Hlavní Bolest

Jaké léky proti bolesti mohu pít při kojení?

Téměř každá mladá matka udělá vše pro to, aby své novorozené dítě krmila nikoli umělou směsí, ale mateřským mlékem. Kojení neboli GV, jak to mnoho matek nazývá, je pro dítě v prvním roce života velmi důležité.

Kojení však má i jinou stránku: matka musí během kojení dodržovat určitou stravu a být opatrná při užívání léků. Takže daleko od všech obvyklých léků proti bolesti a nachlazení jsou přijatelné, pokud jsou užívány během kojení. Proto jsou matky často nuceny snášet těžkou bolest hlavy, kterou nelze lidovými metodami překonat a trpí nachlazením.

Existují tedy léky proti bolesti, které lze brát při kojení, jaké léky lze užívat a které nelze brát, pojďme to zjistit podrobněji..

Kojení a léky proti bolesti

Většina mladých matek raději snáší bolest do poslední doby, ale může přijít čas, kdy trpělivost skončí a bolest se stane tak nesnesitelnou, že to bude zasahovat do dítěte.

Jaká pravidla by tedy měla být brána v úvahu, abychom pochopili, zda je možné užívat léky proti bolesti a které:

 • V žádném případě „nepředepisujte“ jeden nebo druhý lék proti bolesti kojení, pouze pokud to váš přítel vypil a dítě nemělo nic. Všechny případy jsou individuální a léky proti bolesti může předepisovat pouze ošetřující lékař. Kromě toho, při pronikání léku do těla dítěte mohou být důsledky extrémně negativní;
 • i když vám lékař předepsal lék, nezapomeňte si znovu přečíst jeho pokyny;
 • nesnižujte dávku zakázaného analgetika, protože i v omezeném množství může způsobit nebezpečí pro dítě.

Neuspokojte se a neužívejte ve velkém množství lék, který lze užívat s kojením. Koneckonců, někdy existují případy, kdy lék, který nepředstavuje zvláštní nebezpečí pro zdraví dítěte, může vyvolat zastavení laktace, a to i v případě krátkodobého užívání.

Nemyslete si, že ty léky, které lze brát během kojení, jsou pro dítě naprosto neškodné. Otravují jeho tělo do stejné míry, protože je stále nelze vyloučit z dětských orgánů.

V omezených dávkách a ve výjimečných případech můžete použít jeden nebo druhý způsob, ale nepřekračujte to a sledujte reakci dítěte a nepřestaňte je brát včas..

Jaké léky proti bolesti mohu vzít během kojení??

V omezených dávkách, a pouze v naléhavých případech, můžete během kojení užívat nesteroidní léky proti bolesti, které zahrnují:

Je velmi žádoucí, aby užívání těchto léků během kojení nebylo systematické, ale jednoduché, protože jejich vlastnosti týkající se účinku malých dětí na tělo byly až do konce studovány velmi špatně, takže to neriskujte.

Máte-li silné bolesti hlavy, můžete jednou vzít:

A s bolestí zubů nebo pro anestezii při léčbě zubů je použití Ultracainu nebo Lidokainu přípustné, s laktací jsou tyto léky proti bolesti považovány za nejbezpečnější pro kojící matku i dítě..

Jaké léky by neměly být užívány?

Pokud však lze všechna výše uvedená léčiva brát během kojení v rozumných mezích a v extrémních případech, pak existuje řada léků, které nelze za kojení za žádných okolností vzít. Mezi nimi:

 • Aspirin;
 • Analgin a jeho analogy;
 • Citramon.

Jde o to, že Analgin a jeho analogy mohou u dítěte způsobovat těžké alergie, a Aspirin a Citramon mají extrémně negativní vliv na vnitřní orgány dítěte, které jsou stále tak špatně vyvinuté, proč může mít v budoucnu zdravotní problémy.

Někdy může anestetikum založené na určitých účinných látkách pomoci vyrovnat se s bolestí, jejichž příjem je během laktace povolen v jiné formě. Například Ibuprofen může být užíván ve formě gelu nebo svíček a Ketanov - ve formě gelů. Tato nebo ta forma léku pomůže dosáhnout toho, aby ovlivnil bolestivý orgán, a ne celý organismus. V tomto ohledu budou rektální čípky nejbezpečnější a vytvoří dlouhodobější účinek na úlevu od bolesti..

Co dělat, pokud potřebujete přijmout účinný lék?

Někdy je situace taková, že kojící matka stále musí brát přesně lék na bolest, která je během laktace zakázána. V takových případech má rozhodnutí ve prospěch užívání drogy právo učinit pouze ošetřujícího lékaře, a nikoli externích poradců. Protože ve skutečnosti je v jiných případech žádoucí během krmení koordinovat s lékařem všechny léky, které plánujete užívat.

Pokud potřebujete vzít silný lék na bolest jednou, je lepší hrát na něj bezpečně a vyjádřit mléko, přičemž jedno z kojenců nahradíte mléčným přípravkem.

Při ošetřování zubů, pokud lékař použil k úlevě od bolesti lidokain nebo ultrakain, není nutné vylučovat mléko, protože tyto léky bývají vylučovány okamžitě.

Pokud se u matky vyskytne závažné onemocnění, které vyžaduje dlouhodobou léčbu pomocí silných drog, mělo by být dítě převedeno na umělé krmení. Protože není známo, jak dlouho bude léčba trvat a jak rychle budou léky z těla odstraněny..

Pokud matka nemá chronická onemocnění nebo vážné zdravotní problémy, zpravidla nevznikne potřeba pít pilulku z hlavy příliš často a neměli byste se také nutit, abyste trpěli bolestí. Pokud se bolest hlavy nebo bolest zubů stala příliš častou, nemůžete se nacpat prášky a jít k lékaři.

Jaké léky proti bolesti mohu pít při kojení??

Ahoj milí čtenáři. Samozřejmě chápete, že při přenášení dítěte a kojení (HB) je lepší dělat bez léků, protože neexistují žádné neškodné pilulky. Pokud je však bolest nesnesitelná a otázka, jaké látky proti bolesti lze kojit, se stane hranou, je lepší mít po ruce seznam „nejméně zla“ (nejméně nebezpečných léků proti bolesti)..

Dnes o tom mluvíme. Mimochodem, nemusíte vždy pít pilulky, někdy je dost mast nebo krém, a v některých případech lze použít svíčky.

Co je předepsáno pro bolest?

Okamžitě se rozhodneme, zda jsou bezpečné tablety nebo neškodné mýty. Existují drogy, které jsou upřímně nebezpečné, a jsou relativně bezpečné. Lékař může posoudit stupeň rizika pro dítě, přínos pro matku. A pokud je výhoda vyšší, přidělí:

 • NSAID (nehormonální protizánětlivé léky).
 • antispasmodika;
 • analgetika;
 • lokální anestetika;
 • homeopatické léky;
 • léčivé byliny.

Lékař zvolí lékovou formu a farmakologickou skupinu v závislosti na místě bolesti (kde to bolí?) A intenzitě nepohodlí.

