Hlavní Bolest

Jak si zvyknout dítě na bradavku: 5 účinných způsobů

Asi 70% matek po narození dítěte se rozhodne, že nedají dudlík svému dítěti.

Uplyne však 3–4 týdny a hrdost ustupuje podráždění a únavě, protože dítě neustále „visí“ na hrudi a nechce usnout, pokud se ho jeho matka snaží dostat do postýlky. Zde vyvstává otázka, jak zvyknout dítě na bradavku.

Většina kojených dětí se zdráhá seznámit se s novým příslušenstvím a některé kategoricky odmítají vzít figurínu a neustále ji plivat. Co lze v takových situacích udělat?

Harm nebo dobrý?

Až dosud můžete najít různé názory pediatrů na dudlíky. Někteří se domnívají, že sání figuríny přispívá k vytvoření malocluze a zpoždění ve vývoji řeči, a proto ji v žádném případě nedává dítěti.

Jiní nevidí nic špatného na bradavce a dokonce souhlasí s jeho použitím v prvních měsících života dítěte. Pravda je však jako vždy někde mezi tím.

Potom je užitečné sát figurínu?

Sací reflex je nejsilnější ze všech reflexů, které má novorozené dítě. K uspokojení potřeby sání může dítě sát cokoli: roh přikrývky, rukáv blůzy, její vlastní prsty, ale hlavní zdroj její matky zůstává.

Je důležité pochopit, že dítě nemůže neustále kojit, protože je to nadměrné krmení, zvýšená tvorba plynu, střevní kolika a častá hojná regurgitace.

V případě, že sací reflex není spokojen a dítě je již plné, může být dudlík dudlíku spásou.

Jaké jsou výhody figuríny dětských lékařů?

Děti zvyklé na figurínu usnou téměř okamžitě, když dostanou svůj oblíbený předmět. Samotný spánek je delší - dítě se při krmení probudí méně často, protože časté pokusy o kojení prsu nejsou způsobeny hladem, ale potřebou uspokojit reflex.

Většina dětí si zvykne usínat s prsy své matky v ústech a všechny pokusy o jejich umístění do postýlky selhávají. Výsledkem je, že oba nemají dostatek spánku.

Figurína vám umožní dát dítě spát v postýlce. Stačí mu dát dudlík a po 5 minutách už bude dítě spát.

 • Stabilní emoční stav.

Děti se slabým nervovým systémem často zažívají negativní emoce (hněv, zlost, zlost), které to vyjadřují pláčem. Vsuvka pomáhá uklidnit dítě a zabránit dětskému záchvatu záchvatu, což je důležité pro harmonický vývoj.

 • Uspokojení sacího reflexu.

S pomocí figuríny bude dítě schopno uspokojit své potřeby 100%, protože bradavka je vždy po ruce (na rozdíl od matčiny hrudi). Děti sající figuríny to nedělají prsty a předměty na ulici.

Když dítě provádí sací pohyby, střevní svaly se stahují, vytlačují přebytečný vzduch a stimulují průchod plynů a vylučování stolice. To je vynikající prevence střevní koliky a zácpy..

 • Normalizace krmení.

Pokud má dítě příležitost sát figurínu, nebude neustále požadovat prsa. To pomůže vyhnout se nadměrnému krmení a souvisejícímu trávení..

 • Volný čas pro mámu.

Pokud se matka potřebuje přesunout 3-4 hodiny (například do nemocnice), bradavka pomůže dítě uklidnit.

 • Teething Aid.

Při řezání zubů dítěte zažívá bolest a nepohodlí, které ovlivňuje jeho emoční stav. Můžete pomoci dítěti snáze přežít toto období pomocí dudlíku.

Účinek na kojení

Přizpůsobit dítě figuríně je nutné až poté, co žena zavedla laktaci. Dřívější použití bradavek může vést ke snížení mléka a dokonce kojení.

Skutečnost je taková, že dudlíky mají odlišný tvar od ženské bradavky. Pokud dítě začne sát figurínu příliš brzy, může si prsa vzít stejným způsobem a sát pouze přední mléko.

Důsledky mohou být následující:

 • podvýživa dětí a hubnutí;
 • laktostáza způsobená stagnací zadního mléka v mléčných žlázách;
 • mastitida;
 • snížená produkce mléka;
 • odmítnutí prsu.

Po figuríně může být sání prsu pro dítě obtížné a on prostě odmítne mateřské mléko. Proto není možné přizpůsobit dítě bradavce, dokud žena neprokáže dobrou kojení a dítě se naučí správně brát prsa..

Dopad na rozvoj řeči

U dětí, které sají bradavku, lze pozorovat zaostávání ve vývoji řeči, ale to platí pouze pro dlouhodobé používání příslušenství. Odstavení dítěte od figuríny se doporučuje ve věku 2 let. Pokud tak neučiníte, dítě nemusí určité zvuky vyslovovat správně. Problém může vyřešit pouze řečový terapeut pro děti.

