Hlavní Neplodnost

Parafín pro kojence na krku


jak se používá?
Existuje několik způsobů, jak používat ozokerit.

• Vrstvení. Ozokerit se při teplotě 65 - 70 ° C nanáší štětcem na kůži.

• Vany. Končetina je potažena ozokeritem a poté ponořena do nádoby s roztaveným léčivem při teplotě 60-70 ° C.

• Ubrousek a aplikace. Gáza složená do 8-10 vrstev se ponoří do roztaveného ozokeritu o teplotě 50 - 55 ° С, vytlačí se a aplikuje na místo expozice, pokryje se látkou a poté přikrývkou.

• Příkopová aplikace. Roztavený ozokerit se nalije do kyvet s vrstvou o tloušťce 1,5–2 cm. Ozokerit, zmrazený na teplotu 48-54 ° C, je odstraněn z buňky na ropném plátně as ním se aplikuje na postižené oblasti.

jak vařit

Dio napsal:
Ozokerite. Koupeno v lékárně. Připravuje se následujícím způsobem - olejová utěrka se šíří ve vaně kyvetového typu, tam jsou položeny kousky ozokeritu, vše se roztaví ve vodní lázni, pak počkejte, až se dotkne a chytne, vyjměte a položte na místo, které je třeba zahřát. Doplňte a přikryjte teplou vodou. Všechno. Je to jednoduché, ale vyžaduje dovednost a kromě toho je to hrozně mastné, takže si vyberte jednotlivé hadry a ponožky k použití - všechno bude muset být zahozeno.

Olga_Val napsal:
Dívky sdílejí know-how!
Abych nepřekládal hrnce a jiné domácí potřeby, používám při přípravě směsi ozokeritu + parafinu pečicí rukáv, všechno tam dejte a jednoduše ho přiveďte k varu ve vodě a rozpusťte. Všechno dopadlo dobře!

Solar Mom napsal:
Sama pracovala jednou na oddělení fyziologie a nějakou dobu v ozokeritské kanceláři.

Ale moje zkušenost a mnoho rodičů:
Nejprve si v lékárně kupujeme ozokerit (nejméně 600 g) a parafin (potřebuje 2-3krát méně).
Z nožů vybíráme ty zbytečné, což pak není škoda vyhodit a jemně naplánovat ozokerit a parafin ve skleněné nádobě v poměru 1 díl parafinu, 1 až 2 díly ozokeritu.
Nalijte teplou vodu do kastrolu, položte kousek dna na dno a nasaďte na ni tuto nádobu. (Můžete si udělat „vodní lázeň“ a pánev v kastrolu, ale pak vám nevadí vyhodit džbán ven!)
Začínáme se zahřívat, pečlivě ho míchat nožem a uvést kapalinu do bez hrudek. Poprvé a pokud ho připravíte od cizinců, je lepší ho přivést k varu.
Ujistěte se, že se voda v žádném případě nedostane do ozokeritu! A nezakrývejte berlu víkem (kondenzace se do ní může dostat z ozokeritu). Protože ozokerit ochlazuje rychleji než voda, která do něj vstupuje. A impozantní, můžete své dítě vážně spálit.
Připravujeme formulář, doma je vhodná krabička sladkostí (například „ptačí mléko“) nebo litrové balení šťávy „Moje rodina“, které jsme rozřezali. Uvnitř jsme rozložili hustý celofán nebo olejovou utěrku tak, aby konce visely přes okraje krabice.
Opatrně nalijte roztavený ozokerit a nechte jej vychladnout na teplotu 38-40 stupňů a konzistenci plastelíny. Po stisknutí prst neklesne a na povrchu zůstane zub.
Nakrájíme na 2 stejné části (pokud jde o límec, pak na tři). Zabalíme holou nohu a popadneme kotník a prsty za „botu“ (nebo zápěstí a prsty „rukavicí“, pokud je v prstech tón). Na olejovou utěrku se připevníme elastickým obvazem.


frekvence používání
Obvykle je ozokeritová terapie prováděna denně nebo každý druhý den, její trvání je od 15 do 40 minut, průběh léčby je 10 až 12 procedur. Po zákroku byste měli odpočinout 30-40 minut. Ošetření můžete opakovat v intervalech nejméně 3–4 měsíce.
kontraindikace
Procedura je kontraindikována při exacerbacích dermatóz, v přítomnosti maligních nádorů, onemocnění krve a nekompenzovaných poruch kardiovaskulárního systému..
POZORNOST!

U dítěte při zvýšené tělesné teplotě (nad 37,5 ° C) není možné provádět tepelné procedury..

po použití
Použitý ozokerit je nezbytně sterilizován zahříváním po dobu 10-15 minut ve vodní lázni na teplotu 100 "C. Při každém dalším sezení se přidá 25% látky, která nebyla použita, přidáno.

Oblasti použití:
boty

Solar Mom napsal:
Svůdná žena
Boty jsou zhotoveny až do poloviny lýtka, protože pod kolenem jsou lymfatické uzliny, které by, jak již bylo zmíněno, nikdy neměly být zahřívány.

Citát:
Je důležité vytvořit boty, aby prsty byly pevně ovinuty kolem paty.

šortky
Solar Mom napsal:
„Kraťasy“ obvykle znamenají aplikace na b / w kloubu a sakrální oblasti.
Na křížovou část položili „koláč“ a okraje, jak to bylo, uchopily hýždě (horní část), kloub t / b a skončily na iliu nebo o něco dříve. V žádném případě nezahřívejte tříselné mízní uzliny a genitálie.
Umístěno na nahé tělo.

Anchik28 napsal:
cary-meison Dělám to


krk
Citát:
talíř na krku a dětské oblečení

dolní části zad
Citát:
Na spodní části zad byl parafín upevněn elastickým obvazem. A položil se pod přikrývky.


Léčba ozokeritem má řadu funkcí a nevýhod

. Zahřívání ozokeritu musí být prováděno v dobře větraném prostoru, protože je doprovázeno uvolňováním par s nepříjemným dusivým zápachem. Ozokerit má zvýšenou lepivost na kůži, vlasy a skvrny. Je obtížné oddělit se od povrchu těla v místě expozice. Proto musí být pokožka před aplikací ozokeritu namazána tenkou vrstvou vazelíny. Jednotlivé částice ozokeritu ulpívající na kůži nebo na vlasech, které na něm zůstaly po odstranění aplikace, se odstraní bavlněnou kuličkou namazanou vazelínou. Aby se snížila lepivost a skvrna ozokeritu, přidá se k němu 25 až 50% parafinu.

