Hlavní Zdraví

Jak šít polštář

Zveřejnil nitashi 28. března 2018

Domov je místo, kam se musíte s radostí vrátit. Abychom toho dosáhli, vybavíme to podle našeho vkusu, vytvoříme náš malý svět. Výzdoba je nedílnou součástí pohodlného bydlení a ještě více klenotů udělá radost. Dnes se podíváme na to, jak si ušít polštář vlastníma rukama..

Bude to jednoduchý pohovkový polštář ve tvaru čtverce. Kromě samotného polštáře plněného holofiberem podrobně ukážeme, jak ušit polštář na polštář.

Vnitřek polštáře potřebujeme:

 • obdélník látky 45x70 cm;
 • balení holofiber - 0,5 kg.

Pro polštář připravíme:

 • koženka - 47x47 cm;
 • potahová látka na pohovky, červená - 47x47 cm;
 • plastový had, delší než 50 cm.

Abych byl upřímný, byl tento polštář shromážděn z materiálů ležících v koši „toho, co zbývá“. Ty. Tkaninu jsem nezvedl úmyslně, ale šil jsem z toho, co už bylo a co jsem chtěl realizovat alespoň do něčeho, proto jsem v procesu šití narazil na nějaké potíže, které je třeba řešit na cestách.

Jak šít polštář

Takže, uvnitř polštáře. Vezmeme obdélník látky 45x70 cm a složíme jej na polovinu, čímž si dovolíme, abychom se nevázali na jednu stranu. Na jedné hraně ušijte dvě poloviny a odstoupíte od ohybu 1/3 délky. Šili jsme do toho velmi složitě. Poté, co jsme ustoupili ze 2/3 záhybu, jsme všili celý polštář podél obrysu. Necháme si tak díru pro nádivku. Líbí se mi, když pěst volně prochází do díry v sáčku s očekáváním, že se do ní upne výplň. Protlačování nádivkou přes malou díru je pochybné potěšení.

Pokud jde o nádivku - vyzkoušel jsem různé možnosti. Nejčastějším, který, bohužel, většina používá, je polstrování polstrováním polyesterem. Nemám ho rád ze dvou důvodů:

- sintepon parit (ačkoli to není rozhodující pro polštář na pohovce);

- upéká se. Ty. po chvíli ztratí polštář svůj elastický vzhled a stane se spíše podestýlkou. Ani výplně „pyramidou“ nepomáhají (skládací vrstvy polstrovacího polyesteru různých velikostí na sobě od většího k malému do středu a od menšího k většímu na vrchol)

Proto dávám přednost holofiberům. Skládá se z cívek přibližně stejné velikosti, nerozpadá se, i když je na ně hozen, což ukazuje dobré spojení mezi vnitřními vlákny. Zároveň lze každou cívku snadno oddělit od souseda, což vám umožní upravit množství balení. Na specializovaný web si můžete koupit libovolné množství nebo objednávku podle hmotnosti.

Tkanina pro vnitřní polštář mi připadala upřímně špatná, silně se houpala kolem okrajů. Musel jsem to stehovat ve třech fázích:

- přímka podél obrysu;

- klikatá čára;

Pokoušely se potahovat okraje textilie odděleně, ale byly zaplaveny přetahovacími nitěmi. Všechno bylo dokonale drženo na dvou vrstvách tkaniny. Proto se ukazuje, že okraje textilie v díře nejsou overlocked. Pracujte s nimi opatrněji.

Poté, co máme v ruce tašku, vypneme ji a začneme plnit, poté co narovnáme rohy zevnitř.

Poté, co jste dosáhli požadované hustoty v balení - díru šijeme ručně.

Vnitřní polštář je připraven.

Jak ušit polštář na polštář

Šijeme polštář ze dvou čtverců a hada. Červená látka je na okrajích přetažená, koženkový čtverec není.

Had může být libovolná délka, co je nejdůležitější - delší - než strany náměstí. Měl jsem jeden had dlouhý metr se dvěma psy, které jsem rozdělil na dva.

Ušijte hada na jeden čtverec a postavte je tváří v tvář. Šijte hada jednostrannou nohou. Postarej se o své prsty!

Pak stejně dobře zašijeme druhé náměstí a mezi dvěma okraji polštáře si našleháme hada.

Začneme šít obrysy polštáře. Začal jsem z jednoho rohu a šel k hadovi. Když jsme odpojili obě strany hada jako na fotografii, zabalili jsme jej, jako by uvnitř. Pokud had neotevřete, dostanete psa venku a musíte ho roztrhnout, neexistují žádné jiné možnosti.

Šijte pomalu a jemně. Používejte konstrukci nebo jiné ochranné brýle, zejména pokud máte kovového hada. Kus jehly odlétající do obličeje je nebezpečný podnik.

Na druhou stranu opakujeme totéž. Také složte hada.

Přišijte spodní část polštáře.

Kroutíme, změříme hotový a plněný polštář. Neměla by chodit v polštáři. Pohovka je obvykle tuhá, není zde prostor pro nevyplněné rohy. Pokud se ukázalo, že je povlak na polštář větší, uděláme to, změřte, kolik musíte vzít, označte křídou. Vyjměte polštář z polštáře a přišijte rovnoměrně na obou stranách

Po narovnání rohů měříme znovu. Pro lepší prodloužení rohů je nejlepší použít velkou tuhou jehlu.

Náš polštář je připraven.

Hledejte na internetu nápady na zdobení polštářů. Nemusí být všichni identičtí, dokonce ani na stejném gauči..

Zde je náš polštář na straně koženky:

Autor článku: Nitashi Heraklier

Šití a fotografie: Workshop M.Y. Kód. Skupiny ve VK a FB

MK pro šití polštářů. Zde je ukázáno, jak připravit balení se dvěma „pyramidami“ z sinteponu:

Jak ušít polštář: užitečné tipy a pokyny

Komfort do jakéhokoli domova může přinést nejen drahé návrhářské věci. Domácí potřeby pro domácí kutily mohou také přinést přitažlivost a pohodlí. Všechny druhy bytových textilií lze vyrábět vlastníma rukama bez velkého úsilí, zatímco to bude vypadat velmi stylově a esteticky příjemně. Jak tedy ušít polštář a co to znamená?

Vlastnosti ideální hmoty

Chcete-li získat opravdu kvalitní a krásný dekorativní polštář, musíte předem připravit všechny materiály a doplňky. Při výběru nejvhodnější látky postupujte podle následujících doporučení:

 • Barva materiálu nemusí odpovídat stínu postele nebo pohovky, ale měla by být stále kombinována s obecným interiérem.
 • Pro začínající jehly by optimálním řešením byla pastelově čistá textilie. Pokud bude polštář vytvořen pro dětský pokoj, můžete si koupit jasnější věc.
 • Můžete také ušit polštář z kousků, které se určitě nacházejí v domě každé paní.
 • Pokud se peří nebo chmýří používá jako výplň polštáře, je vhodné získat hmotu, která není schopna projít jejich částicemi..
 • V případě pěnových a silikonových plniv lze použít jakýkoli bavlněný hadřík..

Neméně pozornost si zaslouží i polštář, ve kterém bude polštář oblečen. Při nákupu materiálu pro takový prvek se určitě budete muset ujistit, že je snadné ho prát.

Obyčejné povlečení

Dále věnujte pozornost hustotě hmoty, aby skrze ni nebyl vidět vnitřní obsah. Polštář můžete ušít z téměř jakéhokoli materiálu - džíny, fleece, závěsy, prádlo a plátno. Hedvábný materiál je také dobrým řešením. Chcete-li vytvořit efektivnější modely, můžete použít zlatý materiál, například brokát. Luxusní tkaniny mohou učinit interiér exkluzivnějším.

Který výplň použít?

