Hlavní Výživa

Pohodlné boty pro těhotné ženy na podzim

Těhotenství je skvělé čekací období pro dítě. Nastávající matka kvetou navenek, ale bouřka zuří stále častěji: obavy o zdraví dítěte, obavy o vzhled „před a po“, pochybnosti o tom, zda jí, obléká se, obléká si boty... spoustu chaotických myšlenek, zejména s příchodem chladné počasí. Koneckonců, teď už nemůžete dělat s jednoduchými sandály, potřebujete dobré, pevné, pohodlné a hlavně správné boty pro těhotné ženy na podzim a v zimě. Umístění těla malého dítěte, jeho fyzický vývoj a celkové zdraví do značné míry závisí na tom, zda si těhotná žena mohla vybrat bezpečné, pohodlné, teplé a pohodlné boty, boty, tenisky.

Proč těhotné ženy potřebují speciální obuv

„Zvláštní“ v tomto kontextu vůbec neznamená, že přišel do obchodu a řekl: „Potřebujeme boty pro těhotné ženy,“ prodávající okamžitě získá několik párů určených pro tyto případy zpod pultu. Ne, to se samozřejmě nestane. Samy ženy si musí vybrat zimní modely, které odpovídají nejen jejich preferovanému stylu, ale také jejich zdraví.

Poznámka! Během těhotenství se zvyšuje tělesná hmotnost. Zatížení nohou tedy roste úměrně. Lze vidět otoky, tíže v nohou a chodidlech, „ok“ žil a podobně. Objeví se bolest v dolní části zad, posunutí těžiště a narušená rovnováha. Někdy můžete pozorovat zvýšení obvyklé velikosti nohou. Každý nový trimestr je plný nových změn v ženském těle. Proto se důrazně nedoporučuje kupovat boty pro budoucí použití. Je lepší zvolit pár jasně pro jednu sezónu (na podzim a zimu - samostatně).

Šest vlastností zimní / pádové mateřské boty by mělo mít:

 1. Udržitelnost. Je vhodné koupit boty bez podpatku. Ale pokud životní styl nebo profese zahrnuje nošení alespoň malé paty, pak je lepší zvolit stabilní, široký, nízký. Zcela plochá podešev se také nehodí. Úleva „traktoru“, možná svah klínu nebo jediná silueta jako v profesionální sportovní obuvi - něco, co může večer minimalizovat pocit těžkosti v nohou.
 2. Přirozenost. Důrazně doporučujeme koupit boty vyrobené z přírodních materiálů. Ale existuje „ale“. Díky moderním technologiím a zavádění nových inovativních materiálů do výroby je zcela přirozené, že se objevily produkty z umělých tkanin a kůže, nikoliv podřadné než přírodní. Proto je hlavní věc, že ​​nohy se nepotí, nezamrzají, necítí sebemenší nepohodlí. Nezáleží na tom, zda se jedná o přírodní podzimní boty nebo syntetické zimní tenisky.
 3. Správná velikost. Mějte na paměti, že se velikost může během těhotenství změnit. Proto nezapomeňte změřit boty. Pokud je výhodnější koupit v internetovém obchodě, pečlivě změřte nohu a objednejte pár o 0,5 cm více, než jste měřili. U zimních bot je vhodné položit okraj 1 cm.
 4. Široký prst. Ano, je široká. Je důležité, aby se prsty během nošení nemačkaly. Čím užší boty, tím více se nohy otáčí a unaví se. Vyberte si styl s kulatou, čtvercovou špičkou. Podle dnešních trendů jsou takové boty jen trendem. I když se móda špičaté obuvi vrací, ve jménu zdraví musíte stylovou luk opomenout.
 1. Ortopedická stélka. Pokud má šatník dostatek zimních a podzimních bot, vhodné velikosti, tvaru, pohodlí, stačí si koupit správné ortopedické vložky, vložit je do svých oblíbených bot, bot, tenisek a neutratit peníze za nákup nového páru.
 2. Protiskluzová podrážka. Velmi důležitý bod. Nikdo by neměl padnout, a ještě více pro těhotné ženy. Pokud je podrážka vybraného modelu rovná, bez reliéfu, je kluzká s pravděpodobností 90%. V tomto případě musíte koupit další pár nebo zakoupit speciální kovové desky s malými hroty, které zajistí slušnou přilnavost k ledové, zasněžené ploše.

Nejpohodlnější boty pro těhotné ženy tedy můžeme nazvat modely se širokou špičkou, nízkým klínem, kotníkovou botou s elastickou páskou. Je nutné zajistit, aby zimní a podzimní boty nešlapaly nohu a dolní část nohy. Důležitý je také ortopedický efekt..

Přítomnost suchého zipu, šněrování, roztažných prvků, podpěrek oblouků, různých popruhů - záruka, že nová obuv bude sedět přesně na nohou. Čím více možných nastavitelných svorek, tím vyšší je pravděpodobnost, že boty zůstanou pohodlné s fyziologickými změnami, které jsou vlastní těhotným ženám.

Značky, které vyrábějí praktické a pohodlné boty

Sortiment internetového obchodu Mamsy má velký výběr zimních a podzimních možností obuvi pro těhotné ženy. Výběr je opravdu obrovský. Absolutně na všech pozicích v katalogu jsou uvedeny podrobné skutečné fotografie z několika úhlů. Seznam obsahuje nejdůležitější a nejvyhledávanější značky, které vyrábějí nejvhodnější produkty určené pro aktivní zábavu.

 • NoGRZ - portugalská obuv s přírodní izolací. Většina modelů má správnou protiskluzovou podrážku. U obuvi existuje několik stupňů přizpůsobení vzhledem ke specifickým anatomickým vlastnostem chodidla.
 • Antarktida - zimní modely vyrobené ze syntetických materiálů. Komfortní, lehký, ergonomický. Podešev je ohebná, reliéfní.
 • Converse je americká značka, jejíž sortiment je přednostně sportovní obuv. Tenisky, tenisky, mokasíny jsou vhodné pro teplý podzim..
 • Geox je prodyšná obuv určená pro širokou nohu. Vhodné pro těhotné ženy v pohodlí, formě a vzhledu (zejména pokud dáváte přednost ležérnímu stylu).
 • UGG - stejně pohodlné jako pantofle. Při výrobě se používají výhradně přírodní materiály. Velmi teplé boty s protiskluzovou podrážkou, širokými dříky, zaoblenými prsty.

Těhotenství je nádherné období! Milujte a hýčkejte se, starejte se o pohodlí, teplo a pohodlí.

Mateřská obuv

Pro ženu v zajímavém postavení je důležité zvolit správnou obuv. A to je důležité nejen v posledních fázích těhotenství, kdy je bříško již velmi dobře zaoblené a těhotná žena potřebuje pohodlnou obuv, ale také na samém začátku těhotenství..

Vědci prokázali, že nesprávně vybrané boty během těhotenství mohou nejen komplikovat její průběh a způsobit nesprávnou polohu plodu, ale také obecně mohou způsobit potrat, obtížný porod a různé malformace dítěte, protože díky tomu je nesprávně rozložena hmotnost těhotné ženy..