Při terapii parafinem a ozokeritem je třeba dodržovat následující protipožární opatření:

• je zakázáno zahřívat parafin a ozokerit na otevřeném ohni kvůli možnosti jejich vznícení; zahřívání a sterilizace těchto chladiv by měla být prováděna pouze ve vodní lázni;

• stůl pro ohřev a plnění parafinu a ozokeritu by měl být zakryt ohnivzdorným materiálem (azbest, plech, hliník);

• nedotýkejte se vnějšího povrchu vodní lázně vroucí vodou, aby nedošlo k popálení těla;

• Abyste zabránili vniknutí vlhkosti do roztaveného parafinu (ozokeritu), nemůžete otevřít víčko pánve ve vodní lázni, protože kapky vody, které padly do roztaveného chladicího média, mohou během aplikace způsobit tepelné popáleniny různého stupně u pacienta;

• Nepoužívejte ozokerit stejným způsobem jako parafin na mokrou pokožku (zejména po koupeli nebo sprchování u pacientů) nebo na sliznice, což může vést k popáleninám;

• během procedur by se pacienti se zhoršenou tepelnou senzitivitou měli řídit údaji na teploměru a začít s léčbou těchto pacientů aplikací ozokeritu s nízkou teplotou (parafin) (tuhnoucího ozokeritu);

• pokud si pacient stěžuje na ostrý pocit pálení v oblasti aplikace, zejména pokud má trofické poruchy, je třeba postup okamžitě zastavit;

• Před provedením postupu je nutné pečlivě změřit teplotu ozokeritu, protože při přehřátí nad 700 ° C může ozokerit (parafín) během aplikace způsobit popálení..
Skrýt


uživatelé fóra o výhodách ozokeritu
Kata napsal:
Nemá smysl a nejlepšího účinku je dosaženo, když společně provádíte parní ozvu s masážním kurzem.
Pokud je tón vysoký, tyto aplikace ho odstraní, a to i s tónem, který doporučují jen teplé zabalení končetin (zahřát si ponožky, je tu něco jiného se solí atd.), Ale také v průběhu, a ne, když chcete.

Ania napsal:
dobrý ozokerit by měl být flexibilní, ne rozbíjet se v zatáčkách.
Bohužel, ozokerit, který jsem koupil ve třech různých lékárnách (a vyráběných různými společnostmi), se zlomil a rozpadl, což mi neumožnilo provést postup
Později jsem o tom slyšel mnoho stěžovatelů.

JuST napsal:
Ozokerit jsme parafínem smíchali 50/50 - nerozbili se. Tato hmota byla zahřátá v hrnku ve vodní lázni. To je povinné, ale ne na sporáku. Ochlaďte ho na asi 38-40 stupňů, aplikujte přímo na kůži.

Nastya napsal:
zdá se, že jsme ozokerit v jiném poměru, 1: 3, ale nevím co víc. Už si nepamatuji. nerozbili jsme se. Můžu dát, co zbývá, jinak to zůstane a smrdí (s olejem). Rozlil jsem ji, dal ji na zeď (tapetu - nalepit ji), a pak na ni narazila půl kuchyně,.

Goroshina2 napsal:

Ozokeritové boty se vyrábějí v ošetřovně lékárny na 14 Kotovskogo, kde si také můžete přečíst informace o výhodách ozokeritu a že se nedoporučuje používat doma, protože když se zahřívá, údajně nevydává příliš užitečný plyn.

Nadia napsal:
Tavím parafín s ozokeritem ve stanoveném poměru na vodní lázni po dobu 20-25 minut, nalít do formy na lékařskou olejovou utěrku tak červenou, výška vyjde cca. 1 cm, nasaďte parapet, otevřete okno. Čekám 25-30 minut, stisknu velmi tvrdě rukou, aby bylo vše těsné, tekutina nevycházela ze dna a ihned ji zabalila. Prodloužení navíc stojí za 5 minut, a to je vše.

Danya napsal:
Léčbu parafinem používáme již dlouhou dobu. Poté se celá ta spodina unavila a přešla na ohřívač slané vody. Je to velmi výhodné, tyčinka je uvnitř ohnutá a tekutina začíná krystalizovat, po 2 minutách je topná podložka připravena k použití. Udržuje zahřátí až 30 minut. Celá naše rodina používá tuto topnou podložku. Koupil jsem si náhrdelník v lékárně za krk, malý obdélník 10 cm x 7 cm a velký 20 x 15. Bohužel jsem nenašel více v prodeji. Máme dost na 1 nohu. Velké jsme se ovinuli kolem tele a malé k nohám. Náklady na toto potěšení na krku jsou 200 rublů, malý 70 rublů, velký obdélník je také asi 200 rublů.
Poté, co vše vychladne, vaříme vodu a spusťte ji na cappuccino. Pokyny říkají, že topná podložka by měla být zabalena do hadru, zabalena do plenky (proč to nevím). Vařím 15-20 minut. Předpokládá počáteční kapalný stav. Rozložil jsem to na ručník a ona odešla. Opět můžete vychladnout.

iruta napsal:
Prošli jsme 4 masážními kursy, 2 elektroforézami a náš tón je stále zvýšený a naše současná masérka říká, že je to jako by se nohy dítěte během masáže nedotýkaly, jako jsou křeče. Začali jsme aplikovat paralelně s masáží a nyní na 6. masážním sezení nám bylo řečeno, že pokrok je patrný.

Topolek napsal:
Za 4 až 5 měsíců se za druhé dítě sama ozokerit. (tj. před osmi lety) s golfy, jak Sunny popsal, 10krát. Udělali to podle předpisu neurologa. Jednalo se pouze o část předepsané léčby, tj. více injekcí, masáž. Po úplném průběhu všeho byl neurolog zrušen a dítě ostře plazilo, posadilo se a navíc šlo poměrně brzy.

Jannet napsal:
Obecně platí, že s tímto ozokeritem bylo hvízdání, ale hodně to pomohlo - masáž byla efektivnější, tón byl dobře odstraněn!

iruta napsal:

Mimochodem, pomohlo nám to víc než masáž.

Merilend napsal:
Taková cvičení jsme prováděli s klikovou skříní 10 procedur každé 4 měsíce, ne častěji!.
Na samém krku a mezi tlapkami, 5. den, začala udržovat hlavu rovnou, o měsíc později, opět po naklánění se naklonila doprava. A fyzioterika už dělala, ale zbytkový svah zůstal. Teď jdeme do bazénu, uvidíme.

otázka odpověď
otázka

E-lena napsal:
A ještě jedna otázka. Je třeba udělat postup na obou nohou. A pak jsem slyšel, že každá noha musí být zahřátá zvlášť, jinak by se dítě údajně přehřálo. Existuje nějaký zdravý rozum nebo je lepší mít obě nohy najednou? A je možné takhle spát?

Odpovědět
Kata napsal:
O přehřátí. Osobně si myslím, že to nemůže být, ale budete měřit teplotu (par-oz-a) před tím, než použijete aplikace. Alespoň jsem byl veden nejen rukou (něžné místo na ohybu lokte), ale také jsem tam vložil teploměr.
A skutečnost, že se potí a po odstranění aplikací je mírně růžová (místo, kde se to stalo), je normou.
Udělali jsme každý druhý den: den - boty, den - šortky a límec.

Nadia napsal:
obě nohy mohou být hned, lékař, který nám fyziologii vysvětlil.
rozhodně nemusí po ozokeritu jít do chladu.
E-leno, je tu dobrý smysl, šachové. Tento odkaz se mi však podařilo otevřít a přečíst si to už dávno. takže říká, že ozokerit má nejen léčivé vlastnosti, které zahřívá, ale také užitečný chemický efekt

otázka:
Natalika S napsal:
Dívky, kdo ví, je lepší aplikovat Ozokerite před nebo po masáži? A je možné to udělat v 8 hodin večer? Naše stará masérka řekla ne po 18 hodinách a nová říká, že je lepší aplikovat Před masáží.?

odpovědi jsou:
Izadora napsal:
Ráno jsme masírovali (20,00 je velmi pozdě) a ozokerit před masáží, takže účinek je lepší.

