Hlavní Zdraví

Zítra byla ponechána část placenty v děloze, zítra byla operace!!

špatně připravené pro vás. Neměl jsem vůbec nic. obvykle. ale anesteziolog se připravil velmi dobře.

a pak také dal, hud, kolečko na plechovku na pití, aby se sám očistil.

autor, síla pro vás a rychlé zotavení.

lékaři nepřestávají nepříjemně překvapovat

Proč se všichni bojí celkové anestézie? Ano, je to škodlivé, ano, je to nepříjemné. Celkově to však není horší než to, co dýcháme, co pijeme a co jíme. Kromě toho se zlepšují přípravy a dopad je na krátkou operaci minimální. Znám člověka, který podstoupil více než 20 operací za rok a půl - a srdce je na svém místě a mozek je v pořádku.

A lékaři, samozřejmě, v tomto případě kozy, žádná slova. Aspoň ne zapomenutá rukavice nebo zrcadlo.

Těžké krvácení po porodu

Obrovskou radostí v životě ženy je narození dlouho očekávaného dítěte. Pohoda „není moc“, ale je to, myslím si, téměř všichni, hlavní věc? Další věc je důležitá: je všechno v pořádku u dítěte, jedí mateřské mléko, něco mu vadí. Ale to je obrovská chyba - nevenovat pozornost vašemu zdraví, protože blaho matky přímo závisí na tom, jak bude její novorozené dítě růst a vyvíjet se..

Neexistuje tolik kritérií, podle kterých lze nezávisle určovat pohodu z hlediska zdraví po porodu; Podle nich může žena pochopit, zda stojí za to vydat poplach. Jedná se o normální (nebo vysokou) teplotu, bolest břicha, intenzitu krvácení. Jedním z varovných příznaků, které si musíte dělat starosti, jsou krevní sraženiny, které i po propuštění z nemocnice stále opouštějí dělohu..

Co se děje v ženském těle během těhotenství, porodu a po nich

Během těhotenství je plod v děloze - každý to ví, dokonce i děti. Jak dítě roste, stěny dělohy se rovnoměrně protahují - také známá pravda. Víte, kolikrát se tento jedinečný orgán zvyšuje na konci těhotenství? Neuvěřitelná postava: asi 400-500krát větší než původní velikost!

Dítě nejen „plavá“ v plodové vodě v břiše nastávající matky, ale je s ní spojena pupeční šňůrou, což je pro něj skutečný „způsob života“. Na pupeční šňůře přes placentu dostává dítě vše, co potřebuje: kyslík, tuky, minerální látky, bílkoviny a uhlohydráty, vitamíny. Touto „životní cestou“ v opačném směru odpadní produkty plodu.

Kojenec a matka zůstávají na několik okamžiků, dokud není uříznuta pupeční šňůra, jediným organismem. Porodník uřízne pupeční šňůru, dítě udělá první záznam - a nyní je nezávislým mužem. Mateřská pupeční šňůra a placenta již nejsou zapotřebí: placenta (tzv. Placenta na konci porodu) pochází z samotné dělohy nebo k tomu lékař přispívá mírným stisknutím ženy do porodu.

Zdá se, že teď je děloha prázdná, ale ve skutečnosti tam zůstává mnoho věcí: krev, malé kousky placenty, hrudky hlenu. To vše vychází ve velkém počtu: Stává se, že poporodní výboj v první den je půl litru a ještě více - to se považuje za normu. Kousky tkáně a velké krevní sraženiny mohou dokonce vypadnout. V mateřské nemocnici lékaři sledují zdravotní stav matky, ai když je rozdělení krevních hrudek v první den intenzivní, považují je za alarmující. To je znamení, že se děloha čistí, stahuje..

Nepříjemná, jako by „tahající“ bolest v dolním břiše, zatímco matka je v nemocnici, také není důvodem k obavám. Děloha je zmenšena, „sedí na místě“ - samozřejmě to bude bolet! Před propuštěním musí žena podstoupit ultrazvukové vyšetření, sledovat velikost dělohy a její stav pro velké sraženiny a zbytky placenty..

Je normální, že před odchodem domů z nemocnice (5-7. Den po narození dítěte) krvácení postupně přechází do lochie: to je název pro výtok krve, který se pak změní na hnědou „mazaninu“.

Když se nemusíte starat o poporodní krevní sraženiny

 • První den po narození je normální krvácení s velkým počtem červených hrudek normální. Některé matky si stěžují: přinesly dítě k prvnímu krmení, daly prsa a výtok se prudce zvýšil. Lékař ujistí a vysvětlí, že kojení „vyvolává“ kontrakce dělohy a naopak zvýšené krvácení je dobré - děloha se čistí rychleji.
 • Když první den nebo dva vyjde nejen krev, ale také kousky tkáně. Fragmenty placenty by mohly zůstat na endometriu (vnitřní povrch dělohy), ženské tělo je odmítá - to je v pořadí věcí.
 • Pokud je v nemocnici předepsána antibakteriální terapie. Když ultrazvukové vyšetření ukáže velké množství sraženin, lékař předepíše antibiotika, aby se zabránilo endometritidě (poporodní zánět dělohy), ale pouze ta, která nebudou škodlivá pro dítě, které je mateřským mlékem.

Asi po týdnu krvácení u porodu prakticky zmizí, červená lochie zhnědne a poté nažloutne. Maximální doba, kdy se výboj zcela zastaví, je pět týdnů, u některých žen trvá „mazanice“ ve velmi malém množství až 7-8 týdnů.

Kdy zazní alarm kvůli krevním sraženinám, které vycházejí

 1. Pokud je druhý den pozorována abnormální, velmi silná ztráta krve dělohy a velké červené hrudky jednoduše „vypadnou“ krví. Mezi příčiny tohoto ohrožujícího jevu patří poškození porodního kanálu, špatný tón dělohy, přítomnost velkých fragmentů placenty. Pokud krvácení zesílí a na poporodní podložce je stále více kousků tkáně a krve, měli byste okamžitě zavolat lékaře! Žádná opatření včas - chirurgický zákrok může být vyžadován až do odstranění dělohy.
 1. Náhlé zastavení všech sekrecí v prvním poporodním týdnu, jak krev, tak její sraženiny. Teoreticky se musíme radovat, ale ve skutečnosti je to velmi nebezpečné: s největší pravděpodobností se ucpala děložní čípek velká hrudka sražené krve. Hrozí mu zánět, který se může proměnit v sepsu. V takových případech je předepsána urgentní ultrazvuková diagnostika a čištění.
 2. Přidělení skončilo a najednou začalo znovu. To by nemělo být zaměňováno s první menstruací! Ano, menstruace může ve vzácných případech začít okamžitě po vymizení přísavek, ale během první menstruace není příliš mnoho krve, bolest není silná, sraženiny jsou velmi malé nebo žádné. Když je krev šarlatová, tekutá, polštářky jsou doslova dost na hodinu a hrudky nebo kousky tkáně vystupují spolu s krví - což znamená, že doktoři, bohužel, „prohledali“ úplné očištění dělohy po porodu. Okamžitě nebo lépe zavolejte lékaře, zavolejte sanitku!
 1. Uplynul měsíc a krevní sraženiny jdou a odcházejí, plus je - horečka, zápach, svědění v pochvě. Opět je nutná urgentní návštěva u lékaře. Po vyšetření lékař předepíše léky, které pomáhají osvobodit dělohu od zbývajících fragmentů práce, téměř vždy jsou předepisovány v „tandemu“ se speciálními antibiotiky. Nebo v závažných případech je nutné mechanické čištění..

