Hlavní Bolest

Proč plod zamrzne v časném a pozdním těhotenství: důvody, co dělat

Od 10 do 20% všech těhotenství je spontánně ukončeno. Pro většinu žen se to stává obrovskou tragédií - hrůza a panika z bolesti a těžkého krvácení jsou šokující. Každou desetinu (a podle některých zdrojů, každou pátou) je však takové těhotenství nepostřehnutelně ukončeno: zatímco žena se snaží o roli budoucí matky, nový život tiše zmizí. Proč k tomu dochází, jak pochopit, že těhotenství bylo ukončeno a jak tomu zabránit?

Zmrazené těhotenství nebo neúspěšný potrat je smrt embrya nebo plodu s velkým zpožděním v děložní dutině. Vnitřní smrt plodu nebo embrya v rané fázi způsobuje „syndrom mrtvého plodu“: kontraktilní aktivita dělohy je inhibována a v těle matky se vyskytují hemostatické poruchy - krvácení a krevní sraženiny.

„V prvním trimestru, v 75% případů, smrt embrya předchází příznakům hrozby ukončení těhotenství.

Bohužel v případě zmrazeného těhotenství je smrt plodu nevratná. Nemůžete nějak „uzdravit“ a začít znovu vyvíjet proces dítěte.

Když těhotenství může zamrznout

V každém stadiu těhotenství hrozí smrt plodu, ale pravděpodobnost této tragédie je v určitých obdobích vyšší. Podle statistik je nejčastěji diagnostikováno zmeškané těhotenství:

  • za 3-4 týdny;
  • v 8-11 týdnech;
  • v týdnu 16-18.

Blednutí těhotenství v raném stádiu je obvykle spojeno s anembryonií, patologií, ve které dochází k oplodnění vajíček, ale buňky se nikdy nezačnou dělit (často je problém způsoben kvalitou spermií). Takové oplodněné vajíčko se chová „jako zdravé“ - proniknutí do děložní dutiny způsobuje odpovídající změny a dokonce začíná tvořit membrány. Ale po několika týdnech je takové těhotenství ukončeno.

8. týden - období embryogeneze, pokládání hlavních orgánů embrya, v tomto bodě projevuje genetické abnormality, které činí plod životaschopným.

Důvody, proč k blednutí dochází v 16. až 18. týdnu, stále vyvolávají kontroverzi mezi odborníky. Možná je příčinou nesprávně tvarovaná placenta (tento proces končí 15. týdnem).

Jak podezření na zmeškané těhotenství

Často se v prvních dnech po útlumu těhotenství dokonce zlepšuje blaho ženy: toxikóza se zastavuje, snižuje se citlivost bradavek, což ženy v prvním trimestru znepokojuje. Obrátí se k lékaři, když se již objeví opravdu alarmující příznaky - bolesti v podbřišku a krvavé problémy. Ve druhém trimestru žena vyvolá poplach dříve - když přestane cítit pohyby dítěte (obvykle v období 18–20 týdnů je cítit asi 10 pohybů dítěte denně).

„To vše (a dokonce i špinění) nemusí nutně znamenat potrat, ale tato situace vyžaduje okamžitou konzultaci s lékařem!

Pokud nechcete jít k lékaři, zárodek, bohužel, se začne rozkládat v děložní dutině: výtok se stává hnisavý, teplota stoupá a konečně nejhorší komplikací je DIC (diseminovaná intravaskulární koagulace, která je charakterizována tvorbou krevních sraženin v krevních cévách se současným snížením srážlivosti krve) ) - to vše bez neodkladné lékařské péče může být fatální.

Jak lékař určí zmrazené těhotenství

První věc, která dělá každého doktora opatrným, je nesoulad mezi velikostí dělohy a plodu a porodním obdobím těhotenství. I když neexistují žádné známky zmeškaného těhotenství, je to důvod k důkladnému vyšetření.

Druhým příznakem, který varuje lékaře během vyšetření, je to, že nebude slyšet srdeční rytmus dítěte (to lze provést stetoskopem již v týdnech 18–20). To však není povinné znamení, protože umístění placenty na přední stěně dělohy neumožňuje lékaři slyšet srdeční rytmus ani matku - cítit pohyby dítěte.

„Aby lékař potvrdil nebo rozptýlil obavy, lékař předepíše další vyšetření. Jedná se o ultrazvukovou (ultrazvukovou) studii a také analýzu hladiny lidského chorionického gonadotropinu (hCG) v krvi.

Chyba bohužel není možná. Pokud hladina hCG neodpovídá gestačnímu věku, lékař u ultrazvuku nevidí srdeční rytmus dítěte, těhotenství již bylo ukončeno! Tento proces je nutné dokončit co nejdříve před důsledky nepříznivými pro zdraví žen.

Jak přerušit zmrazené těhotenství

Je-li lékař jistý, že proces potratu zesnulého plodu již začal, pak s největší pravděpodobností umožní, aby se tělo ženy vypořádalo s tímto problémem samostatně. Zmrazené těhotenství skončí potratem, a to, bez ohledu na to, jak nepříjemné to zní, je nejvýhodnějším výsledkem.

Po dobu až 8 týdnů těhotenství lze užívat speciální léky - proces bude podobný lékařskému potratu.

Nakonec je nutná operace později. Lékař učiní stejné kroky jako při konvenčním potratu: pomocí vakuového aspirace nebo kyretáže děložní dutiny. I když jste zásadně proti potratům, musíte pochopit, že v tomto případě je to nezbytná operace - dítě již zemřelo.

"Bez ohledu na to, zda k potratu došlo samostatně nebo zda byl mrtvý plod odstraněn chirurgem, lékař vám předepíše antibiotika." Nezanedbávejte toto doporučení, taková terapie pomůže vyhnout se infekci děložní dutiny a v budoucnu i zdravé dítě.!

