Hlavní Výživa

Jak léčit akutní respirační virové infekce během kojení: tradiční a netradiční metody léčby a prevence

Terapie nachlazení není obtížná, ne-li u žen, které kojí své děti. Laktace je jedinečný a obtížný proces. Léčba akutních respiračních virových infekcí během tohoto období spočívá ve správném výběru netradičních a farmaceutických přípravků, které nepříznivě neovlivňují dítě. V článku budeme studovat, jak léčit akutní respirační virové infekce během kojení.

Průběh nemoci

U všech matek se v důsledku laktace zvyšuje tlak na plíce. Ženy jsou proto náchylné k infekcím přenášeným vzduchem. SARS se nepovažuje za nebezpečné onemocnění, ale toto onemocnění může dítě poškodit.

Průběh nemoci u kojících matek lze rozdělit do 3 období:

 1. Proniknutí viru do těla nebo inkubační doba, která může trvat asi dva dny. Po horečce, rýmě, zánětu v krku.
 2. Reakce těla. Toto období začíná 3 dny po objevení prvních příznaků choroby. Aktivuje se produkce interferonů, které odolávají infekci.
 3. Zotavení. Přichází individuálně. Fáze obvykle začíná 6-9 dní po nástupu nemoci. Pokud příznaky nezmizí, není vyloučen vývoj komplikací.

Pokud se objeví příznaky onemocnění, měla by kojící žena okamžitě navštívit lékaře.

Nebezpečí infekce pro kojící matky

ARVI je onemocnění, při kterém adenoviry nebo patogeny pronikají do těla. Nosní sliznice se začne zvětšovat, hrdlo se zanítí, pozoruje se horečka a zhoršení pohody. Žena se cítí špatně.

Užívání syntetických a rostlinných přípravků může urychlit proces hojení. To však nestačí k tomu, aby dítě nenapadlo.

Pozornost! Pokud je matka, která kojí dítě, nakažena virem, existuje riziko infekce dítěte. Je nutné jakýmkoli způsobem chránit dítě před infekcí.

Ochrana dítěte

Jak zacházet s ARI během kojení a jak zabránit tomu, aby virus infikoval dítě, jsou otázky, na které může zkušený lékař odpovědět. Prvním je dodržování jednoduchých podmínek:

 1. Nepřerušujte krmení. To je nezbytné, protože imunoglobuliny jsou dítěti dodávány mléko, které je odpovědné za vytvoření imunity u dítěte. Tyto stejné komponenty zabraňují virům infikovat děti..
 2. Mytí rukou. Viry se šíří nejen metodou kapání vzduchem. Mikročástice ze sliznic se mohou dostat do dlaně prostřednictvím hygienických vložek.
 3. Používejte obličejový štít. Pokud je nemocná, měla by kojící matka nosit obvaz nebo celulózový obvaz, aby se minimalizovalo množství virů vstupujících do vesmíru..

Důležité! Aby se snížilo riziko, že dítě onemocní, měla by matka požádat své blízké o pomoc při péči o dítě. Takže s ním bude méně v kontaktu.

Dodržování jednoduchých pravidel ochrání dítě a zachová kojení. Hlavní věcí není samoléčení, ale hledání pomoci od odborníků.

Je možné krmit dítě mateřským mlékem, pokud je matka nemocná

Mateřské mléko je nejmocnějším lékem na nachlazení dítěte. Existují určitá pravidla, jak by se měla nemocná kojící žena chovat:

 1. Nelze vyjádřit mléko. Ztrácí své cenné vlastnosti. Krmte dítě za normálních podmínek..
 2. Nelze vařit mléko - ztrácí výživné a léčivé vlastnosti.

Spolu s výživou od matky, dítě dostává protilátky, které umožňují malé osobě porazit nachlazení.

Terapie kojení

Metodiku léčby akutních respiračních virových infekcí hepatitidou B u žen by měl zvolit lékař samostatně. Aby se urychlil proces hojení, měla by nemocná matka dodržovat doporučení:

 1. Soulad s klidem postele. Klidná atmosféra a relaxace jsou předpoklady pro rychlé zotavení bez ohledu na to, jak těžká je nemoc..
 2. Příjem dostatečného množství vody. Pití velkého množství vody přispívá k přirozenému čištění těla. Dodržováním tak jednoduchého pravidla můžete účinně bojovat proti žáru. Je lepší pít horký čaj, odvar z ovoce nebo bobule, ve kterém je hodně vitamínu C.
 3. Správná strava. Během nemoci chuť k jídlu často zmizí. Proto je nutné jíst, když existuje touha - nemusíte se nutit. Můžete jíst lehká jídla, jako je kuřecí vývar.

Pokud nemoc postupuje, zhoršuje se stav ženy, předepisují se léky, včetně antibiotik.

Léky pro kojící matku

Dodržování výše uvedených pravidel pomůže rychle se vypořádat s touto nemocí. Je někdy nemožné léčit ARVI bez užívání léků. Níže jsou uvedeny některé farmaceutické možnosti, které vám mohou pomoci zlepšit se brzy..

Antivirová činidla

Dnes je k dispozici celá řada antivirových látek, které lze zakoupit v běžných lékárnách. Sortiment staví člověka do obtížné situace - který lék si vybrat. Nemůžete léčit ARVI pro kojící matku pomocí Arbidolu, Remantadinu a Ribavirinu kvůli pravděpodobnosti narušení vývoje dítěte..

Použití „Anaferonu“ a „Aflubiny“ nedává pozitivní účinek - takové léky patří do skupiny homeopatických léčiv.

Nejlepší možností by byly prostředky s interferonem alfa - Viferon a Grippferon. Dávkování a frekvence přijetí určuje ošetřující lékař.

Antipyretika

Léky ke snížení teploty by se měly používat pouze v případě, že hodnota na teploměru přesahuje 38 stupňů. Během kojení byste měli pít jako aktivní složku antipyretika obsahující paracetamol.

Opravné prostředky pro bolest v krku

Zánět tkání ústní dutiny by měl být léčen látkami určenými k lokální expozici. Nejnebezpečnějším způsobem jsou roztoky používané pro oplachování a obsahující antiseptické složky. Můžete použít "Chlorhexidin", "Hexoral", "Iodinol".

Vlastní příprava řešení zabere trochu času. Ve sklenici teplé vody rozpusťte lžičku moře a obyčejnou sůl. Ke směsi se přidají tři kapky jodu. Bolest v krku je léčena oplachováním třikrát denně..

K úlevě od bolesti vám pomohou lízátka „Sebidin“ nebo „Strepsils“. Můžete použít sprej "Ingalipt", "Cameton", "Camphomen".

Léčba rýmy

K léčbě rýmy se uchylují k pomoci kapek a sprejů, které mají vazokonstrikční účinek. Kapky jsou považovány za šetrné. Pro kojení jsou vhodné „Sanorin“, „Knoxspray“ a „Naftizin“.

