Hlavní Zdraví

Svíčky "Polygynax": recenze, návod k použití, analogy

Možná je na světě sotva žena, která se ve svém životě setkala alespoň jednou s gynekologickými chorobami. Ale často se to stává opakovaně. Podle statistik čelí mnoho zástupců slabšího pohlaví problémům v oblasti genitálií, které jsou převážně plísňové a bakteriální povahy.

Aby se co nejrychleji zabránilo zánětlivému procesu, používá se kombinovaný přípravek "Polygynax", určený k lokální expozici. Jaké jsou vlastnosti tohoto přípravku?

Popis

Podle recenzí se Polygynax používá pro různé gynekologické infekce, včetně vaginitidy, vulvovaginitidy a cervititidy. Kromě toho se také používá jako prostředek prevence před operacemi prováděnými v oblasti genitálií. Používá se intravaginálně, to znamená, že je vložen do vagíny. Při použití v terapeutické dávce je výskyt alergických reakcí a dalších vedlejších příznaků nepravděpodobný. Používání Polygynaxu by podle recenzí mělo být pravidelné.

Vaginální tobolky nebo čípky jsou jedním z nejúčinnějších léků, které bojují proti plísním a používají se k odstranění drozdů. Jsou schopni ochromit a zničit mikroorganismus, který způsobil nemoc, a také zabránit dalšímu rozvoji infekce.

Složení a vlastnosti

Podle recenzí je Polygynax k dispozici ve formě měkkých tobolek, které mají být vloženy do pochvy. Tyto vaginální čípky jsou béžové a mléčné barvy a mají hladkou, příjemnou texturu dotyku. Svým tvarem vypadají jako protáhlý ovál.

Jedna tobolka obsahuje následující složky:

 • neomycin sulfát - třicet pět tisíc IU;
 • podobné množství polymyxin B sulfátu;
 • sto tisíc IU nystatinu;
 • Tefoz 63, hydrogenovaný sójový olej, dimethikon 100.

Složení skořápky je následující:

 • želatina;
 • glycerol;
 • čištěná voda;
 • dimethicone 100.

Svíčky se prodávají za šest kusů v každé desce. Balení může mít jednu nebo dvě desky. Droga "Polygynax" je známá výhradně pro svou antimikrobiální orientaci. Je aplikován lokálně a má účinný antimykotický a antibakteriální účinek..

Farmakologie

Podle recenzí je Polygynax lék, který má antibakteriální a protiplísňové účinky a je charakterizován místní aplikací. Má baktericidní účinek. Antibiotika neomycin a polymyxin B mají antimikrobiální orientaci ve vztahu k gram-pozitivním a gram-negativním mikroorganismům. Díky nystatinu se provádí fungicidní účinek na houby Candida, tj. S cílem eliminovat parazitické houby. Antipruritickým a obalujícím efektem je dimethylpolysiloxanový gel. Kromě toho pomáhá zlepšovat trofické procesy, tj. Mechanismus tkáňové výživy ve vaginální sliznici, umožňuje aktivním složkám léku proniknout do nejmenších vaginálních záhybů.

Farmakokinetika

Podle recenzí je Polygynax rovnoměrně distribuován na vaginální sliznici a má v této oblasti lokální fungicidní a baktericidní účinky. Téměř se však neabsorbuje z povrchu vaginální sliznice.

V jakých případech se agent používá?

Pokud pacient projeví příznaky různých infekčních a zánětlivých patologií v oblasti intimních míst, které byly vyvolány mikroorganismy různého původu, je docela obtížné to udělat bez lokálního antibiotika. Droga se doporučuje použít, pokud:

 • nespecifická vaginitida;
 • fungální vaginitida;
 • vulvita;
 • cervicovaginitida;
 • vulvovaginitida.

Podle recenzí lze svíčky Poliginaks použít také v těchto případech:

 • Prevence různých patologií pohlavních orgánů způsobených zánětlivým procesem nebo infekcemi.
 • Před diatermokoagulací děložního krku a po tomto zákroku.
 • Preventivní opatření před operací v intimní oblasti pacienta.
 • Příprava na studium nitroděložního prostoru.
 • Prevence před porodem.
 • Sanace potratů a porodního kanálu. To potvrzují hodnocení pacientů z Polygynaxu.

Použití pro vaginitidu

Vaginitida patří do celé řady nemocí, z nichž každá je nutně doprovázena zánětlivým procesem lokalizovaným ve vaginální sliznici. Tento zánět má hlavně polyetiologický charakter formace. Hlavními příznaky vaginitidy jsou sliznice a hnisavý výtok, bolest, pálení, nepohodlí v oblasti intimních míst, svědění, horší při močení. Toto onemocnění jako hlavní důvod jeho vývoje má pronikání a další reprodukci patogenní mikroflóry do vagíny. Pokud je u pacienta diagnostikována nespecifická, smíšená nebo plísňová vaginitida, pak se čípky Polygynax (návod k použití a recenze to potvrzují) používají jako jediné terapeutické činidlo, které lze také doplnit obecnými posilujícími léky, které zlepšují imunitní systém.

Trvání léčby akutní vaginitidy při použití tohoto léku nejčastěji nepřekračuje sedm až deset dní. V tomto případě léčebný režim spočívá ve skutečnosti, že pacient každou noc před spaním každou noc dá jednu svíčku. Je třeba poznamenat, že před provedením této manipulace je nutné provést hygienické postupy. Po ukončení léčby by ošetřující lékař měl pacientovi předepsat testy, na jejichž základě bude možné potvrdit skutečnost, že se onemocnění zbaví. Vaginitida u pokročilých a chronických forem je obtížně způsobitelná konečnou eliminací, i když se používá kombinovaná terapie. Z tohoto důvodu může dojít k relapsům vždy v případě takových diagnóz..

Funkce dávkování

K léčbě drozdu se nejčastěji vyžaduje léčebný cyklus trvající dvanáct dní. Tobolky by měly být ukládány před spaním, jedna po druhé. Svíčky „Polygynax“ jsou uváděny podle recenzí v poloze ležení a po provedení všech nezbytných hygienických postupů. V tomto případě by kapsle měla proniknout do vagíny tak hluboko, jak je to možné. Pro preventivní účely mohou být tyto manipulace prováděny po dobu šesti dnů. Pokud pacient z nějakého důvodu vynechá jednu nebo několik dávek léku, je nutné při první příležitosti pokračovat obvyklým způsobem v léčebném postupu.

Stojí za zmínku, že pro dívky a dospívající vyrábí droga "Polygynax Panna" (panna přeložená z latiny - panna, panna). Je k dispozici ve formě tobolek se špičatou špičkou. Musí být naříznuto a poté, stiskem na kapsli, vstříkněte lék do pochvy. Poté se veškerý obsah úplně vytlačí a kapsle se vyhodí. Potvrzují to pokyny pro použití a recenze Polygynax.

