Hlavní Testy

Cork během těhotenství

Během těhotenství se téměř každá žena snaží zjistit všechny podrobnosti o svém stavu, aby byla plně vyzbrojena. Termín „hlenová zátka“ se obvykle slyší blíže k porodu. Při jedné z prohlídek se gynekolog může zeptat, zda vás opustila nebo ne. Proto bude rozumné mít základní znalosti o tom, co je korek, proč je to potřeba a jak to vypadá.

Co je to sliznice, proč je to potřeba?

Během těhotenství děložní čípek vylučuje hustý, gel podobný hlenu, aby udržoval vlhkost a chránil povrch dělohy. Tento hlen se hromadí a blokuje krční kanál a vytváří korek. Uzavírá otevření dělohy během těhotenství, aby se tam bakterie nedostaly. Kromě toho obsahuje protilátky, které zabíjejí infekci. Korek tak chrání vyvíjející se plod.

Před porodem žena mění hladinu hormonů, zejména progesteron klesá. V důsledku toho se děložní hrdlo zvětšuje a korek prostě vypadne. Ztráta sliznic může být proto předzvěstí porodu.

Kdy a za kolik sliznice zasahuje do listů primiparous a multiparous?

Normálně by k tomu mělo dojít krátce před porodem, kolem 37. týdne. Pak korek vychází přirozeně.

Předčasný výtok z korku může naznačovat předčasné změny děložního čípku, což zvyšuje riziko předčasného porodu. Navíc její ztráta potenciálně vystavuje těhotnou ženu riziko nákazy. Z těchto důvodů je odhalení tlustého výtoku sliznice v kterémkoli týdnu těhotenství příležitostí navštívit vašeho lékaře..

Je zajímavé vědět: výstup z korku může být usnadněn fyzickou intervencí, například gynekologickým vyšetřením nebo pohlavním stykem.

U žen, které rodí poprvé, trvá korek déle než u mnohonásobných až do narození. Je tomu tak proto, že děložní hrdlo těch, kteří dosud nenarodili, je užší a pružnější. Někdy dokonce existují situace, kdy porodníci musejí dostat korek sami, protože to samo o sobě nevychází. Mnohonásobné stěny děložního čípku jsou měkčí a širší, proto se korek snadno pohybuje.

Jak vypadají sliznice, pocity, když se svíčka vyjde

Ačkoli mnoho žen si vůbec nevšimne, že mají dopravní zácpu, není těžké pochopit, že je to tak. Korek se zřetelně liší od běžných sekrecí především svou hustotou a objemem. Pokud je normální výtok u těhotných žen vzácnější a tenčí, má korek hustou strukturu a objem asi dvou polévkových lžic. Jeho velikost je asi 4 cm, barva korku je obvykle bílá, nažloutlá, béžová nebo hnědá. Často v něm jsou krvavé částice.

Vezměte prosím na vědomí, že hlen má nepříjemný zápach nebo zelenou barvu! To může znamenat infekci.!

Korek může vyjít v celku nebo v malých částech po dobu několika dnů. Proto je často zaměňována s vaginálním výtokem. Ženy obvykle během této události nezaznamenají žádné zvláštní pocity. Ve spodní části břicha usrkává jen několik not.

Kdy je čas jít do nemocnice?

Ve 40. týdnu těhotenství se již ženy chtějí porodit co nejdříve, a někteří se domnívají, že únik korku by měl tento proces urychlit. To však není. Ačkoli se o tom vypráví mnoho příběhů, neexistuje žádný důkaz pro toto tvrzení. V případě potřeby bude mít lékař jiné způsoby, jak způsobit porod. Obecně je třeba nechat těhotenství nechat se ubírat a ne spěchat.

Průchod sliznice je obvykle známkou toho, že se vaše tělo připravuje na porod, ale ne vždy. Od výstupu z korku do začátku porodu může uplynout neurčitá doba - od několika hodin do několika týdnů. Pokud je korkový výstup doprovázen dalšími známkami blížícího se porodu, musíte jít do nemocnice, pokud jsou kontrakce, vypouštění vody atd. Pokud je dodávka stále daleko a sliznice je odstraněna, neměli byste paniku. Kupodivu se může vrátit zpět.

Když korek již vyšel

Vaše další kroky po opuštění korku závisí na tom, jak to vypadá a jak dlouho jste těhotná. Pokud vidíte korek na těsnění nebo když vyjde během sprchy, zkuste to prozkoumat, pak popište velikost a barvu svému lékaři. Tato data vám pomohou rozhodnout, co dál..

Vezměte prosím na vědomí: pokud je výstup z korku doprovázen krvácením, existuje možnost komplikací, jako je placentární narušení. Takové příznaky by neměly být ignorovány.!

V případě, že korek odešel za méně než 36 týdnů, je vhodné podstoupit vyšetření, aby se ujistilo, že u dítěte je vše v pořádku.

Pokud jste těhotná déle než 37 týdnů a nejste narušeni žádnými dalšími příznaky, neměla by být zátkou korek. Dbejte na to, aby se riziko narození dítěte před narozením minimalizovalo:

 • umyjte se pouze ve sprše a odmítněte se vykoupat ve vaně nebo ještě více v řece;
 • pravidelně mýt, ale používat pouze speciální výrobky pro intimní hygienu;
 • mít sex výhradně pomocí kondomu.

Po opuštění korku byste neměli opustit domov, protože v každém okamžiku se může narodit dítě. V tuto chvíli již můžete sbírat tašku v nemocnici. Sledujte svůj stav a počkejte na další nositele porodu.

Jak již bylo zmíněno, pravidelné kontrakce naznačují nástup porodu. Určitým znakem je také odtok plodové vody. Mohou se pohybovat náhle nebo pomalu. Pokud dříve neexistovaly žádné boje, měly by začít. Tyto stahy budou silnější, delší a častější, jak se děložní hrdlo rozšiřuje, aby se připravilo na porod. Když roztažení dosáhne 10 cm - můžete bezpečně porodit!

Když víte, co očekávat, zažít všechny tyto události je mnohem snazší. A i když nastanou nějaké nepředvídané situace, včasný kontakt s odborníky pomůže zabránit komplikacím, protože medicína je nyní velmi rozvinutá. Proto byste se neměli bát výstupu z korku.

Těhotná žena má korek

Co dělat, když těhotná žena má korek

Těhotná žena má z děložního hrdla korek - tato událost si zaslouží pozornost gynekologa, který vede její těhotenství. Skutečností je, že se jedná o příznak předčasného porodu. Pojďme mluvit o tom, jak korek odchází před porodem, jak to vypadá a jaké kroky musí budoucí matka podniknout?

Korek je hustá hrudka hlenu, která je v děložním čípku téměř po celou dobu těhotenství. Účelem tohoto hlenu je jedna věc - zabránit mikrobům a patogenním bakteriím proniknout do dělohy a ovlivnit membrány a dítě. Sliznice před narozením potom vyjde, když se začnou strukturální změny v děložním čípku, to znamená, že změkčuje a začíná se otevírat. U některých žen k tomu dochází po 37 týdnech těhotenství, zatímco u jiných po 40 týdnech. A to je norma. Pokud je tento jev pozorován mnohem dříve - můžeme předpokládat hrozbu předčasného porodu.

