Hlavní Bolest

Vlastnosti výběru kolébky pro novorozence

Dnes rodiče z určitých důvodů postupně opouštějí kolébky pro děti. Za prvé, jedná se o obvyklé úspory. Ne každý apartmán má prostor, který vám umožní umístit několik podobných nábytkových prvků do dětského koutku. Kolébka pro novorozence prostě není mnohými považována za důležitý prvek školky. Určitá poptávka po tomto produktu však stále přetrvává..

Kolébka pro novorozence

Kolébka pro novorozence je malá postel určená k zajištění pohodlí a klidného spánku během prvních měsíců života. Takový nábytek umožňuje mladým rodičům houpat dítě, aniž by ho držel v rukou, a tak si dítě zvyklo na „nezávislost“..

V zásadě se tyto produkty skládají ze dvou hlavních komponent - lůžka a rámu. Tvar, styl a odstín postele mají druhořadý význam a záleží pouze na dekoraci v interiéru.

Související článek:

Strany v postýlce pro novorozence: fotografie, proč jsme potřebováni, typy, velikosti, tkanina, výplň, způsoby upevnění, další podrobnosti, doporučení pro výběr, jak si vyrobit vlastní ruce - v publikaci.

Odrůdy kolébek pro novorozence

Existuje mnoho typů kolébek pro děti. Abyste se mohli správně rozhodnout, musíte se seznámit s jejich technickými vlastnostmi. Kromě toho se berou v úvahu i osobní preference..

Kolébka bez pohybové nemoci

Světlé, pohodlné a bezpečné výrobky jsou vyrobeny z přírodního a ekologického dřeva. Použitý materiál je potažen hypoalergenním lakem, který se vyrábí na bázi vody..

Dětská lůžka bez mechanismu pohybové nemoci mají spolehlivý design a liší se také délkou operace. Pokud se objeví druhé dítě, není třeba kupovat novou postel..

Udržitelné výrobky mají 2 nebo 3 úrovně výšky dna. Mechanismus pro spouštění boční stěny umožňuje její snížení, zatímco dítě vede ležící životní styl. Když dítě trochu vyrostlo, posadí se a vstane, strana může být zvednuta a upevněna. Zaoblené hrany vylučují poranění dítěte.

Houpací kolébka

Dětská postýlka bez kyvadla se také používá k houpacím účelům, když se houpá. Na rozdíl od kyvadlových modelů se celý případ otáčí. Pro tyto účely jsou na ně nainstalovány velké běžce. Amplitudy výkyvu se liší v závislosti na zaoblení. Řada modelů má v budoucnu schopnost měnit kola pro kola.

Aby se zabránilo náhlému převrácení, je ke kolejnicím připevněna svorka. Zabrání výskytu příliš velkých amplitud motorů. V průběhu růstu dítěte se před spaním nebudete muset houpat, běžci mohou být odstraněni.

Na běžcích

Na běžcích jsou 2 typy kolébek:

 1. Postel s velmi zaoblenými běžci. Snadno se houpe, ale musíte na tom pravidelně pracovat. Podobná kolébka se trochu otáčí z pohybů dítěte, které škubá horní a dolní končetiny. Tímto způsobem se bude dítě moci utratit. Po dosažení věku šesti měsíců však dítě vstane, odskočí a houpe se. Proto je třeba přesunout lůžko na kolečkách a blokovat kroutí.
 2. Postel s mírně zaoblenými běžci. Má lepší stabilitu. Chcete-li uvést produkt do pohybu, musíte vynaložit úsilí. Amplitudy motoru jsou výrazně menší než u postelí s vysoce zaoblenými běžci. Zastaví se rychle, pokud přestanete pumpovat kolébku. Samotné dítě se nebude moci houpat. Taková kolébka bude tou nejlepší volbou, aby dítě nezvyklo na nemoc.

S kloubovým mechanismem kyvadla

Taková kolébka je instalována na speciálních běžcích, které umožní houpat dítě. Tyto výrobky jsou často vybaveny kyvadlem. Umožní kolébce pohybovat se po dlouhou dobu z jednoho dotyku ruky. Houpání se provádí svisle a vodorovně.

Závěsný

Závěsná postel může být proutěná nebo vyrobená ze dřeva. V moderních domovech jsou paprsky zřídka instalovány na strop, pro které je možné zavěsit kolébku. Protože závěsná dětská kolébka je již vybavena spolehlivými podpěrami, které drží její lůžko.

Výhodou takového produktu budou plynulé pohyby, v důsledku čeho se dítě nevzbudí z náhlých nárazů. Kromě toho se kolébka zavěšení lehce otáčí lehkým dotykem ruky. Chcete-li přesunout postel na jiné místo, stačí přesunout podpěry a znovu k nim připojit dětskou postýlku.

Chcete-li zvolit správnou kolébku, musíte se zaměřit na výšku stran. Čím je větší, tím lépe, protože to pomůže chránit dítě před pádem a zraněním..

Elektronický

K houpání dojde pomocí elektronického systému. Chcete-li zahájit proces, musíte stisknout klávesu. Některé modely lze zapnout automaticky, což reaguje na pláč dítěte. Zbytek lze zapnout na dálku pomocí dálkového ovladače.

Související článek:

Lehátko pro novorozence: nejlepší modely, základní pravidla výběru, nejlepší modely v různých cenových segmentech, v různých nominacích, doporučení našich redaktorů - přečtěte si publikaci.

Jiné typy

Existují i ​​jiné typy kolébek:

 • cradle-playpen - pohodlný produkt, který umožňuje dítěti spát a hrát si;
 • transformační postel - model, který se používá od narození do 7 let věku, protože jej lze snadno proměnit v malou pohovku;
 • kolébka s přebalovacím stolem - typ klasické postele, charakterizovaný přítomností přebalovacího stolu.
FOTO: besplatka.ua Bed-playpen FOTO: allo.ua Cradle-transformátor

Jak vybrat kolébku pro novorozence

Výběr různých kolébkových vzorů ztěžuje výběr. Hlavní důraz v procesu nákupu modelu je kladen na tyto faktory:

 • dětská postel by měla být snadno čistitelná a omyvatelná, vybavená odnímatelným textilem;
 • matrace by měla mít střední nebo vysokou tuhost;
 • upevnění a další součásti rámu jsou pro děti skryté a nepřístupné, jinak by mohlo dojít k poranění dítěte;
 • nejlepší materiály pro návrh kolébek budou ekologické a přírodní dřevo;
 • mechanismus pro pohybovou nemoc je pevně stanoven.
FOTO: babyblog.ru Vybrané funkce

Podle materiálu výroby a formy

Výrobní materiál musí být šetrný k životnímu prostředí a bezpečný pro zdraví. Často najdete kolébky ze dřeva, dřevotřísky a plastu. Dřevěné postele jsou považovány za bestsellery, protože materiál je zcela přírodní. Kolébky z dřevotřísky, MDF mají nižší cenu než dřevěné. Ve výrobním procesu se však někdy používají toxické prvky. Plast je zřídka vybrán kvůli své nedostatečné pevnosti ve srovnání s jinými materiály..