Martusha napsal:
Udělali jsme to před příchodem masážního terapeuta, protože celý význam ozekiritu se ztratí, pokud tak neučiníte bezprostředně před masáží. Po odstranění hmoty by měl být povrch kůže růžový as kapičkami potu.

O denní době nám nebyla řečena žádná omezení. Ale pokud kombinujete s masáží - pak rozhodně nejprve ozokerite. Poté je účinek masáže mnohem lepší, svaly jsou již teplé a uvolněné.

secach napsal:

svesdochka napsal:
Šťastný i
Řeknu mi názor své masérky - ozokerit + masáž je pro dítě velmi obtížná současně, ona to udělala, dítě má srdeční rytmus, říká dobře, proč by měl takovou zátěž načíst ráno, ozokerit večer. Neuropatolog nám také nikdy neřekl, abychom provedli takový společný postup

SOVUNYA777 napsal:

Naopak v Sineglazce a naší masérce nám řekli, abychom dosáhli co největšího pozitivního výsledku, je třeba masírovat po ozokeritu. Svaly v dítěti se pak zahřejí a účinek.

A o tom, že srdce bije - je nutné to udělat dlouho (bohužel si nepamatuji, jak je malé, už jsme 2,5), není příliš horké (mám na mysli ozokerit) a dítěti musí být během procedury dáno více, aby vypil tekutinu..

otázka:

redeshKa napsal:
Dobrý den, řekněte mi, kde přesně potřebujete udělat ozokerit s plochými valgusovými nohami?

Odpovědět:

Máme také valgus ((bylo mi řečeno, abych si dělal boty na noze, počínaje kolenem dolů, a ujistěte se, že popadnete nohu.

Kate4kina Kate napsal:

Mama-v-kvadrate napsal:
Když mu bylo asi šest měsíců, odstartoval starší tón. Navíc tam byla masáž a injekce a. Ale s ozokeritem se všechno zrychlilo - znatelně.

Nyní dali valgus ((Znovu uděláme „boot“.

těžba přijata dne 30/30/12vrátit se na začátek Kisya
Student

Členem od 10/09/02
Příspěvky: 2346
V denících: 217
Z: Kirovsky District

Zveřejněno: Út 29.7.2003, 21:19
A jaké jsou problémové oblasti? Kde tam předepisují a ve skutečnosti ano. Existuje cervikální límcová zóna, jsou boty, stále tam něco je.

Je snazší zapálit jednu malou svíčku, než přísahat tmu (Konfucius)

Jak vyrobit parafín na límci pro dítě. Parafinové aplikace: komu a jak jsou užitečné

Pro léčení kožních onemocnění, stejně jako pohybového aparátu, chronických patologií vnitřních orgánů, lékaři často doporučují parafinovou terapii. Široce používaný nástroj v kosmetologii k odstranění celulitidy. Na čem je založen léčivý účinek parafinu??

Výhody parafínových koupelí

Parafin je látka s vysokou tepelnou kapacitou. Během zahřívání absorbuje energii a při lékařských a kosmetických procedurách rovnoměrně uvolňuje teplo pokožce a zvyšuje teplotu těla v této oblasti o 2 ° C. Výsledkem je saunový efekt, který maximalizuje otevírání pórů a stimuluje funkčnost mazových žláz..

Dlouhodobé zahřívání doma vede k uvolnění velkého množství potu. Spolu s tím tělo zanechává toxiny, jejichž hromadění je způsobeno zánětlivými procesy. Ihned po zákroku dehydratovaná pokožka začíná intenzivně absorbovat vlhkost, což vede ke zvýšení elasticity povrchové vrstvy epitelu.

Škodlivé látky uvolněné potem jsou absorbovány do parafínu. Proto se pro každý postup doporučuje použít čerstvou látku, která by neměla být míchána s parafinem, který zůstal po předchozích manipulacích..

Kromě účinku sauny doma mohou parafínové koupele dobře nahradit masáže. Při ochlazování se produkt stahuje, tonizuje pokožku a aktivuje periferní oběhový systém.

Roztavená látka po aplikaci na kůži rychle ztuhne, ale horní část aplikace stále intenzivně vytváří teplo. Dolní vrstva ve formě filmu tak chrání tělo před popáleninami. Účinek tepla zatím trvá dostatečně dlouho, aby zahřál svalovou tkáň myositidou nebo klouby s dysplázií.

Jak vyrobit parafínové koupele: procedura

Pro správné nanesení parafinu na pokožku budete potřebovat:

 • parafín;
 • 2 hrnce pro zahřívání látky;
 • malý štětec;
 • polyethylenová fólie;
 • teplý pléd.

Protože je látka roztavena ve vodní lázni, je nutné zásobit se v květináčích různých objemů.

Postup je jednoduchý:

 • Pro manipulaci je lepší použít přísadu, která se prodává v lékárnách ve formě malých kousků bílé barvy. Tato látka je vyčištěna a neobsahuje žádné škodlivé nečistoty;
 • Kousky jsou převedeny na malý kastrol. Velká nádoba je naplněna do třetiny vodou. Pak vložte do ní pánev s jemně nasekanou ingrediencí. Je žádoucí, aby byla pánev ponořena do vody téměř úplně. Současně je nutné zajistit, aby při zahřátí do látky nevnikla voda;
 • Bez vodní lázně by se látka neměla zahřívat. V tomto případě, když se tání roztaví, parafin začne produkovat dusivý kouř a může se dokonce vznítit;
 • Design je kladen na pomalý oheň, pevně zakrývá nádobu látkou s víčkem a pokračuje v zahřívání, dokud není složka úplně roztavena. Zpravidla to bude trvat asi hodinu. Poté je pánev z ohřevu odstraněna;
 • Ihned po roztavení se nedoporučuje aplikace, zejména při léčbě dětí, protože existuje vysoká pravděpodobnost popálení. V parní lázni se látka zahřeje na 60 - 70 ° C. Je nutné počkat, až se teplota produktu snáší, přibližně 55 ° C. Můžete to ověřit navlhčením štětce do hmoty a jeho natažením po zadní straně ruky;
 • Jakmile je dosaženo požadované teploty, můžete začít manipulovat. Pokud potřebujete aplikovat produkt na krk, budete muset využít služeb někoho z domova;
 • Pleť důkladně omyjte a osušte na těle, které by mělo být zahřáté. Kartáč je spuštěn do tekuté hmoty a produkt je aplikován na oblast těla, zachycující nejen to, ale také malou část okolních tkání. Aplikace parafinu pro děti a dospělé se provádí ve vrstvách;
 • Po nanesení první vrstvy musíte chvíli počkat, aby se látka „zabavila“. Poté pokračujte k implementaci druhé vrstvy, vytvoření původní „masky“. Hotová aplikace by měla mít tloušťku alespoň 2 cm;
 • Vrstva parafinu je pokryta přilnavou fólií. Pokud se provádí aplikace parafínu na krk, koleno, loketní kloub, můžete zabalit celou část těla filmem. Shora je místo pečlivě zabaleno do teplé kostkované, froté ručníky nebo šály;
 • Během zákroku je lepší si lehnout, odpočívat a užívat si tepla. Místo přilepení filmu můžete použít voskový papír nebo olejovou utěrku;
 • Když se látka úplně ochladí, je pečlivě odstraněna a zlikvidována. Pokud částice produktu zůstanou na kůži, odstraní se pomocí obvazu s vazelínou;
 • Domácí léčba trvá 30-60 minut. Měly by být prováděny denně nebo v intervalu 1 dne. Zpravidla se doporučuje průběh 10-20 relací. Je však nutné se poradit se svým lékařem, jak často se má postup provádět..

