Hlavní Testy

Lyamusik

Blog o těhotenství a rodičovství

První známky porodu? Jak začínají pracovní bolesti.

V 9. měsíci těhotenství každý přemýšlí o tom, jak rozpoznat nástup porodu? Abyste rozptýlili všechny starosti a obavy nastávající matky, musíte si pamatovat několik důležitých tipů, jak začínají pracovní bolesti..

Hlavní nositelé porodu

Po 38 týdnech je plod považován za dlouhodobý, hladina hormonů dosáhne svého limitu a tělo se připravuje na porodu. Nezapomeňte však, že tělo je pro každého jiné a má individuální vlastnosti, proto se nemusí objevit všechny příznaky.

Tělo samo říká ženě, co se s ní děje. Proto se nebojte. Jak rozpoznat předchůdce porodu? Na co byste měli být připraveni? Jak začínají pracovní bolesti?

Prolaps břicha

Nejvýraznější bod břicha znatelně padá. Těhotná žena v této fázi cítí úlevu, je snadnější dýchat, pálení žáhy a další příznaky zmizí. Snižuje se plod a vyvíjí tlak na močový měchýř.

Bolest v dolní části zad

Protože je část plodu přitlačena k malé pánvi a pánevní kosti se rozšiřují. Protože se přenášejí pánevní cévy, jsou možné křeče na nohou a otoky.

Cork hlen výtok a porucha stolice

K odlupování dochází různými způsoby, pro někoho za pár týdnů nebo bezprostředně před samotným narozením. Okamžitě nebo po částech opouští vagínu, doprovázenou sekrecemi bílých sliznic, růžové nebo červené. Ty naznačují přístup porodu.

Poruchy stolice v důsledku hormonálních změn.

Plodová voda.

Vypouštění plodové vody je hlavním znakem blížícího se narození. V tuto chvíli se dítě stává nepříjemným, protože odchází ze svého domu. Plod a děloha se stávají náchylnými k infekcím vnějšího světa, takže je třeba co nejdříve upozornit lékaře a zavolat sanitku.

Ruptura močového měchýře není nejčastěji doprovázena bolestí, všechno se může stát najednou. Aby nedošlo k záměně výtoku vody s obvyklým výtokem, doporučuje se nosit bavlněnou podložku. Plenka absorbuje vodu a výtok bude viditelný na povrchu.

Začátek pracovních bolestí.

Kontrakce jako znamení, že plod je připraven opustit lůno, přispívá k otevření děložního hrdla. Vyskytují se s rytmickou aktivitou, žaludek je kamenný a interval mezi kontrakcemi se postupně snižuje. Během pauzy mezi nimi musí maminka nabrat sílu, protože s každým dalším bojem zesiluje a objeví se s ní bolest. V tomto okamžiku bolest pomůže odstranit správné dýchání a speciální cvičení, například na kouli.

Jak pochopit, že skutečné boje začínají, ne trénují?

Falešné kontrakce

Falešné kontrakce nebo „trénink“ nepřinášejí nepohodlí, není bolest, nenechávejte vodu, nerušíte v noci. Těhotná žena je dokonce nemusí cítit. Takové kontrakce jsou gymnastika, protože se tělo připravuje na budoucí stres.

Skutečné pracovní bolesti

Jak začínají pracovní bolesti? Jsou doprovázeny bolestí zad a pravidelnými kontrakcemi. Projevuje se také rostoucí bolest, špinění a vypouštění plodové vody..

Pokud dojde k více než 4 kontrakcím za hodinu a jsou pravidelné, musíte okamžitě zavolat sanitku.

Hlavní věcí v této chvíli je přestat být nervózní, sbírat dokumenty a vše potřebné v nemocnici, připravit se na to, že setkání s dlouho očekávaným dítětem se uskuteční velmi brzy.

Jak způsobit kontrakce a urychlit nástup porodu?

Dítě je připraveno k narození po 38 týdnech těhotenství, takže dříve v žádném případě nemůže stimulovat porod. Je to velmi nebezpečné.

Pouze lékař může doporučit neškodné metody vyvolání kontrakcí, konkrétně:

 • hodně chodit;
 • plavat v bazénu;
 • mít sex. Sperma obsahuje látky, jako jsou prostaglandiny, které pomáhají urychlit práci.
 • hnízdění. Úklid bytů, vytírání, mytí a další domácí práce.
 • projímadla. Mají vliv na svaly střeva a budou mít vliv na dělohu. Hlavní věcí není samoléčení.

Pokud jste již v nemocnici, porod stimuluje následovně:

 • brát speciální léky;
 • vpíchnutí močového měchýře;
 • se špatným odhalením děložního čípku se děloha otevře ručně.

Kdy je čas jít do nemocnice?

Pár týdnů před narozením je těhotná žena plná energie, celý byt dokonale svítí, vše je umyté, hladené, připravené a dokonce i neosázené květiny nedávají v noci odpočinek. Takzvaný „hnízdní syndrom“ je první zvonek, který brzy porodí.

Množství výboje se zvyšuje, dusný nos. Menší úbytek hmotnosti je možný, protože se tělo zbaví přebytečné tekutiny. Možná projev falešných kontrakcí. Dítě je tiché a získává sílu. Sliznice odchází (může se vyskytnout jak týden, tak několik hodin před porodem). Možná naštvaný žaludek, takže si tělo zajistí přirozený klystýr a vyčistí žaludek. Hlavní věc je shromáždit vše, co potřebujete pro sebe a své dítě, když jste v nemocnici, a nezapomeňte na dokumenty.

Pokud dojde k častějším průtokům vody a kontrakcím, je důležité upozornit lékaře a zavolat sanitku. Nezáleží na tom, v jakou denní dobu nebo v noci se nemusíte bát a stydí se, že dítě nebude čekat.

Jak usnadnit nástup porodu?

Mírný chod bez náhlých pohybů, klidně individuálním tempem. Můžete chodit tak dlouho, dokud budete mít sílu, přestávky a odpočinek. Po získání síly můžete pokračovat v chůzi. Nezáleží na tom, v jaké pozici a chodu. Hlavní věc je, že žena v práci se cítí pohodlně. Nestyďte se a nebojte se vypadat hloupě. Pokud to pomůže přežít bolestivé kontrakce, musíte udělat vše pro vlastní úlevu.

Tanec, rytmické pohyby v hudbě mnoha pomáhají snižovat bolest při narození. Co by mohlo být lepší než klidné tance k vaší oblíbené melodii, s níž cítíte úlevu.

Vezměte si teplou sprchu nebo koupel. V tomto případě voda působí jako masáž, při které žena necítí hmotnost těla. Teplá voda zahřívá svaly zad, uvolňuje záda a porodní kanál a snižuje bolest. Hlavní věc je, že teplota vody je pro tělo pohodlná, ne studená a ne horká, ale příjemná a teplá.

Fitball je sportovní nafukovací míč, kterým můžete ulevit od bolesti. Přijetím různých pohodlných poloh: na jaře, houpání, svinutí ze strany na stranu můžete přispět k lepšímu odhalení děložního čípku. Nepříjemná bolest tak zmizí.

Přejeme všem ženám porodní bezbolestné narození, nezapomenutelné emoce a zdravé děti!

Známky porodu: jak poznat přístup porodu během prvního těhotenství

Pro těhotnou ženu není vždy snadné identifikovat známky porodu. Zvláště pokud je to poprvé. V posledních týdnech byla netrpělivost obzvláště silná a samotná situace je docela napjatá.

Emoční stav všech se ukázal být individuálním. Někdo hovořil o zvýšené vzrušivosti a někdo měl neuvěřitelně silný pocit klidu a míru a na něčí podíl padla slza. Takže je nejlepší navigovat fyziologicky.

