Hlavní Neplodnost

Které mýdlo je účinnější proti virům

Mytí rukou bez mýdla je odpad. Který z nich používáte? Tekuté nebo hrudkovité? Drahé nebo rozpočet? Antibakteriální, nebo možná ekonomický, pro větší spolehlivost, zvyšující hygienický účinek s použitím antiseptika? Která mýdla práci lépe - opláchněte a ochraňte? Portál „Zdraví lidé“ (24health.by) se rozhodl vyřešit nuance s dermatovenerologem Městské klinické dermatovenerologické dispenzary Minsk Svetlana Yakubovskaya.

Z čeho je vyrobeno mýdlo

Mýdlo je výsledkem zmýdelnění (hydrolýza esterů mastných kyselin alkálií). Mýdlo je založeno na přírodních nebo syntetických mastných kyselinách (nejčastěji stearové a olejové, někdy kokosové oleje a oleje z palmových jader), zásady (hydroxid sodný). Při zahřívání kyselin a jejich interakcích s alkáliemi se tvoří soli těchto mastných kyselin. V závislosti na typu a účelu mýdla se přidávají (nebo nepřidávají) parfémy, barviva, pomocné složky, aby produkt získal nezbytné vlastnosti: zvlhčující, změkčující, antibakteriální atd..

Podstata se však nemění: mýdlo jsou mastné kyseliny a zásady.

Technologie pro přípravu tekutého mýdla je poněkud odlišná. Abychom vás nepřetěžovali technologickými nuancemi, stojí za zmínku, že tekuté mýdlo je v chemickém složení blízko šampónu. K jeho výrobě se používají povrchově aktivní látky (povrchově aktivní látky), nejčastěji lauryl sodný a laureth sulfát sodný, které také mají dobrý čistící účinek.

"Jakékoli mýdlo se vyrovná se svým úkolem - smýt špínu a tu přechodnou mikroflóru, která se při kontaktu s různými předměty usadí na kůži během dne," říká Svetlana Yakubovskaya. - Upřednostňovat určitý typ mýdla v naději na jeho větší účinnost a ochranu - antibakteriální, dehet, toaleta nebo domácnost - nemá zvláštní význam. Jediným vodítkem jsou osobní preference a funkce kůže. Kromě toho jsou důležité techniky mytí rukou a pravidla skladování mýdla. Bez pečlivého dodržování je jakékoli úsilí snadno zrušeno..

Proč mýdlo "plnící"

Mýdlo na prádlo neobsahuje žádné přísady, takže příliš necítí a vypadá to tak. Obsahuje pouze tuk a zásady. Žádné vůně, barviva, změkčovadla. Index vodíku takového mýdla (pH) je 11 - 12 (pH kůže - 5,5). To znamená, že při pravidelné expozici může dráždit pokožku a zničit její hydrolipidický (ochranný) plášť. Toto mýdlo proto není určeno pro osobní hygienu, ale pro potřeby domácnosti.

Ale pokud se do mýdla přidá „nádivka“, pak to někdo potřebuje...

Například dehtové mýdlo obsahuje 10% dehtu. Je to vynikající přírodní antiseptikum, široce používané při výrobě léčiv, kosmetiky pro osobní hygienu.

Složení zvlhčujícího, změkčujícího mýdla je navíc zavedeno složek, které mají odpovídající účinek. Nejoblíbenější jsou glycerin, panthenol, extrakt z aloe vera. Tyto látky jsou schopny částečně vyrovnat agresivní účinek alkálie na kůži, která je vždy součástí jakéhokoli mýdla. Stejné jemné složení se liší a dětské mýdlo.

Antibakteriální mýdlo se získává přidáním přísad s baktericidním účinkem k podkladu. Snad nejběžnějším z nich je triclosan..

- V Bělorusku je s triclosanem zacházeno klidně, je snadné najít mýdlo s jeho přídavkem na prodej, komentuje Svetlana. - FDA (Food and Drug Administration) ve Spojených státech však zakázala používání triklosanu a dalších 28 látek s antibakteriálním účinkem při výrobě mýdla. Pravděpodobně má při pravidelném používání škodlivý účinek na pokožku. Současně triclosan zůstal v antibakteriálním gelu a čistících ubrouscích.

Je důležité pochopit jednoduchou věc, zdůrazňuje odborník - - bez ohledu na to, zda používáte mýdlo nebo tekuté mýdlo, s přísadami nebo bez přísad, je pouze jeden výsledek: čistí pokožku a zároveň... ji poškozuje. Alkalické a mastné kyseliny podle definice nemohou být měkké, dětské, zvlhčující a ochranné.

Pravidla pro používání a skladování mýdla

Co udělat pro udržení osobní hygieny při zachování zdravé kůže na rukou? Svetlana Yakubovskaya vám pomohla vytvořit seznam doporučení:

 1. V každodenním životě můžete použít jakékoli mýdlo, které jasně sleduje techniku ​​mytí rukou. Je důležité mýdla dlaně kompletně mýdlo 40-60 sekund, nezapomenout na to, že si budete třet prsty mezi prsty na zadní straně dlaně a očistit kůži pod nehty. Omyjte pěnu pod tekoucí vodou při příjemné teplotě.
 2. Pokud je vaše pokožka rukou přirozeně náchylná k suchu, podráždění nebo trpíte atopickou dermatitidou nebo ekzémem, nemůžete použít agresivní čisticí prostředky - prací prostředky ani antibakteriální mýdla! To problém jen prohloubí. Vyberte si běžné toaletní mýdlo a ještě lépe - tekuté mýdlo. Povrchově aktivní látky čistí pokožku, ale jsou jemné.
 3. Zvláštní pozornost je věnována dětem. Vzhledem k charakteristice dětské pokožky, která je citlivější, tenčí, s nedostatečně vytvořenou ochrannou bariérou, musí také používat šetrné prostředky. Je vhodné zvolit dětské mýdlo nebo mýdlo se složkami, které změkčují agresivní působení alkálie.
 4. Po umytí je důležité ruce dobře osušit poklepáním ručníkem nebo papírovými ručníky. Ve vlhkém prostředí se bakterie množí se zvláštní radostí.
 5. Hygienické procedury jsou ukončeny nanesením krému na ruce. To se týká dětí, žen a mužů..

"Alkalie a povrchově aktivní látky v mýdle účinně odstraňují přechodnou mikroflóru, ale také poškozují naše vlastní," vysvětluje Svetlana Yakubovskaya. - Při častém používání mýdla bez řádné ochrany rukou se ztenčí hydrolipidová bariéra, poškozuje se přirozený ochranný plášť kůže. V důsledku toho existuje zvýšené riziko spojení patogenní flóry, její aktivní reprodukce a rozvoje zánětlivých procesů, suchá kůže. Krém je nutný pro udržení normálních podmínek pro udržení zdravé mikroflóry.

Nadměrná hygiena může vést k tzv. Jednoduché podrážděné kontaktní dermatitidě - suchost a zarudnutí kůže, podráždění, loupání, svědění. Aby se tomu zabránilo, je nutné po každém mytí rukou použít krém - hydratační, ochranný nebo vyživující. Ideálně - alternativní kosmetika.

