Hlavní Výživa

Jak vybrat dětskou figurínu pro novorozence?

Moderní řada dudlíků je poměrně rozsáhlá. Liší se tvarem, velikostí a dalšími vlastnostmi. Jak vybrat správný dudlík pro dítě a co je důležité zvážit při výběru figuríny pro novorozence?

Kritéria výběru

Při výběru vhodné figuríny pro novorozence se musíte zaměřit na následující kritéria:

 • Věk dítěte, stejně jako velikost dítěte.
 • Tvar produktu, který je symetrický, zploštělý, kulatý a odlišný.
 • Základní rozměry figuríny.
 • Bezpečnost produktu. Nemělo by být rozebráno a snadno rozbité..
 • Materiál, ze kterého je figurína vyrobena.
 • Jméno výrobce. Po zakoupení produktu od známé značky si budete jisti kvalitou figuríny.

Materiál

Stejně jako bradavky nosí na lahvi, dudlíky jsou silikon a latex. Existují gumové bradavky, ale nyní se používají méně často a jsou minulostí. Figuríny takového materiálu jsou krátkodobé a mohou způsobit diatézu. Během krčení však může pomoci gumová bradavka.

Pro výrobu latexových figurín se používá přírodní kaučuk, takže výrobky jsou elastické a měkké. Právě tyto bradavky jsou doporučovány pro novorozence, včetně předčasně narozených dětí. Latexové bradavky jsou světle hnědé nebo průhledné. Bohužel se velmi rychle opotřebují, mohou pod vlivem slunečních paprsků ztmavnout a jsou také schopné vyvolat alergie.

Silikonové dudlíky jsou odolnější vůči varu a bezpečnější proti alergiím. Jsou vyrobeny ze syntetického materiálu, takže silikonové výrobky jsou elastické, pružné, bez barvy a zápachu. Tyto bradavky jsou navíc pevnější a mohou ovlivnit růst mléčných zubů, proto se doporučuje používat pouze u dětí, jejichž zuby se dosud neobjevily.

Formulář

Figuríny mají velmi různorodý tvar, takže si musíte vybrat nejvhodnější pro konkrétní dítě. To je věřil, že dítě dává přednost tvaru dudlík, který odpovídá tvaru matice bradavky v ústech.

Zvažte tvar dudlíku.

Kolo

Jedná se o nejtradičnější a nejznámější formu figuríny. Na omezovači je užší a nakonec se jeho papila zaobluje. Máma může dummy dát dítěti na obě strany.

Nevýhodou dlouhodobého užívání je malocclusion..

Anatomický

Její jméno je spojeno se strukturou odpovídajícími ústům dítěte. Taková bradavka má eliptický tvar a má tenký krk, který nezpůsobuje deformaci zubu. Na jedné straně je vyrovnáno, aby se zajistilo správné umístění jazyka.

Výhodou této formy bradavky je podpora správného kousnutí, rovnoměrného tlaku na tkáně úst dítěte, jakož i zabránění požití vzduchu.

Ortodontický

Nyní jsou takové bradavky nejoblíbenější, protože dítě uchopí podobnou bradavku, jako prsa její matky. Mají zkosenou papilu a tvar je na jedné straně vypouklý a na druhé straně mírně zploštělý..

Figuríny tohoto typu mají následující podoby:

 • „Cherry“ (doporučeno pro velké děti, které mají velké nebe);
 • „Motýl“ (taková figurína je dána dítěti ležícímu na břiše);
 • "Srdce" (pomáhá tvořit sousto).

K dispozici je také symetrická verze ortodontické bradavky, ve které jsou obě strany ploché. Taková figurína, jako kulatá, může být dána dítěti po obou stranách.

Velikost

Velikost produktu by měla být zvolena s ohledem na věk dítěte. Obvykle je věk, pro který se zvolená figurína hodí, vyznačen na obalu příslušenství. Všechny bradavky jsou rozděleny do tří kategorií:

 • A (pro drobky po narození do šesti měsíců věku);
 • B (pro děti starší než šest měsíců až 1,5 roku);
 • C (pro děti starší 18 měsíců).

Některé společnosti mají dudlíky pro kojence narozené s nízkou hmotností (méně než 1,75 kg). Výrobce může také rozdělit dudlíky kategorie A na výrobky pro kojence do tří měsíců a pro kojence 3-6 měsíců.

Z čeho se figurína skládá?

Každá figurína má části, jako je bradavka, základna (nazývaná také štít) a také prsten. Je důležité vybrat produkt s vhodnou velikostí štítu pro dítě. Spodní část figuríny by neměla být příliš velká, aby neovlivňovala dýchání nosu dítěte, ale neměla by být příliš malá, aby bránila dítěti v úplném vložení příslušenství do úst..

Pokud je vnitřní povrch základní desky vyražen, pak příslušenství nebude pohodlně sedět na dětské kůži. Základna musí mít otvory, kterými proudí vzduch do pokožky obličeje dítěte. Také v štítu by měl být výřez pro nos dítěte.

Výrobci, jejich výhody a nevýhody

K nákupu novorozence potřebujete pouze kvalitní figurínu, takže je nejlepší vybrat si produkt od známých výrobců zboží pro děti. Například anglická značka Avent vyrábí výrobky pro děti s vysokými bezpečnostními standardy. Bradavky této značky jsou nejen zcela bezpečné pro drobky, ale také velmi pohodlné.

Philips AVENT

Lídrem mezi výrobci silikonových dudlíků je značka Philips AVENT. Společnost nabízí klasické bradavky se 6 otvory pro větrání různých velikostí - od 0 do 3 let. Tyto dudlíky jsou bezpečné, trvanlivé a velmi vhodné pro kojence. Součástí příslušenství je ochranná víčka..

Mezi nedostatky figurín od společnosti Philips AVENT lze jmenovat poměrně velkou cenu a možnost vniknutí vlhkosti do bradavek ventilačními otvory. Kromě toho tvar slzy takových výrobků nebude fungovat pro mnoho dětí..

Canpol děti

Známá společnost z Polska Canpol děti vyrábí kvalitní dudlíky. Výrobky této značky jsou pohodlné a trvanlivé, existují silikonové i latexové.

Mezi výhody figurín této společnosti patří přítomnost vzduchového ventilu, vysoká kvalita, přítomnost víka, různé provedení a nízká cena..