Je velmi výhodné provádět manipulaci těsně před spaním. V tomto případě se část těla, která pohltila teplo, zahřeje mnohem déle. Mimochodem, pro zvýšení účinnosti léčby se k aplikacím často přidávají další stejně užitečné komponenty.

Proč potřebujeme parafínové koupele s ozokeritem?

V medicíně se tato látka často používá při fyzioterapii jako oteplovací látka, která má mírný dráždivý účinek, zvyšuje průtok krve a optimalizuje metabolismus. Ozokerit také pomáhá snižovat bolest, řeší zánětlivé oblasti. Zvláště často předepsané pro dysplazie jsou aplikace parafinů s přídavkem ozokeritu.

Takovéto manipulace se často praktikují při léčbě dysplazie kyčle u dítěte. V tomto případě se doporučuje provést „boot“.

Pro něj budete potřebovat:

 • 500 g čištěného lékařského parafinu;
 • 250 g ozokeritu;
 • Vazelinový olej;
 • tlustá ubrus.

Příprava přísad se prakticky neliší od výroby parafínových koupelí..

Roztavte komponenty ve vodní lázni a přidejte trochu vazelínového oleje:

 • Forma pro „botu“ je vyrobena ze silného plátna. Je lepší použít olejovou utěrku vyrobenou v souladu se sovětskými standardy. Stále je možné zakoupit v lékárnách;
 • Je nutné uložit dětskému zadku „botu“. Ropný hadřík by proto měl být o něco širší, aby zachytil nejen hýždě samotné, ale také boky;
 • Rohy olejové utěrky se upevňují svorkami. Můžete použít kolíčky na prádlo. Výsledek je něco jako improvizovaná pánev s poměrně vysokými stranami;
 • Roztavený parafín s ozokeritem se nalije do formy a rovnoměrně rozloží. Tloušťka vrstvy není menší než 1 cm. Po 5-10 minutách musíte zkontrolovat teplotu hmoty snížením lokte. Pokud teplota klesla na přijatelnou úroveň, můžete začít manipulovat;
 • Na postel je položena teplá přikrývka, nahoře je přikrývka a „bota“. Dítě je nasazeno v parafínové masové kořisti. Aby se produkt nepohyboval a nezahříval nezbytnou část těla, měli byste si zadek pevně zabalit. Je nemožné zahřát tělo výše, protože v bederní oblasti jsou ledviny. Také by neměly být zahřívány genitálie;
 • Délka procedury pro novorozence je 5-7 minut. Děti starší 6 měsíců mohou prodloužit dobu manipulace až na 10 minut. Doporučuje se provádět 20 procedur, po kterých musí být nohy masírovány..

Po takové aplikaci se zadek dítěte zčervená a může se potit. To je však přirozená reakce.

Parafinová terapie a ozokeritová terapie jsou postupy tepelného zpracování. Ozokerit s parafinem pro děti je předepsán v léčbě dětské mozkové obrny, dysplazie kyčle, zranění, se zvýšeným svalovým tonem. Parafin a ozokerit působí na organismus tepelně. Léčba je relativně bezpečná, pokud se vezmou v úvahu všechny kontraindikace. Tepelnou terapii lze provádět doma..

Koncept parafinové terapie a ozokeritové terapie, indikace, omezení jmenování

Termoterapie je použití zahřátých látek nebo předmětů k léčbě různých patologií. Tělo se zahřívá přímým kontaktem zdroje tepla s pokožkou.

Teplo má stimulační účinek na metabolické procesy v tkáních. Tento účinek je pozorován pouze při dlouhodobém vystavení teplu (30-60 minut). Tepelná expozice může zmírnit bolest, zvýšit průtok krve, urychlit odtok lymfy z tkání. Hlavními metodami tepelné terapie jsou parafinová léčba a ozokeritová terapie.

Parafinová úprava, základní techniky

Parafinová terapie je fyzioterapeutická technika, která zahrnuje použití lékařského parafínu. Je to molekula sacharidů s vysokou molekulovou hmotností související s deriváty metanu. Parafin se vyrábí z ropných produktů. Vysoce čištěný produkt se používá k fyzioterapeutické léčbě..

Parafin je bílá látka. Má středně tvrdou strukturu, taje se při 52-55 ° C, dobře si udržuje teplo, neumožňuje mu to projít skrz sebe. Tyto vlastnosti při tepelné terapii jsou velmi důležité. Parafinová hmota se používá pro aplikace.

Před použitím parafinu by měla být látka zahřátá na 95 ° C. Roztavte parafín ve speciálních elektrických parafinových ohřívačích. Provoz ohřívačů je založen na technice „vodní lázně“.

Hlavní metody parafinové terapie:

 • Metoda aplikace kyvet.
 • Metoda tkáňové aplikace.
 • Metoda vrstvení.
 • Metoda parafinové lázně.

Technika nanášení kyvety zahrnuje použití speciální kyvety, která má velikost nezbytnou pro aplikaci aplikace. Olejová utěrka se umístí do kyvety, na ni se nalije roztavený parafín. Tloušťka vrstvy parafinové hmoty je 1 až 2 cm a po ochlazení se z nádoby odstraní ještě měkký parafin. Hmota se aplikuje na povrch těla se zvednutým olejem. Zakryjte místo oteplování přikrývkou.

Technika nanášení tkání zahrnuje aplikaci gázové látky namočené v parafinové hmotě na povrch těla. Tloušťka překrytí by měla být 0,5 cm. Na vrstvu hmoty se umístí ubrousek (8-10 vrstev gázy). Na vrstvu gázy se umístí olejová utěrka a poté přikrývka.

Technika vrstvení zahrnuje nanášení parafínu štětcem na tloušťku 1 až 2 cm. Vrstva hmoty je pokryta olejovou utěrkou. Horní kryt s přikrývkou.

Technika koupele je metoda, při které se lázeň používá. Parafinová hmota 1 až 2 cm se potře štětcem na kartáč nebo nohu a poté se pokryje olejem. Ošetřená končetina se ponoří do parafinové lázně (60-65 ° C). Místo vany je dovoleno používat pytel naftové utěrky.

Před nanesením parafinové hmoty otřete pokožku do sucha, aby nedošlo k popálení, oholte vlasy na kůži (v místě aplikace). Můžete namazat oblast pokožky výraznými tělními vlasy vazelínou. Tím se zabrání přilnutí vlasů k parafínu po vytvrzení..

Ozokeritoterapie, vlastnosti, pravidla pro použití ozokeritu

Ozokeritoterapie se provádí za použití ozokeritového aplikátoru. Je to derivát ropných produktů. Ozokerit je skála. Nazývá se také „horský vosk“. Po extrakci se látka čistí. Pro fyzioterapii se používá pouze vysoce čištěný ozokerit.

Látka taje při teplotě 52 až 68 ° C. Ozokerit je schopen udržet teplo ještě více než parafin. Tepelná energie dostupná v ozokeritu prakticky neodejde. Proto je teplo zadržováno ještě déle než při použití parafinové hmoty.