A co dělat, když těhotná žena zastavila dopravní zácpu, kdy porodit? Je třeba věnovat pozornost především vašemu všeobecnému blahu a některým vnějším znakům.

Když se dítě připravuje na narození, může výrazně spadnout do pánve, díky čemuž břicho výrazně klesá. Žena může trpět nevolností a průjmem - je velmi důležité odlišit tento přirozený stav, který v mnoha případech doprovází otevření děložního hrdla, od střevní infekce nebo otravy..
Pokud vody zůstaly pozadu, je čas jít do nemocnice.

Hlavním znakem práce, která začala, jsou však stále pravidelné kontrakce. Výrazně se liší od přípravných. Při skutečných kontrakcích ženy obvykle nemají otázky, zda se porod již připravuje nebo jen připravuje. Skutečné boje jsou mnohem silnější, bolestivější a intenzivnější..

Pokud máte stále pochybnosti, můžete zkusit vzít pilulku No-shpa, ale je lepší si lehnout, zkusit spát, pokud pracujete, samozřejmě to nebude fungovat. Mnoho klidných přípravných kontrakcí teplou koupelí. To však není nejlepší řešení pro ženy, které již mají hlenovou zátku..

Můžete zkusit čas mezi souboji. Mezery by se neměly prodlužovat, ale spíše zkracovat. Jít do nemocnice s kontrakcemi méně než jednou za 5 až 7 minut nedává velký smysl, pokud se cítíte uspokojivě.

Je nutné shromáždit se v porodnici, pokud se objevilo špinění z genitálního traktu. To je normou při vypouštění sliznice, ale pouze pokud v ní jsou krvavé pruhy a krev z sliznice nevyteče. Druhá podmínka může být velmi nebezpečná pro matku a dítě, je příznakem předčasného placentárního narušení.

Kdy a v jakém týdnu sliznice opouští krční kanál a je to vždy doprovázeno nástupem práce: jak to vypadá, kolik

Výtok z korku je přirozený proces nástupu porodu, který je důležité studovat a znát všechny nuance..

Korkový výboj je předzvěstí porodu?

Korek plní ochrannou funkci a pohybuje se před porodem.

Proces jeho tvorby začíná v prvním trimestru a může úplně nebo částečně opustit otevřením děložního hrdla.

Odlet může projít bez povšimnutí nebo být doprovázen propuštěním.

K uvolňování hlenu dochází individuálně a aby nedošlo k panice, je důležité znát všechny nuance procesu, konzistenci korku a jak to vypadá.

Jaká je sliznice dělohy: její role?

Hustá sraženina je často transparentní, zakalená barva. Cervix produkuje speciální hlen, který blokuje kanál a dítě před infekcí.

Kdy je vytvořen a jak to vypadá?

Tvoří se okamžitě v prvním období těhotenství, děložní čípek zahušťuje a přispívá k jeho tvorbě. Je třeba chránit dítě, vypadá to jako protein slepičích vajec o hmotnosti 50 ml a velikosti 1,5-2 cm.

Co se skládá?

Hlen, ze kterého korek sestává, má složení:

 • Bílé krvinky, které provádějí ochrannou funkci neutralizací mikrobů.
 • Kolagenová vlákna zajišťující hustotu korku.

Vzhled korku je vysvětlen jeho složkami.

Kdy korek odchází během těhotenství?

Korek může vyjít v různých situacích: při návštěvě toalety, sprchy nebo spolu s plodovou vodou. Ženské tělo reaguje odlišně na restrukturalizaci hormonů, takže načasování a proces mohou nastat různými způsoby. Tento proces se očekává od 38 týdnů těhotenství.

Korkový výboj během prvního těhotenství

Od 38. týdne těhotenství se snižuje proces produkce progesteronu, hormonu, který je zodpovědný za proces porodu dítěte. Cervix začíná zjemňovat, kanál se postupně otevírá. V tuto chvíli začne hlen odtékat.

Při odchodu s opakovaným těhotenstvím?

Vůbec nezáleží na tom, jaký byl porod, korokový výboj nezávisí na tomto faktoru. Žena, která rodí podruhé nebo potřetí, může čelit korku týden před porodem nebo těsně před porodem. Nicméně stojí za to se zaměřit na další předchůdce porodu - vypouštění plodové vody a kontrakce. Během druhého těhotenství žena již ví, jak korek vypadá a je ve své činnosti sebevědomá. Rozhodně si nebude plést hlen s plodovou vodou. Časem se může korek také odejít, tak se nebude bát jen starosti o ženu v práci.

Je nutné, pokud je korek odstraněn, brzy dodávka?

S uvolněním hlenu čeká každá žena na dlouho očekávaný vzhled dítěte. Lékaři tvrdí, že tento proces by neměl být přičítán faktoru bezprostředního porodu.

Pokud neodešla, ale další předchůdci porodu jsou již sledováni, vyplatí se jít do nemocnice, kde se její vzhled již objeví. Proto je vše individuální - někdo musí počkat a někdo rodí okamžitě.

Příznaky výtoku sliznice z děložního hrdla

Mnoho žen si tento proces nevšimne, protože nezpůsobuje bolest. Hlen se může vzdálit i při sprchování. Je důležité sledovat příznaky a hodnotit výskyt hlenu, protože to může být indikátorem patologie. Mezi hlavní příznaky patří:

 1. pocity zažívané ženou;
 2. kontrakce dělohy se slabými bitvami;
 3. břišní tlak;
 4. vzhled korku v částech nebo v celku.

Cítit

Tento proces může být doprovázen bolestmi v dolním břiše. Často připomínají ženám bolest během menstruace, ale v tomto případě jsou léky zakázány. Někdy je v perineu tlak, nepohodlí. Problém je v tom, že si mnozí ani nevšimnou jejího odchodu, takže je obtížné si povšimnout, zda vůbec byla.

Jak to vypadá?

Zevně se korek podobá gelovité hrudce hlenu. Barva může být libovolná - od průhledné až nažloutlé. Pokud okamžitě odejde, má podlouhlý tvar, ve stupních - může mít jiný tvar. Může obsahovat drobné pruhy krve.

Norma

Neexistuje jediná odpověď, paleta je individuální okamžik. Barva může být béžová až hnědá. Drobné šíření krve dává korku světle narůžovělý nádech. Neměli byste se bát, protože když otevřete děložní hrdlo, malé kapiláry se zlomí. Taková řada odstínů je spojena s různými zdravotními podmínkami a procesem těhotenství. Někdo by mohl onemocnět, někdo ukázal patologie, které ovlivnily stín hlenu. Nažloutlá průsvitná a hnědá je spíše normou, která by neměla vyděsit nastávající matku.

Patologie barev

Pokud je korek příliš hnědý nebo šarlatový, je důležité hledat pomoc moderním způsobem. Tento odstín je indikátorem existující patologie. To může být způsobeno výtokem placenty, což je nebezpečné pro matku a dítě. Je třeba zvážit takový alarmující signál, je důležité pochopit, co se děje s tělem, a připravit se na různé situace.

Hlasitost

Tento indikátor je také individuální, objem hlenu se liší od jedné lžičky ke dvěma.