Povolené léky po porodu a císařském řezu

Dnes je porod obvykle užíván v epidurální anestézii. A jsou méně bolestivé pro moderní ženy než pro naše matky. Ale na konci působení léku se bolest vrátí.

Po císařském řezu prvního dne v nemocnici může být ženě nabídnuta analgetika s narkotickým analgetikem (Promedol)! Injekce se provádí jednou v noci, dítě je nyní pod dohledem zdravotnického personálu.

Po dobu 2–4 dnů po císařském řezu nebo během prvních 2-3 dnů po narození se silnou bolestí vám mohou být nabídnuty injekce (injekce) anestetického roztoku Ketanov nebo jeho analogů..

Ketanov je podle pokynů během laktace zakázán, proto se podává 1krát denně v noci, kdy je interval mezi krmením poměrně velký. Nebo se analgetika podávají ženě, pokud dítě není ve společném pobytu s matkou kvůli jejímu vážnému stavu.

Povolené léky na bolesti zad

Po porodu, zejména pokud jste podstoupili epidurální anestézii nebo jste měli obavy z osteochondrózy a záchvatů radikulitidy před těhotenstvím, můžeme říci, že bolesti zad v prvních měsících po těhotenství jsou zaručeny. Kojící matky bohužel nejsou chráněny před zraněním a modřinami..

K odstranění bolesti, zánětu a otoků v ohnisku se používají protizánětlivá nehormonální léčiva a homeopatie. Pro bolesti v zádech a krku, modřinách a výronech jsou schválenými NSAID léky (PM) s ibuprofenem:

 • ibuprofenová mast;
 • mast DIP náboženství;
 • Nurofen gel;
 • krém Dolgit.

Nebo se můžete pokusit zachránit pomocí homeopatických místních léků:

Při akutní bolesti se můžete obrátit na protizánětlivé tablety (Ibuprofen, Paracetamol).

Podle lékařského předpisu je někdy povoleno používat roztok Menovazinum externě ve formě mletí nebo obkladu pro HS. Jedná se o levné a poměrně účinné lokální anestetikum na bázi benzocainu a prokainu. „Zmrazuje“ bolest dobře, ale voní velmi specificky.

Pokud uvažujete o tom, který lék je bezpečný, vyplatí se podívat na bylinné a homeopatické léky. Homeopatie a byliny jsou pomalejší, účinek je patrný nejdříve o týden později, ale pro bezpečnost jsou tyto prostředky na prvním místě.

Schválené léky na bolest hlavy

Bolesti hlavy s hepatitidou B mohou být způsobeny atmosférickými jevy, syndromem PMS (ano, vaše období mohou začít i během laktace). Kojící matky mohou být narušeny migrénou nebo klastrovou bolestí hlavy, u nichž nelze vyloučit léky..

Pro bolest během menstruace může lékař předepsat antispasmodika v tabletách nebo injekcích:

 • Nosh-pu (toto léčivo je výhodné);
 • Drotaverine;
 • Papaverine.

Antispasmodika nepatří mezi léky proti bolesti. Tyto léky eliminují příčinu bolesti - křeče. Jsou předepisovány na bolesti spastické povahy: bolesti hlavy, břicha (v břiše), svalů.

Vzhledem k tomu, že tyto léky neprošly nezbytnými předklinickými a klinickými zkouškami, nedoporučují se užívat s hepatitidou B. Pokuste se nezařazovat se do sebe, ale přesto se poraďte se svým lékařem. Možná navrhne jiné řešení..

U migrén, bolestí hlavy spojených s virovými a bakteriálními infekcemi jsou NSAID s antipyretickým a analgetickým účinkem považovány za léčivo volby:

 1. Ibuprofen (Nurofen, Ivalgin, Adwin nebo Ibuprex).
 2. Paracetamol (Panadol, Streamol).

Lék ve formě svíček nebo ve formě tablet pomáhá dobře.

Povolené léky na bolest zubů

Pomocí zubů můžete pít Panadol nebo Nurofen, ale účinnost těchto léků je nízká. Je lepší vyhledat léčbu u zubaře. Lokálně můžete používat léky předepsané pediatrem pro kojence.

 • Calgel (droga založená na lidokainu);
 • Kamistad Baby nebo Kamistad (drogy s lidokainem);
 • Dentol Baby (lék s benzokainem);
 • Dantinorm-Baby (bylinný přípravek s heřmánkem a břečťanem);
 • Cholisal (cholín salicylát + cetalkonium chlorid);
 • Babident (droga s benzokainem);
 • Dentitox-Gel N (látka s heřmánkem a lidokainem jako aktivními složkami).

Měli byste však vědět, že při akutní bolesti zubů jsou tyto léky neúčinné a zmírňují nepohodlí po dobu 30 minut až 2 hodin..

Zakázané opravné prostředky pro HB

Pokud je bolest nesnesitelná a vy jste nuceni pít léky k zastavení syndromu, musíte dítě dočasně odstavit. Během laktace není povoleno užívat:

 1. Přípravky obsahující salicyláty, především nejoblíbenější tablety: Aspirin, Citramon.
 2. Léky obsahující metamizol sodný (Analgin, Tempalgin, Spazmalgon, Ronalgin, Baralgin, Dipiron). Tyto léky jsou předepisovány pouze v případě, že neexistuje jiná alternativa..
 3. Opioidní analgetika (Tramadol, Promedol). Jedna dávka léčiva nevyžaduje zrušení HB. Je předepsáno, pokud neexistuje žádná alternativa a s mimořádnou opatrností.
 4. Prostředky obsahující ketoprofen: ve skutečnosti Keprofen, Catonal, Flamax Forte.
 5. Léky s účinnou látkou Ketarolak: ve skutečnosti Ketarolak, Ketanov, Ketorol, Adolor, Ketofril).
 6. Přípravky obsahující diclofenac (v tabletách je Bioran, Diclofenac, Voltaren, Ortofen, Diklak), ve formě pro topické použití (Voltaren-emulgel, Diklak-Lipogel). Tato látka, i když používáte krém nebo mast, se nachází v mléce. Proto je lepší odložit tyto léky na dobu trvání hepatitidy B..
 7. Přípravky obsahující nemisulid (Nise, Nimesil, Nimulide).

V návodu k použití těchto prostředků je kojení uvedeno jako kontraindikace. V případě potřeby se však lékaři od pokynů liší a předepisují tyto prostředky podle svého uvážení.

V tomto se s vámi rozloučíme a chceme vám dát 3 krátké tipy a užitečné, pokud užíváte léky proti bolesti:

 1. Vyberte nejbezpečnější prostředky.
 2. Pijte je v minimálních jednotlivých dávkách.
 3. Užívejte léky ihned po krmení.

Tento článek můžete sdílet prostřednictvím sociálních sítí. Těšíme se na vaši další návštěvu a návštěvu vašich přátel.

Léky proti bolesti pro kojení. Mohu si vzít?