Před šitím zvažte, které plnivo použít. Při nákupu takového materiálu stojí za zvážení následující tipy:

 • Měl by být vybrán pouze hypoalergenní materiál..
 • Použité plnivo musí mít schopnost udržet tvar.
 • Jako výplň je lepší použít materiál střední tvrdosti.
 • I po opakovaném mytí by se vybrané plnivo nemělo měnit..
 • Použitý materiál musí být velmi snadno čistitelný..

Všechna výše popsaná kritéria jsou splněna materiály, jako je pěnová guma, holofiber, sintepuh, jakož i další plniva vyrobená z polyesteru. Pěnové výplně jsou zvláště vhodné pro dopisní válečky nebo polštáře..

Někteří začátečníci jehly plní své výtvory bavlnou. Tyto polštáře však lze použít pouze jako dekorace. Jsou-li použity k zamýšlenému účelu, začne se vnitřní strana bavlněné vlny zablokovat do rohů, což povede ke ztrátě tvaru.

Jako výplň lze použít také kožešiny nebo kousky, ale zároveň stojí za to zvolit hustší materiál pro šití polštářů. Ale pro tradiční je syntetický zimníizér mnohem lepší.

Vytvořením kulatého polštáře pro výzdobu dětského pokoje si můžete vyplnit silikonové kuličky. Díky tomuto obsahu bude dítě moci používat polštář nejen pro pohodlný spánek, ale také pro hraní.

Další výzdoba

Nestačí vědět, jak ušit polštář. Neméně důležitým bodem je proces dekorace. Tím, že předvedete malou fantazii a využijete rady profesionálních designérů, můžete vytvořit skutečné mistrovské dílo.

DIY polštář: co na věci a jak našít přikrývku a polštář na to

Komfort je nepolapitelný tón domu, který je vytvořen pečlivě vybranými maličkostmi. A co se může ideálně hodit pro design, ne-li polštářový polštář s ohledem na velikost, styl a individuální vkus hostitelky? Problematika krejčovství je snadno vyřešitelná, ale je velmi obtížné rozhodnout se, jak polštář naplnit svými vlastními rukama..

Plnicí požadavky na ruční polštáře

Pojďme zjistit, jaké základní vlastnosti by měl mít výplň.

Hlavní vlastnosti dobrého nádivkového materiálu:

 1. Hypoalergenní, to znamená, že tento materiál u uživatelů nezpůsobí alergickou reakci.
 2. Prodyšnost, bezpečné používání.
 3. Nízká citlivost na mikroorganismy a houby.
 4. Jednoduchost postupů péče o výrobky.
 5. Životnost, frekvence výměny. Čím déle plnivo slouží bez zablizení, tím vyšší je jeho kvalita.
 6. Odolný vůči zápachu.

Poté, co jsme identifikovali hlavní parametry představované vnitřní složce produktu, jsme se obrátili na hlavní otázku: jak vyplnit polštář?

Typy plniv

Existuje velké množství variací materiálů pro plnění domácí polštáře, ale všechny z nich lze rozdělit do dvou velkých skupin: přírodní a syntetické.

Následující druhy budou patřit k plnivům přírodního původu:

 • chmýří a peří - jedná se o jeden z nejčastějších druhů výplně, používá se peří vodního ptactva: husí, kachna, labuť;
 • vlna ovcí, velbloud;
 • bavlna;
 • rostlinná plniva, například loupaná pohanka, byliny (často je takové složení léčivé);
 • přírodní kožešina;
 • úplety a příze z přírodních surovin.

Plusy polštářů plněné přírodními materiály:

 1. Lehkost a měkkost výrobku, která poskytuje pohodlí uživatele.
 2. Vysoká úroveň výměny vzduchu zajištěna drobivostí balení.
 3. Léčivé vlastnosti materiálů. Již dlouho je známo, že vlna zmírňuje bolest svalů a bylinné přípravky zklidňují.
 4. Trvanlivost. S dobrou péčí může věc trvat až 30 let..
 5. Hygroskopičnost - dobře absorbuje vlhkost a rychle schne.
 6. Při udržování teplotního režimu, tj. Nebudete spát horký, resp. Klesá pocení.

Nevýhody produktů s přírodní náplní:

 1. Krátká životnost, rychlá deformace při nesprávném použití.
 2. Vysoká cena. Všechny materiály s přírodním složením mají vyšší cenu než syntetické materiály.
 3. Vysoká pravděpodobnost poškození polštáři mikroorganismy, které často slouží jako příčina alergií u lidí.
 4. Složitost postupů péče. V zásadě to nemůže být provedeno samo o sobě, je třeba pomoci zvláštních služeb.

Jak je vidět z výše uvedeného, ​​přírodní produkt není vhodný pro každého, protože má určité nevýhody. Pro ucpání zvažte použití syntetických materiálů.

Syntetika pro nádivku:

 • syntetický winterizer - levně známá verze výplně;
 • hollofiber - látka skládající se z mnoha propletených spirálových nití z polyesteru;
 • umělá příze a kožešiny.

Uvedené výplňové materiály mají také pozitivní a negativní stránky..

Výhody syntetického polštářového balení:

 1. Mikroorganismy nežijí v syntetice. Je vhodný pro alergiky..
 2. Snadná péče. S tímto nádivkou produkt snadno přežije všechny typy praní.
 3. Rychle schne.
 4. Je levný.

Nevýhody nepřirozených materiálů pro plnění produktu:

 1. Špatně absorbují vlhkost. To je nepříjemné pro lidi s nadměrným pocením..
 2. Krátká životnost. Za nesprávných podmínek použití se hromadí..

Výrobky se syntetickým složením mají také významné nevýhody, i když existuje také mnoho pozitivních vlastností.

Výběr balení by měl být prováděn individuálně s ohledem na osobní vlastnosti majitele, například:

 • pro osobu, která má časté bolesti hlavy, je lepší zvolit polštář se zeleninovými výplněmi, jako je například Pohanka;
 • lidé, kteří dávají přednost spánku na měkkých polštářích, při absenci alergií si mohu dovolit použít výplň dolů.

Po vyzvednutí ideálního vycpávkového materiálu se vyplatí přejít k šití a plnění dekoračních produktů.

Jak šít a plnit polštář

Existuje celá řada nápadů na výrobu polštářových polštářků, které jsou vhodné pro každý styl a jakýkoli interiér. Budeme analyzovat základní techniky šití na třech typech dekorativních polštářů.

Obdélníkový polštář na pohovku

Pokyny pro šití krok za krokem analyzujeme.

V přípravné fázi najdeme potřebné materiály a nástroje:

 • oblečení;
 • nitě odpovídající barvě tkaniny a jehly;
 • plněné suroviny;
 • zámek;
 • nůžky;
 • pravítko;
 • pastelka;
 • šicí stroj.

Po přípravě všeho, co potřebujete, přistoupíme k výrobě:

 1. Vyrábíme vzor. Pokud plánujete šít polštář o velikosti 50 × 70, měli byste vystřihnout obdélník o velikosti 100 × 70, nezapomeňte ponechat příspěvek na centimetr.
 2. Přeložte látku na polovinu a získejte obdélník směrem dovnitř. V případě potřeby uděláme značku po stranách.
 3. Šijeme boky na stroji, nezapomeňte provést upevnění pro sílu.
 4. Zámek zašijeme tak, aby byl jen znatelně patrný.
 5. Interiér polštáře naplníme nejprve otočením produktu.

Šijeme polštář v podobě dopisu

Produkt ve formě dopisu bude skvělou ozdobou pro domácnost.

 • silný papír formátu A2;
 • tužka, značka pro vzory;
 • jehla a nit;
 • tkanina (může být ve dvou odstínech);
 • nůžky;
 • věci na nádivku;
 • šicí stroj.

Po shromáždění potřebného příslušenství můžete začít šití.

