Hlavní Bolest

Co říkají lékaři o plavání dítěte v kruhu

Pediatrové podle jejich názoru jednomyslně souhlasí - včasné plavání kojenců ovlivňuje zdraví dítěte tím nejpříznivějším způsobem. Dnes si za tímto účelem mohou rodiče zakoupit speciální kruh, který je navržen tak, aby pomohl dítěti zůstat na vodě od prvních dnů života. Takovým zařízením je nafukovací komora ve formě podkovy. Na jedné straně je vybrání, ve kterém je umístěna brada dítěte, za ním je na suchý zip opatřen suchým zipem pro spolehlivé upevnění. Výrobci dětských koupacích kruhů prohlašují, že se mohou plavat od prvních dnů života. Je to pravda a jak užitečné je takové zařízení - o tom si promluvíme později.

Výhody používání kruhu

Použití kruhu je podle lékařů primárně způsobeno užitečností samotného plavání.

Jeho výhody jsou následující:

 • zadní svaly jsou posíleny;
 • metabolické procesy jsou normalizovány;
 • jsou posíleny ochranné mechanismy a posílena imunita;
 • snižuje četnost a závažnost koliky, zácpy u kojenců;
 • dochází k relaxaci, rytmy spánku a bdělosti se normalizují.
Lékaři doporučují plavat od útlého věku a jejich malé pacienty se svalovou dystonií, zejména funkční povahy. Svalová hypertonicita u novorozenců může nastat díky zvýšené vzrušivosti a pravidelná plavecká cvičení pomáhají uvolnit nervové napětí a normalizovat tón.

Mezi důvody použití kruhu patří skutečnost, že hlava dítěte je během vodních procedur vždy nad vodou. Kromě toho vybrání pro bradu nedovoluje dítěti přitlačit ho na hrudník, což zabraňuje pronikání vody do dýchacích cest.

Pro zajištění úplné bezpečnosti pro zdraví malého plavce je důležité zvolit správné kolo. Všichni lékaři se na to zaměřují - je lepší dát přednost důvěryhodným výrobcům. Před použitím je třeba zkontrolovat, zda se zařízení nesnižuje, zda existují hrboly nebo hrubé švy, které mohou poškodit jemnou pokožku dítěte.

V jakém věku použít kruh

Výrobci kruhů tvrdí, že je lze používat od prvních dnů života. Pamatujte však, že koupání v koupelně je povoleno po uzdravení pupku - a to nejsou první dny po narození, ale v průměru 7-10 dní.

Lékaři věří, že je lepší začít používat kruh od 1-1,5 měsíce - když se dítě jako celek přizpůsobí životnímu prostředí, zvykne si na vodní procedury. Neschopnost udržet si hlavu není důvodem, proč takový návrh odmítnout. Mnoho kruhů je navrženo pro použití do 2 let, ale v praxi je rodiče odmítají již, když dítě dosáhne šesti měsíců, protože se v koupelně zaplní.

I přes výhody není v některých případech kruh vůbec užitečný.

Kontraindikace použití kruhu

Lékaři pediatrové a neurologové doporučují opustit kruh pro plavání v následujících případech:

 • zvýšený intrakraniální tlak - hypertenzně-hydrocefalický syndrom a další příčiny;
 • virové infekce (nicméně stojí za to diskutovat s lékařem o vhodnosti vodních procedur obecně - například při zvýšené tělesné teplotě);
 • přenesené poranění a zotavení po: zlomenině klíční kosti, poškození brachiálního plexu;
 • bulózní epidermolýza - s tím může i mírné tření kruhu na kůži dítěte vyvolat tvorbu rány;
 • infekční a zánětlivá onemocnění kůže na krku - i jedna pustule, drobná vyrážka a jiná onemocnění jsou dočasnou kontraindikací;
 • vrozené závažné vady.
V případě kontraindikací je hlavním doporučením použití tradiční podpory dítěte na vodě - rukou rodičů. Je vhodné prodiskutovat vhodnost použití kruhu s pediatrem, a pokud je jeho použití zakázáno, ale vodní procedury obecně nejsou zakázány, můžete se obrátit na profesionály, kteří se zabývají plaváním kojenců..

Závěr

Názory lékařů na používání plaveckého kruhu u kojenců jsou obecně kladné - hlavní výhoda jeho použití je spojena s používáním vody pro tělo dítěte jako celku. Tento atribut je zcela volitelný, ruce rodiče nebo trenéra plavání mohou být použity jako podpora pro dítě ve vodě. Výběr kruhu je založen pouze na přání rodičů „uvolnit“ ruce a záda, nepřepracovat během procedur, zejména pokud dítě tráví v koupelně asi půl hodiny a ráda plavá.

Než si koupíte plavecký kruh, je důležité zvážit přítomnost nebo nepřítomnost kontraindikací tohoto typu úpravy vody. V každém případě budete muset konzultovat pediatra.

Výhody a nevýhody koupání vaše dítě s kruhem na krku

Chcete vidět své dítě šťastné, aby koupací proces nebyl pro vás mučením a soudem, ale pro mučení dítěte? Zjistěte více o nádherném plaveckém příslušenství, které posiluje nervový systém dítěte a usnadňuje koupání rodičům..

Mnoho rodičů bude v rozpacích, někdo se o to bude zajímat a bude klást otázky: jak používat takové zařízení, je to pro dítě bezpečné a od kterého měsíce života začnou plavat kruh na krku pro plavání?

Jak zvolit vhodnou velikost kruhu

Plavecký doplněk

Nejprve se seznamte s vnějším zastoupením tohoto mléka. Kruh kolem krku je podobný jako běžný plavecký kruh pro plavání na moři nebo v bazénu, přirozeně menší. Skládá se ze dvou komor, které jsou nafukovány jedna po druhé a spojené pomocí suchého zipu ve tvaru připomínajícím podkovu..

A pokud se během plavání neotevřou? Uklidněte se a nebojte se, když kupujete od dobrého a spolehlivého prodejce, taková myšlenka vůbec nevznikne, takže hlavním pravidlem při nákupu není šetřit na zdraví vlastního dítěte!

Kruh je upevněn kolem krku, pro bradu je zvláštní zářez, pro pohodlnější a pohodlnější pobyt v bradě. Navenek je velmi krásný, světlý a atraktivní design, který nenechá nikoho lhostejným, kromě toho jsou uvnitř často umístěny různé chrastítka a zvony. Velice usnadňuje plavání pro rodiče, protože nemusíte neustále držet hlavu dítěte. Lze jej použít i pro ty, kteří stále nevědí, jak je udržet na vlastní pěst.

Takové zařízení pomůže výrazně ušetřit na koupi speciální vany na koupání, protože díky kruhu můžete bezpečně nechat dítě pohybovat se přímo ve vaně.

Nyní už nemusíte míchat hlavu, abyste se vrhli do obchodu a dostali první kolo, které dostanete. Není to tak bezpečné pro každé dítě na planetě, existují vhodné kontraindikace. To je úplně stejné jako u tablet pro dospělé, bez konzultace s odborníkem to ani nestojí za to koupit. Nejprve musíte navštívit vhodné lékaře: pediatr, neurolog a ortoped. Teprve po obdržení nákupu je možné, a pak, s velmi pečlivou kontrolou všech detailů zboží.