Nekonvenční metody léčby akutních respiračních virových infekcí u kojících matek

Mnoho matek se bojí užívat léků, i když jejich použití v mateřském mléce povolil lékař. Na jedné straně je to správné, protože mnoho tradičních léčivých přípravků má vedlejší účinky a je pro dítě škodlivé. Místo toho můžete použít tradiční metody léčby běžného nachlazení..

Mezi nejoblíbenější alternativní medicíny, které lze použít k léčbě virových infekcí u žen během laktace, patří:

 1. Mléko s medem. K přípravě léku potřebujete půl litru teplého mléka, 1 vejce, 1 čajovou lžičku medu. Všechno se mísí. Navíc můžete přidat 1 čajovou lžičku másla. Je lepší pít před spaním.
 2. Česnek jód. Do kapky vody se přidá 5 kapek jodu. Tento nápoj musí být opilý tím, že chytí stroužky česneku.
 3. Hořčičný prášek. Prášková hořčice padá do ponožek, které se nosí přes noc.
 4. Luk. Cibule pečená v troubě se sníží, aby se zotavilo.
 5. Ředkvičky s cukrem. Po dobu 2 hodin v troubě můžete péct ředkvičky, které byly předtím nakrájeny na malé kousky a posypané cukrem. Výsledná hmota musí být filtrována. Šťávový nápoj 1 lžíce. lžíce 5krát denně.
 6. Vdechování medového česneku. Můžete si vdechnout česnek s medem. Takovou kompozici musíte dýchat asi čtvrt hodiny. Po zákroku můžete pít čaj s malinami..

Na poznámku! Vdechování lze také provést z heřmánku, tymiánu, eukalyptových listů, břízy, brambor vařených brambor.

K hojení pomáhá také hojný nápoj. K tomu je vhodný čaj s malinami, lípou, heřmánkem, medem a citronem.

Preventivní opatření

Abychom onemocněli, musíte samozřejmě přijmout preventivní opatření. Pro kojící matky i pro ostatní lidi je prvním doporučením zdravý spánek. Musíte jít do postele od 22:00 do 00:00. Délka spánku by měla být až 8 hodin.

Zdravá strava vám pomůže chránit se před virovými chorobami. V zimě musíte jíst více obilovin, ořechů, zeleniny, masných výrobků a ryb. V létě byste měli jíst všechno čerstvé ovoce a zeleninu, které jsou možné..

V zimě musíte věnovat pozornost příjmu vitamínu C. Pokud nemůžete jíst pomeranče, jíst bobule, jako jsou brusinky, brusinky, rybíz, rakytník, divoká růže. I v sušené formě si zachovávají velké množství kyseliny askorbové. Také hodně vitamínu C v zelí.

Pozornost! Kojící matky by neměly zapomenout na takové důležité pravidlo, jako je hygiena rukou. Před kontaktem s dítětem je třeba je umýt mýdlem..

Podle mnoha odborníků by nemocné matky měly být často venku, zejména za slunečného počasí, protože vitamín D3 je produkován pod vlivem ultrafialového záření, což je odpovědné za stav imunity.

Ošetření za studena kojení

Uprostřed sezónních infekcí je snadné zachytit virovou nebo bakteriální infekci. S příznaky nemoci chodí lidé do lékárny a kupují léky se syntetickými formami. Ale jak zacházet s nachlazením pro kojící matky, aby rychle odstranily příznaky a nepoškodily dítě?

Opravdu, kromě silného pití, vitamínů a inhalací, terapeuti často předepisují farmakologická léčiva. Přehled lékárenského trhu, domácí léčebné metody vám pomohou vybrat bezpečný léčebný režim.

Očkování přírodou

Pediatrové se domnívají, že matčina malátnost během kojení není důvodem k přenosu dítěte na umělé krmení. Pro mírné onemocnění stačí spoléhat na biologické obranné mechanismy stanovené přírodou.

Při nachlazení může být dítě kojeno, protože spolu s infekčním agens vstupují do krevního oběhu také protilátky produkované tělem matky. Tento proces je srovnatelný se zavedením antigenního činidla, které vytváří stabilní imunitu vůči infekci..

Co dělat s antibiotiky

Vasokonstrikční, antivirová léčiva se syntetickými formami pro kojení jsou kontraindikována. Výjimkou je těžká forma nachlazení v kojící matce. Je nerozumné odmítat léky, když se vyhlídka na komplikaci objeví dopředu. Lékař předepisuje povolená antibiotika, která pronikají do mléka v malém množství:

 • přípravky skupiny penicilinů - ampicilin, amoxicilin;
 • cefalosporiny - zinnat, fortum;
 • makrolidy - sumamed, vilprafen.

Ta ve velkém množství vstupuje do těla dítěte, ale nemá negativní dopad na zdraví.

Zakázaná léčiva

Pokud jsou kmeny rezistentní na výše uvedená antibiotika, předepisují se toxičtější analogy. V tomto případě je zřejmá odpověď na otázku: je možné kojit dítě s nachlazením.

 1. Aminoglykosidy - gentamicin, netromycin, kanamycin snižují sluch a funkci ledvin.
 2. Tetracykliny nepříznivě ovlivňují tvrdou tkáň.
 3. Sulfanilamidy způsobené zvýšeným bilirubinem způsobují jadernou žloutenku.
 4. Fluorochinolony uvolňují strukturu chrupavky.
 5. Lincomycin narušuje funkci střev.
 6. Clindamycin vyvolává pseudomembranózní kolitidu.
 7. Chloramfenikol s chloramfenikolem ovlivňuje kardiovaskulární systém a kostní dřeň.

Po dobu léčby nachlazení kojící matky, nahraďte přirozené krmení směsí, přidejte probiotika. K tomuto účelu použijte struk s malou dírkou srovnatelnou s průměrem struku. Pro udržení laktace každé mléko exprimujte každé 4 hodiny, včetně noci. To stimuluje produkci prolaktinu, který je zodpovědný za laktaci..

Léčebné funkce

Širokospektrální činidla nemají selektivní selektivitu a ničí prospěšnou mikroflóru. Po kurzu je tělo bezbranné proti jakékoli infekci. Důsledky antibiotické terapie se projevují ve formě dysbiózy - narušení mikrobiální rovnováhy. Správné ošetření kojící matky s nachlazením a minimalizování účinků terapie:

 1. Nepředepisujte svůj vlastní lék. Vhodnou terapii a dávkování si může zvolit pouze lékař..
 2. Snižte dávku. To nebude mít požadovaný účinek a prodloužení zotavení..
 3. Pijte antibiotikum, když dítě saje nebo bezprostředně po procesu.

Terapie se provádí pod lékařským dohledem, zejména pokud máte ARVI během prvních 2 měsíců po narození. V této době je oslabený organismus nejzranitelnější. Vzhledem k tomu, že při užívání antibiotik jsou protilátky syntetizovány až po 4 dnech, během této doby podporují tělo fyzioterapií, vitamíny a dostatkem tekutin..