Algoritmus šití měkkých písmen:

 1. Vezměte papír a tužku, nakreslete náčrt na stupnici od 1 do 1.
 2. Řezáme a aplikujeme papír na tkaninu, potřebujeme 2 kusy takových vzorů, pouze jeden by měl být zrcadlovým obrazem druhého. Zanechávání povolenek na švy.
 3. Změříme boční délku dopisu a vystřihneme dlouhý obdélník. Toto bude strana produktu, takže písmeno je trojrozměrné. Optimální šířka je asi osm nebo devět centimetrů.
 4. Z levého dolního rohu začneme šít stranu k hlavní části, nejprve k jedné, pak k druhé. Pro zatočení na pravou stranu nechte jeden roh kabelový.
 5. Pokud má dopis díry, je lepší je obtočit, protože to zjednoduší proces šití. Přišijte také střídavě boční stěnu k otvorům. Nezanedbávejte zatažený šev, zejména pokud si nejste jisti výsledkem..
 6. Kroucíme a tak. Hotovo!

Výukový program pro šití měkkých písmen.

Hlavní třída šicích polštářů

Technika šití ze zbytků látky se nazývá patchwork. Tato myšlenka sbírání produktů z malých fragmentů je velmi zajímavá. Koneckonců, fantasy se může rozjet.

Pro šití se nám hodí:

 • návrh papíru a fantazie nebo vzorů;
 • pečlivě vybraná látka v barvě a strukturální kombinaci;
 • nůžky, mýdlo nebo pastelka, pravítko;
 • železo do hladkých švů;
 • šicí stroj;
 • nádivka.

Po přípravě všech potřebných položek pro výrobu pokračujeme k hlavnímu procesu.

Šijeme polštář ve stylu mozaiky:

 1. Pokud není k dispozici, sestavíme schéma obrázku.
 2. Vytváříme vzor detailů, nezapomínáme nechat na každém prvku další vzdálenost pro švy.
 3. Šijeme podrobnosti, vzhledem k objednávce. Po vytvoření každého švu je vyžehlte..
 4. Po provedení přední strany připravíme další. Je lepší, aby to bylo monofonní, jinak bude věc plná detailů.
 5. Přišijte přední a zadní stranu a ponechte prostor pro únik. Nebo si můžete pohodlně ušít zámek, ale je to na uvážení jehly.
 6. Obrátíme produkt a naplníme ho.
 7. Pokud jste zámek nepoužívali, našijte levou díru slepým stehem.

Po dokončení 7 kroků získáte zajímavý produkt, který vyhovuje vašemu interiéru.

Nuance šití jsou podrobněji popsány ve videu.

Potahy na polštáře

Polštáře na pohovky jsou již dlouho oblíbené u všech dekorativních produktů, protože je tak cool a pohodlné mít jich velký počet. Používají se denně, což negativně ovlivňuje jejich vzhled, takže každá hospodyňka přemýšlí o své bezpečnosti.

Polštář je jedním z nejjednodušších způsobů ochrany..

Polštář na čtvercový polštář 70 × 70

Pro vytvoření povlaku na polštář není vyžadováno velké množství příloh.

 • materiál, nejlépe snadno omyvatelný;
 • velké pravítko, metr;
 • mýdlo nebo značka pro vzorek;
 • šicí stroj;
 • spona.

Pojďme k šití.

Algoritmus pro výrobu jednoduchého čtvercového polštáře:

 1. Vyrábíme obdélníkový vzor o délce 144 cm a šířce 74 cm.
 2. Žehlete látku a složte ji na polovinu tak, aby přední strana byla uvnitř.
 3. Opatrně přišijte zámek k látce, nezapomeňte ustoupit 2 centimetry, které zůstaly na skladě. Zkontrolujte výkon.
 4. Přišijte boční strany polštáře a dejte pozor, aby textilie nebyla nikde natažená a ohnutá.
 5. Otočíme kryt na pravé straně a nasadíme ho.

Povlak na polštář může být buď klasický hladký, nebo vyrobený jakoukoli technikou, například patchwork.

Video poskytuje přehled šicích polštářů pro polštáře.

Polštář s ušima na obdélníkovém polštáři 50 × 70

Obal na pohovku nemusí být složitý, takže obyčejné „uši“ mohou produkt zkrátit a mohou být vhodné pro výzdobu bytu..

Materiály potřebné pro šití:

Chcete-li ušít polštář na polštář 50 × 70, proveďte následující kroky:

 1. Vystřihovali jsme obdélník o rozměrech 190 x 63 centimetrů.
 2. Utáhne látku z krátké strany, nejprve 1 cm, a pak dalšího centimetru, a vytvoří šev. Toto ošetření okrajů bude úhledně vypadat mimo polštář. Proveďte postup na obou kratších stranách plátna.
 3. Měříme od jedné zpracované hrany 75 cm a ohýbáme látku, přední strana by měla být uvnitř.
 4. Poté počítáme dalších 5 centimetrů a vypneme druhou stranu, vezmeme-li v úvahu tuto vzdálenost.
 5. Vyrábíme zametací švy, nebo bodneme špendlíky.
 6. Šití po stranách polštáře.
 7. Výsledný obrobek otočíme a vyžehlíme.
 8. Měříme 5 centimetrů na každé straně pro výrobu „uší“ na krytu.
 9. Linii švu označíme mýdlem.
 10. Šijeme přesně podél plánované linie velmi elegantně, protože to je přední strana.

Algoritmus šití je ve videu zobrazen jasněji..

Video o různých výplňových polštářích

Video ukazuje polštáře s různými druhy nádivek.

Jak šít dekorativní polštář rukama: vzory, fotografie, vzory

Dekorační polštáře pro kutily vám pomohou osvěžit interiér bez významných investic a poskytnout místnosti větší pohodlí a teplo. Vzorky, fotografie, vzory a malá představivost pomohou tento nápad implementovat. Není nic lepšího než krásné polštáře, na kterých hospodyňka pracovala. Mohou být vynikající výzdobou místnosti a skutečnou hrdostí..

Existuje mnoho možností, jak ušít ozdobný polštář pro domov, vše záleží na představivosti umělce a na tom, jaké materiály se v práci plánují. Při výrobě dekorativních polštářů se často používají různé doplňky, takže se ukázalo, že jsou neobvyklé a velmi krásné.

Dekorativní polštáře pomohou osvěžit interiér bez významných investic a poskytnout místnosti více pohodlí a tepla

Samotný dekorativní polštář může být vyroben jako obyčejný a může být použit jako plnivo ze syntetického zimního vlákna nebo jako holofiber.

Tyto materiály se mnohem lépe hodí pro dekorativní polštáře, protože na rozdíl od chmýří nebo bavlněné vlny dokonale nekroutí a neudrží svůj tvar. Tyto výrobky jsou navíc lehké a pohodlné. Hlavním prvkem dekorativního polštáře je polštář. Hodně záleží na tom, jak zajímavé to bude. Polštáře někdy tvoří důležitou součást interiéru a dodávají mu originalitu..

Samotný dekorativní polštář může být vyroben jako obyčejný a může být použit jako plnivo ze syntetického zimního vlákna nebo jako holofiber

Například ve skandinávském stylu, kde jsou vítány zábrany v dekorech a barvách, můžete atmosféru zředit jasnými dekorativními polštáři. Dekorační polštáře však budou důležité nejen v omezených minimalistických stylech. S jejich pomocí můžete dosáhnout zajímavějšího účinku v jiných oblastech designu místnosti.

Rovněž je nutné si formulář poznamenat. Polštáře, které budou použity k výzdobě místnosti, a nikoli ke spánku, mohou být naprosto jakékoli. Není vůbec nutné vytvářet jednoduché čtverce nebo obdélníky. Oválné i kulaté polštáře, stejně jako produkty ve formě zvířat a písmen, vypadají skvěle. Druhá možnost může být dobrým doplňkem při zdobení dětského pokoje.

Polštáře někdy tvoří důležitou součást interiéru a dodávají mu originalitu.

Kde začít?