Jak korek vypadne - částečně nebo úplně?

Korek může zcela nebo částečně vypadnout. Pokud vyjde najednou, vypadá to jako dvě polévkové lžíce. Konzistence se podobá hlenu, který se projevuje na začátku menstruace nebo na jejím konci, pouze s hustším objemem. Pokud to vyjde po částech, pak tento proces může trvat celý den.

Pokud je korek odstraněn dlouho před porodem, poradí se s lékařem.?

Existují situace, kdy se korek může odchýlit ještě před narozením detailu. Pro ženy je to skutečný test, protože čekání na vzhled dítěte trvá tak dlouho. Pokud hlen uplynul předem, je nutná povinná konzultace s lékařem. Může poradit:

 • Vyloučit návštěvy bazénů a otevřených vodních útvarů;
 • Nepoužívejte koupel, použijte lehký roztok manganistanu draselného jako hygienický prostředek;
 • Vyloučit sex;
 • Častěji vyměňujte spodní prádlo;
 • Dávejte pozor na své tělo a sledujte předchůdce porodu;
 • Předsbírejte věci a dokumenty v nemocnici.

Tento režim je pozorován až do vypouštění vody a do objevení se práce.

Rizika

Ačkoli korek je předzvěstí porodu, může být tento proces signálem vážných problémů. Zvažte hlavní rizika, kterým může žena v práci čelit:

 • Hlen plnil ochrannou funkci, takže existuje větší šance na infekci.
 • Předčasný projev tohoto procesu může být signálem pro projev předčasného porodu, proto je důležité jednat s lékařem o současné situaci.
 • Pokud plodová voda začne vytékat spolu se hlenem, který se zesiluje s menší fyzickou námahou.
 • Různé barevné odchylky jsou nebezpečné, protože projevy krve ukazují na možné oddělení placenty. Patologie je nebezpečná pro matku a dítě, proto je důležité včas se poradit s lékařem.

Sexuální život

Se zmizením korku ztrácí dítě ochranu před vnějšími faktory, a proto je sex zakázán. Chcete-li zabránit možnosti infekce, měli byste toto potěšení opustit. Zdraví maminky a dítěte je nejdražší.

Hygiena

Je důležité věnovat pozornost osobní hygieně. Vyměňte si ložní prádlo, častěji spodní prádlo, pokuste se nekoupat se v koupelně, použijte sprchu. Při mytí tam nesměrujte tlak vody, často se z bezpečnostních důvodů doporučuje ředit lehký roztok manganistanu draselného. Tento přístup umožňuje neutralizovat mikroorganismy. Je zakázáno plavat v vodních útvarech, kde jsou pravděpodobné infekce.

Od chvíle, kdy korek vyjde, by měla být věnována větší pozornost hygieně a zdraví těhotné ženy..

Může korek ztrhnout a začít porod?

Nebojte se situace, kdy začíná porod, a hlen dosud nezmizel.

Bojem mohou být harckeri.

Za prvé, možná si prostě nevšimnete korku.

Za druhé, korek může vyjít s plodovou vodou těsně před procesem porodu.

Kdy jít do nemocnice?

Při pohybu korku kontaktujte svého lékaře, uveďte barvu a konzistenci. Specialista rozhodne, zda půjde do nemocnice. Při absenci kontrakcí a vypouštění plodové vody je návštěva nemocnice zbytečná. Práce může začít až po dvou týdnech. Pokud kontrakce začaly, když byl hlen vypuštěn, pak stojí za to sbírat věci a jít do nemocnice.

Když těhotná žena ví a představí si, co je to sliznice, nebude se bát a pochopí, kdy k tomuto procesu dojde. Znalosti v této oblasti vám umožní posoudit stav hlenu, určit přítomnost patologie, vyvodit užitečné závěry a začít se připravovat na návštěvu nemocnice. Aktualizujte informace o cvičení, vyloučte intimní život a koupel.

Okamžik výjezdu z korku je příležitostí k přípravě. Období začíná okamžikem, kdy by těhotná žena měla věnovat větší pozornost sama sobě, hygienu pro bezpečnost dítěte. V budoucnu naslouchejte svému tělu, které vydá signály o nástupu porodu.

Vyloučení sliznice u těhotných žen

Sliznice je hustá, hustá sraženina sliznice, která je umístěna v krční oblasti. Kdy se tvoří? Tento jev vzniká od samého začátku početí plodu před ovulací. Slouží jako bariéra, přes kterou se bakterie nemohou dostat do těla nastávající matky, dítě je pod spolehlivou ochranou.

Během těhotenství, vysoké hladiny hormonu progesteronu v krvi, hlenová sraženina zůstává pevná a stabilní a pevně uzavírá cestu k děložnímu čípku. Touto bariérou tedy nemohou projít žádné bakterie. Není nutné panikařit, pokud je sliznice pryč, je to přirozený, normální proces, který symbolizuje skutečnost, že dítě brzy uvidí světlo.

Co si vzpomíná? Nejvíce ze všeho tato sraženina vypadá jako želé podobná slizu, má různé barvy, obvykle konzistenci syrového vaječného bílku. Mnoho žen, před očekávaným datem narození, se zajímá o to, jak vypadá sliznice během těhotenství, na fotografii můžete vidět její vzhled. Každá žena má jinou, ale téměř každý má malé množství krve a žlutý nádech, to je normální.

Hlenová zátka je sraženina viskózního hlenu podobná syrovému vaječnému proteinu

Proč odchází? Zanechává, protože těsně před porodem se začíná zvyšovat hladina estrogenu v krvi, tento hormon změkčuje sraženinu hlenu, a proto může okamžitě odejít, ale je také možné postupně se během dne vybíjet. K tomu obvykle dochází poté, co žena jde na záchod nebo se vykoupe, a to i tehdy, když je vyšetří gynekolog.

Odjezd sliznice může vypadat jako špinění, podobně jako na začátku nebo na konci menstruace, podle příběhů těhotných žen může po částech odcházet a může také vyjít jako celá sraženina. Absolutně každá nastávající matka má takový jev, mnozí si prostě nemusí všimnout jejího odchodu, ale cítí se.

Přípustné období, kdy by měla sliznice vyjít, je po 38 týdnech těhotenství (9 měsíců) několik dní, obvykle 3-6 dní před porodem. Obvykle k tomuto procesu dochází po 40 týdnech. Protože se děložní čípek již začíná otevírat, hladina progesteronu v krvi klesá, začíná se opouštět. Porodní kanál je odhalen, později se narodí. Pokud amniotická tekutina již opouští, doporučuje se jít do nemocnice.

Rovněž není žádný rozdíl, jaký druh narození. V primiparous a multiparous tento proces nastane stejným způsobem, rozdíly mohou být jen v míře narození.

Barva sliznice

Tělo každé ženy je čistě individuální a pokud jsou v některých případech nesrovnalosti přijatelné, měla by být sliznice obvykle průhledná nebo tmavší než hnědá (od béžové po hnědou). Existují však i případy, kdy ochranná bariéra je zcela necharakteristická. To znamená, že tělo prochází hormonálním selháním nebo je poškozena placenta. Bez ohledu na všechno by barva měla být normou. Jak vypadá korek a jaká je normální barva, když opouští těhotnou ženu, můžete vidět na fotografii:

 • pokud byla zaznamenána hlenová zátka nazelenalé barvy, znamená to hladovění kyslíku dítěte;
 • nažloutlá, bílá s pruhy krve - je normou, malé množství krve se může objevit kvůli skutečnosti, že malé cévy na děložním čípku byly při výstupu zraněny.