Léčba nachlazení u kojící matky zahrnuje dodržování určitých podmínek. Urychlují zotavení a chrání před komplikacemi. Nejprve si všimněte odpočinku v posteli. Chcete-li omezit otok sliznic nosních cest, spejte na vysokém polštáři. Udržujte okna v režimu větrání a dávejte pozor na vlhkost vzduchu. V zimě suchý vzduch silně vysychá sliznice, což komplikuje dýchání.

Pokud není zvlhčovač, umístěte vodu do blízkosti baterie v široké misce. Chcete-li zlepšit dýchání nosem, pomocí phalang ukazováčků stiskněte akupunkturní body na spodní části nosní dírky. Podložky předmažte mastí Dr. Mom nebo balzamem mentolu Zvezdochka. Okolo domu uspořádejte cibuli a česnek nakrájený na kousky. Dezinfikují vzduch a snižují riziko infekce..

Jaké léky může kojící matka s nachlazením

Výsledky klinických studií týkajících se účinku klasických léků na tělo dítěte je jen málo. Ve většině případů nebyly provedeny vůbec. Existují však osvědčené bezpečnostní prvky. Tyto léky pro kojící matky nachlazení zastavují příznaky infekce a zvyšují bariérové ​​síly..

Alergii však může vyvolat i bezpečný bioformule, takže ji začněte užívat s minimální dávkou. Chcete-li snížit práh hrozby, vyberte jednozložkové formulace. Bylo prokázáno, že k negativní imunitní odpovědi často dochází po užití kombinovaných léčiv. Nejlepší léky proti chladu pro kojící matky:

 1. Lysobact - přírodní antiseptikum, které ničí membránu patogenních mikroorganismů. Absorpční tablety mají terapeutický účinek při akutních akutních respiračních virových infekcích, zvyšují imunitu. Užívejte s pyridoxinem..
 2. Imunomodulační a antivirové vlastnosti chřipky jsou známy všem. Při absenci alergií jsou povoleny pro těhotné ženy a děti.
 3. Účinek čípků Viferon je způsoben antibakteriální aktivitou, inhibicí syntézy RNA a DNA virů, exprimovanými imunomodulačními vlastnostmi.

Co jiného může kojící matka pít s antivirovým nachlazením? Laferobion se do tohoto seznamu přidává ve formě inhalačního roztoku, aerosolů, čípků a kapek. Aflubin a oscillococcinum se objevily na farmaceutickém trhu relativně nedávno a odborníci nesouhlasí. Aby nedošlo k ohrožení zdraví dítěte, během laktace se bez nich obejděte. Remantadin na černé listině, Arbidol, Groprinosin.

Jak snížit teplotu kojící matky s nachlazením

Teplo je důsledkem boje těla s infekcí a intoxikací a nepředstavuje ohrožení zdraví. Některé kmeny umírají i se zvyšující se teplotou o několik divizí. Pokud jsou ukazatele na teploměru nad 38,50, má smysl užívat lék. V klasických případech pijte studenou vodu a teraflu. Tablety se syntetickými formami jsou však pro kojence nebezpečné.

Na radu televizního lékaře Komarovského pro léčbu nachlazení u kojící matky zvolte paracetamol a ibuprofen. Uvolňují teplotu, anestetizují, poskytují protizánětlivé účinky, jsou ledvinami zcela vylučovány z těla. Pokud je to nezbytně nutné, vezměte aspirin v minimálních dávkách. Vzorec způsobuje metabolické poruchy u dítěte.

Silný nápoj

Jak snížit teplotu chladem na kojící matku, pokud nepřesáhne 38 stupňů? S hodnotami subfebrilu zkuste třít octem nebo vodkou, vypít více čaje:

 • s citrónem;
 • maliny;
 • lípa a máta:
 • brusinky;
 • černý rybíz.

Bobule jsou přírodní antibiotika. Obsahují hodně vitamínu C a mají patogenní účinek. Teplé pití zvyšuje odolnost těla, chrání před dehydratací, čistí krev. Med, citron, maliny však mohou vyvolat alergii. Ovocné a rybízové ​​ovocné nápoje, ovocné kompoty bez cukru, lipový čaj, šípková infuze přinese mimořádné výhody. Pokud je dítě náchylné k diatéze, pijte slabě vařené čaje nebo horké mléko, abyste zlepšili laktaci.

 1. Chcete-li připravit infuzi lipových nebo máta listů, vložte do 2 šálků vroucí vody 2 lžíce se sklíčkem ze surovin, nechte 30 minut pod vzduchotěsným krytem.
 2. Přidávejte strouhané bobule pouze do teplého čaje, abyste vitamíny uchovali na maximum.
 3. Rozdrcená dogrose v termoskách a namočená na několik hodin.

Jaké léky mohu pít pro kojící matku s nachlazením a kašlem?

Doprovodná reakce na zánět zahrnuje čištění sliznic dýchacího traktu od cizích elementů po mikroflóru průdušek. Podle tradice začíná proces suchým slzným krkem proti kašli, který po 2-4 dnech přechází do mokra. Pokud má kojící matka nachlazení a nezemře déle než 2 týdny, vezměte si sirupy. Specialista předepisuje 1-2 léky ze seznamu povolených.

Kompozice obsahují extrakty rostlinných složek bez chemických inkluzí. Mějte na paměti, že mnoho z nich nemá bezpečnostní certifikáty. Skutečnost, že klinické zkoušky nebyly provedeny, píší výrobci v pokynech.

Co může kojící matka s nachlazením ze sirupů:

 1. Herbion s jitrocelem a slézem.
 2. Gedelix s výtažkem z břečťanu.
 3. Elixír prsu, tussamag, dr. Máma za očištění průdušek.
 4. Z homeopatických léků: stodální, spící, bronchicum, synecode.

Kategoricky zakázáno: bromhexin, codelac, codterpin, broncholithin. Vzhledem k nedostatku správných informací je velmi vzácné předepisovat: Falimint, Coldrex Night, Libexin. Stojí za to vzdát se kapek proti kašli - mají mnoho syntetických inkluzí.

Jaké léky mohu vzít pro kojící matku s nachlazením od kašle v tabletách

Ambroxol, Lazolvan, Ambrobene obsahují účinnou látku ve vzorcích - Ambroxol, který je absorbován v mikrodózách v mléce. Její bezpečnost byla prokázána mezinárodním výzkumem. Skupina léčiv je dostupná ve formě tablet a tekutin. Neméně efektivní fluimucil nebo ACC s aminokyselinou acetylcystein.

Jak léčit nachlazení mámě pomocí farmakologických nosních látek

Rhinoviry vždy útočí na sliznice dutin. Tento proces je doprovázen edémem, nosní kongescí, silným svěděním. Lékaři nepovažují rýmu během laktace za subjektivní příznak a do komplexní terapie zahrnují kapky a spreje. Pokud se rinitida neléčí, může způsobit zánět maxilárních dutin, zánět středního ucha..