Kromě toho musí být mýdlo správně uloženo. Tyčinka mýdla by měla ležet v mýdlové misce na drátěném stojanu, aby z ní vytékala voda a odpařovala se. Jinak namočí a ztratí nejen vzhled, ale také čisticí vlastnosti..

Antiseptické nebo mýdlo. Co je lepší?

Je důležité nezaměňovat pojmy: hygiena rukou a antiseptické ošetření.

Antiseptika se používají hlavně pro lékařské a léčebné účely k očištění pokožky od přechodné mikroflóry. V Bělorusku jsou antiseptika srovnávána s drogami. Prochází přísnými výrobními kroky pod přísnou technologickou kontrolou a prodávají se v lékárnách..

- Podle doporučení WHO by mělo být složení antiseptika nejméně 60% a ne více než 80% alkoholu. Vyšší je škodlivé pro kůži, nižší není tak efektivní. Pouze z tohoto důvodu nelze antibakteriální gely a kapaliny, které se prodávají na policích hromadného trhu, považovat za antiseptické. Žádný z těch, které jsem viděl, nemá žádný náznak koncentrace alkoholu. Doporučil bych upřednostňovat takové výrobky, ale běžné mýdlo.

Ale antiseptika mají také právo na život v podmínkách, kdy neexistuje způsob, jak si umýt ruce mýdlem. Pro jedno ošetření je nutné použít 3 ml přípravku a důkladně si promýt ruce po dobu 30–60 sekund. Je třeba si uvědomit, že škodlivý účinek antiseptika na kůži je přímo úměrný její účinnosti. Proto je použití krému po zpracování zásadní.

- Samozřejmě, pokud jste použili antiseptikum a zanedbali jste ochranu ve formě krému, negativní důsledky se okamžitě neobjeví. Kůže, jako živý orgán, se po nějakou dobu pokusí vyrovnat agresivní účinek a zotavit se sama. Tento zdroj je však vyčerpatelný. Po 3 - 5 dnech můžete vidět a cítit změny: peeling, suchost, těsnost pokožky... Pokud existuje predispozice k ekzému nebo atopické dermatitidě, onemocnění se nevyhnutelně vyvine..

Proto je v každodenním životě antiseptikum jako prostředek hygieny zbytečné. Nemůžete použít s mýdlem. To je dvojitá rána na kůži.

Jak nahradit mýdlo a antiseptikum

Pokud se ocitnete v situaci, kdy neexistuje mýdlo ani antiseptikum, jsou pro hygienu rukou vhodné jakékoli tekutiny obsahující alkohol, například vodka..

V obtížné situaci vám také pomohou mokré ubrousky. V nejhorším případě si můžete umýt ruce šamponem, sprchovým gelem, odstraňovačem makeupu... Zahrnují také povrchově aktivní povrchově aktivní látky.

Pro příznivce veškerého přírodního oleje se může čajový strom, který se svými vlastnostmi podobá triklosanu, stát alternativou.

Hodnocení TOP 7 nejlepších dětských mýdel: co koupit, pro a proti, recenze, cena

Ihned po narození novorozence se koupe bez použití detergentů. Od věku 2–3 týdnů je však již při koupání povoleno používat speciální dětské mýdlo. Pediatrům se doporučuje, aby si vybrali měkké kosmetické výrobky, které neobsahují škodlivé složky a jemně čistí pokožku vašeho dítěte. Náš článek s několika tipy pro výběr kvalitního produktu vám pomůže najít to nejlepší dětské mýdlo..

Hodnocení TOP 7 nejlepších dětských mýdel

Z více individuálních úvah se vytváří skutečný koncept prostředku. Naše hodnocení zahrnuje následující dětská mýdla:

Uvažujme každý produkt podrobněji..

Moje sluníčko

„Moje slunce“ je založeno na cílech šetrné péče o pokožku dítěte. Úspěšně prošel testem. Schváleno odborníky, což znamená hypoalergenní. Nezpůsobuje zarudnutí, svědění nebo nepohodlí v očích. Avokádový olej čistí, zklidňuje pokožku dítěte.

Formulář vydánítekutý
Typ pletinormální / citlivý
Stáříod 6 měsíců

Cena: od 60 do 100 rublů.

 • Nespouští oči dítěte;
 • obsahuje výtažky z bylin (posloupnost, heřmánek);
 • žádné aroma.
 • nenalezeno.

Jsem potěšen tekutým mýdlem „My Sun“. Nezpůsobuje svědění, jemně voní jako heřmánek, vytváří hojnou pěnu. Vhodné pro kojence od 6 měsíců. Mýdlo jemně omývá obličej a ruce, nezpůsobuje sucho. Hypoalergenní, vyvážené z hlediska kožního prostředí a testované Výzkumným ústavem pediatrické a dětské chirurgie. Velmi pohodlný a dobře fungující dávkovač, snadno stisknutelný.

AQA BABY

AQA dítě se používá od prvních dnů života. Téměř žádný zápach, zcela bezpečný, sestává z přírodních přísad. Má vynikající protizánětlivý účinek. Obsah přírodních rostlin: heřmánek, levandule a měsíček zajišťují hydrataci, výživu a šetrné čištění pokožky dítěte. Dokonale pěny a opláchnutí, žádná lepivost.

Formulář vydánítekutý
Typ pleticitlivý
Stáříhned po narození

Cena: od 75 do 200 rublů.

 • neobsahuje parabeny;
 • obsahuje výtažky z bylin (heřmánek, levandule, měsíček);
 • používá se od prvních dnů života.
 • nezjištěno.

S tímto mýdlem jsem spokojen. Díky provitaminu B5 se vyléčí vyrážka a dermatitida. Pěkné mýdlo pro kojence od prvního dne života. Nemá vůni, což se mi osobně líbí. To není často moje dítě s mýdlem, ale jsou chvíle, kdy se bez něj neobejdete. Vyrovnává se se svým úkolem. Žádné podráždění nebo alergická reakce..

Ušatý Nanny

„Eared Nyan“ byl vynalezen s přihlédnutím ke všem potřebám dětské epidermis. Zahrnuje speciální protizánětlivé látky a změkčovadla přírodního původu. Hydratuje a vyživuje tělo dítěte. Poskytuje antibakteriální účinek. Vhodné pro kojence od narození. Kompozice neobsahuje barviva. Hypoalergenní.

Formulář vydáníhrudkovitý
Typ pokožkycitlivý
Stáříod narození

Cenovka: od 35 do 150 rublů.

 • obsahuje extrakt aloe vera, rostlinný extrakt, glycerin;
 • bez příchutí a barviv;
 • když mýdlo dává hojnou krémovou pěnu.
 • nenalezeno.

Naše rodina používá mýdlo Baby Eared Nannies již pět let. Nekupuji nic jiného. Výrobek je velmi kvalitní: je to nádherné mýdlo a pěna, voní neutrálně, levně. Mýdlo z hypoalergenní řady neobsahuje barviva a tvrdé vůně. Složení produktu zahrnuje krém, nevím, jak je to pravda, ale kůže nevyschne.