Kolébka pro kojence musí být ve správném tvaru. Neměly by být přítomny žádné vyjímatelné ostré rohy nebo detaily. Celá struktura by měla být pevně upevněna a šrouby by měly být uvnitř. Postele s koly se stanou pohodlnými.

Kývavým mechanismem

U kyvadlových modelů bude pohyblivá pouze kotviště. Podpěry zůstávají v každém případě nehybné. To je možné díky použití speciálního kyvného mechanismu - kyvadla. Tato zařízení se dodávají ve 3 typech:

 • s podélným výkyvem;
 • s bočním houpáním;
 • s univerzálním pohybem.

Různé modely kolébek s kyvadlem mají své vlastní rozdíly. Podélné a boční pohyby postele jsou poměrně populárním typem mechanismu. Univerzální kyvadlo je zařízení, ve kterém je možné změnit směr pohybu kolébky s ohledem na potřeby uživatelů..

FOTO: proraboff.rf Druhy kyvadlových kolébek

Další funkcí

Mnoho moderních dětských kolébek je vybaveno dalšími možnostmi. Mohou to být upevňovací prvky pro noční stolky, plenkové koše, speciální převlékací stoly. Výrazně zjednodušují péči o dítě - v každé situaci budou mít rodiče v blízkosti plenky, náhradní spodní prádlo a další potřebné doplňky.

Kolébky jsou také vybaveny dekoračními prvky - volánky, mašle, výšivky a tištěné aplikace. Takové vybavení umožňuje učinit interiér dětského pokoje jedinečným.

FOTO: ek.ua Kolébky s další funkčností

Přední výrobci

Mezi nejlepší výrobce se říká:

Každá ze značek vyrábí vysoce kvalitní produkty..

Populární dětské kolébkové modely

Aby bylo možné pro dítě správně zvolit kolébku, bylo sestaveno hodnocení. Zahrnuje nejoblíbenější dětské postýlky..

Chicco Next2me

Připojený model, který bude nejlepším řešením pro společný spánek. Taková postel umožňuje spát s dítětem ve stejné místnosti s pohodlím pro rodiče a dítě. Uvažované kolébky mají zpravidla jednu odnímatelnou stranu, lze je také výškově nastavit. To se provádí za účelem nastavení kolébky na stejnou úroveň jako lůžko pro dospělé..

Navenek je to docela atraktivní produkt, má velké množství barevných variací, které vám umožní zapadnout do různých interiérů. Má kompaktní rozměry a světlý design. Je lehký, vyrobený z plastu, žádné vyčnívající části. Kolébka je vyrobena z tkaniny, boky jsou odstraněny, což umožňuje snadné čištění postele. Dno je nastaveno na výšku produktu. Boční panel je pro pohodlí uvolněn pomocí zipu.

Pro bezpečnost dítěte je dětská postýlka připevněna k rodiči pomocí pásů. Kolébka má kolečka pro snadný pohyb. Rozměry jsou 91 × 15 cm v sestavené formě. Pro pohodlí při nošení je taška.

 • Kompaktní velikost.
 • Bezpečnost.
 • Šetrnost k životnímu prostředí materiálů.
 • Žádná kapuce.
 • Jedna vyjímatelná deska.

Bambolina láska

Tato kolébka je vyrobena ze dřeva. Taková kolébka je vhodná pro rodiče, kteří dávají přednost jejich přírodním materiálům. Modely vyrobené ze dřeva jsou odolné a šetrné k životnímu prostředí. Takové kolébky se vyznačují dobrými pevnostními parametry. Tento produkt vyrábí italská značka, protože je vysoce kvalitní a má jasný design..

Model je menší verzí dětské postýlky. Existují kola, která lze upevnit, což zvyšuje bezpečnost produktu. Jsou vyrobeny z pryže pro tichý pohyb a pro zabránění poškrábání na povrchu..

Pozoruhodnou výhodou takové kolébky bude to, že má krabici, ve které je uloženo potřebné příslušenství pro dítě. Postel má rozměry 83 × 42 cm, je nutné si koupit další matraci a boky.

 • Budujte spolehlivost.
 • K dispozici je úložný box.
 • Gumová kola.
 • Šetrnost k životnímu prostředí materiálů.

Mezi nedostatky lze uvést nutnost zakoupit matraci.

Zibos ala

Dotyčný produkt se označuje jako přistýlka. Venku to vypadá jako Chicco Next2me. Má 5 úrovní regulace výšky. Kupující si může vybrat jednu ze 7 barev. Výrobek má kola, kompletní sada má matraci a boky, z nichž jedno je vybaveno moskytiérou. Postel se vyvíjí, má tašku pro pohodlnou přepravu.

K dispozici je možnost opravit s rodičovským lůžkem. Hlavním rysem produktu bude to, že vydrží hmotnost až 150 kg. Toho je dosaženo díky duálnímu rámu. Existují kapsy pro uložení požadovaných drobností. V případě potřeby si můžete koupit mechanismy a transformovat model do houpacího křesla nebo do houpacího křesla pro dospělé. Pro tyto účely byl vytvořen podobný spolehlivý rámec..

 • Dostupnost úložného prostoru pro příslušenství.
 • Odolá velké hmotnosti.
 • Může se transformovat.

Mezi nedostatky lze uvést potřebu dalšího nákupu transformační soupravy.

Jednoduchost 3060

Tento model je považován za extrémně běžný, připisuje se kolébce. Má spíše světlý vzhled. Kromě toho lze snadno použít jako oddělené lůžko. Kolébka s pomocí běžců může být houpána, ale může být namontována na kola.

Boční strana může být odstraněna, pokud je v úmyslu použít postel jako prodloužení, je také možné nastavit výšku. Je zde možnost nočního světla, vibrací, na dálkovém ovladači je hudební jednotka. V sadě kupující obdrží matraci.