Pokud mistr přišel s nápadem vyzdobit interiér svého pokoje ozdobnými polštáři, musíte nejprve určit styl. Teprve po zvolení směru můžete přemýšlet o tvaru, barvě a materiálu. Dekorační polštáře pro kutily, jejichž fotografie naleznete v tomto článku, budou relevantní pro mnoho stylů. Dokonale zdůrazňují francouzskou zemi (Provence, retro styl, romantická ošuntělá elegance s nadměrnou sofistikovaností) a jsou také vynikajícím doplňkem do školky..

Nejoblíbenější jsou přírodní materiály, z nichž si můžete vyrobit ozdobné polštáře pro děti, ložnice ve stylu Provence

Poté, co master určí směr, můžete přistoupit k materiálu. Pro každý styl by měla být barva a vzhled látky zvláštní. Nejoblíbenější jsou přírodní materiály, z nichž si můžete vyrobit ozdobné polštáře pro děti, ložnice ve stylu Provence a skandinávského směru. Shabby chic nebo classic vyžadují zajímavější řešení. Zde může být relevantní hedvábí, satén atd..

Rada! Pokud polštáře ozdobí pokoj ve venkovském stylu, můžete si vybrat jednoduché textilie v přírodních barvách a hrubou texturu.

Hardware uvítán v romantismu a francouzském rustikálním stylu

Pokud jde o doplňky, je vítán v romantismu a francouzském rustikálním stylu. Při výrobě polštářů ve skandinávském směru byste neměli používat knoflíky, pruhy a různé doplňky, protože zde vítáme minimalismus. Produkt může být jasný, ale bez zbytečných detailů.

Hi-tech a minimalismus vůbec nevítají polštáře. Pokud si však mistr přesto přeje vyzdobit takový interiér jemnou dekorací, musíte být při výběru barev a tvarů velmi opatrní. Je lepší si vyrobit obyčejný čtvercový dekorační polštář vlastníma rukama z umělé hladké tkaniny, například z koženky.

Je lepší si vyrobit obyčejný čtvercový dekorační polštář vlastníma rukama z umělé hladké tkaniny, například z koženky

Je potěšením pro kreativní osobu pracovat s dětským pokojem. Zde můžete nechat svou fantazii poběhat divoce a přijít s něčím originálním, které potěší vaše dítě každý den. Jedním z poměrně nových směrů je výzdoba interiéru dětského pokoje polštářovými písmeny. Od nich můžete sbírat slovo, například jméno dítěte. Je to užitečné, zajímavé a velmi originální. Pro dětský pokoj však budou vhodná nejen písmena a čísla. Dekorativní polštáře ve formě zvířat nebo ovoce vypadají dobře. Lze je snadno vyrobit ze vzorů, které naleznete na konci článku..

Je potěšením pro kreativní osobu pracovat s dětským pokojem

Chcete-li ušit dekorativní polštář rukama, musíte dodržovat určitá pravidla.

Nejprve se týkají výběru materiálu. Musí být přirozený, ne elektrifikovaný a nesmí způsobovat alergie. Při používání armatur je třeba dávat pozor. Pokud bude mít polštář podobu zvířete, neměli byste si dělat oči z knoflíků nebo lepit falešné panenky. To může být velmi nebezpečné, protože malé části se snadno uvolní a dítě je může polykat nebo dusit. Nejlepší je omezit se na výšivku. Je to krásné a bezpečné..

Pokud má řemeslník dostatek volného času, stojí za to překvapit své blízké novými světlými a stylovými doplňky domácnosti

Jak vyrobit vzor pro polštář?

Pokud vyvstala otázka, jak sešít ozdobný polštář, musíte nejprve udělat vzor. Za prvé, je to pohodlné, a také pomáhá vyhýbat se chybám, a za druhé, můžete si udělat několik přesných kopií polštářů, které se ideálně shodují s velikostí. To je důležité, protože nesrovnalosti jsou někdy velmi nápadné a mohou zničit celý účinek přítomnosti polštářů.

Nejlepší je vyrobit vzor dekorativního polštáře vlastníma rukama a okamžitě nakreslit výkres pro polštář

Nejlepší je vyrobit vzor dekorativního polštáře vlastníma rukama a okamžitě nakreslit výkres pro polštář. Bude pohodlnější pracovat a provádět výpočty, protože polštář by měl být o několik centimetrů větší než samotný polštář..

Overlock se používá k výrobě dekorativního polštáře vlastními rukama.

Pokud jde o to, jak sešijete dekorativní polštář rukama, je třeba poznamenat, že to nevyžaduje žádné speciální vzdělání ani sofistikované vybavení. Samozřejmě je mnohem snazší pracovat, když je doma šicí stroj a overlock, ale v jejich nepřítomnosti lze veškerou práci provést ručně, i když to bude trvat mnohem déle.

DIY šicí stroj pro výrobu dekorativních polštářů

Při sestavování vzoru je třeba určit požadovanou velikost polštáře, vytvořit na papíře čtverec nebo obdélník a poté do švu přidat 1,5 cm. Vzor dekorativního polštáře se převede na dvojitou tkaninu, vše se zašije do určitého bodu a potom se obrátí. Je důležité nezapomenout, že produkt bude muset být vyplněn polstrovacím polyesterem. Chcete-li to provést, nechte malý otvor. Skrze ni se ukáže polštář pro polštář a poté se naplní syntetickým plnivem. Poté je tento otvor opatrně našitý na přední straně.

Pak můžete začít vyrábět polštáře. Také pro ni musíte svůj vzor nakreslit na základě prvního, ale plus 2–3 cm. Je také zbytečné zapomenout, že polštář by měl mít speciální otvor. Pokud se zde nepoužívají zipy nebo knoflíky, musíte na jedné straně ponechat delší pruh látky, musí být přeložen dovnitř, aby držel polštář a nedovolil mu vypadnout z polštáře..

Vzorový polštář s zábalem

Na poznámku! Profesionální švadleny se používají při výrobě povlečení, včetně polštářů, speciálních švů.

Dělají výrobky odolnějšími, ale to není nutné pro dekorativní polštář. Pokud je to možné, můžete švy zpracovat overlockem nebo jednoduše ručně opláštit.

Polštář tvar

Není nutné vyrábět dekorativní produkt ve správné formě. Obdélníky a čtverce jsou nejoblíbenější, ale polštář může být oválný, kulatý nebo ve tvaru písmene a zvířete.

Obdélníky a čtverce jsou nejoblíbenější, ale polštář může být oválný, kulatý nebo ve tvaru písmene a zvířete

U každého druhu se musíte nejprve postarat o vypracování vzoru. U složitých tvarů najdete možnosti ve zvláštních vydáních a jednoduché obyčejné dekorativní polštáře s vašimi vlastními rukama lze snadno vyrobit podle vašich vlastních kreseb..

Je důležité okamžitě zvážit nejen tvar, ale také možnost zdobení polštáře. To je velmi důležité, jinak nebude produkt vypadat harmonicky. Rovněž je třeba pečlivě zvolit rozměry polštáře. V obývacím pokoji nepoužívejte velké polštáře, aby nepřekrývaly místnost. Ale pro školku si můžete ušít velký plochý polštář, na kterém si dítě bude dobře hrát, a rodiče si nebudou dělat starosti, že jejich dítě zamrzne..

Jak vyrobit dekorativní polštář?

Chcete-li ozdobit polštáře, musíte přistupovat zodpovědně. Dokonce i v případech, kdy je nežádoucí používat drobné doplňky, můžete ozdobný polštář velmi originálně ozdobit svými rukama tak, aby se stal skutečným vrcholem místnosti. Chcete-li to provést, můžete použít tradiční výšivky s stehem nebo křížovým stehem, stejně jako dekorace se stuhami a přízí. Vyšívané krajky používají krajky, flitry, aplikace, záhyby, obláčky a mnohem více pro práci na dekorativních polštářích. Většina pacientů může vytvářet celé vyšívané obrazy a používat je i malé korálky.