Vzniká pod vlivem hormonů na konci 1 měsíce těhotenství

Jakákoli klinika může před porodem vzít těhotnou ženu na konzultaci o vypuštění sliznice, zjistit, jak to vypadá na fotografii. Lékařské konzultace nebude bolet, pokud těhotenství má problémy.

Název klinikyAdresaCena
Moskva, ViTerraDálnice Altufevskoe, dům 48, krabice. 21900 rub.
Petrohrad, klinika diagnostického centra Kivach26. řádek V.O., dům 15, osvětlené B1500 rub.
Minsk, Exanana ulici Mogilyovskaya, 5/1, na stanici metra Institute of Culture13,10 bel.rub.
Kyjev, Oxford Medical ClinicSvatý. Pavlovskaya, 26/41195 UAH.

Co je to patologie??

Těhotenství je složitý proces, který může být doprovázen komplikacemi a různými nesrovnalostmi s normou, ale pokud byly zaznamenány rušivé příznaky, je třeba neprodleně konzultovat odborníka, aby nedošlo k poškození matek a dětí..

Odjezd je jedním z předchůdců porodu.

Abyste poznali patologii nebo alarmující znamení, musíte vědět, jak sliznice u těhotných žen normálně vypadá a jak to chodí. Podle toho, jak k výběru došlo, můžete diagnostikovat přítomnost jakýchkoli problémů:

 • pokud odešla dříve než 38 týdnů těhotenství, měli byste neprodleně konzultovat svého gynekologa, protože to může naznačovat, že existují patogenní mikroorganismy škodlivé pro mikroflóru, často diagnostikované kolpitidou, musí být léčeny;
 • také přítomnost hojného množství krevních sekretů na hlenu nebo krvácení může být známkou poškození nebo oddělení placenty, v tomto případě je také důležitá konzultace s lékařem;
 • patologické změny v barvě hlenu, pokud to neodpovídá normě, je nutné identifikovat příčinu;
 • přítomnost silné bolesti, když je korek odstraněn před porodem;
 • příliš husté, pokud je to velmi těžké.

V případě, že sliznice před porodem odejde s krví, nemělo by to ženu znepokojovat. V takové situaci je důležité množství krevních sekretů, protože je třeba je odlišit od krvácení.

Chrání ženské tělo

Také po odchodu je lepší nemít sex, protože dítě již tuto ochranu nemá a je velmi zranitelné. Je nežádoucí plavat v řece, bazény, rybníky, vykoupat se. Je lepší dát přednost teplé, horké duši. Protože ochranná funkce korku zabránila bakteriím proniknout do plodu, lze infekci po jejím uvolnění zachytit. Nezapomeňte dodržovat osobní hygienu, vyměňovat spodní prádlo denně, vyměňovat ložní prádlo včas.

Pokud způsob, jakým korek zmizí před porodem, a jak to vypadá na fotografii, neodpovídá vaší, naléhavě se poraďte s lékařem.

Příznaky výtoku korku

Abyste se vyhnuli přítomnosti patologie a co je nejdůležitější, měli byste jí věnovat pozornost, musíte vědět, jak pochopit, že proces odchodu začal. Tento proces je doprovázen některými známkami, které mohou být dobře pociťovány. Vychází vždy a nemůže to být zaznamenáno? Procento těhotných žen, které tento odchod necítily, je velmi malé..

Začala aktivní pracovní činnost

Nejčastěji to můžete dokonce vidět, ale hlavní věcí není zaměňovat s únikem plodové vody, což je patologický stav:

 • Když je korek odstraněn, můžete cítit mírnou bolest nebo bolest v děloze, což je volitelný příznak, ale může se dobře objevit;
 • na spodním prádle, na posteli, vidíte slizniční výtok, to znamená, že vychází postupně, v malých porcích, někdy odchází i při plodové vodě okamžitě, během porodu;
 • množství sliznic může dosáhnout 1 polévkové lžíce.

Nastávající matka musí nutně sledovat všechny procesy, ke kterým dochází během těhotenství. Jakákoli patologie může vážně poškodit dítě a matku, takže těhotná žena by měla znát a chápat i takové maličkosti, jako je korek před narozením, a vidět, jak to vypadá u ostatních žen na fotografiích a videích..

Včasná diagnóza umožňuje vyhnout se nežádoucím účinkům, takže čím pečlivěji žena zachází se svým zdravím, tím lépe pro ni. Způsob, jakým korek uniká, pravděpodobně ukazuje čas, kdy začne práce a práce sama.

O autorovi: Olga Borovikova

Jak pochopit, že korek odešel během těhotenství

Těhotenství je jedinečný stav ženského těla. Během tohoto období musí nastávající matka pečlivě sledovat své zdraví. A měsíc před porodem musíte poslouchat své tělo, protože to začne dávat signály o nadcházející hlavní události v životě. Zejména chce jíst méně, v noci je pro ženu obtížné spát, začínají falešné kontrakce a krátce před porodem zhasne sliznice. Pojďme zjistit, jak pochopit, že se to stalo.?

Co to je?

Sliznice, která se tvoří v děložním čípku, vykonává ochrannou funkci na začátku těhotenství. Vzhledem k tomu, že se tvoří, riziko průniku jakékoli infekce do děložního čípku je minimální. Korek se skládá z hlenu, v něm „fungují“ speciální buňky, které „zabíjejí“ bakterie a mikroby, pokud se snaží proniknout do tohoto orgánu.

Krátce před narozením by měl korek vypadnout. Protože hormonální estrogen v tomto období aktivně pracuje v těle a pod jeho vlivem se děložní čípek začíná postupně otevírat, v důsledku čehož se korek odděluje.

To se zpravidla děje u všech těhotných žen jinak. U některých žen se to děje dva týdny před porodem, u jiných - za pár dní nebo několik hodin. V každém případě, pokud k tomuto procesu došlo, znamená to, že žena bude brzy porodit dítě. Často se stává, že hodinu po zhasnutí sliznice začne žena bolestně pracovat a musí spěchat do nemocnice. Před porodem by proto měla být nastávající matka plně připravena a jasně pochopit, že pokud bude korek odstraněn, porod může začít velmi brzy. Proto je důležité shromažďovat všechny potřebné věci a léky v nemocnici pro porod a poprvé po porodu předem.

Co dělat, když se korek uvolnil nebo Vzhled je velmi vypovídající jméno

Až do pozdního těhotenství slovo „korek“ v myšlenkách průměrné ženy vůbec nezpůsobuje spojení s porodem. Navíc generace našich matek a babiček, daleko od rozšířeného osvícení na internetu, si pravděpodobně ani nemyslela, že „existuje nějaký druh dopravní zácpy“, „může jít ven“ a že tato skutečnost nám umožňuje nepřímo předpokládat něco o datu narození. Dnes však mluví o korku jako o jednom z nepřímých předchůdců porodu, což znamená, že každá nastávající matka by měla být vyzbrojena informacemi o tom.

