Hlavní Výživa

Jaké léky proti bolesti můžete kojit?

Datum zveřejnění: 15.4.2018 | Zobrazení: 9864

U kojení (HB), stejně jako během těhotenství, musí žena přísně kontrolovat svůj jídelníček. Všechno, co jí matka, je dítě. Blaho dítěte přímo závisí na výživě matky, to platí i pro užívané léky. Některé prostředky, kromě ovlivnění dítěte, mohou ovlivnit mléko a laktační proces, takže žena často přemýšlí: jaký druh léků proti bolesti lze použít pro kojení?

Mohu pít léky proti bolesti při kojení?

Pokud je to možné, vyberte si alternativu v podobě přírodních metod nebo dokonce vyčkejte - je vhodné to udělat. Ale pokud bolest nemůže být tolerována, vezměme si léky. Při kojení však musíte znát povolený seznam. Je třeba věnovat pozornost tomu, že léky mají různé způsoby uvolňování: jako svíčky, masti, dražé. Je nutné zvolit variantu léků vzhledem k lokalizaci bolesti, což přinese maximální výsledky.

Chcete-li zjistit, zda můžete během laktace použít jeden nebo druhý lék, je třeba se podrobně podívat na pokyny a zaměřit se na tyto ukazatele:

 1. Toxicita.
 2. Jak rychle je možné léčivo vylučovat: pokud to půjde až o tři až čtyři hodiny, tento lék proti bolesti může být při krmení opilý.
 3. Lhůta pro výsledek.
 4. Vedlejší účinky, kterým je příjem zakázán, důsledky předávkování.
 5. Je lék proti bolesti povolen kojit?.
 6. Jak používat.

Pokud neexistují žádné kategorické kontraindikace, doporučuje se poradit se s odborníkem. Každý organismus je individuální, reakce na další složky léčiva je možná, proto pouze odborník vybere správnou dávku, čas přijetí, s přihlédnutím ke všem faktorům.

Nejlepší léky proti bolesti pro kojení: podle Mayo Clinic

 • Acetaminophen / Acetaminophen (Tylenol / Tylenol atd.).
 • Ibuprofen / Ibuprofen (Advil / Advil, Motrin / Motrin IB atd.).
 • Naproxen / Naproxen (Naprosyn) - pouze pro krátkodobé použití. [1]

Zakázané léky během laktace

U léků, které jsou během laktace zakázány, je to vždy uvedeno. Doporučujeme je odmítnout. Tyto zahrnují:

 1. Analgin nebo podobné - Tempalgin, Sedalgin. Je to nebezpečné pro dospělé, v některých zemích je již zakázáno. Zmírňuje bolest, ale má velké množství vedlejších účinků: mění složení mléka a má nepříznivý vliv na laktační proces, na činnost ledvin.
 2. Kyselina acetylsalicylová, aspirin.
 3. Citramon nebo podobné - Citropack, Askofen. Tyto léky narušují játra. Kofein v kompozici má účinek na nervové buňky.
 4. Nimesulid - je nežádoucí užívat tento lék proti bolesti pro matku na HB, ačkoli neexistují žádné konkrétní údaje o účinku na mléko.
 5. Kombinované léky proti bolesti proti hepatitidě B se nedoporučují. Zvyšuje se riziko alergických reakcí. Tyto léky mohou obsahovat kodein, který negativně ovlivňuje vývoj duševní aktivity dítěte..

Když jsou přijaty, aktivní složky s mateřským mlékem přecházejí na dítě, což může vést k alergickým projevům u dítěte, intoxikacím, nesprávnému fungování trávení a ovlivňuje vnitřní orgány. Pod vlivem drog se dítě může stát náladovým, letargickým, narušením spánku.

Pokud existuje naléhavá potřeba užívat silné léky, musíte mléko po požití vyjmout. Změňte dětské mléko na směs.

Povolené kojení

Není obtížné zjistit, které léky proti bolesti v období krmení, protože je známo, jaké léky jsou pro dítě povoleny jako anestezie nebo při zvýšené teplotě. Pokud je dítěti povoleno, můžete ji použít během kojení.

Tablety s analgetickým účinkem

Aktivními složkami schválených léčiv jsou hlavně ibuprofen a paracetamol. Doporučeno k použití:

 • Paracetamol nebo podobný Panadol.
 • Ibuprofen nebo podobně Nurofen, Ibuprex, Ivalgin.
 • Ketoprofen. Účinné pro bolest svalů.
 • Diclofenac nebo analogy Voltaren, Diclac, Ortofen.
 • Ne-shpa.

Tyto léky se mohou občas užívat. Jsou účinné při bolestech hlavy, nachlazení a chřipce, svalových křečích.

Nepřekračujte normu užívání schválených léků. Jsou případy, kdy předávkování může způsobit zastavení laktace. Během příjmu musíte sledovat reakci dítěte: pokud dojde k negativní reakci z užívání drogy, musíte odmítnout.

Anestetické masti

Po narození někdy dochází k bolesti zad. Pokud je to možné, ženy omezují užívání perorálních léků a masti. Proto musíte vědět, které masti proti bolesti lze použít, protože lék není vždy neškodný. Povolené masti zahrnují:

 • Nurofen gel;
 • Chondroxid;
 • Menovazan;
 • Biopin;
 • FinAce;
 • Ibuprofen (pečlivě, v malém množství, sledujte reakci dítěte);
 • Artrolight, Malavit, má bylinné složení;
 • Traumeel-s.

Před použitím je nutné zkontrolovat alergické reakce. I když dříve, před těhotenstvím, nebyla alergie, neznamená to, že se nyní neobjeví. Faktem je, že hormonální rovnováha v těle se změnila.

Svíčky proti bolesti

Svíčky mají analgetika, která zajišťují lokální anestézii. Tyto léky jsou rektální a vaginální, ale ne všechny čípky jsou povoleny jako léky proti bolesti pro laktaci. Mezi ně patří: Ibuprofen, Movalis, Cefecon - jsou přijatelné pro použití dětmi. Ketonální svíčky jsou také povoleny..