Dekoraci polštáře je třeba udělat zodpovědně

Jednou z nejzajímavějších a nejlevnějších verzí je tvorba polštářů z potahů. Tím se prošívá povrch textilie v určitém pořadí, což dává produktu určitý objem. Práce se provádí v přesně definované formě a v jasném pořadí. To vám umožní získat velmi zajímavý obrázek..

Polštáře z potahů vypadají velmi originální, ale musíte vzít v úvahu, že takový polštář zabere mnohem více času než standardní verze. Toto je třeba mít na paměti při distribuci tkáně. Technika vytváření vyrovnávacích pamětí umožňuje vytvářet různé vzory. Tyto polštáře vypadají nejlépe v klasickém interiéru nebo při navrhování místnosti ve stylu shabby chic.

Vyšívané obrazy udělají dekorační polštář nejen dekorací doma, ale uměleckým dílem, které nenechá hosty lhostejnými

Neméně zajímavá bude výšivka se stuhami. Jehličky jsou schopny vytvořit skutečná mistrovská díla z tohoto jednoduchého materiálu. Vyšívané obrazy vytvoří dekorativní polštář nejen doma, ale také umělecké dílo, které nenechá hosty lhostejnými. Práce s pásky nepředstavuje žádné potíže. Proto je tato varianta vhodná i pro začátečníky. Je lepší pracovat podle dříve připraveného schématu. Vhodnou možnost lze stáhnout z celosvětové sítě..

Rada! Další jednoduchou, ale zajímavou možností dekorace jsou aplikace pro dekorativní polštáře..

Hodí se jak do obývacího pokoje, tak do dětského pokoje. Hlavní věcí je vybrat ten správný motiv. Nejjednodušší možností budou aplikace ve formě emotikonu nebo kruhů. Zajímavé jsou také pruhy ve formě písmen a zvířat. V klasickém stylu budou květiny a komplikované vzory vypadat nejlépe..

Zajímavou možností dekorace jsou aplikace pro dekorativní polštáře.

Pokud je master obeznámen s několika technikami designu, můžete je kombinovat. To vytvoří nejzajímavější možnosti..

Ošuntělý šik

Tomuto stylu je třeba věnovat zvláštní pozornost, protože právě zde budou nejdůležitější dekorativní polštáře. Pro ošuntělé šikany jsou ideální ve všech možných variantách. Výšivky a krajky jsou také vítány. Polštářové krajkové polštáře se snadno šít, ale vypadají skvěle v kombinaci s jinými možnostmi.

Pro zchátralé chikové obláčky jsou ideální ve všech možných variantách.

Velikost ošuntělého elegantního polštáře se může lišit. Můžete si vyrobit několik malých předmětů a několik velkých a také není třeba zapomínat na polštáře pro stoličky, které dokonale doplňují elegantní design. Knoflíky, pletené a světlé barvy - to jsou nedílné součásti designu dekorativních polštářů v romantickém stylu..

Výrobky pro děti

V dětském pokoji mohou být polštáře hračkami současně. Je velmi snadné je vyrobit, pokud vyberete správné materiály a vzor. Zvířata a ptáci jsou nejlepší pro zdobení dětského pokoje. Sovy, kočky a psi jsou velmi populární u jehel. Je však možné, že dítě dá přednost jinému živému tvoru..

V dětském pokoji mohou být polštáře hračkami současně.

Výuka dítěte od útlého věku ke čtení a matematice pomůže polštářům ve formě čísel a písmen. Jsou pohodlné a vypadají krásně. Hlavním pravidlem je udržovat poměr a pracovat podle předem sestaveného schématu.

Dekorační polštáře pro kutily budou skvělou volbou, jak vyzdobit místnost a přidat do ní originalitu, ale zároveň neutratit spoustu peněz.

Dekorační polštáře pro kutily budou skvělou volbou, jak vyzdobit místnost a přidat do ní originalitu, ale zároveň neutratit spoustu peněz. Pokud má řemeslník dostatek volného času, stojí za to překvapit své blízké novými světlými a stylovými doplňky domácnosti.

Polštář ve formě čísel a písmen pomůže naučit vaše dítě od raného čtení a matematiky

Jak ušít polštář: oblíbené workshopy s fotografiemi

Jak sešít polštář vlastníma rukama

Proces šití ve všech dílnách o tom, jak ušit polštář rukama, není moc. Obvyklý produkt, který se používá pro pohodlný spánek, není dodáván s postranními částmi, ale jednoduše sestává ze dvou obdélníků spojených k sobě navzájem. V této tašce je plněna výplň, kterou lze vložit do dalšího polštáře. Kdysi to byl nepostradatelný prvek, když se jako výplň použilo přírodní peří a dolů. Pokud jste nepoužili další vrstvu tkaniny, pak by peří mohlo jen vylézt ven na povrch tkaniny, což je velmi nepříjemné.

Pro stanovení velikosti konečného produktu je nejlepší použít standardní hodnoty, které se prodávají na trhu. Zaprvé vám to v budoucnu usnadní nákup povlečení, protože se vyrábí na základě určitých standardů. A zadruhé, takové dimenze jsou z definice ergonomické, nikoliv za nic, co se používá již mnoho let.


Při šíření polštáře bude vzor záviset na tvaru, který si vyberete. Může to být klasický obdélník, kruh několika barevných sektorů v orientálním stylu, váleček, který je ideální pro zdobení pohovek nebo tvarování stran houpačky vlastními rukama. Můžete snadno najít celou škálu takových vzorů v síti, jsou docela standardní.

Příslušenství velmi usnadňuje proces šití, stejně jako v případě, jak šití záclon vlastními rukama. Zip je nejčastěji používán tak, aby produkt mohl být snadno a rychle odstraněn pro čištění nebo mytí. Pokud ale chcete dělat věci ve stylu vintage, můžete použít malá tlačítka se skrytými smyčkami. Pak bude spoj švu zcela neviditelný. Výběr zipů by měl být proveden, když je polštář již hotový, takže jeho velikost odpovídá šířce obdélníku, protože pokud je dlouhý, nemůžete jej oříznout a krátký zip bude vypadat ošklivě.

Jak ušit polštář na polštář


Samotný polštář je šitý z docela husté textilie, která se neobává opotřebení. Kromě toho by měl být navenek také atraktivní, jasný, s krásným vzorem, ať už se jedná o grafický vzor, ​​květinový ornament nebo obyčejnou látku. Vypadá to velmi působivě, když se kupóny na tkanině překrývají s jinými domácími textilními výrobky. Udělejte si sami závěsy do kuchyně vlastníma rukama, doplněné dekorem do kuchyňského koutu nebo polštáři, které zakrývají vrcholy kuchyňských stoliček. Nezapomeňte, že v místnostech, kde se látka může rychleji zašpinit, budete muset vytvořit několik identických sad polštářů, takže během čištění nebo praní není co nahradit..


Pro venkovní povrchy, jako jsou lavice, lehátka, zahradní houpačky, můžete použít polštáře vyrobené z velmi hustých, nepromokavých materiálů, avšak věci šité z přírodních tkanin, jako jsou hrubé domácí prádlo, prádlo, chintz, vypadají velmi krásně v designu nádvoří domu. dokonce pytlovina. Na fotografii vidíte příklad toho, jak zcela neosvětlá řemesla mohou být velkolepá, ale zdobená neobvyklými aplikacemi, také v ekologickém stylu.

Jak šít dekorativní polštář


V prvním příkladu vidíte řemeslo ve formě hortenzie, která je ideální pro provensálský styl nebo jiný podobný styl. Základem může být jakýkoli kulatý polštář, ale stačí si ušít kulatý polštář, vložit malý produkt dovnitř a uvnitř bude mít kulatý tvar. Nejobtížnější je aplikace na povrch textilie k napodobení složitého květu hortenzie. Ideální materiál pro mnoho malých květů bude cítit, který nemusí být zpracováván a lemován kolem okrajů - jen vystřihněte spoustu stejných prvků ve formě květu čtyř okvětních lístků. Pomocí nití můžete připevnit první vrstvu a druhou a následující vrstvu, která bude viditelná na povrchu, lze upevnit lepidlem, mírným stisknutím každého prvku uprostřed.