Model má kapuci, díky níž bude vypadat jako kočárek. Ve spodní části postele je sukně, která skryje všechny další prvky. Například je zde košík, kde můžete umístit vše, co potřebujete pro děti. Zařízení má ale nízké strany, takže kolébku nebude možné používat po dlouhou dobu.

 • Mít noční světlo.
 • K dispozici je dálkové ovládání.
 • Lze použít jako přistýlku..
 • Dolní strany.
 • Skromný výběr barev.

Při výběru kolébky jsou hlavními ukazateli pohodlí a bezpečnost dítěte. Styl a tvar postele mají druhořadý význam, jakož i další funkčnost ve formě hudebního systému nebo přívěšku na hračky. Čím větší je počet vestavěných funkcí v kolébce, tím vyšší je cena, takže výběr bude do značné míry záviset na peněžence rodičů.

Houpací postýlka

Výběr dětské postýlky je pro rodiče otázkou, která vyvstane.

Zajímavou možností je houpání. Jakmile byly děti houpány v kolébce, a nyní výrobci nábytku vytvořili dva modely postelí, které tuto funkci plní. Toto je postel na zakřivených běžcích a kyvadle.

Typy a funkce

V houpacím křesle jsou děti pohodlné a snáze usnou. Dokonce i v lůně si dítě zvykne houpat pohyby. Proto se kroutit před spaním nebo v případě, že je dítě kvůli něčemu nezbedné, fyziologicky odůvodněné.

Dětská postýlka na houpačce. Amplituda závisí na tom, jak jsou lyžiny zaobleny. Takový model je pozoruhodný v tom, že pohyb dítěte způsobuje kroutit. Následně se houpe bez rodičů. Není to bezpečné, proto je lepší vyměnit běžce za kola.

Houpací děti v takovém houpacím křesle jsou snazší než na rukou - snadno se uvedou do pohybu a aby dítě usnulo, rodiče budou muset utratit méně energie.

Kyvadlové postele jsou:

 • s univerzálním mechanismem;
 • s příčným pohybem;
 • s podélným pohybem.

Příčné kyvadlo vytváří vibrace podobné pohybové nemoci v kolébce a podélné - podobné pohybové nemoci v náručí dospělého. Pokud je kyvadlo univerzální, změní se směr pohybu lůžka podle potřeby. Takže dítě je mnohem snazší usnout. Všechny typy nemoci z pohybu mají výhody..

Podélné kyvadlo vytváří dítě blízké přirozeným pocitům a rychle usne. Houpání na posteli s příčným kyvadlem je podobné způsobu nemoci z pohybu, kterou naši předkové používali po mnoho staletí. S univerzálním kyvadlem mají mladí rodiče obě výhody..

Kyvadla jsou vybavena koly, což usnadňuje jejich pohyb. Některé modely mají vestavěnou komodu určenou k ukládání dětských věcí.

Lůžka transformátoru umožňují změnu:

 • hloubka lůžka;
 • velikost lůžka;
 • směr nemoci z pohybu dítěte.

První dvě možnosti jsou důležité, když dítě vyrůstá. Jak dítě roste, funkce kyvadla se u transformátorů vypne.

Zařízení postýlky s houpací židlí

Princip činnosti kolébky na běžcích spočívá v kývání na dvou rovnoběžných obloucích. V tomto případě děti snadno usnou a pro mladé matky houpání nepředstavuje žádné potíže. I slabý pohyb vytváří houpačku.

Kyvadlo má speciální mechanismus, který vytváří podélný nebo příčný výkyv. Jsou vybaveny speciální svorkou - párem šroubů. Pokud jsou pevné, houpání se stává nemožným. Tím se zabrání houpání nezávislého dítěte..

Zařízení postýlky na běžcích je podobné jako zařízení houpacího křesla. Kola mu dodávají mobilitu a stabilitu a oblouky jsou odstraněny. U kol je toto lůžko podobné běžné posteli a může se pohybovat. Kromě toho je lze v případě potřeby zastavit. Model s oblouky se používá k houpání dítěte.

Omezovače na nich odstraňují úzkost, že se dítě převrátí a spadne z postele. V takovém modelu jsou zabudovány zásuvky pro ukládání dětských věcí.

Kyvné kyvadlo funguje díky speciálním ložiskům, která spouští kyvný mechanismus. Samotná postel stojí pevně na podlaze a závěsná postel se otáčí. Boční stěny kyvadla jsou nehybné a přední stěna se pohybuje. Z bezpečnostních důvodů jsou tato lůžka vybavena západkou..

Houpací kyvadlo je vybaveno koly, takže pro matku je vhodné pohybovat se po bytě.

Lůžka transformátoru jsou vybavena policemi nebo zásuvkou. Pokud je odstraníte, můžete prodloužit lůžko, když vyroste syn nebo dcera. Transformátor se zásuvkou má připojený prvek s několika zásuvkami, které jsou z obou stran přišroubovány dozadu.

Od ostatních modelů se transformační postel vyznačuje složitostí designu a mnoha detaily. Když dítě vyroste, může být přepracováno na postel pro předškoláka (komoda a boky jsou odstraněny) nebo pohovka (přední strana je odstraněna).

Materiál:

 • Vinné révy - kolébky se z něj vyrábějí pro nejmenší, protože nemohou odolat těžké váze;
 • Metal - dává produktu sílu;
 • Dřevo je nejběžnějším a nejoblíbenějším materiálem, protože je šetrné k životnímu prostředí a krásné;
 • Plast - snadno se umývá, je levný a může mít různé barvy.

Pokud má rodina alergie, musí být nábytek vybrán z přírodních materiálů. Nejlépe se vyhýbá plastům, a to díky své laskavosti a přitažlivosti.

Výhody a nevýhody houpací postýlky

Smykové postele

Výhody:

 • Snadná nemoc z pohybu;
 • Přiměřené ceny a dobrá kvalita;
 • Dlouhé vykořisťování. Jak arašídy rostou, můžete opustit funkci nemoci z pohybu a nasadit kola - pak mu bude sloužit až do pěti let;
 • Výroba z přírodních materiálů - záruka trvanlivosti;
 • Snadno se pohybovat po místnosti pomocí odnímatelných kol;
 • Pohodlí - takové modely jsou vybaveny dalšími zásuvkami;
 • Těžiště je vyvážené a snadno se otáčí..

nevýhody

 • Nízká funkčnost;
 • Děti mohou houpat a svrhnout dětskou postýlku, pokud není tam žádný úlovek;
 • Parkety poškrábají parkety nebo linoleum;
 • Při pohybu se může otáčet;
 • Je nemožné používat současně funkci nemoci z pohybu a použití vestavěných polic;
 • Chcete-li změnit oblouky na kola, trvá to 5 až 15 minut - nejprve musíte odstranit skluznice a poté kola vložit do speciálních otvorů.