Doporučené léky proti bolesti pro kojení

Léky proti bolesti zubů

Během těhotenství a při krmení dítěte je velké zatížení těla a zubů matky. Hlavní příčinou stomatologických onemocnění je nedostatek vápníku, změna hormonální rovnováhy, ztráta prospěšných složek. U HB existuje také seznam schválených léků. Můžete snášet počínající bolest a používat lidové léky, ale pokud nemůžete navštívit zubaře v blízké budoucnosti a bolest se stane nesnesitelnou, je povoleno ošetřující matce používat následující drogy:

 • Lidokain nebo podobný Ultracaine: jeho použití umožňuje místní použití ve formě injekcí pro sanitární a lékařské procedury;
 • Kenatov: prášky na chvíli zmírní silnou bolest. Nebude eliminovat původ bolesti, akce je zaměřena na zmírnění bolesti. Nepoužívejte více než dvakrát, ne více než tři dny.

Jako léky proti bolesti pro bolesti zubů jsou povoleny masti. Tyto metody pro zmírnění bolesti jsou povoleny pro dítě s zubatými zuby, což znamená, že je maminka může použít pro bolesti zubů:

 • Kalgel, základem je lidokain.
 • Traumeel.
 • Camistat Baby ve formě gelu: kromě lidokainu zahrnuje také heřmánku.
 • Dentol Baby - má chladivý, analgetický účinek, zmírňuje zánět.

Stojí za zvážení, že všechny tyto léky lze užít, ale mají krátký účinek a dočasně eliminují bolest, pokud je to možné, měli byste okamžitě navštívit zubaře.

Přípravky proti bolesti hlavy

Bolest hlavy je častým příznakem. Únava, nedostatek spánku, starost o dítě, mléko atd. Jsou hlavními důvody. Častou příležitostí se stává také změna hormonální rovnováhy. Často prochází bez užívání drog, stačí použít lidové léky nebo masáž hlavy.

Následující léky proti bolesti mají povoleno kojit matku, aby odstranily bolest:

 • léky s paracetamolem (Streamol, Efferalgan, Panadol);
 • Nurofen, Avil, Ibufen s ibuprofenem v kompozici.

Nezbytným opatřením je anestézie během krmení. Nejprve se doporučuje používat jemnější způsoby: relaxovat, vydat se na čerstvý vzduch.

Uvolňovače bolesti po císařském řezu

Bolestivé syndromy ve tříselné oblasti jsou společníkem prvních měsíců ženy porodící císařským řezem. Jaký druh léků proti bolesti může v takových situacích kojit? Povoleno:

 • No-shpa: jako dražé a injekce, odebrané po porodu, nesystematicky;
 • Ultracaine účinně používají gynekologové, pro kojící matky to není nebezpečné;
 • Ketoprofen, Ibuprofen.

V případě dlouhodobé bolesti, pokud dochází k výtoku a šev se nehojí dobře, se doporučuje poradit se s lékařem.

Léky proti menstruaci během kojení

Během krmení bolest během menstruace prakticky neexistuje. Je to kvůli produkci hormonu, který zabraňuje stagnaci krve v děložní dutině a snížení bolesti. Pokud jsou stále tam a je nemožné vydržet, doporučuje se je během menstruace odstranit pomocí No-shpa. Mezi léky, které odstraňují křeče, je No-shpu považován za nejbezpečnější a nejúčinnější způsob. Účinek nastane za čtvrt hodiny. Jedna dávka zahrnuje 2 tablety po 40 g. Jedna dávka neovlivní kvalitu mléka a stav dítěte. Neberte si dlouho.

Léky také účinně odstraňují bolestivé syndromy: Kenatov, Ketorol, Paracetamol. Pro těžce bolestivá období se doporučuje poradit se s odborníkem.

Žena, která ví, jaké léky proti bolesti lze použít pro hepatitidu B, a jak se doporučuje užívat přijatelná droga, se bude chránit před negativním účinkem drog. Čas krmení bude pro oba radostný.

Jaké léky proti bolesti mohu pít s kojením??

Bolest je jiná, není vždy možné ji snášet. Je lepší se předem poradit se svým lékařem, jaké léky proti bolesti můžete užívat při kojení. Léčba nebude mít terapeutický účinek, ale pomůže dočasně zmírnit příznaky.

Kojení a léky proti bolesti

Během laktace mohou být kdykoli zapotřebí léky proti bolesti. Bolest hlavy způsobená hormonálními změnami nebo přepracováním u kojící ženy není neobvyklá. Těhotenství může ovlivnit stav zubů, takže může dojít k bolesti. Císařský řez vede k bolesti v břiše.

Není třeba snášet bolest, zejména s vědomím, že v průběhu času to jen zesílí. V tomto případě budete muset vzít silné léky proti bolesti, které nejsou kompatibilní s přirozeným krmením. Abyste tomu zabránili, když se objeví bolest, musíte pít schválený lék.

Lék a dávkování může předepsat pouze lékař. Samoléčení je nebezpečné pro zdraví kojenců a kojících matek. Bolest může být příznakem vážného onemocnění, takže byste neměli ignorovat volání k lékaři a vyšetření. Kromě toho léky proti bolesti pouze zmírňují příznaky, ale neodstraní příčinu nepohodlí. Proto může být v budoucnu nutné brát léky této skupiny neustále.

Léky během laktace zakázány

V anotaci těchto léčivých přípravků je uvedeno, že nemohou být použity s kojením. Hlavní zakázané léky jsou:

 • Analgin (analogy - Pentalgin, Sedalgin, Tempalgin);
 • Aspirin (kyselina acetylsalicylová, upsarin upsa);
 • Nimesulid (Nise, Aponil);
 • Citramon (Askofen, Citropack).

Pouze 1 tableta Analginu může vyvolat silnou alergickou reakci, nepříznivě ovlivnit hematopoetický systém a ledviny. Aspirin působí na všechny orgány těla. Důsledky jsou zvláště nebezpečné pro kojence: snížení krevní srážlivosti, způsobuje hemoragickou diatézu a může vyvolat vnitřní krvácení. Také dítě může projevovat další vedlejší účinky léku.

Během kojení nemůžete vzít kombinované prostředky. Negativní účinek může být způsoben působením několika látek najednou, což výrazně zhorší pohodu dítěte. Například Citramon obsahuje aspirin a kofein. Obě látky negativně ovlivňují stav dítěte..