Co se stane tělu

Poslední fáze těhotenství nastává po 38 týdnech. Hormonální pozadí se pak opět mění, ale již ve směru stimulace porodu a nesení plodu.

Pro připravenost dělohy na proces existují tři hlavní kritéria:

 • děloha získala dostatečnou váhu a velikost;
 • neuromuskulární aparát je připraven ke kontrakcím;
 • placenta je plně vytvořena.

Když je nástup porodu blízko, hlava dítěte pevněji zapadá do pánevního prstence, a proto žena břicho mírně klesá. Nastávající matky si často uvědomují, že pro ně je mnohem snazší dýchat, pálení žáhy prochází. Hlava se může pohybovat 1,5–2 týdny před narozením, ale existují případy, kdy k tomuto příznaku porodu došlo doslova před začátkem vypouštění vody.

Velmi živým prenatálním příznakem jsou falešné kontrakce. Neměli by se bát, protože se jedná o jakýsi trénink těla před skutečným porodem. Kromě toho zmizí retence tekutin, což se rychle projeví díky sníženému otoku a částečnému úbytku hmotnosti..

Příprava těla na porod může začít průjem a nevolností. Nutkání močit je znatelně rychlejší. Tělo se tak zapojuje do samotného očištění. Důležité je, že průjem a nevolnost často přetrvávají i po otevření děložního čípku.

Existuje jedno zajímavé znamení. Říká se, že většina nastávajících matek před porodem začíná celý dům aktivně čistit a připravuje se na setkání s novým členem rodiny. To samozřejmě není vědecké potvrzení, ale některé jako pověra.

Předčasné narození

Předčasná porody jsou ta, která se vyskytují ve 28–37 týdnech těhotenství. Žena je na tuto možnost nejčastěji upozorněna a je umístěna předem v nemocnici.

Někdy se tento problém náhle objeví. Každá primogenní matka by měla znát a být schopna porozumět několika základním známkám, že se může začít brzy narodit:

 • stabilní pocit tíže v podbřišku;
 • prolaps břicha až 35 týdnů;
 • děloha je v dobrém stavu;
 • periodické špinění z pochvy;
 • pocit stlačení pánve a perineum;
 • pravidelné bolesti připomínající kontrakce.

Je třeba znovu připomenout nutnost okamžité hospitalizace. Bez přijetí vhodných opatření žena riskuje nejen její život, ale i život dítěte.

Hlavní harckerové

Nyní můžeme hovořit o příznacích blížícího se narození během těhotenství 38–39 týdnů. Během těhotenství je cervikální kanál uzavřen a naplněn speciálním hlenem, který chrání plod před infekcemi.

Když je tělo připraveno porodit, uvolní se tato sliznice. Nevšímat si ji je téměř nemožné. Přestože jsou známy situace, kdy korek vyšel až po vypuštění vody a přímo během procesu porodu.

Druhou známkou jsou boje. Matky, které prožívají tuto fázi svého života poprvé, stále nedokážu rozlišovat mezi falešnými a skutečnými. Hlavním kritériem, podle kterého je lze rozlišit, je to, že skutečná nezmizí s časem, ale pouze zesílí a jejich intenzita roste a roste.

Spolu s tím mohou začít zimnice. Někteří se ho bojí, ale ve skutečnosti je vše v normálních mezích..

Vypouštění plodové vody je konečným a nejzřetelnějším znakem. Přesto však existují případy, kdy voda proudila do otvoru děložního hrdla a někdy nezpůsobila následné kontrakce. Pokud k tomu došlo, začali lékaři stimulovat práci pomocí různých léků.

Dítě nemůže zůstat v prostředí dlouho bez vody. Proto, když se to všechno již stalo, nemusíte odkládat odesílání do nemocnice. Čím déle trvá, tím vyšší je riziko komplikací..

Ženy se často obávají skutečnosti, že během prvního těhotenství nemusí cítit známky porodu. To je zcela vyloučeno, protože pokud lze ignorovat úplně první známky porodu, pak jsou hlavní znaky tak jednoznačné a patrné, že je nelze s nikým zaměnit..

Co dělat dál

Je nutné předem doma uchovávat všechny věci, které těhotná žena bude potřebovat v nemocnici. Pokud se vše stane poprvé, můžete vyjasnit seznam povolených věcí přímo na místě, kde budete ležet po dobu doručení.

Dokumenty musí být umístěny na významném místě. Musíte mít nejspolehlivější plán, jak se dostanete do nemocnice. Nejlepší je, pokud existují i ​​nouzové možnosti, kdy jsou zapojeni blízcí lidé.

V žádném případě byste neměli řídit tento den sami. Objevily se známky nástupu porodu, což znamená, že budete brzy muset zavolat taxi nebo sanitku.

Opačná situace je možná, když se gestační věk blíží ke konci, a neexistuje žádný náznak jakéhokoli přístupu. Zde se budete muset poradit s lékařem, aby vyšetřil tělo ženy. A pokud dokáže rozpoznat příznaky přetížení plodu, bude otázkou, jak a kdy začít stimulovat porod..

Nástup práce - příčiny, prekurzory, známky. Způsoby, jak urychlit nástup práce

Stránka poskytuje referenční informace pouze pro informační účely. Diagnóza a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Úvod Jak rozpoznat nástup porodu?

Mnoho těhotných žen se často zajímá o nadcházejícím datu porodu a ženy, které musí poprvé porodit, se obzvláště obávají. Zpravidla se velmi bojí včas, aby nerozpoznali narození, které začalo, a zaměňovali je s dočasnou nevolností. V mnoha případech pomůže pečlivé pozorování změn, které se vyskytují v jejím těle, vyřešit tyto poruchy..

Již v 38 týdnech začíná prenatální období, kdy vznikají první předchůdci porodu a první, ale nepravidelné (tréninkové) kontrakce. Takové kontrakce se objevují nepravidelně a prochází po změně polohy těla nebo krátkém odpočinku. U primogenních žen mohou takové tréninkové kontrakce dělohy trvat pět, v některých případech i více dní před porodem. Když se objeví, nemusíte se bát a naléhavě chodit do nemocnice, ale nastávající matka by měla informovat svého lékaře, příbuzné a přátele o takových změnách v jejím těle.

Pokud se objeví první známky úniku nebo propuštění plodové vody, které mohou naznačovat nástup porodu nebo předčasnou porodu, měla by žena neprodleně informovat lékaře nebo jít do vlastního zdravotnického zařízení, aby rozhodla o další hospitalizaci..

Pokud se žena naučila rozeznat kontrakční kontrakce, bude je schopna odlišit od počátku porodu nebo od skutečných kontrakcí. Tyto pocity je obtížné zaměnit s jakýmkoli jiným příznakem, protože se vyznačují periodicitou a rytmem. Například boj trvá 20-30 sekund a pak nastane 20minutová pauza - opakuje se to mnohokrát za sebou a časové intervaly se téměř nezmění.

Na začátku porodních bolestí by žena v práci nebo její příbuzní měli informovat lékaře o zahájení porodu, zavolat sanitku nebo jít do porodnice na vlastní pěst.

Důvody pro nástup porodu

Na začátku porodu se v těle těhotné ženy odehrává mnoho složitých procesů, které jsou v úzkém propojení a poskytují začátek takového reflexního jednání jako práce.

Hlavním důvodem nástupu porodu je připravenost dělohy na narození nenarozeného dítěte a zralost plodu..

Připraven k narození dělohy:

 • získání dostatečné hmotnosti a velikosti;
 • její neuromuskulární systém je připraven na kontraktilní aktivitu;
 • placenta zcela zraje.

2 nebo 3 týdny před nástupem porodu se děloha uvolní z přebytku části nervových vláken. Toto poskytuje snížení bolesti během porodu a zvyšuje kontraktilitu stěn dělohy.