V jakém věku učit bradavku a zda?

Názory odborníků na toto téma se také liší. Někteří se domnívají, že zavedení novorozence do dětské figuríny by mělo být provedeno okamžitě po propuštění z nemocnice, protože bude mnohem obtížnější dělat to, jak dítě roste..

Ale většina neonatologů a pediatrů si je jistá, že nejlepší čas, jak si zvyknout na bradavku, je, když dítě dosáhne měsíce věku. Během této doby žena dostává laktaci a dítě dostává maximální hmatový kontakt s matkou, což v něm vytváří základ pro harmonický a správný vývoj v něm.

Můžete pochopit, že dítě potřebuje figurínu podle následujících znaků:

 • sání pleny nebo přikrývky;
 • vycpávání vaček v ústech a snaha o sání;
 • pláč po krmení a pokus o opětovné uchopení hrudníku (za předpokladu, že dítě je jasně plné);
 • odmítnutí usnout v postýlce (bez hrudi matky).

Pokud lze dítěti připsat alespoň jeden z uvedených příznaků, měli by rodiče zvážit použití dudlíku.

Pravidla výběru

Figuríny pro děti se liší ve třech hlavních charakteristikách: tvar, velikost a materiál, ze kterého jsou vyrobeny. V lékárnách najdete latexové a silikonové bradavky. Materiál, který si dítě vybere, závisí na jeho osobních preferencích.

Novorozenému dítěti lze nabídnout latexovou bradavku - latex je měkčí než silikon, takže si ho nejmenší děti zvyknou lépe a rychleji. Starší děti budou používat silikonové figuríny: jsou příjemnější k sání, kromě toho je silikon silnější než latex. Co je důležité v období zubů prvních zubů.

S velikostí je vše jednoduché: je třeba věnovat pozornost označení produktu: 0-3, 3-6, 6-12. Ale zde byste měli brát v úvahu vkus a vlastnosti dítěte. Pokud dítě ve 4 měsících odmítne bradavku označenou 3-6, můžete nechat figurínu, kterou předtím cucal, i když pro ni podle věku není vhodná.

Všechna data na balíčcích jsou přibližná. Posledním faktorem při rozhodování by měla být volba dítěte a jeho potřeb.

Tvar bradavek může být:

 • anatomický (opakujte tvar ženské bradavky);
 • ortodontický (zabraňuje malocluzi);
 • s protáhlou bradavkou;
 • s bradavkou.

Konečné rozhodnutí je vždy na dítěti. Rodiče budou muset vyzkoušet několik produktů různých tvarů a velikostí, než se dítě rozhodne, co má rád.

V tomto videu jsou popsána některá pravidla pro výběr figuríny dítěte..

Metody pomoci učit figuríny

Metoda 1

Vezměte dítě do náručí v póze, které její matka nejčastěji používá ke krmení. Jednou rukou stojí za to hladit dítě a přitom s ním mluvit jemně.

Místo prsu vložte do úst dětskou figurínu a jemně ji přitiskněte prstem, aby se bradavka neobjevila na podlaze. Pokud dítě přetrvává, není třeba na tom trvat. Je lepší odložit trénink o několik dní..

Metoda 2

Namažte bradavku něčím sladkým. Babičkám se často doporučuje dát trochu medu na špičku figuríny. Nedělejte to, protože včelí produkty mají vysoké alergenní vlastnosti. Lepší použití roztoku glukózy nebo slazené vody..

Děti milují sladkosti, takže tato metoda může být docela účinná..

Metoda 3

Některým matkám se podaří vytrhnout malého kundičky, protože mazali bradavku mateřským mlékem (nebo směsí, kterou dítě jí). Obvyklý vkus pomůže urychlit zvyknutí na figurínu a tento proces učiní pohodlným a bezbolestným.

Metoda 4

Nejlepší je zvyknout si na bradavku ve vodorovné poloze ihned po krmení. Pokud dítě vyplivne figurínu, můžete dát váleček, který nedovolí bradavce vypadnout z úst. Některé děti zaspí s figurínou po několika takových cvičeních..

Metoda 5

Pokud dítě dostane drink, nemůžete ho pít z lžíce, ale z láhve. Poté, co dítě zvládne láhev, dojde ke zvyknutí na figurínu za 2-3 dny.

Pravidla péče

Je důležité, aby bradavka byla vždy čistá - pomůže to zabránit rozvoji infekčních chorob (zejména střeva). Pro dosažení sterility je třeba bradavky vařit každý den.

Pro tyto účely je lepší zakoupit několik (5-6 kusů) dudlíků najednou, abyste je mohli během dne změnit, pokud padnou na zem..

V tomto ohledu jsou vhodné speciální držáky pro dudlíky, kterými je můžete upevnit na oblečení. Pokud dítě padne na figurínu, nespadne na zem nebo do špinavé půdy, pokud je dítě na procházce.