Pozornost! Je nepřijatelné užívat tyto léky i snížením dávky. Přesto se lék proti bolesti dostane do krevního řečiště a poté do mléka. V nejlepším případě bude poškození dítěte o něco menší, v nejhorším případě se objeví všechny druhy vedlejších účinků.

Jaké léky jsou kompatibilní s hepatitidou B??

Pokud pociťujete bolest, poraďte se se svým lékařem, jaké léky proti bolesti můžete při kojení. Ve většině případů se jedná o léky, které jsou přijatelné pro použití u kojenců, takže jsou docela bezpečné. Forma uvolňování může být různá - tablety, sirupy, masti, gely, čípky, injekční roztoky. Existuje spousta z čeho vybírat. Pokud je to možné, doporučuje se používat topické látky, aby se účinná látka nekoncentroval ve velkém množství v krevní plazmě.

Při přirozeném krmení je povoleno jednorázové použití léků proti bolesti:

 • Paracetamol (analog panadolu);
 • Ibuprofen (Nurofen, Ivalgin, Ibuprex);
 • Naproxen (Pronaxen, Apranax).

Na poznámku! Povolená a zakázaná léčiva jsou uvedena v elektronické referenční knize E-LACTANCIA nebo v knize Thomase Hale „Léčivé přípravky pro matky a mléko“.

Působení léků proti bolesti na dítě

Všechno, co vstupuje do krve ošetřovatelky, přechází do mateřského mléka. Dávka je mnohem menší, ale hmotnost dítěte je také, takže byste měli být opatrní při užívání léků. Anestetika během kojení proniká do těla dítěte během krmení a působí stejným způsobem jako při perorálním podání.

Snížené dávkování snižuje účinek léku. Vykonává však své funkce a může způsobit vedlejší účinky. Nejčastější alergické reakce. Hlavním projevem je kožní vyrážka, možná rozvíjející se Quinckeho edém, bronchospasmus, život ohrožující děti..

Léky na ředění krve mohou způsobit vnitřní krvácení. Nezralé trávicí a vylučovací systémy nejsou schopny škodlivé látky zcela odstranit. Někteří mají schopnost akumulace, po dlouhou dobu mají toxický účinek. Nervový systém je poškozen, což může vyvolat vývojové zpoždění, zvýšené vzrušení nebo nadměrnou ospalost. Při odstraňování nebezpečných léků, ledvin a poškození jater.

Pozornost! I léky proti bolesti povolené během přirozeného krmení poškozují dítě při dlouhodobém nebo nadměrném používání..

Jak se rychle zbavit bolesti?

Existují situace, kdy se neobejdete bez silných analgetik a anestezie. Při jedné dávce zakázaných léků proti bolesti během přirozeného krmení je vhodné nahradit 1-2 krmení upravenou směsí nebo předem vyjádřeným mlékem. Můžete si také vybrat formu léku, který působí lokálně, například masti a gely. Čípky poskytují dlouhodobější účinek na úlevu od bolesti. Injekce jsou rychlejší než prášky..

Je-li lékařem předepsán účinný lék na kursovou dávku, budete muset dočasně přestat kojit. Po léčbě je možné ji opravit, pokud pravidelně vyjadřujete prsa. Neměli byste se bát užívání léků, mléko obsahující toxické látky vytvářené v těle během nemoci může způsobit mnohem větší poškození..

Jak si vybrat lék?

Jakékoli léky proti bolesti kojení by měl předepisovat lékař. Měla by však být informována o laktaci. Forma léku může být vybrána s ohledem na lokalizaci bolesti. Předepsané dávkování a trvání podávání nelze nezávisle zvýšit nebo snížit.

Velké množství účinné látky může vést k rozvoji vedlejších účinků u kojenců. Nevýhoda nebude mít správný účinek, protože často léky proti bolesti mají také protizánětlivý účinek. V tomto případě je možné zhoršení onemocnění, bude třeba brát léky, které jsou během přirozeného krmení zakázány..

Co hledat při výběru anestetika:

 • přechází do mateřského mléka;
 • toxický nebo ne;
 • po které době dosáhne obsah účinné látky v krvi své maximální hodnoty;
 • období úplného vyloučení z těla.

Na poznámku! Je nežádoucí užívat složité přípravky s několika aktivními složkami.

Pro bolesti hlavy

Je třeba zjistit příčinu bolesti. Léky proti bolesti mají jiný mechanismus účinku. Antispasmodika uvolňuje krevní cévy, hladké svaly, uvolňuje křeče. Analgetika blokují enzym, který stimuluje nervové zakončení. Léčiva proti migréně snižují citlivost nervů a zánět, nepomáhají s jinými příčinami bolesti hlavy.

Při přirozeném krmení je možné užít následující léky a jejich analogy:

Na poznámku! Působení paracetamolu se zvyšuje při konzumaci neslazeného zeleného čaje.

Na zuby

V případě bolesti v ústní dutině je nutné co nejdříve konzultovat zubního lékaře. Zánětlivý proces se stává příčinou obecné intoxikace těla, proto je nutné eliminovat zaměření infekce. Jako dočasná anestézie pro hepatitidu B je lepší používat masti a gely, které působí lokálně. Přípustné jednorázové použití anestetik.

Schválené léky:

 • Lidokain (Ultracaine);
 • Paracetamol;
 • No-shpa;
 • Calgel;
 • Kamistad Baby;
 • Denthol Baby.

Pro bolest po císařském řezu

Bolest po porodu může ženu dlouho trápit. Během kojení po císařském řezu je vhodné užívat jakýkoli lék proti bolesti. Váš lékař vám může předepsat intramuskulární injekci..

Nejčastěji používané:

Pokud stále potřebujete brát léky proti bolesti - pravidla

Dodržování základních doporučení pro užívání léků sníží riziko nežádoucích účinků u dětí. Při přirozeném krmení je důležité:

 • Kontaktujte specialistu a zjistěte příčiny bolesti, předepište přijatelný lék, dávkování a délku podávání.
 • Koordinujte léky s pediatrem.
 • Přísně dodržujte doporučení pro užívání léků proti bolesti, nepřekračujte předepsanou dávku.
 • Neužívejte analgetika systematicky, neodstraní příčinu, ale mohou poškodit zdraví kojící matky a dítěte.
 • Je nutné vzít v úvahu čas maximální koncentrace léku v krvi. Současně se nejvíce vyskytuje v mateřském mléce. Je vhodné pít lék ihned po krmení dítěte a přeskočit další, nahradit jej směsí nebo mlékem.
 • Sledujte stav dítěte. V případě jakýchkoli abnormalit přestaňte užívat léky proti bolesti. Pokud jsou nežádoucí účinky závažné, poraďte se s pediatrem..
 • Pijte lék, když dojde k mírné bolesti, aniž byste čekali na útok nesnesitelné bolesti.
 • Pokud je to možné, vyberte topickou formu léku.
 • Neužívejte 2 nebo více léků současně.
 • Pokud je to nutné, pijte léky proti bolesti déle než 3 dny, dočasně kojení zastavte.