Je nutné se seznámit s materiálem, ze kterého je kruh vyroben. Zkontrolujte přítomnost ventilů na vstřikování vzduchu, jejich použitelnost a také na případná poškození, defekty a silný chemický zápach! Pokud vás již něco z tohoto seznamu matou a je zavádějící, měli byste takový nákup odmítnout a vybrat lepší produkt.

V jakém věku je možné použít

Neexistují žádné výjimky z tohoto problému, můžete se vykoupat alespoň od narození. Měli byste se však řídit radou dětského lékaře, jak nedoporučovat koupání dítěte s kruhem, ve kterém se pupeční rána ještě nezhojila..

Průměrný věk pro takové počáteční koupání je 1-1,5 měsíce od narození. Dokončení bude období nástupu dítěte ve věku dvou let.

Kontraindikace

Pokud jde o kontraindikace, je třeba vzít v úvahu přítomnost následujících faktorů:

 • virové a nachlazení;
 • podráždění krku a jiných kožních chorob;
 • svalový tón ve zvýšeném nebo sníženém stavu;
 • zvýšený intrakraniální tlak;
 • onemocnění pohybového aparátu (zlomeniny, dislokace);
 • období zotavení po poranění;
 • rehabilitace po poranění krční páteře a klíční kosti.

Pokud vaše dítě nemá kontraindikace z tohoto seznamu, měli byste se znovu obrátit na pediatra. Jakmile vám dá plné právo plavat s kruhem na krku.

Správná příprava na plavání a jak se oblékat

Po nákupu zboží, s důkladnou kontrolou v obchodě, musíte se dostat ven a pečlivě narovnat produkt, otevření všech ventilů. Dále je vše jednoduché, protože v obvyklém nafouknutí plaveckých kruhů je první věcí zaplnit malou komoru vzduchem, poté velkou komoru.

Je nutné foukat vzduch v odměrných malých částech, aby se kruh úplně vyrovnal od zauzlení a trhlin, aniž by jej čerpal do příliš pevného stavu. Po dokončení procesu uzavřete ventily a ohněte je do kruhu. Výsledkem je, že pokud jsou okraje horní a dolní základny kruhu a obrysy uvnitř viděny samostatně pro zajištění brady a krku dítěte, znamená to, že jste provedli práci a můžete ji bezpečně nasadit na dítě..

Hlavním a hlavním pravidlem je nosit kruh pouze uvnitř a ne ve vodě!

 1. Aby se zabránilo přítomnosti prachu a jiných mikrobů na povrchu kruhu, je nutné je umýt mýdlem a teplou vodou;
 2. umístěte dítě čelem k sobě, umožní vám to správně nasadit kruh na krk a zároveň vám umožní vidět a ovládat jeho emoční stav;
 3. pokud dítě stále neví, jak samostatně držet hlavu, bude vyžadována pomoc druhého rodiče, což bude podporovat a vylučovat potíže při darování;
 4. rozepněte suchý zip a vezměte obě části kruhu různými směry;
 5. vložte krk dítěte do výsledné rozšířené díry tak, aby brada padla do zamýšleného zářezu, položte na kruh a pečlivě upevněte suchý zip;
 6. na konci se ujistěte, že kruh nekomprimuje dýchací cesty! Optimální vzdálenost mezi kruhem a krkem by měla být 3 mm;
 7. nyní, když je kruh zapnutý, můžete začít s koupáním a postupně se ponořit do vody, aby se dítě neděsilo, tak ohromeno emocemi.

Chcete-li dítě seznámit s kruhem, zakupte si ho ve vaně, poté ho nechte hrát v místnosti a poté si odvážně dejte koupel.

Jak se vykoupat: obecná pravidla a doporučení

Nenechte dítě plavat příliš dlouho

Změřte sedmkrát, jeden řez - měl by být také s dítětem v kruhu. Před opětovným plaváním se ujistěte, že je suchý zip správně a pevně upevněn..

Před koupáním dítěte si téměř každá matka přečte spoustu informací, přijde s něčím novým, aby si udržovala své dítě šťastné, proměnila koupání v něco báječného, ​​nezapomenutelného, ​​a to není překvapivé. Proto jsme přišli se speciálními kruhy ke koupání, díky nimž můžete své dítě vykoupat bez obav, ale neměli byste ho nechat koupat příliš dlouho, protože je v kruhu, pak je více úsilí k pohybu, proto první koupání strávte ne více než 10 minut.

Taková malá osoba by měla mít na vodě bezpečnostní opatření, proto nepoužívejte plavecký nástroj do hloubky více než jeden metr, nenaklápějte a při koupání dítěte se do kruhu příliš nenaklánějte.

Tento kruh není záchranář! Buďte ostražití a vaše dítě nezůstane bez jeho pozornosti! Jakákoli chyba a rozptýlení, dokonce i půl minuty, vás bude stát životem vašeho dítěte. Pozorujte a podporujte dítě rukou pod žaludkem nebo zpět, pokud je to nutné.

klady

Převážná většina pediatrů obhajuje používání tohoto zařízení. Podporuje tónované svaly zad, posiluje imunitní systém a nervový systém, normalizuje trávicí proces a metabolismus. Kromě blahodárných vlastností, které ovlivňují tělo, se díky takovému plavání dítě učí zůstat na vodě téměř samostatně, a pak se s důvěrou dokáže naučit plavat bez horlivosti a kruhu, včetně.

Většina rodičů je s takovou akvizicí spokojena a pouze malá část těch, kteří jsou zklamáni nebo mají negativní dopady, a pak kvůli nedodržení jednoduchých bezpečnostních pravidel a neseznámení se s kontraindikačními faktory.

Minusy

Neexistují žádné významné nevýhody, které ovlivňují zdraví a celkový stav dítěte. Avšak opětovné nedodržení nejjednodušších pravidel a předpisů může vést k nenapravitelným důsledkům.

 • Příliš dlouhé plavání s kruhem významně zvyšuje zatížení páteře, proto je nutné řádně přiblížit délku plavání.
 • Pokud máte některou z kontraindikací, kruh už nemůžete používat.
 • Nedoporučuje se používat, pokud má dítě slabý svalový tonus.
 • Není vhodné pro baculaté a tlusté děti.

Stanovisko Dr. Komarovského

Známý a významný pediatr podporuje názory většiny, kteří hlasují pozitivně na plaveckém kruhu na krku. Koneckonců, rodiče se neobejdou bez toho, proces koupání trvá dlouho a vyčerpávající dvacet nebo dokonce třicet minut, stojí v ohnuté poloze, dolní část zad chudých matek nebo tatínek trpí.

Můžete tedy věřit vzhledu Evgeny Olegovichové a sebevědomě si koupit koupací kruh pro koupání ve vaně, čímž nepoškodí vaše zdraví.

Příklady kruhových cvičení

Dlouhé plavání s kruhem

Aby se koupání stalo nezapomenutelným a působivým, stojí za to shromáždit dostatek vody, aby se dítě nemohlo dotknout dna nohama, stejně jako fandit hračkami nebo vyrobit pěnovou koupel. Nejprve, když je dítě malé, můžete hračku držet ve svých rukou, abyste ji přitahovali, a tak se naučí otočit se ve vodě a pracovat jak s rukama, tak s nohama. Postupem času úkol komplikujte.