Proces nástupu práce je ovlivněn několika faktory:

 • neuro-reflex - v důsledku snížení excitability mozku, zvýšení excitability míchy a zvýšení citlivosti svalových vláken dělohy na oxytocin se vytvoří zvýšená kontraktilní aktivita dělohy;
 • hormonální - na konci těhotenství klesá produkce progesteronu a zvyšuje se produkce komplexu estrogenů, které stimulují nástup porodu;
 • neurohumorální - na konci těhotenství ženské tělo zesiluje syntézu oxytocinu, prostaglandinů, serotoninu a dalších bioaktivních látek, které zvyšují citlivost dělohy na látky, které způsobují aktivní kontrakci svalů;
 • bioenergetika - v matčině těle se hromadí dostatečné množství látek (glykogen, ATP, sloučeniny fosforu, elektrolyty a stopové prvky), díky kterým je děloha schopna zvýšit kontraktilní aktivitu;
 • mechanický - zrající děloha ztrácí schopnost natahovat se a v reakci na motorickou aktivitu plodu a na zvýšení hladiny hormonů působení oxytocinu se začne aktivně stahovat;
 • trofický a metabolický - hromadění některých životně důležitých produktů v těle vede k jeho aktivnímu pohybu a degenerativní procesy ve zrající placentě a úplné zrání děložních svalových vláken přispívají k nástupu porodu.

Hlavní význam při formování všech mechanismů nástupu porodu je stav nervového systému ženy při porodu, protože právě ona zajišťuje, že děloha je připravena na přirozený porod..

Všechny výše uvedené faktory, které jsou v úzkém vztahu, přispívají k výskytu kontrakcí, které jsou nahrazeny pokusy a kulminují v vyloučení plodu z dělohy a narození placenty..

Harbingers of the Birth

Únosci při porodu jsou souborem znaků, které naznačují bezprostřední nástup aktivní práce. Existuje mnoho únosců nástupu porodu, ale pro každou ženu je jejich kombinace individuální a závisí na vlastnostech organismu budoucí matky.

 • Prolaps břicha.
  Taková změna, která je určována externě malým posunem břicha shora dolů, je individuální pro každou těhotnou ženu a nemusí být vždy pozorována samostatně. U primiparous žen se tento prekurzor může objevit 2-4 týdny před dnem narození, a u vícečetných žen několik dní před nebo bezprostředně před narozením.
 • Chody se mění.
  Povaha chůze se mění po snížení břicha. Žena se začne klouzat kvůli tlaku hlavy dítěte na kosti pánve a dna dělohy.
 • Změny ve struktuře močení a stolice.
  Snížení břicha může způsobit zvýšené močení nebo močovou inkontinenci, protože děloha začne vyvíjet větší tlak na močový měchýř. Mechanický účinek těhotné dělohy na střevní stěnu může způsobit zácpu av některých případech průjem několik týdnů nebo dnů před porodem..
 • Změna povahy výboje z genitálního traktu.
  Vaginální výtok pod vlivem hormonálních změn se stává hojnějším a tekutějším. V některých případech, aby se vyloučilo vypouštění plodové vody, provádí porodník speciální test.
 • Cork hlen výtok.
  Tento předzvěst porodu se může objevit 2 týdny před narozením a několik hodin před začátkem. V některých případech sliznice neodchází úplně, ale v malých porcích. V praxi tento příznak vypadá jako výtok vaginálního výboje (někdy s příměsí malého množství krve). Těhotná žena by měla informovat svého porodníka-gynekologa o průchodu sliznicí.
 • Hubnutí nastávající matky.
  Několik dní před porodem si těhotná žena může všimnout, že váží o 1-2 kg méně. Tento úbytek hmotnosti může být vysvětlen odstraněním přebytečné tekutiny z těla pod vlivem změn v hormonálním pozadí.
 • Snižte počet pohybů plodu.
  Plod, několik týdnů před narozením, se pohybuje méně často. Je to kvůli jeho rychlému růstu. Budoucí dítě se stane přeplněným v děložní dutině a jeho pohyby jsou obtížné.
 • Tréninkové zápasy.
  Blíže k datu narození se děloha začíná ve zvýšeném tónu zvyšovat, což se projevuje v pocitu tréninkových bojů. Liší se od bolestí při práci v řadě funkcí: krátké trvání, nepravidelnost, slabá bolest (připomínající bolest při menstruaci), spontánní zmizení po změně polohy těla nebo odpočinku.
 • Projev instinktu „vnoření“.
  V posledních dnech a dokonce i několik hodin před porodem začíná mnoho žen připravovat domy na blížící se narození dítěte. Tyto akce lze vyjádřit tím, že žena začíná pečlivě čistit, umývat a dokonce může zahájit opravy.
 • Cervikální změny.
  Pouze porodník-gynekolog může pozorovat takového předzvěstí blížícího se porodu, když zkoumá ženu na gynekologickém křesle. Pod vlivem estrogenních hormonů je děložní čípek zkrácen o 38 týdnů a stává se pružnějším. Vnější hrtan děložního čípku se začíná otevírat před nástupem porodu.

Předchůdci práce u primiparous a multiparous žen mají své vlastní charakteristiky.

Harchingers nástupu porodu - video

Příznaky nástupu práce

Spolehlivé znaky nástupu práce jsou:
1. Kontrakce;
2. Odtok plodové vody.

Tyto dvě známky vždy naznačují nástup porodu a každá těhotná žena by měla vědět, jak postupují..

Kontrakce

Pravda nebo pracovní bolesti se nazývají kontrakce svalových vláken dělohy, které se vyskytují s pravidelnou periodicitou a které žena nemůže kontrolovat. Je to znamení, které označuje okamžik nástupu práce.

První skutečné kontrakce jsou doprovázeny malými bolestivými pocity, které většina žen porovnává s bolestí během menstruace. Bolest je tolerantní a může být dána spodní části zad nebo lokalizována v dolní části břicha. Většina pracujících žen začíná v noci cítit kontrakce. Některé ženy říkají, že děloha je „kamenitá“ během porodní bolesti, to znamená, že pokud žena při porodu položí ruku na žaludek během porodu, může cítit tvrdou, napjatou dělohu..

Pravdu kontrakcí můžete určit pomocí stopek. Jejich periodicita a neustálý výskyt, který není eliminován změnou polohy těla, při teplé koupeli nebo odpočinku, naznačuje nástup porodu.

Zpočátku dochází ke kontrakcím v intervalech půl hodiny (v některých případech častěji). Při každém boji začíná žena v porodu cítit nejen bolestivost, ale také rytmické kontrakce děložních svalů. Postupně se kontrakce stávají znatelnějšími a jejich frekvence, doba trvání a intenzita se zvyšují. Při každém boji amniotická tekutina a plodová hlava tlačí na dno dělohy, což způsobuje postupné otevírání děložního čípku.

Plodová voda

Při klasickém průběhu porodu dochází k výtoku plodové vody poté, co je děložní hrdlo otevřeno na 3 až 7 cm. Pod tlakem plodu praskne plodová voda a část plodové vody vytéká ven.

Žena při porodu, s klasickým výtokem vody, se může zdát, že nedobrovolně močila. V některých případech se voda vylévá postupně, po malých částech. V tomto případě si žena může všimnout výskytu mokrých skvrn na spodním prádle nebo ložním prádle a zažít takové pocity, jako když oddělí vaginální nebo menstruační výtok.

Amniotická tekutina někdy může vytékat před pravidelnými kontrakcemi a dilatací děložního hrdla, nebo mnohem později než po úplném otevření děložního hltanu. Tyto podmínky ne vždy znamenají, že bude dodržována patologie narození nebo plodu, ale gynekologové obvykle používají různé speciální taktiky pro další řízení takové práce, aby se předešlo možným komplikacím..