Co je to sliznice a co je důležité pro mámu a dítě

To je přirozeně koncipováno tak, že dítě v lůně má víceúrovňový systém ochrany - kromě plodové vody, močového měchýře, svalových stěn dělohy, „vstupu“ do posledního je pevně blokován sraženinou hlenu. Takže jméno „korek“ hovoří samo za sebe - pokud to všechno schematicky znázorníte, korek „uzavře“ obrácenou „nádobu“, ve které je plod obklopen tekutinou.

Korek se nachází uvnitř děložního hrdla "těhotné" dělohy (díra v děložním čípku).

Neměli byste však dávat korku příliš doslovný význam - pokud jej odstraníte, voda nevylévá vůbec. Faktem je, že močový měchýř, na který je voda omezena, není nijak spojen s korkem, je holistický. Proto korek nevykonává funkci „ucpávání“, jak by napovídá název, ale ochrannou funkci. Tato ochrana je zaměřena proti infekčním agens, které by mohly poškodit močový měchýř, narušit jeho integritu nebo proniknout do vody a přímo k dítěti.

Sliznice je na obrázku zobrazena žlutě.

Korek se začíná tvořit již od prvních dnů těhotenství - pod vlivem hlavních hormonů (především progesteronu, hormonu, který obecně podporuje těhotenství). Pod vlivem hormonálního přeskupení těhotenství (příprava těla na porod) se korek mění svou strukturu a je vytlačován z děložního hrdla.

Když se těhotná žena dozví o korku a proč je tato znalost důležitá

Proč by měla budoucí matka vědět o dopravní zácpě? Odpověď je jednoduchá - aby se nebála, když odejde - v některých případech má tato oddělitelná struktura a barvu, která je pro „těhotné“ sekrece příliš netypická, může neinformovaná matka vzít korek na krev nebo odpadní vodu. Při návštěvě lékaře samozřejmě není nic špatného, ​​ale nastávající matka je také zbytečná na nervozitu.

Odchod sliznice v charakteristickém čase (načasování bude popsáno níže) není důvodem, aby se okamžitě spěchalo do nemocnice nebo zavolalo sanitku, jedná se o zcela normální jev, což neznamená, že porod začne přibližně kolem. Je však nutné informovat lékaře pozorujícího těhotenství o výtoku z korku při další schůzce.

Žena může předpokládat, že korek se pohybuje (a uklidňuje se) korelací několika příznaků - vzhledu, jejích vlastních pocitů a načasování vzhledu neobvyklého výboje.

Vzhled korku a pocit, jak se pohybuje

Takže vidíme korek poté, co odešel, a může se odchýlit buď v celku, nebo po částech. Jeho hlavním rozlišovacím znakem je hustá (spíše nikoli vodnatá, na rozdíl od vody) konzistence. Vypadá to jako kus gumy, silikonu, želé, hlenu atd..

Barva korku se liší od téměř průhledné, nažloutlé, béžové až hnědé (jako sražená krev). Korek má často heterogenní barvu - může obsahovat krvavé (červenohnědé) pruhy. Spolu s korkem může vyčnívat malé množství červené krve - doslova několik kapek, to lze vysvětlit traumatem na malých cévách děložního čípku (který je již během těhotenství docela citlivý a plný krve), když se korek odděluje.

Výstup z korku není nikdy doprovázen žádnými pocity (což nevylučuje výskyt falešných kontrakcí v pozdějších stádiích, ale nejsou spojeny s výtokem z korku). Nejčastěji ženy najdou korek, když jdou na záchod nebo sprchu, na papír nebo spodní prádlo. Pokud korek nevyjde okamžitě, ale v několika malých částech, je docela možné si toho vůbec nevšimnout.

Mohu už porodit? - data vydání a předpovědi DA

Není divu, že korekový výtok je nazýván mezi předchůdci těsného porodu - jeho oddělení úzce souvisí se změnou hormonálního pozadí ke konci těhotenství, nejčastěji jednoduše „vypadne“ z postupně se otevírajícího krku. Nicméně, stejně jako každé těhotenství a každé narození, otevírání krku je velmi individuální proces, takže zde můžete posuzovat pouze načasování přibližně.

Standardní doba pro vypouštění korku je 37–38 týdnů, od okamžiku dodání od tohoto okamžiku to může trvat od dvou týdnů do několika dnů nebo dokonce hodin.

Jak již bylo uvedeno výše, korek se nemusí uvolnit najednou - jeho části mohou vyniknout jak během jednoho dne, tak i mnohem déle během týdne.

Může korek ani sestoupit před začátkem porodu

Během každého těhotenství se tvoří korek, který vychází pro každého. Mnoho žen však tento bod prostě postrádá (pokud korek vyjde na malé kousky, při vyprazdňování nebo jednoduše nepozorností). Poměrně často korek vychází již v procesu porodu, kdy mezi hojným výtokem už prostě nemůže být detekován.

Rozdíly v prvorozených a narozených

Navzdory skutečnosti, že každé těhotenství, dokonce iu stejné ženy, je zcela individuální, existují určité společné body týkající se načasování primiparous a druhého a následných těhotenství. Takže, často s opakovaným těhotenstvím, se předchůdci porodu posunou v čase blíže k porodu. A to znamená, že je pravděpodobné, že vrozený korek vyjde později a dodací lhůta bude mnohem blíž. Ale to není nutné.

Neobvyklé situace a varovné signály

Neexistuje tedy žádný důvod pro alarm, pokud:

 1. Nastávající matka si je jistá, že korek odešel - vzhled výboje odpovídá výše uvedeným znakům.
 2. Výstup korku není doprovázen uvolňováním jasně červené krve (střední nebo velké) a jiných tekutin (například únik vody - lze zkontrolovat pomocí speciální zkoušky).
 3. Korkový východ není doprovázen bolestí, stahy.
 4. Korek nevyšel před běžným obdobím (dva týdny před DA) - maximum).

Pokud je korek předčasně volný, může to být nepřímý příznak předčasného porodu. Výtok z korku sám o sobě nepředstavuje žádné nebezpečí pro budoucí matky a děti.

Pokud existují alarmující signály, měli byste jednat v závislosti na složitosti situace:

 1. V případě krvácení, detekce úniku vody, silné bolesti - zavolejte sanitku.
 2. Pokud se nepravidelné (falešné) kontrakce zesilují, korek zůstane v předstihu, poraďte se s lékařem pozorujícím těhotenství.

Co je možné a co nelze udělat poté, co korek dopadl

Poté, co korek odešel, je jeho funkce chránit močový měchýř před infekcemi částečně nebo úplně ztracena, proto by proto žena měla věnovat zvláštní pozornost hygieně pohlavních orgánů:

 • nekoupejte se;
 • Neplavte ve volných vodách nebo v bazénech;
 • během pohlavního styku používejte kondom.

V opačném případě může nastávající matka vést zcela známý životní styl, pamatuje však, že porod je hned za rohem (balíčky v nemocnici by již měly být připraveny).