Složení ozokeritové hmoty obsahuje složky, které stimulují činnost vegetativního systému. Použití ozokeritu pomáhá posílit regeneraci nervových vláken. V ozokeritové hmotě byly také nalezeny složky podobné hormonům, které jsou indikovány při terapii neplodnosti..

Indikace a omezení pro použití ozoceritu nebo parafínového vosku

Metody aplikace mají svá omezení a indikace k použití. Při předepisování terapie je lékař musí vzít v úvahu.

Indikace pro nastavení aplikací:

 • Zánětlivé patologie (během zotavení, nepouštící).
 • Patologie motorického systému (artritida, artróza, deformace kloubního aparátu).
 • Onemocnění periferních nervů, zejména po modřinách, zlomeninách.
 • Bolest při zotavení z modřin, výronů.
 • Zvýšená pohyblivost stěn dutých orgánů (střeva, žaludek, žlučník a močový měchýř).
 • Kloubní kontraktura způsobená těžkým svalovým křečem.

Aplikační terapie se nepoužívá pro akutní a hnisavý zánět, exacerbaci chronických patologií, poruchy citlivosti.

Rozsah a pravidla použití parafinové a ozokeritové terapie v dětské praxi

Parafin s ozokeritem pro děti se používá u novorozenců, kojenců, pacientů v předškolním a školním věku. Léčba je předepsána pro pacienty s dětskou mozkovou obrnou, v přítomnosti kontraktur, těžkých svalových křečí. Parafinová terapie pro děti se používá pro svalovou hypertenzi a klikový hřídel. Aplikační terapie je předepsána pro kašel, respirační onemocnění.

Ozokerit pro děti je předepsán k léčbě neuritidy nebo poškození nervů. To vám umožní obnovit strukturu nervového vlákna, urychlit chování nervových impulsů. Terapie ozokeritem je rovněž povolena k léčbě poškození nervových vláken po modřinách, zraněních..

Parafinová terapie je předepisována pro novorozence a kojence s hypertonicitou svalů. Vezměte gázovou tkaninu složenou v několika vrstvách. Je navlhčen roztaveným parafinem. Na gázovou tkaninu se nanáší polyetylen. Vlněné ponožky jsou kladeny na dítě..

Při fyzioterapii je nutné sledovat teplotu parafinu, aby nedošlo k popálení. Kůže u kojenců je mnohem měkčí než u starších dětí. Před fyzioterapií se teplota aplikační hmoty loktem nebo teploměrem kontroluje.

Relace u kojenců by měla trvat 7-10 minut, u novorozenců - až 5 minut. Kurz terapie je 10 fyzioterapie. V případě potřeby lze ošetření opakovat..

Můžete aplikovat ozokerit na nohy dítěte. Udržuje teplo lépe. Často se používá pro dětskou mozkovou obrnu (dětská mozková obrna). Tato látka pomáhá snižovat svalové křeče, urychluje vedení impulzů podél nervových vláken. Metoda fyzioterapie je podobná parafinové terapii. Léčba velmi usnadňuje rehabilitaci dětské mozkové obrny.

Aplikace parafinu a ozokeritu mohou být aplikovány na celou nohu, pouze na koleno nebo na nohy, v závislosti na patologii. Při valgusové deformitě kolene se parafín nebo ozokerit aplikuje na nohu zachycením kolenního kloubu, dolní končetiny a chodidla. Aplikace se podávají na pažích a nohou současně s mozkovou obrnou, zpožděním řeči a obecným vývojem. Během terapie je funkce řeči během léčby 2-3krát ročně výrazně zlepšena. Parafin a ozokeritoterapii často předepisují pediatři a logopedi..

Při nachlazeních a onemocněních dýchacího systému se parafín aplikuje na nohy a paže, horní část zad. Při kašli je ozokerit předepisován dětem na zádech, ale pouze ve fázi zotavení. V akutním období nemoci by neměla být léčba prováděna.

Parafín lze aplikovat na krk. Ošetření se používá s těžkým klikovým hřídelem. Na pozadí fyzioterapie se křeče „přikyvujícího“ svalu zmenšují. Teplota hmoty by neměla být vyšší než 40-45 ° C. Trvání léčby je 7-10 minut (v závislosti na věku). Kurz terapie je 10 fyzioterapie. V případě potřeby lze léčbu prodloužit.

Aplikační technika se používá k léčbě dysplazie kyčle (TBS). Parafin se aplikuje na stehenní a kyčelní kloub. Procedura trvá 5-10 minut. Kurz terapie je 20 lekcí. V případě potřeby se ošetření opakuje po měsíci. Použití fyzioterapie zlepšuje stav kloubu.

Aplikační terapie se může provádět doma. Chcete-li to provést, poraďte se s lékařem o vyloučení omezení. Musíte také objasnit posloupnost fyzioterapie. Pro terapii musíte koupit lékařskou parafinovou nebo ozokeritovou hmotu. Před použitím aplikačního materiálu si přečtěte pokyny. Během terapie musí být dodrženy proporce krycí vrstvy aplikátoru. Měl by být zahříván ve vodní lázni.

Parafin a ozokerit netavte v mikrovlnné troubě a přímém ohni.

Hmotu ozokeritu a parafinu si můžete koupit v lékárnách a specializovaných prodejnách. Cena aplikátoru ozokerit-parafin je 164-290 rublů. Náklady na Ozokerite od 120 rublů. Parafin má cenu 117 rublů. Je lepší koupit speciální dětské aplikátory. Jsou bezpečnější.

Závěr

Aplikace termální fyzioterapie umožňuje léčit hypertonicitu, torticollis, dysplázii kyčelních kloubů. U pacientů s dětskou mozkovou obrnou je povoleno provádět terapii. Léčba může být prováděna nezávisle doma. Před terapií byste se měli poradit s lékařem. Pokud budete dodržovat všechna pravidla fyzioterapie, bude to prospěšné.

Moderní medicína nestojí. Ale i přes to jsou v pediatrii tradiční léčby stále populární. Jedním z takových prostředků je aplikace parafinu pro novorozence..

Co je parafin

Parafin je voskovitá směs pevných uhlovodíků. Získejte ji z různých druhů oleje, stejně jako z hnědého uhlí, rašeliny, břidlic atd. Parafin objevil vědec Karl von Reichenbach. Jeho léčivé vlastnosti byly známy ve starém Římě. Již před několika tisíci lety byly použity masky, obklady a aplikace parafinu. Kromě kosmetologie byl parafin používán k léčbě dislokací, svalového napětí a léčbě nachlazení.

Jednou z klíčových vlastností parafinu je jeho schopnost udržet si teplo po dlouhou dobu a postupně ho rozdávat. Vzhledem k tomu, že parafin sestává z přírodních látek, je široce používán a doporučován dětem od prvního měsíce života.

Někdy po narození dochází u kojenců k porušení svalového tonusu. Pokud je svalový tonus zvýšen, pak se dítě téměř nikdy neuspokojí. Hlava je hozena dozadu, vačky jsou vždy stlačené a nohy jsou přitahovány k žaludku. Dítě často křičí, špatně reaguje na jasná světla a hlasité zvuky. Lékaři to vysvětlují tím, že před narozením je dítě v poloze plodu a v důsledku toho jsou jeho svaly velmi napjaté. Příčinou narušení svalového tonusu novorozence může být také trauma po porodu nebo komplikace, které vznikly během těhotenství. Pokud plodu chybí kyslík během prvního a druhého trimestru těhotenství, pak se pupeční šňůra vine kolem krku plodu, což je plné hypoxie..