V jakých případech může být lék kontraindikován?

Droga je ze své podstaty antibiotikem, které se co nejdříve přizpůsobuje vnitřnímu prostoru těla pacienta, a proto si ženy, které jej používají k léčbě, prakticky nevšimly žádných nežádoucích účinků. Jak se čípky Polygynax používají během těhotenství a jaké jsou jejich recenze, zvažte níže.

Možné vedlejší účinky

Přirozeně je nemožné zcela vyloučit alergické reakce těla, stejně jako podráždění, svědění a místní pálení. Pokud dojde k zhoršení těchto příznaků nebo výskytu jakéhokoli jiného, ​​je nutné se poradit s odborníkem.

U tohoto léku nejsou žádné případy předávkování..

Je důležité to vědět!

Aby se zabránilo návratu drozdu, je třeba pravidelně používat vaginální tobolky Polyginax. Používáte-li lék systematicky, pomůže vám zcela zničit veškerou patogenní mikroflóru, která je v této oblasti k dispozici. Jediný léčebný cyklus se často nezbaví trvale nepříjemného onemocnění.

Těhotenství a kojení

Používat "Polygynax" během těhotenství, podle recenzí, v 1. trimestru není povoleno. Ve druhém a třetím trimestru může být předepsán, pokud to ošetřující lékař dovolí. Nedoporučuje se používat tento nástroj během kojení. Před rozhodnutím o léčbě přípravkem Polygynax v kterémkoli trimestru těhotenství by se pacient měl poradit s odborníkem.

Použití k léčbě dětí

Použití Polygynaxu k léčbě různých onemocnění u dětí je vyloučeno. Ale stojí za zmínku, že existuje také schválený lék, který byl zmíněn výše, - Polygynax Virgo. Doporučuje se pro použití v pediatrické oblasti. V moderní pediatrii existuje poměrně velké množství dětských patologií, z nichž některé, i když to může znít divně, přímo souvisí s gynekologickým polem. Zvláštní pozornost by měla být věnována vulvovaginitidě bakteriálního typu, která je doprovázena akutním průběhem zánětlivého procesu. Aby se toto onemocnění rychle a účinně léčilo, ve Francii vypustili Polygynax Virgo, lék určený k léčbě patologií v intimní oblasti dívek a dívek jakékoli věkové kategorie. Potvrzují to pokyny a recenze společnosti Polygynax..

speciální instrukce

Musíte si pamatovat, jak dlouho se droga používá. Pokud se plánuje dlouhodobé používání, musí si pacient pamatovat, že v průběhu času se vytvoří určitá odolnost jeho těla vůči určitým patogenům. Aby nedocházelo k opakované infekci, je nutné přesně dodržovat pokyny a nezvyšovat dobu léčby, která je v ní uvedena. Kromě toho může příliš dlouhá terapie způsobit zvýšené selhání ledvin. Potvrzují to recenze svíček Poliginaks. V gynekologii se používají velmi často..

Mnoho lidí se zajímá o rysy intimního života během léčby. Pokud jde o tento problém, lékaři se domnívají, že je nežádoucí mít sex v průběhu celého terapeutického cyklu. Kromě toho by ženy a dívky v plodném věku měly být velmi opatrné, protože složky, které tvoří Polygynax, špatně interagují s čepičkami a latexem, v důsledku čehož bude jejich spermicidní účinek významně snížen, a to zase může příčina neplánovaného těhotenství.

Během menstruačního cyklu není třeba přerušovat použití čípků.

Interakce s antikoncepčními prostředky

Kromě inhibičního účinku na lokální spermicidní antikoncepci může Polygynax také zvýšit riziko prasknutí latexového kondomu při jeho používání. Pokud se přesto rozhodlo o pozastavení sexuální aktivity, musíte být opatrní.

Specifičnost skladování léčiv

Svíčky by měly být skladovány na tmavém místě, kde je omezený přístup pro děti. V tomto případě by teplota vzduchu neměla být vyšší než dvacet pět stupňů Celsia. Pokud dodržujete všechny nezbytné podmínky skladování, můžete lék užívat osmnáct měsíců. To potvrzují recenze.

Analogy of Polygynax

Pokud se během léčby vyskytnou nějaké vedlejší účinky nebo existují kontraindikace, v důsledku čehož to není možné, musí být čípky nahrazeny intravaginálními analogy. Patří sem tablety, čípky a krémy, které mají podobné indikace a účinky:

Recenze

Převážný počet recenzí žen o používání Polygynaxu je pozitivní. Pokud ji použijete v přísném souladu s údaji, můžete zlepšit stav svého reprodukčního systému v krátké době a nepoškodit tělo.

Recenze těhotných žen jsou smíšená. Tento jev je vysvětlen specifikami organismu nastávající matky, protože během těhotenství se stává obzvláště zranitelným vůči účinkům drog a bakterií.

Je důležité si uvědomit, že žádný lék by neměl být zakoupen bez lékařského předpisu. Samoléčení je nepřijatelné a má vážné zdravotní následky. Také, pokud lék není vhodný, můžete si vybrat dobrý a stejně účinný analog.

Svíčky "Polygynax": návod k použití, indikace, analogy, recenze

Pro léčbu ženských onemocnění gynekolog obvykle předepisuje léky ve formě vaginálních čípků. Rozpouštění přímo do pochvy uvolňuje účinné látky, které bojují s bakteriemi a houbami. Kombinované svíčky jsou velmi populární. Působí na několik infekcí najednou a rychle eliminují příznaky nemoci. Vynikajícím příkladem takového léku jsou svíčky Polygynax. Z toho, co tento lék, jak správně používat, bude v článku pojednáno.

Formulář vydání

Polygynax je lék pro intravaginální použití. Je nabízen ve formě svíček, které mají hladký povrch a zaoblený tvar. Jejich barva je světle žlutá nebo béžová. Uvnitř obsahuje směs hlavních složek, sójového oleje a stabilizátorů. Lék je k dispozici v blistrech pro 6 nebo 12 čípků. Spolu se svíčkami v balení je návod. Aplikátor není poskytován pro pohodlnou manipulaci..

Existuje další podobný lék - Polygynax Panna. Tento lék je ve formě emulze bez želatinové skořápky. Tento lék je určen pro dospívající dívky a dívky, které zatím nemohou používat svíčky.