JOHNSON´s BABY

JOHNSONS BABY lze právem nazvat krémovým mýdlem. Pleťové mléko pro děti obsažené ve struktuře, interakce s glycerinem, vytváří jemnou ochranu proti svědění a nadsušení pokožky dítěte. Přírodní mléčná složka dodává dětskou pokožku něhu. Vhodný pro děti od prvních dnů života, jemně chrání citlivou pokožku. Testováno a klinicky schváleno. Hypoalergenní.

Formulář vydáníhrudkovitý
Typ pleticitlivý / normální
Stáříod narození

Cena: od 50 do 120 rublů.

 • zabraňuje dermatitidě pleny;
 • nemá aroma a barviva;
 • nezpůsobuje alergickou reakci.
 • nezjištěno.

Dětské mýdlo JOHNSON´s BABY je prostě skvělé. Ze všech dětských výrobků se mi nejvíce líbí. Nemá nepříjemný mýdlový zápach, dobře pěňuje, nevysušuje pokožku. Často to používám sám a nášmu otci nevadí mýt je. Dobrá vůně vás rozveselí. Po mytí nepoužívám pro dítě žádné krémy ani oleje, pouze ve vzácných případech podle indikací. Mohu to doporučit matkám a jejich dětem.

SPIVAK

Mýdlo Spivak je vyrobeno z přírodních ingrediencí, nemá živočišné tuky, barviva ani látky určené k aromatizaci. Základem produktu je sodná sůl olivového, kokosového, ricinového a palmového oleje. Jeho struktura zahrnuje heřmánkový a měsíčkový extrakt, laktát sodný. Vůně mýdla je jemná, odstín čokolády s lehkými postříkání. Baleno ve speciálním balení s informačními indikátory.

Formulář vydáníhrudkovitý
Typ pokožkycitlivý / normální
Stáříhned po narození

Cena: od 90 do 130 rublů.

 • neobsahuje vůně a barviva;
 • obsahuje bylinný extrakt (heřmánek, měsíček);
 • protizánětlivé.
 • nenalezeno.

Líbilo se mi, že má strukturu šetrnou k životnímu prostředí. Dominuje jí travnatá skvrna. Při kontaktu s vodou bobtná a udržuje hustou strukturu. Oleje pečují o pokožku dítěte, chrání před bakteriemi. Kombinuje dvě barvy - hnědou a béžovou. Soustruhy - hodně pěny. Složení je zcela přirozené a spolehlivé..

Bubchen

Srdcem veškeré kosmetiky Bubchen je voda. Při výrobě používá výrobce pouze přírodní látky. Díky nim si výrobky Bubchen udržují ideální úroveň pH. Jakákoli, dokonce přecitlivělá dětská pokožka je dobře vnímaným prostředkem pro koupání této značky. Jemně čistí a vytváří trvalou ochranu. Přírodní složení rostlin pro šetrnou péči.

Formulář vydáníhrudkovitý
Typ pleticitlivý
Stáříod narození

Cena: od 125 do 180 rublů.

 • neobsahuje parabeny a sírany;
 • nezpůsobuje alergickou reakci;
 • obsahuje heřmánkový extrakt.
 • vzácné v obchodech.

Používáme mýdlo Bubchen od prvních dnů života. Neobsahuje žádná barviva, konzervační látky ani syntetické příchutě. Je ekonomicky spotřebováván a ve vodě bobtná. Voní to dobře. Ideální pro mytí a mytí novorozenců. Nevysušuje pokožku, lze ji umýt od hlavy až k patě, snadno pěnit jednou rukou, nízká spotřeba - s houbou se získá hustá pěna, dokonale čistí stolici, dobře opláchne beze zbytků - bez zanechání kluzkého pocitu.

BABYLINE

Německá kvalita značky BabyLine je jako vždy na špičce. Úspěšně testované tekuté mýdlo je vytvořeno podle speciálně vyvinutého vzorce. Vhodný pro každodenní koupání dítěte. Jemná struktura umožňuje jemně očistit tělo dítěte. Díky uklidňujícímu účinku heřmánku nezpůsobuje podráždění. Aloe Vera léčí zánět.

Formulář vydánítekutý
Pokrytí kůžecitlivý / normální
Věk použitíod narození

Cenovka: od 170 do 250 rublů.

 • má protizánětlivý účinek;
 • nezpůsobuje alergickou reakci;
 • nevysušuje pokožku.
 • nezjištěno.

Používáme ho neustále s celou rodinou déle než jeden rok. Mýdlo Baby line dokonale napěňuje, aby umývalo dítě několika kapkami produktu, díky praktickému dávkovači je spotřeba velmi úsporná. Činidlo se dobře omyje. Je třeba poznamenat, že u dítěte s atopickou dermatitidou nedošlo k alergické reakci. Kůže po zjemnění a zvlhčení nezpůsobuje sucho. Produkt má lehkou příjemnou vůni, která způsobuje pouze pozitivní emoce. Po použití je tělo jemné, nevyžaduje použití krému.

Porovnání mýdel

Pro srovnání doporučujeme podívat se na tabulku charakteristik prezentovaných produktů.

ProstředekFormulář vydáníPokrytí kůžeStáříCena, rub)
Moje sluníčkotekutýnormální / citlivýod 6 měsícůod 60 do 100
AQA BABYtekutýcitlivýod narozeníod 80 do 200
Ušatý Nannyhrudkovitýcitlivýod narozeníod 35 do 150
JOHNSON´s BABYhrudkovitýcitlivý / normálníod narozeníod 50 do 120
Spivakhrudkovitýcitlivý / normálníod narozeníod 90 do 130
Bubchenhrudkovitýcitlivýod prvních dnůod 125 do 180
DĚTSKÁ LINKAtekutýcitlivý / normálníod prvního dne životaod 170 do 250

Seznamy nejlepších

Kromě výše uvedených modelů vám chceme nabídnout seznam nejlepších dětských mýdel podle následujících kritérií:

Čáp - nejlepší cena

Navrženo výhradně pro jemnou dětskou pokožku. Struktura mýdla se skládá z heřmánku, lípy a živočišného vosku (lanolin). Rostlinné elixíry zklidňují pokožku dítěte náchylného k diatéze, alergiím a také pomáhají proti kousnutí hmyzem. Lanolin zjemňuje pokožku, eliminuje suchost a peeling. Při kombinaci s vodou dobře pění. Nemá výraznou vůni. Distribuovány ve speciálních obalech. S podrážděním chrání pokožku dítěte před svěděním a zánětem..

Cenovka: od 16 do 20 rublů.

NATURA SIBERICA LITTLE SIBERICA - přírodní složení

Má vysoce kvalitní komponenty. Produkt obsahuje minerály a vitamíny, které jemně pečují o jemnou pokožku dítěte. Test prošel a je doporučen k použití od narození. Vyživuje dostatečně dobře, a co je nejdůležitější, nevysušuje pokožku. Zápach je stěží znatelný. Nejmenší přítomnost synteticky syntetizovaných komponent neovlivňuje výkon a spolehlivost nástroje.

Cena: od 321 do 450 rublů.