Příznaky nástupu porodu - video

Kontrakce na začátku porodu

Porodník-gynekologové rozlišují tři fáze bolestí:

Počáteční (skrytá) fáze:

 • doba trvání zápasu - 20 sekund;
 • frekvence kontrakcí je 15-30 minut;
 • otevření dělohy - 0 nebo až 3 cm.

Počáteční fáze trvá od 7 do 8 hodin.

Aktivní fáze:

 • doba trvání zápasu - 20-60 sekund;
 • frekvence kontrakcí je 2-4 minuty;
 • otevření dělohy - 3-7 cm.

Trvání aktivní fáze je od 3 do 5 hodin. Amniotická tekutina je obvykle v této fázi prolita.

Přechodná (přechodná) fáze:

 • doba trvání zápasu - 60 sekund;
 • frekvence kontrakcí je 2-3 minuty;
 • otevření dělohy - 7-10 cm.

Přechodná fáze trvá od půl hodiny do hodiny a půl..

Pracovní bolesti se objevují v první fázi porodu (období odhalení).

Zrození primiparous

Pravděpodobně se budou rodit porodníci 1-2 měsíce před porodem a několik dní před začátkem porodu. Většina porodníků a gynekologů věří, že vzhled i dvou nebo tří předchůdců porodu je příležitostí navštívit lékaře.

Příznaky pracovní aktivity, jako jsou kontrakce a proud plodové vody, spolehlivěji signalizují nástup porodu. Pokud k porodu obvykle dochází podle klasického scénáře a žena v porodu nemá predispozici k rychlému a předčasnému porodu, doba práce a odtok vody trvá u primiparů déle než u multiparousů (asi 8-11 hodin). Důvodem je skutečnost, že porodní kanál dosud nezažil proces porodu, jsou méně flexibilní a tělo matky bude potřebovat více času na úplné otevření děložního čípku..

U primiparous ženy nejprve otevře vnitřní hltanu dělohy, a pak dále - externí, tj. nejprve dojde k vyhlazení a zkrácení děložního hrdla a teprve poté se děložní hrdlo úplně otevře.

Začátek práce v multiparousu

Pravděpodobné příznaky porodu u multiparousů se ve většině případů začnou objevovat po 38 týdnech těhotenství. Objevují se rychleji a naznačují bezprostřední nástup porodu. Porodní kanál žen, které rodí poprvé, je již fyziologicky a anatomicky připraven na pracovní činnost. Mnoho žen již ví o pocitech, které svědčí o bezprostředním nástupu porodu a zpravidla si jich snadno všimne.

Na rozdíl od nulliparous není při porodu poprvé, kdy se prekurzory objeví jeden nebo dva dny před porodem. Jedním z charakteristických rysů je skutečnost, že u těchto nastávajících matek břicho klesá téměř bezprostředně před porodem.

U vícečetných porodů je nástup pracovní činnosti rychlejší než u primiparousů. Období porodu a vypouštění plodové vody trvá 6-7 hodin, děložní hrdlo se otevírá poměrně rychle. Vnitřní a vnější hrdlo dělohy se otevírají téměř současně s obdobím vyhlazení děložního hrdla a poté následuje druhá fáze porodu (období úsilí)..

Počátek předčasného porodu

Předčasně narození jsou považována za začátek 28-37 týdnů.

Počátek předčasného porodu může být způsoben různými faktory a zpravidla je těhotná žena o této možnosti informována a doporučuje se, aby chodila do nemocnice předem za neustálého lékařského dohledu..

V některých případech se však může náhle objevit předčasný porod, a proto musí každá nastávající matka znát příznaky počátku porodu..

Příznaky a příznaky předčasného porodu:

 • neustálý pocit tíže v podbřišku;
 • prolaps břicha před 35 týdny;
 • častý nález dělohy v tónu;
 • přítomnost krvavého výboje z porodního kanálu;
 • silný tlak na perineum a pánevní kost;
 • křečovitá bolest.

Předčasné narození může často začít mnohem rychleji, než je obvyklé. Tato situace vyžaduje okamžitou hospitalizaci těhotné ženy, protože včasné odhalení děložního čípku může způsobit nástup rychlé porodu a rozvoj různých komplikací, které jsou nebezpečné pro budoucí matku a dítě.

Jak urychlit nástup práce?

V některých případech, kdy je těhotenství odloženo na 41–42 týdnů, je nutné uchýlit se k metodám, které urychlují proces porodu. Navzdory jejich rozšířené reklamě v médiích je lze použít pouze na doporučení lékaře, protože jejich negramotné používání může mít vážné a nebezpečné následky pro zdraví dítěte nebo matky.

Existuje několik metod pro stimulaci práce.

Lidové cesty

Sex
Mnoho lékařů a žen si uvědomuje, že sex bez ochrany může způsobit nástup porodu. To se vysvětluje skutečností, že sperma obsahuje prostaglandiny (biologicky aktivní látky), které mohou způsobit kontrakce dělohy. Aktivní pohyby, hladké bradavky a orgasmus mohou také způsobit nástup porodu.

Zvýšená motorická aktivita
Dlouhá procházka, domácí úklid, soubor cvičení se sklony, dřepy a rotačními pohyby pánve - všechna tato motorová zatížení mohou způsobit stahy dělohy a nástup práce.

Stimulace bradavky
Masáž bradavek a oblasti hrudníku může způsobit uvolnění hormonu oxytocinu do krevního řečiště, což je stimulant práce. Je třeba si uvědomit, že pohyby během masáže by měly být přesné a nikoli traumatické..

Intenzifikace střev pomocí čistících klystýrů nebo diet
Aktivní střevní motilita (motorická aktivita), která je způsobena očistným klystýrem nebo konzumací čerstvé zeleniny nebo ovoce, může způsobit kontrakce dělohy a počátky kontrakcí. Speciální dieta stimulující nástup porodu může zahrnovat řepu, petržel, syrové zeleninové saláty s přídavkem rostlinných olejů. Někteří odborníci doporučují používat ricinový olej jako projímadlo..

Aromaterapie
Vdechování určitých aromatických olejů může způsobit kontrakce. Při nepřítomnosti alergické reakce lze do aroma lampy nalít růžový nebo jasmínový olej, aby se urychlil nástup porodu..

Teplé lázně
Teplá koupel (při teplotě vody 40 - 42 o) může způsobit snížení dělohy a nástup porodu..

Lékařské způsoby

Ke stimulaci porodu při slabých kontrakcích a pokud existují náznaky pro jejich stimulaci, provádějí porodníci-gynekologové:

 • Amniotomie - vpich močového měchýře (prováděný za použití speciálních chirurgických nástrojů; je vylita amniotická tekutina a pokles jejich objemu způsobuje nástup kontrakcí).
 • Zavádění léků na bázi prostaglandinů nebo oxytocinu, které způsobují nástup kontrakcí nebo je zvyšují (drogy lze podávat ve formě tablet nebo injekcí).

Tyto metody lze použít v nemocnici až po vyloučení všech kontraindikací pro jejich použití..

Lékařské metody pro zrychlení nástupu práce mohou s určitým úsekem zahrnovat akupunkturu (akupunkturu). Stimulace počátku kontrakcí je dosaženo zavedením speciální jehly do specifického bioaktivního bodu, který aktivuje kontrakce dělohy. V naléhavých případech se tato technika prakticky nepoužívá..

Jak se dozvědět o blížícím se narození: klíčové znaky

Na konci těhotenství se ženy, zejména ty, které se připravují poprvé stát matkou, bojí nevšímat si začátku porodu. Je to řada známek, které to naznačují. Ale zejména podezřelé těhotné ženy jsou připraveny léčit jakoukoli malátnost nebo změnu v těle jako začátek porodu. Proto je tak důležité sledovat vaši pohodu a chování dítěte. Pomůže to připravit se na důležitou událost a včas dorazit do nemocnice..