Nejoblíbenějším typem hry je vzít speciální hračky do koupele, kachny nebo ryby jsou ideální, položte je na hladinu vody a dejte dítěti úkol je sbírat.

Další verzí hry bude „plavání“. Poté, co dáte dítě na stranu vany, umístěte jej rovnoběžně s hladinou vody, natáhněte nohy a požádejte ho, aby povrch násilím vytlačil. Proveďte celou dobu trvání koupele.

Jak již bylo zmíněno, pro mnoho rodičů je to úleva v postupu při koupání dítěte. Existuje mnohem více výhod než negativních bodů, takže si můžete být jisti, že si je koupíte nebo ne. Hlavní věcí je vědět, že nejde jen o pohodlí, ale také o možnost nezávislého pohybu po vodě dítěte.

V následujícím videu se dozvíte o zraněních při používání kruhu na krku při plavání dítěte:

Všimli jste si chyby? Vyberte to a řekněte nám stisknutím kláves Ctrl + Enter.

Kdy mohu začít koupat novorozence s kruhem kolem krku?

Odborníci doporučují používat kruh při koupání dítěte, protože má blahodárné účinky na imunitní systém a nervový systém. Zařízení usnadňuje proces koupání pro rodiče, dělá to pro dítě fascinujícím, ale mnoho matek má zájem o otázky před použitím: je novorozenec připraven ke koupání s příslušenstvím, v jakém věku může být použit? Jak nosit kruh na dítěti, aby se zabránilo negativním následkům?

Kruh na krku: popis a aplikace

Externě vypadá příslušenství jako pravidelný plavecký kruh, který se skládá ze dvou nafukovacích komor, z nichž jedna je umístěna uvnitř druhé. Mechanismus zaručuje bezpečnost dítěte v případě poškození externí kamery.

Na okrajích jsou nastavitelné upevňovací prvky pro pohodlné upevnění krku a vpředu je zářez pro bradu, takže dítě cítí pohodlí. Povrch je obvykle malován napůl v jasných barvách, druhá polovina v průhledné barvě, uvnitř níž jsou chrastítka, která přitahují pozornost dítěte. Někteří výrobci vyrábějí kruhy s úchyty, pomocí kterých mohou rodiče ovládat pohyby dítěte a nasměrovat ho správným směrem.

Velikost produktu je ve srovnání s plaveckým vybavením výrazně menší. Kruh je vytvořen z PVC a je šetrný k životnímu prostředí.

Od jakého měsíce mohu vykoupat dítě s kruhem

Ve věku 1–2 měsíců od narození je dítě již povoleno vykoupat se.

Pediatrové doporučují počkat na uzdravení pupeční rány. Ihned po zahojení pupeční rány můžete dítě postupně seznamovat s vodními procedurami a příslušenstvím, i když dítě nedosáhlo věku měsíce.

Nedoporučuje se okamžitě ponořit dítě do vody s kruhem, protože se musí seznámit s vodními procedurami, novou situací, jinak hrozí děsení dítěte.

Pokud se novorozenec ještě nenaučil držet hlavu, není s tím nic špatného: kruhový design fixuje hlavu a svaly krku nezažívají stres.

Použití gumového kroužku je přípustné až do věku dvou let..

Přínos pro zdraví

Specialisté reagují kladně na koupací okruh.

Bylo prokázáno, že má příznivý účinek na vývoj dítěte, přispívá k posílení zadních svalů, rozvoji imunitního a nervového systému. Mezi další pozitivní vlastnosti příslušenství patří:

 1. Metabolická stabilizace.
 2. Stabilizace intrakraniálního tlaku.
 3. Zbavte se koliky a zácpy.
 4. Zlepšení funkce plic.
 5. Relaxační účinek a lepší spánek.
 6. Snížený svalový tonus.
 7. Vývoj koordinace.
 8. Vývoj motorů.
 9. Rozvíjení schopností chůze a sezení.

U zdravých dětí je kruh absolutně bezpečný a není schopen ublížit. Negativní následky mohou být v případě koupání dítěte s kontraindikací nebo nesprávným použitím věci.

Kontraindikace

Děti s následujícími chorobami jsou přísně kontraindikovány plavání v kruhu:

 • Vrozená a genetická onemocnění.
 • Zánětlivá onemocnění kůže a vnitřních orgánů.
 • Colds, ARVI.
 • Infekční choroby.
 • Poranění při porodu.
 • Bulózní epidermolýza.
 • Vředy v krku.
 • Hypertenzní hydrocefalický syndrom.
 • Zvýšený nebo snížený svalový tonus.

V případech, kdy dítě nemá kontraindikace ze seznamu, ale existují i ​​jiná onemocnění, je použití kruhu projednáno s pediatrem..

Naučit se, jak nosit kruh

V pokoji je nutné nosit kruh na dítěti. Je přísně zakázáno to dělat ve vodě.

Před použitím musíte nejprve nafouknout kruh a zkontrolovat poškození jeho spuštěním do vody. Pokud je vše v pořádku, můžete začít plavat. Oblékání kruhu následovně:

 1. Kruh omyjte teplou mýdlovou vodou a osušte.
 2. Otočte dítě na břicho a položte ho na klín.
 3. Ve chvíli, kdy se dítě snaží zvednout hlavu, opatrně položte na krk kruh.
 4. Ujistěte se, že brada drobků spadla do zvláštního zářezu.
 5. Zapněte suchý zip.
 6. Podívejte se na reakci dítěte a zhodnoťte míru pohodlí.

Musíte pochopit, že první plavání musí být bez příslušenství. Začněte tím, že kruh můžete spouštět do vody, aby plaval vedle dítěte. Potom můžete nechat dítě hrát si s příslušenstvím v místnosti. První vodní procedury by neměly trvat déle než 10 minut, protože s příslušenstvím dítě dělá většinu pohybů samostatně a utrácí z něj energii. Je nutné postupně prodlužovat dobu koupání v závislosti na zvýšení aktivity dítěte.

Pokud jsou během nafukování naplněny dvě komory vzduchem a mezi nimi se vytvoří separační forma, obrys krku a vybrání pro bradu, je produkt připraven k použití.

Preventivní opatření

Pro bezpečný a pohodlný pobyt ve vodě je třeba dodržovat řadu pravidel:

 1. Nenechávejte dítě bez dozoru.
 2. Nemůžete příliš nafouknout kruh, jinak může prasknout.
 3. Nohy dítěte by se neměly dotýkat dna vany.
 4. Používejte pouze ústa, nepoužívejte čerpadlo.
 5. Nevybírejte ani nenafukujte kruh při nízkých teplotách..
 6. Uzavřete ventily pevně.
 7. Během postupu netahejte za kruh.
 8. Nepoužívejte v hloubkách větších než 1 m.
 9. Není záchranář.

Udržujte výrobek mimo dosah řezných, propichovacích a topných předmětů. Naplňte příslušenství vodou.

Jak si vybrat krk na krku pro novorozence

Při nákupu zboží se doporučuje věnovat pozornost způsobu upevnění, materiálu, tvaru, velikosti a přítomnosti ekologicky smažených značek. Tato značka odlišuje produkt od ostatních ve vyšší kvalitě. Preferovány by měly být velké dětské obchody, aby se v případě manželství vrátil produkt zpět.