Naše máma je antibakteriální

Tekuté mýdlo vydané pod značkou „Naše matka“ je určeno výhradně pro dětskou pokožku, která je náchylná k zánětu. Má antibakteriální účinek. Struktura produktu zahrnuje přírodní byliny, jako je měsíček, skořápka, heřmánek. Spolu s mycí základnou poskytují péči o tělo novorozence. Produkt byl testován a schválen pediatry. Nemá žádné soli a barviva, což je pro rodiče dítěte tak důležité.

Cena: od 172 do 250 rublů.

Tipy pro výběr

K nákupu produktů péče o děti by se mělo přistupovat opatrněji. Připravili jsme několik doporučení pro výběr dětských mýdel, která vám pomohou učinit správné rozhodnutí..

 • Obal. Na obalu dobrého dětského mýdla by měly být tyto informace: doba použitelnosti (ne více než jeden a půl roku) a indikátor pH (ne více než 8). Pokud produkt neodpovídá alespoň jednomu bodu, odložte jej stranou, jinak by při používání mohla být jemná pokožka dítěte pokryta vyrážkami a svěděním..
 • Struktura. Ideálními složkami dětského mýdla jsou živočišné tuky, rostlinné oleje, glycerin / lanolin, kyselina boritá, mastné kyseliny, spermaceti, včelí vosk a med (vyživují pokožku), triclosan / triclocarban (baktericidní účinek) a rostlinné prvky (protizánětlivý účinek).
 • Vůně. Mýdlo by mělo mít jen stěží znatelné aroma - obsahuje žíravou chemii.
 • Stáří. Nezapomeňte věnovat pozornost tomu, jak je dítěti povoleno používat dětské mýdlo. Pokud má obal nápis „Od prvních dnů života“, můžete produkt použít ihned po narození dítěte. Pokud nápis „Od 6 měsíců“ znamená, že lze použít pouze v tomto věku, nikoli dříve, jinak bude poskytnuta alergie dítěte.

Jak určit pH mýdla?

Co je PH?

PH, nebo jednoduše „zásaditost“ mýdla, je systém pro měření alkálií, které nevstoupily do chemické reakce s mastnými kyselinami (oleji) v mýdle. Nebo naopak, zbývající nezmydelnitelné mastné kyseliny po interakci s alkáliemi.

Abych to pochopil, uvedu příklad: K výrobě mýdla potřebujeme dvě hlavní složky - olej a alkálie. Abychom vytvořili mýdlo, musíme smíchat tyto dvě složky (samozřejmě potřebujeme vodu, přísady atd., To je jen příklad pro pochopení chemického procesu). Při vzájemném působení zásad a oleje dochází k chemické reakci a mastné kyseliny se mění na soli mastných kyselin (stearát sodný, palmitát sodný, laurát sodný atd.). Takže, otočit 1 gr. kyselina stearová na stearát sodný vyžaduje 0,14 g. alkálie. Z toho vyplývá, že pokud přidáme alkálii více než je nezbytné množství, pokud jde o mastné kyseliny, zůstane nezreagovaná „volná“ zásada. K pochopení toho, zda v mýdle existuje volná zásada, se používají různé metody měření.

Jakýkoli rostlinný olej se skládá ze sady mastných kyselin, glycerinu a různých nečistot.

Metody pro stanovení PH.

Připravili jste dávku mýdla, ale přemýšlíte: „Použil jsem kalkulačku mýdla správně a je pH přijatelné?“ Testování pH mýdla je jedním z nejdůležitějších bodů, dobrý PH zajišťuje, že vaše mýdlo je bezpečné pro dospělé i děti. Přijatelný rozsah PH se pohybuje od 7 do 10, většina produktů na trhu je v rozmezí 9–10. Mýdla, jejichž pH přesahuje 10, jsou alkalická, proto mohou dráždit a spálit pokožku.

Saponifikace je chemický proces, při kterém se alkálie a oleje přeměňují na mýdlo. Trvá to 24 až 48 hodin. Po uplynutí této doby lze mýdlo zkontrolovat PH, mělo by být v rozmezí 7 až 10. Mějte na paměti, že v průběhu času (4-6 týdnů) může pH mýdla klesat.

Existuje 5 způsobů, jak zkontrolovat pH mýdla doma..

 • PH - proužky.
  Speciální PH proužky vám umožní okamžitě znát vaši úroveň. Při manipulaci s mýdlem používejte rukavice, dokud nevíte, zda je vaše mýdlo žíravé. Vezměte malý vzorek z vaší dávky mýdla, zamíchejte malé množství vody a spusťte pásek PH, nebo jen navlhčete kousek mýdla vodou a přejeďte pásem přes mýdlo. Srovnejte barvy vašeho pruhu PH s rozsahem barev na balení. Zjistěte výslednou hodnotu PH.

Testovací proužky jsou nejjednodušším a nejpřesnějším způsobem, jak zkontrolovat PH mýdlo doma..

 • Jazykový test nebo metoda nazvaná „Desperate Soap Boiler“
  Někteří výrobci mýdla používají metodu nazvanou „Test jazyka“. Tímto způsobem se dotknete mýdla mýdlem. Pokud je jazyk trochu sevřený, nemůžete použít mýdlo. Tato metoda je vhodná pouze pro velmi zkušené výrobce mýdla, kteří dříve určili bezpečnost tohoto receptu na mýdlo a jednoduše zkontrolovali novou dávku. Tuto metodu nedoporučujeme. Ať už jste zkušený nebo začátečník výrobce mýdla.
 • Použijte testování
  K tomu stačí umýt ruce mýdlem. Mýdlo s přijatelným pH, bude dobře pěnit, čistí ruce, zatímco pokožka bude hladká a svěží. Pokud se pěna cítí slizko a vypadá spíš jako hlen a vaše ruce jsou mírně zarudlé, pak vaše mýdlo ještě není zmýdelněno a není připraveno k použití. Dejte mýdlu vyzrálejší. Tato metoda je vhodná pro zkušené výrobce mýdel a doporučuje se pouze k přezkoumání dříve vyzkoušeného receptu mýdla..
 • PH metr
  Existuje zařízení zvané PH metr. Pro domácí podmínky to považuji za zbytečné. I když to vám dá velmi přesné výsledky..
 • Nejprve musíte provést kalibraci zařízení pomocí speciálních řešení (podrobné pokyny jsou k zařízení připojeny)
 • Připravte 3-4 vodní roztoky s mýdlem (5%, 10%, 15%, 20%). Ponořte zařízení do vody a podívejte se na výsledek.
Opakuji, že metoda je přesná, ale velmi obtížná. Nejtěžší částí je kalibrace nástroje.
 • Titrace
  Toto je metoda používaná hlavně v laboratořích. Je to ponuré a dlouhé. Musíte si koupit baňku, fixky, byretu, skleněnou kádinku. To vše je k dispozici pouze ve speciální chemii. obchody. Titrace je metoda pro stanovení volné alkálie, podle poměru kyseliny použité k neutralizaci, pro tento účel se použije indikátor oranžové barvy. Pokud jde o mě, pouze přesné výsledky mohou být plus. Existuje mnoho nevýhod. Hledejte a kupujte další vybavení a spoustu času na prozkoumání výsledku.
 • Závěr

  Indikátorové proužky jsou tedy nejlepším způsobem. Nemusí poskytovat 100% přesnost, ale mají mnoho výhod! Nízké náklady (200 t. Balení po 100 proužcích), snadné použití. Myslím, že není nutné používat sofistikované metody, protože jsme výrobci mýdla, ne chemici. Nejdůležitější je, že indikační proužky jsou schopny určit, zda je mýdlo připravené a zda je bezpečné použití. To je můj osobní názor a zkušenost z 10 let mýdla na vaření..