A teď sraženiny z dělohy nevyčnívají na poporodní výstelce - pouze mírně nažloutlé nebo průhledné kapky. To znamená, že všechny „nečistoty“ z těla matky odešly. Ale neměli byste se uvolnit! Obnovení zdraví po porodu je velmi dlouhý proces, musíte dlouhodobě monitorovat svoji pohodu a chovat se velmi opatrně.

Malý seznam doporučení po porodu

 • Pečlivá hygiena. Děloha v prvních týdnech po narození je jako velká otevřená rána, do které může infekce snadno proniknout. Časté praní a včasná výměna speciálních poporodní podložky jsou povinné.
 • Chladná vyhřívací podložka na spodním břiše v prvních dnech poporodní periody na jedné straně sníží krevní ztráty a na druhé straně pomůže snížit dělohu.
 • Je velmi užitečné ležet na břiše několikrát denně po dobu půl hodiny. To pomáhá obnovit správné umístění vnitřních orgánů..
 • Pokud neexistují přímé kontraindikace, neodmítejte kojit dítě. Komplikace se vyskytují častěji v období zotavení u nemamujících matek, horší krev a fragmenty placenty odcházejí, děloha se pomalu stahuje.
 • Ihned po porodu nemůžete zvedat závaží, aktivně se věnovat sportu. Hurricane (náhlé a velmi závažné) děložní krvácení může být spuštěno..

A samozřejmě více relaxace, pozitivních a pozitivních emocí! Jak řekl jeden moudrý muž: „Pouze matka nás nese 9 měsíců vedle jejího srdce, rok v náručí a poté celý život - ve svém srdci.“ Toto velké štěstí a důvod být hrdý na sebe je dát život jinému živému tvoru na Zemi. Ten, kdo porodil dítě blízko jejího srdce a porodil ho, je třeba, aby bylo jeho dítě úplně zdravé - existuje dlouhá cesta, jak ho vychovat.

Opožděné oddělení placenty

Proces porodu nekončí ve fázi narození dítěte. Poslední fází porodu je výstup placenty z dělohy. Po narození dítěte placenta obvykle odejde do 30 minut. V některých případech se to nemusí stát automaticky a placenta bude uložena. Pokud placenta zůstává v lůně, může způsobit infekci, těžkou ztrátu krve nebo dokonce smrt.

Příznaky a příčiny

Toto jsou známky retence placenty:

1. Vaginální výtok s nepříjemným zápachem

2. Velké kousky tkáně vycházející z placenty

3. Hluboká ztráta krve

Přečtěte si také: Placenta

Potenciální komplikace

Pokud není placenta odstraněna do 60 minut po porodu, vytváří komplikace přibližně u 2% žen při porodu. Pokud doba ukončení placenty přesahuje 30 minut, existuje riziko těžkého krvácení - poporodní krvácení (BCP). BCP jsou hlavní příčinou úmrtí žen v rozvojových zemích. Většina případů BCP je spojena s retencí placenty. Ve vyspělejších zemích je úmrtnost v této situaci extrémně nízká. V takových situacích lékaři používají celkovou anestezii. Po podání anestetika lékaři odstraní placentu a další membrány, které zůstanou uvnitř. Aby se zabránilo infekci, antibiotika se podávají intravenózně, ale při této metodě je velmi důležité kojit novorozence, protože tělo ukládá malé množství léků, které mohou během krmení vstoupit do těla dítěte a způsobit nepředvídatelnou reakci..

Léčba a prevence

Lékaři odstraní placentu z dělohy pomocí některé z následujících metod:

1. Ruční odstranění placenty. Tato metoda může způsobit infekci a perforaci v děloze a některé části placenty mohou dokonce zůstat v děloze. Aby se zabránilo krvácení, provádí se tento způsob odstranění placenty během několika hodin po porodu.

2. Léky. Drogy jsou předepsány k tomu, aby uzavřela dělohu a vyloučila placentu sama.

V některých případech pomáhá kojení. Tento proces způsobí, že se děloha zmenší natolik, že placenta může být odstraněna. Při odstraňování placenty je někdy účinné močení.

Chirurgie je poslední možností. Používá se, když nefunguje žádná z výše uvedených metod. Pohotovostní chirurgie je poslední možností kvůli komplikacím s ní spojeným. Recese zpožděné placenty nelze zabránit. Pravděpodobnost opožděné placenty se zvyšuje v případech, kdy ženy dříve měly zkušenost s placentou. To však vůbec neznamená, že se s nimi znovu setká každá žena, která se s komplikacemi setkala dříve.

Manuální oddělení placenty po porodu - přehled

"Uděláme teď anestezii a odstraníme zbytky placenty." Jak mě v tuto chvíli potěšili!

Moje narození bylo téměř úplně standardní. No, s výjimkou pozice při porodu, epiziotomie a zlomenina klíční kosti u dítěte, které je pro mě strašně nepohodlné. A také došlo k ručnímu oddělení placenty. Více o tom později..

Trochu o těhotenství

Po porodu jsem se cítil jako nejšťastnější člověk na Zemi! Tolik jsem šel do tohoto okamžiku svého života! Nejprve nástup dlouho očekávaného těhotenství, pak hrozná toxikóza v prvním trimestru. Pak jsou tu denní nemocnice, injekce, testy, kapátka. Na prenatální klinice byly také kurzy pro nastávající matky s psychologem. Třídy byly skupinové i individuální a naprosto svobodné. Jsem velmi vděčný psychologovi za pomoc při řešení mých nevyřešených „problémů z mého dětství“. Olga, moc vám děkuji!

Ihned po porodu

No, byl jsem rozptýlen. Porodila jsem tedy syna, který stále ležel na porodním stole. Mučení skončilo a je to chvíle štěstí! Ale. Slyšel jsem, jak lékaři a porodní asistentky šeptají o něčem: "Podívej, podívej!" A nechápu, že sledují něco, co se dokonce stalo? A pak to vypadalo, že mě vlna zakrývala! Tam byl divoký zvíře strach, něco se dělo s dítětem. O něco později se situace vyjasnila - „podívejte se, podívejte se“ - bylo řečeno o placentě. Vyšla, ale ne úplně. "Uděláme pro tebe anestezii a odstraníme zbytky placenty." Jak šťastní byli v tu chvíli! Ne, nedělám si srandu. Všechno je v pořádku s dítětem; pocit štěstí se mi znovu vrátil!

Trocha teorie

Existuje způsob, jak odstranit placentu masáží břišní stěny. Placenta by měla přirozeně vyjít (vytlačit) přirozeně, bez anestézie a „rukou v děloze.“ Ve všech případech to však vůbec není efektivní. V mém případě se tato metoda nehodila.