Před kapáním nosu vyčistěte dutiny od tajemství a zvlhčete sliznici. K tomuto účelu použijte mořské roztoky, jako je aqua maris, solný roztok, nosol. Alternativně lze čisticí prostředek připravit doma smícháním 1 lžičky. sůl a kapka jodu ve sklenici filtrované vody. Roztok napipetujte pomocí pipety nebo pomocí bubliny s tryskou ze síťoviny. Douching s injekční stříkačkou je nepřijatelný: pod tlakem vstoupí tryska do sluchové trubice a poté do středního ucha. Výsledkem je, že se k infekci přidá otitis media..

Kombinujte kloktání. Furacilin nebo hexoral odstraní pot, bonusy „Lizobact“, „Strepsils“ zjemňují hrdlo. Ekologicky šetrné roztoky lugolu a jeho derivátů inhibují patogenní mikroby, dezinfikují nosohltanu.

Nosní kapky

Co dělat, když kojící matka dostane nachlazení, jak rychle odstranit nádchu a výpotek? Kapky Vasokonstriktoru přicházejí k záchraně.

 • Výplach nosní sliznice vypláchněte vitaminem, pinosolem s extrakty z eukalyptu, máty peprné a jehličnatého etheru. Prostředky jsou s přecitlivělostí na jednu ze složek zakázány.
 • Nazivin, noxpray mají první stupeň nebezpečí. I přes minimální průnik do mléka někdy způsobují zvýšení tlaku a zvýšení pulsu. Podle doporučení výrobce spotřebujte do 3 dnů.
 • Fenylefrin (nasol) mají kombinovaný vzorec s dekongesivním účinkem, nezpůsobují negativní reakce. Ukázáno matkám a dětem.
 • Alergodil a azelastin druhé generace s nízkým procentem v mléce s alergickou rinitidou zmírňují nosní ucpání za 10 minut.

Kojící matky s nachlazením mohou být přijaty: galazolin, tizin, flutikason, mometason, azelastin. Ve srovnání s moderními drogami jsou tradiční naftyzin a farmazolin mnohem nebezpečnější..

Aerosoly

Sprej "Nazarel" nové generace s minimální absorpcí v mléce má decongestant a antimikrobiální účinky a je absolutně bezpečný. Chcete-li snížit koncentraci účinné látky, použijte ji po krmení.

1. Hexoral vzhledem k obsahu hexetidinu potlačuje patogenní mikroflóru po dobu 12 hodin.
2. Protizánětlivé účinky Tantum Verde mohou matky používat dětem každé 2-3 hodiny, aniž by se obávaly následků.
3. Nasaval eliminuje svědění, alergické příznaky, otoky.
4. Chlorofyllipt se vyznačuje antibakteriálním složením a protizánětlivou aktivitou. Pro odstranění sucha namažte dutiny olejem.

Inhalační terapie

Kojící matka může být léčena nachlazení pomocí léčivých párů. Inhalace je jednou z topických metod pro ztenčení sputa, které vylučuje ucpání nosu a hrdlo. S pomocí rozprašovačů vytvářejících aerosol se účinné látky usazují na sliznicích dýchacích cest. Mají cílený terapeutický účinek, prakticky bez vniknutí do krve.

Pokud neexistuje zařízení, proveďte staromódní postup, sedí nad pánví a schovávejte ručníkem. Další možnost - svinout nálevku vyrobenou ze silného papíru, vložit ji do výlevky konvice.

Jak dýchat

Aby se vyloučila možná rizika, vdechujte páry 1-2 minuty. Chcete-li dodat léčivé páry k zamýšlenému účelu, zhluboka se nadechněte nosem a vydechněte ústy.Není-li imunitní reakce, strávte 10 minut 3-5 kapkami ve 3 l vody.

 • při teplotě nad 37,2;
 • potíže s dýcháním
 • časté krvácení z nosu.

Pro inhalaci s hepatitidou B jsou vhodné:

 • alkalická minerální voda;
 • expektoranční roztoky s mukolytickým účinkem: lazolvan, ambroben, ACC, fluimucil;
 • se silným kašlem - bronchodilatanci: troventní, berolualní, 1% lidokain;
 • bakteriální infekce - ceftriaxon solným roztokem a fluimucil s rozpouštědlem;
 • nachlazení vážené bronchopulmonálními chorobami - miramistin a decasan bez ředění;
 • pro prevenci akutních respiračních virových infekcí - imunomodulátory: interferonový prášek pro smíchání s vodou, čistý derivát.

V případě lidokainu, který přeruší akutní kašel, zvolí lékař správnou dávku.

Rostliny a estery

K inhalaci použijte infuze sušených bylin ze šalvěje, levandule, eukalyptu, heřmánku, máty. Účinné jsou vícesložkové antiseptické sbírky, které mají synergický účinek. Byliny jsou dezinfikovány, mají hojivý účinek na rány, díky čemuž bolest v krku zmizí, otoky v nosních pasážích ustupují a dutiny jsou zbaveny hlenu. Recept na fyto-roztok pro inhalaci je jednoduchý: nalijte 2 polévkové lžíce trávy a nechte 20 minut.

Pokud jste před těhotenstvím přecitlivělí na určité složky, nepoužívejte estery anýzu, kmín, hřebíček, čajovník. Pokud nejste alergičtí, vyhledejte pár olejů z santalového dřeva, eukalyptu, cedru, jedle nebo bergamotu..

Aby se inhibovala patogenní flóra a antivirová profylaxe, připravte kaši z cibule a česneku. Poté vymačkejte hmotu, přidejte šťávu do vody v poměru 1:10. Mějte na paměti, že jsou suché, takže se střídají s jinými roztoky, například s minerální vodou. Borjomi zjemňuje, vyvolává výtok sputa, je bezpečný pro alergiky. Mnoho z nich dýchá sodu, ale při kašlání alkalie vyschne sliznice velmi silně. V boji proti suchému kašli je efektivní složení 2 kapek máty, cedru, levandule v 0, 5 vodě.

Co jiného může kojící maminka léčit nachlazení

S ARVI, anginou plísní, rýmou, horkými koupelemi nohou. Pod vlivem tepla se periferní cévy rozšiřují. Tohle vede k:

 • urychlit průtok krve;
 • pokles otoků v katarálních ložiskách;
 • zvýšené laktace.

Reflexní účinek na chodidla usnadňuje nosní dýchání, zmírňuje další subjektivní symptomy. Aby byl fyzioterapeutický postup prospěšný, neprovádějte jej při zvýšených teplotách. Pokud máte srdeční problémy, může tepelný stres způsobit tachykardii..

Jak můžete léčit nachlazení pomocí HS v horkých koupelích nohou:

 1. Suchá hořčice přidaná do misky s vodou zvyšuje účinek zahřívání.
 2. Bobkový list a roztok manganu dezinfikují vodu.
 3. Mořská sůl odstraňuje otoky a únavu.

Po fyzioterapii v noci otřete záda a nohy tukem jezevce. Kromě toho ji vypijte na lačný žaludek na lžíci před jídlem, zapijte horkým mlékem nebo vitamínovým čajem.