  A co si vybrat, rozhodnete se! Spolehněte se na své zkušenosti a obezřetnost!

  Napište do komentářů, jaké metody byste do tohoto článku zahrnuli. A budeme určitě zahrnovat slušné!

  Citlivý problém: 7 nejlepších produktů pro intimní hygienu

  Téma gelů pro intimní hygienu je poněkud delikátní, ale není to důvod k jejímu ignorování. Shromáždili jsme 7 nejlepších gelů, které jsou vhodné pro každodenní péči, a také vám řekneme, proč jsou vůbec potřeba a proč je v této situaci lepší se obejít bez běžného mýdla..

  Cosmo doporučuje

  Kompletní průvodce trendy v taškách pro léto 2020: vyberte ty nejmódnější

  Lehké, volné a stylové letní kalhoty pro uvolněný vzhled

  Mnoho dívek mylně věří, že běžný sprchový gel nebo dětské mýdlo je vhodné pro intimní hygienu. Gynekologové varují, že taková nepozornost na nejcitlivějších místech se může proměnit v problémy s mikroflórou - jednoduše drozd. Faktem je, že v této části našeho těla je obzvláště důležité udržovat rovnováhu kyselina-báze. Používáte-li běžné mýdlo, má tato rovnováha tendenci být zásaditější (zatímco prostředí v této zóně by mělo být kyselé) a křehká mikroflóra je vystavena bakteriím.

  Prostředky pro intimní zónu navíc mýdlo vůbec neobsahují. Mají pH 4-5, což odpovídá přirozenému pH ženy. Pro srovnání: pH dětského mýdla může dosáhnout 7 a obvyklého - až 9. Jinými slovy, riziko, že dojde k narušení rovnováhy bakterií na nejjemnějších místech, je velmi vysoké, pokud nepoužíváte speciální kosmetiku.

  Nakonec neaplikujete krém na ruce na obličej a neumýváte si vlasy sprchovým gelem? Intimní místa si zaslouží neméně pozornosti než pleť obličeje nebo vlasy.

  Nivea Intimate Natural Intimate Gel

  Měkký čisticí gel Nivea potěší nejen za dostupnou cenu, ale také svým složením, ve kterém nenajdete alkalické mýdlo a barviva. Je pravda, že parfém má stále vůni, ale je sotva patrný a jemný - gel má deodorační účinek, ale neměl by způsobovat alergie (jen v případě, před použitím proveďte alergotest). Produkt obsahuje heřmánkový extrakt a kyselinu mléčnou, které pomáhají neutralizovat zánět a zklidňují pokožku..

  Cena: 190 rub.

  Intimní hygienický gel Lactacyd Femina

  Tento nástroj nenajdete v běžném obchodě - gel Lactacyd se prodává pouze v lékárně. Gel má ve svém složení kyselinu mléčnou a mléčné sérum (laktoserum) pro udržení normální mikroflóry. Nástroj je spotřebován velmi ekonomicky - pro jednu aplikaci stačí několik kapek. Kromě toho se nám líbila textura gelu - hedvábná a jemná..

  Cena: 210 rub.

  Sesderma Intimate Hygiene Gel

  Tento produkt obsahuje výtažek z lopuchu, který zklidňuje pleťový panthenol a dokonce i kyselinu hyaluronovou! Přesto i ta nejcitlivější místa vyžadují zvláštní péči a pozornost, aby se zajistilo, že kůže zůstane elastická co nejdéle. Kromě toho gel uvolňuje menší zánětlivé procesy na sliznici, čímž se významně snižuje riziko drozdu.

  Cena: 2400 rub.

  Bezstarostný citlivý intimní gel

  Jednou z nejlepších možností pro každodenní intimní péči je to, že gel je levný, ekonomický a hlavně vhodný pro velmi citlivou pokožku. Gel se šlehá do lehké pěny, má jemnou vůni a deodorační účinek. Je pravda, že na balení chybí dávkovač - v tomto smyslu je produkt horší než jeho konkurenti.

  Cena: 170 rub.

  Ženský gel SebaMed

  Další lékárnou na našem seznamu je SebaMed gel s nízkým pH 3,8. Výrobci tvrdí, že gel pro intimní hygienu je vhodný zejména pro mladé dívky, které mají většinou slabě kyselinovou rovnováhu - právě proto je úroveň pH mírně podceňována. Tento gel má vůni, ale také lehkou a stěží vnímatelnou. A jako součást přírodních složek - panthenol, extrakt z ořechů panenské a betain, které zmírňují zánět a obnovují mikroflóru jemné zóny.

  Cena: 350 rub.

  Gel pro ženskou hygienu "Epigen Intimacy"

  Stejně jako většina gelů pro intimní hygienu obsahuje Epigen ve svém složení kyselinu mléčnou - už jste uhodli, že to pomáhá udržovat správnou rovnováhu. Na rozdíl od podobných činidel však tento gel také obsahuje kyselinu glycyrhizovou, která bojuje s bakteriemi lépe než ostatní. Proto nedoporučujeme používat produkt každý den, je vhodnější pro některé problematické problémy - například po pohlavním styku, během menstruace nebo pokud současně léčíte drozd. V tomto smyslu bude gel nejlepším pomocníkem!

  Cena: 510 rub.

  Čistá intimní emulze intimní hygieny

  Mléčná emulze s výtažkem z měsíčku voní velmi pěkně, dobře pěňuje a je ekonomicky spotřebována. Měsíček chrání před škodlivými bakteriemi a vytváří překážku jejich pronikání. Vezměte prosím na vědomí, že na rozdíl od běžného mýdla musí být produkt omyt velkým množstvím vody.

  Cena: 158 rub.

  Názor gynekologa

  Obyčejné mýdlo není pro intimní zónu kategoricky vhodné, protože mění prostředí ve prospěch zásady. Faktem je, že na kůži těla a na intimních místech je pH odlišné, což znamená, že potřebují odlišnou péči. Alkalické mýdlo je vhodné například pro mytí rukou, ale prostředí v pochvě je kyselé, což znamená, že jednoduché mýdlo může narušit jeho mikroflóru, v důsledku čehož oslabuje místní imunita. Doporučuji všem svým pacientům používat speciální prostředky - jedná se o základní pravidlo osobní hygieny.

  Skutečný „Příběh služebnice“: Reproduktolog pro náhradní mateřství

  Dětské mýdlo

  O kůži dítěte je třeba se starat již od narození. Je velmi důležité, aby děti udržovaly čistotu a hygienu pokožky. Hlavním pomocníkem v péči a čištění dětské pokožky je dětské mýdlo, které má své vlastní vlastnosti a odrůdy.