Struktura

Podle návodu k použití se svíčky „Polygynax“ skládají ze tří typů antibiotik:

 1. Neomycin. Tato látka patří do skupiny aminoglykosidů. Je účinný proti gram-pozitivním a gram-negativním mikrobům. Látka bojuje proti proteinům, Escherichia coli, stafylokokům, enterokokům, tuberkulózním bakteriím a dalším patogenním mikroorganismům;
 2. Sulfát polymyxinu B. Toto antibiotikum, které je součástí čípků Polygynax, působí proti gramnegativním bakteriím, zabíjí Klebsiella, Escherichia coli, Enterobacteriaceae, Salmonella a je také účinné proti spícím a růstovým mikrobům;
 3. Nystatin. Toto antibiotikum je zvláště účinné proti kandidóze, aspergillu, blastomycetám a kokcidioidóze..

Farmakologické vlastnosti

Vaginální čípky polygynaxu se vyznačují tím, že nepříznivě neovlivňují prospěšné bakterie. Látky obsažené v prostředku neinhibují aktivitu laktobacil ve vaginálním prostředí, zabíjejí pouze podmíněně patogenní a patogenní mikroby.

Lék má protiplesňové a antibakteriální vlastnosti, ale není účinný proti virům. Poté, co se čípek zavede do vagíny, membrána léčiva změkne a jeho účinné látky jdou ven. Díky olejové bázi jsou rovnoměrně rozmístěny v sliznici, což pomáhá zcela eliminovat infekci.

Svíčky "Polygynax": aplikace v gynekologii

Tento lék je předepsán pro vaginální kandidózu, vaginitidu různé povahy a také pro bakteriální léze. Odolnost patogenních mikroorganismů vůči účinné látce "Polygynax" se vyvíjí pomalu, což jim umožňuje předepisovat se k léčbě chronických a nespecifických infekcí.

Čípky jsou také vhodné pro léčbu smíšených infekcí, které byly současně vyvolány houbami a bakteriemi. V některých případech se droga používá pro profylaktické účely. Před jakýmkoli gynekologickým zákrokem jsou předepsány vaginální tobolky.

Prevence je nutná před diatermookoagulací děložního čípku, před uvedením do nitroděložního zařízení a před jakýmkoli jiným chirurgickým zákrokem. Čípky se doporučují pro vaginální debridement před porodem nebo potratem. Podle pokynů k použití je vhodné použít čípek Polygynax před intracervikálními nebo intrauterinními diagnostickými postupy. Takové očištění vagíny od zárodků urychluje zotavení po chirurgickém zákroku, snižuje riziko komplikací.

Jak se přihlásit

Vaginální čípky se zpravidla injikují do pochvy večer, nejlépe před spaním. Pro léčbu postačí jedno použití léku. Délka kurzu se může lišit v závislosti na účelu použití. Pro léčbu nemocí jsou kapsle předepsány na 12 dní a na předoperační léčbu - na 6 dní.

Lék může být použit během menstruace. Pokyny k použití svíček „Polygynax“ naznačují, že vynechání dávky nesnižuje účinnost léku. V tomto případě je léčba obnovena a pokračuje až do konce předepsaného počtu tobolek..

Lék se podává těsně před spaním, aby během pohybu nevytékal. Jedna svíčka je vyjmuta z obalu a vložena do vagíny, tlačí prstem co nejhlubší. Léky "Polygynax Panna" se používají trochu jinak. Po naříznutí tobolky se její tenká část vloží do pochvy, přitlačí se na její rozšířenou oblast a vytlačí obsah dovnitř. Vyřazená tobolka.

Léčebný a preventivní průběh užívání tohoto léku trvá 6 dní. Během léčby musí žena dodržovat následující pravidla:

 • Nevyhazujte se;
 • Nepoužívejte tampony;
 • během tohoto období by se mělo nosit pouze bavlněné prádlo;
 • Stojí za to vzdát se sexuálních činů;
 • po sprše můžete otřít pouze vlastním ručníkem;
 • můžete se umýt pouze žínkou.

Předávkovat

Studie ukázaly, že během použití čípků a bezprostředně po terapii nejsou antibiotika v krvi přítomna. To naznačuje, že do těla může vstoupit pouze malé množství aktivních složek vaginálních čípků Polygynax. Během testů nebyl zaznamenán jediný případ předávkování. Používáte-li tento lék v souladu s pokyny, výskyt negativních účinků je snížen na minimum.

Vedlejší efekty

Protože dávka antibiotika, které vstupuje do krve, je malá, není zde žádná možnost vedlejších účinků. Při používání vaginálních čípků se může objevit svědění, pálení, zarudnutí sliznic a otok. Pokud je žena alergická na arašídy nebo sóju, je možná alergická reakce.

Kontraindikace

Podle pokynů k použití svíček „Polygynax“ je absolutní kontraindikací individuální nesnášenlivost složek, které tvoří léčivo. „Panna“ může být použita až po jmenování lékaře, věk pacienta musí být starší než 7 let.

S opatrností by léčivo mělo zahrnovat ženy, které jsou citlivé na antibiotika skupiny polyenů, aminoglykosidů a také alergické na arašídy a sóju.

Těhotenství není kontraindikací k používání Polygynaxu, ale lékaři to předepisují, pouze pokud očekávaný přínos pro matku převáží rizika pro dítě. Navzdory skutečnosti, že dávka účinné látky, která vstupuje do krevního řečiště, je malá, je lepší ji riskovat. Ze stejného důvodu nejsou pro kojící matky předepsány svíčky..

Analogy

Lék se stejným složením na farmaceutickém trhu neexistuje. Podobné kombinace se používají v lécích, jako jsou Neotrizol, Terzhinan, Meratin Combi, Mikozhinaks. Stojí za zvážení, že v těchto přípravcích jsou kromě antibiotik v prostředku přítomny také hormonální složky.

Výše uvedené léky jsou o něco dražší než francouzské léky. Kromě toho nejsou k dispozici pouze pro dospělé dívky. Indikace pro použití těchto drog jsou stejné.

"Iodosept"

Mnoho pacientů chce najít analogy, které jsou levnější než Polygynaxovy svíčky. Pro ně jsou vhodné vaginální tobolky „jodosept“. Jejich cena se pohybuje od 140 do 170 rublů. Tento lék obsahuje pouze jednu aktivní složku - povidon jod. Je účinný proti plísním a bakteriím..

Iodosept se používá pro stejné účely jako Polygynax. Indikace pro použití může být mnoho žen houbových chorob. Nákup analogů bez konzultace s lékařem však nestojí za to. V každém případě se musíte poradit s odborníkem.

Polygenax: cena

Náklady na lék se mohou lišit v závislosti na síti lékáren. V průměru lze zakoupit velký balíček (12 svíček) za 600–700 rublů a malý (6 svíček) za 300–400 rublů. Dětské čípky stojí 400 - 500 rublů za šest kusů.

Recenze

Po analýze názorů žen na různých fórech a tematických skupinách můžeme dojít k závěru, že Polygynax je kvalitní droga. Dokonale se vyrovná se svými úkoly a plně splňuje očekávání..