Domácí terapie: Populární recepty

Jak zacházet s kojící matkou s nachlazením, je-li její ucpaný nos? Vraťte domácí dechovou masti s česnekovou cibulkou zdarma. Recept: Zahřát ½ šálku rostlinného oleje ve vodní lázni, smíchat se lžičkou nakrájené zeleniny. Po 2 hodinách zfiltrujte a namažte sliznice nosu.

Ošetření krku

Použijte zbývající slupku kloktat. 2 lžíce. l Vaří se 450 ml vroucí vody a nechá se 4 hodiny stát pod víkem. Proveďte postup 6-7 krát denně. Pro vypláchnutí hrdla použijte:

 • heřmánkový čaj - lžíce sušených květin na sklenici;
 • šťávy z černého rybízu, brusinek, brusinek, zředěné vodou 1: 1;
 • roztok jodu a fyziologického roztoku;
 • čajová houba.

Účinně opláchněte šťávu z červené řepy. Natřete kořenovou zeleninu na struhadle, nalijte 1 polévkovou lžíci octa jablečného moštu, nechte několik hodin. Filtrujte hmotu a kloktadlo pomocí infuze.

Pokud je obtížné polykat, proveďte obklady. Namočte plátěný ručník do horké vody, ovinte jej kolem krku a připevněte ho na 20 minut. Tvaroh můžete pokládat na suchou látku s tenkou vrstvou a pak postupovat analogicky. Ponechte aplikaci několik hodin.

Proti kašli

Tradiční lék na léčbu respiračních infekcí je ředkvička z černé ředkve

 • vyjměte kůru a nakrájejte zeleninu na kostky;
 • do nádoby přidejte pár lžiček medu;
 • zakryjte plavidlo gázou;
 • nech to vařit.

Při kojení nahraďte apiloprodukt cukrem. Alternativní možnost: odřízněte horní část, vystřihněte část jádra, zalijte písek a počkejte, až se šťáva objeví v díře. Pít čajovou lžičku ano 5krát.

 1. Během dne může kojící matka chytit studený koktejl z nachlazení. Vařte 7 kusů sušeného ovoce po dobu 5 minut ve 200 ml mléka a použijte ve 3 rozdělených dávkách.
 2. Půl kilogramu otrub, vařte vroucí vodou, namočte pod víko, dokud se neochladí, napněte. Vezměte tekutinu po celý den.
 3. Nalijte půl sklenice rozinek do termosky s vroucí vodou, namočte po dobu 30 minut. Do kompotu přidejte pár polévkových lžic šťávy z cibule, pijte v noci najednou. Užívejte léčivý nápoj každý druhý den.

Z běžného nachlazení

Recept číslo 1. Pohodlně brouste březové pupeny. Scoop 3 lžíce. l fytomasy, smíchejte se 100 g másla a poté na kamnech 50 minut ztmavněte. Zmáčkněte směs a nechte koláč stlačit. Používejte produkt 4krát denně. Podle předpisu se do tekutiny přidá 200 g medu, ale aby nedošlo k vyvolání diatézy u dítěte, obejděte se bez něj.

Recept číslo 2. Ledvinové ledviny (60 g), vařené 2 minuty v půl litru mléka, posilují imunitu a urychlují regeneraci.

Recept číslo 3. Do vroucího mléka přidejte 30 g másla a 1/3 lžíce sody, šlehačku. Aniž byste čekali na var, vyjměte hmotu. Doporučený denní příspěvek - 4krát.

Z těžkého kašle

Kojící matka s nachlazením trpícím záchvaty suchého kašle, směs pórů je užitečná. Bílé části rozemelte, naplňte pečeným mlékem, trvejte alespoň 3 hodiny. Pijte lžičku zákusku 6krát.

 1. Smíchejte 70 g lipových květů a 50 g tymiánu. Trvejte na tom, 20 minut, v noci.
 2. Nalijte lžíci borových pupenů do termosky nalijte 200 ml vroucí vody. Na začátku útoku vypijte 2 doušky.
 3. Místo čaje se vaří luční jetel květiny - 2 lžíce na konvici.
 4. Řez 5 cm od kořene zázvoru, nasekejte, vařte v termosku. K potu stačí 3 skleničky. Vitaminizujte nápoj citronem.
 5. Nalijte 1 pánev do hrnce, promíchejte 2 neloupané cibule, nalijte sklenici cukru a vařte 60 minut. Použijte 100 g.

Výše uvedené recepty vám pomohou vybrat možnosti léčby a nepoškozují dítě. Během hromadné infekce zkuste být na přeplněných místech. Vždy udržujte imunitní systém v dobrém stavu. Chcete-li to provést, dodržujte dietu, pijte více vitamínových nápojů, zkuste dostatek spánku.

Léčba akutních respiračních virových infekcí hepatitidou B

Je možné ošetřit nachlazení kojením?

"Společná nachlazení, vědecky, akutní respirační virová infekce, nebo zkrátka ARVI, je nejčastější zánětlivé onemocnění horních dýchacích orgánů, které se vyvíjí v důsledku vzdušných kapiček vstupujících do těla pneumotropního viru," četl jsem v adresáři a nervózně jsem hledal stránku, kde alespoň by bylo napsáno něco o tom, jak zacházet s nachlazením během kojení. Rychle jsem si prošel očima: „novorozenci i děti do jednoho roku věku, které jsou kojeny, mají velmi dobrou imunitu, kterou získávají od matky,... přijímají preventivní opatření,... používají tradiční léky,... můžete zabránit infikování dítěte.“ Takže, tohle je něco, pomyslel jsem si a začal podrobněji zkoumat problém nemoci a laktace.

Ukázalo se, že léčba nachlazení během kojení je u drog prakticky nemožná. Antivirová léčiva nejsou povolena, vazokonstrikční kapky jsou také kontra-antipyretické a antibiotika nestojí za to přemýšlet. Rozhodl jsem se, že si budu užívat mezi nachlazením a kojením, a rozhodl jsem se, že Alyonku budu krmit, bez ohledu na to, protože byla jen měsíc stará. Kromě toho všichni zdravotničtí pracovníci tvrdí, že mateřské mléko hraje při vývoji imunitního systému dítěte vysokou roli. A také mikroorganismy nemocné matky přenesené na novorozence s mlékem hrají roli imunomodulátoru nebo očkování, tj. Tvoří imunitu u dítěte. To je důvod, proč v případě jiné nemoci dítě, které snědilo mateřské mléko během první nemoci, se snáze a rychleji vypořádalo s novou nemocí. Proto odmítnutí kojení nestojí za to. A obzvláště nestojí za to, pokud je dítě již infikováno matkou. Výjimkou je pouze závažná forma ARVI s rozvojem různých komplikací, při nichž je předepsán průběh antibiotik. A v tomto případě se ukáže, že musíte kojení na chvíli opustit. Můžete své dítě na chvíli nakrmit směsí a zároveň mu dát probiotika. A mateřské mléko - dekantujte, aby kojení nepřestávalo úplně, dokud není léčba ukončena.

Léčba nachlazení během kojení. Preventivní opatření.