Mladé matky si často stěžují, že s příchodem dítěte se jejich život změnil v neustálé bolesti hlavy. Když tato věta nezíská obrazný, ale doslovný význam, musí se rozhodnout: pít anestetikum nebo odvážně snášet bolestivé pocity. První možnost je nebezpečná pro drobky, protože účinná látka léčiva ji může poškodit. Utrpení a utrpení také není možné, protože dítě vyžaduje stálou pozornost a plné nasazení.

Příčiny bolesti

Tělo mladé matky jde dlouhou cestou v zotavování z těhotenství a porodu. Krmení také vyžaduje značné množství energie. Pokud se matka o dítě postará bez asistence, zažívá neustálé přetížení. Není divu, že za takových podmínek je práce mnoha tělesných systémů narušena..

Neustálý nedostatek spánku, stresu, pobyt v dusné místnosti, dehydratace - to jsou hlavní faktory způsobující bolesti hlavy. Komplikace po porodu, přetížení, hormonální změny mohou vést ke svalovým křečím. Nosit dítě v náručí klade důraz na klouby a páteř, což může způsobit zhoršení osteochondrózy. Ztráty se také zhoršují v důsledku ztráty minerálů.

Následující stavy mohou vyvolat různé typy bolesti:

 • Nachlazení, chřipka, SARS;
 • Zvýšení nebo snížení tlaku;
 • Poruchy kardiovaskulárního systému;
 • Zácpa
 • Migréna.

Nemoci ovlivňují nejen blaho matky, ale také snižují účinnost péče o dítě. Někteří vylučují dítě z hrudníku, aby dostali potřebnou terapii. Náhlé odmítnutí krmení negativně ovlivňuje matku i dítě. Většina odborníků souhlasí s tím, že v případě potřeby je možné za určitých podmínek brát léky kojící ženě.

Videa kojících léků proti bolesti

Důsledky užívání léků pro dítě

Než se dostane do mléka, prvky léku překonají mnoho překážek. Lví podíl na nich zůstává v žaludku, střevech a krvi matky. Čím více času uplyne od okamžiku, kdy se přípravek užije, tím nižší je koncentrace škodlivých látek. Ale i tento malý zlomek toxických složek může dítěti ublížit, zejména pokud má méně než měsíc.

Seznam možných porušení ve stavu dítěte po užívání léků je rozsáhlý - jedná se o poruchy zažívacího traktu, centrální nervový systém, alergické reakce a mnoho dalšího. Seznam zakázaných nebo nedoporučených léků pro kojící matku obsahuje více než 400 různých drog. Proto by žena, která bude užívat lék bez lékařského předpisu, měla myslet na všechna možná rizika. Pokud tento lék představuje riziko pro dítě, znamená to, že kojení by mělo být dokončeno..

Nejnebezpečnější léky proti bolesti pro kojící matku

Většina inzertů obsahuje informace, že se lék nedoporučuje kojit kvůli malé znalosti jeho účinku na tělo novorozence. To je způsobeno tím, že nikdo ve své mysli nepřipustí experimenty s dětmi. Jsou však i ti, jejichž újmu prokazují hořké lékařské statistiky..

Drogy považované za „neškodné“ mohou ublížit dítěti. I nejmenší dávky corvalolu a valocordinu mohou způsobit, že zpomalí jeho srdeční frekvenci, křečové záchvaty, hormonální selhání. Během kojení byste se měli vyvarovat užívání aspirinu a jeho přípravků, které mnozí považují za naprosto bezpečné. Ve velkých dávkách mohou u dítěte vyvolat mozkový edém, zhoršenou funkci jater.

Během laktace nemůžete vzít mnoho populárních analgetik. Metamizol sodný přechází do mléka téměř bez překážek. Pentalgin a sedalgin jsou také zakázány. Cofetamin, lék na léčbu migrény, je přísně zakázán, protože obsahuje kodein, který potlačuje dýchání u kojenců..

Jedovaté léky proti bolesti obsahující alkaloidy - Promedol, Tramadol a jejich analogy jsou pro kojence jedovaté. Ne každý ví, že obsahuje nebezpečnou drogu. Totéž platí pro přípravky, které obsahují alkaloidy rostlinného původu, vyrobené z bělené, dopingové, belladonové, které se berou pro bolest břicha nebo jako prášky na spaní..

Některé látky, které jsou bezpečné pro dítě, ale mohou snížit množství mléka, například obsahující ergotamin, předepsané pro migrénu.

Povolené kojení

Během laktace jsou relativně bezpečné léky, které se používají k léčbě dětí. Například s bolestmi hlavy a zubů jsou povoleny léky na bázi ibuprofenu. V minimálním množství přechází do mléka. Dalším schváleným lékem je paracetamol, schválený pro léčbu dětí od 6 měsíců.

V případě bolesti zubů musíte před léčbou lékaře upozornit na svůj stav kojící matky. Zvedne bezpečný lék. Předtím, než půjdete k zubaři, můžete omezit nepohodlí u dětí Dentinox nebo Kamistad.

Papaverin je považován za relativně neškodný lék během kojení svalovými křečemi. Mnoho nedoporučuje populární No-shpa kvůli možným rizikům, ale někteří věří, že je možná jedna dávka.

Důležité! Aby se snížilo riziko, že se lék dostane do těla dítěte, je nutné před užitím léku krmit dítě a mléko vyjádřit. Můžete tedy vyhrát od tří do šesti hodin, během nichž klesá koncentrace látek v krvi.

Co dělat, když během kojení zaznamenáte bolest?

Nejprve se musíte pokusit zjistit, co způsobilo nepříjemné pocity: ostré zvuky nebo pachy, nedostatek spánku, vzpírání, exacerbace chronických onemocnění. To vše by mělo být hlášeno odborníkovi během konzultace. První příznaky bolesti hlavy mohou být způsobeny dehydratací, přepracováním, pobytem v dusné místnosti. Proto, abyste si pomohli sami, musíte nejprve vypít sklenici čisté vody, ventilovat místnost a relaxovat v tichu.

Atypická povaha bolesti a kombinace několika příznaků by měla upozornit.

Důležité! S ostrou bolestí hlavy nebo pocity doprovázené zvracením, horečkou, zrakovým postižením nemůžete sami léčit. Je třeba zavolat posádku sanitky.

Bezpečné techniky pro úlevu od bolesti při kojení

Ruční terapie nebo akupunktura je dobrý způsob, jak eliminovat bolest ve svalech a kloubech, stejně jako bolesti hlavy. Minimální množství škodlivých látek se nachází v homeopatických lécích. Tyto nástroje mají pouze jednu nevýhodu: není snadné najít dobrého odborníka.

Esenciální oleje jsou účinným lékem na bolesti hlavy. Lze je použít ve formě obkladů, vtírat do whisky, přidávat do koupele nebo jen vdechovat vůni. Během kojení se obvykle doporučuje levandulový olej. Měl by být používán opatrně, kvůli možnému riziku alergických reakcí..

Masáž hlavy a límce, kontrastní sprcha, dechová cvičení pomohou zmírnit bolesti hlavy. Tradiční lidový lék - černý nebo zelený čaj bez cukru, heřmánkový nálev.