Jak si vybrat boty pro těhotnou dámu

Zde je návod, jak vybrat boty pro těhotnou ženu.

 • Věnujte pozornost botám na pohodlném bloku. Mělo by být velmi stabilní a pohodlné, bez ohledu na to, kterou možnost si vyberete, na zimu, jaro nebo léto. Kontrola je snadná - stačí se pokusit trochu houpat botami různými směry. Pokud se houpají s obtížemi a je velmi snadné je vrátit do stabilní polohy, je třeba je vzít v úvahu.

Za nejstabilnější boty se považují boty na velmi úzkém klínovém podpatku nebo na vysokých a velmi úzkých podpatcích. Ale těhotné ženy by si to neměly vybrat, i když v poslední době také vytvořily nepohodlné polštářky na nízkých podpatcích, které se snadno švihají různými směry na nakloněné patě a mohou způsobit zranění nohou, zejména v posledních měsících těhotenství. Takže pro nošení obuvi na zajímavém místě byste si měli vybrat modely s velmi stabilními podrážkami. Zveme vás, abyste se seznámili s dalším článkem: Baletní obuv - módní, pohodlné boty

 • Mohou těhotné ženy nosit boty na vysokém podpatku? Odborníci nedoporučují těhotným ženám nosit boty s úzkými a vysokými podpatky, protože to může nepříznivě ovlivnit vývoj plodu. Ale pokud jste na takové boty zvyklí, stojí za to nahradit paty stabilní platformou nebo klínem, na kterém je velmi pohodlné chodit a které vám umožní udržovat rovnováhu v jakékoli situaci..

Kromě toho paty způsobují velkou zátěž páteře a celého muskuloskeletálního systému těhotné ženy a každým měsícem těhotenství se postupně zvyšuje. Během těhotenství byste se proto měli blíže podívat na boty bez podpatku, na platformě nebo na malé, ale stabilní patě. Mělo by to být pro vás pohodlné a krásně kombinovat s oblečením..

 • Mohou těhotné ženy nosit baletní obuv? Ano, pokud neexistují vady chodidel, jako jsou ploché chodidla. Proto, na rozdíl od všeobecného přesvědčení, nejsou baletní byty během těhotenství tou nejlepší volbou, protože mohou nejen způsobit těžký otok, ale v průběhu času také vést k deformaci nohou. Je lepší, když boty, které se nosí během těhotenství, budou mít malý podpatek nebo klín. Během těhotenství se bude nosit velmi jednoduše a pohodlně..
 • Nezapomeňte, že v průběhu těhotenství se může v důsledku otoku zvětšit velikost vaší boty. Proto se vám obvyklé možnosti mohou zdát úzké. Je třeba je odložit o další období a během těhotenství si koupit boty o něco větší, než je vaše velikost, ale ne příliš volné, aby byla noha stabilní. Existuje několik řádků pro stanovení velikosti bot v obchodech. Některé jdou přesně ve velikosti a dokonce s mírným zvětšením velikosti jsou jiné linie, zejména ty mladé, zaměřeny na malé velikosti. V nich je 39 velikostí podobné 38, 5, 38 - jako 37, 5. Takové modely by neměly těhotné ženy brát, alespoň během těhotenství..

Toto jsou obecné tipy pro těhotné ženy, jak si vybrat boty pro zajímavé místo. Jaký je nejlepší způsob výběru obuvi podle sezóny?.

Výběr obuvi pro těhotné ženy (video):

Mateřské boty na jaro

Závisí to na vašem stylu oblékání a zvedání nohou, na které jste zvyklí. Zde je několik možností pro boty, které těhotné ženy mohou nosit na jaře.

 1. Gumové boty s nebo bez malých podpatků. Tato varianta je vhodnější pro brzké jaro, kdy je velké množství bláta a nečistot. Variantu takových bot lze nosit s různými pláštěnkami a světlými a krásnými šaty s barevnými bundy. Tato možnost je velmi výhodná, pokud je správně vybrána pouze velikost. Pokud má těhotná žena malé otoky, měla by si vybrat špinavé boty, protože jí příliš nedotahují nohu a nenarušují krevní oběh.
 2. Tenisky nebo tenisky na malé podrážce s izolací. Tato varianta je vhodná pro sportovní ženy a pro ty, kteří volí různé možnosti pro džíny, včetně těhotných žen. Jsou velmi pohodlné a lehké a lze je nosit za každého počasí, zejména proto, že nohu příliš nesedí. Dokonce i tenisky na vysoké platformě se pohodlně nosí, protože mají standardní výškový výtah, který je pohodlný a pohodlný na nošení, a to i pro těhotnou ženu.
 3. Kotníkové kotníkové boty do 5 centimetrů. Pata by měla být velmi stabilní a ne tenká. Nejlepší je vybrat si boty se čtvercovými a silnými podpatky s mírným vzestupem, ale můžete je nosit s ženskými kabáty a šaty. Tato možnost osloví dámy, které volí ženský a krásný styl oblečení, které má rády volné oblečení, než džíny během těhotenství..

Boty pro těhotné ženy na zimu

Boty pro těhotnou ženu v zimě by neměly být příliš úzké, proto je lepší zvolit si se šněrováním možnosti nastavení hustoty takových bot, zejména pokud těhotná žena trpí otoky..

Kromě toho musí být zimní boty pro těhotnou ženu na stabilní podrážce, aby se žena mohla pohodlně pohybovat za každého počasí, včetně mokrého sněhu a hladovění, zejména v oblastech, kde je zima charakteristická neustálými mrazy a tání, náhlými změnami teploty..

Boty pro těhotnou ženu by měly být nízké, protože příliš vysoké boty mohou narušit krevní oběh nohou a vyvolat silný otok. Aby se tomu zabránilo, je lepší brát kotníkové boty hluboko a ne výš. Měli by být trochu volní, aby byli pohodlní a poměrně stabilní..

Boty si můžete vybrat nikoli na ploché podrážce, ale na plošině s mírným vyvýšením chodidla, ale současně s traktorem nebo žebrovanou podrážkou, aby se mohla snadno pohybovat po ledovém nebo ledovém asfaltu a ledové kůře.

Můžete také použít boty s podešví a podpatky traktoru, ale s mírným vzestupem. Pohodlné se bude pohybovat v mrazivém počasí a také vám umožní vyhnout se úrazům nohou..

Těhotné ženy v zimě mohou nosit zimní tenisky. Pouze by neměly být příliš úzké, protože zimní modely takových bot mohou být izolovány a úzké kvůli vnitřní srsti. Nejlepší je nosit v mrazivém počasí..

V posledních měsících těhotenství si můžete vybrat boty s malým podpatkem s kožešinou. Tato možnost vám umožní cítit se pohodlně a zdarma v takových botách, ať jste kdekoli.

Co dát na horké léto pro nastávající matku?

Na léto by si těhotná žena měla vybrat sandály na malém klínu nebo otevřených botách. Musí být pohodlné, velmi odolné, aby se mohly nosit s jakýmkoli oblečením. Na léto byste si neměli vybírat baletní boty, protože v nich bude cítit každý oblázek žena, zejména s velkým břichem..