Chicco

Světově proslulý výrobce Chicco je považován za renomovanou značku. Bradavky této společnosti jsou spolehlivé, estetické a co nejbezpečnější. Chicco latexové dudlíky jsou odolné a měkké, se svou silou docela flexibilní. Kromě toho pomáhají správně tvarovat skus..

Americká společnost Nuby je největším výrobcem dětských výrobků. Figuríny této značky jsou nepřekonatelné kvality a velmi atraktivního designu..

Protože jsou zastoupeny originálními pohyblivými modely (sací část v Nuby Dummies je mobilní), dítě s takovou bradavkou nebude líné. S ní se dítě v procesu sání unavuje rychleji a usne. Kromě toho jsou na silikonové bradavce této značky „hrboly“, které pomáhají stimulovat dásně dítěte. Je pravda, že tyto velmi odolné výrobky jsou poměrně drahé..

TIGEX

Figuríny francouzského výrobce TIGEX mají atraktivní design, promyšlené detaily a vysoce kvalitní materiál. Výrobky této značky díky anatomickému tvaru nevypadají z dětských úst. K jejich výrobě se používají materiály šetrné k životnímu prostředí..

Rozsah bradavek od TIGEX je velmi rozsáhlý a cena je přijatelná. Kromě toho značka vyrábí speciální bradavky pro oslabené děti..

Patentované bradavky značky NUC z Německa. Vědecké studie potvrdily, že je pro kojence fyziologický. Výrobky této značky jsou trvanlivé, ale jsou poměrně drahé..

Holub

Novorozenci si také mohou koupit ortodontické bradavky japonské firmy Pigeon. Tyto bradavky se doporučují dětem do 4 měsíců. Jsou vysoce kvalitní a levné, s atraktivním designem..

HEVEA

Jedním z nejlepších výrobců latexových dudlíků je značka HEVEA. Na trhu jsou zastoupeny různými typy a velikostmi. Výrobky této společnosti jsou vyrobeny z přírodního kaučuku, takže všechny bradavky jsou měkké, hygienické a mají příjemnou teplotu. Kromě toho v jejich designu nejsou žádné švy..

Nevýhodou těchto figurín je pouze jedna - vysoká cena.

Pokud rodiče chtějí nějakou originální figurínu, budou mít rádi švýcarskou značku Bibi. Odolné a vysoce kvalitní silikonové bradavky této společnosti mají velmi neobvyklý design s původními nápisy a živými vzory. Balení obsahuje kufřík a stojan.

Nevýhody produktu se nazývají neanatomický tvar (všechny dudlíky jsou zastoupeny tvarem „třešně“), malé větrací otvory a vysoká cena.

Tipy pro výběr

 • Je důležité, aby s růstem dítěte rostla i velikost bradavky. Pokud je dítě větší než jejich vrstevníci, vyzvedněte figurínu následující velikosti. Pokud je dítě menší než ty jeho věku, neměli byste mu dát velkou bradavku, aby se dítě neudusilo.
 • Výhodné jsou bradavky, které jsou vyrobeny z jednoho kusu materiálu. Taková figurína nebude při sání poškozena. Nekupujte produkt, který lze rozebrat.

Informace o tom, jak vybrat figurínu pro dítě, naleznete v programu Dr. Komarovského.

TOP 5 nejlepších dětských dudlíků pro novorozence

Je velmi obtížné pro mnoho mladých rodičů rozhodovat o dodávkách pro kojence. Co je nutné pro dítě v prvních měsících života a bez kterého můžete dělat? Není žádným tajemstvím, že zboží pro děti má poměrně vysokou cenu, kterou si mnozí nemohou dovolit. Proto je před nákupem důležité seznámit se s produkty, upozornit na všechny klady a zápory a určit potřebu položky pro určitou rodinu. Dětská figurína je jedním z nejpopulárnějších doplňků.

Je dítě tak potřeba?

Figurína je jedním z nejkontroverznějších dětských předmětů. Někteří jsou kategoricky proti dudlíkům, zatímco jiní si naopak nemohou představit život bez takové adaptace.

Vše pro

Nejprve je třeba pochopit, že hlavním reflexem u novorozenců a dětí prvních měsíců života je sání. Musí to být uspokojeno.

Kojené děti často neberou a odmítají figurínu. Tato skutečnost je způsobena tím, že kojenci uspokojí sací reflex pomocí mateřského prsu. Přirozené krmení je organizováno na žádost dítěte. Matka tedy snadno pochopí, kdy má dítě hlad nebo potřebuje „komunikaci“ s matkou. Ale i při kojení může být vyžadován dudlík.

Existují situace, kdy matka v tuto minutu nemůže dát prsa, potom figurína může dítě rozptýlit a uspokojit sání. Rovněž za určitých okolností, například na klinice během různých lékařských zákroků, je třeba dítě uklidnit, potom jsou bradavky dítěte nezbytné.

Na ulici se děti často vzbudí a začnou plakat. Aby dítě nepolklo studený vzduch, může maminka dát figurínu. Toto příslušenství poskytuje dítěti psychologické pohodlí a umožňuje vám cítit se uvolněně..

Děti, které jsou kojeny, téměř vždy musí uspokojit sací reflex. Protože jídlo z láhve se provádí v pravidelných intervalech v určitých hodinách. Zásada on-demand pro děti „řemeslníků“ neplatí. Proto se doporučuje použití figuríny pro tyto děti.

Fakta proti figuríny

Většina zubařů tvrdí, že fiktivní zneužívání vede k rozvoji malocclusion. Tato patologie se vytváří u dětí, které jsou neustále nabízeny dudlík, bez ohledu na okolnosti. Tyto děti jsou obvykle velmi vzrušující. A aby bylo takové dítě ujisteno, rodiče jsou nuceni používat figurínu.

Některé studie ukázaly, že neustálé sání figuríny zvyšuje riziko vzniku otitis media. Protože tento proces zvyšuje tlak ve sluchové trubici a pravděpodobnost infekce se prudce zvyšuje. Když dítě pláče, dítě často vyžaduje pozornost matky. Rodiče však mohou tuto situaci špatně vyložit a nabídnout figurínu, takže dítě nemůže uspokojit své potřeby „komunikace“..