Proč těhotenství mrzne

Nejčastější příčinou jsou fetální genetické abnormality, které způsobují poruchy, které nejsou kompatibilní s dalším vývojem. Ne vždy „viníci“ této matky, otce nebo obojí najednou - existují také náhodné mutace, zatímco z genetického hlediska jsou oba rodiče absolutně zdraví.

"Nejčastěji je takové těhotenství ukončeno co nejdříve: 75% geneticky abnormálních těhotenství je ukončeno za 6-7 týdnů, dalších 20% za 12-17 týdnů, ne více než 7% takových dětí se vyvíjí do 28 týdnů.

Na druhém místě jsou hormonální poruchy v těle matky: nedostatek progesteronu, diabetes mellitus, hyper- a hypofunkce štítné žlázy, hyperandrogenismus - zvýšený obsah mužských pohlavních hormonů a řada dalších patologií. Je třeba poznamenat, že většina z nich není absolutní překážkou úspěšného těhotenství, ale vyžaduje povinnou korekci a příprava by měla začít před početí..

Autoimunitní onemocnění, zejména antifosfolipidový syndrom, který vyvolává trombózu, také hrají roli při spontánním potratu. To je hlavní důvod úmrtí embrya po 10. týdnu těhotenství. Je třeba poznamenat, že včasná léčba snižuje negativní dopad tohoto faktoru a umožňuje vám vydržet a bezpečně porodit zdravé dítě.

Infekce Přes běžné mylné pojetí těhotenství „z rýmy“ nekončí. Hlavními infekčními viníky zmeškaného těhotenství jsou zarděnky a chřipka, zejména s komplikacemi. Mezi příčinami se však nazývá i jiná onemocnění: cytomegalovirus, herpes, toxoplazmóza (zejména pokud se infekce vyskytla již během těhotenství), všechny typy pohlavně přenosných chorob.

Oplodnění in vitro. Z dosud neznámého důvodu mohou absolutně zdravá embrya zasazená do dělohy ideálně vyškolené ženy zastavit jejich včasný vývoj..

Z nepřímých důvodů se také nazývá věk rodičů, zejména matky. S největší pravděpodobností je to způsobeno tím, že s věkem se „hromadí“ riziko genetických „chyb“ a břemena infekcí a počet chronických chorob..

„Ve 20 letech spontánní potrat ohrožuje přibližně 10% žen ve věku 35 let - 25%, ve věku 45 let - 50%.

Jak se vyhnout zmrazenému těhotenství a jaká je pravděpodobnost jeho opakování

Bohužel není možné se zcela zaručit proti nepříznivému výsledku, protože, jak bylo zdůrazněno výše, řada genetických „poruch“ je výsledkem nehody. A přesto, pokud bylo první těhotenství zmraženo, doporučuje se dát zbytky plodu ke genetickému testování, aby se zjistilo, zda by takový výsledek mohl být důsledkem dědičnosti..

„Riziko opakovaného spontánního potratu v anamnéze jednoho potratu je asi 8% (to je přesně stejné jako u každé ženy, bez ohledu na počet úspěšných narození)..

Pokud však následné těhotenství skončí potraty, pak je s největší pravděpodobností riziko vážných genetických poruch. Pravděpodobnost, že po třech potratech a čtvrtém těhotenství skončí v předstihu - 40%, páté - více než 60%. Ne experimentujte se svým vlastním zdravím a riskujte možnost stát se matkou. Po dvou přerušení těhotenství se poraďte s genetikem a v případě potřeby použijte postup IVF. Výběr geneticky zdravého embrya významně zvýší šance na zdravé dítě.

„Pokud jste neodhalili žádné genetické abnormality a nemoci ovlivňující porod dítěte, můžete si naplánovat nové těhotenství do 3–6 měsíců po smrti.

Pokud se ukáže, že negenetické poruchy se staly příčinou těhotenství mizejících, je třeba věnovat pozornost léčbě a přípravě na početí. Nespoléhejte se na náhody.

Neplodnost po jednorázovém těhotenství je poměrně vzácnou komplikací (méně než 10%), ale opakované potraty se stávají rizikovým faktorem samy o sobě a způsobují hormonální poruchy.

Co můžeme poradit matkám, jejichž těhotenství skončilo neúspěchem

To, co se vám stalo, není neobvyklé. Moderní výzkumy dokazují, že každé páté těhotenství spontánně končí. Je to jen, že některé potraty se vyskytují v tak rané fázi, že ženy ani nemají podezření, že jsou těhotné, vzhledem k tomu, že událost je poruchou menstruačního cyklu..

Pamatujte: nemůžete vinit za to, co se stalo, stejně jako otec dítěte a lékaři. Šance tohoto dítěte na přežití nebyly vyšší, než kdyby těhotenství vůbec nepřijelo.

To, co se vám stalo, je tragédie. Nebojte se o tom diskutovat se svým manželem, rodiči, přítelkyní. Nezamykejte se! Neváhejte a kontaktujte psychologa.

Zmrazené těhotenství je ve velké většině případů nehoda. Nic vám nezabrání otěhotnět a mít zdravé dítě. Šance, že vaše příští těhotenství bude ukončeno, jsou úplně stejné jako u vaší přítelkyně, která ještě nemá děti. Nebo jako přítel, který již má pět dětí. Jinými slovy, nepříznivé statistiky se neshromažďují, pokaždé, když všechno začíná od nuly.

A může se na tomto prázdném listu objevit šťastný příběh o mateřství!