Fyziologické příznaky příbuzného porodu

Změny v těle před porodem jsou zpravidla spojeny se změnami hormonálního pozadí ženy, připravenosti dělohy na porod, zrání placenty a zralosti plodu. Harbingers porodu s normálním těhotenstvím se objeví ve 38-39 týdnech, ale některé ženy se mohou objevit dříve. Nulliparous si všimne příznaků porodu několik dní, dokonce i týdnů před nimi, zatímco ženy čekající na druhé a další děti mohou zažít známé příznaky během několika hodin.

"Snížení břicha"

Na tomto základě za starých časů babičky předpovídaly bezprostřední narození. Znaménko je založeno na změnách v těle, ke kterým dochází na konci těhotenství. Při prezentaci hlavy krátce před porodem klesá hlava plodu dolů, stoupá v malé pánvi, jak říkají lékaři. V souladu s tím také padá horní část dělohy a již netlačí na žaludek, plíce a jiné orgány. Není vždy možné si samostatně všimnout, že se žaludek snížil, ale žena cítí, jak je dýchání jednodušší, již netrpí dýchavičností při chůzi a stoupání po schodech, prochází pálení žáhy, pokud v posledních měsících trápí.

Když je břicho sníženo před porodem, pupek vyčnívá ještě více a kůže na břiše se táhne více. V této fázi je možný výskyt strie.

Časté močení, změna pohybů střev

To je také fyziologicky vysvětlitelný příznak. Snížená hlava dítěte s větší silou tlačí na močový měchýř, v důsledku čehož se nemůže naplnit na plný objem a nutkání k močení se vyskytuje mnohem častěji. Žena poznamenává, že ačkoli začala častěji chodit na záchod, objem uvolněné moči se výrazně snížil..

Silný tlak těhotné dělohy na střeva vyvolává zácpu. Krátce před porodem dochází k prudkému nárůstu hormonu oxytocinu, který naopak způsobuje relaxaci stolice. Pokud častá zácpa náhle způsobí průjem, tento příznak naznačuje blížící se narození.

Kreslení bolesti v dolní části zad a břicha

Před porodem, pro pohodlnější postup dítěte porodním kanálem, podvrtnutí vazů, změkčení chrupavky, se pánevní kosti postupně pohybují od sebe, což způsobuje nepohodlí, a u některých žen je docela patrná bolest. V tomto okamžiku se mění chůze a držení těla. Mnoho žen navíc zažívá bolest v ochlupení způsobené tlakem plodu na pánevní kosti.

Zvýšené sekrece

Bílý polotekutý výboj před porodem signalizuje bezprostřední výtok sliznice. Některé těhotné ženy se obávají, že dojde k úniku plodové vody. Ve skutečnosti není únik vody tak rozšířený, jak se zdá. Je pozorováno v případě, že k prasknutí fetálního močového měchýře nedochází v hltanu dělohy, ale v jedné ze stěn dělohy. Pokud máte pochybnosti o povaze propouštění, měli byste navštívit lékaře. Pomocí speciálního testu určí přítomnost plodové vody v sekrecích..

Změny děložního čípku

Gynekolog vypráví o změnách z děložního hrdla při příští týdenní zkoušce. Krk je zkrácený a je 1-2 centimetry, děložní hltan se začíná otevírat. To je, když lékaři mluví o otevření děložního čípku 1 nebo 2 prsty.

V této době jsou fetální membrány umístěny blízko, jsou přístupné pro všechny druhy infekcí, proto by mělo být důkladnější dodržování intimní hygieny. Vyžaduje se toaletní prádlo a povlečení dvakrát denně. K mytí není nutné použít mýdlo pokaždé: vysychá sliznici. Můžete použít odvar heřmánku. V tuto chvíli se nemůžete koupat, měly by být nahrazeny teplou sprchou.

Cork hlen výtok

Hrtan dělohy během těhotenství uzavírá tzv. Sliznice, která drží dítě a nedovoluje proniknout infekci. Bohatý výtok ve formě sraženiny hlenu naznačuje, že korek odešel a děložní hrdlo se brzy otevře. U některých žen dochází k odhalení postupně, u jiných začíná porod ihned poté, co korek prošel.

K výtoku z korku může dojít 2 týdny před dodáním. Někdy korek nevychází úplně, ale po částech, takže to není vždy rozpoznáno. Je možné uhodnout, že je to podle povahy výboje: průhledné, husté, případně s pruhy krve.

Změna povahy pohybů plodu

Mnoho těhotných žen ve 38-39 týdnech si všimne snížení počtu pohybů plodu. Jeho pohyb je obtížný a není tak intenzivní, protože v děloze před narozením se stává přeplněným.

Video: Harbingers blížícího se narození

Psychologické příznaky předčasného narození

Existují psychologické prekurzory porodu spojené se změnou hormonálního pozadí ženy. Takové příznaky jsou samozřejmě velmi subjektivní a může být obtížné vyvodit závěry pouze na nich..

Změny nálady

Časté změny nálady, bezpříčinná slza, podrážděnost jsou spojeny se zvýšením hormonu oxytocinu před porodem. Pár dní po narození dítěte bude tato nálada pokračovat. S obnovením rovnováhy hormonů se psychologický stav rovněž stabilizuje..

Instinkt „hnízdění“

Několik dní před narozením má žena neodolatelnou touhu připravit byt pro dítě. To se projevuje tím, že v místech, kde si vybírá a vykládá věci pro děti, vyrábí postýlku, žehlící prádlo, najde místo pro vanu. Obecně to vše vybavuje tak, aby dítě i matka byly pohodlné. Některé ženy mohou mít neodolatelnou touhu zahájit opravy v bytě, zbavit se všeho zbytečného.

Video: Jak vysvětluje instinkt „hnízdění“ u těhotných žen

Spolehlivé příznaky blížícího se narození

Pokud se dříve známky neprojevily výslovně, žena byla založena na slovech lékaře a jejích vlastních pocitech a pocitech, pak spolehlivé znaky naznačují, že porod začne následující den:

 1. Tón dělohy. Děloha se zkrátí, „ztuhne“, což je dobré, pokud si položíte ruku na břicho. Vzniká zpravidla již v počátečních stádiích kontrakcí a pomáhá povýšit dítě na děložní hrdlo během porodu..
 2. Kontrakce. První fáze, latentní, se vyznačuje douškem spodního břicha. Mnoho žen zaměňuje kontrakce v této fázi s falešnými. Postupně se však zvyšují, mezera mezi nimi se zmenšuje. Toto je již aktivní fáze. V tuto chvíli byste měli jít do nemocnice.
 3. Vypouštění plodové vody. Pokud se voda odkloní, neznamená to, že se dítě okamžitě narodí. Voda často odchází na samém začátku porodu, když ještě není otevřen děložní hrdlo. Pak doktoři mluví o bezvodém období a mapa ženy v práci nutně ukazuje, jak dlouho to trvalo. Naopak se stává, že při úplném otevření děložního hrdla zůstává močový měchýř nedotčen. V tomto případě to propíchnou tak, aby dítě mohlo bezpečně projít porodním kanálem.

Je důležité si uvědomit, že pokud voda vyšla mimo porodnici, měli byste tam okamžitě jít. Dlouhé období sucha může vést k infekci plodu, poranění při porodu. Musíte se pokusit zapamatovat si barvu a vůni, stejně jako přítomnost nečistot (například krve, mekonia) v plodové vodě a po příjezdu do nemocnice sdělte lékaři vše. Podle povahy plodové vody dospěje k závěru o stavu dítěte.