Jsou chvíle, kdy užívání léků způsobuje menší poškození než ignorování bolesti. Při přirozeném krmení je povoleno používat léky proti bolesti v jednom pořadí. Z dostupných léků si musíte vybrat nejbezpečnější, konzultovat s odborníkem. O dítě se může plně postarat pouze zdravá a veselá máma.

Léky proti bolesti pro kojící matku: které jsou možné a které nikoli

Po celou dobu těhotenství se nastávající matka snaží chránit své zdraví, pečuje o správnou výživu, vřele se obléká, aby v žádném případě nezachytila ​​nachlazení a nepoškozila dítě. Problémy však zpravidla nepocházejí z místa, kde očekávaly - každá máma může mít bolesti zubů nebo hlavy, nějaký druh traumatu nebo svalové námahy a pravidelné bolesti u žen nejsou výjimkou. Lidové léky v takových případech nepomáhají, k záchraně dochází častěji rychle působící léky, které zmírňují akutní bolest. Ale jak být mladá matka s kojením, jaké léky proti bolesti mohu pít?

Léky proti bolesti pro laktaci

Seznam moderních léků je tak velký, že mezi mnoha léky najdete schválené léky proti bolesti pro kojící ženy. Většinu těchto léčivých přípravků lze vypít pouze jednou nebo jen několikrát, aby se snížilo vaše zdravotní riziko. Nejoblíbenější prostředky jsou:

 • Nurofen - vyrovná se projevům bolesti hlavy a akutní bolesti zubů, může také zmírnit bolest ve svalech a kloubech. Její účinná látka - ibuprofen - lze užít s GV, procento látky vstupující do těla dítěte s mateřským mlékem je minimální a bezpečné pro kojence;
 • Diklofenak je přijatelný lék pro kojení, matky by měly být opatrně užívány s vředem a trpící vysokým krevním tlakem. Bezpečně zvažte až 3krát do 24 hodin;
 • Paracetamol je nejoptimálnějším lékem kojení, ale je zaměřen především na léčbu nachlazení, než například uspokojení bolesti zubů. Rychle pomáhá vyrovnat se s teplem a teplotou při nachlazení a chřipce, je bezpečný pro zdraví kojící matky a dítěte a po 4 hodinách po podání je zcela vylučován.
 • But-shpa je oblíbený univerzální lék, téměř každá hospodyňka ho má v lékárničce. Dobře se hodí pro zmírnění křečí v případě bolesti žaludku nebo menstruační bolesti. Jednorázové použití neublíží dítěti, ale mamce rychle pomůže vyrovnat se s bolestí;
 • Lidokain a Ultracaine - nejlépe pomohou zmírnit bolesti zubů, použití pro lokální anestézii s krátkým účinkem, díky čemuž jsou tyto léky proti bolesti bezpečné pro kojení.

Jakou formu drogy si vybrat

Kromě různých typů léčiv mohou mít léky proti bolesti také jinou formu uvolňování. A pokud například Diclofenac v tabletách lze během kojení pít, je jeho použití s ​​bolestí kloubů, ale ve formě masti, mimořádně nebezpečné. Předpokládá se, že tablety v tradiční formě postupně mizí, čímž se uvolňují moderní pilulky s tekutým složením, které okamžitě vstoupí do ohniska bolesti. Proto v lékárnách často slyšíte otázku - jakou formu léku si vybrat, která bude pro bolest účinnější? Lékárníci nemají jednoznačnou odpověď (příklad s Diclofenacem), před zakoupením anestetika je nutné objasnit, proč bude použit. Bolest zad lze po porodu zmírnit mastmi Dolobene a gel Troxevasin zmírňuje křečové žíly a bolesti nohou. Avšak použití stejných prostředků, například pro ošetření stehu po nedávném řezu císařským řezem, je nežádoucí. Také při lokální anestezii při léčbě bolesti zubů - tekutá ampulka může být aplikována na nemocný zub, ale není nutné ji používat uvnitř. Ve všem, co potřebujete znát opatření a pečlivě poslouchat rady odborníků.

Analgetika zakázaná pro kojící ženy

Když už mluvíme o velkém počtu povolených léků proti bolesti pro GV, určitě stojí za to říci o lécích, které jsou během laktace zakázány. Nejprve to je Analgin a jeho mnoho analogů. Složky, které pronikají do těla dítěte mateřským mlékem, mohou vyvolat alergické reakce a způsobit vážnější poškození a nepříznivě ovlivnit činnost orgánů dítěte. Hlavní zakázanou látkou, která je součástí těchto léků, je sodná sůl metamizolu, která se kromě Analginu nachází v lécích, jako jsou:

Kodein a kofein navíc nejsou v těchto přípravcích vyloučeny, což také způsobuje negativní reakce u matek a kojenců - od poklesu produkce mléka u kojící ženy až po narušení fungování nervového systému u dítěte.

Způsob použití léků proti bolesti

Nemyslete si, že jedno použití anestetika může vyléčit již existující onemocnění. Používání těchto léků pomůže pouze zmírnit fyzický stav, ale příčina bolesti zůstane stejná, takže než začnete užívat lék proti bolesti, měli byste zjistit, jak je správně používat. Základní tipy jsou jednoduché:

 • je nutné zjistit důvod - zub, hlavu nebo žaludek, navštívit příslušného lékaře, aby předepsal léčbu a správné léky;
 • vezměte pouze doporučené prostředky - podrobná anotace k léku musí obsahovat frázi, která je povolena během těhotenství a laktace, nebo že v tomto období neexistují kontraindikace pro použití. Rovněž stojí za to užívat cílená léčiva - nepijte žádné léky proti bolesti na bolest svalů, ale používejte speciální masti;
 • během kojení je lepší zvolit léky pro jedno použití;
 • používat lék pouze v doporučeném množství - není správné samostatně snižovat dávku, aby se chránilo dítě, bolest z toho nemusí ustupovat a dítě bude stále dostávat částice léku;
 • dodržovat nezbytný poločas léku - je lepší užít lék po jídle a před spaním, takže složky léku budou mít čas se asimilovat a zbavit se těla včas.