Kyvadlové postele

Výhody:

 • Dětská postýlka s podélným kyvadlem vytváří obvyklé pocity kymácení na rukou matky pro dítě, je pohodlný;
 • Hladké houpání;
 • Možnost odpojit kyvadlo a opravit kotviště v nehybném stavu;
 • Kroutí se vytváří švihnutím zápěstí;
 • Model s podélným kyvadlem je kombinován s přebalovacím stolem nebo se zásuvkou;
 • Spolehlivý blokovací mechanismus;
 • Praktičnost;
 • Kvalitní;
 • Nezanechává žádné zbytky na podlaze, protože nemá běžce;
 • Používá se až do věku tří let, zamykání kyvadlového mechanismu.

Nevýhody:

 • Cena;
 • Break častěji než jiné typy;
 • Dítě si zvykne na pohybovou nemoc.

Houpání na lyžích je tedy levnější a odolnější než kyvadla kyvadla a mechanismy kyvadla vytvářejí pohodlnější usínání. Máma potřebuje jen jeden pohyb, aby mohla začít s nemocí z pohybu. To je výhodné v noci, pokud je postýlka vedle postele mé matky..

Postýlky s kyvadly jsou také mnohem funkčnější díky dalším zásuvkám pro uložení plen, ložního prádla nebo oblečení.

První i druhý typ dětského nábytku mají funkci pohybové nemoci odstraněny, ale postel na obloucích poté vydrží mnohem déle. U některých houpacích židlí na běžcích se odstraní přední stěna - a poté, co se odstraní běžci, změní se na pohovku.

Jak používat

Při nákupu dětského nábytku je důležité zvážit, jak bezpečné je v něm dítě. Proto je nutné zvážit provozní vlastnosti a nezbytná bezpečnostní opatření..

 • Nejprve je důležité, aby materiál, ze kterého je postel vyrobeno, byl netoxický. Přednost se dává dřevěným modelům potaženým netoxickým lakem nebo barvou..
 • Nepoužívejte příliš zdobit. Pokud má nábytek spoustu malých částí, může je dítě neúmyslně spolknout. Další prvky představují nebezpečí - drobky na ně mohou chytit. Zkontrolujte, zda nejsou nějaké otvory, jinak by arašíd mohl stisknout váš prst.
 • Aby nedošlo k převrácení postýlky, měla by stát na pevném povrchu a model s oblouky by měl mít spolehlivé svorky.
 • Šrouby a matice by neměly vyčnívat, proto jsou zakryty zátkami. Pokud je postel dřevěná, pak se objevující zářezy otírají brusným papírem a lakují. Poté je vyloučeno riziko štěpení.
 • Chcete-li se vyhnout dětským zraněním, zkontrolujte nábytek každé 4-5 dní - zda nejsou uvolněné části, zkontrolujte případné problémy.
 • Pokud je postel dřevěná a má tyče, vzdálenost mezi nimi by neměla být větší než 5 až 6 cm. Jinak existuje nebezpečí, že dítě do štěrbiny přilepí držadlo nebo nohu, což povede k poranění.
 • Postýlky s kyvadlem jsou umístěny ve vzdálenosti nejméně 7 cm od nábytku a stěn - takže je snadné je otáčet.
 • Při nákupu postele dávejte pozor na výšku stran. Měla by zajistit bezpečnost - protože jakmile se dítě učí sedět a vstávat, hrozí riziko vypadnutí a poškození. Proto pro dítě může být dno zdviženo vysoko, ale o něco později bude muset být spuštěno co nejnižší.
 • Houpací křeslo, stejně jako další dětská postýlka, nelze umístit na okno, protože v opačném případě dítě chytí chlad z průvanu. Je umístěn ve vzdálenosti od baterií a elektrických ohřívačů. Elektrické spotřebiče a zásuvky v těsné blízkosti kotviště jsou nebezpečné.

Do uličky byste neměli vkládat houpací lůžko ani kyvadlo - protože jej můžete náhodně zranit.

 • Jsou umístěny vedle postele rodičů. Pokud se dítě v noci probudí a bude plakat, stačí matce natáhnout ruku a uvést do pohybu mechanismus pohybu.
 • Nesmíme zapomenout na svorky, speciálně navržené tak, aby dítě neotočilo postel a nevypadlo z ní.

Všechny modely houpacích křesel jsou tedy vhodné jak pro malé děti, tak pro rodiče. Který z nich si vybrat, záleží na výběru mámy a otce, jakož i na jejich rozpočtu. Hlavní věc je, že drobeček v takovém houpacím křesle pohodlně usnul.

Jak vybrat postýlku pro novorozence

Rozsah dětských postýlek není jen skvělý: je obrovský a ztratit se v moři nabídek je mnohem snazší než učinit správnou volbu. Mezitím dítě po narození a v příštích několika měsících stráví většinu času v posteli.

Který je lepší - kolébka nebo klasika? Chcete-li použít standardní variantu nebo transformační postel? Jaké jsou výhody a nevýhody ohrádek? Specialisté internetového obchodu „Dcery a synové“ dávají užitečná doporučení, abyste mohli učinit správné rozhodnutí.

Hlavní typy postýlek

Kolébka

Možnost pro nejmenší od narození do 3 až 6 měsíců, ale výrobce poskytuje možnost používat tyto výrobky až jeden rok (dokud dítě nedosáhne 80 cm). Po kolébce se dítě přesune do postýlky.

Mezi nepochybné výhody tohoto produktu patří jeho malá velikost (nejprve se dítě může vyděsit neomezeným prostorem a kolébka se stává ideálním místem pro novorozence ke spánku) a schopnost houpat se. Obvykle je tento typ lůžka vybaven držadly pro pohodlný pohyb koše s dítětem.

Kolébka může mít stacionární stojan nebo může být instalována v postýlce s popruhy. První možnost je zpravidla výrazně nižší, a proto z hlediska použitelnosti překonává „klasiku“. Tato výhoda se projeví během nočních krmení, kdy je třeba několikrát v noci vyzvednout drobky v náručí a vrátit je do kolébky.