Ovlivňuje všechny těhotné ženy: jaký je jev ohroženého plodu

Mnoho žen věří, že vícenásobné těhotenství je neohrožuje, protože v jejich rodině nikdo neměl dvojčata. Ve skutečnosti 70% těhotných žen zpočátku nosí dvojčata, ale jedno z plodů zamrzne. Co se stane dál? Jak to ovlivňuje vývoj druhého dítěte? A je možné zachránit druhé ovoce, pokud jedno z dvojčat ztuhlo ve slušném čase?

ohrožený fenomén plodu

"data-medium-file =" https://i1.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2018/05/fenomen-ischezayushhego-ploda.jpg?fit=448%2C300&ssl= 1? V = 1572898555 "data-large-file =" https://i1.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2018/05/fenomen-ischezayushhego-ploda.jpg?fit = 822% 2C550 & ssl = 1 V V = 1572898555 "src =" https://i1.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2018/05/fenomen-ischezayushhego-ploda-822x550. jpg? resize = 790% 2C529 "alt =" mizející fenomén plodu "width =" 790 "výška =" 529 "srcset =" https://i1.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/ upload / 2018/05 / fenomen-ischezayushhego-ploda.jpg? w = 822 & ssl = 1 822w, https://i1.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2018/05/fenomen -ischezayushhego-ploda.jpg? w = 448 & ssl = 1 448w, https://i1.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2018/05/fenomen-ischezayushhego-ploda.jpg? w = 768 & ssl = 1,768w, https://i1.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2018/05/fenomen-ischezayushhego-ploda.jpg?w=450&ssl=1,450 w, https://i1.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2018/05/fenomen-ischezayushhego-ploda.jpg?w=894&ssl=1 894w "Velikosti =" (maximum) -width: 790px) 100vw, 790px "data-recalc-dims =" 1 "/>

Je vícečetné těhotenství nebezpečné?

Vícečetné těhotenství je vývoj dvou plodů v děloze během jednoho těhotenství. Těhotenství může být monozygotní, když se dvojčata vyvinou z jediného vajíčka a dysygotního - dvou plodů ze dvou vajec. V případě oplodnění a segmentace (dělení) jednoho vejce se vytvoří monozygotní dvojčata a v případě oplodnění dvou vajec, která mohou být vytvořena z jednoho nebo dvou folikulů, se vyvinou dizygotní dvojčata..

Poměr vícečetných a samostatných těhotenství je 1:89 (podle Hellinova zákona). Frekvence vícenásobných těhotenství závisí na: rase rodičů, věku a paritě matky, použití hormonů - klomidů a gonadotropinů ke stimulaci ovulace, načasování ukončení používání antikoncepčních tablet. Možnost mnohonásobné plodnosti je ovlivněna i ročním obdobím, konkrétně vystavením slunečnímu světlu.

Vzhledem k výskytu četných komplikací je dvojí těhotenství a dvojčata riskantní. Potvrzují to klinické údaje o častějších spontánních potratech, zejména během monozygotních těhotenství, hypertenze během těhotenství, krvácení různých etiologií, anémie, předčasného roztržení amniotických membrán, hydramniasy, předčasného porodu atd..

Ohrožený fetální syndrom

Gynekologové tvrdí, že asi 70% všech těhotenství je mnohočetných, ale do 3. týdne jedno z embryí zemře nepostradatelně na matku.

V raných stádiích smrt druhého plodu během dichorionického těhotenství (kdy každý plod má svou vlastní membránu) nedává příznaky, takže žena ani neví, že měla druhé embryo. Je absorbován v lůně a není vizualizován ani ultrazvukem, ani během porodu. Lékaři mohou navrhnout přítomnost dvojčat pouze nepřímo, ale nebudou mít přesné potvrzení, pokud embryo zemřelo až 6 týdnů..

Jde o tzv. Jev ohroženého plodu, u kterého je plod téměř asymptomaticky vyloučen. Nepřímo můžete vidět změny ve snížení koncentrace hCG hormonu, protože při vícenásobném těhotenství je jeho hladina vyšší než při očekávání jednoho dítěte.

Druhým názvem jevu je resorpce - samovolné odstranění embrya, které se stále vyvíjí. Tento stav není nebezpečný, ale zmrazení plodu k pozdějšímu datu nese určitá rizika.

Diagnóza těhotenství dvojčat

Diagnóza mnohočetného těhotenství je nezbytná v rané fázi, aby bylo možné včas zjistit její normální nebo patologický vývoj. Již v 6 týdnech těhotenství lze sonograficky vizualizovat dva gestační vaky v děloze a v 7 až 8 týdnech těhotenství můžete vidět dvě embrya s potvrzením srdeční frekvence plodu.

V časných stadiích těhotenství může být diferenciálně diagnostikovaná děloha zvýšena v důsledku: hydratidové formy, děložních myomů nebo ovariálních cyst. V pozdějším stadiu těhotenství je možné dvojí těhotenství potvrdit klinickým, sonografickým vyšetřením a biochemickou analýzou (zvýšené hodnoty HPL a β-fetoproteinu)..

Opakované sonografické vyšetření může odhalit následující abnormality vícečetných těhotenství:

  • jedno normální těhotenství s jedním vakem bez embrya;
  • jeden sáček bez embrya a jeden s mrtvým ovocem;
  • zmrazené ovoce v obou sáčcích;
  • jeden normální plod a jeden mrtvý mumifikovaný plod.

Jeden fetální vak může být resorbován během těhotenství a intaktní plod se dále vyvíjí normálně v děloze. V některých případech není ztráta jednoho plodu doprovázena klinickými příznaky a v jiných může být doprovázena mírným krvácením..

Důsledky vyblednutí druhého embrya po 3 týdnech

Blednutí jednoho z plodů po dobu 3 týdnů není tak vzácný výskyt. Vyskytuje se ve 2 - 7% případů vícečetného těhotenství. Toto je hlavně monochorická vícenásobná plodnost, když jsou dvě nebo více embryí spojena společnou membránou.

Žena, která se dozvěděla o smrti jednoho z plodů, přirozeně překonají obavy: přežije druhé dítě v takových podmínkách? Jaká jsou rizika? Je rozhodně obtížné odpovědět na tyto otázky, protože důsledky zmrazení jednoho z plodů na život druhého závisí na době, kdy došlo k selhání..