Nejobvyklejší je technika Abuladze, kdy porodnice jemně masíruje prsty přední břišní stěnu a poté navrhuje, aby tlačila. V tu chvíli si sám drží žaludek v podobě podélného záhybu. Tlak uvnitř dutiny dělohy se tedy zvyšuje a existuje šance, že se placenta narodí sama. Kromě puerperálního katétru močového měchýře stimuluje kontrakci svalů dělohy. Oxytocin se podává intravenózně ke stimulaci porodu.

Udělejte se mnou, co chcete.

Jako dítě jsem se bála injekcí, krevních testů. Vyrostla, obávala se gynekologických vyšetření a také se bála porodit. A tady byla přímo připravena na cokoli, na chirurgický zákrok, anestézii, manuální a nemanuální odstranění placenty. Udělejte obecně se mnou, co chcete, i když jen s tím malým mužem vážícím 3350 ga výškou 52 cm bylo vše v pořádku. Opravdu byl připraven zemřít. Tehdy jsem si neuvědomil, o kolik víc musím dát svému synovi, že vyroste z malého muže na velkého muže a na dospělého. A můj manžel ani prarodiče mě nenahradí.

Technika ručního oddělení placenty je její odstranění z děložní dutiny na kousky. Porodník ve sterilní rukavici vloží ruku do dělohy. Prsty jsou maximálně spojeny a nataženy. Na dotek dosáhne placenty a opatrně ji lehkými sekanými pohyby odděluje od stěny hrudníku. Ruční odstranění placenty by mělo být velmi opatrné, aby nedošlo k proříznutí stěnou dělohy a nezpůsobilo masivní krvácení.

Výpis z anestézie

Po manuálním odstranění placenty se probudila s ledem na břiše. Otevřu oči, všechno se točí. Anestezie se ukázala jako velmi narkotická. Opět usnul. Před mýma očima byly nějaké světlé malinové, oranžové, fialové květinové kroužky a další drogové závislosti. Pak se nějak vzdálila a byla přesunuta na nosítku na poporodní oddělení.

Celou noc po zkušených emocích a zázračné anestézii jsem nespal. Ráno jsem šel držet se zdi. Neměl jsem žádnou sílu a byl jsem velmi závratě. Dívky z oddělení přemýšlely, co je se mnou? Včera jsem „vstal rychle a energicky“, šel na toaletu a vrátil se tak energicky. Všichni na oddělení si mysleli, že mám zřejmě velmi snadná porody. Předpokládám, že moje „hbitá veselí“ ve večerních hodinách porodu není nic jiného než důsledky zázračné anestézie.

První den po narození

Když jsem se viděl v zrcadle, bál jsem se. Kdo je to? Jeho tvář je celá šedá s obrovskými modřinami pod očima. To však není překvapivé, protože došlo ke ztrátě krve. Za prvé, samotné narození plus „ruční odstranění placenty“. Neznám hloubku přístupu doktorovy paže, „k lokti“ nebo (doufám) k polovině lokte, ale krev určitě hodně tekla. A splnil se sen idiot dětství o pihy. Jen celá tvář v nich, čelo, nos, tváře! Katyo, pojď a podepište! Jedná se o malé kapiláry na obličeji z patrimoniálních pokusů o roztržení a proměněné v „pihy“.

Ve stejný den jsem se dozvěděl o zlomenině klíční kosti od mého syna. Lékaři mě ujistili, že „kalus u dětí se tvoří velmi rychle“ a vše bude v pořádku. Předtím, než se všechno „stalo dobrým“, byly však neustále slzy, moje i dítě. Syn se zjevně o zlomeninu velmi staral, plakal téměř po celou dobu a jedl málo. A vykřikl jsem z neschopnosti nějak ovlivnit situaci.

Krmné kontrakce

Moje první experimenty s HS byly provázeny velmi bolestivými křečovitými pocity. Začal jsem se krmit, a pak bolest a silné krvácení, jako při těžké menstruaci. Několikrát dokonce muselo přerušit krmení, bolest byla tak nesnesitelná. Stěžovala si na lékaře, upřesnila, zda je tam hodně krve, řekla, že tento stav brzy zanikne. A tak se to stalo. Možná, že tyto „kontrakce“ při prvních krmeních jsou spojeny s manuálním odstraněním placenty, ale nemám o tom přesné informace.

Antibiotika

Po ručním odstranění placenty jsem samozřejmě dostal antibiotika. Pricked intrapulmonální intramuskulárně. Doktor každý den pečlivě zkoumal kolo, „existuje židle?“ S něčím, ale s křeslem nebyly žádné problémy.

Ultrazvuk

Pár dní před propuštěním jsme dívky a já z oddělení přátelsky poslali na následný ultrazvuk. Výzkum byl proveden tak rychle, jako jsem předtím ani po něm nebyl. Ať už je ultrazvuk lékař takovým specialistou, prostě na nás nemá dost času. Ultrazvuk nám všem ukázal, že je vše v pořádku.

Z porodnice byl náš syn „propuštěn do volné přírody“ již 10. den. Mučení, ale šťastní odešli.

Hlavní účetní

Asi šest měsíců po mém narození jsem viděl v televizi našeho hlavního účetního z jeho předchozí práce. Porodila ve stejné nemocnici jako já. Mateřská nemocnice se právě otevřela po opravě, tedy televizní lidé. Naše účetní byla jednou z prvních žen, které porodily ihned po opravě. Všechno bylo velmi krásné, potkala ji její manžel a nejstarší dcera. Jeden ze starostů poblahopřál a dal květiny. Upřímně jsem se za ně radoval, byla tam jedna úžasná dcera, nyní dvě! A prohlášení bylo tak slavnostní!

O šest měsíců později jsem se s ní setkal a žertem se zeptal, jestli plánují třetí dítě. Pak litovala své otázky. Ukázalo se, že se všemi těmito „pálivými lhůtami“ pro otevření nemocnice, patosem a očekáváním televizního štábu si lékaři nevšimli stejné „neoddělené placenty“, nebo spíše její části, od našeho účetního. Už doma se cítila nemocně, její teplota stoupla a začalo krvácení. Všechno to skončilo operací a neschopností mít více dětí.

Proto doporučuji postup pro manuální oddělení placenty a považuji to za nezbytné.

Po narození placenta zůstala

Poporodní zbytky placentární tkáně

Patrimoniální proces končí, období obnovy začíná. Reprodukční orgán má úžasnou příležitost zvýšit během těhotenství dítěte. Ihned po narození váží 1 kg, na konci rehabilitace váží 50 g. Úspěšné snížení však může být komplikováno řadou problémů, z nichž jedním jsou zbytky placenty v děloze po porodu. Porodník si všimne porušení během vyšetření.

Etapa 3 práce je poznamenána narozením placenty. Pokud neodejde úplně, bude zapotřebí lékařská pomoc, která bude poskytnuta přímo v porodnici. Podle normy trvá doba 15 - 20 minut. Kontrakce, pokusy o pomoc při vyhoštění. Když je procedura zpožděna, jsou zavedeny stimulanty. Jejich použití chrání ženu při porodu před velkou ztrátou krve.

Proč placenta neodchází po porodu:

 1. nízký tón dělohy. Orgán je mírně stahovaný nebo úplně imobilizovaný, nedochází k oddělení od stěn;
 2. zcela odpojený, ale krk vytváří překážky pro konečné vyloučení;
 3. část orgánu je příliš dospělá, nedokáže se odloupnout.