Polygynax (Polygynax)

Účinná látka:

Obsah

Farmakologické skupiny

Nosologická klasifikace (ICD-10)

3D obrázky

Struktura

Vaginální tobolky1 čepice.
účinné látky:
neomycin sulfát35 000 IU
polymyxin B sulfát35 000 IU
nystatin100 000 IU
pomocné látky: Tefoz 63® - 125 mg; hydrogenovaný sójový olej - 30 mg; dimethicone 1000 - až 2500 mg
obal tobolky: želatina - 381,2 mg; glycerol - 191,5 mg; dimethicone 1000 - 86,9 mg

Popis lékové formy

Měkké tobolky od světle žluté do béžové, oválného tvaru, obsahující polotekutou homogenní hmotu. Obsah tobolek se může lišit v barvě žluté až hnědé..

farmaceutický účinek

Farmakodynamika

Kombinované léčivo, jehož účinek je způsoben jeho složkami. Má antibakteriální, baktericidní a protiplesňové účinky..

Neomycin a polymyxin B jsou aktivní proti mnoha gram-negativním a gram-pozitivním mikroorganismům. Streptococcus spp. a anaerobní bakterie nejsou citlivé na tato antibiotika.

Nystatin má fungicidní účinek proti houbám rodu Candida.

Zlepšuje trofické procesy ve vaginální sliznici.

Farmakokinetika

Rovnoměrně distribuován po vaginální sliznici, což poskytuje místní baktericidní a fungicidní účinky. Prakticky neabsorbován z povrchu vaginální sliznice.

Indikace Polygynax

léčení nespecifické, plísňové, smíšené vaginitidy, vulvovaginitidy a cervicovaginitidy;

předoperační prevence infekčních komplikací během gynekologických intervencí; před a po diatermookoagulaci děložního čípku; před intrauterinními diagnostickými postupy; před narozením.

Kontraindikace

přecitlivělost na jakoukoli složku léčiva;

I trimestru těhotenství.

Těhotenství a kojení

Použití během těhotenství (v trimestrech II a III) je možné pouze podle pokynů lékaře v případech, kdy očekávaný přínos pro matku převáží potenciální riziko pro plod;

Kojení je kontraindikace; pokud je nutné během této doby léčivo užívat, kojení je zastaveno.

Vedlejší efekty

Alergické reakce, pálení, svědění, podráždění v pochvě. Alergický kontaktní ekzém. Při delším používání je možný systémový projev vedlejších účinků aminoglykosidů.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků uvedených v pokynech zhorší nebo pokud si pacient všiml jakýchkoli jiných nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v pokynech, informujte svého lékaře..

Interakce

Nedoporučuje se používat v kombinaci se spermicidy, např možné snížení aktivity léků.

Dávkování a podávání

Intravaginálně. Ležící na zádech, 1 čepice. injikoval hluboko do vagíny večer před spaním. Průběh léčby je 12 dní. Preventivní kurz - 6 dní.

V případě vynechání 1 nebo více tobolek by mělo být léčivo obnoveno v obvyklé dávce.

Předávkovat

speciální instrukce

Před použitím léku je nutné předběžný nátěr a bakteriologická analýza.

Načasování léku by mělo být omezeno, aby se zabránilo tvorbě rezistence jednotlivých patogenů vůči němu a riziku reinfekce..

Latexové uzávěry a kondomy se během léčby nedoporučují..

Během menstruace nepřerušujte léčbu.

Vliv na schopnost řídit vozidla a jiné mechanismy. Neexistují žádné údaje o negativním účinku léku na schopnost řídit vozidla a jiné mechanismy.

Formulář vydání

Tobolky jsou vaginální. 6 čepic. v hliníkových blistrech z PVC / PVDC. 1 nebo 2 bl. v krabici.

Výrobce

Innoter Shuzy. Rue Rene Chantereau, L'Isle Ver, 41150, Chousy-sur-Sis, Francie.

Vlastník osvědčení o registraci: Laboratory Innotech International. 22, Avenue Aristide Briand, 94110 Arcay, Francie.

Ruská zastoupení společnosti JSC „Laboratory Innotech International“ (Francie): 127051, Moskva, st. Petrovka, 20/1.

Tel.: (495) 775-41-12; fax: (495) 287-87-68.

Podmínky lékárny

Podmínky skladování Polygynaxu

Udržujte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Polygynax

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Polygynax - návod k použití, indikace, složení, vedlejší účinky, analogy a cena

Vaginální tobolky Polygynax - je třeba si přečíst návod k použití - místní přípravek známý v gynekologii pro prevenci a léčbu kandidózy. Je také účinný jako antibakteriální činidlo proti zánětlivým procesům způsobeným patogenními mikroorganismy, které jsou citlivé na aktivní složky léčiva..

Vaginální čípky Polygynax

Čípky (nebo vaginální tablety) jsou léčivem používaným pro baktericidní a fungicidní terapii vagíny, zaměřené na ničení patogenů zánětu. Vaginální čípky mají lokální účinek, aniž by vstoupily do obecného krevního řečiště. Látky obsažené ve složení léčiva vedou ke smrti patogenních bakterií a patogenních hubových mikroorganismů.

Složení Polygynax

Vaginální tablety jsou podlouhlé oválné nažloutlé tobolky s uvnitř tekutou homogenní hmotou. Každá svíčka obsahuje:

nystatin - 100 000 IU mezinárodních jednotek;

polymyxin B sulfát - 35 000 IU;

neomycin sulfát - 35 000 IU

hydrogenovaný sójový olej;

Látky tobolky

želatina, glycerol, dimethikon 1000

Farmakodynamika a farmakokinetika

Účinnost tobolek je zajištěna přítomností aktivních složek, jejichž působení je namířeno proti bakteriím a plísním, které způsobují slizniční onemocnění. Antibiotika polymyxin B a neomycin jsou škodlivá pro většinu patogenů. Odolávat jim mohou pouze streptokoky a anaerobní bakterie. Ničení fungálních buněk poskytuje nystatin. Funguje nejlépe u kvasinek, které způsobují drozd..

Lék Polygynax, který se dostává na sliznici pochvy, je pod vlivem tepla distribuován na povrchu v rovnoměrné vrstvě, což zajišťuje spolehlivou likvidaci patogenní mikroflóry. Z dalších užitečných vlastností vaginálního produktu je pozoruhodná jeho schopnost zlepšit trofické procesy vaginálních slizničních buněk, stimulující metabolismus v tkáních..

Indikace pro použití

Vaginální tobolky se používají k léčbě zánětu způsobeného mikroorganismy, které jsou citlivé na působení léku. Polygynax ničí zdroj následujících infekčních procesů a má škodlivý účinek na původce takových chorob:

 • zánětlivý proces vyvolaný patogenními bakteriemi vaginální sliznice - bakteriální vaginitida;
 • zánět způsobený vývojem houby - plísňová vaginitida;
 • kombinovaná infekce vyplývající z působení bakterií a hub současně - smíšená vaginitida;
 • infekční a zánětlivá patologie lokalizovaná na sliznicích vulvy (vulvovaginitida) nebo děložního čípku (cervicovaginitida).