Gynekologové rozlišují tři období:

Až 10 týdnů těhotenství. Smrt jednoho z embryí v 1. trimestru neovlivňuje pohodu matky a vývoj těhotenství obecně. Možná si v ní žena všimne špinění, ale nebude hrozit potrat.

Existuje mýtus, že uhynulé embryo otráví druhý plod, zejména v případě společné membrány, ale není o tom vědecký důkaz. Další věc je, pokud embryo zemřelo v důsledku genetické abnormality nebo vrozené choroby, které může být druhé dítě vystaveno. V tomto případě se těhotenství vyvíjí normálně, ale narozené dítě bude mít zdravotní problémy. Budou však způsobeny intrauterinní patologií a nikoli smrtí během těhotenství druhého plodu.

10-13 týdnů. V této době se vytvoří placenta bohatá na krevní cévy. U stejných dvojčat, která mají jednu placentu pro dva, je anastomóza - spojení krevních cév v jednom kanálu. Se smrtí jednoho plodu má druhý často problémy s dodávkou krve.

Zkontrolujte, jak nebezpečné může být vyšetřeno pomocí Dopplerova ultrazvuku a jasně ukazující průtok krve. Při absenci odchylek v krevním oběhu se přežívající plod vyvíjí normálně. V jiných případech (přibližně 25%) dochází k poškození mozku a dítě se může narodit s dětskou mozkovou obrnou nebo jinou patologií. Riziko úmrtí druhého plodu se zvyšuje dvakrát.

Více než 13 týdnů. Pozdní těhotenství je nejnebezpečnější, a to nejen pro život nenarozeného dítěte, ale také pro matku. Je vystavena vysokému riziku rozvoje diseminovaného intravaskulárního koagulačního syndromu - poruchy srážení krve, v důsledku čehož těhotná žena zvyšuje krvácení, vyrážka se objevuje ve formě krevních skvrn, snižuje se krevní tlak a zhoršuje se fungování některých vnitřních orgánů..

V tomto případě žena chodí do nemocnice až do samého narození a neustále bere speciální léky, které ovlivňují složení a vlastnosti krve - antikoagulancia, antiagregační látky, angioprotektory atd..

Přežije také plod, který přežil. V důsledku zhoršeného průtoku krve se tělo zesnulého dítěte stává jakýmsi rezervoárem, kde se shromažďuje krev, a živý plod bude bez krve. Tomu lze zabránit, pokud budou včas přijata vhodná opatření..

Na pozadí syndromu DVK u matky zažívá dítě těžké hladovění kyslíkem, což zvyšuje riziko poškození mozku a narození dítěte s dětskou mozkovou obrnou. Z tohoto důvodu je v případě smrti jednoho z plodů později dána žena císařskému řezu.

zjištění

Aby bylo možné porodit a porodit zdravé dítě, musíte se zúčastnit plánovaných projekcí, které odhalí jakékoli abnormality. Je důležité podstoupit ultrazvuk s dopplerovskou - dopplerometrickou analýzou prokazující kvalitu dodávky krve plodu. To musí být provedeno s jedním těhotenstvím, a zejména s vícenásobným těhotenstvím.
Pokud je zjištěno vícenásobné těhotenství, bez ohledu na to, zda je druhý plod zamrzlý nebo ne, je třeba je vyšetřit častěji, protože riziko komplikací se zvyšuje dvakrát nebo vícekrát.

Pokud najdete chybu, vyberte část textu a stiskněte Ctrl + Enter

Bazální teplota od A do Z

Plánování našich vládců. Zkuste vyjádřit svůj názor! ->

* Drazí přátelé! Ano, tohle je reklama, jak se má točit!

Jeden z dvojčat ztuhl. Prosím, pomozte s radou / zkušeností

Ve věku 8 týdnů jsem se dozvěděl, že existují opačná dvojčata, upevnění jednoho na přední straně a druhého na zadní stěně. Jedno ztuhnutí dalších 5 týdnů Včera to bylo lehce rozmazané světle hnědou, protože od rána, kdy jsem byl na nádraží, mi okamžitě dali pokyny do nemocnice. Podle ultrazvuku, oddělení zmrzlé chorion. Předepsaná standardní sada: duphaston, papaverin, Magne B6 a odpočinek na posteli. Jak je pravděpodobné, že vytáhne živý plod? Díky předem.

Číst komentáře 38:

Sympatizuji... Zdraví pro vás a vaše dítě! Napiš Rhino, měla totéž. Nyní je vše v pořádku, porodilo se.

Promiňte! Protože toto období je krátké, musí být mumifikován. Mají různé chorions a omnions, takže by nemělo být nic špatného. A které ztuhly, připojte se?
Postarej se o druhé dítě. Kéž vám Bůh udělí zdraví. Budu se za vás modlit a držím pěsti.

Soucitím. Napište tomu nosorožci, že během tohoto těhotenství měla něco podobného.

Všechno dopadlo.
hodně štěstí a nechť vás Bůh a andělé ochrání.

Na zamrzlé zadní stěně. Zapomněl jsem napsat, nyní je termín 10 týdnů. díky za práci.

Také jsem měl dvě PY a jednu ztuhlou. Nevím, jestli to hraje nějakou roli - velmi brzy ztuhl, dokonce nic uvnitř nebylo stále vidět. Někde v 5. porodním týdnu. Nebyly provedeny žádné propouštění ani žádné komplikace. Pak mi v plánovacím centru řekli, že se to děje a v té době to není vůbec děsivé

V takové době to není děsivé a často se to stává. Za pár týdnů se vše zlepší.

To měl můj kolega. Přímo jsem viděl její mapu, kde byla napsána „neúspěšná dvojčata“. Už porodila zdravého malého chlapce. Všechno je v pořádku. Jak jste začali krvácet (je zřejmé, že zmražený pátý exfoliovaný) předepsali léčbu. Hodně štěstí!