Dobrými možnostmi pro těhotné ženy v létě mohou být kipstery, žabky na podrážce traktoru s malou patou, mokasíny a další možnosti. Boty, zejména džíny, boty na vysokém podpatku nebo boty vysoké platformy, by však měly být odloženy na jinou dobu nošení. Také by vás mohlo zajímat článek: 19 párů módních Římanů na léto.

Podzimní boty pro těhotné ženy

Na podzim si těhotné ženy mohou vybrat boty s malou patou, klasické tenisky s malou výškou nohou, krásné mokasíny, zejména kůže, tenisky, nízké boty s širokými a stabilními podpatky. Hlavní věc je, že boty nezasahují do pohybů, nejsou příliš úzké a nestabilní. Neměla by být vyrobena z jejich horkých materiálů, zejména s otvory, aby nevyvolávala nachlazení, což může být pro budoucí matku velmi nebezpečné. Správné boty (fotografie) pro těhotnou ženu by měly být stabilní a pohodlné.

Mateřské ortopedické boty

Těhotné ženy mohou nosit ortopedické boty kdykoli v roce. Ale mělo by to být velmi stabilní a nemělo by to připomínat boty pro samba tance. Je lepší zvolit modely s plochou podešví nebo ne-tenkou podrážkou. Nebo jen noste ortopedické vložky s běžnými teniskami. To mohou těhotné ženy nosit.

Klínové boty pro těhotné ženy

Mohu to nosit těhotné? Vše záleží na vzestupu bot. Měl by být malý a samotný klín by se neměl zužovat ke dnu, aby boty byly stabilní a pohodlné..

Také by vás mohly zajímat články o módní obuvi 2016:

Na vysokých podpatcích je lepší chodit během těhotenství. A tak tvrdá a páteř a nohy. Nyní nosím tenisky po dobu 4 měsíců a se speciální stélkou, no, vložky jsou spíš jako rozmazlování. Moje sestra mi je dala. Nejprve jsem se nějak obeznámil s její přítomností. Říká se jim Scholl. Když nakupovala, vložila si to do bot. A chodil jsem dlouhou dobu, téměř 4 hodiny, ale mé nohy nebyly téměř unavené, což mě příjemně překvapilo. Tehdy jsem ocenil vložky, teď se mnou každý den „chodí“ do práce.

Mateřská obuv

Mateřská obuv - jaké boty nosit pro těhotné ženy?

Těhotenství je zvláštní čas pro každou ženu a její rodinu. Zvláštní pozornost během těhotenství vyžaduje nohy nastávající matky! Nesprávný výběr obuvi pro těhotnou ženu je samozřejmě především poškozením zdraví dítěte. Proto by boty neměly poškodit dítě, měly by být prostorné, pohodlné a měly by podporovat chodidlo.

Během těhotenství se může noha těhotné ženy zvětšit o polovinu nebo dokonce o celou velikost. Ať už je to jakkoli, noha poroste pevně a budete si muset koupit nové boty, výběr bot pro těhotnou ženu je velmi důležitý.

Jaké boty mohou těhotné ženy nosit?


Funkce změn v ženském těle během těhotenství kladou určité požadavky na výběr obuvi pro ženy v poloze. Doporučení týkající se výběru obuvi vám nejen pomohou udržovat a udržovat zdraví, ale také se starat o zdraví dítěte:

 • Mějte na paměti, že se velikost nohou změní, což znamená, že boty musí být vybrány s okrajem velikosti. Kupte si nový a nezapomeňte, že dnes vám záleží na zdraví dítěte.
 • Nejlepší volbou pro těhotné ženy jsou sportovní obuv, tenisky. Je důležité, aby prsty byly volné.
 • Pro těhotné ženy existují speciální kompresní ponožky. Takové ponožky zabraňují otoku nohou. Zejména chodidla a kotníky.
 • Arch podpora. Vyberte si boty s podepřením - to výrazně sníží zatížení nohou. Obzvláště v době, kdy se vaše hmotnost výrazně zvýšila.
 • Zkuste si koupit boty v obchodech, kde vám kompetentní konzultant pomůže vybrat boty pro těhotné ženy.
 • Boty pro těhotné ženy v zimě nebo v létě - na tom nezáleží, takové boty by měly být s podporou kotníku. Samozřejmě je lepší si takové boty vždy koupit, bez ohledu na to, zda jste těhotná nebo ne, ale přesto v průběhu těhotenství jsou tyto boty nejvhodnější.
 • Samostatný okamžik - šněrování! Pamatujte, že v průběhu těhotenství bude pro vás nepohodlné a nepohodlné se ohýbat, a ještě více tak svázat tkaničky. Navíc, nohy se zvětší, není čeho se obávat, je to přirozený okamžik, ale přesto to nepřinese pohodlí. Takže nejlepší ze všech, upřednostňujte spojovací prvky nebo nýty. Díky upevňovacím prvkům nedotahujete nohu tak pevně tkaničkami, což je také dobré, protože jí nepoškozujete nohu.
 • Oblékněte si nové boty a trochu se projděte. Měli byste být zároveň pohodlní a svobodní, aby noha neklouzla z boty.

Jaké boty mohou těhotné ženy nosit v zimě nebo v létě?

V závislosti na ročním období, ve kterém se nacházíte, musíte věnovat pozornost některým faktorům:

 • V létě je lepší si vybrat sandály. Jedná se o nejpohodlnější boty. Je jasné, že na ploché ploše, aby to pro vás pohodlné. Zároveň je lze snadno kombinovat s jakýmkoli oblečením pro těhotné ženy, ať už jde o šaty, džíny nebo cokoli jiného.
 • Zimní boty pro těhotné ženy. V zimě nebo na podzim, na jaře, když je ulice kluzká a nepříliš teplá, zvolte boty vyrobené z přírodních materiálů. Kůže, boty z pravé látky nebo semiš.
 • Pokud opravdu chcete boty s podpatky (i když je to nežádoucí), můžete si stále vybrat boty s nízkými podpatky. Mimochodem, pokud mluvíme o nízkých podpatcích, pak jsou takové boty ještě užitečnější. Můžete si vybrat širokoúhlé mokasíny. Boty nebo jiné boty s podpatky - ujistěte se, že pata je široká, nikoli podpatková. Nejlepší až pět centimetrů vysoký.
 • Nejlepší volbou, když je ulice kluzká, je gumová podrážka. V létě to samozřejmě není dobré pro nohy. Ale zbytek času, kromě stability, taková podešev poskytuje výboj pro klouby kolen a podporuje páteř, absorbující zátěž. Kombinace gumových podešví a přírodních materiálů získává mokasíny - téměř dokonalá obuv pro těhotné ženy. Zároveň existují různé variace - sportovní, s top, bez top, teplé nebo větrané. Existuje spousta z čeho vybírat!
 • Důležitý bod: k zotavení postavy po porodu dojde mnohem rychleji, pokud se během těhotenství staráte o pohodlnou obuv předem.
 • Obzvláště boty jsou důležité, pokud plánujete létat během těhotenství. Se správnou botou se můžete vyhnout vážnému otoku nohou. Nejčastější otázka: je možné, aby těhotné ženy dělaly fitness? Můžete si vybrat správnou obuv, která bude o jednu velikost větší, opět s ohledem na otoky.