Ale nedávno si sovy zaměřily pozornost na dlaň kočky. Pokud tedy nejste příznivci koček nebo nechcete podlehnout univerzální hysterii, udělejte si několik výkřiků, na naši radu, jak si ušít polštář rukama. Můžete si nejen stáhnout vzory pro postavu, která se vám líbí, ale také ji vytvořit sami.


Vzor může být například takový, jaký je zobrazen na fotografii výše. Vyzdobíte přední část vícebarevnou nášivkou a zadní část můžete nechat stejnou barvu nebo na ni stále přišít ocas. Zároveň nepotřebujete boční díly vůbec, a to je dobré, protože významně komplikují práci.

Jak šít polštář krok za krokem

V příštím běhu se podíváme na to, jak postupně ušit polštář, který je na jedné straně velmi dekorativní, vypadá velmi elegantně a vtipně, a na druhé straně je to užitečná věc, která se hodí více než jednou. Jedná se o ohnutý produkt určený k nošení kolem krku při cestování, ať už jde o auto nebo autobus. V této poloze nebude váš krk unavený, což znamená, že strávíte mnohem pohodlnější čas.


Pro dům jsou velmi užitečné, jak jsme řekli, klasické válečky, které jsou naplněny docela tvrdě. Koneckonců, někdy jim jsou přiřazeny funkce minulosti pohovky nebo židle, pokud v originále žádné nejsou. Povlak na polštáře může být látka, která je poměrně hustá a tuhá, nebo pletená látka, jako v příkladu znázorněném na fotografii výše.


Technika pro šití válečků má společné rysy se závěsy vlastními rukama, protože nejprve je látka šita ve větším měřítku, než je konečná velikost, a poté je sestavena pomocí speciálního švu. Takto se získá požadovaný válcový tvar.


Kruhové řemeslo, které se podobá kusům ve stylu patchwork, se také může pochlubit neobvyklým tvarem, protože se skládá z hadrů různých textilií, které jsou vzájemně propojeny. Kouzlo takového modelu je, že je velmi jednoduché vytvořit pro něj vzor, ​​přestože hotový produkt vypadá komplikovaně. Budete muset nakreslit kruh, jehož průměr se bude rovnat velikosti hotového polštáře, a pak rozdělit tento kruh na sektory stejné velikosti. Vystřihnete a přenesete každý sektor na tkaninu různých barev, takže pro každý prvek je povolen šev na všech stranách asi 1,5 centimetru. Pak spojíte všechny detaily dohromady a ve středu přišijete velká tlačítka nábytku na každém povrchu a vytáhnete látku do středu pomocí niti, abyste vytvořili konkávní tvar. Takové řemeslo můžete umýt a vyčistit na psacím stroji, jako je obyčejná plyšová hračka.

Jak sešít polštáře dopisy


Kroky, jak ušit polštář svým vlastníma rukama, jsou standardní, ale nemůžete je nazvat úplně jednoduchými, protože každé písmeno se bude skládat ze tří částí - přední a zadní, které jsou obrysy samotného dopisu, jakož i strany a prvků pro kulaté vnitřní otvory.. Jedná se o proužky tkaniny dané šířky, které jsou nejprve přišity podél obvodu první části dopisu (na ohybech a zaobleních bočních stěn jsou mírně řezány tak, aby textilie ležela rovnoměrněji), a poté je druhá část dopisu přišita k druhé hraně. Současně je ponechán malý prostor, skrz který je polštář natočen, a poté vyplněný synteponem nebo jiným plnivem. V poslední fázi je tento otvor ručně uzavřen jehlou a nití pomocí slepého švu.

Jak ušít polštář na polštáři - pokyny krok za krokem !

Povlak na polštář je jedním z prvků podestýlky, která chrání polštář před vnějšími vlivy a zároveň udržuje jeho integritu a estetiku. Jeden z druhého, povlak na polštář, se může lišit velikostí, tvarem a metodami šití.

Pokud vás zajímá - „Jak rychle a snadno ušít polštář na polštáři?“ Pokud na ni chcete odpovědět ve snadno srozumitelné a podrobné podobě, pokusíme se vám s tím pomoci. Zkusme na prstech, krok za krokem, jak vysvětlit studentovi, jak ušít polštář na šicí stroj, a to i bez overlocku.

Jen si povšimněte, že polštář na polštář ucítíme vůní z jednoho kusu látky.

Z prostředků práce budeme potřebovat:

 • svinovací metr
 • nůžky
 • jehly (špendlíky)
 • stroj na šití nití

Přejděte na pokyny.

Krok 1 - Rozhodněte se o velikosti polštáře, který bude přímo záviset na velikosti polštáře.

Celý algoritmus pro šití polštářů konstruujeme pomocí příkladu standardního polštáře 48 cm x 68 cm. Pro tento polštář potřebujete polštář o šířce 50 cm a délce 70 cm. Průměrná odchylka velikosti polštáře od velikosti potřebné pro polštář je (+/-) 3 cm, protože šířka a délka.

Krok 2 - Vystřihněte potřebný kus látky pro naši velikost polštáře.

Je-li velikost našich polštářů 50 cm x 70 cm, mělo by být stříhání látky podobné.

Výsledkem je, že velikost kusu tkaniny pro šití polštářů o rozměrech 50 cm x 70 cm vyžaduje 53 cm x 170 cm..

Krok 3 - Ohyby provádíme ve 2 přírůstcích od konců po šířce naší tkaniny a přišijeme je na šicí stroj.

Krok 4 - Ohýbejte výsledný obrobek na místech vyznačených na obrázku

Tyto ohyby určují tvar budoucího polštáře s ventilem (vůní) velikosti 25 cm, což je nejoptimálnější hodnota jako kapsa pro náš polštář.

Krok 5 - Vložte jej do obdélníkového tvaru, jak je znázorněno na obrázku

To znamená, že podstatou je, že od jedné hrany vytvoříme ohyb 25 cm (velikost ventilu) a od druhé hrany k místu již vytvořeného ohybu (na konec protilehlé hrany) ohneme zbytek plátna (70 cm).

Pro vaše pohodlí lze vzor řezání polštářů pro každou velikost polštáře vypočítat pomocí naší kalkulačky.

Získali jsme tedy polotovar pro šití polštářů, když jsou složené, kde na jedné straně vzal pach 25 cm dovnitř a 70 cm ven (převržený) - 70 cm.

Tento okamžik je klíčem k přípravě našeho vzoru (šablon) pro šití polštářů s vůní.

Na základě tohoto přístupu můžeme dojít k závěru, že takový vzorec nemusí být nutně vyroben z jediného kusu látky, ale z hadrů, odpadu, jednotlivých prvků látky, což může výrazně snížit náklady na náš polštář a dokonce i jeho vzhledu poskytnout určitou kreativitu.

DIY polštáře: výroba a dekorace

Jak si vyrobit a zařídit dekorativní polštář sami: pokyny s fotografiemi

Pokud si myslíte, že zdobení místnosti ozdobnými polštáři je projevem philistinismu, jste hluboce mylně. Existuje mnoho stylů zdobení místnosti, kde "myšlenky" různých tvarů, barev a velikostí hrají důležitý přízvuk nebo pozadí. Originální dekorativní polštáře, které sami vyrobíte, pomáhají vytvářet útulnost, navíc jsou velmi praktické.

Bez polštářů nebude krásně navržený pokoj vypadat jako hotový. Mohou být použity k posílení efektu vaší oblíbené barvy nebo k kombinaci tónů a textur celé místnosti.