V těchto případech lékař předepíše aplikaci parafinu na krk novorozence. Pomohou uvolnit svaly krku a dítě přestane házet hlavou dozadu..

Jak parafin funguje

Při zahřívání parafinu a jeho aplikaci na nemocnou část těla dochází k prodlouženému a rovnoměrnému tepelnému účinku na vnitřní orgány a svaly. Díky oteplování se svaly uvolňují, zlepšuje se dýchání tkání, rozšiřují se kapiláry, aktivuje se pocení a zvyšuje se metabolismus v těle. Parafin blokuje přístup vzduchu k pokožce, takže se teplota pokožky zahřeje na 38-40 ° C. Vhodný pro jakýkoli typ pleti, protože není absorbován tělem. V termoterapii je také možné použít ozokerit (horský vosk). Parafin a ozokerit se často používají současně, přičemž se mísí v poměru 1: 1. Skutečnost je taková, že ozokerit je mnohem plastickější než parafin, takže při míchání těchto dvou složek je použití mnohem pohodlnější. Ozokerit, pronikající do pokožky, zvyšuje relaxační účinek díky obsahu užitečných minerálů a biologicky aktivních látek.

Parafinové ošetření pro novorozence se provádí každý den nebo každý druhý den. Průběh léčby sestává z 10-12 sezení. Pokud je uděláte doma, je lepší si vybrat čas na jednu a půl až dvě hodiny před spaním. Pokud je zákrok prováděn během dne, potom by mělo dítě odpočinout půl hodiny. Aby se dosáhlo lepšího účinku, lékaři doporučují ihned po aplikaci parafínu u novorozenců provést drobivou masáž.

Jak aplikovat parafinové aplikace na krk novorozence

Je třeba poznamenat, že parafinové procedury pro novorozence jsou prováděny téměř na dětské klinice, nemluvě o placených zdravotnických zařízeních. Tento postup je možné provést doma..

Nejprve musíte zakoupit lékárnu parafin a ozokerit. Nekupujte kosmetický parafin, protože obsahuje vazelínu a stává se méně tažnou. Pak je třeba připravit 2 hrnce na vodní lázeň, jeden velký, druhý menší. Na dno velké pánve položte dřevěný rošt nebo talíř, nalijte do ní vodu a dejte ji na nízkou teplotu. Do malé pánve vložte malé kousky parafínu a ozokeritu a zavřete víko. Po uvaření vody ve velké pánvi opatrně vložte malou tak, aby se voda nedostala do kousků parafínu a ozokeritu. Je nutné počkat, až se obě látky rozpustí. To se obvykle děje do hodiny. Parafín musí být někdy promíchán dřevěnou tyčí.

Nezahřívejte parafín jiným způsobem. Při otevřeném ohni nebo v mikrovlnné troubě začne hořet a může se vznítit..

Po roztavení všech parafinů se odstraní malá pánev. Potom si vezmou plech na pečení, položí na něj olejovou utěrku nebo celofán. Roztavená směs parafinu a ozokeritu se nalije na plech. Vyplňte vrstvu o tloušťce jeden - jeden a půl centimetru. Parafin nějakou dobu ztuhne. Je nutné, aby zůstal v teple, ale ne horký, aby dítě nespálil. Zkontrolujte teplotu zmrazené směsi. Nyní oddělíme parafín od olejové utěrky a odřízneme kus potřebných rozměrů. Položte na postel teplou přikrývku, olejovou utěrku, plenu a řezaný kus parafínu. Nyní musíte novorozence řádně zařídit. Při nanášení na krk musíte dítě položit tak, aby kus zachytil spodní část zátylku, spadl na ramena a mírně se ohnul po stranách. Tím se dosáhne nejlepšího účinku. Nyní střídavě pevně zabalíme drobky do plenky, olejové utěrky a teplé přikrývky, takže zůstane otevřená pouze hlava novorozence. První postup by měl trvat 10 minut, druhý 15-20, v závislosti na reakci dítěte, a všechny následné postupy po dobu 20 minut. Nabídněte dítěti pít, mluvit s ním, usmívat se. Takže ten postup bude jednodušší.

Současně s aplikací na krk dítěte můžete aplikovat aplikaci na oblast kyčle. To pomůže zmírnit svalovou hypertonicitu, pokud se nohy dítěte nechtějí nijak uvolnit. Stačí dát další kousek parafínu, aby dítě leželo na zadku. Díky teplu, které zahřívá vnitřní orgány dítěte a pomáhá jim relaxovat, může novorozenec vyprázdnit střeva a močový měchýř. Nebojte se, jedná se o zcela přirozenou reakci těla.

Tam je také praxe aplikací parafinové nohy. Tento postup zpravidla předepisuje neurolog, děti od prvních měsíců života, s hypertonicitou svalů nohou a nohou..

Pro tento postup je nutné připravit parafin a ozokerit, jak je popsáno výše. Nakonec musí být nádrž rozdělena na dvě části. Jeden kus parafínu je položen na zadní povrch dolní končetiny a je nutné ovinout nohu tak, aby se dosáhlo jakéhokoli boty od špičky paty po koleno, nebo mírně nižší. Poté položte na parafín olejovou utěrku a navrch přikryjte teplou deku. Místo přikrývky můžete v tomto případě použít několik párů teplých ponožek mámy.

Parafínové koupele nedávají dětem nepříjemné pocity a miminka zpravidla tento postup vydrží klidně. Navíc je to bezpečný přírodní lék, který je k dispozici naprosto každému. Ale nezapomeňte, že před použitím parafinu byste se měli poradit se svým lékařem.

Masáž je postup, který se doporučuje všem mladým dětem bez výjimky. Obecná masáž se provádí za účelem rozvoje dítěte a posílení těla jako celku a terapeutická masáž je nezbytná k léčbě různých onemocnění pohybového aparátu dítěte..

Jednou z terapeutických masáží je parafin. Parafínové koupele dobře zahřívají tělo dítěte, čímž zvyšují účinek masáže. Díky této proceduře se zlepšuje krevní oběh v tkáních, uvolňují se svaly, normalizuje se vývoj celého organismu..

Parafin je pevná látka podobná sacharidům, která se podobá vosku. Mnoho let se používá pro krásu a zdraví, parafínové koupele jsou účinné při bolestech kloubů, nachlazení a namáhání svalů a také pomáhají vyhladit pokožku, normalizovat její výživu.

Hlavní vlastností parafinu, který právě pomáhá při léčbě různých nemocí, je schopnost udržet si teplo po dlouhou dobu a postupně ho dávat lidskému tělu. Kromě toho je parafin vyroben z přírodních látek, nepoškozuje tělo, takže se může projevit i nejmenším dětem.

Pokud má dítě zvýšený svalový tonus, hází hlavou dozadu, neustále pláče a má strach ze všeho, pak mu může lékař předepsat masáž s parafínovými koupelemi pro dítě. Parafin pomůže uvolnit křečové svaly a zlepšit krevní oběh v nich..