Během kojení si nemůžete nechat všechno jít samo od sebe nebo jednat v poslední chvíli. I ve stadiu těhotenství stojí za to konzultovat se svým lékařem o povolených lécích a lécích proti bolesti. Takové léky musí být po ruce s kojící matkou. Neměli byste tolerovat bolest - to samo o sobě je už pro matku stresem a není třeba, pokud existují léky, které jsou povoleny při kojení..

Jaký druh léků proti bolesti mohu kojit??

Narození dítěte je dlouho očekávaná událost. Rodiče zažívají nebývalý nárůst teplých pocitů. Kojení je nutností pro mladou matku. Kojení je často vážnou překážkou, když žena potřebuje během laktace užívat léky proti bolesti.

Léky přijatelné pro kojení

Dítě dostává výživné látky s mateřským mlékem. Kojící matky musí pečlivě vybrat dietu, vyhýbat se používání produktů obsahujících alkohol, kouřit. Obzvláště alarmující je užívání léků během laktace.

Přehled léků proti bolesti pro laktaci

Léky proti bolesti pro kojící matky jsou vybírány na základě léků schválených pro novorozence. Je proto přípustné, aby ženy užívaly přípravek Ibuprofen, Cefecone, používaný k léčbě malých dětí.

Bolest zubů během těhotenství a kojení je odstraněna tabletami Ketorolac, Dexalgin.

V případě potřeby lze tyto prostředky použít po konzultaci s lékařem..

Anestetické masti

Kromě tabletových forem se při laktaci hojně používají léky proti bolesti. Léky poskytují bezpečnost a účinnost. Pohodlné díky možnosti místní aplikace. Poškození dítěte je co nejvíce vyloučeno. Uvádíme účinné prostředky:

Svíčky

Zdraví po porodu je znatelně ovlivněno. Nově vyrobené matky jsou často postiženy hemoroidy. K laktaci musím použít léky proti bolesti. Účinná látka léčiva se může absorbovat krví, šířit se v krevním řečišti a hromadit mléko. Před použitím tohoto léčiva je nutné získat radu lékaře. Zdravotníci doporučují řešení křehkého problému:

Tyto léky obsahují minimální koncentrace škodlivých látek, které mohou dítě poškodit.

Povolené prostředky

Kojící matky se vyhýbají užívání drog. Nelze však tolerovat patologické projevy. Vyvolávající bolestivé pocity vyžadují použití léků proti bolesti. Zdravotničtí pracovníci umožňují použití léků kojení po konzultaci s lékařem.

Tablety

Účinnými léky proti bolesti pro laktaci jsou tablety. Pozorováním dávkování lze zabránit nebezpečí. V závislosti na charakteru bolestivých příznaků jsou kojícím ženám předepsány:

Používání léčiv během kojení bude muset být minimalizováno. Použití schválených léků proti bolesti je však užitečné pro mladou matku, a proto pro dítě.

Je dost obtížné vybrat si lék vhodný pro nemocnou kojící ženu. Zdravotníci zdůrazňují některé bezpečné léky proti bolesti pro laktaci. Podívejme se podrobněji na povolené léky

Paracetamol

Anestetika bez toxických látek, nehormonální. Účinně eliminuje průběh zánětlivých procesů, snižuje tělesnou teplotu a zabraňuje vzniku zánětu. Lék je vylučován tělními buňkami během čtyř hodin. Mléko se hromadí až o jedno procento. Absolutně bezpečné pro laktaci.

Odstraňuje bolestivé příznaky:

 • horečka;
 • bolestivá bolest různého původu (bolesti hlavy, bolesti zubů, vývoj s poraněním);
 • zvýšená únava;
 • svalová slabost.

Působení drogy začíná po dvaceti minutách. Navzdory bezpečnosti léku proti bolesti během kojení bude vyžadováno doporučení lékaře.

Ibuprofen

Laboratorní studie léku potvrzují bezpečnost léků proti bolesti během laktace. Ibuprofen obsahuje sloučeninu kyseliny propionové, která poskytuje prospěšný terapeutický účinek. Další výhodou je akce, která zvyšuje imunitu. Lék se uvolňuje ve formě tablet, sirupů, mastí, suspenzí.

Je schopen eliminovat patologické projevy:

 • ORL onemocnění;
 • bolesti zad, hlavy, zubů;
 • bolest kloubů
 • problematické cyklické krvácení;
 • neuralgická onemocnění.

Existuje několik kontraindikací:

 • ulcerativní, zánětlivá onemocnění gastrointestinálního traktu;
 • nízký počet destiček;
 • kardiovaskulární patologie;
 • individuální nesnášenlivost;
 • narušení jater, ledviny.

Přítomnost zvažovaných faktorů vyžaduje nahrazení produktu analogem. Ibuprofen může být užíván, dávkování určuje poskytovatel zdravotní péče..

Ketanov

Silný analgetikum bez opiátů. Nástroj zmírňuje bolest po dvaceti minutách. Zdravotničtí pracovníci umožňují použití během kojení. Pozitivní stránkou je nedostatek inhibice mozkové kůry. Terapeutického účinku je dosaženo blokováním syntézy sloučenin, které podporují rozvoj bolesti.

Ketanov by měl být užíván opatrně, podle lékařského předpisu. Možné vedlejší účinky:

 • potíže s dýcháním
 • pomalost;
 • nevolný pocit;
 • snížení srdeční frekvence;
 • rozdíly v krevním tlaku.

Diclofenac

Anestetika je bezpečná pro kojení, k dispozici ve formě tablet, injekcí, čípků, mastí. Zmírňuje bolest způsobenou poruchami pohybového aparátu:

 • revmatismus;
 • bederní bolest
 • osteochondróza;
 • ischias;
 • artritida, artróza;
 • zranění, modřiny.