Polygynax je oprávněný pro prevenci. Snižuje pravděpodobnost komplikací po diagnostických nebo chirurgických výkonech. Průběh pokládky tobolek lze předepsat:

 • před léčením eroze nebo pseudoeroze děložního čípku diatermocoagulací (kauterizací) a po něm;
 • jako prevence zánětu před porodem;
 • připravit se na nitroděložní manipulace.

Dávkování a podávání

Čípky z drozdu Polygynax naznačují hluboké intravaginální podání. Leželi čípky denně 1krát denně, ležící na zádech. Je vhodnější to udělat před spaním, protože vlivem tepla se skořápka a obsah svíčky stávají tekutými. Trvání kurzu je určeno gynekologem, záleží na diagnóze a závažnosti infekce. V obvyklém případě to trvá 6–12 dní. Pokud je den léčby vynechán, další podání tobolky se provede příští večer bez funkcí.

speciální instrukce

Před zahájením léčby zánětlivými čípky Poliginaxem byste se měli poradit se svým lékařem a věnovat pozornost následujícím důležitým bodům:

 1. Pro maximální účinnost léčby je vhodné provést analýzu vaginální sliznice (nátěru) a zjistit, zda je patogen citlivý na aktivní složky léčiva.
 2. Nástup menstruace nevyžaduje povinné přerušení léčby.
 3. Nadměrné období léčby zvyšuje riziko reinfekce a může způsobit vývoj forem patogenů rezistentních na účinné látky léčiva.
 4. Používáte Polygynax k zánětu, nepoužívejte latexové antikoncepční prostředky (kondomy, čepice).
 5. Droga nesnižuje schopnost koncentrace a nevyžaduje změnu normálního životního stylu.

Během těhotenství

Použití vaginálních tobolek během prvních 3 měsíců těhotenství je zakázáno. Jakékoli jiné léky, než které byly schváleny pro použití v tomto období, mohou být příčinou potratu, malformace plodu a porušením načasování jeho vývoje. 2. a 3. trimestry těhotenství jsou méně náročné na užívání drog. Polygynax může být použit, pokud byl předepsán lékařem, který pečlivě zvážil rizika a dospěl k závěru, že zamýšlený přínos byl lepší než možné důsledky.

Léková interakce

Použití čípků současně s lékařskými prostředky chemické antikoncepce lokálních účinků (spermicidy, antiseptické krémy a roztoky) se nedoporučuje. Látky, které tvoří jejich složení, mohou snižovat účinnost účinných látek Polygynax. Při léčbě drozdů vaginálními čípky je lepší použít jiné metody antikoncepce nebo se vyhnout intimním kontaktům až do konce léčby..

Vedlejší účinky a předávkování

Podle hodnocení pacientů probíhá léčba čípků Poliginaks bez funkcí. Případy intoxikace v důsledku předávkování nebyly do této doby zaznamenány. Při individuální nesnášenlivosti se mohou objevit lokální reakce v oblasti genitálií (svědění, pálení, hyperémie, kontaktní erytém). V takovém případě byste se měli poradit s gynekologem o vhodnosti pokračování v léčbě.

Dlouhý průběh může vyvolat vývoj vedlejších účinků aminoglykosidů v důsledku jejich vysoké toxicity:

 • ztráta sluchu, vnější tinnitus, závratě;
 • nemoc ledvin
 • celkové zhroucení, zvýšená únava, snížený svalový tonus.

Kontraindikace

Vaginální čípky se nepoužívají za následujících podmínek:

 • 1 trimestr těhotenství;
 • období laktace;
 • alergická reakce na jednu nebo více látek, které tvoří léčivo.

Podmínky prodeje a skladování

Svíčky Polygynax jsou léky na předpis prodávané lékárnami a specializovanými internetovými obchody, které zajišťují dodržování podmínek skladování. Tento léčivý přípravek by neměl mít teplotu vyšší než 25 ° C a měl by být uchováván déle než 2 roky od data vydání. Musí být chráněna před dětmi. Použití drogy, jejichž doba platnosti vypršela, není povoleno.

Analog Polygynax

Pokud se objeví alergická reakce na vaginální tobolky, měli byste použít jeden z analogů léku:

 • Klotrimazol - je k dispozici v různých formách (tablety, čípky, krém, gel) a používá se k léčbě infekcí genitálií způsobených bakteriálními a houbovými mikroorganismy..
 • Nystatin je léčba kandidózy. Vyrábějí se rektální a vaginální čípky, mast, gel.
 • Hexikon - antiseptikum obsahující chlorhexidin, je roztok nebo vaginální tobolky.
 • Vagisept - antibakteriální a antimykotikum.
 • Vagiferon - vaginální čípky určené pro antimykotickou a antimikrobiální terapii. Má imunomodulační účinek.

Polygynax

Polygynax: návod k použití a recenze

Latinský název: Polygynax

ATX kód: G01AA51

Účinná látka: neomycin + nystatin + polymyxin B (neomycinum + nystatinum + polymyxinum B)

Výrobce: Laboratoire Innotech International (Francie)

Aktualizujte popis a fotografii: 14.8.2019

Ceny v lékárnách: od 320 rublů.

Polygynax je kombinovaný lék s antimykotickým a antibakteriálním účinkem, účinný proti mnoha grampozitivním a gramnegativním mikroorganismům, má fungicidní účinek na houby rodu Candida, zlepšuje trofické procesy ve vaginální sliznici. Neúčinné proti anaerobním bakteriím a Streptococcus spp. Používá se v gynekologii.

Uvolněte formu a složení

Dávková forma - vaginální tobolky: měkké, oválného tvaru, od světle žluté do béžové; uvnitř - polotekutá homogenní hmota ze žluté na hnědou (v blistrech po 6 kusech, 1 nebo 2 blistrech v kartonu).

Účinné látky v 1 tobolce:

 • Nystatin - 100 000 IU (mezinárodní jednotky);
 • Polymyxin B sulfát - 35 000 IU;
 • Neomycin sulfát - 35 000 IU.

Další komponenty: hydrogenovaný sójový olej, Tefoz 63, dimethicone 1000.

Složení obalu tobolky: želatina, glycerol, dimethikon 1000.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Polygynax je lokální kombinovaný přípravek s antibakteriálními a antimykotickými účinky, který se vyznačuje baktericidní aktivitou vůči různým mikroorganismům.

Polymyxin B a neomycin patří do skupiny antibiotik. Tyto látky inhibují aktivitu mnoha gram-pozitivních a gram-negativních bakteriálních mikroorganismů. Polygynax je neúčinný proti streptokokům a anaerobním bakteriím.