Mnoho odborníků doporučuje odstavit dítě z bradavky po 6 měsících. Protože se dítě osamostatňuje a je schopné zvednout bradavku ze země, pokud padla. V důsledku toho čelí problém sterility rodičům. Matka prostě nemusí mít čas na to, aby dohlížela na dítě, které neustále vyndává nebo upouští figurínu. Tyto děti mohou mít různé střevní infekce..

Problém odstavení je nejnaléhavější u rodičů, kteří denně dali dítě spát pomocí figuríny. Takové děti se k ní velmi připoutají a nepředstavují si klidný spánek bez figuríny..

Figurína a kojení

Maminky, které kojí, musí být opatrné s figurínou.

Technika sání dudlíku a prsu je výrazně odlišná. Během krmení musí dítě otevřít ústa dokořán a chytit nejen bradavku, ale také dvorku. Mateřská bradavka by měla být u kořene jazyka dítěte, aby bylo zajištěno účinné sání. Při používání figuríny nemusí dítě výše uvedené úkony provádět. V důsledku toho nemusí dítě brát prsa kvůli obtížím při sání. Neefektivní výživa přispívá ke stagnaci mléka v mateřském prsu, nedostatečnému přírůstku hmotnosti pro dítě a ke snížení množství mléka.

Jak vybrat figurínu?

Figurína je nejjednodušší položkou mezi dětskými potřebami. Ale i když kupujete takový produkt, musíte být opatrní a věnovat pozornost některým funkcím.

Optimální tvar dudlíků

Optimální tvar dudlíku je ten, který sleduje obrys bradavky mateřského prsu. Díky tomu bude dítě nejen cítit psychologické pohodlí, ale také neodmítne matčino prsa. Nejoblíbenější formou je klasické kolo.

Tato forma je nejznámější generaci minulých let. Tento model bradavek opravdu opakuje tvar bradavky matky. Figurína je zaoblená a má omezovač na omezovači. Nejdůležitější nevýhodou takové bradavky je vytvoření nesprávného (otevřeného) kousnutí.

V současné době se vytvářejí nové moderní modely, které řeší problém změny obličejové kostry. Tento model obsahuje anatomickou figurínu. Vsuvka má hladší tvar a tenčí směrem k omezovači. Anatomická figurína se jinak nazývá slza. Tento model zcela opakuje ústa dítěte.

Nejpropracovanější je ortodontická forma dudlíka. Taková bradavka minimalizuje rozvoj malocclusion. Je to nejvíce plochý ve srovnání s předchozími a má také zkosenou bradavku. Ortodontická figurína je také anatomická varianta a je doporučována pro použití zubními lékaři.

Velikost

Velikost figuríny by měla být vybrána s ohledem na věk a individuální vlastnosti dítěte. Nejmenší modely jsou vytvořeny pro předčasné a slabé děti. Vsuvky pro kojence jsou menší pro větší pohodlí při používání.

Různí zástupci figurín mají svou vlastní rozměrovou mřížku. Nejběžnější rozměrovou variantou jsou modely věkově specifické. Nejmenší bradavky lze použít do 6 měsíců, střední kategorie je určena pro kojence od 6 do 12 nebo 18 měsíců. A největší lze nabídnout dítěti staršímu 18 měsíců. Některé značky poskytují kratší věkové rozmezí..

Materiál

Materiál se může lišit. Nejpočetnější jsou latexové modely. Tento materiál se nedoporučuje používat, protože není hustý a elastický. V důsledku toho může dítě po takové bradavce odmítnout prsu. Latex má také nepříjemný zápach a specifickou dochuť..

Moderní modely dudlíků jsou vyrobeny z bezpečného silikonu. Je průhledný, bez zápachu a bez chuti. Hlavní výhodou je také jeho hustota a elasticita, díky níž je méně pravděpodobné, že dítě opustí matčina prsa. Důležitým faktem je, že silikon je obtížnější prasknout než latex.

Vzhled figuríny

Při výběru figuríny byste měli věnovat pozornost samotnému omezovači (část figuríny, která je umístěna přímo na obličeji dítěte). Měl by mít zvláštní výřez pro nos. Takové vybrání může být symetrické pro větší pohodlí při sání. Je také nutné mít otvory, aby dítě mohlo klidně dýchat. Na moderním trhu můžete pozorovat různé variace bradavky - se zabudovaným teploměrem nebo dávkovačem pro zavádění léků během nemoci.

Příslušenství příslušenství

Spolu s figurínou nabízí výrobce velké množství různých doplňků.

Pokud neexistuje čepice, můžete najít speciální kontejner, ve kterém můžete uložit čistou, zpracovanou figurínu. Aby dítě neztratilo a neházelo bradavku na podlahu, byla vytvořena zařízení, která jsou připevněna na jedné straně k dětské oblečení a na druhé k figuríně. Držte dudlík na dětské oblečení. Toto příslušenství však nechrání před patogeny.

Kde koupit dudlíky?

K dnešnímu dni není nalezení figuríny problém. Důležitým bodem zůstává, že produkt musí být certifikován. Moderní výrobci projdou testováním výrobků a mají certifikáty kvality.

Speciální obchody

Každý rok se vytváří stále více specializovaných dětských obchodů, a to i v malých městech. Najdete zde velký výběr dětských výrobků různých zahraničních výrobců. V jakékoli lékárně v okolí najdete také figurínu..

Internetové obchody

Online nakupování je velmi pohodlné a mnoho rodičů nakupuje na tomto konkrétním místě. Můžete si vybrat a objednat zboží, aniž byste opustili svůj domov. Tato skutečnost je nepopiratelným plusem pro rodiče, kteří mají malé dítě. Internetové obchody mohou být jak na velkých specializovaných dětských hypermarketech, tak na různých zahraničních značkách, které tento nebo tento produkt poskytují.

Pravidla pro používání dětské figuríny

Před použitím figuríny je nutné předmět vařit nebo ošetřit ve speciálním sterilizátoru. Je velmi důležité nezavěsit dudlík na krk dítěte na laně, protože existuje vysoké riziko udušení. K připevnění figuríny na dětské oblečení existují různé druhy klipů.

Doporučuje se používat figurínu podle potřeby. Po použití je důležité skladovat jej ve speciální nádobě nebo pod ochranným víčkem v suché formě. Během dne se doporučuje ošetřovat bradavku vroucí vodou nejméně jednou denně a zašpinit se.