Před zahájením léčby je třeba dbát na ochranu dítěte a všech lidí, kteří s vámi žijí, před virem. Co pro to lze udělat? „Nejprve,“ četl jsem v dalším článku o nachlazení a laktaci, „doporučuje se nosit lékařskou masku. Musí se měnit každé 3 hodiny. ““ Vyhlídka není vůbec povzbudivá, pomyslel jsem si a vzpomněl jsem si na oxolinickou mast. Vzal jsem si trubku ze dveří chladničky a ušpinil ji dovnitř nosní sliznice mojí dcerou a pak jsem si ušpinil nos i sebe. Mimochodem, stále můžete použít "Interferon" - dokonce ho kapají v nemocnici, aby se zvýšila odolnost těla novorozence vůči různým virům a bakteriím. No a samozřejmě, že je nutné ventilovat dětský pokoj tak často, jak je to jen možné, a provádět mokré čištění, pomyslel jsem si a vzpomněl jsem si, jak moje matka, když jsem byla malá, kromě toho, že v bytě položila česnek a pomerančovou kůru kolem bytu.

Jaký druh léčby kojením je možný?

Silný nápoj.

Aby se zvýšila odolnost organismu vůči virům, které již zahájily destruktivní aktivitu v lidském těle, potřebuje pacient stálý teplý nápoj. Vysoký příjem tekutin zaprvé zabraňuje dehydrataci a zadruhé dokonale odstraňuje toxiny z těla. Nezapomeňte však, že při kojení mohou být jídla oblíbená pro tradiční medicínu, jako je med, citron a maliny, nebezpečná, protože jsou velmi alergenní. Ovocná šťáva z brusinek, rybízu nebo brusinek, sušený ovocný kompot, lipový čaj a infuze šípkových květů však lze opít. Pokud je vaše dítě na tyto bobule velmi citlivé, stačí pít převařenou vodu nebo teplé mléko, což také zlepšuje laktaci.

Antivirová činidla.

Téměř všechna antivirová léčiva a imunomodulátory mají laktaci v seznamu kontraindikací. Ale „no-shpa“.

Antipyretikum.

Rovněž se nedoporučuje používat kojení antipyretikum, stále je však nutné teplotu o více než 38 stupňů snížit o několik divizí. Vysoká teplota může vést k vyhoření mateřského mléka a jeho úplné ztrátě. Chcete-li snížit teplotu, můžete použít vynikající metodu babičky třením vodkou nebo slabým roztokem vody a octa. Je nutné utřít ručníkem navlhčeným v roztoku celé tělo a zejména podpaží a vnitřek kolen. Musíte to udělat každých 5-7 minut, dokud teplota neklesne na 37,5 °. V žádném případě byste neměli snižovat teplotu pod tuto značku. Ve vážných případech, pokud teplota přesáhne 39 stupňů a otření nepomůže, můžete vypít tabletu „Paracetamolu“. Nakonec můžete použít dětský sirup Panadol.

Studené přípravky.

Pokud jde o léčbu nachlazení, není možné používat obvyklé léky! Z běžných léků nachlazení pro kojící matky lze použít pouze Salin nebo Aquamaris. Žádné vazodilatační kapky, například: „Nazol“ nebo „Nazivin“! Jako poslední možnost „Pinosol“ nebo lépe „Quicks“.

Lék proti kašli.

Vynikající lék proti kašlu, pokud potřebujete kojit během kojení, je černá ředkvička. Je to druh přírodního antibiotika a vynikající mukolytikum s baktericidními vlastnostmi. K přípravě sirupu proti kašli se však používá vysoce alergenní med, který se nalije do předřežené díry ředkvičky, vyluhuje po dobu 10–12 hodin a spotřebuje 1 čajovou lžičku 3krát denně. Pokud nemáte problémy s alergiemi, použijte tento recept..

Při nepřítomnosti teploty lze provést inhalaci. Staromódním způsobem nadýchejte brambor nebo si k tomu kupte rozprašovač - speciální přístroj, do kterého se nalévá minerální voda, voda s protizánětlivými farmaceutickými bylinkami nebo hotový solný roztok a sirup proti kašli Ambrobene. Použití rozprašovače a použití řešení nezbytných pro něj jsou pro kojící matky docela bezpečné.

Nezapomeňte na staré, ale velmi účinné metody: broušení, hořčice a banky. Zahřívání suchým teplem a použití teplých koupelí nohou jsou zcela vhodné. To vše je bezpečné, ale pouze při nepřítomnosti vysoké teploty.

Pokud se vám nelíbí některá z výše uvedených metod tlumení kašle a stále dáváte přednost moderním lékům, použijte Lazolvan nebo Stodal. Bylinné přípravky, jako je Breast Elixir a Gedelix, jsou také účinné a relativně bezpečné pro kojení. Ale ty, které obsahují bromhexin, jsou přísně kontraindikovány pro kojící matky..

Krční přípravky.

Ke snížení bolesti v krku pomohou nástroje jako Chlorhexidin, Miromestin, Jodinol a Lugolův roztok. Můžete kloktat pomocí infuze heřmánku, šalvěje, eukalyptu, měsíčku, třezalky tečkované a dalších antimikrobiálních a protizánětlivých bylin, jakož i sání pilulek na bolest v krku..

Další ošetření.

Nezapomeňte, že léčí nejen nachlazení, ale také zlepšuje aromaterapii nálady. A samozřejmě správná výživa! Je nezbytné, aby vaše strava během nemoci obsahovala co nejvíce vitamínů a minerálů. Na stole musí být zelenina, ovoce a bobule. Multivitaminy nebudou zbytečné!

Doktorská pomoc.

Pokud budete pokračovat v léčbě nachlazení během kojení 3-4 dny, ale nevidíte, jak se cítíte lépe, možná budete muset zahájit léčbu antibiotiky. Nezapomeňte však, že určitá antibiotika může předepisovat pouze lékař. Nezapomeňte proto požádat o pomoc odborníka.!

Tady je to, co jsem zjistil, a okamžitě se pustil do léčby. Myslím, že s námi bude všechno fungovat a moje malá dcera bude jíst mléko tolik, kolik je třeba, protože je to užitečné pro kojence. Doufám, že vám informace, které jsem našel, pomohou. Zůstaňte zdravý a nemoci!

Máma chytila ​​nachlazení: je možné krmit a jak se léčit

Na otázku, co si můžete vzít kojící matku s nachlazením, byla položena každá žena, která porodila dítě. Ve skutečnosti je během laktace většina léků zakázána z důvodu možného poškození, které mohou způsobit dítěti, když se dostane do jeho těla s mateřským mlékem.

Příznaky

Kojící matka by neměla panikařit, pokud má nachlazení v přítomnosti HS. Za prvé, lidské tělo je schopné samostatně bojovat proti mnoha virům. Za druhé, imunita dítěte je dostatečně silná, aby za několik dní zničila patogeny.