  Odrůdy

  Kůže dítěte má významné rozdíly od dospělých. Jsou mnohem tenčí, citlivější a náchylnější k alergickým reakcím. Systém mazových a potních žláz není dosud v dětské epidermis dokonalý, takže je bezbranný vůči škodlivým environmentálním faktorům. Proto je dětské mýdlo tak odlišné od běžného mýdla, jako jsou prací prostředky, šampony a další výrobky..

  Výrobek určený pro děti je neutrálnější, obsahuje méně agresivní detergenty a méně z nich. Skládá se hlavně z přírodních ingrediencí, ideálně je zcela organická. Hlavním požadavkem na chlapečka je jeho absolutní bezpečnost.

  Tři typy mýdla pro kojence se vyznačují konzistencí.

  1. Solidní lék je nejznámější pro širokou škálu kupujících, zejména starší generace. Dobře pěňuje a opláchne nečistoty z kůže i dětského oblečení. Je to kus mýdla, které se doporučuje použít, pokud jsou na oblečení a spodním prádle dítěte skvrny. Bude dobře zvládat přidělenou čisticí misi, zatímco neobsahuje drobky agresivních látek pro pokožku. Nicméně takový produkt může docela těžce ovlivnit jemnou a citlivou pokožku. Může nadměrně vysušit epidermis, proto by se neměla používat více než jednou týdně k mytí celého těla. Denně lze použít k praní oděvů a pera, například po odchodu ven.
  2. Tekuté mýdlo mnohem jemněji a jemněji ovlivňuje dermis. Má praktický dávkovač, který vám umožní získat správné množství finančních prostředků pouze jednou rukou, což je velmi výhodné pro matku, která sama se svým dítětem zvládne. Jeho jemný účinek, pohodlí a příjemná vůně umožňují použití kompozice pro každodenní hygienu, zejména proto, že je nutné dítě umýt poměrně často.
  3. Krémové mýdlo může být tekuté i hrudkovité. Obvykle má kromě funkce čištění také další užitečné vlastnosti, v závislosti na přísadách obsažených v kompozici. Výrobci často přidávají přísady, které mají funkce zvlhčování, ničení bakterií nebo zmírňování zánětu. Nezbytně v kompozici takových produktů mají změkčovadla, například glycerin.

  Tuhé, tekuté a krémové mýdlo má různé vlastnosti. Je velmi výhodné mít všechny tyto produkty po ruce, aby se rychle vypořádaly s jakýmkoli překvapením..

  Struktura

  Všechny složky, které tvoří dětské mýdlo, lze rozdělit do tří kategorií: jsou to pěnící látky a povrchově aktivní látky, péče a další složky: složení parfémů, stabilizátory, barviva.

  Jako povrchově aktivní látky může toaletní mýdlo obsahovat lauryl sodný a laureth sulfáty. Pro dětskou pokožku jsou tyto látky příliš agresivní a mohou způsobit alergické vyrážky. Jako šetrný prací prostředek mohou výrobci používat palmový nebo palmojádrový olej, kokosový olej nebo živočišné tuky. Pokud se používání živočišných produktů ve vašem každodenním životě neočekává, dávejte pozor na loj sodný a vyhýbejte se mu - takto jsou označeny složky detergentu získané ze zvířecího tuku nebo jeho kombinací. Ostatní označení, jako například palmát nebo kokos, znamenají suroviny na bázi bylinné kosmetiky..

  Dětské výrobky obsahují komponenty pro péči o děti. Ke změkčení pokožky během vaření lze použít glycerin a lanolin, kyselinu boritou a spermaceti. K dosažení požadovaných vlastností se do kompozice přidají přírodní oleje a rostlinné extrakty. Mnoho bylin má výrazný léčivý účinek:

  • Mýdlo s posloupností je známé svým vynikajícím sedativním účinkem, je lékem na alergie, záněty a bakterie..
  • Výrobky s rostlinným výtažkem jsou známé svým léčivým účinkem na rány, s heřmánkem - zklidňují a dezinfikují, s měsíčkem - zvlhčují a bojují se záněty, s lasturami - hojení ran, dezinfikují.
  • Levandulové mýdlo uklidňuje nervový systém dobře, podporuje skvělý spánek.
  • Prostředek obsahující olivový olej nebo avokádový olej zjemňuje, bojuje proti loupání a jiným kožním problémům.
  • Výrobky s mlékem jemně a jemně ovlivňují pokožku a hydratují. Mýdlo s jedlovými a smrkovými jehlami má baktericidní a regenerační vlastnosti.

  15 nejlepších dětských mýdel

  Hodnocení funkce

  1Johnsonovo dítěLepší ochrana proti suchu
  2Ušatý NannyEkonomická spotřeba
  3AQA dítěVysoká kvalita
  4Moje sluníčkoBezpečné pro oči
  5AISTENOKNejlepší cena. Má protizánětlivý účinek
  1GreenlabZlepšení pružnosti pokožky
  2Dětská linkaNejlepší čištění
  3BubchenDelikátní péče
  4naše matkaNejlepší antibakteriální účinek
  5SpivakDye and Flavour Free

  1Péče o mámuNejlepší sestava
  2HelanOrganické mýdlo bez zásady
  3HolubPohodlné balení s dávkovačem
  4KLORANENejlepší výživa
  5NATURA SIBERICA LITTLE SIBERICAPřírodní složení

  Dětské tělo je mnohokrát něžnější než dospělý. Je snadné mu ublížit. Obvyklý nástroj, který denně používáme, proto není vhodný pro péči o dítě. Pro citlivou a náladovou pokožku dítě používá speciální mýdlo.

  K výběru kosmetiky pro kojence je třeba přistupovat opatrně. Zejména pokud jde o výrobky pro novorozence. Doporučujeme vám seznámit se s některými doporučeními, která vám pomohou se správným výběrem..

  1. Věnujte pozornost balení. Výrobce často uvádí věk, po kterém můžete produkt používat.
  2. Zkontrolujte certifikát. Zpravidla jsou všechny domácí výrobky certifikovány.
  3. Dětské mýdlo by mělo být hypoalergenní. Na obalu najdete odpovídající označení.
  4. Vyberte si produkty s přírodním složením. K kosmetice pro děti se často přidávají oleje a rostlinné extrakty..
  5. Výrobek by neměl obsahovat zásady a kyseliny. Přečtěte si o tom na obalu..
  6. Ideální mýdlový produkt je ten, jehož barva je čistá a vůně je neutrální.

  Nezapomeňte si přečíst recenze zákazníků o produktech. Z četných subjektivních názorů se vytváří skutečná představa o produktu. Na jejich základě as ohledem na výše uvedená doporučení jsme vybrali nejlepší dětské mýdlo, které se odráží v hodnocení.

  Nejlepší levné dětské mýdlo

  Někdy ani nejlevnější kosmetické výrobky pro koupání dětí nejsou horší než drahé. Samozřejmě neobsahují látky pro další péči o pleť novorozence, ale obsahují všechny nezbytné základní prvky. Jsou hypoalergenní, často testovaní dermatology a splňují vysoké standardy kvality..