Je-li parafin zahříván a aplikován na nezbytnou část těla, dodává látka pokožce, svalům a vnitřním orgánům teplo po dlouhou dobu a rovnoměrně. Díky tomu se svaly uvolní, dítě může normálně dýchat, spát a přestat jednat. Mikrocirkulace krve zlepšuje, stejně jako metabolismus, v důsledku toho se všechny tkáně v oblasti vlivu začnou jíst a dobře rozvíjet.

Parafin nevnikne do těla dítěte kůží, takže nemůže vyvolat alergické reakce nebo způsobit příliš suchou pokožku. Účinek procedury přichází okamžitě, mnozí rodiče říkají, že jejich dítě už spalo lépe a přestalo plakat bez důvodu.

Ke zlepšení účinku parafinu je třeba po ukončení procedury masírovat. Pokud je pozorována svalová hypertonicita, pohyby by měly být měkké uvolňující.

Parafinová masáž přináší následující příznivé účinky:

 • Svaly se uvolňují, hypertonicita prochází;
 • Zánět zmizí;
 • Bolest prochází;
 • Rychlost opravy tkáně se zvyšuje;
 • Nervový systém funguje lépe;
 • Tkáňová výživa se zlepšuje.

Aby však byla parafínová masáž pro děti do jednoho roku užitečná, je třeba konzultovat odborníka a věnovat pozornost tomu, jak postup správně provádět a jaké kontraindikace má..

Indikace

Masáž pro kojence s parafínem je předepsána hlavně pro porušení svalového tonusu. Normálně má dítě v prvních 2 měsících života zvýšený tón, který je spojen s vývojovými rysy v děloze. Dítě se zdá napjaté, neustále zaťává pěsti a ohýbá nohy.

Ve věku 3 měsíců je svalový tonus plně normalizován, dítě začíná držet hlavu nezávisle na síle svalů a postupně se vyvíjí. Stává se však také, že svaly, i po 3-6 měsících, zůstávají v dobré kondici. To brání normálnímu vývoji dítěte, obrátí se pozdě, posadí se a provede první kroky.

Taková porušení mohou ovlivnit budoucí život dítěte, pokud je nevyléčíte v dětství. To je důvod, proč pediatrové a ortopedové předepisují masáž pro dítě, která pomůže odstranit svalovou hypertonicitu, která umožní dítěti růst a normálně se vyvíjet podle jeho věku.

Rovněž parafinová masáž může být indikována v následujících případech u dětí starších než jeden rok:

 • S výrony, modřinami měkkých tkání;
 • S bronchitidou a pneumonií;
 • Pro nemoci močového měchýře a žlučových cest.

Kontraindikace

Masáž parafínem pro novorozence a starší děti je kontraindikována v následujících případech:

 • V přítomnosti maligního nádoru;
 • Při zvýšené tělesné teplotě;
 • S tendencí ke krvácení;
 • V rozporu s integritou kůže v oblasti expozice;
 • Se zánětlivým procesem v těle;
 • Se změkčováním tkání;
 • Kontraindikace je tuberkulóza;
 • Závažné srdeční choroby;
 • Patologie kostí a kloubů;
 • S ostrým vyčerpáním těla;
 • S diabetem.

Masáž parafínem při kontraindikacích může vést k vážným následkům, proto musíte před výkonem ukázat dítěti lékaře a ujistit se, že neexistují kontraindikace..

Za zmínku také stojí, že je lepší neprovádět takové postupy za horkého počasí, aby nedošlo k přehřátí dítěte. A pokud se parafinová léčba provádí na klinice, nemělo by být dítě odebráno venku po dobu alespoň 1,5 hodiny, jinak bude účinek léčby malý. Kromě toho můžete po parafínových koupelích snadno chytit dítě.

Zařízení

Je velmi důležité postupovat správně, aby nedošlo k poškození dítěte. Nejlepší ze všech, pokud odborník provede parafinové aplikace a masáže, je účinek takové léčby lepší, protože lékař má účinnou masážní techniku. Doma můžete také využít proceduru a lehkou masáž..

Pravidla pro provádění parafínových aplikací pro děti do 2 let.

Nejprve musíte parafín řádně zahřát. K tomu se část látky umístí do misky a zahřeje se ve vodní lázni na 100 stupňů. Tekutý parafin musí být poté ochlazen na asi 50 stupňů. Parafin lze míchat dřevěnou lžící nebo hůlkou a v žádném případě by do něj neměla být při zahřátí voda.

Před zákrokem musí být dítě umyté, pokožka musí být čistá, takže nelze používat krémy ani tělové oleje. Dítě je svléknuto a položeno na čistou plenku. Je lepší umístit pod plenu olejovou utěrku, i když je dítě v plence, aby nedošlo k obarvení nábytku parafínem.

Naneste parafín na nohy nebo krk dítěte v závislosti na lékařském předpisu. Nejvhodnější je udělat štětcem.

Je nutné nanést několik vrstev látky, potom dítě zabalit do plenky a teplé přikrývky. Je nutné ponechat parafín po dobu 20 minut, někdy lékař předepíše delší dobu, vše záleží na věku dítěte a diagnóze.

Po uplynutí této doby je nutné parafin odstranit a očistit pokožku od zbytků čistým hadříkem. Pak pro dosažení co nejlepšího účinku musíte provést relaci terapeutické nebo obecné masáže, v závislosti na jmenování specialisty.

Stejný parafin lze použít opakovaně. Obvykle stačí jeden kus na léčbu.

Terapeutickou masáž může provádět pouze profesionál, rodiče se nedoporučují provádět tento typ masáže bez zvláštního tréninku. Doma je dovoleno provádět hlazení, jemně hnětit pokožku. Ale je třeba si uvědomit, že se zvýšeným tónem nemůžete provádět příliš aktivní pohyby a vyvíjet tlak na kůži, masáž by měla být prováděna velmi jemně, aby se uvolnilo tělo dítěte.

Při provádění masáže parafínem pro kojence doma musíte dítě položit na záda a udeřit nohama, pak ji otočit a pohladit záda, posledním krokem je působit na hrudník a břicho. Masáž můžete ukončit lehkým zahřátím, proto musíte 3-5krát ohnout a uvolnit nohy a paže.

Aplikace (video)

Funkce

Děti prvního roku života jsou stále velmi křehké, dítě může být špatným ošetřením snadno zraněno, proto se v žádném případě nedoporučuje předepsat parafínovou masáž samostatně. Tento postup by měl předepisovat lékař, pouze pokud má dítě indikace.

Za zmínku také stojí, že pro postup se používá pouze speciální lékařský parafin, který se prodává ve specializovaných prodejnách a lékárnách. Parafin by měl být lehký a bez nečistot, bez nepříjemných zápachů. K zákroku nepoužívejte svíčky, stejně jako žlutý nerafinovaný parafín, může to poškodit dítě.

Ke masáži parafínem se také často používá směs parafinu a ozokeritu. Ozokerit obsahuje užitečné minerály, které pronikají kůží a urychlují regeneraci, mají tmavou barvu a prodávají se v lékárně. Parafin s ozokeritem můžete použít pouze po konzultaci s odborníkem.