Během laktace se projevuje nachlazení:

 • rýma;
 • suchost a svědění v dutinách, které vyvolávají pravidelné kýchání;
 • chrapot hlasu;
 • podráždění a bolest v krku;
 • bolesti svalů a kloubních kloubů;
 • silná slabost a únava;
 • vysoká tělesná teplota.

Léčba

Moderní farmaceutické společnosti nabízejí mnoho účinných léků pro léčbu ženského nachlazení během kojení. Ale než pijete prášky se sirupy, maminka se musí poradit s lékařem.

Při léčbě akutních respiračních virových infekcí během kojení je důležité používat léky, ve kterých neexistují žádné škodlivé látky..

K odstranění silného kašle se doporučuje používat lék s expektorančním účinkem - Ambroxol nebo Lazolvan (nejlépe ve formě inhalace). Pití sirupů na bázi léčivých bylin může dýchat - Dr. Mom.

Paracetamol je nejbezpečnější proti teplu. Kojící matka smí brát ibuprofen nachlazení, pokud je teplota každý den vyšší. Pokud tyto tablety nepomohou, pouze lékař může určit, která antibiotika můžete pít s HB. S největší pravděpodobností to bude lék ze skupiny penicilinů.

Posílení terapeutického účinku léků pomáhá nosním kapkám a krčním sprejům založeným na mořské vodě.

Chcete-li odstranit bolest v krku, použijte lokální léky s antimikrobiálními účinky. Takovými jsou hexoral, jodinol, strepsils. Chcete-li rychle obnovit sliznici, ošetřte ji Lugolem.

Kapky bylinného oleje v nose mají dobrý protizánětlivý účinek..

Terapie virové ARI s Grippferonem. Instrukce pro lék říká, že nemá žádné kontraindikace, je naprosto bezpečná pro kojící matky, dobře tolerovaná tělem.

V každém případě má právo rozhodnout o tom, jaké léky může žena užívat s HS, pouze terapeut nebo specialista ORL. Mámám je zakázáno praktikovat samoléčení a užívat jakékoli léky bez lékařského předpisu.

Při kojení je možné užívat některé léky, pokud nebezpečí pro matku z této choroby překročí možné poškození drogou. Hlavními principy výběru léků by měly být:

 1. Jednosložkový přípravek je lepší než kombinovaný přípravek. U složených léčiv je obtížnější kontrolovat podle pokynů každou látku, zda proniká do mléka, a posoudit riziko.
 2. Pokud stav není závažný, zvolte místní léky na nachlazení a ne obecné: kapky, spreje na krk a nos, masti na odření mnohem méně poškozující dítě než tablety a sirupy.
 3. Je třeba zabránit možné alergické reakci dítěte na léky nachlazení, které jsou v mateřském mléce. Vezměte (podle dohody s lékařem) prášky nebo kapky na alergie a dítě dostane část léku.
 4. Ne všechna antibiotika jsou při laktaci stejně škodlivá. Pokud je teplota stabilní, trvá déle než pět dní, znamená to, že imunitní systém plní špatnou práci a potřebuje pomoc. Je také důležité, aby kojící matka se závažnými onemocněními zabránila možným komplikacím. Volba léku by měla být vždy u lékaře.
 5. Dávka léčiva se obvykle počítá na osobu bez ohledu na to, že část přechází do mléka. Překročení dávky se nedoporučuje..

Nebezpečné ošetření

Při léčbě nachlazení s kojením nemůžete brát bromhexin, aspirin, vazokonstrikční kapky a spreje. Pečlivě si přečtěte pokyny pro složené přípravky pro kašel a horečku.

Paracetamol je bezpečnější před teplem. V případě nachlazení použijte k zavlažování nosu hotové solné roztoky, které minimálně ovlivňují fluferferon a interferon pro dítě. Používejte antivirotika pouze podle lékařského světla..

Homeopatické léky jsou léky s neprokázanou účinností, ale jsou považovány za škodlivé při kojení..

Z bylin, heřmánku, šalvěje, třezalky tečkované jsou bezpečné, pokud se používají k inhalaci a výplachu. Pití uvnitř trávy se nedoporučuje kvůli riziku alergií u dítěte.

Mohu kojit s ARVI

Kojení s nachlazením je nejen možné, ale také nutné.

Pokud se během laktace matka nakazí respiračními infekcemi, její sliznice horních cest dýchacích jsou někdy velmi zaníceny a narušují normální dýchání. Co dělat v této situaci? Je možné kombinovat kojení a nachlazení?

Většina odborníků se domnívá, že i když je dýchací systém matky ovlivněn viry, nelze HBV přerušit. S mateřským mlékem dostává dítě nejen mikroby, ale také protilátky proti nim. Pokud tedy dítě onemocní, není to kvůli GB vůbec. Hlavní cestou přenosu jsou vzdušné kapičky..

V souladu s tím dítě chytí nachlazení pouze proto, že matka je poblíž. Matka se navíc nakazí i během inkubační (latentní) doby. Když začne rýma a kašel, dítě s největší pravděpodobností již dostalo svou část virů. A protilátky v mateřském mléce jim pomohou bojovat.

I když je stav matky vážný, nemůže se o své dítě starat, krmení by nemělo být přerušeno. Nechte pomocníky postarat se o dítě a přivést dítě pouze ke krmení.

Argumenty pro zachování kojení:

 • Dítě dostává zvláštní ochranu: imunitní buňky, které se v těle matky vytvářejí v reakci na působení specifického patogenu, pronikají mateřským mlékem. Dítě nemusí onemocnět, ale bude stále dostávat imunitu. Dokonce i nemoci mámy posilují dítě.
 • Odstavný stres může dítě mnohokrát tvrději ovlivnit, což oslabuje jeho celkové zdraví.
 • To se může ukázat jako zbytečné: dítě se již během inkubační doby nakazilo, nemoc se dosud neprojevila. A odmítnutí kojení se stane zbytečnou další zátěží.
 • Samotné dítě reguluje pitný režim, který je velmi důležitý pro akutní respirační virové infekce a nachlazení. Při kojení je důležité, aby matka vypila hodně tekutin, aby měla dostatek boje proti patogenům a tvorby dostatečného mléka. Krmte mléko během nachlazení na vyžádání.
 • Banální pohodlí je důležité plus. Pokud maminka onemocní, není na zahřívání směsí a sterilizaci lahví. Při nachlazení a stagnaci na hrudi od ukončení laktace je matka naprosto nevhodná.

Co dělat, aby nedošlo k infikování dítěte

Nachlazení během kojení není důvodem k úplnému laktaci, dítě potřebuje mléko, matku poblíž, psychologickou útěchu a imunitní obranu, kterou sdílí. Pokud se novorozenec nakazí, přijatelné léky a buňky mateřské imunity, které vstoupily do mléka, budou bojovat proti nachlazení.

Použijte tipy, jak infikovat dítě nachlazením. Přenáší se vzduchem kýcháním, kašlem, dotykem, část mikrobů proniká do mléka.