Dávka předepsaná ošetřujícím lékařem pomůže zabránit nepříznivým účinkům..

Zakázané prostředky

Lék užívaný ženou vstupuje do vnitřního prostředí dítěte s mlékem. Zahrnuje jakoukoli silnou látku, která může výrazně poškodit pohodu dítěte. Zdravotničtí pracovníci zakazují používání léků proti bolesti při laktaci:

Nemocná kojící matka by neměla kojení zastavit. Mléko je pro novorozence neustále potřeba. Musíte znát zakázané léky proti bolesti, které mohou ublížit dítěti. Zvažte nelegální drogy.

Analgin

Droga je bezpečná pro ženy. Poskytovatelé zdravotní péče však doporučují vyloučit používání kojení. Nástroj je schopen narušit funkce krvetvorby, močení dítěte. Analgin je silný alergen. Jednorázové použití způsobuje u dítěte nežádoucí účinky:

 • snížení počtu bílých krvinek, krevních destiček;
 • úzkostný spánek;
 • selhání centrální nervové soustavy;
 • otrava;
 • svědění kůže, vyrážka, možný Quinckeho edém.

Eliminujte bolest kojící ženy se doporučuje lidové prostředky. V případě potřeby požádejte lékaře, aby předepsal vhodný lék..

Nimesulide

Nehormonální lék má antipyretický, protizánětlivý účinek. Je schopen rychle a účinně zastavit útok bolesti. Terapeutický účinek trvá šest hodin.

Zdravotničtí pracovníci kategoricky zakazují používání léků proti bolesti Nimesulide pro kojení. Účinná látka se rychle vstřebává krví ženy a hromadí se v mateřském mléce. Po HB se blaho dítěte ostře zhoršuje.

Je povoleno brát lék jednou v případě nouze. Kojení bude třeba na jeden den zastavit.

Jaké léky proti bolesti lze použít kojení od bolesti zubů, bolesti hlavy, během menstruace a po císařském řezu

Léčiva proti bolesti pro kojení by měla být neškodná pro matku a dítě. Požití může u kojenců způsobit nepředvídané účinky..

Všechny analgetické tablety mají vedlejší účinek. Doporučeno pro použití v určitých dávkách..

Při předepisování léků proti bolesti doporučují pediatrové dočasně kojení. Zahraniční experimenty ukazují, že ostré odmítnutí krmení je škodlivé nejen pro dítě, ale také pro mladou ženu.

Zvažte všechny jemnosti a nuance jmenování analgetik pro kojení.

Lékaři považují paracetamol za nejbezpečnější analgetickou pilulku. Výrobek neprochází do mateřského mléka, ale prochází placentou. Vedlejší účinky při ovlivnění plodu nebyly identifikovány. Odstraňuje mírnou bolest, má protizánětlivý účinek. Na základě paracetamolu se doporučují Fervex a Efferalgan, doporučené ve druhém trimestru těhotenství..

Analgin pro kojení je zakázán. Tyto pilulky v Evropě jsou z vážných komplikací vyloučeny z dostupného seznamu. Pokud droga vstoupí do krevního oběhu dítěte, zkapalní se, což vede ke snížení koncentrace hemoglobinu.

No-shpa a Riabal jsou antispasmodické tablety. Eliminujte bolest uvolněním svalových vláken kolem cév, střev.

Nesteroidní protizánětlivé léky (voltaren, diklofenak) se užívají s maximální opatrností. Neexistují žádné klinické studie týkající se jejich hromadění v mateřském mléce. Dicloberl se používá k anestézii zad při porodu dítěte..

Při mírné bolesti je rozumné používat nikoli systémové léky, ale lokální lékové formy - gely, masti.

Léky proti bolesti proti hepatitidě B způsobené bolestmi hlavy a zubů

Lékaři umožňují ženě kojit:

 1. Naproxen;
 2. Ketoprofen;
 3. Ibuprofen.

Hlavním rysem použití nesteroidních protizánětlivých tablet proti bolesti je jednorázové použití.

Paracetamol je vhodný pro bolesti hlavy. Je lepší pít tabletu se zeleným čajem. Kombinace zvyšuje analgetický účinek.

Zuby se uvolňují pomocí ultracainu a lidokainu. Tam jsou místní gely a masti, které jsou aplikovány na poškozené oblasti..

Při kojení je analgin kontraindikován! Patologický účinek na oběhový systém, ledviny, má nevratné následky.

Jaké léky proti bolesti by neměly být užívány během kojení:

Všechny tyto léky kromě citramonu obsahují analgin. Aspirin vede k ředění krve, proto se nedoporučuje dětem. V tomto ohledu je citramon vyloučen ze stravy mámy.

Existují vědecká fakta týkající se pravděpodobnosti obtížnosti snížení varlat do šourku u chlapců s aspirinem.

Jaké léky proti bolesti se při kojení používají opatrně:

 • Naproxen;
 • Ketoprofen;
 • Ibuprofen.

Účinné složky látek se nacházejí v mateřském mléce, ale účinek na tělo dítěte nebyl studován. V praxi se nevyskytují komplikace z jejich používání..

Jedna dávka výše uvedených léků nebude mít za následek žádné patologické změny. Přísně kontrolujte dávkování.

Při silné bolesti doporučujeme ke snížení vedlejších účinků kombinovat nesteroidní protizánětlivá a antispasmodická léčiva. Odstraněním zánětlivé vazby a zmírněním křečí je možné zastavit patologický stav.

Bolest vyvolaná sevřením nervových vláken mezi svalovými vlákny je eliminována svalovými relaxanci. Neužívejte léky na dlouhou dobu kvůli pravděpodobnosti svalových poruch u dítěte.

Pro laktaci lze použít nesteroidní léky proti bolesti, ale nesmíme zapomenout, že jejich účinek na tělo dítěte nebyl zcela objasněn..

Jaké léky pít s těžkou bolestí hlavy:

Pro bolesti zubů, anestezie pomocí ultracaine nebo lidocaine.

Nezapomeňte na nelegální drogy - analgin, aspirin, citramon, sedalgin, tempalgin, pentalgin.

Léky proti bolesti pro laktaci

Zvažte farmakodynamiku, farmakokinetiku, mechanismy vylučování léčiv z těla.