Zbytky placentární tkáně po porodu jsou pozorovány, když je odstraněna z pupeční šňůry. Porodník provede injekci, placenta je odpojena. Doktor položil jednu ruku na břicho, druhý vytáhl pupeční šňůru. Když dojde k oddělení, vyjde to snadno. Jinak část zůstane uvnitř.

Kousek placenty v děloze se může zaseknout kvůli příliš unáhlenému působení porodníka nebo slabosti orgánů. Doktor vytáhl, tenkou nití a zlomil se. Aby vše proběhlo úspěšně, porodník požádá o tlak na boj. Reprodukční orgán se někdy po odchodu dítěte rychle smršťuje, což brání vyloučení zbytků.

U některých žen je retence placenty způsobena speciální strukturou. Je zde další část, která je připojena k hlavní, samostatné lodi. Neodděluje se ani po odloupnutí zůstává uvnitř.

Výše uvedené důvody nutí porodníka pečlivě prozkoumat dutinu pohlavních orgánů. Pokud je detekováno prasknutí nádoby, které je předmětem obav, provede se čištění. Někdy část placenty zůstává po porodu, když je placenta chycena ve jizvě z dříve vyrobeného císařského řezu, připojeného k fibromu. Úplný močový měchýř také zabraňuje výstupu. Porodník vyprázdní katétr.

Příznaky a diagnostika

Když přijde čas, dětský orgán tlačí dítě pomocí svalových kontrakcí. Tím se nekončí pracovní činnost. Před ním je další 3 fáze - zrození placenty. Pokud orgán nevyjde úplně, ale porodník si toho nevšiml, začne se vyvíjet subinvoluce..

Prvním alarmujícím příznakem je krvácení. Je nutné u lékaře odmítnout. Poté gynekolog uvidí při vyšetření drobivost rozšířeného genitálního orgánu. Teplota stoupá na 37 - 37,5 °. Zůstává tak po celou dobu trvání nemoci..

Co vychází z dělohy po porodu:

 • pupeční šňůra;
 • placenta;
 • fetální membrány;
 • krevní sraženiny;
 • sliz;
 • různé fragmenty.

I nadále chodí po dobu 1,5 měsíce. Horší je, pokud výboj zůstává uvnitř. Hrozí nebezpečí nežádoucích účinků. V takovém případě je pomoc lékaře nezbytná.

 1. teplota stoupá;
 2. krvácení se otevírá;
 3. vznikne zánět;
 4. dochází ke všeobecnému zhoršení zdraví.

S takovými příznaky musíte naléhavě kontaktovat kliniku. Po vyšetření gynekolog předepíše vyšetření ultrazvukem, během kterého bude viditelné uvnitř placenty nebo ne. K odstranění následků se provádí čištění v celkové anestézii.

5 až 7 dnů po ukončení porodu vypadnou krevní sraženiny. Pak nabývají rozmazání a zcela zmizí. Pokud po 2 až 3 týdnech nejsou pozorovány žádné změny, krev stále teče, pravděpodobně se vytvořil polyp. Když placenta po porodu úplně nevyjde, ultrazvuk vykazuje zvětšenou dělohu. Proto by měl být výboj vydán na vědomí.

Stává se, že proudí krev, pak přijdou 2 - 3 dny odpočinku a proces pokračuje. Zánět se vyvíjí. To se projevuje nepříjemnou „vůní“, bolestivými křečemi, vysokou horečkou, jejichž indikátory jsou upevněny na lokti. Endometritida, bez povšimnutí v čase, nepříznivě ovlivní reprodukční funkci těla. Neplodnost se začne rozvíjet.

Indikace pro čištění

Pokud placenta zůstává po porodu, provede se v těle chirurgický zákrok. Je přiřazen s diagnostikou, potom je problém vyřešen. Terapie se provádí podle individuálních charakteristik ženy při porodu, podle stupně vývoje následků.

Proč čistit dělohu po porodu:

 • uvolněte vnitřek zbytků placenty;
 • odstranit krevní sraženiny;
 • patologické nádory jsou odstraněny;
 • vezměte histologický materiál pro výzkum.

Při čištění:

 • tvorba myomatózních uzlů;
 • přítomnost placentárních polypů uvnitř genitálního orgánu;
 • hyperplázie endometritidy;
 • nepřetržitý průtok krve;
 • podezření na zhoubný nádor;
 • potrat;
 • zastavené těhotenství;
 • komplikace po potratech.

Během kyretáže se odstraní stagnace sekrecí horní vrstvy sliznice. Gynekolog opatrně odstraní endometrium z vnitřních stěn, vyčistí krk a opláchne zkumavky. Pokud existují infekční onemocnění, která mohou přejít na nechráněné endometrium, je čištění opožděno.

Jak vyčistit placentu po porodu? Porodník dělá jemnou masáž pohlavních orgánů. Potom zachytí břišní zeď a požádá ženu, aby tlačila. Tato metoda Abuladze je docela jednoduchá, bezbolestná. Pokud se po porodu objeví známky stagnace krve v děloze nebo hojně teče, lékař použije manuální kompartment. Procedura je považována za obtížnou, je předepsána anestézie.

Komplikace

Je nebezpečné, když placenta zůstává po porodu? Při časté aplikaci dítěte na hrudník vzniká oxytocin. Přispívá k dobré kontrakci pohlavních orgánů. Pokud k vypuštění placenty nedošlo úplně, zůstanou malé kousky, vyjdou samy. Jinak se objeví zánět. Musím jít na postup kyretáže.

Porodník vždy provádí studii placenty, i když místo dítěte nebylo úplně narozeno a den po porodu byly nalezeny zbytky. Zkontroluje se porodní kanál, vyhodnotí se stav děložního hrdla, stanoví se množství ztráty krve.

Porušení procesů oddělení placenty a přidělení placenty bude vyžadovat další opatření. Když i přes použití takových opatření v poslední fázi porodu orgán odejde déle než 30 minut, zvyšuje se riziko otevření děložního krevního oběhu. Pokud fragmenty nejsou odstraněny včas, může dojít k infekci orgánů.

Důsledky ručního oddělení:

 1. velký průtok krve;
 2. výskyt problémů způsobených nepřiměřeným mechanickým zásahem;
 3. hemoragický šok;
 4. zánětlivý proces;
 5. sepse;
 6. smrt.

Když se místo dítěte nevyjelo, po porodu to vytáhlo ručně. Těžké krvácení, nesprávné jednání může vést k úplnému odstranění pohlavních orgánů. Pokud budou všechny manipulace prováděny v dobré víře, žena v práci se rychle zotaví, bude moci později porodit.

Kde je bolest po manuálním čištění:

 • v oblasti dělohy. Zmenší se, vrátí se k původním parametrům;
 • do vagíny. Během provádění chirurgického zákroku byly svalové sekce napnuty;
 • v hlavě. Spojte nepříjemné projevy s účinky celkové anestézie.

Dodržováním hygieny lze komplikacím zabránit kontrolou pohody a včasným užíváním léků. Když si žena všimne točení hlavy, zvýšeného výtoku, mdloby, musíte kontaktovat gynekologa. Je zakázáno provádět douching, používat tampony. Nemůžete navštívit koupel, vykoupat se. Intimní vztahy by měly být opuštěny až do úplného zotavení..