Nemělo by dojít k poškození ani silnému zápachu. Švy by měly být měkké, jinak příslušenství rozdrví krk.

Populární modely

Mezi rodiči jsou oblíbené následující značky:

 1. Ploutev. Výrobce: Rusko. Hmotnost: 18 kg. Věk: do 2 let.
 2. Baby-Krug. Věk: do 2 let. Charakteristickým rysem je, že produkt má nejen suchý zip, ale také spony se zámkem.
 3. Baby plavec. Věk: do 2 let. Hmotnost: do 12 kg. Splňuje všechny hygienické normy.

zjištění

Většina rodičů si uvědomuje, že po získání kruhu dětí kolem krku novorozenci s velkým potěšením plavou v koupelně.

Některé matky mluví o produktu negativně, protože ho nemohly správně nasadit na dítě, nedodržovaly bezpečnostní pravidla nebo vystrašily dítě, po kterém odmítl nosit kruh. Důvody jsou, že zařízení lze začít používat ještě předtím, než se dítě naučí držet hlavu. Kromě toho se dítě cítí pohodlně a zdarma, má možnost samostatně se pohybovat a rodiče nemusí stát v nepohodlné poloze a kazit páteř.

Kruh pro koupání novorozence v koupelně: pravidla pro výběr, použití, speciální cvičení pro vývoj dítěte, kontraindikace

Děti, i ty nejmenší, milují plavat. Lékaři již dlouho mluví o výhodách brzkého plavání pro zdraví. Existuje mnoho koupacích zařízení na prodej. Dokonce existoval zvláštní kruh, díky kterému bylo pro dítě pohodlnější udržet hlavu nad vodou. Musí být správně vybrán a používán tak, aby bylo pohodlné pro dítě i rodiče.

Novinka pro plavání

Kruh kolem krku pro malé děti je nafukovací komora. Skládá se ze dvou kruhů, které nejsou vzájemně propojeny a připomínají tvar podkovy. Se speciálními spojovacími prvky - suchým zipem jsou spojeny části nafukovací podkovy. Dobří výrobci mají spolehlivé spojovací prvky, které se neotevírají ve vodě.

Na bradě dítěte je speciální zářez, který vám umožní pohodlně umístit hlavu při plavání. Vodní příslušenství samo o sobě je obvykle jasné, u kreseb, chrastítek, zvonků, míčků mohou být některé modely hudební. Můžete ji používat od prvních dnů života až do 2 let. Často se rodiče bojí, raději nechávají dítě v koupelně v náručí a za 1 nebo 1,5 měsíce začnou oblékat kruh. Lékaři doporučují, aby si kojenci zvykli na neustálé plavání po uzdravení pupeční rány, to je asi 3-4 týdny.

Takové vodní zařízení pomůže rodičům, nebudou se muset starat o dítě. Můžete ji použít, i když dítě ještě nedrží hlavu. Dítě bude moci volně pohybovat rukama, nohama, pohybovat se ve vaně. S tímto zařízením si nemůžete koupit malé dětské koupele, ve velké vaně s kruhem bude dítě pohodlné. Vodní procedury budou snazší, snazší, potěší každého.

Nákup a montáž

Je žádoucí vybrat si takového zvláštního vodního límce ve velkém obchodě, kde se můžete v případě sňatku s výrobkem vrátit. Zvláštní pozornost by měla být věnována materiálu, ze kterého je vyrobena. Musíte pečlivě prozkoumat nákup, švy by měly být měkké, ale těsné. Nesmí dojít k poškození, dírám, silnému chemickému zápachu.

Před montáží musí být obojek nafouknutý, ale není příliš elastický. Kruh má často dva nebo tři ventily pro přívod vzduchu, všechny musí být „utopeny“ uvnitř, než se nasadí. Dítě musí být postaveno před sebe, aby čelilo němu, pokud již umí sedět. Pokud ještě nesedí, měl by ho jeden z dospělých vybrat vzpřímeně. Volné konce kruhu se musí natáhnout, nasadit na krk a upevnit.

Je důležité sledovat reakci dítěte - uvidíme, zda je obojek těsný nebo nepříjemný. Aby se zabránilo vytlačování krevních cév, musí být mezi krkem a vnitřními okraji kruhu ponechána mezera 2-3 mm. Brada dítěte by měla být ve speciálním zářezu. V této poloze uvidí všechno, bude se volně pohybovat, ale nebude schopen přitisknout bradu k hrudi a utopit se v nějaké vodě.

Kdo není povolen

V některých případech novorozenci nemohou používat krky na krku. Před použitím bude dobře konzultován s pediatrem.

 • vysoký intrakraniální tlak;
 • období zotavení po poranění;
 • vrozené onemocnění bulózní epidermolýza, při které mírné tření způsobuje rozsáhlou ránu;
 • vysoký nebo nízký svalový tonus;
 • nachlazení a infekční choroby;
 • zánětlivá onemocnění kůže na krku.

Po léčbě může lékař povolit použití obojku pro plavání. To vám umožní strávit spoustu času ve vodě, což je velmi dobré pro zdraví..

Bezpečnost při plavání

I s tak spolehlivým límcem pro kojence je nutné zajistit bezpečné plavání pro novorozence. Kruh není záchranným nástrojem, při použití není nutné oslabovat pozornost.

Pravidla koupání:

 • Nenechávejte dítě bez dozoru;
 • Nepoužívejte kruh v hloubce větší než 1 metr;
 • Nohy dítěte by se neměly dotýkat dna vany;
 • Netahejte za kruh.

Při nafouknutí je třeba postupovat opatrně. Je lepší nedělat to s pumpou, ale s ústy. Je snazší kontrolovat míru inflace. Nefoukejte příliš, límec by neměl být příliš tuhý.

Oblékání a střelba kruhu není snadné, je lepší uchýlit se k pomoci druhé osoby. Aby dítě nemrzlo, zatímco dospělí jsou zaneprázdněni vodním příslušenstvím, je nutné koupelnu vytápět. Dítě je nutné umýt bez obojku, je určeno pouze pro plavání zdarma.

Vodní cvičení s kruhem

Pro zdravé plavání je třeba tuto dobu řádně zorganizovat. U vodních zařízení je lepší organizovat koupání novorozence ve velké lázni. Prostor vám umožní volný pohyb, dokonce i cvičení ve vodě.

Před koupáním novorozence je třeba mu ukázat obojek na plavání, dát na dotek, hrát míčky, chrastítka. Dítě si musí na zařízení zvyknout, aby se při oblékání neobávalo.

S dětmi během plavání musíte hrát, mluvit. Pokud je velmi malý, můžete za ním jít a zavolat mu, aby se otočil. Pak znovu jděte, volejte. Takže se dítě naučí točit rychleji. Potom můžete natáhnout malé hračky do vody, aby se jich dotkl prsty nebo si vzal do ruky. Poté se přesuňte tak, aby se dítě muselo dostat k hračce, zakroužkované nohama a pažemi.

Když je dítě starší, můžete hru zkomplikovat.

"Shromáždění"

Nalijte plovoucí hračky do vody. Požádejte dítě, aby je shromáždilo v malém kbelíku, nejprve ukázat, jak to udělat.

"Legrační ples"

Dejte dítě do vody před dítětem a ukažte, jak se bude houpat na vlnách. Pomozte dítěti píchat nohama, pažemi a vytvářet vlny.