  5 AISTENOK

  Navrženo speciálně pro nejcitlivější dětskou pokožku. Kompozice zahrnuje heřmánkový, lipový, lanolinový extrakt. Bylinné přísady pomáhají zklidnit pokožku dítěte diatézou, alergiemi a kousnutím hmyzem. Lanolin zjemňuje a zabraňuje suchu a loupání. Mýdlové pěny dobře přicházejí do styku s vodou. Nemá výraznou vůni. Prodává se samostatně.

  Kupující v recenzích berou na vědomí přirozenost složení, jemné čištění jemné pokožky kojenců. Mýdlo můžete používat od prvních dnů života novorozence. Uživatelé si všimnou neutrální vůně mýdla, jeho hypoalergenicity. Díky diatéze rychle zmírňuje svědění, eliminuje zánět. Rodiče v hodnocení uvádějí, že sami mýdlo této značky používají k mytí těla. Zákazníkům se líbí zejména kombinace cenově dostupných a vysoce kvalitních hygienických produktů pro celou rodinu..

  4 Moje slunce

  „Moje slunce“ bylo vytvořeno speciálně pro šetrnou péči o pokožku dítěte. Úspěšně složili zkoušku. Schváleno pediatry, což znamená hypoalergenní. Skvělé pro zmírnění zarudnutí a podráždění. Avokádový olej jemně čistí a zklidňuje. Styk s očima nezpůsobuje nepohodlí. Může být použit k mytí..

  Zákazníci jsou s My Sunshine spokojeni. V pozitivních hodnoceních tvrdí, že důkladně čistí pokožku dítěte, nevysychá a nezpůsobuje alergické reakce. Po koupeli se tělo stává měkkým a zvlhčeným, neodlupuje se. Zčervenání zmizí. Poměrně hospodárné, pohodlné použití. Nejenže účinnost zanechává dobrý dojem, ale také cena.

  3 AQA dítě

  Dítě AQA lze použít od narození. Téměř žádný zápach, absolutně bezpečný, sestává ze zcela odpovídajících součástí. Má vynikající protizánětlivý účinek. Výtažky z přírodních rostlin: levandule, měsíček a heřmánek, zajišťují hydrataci, výživu a šetrné čištění pokožky dítěte. Pěny a výplachy dobře. Nezanechává lepkavý pocit.

  V recenzi kupující upozorňují na takové výhody, jako jsou: přiměřená cena, nedostatek zápachu, efektivita, ziskovost. Všimněte si, že po aplikaci AQA dítěte nemají děti alergie ani podráždění. Naopak, díky provitaminu B5 se vyléčí vyrážka a dermatitida. Další výhodou produktu je dlouhodobá ochrana proti bakteriím..

  2 ušatý Nyan

  Eared Nyan je navržen tak, aby vyhovoval všem potřebám dětské epidermis. Obsahuje speciální protizánětlivé látky a změkčovadla přírodního původu. Hydratuje a vyživuje tělo dítěte. Poskytuje antibakteriální účinek. Určeno pro použití od prvních dnů života. Neobsahuje barviva. Hypoalergenní.

  Hodnocení zákazníků hovoří o vysoké kvalitě mýdla Eared Nannies. Olivový olej pomáhá udržovat přirozenou rovnováhu lipidů, zjemňuje a vyživuje. Aloe šťáva osvěžuje a zklidňuje. Bylinné přísady působí proti zánětu. To vše, stejně jako pohodlný dávkovač, cena a hospodárná spotřeba, činí z tekutého koupelového produktu „Eared Nanny“ populární mezi spotřebiteli..

  1 Johnsonovo dítě

  JOHNSONS BABY lze právem považovat za krémové mýdlo. Struktura obsahuje dětské mléko, které spolu s glycerinem vytváří spolehlivou ochranu proti podráždění a suchu. Měkkost je dána extraktem přírodního mléka. JOHNSONS BABY je tedy vhodný pro kojence a pečuje o citlivou citlivou pokožku..

  JOHNSONS BABY je klinicky schválený, hypoalergenní. V recenzích kupující píšou o vysoké kvalitě a efektivitě. Jsem rád, že je bezpečný pro děti, nezpůsobuje podráždění a zarudnutí. Jemně zjemňuje pokožku dítěte. Samostatně je produkt oceněn svou pevnou texturou. Při dlouhodobém vystavení vodě nestává kyselá. Je utracen ekonomicky a je levný. Máma ochotně radí JOHNSONS BABY s mlékem na nákup.

  Nejlepší dětské mýdlo ve středním cenovém segmentu

  Na trhu najdete výrobky pro koupání dětí pro každý vkus a rozpočet. Z četného sortimentu jsme vybrali nejlepší zástupce. Kosmetika střední řady jsou vysoce kvalitní výrobky. Kromě základního složení obsahují další látky, které pečují o pokožku dítěte.

  5 Spivak

  Mýdlo Spivak je vyvíjeno pouze na základě přírodních ingrediencí, neobsahuje barviva, látky určené k aromatizaci, živočišné tuky. Základem jsou sodné soli olivového, kokosového, ricinového a palmového oleje. Kompozice zahrnuje extrakty heřmánku a měsíčku, laktát sodný. Vůně mýdla je velmi slabá, hnědá s neobvyklými světlými skvrnami. Baleno v papíru s informačními štítky..

  Kupujícím se líbí složení mýdla šetrné k životnímu prostředí. Obsahuje impregnaci trávy. Během používání nezmočuje, zachovává si hustou strukturu. Oleje zajišťují péči o pokožku dětí, chrání před bakteriemi. Po první aplikaci dochází k loupání, pokožka je měkká, sametová, dlouho si zachovává svěžest. Mýdlo mohou používat dospělí, zejména s problematickou pokožkou. V adolescenci dobře pomáhá s akné a zmírňuje zánět. Uživatelé litují, že mýdlo můžete zakoupit pouze ve zvláštních obchodech, které nejsou otevřené ve všech městech. Řešením však bylo otevření internetového obchodu společností.

  4 Naše matka

  Tekuté mýdlo vydané pod značkou „Naše matka“ je navrženo speciálně pro dětskou pokožku, která je náchylná k zánětu. Má vynikající antibakteriální účinek. Složení zahrnuje přírodní byliny, jako jsou: měsíček, jarní strom, heřmánek. Spolu s mycí základnou poskytují péči o tělo novorozence. Výrobek má vysokou úroveň hygieny a bezpečnosti. Úspěšné vyšetření a schválení pediatry.

  Výhodou pro zákazníky jsou certifikované produkty. „Naše matka“ splňuje všechny požadavky na kvalitu. Neobsahuje soli a barviva, což je pro rodiče dítěte tak důležité. Mnoho recenzí uvádí, že nejlepší antibakteriální činidlo pro citlivou dětskou pokožku nelze najít..