Doporučuje se měnit figurínu, pokud se na ní vytvořily praskliny nebo jiné vady. Je také důležité dodržovat životnost bradavek, která je vždy uvedena na obalu. Průměrná životnost latexových bradavek je asi 3 týdny a silikonová - až 5.

Názor pediatra: dát nebo nechat dítěti dummy

Dávat dummy nebo ne, je na matce. Člověk musí poslouchat jen několik tipů. Doporučuje se používat bradavky pouze z vysoce kvalitních a bezpečných silikonových materiálů. Tvar figuríny se volí buď anatomicky nebo ortodonticky. A měli byste to také změnit na nový včas. Použití bradavek je důležité pouze v určitých situacích. Neustálé sání figuríny vede k závislosti a bolestnému odstavení. Správné používání bradavek a smysl pro proporce nemohou dítěti ublížit.

Děti jsou nejlepší. Recenze populárních a nejlepších figurín

Doporučuje se, aby si děti kupovaly dudlíky od známých a důvěryhodných výrobců. Balení takových bradavek obsahuje nejen produkt, ale také pokyny, složení produktu. Certifikované značky vyrábějí figuríny pouze z bezpečných a hypoalergenních materiálů.

Nejlepší a nejoblíbenější dudlíky, které jsou požadovány mezi matkami.

Philips Avent

Tato značka nabízí širokou škálu dudlíků. Bradavky pro kojence jsou velmi měkké, elastické a lehké. Malá velikost je ideální pro kojence od 0 do 2 měsíců. Ortodontická bradavka nezasahuje do správného utváření dětského kousnutí. Figurína dítěte má v soupravě ochranný uzávěr. Balíček obsahuje 2 bradavky a cena je asi 450 - 500 rublů.

Klasická bradavka Avent je velmi populární. Tato figurína má jinou velikost, která je uvedena na obalu a odpovídá určitému věku. Anatomická bradavka se skládá z hustého, vysoce kvalitního silikonu. 6 větracích otvorů umožňuje dítěti cítit se pohodlně a nenarušovat klidné dýchání. Výhodou takových figurín je také široká paleta barev a barevných obrázků. Vsuvky mají také ochranné víčka.

Cena za 2 dudlíky je 550 rublů.

Holub

Vsuvky od japonských výrobců jsou anatomicky tvarované. Dudlíky, které přicházejí s 0, lze použít až 4 měsíce. Kvalitní dudlík je hlavní výhodou. Krásné barvy jsou velmi oblíbené u dětí. Dostupná cena je také plus a je 340 rublů. K takové figuríně musíte koupit ochranný obal.

Dr. Brown's

Dudlík amerického výrobce je svého druhu jedinečný. Tvar vsuvky je kapkovitý a mírně zakřivený, uvnitř je speciální vzduchový kanál, který uvolňuje a prochází vzduch, což minimalizuje příjem vzduchu. Tato bradavka má nějaký antikolikový účinek. Hlavní výhodou figuríny je kromě kvality také to, že souprava obsahuje ochranné víčko s ventilačním systémem. Cena je 360 ​​rublů.

Německý výrobce nabízí výběr z různých bradavek, které mají svou věkovou kategorii. Vsuvka má ortodontický tvar, který kupujícího uplácí. Kromě silikonových dudlíků vyrábí výrobce také latexové bradavky, ale nejsou populární. Barvy jsou velmi barevné a originální. Některé produkty září v tmavých prvcích..

Cena je 280 rublů.

Chicco

Bradavky od tohoto výrobce jsou také jedinečné. Protože nejoblíbenějším modelem značky je zcela silikonová figurína. Pevný silikon neumožňuje hromadění mikroorganismů, zatímco u jiných modelů je to možné u kloubů produktů. S takovou figurínou se snadněji manipuluje. Vsuvka má ortodontický tvar. Figurína může být také použita jako hlodavec v určitých obdobích života dítěte. Tuto bradavku doporučujeme používat po 6 měsících, protože pro novorozence je příliš těžká.

Cena je 300 rublů. Nevýhody zahrnují skutečnost, že bradavka nemá ochranné víčko, a také taková figurína nezapadá do mnoha nádob. Objemová velikost poskytuje neohrabaný silikonový kroužek.

Závěr

Dětská figurína je nejkontroverznější dětskou položkou, která má velký počet kladů a záporů. Žádný specialista nemůže kategoricky odpovědět na otázku, zda můžete použít figurínu nebo ne. Jedinou věcí, kterou maminka může získat od lékaře, jsou doporučení, která by měla být dodržována při používání figuríny. Dudlík by měl být dítěti nabídnut v určitých situacích a pečlivě přistupovat k výběru tohoto produktu, aby nedošlo k problémům s kojením a odstavením.

TOP 10 dudlíků: vyberte dudlík pro dítě (hodnocení)

Z fyziologických důvodů musí malé dítě neustále sát něco od narození do jednoho a půl roku. Může to být matčina hrudník, prst, vačka nebo hračka, ale moderní rodiče nejčastěji používají dudlík pro tyto účely. Nejprve není snadné se rozhodnout o nejlepší variantě - nejprve musíte vyzkoušet různé možnosti pro figuríny, abyste pochopili, která je pro dítě nejlepší.

Pokud jde o kritéria výběru pro bradavky, mezi nimi vyniká:

 • hmotnost a velikost dítěte - figuríny jsou obvykle určeny pro věk 0-6 měsíců (velikost A nebo 1), 6-12 měsíců (B nebo 2) a 12 až 18 měsíců (C nebo 3), jak dítě roste, a mění se jeho potřeby ;
 • tvar - to může být kulaté, symetrické, anatomické, a pak se musíte podívat, na které dítě bude mít víc;
 • velikost držáku - měl by být dostatečně velký, ale ne příliš velký, neměl by mít žádné další ozdoby a nesmí dráždit jemnou pokožku dítěte;
 • bezpečnost - figurína by neměla prasknout, prasknout nebo rozebrat na části;
 • materiál - latex nebo silikon, latex je přirozený a rychle se opotřebovává, ale syntetický silikon může vydržet docela dlouho;
 • výrobce - koneckonců známé značky zaručují kvalitu svého zboží, zatímco málo známé vám nemohou nic zaručit, tak proč riskovat?