Jemko, uvolni se a připevni se. Můžete si také nechat projít testy na infekci, abyste se ujistili! A ležel, ležel, ležel.
Mám bratrovu manželku, když tam byla dvojčata - jedna vyšla a druhá, nebo spíš druhá na 20 let)))

Alenka, na zmrzlém KTR 3 mm. Obávám se, že ten velký je silný k likvidaci.

Yul, nemůžu na toto téma nic říct, ale opravdu tě chci podpořit :) Chci, aby všechno fungovalo, aby dítě mohlo udržet a dobře se rozvíjet. Přeji vám sílu a zdraví.

Neboj se. Přečtěte si blog Rhina. Znám 2 příklady, když 1 ztuhl a druhý byl normálně hlášen. Všechno nejlepší pro vás a dítě.

Mnoho takových případů nepřežije, doktoři zachrání, hlavní věcí je, aby si je plně poslechli a řídili se jejich pokyny a vše bude v pořádku, zdraví a hodně štěstí

Všechno bude v pořádku, věřte, modlete se a počkejte. Poslouchejte doktory. Užívejte léky. Mír je nutností! Moje přítelkyně měla dvojčata - jednu ovocnou zmrzlinu. Nemohu říci, jak dlouho, ale druhý se pozoruhodně vyvinul. Nyní mají zdravou a VELMI aktivní dívku. Lékaři jim řekli, že když jedno dítě zůstává z dvojčat, roste velmi silný a aktivní..

Je to nebezpečné a ve většině případů končí špatně, když jsou dvojčata identická. A s raznoyajtsovymi tak často se stává.

Dívky děvku děsí. Jaké jsou mumifikace 5týdenního embrya, je zde velikost 3-5 mm všeho, co mumifikuje. V podstatě vám řeknu, že jsem měl trojitou raznoyajetsovaya, za 5-6 týdnů jedno ztuhnutí, velikost byla dvě na 4, 5 mm, což ztuhlo-3, 5 a to není velikost embrya, ale velikost plodu vajíčka. Nyní 32 týdnů těhotenství, vše je super, dívky se vyvíjejí rychleji než 3 týdny. Nebojte se, vaše druhé dítě není ohroženo, bude silné a krásné.

Obecně platí, že za 5-6 týdnů sami uzisté pochybují o tom, zda jsou tam dvojčata. A často je například hematom považován za druhé vajíčko plodu. Diagnóza dvojčat mi byla diagnostikována pouze za 8–9 týdnů a první screening ukončili ve 12–13.

Orange2, v 8 týdnech jsem už zkoumal ultrazvukové vyšetření, kde dívky mají ruce a nohy z copu, je zvláštní, že jste našli pouze dvojčata. Ale na druhé straně existují různé uzmy a dítě se vyvíjí jinak. No, při prvním promítání, a tak je vše jasné, děti už vidí 6-7.

Nepleťte si: zmražená pátá měla 14, nepamatuji si, kolik, ale 3 mm KTR, rozhodně to není hematom.
Děkuji vám všem za vaše obavy a laskavá slova!
O těhotenství si ani nemám starosti, je třeba si vzít dalších 6, 5 měsíců, ale můj syn zůstal doma, možná neuvidí jeho matku do ng. Nemůžu lhát doma, druhý den se tady zblázním. A doma i v práci - kůň se nehýbal.

Littlew, pokud jdete na ultrazvuk týdně od 5 do 9, pak ano, dvojčata budou potvrzena dříve. A my, omluvte mě, nedělejte test na B po 4-5 týdnech? Na 5 týdnů lze dvojčata uhodnout! A potvrďte později.

Orange2, nebudu se hádat, ale je dobré, že moje uzisté mohou počítat s dobrým zrakem)))) pokud lékař nedokáže určit dvojčata a trojčata za 5 týdnů, pak takový doktor nepotřebuji.

Littlew, odpusť mi, samozřejmě, že se držím tě těhotná), ale tady je pro mě otázka zásadního (četl jsem hodně o dvojčatech a porodil jsem to))): ale kolik času to potvrdili, když píšete jedno dítě ( Bohužel je mi to líto (ztuhlo po 5-6 týdnech? Jsem rád, že tví uzisté jsou tak gramotní a dívky jsou o 3 týdny dopředu na vývoj. Zřídka jsem se s tím setkal, ale ať jsou zdravé a chytré)

Littlew, a já souhlasím, dokonce i v nejkratší době v těhotenství s několika kojenci, lze vidět, že děti byly odděleny od sebe navzájem

Dívky nezapomínají na skutečnost, že každý ovuluje v různých časech, ale tady jsou paže nohou po 8 týdnech?! Abych se podíval... V 8 porodnických týdnech jsem zkoumal fetální vajíčko a malé srdce, ale bez ohledu na to, jak ruce s nohama

A na téma blogu... Nebojte se, takový případ není neobvyklý, prostě o nich není vždy známo, někdy až po porodu na placentě se najde místo připoutání druhého plodu, uzavřít a porodit zdravé dítě, hodně štěstí a hlavně klid.

Orange2, rád bych požádal autora o blokování o odpuštění za offpost. Zvedl trojčata uzdy identifikovaná v 35. den cyklu. Po 7-8 týdnech KTR po dvou 13 mm už nebyl třetí viditelný. Doufám, že uspokojíte svou zvědavost a principiální otázky)))

AleksaA, samozřejmě, ovul je jiný a dítě je jiné. Stačí vytočit embryo v Yandexu za 8 týdnů, jsou tam obrázky, to jsou přesně ty, které jsem zkoumal na ultrazvuku, a srdce a vajíčka plodu byla předtím.

Dne 30. května jsem měl opětovnou výsadbu a na ultrazvuku 25. června jsme již viděli dvě vajíčka plodu, KTR 3, 5 a 2, 3. Také jsme byli před vývojem! Takže je možné cokoli. A na toto téma si přeji, aby všechno šlo dobře dohromady..