Nystatin má fungicidní účinek proti houbovým kmenům rodu Candida, což zajišťuje vysokou účinnost Polygynaxu při drozdech. Lék příznivě ovlivňuje trofické procesy ve vaginální sliznici a používá se pro plísňové infekce..

Farmakokinetika

Účinné látky léčiva s intravaginálním podáváním jsou rovnoměrně distribuovány po vaginální sliznici, kde se projevují jejich lokální baktericidní a fungicidní vlastnosti. Aktivní složky Polygynaxu se prakticky nevstřebávají do systémové cirkulace.

Indikace pro použití

Vaginální tobolky Polygynax - léčivo pro léčbu infekčních a zánětlivých gynekologických chorob způsobených mikroorganismy citlivými na kombinaci jeho účinných látek:

 • Cervicovaginitida;
 • Vulvovaginitida;
 • Plísňová vaginitida;
 • Nespecifická vaginitida;
 • Smíšená vaginitida.

Polygynax se také používá k prevenci infekčních komplikací v následujících případech:

 • Před intrauterinními diagnostickými postupy;
 • Před a po diatermookoagulaci děložního čípku;
 • Před porodem;
 • Před chirurgickými gynekologickými zákroky.

Kontraindikace

 • I trimestru těhotenství;
 • Laktační období;
 • Přecitlivělost na jakoukoli složku léčiva.

V trimestrech těhotenství II a III může být Polygynax používán přesně podle pokynů lékaře po důkladném posouzení poměru přínosů a rizik.

Návod k použití Polygynax: způsob a dávkování

Podle pokynů je Polygynax určen k intravaginálnímu použití. Lék by měl být podáván hluboko do vagíny v poloze na zádech, 1 tobolka 1krát denně, před spaním.

Trvání terapeutického použití je 12 dní, profylaktické - 6 dní.

V případě přeskočení další aplikace by dávka neměla být zdvojnásobena, je nutné pokračovat v užívání léku podle obvyklého schématu.

Vedlejší efekty

 • Lokální reakce: podráždění, svědění, pálení;
 • Alergické reakce, vč. alergický kontaktní erytém.

Při dlouhodobém užívání léčiva je pravděpodobnost systémových vedlejších účinků charakteristických pro aminoglykosidy.

Předávkovat

Případy předávkování při užívání léku nejsou vyřešeny. Teoreticky se v případě nadměrného používání tobolek může objevit výskyt vedlejších účinků charakteristických pro Polygynax nebo zhoršení již pozorovaných negativních účinků.

speciální instrukce

Polygynax se používá pouze po provedení nátěru a provedení bakteriologické analýzy.

Aby se předešlo riziku reinfekce a vzniku rezistence jednotlivých patogenů na léčivo, měla by být doba léčby omezena.

V době menstruace by léčba neměla být přerušena.

V případě nežádoucích účinků uvedených v pokynech nebo při vývoji jiných nežádoucích reakcí je třeba informovat ošetřujícího lékaře.

Během léčby se nedoporučuje používat latexovou antikoncepci (kondomy a čepice).

Případy nepříznivých účinků léčiva na rychlost reakce a rozpětí pozornosti nejsou známy..

Těhotenství a kojení

V období prvního trimestru těhotenství a během kojení je léčivo kontraindikováno. V trimestrech těhotenství II a III by měl být Polygynax používán s opatrností.

Léková interakce

Polygynax se nedoporučuje používat současně se spermicidy, protože mohou snížit jeho aktivitu.

Analogy

Analogy polygynaxu jsou: Vagicin, Cervugide, Terzhinan, Pimafucin, Clindacin, Meratin Combi, Milagin, Neotrizol, Nystatin, Dalacin, Clindamycin, Natamycin, Sintomycin, Klindes, Primafungin, Ecofucin.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě do 25 ° C mimo dosah dětí.

Skladovatelnost - 2 roky..

Podmínky lékárny

K dispozici je recept.

Recenze o Polygynax

Hodnocení polygynaxu od pacientů užívajících lék v souladu s pokyny jsou většinou pozitivní. Současně jsou přehledy o užívání tohoto léku během těhotenství smíšené - pacientky i lékaři doporučují v takových případech věnovat zvláštní pozornost.

Cena Polygynaxu v lékárnách

Přibližná cena Polygynaxu je: 6 vaginálních tobolek - 380 rublů, 12 vaginálních tobolek - 650 rublů..

Polygynax: ceny v online lékárnách

Vaginální tobolky Polygynax 6 ks.

Polygynaxové tobolky vaginální. 6 ks.

Emulze Polygynax Virgo pro intravaginální podání v kapslích 6 ks.

Recenze Polygynax Virgo

Polygynax Virgo tobolky pro intravaginální podání. úvodní emulze 6 ks.

Vaginální tobolky Polygynax 12 ks.

Polygynaxové tobolky vaginální. 12 ks.

Vzdělání: Státní lékařská univerzita v Rostově, obor "Všeobecné lékařství".

Informace o drogě jsou zobecněny, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Samoléčení je pro zdraví nebezpečné.!

74letý australský rezident James Harrison se stal dárcem krve asi 1 000krát. Má vzácný krevní typ, jehož protilátky pomáhají novorozencům s těžkou anémií přežít. Australan tak zachránil asi dva miliony dětí.

Podle mnoha vědců jsou vitamínové komplexy pro člověka prakticky zbytečné.

V našem střevě se rodí, žijí a umírají miliony bakterií. Lze je vidět pouze při velkém zvětšení, ale pokud se spojí, vejdou do běžného kávového šálku.

Zubaři se objevili relativně nedávno. V 19. století bylo povinností běžného kadeřníka vytahovat nemocné zuby.

Játra jsou nejtěžší orgán v našem těle. Její průměrná hmotnost je 1,5 kg.

Nejvyšší tělesná teplota byla zaznamenána u Willieho Jonesa (USA), který byl přijat do nemocnice s teplotou 46,5 ° C.

Vědci z Oxfordské univerzity provedli řadu studií, během nichž dospěli k závěru, že vegetariánství může být pro lidský mozek škodlivé, protože vede ke snížení jeho hmotnosti. Vědci proto doporučují, aby ryby a maso nebyly zcela vyloučeny z jejich stravy..

Lidský žaludek odvádí dobrou práci s cizími předměty a bez lékařského zásahu. Je známo, že žaludeční šťáva rozpustí i mince..

Hmotnost lidského mozku je asi 2% z celkové tělesné hmotnosti, ale spotřebovává asi 20% kyslíku vstupujícího do krve. Tato skutečnost způsobuje, že lidský mozek je mimořádně náchylný k poškození způsobenému nedostatkem kyslíku..