Příznaky předčasného narození

Porody narozené od 28 do 36 týdnů těhotenství jsou považovány za předčasné. Mohou nastat z různých důvodů, postupovat rychle a postupně. Předčasné narození obvykle začíná najednou, ale některé známky mohou naznačovat:

 • pocit břicha v podbřišku;
 • častý nález dělohy v tónu;
 • břišní svěšení;
 • pocit tlaku na kosti pánve;
 • křeče bolesti.

Pokud se objeví jeden nebo více známek porodu, je nutné neprodleně vyhledat lékaře. Ve většině případů lze předčasný porod zastavit.

Generický maraton. Příznaky nástupu porodu a procesu porodu


Porod začíná vždy náhle. Je nemožné předvídat. Existuje mnoho názorů na to, kdo začíná narození: matka nebo dítě? Kdo zahájí tento proces? Někteří říkají - jak žena ladí, tak to bude, ostatní - když se dítě rozhodne, pak se narodí. Ve skutečnosti to nikdo neví. Porod je prvkem. Nelze pomoci porodu, je možné pouze nezasahovat do přírody a ženy dělat vše, co by mělo být.

Dodací lhůta je pět týdnů. Tři týdny před odhadovaným datem narození (DA) a dva týdny poté. To znamená, že můžete začít rodit jak ve 37 týdnech, tak ve 42 letech, a to bude normou. Nejčastěji se to samozřejmě děje od 39 do 41 týdnů těhotenství.
A přesto, jak si nechat ujít samotný začátek porodu?


První příznaky začínajícího narození se mohou lišit:

 1. Nepravidelné, vzácné kontrakce. Bojovníci Harbingers.
 2. Únik vody.
 3. Cork hlen výtok.
 4. Bolest dolní části zad.
 5. Děložní tón.
 6. Pocit tepla v břiše.
 7. Průjem.
 8. Změny nálady.

Na konci těhotenství můžete mít prekurzorové kontrakce, tzv. Brexton Heights kontrakce. Cítíte to jako silný tón: „urvat-pustit, urvat-pustit“, a tak 10-15 minut. To je normální: takto se děložní vlaky rodí. Ke konci těhotenství se to stává stále častěji. Ne všechny ženy však mají harfy.
Pokud máte přetrvávající kontrakce, opakující se každých 15-30 minut a postupem času se jen zesilují, můžeme předpokládat, že porod začal.
Jiný způsob, jak pochopit: "porodit nebo ne?" - teplá sprcha. Pokud máte časté kontrakce, prekurzory a nemůžete pochopit, zda jsou „skutečné“ kontrakce nebo znovu prekurzory, musíte jít do velmi teplé sprchy. Udržujte se v teple a relaxaci. Pokud po sprchování kontrakce neprošly, ale zesílily - je to porod.

Plodová voda

Amniotická tekutina může vytéct nebo může vytéct. Jaký je rozdíl?

Únik vody je, když uvolníte tekutinu z lžíce nebo o něco více. Teče a teče pomalu. To naznačuje, že močový měchýř plodu někde dal trhlinu a voda z něj vytékala.

A pokud jste tekli najednou a na podlahu, téměř vytrysklo (ne méně než půl sklenice) - to znamená, že vody odešly. Ale opět ne všechny. Až jedna kapička najednou nemůže odejít. Přední vody zpravidla opouštějí, tj. voda, která se nachází nad hlavou dítěte. Pouze u 15% žen, voda opouští nebo začíná unikat před nástupem porodu, ve zbytku - během porodu.

Pokud voda vypustila, vezměte čistý bílý hadřík nebo ručník a namočte je do vody. To je nutné k určení jejich barvy. Pokud je tekutina nahnědlá nebo nazelenalá, nejpravděpodobněji to znamená hypoxii dítěte, tj. o nedostatku kyslíku. Pokuste se co nejdříve informovat svého lékaře, porodní asistentku. Okamžitě jděte do nemocnice.

Korkový výtok hlenu to je?

Slizniční zátka je hrudka hlenu, která připojuje děložní čípek a chrání tak před získáním infekce uvnitř dítěte. Můžete si všimnout, jak se kousek hlenu od vás vzdálil, během nebo bez močení. Sliznice obsahuje drobné nečistoty v krvi. Může být nažloutlé nebo narůžovělé barvy s krevními řetězci. Korkový výtok sliznice je také signálem, že porod začne brzy..

Břicho dolů

Před porodem většina žen sklopí břicho: hlava dítěte klesá a je tlačena ke vchodu do pánve matky, což může být doprovázeno mírnými svalovými kontrakcemi v dolní části břicha a v dolní části zad. Bříško může padnout několik hodin před narozením a několik týdnů. Když žaludek klesá, je snadnější dýchat, protože se uvolňuje bránice, ale budete muset běžet na toaletu častěji, protože nyní se tlak na močový měchýř zvýšil.

Porod začal

Nakonec se to stalo! Pokud je toto vaše první miminko, pak je to také vaše narozeniny, narození matky ve vás.
Můžete být vzrušení a úzkost. Zkuste se uklidnit a relaxovat. Hormonální pozadí porodu je položeno z vašich prvních emocí. Snažte se proto nepropadat panice, ale radujte se. Pamatujte si, jaký je den: toto číslo nebo další bude narozeninami vašeho dítěte! Samozřejmě, na každý den máme nějaké plány. Pokuste se vše snadno vzdát a klidně a radostně vstoupit do procesu porodu.
A přesto - udržujte důvěrnost a tajemství procesu. Není třeba všem říkat najednou: „Porodím!“. Porod je přesto úžasný proces, který vás naplní radostnou energií při provádění zázraku. Vaším úkolem je udržet tuto energii v sobě a ne ji stříkat. Určitě se o svou radost podělíte se všemi svými blízkými, ale o něco později se nyní zaměřte na dítě, odhalte se jako magická květina směrem ke slunci a ukažte vašemu dítěti přístup do světa.

1. fáze porodu
Kontrakce. Děložního čípku.

Fáze práce je rozdělena na předčasný porod, aktivní porod a přechodnou fázi.
Přechodná fáze je, když již přecházíte z prenatálního oddělení do porodní komory, abyste mohli začít „tlačit“ dítě.

2 fáze
Pokusy.

Průchod dítěte přes porodní kanál a porod. Pupeční šňůra.

3 fáze
Fúze.

Potisk (potisk) a odpočinek, kojení a oddělení placenty.

4. fáze
Zrození porodu.

Výstup placenty, fetální membrány.

Fyziologicky všechny ženy procházejí těmito stádii, ale emocionálně je každé narození jedinečné.

První fáze - boje

Jak dlouho trvá doručení? Existuje několik podmíněných čísel, ale vše je velmi individuální. První narození trvá od 10 do 12 hodin do 24 hodin, což je varianta normy. Druhé zrození je zpravidla vždy rychlejší než první - od 4 hodin do 10-12 hodin. Nezapomeňte, že odchylky v jednom nebo druhém směru mohou být významné..
Obecně platí, že pro přechod do rušného období by měl být děložní čípek otevřen 10-12 cm.


Předčasné narození. Úplný začátek bojů

První 3-4 centimetry odhalení mohou pro ženu jít zcela neviditelně a bezbolestně a mohou se otevírat poměrně rychle a viditelně. Těchto prvních několik centimetrů odhalení zpravidla trvá nejdéle v celé první fázi. Proto, pokud jste již dorazili do porodnice na dlouhou dobu a zdá se vám, že rodíte po dlouhou dobu a lékař říká, že otvor je pouze 4 cm - nebojte se! Pak všechno jde rychleji a snadněji.