Níže upozorňujeme na TOP-10 hlavních výrobců dudlíků, které najdete na trhu dětského zboží. Výrobce, vlastnosti, vlastnosti, výhody a nevýhody, cena - to jsou parametry, o nichž budeme v recenzi diskutovat.

Nuk Genius - německá kvalita

Nuk Genius je dudlík vyráběný v Německu. Sací část má speciální pravoúhlý tvar - je mírně zploštělá a dodává se se zvláštním vybráním, které zabraňuje vypadnutí figuríny z úst dítěte. Lze jej komprimovat, ale nelepí se na sebe, jsou k dispozici tři velikosti.

Klady:

 • „Inteligentní“ vzduchový ventil;
 • „Zdravá“ forma;
 • měkkost;
 • trvanlivost;
 • latexové a silikonové materiály z čeho vybírat.

Mínus:

Náklady na bradavku (průměr) - 280 rublů.

Holub - sázka na přirozenost

Japonská bradavka je určena výhradně pro novorozence ve věku 0-4 měsíců. Má neobvyklý tvar (zploštělý ve střední části) a je ortodontický. Perfektní hodnota za peníze.

Klady:

 • levný;
 • vysoká kvalita;
 • má krásný design (návrhy v sortimentu hvězd, aut, květin).

Minusy:

Průměrná cena je 150 rublů.

Philips AVENT - lídr na trhu v oblasti silikonových figurín

Klasická silikonová figurína, která má šest větracích otvorů. Je odolný, spolehlivý, bezpečný a pohodlný pro dítě, protože netlačí na oblohu.

 • vždy k dispozici v lékárnách a obchodech;
 • obrovský rozsah velikostí - od narození do tří let;
 • vysoce kvalitní zpracování;
 • různé vzory na výběr;
 • včetně ochranného krytu.

Minusy:

 • forma ve tvaru kapky je poměrně obtížné držet v ústech dítěte;
 • vlhkost se může dostat do bradavek díky ventilačním otvorům;
 • cena je stále dost velká.

Průměrné náklady v Ruské federaci jsou 260 rublů.

HEVEA - kvalitní latex

Dudlíky latexové HEVEA jsou považovány za jeden z nejlepších na trhu ve svém segmentu. Suroviny - přírodní kaučuk, který poskytuje každé bradavce měkkost, příjemnou teplotu a hygienu. Ve struktuře nejsou žádné švy, takže je téměř nemožné rozbít.

 • pevné lití;
 • originální návrhy;
 • přítomnost větracích otvorů různých tvarů;
 • jsou dostupné všechny typy - zkosené, kulaté nebo ortodontické;
 • 100% přírodní složení.

Mínus:

Průměrná cena je 400 rublů.

Originální Nuby Movable bradavka

Mobilní figuríny Nuby vyrobené v Americe nedovolí, aby bylo dítě líné. Hlavním „trikem“ modelů je pohyblivá sací část, která napodobuje matčino ňadro, způsobuje, že dítě působí, a pneumatiky, v důsledku čehož dítě rychle usne..

 • snadnost použití;
 • trvanlivost;
 • přítomnost "kuželů" na bradavce vyrobené ze silikonu, které dobře poškrábají dásně;
 • tři typy - anatomické, ortho, "třešňové".

Mínus:

  cena by mohla být nižší.

Průměrná cena je 300 rublů.

Chicco - cena a kvalita

Mic latexové dudlíky Chicco jsou to, co vaše dítě potřebuje, aby se uklidnilo a spalo. Jsou měkké a přitom odolné, odolné a flexibilní. Latex rychle bere tělesnou teplotu dítěte, což je pro dítě pohodlné. Chicoovy bradavky podporují správnou formaci kousnutí.

 • anatomická funkční bradavka;
 • měkkost a pevnost;
 • robustní konstrukce, kterou dítě nebude kousat.

Minusy:

 • latex zůstává příliš odolným materiálem;
 • jednoduchý design.

Průměrná cena v Ruské federaci je 220 rublů.

Bibi Cherry Silicone - především originalita!

Neobvyklá figurína určitě osloví rodiče, kteří mají rádi originální dětské věci. Je odolný, vysoce kvalitní a má neobvyklý design. Speciální dvousložkový silikon je odolný a bezpečný. Včetně otevřeného stojanu bradavky a pouzdra.

 • Třešňový tvar
 • vtipné nápisy, živé obrázky, které nejsou vymazány;
 • denní a noční možnosti;
 • Švýcarská kvalita.

Minusy:

 • příliš malé větrací otvory (jsou tam dva);
 • ne anatomická forma;
 • vysoká cena.

Průměrné náklady pro Ruskou federaci jsou 300 rublů.

Ortodontista Canpol Babies - kvalita, levné a skvělé

Polská značka nabízí levně velmi kvalitní a pohodlné anatomické dudlíky. Materiály na výběr - silikon nebo latex.

 • existuje vzduchový ventil;
 • skvělá kvalita;
 • přijatelné náklady;
 • v sadě je čepice;
 • obrovský výběr vzorů.

Minusy:

Náklady na Ruskou federaci - 120 rublů.

TIGEX - pokročilá technologie

Měkké latexové a silikonové dudlíky TIGEX mají anatomický tvar, a proto jsou vhodné pro dítě a nevypadají z úst. Jsou vyrobeny z ekologických materiálů a existují speciální lékařské modely pro oslabené děti.

 • různé světlé možnosti provedení;
 • skvělá kvalita;
 • širokou škálu modelů;
 • anatomie;
 • přijatelné náklady.

Minusy:

Průměrná cena je 130 rublů.

Dummy Dispensers

Dávkovač figuríny je ideální volbou pro kojence, kteří neustále používají bradavku. Pokud potřebujete dát své dítě lék, nalijte tekutý lék do nádrže a dejte dummy (přečetli jsme také: jak dát lék dítěti ve formě tablety nebo sirupu - pokyny pro rodiče).

 • lék je dodáván výhradně pro zamýšlený účel a neztrácí se „na cestě“;
 • existují pístové modely;
 • dvě velikosti (do šesti měsíců a od šesti měsíců do jednoho a půl roku);
 • rozumné ceny;
 • snadnost použití.

Mínus:

  dítě pochopí, že bradavka není příliš chutná, což může v budoucnu způsobit určité potíže.

Teploměry bradavek

Málem jsem zapomněl, existují také vhodné teploměry bradavek pro měření teploty:

Kde mohu koupit?