Každá osoba má nejen jedinečné otisky prstů, ale také jazyk.

Nejvzácnějším onemocněním je Kuruova nemoc. Nemocní jsou jen zástupci kmene Fore v Nové Guineji. Pacient umírá smíchem. Předpokládá se, že příčinou onemocnění je lidský mozek..

Kaz je nejčastější infekční nemoc na světě, se kterou ani chřipka nemůže konkurovat..

Kromě lidí trpí prostatitidou pouze jedno živé zvíře na planetě Zemi - psi. Opravdu, naši nejvěrnější přátelé.

Více než 500 milionů dolarů ročně se vynakládá na alergické léky samotné ve Spojených státech. Stále věříte, že bude nalezen způsob, jak konečně porazit alergie?

Podle statistik se v pondělí zvyšuje riziko zranění zad o 25% a riziko infarktu - o 33%. buď opatrný.

Léčba v Izraeli je komplexní přístup k diagnostice nemoci, sestavení individuálních terapeutických režimů, rehabilitaci a pomoci při sociální adaptaci.

Svíčky "Polygynax": jak lék proti zánětu "ženský"

Patologické výboje z genitálního traktu a svědění jsou prvními příznaky, které hovoří ve prospěch zánětlivé reakce. Přesná diagnóza však není možná bez vyšetření. Pro diagnostiku v počátečním stádiu stačí navštívit gynekologa, aby se roztrhl na mikroflóru vagíny.

Kdy je čas na uzdravení

Vagina je prostředí s určitou rovnováhou mnoha mikroorganismů. Jakékoli změny flóry jsou doprovázeny výskytem určitého typu výboje. Normálně je množství vaginálního výtoku zanedbatelné. Zdravá žena je prakticky nevšimne. Emise se mohou zvýšit:

 • během ovulace;
 • před menstruací;
 • u těhotných žen;
 • se sexuálním vzrušením.

V reprodukčním věku je v 70% případů výskyt výrazných sekretů - bělost - spojen se zánětem. V tomto případě se mění složení mikroflóry vagíny.

U většiny lidí jsou přítomny podmíněně patogenní mikroorganismy. Nezáleží však na jejich množství, ale na poměru prospěšných mikroorganismů. U zdravých žen lze jednotlivé buňky podmíněně patogenní flóry stanovit v nátěrech. Tabulka ukazuje normální a patologické výsledky vaginálního nátěru..

Tabulka - Stav vaginální biocenózy

Ukazatele nátěruNormaPatologie
Flóra- Lactobacilli (hole z Dederleinu);
- až 10 mikrobiálních buněk jiných morfotypů;
- žádné trichomonády, gonokoky, candidy a klíčové buňky
- Snížení počtu laktobacilů;
- převládají koky, gardnerella, candida (v závislosti na patologii);
- objevují se specifické mikroorganismy: gonokoky, trichomonády
Počet bílých krvinek- Až 10 v nátěru z pochvy a močové trubice;
- až 30 v nátěru z děložního hrdla
- více než 10 buněk;
- u gardnerelózy může být ukazatel v normálních mezích
EpitelAž 15 buněk v dohleduVíce než 15 buněk
SlizMalé množstvíVýznamná částka

Aktivní složky léčiva

Svíčky "Polygynax" obsahují tři aktivní složky, které dokážou zvládnout několik typů infekcí současně:

 • neomycin sulfát;
 • polymyxin B sulfát;
 • nystatin.

Neomycin sulfát

Jedná se o antibiotikum ze skupiny aminoglykosidů, má široké spektrum účinku. V malých koncentracích má bakteriostatický účinek. Současně proniká do mikrobiální buňky, váže se na specifické receptory a zastavuje syntézu proteinu. Bakterie ztrácejí schopnost množit se.

Ve vysoké koncentraci má baktericidní účinek. Neomycin způsobuje přímé poškození buněčné membrány mikrobu, což vede k jeho smrti. Aktivita se projevuje ve vztahu k následujícím mikroorganismům:

 • streptokoky;
 • stafylokoky;
 • E-coli;
 • salmonella;
 • shigella;
 • corynebacter;
 • Proteus.

Sulfát polymyxinu B

Polypeptidové antibiotikum s baktericidním účinkem. Připojuje se k bakteriální membráně, zvyšuje její propustnost, což vede k buněčnému rozkladu. Rezistence k léku se vyvíjí velmi pomalu. Účinné proti těmto mikroorganismům:

 • E-coli;
 • salmonella;
 • shigella;
 • Klebsiella;
 • bordetella;
 • enterobacter;
 • pseudomonády;
 • haemophilus influenzae.

Nystatin

Antimykotikum ze skupiny polyenových antibiotik. Znak mechanismu účinku je založen na schopnosti integrovat se do membrány houby. V tomto případě je vytvořen kanál, kterým voda a elektrolytové ionty volně pronikají do článku. Postupně to vede k rozkladu houbové buňky..

Houby Candida jsou citlivé na nystatin. Nemá vliv na následující mikroorganismy:

 • bakterie, včetně gardnerelly;
 • viry;
 • prvoky (trichomonády).

V jakých případech je to nutné a kdy je kontraindikováno

Indikace pro použití čípků Polygynax zahrnují léčbu a prevenci. Pro terapeutické účely je předepsáno pro následující stavy:

 • nespecifická vaginitida - zánět způsobený oportunní flórou;
 • fungální vaginitida - když je drozd doplněn mikrobiální flórou;
 • smíšená vaginitida - v nátěru byla nalezena různorodá flóra;
 • vulvovagiitida - zánět rozšířený do vestibulu a vaginální dutiny;
 • cervicovaginitida - zánětlivá reakce v cervikálním kanálu a pochvě.

V případě chlamydií může být použití čípků Polygynax součástí komplexního ošetření.

Prevence infekce

Za účelem prevence je přípravek Polygynax předepisován v případech, kdy je nezbytné zabránit šíření oportunní flóry. Nejčastěji jsou tyto podmínky spojeny s různými manipulacemi na genitáliích.

 • Příprava na operaci. Pokud se žena připravuje na plánovanou operaci pohlavních orgánů, pak za týden můžete začít používat svíčky. To platí zejména u nátěru s druhým nebo třetím stupněm čistoty, při mírném zánětu, ale po operaci se může stát zdrojem infekce..
 • Příprava na porod. Novorozenec se dostane z vnějšího prostředí z prakticky sterilních podmínek prostřednictvím vagíny bohaté na různé mikroorganismy. Oslabená lokální imunita během těhotenství vede k aktivaci oportunní flóry. Těhotné ženy jsou často nuceny používat svíčky po většinu těhotenství. Týden před plánovaným datem narození, přirozený i indukovaný, můžete Polygynax používat opatrně. Ale pouze drozd není známkou schůzky, ale musí být kombinována se zvýšenými bílými krvinkami a bakteriální flórou v nátěru.
 • Diagnostické manipulace. Některé invazivní diagnostické metody mohou vést ke vzestupné vaginální infekci. Diagnostická kyretáž, hysteroskopie by měla být prováděna s dezinfikovanou vaginou.
 • Léčba děložního čípku. Pokud bylo rozhodnuto o léčbě cervikální eroze diatermocoagulací, je nutné vytvořit čisté prostředí, aby se zabránilo infekci výsledné rány. Proto je prevence prováděna před a po manipulaci.