Měl jsem celkem tři! jeden vyšel s krvácením v krátké době a druhý ztuhl! po dobu 8, 5 týdnů, bylo to na konzervování, dali některá antibiotika, nepamatovali si jméno, dělali kapátka, Sečteno a podtrženo: Měl jsem skvělého syna, myslím, že je lepší jít do nemocnice a být pod dohledem lékaře, nebojte se, mnoho takových případů porodí zdravý zlato, co a přeji ti všechno bude v pořádku

Brzy dvojčata

Každá nastávající matka dvojčat nebo trojčat se cítí zvláštně. Je to neuvěřitelný pocit, když víte, že pár malých srdcí bije uvnitř vás.

Dvojčata v časném těhotenství jsou pro zvědavé oči neviditelná. Ale uvnitř matky v této době probíhají nejdůležitější procesy. Tělo ženy je zcela nově uspořádáno pro budoucí děti. A v embryích se tvoří orgány a kostra.

V tomto článku si povíme o tom, jaké jsou příznaky vícenásobného těhotenství před menstruačním zpožděním a jak dvojčata vypadají a cítí se v časném těhotenství.

Příznaky dvojčat v časném těhotenství

Externě se dvojčata v časném těhotenství neliší od jednoho plodu. Ale můžete mít podezření, že přenášíte dvě děti pod srdce v prvním měsíci po početí.

Existuje mnoho příznaků raného těhotenství dvojčat, které to mohou nepřímo naznačovat. Jsou spojeny s pocity matky během těhotenství s dvojčaty. U žen se před opožděnou menstruací mohou objevit příznaky..

Bolest břicha

Jednou z příčin tahových bolestí v podbřišku je tón dělohy. U vícečetného těhotenství je to běžný jev. Koneckonců, děloha je natažena velmi rychle, aby poskytla potřebný prostor pro embrya. Tělo pracuje na své hranice a žena se cítí jako tahání nebo brnění bolesti břicha, jako při menstruaci.

Zácpa

Toto je běžný výskyt u žen v „zajímavém postavení“. Příčinou zácpy je progesteron. Hormon připravuje ženské tělo k početí. A pak vytváří podmínky pro vývoj embryí. Stejný hormon však narušuje pohyblivost střeva, což vede k zácpě. Při přirozeném mnohočetném těhotenství se progesteron produkuje více (na horní hranici normy nebo vyšší). Proto se zácpa vyskytuje častěji.

Pokud je progesteron dvojitý, může to být v normálních mezích, jít podél horní hranice nebo být zvýšeno.

Otok prsu

Progesteron způsobuje změnu mléčných žláz a připravuje je na laktaci. Tento proces začíná od prvního měsíce těhotenství. Žena si všimne, že prsa je nalita nebo bolí. Při zdravém vícenásobném těhotenství je progesteron produkován více, než je obvyklé. Proto se procesy v mléčné žláze vyskytují rychleji. Budoucí matka si může všimnout pocitů na hrudi již v prvním týdnu po početí.

Vývoj dvojčat v prvním trimestru těhotenství

Lékaři začnou odpočítávat těhotenství od prvního dne poslední menstruace. K ovulaci a možnosti početí dochází uprostřed cyklu, tj. Přibližně 8–18 dní, v závislosti na délce cyklu.

První 2 týdny těhotenství - žena není těhotná!

Ukazuje se, že první 2, nebo dokonce 3 týdny, žena není vůbec těhotná. Ačkoli formálně tyto dny jsou také připisovány těhotenství. Tento referenční systém se nazývá porodnický termín. Skutečný věk embryí je o 2 týdny kratší. Ale na celém světě to byl porodnický termín, který byl přijat jako základ. přesný den početí během přirozeného těhotenství nelze ve většině případů spočítat.

Ovulace je okamžik zrání ženského vajíčka. Pouze během ovulace můžete otěhotnět. To se děje kolem středu cyklu. Podívejte se na tabulku a spočítejte požadovaný počet dní od prvního dne vaší poslední menstruace. Například s trváním cyklu 28 dnů dojde k ovulaci ve 12. až 16. den od začátku poslední menstruace.

1-4 týdny

Během ovulace je plně zralé vajíčko připraveno setkat se se spermatem. V některých případech zraje v těle ženy několik vajíček. Každý z nich je potenciálně připraven v budoucnu se změní na plod.

Příroda přišla se dvěma možnostmi původu dvojčat

Existuje další možnost. Vejce je jedna, ale po oplodnění se rozdělí na dvě nebo tři stejné části. Budou se vyvíjet samostatně a stanou se embryi. To se děje v těle ženy s přirozeným pojetím dvojčat nebo trojčat.

Do týdne po soutoku spermatu a vajíčka se budoucí embrya pohybují trubicemi do děložní dutiny. Tam jsou pevné a pokračují ve svém vývoji..

Při IVF žena bere léky, které stimulují vývoj vajíček. Jsou odstraněny a uměle hnojeny. Ve 2-3 týdnech měsíčního cyklu jsou vysazeny zpět k nastávající matce. Uplynou další 2 týdny. A pokud jsou embrya fixována na stěně dělohy, v tuto chvíli začíná skutečné těhotenství.

5-8 týdnů

Ve 2 porodních měsících se embrya aktivně vyvíjejí. Položili všechny vnitřní orgány a nervové buňky.

Úder srdce je slyšet od 5 týdnů

Jedním z prvních, který se objevil, je srdce. Na začátku pátého porodnického týdne se začíná spontánně stahovat. Embrya mají svůj vlastní krevní typ. Svalnatý systém se vyvíjí, děti se již mohou nedobrovolně pohybovat. Do konce 2 měsíců (8 porodního týdne) jsou embrya stále velmi malá, asi 1,5 cm.