 • Kojení je intimní proces, dotyku nelze zabránit. Proto je velmi důležité si před každým kontaktem důkladně umýt ruce..
 • Lékařská maska, která se musí měnit každé 2-3 hodiny, vás ochrání před ochlazením vzdušnými kapičkami.
 • Časté mokré čištění povrchů v domě sníží koncentraci škodlivých mikrobů a tím i riziko infekce.

SARS kojení

"Maminčino mléko onemocní mámou?" Maminky nemohou být nemocné, všechno maminky! Ale ani jedna žena není v bezpečí před nachlazením během období GV a má stejné šance na onemocnění jako všichni ostatní. SARS pro kojení není důvodem k zastavení.

2. října 2018.

2. října 2018.

SARS kojení

"Maminčino mléko onemocní mámou?" Maminky nemohou být nemocné, všechno maminky! Ale ani jedna žena není v bezpečí před nachlazením během období GV a má stejné šance na onemocnění jako všichni ostatní. SARS během kojení není důvodem k opuštění dítěte bez mateřského mléka, protože obsahuje proteiny, které jsou pro dítě velmi důležité - imunoglobuliny, které posilují imunitní systém a pomáhají mu nemoci. Pokud je dítě během léčby odstaveno, způsobí to snížení imunity a naopak vyvolá nemoc. Při pokračujícím kojení dítě přenáší nemoc mnohem snáze nebo se jí zcela vyhne. Léky doporučené pro použití u kojících matek jsou navíc vhodné i pro novorozence, dobře se vstřebávají do mateřského mléka a vytvářejí bariérové ​​síly těla.

Jak léčit akutní respirační virové infekce během kojení?

Bohužel ne všechny léky jsou pro kojící matku bezpečné, protože ovlivňují kojení nebo jsou pro dítě nebezpečné. Existuje však řada obecných doporučení, která nemají absolutně žádné kontraindikace a jejich použití je velmi snadné. Například:

- Pijte hodně tekutin, ať už se jedná o ovocné nápoje, kompot, bylinné čaje nebo čistou vodu. Silné pití zmírňuje stav, urychluje vylučování toxinů z těla.

- Viry mají velmi rádi suchý a teplý vzduch, takže je nutná ventilace! Zde je však velmi důležité to přehánět, v žádném případě neudělat návrh, který situaci jen zhorší. Větrání je nutné po dobu 10-15 minut, každé 2-3 hodiny.

- Pravidelné mokré čištění prostor, což také pomáhá eliminovat viry a nebezpečné mikroby z domu a zároveň omezuje šíření procesu na domácnosti.

- Časté mytí rukou je nezbytné! Některé viry žijí na objektech několik hodin, takže mytí rukou zabraňuje přenosu.

- Spousta zelených, ovoce a zeleniny. Jsou bohaté na vitamíny a živiny, které zvyšují bariérové ​​a ochranné funkce těla..

- Na sobě obličejový štít. Gáza nebo celulózová maska ​​nechrání ostatní a dítě před infekcí úplně, ale pomůže výrazně snížit koncentraci viru ve vzduchu. Je třeba si uvědomit, že maska ​​musí být měněna každé 3-4 hodiny.

Pokud se přesto projeví příznaky nachlazení a je nutná symptomatická terapie, pak je povoleno mnoho léků pro SARS při kojení a zcela bezpečné..

- Například antivirové léky
"Grippferon", "Viferon." Obsahují interferony - proteiny, které zabraňují viru proniknout do buňky a množit se tam.

- Antipyretika, která musí být použita při teplotách nad 38,5 ° C - Paracetamol, Ibuprofen, nejbezpečnější volba.

- V případě nachlazení vypláchněte nos fyziologickým roztokem nebo izotonickým roztokem (Dolphin, Aqualor). Pokud máte obavy z těžkého přetížení, můžete použít kapky a spreje („Nazivin“, „Otrivin“, „Nazol“ a další vazokonstriktory), ale nepoužívejte je déle než 5 dní.

- Pro bolest v krku je nejlepší uchýlit se k místní léčbě - máchání, spreje, vstřebatelné tablety (Imudon, Lizabakt, Malavit, Tandum Verde). Z drog obsahujících jód („Lugol“ a další) je lepší odmítnout a nepoužívat samostatně, jsou předepsány lékařem!

- Při kašlání je nejlepší používat rostlinné sirupy a tablety (Gedelix, Herbion, Prospan, Mukaltin).

Užitečné při léčbě akutních respiračních virových infekcí při kojení a lidových lécích: Vařené rostlinné mléko (například mandle) s máslem je vynikajícím prostředkem pro bolest v krku a suchý kašel.

- Dekorace šalvěje, lékořice, šípků a hotových farmaceutických přípravků z prsou dobře ředí sputum, mají expektorační účinek a zjemňují hrdlo. Ale tady byste to neměli přehánět, protože jakékoli neznámé byliny mají v každém případě riziko alergií.

- Vdechnutí éterickými oleji (eukalyptus, jalovec).

Nezapomeňte na dobrý spánek, nedostatek stresu a dobrou náladu, které vždy pomáhají v boji s jakýmkoli onemocněním!

Existují situace, kdy žena při léčbě akutních respiračních virových infekcí při kojení nepřináší antivirová léčiva a necítí se lépe po dobu 3 dnů, pak byste se měli určitě poradit s lékařem a ne-medikovat! V tomto případě může dojít k bakteriální infekci a antibiotika se neobejdou bez.

Při kojení NENÍ kontraindikována antibiotika! Existuje malé riziko komplikací pro dítě (alergické reakce, průjem, dysbióza), ale existují situace, kdy je použití a použití antibiotik nezbytné a odůvodněné. Nejbezpečnější antibiotika během kojení:

- Peniciliny (ampicilin, amoxiclav)

- Cefalosporiny (Cefazolin, Cefotaxime)

- Aminoglykosidy ("Gentamicin", "Amikacin")

Pokud má dítě první příznaky intolerance, stojí za to dočasně přerušit hepatitidu B, ale ne úplně ji složit. Pokud žena onemocní ARVI a je nucena brát antibiotika, můžete přejít na kombinované krmení pomocí hotových kojeneckých přípravků individuálně vybraných pro své dítě. Ale musíme si uvědomit, že byste si neměli vybírat antibiotika sami, protože je důležité přesně znát diagnózu, stejná faryngitida a tonzilitida mají různé léčebné režimy v závislosti na patogenu!

V žádném případě není nutné přerušovat kojení pomocí ARVI, pomáhá dítěti bojovat s infekcí a od prvních dnů života rozvíjí přirozenou imunitu dítěte. Je třeba si uvědomit, že jakékoli nachlazení má určitou inkubační dobu, kdy virus již existuje v těle nejen matky, ale i dítěte, a dokonce předtím, než žena pocítí první příznaky, dítě s ním buď onemocní, nebo dostane silnou ochranu před mateřské mléko. Proto se má za to, že mateřské mléko je celý sklad imunitních faktorů, „přírodní vakcína“ proti chřipce, kterou jednoduše nemůžete připravit o dítě.

Články O Neplodnosti