Kolébka může být umístěna vedle postele rodičů: potom bude dítě neustále v dohledu.

Klasický

Možnost známá všem: místo na spaní na čtyřech nohách, oplocené podél obvodu nárazníky. Moderní dětské postýlky jsou nabízeny v celé řadě variant, s mnoha dalšími funkcemi navrženými pro zlepšení spánku dítěte a zjednodušení péče o rodiče o dítě.

Klasické postele určené pro kojence od narození do tří let.

Transformátor

Jedná se o produkt, který kombinuje funkci postele a dalšího kusu nábytku - obvykle měnící se stolek a / nebo komodu. Některé modely se během transformace mění na dospívající; horní strany tvoří stůl doplněný podstavcem - bývalá komoda.

Transformátory jsou určeny pro kojence od narození do 6-7 let. Jak dítě roste, jsou odstraněny další prvky, čímž se zvětšuje délka postele. Některé modely se „prodlužují“ ještě déle a jsou vhodné ke spánku, dokud dítě nedosáhne dospívání.

Manege

Pod tímto názvem jsou skládací modely kombinovány; Jsou vhodné pro cestování. Ohrádky jsou vyrobeny z lehkých materiálů - kovu, plastu a speciální tkaniny. Všechny prvky lze snadno čistit, proto by neměly vznikat potíže s péčí o ně. Lůžka tohoto typu nemusí být doplněna matrací, ale v případě potřeby ji lze zakoupit samostatně.

Vzhledem ke konkrétní aplikaci se arény liší od velikosti „klasiků“: zpravidla jsou o něco kratší a širší než standardní. Co se týče funkčnosti, tento typ dětské postýlky není v žádném případě horší než standardní možnosti: mají také horní úroveň spodního umístění, které se používá od narození do tří měsíců, další prvky, jako je přebalovací stůl a police na kosmetiku, mobilní hračka, kapuce a kapsa na drobnosti. Výhodným prvkem je zip na boční stěně, který umožňuje dítěti otevřít otvor pro sebe a dostat se z postýlky.

V poslední době se často prodávají ohrádky pro stacionární použití - pro rodiče je výhodné vypořádat se s lehkou manévrovatelnou postelí, kterou lze během dne přemísťovat po bytě s dítětem.

Pokud jde o věk dítěte, ke kterému lze tuto verzi postýlky použít, vzhledem ke specifickému provedení výrobce obvykle omezuje horní lištu na 3 roky, často také ve spojení s označením značky maximální hmotnosti: existují modely, které lze použít pro děti, které nejsou těžší než 6-7 kg, existují stabilnější varianty - až 13 nebo 15 kg. Je zřejmé, že do tří let může dítě tyto známky vyrůst.

Tabulka 1. Srovnávací tabulka pro hlavní typy betlémů
Dětský věkDalší funkceCenové rozpětí
Až rok (v praxi - až 3-6 měsíců); někdy je uvedeno omezení růstu (až do 80 cm)tady jeOd 3 do 25 tisíc rublů.
Až tři rokytady jeOd 2 do 20 tisíc rublů.
Od narození do 6 - 7 nebo 12 lettady jeOd 5 do 70 tisíc rublů.
Od narození do tří let; někdy jsou uvedena omezení hmotnostitady jeOd 1,5 do 15 tisíc rublů.

Co by měla být postýlka?

Pokud jde o věk dítěte, ke kterému lze tuto verzi postýlky použít, vzhledem ke specifickému provedení výrobce obvykle omezuje horní lištu na 3 roky, často také ve spojení s označením značky maximální hmotnosti: existují modely, které lze použít pro děti, které nejsou těžší než 6-7 kg, existují stabilnější varianty - až 13 nebo 15 kg. Je zřejmé, že do tří let může dítě tyto známky vyrůst.

Rozměry

Bohužel ne každý se může chlubit velkým obytným prostorem a často se musí postýlka umístit do velmi omezeného prostoru, kdy se doslova počítá každý centimetr.

Obvyklé rozměry jsou 120x60 cm, ale najdete modely o délce od 59 (kolébka) do 180 cm, a šířka se liší od 42 (kolébka) a 55 cm do 140 cm.

Pokud se rozhodnete pro postýlku nestandardních velikostí, přemýšlejte o tom, zda si můžete vyzvednout ložní prádlo a matraci..

Schopnost změnit spodní úroveň

Téměř každý může změnit výšku dna; ale počet úrovní se může lišit - od 2 do 5. Pět úrovní je důležité pro ty, kteří praktikují kloubní spánek, když je důležité kombinovat spodní část postýlky s výškou postele rodičů.

Spodní část je nastavena na nejvyšší úroveň pro nejmenší: potom je vhodné, aby matka položila dítě. Později, když se naučí sedět a vstávat, musí být spodní část snížena. Je důležité, aby spodní úroveň byla umístěna ve vzdálenosti 60-65 cm od horního okraje stran, tj. pokud bude dítě v postýlce, horní kolejnice by neměla být nižší než podpaží.

Dostupnost stěny automobilu

Autowall je mobilita jedné z bočních stěn, která se může snižovat a zvedat. Slouží ke stejnému účelu jako změna výšky dna, ale pokud chcete posunout spodní úroveň, musíte rozložit a znovu sestavit postel, pak lze autowall pohybovat jediným pohybem.

Houpací smyčky

Místo nohou může být postel vybavena zakřivenými běžci, které vám v případě potřeby umožní houpat spící dítě. Když dítě stárne a již vstává, musí být postel upevněna v nehybném stavu: pokud vaše volba padne na model s běžci, zkontrolujte, zda existují speciální zámky.

Kola

Pokud se chystáte posunout postýlku po místnosti, a to i s dítětem v ní, vyplatí se koupit model vybavený koly. Mimochodem, odnímatelná kola lze kombinovat s běžci, ale funkce otáčení nefunguje s nainstalovanými koly.

Mějte na paměti, že pohybující se kola mohou způsobit spoustu problémů, když postel není pevná, řekněme, mezi stěnou a místem pro spaní rodičů. Pro zabránění pohybu nebudou svorky kol zbytečné.

Kyvadlo mechanismus

Jedná se o mobilní zavěšení pro novorozence na pásech, které vám umožní účinně houpat dítě, aniž byste ho vzali do náruče. Kyvadlo může být podélné (podél těla dítěte), příčné (respektive napříč) nebo univerzální (houpání ve dvou směrech).