Velký výběr dudlíků v internetovém obchodě babadu.ru - http://babadu.ru/store/1427/?bba_aid=62517995

Jak si vybrat?

Zaměřte se na své vlastní preference a samozřejmě na vkus dítěte, stejně jako na přijatelný rozpočet - dobrý, na trhu je dost kvalitních a ne příliš drahých modelů. Užijte si nakupování! Podrobně jsme četli: jak zvolit dudlík >>>

Někteří nemohou dítě odstavit z bradavky, jiní ho nemohou žádným způsobem vložit do úst. Ano, ano, někdy děti dudlík jednoznačně odmítají, a často je to dudlík, který pomáhá rodičům v různých situacích... Podrobně se dozvíme o tom, zda učit dítě dudlík? >>>

Nastává čas, kdy dítě potřebuje odstavit bradavku. Mnoho matek slyší rady, jak odstavit dítě od figuríny od babiček, sousedů nebo jen známých. Není nutné provádět každý z nich okamžitě, každé dítě je již člověk s vlastním charakterem a duševní stabilitou, a proto, co je pro jednoho vhodné, druhé může být škodlivé... Přečtěte si o tom podrobně? Jak odstavit dítě z dudlíku: tipy a triky - https://razvitie-krohi.ru/razvitie-rebenka-do-goda/kak-otuchit-rebyonka-ot-pustyishki.html >>>

Chcete být první, kdo si přečte naše materiály? Přihlaste se k odběru našeho telegramového kanálu, stránky Facebook nebo skupiny VKontakte.

Jsme v Yandex.Zen - připojte se!

Mustachioed, funny, funny dudlíky dudlíky

Internetový obchod zábavných dětských bradavek
PRO OBJEDNÁVKU PŘIHLÁSTE SKUPINOVÉ ADMINISTRÁTORY.
Dodávka po celém Rusku a SNS.

Naše adresa! nab. Griboedovský průplav, d. 26, 3. patro
Zobrazit plnou...
tel: + 7-964-380-39-48

Otevírací doba:
Po-Pá: 11 00 - 19 00
So: 12,00 - 18,00

Pro všechny dotazy kontaktujte:
+7 (964) 380 39 48 Igor
ICQ: 493026074 Alexey

Ptáte se, jaké jsou bradavky? Ukazuje se, že se to prostě nestane!

V našem obchodě najdete nejneobvyklejší dudlíky dudlíků pro vaše dítě nebo jako dárek dítěti vašich blízkých přátel a přítelkyň. S takovým dudlíkem nenecháte nikoho lhostejným, budete majitelem exkluzivního automobilu mezi šedými auty a budete mít spoustu vtipných a neobvyklých vzpomínek spojených s tímto dudlíkem.

9 nejlepších dětských figurín

Vzhledem k fyziologickým vlastnostem musí dítě ve věku od 0 do 18 měsíců něco sát - o tom se nezmiňuje ani jediný pediatr. Ať už to není dětský prst nebo první hračka, která přijde do ruky, ale kvalitní dudlík.

Kritéria pro výběr nejlepší figuríny

Velikost a hmotnost

Vsuvka by měla být lehká a vhodná pro věk dítěte: velikost A (nebo 1) - od 0 do 6 měsíců, B (nebo 2) - od 6 do 12 měsíců, C (nebo 3) - od 12 do 18 měsíců. Toto rozdělení je přirozeně podmíněné, sama matka uvidí, kdy je nutné přejít na větší bradavku.

Tvar bradavky

Figuríny jsou klasické (kulaté), symetrické (symetricky zploštělé ve formě kapky, kužele atd.) Nebo ortodontické / anatomické (mají zvláštní tvar, který nezasahuje do vývoje čelisti a zubů). Ty jsou lékaři nejvíce doporučovány, ale výběr dítěte se může lišit..

Velikost a tvar držáku / dorazu

Držák by měl být poměrně velký, ale lehký a bez ozdobných ozdôb. Zlikvidujte kulatý držák v sovětském stylu, nejlepší strážci mají zářez pro nos na jedné straně nebo nahoře a zespodu (motýlí tvar) a ventilační otvory nebo pupínky uvnitř, aby nedošlo k podráždění pokožky dítěte..

Bezpečnost

Figurína by se neměla snadno rozebírat, mnohem méně rozbít. Ideální - jeden kus latexu nebo silikonu.

Latex nebo silikon?

Latex je přírodní materiál vyrobený ze šťávy z rostliny Hevea. Plusy latexových figurín zahrnují přirozenost, měkkost, „teplo“ (rychle se zahřívá v ústech), pružnost. Mínus - krátká životnost (bradavka se rychle rozpouští, netoleruje zahřívání a vaření, zhoršuje se na slunci, ztmavuje, lepí se dohromady, zakrývá se mikrotrhliny, ve kterých se hromadí nečistoty). Proto je třeba takové bradavky často měnit: v průměru jednou za 1-1,5 měsíce.

Silikon je syntetický průhledný materiál. Je tvrdší než latex a trvá velmi dlouho. Hladký, netvoří mikrotrhliny, ne akumuluje bakterie a toleruje dezinfekci. Silikonové bradavky jsou populárnější a mají širokou škálu cen. Ne všechny děti je však mají rádi právě kvůli své ztuhlosti a hladkosti..

Výrobci dudlíků: Koho si vybrat?

Dudlíky by měli kupovat pouze známí výrobci! Velké jméno v tomto případě znamená vysokou úroveň kontroly kvality zboží ve všech fázích výroby a balení. Výrobky bezejmenných a málo známých společností mohou obsahovat chemické sloučeniny nebezpečné pro zdraví dítěte, například nitrosaminy nebo bisfenol A. Klasické bradavky sedmikrásky zatím bohužel nedosahují odpovídající úrovně kvality a bezpečnosti. Doporučujeme proto vybrat Philips Avent, Nuk, Dr. Brown's, MAM Start a další důvěryhodné značky. Mezi levnými jsou pozoruhodné děti Canpol, Chicco a Happy Baby bradavky vytvořené v asijských zemích z evropských materiálů, stejně jako domácí Kurnosiki, nabízející slušnou kvalitu za rozumnou cenu..