Výsledkem je, že pokud vaše oblíbená obuv najednou začala přinášet nepohodlí do života vaší těhotné matky, je lepší být od ní na chvíli pryč. A pamatujte, že těhotenství rozhodně není časem obětovat pohodlí kvůli kráse, protože můžete poškodit své dítě. Ať už je to jakkoli, čas těhotenství by pro vás měl být v žilách pozitivních emocí, takže uspořádejte miminko, bavte se a noste pouze pohodlné boty!

Boty během těhotenství

Obsah:

Během těhotenství se ženské tělo významně mění, když je vystaveno změnám v hladinách hormonů. Jednou ze změn, které příroda připravuje na přípravu ženského těla k porodu, je změkčení a otok kostí a chrupavky pánve. V tomto případě se tyto změny netýkají pouze pánevních kloubů, ale také vazů chodidla, a to za podmínky, že se zátěž chodidla během těhotenství významně zvyšuje..

Pod vlivem váhy a hormonů je noha zploštělá, což způsobuje vývoj plochých nohou. Mnoho těhotných žen se díky vývoji plochých nohou zmenšuje na velikost boty, ploché nohy také způsobují bolest a křeče v nohou. V některých případech se prsty plazí na sebe, což je plné tvorby dlouhých nehojících se, velmi bolestivých rohů.

Jaké boty si vybrat pro těhotnou ženu?

Těhotné ženy, které nosí boty s podpatky, ne vždy přemýšlejí o tom, jakou pozici zaujímá jejich tělo. Při nošení paty se posouvá střed otáčení a celá zátěž padá na špičku, což dále oslabuje vazy chodidla a kotníku. Rovněž se mění rozdělení zátěže na páteř, těžiště se mísí vpřed a pro udržení rovnováhy se žena musí naklonit dozadu, což způsobuje další ohyb bederních obratlů. V této poloze trpí zadní svaly, míchají se vnitřní orgány, mnohokrát se zvyšuje napětí ve svalech nohou a pánevních svalů a vyvolává se tón dělohy. Výsledkem všech těchto změn jsou křečové žíly, tíže a otoky v nohou, strie a ochablé břicho, nesprávná poloha plodu, a tím i obtížné porod.

Pokud je budoucí matka ze 40. let a potřebuje dámské boty velkých velikostí, musíte navštívit speciální obchody nebo si je vybrat na internetu. V našem moderním životě to již není problém..

Nošení špatných bot během těhotenství tak ohrožuje zdraví a život matky i plodu. Nejhorším výsledkem výběru boty na podpatku může být potrat.

Oblázek, který spadne pod vaše nohy nebo se obrátí na patu, může způsobit zlomení nebo roztažení chodidla. Jak výrazné změny budou do značné míry záviset na individuálním hormonálním pozadí a přirozené „síle“ vašich vazů.

Je tedy možné tyto změny ovlivnit? Existuje způsob, jak udržet mé nohy zdravé a zabránit plochým nohám?

Nejprve si musíte vybrat tu správnou obuv. Na základě skutečnosti, že pata zůstává stejná a prostor mezi prsty se rozšiřuje, musí být boty vybrány se širokou špičkou a malou patou. Pokud jsou nohy rušivé, je nutné se poradit s ortopedem, možná lékař bude považovat za nutné použít speciální ortopedické vložky, které pomáhají vytvářet správný oblouk chodidla a chrání nohy před zraněním.

Večerní koupele s mořskou solí jsou dobré pro zmírnění únavy nohou..

Volný čas lze věnovat gymnastice, která pomáhá uvolnit nohy a posílit vazy.

1. Ohyb, prodloužení prstů

2. Ohyb, prodloužení prstů na nohou, chodidla na vnějším okraji.

4.Otočení ponožky - paty na podlaze.

5. Rotace paty - ponožky na podlaze

6. Role od špičky k patě a zpět.

7. Posun malých předmětů prsty.

8. Válcování váleček / špalky s nohama.

9.Vytahování ponožek na sebe.

10. Oděr zdvihu a spodní části kotníku jedné nohy a chodidla druhé nohy se snaží chytit jednu nohu jako druhou.

11. Hnětací prsty rukou

12. Chůze po patách / prstech

13. Chůze po vnějším / vnitřním okraji chodidla

Dobrá masáž má také dobrý účinek na chodidlo. Nohu lze hladit, hnětit a postupně se pohybovat od prstů po kotník.

Jaké by měly být boty během nošení dítěte

Jaké boty jsou nejlepší pro nastávající matky, aby jim věnovaly pozornost

Nejprve byste měli vždy vzít v úvahu skutečnost, že během těhotenství dítěte se v důsledku rostoucí bříško těžiště silně mění, zatížení páteře a dolních končetin se stále více zvyšuje. Těžiště se posune dopředu, což zvětšuje bederní ohyb, pokud současně stojíte na vlásence, bude to ještě větší a celá zátěž může negativně ovlivnit vazy chodidla. Díky vysokému podpatku, svalům nohou, pánve, dolní části zad se napíná pevněji, což způsobuje nejen nepříjemné pocity, ale i zdravotní problémy.

Vždy stojí za to si uvědomit, že jehlové jehly jsou méně stabilní než obvykle, takže riziko dislokací, pádů se značně zvyšuje, a to je ve vaší poloze nebezpečné. Kromě toho takové napětí na dolních končetinách je docela schopné vyvolat výskyt křečí v lýtkových svalech, je nesnesitelně bolestivé, to znamená, že v tuto chvíli to nepotřebujete. Dalším zásadním důvodem pro odmítnutí pat v botách během těhotenství by měla být skutečnost, že v důsledku hormonálních změn v těle se vazy uvolní, natáhnou se tvrději, neopatrný pohyb chodidla na patě může způsobit zranění.

Již dlouho je známo, že mnoho těhotných žen trpí křečovými žilami. Pokud přidáte každodenní nošení paty, pak je vývoj této choroby pro vás zajištěn, pokud máte takovou bolest, to znamená, že existuje každá šance na její získání. Rovněž nošení paty během těhotenství nedobrovolně provokuje maminku, aby ještě více vyčnívala z břicha, v důsledku toho se může objevit silné protažení svalů břicha a kůže. Stále taková poloha břicha a silný ohyb dolní části zad někdy brání dítěti v zaujetí správné polohy, protože děloha také posouvá.

Někteří odborníci věří, že nošení obuvi se zcela rovnou podrážkou se také nedoporučuje. Důvody jsou stejné: přírůstek hmotnosti a žaludek, bederní vychýlení, hrozba křečových žil nebo plochých nohou. Proto se doporučuje nošení obuvi s malým podpatkem, optimální bude výška 3 až 5 centimetrů. Přestože občas můžete bezpečně chodit v baletních botách nebo, pokud to situace vyžaduje, krátce stát na vyšším podpatku, volba je na vás. Pokud jste na ploché podrážce oblékli byty, nemělo by to být kluzké a bude to velmi správné, pokud si zakoupíte speciální ortopedickou stélku.