Babiččina recept. Kruhový obvaz na čele a šíji namočený v teplém 10% solném roztoku pomáhá některým..

Prevence

Nezdravá strava, poruchy spánku, káva a kouření mohou způsobovat bolesti hlavy. Je třeba se vyvarovat uzenin a uzeného masa obsahujícího škodlivé látky, které narušují metabolismus ve vodě..

Pravděpodobnost bolesti můžete snížit tím, že se vyhnete situacím, které vyvolávají zhoršení chronických onemocnění. Pokud je bolest hlavy způsobena poklesem hladiny cukru v krvi, musíte jíst včas a správně. Lidé trpící záchvaty vysokého nebo nízkého krevního tlaku se doporučuje vyhýbat se stresu, omezovat příjem soli, častěji se pohybovat a trávit více času venku..

Závěr

Je to skromné, ale pokud se útoky opakují pravidelně, je nutné, aby se neléčeli sami, ale aby šli k lékaři. Pokud není možné nechat dítě s někým blízkým, můžete zavolat místního terapeuta nebo placeného specialistu doma.

Pozornost! Užívání jakýchkoli léčivých přípravků a doplňků stravy, jakož i použití jakýchkoli terapeutických metod, je možné pouze se souhlasem lékaře.

Jaké léky proti bolesti lze brát při kojení?

Období kojení je pro matku obtížným a turbulentním obdobím. Kromě naléhavých obav o správné krmení dítěte se mladý rodič nepochybně zajímá: co dělat, když má bolesti zubů, bolesti hlavy nebo něco podobného. Koneckonců, přijaté léky nevyhnutelně skončí v mateřském mléce? A jaký druh léků proti bolesti pro kojení může být dáno dítěti, aby ulevilo od bolesti?

Pospěšujeme si to objasnit - ne všechny léky proti bolesti pro maminku a dítě jsou zakázány i během tohoto rozhodujícího období. Je však třeba si uvědomit, že jakýkoli lék proti bolesti, stejně jako ostatní léky, je opatřen jasnými pokyny pro užívání tohoto léku, s uvedením dávky, frekvence a harmonogramu. A tato informace by měla být určitě studována..

Neexistuje však úplný zákaz léků proti bolesti, protože tolerování bolesti pro matku je špatné, protože její fyziologický stav, psychologický tón a nálada budou mít na dítě jistě vliv. V důsledku toho je přípustné odstranit bolesti léky - je však důležité pochopit, které léky rychle a kvalitativně odstraní bolest a nezpůsobí žádné poškození dítěte a neovlivní produkci a vlastnosti mateřského mléka..

Na poznámku. V období laktace není matce zakázáno zmírňovat bolesti speciálními analgetiky pro děti, jako jsou Nurofen a Panadol, v přísně kořenitých množstvích. Tyto léky jsou určeny pro kojence, navíc jsou často v lékárničce jakéhokoli domova.

Obecně je třeba poznamenat, že při výběru anestetika pro kojící matku by člověk neměl dávat přednost kombinaci léků, ale léku s jednou analgetickou látkou. Pomůže to předcházet alergiím a nežádoucím vedlejším účinkům..

K odstranění bolesti existují 2 kategorie léků:

- analgetika (během krmení jsou povolena pouze nesteroidní protizánětlivá léčiva (NSAID)). Jedná se o léky proti bolesti, antipyretické a protizánětlivé účinky. Mírný příjem během kojení je povolen (ale ne dříve než 3 hodiny před krmením dítěte).

- antispasmodika - léky, které odstraňují křeče hladkého svalstva a rozšiřují krevní cévy. Odstraňte žaludky, bolesti hlavy a menstruační křeče.

Jaký druh léků proti bolesti může matka brát při kojení?

Významné vyznamenání léčivých léků proti bolesti není povoleno matce brát, zatímco krmí své dítě. Tyto léky se zjevně nacházejí v mateřském mléku a v trávicím systému dítěte - což může být nebezpečné.

Tabulka: Tyto léky proti bolesti jsou povoleny při kojení.

názevefektKontraindikace
"Paracetamol"Analgetikum
Antipyretikum
Mírné protizánětlivé
Přecitlivělost na lék
IbuprofenAnalgetikum
Antipyretikum
Protizánětlivé
Nemoci žaludku, jater a ledvin, nesnášenlivost složek léčiva
KetoprofenAnalgetikum
Antipyretikum
Protizánětlivé
Nemoci žaludku, astma, špatná koagulace krve
KetoropAnalgetikum
Mírný antipyretikum
Protizánětlivé
Bronchospasmus, gastrointestinální choroby, selhání ledvin
KetonalAnalgetikum
Antipyretikum
Protizánětlivé
Gastrointestinální choroby, špatná koagulace krve
DiclofenacAnalgetikum
Protizánětlivé
Žaludeční / střevní vředy
"Papaverine"AntispasmodickéGlaukom, závažné selhání jater

Jaké léky proti bolesti mohu dát svému dítěti kojení??

Tělo dítěte je stále v rané fázi vývoje, takže je extrémně zranitelné. A pokud jeden nebo druhý lék pro dospělého může způsobit jen malé nepohodlí, pak stejná látka může někdy způsobit nenapravitelné poškození zdraví dítěte. Možné poruchy trávení, otrava těla, zpomalení vývoje dítěte.

Obtížnost spočívá v tom, že dítě stále nemůže mluvit o svém zdraví. A vyděšená matka se může pokusit uklidnit plačící dítě u inzerovaných léků proti bolesti, které prodávají v lékárně bez lékařského předpisu. To je vážná chyba. Když nerozumíme příčině bolesti, nelze je odstranit. A tímto způsobem můžete zhoršit nemoc dítěte. A teprve poté, co jasně zjistí, co se děje s dítětem, bychom mu měli dát lék, ale předtím je naprosto nezbytné konzultovat lékaře.

Bolest dítěte je obvykle způsobena následujícími důvody:

- řezané mléčné zuby;

- novorozenci často trpí kolickou, nadměrnou tvorbou plynu.

Pro kojence medicína předepisuje léky proti bolesti na bázi paracetamolu, ibuprofenu a nimesulidu. Novorozenci se podávají rektální čípky, sirupy a suspenze jsou přijatelné od 6 měsíců věku. Lékaři doporučují v takových případech používat efferalgan, cefecon, panadol v dávce 10 mg léku na kilogram hmotnosti dítěte.

- od 3 měsíců věku se ukázalo, že kojenci používají paracetamol ve formě čípků, pojďme to také ve formě sirupu. Tablety pro děti do 2 let se nedoporučují;

- Pro děti od 3 do 9 měsíců jsou předepsány svíčky nebo sirup Nurofen 60 g třikrát denně.

V žádném případě se nedoporučuje dát dítěti analgin. Výjimkou mohou být pouze případy náhlého zranění a absence jiných léků ke zmírnění bolesti..

Kojenci jsou navíc kontraindikováni v:

Jak odstranit bolest bez drog pro matku a dítě?