"Plavat"

Vytáhněte dítě na stranu, položte na něj dětské nohy, ukázejte dítěti, jak odstrčit. Takové plavání by mělo být prováděno po celé délce lázně.

souhrn

Použijte kruh v koupelně pro kojence je vhodný pro dospělé, zábava pro děti. Plavání s takovým zařízením rozvíjí koordinaci, podporuje fyzický vývoj, normalizaci duševního stavu. Musíte si vybrat vodní příslušenství ve velikosti a hmotnosti, používat jej správně, pak si každý užije vodní procedury.

Užitečné nebo škodlivé pro děti?

Tohle je rozšířený jev: krátce po narození dítěte se pravidelně koupají, a když se tyto procedury změní v plavání, rodiče si koupí gumový kroužek - aby si kolem krku nasadili vlastní krve a neohýbali se nad koupeli. Důvod je jednoduchý: mnozí nevědí, jak se správně ohýbat, aby se zádové svaly necitovaly, takže po několika minutách bolí záda, čím déle stojíte, tím horší bolest. A místo toho, aby se naučili ohýbat s rovným hřbetem s mírně ohnutými nohama, stejně jako jóga, dospělí usnadňují svou práci kvůli dalším obtížím svého dítěte. Jediné, co musíte udělat, je naučit se, jak udržovat záda při naklápění tak, aby tělo zůstalo rovnoběžné s podlahou s podporou svalů na přední straně stehen a břicha. S určitou obratností můžete stát tak dlouho, aby se dítě vykoupalo, a dokonce i nižší záda.

Co pro dítě znamená plavání?

Skutečnost, že to ostatní dělají, není důvodem k domněnce, že je vše v pořádku a mělo by tomu tak být. Není divu, že lékaři doporučují podporovat dítě svými rukama, když je ve vodě. Ale rukama - to nutně neznamená za hlavou, a ještě méně tak ke skutečné fixaci krku, což je nevyhnutelné v případě gumového prstence. Co se stane: dítě se pokouší plavat, pluje rukama a nohama, hýbá tělem a krk je téměř nehybný. Krční páteř je však jen nejmobilnější částí páteře - a nejstabilnější, zejména u malých dětí. Riziko poranění krku při náhlém pohybu je proto opatrně sníženo opuštěním gumového prstence.

Pokud potřebujete rychle odstranit kruh z dítěte přímo v koupelně - je nepravděpodobné, že by to fungovalo v praxi. Může se však bát a dokonce se napít vody přímo v kruhu: na vnitřní hraně je lem, který vytváří hluboko v krku depresi - když se dítě aktivně pohybuje, voda se může dostat do deprese a odtud do dýchacích cest.

Důležitý bod: někteří nezkušení rodiče konkrétně dítě unavují, aby spal celou noc. To je výhodné pro dospělé, ale škodlivé pro dítě: když se v noci probudí a požádá o jídlo - je to normální. Zásady udržování GV by měly být známy a dodržovány při současném zachování přirozených podmínek růstu dítěte.

Není nutné si myslet, že pohyblivost sama o sobě je příjemná - může být také vynucena: pro dítě s kruhem na krku je obtížné dosáhnout okrajů vany a začne se někde vyrabovat, aby okraje zakrmil. To neznamená, že by rád plaval. A existují také reakce na stres - nervózní smích, ochranné blednutí. Mohou být zaměňovány s výrazem potěšení z plavání a pak se ptají, proč dítě špatně spí a úzkostlivě saje. Pokud se tyto důsledky koupání již projevily, měli byste opustit kruh.

Ve skutečnosti gumový kroužek na krku nepomůže naučit se plavat vůbec - omezuje pouze stupeň ponoření do vody, jako když namáčíte dítě do náručí. A později dospělé dítě dosáhne dna vany a začne v ní jednoduše chodit, čímž narušuje přirozenou vertikalizaci. Není nutné tento proces urychlovat - zatím nejsou k dispozici žádné kosti, je nebezpečné nasadit kruh dříve, než dítě začne mít hlavu na vlastní pěst. Mimochodem, totéž platí pro tzv.. běžci a chodci, různé vozíky pro chůzi s podporou.

Vyrovnává riziko zranění dítěte pohodlí rodičů? Chcete-li vynutit, aby byl vývoj zásadně špatný, musíte se zajímat: nejprve, dítě vzbudí zájem, pomůže se učit se novým věcem, pak se sám pokusí a už požádá své rodiče o pomoc, ale postupně se bez podpory vyrovnává. Než budete moci něco udělat sami, bude spousta pokusů a omylů - jak v plavání, tak v jakýchkoli jiných cvičeních.

Jak tento proces funguje?

Normální vývoj probíhá ve fázích: dítě se nejprve učí zvednout hlavu, pak sedět, stát, chodit. Pro získání dovedností musí malý muž ovládat svaly a naučit se jej přiměřeně distribuovat podle prostorové orientace svého těla. Jinými slovy, všechno má svůj vlastní čas: od jednoduchých pohybů se postupně obracíme ke komplexním. Existují však vrozené reflexy, které narušují zvládnutí dovedností a měly by se postupně vytrácet. Pozdní vyblednutí reflexů vede k patologii - tonické svalové aktivitě.

Svalový tón je regulován míchou a mozkem a se zpětnou vazbou - nervový systém nepřetržitě přijímá impulsy ze všech svalů, kloubů, podpůrných bodů těla během pohybu. A také analyzuje prostorovou orientaci těla. Přímým důsledkem fungování tohoto systému je vzájemný vliv polohy dítěte v prostoru a jeho svalového tónu. A když rodiče vybaví prostředí dítěte, snaží se pomáhat jeho činnosti a rozvoji, ale mohou také zasahovat - dělat chyby.

Balónování je jedna taková chyba. Není obtížné rozlišovat mezi dětskými námořníky: ve věku asi 3–4 měsíců se dítě snaží postavit na paty z polohy ležící na zádech, tj. udělat "most". A zároveň napodobuje pohyb ve vaně, právě naopak - s bříškem nahoru. Když je dítě svisle nad převlékacím stolkem a dotklo se ho nohou jeho nohou, dítě se okamžitě natáhne do provázku, napne svaly zad, nohou a zadní části nohou - otevřeně se snaží dostat chodidlo po dně. A zároveň se u rodičů ukázalo, že dítě neochotně drží hlavu a nesnaží se převrátit ze zad do břicha.

První koupání novorozeného dítěte s kruhem

Dítě musí být správně koupáno, aby mu neublížilo. To se obvykle provádí pomocí sklíčka nebo dětské koupele. Ale dříve nebo později dítě vyroste, což znamená, že je čas přijít na to, jak se vykoupat dítě s kroužkem kolem krku ve sdílené lázni. Budeme diskutovat o tom, co je třeba udělat, aby plavání bylo klidné.

Je možné koupat novorozence ve velké vaně

Děti, které se nedávno narodily, se ve vodě cítí dobře, protože se podobají prostředí v děloze. Na svět už umí plavat a tato dovednost přetrvává několik měsíců.

Dospělí, kteří odmítli vykoupat dítě ve velké vaně, postrádají šanci na posílení svalů a páteře dítěte od samého začátku svého života. Další minus - později se dítě může začít bát vody.