Rehabilitace

Pro rychlé zotavení je důležité organizovat čas, s ohledem na práci a odpočinek. 8 hodin by mělo být věnováno spánku, stejné množství práce a část 3 by měla být věnována relaxaci, relaxaci. Návrat ke sportu je povolen měsíc po operaci, pokud to nepoškodí proces zotavení..

Pokud byla pracovní činnost komplikovaná, je lepší koordinovat začátek intimního života se svým lékařem. Pospěšte si, abyste se zapojili do sexuálních vztahů, za to nestojí. Reprodukční systém ženy by měl odpočívat. Hygiena musí být pečlivě dodržována, aby infekce nevnikla do dutiny pohlavních orgánů..

Pokud po vyčištění teplota stoupne, lékař předepíše protizánětlivé léky. Jsou nutné k zastavení zánětu, který se uvnitř může vyvinout. Léky v této sérii také zmírňují bolestivé křeče..

Po očištění bylin obnovte genitální orgán. Vegetace obohacená fytoestrogeny příznivě ovlivňuje růst epidometrium. Ženy pijí odvar z borovice dělohy, červený kartáč. Jsou velmi indikovány během rehabilitačního období..

Když se placenta sama po porodu nepohybovala, jsou předepsána antibiotika. Ženy v porodu jim berou 5 až 10 dní, 1 až 2 tablety. Kurz závisí na předepsaném léku. Stav ženského těla ukazuje, kdy začít užívat: přímo v den čištění, v předvečer. Cílem léků je zabránit vstupu bakterií.

Během rehabilitačního období by měla být výživa vyvážená. Není třeba jíst všechno mastné, kořeněné, slané. Snídaně se doporučuje jogurt, tvaroh, vejce. Během dne se jedí cereálie, polévky, nízkotučné ryby. Ve večerních hodinách - zelenina, kuře. Během dne se občerstvení připravuje z ovocných produktů. Je užitečné zavést do stravy příze, kukuřici a sóju. Jsou bohaté na fytoestrogeny..

Po úplném obnovení endometria dělohy je možné těhotenství. Člověk by se však neměl vrhnout do početí. Odpočinek mezi narozením musí být sledován v intervalu 2 let. Než se pokusíte otěhotnět, je lepší poradit se s gynekologem.

Když část placenty po porodu v děloze zůstane, kuretáž je jediný způsob, jak zachránit. Tento postup je považován za traumatický, ale nezbytný. Pokud ji gynekolog řídí, nemělo by se tomu vyhýbat. Jakékoli úniky jsou spojeny s nepříjemnými následky. Po řádně provedené době zotavení by se neměly objevovat žádné komplikace. Jakékoli následky jsou nepravděpodobné.

V děloze zůstal kus placenty

Obecně jsem porodil před třemi měsíci, před propuštěním, jak by mělo být provedeno, ultrazvukové vyšetření řeklo, že všechno bylo v pořádku a nechal jít domů.

A nyní předmluva... Druhý den se teplota zvýšila na 39,1, s výjimkou teplotních příznaků, bolestí v kostech a poté vedra, pak chladu, nebylo nic. Zavolal jsem sanitku, podíval jsem se a řekl, že se mým žaludkem něco děje... Musíme se na prohlídku. Nezačali mě brát, protože máme stráže. Ráno byli lékaři: chirurg, urolog, gastroenterolog, imunolog, Laura a gynekolog. Když gynekolog poslal ultrazvukové vyšetření, zjistili, že část placenty zůstala v děloze, která má průtok krve, jí a roste. Řekli však, že to nemůže způsobit takovou teplotu... Je nutné provést operaci plánovaným způsobem. Pokud jsem to pochopil, podstoupí laparoskopii, ale nyní čtu, píšou, že v tomto případě dělají manuální kyretáž... A antibiotika se bez toho neobejdou... Je možné předepsat antibiotika kompatibilní s morčaty? Dokážu se vyjádřit a nechat svou dceru se svým manželem. Jak v tomto případě být se strážnými? Je možné to nějak uložit??

Mimochodem, ukázalo se, že moje teplota vzrostla z bolestí v krku already Už jsem vypil antibiotika, flemoxin salutab, jsou povoleny během kojení, takže nepřerušovali stráže, všechno se vypracovalo.

A je to lékařská chyba? Porodila jsem na základě smlouvy, mohu jim nějak odpovědět na tuto otázku? A jsou povinni vše opravit zdarma? Podíval jsem se na ceny, teď nejsem připraven dát 90 000 za operaci..

Kdo tomu čelil, řekni mi, co udělali, jak to všechno skončilo?

Mám velmi obavy, doufám, že je vše jasně vysvětleno..

Placentární polyp po porodu: příznaky, léčba

Pro každou ženu není těhotenství a následné narození dítěte nejšťastnějším obdobím v životě, ale také nejzodpovědnější. Zvláštní pozornost by proto měla být věnována preventivním opatřením a včasnému řešení vzniklých komplikací, z nichž jedním je poporodní polyp.

Nesmí se zaměňovat s novotvarem, který vznikl během těhotenství. Takový polyp je považován za normální jev, který neohrožuje zdraví ženy a jejího nenarozeného dítěte. Toto je decidual polyp vytvořený z tkání membrán nebo placenty. Vzhled deciduální výchovy je během těhotenství považován za přirozený proces, takže nevyžaduje žádné ošetření.

Příznaky a příčiny

Placentární polyp - patologický novotvar, který se objevuje ze zbytků placenty po potratu, potratu nebo komplikovaném porodu.

Polypy v děloze po porodu

Opožděné plátky placenty v děloze následované tvorbou placentárního polypu mohou nastat z následujících důvodů:

 • Abnormální struktura placenty s dalším počtem laloků;
 • narušení přirozeného oddělení placentárního parenchymu od stěn dělohy.

Přítomnost placentární tkáně zbývající po porodu může být určena následujícími příznaky:

 • Velké velikosti poporodní dělohy;
 • pulzující krvácení (krevní výboj) krevními sraženinami;
 • kontrakce a následné uvolnění křeče dělohy.

Vzhled placentárního polypu lze zabránit pomocí následujících preventivních opatření:

 • Dopplerografie cirkulace dělohy;
 • Ultrazvukové vyšetření.

Potřeba rutinního ultrazvukového screeningu existuje v průběhu těhotenství. To vám umožní včasně identifikovat samostatně umístěné oblasti placenty (další laloky), prstencové, membránové placenty a dalších vývojových patologií.

Po zjištění možných rizik bude odborník schopen zabránit rozvoji poporodních komplikací, které zahrnují placentární vzdělávání.

Preventivní opatření jsou prováděna i po porodu. Jsou to následující:

 • Provede se důkladné vyšetření poporodní dělohy. Pokud jsou detekovány známky neúplného výstupu placentární tkáně, je mechanicky oddělena a placenta odstraněna.
 • Ihned po narození se používá antispasmodická a kontrakční terapie..

Vypouštění z dělohy jiné povahy, jakož i krvácení a krvácení, ke kterému došlo v pozdním poporodním období, by mělo sloužit jako důvod pro vyhledání lékařské péče..