Důvodů může být mnoho - zuby, žaludeční kolika a mnohem více jsou řezány. V některých případech lze k uvolnění nepohodlí použít vhodný přístup. Ale měli byste vždy jasně pochopit, co způsobuje bolest, aby se to nezhoršovalo.

Například z křečí žaludku pomáhá masírovat bříško kruhovými hladkými pohyby ve směru hodinových ručiček.

Pokud se dítě bojí zubů, může vám pomoci masáž dásní. Lze jej vyrobit pomocí speciálních silikonových zubních kartáčků pro kojence a čistých prstů. Můžete také použít odvar heřmánku - čistý bavlněný ručník se navlhčí a tento ručník se dá dítěti žvýkat, předem ochlazený, aby se nezhoršilo onemocnění dásní..

Obecným doporučením k tomuto přezkumu je závěr: zachování a posílení zdraví dítěte je možné pouze pod dohledem profesionálního pediatra. Jakékoli léky a jiné metody je možné používat pouze se souhlasem pediatra a přísně podle pokynů.

autorka: Maria G. Solomonova,

Klinický farmakolog, Ph.D..

Líbil se vám článek? Stačí kliknout na tlačítka sociálních médií a sdílet je se svými přáteli!

Jaké léky proti bolesti lze použít kojení od bolesti zubů, bolesti hlavy, během menstruace a po císařském řezu

Léčiva proti bolesti pro kojení by měla být neškodná pro matku a dítě. Požití může u kojenců způsobit nepředvídané účinky..

Všechny analgetické tablety mají vedlejší účinek. Doporučeno pro použití v určitých dávkách..

Při předepisování léků proti bolesti doporučují pediatrové dočasně kojení. Zahraniční experimenty ukazují, že ostré odmítnutí krmení je škodlivé nejen pro dítě, ale také pro mladou ženu.

Zvažte všechny jemnosti a nuance jmenování analgetik pro kojení.

Lékaři považují paracetamol za nejbezpečnější analgetickou pilulku. Výrobek neprochází do mateřského mléka, ale prochází placentou. Vedlejší účinky při ovlivnění plodu nebyly identifikovány. Odstraňuje mírnou bolest, má protizánětlivý účinek. Na základě paracetamolu se doporučují Fervex a Efferalgan, doporučené ve druhém trimestru těhotenství..

Analgin pro kojení je zakázán. Tyto pilulky v Evropě jsou z vážných komplikací vyloučeny z dostupného seznamu. Pokud droga vstoupí do krevního oběhu dítěte, zkapalní se, což vede ke snížení koncentrace hemoglobinu.

No-shpa a Riabal jsou antispasmodické tablety. Eliminujte bolest uvolněním svalových vláken kolem cév, střev.

Nesteroidní protizánětlivé léky (voltaren, diklofenak) se užívají s maximální opatrností. Neexistují žádné klinické studie týkající se jejich hromadění v mateřském mléce. Dicloberl se používá k anestézii zad při porodu dítěte..

Při mírné bolesti je rozumné používat nikoli systémové léky, ale lokální lékové formy - gely, masti.

Léky proti bolesti proti hepatitidě B způsobené bolestmi hlavy a zubů

Lékaři umožňují ženě kojit:

 1. Naproxen;
 2. Ketoprofen;
 3. Ibuprofen.

Hlavním rysem použití nesteroidních protizánětlivých tablet proti bolesti je jednorázové použití.

Paracetamol je vhodný pro bolesti hlavy. Je lepší pít tabletu se zeleným čajem. Kombinace zvyšuje analgetický účinek.

Zuby se uvolňují pomocí ultracainu a lidokainu. Tam jsou místní gely a masti, které jsou aplikovány na poškozené oblasti..

Při kojení je analgin kontraindikován! Patologický účinek na oběhový systém, ledviny, má nevratné následky.

Jaké léky proti bolesti by neměly být užívány během kojení:

Všechny tyto léky kromě citramonu obsahují analgin. Aspirin vede k ředění krve, proto se nedoporučuje dětem. V tomto ohledu je citramon vyloučen ze stravy mámy.

Existují vědecká fakta týkající se pravděpodobnosti obtížnosti snížení varlat do šourku u chlapců s aspirinem.

Jaké léky proti bolesti se při kojení používají opatrně:

 • Naproxen;
 • Ketoprofen;
 • Ibuprofen.

Účinné složky látek se nacházejí v mateřském mléce, ale účinek na tělo dítěte nebyl studován. V praxi se nevyskytují komplikace z jejich používání..

Jedna dávka výše uvedených léků nebude mít za následek žádné patologické změny. Přísně kontrolujte dávkování.

Při silné bolesti doporučujeme ke snížení vedlejších účinků kombinovat nesteroidní protizánětlivá a antispasmodická léčiva. Odstraněním zánětlivé vazby a zmírněním křečí je možné zastavit patologický stav.

Bolest vyvolaná sevřením nervových vláken mezi svalovými vlákny je eliminována svalovými relaxanci. Neužívejte léky na dlouhou dobu kvůli pravděpodobnosti svalových poruch u dítěte.

Pro laktaci lze použít nesteroidní léky proti bolesti, ale nesmíme zapomenout, že jejich účinek na tělo dítěte nebyl zcela objasněn..

Jaké léky pít s těžkou bolestí hlavy:

Pro bolesti zubů, anestezie pomocí ultracaine nebo lidocaine.

Nezapomeňte na nelegální drogy - analgin, aspirin, citramon, sedalgin, tempalgin, pentalgin.

Léky proti bolesti pro laktaci

Zvažte farmakodynamiku, farmakokinetiku, mechanismy vylučování léčiv z těla.

Paracetamol je považován za jedno z nejbezpečnějších léků na laktaci. Vyrábí se pod obchodními názvy (efferalgan, acetaminofen, panadol). Tento léčivý přípravek se doporučuje používat u kojících a těhotných žen. Světová zdravotnická organizace (WHO) provedla studie účinků léku na 12 žen.

Výsledky odhalily možnost použití paracetamolu kojení. Asi 20% látky po požití ženou přechází do mateřského mléka, ale toxické vlastnosti na těle dítěte se střední konzumací nejsou definovány.

Pro snížení koncentrace léku v mateřském mléce se doporučuje užívat tento lék ihned po jídle.

Ketanov (ketalgin, ketarolac) je kompatibilní s kojením. Vyznačuje se antipyretickým, analgetickým účinkem. Podle pokynů výrobce jsou povoleny tablety kojení, těhotenství. Maximální doba přijetí je 3 týdny.

Vysoké plazmatické koncentrace je dosaženo po 50 minutách s poločasem přibližně 5 hodin při dávce 10 mg třikrát denně.

Ibuprofen (ibufen, ibuprom, nurofen) se vyznačuje kompatibilitou s kojením. Nástroj pomáhá snižovat bolest. Minimální dávka je 200 mg po 5 hodinách. K odstranění silné bolesti se po 6-7 hodinách užívá 400 mg.

Klinické studie identifikovaly lék v mléce při 0,7%, když se užil v minimální dávce.