Zvažte tento bod: v závislosti na typu kyvadla je nutné k otáčení postýlky odvést nejméně dalších 10 centimetrů na délku nebo šířku postýlky. Musí existovat možnost fixace, aby se dítě vyrostlo a dítě se nemohlo houpat.

Stahujte nebo ne?

Lékaři se domnívají, že byste neměli zvykat své dítě na houpání, a považujte tendenci, když „pumpují“ bolest dítěte, za nezdravou, protože příčiny pláče mohou být velmi závažné.

Zastánci nemoci z pohybu uvádějí své argumenty: dítě je zvyklé houpat se - chodit po matce během těhotenství a v případě úzkosti mu může houpání vrátit harmonický emoční stav. Je zřejmé, že nejde o úmyslné otřesy, ale o hladký chod s dítětem v náručí. Stejného efektu můžete dosáhnout, když houpete dítě v kolébce, postýlce nebo kočárku.

Hlasování

 • Aktivně použité - 28%
 • Použité trochu - 36%
 • Nepoužívá se vůbec - 36%

Zásuvka na lůžku

Dětské věno zabírá překvapivě mnoho prostoru a prostorná krabička pod postel novorozence se vyrovná s úkolem ukládat plenky a oblečení a později na hračky. Mnoho modelů není vybaveno zásuvkou, proto vám doporučujeme, abyste se okamžitě rozhodli, zda je potřebujete. Pokud si koupíte krabici bez krabičky (takové možnosti jsou levnější), ale později se domníváte, že je to nutné, nebude snadné vybrat kontejner, který bude vyhovovat velikostí a stylem.

Ale i při tak malém „maličkosti“, jako je zásuvka, mohou špatně koncipované popravy způsobovat potíže při provozu: například některé z nich se samy vyvinou z postele (zejména u modelů, které mají běžce nebo kyvadlový mechanismus). Ostatní kupující berou na vědomí, že pokud je krabička bez víka, hromadí se v ní prach - musíte zabalit její obsah do sáčků, protože zpravidla jsou v krabici uloženy dětské věci. Pokud jsou tyto body pro vás zásadní, je rozumné zvážit sestavený model v obchodě a poté rozhodnout o nákupu.

Počet polí pro různé modely se může lišit.

Silikonové podložky

Jsou umístěny na horních kolejnicích, ale jejich význam se zvyšuje v době, kdy jsou zuby dítěte řezány. Pokud tento bod zanedbáme, nebudeme mít jen nahlodané rošty, ale hlavní věcí je neustálá obava, že dítě bude kousat a polykat část povlaku, a obavy o bezpečnost prvních zubů..

Silikonové polštářky vyrobené ze stejného materiálu jako hračky pro kojence jsou zcela bezpečné a chrání zuby a rošty postele před poškozením..

Obsazení s matrací

Matrace se obvykle prodávají samostatně, takže kupující dostane příležitost individuálně zvolit tu správnou variantu. Má smysl hledat „správnou“ matraci (přečtěte si článek „Jak vybrat dětskou matraci“). Pokud jde o rozměry, mezera mezi matrací a stěnami by měla být minimální, ne více než 1-2 cm.

Pokud matrace přichází s postýlkou, zbavíte se nutnosti zvláštního výběru tohoto důležitého prvku.

Spodní verze

Spodní část může být regál nebo pevná. Výhodou první možnosti je to, že matrace je neustále větraná. To znamená, že nepříjemné pachy a vlhkost v něm nebudou přetrvávat..

Odnímatelné kolejnice a vzdálenost mezi nimi

Dospělé dítě se neustále snaží dostat z postýlky, ale je zřejmé, že stěží může vylézt přes stranu a nepadat. Odstranění boční stěny je ještě příliš brzy - drobeček může ve snu snadno vypadnout. Pokud se však odstraní lišty boční stěny, dostaneme ideální variantu, ve které se samo dítě bez pomoci svých rodičů může dostat ven, ale nehrozí riziko pádu během spánku..

Pokud jde o vzdálenost mezi lamelami, je žádoucí, aby byla v rozmezí 6-7 cm: pokud jsou lamely umístěny častěji, existuje vysoké riziko, že se mezi nimi zachytí držadlo nebo noha strouhanky; pokud méně často - hlava.

Krásné excesy

Někdy je krása dána výrobcem vyšší než bezpečnost a pohodlí při jeho provozu. Pokud máte příležitost zkontrolovat již sestavené lůžko, osobně se ujistěte, že nemá ostré rohy, do kterých může dítě i rodiče narazit..

Řekněme, že krásné prvky jsou knoflíky. V praxi přinášejí spoustu problémů: rukávy na nich neustále přiléhají a lokty udeří. Totéž platí pro kudrnaté okraje čelních desek..

Výrobní materiál

Tradičně byly dětské postýlky vyrobeny ze dřeva - má se za to, že přírodní prodyšný materiál je nejlepší pro kojence. Dřevěné postele dnes vážně konkurovaly kovovým postelím i postelím vyrobeným z dřevotřískových desek a MDF.

Specialisté, kteří se obávají o zdraví dítěte, nemají stížnosti na dřevo, ale pouze pokud byl ke zpracování použit bezpečný lak nebo barva. Pro výrobu použijte olše, buk, dub, javor, břízu a borovici. Borovice jsou nejlevnější, ale je to nejměkčí druh dřeva, tzn. stopy zubů dítěte na něm rozhodně zůstanou.

MDF je kachlová hmota vyrobená z dřevěných vláken. Jeho výhodou je zvýšená spolehlivost ve srovnání se dřevem; navíc je to bezpečné, protože se při jeho výrobě nepoužívají žádné škodlivé pryskyřice. Varianty v použití tohoto materiálu jsou různé: existují kolébky vyrobené výhradně z MDF (od výrobce Vlana), existují možnosti, kdy se MDF a dřevotříska (Vlana) kombinují, MDF a dřevo.

Ale dřevotříska často emituje formaldehyd, a přestože kolébky s jeho použitím mají velmi atraktivní cenu, doporučujeme vám tuto akvizici odmítnout. Pokud vaše volba padla na model vyrobený pomocí dřevotřísky, požádejte prodávajícího o hygienický certifikát a certifikát shody, abyste mohli osobně ověřit, že při výrobě nebyly použity žádné škodlivé látky. Výrobce jako Vlana má výrobky MDF a dřevotřískové desky.