Důvody pro vzdělávání

Placenta je jakousi bariérou a také metabolickým nástrojem mezi tělem ženy a plodu. Při normálním porodu placentární parenchym úplně opouští děložní dutinu spolu s amniotickými membránami a pupeční šňůrou. V některých případech však část placenty zůstává uvnitř, v důsledku čehož se vytvoří polyp. Proto se po uvolnění placentární tkáně musí specialista ujistit o její integritě, tj. Přítomnosti všech lobules.

Část placenty může zůstat uvnitř v následujících případech:

 • Placenta měla další laloky, které zůstaly v děložní dutině;
 • neprofesionální management posledního trimestru těhotenství a období po porodu.

Krevní sraženiny začínají ulpívat na zbytcích placentárního parenchymu, pevně připevněném na stěnách dělohy, a na vrcholu tvoří polyp pokrytý krustou, která je vytvořena z placentární tkáně. To se děje v důsledku potratu, neprofesionálního potratu, porodu a císařského řezu. K vývoji polypu přispívá mnoho faktorů, mezi něž patří následující:

 • Zmrazené těhotenství bez zvláštních projevů;
 • špatně seškrábaná děložní dutina po potratu nebo potratu;
 • neúplné odstranění placentárního parenchymu s císařským řezem;
 • nevhodná poporodní péče.

Patologie má výrazný klinický obraz, připomínající přirozené fyziologické procesy, které se vyskytují v ženském těle po potratech a umělém ukončení těhotenství, stejně jako po porodu. Současně je však krevní výboj v přírodě prodlužován - to je přesně to, co je charakteristickým rysem chorionických polypů.

Následující příznaky navíc ukazují na přítomnost tvorby polypózy:

 • Bledost kůže;
 • únava a celková slabost;
 • časté závratě a mdloby;
 • zvýšení teploty;
 • nepohodlí nebo bolest v dolní části zad a v břiše.

Nebezpečí placentárního polypu

Placentární novotvar podléhá povinné léčbě. Jinak se mohou vyvinout následující komplikace:

 • Vývoj anémie na pozadí kritické ztráty krve;
 • otrava krve - sepse;
 • přistoupení sekundární infekce;
 • zánět děložní sliznice - endometritida;
 • v budoucnosti je možná neplodnost.
 • V těžkých případech - smrt v důsledku akutní otravy krve nebo nadměrného krvácení.

Špinění, které se nezastaví na dlouhou dobu, by mělo být příležitost kontaktovat lékaře. Pouze odborník může přesně určit povahu krvácení a v případě potřeby předepsat chirurgický zákrok.

Mnoho žen, které rodí, se často setkává s jinými typy polypů, které se objevují po porodu. Zejména lze zaznamenat takové novotvary, jako je granulační polyp.

Perineální granulační polyp

V některých případech se polypy netvoří v děložní dutině, ale na vaginální sliznici. Jedná se o speciální typ polypoidních novotvarů - granulace, k jejichž tvorbě dochází v místě prasknutí.

Vzhled granulačních polypů závisí hlavně na vlastnostech ženské tkáně. Současně technika šití a druh šicího materiálu nemají zvláštní význam. Polypózní růst může nastat v důsledku nesprávného spojení tkání vulvy, perineu nebo vaginální sliznice. To se může stát při použití vakuové extrakce, při narození velkého dítěte, četných mezer atd. K granulaci se často berou i jiné podobné novotvary - papilomy, kondylomy a další struktury.

Diagnostické metody

Musím říci, že včasné odhalení patologie výrazně zvyšuje šanci na úplné vyléčení. Proto se každé ženě doporučuje každých 6 měsíců navštívit gynekologa, aby podstoupila plánované vyšetření. V takových případech je účelem diagnostických opatření identifikovat patologické novotvary.

Počáteční diagnóza sestává z následujících postupů:

 • Nejprve lékař sbírá porodnickou a gynekologickou historii, to znamená, zjistí pozadí nemoci, aby zjistil příčiny, které vyvolaly krvavý výtok.
 • Dále odborník zkoumá ženu na gynekologickém křesle. Během zákroku je stanoven stav děložní tkáně a stupeň expanze krku. U velkých velikostí placentárního polypu je snadné detekovat pomocí gynekologického zrcadla. V některých případech si dokonce můžete všimnout, jak patologický novotvar vyčnívá z děložního hrdla.
 • Koloskopie, která je vyšetřením vaginální oblasti děložního čípku, stejně jako sliznice samotné vagíny, pomocí speciálního optického designu.
 • Ultrazvuk.
 • Hysteroskopie, která spočívá ve vyšetřování děložní dutiny a endometria pomocí speciálního endoskopického zařízení.
 • Tok krve děložní nebo dopplerografie.

Konečná diagnóza se provádí až po histologii odstraněných polypových tkání.

Jediným způsobem, který se ukázal jako vysoce účinný při léčbě placentární výchovy, je chirurgické odstranění polypu.

Existuje několik metod pro chirurgické odstranění polypu:

 • Hysteroskopie.
 • Chirurgické kleště. Operace se provádí, pokud není možné použít terapeutickou hysteroskopii..
 • Laserové odstranění.

Na konci operace odborníci obvykle provádějí samostatnou kyretáž dělohy. Přítomnost sepse (infekce) je kontraindikací kyretáže.

Odstraněná polypoidní tkáň je poslána na histologii, aby se vyloučila trofoblastická nemoc (chorionepiteliom, cystický skid, karcinom chorionu).

Laserové ošetření polypů

Mnoho klinik a lékařských center dnes používá inovativní metodu léčby různých typů polypů - laserové odstranění. Tato metoda je zvláště důležitá v případě kontraindikací plné kyretáže dělohy.

Odstranění se provádí laserovým vyříznutím polypu. Provoz je absolutně bezpečný, je snadný a bezbolestný. Díky těmto základním kritériím získává tato metoda stále větší popularitu. Spolu s chirurgickým zákrokem jsou přijímána opatření k léčbě anémie (anémie):

 • Příjem komplexů vitamínů a minerálů obsahujících železo;
 • speciální strava;
 • injekce léků obsahujících železo;
 • v těžkých případech - transfúze krevních složek (erytrocytová hmota, plazma).

Preventivní opatření

Aby se zabránilo placentálním polypům, musí být dodržována následující opatření:

 • Důkladné vyšetření poporodní placenty bez selhání.
 • Úplná nepřípustnost porodu mimo kliniku, pravidelné návštěvy prenatálních klinik v průběhu těhotenství, vyloučení potratů z domova.
 • Plánování těhotenství, aby se zabránilo potratům.
 • Kontrolní ultrazvukové vyšetření dutiny dělohy, které se provádí 4-5 dní po narození.
 • V případě potřeby se používá profylaktická terapie protizánětlivými léčivy a antibiotiky..

Poporodní placentární polypóza se může objevit na pozadí předchozích potratů a potratů, včetně kriminálních. Je třeba si uvědomit, že jakýkoli porodnický a gynekologický zásah by měl provádět pouze kvalifikovaný odborník výhradně na klinice.

Stále rostoucí popularita domácího porodu může vyvolat vývoj docela závažných komplikací, včetně polypů dělohy. Proto byste neměli ohrožovat zdraví, a zejména život matky a dítěte.