Zde jsou základní pravidla pro plavání:

 • Plavání s kruhem kolem krku je bezpečné, ale teprve když dítě začne držet hlavu sám.
 • Mnoho nafukovacích zařízení se prodává s doporučením 0+, neměli byste se však spoléhat na obchodníky, jejichž cílem je prodat produkt. Optimální období - od měsíce starého.
 • Pokud je kruh přizpůsoben věku, postup bude užitečný: plavání posiluje záda, rozvíjí imunitu, normalizuje intratorakální a intrakraniální tlak a fyzicky se vyvíjí.

Pokud jsou podmínky splněny a neexistují žádné lékařské kontraindikace pro plavání, můžete v Čadu vštípit lásku k vodním procedurám.

Jak se koupat měsíční dítě poprvé s kruhem

Postupujte podle doporučení a koupání bude potěšením:

 1. Koupel dobře vyčistěte a opláchněte čisticími prostředky.
 2. Vyfukujte kruh a omyjte ho mýdlem.
 3. Nakreslete vodu na úroveň nepřesahující růst vašich drobků.
 4. Přísně sledujte teplotu kapaliny - měla by být příjemná, 36-37 ° C.
 5. Nebuď nervózní, dítě se bude cítit a bude mít strach. Mluvte klidným hlasem, můžete zapnout tichou hudbu bezstarostně.
 6. Vezměte dítě do náručí, aby si druhý člověk mohl položit kruh na krk a upevnit úchyty.
 7. Zkontrolujte, zda kruh sedí pevně, ale netlačí na krk dítěte.
 8. Pomalu spusťte dítě do vody a sledujte jeho reakci.

Koupání by nemělo trvat déle než 7-10 minut, protože dítě se rychle unavuje. Pokud vše proběhlo hladce, pokaždé zvyšte dobu procedur s vodou o 10-15 sekund.

Pokud jste pozorní na své malé, koupání mu přinese radost a užitek. Nezanedbávejte rady pediatrů a používejte při vývoji svého dítěte kruhy.

Kroužek na krku pro koupání novorozenců

Všechny děti milují plavání, protože být ve vodě jim připomíná klidné dny v bříšku matky. Aby byl proces koupání dětí pohodlnější a pohodlnější jak pro kojence, tak pro jejich rodiče, existuje mnoho doplňků. Jedním z nich je kruh na krku, který se také nazývá plavecký límec..

Jmenování

Kruh na krku je určen pro koupání malého dítěte. S takovým kruhem může dítě plavat nejen ve velké vaně domu, ale také v bazénu, stejně jako v přirozené mělké vodě s stojatou vodou.

Výhoda

Díky kruhu kolem krku může dítě zůstat déle ve vodě, takže koupání se stane nejen každodenním hygienickým postupem, ale také příležitostí ke koupání. Zároveň bude dítě pracovat se svaly, stříkající energií a šílenstvím.

V důsledku toho si rodiče všimnou takových pozitivních změn:

 • Díky posílení svalů během plavání se dítě naučí rychleji se otočit, plazit se a chodit.
 • Imunita drobků posílí a metabolické procesy budou probíhat rychle.
 • Během plavání se plíce dítěte otvírají lépe a intratorakální tlak se vrací k normálu.
 • Plavání má také pozitivní vliv na trávení, eliminuje koliku a zácpu.
 • Po těchto vodních procedurách děti lépe spí a jsou méně zlobivé..

klady

 • Plavecký kruh můžete použít na krku již od útlého věku, i když se dítě ještě nenaučilo držet hlavu.
 • Vývoj obojku pro plavání a plavání byl proveden odborníky, takže jeho design je bezpečný pro děti v jejich prvních letech života.
 • Dítě v tomto kruhu se klidně pohybuje ve vodě - nic vám nebrání v pohybu rukou a nohou a upevnění hlavy vám umožní zcela se uvolnit.
 • Díky speciálnímu „límci“ je hlava dítěte chráněna před vodou.
 • Materiál, ze kterého je kruh vyroben, nezpůsobuje podráždění ani alergie.
 • Při použití tohoto kruhu dospělý již nemusí stát v nepohodlné poloze a dítě držet v náručí na dlouhou dobu.
 • V mnoha kruzích existují další chrastítka, díky nimž jsou vodní procedury zábavnější..
 • Po plavání v límci se dítě učí plavat rychleji bez kruhu.
 • Blokovací části kola jsou odolné a trvanlivé..
 • Na přední straně výrobku je místo pro bradu dítěte, takže dítě v tomto kruhu je docela pohodlné.
 • Pomocí kruhu kolem krku rodiče nemusí kupovat dětskou koupel.

Minusy

 • Při plavání s kruhem kolem krku se zvyšuje zatížení páteře dítěte.
 • Pokud je dítě baculaté, je obtížné upevnit kruh na krku dítěte.
 • Přípravek nelze použít se zvýšeným i nízkým svalovým tonem.
 • Dítě vyrůstá docela rychle a neumí plavat s takovým límcem v domácí koupelně, když nohama dosahuje na dno..
 • Nošení takového kruhu na novorozeném dítěti je nepohodlné a poměrně obtížné.

Kontraindikace

Použití kruhu na krku může být kontraindikováno u některých nemocí pohybového aparátu, a proto před uspořádáním veselého plavání s límcem pro novorozence byste to měli určitě prodiskutovat s pediatrem.

Kruh se navíc nepoužívá pro:

 • Dermatologická onemocnění.
 • Zlomenina nebo dislokace.
 • Zvýšený intrakraniální tlak.

Jak staré se používá?

Použití kruhu, který se nosí na krku dítěte k plavání, je možné od narození. Toto příslušenství bylo vytvořeno s ohledem na strukturu těla novorozeného dítěte, takže to dítě neublíží. V praxi jsou ve většině případů první koupele s kruhem kolem krku organizovány od věku 1-1,5 měsíce. Obvykle se použití takového nafukovacího obojku doporučuje do 2 let věku..

Stanovisko Komarovsky

Populární dětský lékař považuje kruh kolem krku, který pomáhá koupat dítě, za užitečný vynález. Poznamenává, že s takovým kruhem je mnohem pohodlnější provádět dlouhé koupání v koupelně, protože rodiče nemusí stát v ohnutém stavu po dlouhou dobu, což chrání jejich dolní část zad.

Další podrobnosti naleznete v následujícím videu..

Populární modely

Dětský plavec

Kruhy tohoto výrobce jsou určeny pro děti ve věku 0 až 24 měsíců a jsou schopny odolat hmotnosti až 12 kg. Vnější průměr tohoto produktu je 36-37 centimetrů a vnitřní průměr je 8 centimetrů.

Kruhy od Baby Swimmer jsou prezentovány v různých barvách a také v několika sériích („Miluji“, „Flóra“, „Glamour“). Jsou vyrobeny z hustého, ale měkkého materiálu, vybavené spolehlivými svorkami a odolnými ventily. Kruh Baby Swimmer je hypoalergenní a bezpečný. Výrobce to potvrzuje doklady o dodržování všech hygienických norem..

Ploutev

Kruh kolem krku tohoto ruského výrobce je určen pro hmotnost dítěte do 18 kg a používá se ve věku 0–2 let. Výrobek je vyroben z odolného materiálu a v jeho vzduchových komorách jsou chrastítka. K upevnění takového kruhu na výrobku existují dva upevňovací prvky a pro rodiče, kteří pomáhají plavat dítě a ovládat polohu dítěte, jsou na kruhu držadla.