Boty by měly být spolehlivé, se stabilním podpatkem, dobře se pevně a pevně připevněte, ale nemačkejte nohu. Pokud má noha volnost „viset“ ve vazbách, může vás dislokace kdykoli očekávat. Kvalitní, pohodlné a prodyšné boty jsou to, co každá nastávající matka potřebuje, aby se cítila pohodlně a zároveň vypadala krásně. Dávejte přednost důvěryhodným výrobcům, neukládejte, kvalita a pohodlí by měly být na prvním místě.

Jaké boty nosit pro těhotné ženy na podzim

Pozornost a zvláštní přístup vyžaduje otázku „Jaké boty by těhotné ženy měly nosit na podzim?“ Boty by měly splňovat všechny požadavky na pohodlí a kvalitu, aby se během těhotenství udržovalo zdraví nohou a páteře. Boty, pokud jsou správně vybrány, mohou během těhotenství výrazně snížit zatížení páteře a mohou také eliminovat křečové žíly..

Žena, která věděla, jaké boty na podzim nosí, je těhotná, se o tuto záležitost může předem postarat. Kromě toho je na základě doporučení lékařů nutné během těhotenství chodit dlouhou dobu. A v tomto případě je přítomnost pohodlné boty prostě nezbytná. V tomto článku se budeme zabývat otázkou - jaké boty mohou nosit těhotné ženy, a řekneme vám, na co se zaměřit při výběru bot pro těhotné ženy..

Mateřská obuv

Co si vybrat - pohodlí nebo krása? Během těhotenství se nejenom vnitřní systémy a orgány ženy podrobují významným změnám. Během těhotenství dochází k posunu těžiště, což má za následek zvýšení zatížení kyčelních kloubů, páteře a dolních končetin. Během těhotenství dochází také k aktivní produkci hormonu progesteronu. Působí na pojivové tkáně, změkčuje je a činí je pružnými. Elasticita tkáně může snížit riziko poranění během porodu. Elasticita pojivových tkání určuje schopnost dítěte pohybovat se podél porodního kanálu matky. Avšak ne všechny pojivové tkáně jsou těmito změnami příznivě ovlivněny, například u kotníků je zvýšení elasticity nežádoucí.

Pokud během těhotenství byly boty vybrány nesprávně, pak je to plné deformace kloubů chodidla nebo jiných zranění motorického aparátu..

Doporučení

Jaké boty mohou těhotné ženy nosit a co hledat při výběru? Aby bylo možné vybrat pohodlné, správné a zároveň krásné boty, není nutné navštívit specializované drahé obchody. Perfektní boty najdete v nejbližším nákupním centru, ale abyste si mohli vybrat, co je pro vás výhodné, musíte se seznámit s některými tajemstvími.

Množství více modelů značně usnadňuje výběr podzimní obuvi pro těhotné ženy. Při výběru obuvi pro těhotenství musíte věnovat pozornost modelům jako baletní obuv, mokasíny, mokasíny, oxfordy. Ploché boty nebo malé podpatky poskytují chodidlu pohodlí, které těhotná žena potřebuje při chůzi.

"Je důležité si uvědomit, že pokud nastávající matka bude následovat módu, budou tyto modely skvělou volbou, protože takové boty jsou v současné době velmi populární a jsou velmi žádané." Věř mi, můžeš vypadat velkolepě a stylově bez vysokých podpatků. “

Zde jsou některá pravidla, která byste měli dodržovat při výběru obuvi pro těhotné ženy:

 • vyberte si lehké a stabilní boty;
 • dávejte pozor na ponožky, měly by být kulaté nebo hranaté, aby se zabránilo mačkání prstů na nohou;
 • vyberte boty vyrobené z přírodních materiálů - bavlna, semiš, kožešina, len, kůže;
 • objem by měl být malý okraj, protože těhotné ženy mají často otok večer;
 • je nutné, aby boty dobře upevnily nohu, takže se rozhodněte pro modely s uzavřenou špičkou;
 • věnujte pozornost modelům suchých zipů, protože krajkové boty jsou během těhotenství nepohodlné;
 • pokud si vyberete sandály, pak dávejte pozor na přítomnost nastavitelných popruhů tak, aby nemačkaly nádoby;
 • při výběru modelu letní obuvi je vhodné věnovat pozornost přítomnosti větracích vložek;
 • v zimních botách by neměla být vysoká a úzká noha, protože příliš úzké boty stlačí nohu, čímž narušují krevní oběh;
 • ujistěte se, že chodíte po obchodě na chvíli v novém páru, abyste se ujistili o jeho pohodlí;
 • podešev v zimní obuvi by neměla sklouznout. Při nákupu obuvi existuje nuance - nákup proveďte večer, kdy dojde k mírnému otoku nohou. Když ráno koupíte boty, večer se může ukázat, že bude stísněná. Pokud však nemáte možnost navštívit obchod s obuví ve večerních hodinách, pak si kupte boty s rozpětím nejméně 5 mm.

Podpatky během těhotenství

Při výběru obuvi pamatujte, že vysoké podpatky jsou přísně kontraindikovány pro těhotné ženy. Pokud dříve, můžete nosit boty s podpatky nad deset centimetrů, ale pamatujte si svou současnou situaci, která doporučuje, abyste se omezili na některé věci, včetně takových bot. Protože to může mít nepříznivý účinek na vaše dolní končetiny. Kromě toho, jak roste plod, roste také břicho, je obtížnější se pohybovat a k celkovému stavu může být přidán otok chodidel. To vše přispěje k odmítnutí nepohodlné obuvi. Pamatujte, že zdraví je nad krásu, zejména proto, že nošení podpatků během těhotenství se může vážně zranit..

Jsou jako platforma povoleny boty na platformě? Platforma boty jsou považovány za bezpečnější variantu, nicméně tvar platformy zde hraje důležitou roli. Pokud je stabilní, nízký a zužuje se v patě, můžete si takové boty docela dovolit. U všech lidí hraje noha při chůzi tlumící roli. U těhotných žen se těžiště břicha posouvá dopředu a ponožka přebírá odpisovou funkci. Tlak na klouby kotníku, vazy chodidla se zvyšují. Pro udržení vertikální polohy těla při chůzi v patách musíte ohnout páteř, což zvýší sklon těla dopředu. Z tohoto důvodu jsou břišní svaly oslabeny a pokožka je natažena co nejvíce, což často vede k natažení.

I když předtím, než jste byli pohodlné a obeznámeni s vysokými podpatky, pak byste ji během těhotenství měli odmítnout. Vyjměte ze svého šatníku všechny boty na podpatku, alespoň během těhotenství. Pokud budete i nadále nosit boty na vysokém podpatku, mohlo by to vést ke zranění osob..

Příliš často nosí podpatky poškození nenarozeného dítěte. U žen, které během těhotenství neodepřely boty s vysokými podpatky, mohou lékaři diagnostikovat:

 1. nesprávné umístění plodu v děloze;
 2. zhoršený průtok krve a hypoxie plodu plodu;
 3. hypertonicita dělohy;
 4. riziko potratu.