Velmi trvanlivé a zpravidla i externě velmi atraktivní modely dětských lůžek jsou vyrobeny z kovu, které jsou v nabídce výrobce Lider Kids. Pokud se plánuje nákup postele, kterou lze použít pro druhé i třetí dítě, pak se s touto úlohou kovová postýlka zcela vypořádá. Možné nevýhody kovových konstrukcí zahrnují jejich vysoké náklady..

Po nastavení priorit si můžete sami vytvořit seznam nejvýhodnějších kvalitativních a funkčních charakteristik a teprve poté rozhodnout o konkrétním modelu. S tímto přístupem nemusíte nikdy litovat dokonalého nákupu..

Jak vybrat dětskou postýlku

Rodiče si obvykle vyberou postýlku pro dítě před jeho narozením. Mnozí jednoduše upřednostňují výrobky, které se jim líbí navenek, zejména pokud mají různé bonusy ve formě transformačních mechanismů a zároveň nevěnují pozornost materiálům a skutečně užitečným funkcím, které mohou být užitečné, když dítě vyroste.

Je lepší se předem připravit na koupi postýlky - to pomůže vybrat opravdu kvalitní a bezpečný nábytek pro dítě. Z našeho článku se dozvíte, z čeho pocházejí kolébky, z čeho jsou vyrobeny a jaké vlastnosti jsou preferovány..

Rozdělení koček podle typu a provedení

Modely lze rozdělit podle typu konstrukce:

Klasická postýlka
Nejčastější. Jsou sestaveny z ekologických materiálů a mají konstantní velikost lůžka - od 90 do 160 cm. Používají se zpravidla pro děti do 4 let. Mohou mít nastavitelnou výšku postele pro pohodlí a bezpečí a mohou být také vybaveni koly, klasickými nohami nebo běžci pro pohybovou nemoc..

Kolébka, také označovaná jako kolébka
Jedná se o zavěšené nebo podlahové lůžko pro nejmenší - zakoupené pro novorozence. Na rozdíl od klasických lůžek je dítě v kolébce na všech stranách zavřené, takže se cítí bezpečně. Kolébky mohou být jak s kluzným mechanismem, tak bez něj, na lyžích.

Postranní postýlky
Není žádným tajemstvím, že novorozenci vyžadují neustálý dohled, ale rodiče se brzy stanou tak unaveni, že na kolébku není žádná síla. Za tímto účelem byly vynalezeny další postýlky, které lze umístit přímo na postel rodičů a upevnit pomocí speciálních úchytů. Na přistýlkách můžete nastavit výšku tak, aby se postel dítěte a rodičů nastavila na stejnou úroveň. V takovém lůžku je dítě chráněno nosnou konstrukcí a zároveň je od matky v délce paže. Na přistýlkách není žádná jediná zeď, která vám umožní volně se starat o své dítě.

Transformátorové postele
Lůžka transformátoru jsou složitější zařízení, která mají posuvné a zvedací části, které je přizpůsobují růstu dítěte a potřebám rodičů. S několika pohyby můžete takový design proměnit v postel až 170 cm dlouhá pro předškoláka nebo studenta základní školy.
Transformační postýlka může být vybavena vestavěným přebalovacím stolem, komoda pro věci potřebné pro dítě, police, zásuvky atd. Kromě toho mohou takové postýlky sloužit i poté, co vaše dítě vyroste..

Moderní výrobci transformátorů nabízejí možnost nejen zvětšit velikost postele, jak dítě vyrůstá, ale také ji proměnit z kolébky na klasickou postýlku, ohrádku pro dítě nebo dokonce sestavit stůl se židlemi z ní a z přebalovacího stolu si za libovolného účelu pořídit kompletní polici.

Do módy přicházejí kolébky se zaoblenými rohy, které je mnohem těžší zasáhnout, aby probudily dítě s jejich pláčem.

Návrh přední stěny

Chcete-li být neustále v kontaktu s dítětem, není nutné kupovat přistýlku. Vše záleží na typu přední stěny produktu, ke kterému dochází:

 • stacionární - musíte se ohnout přes okraj postýlky, abyste dítě položili nebo zavinuli;
 • spouštění - stěna je upevněna pomocí spolehlivých západek a v případě potřeby klesá;
 • odnímatelný;
 • snížení odnímatelné.

Také v postýlce mohou být odnímatelné tyče - pro případy, kdy je dítě již vyrostlé a může se dostat z postýlky sám pro procházky po místnosti. Po procházce ho můžete položit zpět do postele, nasadit pruty a nebát se bezpečnosti.

Houpací mechanismy

Aby se dítě rychle usnulo, je většina postýlek vybavena houpacím mechanismem. Ne všechny z nich jsou stejně účinné, proto vám o nich řekneme více..

- Běžci. Nejstarší a nejspolehlivější způsob, jak rockovat novorozence. Namísto nohou v takových postýlkách, zakřivené dřevěné oblouky, často se speciálními vycpávkami.

- Mechanismus kyvadla. V tomto případě ne celá postýlka houpe, ale pouze postel samotná. Takováto lůžka se snáze houpají, jsou téměř tichá a mají zpravidla zabudovaný mechanismus pro upevnění houpačky (aby se postel nepřestávala neustále otáčet).

- Postele s elektromagnetickým kyvadlem. Progress zachránil mladé matky před spícími hodinami, které kolébaly s dítětem. Absolutně tiché kyvadlo, které pracuje na principu magnetu a pracuje autonomně, je v takových modelech odpovědné za výkyvný proces. V tomto návrhu neexistuje žádné tření mezi jednotlivými částmi, což přispívá k hladké a jemné pohybové nemoci..
Modely mají různé režimy nemoci z pohybu, jakož i další funkce ve formě vestavěných teploměrů, které regulují teplotu v posteli, vestavěné „uši“, které reagují na pláč dítěte a začnou se houpat, MP3 přehrávače, které přehrávají ukolébavku pro dítě. Tyto postýlky lze ovládat jak z elektronické jednotky, tak pomocí dálkového ovládání Wi-Fi nebo IR. Náklady na tato zařízení mohou samozřejmě zasáhnout vaši kapsu, ale jejich účinnost je mnohem vyšší. S těmito postelemi jsou rodiče vyloženi co nejvíce..