Video: Dr. Elena Berezovskaya o výtoku z korku během těhotenství

Každá těhotná žena by měla vědět, co je korek a k čemu je potřeba - to ji ochrání před zbytečnými obavami a otázkami a umožní si také všimnout alarmujících příznaků a přijmout včasná opatření k ochraně vlastního zdraví a zdraví dítěte. Predikce DA podle data vydání korku není nejspolehlivější metodou: je nemožné spolehlivě zjistit, zda korek vyšel úplně nebo částečně doma, a normální načasování výstupu korku je příliš rozmazané.

Kork před porodem: jak odjíždí, jak to vypadá (foto), kolik korku na primipara a více listů

Odjezd sliznice je jedním ze známek raného narození. Většina žen si tento proces všimne a začne se připravovat na šťastnou událost. Může sliznice zmizet bez povšimnutí a jakou roli plnila dříve?

Nyní pojďme na to podrobněji..

Co je to „sliznice“?

Na děložním čípku jsou žlázové buňky, které produkují sekrece. Zvýšené množství této sekrece se uvolňuje během ovulace, což si všimla téměř každá žena. Pokud těhotenství nenastane, nahromaděný hlen odejde spolu s menstruačním tokem. Když je vajíčko oplodněno, hlen se hromadí v děložním čípku a zhoustne, což způsobuje, že se lumen těsně ucpává. Příroda si to představovala tak, aby žádná infekce nemohla vstoupit do dělohy, kde se tvoří nenarozené dítě. Sliznice v děložním čípku tedy hraje důležitou ochrannou funkci. Složení formovaného korku je neustále aktualizováno, protože sekrece cervikálních buněk nekončí. Korek tak zůstává vždy čerstvý a plně vykonává své funkce..

Sliznice vyplňuje asi 5 cm děložního hrdla. Ucpává lumen velmi pevně a nezanechává žádné mezery mezi zdmi. Hlen obsahuje hotové protilátky, které okamžitě začnou bojovat s infekcí, pokud k tomu dojde.

Množství hlenu je poměrně malé, přibližně dvě polévkové lžíce. Podle konzistence se podobá želé nebo medúze. Korková barva se může mírně lišit. V některých případech jsou přípustné malé nečistoty krve..

Ne všechny ženy si všimnou výtoku korku. U každé těhotné ženy mohou být prekurzory porodu individuální - někdo začne vytahovat žaludek, někdo vytéká voda, někdo si všimne průchodu sliznice. Kromě vidění samotné želé podobné hmoty nelze pozorovat průchod sliznice. To znamená, že pokud odešla na záchod a žena ji necítila, pak těhotná žena nemusí vědět, že porod začne brzy. V některých případech hlen z děložního čípku listy spíše v částech než v celku.

Jak vypadá sliznice s fotografií

Co je sliznice znázorněná na obrázcích níže:

Sliznice každé ženy může vypadat jinak. Je však možné jej charakterizovat běžnými znaky:

 • Konzistence. Nejčastěji korek vypadá jako želé nebo želé. Hustota takové hmoty je poměrně silná, takže sliznice připomíná hrudku. Tvar je také způsoben skutečností, že sekrece krční sliznice je ve válcovém cervikálním kanálu. V některých případech se může konzistence měnit ve více tekutém směru a korek může vyjít po částech - pak bude připomínat rozmazaný výtok sliznice..
 • Velikost. Přibližný objem korku je 50 ml a jeho velikost nepřesahuje 2 cm. Pokud si těhotná žena všimne ve velkém množství sliznice, nemusí to být korek, ale příznaky zánětlivého nebo infekčního procesu. Je to malá velikost a želatinová hmota, která vám umožňuje nezaměňovat zátku s jinými sekrecemi.
 • Barva. Barva sliznice se může lišit. Přirozená barva sekrece děložního čípku je transparentní až bělavá žlutá. Povoleny jsou také změny ve směru hnědých odstínů. Tento parametr plug pro každou ženu může být individuální, proto univerzální kritéria neexistují. Změna barvy je vysvětlena vlastnostmi průběhu těhotenství a zdravotním stavem ženy. Pokud v průběhu přenášení dítěte došlo k nějaké nemoci, může to ovlivnit složení a konzistenci hlenu. Normální jsou považovány za žlutou průhlednou hmotu a hnědý hlen. Je však nutné vědět o patologických stavech, aby bylo možné v kritických případech rychle konzultovat lékaře. Korek tmavé nebo nasycené barvy by měl upozornit. Nepřirozený nebo jasný odstín může být důkazem patologií, například výboje placenty a hrozby potratu. Světlá šarlatová zátka, ve které je přítomno velké množství krve, je také špatným příznakem a vyžaduje okamžitou lékařskou péči. Takové podmínky jsou zvláště nebezpečné, pokud ještě zdaleka nenarodily. Normálně by sliznice měla zmizet pár dní před narozením dítěte.

Funkce sliznice

Nejsrozumitelnější funkcí sliznice je ochrana otevření děložního hrdla před infekcí. Jeho antibakteriální vlastnosti a mukózní konzistence jsou skutečně spolehlivou překážkou pro různé mikroby, díky nimž se embryo bezpečně vyvíjí.

Kromě toho sliznice plní funkci mechanické ochrany. Například spermie po nechráněném pohlavním styku nebo bazénové vodě nemohou vstoupit do dělohy. Antibakteriální vlastnosti sliznice jsou užitečné jak pro patogenní mikroorganismy, tak pro udržení správné rovnováhy přirozené mikroflóry.

Dokud sliznice nezmizí, může žena klidně vést svůj obvyklý životní styl. Když hlen odejde, děloha se stane nechráněnou a žena musí být opatrná, aby nekoupala na otevřené vodě, ne se dlouho koupat, aby byla více pozorná na své zdraví.

Proč korek jde a jak dlouho před dodáním

Doba odtoku korku závisí na různých důvodech. Tento proces je ve většině případů fyziologický a dochází k němu několik dní před narozením kvůli kombinaci několika okolností. Hlavní roli v procesu vypouštění korku mají hormonální změny. Jeden z ostrých skoků je zaznamenán v 38 týdnech těhotenství - od té chvíle by se žena měla připravit na korek a další harckerky raného porodu. Důvody, které mohou vést k výtoku sliznice, jsou následující:

 • Změna hormonálních hladin. Po celou dobu těhotenství byl produkován progesteron, který přispíval k těsnému uzavření děložního hrdla. Po 38 týdnech se tento hormon nevytváří, takže děložní hrdlo změkčuje a jeho pomalé otevírání vede k prolapsu.
 • Výtok plodové vody automaticky vede k odmítnutí sliznice. Napětí svalů vagíny nebo naopak jejich relaxace. Například během sprchy nebo intenzivního sexu.
 • Kontrakce. V tomto případě sliznice odejde těsně před porodem, což se stává docela často.
 • Gynekologické vyšetření. Korkový výstup spuštěný mechanickým vniknutím.
 • Infekční choroby v oblasti gynekologie, jako je kolpitida nebo drozd, které se často vyskytují u těhotných žen. V tomto případě může být zástrčka předčasná a pacient musí naléhavě navštívit lékaře.