Paracetamol je považován za jedno z nejbezpečnějších léků na laktaci. Vyrábí se pod obchodními názvy (efferalgan, acetaminofen, panadol). Tento léčivý přípravek se doporučuje používat u kojících a těhotných žen. Světová zdravotnická organizace (WHO) provedla studie účinků léku na 12 žen.

Výsledky odhalily možnost použití paracetamolu kojení. Asi 20% látky po požití ženou přechází do mateřského mléka, ale toxické vlastnosti na těle dítěte se střední konzumací nejsou definovány.

Pro snížení koncentrace léku v mateřském mléce se doporučuje užívat tento lék ihned po jídle.

Ketanov (ketalgin, ketarolac) je kompatibilní s kojením. Vyznačuje se antipyretickým, analgetickým účinkem. Podle pokynů výrobce jsou povoleny tablety kojení, těhotenství. Maximální doba přijetí je 3 týdny.

Vysoké plazmatické koncentrace je dosaženo po 50 minutách s poločasem přibližně 5 hodin při dávce 10 mg třikrát denně.

Ibuprofen (ibufen, ibuprom, nurofen) se vyznačuje kompatibilitou s kojením. Nástroj pomáhá snižovat bolest. Minimální dávka je 200 mg po 5 hodinách. K odstranění silné bolesti se po 6-7 hodinách užívá 400 mg.

Klinické studie identifikovaly lék v mléce při 0,7%, když se užil v minimální dávce.

Během laktace je povolen diklofenak (diclac, orthofen, voltaren). Pokyny výrobce jsou opatrné při kojení. Dokument ukazuje, že při užívání léku musíte dítě přestat krmit.

Lékaři jsou méně opatrní ohledně doporučení pro užívání 25-50 mg třikrát denně bez přerušení krmení. Koncentrace léčiva v mateřském mléce je sledována do jedné hodiny po použití přípravku.

Zakázaná analgetika při krmení dítěte

Analgin (metamizol sodný) obsahuje léčiva pod obchodním názvem (spazmalgon, tempalgin, baralgin, ronalgin, dipiron). Představuje riziko vážných následků, a to iu dospělých. Vedlejší účinky u dětí nelze předvídat..

Metamizol sodný se vyznačuje prvním stupněm nebezpečí během kojení, proto se důrazně doporučuje nepoužívat takové tablety k úlevě od bolesti během kojení. Kojení je možné pouze při absenci bezpečnější alternativy. Denní dávka léčiva je 1 mg.

Nimesulid je selektivní nesteroidní protizánětlivé léčivo. Měl by být považován za potenciálně bezpečný, ale nástroj nebyl úplně prozkoumán. Obchodní názvy „Nise“, „Nimesil“, „Nimid“ označují druhou skupinu protizánětlivých léčiv pro možná zdravotní rizika. Jejich použití během těhotenství a kojení je kvůli nedostatečné znalosti mechanismů účinku v těchto podmínkách zakázáno..

Od začátku roku 2002 se nimesulid používá ve Spojených státech. V Rusku se objevil o něco později. Studie Evropské agentury přiměla Národní komisi USA, aby omezila užívání této drogy u určitých kategorií pacientů. Nástroj je povolen pro děti po 12 letech. Existují doporučení, jak omezit využívání finančních prostředků pro ženy s kojením. Studie zjistily, že malé množství látky vstupuje do krve dítěte mlékem, ale účinek chemické sloučeniny na tělo dítěte není definován..

Seznam léků proti kojení nemůže být vážně rozšířen, protože každý lék má pozitivní a negativní účinky na lidské tělo. Doporučujeme pečlivě dodržovat volbu lékaře. Chcete-li zvolit správný léčebný režim, měli byste informovat svého lékaře o kojení.

Jak nepoškodit dítě na hepatitidě B: jak správně používat gely a masti pro bolesti zad a další nemoci?

Každý z nás se často obrací na léky a masti, protože potřebuje léčbu během určité nemoci.

Mladé matky nejsou výjimkou, nachlazení, horečka a další nemoci se v nich také vyskytují, protože tělo budoucí a kojící matka dává dítěti většinu živin. Je povoleno používat masti během kojení a jak to správně dělat?

Laktace

Kojící matka se vždy obává otázkou, zda bude pro dítě bezpečné používat určitou mast. V takových okamžicích je velmi důležité pečlivě si přečíst pokyny k danému léku, vzít v úvahu a porovnat všechny vedlejší účinky a nekompatibility.

Pravděpodobnost přesnosti však nebude 100%. Nejčastěji jsou stejné závěry uvedeny v pokynech pro masti: použití s ​​kojením se nedoporučuje. To se děje kvůli nedostatku nezbytných studií o účinku léků na tělo kojící matky a dítěte.

Neexistuje jasná odpověď, zda se má nebo nemá použít, ale existuje seznam některých studovaných léků. V každém případě všichni přecházejí do mateřského mléka. Proto se musí všechny masti používat opatrně. Nakupujte pouze podle pokynů lékaře, jasně postupujte podle pokynů a nepřekračujte dávkování.

Tělo dítěte ovlivňuje řada faktorů:

 • doba používání;
 • toxicitu léčiva;
 • individuální citlivost těla dítěte;
 • možnost alergických reakcí.
obsah ↑

Indikace

Podle určitých doporučení může matka chránit sebe i své dítě před alergickými reakcemi nebo vedlejšími účinky. Při kombinaci kojení a léčby je nutné zvolit optimální způsob střídání použití mastí a krmení.

Řada indikací pro použití mastí pro HS:

 1. bolest kloubů
 2. zánětlivé procesy;
 3. modřiny, výrony nebo popáleniny;
 4. bolestivá menstruace;
 5. neuralgie.
obsah ↑

Co je povoleno při kojení?

Existuje řada mastí, které se již osvědčily jako bezpečné, a ty, které se používají opatrně nebo v malých dávkách..

Oteplování

S výskytem nachlazení, stejně jako s bolestmi v kloubech, pomáhají oteplovací masti dobře. Jejich rozsah je široký, ale ne všechny jsou k dispozici pro kojící matky. Ale je tu kam se obrátit.