9-12 týdnů

Embrya se začínají podobat malým lidem. Hlava roste velmi rychle a zabírá třetinu délky plodu. Mozek se aktivně vyvíjí. Za 1 minutu se v ní vytvoří 2,5 milionu nervových buněk. Než se narodí, bude to 100 miliard.

Od 12. porodnického týdne se plody nazývají plody. Na konci 3 měsíců dorostly děti na 5-6 cm.

Tabulka velikostí plodu v 1 trimestru. V prvních 12 týdnech se dvojčata a trojčata obvykle nezmění za údaj o velikosti.

Zatímco dvojčata, trojčata a dokonce čtyřnásobky jsou v lůně pohodlné. Netuší existenci navzájem. Ale brzy musí děti bojovat o přežití.

V případě dvojčat není tento boj příliš divoký. Každé dítě má svou vlastní placentu a jídlo se dodává zvlášť.

Stejná dvojčata jsou vážnější. Sjednocuje je jedna placenta, která je dodavatelem živin. Zároveň může jedno dítě „jíst kolem“ druhého.

Pro porodníky není neobvyklé stanovit různé termíny pro vývoj plodu. Například jedno dítě je vyvíjeno v poměru. A druhý je o 1-2 týdny pozadu. Pozdní vývojový rozdíl u dvojčat může dosáhnout 4 týdny.

Dvojčata Těhotenství: Brzy ultrazvuk

Při prvním vyšetření za 4-6 týdnů nebude gynekolog schopen určit počet plodů. To lze vidět na ultrazvukovém vyšetření pouze od 8. porodního týdne těhotenství (za předpokladu, že lékař má dobrý přístroj). Do této doby není možné s jistotou říci, zda máte vícečetné těhotenství nebo ne..

Ultrazvuková dvojčata 8 týdnů

Fotografie ultrazvuku dvojčat v časném těhotenství, 8 týdnů

V 8 porodnických týdnech (nebo 6 týdnech od okamžiku početí) se obvykle používá transvaginální ultrazvuková metoda. Zařízení je vloženo dovnitř, aby lépe vidělo embrya. Na monitoru jsou vidět dvě nebo tři tmavé skvrny. Lékař měří délku embryí a stanoví několik srdečních rytmů.

Ultrazvuková dvojčata 12 týdnů

Brzy dvojčata těhotenství foto, 12 týdnů

Ultrazvukové vícenásobné těhotenství, všechny čtyři, 12-13 týdnů

Ve 12-14 týdnech se všechny těhotné ženy podrobí prvnímu screeningu. Ženy čekající na dvojčata nebo trojčata jsou posílány na výzkum co nejdříve. V 10-11 porodnický týden.

Ultrazvuk se provádí skríningovou metodou. To znamená, že přístroj je poháněn žaludkem, aby nedošlo k poškození embryí. V tuto chvíli je již vidět počet placent a fetálních vezikul..

V 10-12 týdnech může lékař určit typ těhotenství:

Dichoric - diamniotic (di-di) - každý plod je ve svém vaku (amnión), každý má svou vlastní samostatnou placentu.

Monochorial - diamniotic (mono-di) - u dětí, jedna placenta celkem. Jsou však od sebe odděleny, protože každé embryo má svůj vlastní močový měchýř.

Monochorial - monoamniotic (mono-mono) - vůbec jedna placenta a jeden močový měchýř. Děti nejsou od sebe odděleny.

Ultrazvuková dvojčata 16 týdnů

Brzy dvojčata, 16 týdnů

Druhý screeningový ultrazvuk se provádí od 18 do 20 týdnů. U vícečetného těhotenství může být ženě předepsána studie již v 16 porodnických týdnech. V tuto chvíli je viditelný sex budoucích dětí.

V prvním trimestru rostou všechna embrya přibližně stejným tempem, aniž by zaostávala za vývojovými standardy. Od 4 měsíců nemusí plod mít dostatek volného místa v matčině žaludku, stejně jako živiny. Proto ve 2. a 3. trimestru těhotenství dvojčata často zaostávají za vývojovými standardy svých vrstevníků.

Při narození dvojčat váží jedno dítě téměř vždy více než jiné. Závisí to na účinnosti placenty, která pomáhala živit každé dítě.

Dvojčata s jednou placentou pro dva se také rodí s různými váhami. Záleží na tom, kdo byl schopen získat více živin od matky během těhotenství..

Otázky ohledně vícenásobného těhotenství

Jak dlouho mohu zjistit o mnohočetném těhotenství ultrazvukem? Jaká je pravděpodobnost vícenásobného těhotenství s genetickou predispozicí? Dvojčata nebo dvojčata? Lékaři více lékařských klinik „Art-Med“ odpovídají na otázky týkající se mnohočetného těhotenství.

U monochorionických dvojčat je riziko vzniku feto-fetálního transfuzního syndromu velmi vysoké. Proto je zpravidla rozdíl ve fetometrických ukazatelích plodů, jejich stavu a adaptivních schopnostech. Sledování během těhotenství umožňuje včasné posouzení stavu plodu, bez čekání na kritický stav.

Z hlediska 13 a 17 týdnů není diagnóza singletonu / mnohočetného těhotenství obtížná. Na vaše otázky budou schopni odpovědět vysoce specializovaní odborníci na ultrazvuk našeho centra.

Vaše otázka bohužel nemůže být zodpovězena bez informací o velikosti obou plodů v období 11–14 týdnů, údajů ze screeningu v prvním trimestru a informací o stavu placenty, pupeční šňůry, množství plodové vody a výsledcích dopplerometrie vašich dětí. Nebo pošlete otázku znovu a uveďte všechna potřebná data. Nebo se domluvte na telefonním čísle Unified Call Center: 8-495-636-29-46

Monoamniatická jednobarevná dvojčata znamenají, že děti mají nejen jednu placentu pro dva, ale také jednu plodovou dutinu pro dva. V tomto případě by mělo být pohlaví dětí stejné. Nespojená dvojčata znamenají, že děti nejsou rozděleny, „sloučeny“ mezi sebou (tzv. „Siamská dvojčata“). V tomto případě může být prognóza života a zdraví kojenců nepříznivá. K objasnění této závažné diagnózy je vhodné provést odborný ultrazvuk, po kterém konzultovat genetika.