Směr otáčení

Někdy musíte dát svému dítěti „klíč“. Od narození rozvíjí návyky a závislosti. Například ne všechny děti milují houpání „napříč“ a pokračují v pláči - v tomto případě vám obyčejná postel na lyžích nebude vyhovovat. Kromě toho se dětští lékaři stále nemohou rozhodnout, kterým směrem je lepší houpat novorozence. U vyspělých modelů kolébek můžete houpat dítě nejen napříč, ale také podél něj, což výrazně zjednodušuje proces utlumení dítěte.

Materiály používané v postýlkách

Pokud se stále můžete vyrovnat s kvalitou materiálů pro nábytek pro dospělé, pak si musíte vybrat to nejlepší pro děti. Samozřejmě byste se měli soustředit na svůj rozpočet. Téměř všichni výrobci dětských postýlek vyrábějí své výrobky v souladu s normami a doporučeními pediatrů, ale konečná volba je stále na vás.

- Kovové postýlky jsou nejodolnější, ale ne vždy vhodné možnosti. Dotyk studeného kovu přinese nepříjemné pocity nejen dítěti, ale i vám. Navíc, pokud se dítě najednou rozhodne kousat laty stěn postele, pak na něj bude čekat nepříjemné překvapení.

- Metal + fabric - tato kombinace materiálů se používá hlavně v kolébkách a kolébkách. V tomto případě dítě nemá přímý kontakt s kovovými povrchy a cítí se útulně a pohodlně..

- Postýlky vyrobené z masivního dřeva - nejvýhodnější materiál pro postýlku. V tomto případě je nábytek považován za nejšetrnější k životnímu prostředí a teplo stromu nezpůsobuje nepříjemné dotykové pocity. V tomto případě byste však měli pečlivě zvážit druh dřeva, ze kterého je postel vyrobena.

Buk - je považován za nejodolnější druh dřeva pro nábytek, který ovlivňuje konečné náklady na produkt. Dobrými materiály jsou tvrdé dřevo - bříza nebo olše. Borovice je mnohem levnější, ale ne tak trvanlivá.

- MDF - materiál šetrný k životnímu prostředí. Nebojí se vnějšího poškození, nereaguje na změny vlhkosti a teploty. Pro lisování a lepení takových desek se používají pouze přírodní sloučeniny, jako je parafin a lignin. Díky vlastnostem desek MDF můžete na nich provádět umělecké frézování, abyste ozdobili postel.
MDF se používá k ozdobení čela postele, nohou postýlky a dekorativních prvků v nábytku.

- dřevotříska - používá se k výrobě rámů postelí. V tomto případě jsou dřevotřískové desky pokryty speciální laminovanou fólií, která napodobuje strukturu stromu. Použití dřevotřísky výrazně snižuje náklady na dětské postýlky, takže je lze považovat za nejlevnější variantu. Je třeba mít na paměti, že povrch dřevotřískové desky bude vždy hladký kvůli zvláštnostem výroby.

Při výrobě dětských postýlek obvykle výrobci kombinují různé materiály, aby poskytli produktu sílu a vzhled..

Za prvé, postel by měla být pro dítě pohodlná. A tak, aby se snadno hodil do různých interiérů, výrobci zdobí své výrobky fotografickým tiskem, kamínky, kudrnatým frézováním, malířskými postýlkami s objemovými kresbami.

Další položky v postýlkách

Dětská kola
Modely s koly by měly být vybírány opatrně. Pochopitelně se snadněji pohybují, ale když se dítě začne aktivně učit vstát, může přesunout postel, což může být nebezpečné. Proto se ujistěte, že konstrukce poskytuje možnost spolehlivého upevnění kol.

Běžci
V kolébkách na běžcích by mělo být také možné zablokovat houpačku, takže nejziskovější možností je kyvadlový mechanismus se schopností uzamčení.

Vestavěný hrudník
Přítomnost vestavěné truhly na láhve, prášky a mnoho dalšího bude nesporným plusem.

Baby přebalovací stůl
Některé modely postýlek mají převlékací stůl, který je součástí komody..

Překrytí
Tato podložka pomáhá chránit vaše dítě před pokusem ochutnat postýlku. Aby se zabránilo tomu, aby se dítě pokusilo hlodat tyče nebo jiné části produktu, přidávají výrobci speciální podložku, která je vyrobena z bezpečného materiálu pro zdraví.

Dno stojanu
Překonává nepřetržité pokrytí vytvářením dobré ventilace matrace a obložení. V tomto případě však budete muset sledovat spolehlivost vrhu, aby noha dítěte neklesla mezi kolejnice.

Nastavení úrovně postele
Schopnost přizpůsobit úrovně postele vám nedělá starosti s tím, že dítě omylem spadne přes postýlku. Je také vhodné postarat se o dítě - stačí zvednout postel výš a nemusíte se příliš ohýbat, aby se dítě dalo do pohybu.

Výběr postýlky pro dítě

Při koupi postýlky pro dítě kromě výše uvedených funkcí mějte na paměti:

 • vzdálenost mezi lamelami ve stěnách postýlky by neměla přesáhnout 6 cm, aby se dítě nemohlo dostat ven a nebylo mezi nimi uvíznuto. Neměl by být příliš malý - rukojeť nebo noha dítěte by měly mezi nimi volně procházet;
 • Vyvarujte se plastových konstrukcí. Přestože moderní typy plastů jsou považovány za neškodné, nelze je srovnávat s vlastnostmi přírodního dřeva;
 • zaoblené postýlky jsou bezpečnější;
 • v dobré postýlce jsou lamely vyrobené z masivního dřeva a pro zbývající části lze použít MDF. Je snadné se houpat, zejména s vestavěným kyvadlovým mechanismem. Zásuvky pro ukládání věcí vám usnadní život, stejně jako vestavěný převlékací stůl se zásuvkou.
 • Při nákupu kovové postýlky se ujistěte, že jsou všechny pruty skryté za měkkým hadříkem, vyjma kontaktu jemné dětské pokožky se studeným kovem. Podobné přehozy najdete v odpovídající sekci na našem webu..
 • Pokud si nepřejete koupit přistýlku, věnujte pozornost modelům s odnímatelnou přední stěnou - jsou velmi pohodlné.
 • pokud to finanční prostředky umožňují, věnujte pozornost kvalitním dětským postýlkám s automatickým kyvadlovým kyvným systémem, který je ovládán na dálku a má mnoho vestavěných funkcí (nahrávání ukolébavky od vaší matky nebo hraní jiných písní).
 • transformační postel lze zakoupit „pro růst“, takže po několika letech si nekoupíte nové.

Články O Neplodnosti