Nákup bot na příliš plochých podrážkách však také nestojí za to, protože to má také důsledky. Podle ortopedů a gynekologů je široká stabilní pata, jejíž výška se pohybuje od 3 do 5 centimetrů, nejlepší volbou během těhotenství..

Mateřské podzimní boty

Na podzim stojí za zvážení otázka - jaké boty by měly těhotné ženy nosit na podzim? Ženy si musí vybrat boty s nízkým podpatkem, stejně jako tenisky, mokasíny (nejlépe z pravé kůže), tenisky a nízké boty se stabilním širokým podpatkem.

Hlavní podmínkou je, že boty nezpůsobují nepohodlí a jsou stabilní. Materiály, z nichž jsou boty vyrobeny, by neměly být příliš horké, ale nemělo by být příliš mnoho větracích otvorů, aby nezpůsobovaly nachlazení nastávající matce, protože to může být velmi nebezpečné.

Odpověď na otázku - jaký druh obuvi pro těhotné ženy by měl věnovat pozornost skutečnosti, že správné boty pro ženu čekající na dítě by měly být pohodlné a stabilní.

Ortopedické boty pro těhotné ženy

Ženy v pozici mohou nosit speciální ortopedické boty v kteroukoli roční dobu. Ale takové boty by měly být velmi stabilní. Je lepší věnovat pozornost modelům s plochou podrážkou. Ortopedické vložky lze nosit také s běžnou botou..

Mohou ženy nosit klíny?

Bude to záviset na vzestupu této boty. Vzestup by měl být malý a klínová pata se dole nezužuje. Klínové boty by se měly vyznačovat také pohodlím a stabilitou..

Zdravé nohy během těhotenství

I když jste si pro sebe vybrali dokonale boty, zátěž na vašich nohou zůstává vysoká. V zájmu udržení zdraví a krásy nohou si během těhotenství vyberte správnou obuv. Pro udržení zdravého stavu nohou stačí dodržovat tato jednoduchá pravidla:

 1. po chůzi si vezměte kontrastní sprchu;
 2. Chcete-li snížit otok, chvíli ležte a zvedněte nohy;
 3. jednou denně věnujte pozornost ortopedickému nebo masážnímu koberci, chůze po něm od 10 do 15 minut;
 4. Provádění gymnastiky může také posílit svaly chodidel. Například si můžete nohou naklonit láhev vody. Pokud budou profylaktické metody používány pravidelně, pomůže to významně zkrátit dobu zotavení po porodu..

Je třeba si uvědomit, že vaše zdraví je primárně ve vašich rukou. Udělejte si gymnastiku a vyberte si pohodlnou obuv pro sebe.

Z článku jste zjistili, které boty by těhotné ženy měly nosit v každém ročním období a které boty by mohly těhotné ženy nosit na podzim. Zvláštní pozornost je věnována podzimnímu období, protože během tohoto časového období se zvyšuje riziko různých nachlazení a s vědomím, jaké boty můžete nosit při těhotenství na podzim, se můžete chránit.

Naučte se vybrat správné boty pro těhotné ženy v každém trimestru

Těhotenství je úžasná a úžasná doba pro každou ženu. Čekání na dítě odhaluje ženskost a krásu, přináší harmonii pro něčí vnímání.

Během těhotenství jsou nevyhnutelné fyziologické změny v těle mladých matek. Je důležité poslouchat své tělo a dávat přednost pohodlí a pohodlí ve všem, zejména při výběru obuvi.

Pohodlná obuv může být krásná a pro těhotné dívky existuje spousta různých pohodlných bot..

Proč je důležité zvolit kvalitu?

Nejprve zůstávají pocity stejné, ale se vzrůstem tělesné hmotnosti je na nohy kladeno velké zatížení.

Ve druhém a třetím trimestru se držení těla mění v důsledku rostoucího břicha a celá zátěž se pohybuje do beder. Pouze kvalitní a kvalitní obuv může zaručit plnou pohodlí nastávajícím matkám.

Dobré boty jsou zapotřebí z následujících důvodů:

 1. Pomáhá vyhýbat se plochým nohám. Během těhotenství se v těle produkuje hormon relaxin, který napomáhá při přípravě vazů a relaxaci pánevních svalů. To přispívá k expanzi chodidel (ve třetím trimestru), což může způsobit ploché chodidla.
 2. Zabraňuje vzniku bolesti zad a nerovnováhy. Zatížení páteře bude usnadněno přítomností speciální ortopedické vložky, která koriguje chod a zabraňuje oběhovým poruchám v těle..
 3. Zabraňuje křečovým žilám.
 4. Nedovoluje silné otoky nohou. „Správná“ obuv by se neměla tlačit, třít a být úzká.

Přibližování výběru obuvi během těhotenství je užitečné. Kvalita produktu závisí na materiálech použitých při jeho výrobě. Pro dívky ve zvláštní situaci je důležité, aby boty poskytovaly volnost a snadný pohyb a aby umožňovaly pohyb vzduchu mezi nohou a výrobkem.

Který se hodí do každého trimestru?

Touha zůstat atraktivní, někdy zastíní praktické potřeby, protože očekávání dítěte způsobuje jeho vlastní změny v těle. Správná obuv pomůže zabránit únavě a namáhání nohou..

První

Období až 12 týdnů nebo první trimestr umožňuje těhotným ženám nosit známé oblečení a boty. Doporučuje se však zdržet se vysokých, tenkých podpatků. Dodržování tohoto pravidla je způsobeno skutečností, že vysoký podpatek přenáší těžiště na páteř a vyvolává nežádoucí kontrakce dělohy. Kolísání v těle při chůzi s patami také není příznivé pro plod a může vést k riziku potratu..

První trimestr může být doprovázen zátěží páteře v důsledku plnosti, křečových žil, přemístění disků, skoliózy. V každém z těchto případů je třeba přistupovat k výběru obuvi opatrně a zvolit bezpečné možnosti..

  Boty s podpatkem 5 cm Při výběru modelu s podpatkem je důležité vzít v úvahu pohodlí polštářků a stabilitu paty. Aby se ověřila spolehlivost paty, stojí za to „kývat“ nohy v botách na jednom místě. Pokud jsou takové pohyby obtížné, jsou boty stabilní a pohodlné pro nohy těhotné ženy.

Boty by měly být vyrobeny z pravé kůže nebo semiše, musí být odolné a spolehlivé. Výběr bot s podpatky je vhodný pro boty z jiných ročních období - kotníkové boty, sandály a boty. Loafery jsou ideální pro nastávající matky. Tento model má pružnou podešev, měkkou stélku. Kromě toho v této botě neexistují žádné tkaničky a zámky, což zvyšuje její pohodlí. Loafers přicházejí v malém plochém podpatku, který odpovídá šířce paty nebo na ploché podrážce.

Výrobek může být vyroben z různých materiálů - od pravé kůže po její analogy, stejně jako z textilie. Takový model je relevantní pro jaro a začátek podzimu, mnoho výrobců však nabízí možnosti izolované umělou kožešinou nebo ovčí kůží. Boty na platformě. Modely se mohou lišit, výběr závisí na ročním období. Boty, boty, boty a sportovní obuv na malé plošině do 5 cm jsou vhodné pro první trimestr. Nejlepší je dát přednost měkké podešvi, která je snadno ohnutá a má anatomicky správný tvar - pata je zvednutá, špička je mírně snížená.