Průchod sliznice tedy může začít čekat po 38 týdnech. Nejčastěji k tomu dochází několik dní před dodáním. Tento ukazatel je pro každou ženu individuální a nezávisí na počtu předchozích těhotenství a porodu. U vícedarých a primiparousů dochází k východu korku přibližně stejným počtem dní před událostí a je doprovázeno stejnými znaky. Jediný rozdíl je v tom, že u těhotných žen bez těla je průměr děložního hrdla užší a stěny kanálu jsou poměrně husté. Z tohoto důvodu je korek držen silnější a častěji odchází v částech nebo s uvolňováním pruhů krve. Ženy, které již porodily, mají elastický povrch děložního hrdla. Epitel se protahuje dobře, takže sliznice často odchází zcela a bez krve. Fyziologicky by proces korekového výboje měl být bezbolestný.

Pokud si všimnete, že korek ustoupil, není nutné rychle jít do nemocnice. Pro klidná setkání můžete mít od několika dní do několika týdnů volného času.

Co dělat, když je odstraněna sliznice

Pokud cítíte změnu množství vypouštění, musíte se rozhodnout, o co jde. Pokud je výtok sliznicí a nemá známky patologie, musí těhotná žena počkat několik dní, než se přirozeně začne proces porodu. V některých případech může být sliznice zaměněna s výtokem plodové vody. Bezvodé období je pro dítě velmi nebezpečné, a proto když žena vypouští vodu, potřebuje naléhavou hospitalizaci. Můžete odlišit jeden stát od jiného podle několika kritérií:

 • Čas odjezdu. Korek odchází několik dní před porodem a voda často opouští přímo v procesu porodu. Zpravidla se při odtoku vody zesilují kontrakce. Pokud je žena v tomto období doma, musí pochopit, že porod začíná. Když je korek odstraněn, celkový zdravotní stav a frekvence kontrakcí v děloze se nemění.
 • Barva. Sliznice může mít bílý, žlutý, hnědý odstín a malé pruhy krve. Amniotická tekutina by měla být průhledná, ale v patologických situacích se změní na žlutozelenou.
 • Konzistence. Sliznice je hrudka želé a plodová voda je tekutina unikající z vody.
 • Periodicita. Hlenová zátka se může okamžitě uvolnit zcela nebo několikrát po částech. Amniotická tekutina neustále vytéká, žena si všimne mokrého spodního prádla, rychlé plnění denních polštářků, zvýšené vylučování během kašle.

Proces vypouštění korku může být doprovázen následujícími příznaky:

 • kreslení a bolavé bolesti v podbřišku;
 • nepohodlí
 • mokré spodní prádlo nebo rychlé plnění podložky.

Pokud se po odstranění korku vaše zdraví nezhorší, musíte počkat na přirozený nástup porodu. Pokud máte bolesti nebo zvýšené kontrakce, musí žena naléhavě navštívit lékaře. Sliznice z děložního čípku zanechává absolutně všechny těhotné ženy. Můžete pozorně sledovat a čekat, až se tato událost dozví o bezprostředním přístupu k porodu. Ženy, které tvrdí, že neměly zástrčku hlenu, si to nevšimly..

Pokud si všimnete, že sliznice je pryč, lékaři doporučují tyto tipy:

 • Nepoužívejte koupel, zvláště horké. Zkuste několik dní před porodem použít pouze sprchu. Užitečné jsou také omývání odvarem léčivých bylin (heřmánek, měsíček, dubová kůra) nebo manganistanu draselného..
 • Od chvíle, kdy korek odejde, neplavte v bazénech nebo na otevřené vodě ani nesedejte v chladu..
 • Zkuste se zdržet sexu nebo to dělat opatrněji.
 • Věnujte zvýšenou pozornost osobní hygieně - vyměňte spodní prádlo častěji, umyjte se speciálními hygienickými výrobky a zabraňte infekci v oblasti genitálií.
 • Buďte pozornější a sledujte další předchůdce porodu - vypouštění vody, četnost práce. Pokud existuje několik příznaků práce, musíte jít do nemocnice.
 • Připravte se na cestu do nemocnice předem. Nyní již víte, že se to stane dostatečně brzy, takže si udělejte čas a sbírejte věci a dokumenty.

Co potřebujete vědět o oddělení sliznice

Poškození cervikálního kanálu se může změnit v obecných statistických případech. Například sliznice se zbarví červeně v důsledku zánětu nebo loupání ze stěny děložního hrdla. Množství husté tekutiny, což je sliznice, je poměrně malé - stejné jako při normální ovulaci vylučuje cervikální sekreční vrstvu.

Oddělení sliznice je přirozený fyziologický proces. Označuje začátek hormonální úpravy a nevyžaduje lékařský zásah.

I když sliznice vyšla, dítě je díky husté membráně močového měchýře spolehlivě chráněno v lůně. Pokud je amniotická membrána poškozena, riziko infekce je extrémně vysoké. V tomto případě nouzová hospitalizace a porod.

Měli byste si být také vědomi nebezpečných případů, ve kterých se musíte dát pozor a nechat se konzultovat s odborníkem:

 • jeden z případů je, když si pletou sliznici a plodovou vodu. Hlavní rozdíl ve pocitech spočívá v tom, že plodová voda neustále teče a objem sliznice obvykle nepřesahuje 50 ml. S jakýmkoli napětím v břišních svalech začne voda pronikat intenzivněji. V tomto případě je nutná okamžitá hospitalizace..
 • Zhoršení korku dlouho před očekávaným datem porodu může naznačovat patologie, například placentární narušení nebo předčasný porod.
 • Když je výtok z korku doprovázen uvolněním světlé šarlatové krve. S vyšší pravděpodobností není tento proces normální, protože oddělení sliznice by mělo probíhat bez krvácení.

Po kolik práce začíná poté, co korek prošel. Co potřebujete vědět o výtoku sliznice před porodem, čeho se obávat?

Těhotenství je vždy problém.

Výtok z korku je jedním z předchůdců porodu, který těhotné ženy při určování počátku porodu řídí.

Téměř všechny měsíce těhotenství je lumen děložního hrdla uzavřen tzv. Hlenovou zátkou.

Jedná se o přirozenou ochranu plodu před nepříznivými faktory prostředí. Neexistuje jediná odpověď na to, kolik práce začíná poté, co korek prošel. Abychom ale mohli předvídat tuto událost, musíme pochopit samotný proces tvorby korku v děložním čípku a jeho účel v těle..

Co je to sliznice

U ženy je ve svém každodenním životě hlen volně sekretován a ne přetrvává v děložním čípku. Když nastane těhotenství, dochází k ostré restrukturalizaci hormonálního pozadí. Během devíti měsíců v ženském těle probíhá restrukturalizace, která vede ke vzniku nových funkcí.

Hlen pod vlivem hormonů se stává hustým, želé-podobným a pevně uzavírá lumen děložního čípku a mění se v druh korku.

Hlen tedy hraje ochrannou roli, vytváří určitý druh těsnosti a zabraňuje pronikání infekce do děložního hrdla.

Odtud přišlo jeho jméno - „korek“. Navenek - jedná se o normální hlen, jen s hustší konzistencí.

U těhotné ženy se mění složení hlenu.

Obsahuje velké množství prostaglandinů, imunoglobulinů a také enzymů - mucin, lysozym atd..