Hodnocení nejlepších figurín bradavek - TOP-9

„Cenový expert“ vybral 9 vynikajících dudlíků různých tvarů. Všichni jsou dobří svým způsobem:

Které bradavky jsou nejlepší pro novorozence: falešné hodnocení

Otázka, kterou dudlík zvolit pro novorozence, není vůbec malicherná: normální tvar nosohltanu a čelistí dítěte bude záviset na jeho designu. Pokud rodiče chtějí vidět dospělé dítě krásné a zdravé, musíte se rozhodnout, zda je toto zařízení potřeba a které bradavky jsou lepší pro novorozence.

Z tohoto článku se dozvíte

K čemu je figurína?

U novorozenců je sací reflex bezpodmínečný, tj. Je stanoven přírodou od narození. Projevuje se dokonce i v matčině lůně, které je často pozorováno z fotografie s ultrazvukem. Asi za rok jeho projevy oslabují a o 3-4 roky úplně zmizí. Potřeba sání je způsobena následujícími důvody:

 • Potřeba výživy, prováděná buď kojením, nebo prostřednictvím láhve.
 • Snížení vzrušení, úzkost na pozadí hypertonicity.
 • Tvorba správného kousnutí. V procesu kojení se dolní čelist vyvíjí harmonicky a dosahuje standardu ve věku šesti měsíců..

U zavedeného kojení není potřeba žádná figurína. U dítěte s umělým krmením není potřeba sání zcela uspokojena, protože je nasycena mnohem rychleji lahví. Dítě často začne sát prst nebo okraj oděvu.

V této situaci bradavka pomůže dítěti provést nezbytné kroky a uspokojit potřebu. Figurína dítěte pomůže dítěti při hepatitidě B v případě nemoci, nadměrného buzení, stresových situací.

Od 6 měsíců je vhodné, aby matka omezila používání bradavek, rozptylovala dítě hrami nebo písničkami, postupně odstavovala od figuríny, protože potom bude pro dítě obtížné naučit se uklidňovat bez oblíbeného předmětu..

Druhy bradavky

Stejně jako v minulém století se design tohoto dětského výrobku skládá z měkké části, dorazu (náustku) a držáku. V posledních desetiletích se však vzhled dudlíků hodně změnil. Ke klasickému kulatému tvaru byly přidány další dva typy, úzké u náústku a kulové na konci:

Anatomický Byl vyvinut německými lékaři již v 50. letech minulého století. Jeho tvar odpovídá struktuře dětských dásní. Je zakulacena pouze v horní části, zploštělá zdola tak, aby vytvořila správný tlak na oblohu. Při sání fyziologické figuríny dítě spolkne vzduch, který se vyhne kolice a vytváří potřebné zatížení na dolní čelisti..

Ortodontický (symetrický). Fyziologický a klasický model bradavek brání normálnímu vývoji řezáků, takže odborníci vyvinuli odlišný design. Ortodontická figurína je charakterizována úzkým krkem v náústku. Samotná bradavka má tvar kapky. Díky této struktuře se rukojeť podobá mateřské hrudi, jazyk zůstává za dásněmi.

Nahoře a dole jsou dudlíky s plochou bradavkou. Tento model, stejně jako klasický model, je vhodný v tom, že může být dán dítěti na obou stranách.

Který náústek (ochranný disk) je lepší

Ortodontická dudlíka, stejně jako anatomická, jsou s různými náustky:

 • "Třešně." S kapkou ve tvaru kapky pro velké děti na obloze.
 • "Srdce." Figuríny pro normální vývoj čelistí.
 • "Motýli." Určeno pro děti spící hlavně na břiše.

Přístrojová deska produktu má mnoho úprav: kulaté jsou dobré v tom, že bradavku lze dítěti dát z obou stran. Jejich nevýhodou je tlak na nos dítěte, a proto je výhodnější forma náustek s vybráním uprostřed. Moderní modely mají disky ve tvaru motýla, číslo osm, srdce.

Dudlíky by měly mít ve své hlavní části otvory pro lepší větrání. Jinak dítě spolkne vzduch, což vede ke zvýšené tvorbě plynu. Štíty s nerovným povrchem v místech připojení bradavky zabraňují hromadění slin a neotírají se. Polypropylenové náustky mohou také způsobit zarudnutí. V ideálním případě bude ochranným diskem latex nebo silikon, podobně jako sací část.

Podívejte se na krátké video od Dr. Komarovského, které uvádí, jaký druh figuríny je lepší zvolit.

Jakou velikost si vybrat

Zda dítě dudlík přijme, závisí do velké míry na jeho velikosti a hmotnosti. Příliš velký produkt může způsobit nepohodlí, dítě se začne dusit. Malé i velké modely mohou způsobit malocclusion. Modely vyráběné moderním průmyslem jsou rozděleny do tří typů:

 1. Velikost A. Určeno pro věk od narození do 6 měsíců.
 2. Velikost B. Pro kojence od 6 měsíců do 1,5 roku.
 3. Velikost C. Pro děti od 1,5 roku.

Někteří výrobci označují své výrobky pro kojence od 0 do 3 měsíců. Pro předčasně narozené děti existují speciální modely se speciální strukturou náustku, některé z nich jsou vybaveny sondou pro krmení.

Při nákupu figuríny se zaměřte na hmotnost dítěte: jsou tu noví novorozenci a jsou tu ti, jejichž hmotnost je těsně nad 2,5 kilogramu.

Který materiál je lepší

Struktura materiálu bradavek nemusí dítě doslova vyhovovat. To platí zejména pro výrobky z pryže. Většina výrobců již tento materiál nepoužívá, protože má charakteristický zápach a může také vyvolat alergii. Gumové dudlíky jsou krátkotrvající, snadno se popraskají.

Materiály pro moderní struky jsou latex a silikon. První materiál je měkký a elastický, proto jsou výrobky z něj vhodné pro oslabené a předčasně narozené děti. Barva je světle hnědá, textura je průsvitná. Silikonové modely vypadají bezbarvé a průhledné.