Baby-krug

Výrobky této značky jsou určeny pro kojence od narození do 2 let věku. Jejich odlišnost od ostatních kruhů na krku spočívá v použití k upevnění nejen nepromokavého suchého zipu, ale také k upevnění pomocí zámku. Délka všech upevňovacích prvků je nastavitelná a uvnitř nafukovacích komor jsou chrastící koule.

Jak si vybrat

Nejlepší je koupit si kolem krku ve velkých obchodech výběr produktu od důvěryhodného výrobce. V tomto případě si budete jisti, že jste si koupili obojek vyrobený z bezpečného a netoxického materiálu. Aby nedošlo k narušení nekvalitní věci, pečlivě prohlédněte kruh v době nákupu. Ujistěte se, že je produkt kompletní a bez poškození..

Pokud máte ve vnitřním kruhu límec se švy, volné sponky, uvízlé chrastítka nebo výrazný chemický zápach, je lepší jej odmítnout zakoupit. Kvalitní kruh kolem krku by měl být v krabici, jeho povlak by měl být hladký a vůně by měla být slabá..

Výcvik

Pokud je kruh zakoupen v zimě, neměl by se po návratu domů vyjmout z balení do 1 hodiny. Po vybalení produktu a odstranění všech štítků opatrně vyrovnejte kruh a poté otevřete ventily, kterými bude proudit vzduch.

Dále začněte nafukovat kruh - nejprve menší komora (umístěná níže) a poté velká (horní) komora. Produkt nafukujte pomalu, dokud se záhyby a všechny záhyby úplně nenarovnají. Aby vzduch mohl bez problémů vstoupit do kruhových komor, měla by se mačka na ventilu trochu stlačit. Po dokončení čerpadla se vsuvka uvolní a uzavře, poté se oba ventily zapustí do kruhu.

Pokud v důsledku uvidíte dvě komory naplněné vzduchem s oddělením mezi nimi, stejně jako konturu pro podporu krku dítěte a místo, kde bude brada dítěte, pak jste kruh správně nafoukli..

Jak nosit kruh?

Vezměte si ruce za suchý zip na zadní straně kruhu (jsou dole a nahoře) a poté je odpojte. Pomalu rozdělte kruhy tak, aby krk dítěte zapadl do výsledného otvoru. Netahejte za suchý zip. Po nasazení kruhu uvolněte rozvedené části, abyste dostali výchozí polohu. Ujistěte se, že brada dítěte je umístěna na místě určeném k upevnění. Poté upravte suchý zip tak, aby vnitřní obrys kruhu těsně přiléhal na krk dítěte a poté zajistěte upevňovací prvky.

To je zřejmé z následujícího videa..

Návod k použití

Chcete-li zabránit tomu, aby se dítě obávalo neznámé věci, během první koupele nedávejte na krk dítěte kroužek, ale nechte produkt na vodě, aby plaval vedle dítěte. Můžete také nechat své dítě hrát si s kruhem mimo koupelnu. Nechte dítě zvyknout si na produkt, jinak plavání nebude jeho radostí.

Nafouknutý límec by neměl být nošen ve vodě nebo odstraněn bez vytažení dítěte z lázně. Před spuštěním dítěte do kruhu do vody se znovu ujistěte, že jsou všechny upevňovací prvky pevně připevněny a že vnitřní obrys výrobku přiléhá k krčku strouhanky. V tomto případě by kruh neměl vyvíjet tlak na krk dítěte a mezi příslušenstvím a krkem je povolena malá mezera.

Nezapomeňte, že dítě s kroužkem na krku bude plavat samo od sebe a utrácet více energie na plavání, takže se nedovolte, aby se dítě velmi unavilo. První koupání s nafukovacím límcem by se nemělo provádět déle než 5-10 minut.

Bezpečnost

 • I když dítě plave s kruhem, není možné ho nechat bez dozoru dospělého.
 • Je nepřípustné tahat kruh, zatímco dítě plave.
 • Takové plavecké zařízení by nemělo být používáno ve velkých hloubkách (hlubších než 1 m).
 • Toto kolo nečerpejte pomocí čerpadla..
 • Nafoukněte kruh, nenechte ho pumpovat.
 • Po nafouknutí udržujte kruhové ventily pevně uzavřené.
 • Nezapomeňte, že takový kruh nelze nazvat záchranářem.
 • Pokud je dítě velmi malé, nosit na sobě dvoudílný plavecký límec..

Úložný prostor

Udržujte kruh mimo zdroje ohně, stejně jako řezání nebo pronikání předmětů. Po koupeli na topném zařízení kruh neusušte ani produkt nenaplňujte vodou.

Recenze

Většina matek, které si pro své děti koupily kruh kolem svých krků, byla s tak malou věcí spokojena. Berou na vědomí, že děti s tímto doplňkem rádi plavou ve velké vaně po dobu 30-40 minut, jako ryby. Existují však i negativní recenze, protože některé děti kruh nemilovaly a některé matky se nenaučily, jak ho správně nosit. Obecně platí, že rodiče nazývají plavecký obojek užitečnou věcí a jeho nákup doporučují těm, kteří na dítě čekají..

Od jakého měsíce mohu použít gumový kroužek na krku pro plavání a koupání dětí

Existuje mnoho doplňků pro aktivní vývoj dítěte a jedním z nich je kruh pro koupání novorozence. Díky tomu se dítě cítí pohodlněji ve vodě a potěší ho potřísnění. Toto zařízení je doporučeno všem dětem..

V jakém věku se používá

Mnoho rodičů se zajímá o otázku, který měsíc můžete použít kruh. Protože je takový pohodlný design vyvíjen s ohledem na všechny strukturální vlastnosti těla dítěte, lze jej použít od narození. Za optimální věk se však považuje jeden a půl až dva měsíce - právě v tomto období si dítě zvykne plavat každý den. Proto, na otázku, kolik měsíců začít používat dětský kruh, pediatrové doporučují tento věk.

Doporučujeme provádět vodoléčbu večer před uložením dítěte - dítě postříká, bude hrát dostatečně, jeho svaly budou unavené a uvolněné, takže spánek dítěte bude silnější a klidnější. Navíc si na takové vodní procedury rychle zvykne, čeká na ně a užije si koupání.

Jak nafouknout

 1. Po zakoupení a vyjmutí z dětského kruhu by se měl narovnat a otevřít všechny ventily.
 2. Nafukování produktu je nutné ve dvou stupních: nejprve dolní komora, poté horní.
 3. Nafukovací proces by měl probíhat pomalu, bez spěchu, aby byl vzduch rovnoměrně rozložen a všechny záhyby kruhu narovnány.
 4. Po dokončení čerpání by ventily neměly být pouze uzavřeny, ale měly by být vtlačeny do výrobku tak, aby se dítě nepoškrábalo..
 5. Výsledkem by měly být dvě nafouknuté komory s jasnou hranicí mezi nimi, jakož i „podkova“ na podporu krku a brady. Poté je produkt připraven k použití..

Video, jak nafouknout kolo na plavání

Co byste měli vědět o darování dětského kruhu

Po získání kruhu na krku pro koupání novorozence je důležité naučit se ho nosit. A ačkoli v tomto procesu není nic složitého, mělo by se to dělat opatrně a pečlivě.?