Během laktace je povolen diklofenak (diclac, orthofen, voltaren). Pokyny výrobce jsou opatrné při kojení. Dokument ukazuje, že při užívání léku musíte dítě přestat krmit.

Lékaři jsou méně opatrní ohledně doporučení pro užívání 25-50 mg třikrát denně bez přerušení krmení. Koncentrace léčiva v mateřském mléce je sledována do jedné hodiny po použití přípravku.

Zakázaná analgetika při krmení dítěte

Analgin (metamizol sodný) obsahuje léčiva pod obchodním názvem (spazmalgon, tempalgin, baralgin, ronalgin, dipiron). Představuje riziko vážných následků, a to iu dospělých. Vedlejší účinky u dětí nelze předvídat..

Metamizol sodný se vyznačuje prvním stupněm nebezpečí během kojení, proto se důrazně doporučuje nepoužívat takové tablety k úlevě od bolesti během kojení. Kojení je možné pouze při absenci bezpečnější alternativy. Denní dávka léčiva je 1 mg.

Nimesulid je selektivní nesteroidní protizánětlivé léčivo. Měl by být považován za potenciálně bezpečný, ale nástroj nebyl úplně prozkoumán. Obchodní názvy „Nise“, „Nimesil“, „Nimid“ označují druhou skupinu protizánětlivých léčiv pro možná zdravotní rizika. Jejich použití během těhotenství a kojení je kvůli nedostatečné znalosti mechanismů účinku v těchto podmínkách zakázáno..

Od začátku roku 2002 se nimesulid používá ve Spojených státech. V Rusku se objevil o něco později. Studie Evropské agentury přiměla Národní komisi USA, aby omezila užívání této drogy u určitých kategorií pacientů. Nástroj je povolen pro děti po 12 letech. Existují doporučení, jak omezit využívání finančních prostředků pro ženy s kojením. Studie zjistily, že malé množství látky vstupuje do krve dítěte mlékem, ale účinek chemické sloučeniny na tělo dítěte není definován..

Seznam léků proti kojení nemůže být vážně rozšířen, protože každý lék má pozitivní a negativní účinky na lidské tělo. Doporučujeme pečlivě dodržovat volbu lékaře. Chcete-li zvolit správný léčebný režim, měli byste informovat svého lékaře o kojení.

Léky proti bolesti pro kojící matku: které jsou možné a které nikoli

Po celou dobu těhotenství se nastávající matka snaží chránit své zdraví, pečuje o správnou výživu, vřele se obléká, aby v žádném případě nezachytila ​​nachlazení a nepoškozila dítě. Problémy však zpravidla nepocházejí z místa, kde očekávaly - každá máma může mít bolesti zubů nebo hlavy, nějaký druh traumatu nebo svalové námahy a pravidelné bolesti u žen nejsou výjimkou. Lidové léky v takových případech nepomáhají, k záchraně dochází častěji rychle působící léky, které zmírňují akutní bolest. Ale jak být mladá matka s kojením, jaké léky proti bolesti mohu pít?

Léky proti bolesti pro laktaci

Seznam moderních léků je tak velký, že mezi mnoha léky najdete schválené léky proti bolesti pro kojící ženy. Většinu těchto léčivých přípravků lze vypít pouze jednou nebo jen několikrát, aby se snížilo vaše zdravotní riziko. Nejoblíbenější prostředky jsou:

 • Nurofen - vyrovná se projevům bolesti hlavy a akutní bolesti zubů, může také zmírnit bolest ve svalech a kloubech. Její účinná látka - ibuprofen - lze užít s GV, procento látky vstupující do těla dítěte s mateřským mlékem je minimální a bezpečné pro kojence;
 • Diklofenak je přijatelný lék pro kojení, matky by měly být opatrně užívány s vředem a trpící vysokým krevním tlakem. Bezpečně zvažte až 3krát do 24 hodin;
 • Paracetamol je nejoptimálnějším lékem kojení, ale je zaměřen především na léčbu nachlazení, než například uspokojení bolesti zubů. Rychle pomáhá vyrovnat se s teplem a teplotou při nachlazení a chřipce, je bezpečný pro zdraví kojící matky a dítěte a po 4 hodinách po podání je zcela vylučován.
 • But-shpa je oblíbený univerzální lék, téměř každá hospodyňka ho má v lékárničce. Dobře se hodí pro zmírnění křečí v případě bolesti žaludku nebo menstruační bolesti. Jednorázové použití neublíží dítěti, ale mamce rychle pomůže vyrovnat se s bolestí;
 • Lidokain a Ultracaine - nejlépe pomohou zmírnit bolesti zubů, použití pro lokální anestézii s krátkým účinkem, díky čemuž jsou tyto léky proti bolesti bezpečné pro kojení.

Jakou formu drogy si vybrat

Kromě různých typů léčiv mohou mít léky proti bolesti také jinou formu uvolňování. A pokud například Diclofenac v tabletách lze během kojení pít, je jeho použití s ​​bolestí kloubů, ale ve formě masti, mimořádně nebezpečné. Předpokládá se, že tablety v tradiční formě postupně mizí, čímž se uvolňují moderní pilulky s tekutým složením, které okamžitě vstoupí do ohniska bolesti. Proto v lékárnách často slyšíte otázku - jakou formu léku si vybrat, která bude pro bolest účinnější? Lékárníci nemají jednoznačnou odpověď (příklad s Diclofenacem), před zakoupením anestetika je nutné objasnit, proč bude použit. Bolest zad lze po porodu zmírnit mastmi Dolobene a gel Troxevasin zmírňuje křečové žíly a bolesti nohou. Avšak použití stejných prostředků, například pro ošetření stehu po nedávném řezu císařským řezem, je nežádoucí. Také při lokální anestezii při léčbě bolesti zubů - tekutá ampulka může být aplikována na nemocný zub, ale není nutné ji používat uvnitř. Ve všem, co potřebujete znát opatření a pečlivě poslouchat rady odborníků.

Analgetika zakázaná pro kojící ženy

Když už mluvíme o velkém počtu povolených léků proti bolesti pro GV, určitě stojí za to říci o lécích, které jsou během laktace zakázány. Nejprve to je Analgin a jeho mnoho analogů. Složky, které pronikají do těla dítěte mateřským mlékem, mohou vyvolat alergické reakce a způsobit vážnější poškození a nepříznivě ovlivnit činnost orgánů dítěte. Hlavní zakázanou látkou, která je součástí těchto léků, je sodná sůl metamizolu, která se kromě Analginu nachází v lécích, jako jsou:

Kodein a kofein navíc nejsou v těchto přípravcích vyloučeny, což také způsobuje negativní reakce u matek a kojenců - od poklesu produkce mléka u kojící ženy až po narušení fungování nervového systému u dítěte.