Když potřebujete jiný lék

Ve všech případech není použití Polygynaxu povoleno. Kontraindikace zahrnují následující podmínky:

 • individuální nesnášenlivost;
 • první trimestr těhotenství;
 • kojení.

Návod k použití svíček "Polygynax"

Před zahájením léčby je nutné přenést nátěr na mikroflóru vagíny. Vaginální tablety Polygynax se nepoužívají pouze k drozdu. Je vyžadována souběžná infekce, aby bylo možné aplikovat antibiotika.

Způsob aplikace

 1. Hygiena ve večerních hodinách.
 2. Vyjměte kapsli čistýma rukama..
 3. Svíčky „Polygynax“ by měly být podávány v poloze na zádech hluboko v pochvě.
 4. Umyjte si ruce.

Nežádoucí účinky

Vedlejší účinky Polygynaxu se projevují ve formě lokálních reakcí:

 • hořící;
 • svědění
 • zarudnutí;
 • alergie;
 • alergický ekzém.

V tomto případě musíte přestat užívat lék a nahlásit reakci lékaři. Recenze lékařů však ukazují, že takové reakce, pokud budou řádně sledovány, se zřídka vyvíjejí.

Rovněž je třeba upravit dobu trvání aplikace. Nedoporučuje se používat déle, než je uvedeno v pokynech. Aminoglykosidy mohou vstoupit do systémového oběhu v malém množství, což povede ke vzniku jejich vedlejších účinků.

Překročení doporučené dávky a průběhu léčby je teoreticky spojeno s rozvojem rezistence vůči mikroorganismům v mikroorganismech. Případy předávkování však nejsou odhaleny.

Analogy polygynaxu jsou Amintax a Polygynax Virgo. První z nich má podobné složení, ale na rozdíl od původní drogy, která se vyrábí ve Francii, se vyrábí v Rusku. Polygynax Virgo je léková forma určená pro použití u panen. Kapsle má špičatý konec, který je odříznut. Tím se obsah tobolky jemně vtlačí do vagíny. Recenze o svíčkách "Poliginaks" hovoří o účinnosti léčby touto drogou.

Recenze: "Nepasoval jsem se"

Ukázalo se, že když jsem zamrzl přívěsky, nemohl jsem najít čas, abych hned odešel k lékaři, pravděpodobně bych žil s bolestmi v dolním břiše, kdybych v jednu chvíli nebyl zkrouten, abych se nemohl narovnat. Musel jsem jít. Diagnóza nebyla uklidňující, můj zánět se stal chronickou formou. Ultrazvuk ukázal, že vaječník ulpěl na děloze, kvůli tomu, takové bolesti při chůzi a námaze. Tam byla nabídka jít do nemocnice, který jsem odmítl, pak denní nemocnice a zahřívání, stejné odmítnutí, protože mám malé děti a nechat je ne.

Předepsaná léčba doma. Bylo tam mnoho injekcí antibiotik, pak všech druhů douchingů a pilulek. To vše trvalo měsíc a půl. Po tom všem jsem byl na lékařskou schůzku předepsán Polizhinakovým vaginálním čípkům, abych dokončil léčbu..
Svíčky se ukázaly být univerzální. Léčí zánět a okamžitě se drozdí. Kompozice zahrnuje skupinu antibiotik a nystatinu. Byl jsem velmi potěšen, protože takové dávce antibiotik na drozd nelze zabránit. Lék je před operací předepsán pro plísňové smíšené vaginitidy, od zánětu přívěsků. Lze je také považovat za prevenci. Kdybych o nich věděl dříve, nezačal bych zánět. Nyní jsou vždy doma.

natalya37, http://otzovik.com/review_294634.html

Celkově jsem tento lék použil dvakrát: první kurz byl předepsán během těhotenství; 2. - při rutinní odborné zkoušce. Antibakteriální čípky Polygynax mi poprvé předepsal gynekolog k léčbě drozdu během těhotenství (mimochodem, drozd může nastat jako reakce těla na OK), ale průběh léčby dal pouze dočasný (krátkodobý) pozitivní účinek, poté se drozd vrátil. Podruhé jsem jim předepsal tyto svíčky po rutinním vyšetření gynekologem (po absolvování testů, jejichž výsledky se doktorovi nelíbilo). Neměl jsem žádné stížnosti na své zdraví, ale lékař se rozhodl předepsat pro profylaxi kurz Polygynax. Já, jako poslušný pacient, jsem tyto svíčky koupil a vydal se na kurz. A po pár dnech jsem začal divoký drozd, který jsem komplexně (tablety + čípky) ošetřoval Pimafucinem. Droga "Polygynax" mi kategoricky nevyhovovala. Přesto antibiotika velmi narušují (a ničí) mikroflóru sliznic, takže je lze léčit pouze na lékařský předpis a podle jeho kontroly (což může léčbu korigovat negativně).

Nancy K, http://otzovik.com/review_879203.html

Provádělo celý kurz - 12 svíček. Jmenovaný kvůli zánětu (hodně bílých krvinek) a suché vagíně, žádné nepříjemné pocity, všechno je jako vždy se svíčkami. V noci jsem dal - ráno ráno hygienickou sprchu. Svíčky přirozeně částečně vytékají, tají z tělesné teploty. Celý kurz šel v těsnění a také v noci. V noci, aby nedocházelo k úniku svíček, a během dne lék také částečně vyjde. Souhlasím s tím, že si musíte nejprve přečíst pokyny. Žil 12 dní bez sexu a alkoholu. Léčba je léčba. Dnes byla gynekologka, je v šoku - sliznice je v pořádku, není zarudnutí. Vzal nátěr - říká, že normální by mělo být. Takže nemám žádné stížnosti na polygynax - ne! Měl jsem zkušenosti s léčbou svíčkami Ovestin, takže tam skoro všechno spálilo přesně 10 minut po vstupu dovnitř a svědilo a svědilo všechno. U polygenaxu to tak není. Po polygenaxu jsem dal ovestin - šel jsem bez problémů, myslím, že Ovestin spálil kvůli zánětu, který Polyginax porazil! Zdraví, holky, a nezdržujte se těhotenstvím, protože to může být příliš pozdě. Neplodnost je hrozná diagnóza jak pro tělo, tak pro duši!

Články O Neplodnosti