S relativně malými investicemi času a peněz mohou nové dekorativní polštáře, které sami vytvoříte, oživit dekor nebo změnit celou atmosféru místnosti. Například světlé květiny mohou přinést trochu léta; krásný přehoz v krabici vám připomene pohodlí zimy; červené a zelené polštáře vytvářejí slavnostní atmosféru.

Na vaše přání si můžete ozdobit polštáře vlastníma rukama jakékoli velikosti nebo tvaru. Mohou být dostatečně silní, aby vydrželi dětské bitvy, nebo mohou být vyrobeny z látek tak tenkých, že je lze pouze ukázat. Můžete je učinit jednoduchými nebo elegantními, udělat je velkými nebo malými, plněné pěnou, vlákny nebo peřím. Ale abyste mohli všechny tyto možnosti uvést do praxe, měli byste nejprve něco zjistit.

Na této stránce jsou uvedeny videozáznamy, fotografie a mistrovské kurzy krok za krokem o výrobě dekorativních polštářů vlastními rukama a tipy na jejich design..

Jak nacpat ozdobný polštář, který si sami vyrobíte

Když si polštáře děláte sami, nejen se rozhodnete, jaké budou venku, ale také si vyberete výplň pro ně. Existuje mnoho možností na výběr. Následující text popisuje, jak plnit dekorativní polštář pro zdobení místnosti.

Tyto fotografie ukazují možnosti vyplnění dekorativních polštářů, které jste sami vytvořili:

Husa dolů nebo peří.

Husí dno je snad první (a stále nejluxusnější) výplň polštářů. Cení se jeho pevnosti a pohodlí. Protože je to drahé, je často smícháno (nebo dokonce nahrazeno) perem. Peří není tak teplé jako dolů, ale tato kvalita je cennější u peřin než u polštářů..

Peří, zejména hrubé a velké, má sklon k proklouznutí skrz tkaninu. Peří vyčnívá mezi nitě textilie nebo podél švů. Kromě toho, že takové peří vytváří určitou nedotknutelnost, mohou se svými ostrými špičkami nepříjemně píchat. Další nevýhodou je, že mnoho lidí je alergií na peří..

Fiberfill.

Vláknitá výplň, která se skládá z polyesterových vláken vyrobených podle typu pera, je pro domácí řemeslníky nejpraktičtější volbou. Je levný, nezpůsobuje alergie a vyznačuje se velmi příjemnou a pohodlnou flexibilitou a pružností..

Můžete si koupit pre-prošívané polštářové vlákno všech základních tvarů, nebo si můžete koupit vlákno v "syrové" formě podle hmotnosti a pak mu dát polštářový tvar, který se vám líbí.

Pěnové plnění.

Polyuretanová pěna je základem pro několik základních typů polštářů. Všechny tyto formy jsou snadno omyvatelné a suché. Existuje několik možností:

Pěnové bloky: výplň vhodná pro sedáky. Protože takové bloky jsou odolné, lze je pohodlně sedět a vždy se vracet do původního tvaru, a proto mají dobrý vzhled, když se nepoužívají. Před plněním dekorativního polštáře, který jste si sami vytvořili, pomocí pěnových bloků, můžete je oříznout a dát nejsložitější ohyby a rohy.

Kousky pěny: mohou plnit předem prošívané a levné polštáře. Avšak vzhledem k tomu, že kusy pěnové gumové pružiny jsou silně, jsou obvykle příliš elastické, což není vhodné. Tento typ náplně je náchylný také k hrbolatému vzhledu, i když je zakryt hustým hadříkem..

Pěnové fólie: předem tvarované a prošité, pěnové fólie poskytují mnohem atraktivnější vzhled než kousky pěny. Tyto listy se však vyznačují také velkou elasticitou, a proto reagují na dotek jako odrazový můstek. Ve skutečnosti musejí svaly krku tvrdě pracovat, aby se přizpůsobily takové pěně, a proto se někteří lidé cítí unavení spaním celé noci na takovém polštáři..

Následuje obecná doporučení, jak vyrobit dekorativní polštář se skrytým švem.

Šicí ozdobné polštáře se skrytým švem udělej si sám

Jednoduché dekorativní polštáře jsou dva panely sešité dohromady a poté plněny do tvaru. Tento typ polštáře je ve středu tlustší a na okrajích plošší. Většina dekorativních polštářů, všech polštářů na postele a některých typů polštářů na židle - jedná se o tzv. Polštáře s ostrým okrajem.

Krásné dekorativní polštáře, které si sami vytvoříte, mohou být čtvercové, obdélníkové, kulaté nebo kudrnaté. Tkanina podle vašeho výběru má také širokou škálu dekorativních možností. Můžete si vyrobit horní a dolní část polštáře ze stejné látky nebo z kontrastních materiálů, nebo přidat vlastní ozdobné dekorace. Tento článek popisuje několik možností výběru tkaniny a výroby dekorativních polštářů..

Nejjednodušší technikou z hlediska šití je výroba dekorativních polštářů pro kutily s uzavřením neuzavřeného místa se slepým švem, což je metoda uzavření používaná ve většině pokynů..

Tento typ uzávěru má však své nevýhody. Pokud je třeba polštář očistit, musíte jej buď umyť, nebo úplně usušit, nebo můžete z něj sejmout kryt a vše očistit samostatně, pak znovu vložte plnivo do krytu a uzavřete kryt slepým švem.

Tento způsob výroby se používá pro dekorativní polštáře naplněné vlákny, které lze prát, nebo pro výrobky, které jen zřídka potřebují čištění. Nicméně, pokud je pro vás hlavní věcí správná péče, pak byste možná měli přemýšlet o jedné z alternativních způsobů uzavření otvoru: šít zip nebo pásek se sponami z háčků a očka nebo udělat otvor ve formě obálky. To vše je vhodné pro dekorativní polštáře..

Níže se dozvíte, jak ušít dekorativní polštář zipem..

Jak ušít dekorativní polštář zipem: dílna krok za krokem

Chcete-li sešít dekorativní polštář, jak je popsáno níže, vezměte si zip, který je asi o 5 cm kratší než délka otvoru (minus švy). Například pro čtvercový polštář 35 cm bude vyžadován zip 30 cm.

Mistrovská třída, jak sešít ozdobný polštář zipem, udělejte to sami:

 1. Pomocí hedvábného papíru, hnědého papíru nebo netkané textilie, která duplikuje tkaninu, vytvořte dva vzory, z nichž každý se rovná délce a šířce polštáře plus 2,5 cm. Pomocí jednoho vzoru odřízněte přední část polštáře..
 2. Na jiném vzoru nakreslete přímku pro otevření zipu. U standardního polštáře na házení se zipem by se tato linie měla soustředit na vzor. U povlaků na polštáře umístěte tuto čáru asi do jedné třetiny vzdálenosti od jedné hrany. Vystřihněte vzor podél vyznačené čáry.
 3. Připněte tyto části vzoru zadních částí k tkanině. Podél zipu přidejte 2,5 cm švu. Odřízněte zadní strany.

Všechny etapy práce, jak sešít ozdobný polštář zipem, udělejte sami, jsou znázorněny na těchto fotografiích:

Toto je mistrovská třída pro šití ozdobného polštáře se suchým zipem.

Jak vyrobit dekorativní polštář se suchým zipem

Chcete-li vyrobit takový polštář, musíte použít suchý zip nebo jiný suchý zip, kratší než je délka otvoru (minus povolenky pro švy).

Pokyny, jak si vyrobit ozdobný polštář se sponou na háčky na ruce:

  Postupujte podle kroků 1-4 pro zip..

Tyto fotografie ukazují, jak ušit dekorativní polštář se suchým zipem:

Výroba dekorativního polštáře se sponou na obálku

Obálka se sponou je zvláště oblíbená u polštářů určených pro pravidelné používání v noci.