Způsob použití léků proti bolesti

Nemyslete si, že jedno použití anestetika může vyléčit již existující onemocnění. Používání těchto léků pomůže pouze zmírnit fyzický stav, ale příčina bolesti zůstane stejná, takže než začnete užívat lék proti bolesti, měli byste zjistit, jak je správně používat. Základní tipy jsou jednoduché:

 • je nutné zjistit důvod - zub, hlavu nebo žaludek, navštívit příslušného lékaře, aby předepsal léčbu a správné léky;
 • vezměte pouze doporučené prostředky - podrobná anotace k léku musí obsahovat frázi, která je povolena během těhotenství a laktace, nebo že v tomto období neexistují kontraindikace pro použití. Rovněž stojí za to užívat cílená léčiva - nepijte žádné léky proti bolesti na bolest svalů, ale používejte speciální masti;
 • během kojení je lepší zvolit léky pro jedno použití;
 • používat lék pouze v doporučeném množství - není správné samostatně snižovat dávku, aby se chránilo dítě, bolest z toho nemusí ustupovat a dítě bude stále dostávat částice léku;
 • dodržovat nezbytný poločas léku - je lepší užít lék po jídle a před spaním, takže složky léku budou mít čas se asimilovat a zbavit se těla včas.

Během kojení si nemůžete nechat všechno jít samo od sebe nebo jednat v poslední chvíli. I ve stadiu těhotenství stojí za to konzultovat se svým lékařem o povolených lécích a lécích proti bolesti. Takové léky musí být po ruce s kojící matkou. Neměli byste tolerovat bolest - to samo o sobě je už pro matku stresem a není třeba, pokud existují léky, které jsou povoleny při kojení..

Je možné vzít léky proti bolesti kojící matce a co?

Během laktace platí omezení pro určitá jídla a nápoje a také pro mnoho léků. Mladé matky potřebují vědět, jaké léky proti bolesti lze použít kojení a co je přísně zakázáno.

Kojení a léky proti bolesti

Většina matek se snaží snášet bolest tak dlouho, jak je to možné. Ale často se bolest stává jednoduše nesnesitelnou. Abyste mohli s dítětem klidně jednat, maminka musí brát léky proti bolesti. Lékaři tvrdí, že mnoho druhů bolesti nelze tolerovat, takže musíte jednat okamžitě.

Jak brát léky proti bolesti během kojení:

 1. Některé ženy předepisují léky proti bolesti pro sebe čtením recenzí na internetu nebo posloucháním přátel. Droga může ublížit dítěti, takže se nemedikujte, protože důsledky mohou být žalostné.
 2. Před užitím léku byste si měli pečlivě přečíst pokyny, i když to lékař předepsal.
 3. Věnujte pozornost době použitelnosti léků proti bolesti. Mnoho lékáren praktikuje takové propagační akce: 1-2 měsíce před datem expirace jsou nabízeny za sníženou cenu. Takové léky byste neměli kupovat, protože okamžitě nepoužíváte celé balení.

Léky během laktace zakázány

Léky proti bolesti, které jsou během kojení zakázány (lék může být k dispozici ve formě prášku, sirupů, pilulek atd.):

Nejnebezpečnější jsou aspirin, citramon, analgin a jejich analogy. Citramon a aspirin mají negativní vliv na vnitřní orgány dítěte. Analgin a léky s názvem končícím na -gin mohou způsobit závažný alergický útok.

Nemůžete brát kombinované léky, protože také ovlivňují vývoj vnitřních orgánů dítěte a v budoucnu se může objevit mnoho nemocí.

Jaké léky jsou kompatibilní s hepatitidou B??

Ženy vědí, co je třeba dítěti dát, když se jeho teplota zvedne a objeví se bolesti jiné povahy: Panadol nebo Nurofen. Pokud tedy dítěti dovolí tyto léky užívat, není jejich krmení matkám zakázáno. Léky určené pro děti jsou k dispozici ve formě sirupů a čípků, analogy pro dospělé se vyrábějí ve formě tablet nebo injekcí.

Jaký druh léků proti bolesti mohu vzít při kojení:

 • Paracetamol (analogy - Panadol, Efferalgan);
 • Ibuprofen (analogy - Ivalgin, Ibuprex, Nurofen).

Aby se minimalizoval účinek léku na dítě a současně se zbavil bolesti, je lepší mít formu léků proti bolesti, které neutralizují lokální místo zaměření bolesti. Například Ketanov lze použít ve formě gelu: aplikuje se na postiženou oblast a působí na konkrétním místě, prakticky bez pronikání mateřského mléka.

Na poznámku! Při kojení se silnou bolestí lékaři doporučují zvolit rektální čípky. Jsou nejbezpečnější formou a působí na centrum bolesti po dlouhou dobu..

Povolené léky proti bolesti pro kojení, s výjimkou přípravku Paracetamol a Ibuprofen:

 • Ketanov. Dostatečně silný lék, takže lékařům je zakázáno užívat první měsíc po narození.
 • Diclofenac. Pokud má žena problémy se zažívacím traktem, je lepší tento lék nepoužívat.
 • Ne-shpa. Mezi léky, které zmírňují bolestivé křeče, jsou lázně považovány za nejbezpečnější. Lékaři však doporučují no-shpa v jedné dávce pro silnou křečovou bolest.
 • Ultracaine a lidocaine jsou rychle odstraněny z těla, takže jsou docela bezpečné.

Působení léků proti bolesti na dítě

Známý dětský lékař nejvyšší kategorie E. Komarovsky se domnívá, že pro kojící ženu je vhodné zdržet se jakýchkoli léků, včetně léků proti bolesti. Anestetika pro laktaci je transportována přímo do mléka, a poté ihned k dítěti, které ještě nebylo zcela vytvořeno. Ale nikdo není v bezpečí před situacemi, kdy se bolest stane nesnesitelnou. V takovém případě byste se měli poradit s užíváním léků proti bolesti se svým lékařem..

Jakékoli léky, dokonce i podmíněně vyřešené během kojení, mají vliv na zdraví dítěte. Malý organismus zatím neví, jak odstranit toxické látky, což znamená, že jakýkoli lék může otrávit dítě.

Navíc i ten správný lék proti bolesti v nesprávných dávkách může způsobit ztrátu mléka. K tomu dochází, když byla podána velká dávka léku nebo byl lék zvolen nesprávně. Než začnete užívat léky proti bolesti, přemýšlejte o tom, jak je to nutné? Opravdu, mnoho matek, a to i s nejmenšími bolestmi hlavy, se okamžitě uchýlí k pilulkám, i když můžete projít teplým čajem a půlhodinovým odpočinkem.

Jak se rychle zbavit bolesti?

Pokud dojde k silné bolesti, je nutné co nejdříve navštívit lékaře, aby předepsal vhodné léky proti bolesti. Předepsané léky by neměly obsahovat ani minimální množství látek, které jsou během kojení zakázány..

Nejprve byste měli mít ibuprofen v lékárničce. Vyberte si jakoukoli formu: svíčky, gel, suspenze. Ketanol pro mladé matky se s výhodou používá ve formě gelu. Novokain a ultrakain se nejlépe získají injekcí. Měli byste však věnovat pozornost skutečnosti, že po injekcích je někdy zakázáno pokračovat v kojení.