Kontrakce na samém začátku porodu mohou být slabé nebo silné, pravidelné nebo nepravidelné. Trvají od asi 30 do 45 sekund a opakují se po 5-30 minutách. Časová vzdálenost mezi kontrakcemi může také kolísat, ale na konci fáze se čas stále zkracuje. Kontrakce následují častěji.

Nejdůležitější věcí je relaxovat a pokusit se odpojit hlavu od všeho povrchního. Chatujte méně a poslouchejte chatování, zkuste vypnout ovládání ve vaší hlavě. Všechno už jde tak, jak je, věřte procesu porodu a méně se starejte. Pokuste se jít hlouběji do svého těla, jít k dítěti, ponořte se do procesu.

"Je ještě dost času na odpočinek, budete potřebovat hodně síly - odpočinek pokaždé mezi boji, podpora dítěte, informování ho, že všechno jde dobře, a brzy se setkáte.

Pokud vody ještě neodešly, můžete stát v teplé duši. Tím se uvolní a zmírní bolest zad. Můžete také poslouchat klidnou hudbu v přehrávači, předem připravenou.

Musíte jíst kousek po kousku, pouze snadno stravitelné jídlo, a pak, pokud chcete. Pijte čistou vodu, minerální vodu bez plynu, čerstvě vymačkané šťávy, kefír, zelený čaj s medem pro udržení síly.

Nezapomeňte chodit na toaletu častěji „na trochu“, aby plný měchýř nezasahoval do porodu.

Na začátku procesu porodu můžete zvracet, nebát se - to je normální. Tělo je osvobozeno od všeho, co je zbytečné, aby se soustředilo na hlavní věc - porod. Ze stejného důvodu můžete mít uvolněnou stolici. V každém případě vám bude v nemocnici vydán klystýr, aby stolice během porodu nezasahovala. Nalaďte se na skutečnost, že po klystýru se kontrakce zesílí.

Na začátku a na konci každého zápasu se zhluboka nadechněte a vydechněte s uvolněním.

„Dýchání tiše je velmi důležité, teď dýcháš pro dítě. Kyslík je dodáván dítěti skrz krev, placentu a pupeční šňůru. Během kontrakcí dostává dítě méně kyslíku a je pro něj důležité, aby„ chytil dech “mezi kontrakcemi.

Pamatování dítěte při porodu je nejdůležitější věcí. Je mnohem těžší než ty. Podpořte ho při rozhovoru s ním, ujistěte se, že nahlas.


Aktivní porod

Když už porod získává sílu a kontrakce následují každých 2-5 minut, trvající 40-60 sekund, mluvíme o aktivním porodu. Aktivní porod trvá 2 až 3,5 hodiny a děložní čípek se otevírá od 4 do 8 cm.

Pokud jste v předchozím období mohli klidně chatovat mezi kontrakcemi, smát se a otočit se, sledovat, co se děje kolem, kontrakce jsou stále silnější a častější. Žena se porodí s hlavou - a to je velmi správné a zbavuje se netolerantní bolesti. Zaměřuje se na vnitřní práci - a touha po rozptýlení maličkami rychle zmizí.

Snažte se nemyslet na ostatní, oni sami se vám přizpůsobí. Zdravotnický personál zpravidla čeká na konec boje, něco ti řekne nebo provede jakékoli manipulace.

Vzdejte se úplně při porodu! Buďte v kontaktu s dítětem, odevzdejte se tomuto spontánnímu toku, doprovázejte dítě v něm, povzbuzujte a jen „udržujte kontakt“. Teď to potřebuje více než kdy jindy!

Aktivní porod je čas si pamatovat dýchání, měnit různé pozice - jedním slovem vše, co jste se naučili v přípravě, pokud jste na to šli. Poslouchejte své tělo, jak nejlépe se pohybovat, dýchat, hučet nebo „zvukovat“, jak se vám líbí. Vaše nejhorší nepřátelé jsou teď marnost, panika a strach. Odvezte je pryč! Pokuste se ponořit do procesu porodu a nevystoupit z něj dříve, než uslyšíte dlouho očekávané volání vašeho dítěte.

Možná se budete chtít trochu plakat nebo sténat - není čas se stydět. Nechte se jít, zapomeňte na konvence a slušnost. Squat dolů, stát, chodit, opírat se o okraj stolu nebo postele, ležet na levé straně, stát na všech čtyřech, vyklenovat záda jako kočka. Zkuste v této poloze pomalu třást boky, zprava doleva nebo osm. Pokud je váš manžel nebo asistent s vámi, spolehněte se na něj. Pověste na ruce: máte záda k partnerovi, drží vás pod podpažemi nebo jen kolem krku. Požádejte o masáž dolní části zad, hlavy, končetin.

„Připomínající bolest v kontrakcích“ bzučení je úžasná - zpěv „Ohm-mm“ nebo „Ah-ah“ s nízkým děložním zvukem.
Sledujte svaly v ústech a krku - to je analogie děložního čípku. Tvář a krk uvolněné - zveřejnění je dobré a měkké.


Přechodná fáze

Přechodná fáze je koncem „drapákové“ periody. Kontrakce zde budou tak silné, jak je to možné, a pak se přesunou k pokusům - tj. k vytažení samého dítěte.

Právě v přechodném stádiu dochází ženě nejčastěji nedostatek síly, může požádat o anestézii a začít se „vzdát“. Tomu lze rozumět. Pokud vás někdo při porodu doprovází, požádejte ho o pomoc. Někdy se jen pevně držte za ruku a slyšte: „Jste hotovi, máte se dobře!“ je to dost. Kontrakce jsou velmi silné, 60-90 sekund, opakují se každé 1-3 minuty. Reliéf spočívá v tom, že tato fáze je velmi krátká a zbývá jen málo. Objeví se poslední 3-4 cm děložního hrdla, v průměru to trvá od 30 minut do 1,5 hodiny. Ale čas v tomto období bude létat velmi rychle. Vaše vědomí zůstává uvnitř procesu porodu a s dítětem.

"Jestli už je pro tebe obtížné komunikovat se svým dítětem, bylo by hezké, kdyby to udělal tvůj táta nebo asistent. Promluv s ním, řekni mu, jak netrpělivě na něj čekáš. Jednoduchá slova otce:" Pojď, zlato, pojď k nám! " pro něj hodně pomoci a podpory.

Když se děložní hrdlo otevře téměř úplně, můžete cítit nutkání tlačit. Je to pocit intenzivního tlaku na konečník. Někteří to necítí, jiní se cítí výrazní. Ale v přechodné fázi je příliš brzy tlačit, protože krk na to ještě není připraven. Zkuste dýchat „psa“, tj. často, rychle a povrchně. Pokud je velmi těžké se omezit, informujte o tom porodní asistentku nebo lékaře. Pokud je čas, vezmou vás na židli, pokud ne, omezí úsilí v maximální možné míře. Můžete zvednout nohy nahoru nebo ležet v kolenním lokti, tj. hýždě ve stropě, hlavou dolů. Tím se usnadní váš stav. Když je děložní čípek zcela otevřen, začne se po všech kontrakcích druhé vážné porodní období - pokusy.

Druhou fází jsou pokusy. Dítě se narodí

Kontrakce byly nyní nahrazeny pokusy - stahují se nejen svaly dělohy, ale také břišní svaly. Pokusy jsou zpravidla méně bolestivé, byť intenzivnější, trvají 60-90 sekund a opakují se každých 2-5 minut.

Budete ležet na porodním křesle a pomocí rady porodní asistentky budete tlačit tak tvrdě, jak potřebujete. Nebo, pokud dítě půjde dostatečně rychle, pak, naopak, s pomocí povrchního dýchání nebo tzv. „Psím“ dýcháním, omezíte úsilí tak, aby nedošlo k rozkroku v rozkroku a nechte dítě jemně a hladce chodit ven. Všechno, co se vám předtím stalo, můžete jen přijímat, relaxovat a dýchat správně. Nyní, v rušném období, to vše závisí na vašem úsilí a úsilí. Dítě se může narodit za pět minut a tento proces „tahání“ můžete natáhnout několik hodin.