Tabulka 1. Výhody a nevýhody silikonu a latexu (Pozor! Stůl lze posouvat doleva a doprava).

názevLatexSilikon
VýhodyPřírodní materiál.Nezpůsobuje alergické reakce.
Dokáže se zahřát z tepla, které vytváří pocit jako z mateřského prsu.Snadné čištění.
Měkkost materiálu nevyžaduje úsilí při sání.Dobré udržení tvaru pro dlouhodobé používání.
Doporučeno pro kojence.Neabsorbuje pachy.
nevýhodyNesvařujte ani nemyjte agresivními čisticími prostředky.Nesprávně vybraný model může způsobit chrup.
Ztmavnutí na slunci.Sání kvůli tuhosti materiálu vyžaduje úsilí.
Deformujte při dlouhodobém používání.Materiál je těžší než latex, který dítě nemusí mít rádi.
Proteinové molekuly v latexu mohou způsobit alergie.Umělý materiál.
Produkt musí být vyměněn jeden měsíc po použití..Nedávejte dítěti s propuknutými zuby: dítě může náhodně kousnout kus a dusit.
Špatný latex může obsahovat karcinogeny.

Spropitné. Zkuste najít produkt vyrobený z jednoho kusu materiálu. Voda se do ní nedostane, je jednodušší zpracovat, při náhodném mechanickém namáhání se nerozbije.

To je zajímavé. Modely figurín jsou rozmanité: existují bradavky-teploměry, výrobky s rozprašovačem pro léky, s miniaturními inhalátory.

Doporučení pro výběr bradavek

Obchod může mít několik desítek různých figurín, jak se nechat zmást a vybrat tu správnou volbu? Zde je několik návrhů:

  Nejprve vyberte produkty, které jsou vhodné pro věk, a rozhodněte, který materiál je výhodnější. Můžete požádat konzultanta o model.

Získejte několik modelů různých tvarů, od latexu a silikonu: i když dítě má rádi vše, co se děje občas, budete potřebovat několik kusů v rezervě pro případ ztráty nebo náhodného poškození.

Mezi světovými výrobci existuje mnoho společností, jejichž výrobky lze bezpečně doporučit matkám novorozenců.

Tabulka 2. Hodnocení výrobců figurín (Pozor! Tabulku lze posouvat doleva a doprava).

FirmaZemě výrobcekladyMinusy
Nuk géniusNěmeckoTvar vsuvky - pokročilá ortodontika.
K dispozici v silikonu a latexu.
Vysoká cena.
HolubJaponskoTvar vsuvky - pokročilá ortodontika.
Přísná kontrola kvality materiálu.
Rozumné ceny.
Neobvyklý design.
---
Philips AventHolandskoRozmanitá řada modelů.
Sada obsahuje ochranné víčko.
Vysoká cena.
HeveaDánskoRozmanitá řada modelů.
Při výrobě se používá přírodní kaučuk..
Nejdražší výrobky.
ChiccoItálieTvar bradavky - pokročilý anatomický.
Kvalitní latex.
Robustní konstrukce.
---
BibiŠvýcarskoNeobvyklý design.
Dlouhá životnost.
Neobvyklá cena.
Canpol dětiPolskoK dispozici v silikonu a latexu.
Tvar vsuvky - pokročilá ortodontika.
Rozmanitá řada modelů.
Rozumné ceny.
---
TigexFrancieTvar bradavky - pokročilý anatomický.
Rozmanitá řada modelů.
Rozumné ceny.
---

Falešné hodnocení pro novorozence

(Upozornění! Můžete posouvat tabulku doleva a doprava).

TitulVlastnostiCena, rub.
1. Nuk GeniusPokročilý vzduchový ventil.
Anatomický tvar.
Měkkost.
Dlouhá životnost.
Originální design.
Od 290
2. HolubZajímavý design disku.
Linka má bradavku pro žvýkání a odstavení z figuríny.
Od 150
3. Philips AventV ochranném disku se 6 otvory pro cirkulaci vzduchu.
Optimální velikost.
Nalezeno v každé lékárně.
Nevýhody zahrnují netěsnou konstrukci: vlhkost se může dostat dovnitř bradavky.
V noci existují modely se světelným pouzdrem.
Od 265
4. BibiSvětlý design s vtipnými nápisy. Existují modely pro kojence a kojence.300
5. HeveaDudlíky z pevné gumy.
Různé formy: kulaté, ortodontické, fyziologické.
400
6. NubyOriginální tvar s pohyblivým přísavkem.
Pohodlné skladování a používání..
Extra hlízy na bradavce masírují dásně.
300
7. ChiccoAnatomicky korektní litý design rychle se zahřívajícího latexu.220
8. Ortodontista Canpol BabiesPokročilý vzduchový ventil.
Ortodontická forma.
120
9. TigexExistují modely pro předčasně narozené děti.
Anatomický tvar.
130
10. Svět dětstvíRůzné formy: kulaté, ortodontické, fyziologické.
Existují modely pro chlapce i dívky.
Od 130

Pravidla pro podávání lahví

Při krmení dítěte lahvičkou je také důležité použít anatomickou bradavku. Existuje několik doporučení pediatrů pro matky dětí na IV:

  Pro jakékoli, i ty nejmenší deformace, praskliny, musí být dudlík na lahvi změněn.

Fiktivní pravidla

Zakoupený dudlík musí být udržován v čistotě. Pro dezinfekci můžete vzít slabý roztok octa nebo sodu. Výrobky by měly být skladovány v nádobě se šroubovacím uzávěrem. Zde je několik dalších tipů od zkušených matek:

 • Pokud je dítě zvyklé na dudlík určitého tvaru, kupte 2-3 náhradní díly stejné značky.
 • Aby se předešlo časnému kazu, gastritidě a SARS u dítěte, nelikejte figurínu.
 • Nepoužívejte tkaničky a stuhy - je lepší koupit speciální kolíčky na prádlo s krátkým řetízkem.
 • Nepodávejte zbytečně figurínu.

Důležité! Když si dítě zvykne vzít dudlík, neponořujte jej do medu. U dětí mladších než jeden rok to může způsobit botulismus..

Děti jsou méně pravděpodobné, že potřebují figurínu, když se cítí bezpečně. Samotné dítě vám řekne, kdy chce jíst a kdy potřebuje jen pozornost. Ani figurína toho nejlepšího dítěte nenahradí mateřské teplo a lásku.

DŮLEŽITÉ! * Při kopírování materiálů článku uveďte aktivní odkaz na zdroj: https://razvitie-vospitanie.ru/uhod/kakuyu_pustishku_vibrat_dlya_novorozhdennogo.html

Pokud se vám článek líbil a zanechal svůj komentář níže. Váš názor je pro nás důležitý.!

Články O Neplodnosti