Obecná doporučení

Aby se předešlo rozvoji komplikací po odstranění polypózy, měly by ženy dodržovat některá doporučení odborníků, zejména:

 • Nevyčerpávejte se fyzickými cvičeními;
 • vyhnout se vzpírání;
 • zdržet se pohlavního styku;
 • vyloučit přístup na pláž, vany, sauny.

Mnoho žen je zděšeno pouhou myšlenkou na chirurgii a začnou hledat alternativní léčbu polypů. Dámy se obracejí k tradičním léčitelům a snaží se najít drogy, které by je mohly zbavit problému. To je však nesprávný přístup.

Zaprvé, protože nezávislý výběr léků představuje obrovské riziko pro zdraví pacienta a dokonce i pro život, a za druhé, je možné vyléčit placentární novotvar léky, pouze pokud je malý a nedochází k komplikacím nemoci. V takové situaci lékař předepisuje protizánětlivé, hormonální a antibakteriální léky..

A používání lidových prostředků tento problém vůbec nevyřeší. Je tedy možné pouze zabránit vývoji nových polypů nebo zmírnit příznaky existující patologie..

Pokud máte podezření na vývoj placentárních polypů různých tvarů, musíte se neprodleně poradit s lékařem, který vám předepíše vhodné vyšetření a určí pro vás vhodnou metodu léčby. Nezapomeňte také na pravidelné lékařské prohlídky gynekologa.

Co je po porodu? Jaké jsou jeho funkce a jak to vypadá?

Separace po porodu je poslední fází porodu. Poté žena přechází z kategorie žen při porodu do kategorie nově razených matek. Všichni slyšeli o tom posledním, ale v praxi na to vyvstává mnoho otázek. V tomto článku si povíme o tom, co je placenta, jak a proč se rodí, a také otevřeme roušku tajemství nad osudem placenty po porodu.

Co to je?

Skutečnost, že ženy v práci a lékaři nazývají po porodu v medicíně, má druhé vědecké jméno - placentu. Tento orgán je dočasný, vzniká, vyvíjí se, stárne a je přísně omezen. Placenta je nutná pouze během těhotenství. Poté, co se dítě narodí, již neexistuje potřeba „místa pro dítě“, které se narodilo a zcela zaniklo.

Placenta vypadá jako dort, kulatý disk. Během těhotenství se jeho tloušťka a struktura mírně mění v závislosti na stupni zralosti a některých vnějších a vnitřních faktorech..

Placenta se nachází na stěně dělohy, je spojovacím článkem dvou - matky a plodu. Placentou dítě dostává kyslík, výživu, živiny z mateřského krve. Zde se vše, co se pro dítě stává zbytečným, vrací do těla matky: oxid uhličitý, produkty látkové výměny. Placenta produkuje hormony, které jsou důležité pro zachování těhotenství a stimulaci porodu. Během těhotenství slouží „místo pro dítě“ jako spolehlivá ochrana dítěte.

V chápání porodníků není placenta pouze placenta samotná, ale také některé další embryonální struktury, které opouštějí děložní dutinu v konečné fázi porodu. Toto je část pupeční šňůry sousedící s placentou, všechny membrány a laloky samotné placenty.

„Dětské místo“ se vytváří ode dne implantace oplodněného vajíčka do děložní dutiny. Chorionické klky začnou růst do endometria a vytvářet složitou strukturu. Do 12. týdne těhotenství se choror stává placentou. Normálně od 35. do 36. týdne těhotenství placenta intenzivně stárne, vyčerpává a postupně ztrácí své funkce. V době narození je hmotnost placenty v průměru asi půl kilogramu.

Důležitost placenty během těhotenství je obtížné přeceňovat. Vzhledem ke svým funkcím se stává nepostradatelným dočasným orgánem, bez kterého nebo s těžkými patologiemi nebude možné přepravovat dítě..

Kontrakce dělohy po porodu

Těhotenství a porod. Fórum rodičů s mnoha dětmi

 • Nezodpovězená témata
 • Aktivní témata
 • Prohledejte mobilní verzi

Těhotenství a porod ⇒ Kontrakce dělohy po porodu

Moderátor: Moře pozitivního

Zveřejnil Tashik 11. listopadu 2015 3:05 hodin

Zveřejnil MaryAngel 11. listopadu 2015 12:57 PM

Zveřejnil AnnaRa 11. listopadu 2015 14:12

Po porodech 1 a 2 porodů jsem měl docela bolestivé kontrakce, ale byly tolerovatelné, všechno se zkrátilo a ukázalo se, jak by mělo, lékaři to ocenili. Po 3x dali oxytocin „pro lepší redukci“ bez důvodu - jednoduše proto, že 3. narození podle lékařů „nestačí“. Snižoval se jako dříve, nevšiml si rozdílu.

A počtvrté, kdy jsem porodila doma, bez lékařů, a okamžitě jsem jí dala dítě na hruď. S tím spojuji skutečnost, že kontrakce po 4 porodech byly mnohem méně bolestivé než u všech předchozích. Spíše nebyly bolesti, ale nějaké „pocity“. Ale zároveň byli efektivní, protože děloha a břicho velmi rychle klesaly. Stručně řečeno, myslím si, že včasná aplikace je užitečnější než kapátka. Ale já netrvám na tom - možná je to tak se mnou.

Podle zkušeností známých z jiného fóra pomáhají horké sprchy a koupel při uvolňování sraženin. Stále - často si dejte dítě na břicho. "Zahřeje se" a přispívá ke snížení dělohy

Co dělat s placentou po porodu?

V moskevských porodnicích není neobvyklé, že se lékaři ptají rodičů, zda si chtějí vzít placentu s sebou. Doma zůstává placenta s dítětem a rodiče se musí rozhodnout, co dál. Zde je 5 způsobů, jak používat placentu po porodu. V tradičních kulturách je placenta považována za první domov dítěte, za jeho duchovní dvojnásobek a dokonce za příbuzného. Placenta se vštípí na zvláštní místo, vysuší, sní a dokonce z pupeční šňůry vyrobí prvního kojence pro dítě. Robin Lim, porodní asistentka Baliho centra Bumi Sehat, napsala celou knihu o významu placenty, kde shromažďovala rituály z celého světa. Ve starověkém Rusku byla placenta pohřbena pod stromem nebo v založení domu. Moderní tradicí je opustit placentu v nemocnici a zapomenout na ni ihned po narození. Ale nikdo vás neobtěžuje, pokud si přejete, přijít s malým rituálem pro vaši rodinu a nechat si placentu pro sebe a novorozence.

Vezměte a snězte placentu

Tradičně se tak dělají části Indonésie, České republiky a Maroka. Věří se, že žena, která jí jedla placentu, bude plodná. V Mexiku je matce dána šňůra k žvýkání a na Bali porodní asistentky z Bumi Sehat nabízejí ženě v práci, aby jí mohla ihned po narození jíst kus syrové placenty, aby se předešlo krvácení po porodu. Proč jsou někteří znechucení přemýšlet o tom?