  3 bubchen

  Srdcem veškeré kosmetiky Bubchen je voda. Při výrobě používá výrobce pouze přírodní látky. Díky nim si výrobky Bubchen udržují ideální úroveň pH. Jakákoli, dokonce přecitlivělá dětská pokožka je dobře vnímaným prostředkem pro koupání této značky. Jemně čistí a vytváří trvalou ochranu. Přírodní složení rostlin pro šetrnou péči.

  Maminky v recenzích berou na vědomí, že mýdlo Bubchen lze použít od narození. Neobsahuje barviva a konzervační látky, syntetické vůně. Zdůvodňuje svou cenu o 100%. Je ekonomicky spotřebováván a ve vodě bobtná. Nevysušuje tělo dítěte a dobře voní. Mnozí doporučují produkty Bubchen ke koupi..

  2 BabyLine

  Německá kvalita značky BabyLine je jako vždy na špičce. Tekuté mýdlo, které bylo úspěšně složeno, bylo vytvořeno podle speciálně vyvinutého vzorce. Vhodný pro každodenní koupání novorozenců. Měkká struktura umožňuje jemně očistit tělo dítěte. Díky uklidňujícímu účinku heřmánku nezpůsobuje podráždění. Aloe Vera léčí zánět.

  Kupující tvrdí, že BabyLine je velmi měkká. Snadno se omyje. Mnoho lidí ji používá neustále, déle než jeden rok. Nebyly zaznamenány žádné známky podráždění nebo alergií. Po použití je tělo jemné, nevyžaduje použití krému. Recenze naznačují vynikající péči a čistící vlastnosti. Maminka je připravena to znovu a znovu doporučit svým přátelům.

  1 GreenLab

  Měkké tekuté mýdlo na mléce s heřmánkovým extraktem a depantenolem značky GreenLab si získalo místo v našem hodnocení díky svým vynikajícím vlastnostem a bezpečnosti. Navrženo pro každodenní opakované použití. Účinek produktu je navíc velmi účinný a jemný. Nezasušuje pokožku novorozence, nezpůsobuje alergie, podráždění.

  Z mnoha výhod kupující zvýrazňují strukturu. Jsem rád, že GreenLab neobsahuje příchutě, barviva a alkohol. Heřmánek jemně čistí a snižuje účinky bakterií. Organická laktóza se stará o rovnováhu lipidů zvýšením elasticity epidermis. Po plavání zůstává po dlouhou dobu chráněna. GreenLab má také nenápadnou příjemnou krémově-květinovou vůni. Tekuté koupací činidlo GreenLab je díky svým vynikajícím vlastnostem a bezpečnému složení velmi oblíbené na trhu dětských výrobků.

  Nejlepší prémiové dětské mýdlo

  Drahá kosmetika pro koupání dětí má vylepšenou strukturu. K tomu se přidávají pouze přírodní složky, výtažky z různých rostlin, exotické oleje. Často má přítomnost řady vitamínů, která poskytuje další ochranu.

  5 NATURA SIBERICA LITTLE SIBERICA

  Little Siberica je certifikovaná kosmetika. Toto je ekologický produkt pocházející ze Sibiře. Struktura zahrnuje vysoce kvalitní organické látky. Obsahuje vitamíny a minerály, díky kterým pečlivě pečuje o citlivou pokožku dítěte. Úspěšné vyšetření a doporučeno k použití od prvních dnů života.

  Spokojené matky tvrdí, že po druhém použití Little Siberica se u dítěte vymknou vyrážky a vyrážky. Praní rychle, nezanechává žádný povlak, který chcete opakovaně omývat. Hydratuje dobře a nevysychá. Vůně je sotva znatelná. Těší se složení nástroje. Minimální obsah chemicky syntetizovaných látek neovlivňuje účinnost a bezpečnost produktu. Kosmetika Natura Siberica obecně působí na zákazníky pozitivně.

  4 KLORANE

  Klorane Beby má vynikající uklidňující a ochranné vlastnosti. Obsahuje výtažek z měsíčku, který jemně čistí pokožku dítěte, nevysychá a dodává mu jemnou vůni. Ve struktuře produktu není žádný alkohol ani parabeny. Testováno pediatry na alergeny. Je prokázáno, že Klorane Beby je zcela neškodný a nezpůsobuje alergické reakce..
  Po použití produktu nemůžete použít krém ani olej. Tělo je dobře hydratované. Všimněte si, že mýdlo nevysušuje a nedráždí. Skvělé pro velmi citlivé a alergické děti. Francouzská kosmetika Klorane je mezi ruskými matkami velmi žádaná. Je milovaná a bude koupena, navzdory vysokým nákladům.

  3 holub

  K mytí těla dětí od narození se doporučuje prémiové tekuté mýdlo. Neobsahuje vůně, barviva. Nezpůsobuje alergické reakce, podráždění sliznic očí, když se do nich dostane produkt. Baleno v 500 ml plastové lahvi s rozprašovačem. Nemá štiplavý zápach, je dokonale omytý.

  Kupující tvrdí, že jej můžete používat od prvních dnů života beze strachu o zdraví dítěte. Příjemným okamžikem pro uživatele je okamžité opuštění mýdla z dávkovače ve formě pěny. To je velmi výhodné, když držíte dítě jednou rukou a druhou si vezměte mýdlo. Kůže po koupání je jemná, bez známek sucha. Vynakládá se velmi hospodárně, což plně odůvodňuje vysoké náklady.

  2 Helan

  Nejlepší mýdlo z přírodních surovin s neutrálním obsahem ph. Neobsahuje umělé barvy ani příchutě. Kompozice obsahuje zrna kukuřičného škrobu, která mají silný zvláčňující účinek na suchou a citlivou dětskou pokožku. Účinnými látkami jsou éterické oleje a rostlinné extrakty. Baleno v krásné krabici s pěkným dětským vzorem..

  Zákazníci, soudě podle recenzí, mají rádi přirozenou skladbu, která šetrně pečuje o dětskou pokožku, neutrální vůni s bylinnými tóny. Čistí, zvlhčuje pokožku. Lze použít k mytí těla, obličeje a vlasů. Rostliny na výrobu mýdla se pěstují na speciálních plantážích v Itálii bez použití chemikálií. Doporučuje se pro každodenní koupání novorozenců a starších dětí. Jemně se stará o kůži v slabině pod plenkou.

  1 Péče o mámu

  Mýdlo Mommy Care se skládá pouze z přírodních ingrediencí. Organická báze je vhodná pro velmi citlivé děti. Jemně čistí, zatímco může být používán každý den. Zvláštností je, že Mommy Care obsahuje extrakt mýdlové vody. Rostlina má protizánětlivé vlastnosti, vynikající dezinfekční a mycí účinek. Jojobový olej pomáhá zmírňovat svědění a rakytník řeší malé rány. Ochranu poskytují minerály z Mrtvého moře.

  Maminka miluje péči o mámu. Potěší naprosto přirozené složení. To znamená, že jejich dítě je chráněno. Produkt je obohacen o mastné kyseliny omega 3 a 6. Jedinou nevýhodou je vysoká cena. Ale pokud jde o zdraví a bezpečnost dítěte, toto mínus přestává mít žádný význam. Hlavní věc je, že se dítě cítí pohodlně.

  Články O Neplodnosti