 1. Nejprve musíte odpojit suchý zip a bez náhlých pohybů, abyste rozdělili obě strany kruhu.
 2. Vzdálenost u otvoru by měla být taková, aby měl dostatek volného prostoru pro uchopení krku dítěte.
 3. Poté dejte konce kruhu zpět do původní polohy a ujistěte se, že brada dítěte je na místě, kde je to nutné.
 4. Pak stačí zapnout suchý zip zpět tak, aby kruh bezpečně upevnil krk drobky, a poté můžete pokračovat ve vodě.

Video, jak dát na kruh pro plavání sami

Jak se vykoupat své dítě v kruhu: pokyny krok za krokem

Poprvé si dejte na dítě gumový kroužek, neměli byste ho okamžitě vykoupat tímto výrobkem, aby se dítě nebál. Chcete-li začít, nechte zařízení pustit do vody, nechat si na něj dítě zvyknout, hrát si s ním. Již na druhé koupeli se můžete pokusit vykoupat novorozence s kruhem na krku, ale ne v dětské koupeli, jinak to nedává smysl. Měl by být použit v lázni pro dospělé..

 1. Důkladně nafoukněte kruh (ale ne příliš pevně) a nasaďte jej na novorozence.
 2. Ponořte dítě do vody a držte ho, nechte ho povídat si s nohama.
 3. Jemně zatáhněte za držadlo produktu a střílejte drobky ve vodě ze strany na stranu.
 4. Opatrně kroužte dítě tak, aby rozuměl, jak to udělat.
 5. Po 5 - 10 minutách dokončete procedury s vodou, pro začátek to stačí, časem se doba plavání s kruhem může prodloužit z 10 na 30 minut.

Po koupání jednoduše otřete povrch produktu suchým hadříkem nebo ho pověste na lano. Ale v žádném případě ji nedávejte na baterii nebo jiné topné zařízení, jinak se produkt rychle stane bezcenným - materiál se může snadno roztavit.

Výukový program pro plavce kruh

Podmínky používání a bezpečnost

V žádném případě byste neměli zapomenout na bezpečnostní opatření, vyjmenujeme ta hlavní:

 • nemůžete nejprve dát dítě do koupele a teprve potom nasadit kruh;
 • Neodstraňujte nafukovací produkt z koupele, nejdřív musíte dítě vyjmout z vody;
 • před začátkem koupání dítěte vždy zkontrolujte všechny upevňovací prvky;
 • Nenechávejte novorozence ve vodě bez dozoru, i když je na něm kruh.
 • nemůžete pumpovat toto příslušenství pumpou, vždy ji sami nafukujte;
 • Nepoužívejte ve volné vodě, pouze ve vaně a dětském bazénu.

Výhody a nevýhody

Výhody dětského kruhu jsou nepopiratelné. Díky tomu může dítě zůstat ve vodě déle, aniž by se unavilo, a aktivněji pracovat se svaly. Díky této pohodlné adaptaci se dítě vyvíjí rychleji a lépe spí. Koupání novorozence kruhem posiluje imunitu a má příznivý vliv na trávení. Ale stejně jako jakékoli jiné příslušenství má výhody i nevýhody. Kteří?

Klady:

 • lze použít velmi brzy, i když dítě ještě nedrží hlavu;
 • absolutní bezpečnost designu, díky němu se dítě cítí pohodlně;
 • dokonale fixuje hlavu a umožňuje volně pohybovat paže a nohy drobků;
 • vybavené „podkovovým límcem“, chránícím hlavu před pronikáním vody;
 • vysoce kvalitní materiál, který nezpůsobuje žádné alergické reakce;
 • některé modely jsou vybaveny hračkami, díky nimž bude dítě plavat zábavněji;
 • když zmizí potřeba kruhu - dítě se učí plavat rychleji bez něj;
 • všechny upevňovací části tohoto zařízení jsou pevné a trvanlivé;
 • s takovým kruhem již rodiče nemusejí kupovat koupel;
 • matka nemusí dítě podporovat během celé vodní procedury.

Minusy:

 • je-li dítě velké, pak je docela obtížné upevnit na krk kruh;
 • během procedur s vodou se zvyšuje zatížení páteře;
 • plavecký kruh novorozence se nepoužívá pro nízký svalový tonus;
 • na koupeli takový kruh na dlouhou dobu nestačí, protože děti rychle rostou;
 • je velmi nepohodlné nosit toto příslušenství na dítěti bez pomoci.

Kromě toho existuje řada kontraindikací. Patří sem problémy s pohybovým aparátem, kožní onemocnění, zvýšený intrakraniální tlak, jakékoli poškození kostí (dislokace a zlomeniny)..

Video o nebezpečí zranění při plavání s kruhem na krku

Důležité! Před zakoupením plaveckého kruhu pro své dítě musíte s místním pediatrem projednat možnost jeho použití.

Jak si vybrat

Pokud si chcete koupit opravdu kvalitní příslušenství, musíte jej zakoupit od důvěryhodných společností. Kruh by neměl zapáchat jako chemikálie a suchý zip by měl být odolný. Pokud produkt není vybaven hladkým povlakem, upevňovací prvky nevyvolávají důvěru ve vás a z něj vyzařuje štiplavý zápach, pak byste si samozřejmě takový případ neměli koupit. Jak si vybrat nejlepší kolo pro plavání? Představujeme vám přehled populárních značek.

  FlipperRoxy Kids. Určeno pro věk od narození do dvou let a pro hmotnost dítěte do 18 kg. Vyrobeno z vysoce pevného materiálu, vybaveného chrastítkem ve vzduchových komorách a zdobeného vtipnými vtipnými kreslenými kresbami. Vyrábí se celá řada různých modelů pro každý vkus..

Plusy: nízké náklady, často se vyrábějí hudební kousky.
Nevýhody: Není příliš vhodné, aby jeden člověk vzlétl a nasadil kruh Flipperu. Plavec Je určen pro děti od narození do 24 měsíců a váží až 12 kg, i když existují kopie, které lze použít až do tří let dítěte o hmotnosti do 35 kg. Výrobek je nabízen v široké paletě barev a je vyráběn pomocí plynulé technologie, vylučující i sebemenší zranění jemné dětské pokožky..

Plusy: vyrobené z vysoce kvalitního materiálu, levnější než analogové.
Nevýhody: Když obléknete kruh plavců na malé drobky, bude potřeba pomoci. Kengu. Určeno pro kojence od narození do 24 měsíců a hmotnosti do 18 kg. Vybaven pohodlným vybráním, podepřením brady a zabráněním pronikání vody. Díky hladkým švům nezanechává škrábance a škrábance.

Plusy: vyrobené z bezpečných hypoalergenních materiálů.
Nevýhody: suchý zip Kengu a nafukovací spony se mohou rychle uvolnit.

Převážná většina tatínků a matek je spokojena se získáním nafukovacího prstenu pro své děti. Berou na vědomí skutečnost, že děti si užívají stříkající ve vaně s tímto zařízením na krku po dlouhou dobu, než bez ní, a po vodních procedurách, které dostatečně zaplavaly a hrály, okamžitě usnou se „silným“ zvukovým spánkem.

Články O Neplodnosti