Jako pololetní obuv je vhodná kůže nebo nubuk Jsou odolné vůči vlhkosti a husté. V teplejších měsících je lepší zvolit prodyšnou ekologickou kůži nebo látku.

Podívejte se na fotografii níže, jak vypadají boty s nízkým podpatkem:

Jak vypadají loafery, jak vidíte na obrázku níže:

Boty na platformě jsou uvedeny na následující fotografii:

Boty s tenkým klínem se nejlépe nosit v žádném z trimestrů. Modely s klíny jsou často nestabilní, mohou vyvolat otoky nohy.

Druhý

Během tohoto období se žena cítí první významné změny v těle.

 • Sandály. Model je vhodný pro letní období. Při výběru stojí za pozornost věnovat se podešvi - měla by být flexibilní, stélka je měkká a ortopedická, schopná odlehčit zátěž na chodidle. Je lepší zvolit sandály s upevňovacím prvkem, který se snadno připevňuje, bez mnoha tenkých membrán.
 • Oxfords. Pohodlná obuv s plochými a nízkými podpatky, uzavřené šněrování. Slavné značky používají při výrobě tohoto modelu pouze přírodní materiály, ale existují také možnosti v ekologických kůžích nebo ekologických semišech. V každém případě budou tyto boty vyhovovat obchodnímu a každodennímu stylu. Hlavní věc je věnovat pozornost jedinému, mělo by být lehké a flexibilní.
 • Plstěné nebo uggské boty. Docela populární modely mezi ženami, pohodlné a praktické. Velmi teplý, s přirozenou nebo umělou kožešinou uvnitř. Poskytují úplné pohodlí v zimě.

Podešev se silně ohýbá, takže byste měli opatrně přistupovat k otázce montáže - je vhodné, aby žena v takových botách ohýbala nohu. Tuhá podešev je kompenzována skutečností, že boty se snadno oblékají a svlékají, což je důležité pro rostoucí břicho..

Při výběru obuvi pro kluzké počasí je jediným kritériem jediné. Měl by být vyroben z vysoce kvalitní a flexibilní gumy. Tyto vlastnosti zajišťují stabilitu na kluzkém povrchu..

Podívejte se na fotografii níže, jak sandály vypadají bez paty:

Oxfordy jsou uvedeny na následující fotografii:

Na níže uvedené fotografii vidíte, jak teplé boty UGG vypadají:

Třetí

 • Baletní obuv. Model by měl mít širokou podpatku vysokou 1–2 cm. Materiál boty a podešev by měly být lehké, pružné a měkké. Relevantní budou modely vyrobené z tenké kůže.
 • Sportovní obuv. Moderní trendy vám umožní vybrat si jakoukoli barvu, tvar, typ spojovacího materiálu. Sportovní elegantní styl vám umožní nosit sportovní obuv, hlavně tenisky a tenisky, s jakýmkoli oblečením. Suchý zip, elastické pásky z nich udělají vaši oblíbenou. Existuje mnoho variant modelů, tenisky mohou být klasické nebo elegantní, s různými vložkami a dekoracemi. Stélka je vždy měkká a pohodlná, stejně jako lehká podešev.
 • Další modely. Možnosti pro boty se širokými řemínky a přezkami budou pohodlné, které budou pohodlně sedět na nohou, i když se zvětší.

Pohodlné baletní boty jsou uvedeny na obrázku níže:

Na obrázku níže vidíte, jak pohodlná sportovní obuv vypadá:

Pohodlné sandály se širokými řemínky jsou uvedeny na obrázku níže:

Ne všechny boty jsou vybaveny ortopedickými vložkami. Při výběru modelu je to důležité, ale ne kritické. Speciální stélka k dispozici samostatně.

Co by se nemělo nosit během těhotenství?

Mladé matky raději nenosí boty s následujícími vlastnostmi:

 1. Modely s patou nad 5 cm. „Cvočky“, pata „sklenice na víno“ mohou způsobit bolesti zad a dokonce i riziko pádů.
 2. Vysoké boty, přiléhavé boty.

Tipy pro výběr

 • Pata by neměla přesáhnout 5 centimetrů v 1. trimestru a 2-3 centimetry ve druhém a třetím.
 • Boty by měly být lehké a stabilní. Nejprve se jedná o boty s podpatky nebo platformu..
 • Nejlepší je zvolit modely, které se jednoduše opotřebují a odstraní, aby se zabránilo zbytečnému kroucení a tlaku na žaludek.
 • Bude důležité mít dobrou stélku. Lze ji vybrat odděleně od bot, hlavní věc je, že je pohodlná a opakuje „profil“ chodidla.
 • Stojí za to se vyhnout nákupu obuvi bez vyzkoušení. Proměnlivá plnost nohou může dočasně zvýšit velikost půl nohy.

Správná, vysoce kvalitní obuv v období očekávání dítěte je důležitým aspektem, protože blahobyt a zdraví ženy na tom přímo závisí. Moderní výběr modelů umožní i vášnivým obdivovatelům vysokých podpatků je na chvíli odmítnout. V každém případě by při výběru obuvi měl člověk vycházet z pohodlí a pohodlí, které umožní plně si užít zvláštní situaci a neomezit se v činnosti.

Související videa

Doporučujeme sledovat video s doporučeními pro výběr boty pro ženy „na pozici“:

Pohodlné boty během těhotenství: jak vybrat tu správnou

Nastávající matka by měla vážně přistupovat nejen k výběru správného šatníku, který bude sestávat z prostorných šatů a přírodních tkanin, které nebrání pohybu, ale také k nákupu vhodné obuvi..

Podle nedávných studií má obuv během těhotenství dopad nejen na zdravotní stav matky, ale také na blaho dítěte. Správná obuv umožní držení těla, aby se během těhotenství nezhoršovala a aby zdravé matčině nohy zůstaly zdravé, ale nesprávná volba bot je plná zhoršení dobrých podmínek budoucí matky a dokonce i komplikací těhotenství..

O tom, jak si vybrat správnou obuv, co lze a co nelze nosit během těhotenství, a také, jaké by měly být ideální letní boty nebo zimní boty pro těhotné ženy, řekneme v tomto článku.

Proč je důležité zvolit správnou obuv?

Moderní studie souhlasí s tím, že pohodlné boty pro těhotné ženy jsou klíčem ke zdraví matky i dítěte.

Proč je to tak důležité?