Pokud potřebujete dlouhodobý analgetický účinek, optimální formou léku jsou rektální čípky. Tablety a pilulky se užívají jako jednorázový lék, po kterém lékaři doporučují kojit po celý den.

Při laktaci pro lokální anestézii se používají analgetika proti bolesti..

Jak si vybrat lék?

Při výběru léků proti bolesti, které můžete užívat při kojení, věnujte pozornost těmto faktorům:

 • Jak toxický je lék;
 • Jak rychle se vylučuje z těla;
 • Jaké procento složek obsažených v léčivu je absorbováno do krve;
 • Jak rychlý je lék;
 • Co se stane, pokud užijete dávku vyšší, než je předepsáno lékařem;
 • Účinek léků proti bolesti na mateřské mléko.

Kojící žena musí pečlivě přečíst pokyny. Složení přípravků může zahrnovat neškodné složky, které však způsobují alergii u dítěte. Máma musí vědět, na co její dítě může mít alergickou reakci..

Na poznámku! Nejbezpečnější léky jsou ty, které jsou vylučovány z ženského těla za méně než 4 hodiny.

Pro bolesti hlavy

Příčiny bolesti hlavy u kojících žen je mnoho. Mladé matky jsou v neustálém stresu, starají se o dítě, starají se, že má dost mléka. Noc bez spánku, nedostatek řádného odpočinku, špatná výživa přispívají k tomu, že kojící matka se často objevuje jako migréna. Také po porodu a během kojení má mnoho žen hormonální poruchu, která vyvolává výskyt migrén.

Bolesti hlavy nelze tolerovat a někdy prostě nemožné, můžete se cítit tak špatně. Při kojení můžete užívat následující léky, které vám pomohou odstranit bolest hlavy:

 • Prostředky s účinnou látkou Paracetamol: Streamol, Panadol, dětský sirup s paracetamolem. Pro zvýšení účinku léku je vhodné vypít tabletu Paracetamolu s teplým zeleným čajem;
 • Léky na bázi ibuprofenu: Ibufen, Nurofen.

Na zuby

Jaké léky proti bolesti mohu pít se strážemi, pokud je zub špatný:

 • Tablety Ketanov sníží bolest zubů, ale nevylučují příčinu. Ketans se obvykle předepisují po extrakci zubu. V případě akutních bolestí zubů anestetizujte léky, ale co nejdříve navštivte lékaře.
 • Lidokain. Lidokain je analogem injekcí Ultracainum, které zubní lékaři anestetizují ústní dutinu pro následné ošetření.

Můžete použít nástroje určené ke zmírnění bolesti u kojenců během kýchání:

 • Calgel s lidokainem v kompozici;
 • Camistat Baby v gelu. Obsahuje nejen lidokain, ale také výtažek z heřmánku v lékárně;
 • Denthol Baby. Gel ochlazuje, anestetizuje, dezinfikuje.

Všechny povolené přípravky na bolest zubů pouze dočasně anestetizují, takže pokud ucítíte bolest zubů, neodkládejte návštěvu u zubaře.

Pro bolest po císařském řezu

Téměř každá žena v porodu po CS cítí silné bolesti, které nelze vydržet. Jaké léky proti bolesti lze kojit po císařském řezu:

 • Jednorázová injekce no-shpa;
 • Injekce Ultracaine. V porodnicích často podávají injekci tohoto léku, který je pro dítě bezpečný a dlouhodobě zmírňuje bolest..

Pokud po anestézii bolestový syndrom není odstraněn a stav se zhoršuje, vyhledejte lékařskou pomoc.

Pokud stále potřebujete brát léky proti bolesti - pravidla

Samozřejmě existují takové případy, kdy je lék proti bolesti naléhavě potřebný, ale není možné se dostat k lékaři. Například, kojící matka měla bolesti zubů v noci. V tomto případě je léčivo vybráno ze seznamu povolených léků proti bolesti, které budou obsahovat nejméně toxické látky. Toxiny okamžitě přecházejí do mateřského mléka a tělo dítěte se dosud nenaučilo odstraňovat všechny toxické látky. Pokud matka během dne zjistila bolest, musí si domluvit schůzku s pediatrem svého místa a poradit si, jaký lék a v jakém množství lze užívat.

Před užíváním léků se poraďte s lékařem.

Po užití léků proti bolesti a krmení dítěte musí matka neustále sledovat stav dítěte. Pokud má zvýšenou ospalost, letargii, apatii, nedostatek chuti k jídlu a ještě více nevolnost při zvracení, měli byste okamžitě zavolat sanitku.

V případě, že je lék užíván v průběhu léčby, by kojení mělo být vyloučeno na samém vrcholu aktivity účinných látek. Pokud je kojící matce předepsán lék, který není kompatibilní s kojením, měla by kojení přestat kojit a po léčbě pokračovat. V žádném případě byste neměli snižovat dávku léku, abyste dítě nadále krmili mlékem. Je to nebezpečné pro jeho zdraví, vývoj a někdy i život..

Pediatrové důrazně doporučují, aby při dlouhodobém používání léků proti bolesti neustále exprimovali mléko tak, aby účinné látky nevstoupily do těla dítěte.

Pokud je bolest dočasná a nevyskytuje se často, je zcela přijatelné, aby žena při kojení kojila schváleným lékem proti bolesti. Když se bolest nezastaví, vyskytují se pravidelně, způsobují vážné nepohodlí, což naznačuje, že žena musí být vyšetřena, aby zjistila skutečné příčiny bolesti.

Recenze

Elena, 29 let: „Před těhotenstvím jsem často trpěla migrénami. Těhotné bolesti hlavy mě příliš netrápily, ale po narození mé dcery pokračovaly. Okamžitě jsem se obrátil na pediatra s otázkou, jaké prostředky mi mohou pomoci, aby nedošlo k poškození zdraví mé dcery. Byl jsem upozorněn na dětský paracetamol a na lidové léčivé přípravky, například teplý zelený čaj se lžičkou cukru. Nechci brát silné léky, protože to znamená, že musíte přestat kojit. “.

Olga, 24 let: „Jednoho večera mě hodně bolela zub. O půlnoci mě mučili, ale pak jsem to nemohl vydržet a napil polovinu tablety Ketanov. Měl jsem velké obavy, že se tento lék nedostal do mléka. Ráno nekrmila svého syna, nabídla směs a mléko bylo dekantováno. Šel jsem do stomatologie, kde jsem musel odstranit zub. Denní a večerní krmení bylo také nahrazeno směsí, pil jsem půl ketanovské tablety v noci. Konzultovala s pediatrem a po dekantaci nechala dítě nakrmit. Doufám, že k takovým situacím už nedojde. “.

U kojící matky může onemocnět cokoli: hlava, žaludek, žaludek, zub, záda. Mnoho žen je doprovázeno bolestmi svalů. Nemůžete tolerovat bolest, dokud neztratíte vědomí, takže před návštěvou lékaře byste měli vzít anestetikum, které je povoleno při kojení. Po užívání léku nezapomeňte sledovat stav dítěte. Pokud dojde k nejmenšímu poškození, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc..

Články O Neplodnosti