Teprve na první pohled se termín „ozokerit“ jeví jako složitý a nepochopitelný. Ve skutečnosti se nazývá horský vosk, přírodní uhlík z ropné skupiny. Někdy je podmíněně označován jako minerály. Ve skutečnosti jde o směs nasycených uhlovodíků s vysokou molekulovou hmotností. Vypadá a voní jako petrolej. V lékárnách se prodává ve formě malých bloků, které lze zahřívat ve vodní lázni a používat podle pokynů lékaře. Aplikace parafin-ozokeritu jsou v medicíně široce využívány. Jejich působení je způsobeno obsahem biologicky aktivních složek, které pronikají tělem kůží a mají hojivý účinek. Jednotlivé složky ozokeritu aktivují obnovu poškozených tkání a orgánů. Proto se parafin-ozoceritové aplikace používají pro děti a dospělé s různými chorobami.

Jmenování

O této metodě léčby člověk obvykle neví, dokud mu lékař neurčí žádost. A pak se s ozokeritem stává stálým pomocníkem, který se používá pro řadu nemocí. A to není žádná náhoda. Aplikace parafin-ozoceritu doma se používají k dosažení krátkodobého křečí krevních cév s jejich následnou expanzí. Současně se zvyšuje průtok krve a metabolismus, začínají regenerační procesy. Chemikálie ozokeritu stimulují růst buněk a podporují imunitní procesy.

Jaké jsou důvody léčivých účinků

Kromě chemického složení aplikace má velký význam také tepelný faktor. Zvýšení teploty kůže v postižené oblasti o 2-3 stupně v hloubce 4-5 cm vede k vazodilataci, zvýšenému průtoku krve, syntéze biologicky aktivních látek a aktivaci sekrece endokrinní žlázy. Výsledkem je řada pozitivních účinků..

Lékaři zaznamenávají protizánětlivý účinek, který je důležitý pro problémy s pohybovým aparátem. Kromě toho jsou pozorovány antispasmodické, vstřebatelné a analgetické účinky. Děti nejčastěji začínají přibližovat aplikace parafin-ozoceritu blíže roku, pokud kvůli tónu nemohou začít chodit. Obvykle stačí provést 10-14 procedur a dítě začne sebejistě stát na nohou a pak se pohybovat.

Indikace a kontraindikace

Nejčastěji se jedná o zánětlivá onemocnění povrchových tkání a vnitřních orgánů, důsledky chorob a poškození pohybového aparátu. Pomocí této jednoduché metody je často možné účinně léčit patologie reprodukčního systému, kožní choroby a ORL orgány. Dokonce i takové komplikace, jako jsou trofické vředy spojené s obstrukcí cév, mohou být velmi dobře korigovány společně s lokální a systémovou terapií..

Tento postup má však také kontraindikace, které nelze ignorovat. Jedná se o akutní zánětlivé procesy, srdeční choroby, cirhózu jater a různé nádory. Aplikace parafin-ozokeritu se během těhotenství nepoužívají. Období laktace je navíc také důvodem k odložení průběhu léčby až do konce. Toto pravidlo může být zanedbáno pouze v případě, že se váš lékař individuálně rozhodl učinit výjimku.

Náklady na postup

To je další faktor, který hovoří o používání aplikací parafin-ozokerit. Cena těchto postupů je relativně nízká i v nemocnici (220 rublů za jednu aplikaci), ale doma si můžete koupit balíček parafinu a ozokeritu a používat je tolikrát, kolikrát je třeba, pokaždé pouze zahřátí. Každá z nich bude stát 80-90 rublů. K tomu přidejte náklady na obaly, základnu na olejové utěrky a štětce na nanášení, stále však nepracuje více než 500 rublů. A po ukončení léčby může být vše toto opatrně odstraněno až příště..

Jak používat

Tento postup lze provést několika způsoby. Je však nejlepší ji svěřit zkušené sestře. Nepředstavuje nic nebezpečného, ​​ale samotná technika vytápění musí být zpracována na automatizaci. Trochu méně - a chladná aplikace nebude schopna poskytnout terapeutický účinek. Mírně přehřáté - a parafin-ozoceritové aplikace mohou silně spálit nechráněnou pokožku. To je důvod, proč opatrnost nebolí.

Existuje několik způsobů: Prvním je roztavení na teplotu 65 stupňů a nanesení štětcem na kůži. Druhá metoda je podobná, ale účinek je hlubší. Končetina je potažena ozokeritem a poté umístěna do nádoby, kde je umístěna roztavená směs parafinu a ozokeritu. A opět upozorňujeme na nutnost dodržovat správný teplotní režim. Příliš rychle vyčistí končetinu od příliš horké látky, která nebude úspěšná.

Aplikace jsou pro začátečníky jednodušší možností. Aplikace parafin-ozoceritu se provádí nejčastěji doma. Za tímto účelem se roztavený ozokerit nalije na olejovou utěrku vloženou do formy v malé vrstvě a po čekání na ochlazení (kontrolou vlastní rukou) se přenese na povrch těla.

Ve skutečnosti je postup poměrně jednoduchý, ale protože jej může provádět každý doma, hlavní věcí je trochu si procvičit. Je však třeba zvážit několik důležitých faktorů:

Výroba nášivky

A jdeme přímo do technologie. Nyní podrobně zvážíme, jaké aplikace parafin-ozocerit jsou. Jak je přimět k tomu, abyste lépe rozuměli zkouškou v praxi. Jako experiment je lepší použít jednoho z dospělých. K provedení relace budete potřebovat následující komponenty:

Jdeme přímo do podnikání

Vše je pro nás připraveno a nyní můžete provádět aplikace parafin-ozokerit. Jak si vyrobit dítě, je nejlepší se učit od zdravotní sestry nebo poprvé aplikovat aplikaci na krku tátu. Nejdříve musíte roztavit pevnou látku na velmi nízké teplo. Zajistěte, aby se voda nedostala do směsi. Ochlazuje mnohem déle než samotný parafin a může vést k popálení kůže. Po úplném roztavení produktu můžete zavést vazelínu a promíchat. Na předem připravené široké vrstvy gázy, rozložené na nalévat vrstvu směsi.

Nyní je třeba místo pro aplikaci směsi důkladně vysušit a měkkým štětcem nanést několik vrstev parafínu. Rychle se zmocňuje a chrání pokožku před nepohodlím. Na něj se nanese mírně ochlazená gáza. Teplo z této kompozice zůstane po dlouhou dobu. Dítě je pokryto přikrývkou a ponecháno 15 minut.

Nezapomeňte, že použití takových aplikací je možné pouze podle pokynů lékaře. S hypertenzí mohou přinést rychlý pozitivní výsledek a s hypotenzí naopak naopak uvolní svaly, což stav jen zhorší. Proto, navzdory důležitosti preventivních opatření, se nejprve poraďte s lékařem. Ale pokud je dítě nemocné, ale teplota je normální, můžete aplikovat oteplování na hrudník a namísto ponožek.

Místo závěru

Jak vidíte, zábaly parafin-ozokerit nejsou obtížné. Mohou být použity pro dospělé a děti. Ženy často používají kosmetiku k udržení krásy a zdraví pokožky rukou a nohou. Tyto postupy jsou nejen velmi užitečné, ale také příjemné a také jednoduché. Po zakoupení opakovaně použitelného parafinu a ozokeritu v lékárně je budete moci používat po mnoho let a těšit se z dosažených výsledků..

Články O Neplodnosti