 • Za prvé, díky fyziologickým změnám v těle, zejména aktivní produkci hormonového relaxinu, se vazy těhotné ženy stávají plastickými a pružnějšími. To je nezbytné, aby se boky mohly při porodu dostatečně rozptýlit a postrádat dítě. Nohy v tomto období potřebují další podporu, protože změkčení vazů s výrazně rostoucí hmotností vede k tvorbě plochých nohou.
 • Za druhé, když se bříško zvětšuje, obvyklé držení těla budoucí matky je značně zkreslené, protože žaludek začíná převažovat a narušuje rovnováhu. Chcete-li to obnovit, musí žena napnout dolní část zad a dát pánev dopředu. To vede k bolesti zad a může zničit vaše držení těla pro nadcházející roky. V takovém okamžiku mohou boty správného designu pomoci ženě správně rozložit hmotnost. Netlačte na páteř a nezatěžujte záda.
 • Zatřetí, správné držení těla je také velmi důležité pro plod, protože při nadměrném vychýlení v dolní části zad břicho klesá a děloha je neustále v dobrém stavu. To může vytvořit nepříjemný tlak na nenarozené dítě, komplikovat těhotenství a dokonce způsobit předčasný porod.
 • Začtvrté, v důsledku prudké změny tělesné hmotnosti se mohou objevit křečové žíly a také silný otok nohou. Správná obuv tomu může zabránit nebo alespoň zmírní symptomy.
 • A za páté, těhotná žena potřebuje pohyb, zejména chůze na čerstvém vzduchu. Umožňují jí zůstat v dobrém stavu, mít dobrý vliv na její fyzický a psychický stav, jakož i na vývoj dítěte. Správná obuv vám umožní strávit tolik času na čerstvém vzduchu, jak chce nastávající matka, aniž by způsobila nepohodlí a zabránila rozvoji nepříjemných nemocí.

Obecná pravidla výběru

Předpokládá se, že boty pro těhotné ženy lze zakoupit pouze ve specializovaném obchodě nebo ortopedickém salonu.

To není úplně pravda. Můžete si ji koupit v každém obchodě, pokud pečlivě zvážíte výběr a věnujete pozornost následujícím důležitým vlastnostem a vlastnostem:

 1. Udržitelnost. Boty pro těhotné ženy by neměly být pouze pohodlné, ale také bezpečné, protože žena „v poloze“ kvůli změně těžiště nemusí být tak snadno udržitelná rovnováha jako po zbytek času. Blok musí být velmi spolehlivý. Během montáže je namáhavé snažit se naklonit stranou nebo naklonit dopředu a zkontrolovat, zda jsou boty stabilní. To je velmi důležitý parametr, protože pády mohou poškodit nejen matku, ale i dítě, a výrony a dislokace jistě nezvýší těhotnou náladu. Také si všimněte, že na podrážce by měla být reliéf - to zlepšuje přilnavost boty k povrchu při chůzi a snižuje její kluzkost. To je důležité zejména u zimní obuvi..
 2. Pata. Někdo věří, že paty během těhotenství by měly být zcela vyloučeny. To není úplně pravda. Ve skutečnosti jsou boty s plochými podrážkami stejně škodlivé jako u vysokých stilettos, protože příliš zatěžují držení těla a nohy. Cílem paty je pomoci botě rovnoměrně rozložit váhu na chodidlo. Proto musí být přítomen, ale ne vyšší než 4–5 centimetrů. Ideální volbou je malá vídeňská pata, která je pohodlná a vypadá stylově, a co je nejdůležitější, hodí se jak na šaty, sukně, tak na džíny a kalhoty..
 3. Materiál. Boty pro těhotné ženy musí být vyrobeny z přírodních materiálů - kůže, látka, kožešina, semiš. Vzhledem k tomu, že v průběhu těhotenství může být na pozadí hormonálních změn termoregulace „zlobivá“, je nutné, aby boty nedělaly potům nohy a zároveň nebyly příliš „lehké“. Vezměte prosím na vědomí, že stélka musí být také vyrobena z přírodního materiálu, navíc musí být odstraněna pro sušení..
 4. Spony. Při výběru obuvi nezapomeňte myslet dopředu. Během těhotenství mohou nohy bobtnat a někdy se zvětšit o celou velikost. Proto je nejlepší zvolit modely s upevňovacími prvky, které lze upravit - uvolnit nebo utáhnout. Neměli byste se však soustředit na šněrování: když roste bříško, bude velmi obtížné ho uvázat a rozvázat. Velcro boty jsou ideální. Nemělo by to však být levné, jinak se suchý zip rychle opotřebuje a ztratí svou funkčnost.

Co se nehodí

Pokud jde o nevhodnou obuv, neměli byste si vybrat modely:

 1. Ploché nebo vysoké podpatky. Mnozí se zajímají o: paty během těhotenství, jak dlouho můžete nosit. Lékaři nedoporučují boty na vysokém podpatku od druhého trimestru a mnozí doporučují jejich opuštění během prvního trimestru..
 2. S nestabilním blokem. Mnoho „módních“ modelů to hřeší, ale je lepší zvolit kvalitu na úkor krásy.
 3. S úzkými nosy. Tyto boty narušují normální krevní oběh a také vedou k nesprávnému rozložení hmotnosti, proto některé svaly nohou přeceňují.
 4. Z pryže. Během těhotenství je velmi lákavé nosit pohodlnou sportovní obuv - tenisky nebo tenisky. Je však určen pouze pro sport a není vhodný pro dlouhodobé nošení. Nohy v takových botách se hodně potí, navíc v těchto botách není pata, což je velmi škodlivé pro držení těla..

Správné boty pro každou sezónu

Nyní pojďme mluvit o vlastnostech obuvi pro různá roční období: které letní boty stojí za to koupit. Zvažte, co nosit těhotné v zimě později, pokud ne každý model je stejně dobrý pro ženu ve „zajímavé“ pozici.

Jaro a léto

Boty pro těhotné ženy v teplé sezóně musí být přirozené. V opačném případě se jejich nohy silně potí, což způsobí, že se boty otírají.

Nejlepší je také upřednostňovat uzavřené modely, ale s „otvory“ pro ventilaci - v nich budou nohy vystaveny menšímu mikrotraumatu než v otevřené botě.

Nezapomeňte si vybrat model s pevnou patou a kotníkem. Žádné pantofle!

S řemínky by se mělo zacházet opatrně: jsou pohodlné, protože vám umožňují přizpůsobit se botám, ale mohou také třením. Pokud máte citlivou pokožku, použijte speciální silikonové obložení proti korzům..

Podzim a zima

Pokud jde o to, jaké boty se nosí na podzim: je třeba věnovat pozornost uzavřeným botám, nejlépe na platformě - tímto způsobem ani déšť, ani kaluže.

Nezapomeňte zkontrolovat, z jakého materiálu jsou vyrobeny nejen boty, ale také stélka. Je také možné extrahovat posledně uvedený pro praní a sušení.

Gumové holínky jsou vhodné pouze pro krátké výlety někam. Nemůžete je nosit na dlouhou dobu, protože jejich nohy se hodně potí.

Boty pro těhotné ženy na zimu by měly být teplé a zároveň přirozené, aby nohy nemrzly, ale také se nepřehřívaly.

Je lepší, aby zimní boty pro těhotné ženy - boty nebo boty - byly vysoké a dobře upevnily kotníky: takové boty „vás nenechají dolů“, když jsou kolem závěje, a budou také stabilnější během ledu.

Závěr

Správně vybrané a kvalitní boty pro těhotné ženy jsou klíčem ke zdraví nejen maminky, ale i dítěte.

Pomáhá udržovat zdravé držení těla a pomáhá udržovat rovnováhu a také zabraňuje přehřátí nebo naopak podchlazení nohou..

Články O Neplodnosti