Traumeel gel

Stagnace mléka není u kojících žen neobvyklá, a když nastane problém, mladá matka si klade otázku, jak ji rozmazat prsy a zároveň nepřerušit její krmení? Traumeel s laktostázou je možná nejúčinnější, protože se s tímto problémem vyrovná v minimálním čase. Tento léčivý přípravek obsahuje pouze přírodní složky. Tato mast je homeopatická, zmírňuje zánětlivý proces, bolest a zlepšuje stav cév.

Indikace pro použití:

 • furunkulosa, dermatitida a diatéza;
 • laktostáza;
 • artritida a dna;
 • křečové žíly;
 • hemoroidy;
 • hemotomy, modřiny a výrony.

Naneste masku tenkou vrstvou masážních pohybů na ohnisko zánětu, účinek je velmi rychlý. Hlavní věc je, že mast nemá žádné vedlejší účinky a je absolutně bezpečná pro matku i dítě.

Dr. mami

Tento typ masti eliminuje zánět a ničí bakterie, má lokální dráždivý a rušivý účinek..

Indikace pro použití:

 1. ARI doprovázen rýmou.
 2. Bolest hlavy.
 3. Bolesti zad.

Masť můžete aplikovat třikrát denně. V případě rýmy a ucpání nosu se masti nanášejí ve střední vrstvě na křídla nosu, aniž by se třely. Pro bolesti hlavy je whisky ošetřena mastí.

Léky proti bolesti

Náhlá bolest u kojící matky je častým jevem. Existuje mnoho léků, ale ne všechny jsou schváleny kojení..

Nurofen Gel

Mnoho matek při kojení volí tento lék kvůli své univerzálnosti. Koneckonců, tento nástroj lze použít jako prostředek proti bolesti, protizánětlivý a antipyretický.

Indikace pro použití:

 • migréna;
 • bolesti zad;
 • bolest při menstruaci;
 • horečka a nachlazení;
 • myalgie.

Navzdory skutečnosti, že gel Nurofen má vedlejší účinky, aplikace obvykle nezpůsobuje problémy s pohodu matek nebo dětí. Lék je kontraindikován pouze v přítomnosti kožních lézí.

Řízení

Jedná se o kosmetický přípravek obsahující rostlinné výtažky a éterické oleje. Indikace pro použití:

 1. zánět, otok a bolest kloubů;
 2. zvýšené zatížení kloubů;
 3. bolest související s počasím.

Masť je vtírána do problémové oblasti 2-3krát denně po dobu 3 týdnů, pak si udělejte přestávku. Kontraindikace je pouze přecitlivělost na složky léku.

Z alergií

Při kojení masti pro alergie musíte vybrat z nehormonální skupiny.

Ichthyol

Má antiseptické, uklidňující, analgetické a dezinfekční účinky. Normalizuje také metabolické procesy a podporuje regeneraci kůže. Při lokálním použití účinné látky nepronikají do systémové cirkulace.

Indikace pro použití:

Lék by měl být aplikován na postižené oblasti tenkou vrstvou, neotírat, pak oblast uzavřít gázovým obvazem. Při pozorování dávky nedochází k vedlejším účinkům a alergiím.

Zinek

Jako základ pro zinkovou mast se používá vazelína v poměru 9/1 a účinnou látkou je oxid zinečnatý. Názvy složek léku hovoří samy za sebe, při použití během kojení je zcela bezpečné.

Indikace pro použití:

Zinková mast nemá na tělo obecný účinek. Nanáší se v tenké vrstvě na dříve očištěnou pokožku 2-3krát denně. Vedlejší účinky jsou možné pouze v případě individuální citlivosti na lék, konkrétně vyrážky, svědění nebo zarudnutí kůže.

Protizánětlivé

Levomekol

Tato mast obsahuje kombinovanou kompozici a je netoxická, což snižuje pravděpodobnost negativního účinku na tělo.

Indikace pro použití:

 • pustulární vyrážka;
 • cervikální eroze;
 • trofické vředy;
 • hnisavé rány.

Levomekol pomáhá ničit infekce a bakterie, léčí postižené oblasti a používá se jako profylaxe. Nanáší se na postiženou oblast tenkou vrstvou nebo impregnuje gázou. Lék nezpůsobuje vedlejší účinky, ale jsou možné alergické reakce, proto je nutné před použitím zkontrolovat jeho účinky.

Menovazine

Aplikuje se externě, takže nevnikne do krve nebo mateřského mléka. Indikace pro použití:

 1. bolesti zad;
 2. sevřený sedací nerv;
 3. míšní kýla;
 4. houba na nehtech;
 5. intercostální neuralgie;
 6. artróza;
 7. opar;
 8. podrážka paty;
 9. psoriáza, ekzém.

Malé množství masti je vtíráno do problémových oblastí 2-3krát denně. Lék nemá prakticky žádné vedlejší účinky a pouze dlouhodobé užívání způsobuje snížení tlaku nebo alergií..

Vishnevsky

Můžete najít hodně diskuse o použití léku pro kojení, ale i v anotaci k masti je psáno, že to nepoškodí matku nebo dítě, pokud je používáno správně. Složení masti zahrnuje přírodní složky, ricinový olej, březový dehet a další látky.

Indikace pro použití:

 • abscesy, carbuncles a vaří;
 • vaskulární onemocnění dolních končetin;
 • popálit rány, lůžkoviny a omrzliny;
 • lymfangitida a lymfadenitida;
 • psoriáza;
 • křečové a trofické vředy.

Masť ničí organismy, které mohou vést k infekci. Obvazy s mastí můžete použít na jakoukoli část těla kromě hrudníku.

Podmínky použití a skladování

Nejdůležitějším pravidlem při používání mastí nebo gelů je pečlivě přečíst pokyny k danému léčivu. Doporučuje se aplikovat pomocí aplikátoru, který nepřesahuje množství uvedené v jednorázové dávce. Veškeré masti musí být skladovány v obalu na chladném místě, chráněny před dětmi a vlhkostí. Úložiště by nemělo přesáhnout stanovené datum vypršení platnosti.

Vědecké studie prokazují potřebu a účinek kojení jak na dítě, tak na kojící matku. Riziko možných infekcí, rakovin a mnoha nežádoucích vývojových faktorů je sníženo. Proto by kojící matka měla co nejvíce sledovat své zdraví, aby se nemusela obracet k nelegálním drogám a přestat kojit..

Články O Neplodnosti