Pokyny krok za krokem, jak ušit ozdobný polštář se sponou na obálce:

 1. Postupujte podle kroků 1-3 pro zip, vystředěním otevírací linie a přidáním 12,5 cm navíc k okrajům otvoru.
 2. Udělejte dvojitý lem 2,5 cm podél okraje každého dalšího úseku.

Podívejte se na video, jak ušit ozdobný polštář se sponou na obálce:

Jak krásně ozdobíte ozdobný polštář rukama (s fotografií)

Pokud navrhnete jeho okraje, můžete každému polštáři dát osobnost. Šňůra, vlnitý povrch, tovární volán, vlnitý cop a sestavy používané samostatně nebo v kombinacích odpovídajících barvě nebo kontrastním barvám - to je jen malá část dekorativních možností.

Při výrobě dekorativních polštářů s rukama na výrobcích s ostrou hranou nebo na moderních tlustých polštářích je okraj šitý podél linie švu na pravé straně přední části, dokud není polštář složen. Na hotových tlustých polštářích je tento lem šitý podél přední hrany a okraje zadní strany, dokud není pás připevněn.

Pro určení množství povrchové úpravy: pro čtvercové nebo obdélníkové polštáře s ostrou hranou: vezměte délku a šířku polštáře jako základnu, vynásobte jej 2 a potom přidejte 2,5 cm ke spoji.

U moderních tlustých polštářů čtvercových nebo pravoúhlých: počítejte jako u polštářů s ostrou hranou.

A jak vyrobit kulaté dekorativní polštáře s ostrou hranou? Chcete-li to provést, použijte flexibilní měřicí pásku k měření obvodu tvaru polštáře, pak přidejte 2,5 cm ke spoji.

U kulatých tlustých polštářů: počítat jako u polštářů s ostrou hranou.

U hotových tlustých polštářů: počítejte jako u polštářů s ostrou hranou a poté vynásobte 2.

Tyto fotografie ukazují, jak vlastními rukama ušít a vyrobit ozdobné polštáře:

Jak vyrobit originální dekorace pro dekorativní polštář z vlastních rukou

Existuje mnoho různých typů povrchových úprav polštářů, které můžete udělat sami. Níže jsou uvedeny některé z nejpopulárnějších..

Šňůra.

Pokud je použit jako jediný povrch, poskytne každému základnímu polštáři profesionální vzhled. Kabel lze také použít v kombinaci s prefabrikovanými kryty a hotovými volánky. Nejprve vložte šňůru na místo a poté šijte šňůru prefabrikovaným lemem nebo ozdobou.

Vlnitý cop.

Velký vlnitý cop poskytuje hlavnímu polštáři elegantní vzhled venkova. Chcete-li přidat efekt, svázat nebo vrstvit dvě barvy pásky. Chcete-li ušit takový cop, vystřeďte jej přes linii švu a zaklapněte na místo. Když je polštář hotový, pletení dává okrajům zubatý vzhled.

Fringe.

Krátký hustý okraj typu „housenka“ dává předmětu elegantní vzhled. Dlouhé třásně nebo třásně se stříbrnými nebo zlatými nitěmi jsou často vyrobeny z lesklých vláken jako je hedvábí nebo hedvábí a dávají formálnější vzhled..

Frill.

Chcete-li, aby vaše polštáře měkkost, zvažte nákup hotového, předem smontovaného límce nebo si vytvořte svůj vlastní límec, který odpovídá látce nebo kontrastní barvě..

Pokud chcete, aby ložnice vypadala žensky, šijte na okrajích polštářů dvě nebo tři vrstvy ozdůbek se zvětšující se šířkou.

Chcete-li přidat výstřižky výraznosti, ořízněte okraje úzkým kontrastním lemem nebo úzkým kulatým lemem a kontrastním dekorativním vláknem.

Ostatní povrchové úpravy, jako je úzká krajka nebo pruh pásky, lze kombinovat s volánkovým límcem. Než začnete sbírat a zametat volán na vrchol polštáře, přišijte takový povrch..

Nápady originální dekorace dekorativních polštářů vlastníma rukama jsou uvedeny v tomto videu:

Nápady pro zdobení dekorativních polštářů

Šití, nášivka, strojové vyšívání a barvení textilie jsou některé ze způsobů, jak ozdobit horní část polštáře. Poté, co je polštář přizpůsoben, ale než jej sestavíte, můžete mu dát individuální dotyk.

Chcete-li určit záběry oříznutí, vystřihněte z hnědého papírového sáčku něco jako vzory ve velikosti a tvaru vašeho polštáře. Načrtněte tužku přes povrch, kde chcete. Změřte nakreslenou čáru..

Originální nápady na dekoraci polštářů pro kutily:

 1. K simulaci vzoru použijte stuhy a / nebo ploché povrchy, křížení a tkaní.
 2. Starožitné krajky, včetně tkáně a kapesníků, lze převést na zajímavé aplikace.
 3. Zvažte použití různých látek pro přední a spodní část polštáře. Zkuste kombinovat krajku se saténem, ​​tapisérii se sametem, velké velikosti s malými výtisky.
 4. Pomocí stuhy vytvořte něco jako hraniční okraj na čtvercových a obdélníkových polštářích. Stejného účinku lze dosáhnout na kulatém polštáři, pokud si jako ozdobu vezmete ohebný cop.

Podívejte se, jak krásné jsou dekorativní polštáře, které jste si sami vytvořili, krásné na těchto fotografiích:

Tipy pro zdobení vašeho pokoje dekorativními polštáři

Použijte tipy na dekorace polštářů v obývacím pokoji níže:

 1. Polštáře v malém nebo neustále používaném rodinném pokoji by měly přispívat k pohodlí a být praktické. Aby vydržely každodenní používání a stírání, měly by být vyrobeny z ponožek (a případně omyvatelných), mít upevňovací prvky, které usnadňují vyjmutí a nasazení na polštář, a musí být dostatečně měkké, aby na ně ležely před televizorem.
 2. Starožitné krajky nebo jiné nádherné detaily je třeba vyhradit pro polštáře, které jsou určeny výhradně pro vystavování. Střapce a copánky elegantně vypadají v oficiálně vyzdobeném obývacím pokoji.
 3. Přemýšlejte o velikosti pohovky, židle nebo postele, na které leží polštáře. Nerobte polštář tak velký, aby visel ze židle, nebo tak malý, že by se ztratil v rohu.
 4. Zohledněte také barvy a tkaniny. Malé kresby jsou vhodné pro polštáře téměř všech tvarů a velikostí. Mnoho velkých kreseb není tak přizpůsobivých; Chcete-li získat dojem oříznutého obrázku, použijte velké tisky na velkých polštářích.
 5. Krásné kresby a zajímavé textury lze ponechat bez ozdob. Nicméně, jednodušší tkaniny slouží jako plátno pro ty nejzajímavější designové techniky. Aplikace, monogramy, stuhy, dokončovací koláže a textilní kresby jsou jen některé z dekorativních možností, které máte k dispozici..
 6. Obyčejné i sofistikované textilie mohou těžit z lemování jako šňůra, volánky, zvlnění a prýmek. Tyto povrchové úpravy mohou vylepšit tkaninu podle vašeho výběru a zdůraznit tvar polštáře..
 7. Chcete-li se rozhodnout, měli byste smíchat čtvercové, kulaté polštáře, polštáře a válečky ve tvaru srdce, nebo je lepší opakovat stejný tvar ve stejné nebo v různých velikostech, složit několik kusů látky v různých tvarech a velikostech, položit je na postel nebo pohovku a ustoupil stranou, vyhodnotit výsledek.
 8. Na fotografiích profesionálně navržených pokojů můžete často vidět mnoho polštářů. Odolejte pokušení opakovat tuto hojnost, jinak budou vaši hosté překvapeni, když zjistí, že všechna sedadla jsou již obsazena - polštáře.
Články O Neplodnosti