Placenta je skutečnou součástí lidského těla. Je vyroben z lidské tkáně a vypadá jako kousek čerstvého masa. V naší společnosti je zákaz konzumace vlastního druhu jedním z nejstarších. Případy kanibalismu nás děsí. Proto pouhá myšlenka na konzumaci placenty znechucuje mnoho lidí. Koneckonců, je to skoro jako ochutnávat lidské tělo. Získá se pevný sorokin. Proto je zapouzdření placenty stále běžnější. Zdá se, že je to v podstatě totéž, ale polykání pilulek je úplně jiná záležitost, je to prostě zcela tradiční a v naší společnosti je spojeno s léčbou a prospěchem. Někdy se do lichotníku přidají 2–3 lžičky placenty (s banánem, ovocem a kokosovou vodou), někdy se takto polykají. Dokonce existovala speciální služba pro výrobu smoothies přímo v porodním boxu, obvykle ji rodiče zadali do svého porodního plánu a platili asi 20-30 $.

Někteří připravují skutečné jídlo z placenty. Potkali jsme recepty na boloňské lasagne a špagety z placenty. V roce 1998 připravil šéfkuchař Hugh Fearnley-Whittingstall ve své kuchařské show pastu placenta. A v roce 2006, Tom Cruise slíbil, že uspořádá hostinu s placentou po narození jeho manželky Katie Holmesové. S výjimkou velryb, téměř všichni savci v přírodě jednají s placentou tímto způsobem - ne, nevaří lasagne, prostě to berou a jedí celé. Kromě zřejmé nutriční hodnoty je placenta zdrojem prostaglandinů, estrogenů a progesteronu, které pomáhají vrátit děloze do před těhotenství. Plus oxytocin, který pomáhá stahovat dělohu a je zodpovědný za vylučování mléka, a zinek je minerál, který pomáhá zabránit porodu po porodu. V současné době neexistují žádné spolehlivé vědecké údaje o výhodách nebo škodách placentofágy. Někteří vědci se však o tuto problematiku začali zajímat a začali studovat účinek a složení placenty..

Připravte si tablety placenty

Je to skoro jako jíst, pouze způsobem, který je pro naši kulturu přijatelnější. V posledních 5 letech je zapouzdření placenty stále oblíbenější. V roce 2013 chválila herečka January Jones (Betty Draper od Mad Men) kapsle z placenty jako lék na poporodní depresi. Existují dva hlavní způsoby enkapsulace:

 • analogicky s čínskou medicínou (kde se placenta už dlouho používá jako lék), osušte placentu bylinkami
 • v tradici surových potravinářů používejte pouze dehydratátor, který nezahřívá placentu nad 40 ′

Pro zapouzdření je vhodná pouze čerstvá placenta (ne více než 48 hodin), která byla uložena v lednici. Výstupem je 100-200 tobolek, které lze uložit v chladničce. Samotný proces je nejčastěji prováděn odborníky na porodní asistentky, douly nebo placentální enkapsulaci. Trvá to asi 2–3 dny a stojí 150–250 $. Matky někdy provádějí zapouzdření samostatně (proces FOTO). K tomu potřebujete dehydratátor, zařízení pro balení práškového placenty do tobolek a samotné tobolky. Na internetu si můžete objednat speciální soupravy (asi 30 $), musíte však získat dehydratátor předem nebo použít troubu. Názory na tablety placenty jsou velmi odlišné. Zde je například upřímná recenze Jill Ferenbacherové, zakladatele a vydavatele Inhabitots, stránky bederní pro maminky a děti, o jeho zkušenostech se zapouzdřením placenty. A tady je místo lítosti od Nancy Reddové, novinářky a absolventky Harvardu, kterému se v roce 2010 podařilo stát se slečnou Virginií a získala spoustu ocenění za práci v oblasti zdraví žen. Píše, že užívání tablet s vlastní placentou naopak vyvolalo zhoršení nálady po porodu.

Mezi výhody užívání sušených kapslí placenty jsou obvykle popsány následující:

 • Pomáhá zabránit poporodní depresi
 • zlepšuje laktaci
 • obnovuje hormonální rovnováhu po porodu
 • zvyšuje hladinu železa v těle
 • přispívá k rychlejšímu zastavení poporodního vypouštění
 • dává energii a sílu v prvních týdnech po porodu

Pohoďte placentu vedle rostliny

Tato tradice existuje také dlouhou dobu. Na Havaji je placenta vysazena pod stromem. který se v budoucnu stane stromem dítěte a v Súdánu je placenta považována za „duchovní dvojku“ a vštěpuje se blíže k místu požadované práce potomka (například vedle nemocnice pro budoucího lékaře). Herec Matthew McConaughey to udělal právě s placentou svého novorozeného syna Levyho - zasadil ji pod strom v sadu. Na síti si můžete objednat speciální sadu pro zakořenění placenty: tašku, stromovou značku a knihu pro dítě o placentě pod vlastní rostlinou. Je zde také celá sekce o druzích stromů a jejich symbolickém významu. Možná je pro tyto účely docela vhodný horoskop Druidů. Důležité! Placenta by měla být pohřbena dostatečně hluboko (nejméně 40 cm), protože může poškodit kořenový systém stromu a místní dravci to také mohou cítit. Můžete vložit placentu do mrazničky a počkat šest měsíců nebo rok, pak bude méně aktivní.

Nejčastěji je placenta pohřbena v místě, kde se rodina vrací po mnoho let. Pokud takové místo dosud neexistuje, můžete si vybrat možnost pro moderní kočovníky a zasadit placentu do velkého květního rámu. S ohledem na severní klima vám tato metoda umožňuje rozšířit výběr totemů. V loňském roce byla v dílně Sister Morning Star jedna taková placenta z chladničky zasazena do vany s pomerančovým stromem. Sestra zpívala indiánská požehnání a většina přítomných (včetně autora) dokonce plakala, účastnila se tohoto rituálu.

Vytvořte potisk placentou

Pro kreativní povahy existuje způsob, jak udržet placentu v paměti. K tomu stačí vzít velký list papíru a umístit na něj placentu krásně. Někdy je otisk vytvořen bez barev - krev, která zůstala na placentě. V tomto případě je třeba k archivaci uchovat papír bez obsahu kyselin. Pokud pro tisk používáte kvaš, akryl nebo akvarel, je vhodný běžný papír pro kreslení. Placenta se aplikuje na plachtu na straně, na které je upevněna pupeční šňůra (to je strana dítěte). Potom tisk vypadá jako strom se širokou korunou a houževnatými kořeny.

Udělejte ozdobu placenty

Kousky sušené placenty nebo pupeční šňůry se přeměňují na korálky nebo hotové prsteny a přívěsky pomocí epoxidové pryskyřice a ti, kteří s takovými věcmi dokážou manipulovat, se mohou pokusit vyrobit šperky sami. Zbytek bude muset přijít s způsobem, jak poslat placentu pánům, kteří takové šperky vytvářejí. Například v Beyond the Willow, kde slibují postavit takový náramek do 2-4 týdnů. Existují také kroužky mateřského mléka, ale o nich jindy! V Moskvě znám matku klenotníka, kterého vaše touha vůbec nepřekvapí.

Co jiného dělat s placentou?

V Jemenu je placenta umístěna na střeše rodinného domu, kde ji ptáci jedí. Předpokládá se, že to pomůže posílit pouta lásky mezi rodiči.

Články O Neplodnosti