považuje se za nejúspornější variantu, protože není nutné kupovat samostatný obvaz před a po porodu. Cena tohoto produktu se pohybuje mezi 300-1000 rublů. Nicméně, často po porodu, má hnací prostředek malou účinnost, jak si některé ženy všimnou, protože je příliš velký a dostatečně nedotahuje žaludek, což nevede k požadovanému účinku.

Kalhotky kalhot

Má zvláštní vložku do břicha, vyrobenou z hustého materiálu, který poskytuje dobrý trakční účinek. Průměr obvodu může být nastaven pomocí upevňovacích prvků, které jsou obvykle prezentovány ve formě 3 až 4 úrovní.

Existují vhodné možnosti produktu, které mají mezi nohama spony, což usnadňuje používání toalety. Tento model sedativ je dobrou volbou pro ženy, které během porodu podstoupily chirurgický zákrok, protože přispívá k účinné ochraně stehu. U žen, které porodily samy, se však tento model nedoporučuje, protože je velmi pevně spojen s pohlavními orgány a perineem, což může mít nepříznivý vliv na zotavení ženy. Výhodou tohoto obvazu je, že je pod oblečením téměř neviditelný a při nošení nezpůsobuje nepohodlí. Možná bude jedinou nevýhodou to, že se takový pás rychle zašpiní a budete jej muset denně umýt.

Bandáž v podobě korzetu nebo kalhotek Bermudy

Tento model má vysoký pas, a v případě Bermudy - protáhlou část kyčelní linie. Takové modely umožňují vytvořit tvar nejen žaludku, ale i dalších problémových oblastí. Samozřejmě, za cenu tyto modely jsou velmi odlišné a mohou dosáhnout nákladů na 3000 rublů.

Sukně poporodní pás

Tento typ je dobře natažená páska se suchým zipem. Tento model se blíží obvyklé pásové páse a má stejné výhody a nevýhody. Dobře padne na břicho a boky, čímž vytváří kosmetický efekt.

Každý model má své výhody a nevýhody, takže si žena vybere pouze na základě svých preferencí a vlastností.

Jak vybrat správný produkt na hubnutí?

Než provedete tolik potřebný nákup, měli byste zjistit, jak vybrat nejlepší pás pro tažení. Vybraná bandáž by měla přinést pohodlí a požadovaný výsledek. Proto, aby žena nebyla zklamána při nákupu, je třeba před odchodem do obchodu vzít v úvahu následující body:

 • Správně změřte obvod kyčlí a pasu a určete přesnou velikost. Podle těchto výsledků si můžete bezpečně vybrat požadovanou velikost, protože velikost v poměru kyčlí a pasu je uvedena na výrobku.
 • Nezapomeňte na produkt vyzkoušet před nákupem.
 • Pokud máte v plánu koupit obvaz ve formě kalhotek, měli byste si vzít větší velikost.
 • Měli byste si koupit produkt sestávající z přírodních materiálů, který umožní průchodu vzduchu a nezpůsobí alergie..
 • Je výhodné nakupovat výrobky, kde jsou spojovací prvky různých úrovní, protože bude možné upravit sílu tahu.
 • Musíte nakupovat zboží přímo ve specializovaných prodejnách nebo v lékárnách, bez ohledu na to, na co narazíte na falešný nebo nekvalitní produkt, který se rychle stane bezcenným.
 • Neměli byste kupovat produkt, který již byl používán, protože již ztratil své vlastnosti a ztratil účinnost.

Pokud vám produkt vyhovuje ve všech ohledech, můžete jej bezpečně zakoupit.

Při výběru ortézy byste se měli soustředit na měření pasu a boků

Jak nosit poporodní obvaz?

Po zakoupení produktu od žen se může objevit řada otázek:

 • Jak nosit obvaz?
 • Kdy to mohu začít nosit??
 • Kolik času nosit?

Pro každou ženu je vše přísně individuální, protože záleží na tom, jak došlo k porodu, jak je hodnocen stav matky, zda došlo k nějakým komplikacím. Některé ženy již po 2 hodinách po porodu mohou mít zavěšený pásek, zatímco jiné takové předčasné použití bude kontraindikováno. Obvykle však po přirozeném porodu mohou nosit obvaz po několika dnech a po umělém porodu je povoleno nosit až po týdnu.

Doporučuje se nosit pás po porodu v poloze na zádech, protože tak lze zajistit účinné zatažení. Po upevnění obvazu na tělo byste se měli pomalu zvednout a zkontrolovat, zda nikde mačkal. Jakékoli nepohodlí by mělo být odstraněno..

Důležité! Mezi nošením obvazu je nutné každé 3-4 hodiny přestávky. Je absolutně nemožné v tom spát!

Jak dlouho bude nošení pasu záviset, bude záviset na schopnosti ženského těla se zotavit. Někdo se zotavuje za měsíc, někdo ve dvou. Ale obvykle se nosí nejpozději 2 měsíce po narození, pak se tělo přirozeně obnoví.

Poporodní obvaz je tedy účinným způsobem, jak obnovit ženskou formu. O tom, které je lepší si vybrat, rozhodne pouze ona sama, na základě svých vlastních tužeb a charakteristik jejího těla. Pokud silně pochybuje o své volbě, zkušení prodejci vám pomohou vybrat kvalitní produkt, který bude přínosem a přinese požadovaný účinek..

Články O Neplodnosti