Chorialita (kolik placent) je nejpřesněji stanovena v prvním trimestru, kdy je možné posoudit tloušťku amniotického septa a přítomnost chorionické tkáně mezi membránami amniálních dutin. Se vzrůstajícím gestačním věkem tyto znaky ztratí svůj význam a určování choriality, když jsou obě placenty umístěny na stejné zdi, je obtížné. Nepřímým indikátorem monochorionických dvojčat je stejné pohlaví u obou dětí, ale tato možnost je také možná, pokud existují dvě placenty. Po porodu bude možné konečně vyřešit problém dvojčat.

Pokud uplyne více než tři měsíce od okamžiku zastavení příjmu léčiv do početí, účinek zvýšeného rizika vícenásobného těhotenství zmizí. Pokud jde o dědičnost - pravděpodobnost mnohočetného těhotenství se zvyšuje, ale mírně ve srovnání s populací.

K objasnění situace je nutné podstoupit studii dynamiky.

Ultrazvuk v raných stádiích je nejvíce informativní pro stanovení choriality u dvojčat, proto je lepší se zaměřit na ultrazvuk za 12 týdnů.

Srdeční frekvence prvního plodu je v rámci normálních limitů. KTR druhého plodu (3,4 mm) odpovídá periodě kratší než 5 týdnů. V tuto chvíli nemusí být fetální srdeční rytmus ještě stanoven. Velikost embryí se může významně lišit již v raných stádiích těhotenství, takže je docela možné, že druhé embryo musí stále růst. Pro vyhodnocení rychlosti růstu embryí a přítomnosti srdečního rytmu u obou dětí je vhodné opakovat ultrazvukové vyšetření za 2-3 týdny..

Příčiny zmeškaného těhotenství jsou různé - genetický, antifosfolipidový syndrom, nedostatečnost luteální fáze, virové infekce. Je nutné prozkoumat a upravit užívání drog v závislosti na výsledcích.

Někdy jsou položena dvě fetální vejce, z nichž jedno se vyvíjí embryo, a ve druhém fetálním vajíčku není embryo položeno. V období screeningu 11-14 týdnů bude možné přesně určit počet embryí a jak se vyvíjejí.

Někdy jsou položena dvě fetální vejce, z nichž jedno se vyvíjí embryo, a ve druhém fetálním vajíčku není embryo položeno. Podle vašich údajů máte jednoroční těhotenství. Druhé „prázdné“ vajíčko plodu neovlivňuje vývoj plodu.

S diamanty dvojčat existuje možnost informovat druhé dítě. Je však třeba pečlivě sledovat dynamiku, včetně ultrazvuku a doppleru. Pro vás jsou rizika podobná běžným dvojčatům.

Teoreticky ano. Pokud ale plod s CMV zemře in utero, pak to může negativně ovlivnit tvorbu druhého plodu a mohou na něm být sekundární změny, včetně docela závažných.

Ultrazvuk je nezbytný v dynamice po 1-2 týdnech, kdy bude možné určit počet embryí a jejich srdeční frekvenci.

Pravděpodobnost se zvyšuje, ale v číslech nelze říci.

Při měření KTR je přijatelná chyba do 2 mm, doporučujeme vyjasnit ultrazvukové vyšetření po dobu 11–12 týdnů, aby se situace vyjasnila..

S největší pravděpodobností mluvíme o nevyvíjejícím se fetálním vajíčku. Smrt druhého vajíčka plodu neovlivní porod zbývajícího dítěte.

Není neobvyklé, že jedno z fetálních vajíček zemře brzy na začátku těhotenství a rozpustí se.

Není důvod k obavám. Mrtvé fetální vajíčko vyřeší bez poškození zbývajících. Doporučujeme opakovat ultrazvuk pro vyjasnění situace.

Během těhotenství je možné vypočítat riziko dvojčat. Jeho informační obsah však opravdu není skvělý.

Ve velmi krátké době (jako v tomto případě) je docela možné nevidět druhé vajíčko plodu. A pokud mluvíme o identických dvojčatech, pak je lze vidět pouze tehdy, jsou-li embrya dobře vizualizována.

Pro objasnění situace doporučujeme opakování ultrazvuku.

Pravděpodobnost mít dítě je docela dobrá. Se zmrazeným plodem v tomto období těhotenství se může vyřešit, aniž by byl dotčen druhý plod..

Doporučujeme provést ultrazvukové vyšetření ve dnech 17. - 18. května (k objasnění, že fetální vajíčko je v děloze) a poté po 2 týdnech (zda se neobjeví embryo se srdečním rytmem).

Možná současná existence děložního a mimoděložního těhotenství. Mimoděložní těhotenství se vyvine až do prasknutí plodu. Je důležité to nedovolit, ale aktivně provádět chirurgickou léčbu s minimálními zdravotními následky..

V některých případech se v počátečních stádiích může přestat vyvíjet jedno dvojče, což může vést k jeho „zmizení“..

V závěru ultrazvuku je uvedeno období těhotenství, a to od prvního dne poslední menstruace. Myslíš z koncepce, pravého termínu. Nebude k ničemu, kromě vás. Všechny podmínky (mateřská dovolená atd.) Se počítají v porodnických týdnech. Podrobnosti o výpočtu délky těhotenství jsou uvedeny v článcích na našich webových stránkách..

S ohledem na rodokmen se pravděpodobnost narození ve srovnání s četností populace zdvojnásobí. Na ultrazvuku bude vše vidět.

Nejpravděpodobnější byly děložní myomy, ale malé velikosti. Během těhotenství se uzliny myomu rychle zvětšují..

Články O Neplodnosti