Díky svým baktericidním vlastnostem zabraňují infekci proniknout do děložního čípku a poté do děložní dutiny. To zvyšuje ochrannou funkci. V důsledku zvýšené produkce estrogenu v posledních měsících těhotenství, jehož koncentrace se výrazně zvyšuje před porodem, změkčení (ztenčení) hlenu, který tvoří korek.

Korek odešel - po jak dlouho začíná porod po uplynutí korku

Výstup sliznice není indikátorem, že ihned poté začne těhotná žena porodit bolest. Izolace děložního hrdla je jedním z předchůdců porodu, ale pouze to naznačuje, že v těle se začaly měnit přípravy na porod a všechny orgány a systémy se připravují k účasti na tomto komplexním procesu..

Jak dlouho začíná dodávka poté, co korek prošel, je rétorická otázka, protože není časově blízký vztah s následným doručením. Všechno se děje individuálně pro každou ženu a doba nástupu porodu u každé ženy po uvolnění korkového hlenu se může lišit.

Obvykle korokový výboj předchází kontrakcím za 2 až 3 týdny. Ale to se vždy nestane a vůbec ne. Hlen může někdy vyjít dva až tři dny před narozením. Někdy dochází k výtoku z korku několik hodin před porodem - hlavně v multiparous. Mnoho žen si je jistých, že nezastavily korek.

Okamžik jejího odchodu zřejmě chyběl - žena prostě nevěnovala pozornost. Kromě toho může plodová voda odejít téměř okamžitě.

V mnoha případech korek vyjde po částech, které žena někdy nevšimne. K tomu může dojít po vyšetření gynekologem: korek je vytlačen v důsledku reflexního zvýšení děložního tónu. Někdy to může bezpečně jít na záchod nebo ve sprše. Přestože pro mnoho lidí je tento proces doprovázen tažením nepříjemných bolestí v podbřišku, v nohou se objevuje slabost a pocity popsané ženou jsou podobné stavu před menstruací..

Proto neexistuje přesná odpověď na to, kolik práce začne po korku.

Načasování nástupu porodu během prvního a druhého těhotenství po vypuštění sliznice

Pokud analyzujeme alokaci cervikálních zátek u žen během prvního a následného těhotenství, ukáže se, že přítomnost předchozích neovlivňuje načasování výtoku z korku a kolik práce začne po odchodu korku..

Je známo, že příznaky brzkého těhotenství u těhotné ženy, včetně sekrece sliznice, se vyskytují přibližně ve stejnou dobu, bez ohledu na to, jaké těhotenství je žena v současné době.

Pokud během prvního těhotenství u ženy dojde k porodu týden poté, co vyjde korek, znamená to, že ve druhém případě budou stejné podmínky opakovány.

Předčasné oddělení korku - co to říká

Zvláštní pozornost musí být věnována po dobu 38 týdnů..

Pokud je korek uvolněný, může to být známka:

- přítomnost infekce - je nutné léčit;

- možnost následného vypuštění plodové vody a v budoucnu - riziko narušení placenty;

Krvácení může být podezřelé, pokud korek táhl dlouho a je doprovázen přítomností červené krve. Je třeba věnovat pozornost vzhledu korku: pokud je hlen zelený, je to následek nedostatku kyslíku u dítěte.

Nejmenší podezření na krvácení je důvodem k vyhledání lékařské pomoci. Nemůžete váhat, protože může dojít k přerušení placenty s krvácením - život ohrožující stav pro matku a dítě.

Pokud došlo k úniku korku po dobu 38 týdnů a došlo k úniku nebo vypuštění plodové vody - to je příležitost k okamžitému výletu do nemocnice.

Po dobu kratší než 37 týdnů mohou být všechny výše uvedené příznaky nepřímým projevem hrozby předčasného porodu.

Jak rozpoznat další prekurzory

Abychom pochopili, jak dlouho začíná porod po uplynutí korku, může sama žena sledovat svůj stav, věnovat pozornost přítomnosti dalších předchůdců porodu:

1. „Prolaps břicha“ - znamení, prověřené časem. Vysvětluje to skutečnost, že v posledních týdnech těhotenství je hlava dítěte vynechána - stává se „zasunutou do malé pánve“ a tam je fixována.

2. Změna chodu těhotné ženy spojená s prolapsem břicha: stává se „kachnou“ a je spojena s tlakem hlavy dítěte.

3. V důsledku toho děloha sestupuje a žaludek a plíce nejsou tak podporovány. Žena cítí tyto změny: její celkový stav se zlepšuje. Někdy lze pozorovat změny vizuálně: na žaludku je ještě větší protažení kůže, pupek vyčnívá.

4. Zvýšení množství tekutiny vylučované z genitálního traktu je spojeno s možným oddělením močového měchýře a únikem fetální vody. Pomocí speciálních testů pro expresní diagnostiku můžete rychle zkontrolovat, zda je v těchto sekrecích přítomna plodová voda.

5. „Úbytek hmotnosti“ o 1 - 1,5 kg je spojen s vymizením otoku. Je to jisté znamení těsného porodu.

6. Rychlé močení a výskyt uschlé nebo uvolněné stolice. To je jeden z nejspolehlivějších příznaků blížícího se porodu. Močení se stává častým kvůli stlačení močového měchýře močovým měchýřem; kašovitá stolice - výsledek prudce zvýšeného „špičkového“ množství produkovaného estrogenu.

7. „Tréninkové“ kontrakce - ostré kontrakce břišních svalů. Lze je snadno odlišit od skutečných kontrakcí nepravidelností, různými dobami trvání a bezbolestností.

8. Nepříjemné bolestivé pocity v dolní části břicha a zad jsou spojeny s podvrtnutím.

9. Změna emočního pozadí a nálady, vzhled autonomních příznaků: začnou narušovat pocit tepla, návaly horka, pocení, apatie, slzy a poruchy spánku. Je spojena s maximální produkcí estrogenu, snížením produkce progesteronu.

10. Často po 37 týdnech a pro mnohé ve 39. týdnu se objevuje další předzvěst porodu - pozdní toxikóza.

Co dělat, když je korek volný

Pokud je korek volný, je třeba dodržovat některá další hygienická pravidla:

- Vyvarujte se plavání v bazénu, na moři a dalších veřejných vodních plochách, aby nedošlo k infekci;

- neužívejte koupel - je vhodné se umýt ve sprše;

- vyloučit nechráněný sex (bez kondomu).

A musíte naléhavě informovat lékaře, že korek odešel.

V každém případě, pokud dopravní zácpa vyčnívala a stále neexistují žádné známky jiných předchůdců, nemusíte odcházet daleko a dlouho z domova a být připraveni kdykoli se rychle dostat do nemocnice, protože otázka - jak dlouho začíná porod po uplynutí korku - může být někdy vyřešena v blízké budoucnosti.

Pokud došlo k jedné z neobvyklých situací, neměli byste panikařit.

S moderními metodami a schopnostmi se medicína s takovými problémy úspěšně vypořádá..

 • Aby dítě rostlo silně a obratně, potřebuje to.
 • Jak vypadat o 10 let mladší než jeho věk
 • Jak se zbavit vrásek na obličeji
 • Jak navždy odstranit celulitidu
 • Jak zhubnout rychle bez stravy a kondice
Články O Neplodnosti