Dítě se pohybuje z děložní dutiny přes porodní kanál. A musíte shromáždit veškerou svou sílu a pomoci mu vstoupit na světlo. Existují děti, které musí být aktivně „vytaženy“, jiné potřebují střídání napětí a puštění, zatímco jiné potřebují úplné puštění bez napětí. Stejně jako u vás vám to řekne lékař nebo porodní asistentka. V tomto období je velmi důležité poslouchat jejich rady, a pokud vám bylo řečeno: „Tvrdě tlačte!“ pak se nemusíte cítit líto pro sebe a tvrdě tlačte pokaždé, když vám řeknou.

"V rušném období nemůžeš křičet, vaše svaly jsou méně plastické a bolest zesiluje. To zpomaluje proces a nervózní personál je zdravotnický personál. Shromážděte sílu, jen trochu zůstane! Čím lépe se pokusíte, tím rychleji a pohodlněji se vaše dítě narodí.".

Vaše plné dýchání je nyní nutné pro vás oba. Je důležité si uvědomit, že ve druhé fázi je dítě upnuto v porodním kanálu a potřebuje kyslík. Pokud dýcháte nesprávně, dítě bude trpět jeho nedostatkem. Mezi pokusy zhluboka a klidně dýchejte. Při pokusech pečlivě poslouchejte pokyny lékaře.

Využijte co nejvíce času mezi pokusy vyživovat vaše dítě kyslíkem a uvolnit se. Protože pokusy jsou intenzivnější než kontrakce, příroda nám dává čas mezi pokusy uvolnit se a získat sílu. Snažte se ztrácet čas mluvením - to také okrádá dítě o kyslík. Odpočiňte si co nejvíce, nechte své myšlenky na dítěti. Čím hlouběji se uvolníte, tím lépe budete moci pracovat na dalším úsilí. Pokusy jsou těžkou prací. Udržujte přítomnost mysli a pamatujte, že dítě je nyní mnohokrát obtížnější než vy, zkuste ho.

"Když se objeví hlava dítěte, natáhněte ji a dotkněte se jí rukou, pohladte si vlasy - budete cítit něco neobvyklého, co se nedá vyjádřit slovy. Síla, radost, rozkoš, zvědavost. Bolest a únava ustoupí, všechny potíže nebudou tak významné, jako by jste ve vás by otevřel druhý vítr.

Při pokusech můžete pocítit pocit píchavé bolesti, strečink nebo pálení v pochvě a perineu, když hlava vybuchne. Nebojte se slz, které se mohou při pokusech vyskytnout. U přirozených porodů jsou vzácná, uzdravují se dobře, nedochází k odchýlení se v následném porodu a nezpůsobují sexuální problémy..


Hlava dítěte vyjde postupně. Nejprve se zobrazí při pokusu o 1 cm a po ukončení pokusu se vrátí. Pak přestane být hlava skryta a při každém pokusu je stále více zobrazována. Nakonec se při dalším pokusu hlava vašeho dítěte narodí úplně. Dítě stále „dýchá“ přes pupeční šňůru, zatímco klidně čekáte na další pokus. Potom se dítě otočí o 90 stupňů, aby se mohla ramena narodit. Ramena se objevují střídavě: nejprve přední (zpod pubis matky), poté zadní (z perineum).

A teď, hned za rameny, se okamžitě narodí celé tělo dítěte - teplé, kluzké a mokré. Dítě je položeno na břicho. Dítě cítí teplo, měkkost a tlukot srdce - a uklidňuje se. Nezapomeňte pozdravit vaše novorozené dítě, řekněte mu všechna chvějící se slova, která jsou pro něj ve vašem srdci. Pokud jste již pro své dítě vybrali jméno, informujte o tom dítě se svým otcem (kdo je vedle vás, nebo bude zavolán z chodby)!

Zotavují se ze stresu narození, většinou se samy děti začnou aktivně hledat prsa. První doušek kolostra vytvořený dítětem se stává signálem pro celé tělo ženy, že se stala matkou. Její krev je znovu naplněna přírodním oxytocinem, který probouzí mateřský instinkt, lásku k dítěti a také způsobuje kontrakci vaší dělohy pro normální, úplné oddělení placenty od jejích stěn.

„Někdy děti hned neberou prsa. Nespěchej dítě. Sání je instinkt, který se jistě projeví. Možná o něco později, až bude dítě ležet.


Třetí fáze. Fúze, setkání s mámou a dítětem


Není tak důležité, zda dítě rychle vezme prsa, kontakt dítěte s mámou (a tátou, je-li přítomen!) Je důležité. Vaše fúze s dítětem po porodu je nejdůležitější! Přežití dítěte může na tom dokonce záviset. Během fúze jsou mezi dítětem a jeho rodinou kladeny emocionální, emoční a duchovní pouta.

Sjednocení v první hodině po narození je vynikajícím základem pro vztah dítěte s jeho matkou, s celým světem kolem něj. Jakmile začal, tento vztah trvá celý život.


Čtvrtá fáze. Zrození porodu

Nějakou dobu po narození dítěte budete mít neodolatelnou touhu znovu tlačit. Toto je zrození placenty (placenty a fetálních membrán).
Ženy, které jsou v současné době v práci, jsou často tak nadšené svým nově narozeným dítětem (které leží na břiše), že na tuto fázi často zapomenou. Velkým pozitivním účinkem je vložení novorozence do prsu přímo v mateřské místnosti a těsný kontakt s tělem matky. Zejména urychluje narození placenty a pomáhá snižovat krvácení, nemluvě o obrovském emocionálním zotavení, které zažívá žena.

Pro takový dlouhý a včasný kontakt ženy při porodu s jejím dítětem je však zapotřebí velké množství zvláštních podmínek, které v našich porodnicích nejsou vždy k dispozici. Proto budete s největší pravděpodobností kázni čekat na tuto fázi, zatímco dítě se bude vyhřívat pod paprsky speciálního zdroje tepla. Ale nebojte se - stále máte hodně času na to, abyste si užili rozhovor s vaším dítětem!

V důsledku dvou nebo čtyř konečných pokusů o placentu tento objemný orgán, který sloužil 9 měsíců, ponechává tělo ženy v práci s fetálními membránami. Přirozené narození dokončeno.

„Výstup placenty je doprovázen přirozenou ztrátou krve. Pokud máte hojný výtok, můžete dostat injekci oxytocinu. Nejlepší prevencí krvácení je dítěti dát prsa.!

Po narození placenty lékař zkontroluje stav porodního kanálu a v případě potřeby mezery uzavře. Ještě dvě hodiny budete v porodnici, protože lékař se musí ujistit, že je vše v pořádku a vaše krvácení je v normálních mezích. Dítě je v tuto chvíli převezeno do dětského oddělení. Samozřejmě je lepší dát to manželovi, který na vás na chodbě čeká. Nechte tyto dvě hodiny, je jako dítě ve vašem okolí. Po dvou hodinách a prohlídce, která potvrdí, že je s vámi vše v pořádku, budete vy a dítě přeneseni na oddělení, kde si můžete plně odpočinout.
A teprve poté, když jsem odpočinul a spal, si uvědomil celou jedinečnost okamžiku. Můžete si klidně lehnout, vidět, jak spí, a užívat si klidu. Nebo můžete (konečně!) Zavolat všem příbuzným a přátelům - a přijímat gratulace k narození VAŠEHO MIRACLE!

Články O Neplodnosti