Co nelze udělat, pokud figurína spadne na zem:

 • olíznout (v ústech dospělého je obrovské množství bakterií);
 • vylij vodu z kohoutku (musíš vařit bradavky!);
 • otřete kapesníkem, zvláště pokud není příliš čistý.

Pokud figurína vypadla na ulici, ale nebylo možné ji vyměnit, je třeba dítě uklidnit a vrátit se domů, abyste si dali čistý dudlík.

Všechno potřebuje opatření

Aby v budoucnu nedocházelo k problémům s odstavením dítěte od sání figuríny, je důležité dodržovat opatření a nepoužívat figurínu častěji, než to dítě potřebuje..

Jednoduché tipy, jak si na to zvyknout:

 • Jakmile dítě pláče, nedejte mu figurínu. Nejprve ho musíte zkusit uklidnit jinými způsoby. Pokud všechno ostatní selže, nabídněte dudlíku dudlík.
 • Poté, co dítě usne, musí být figurína dítěte z úst opatrně odstraněna, jinak se sen může zneklidňovat a dítě se probudí pokaždé, když bradavka vypadne..
 • Pokud dítě spí na ulici s figurínou, měli byste ji také odstranit poté, co se sen dostane do hluboké fáze.
 • Pokud dítě po krmení pláče, můžete mu nabídnout dudlík, ale ne na dlouho (ne více než 5-10 minut).

Pokud dítě odmítne figurínu

Asi 22% dětí vůbec neuznává figurínu, takže rodiče nemají důvod se obávat. Stačí, když takové děti vyrůstají zdravě a neliší se od svých vrstevníků.

Jak učit dítě dudlík v figuríně za 2 měsíce

Moderní matky používají mnoho užitečných pomůcek, které usnadňují péči o jejich děti. Mezi nimi je objekt, jehož věk se odhaduje na staletí. Jedná se o dudlík, jehož účel byl známý ve starověku a byl úspěšně používán jako náhrada za matčina prsa.

Dummy pomáhá matce pečovat o své dítě

Proč dítě potřebuje figurínu

Spory o potřebu figuríny se neustále vedou mezi mladými matkami a mezi odborníky. Pediatrové tvrdí, že sání matčina prsu nejenže krmí dítě, ale také uspokojuje jeho potřebu mateřské lásky. Z této polohy figurína nemá nic společného s krmením, ale může dočasně nahradit matčino ňadro. Například, Dr. Komarovsky věří, že zatímco dítě je zaneprázdněno dudlíkem, máma má více času a příležitost na další věci. Proto je figurína považována za záruku míru pro oba.

Musím učit: klady a zápory

Když vyvstane otázka, v jakém měsíci života si dítě zvykne na figurínu a zda by se to mělo vůbec udělat, stojí za to poslouchat názor odborníků. Například dětští lékaři říkají, že musíte dát figurínu, protože sací reflex se u dítěte vyvíjí dlouho před jeho narozením a ona ho podporuje. Postupně zmizí potřeba bradavky, takže není důvod k obavám.

Psychologové mají odlišný názor a věří, že žádná figurína nemůže uspokojit potřebu dítěte s fyzickým kontaktem s matkou. Nejlepší způsob, jak s dítětem komunikovat, je nabídnout mu prsa, nikoli její umělou náhradu. Čím více kontaktu mezi matkou a dítětem, tím lepší je dětská psychika.

Odborníci na kojení říkají, že dětská figurína narušuje kojící matku, protože dětská závislost na ní může ovlivnit jeho neochotu kojit. V důsledku toho se množství mléka může meziměsíčně snížit.

Důležité! Přes všechny klady a zápory se mnozí odborníci shodují na tom, že dětská figurína je v prvních týdnech života kontraindikována, protože v tuto chvíli by měl dostávat pouze matčina prsa. Komarovsky varuje, že dokud nebudou zřízeny stráže, nic nestojí za to dát.

Matka prsa v prvních týdnech života dítěte by neměla být nahrazena figurínou

Dopad na rozvoj řeči

Kromě skutečnosti, že bradavka by neměla nahrazovat plně kojení, je zaznamenán její účinek na celkový vývoj dítěte. Například existuje rozšířené přesvědčení, že figurína inhibuje řečovou aktivitu. Z tohoto důvodu je mentální vývoj pomalejší, v důsledku toho dítě později začne mluvit. Odborníci se však domnívají, že je to z velké části kvůli problémům s logopedií vznikajícími z malocclusion. Děti s takovou vadou mohou mít potíže se syčením a pískáním souhlásek.

Poznámka. V psychologii se věří, že v dětství je hlavní akcí emoční komunikace s matkou. Pokud matka dává přednost dudlíku namísto toho, aby ho vzala do náručí, hrála si s ním „blábolící“, jeho vývoj řeči se nepochybně zpomalí. Pokud dítě zůstane samo s figurínou, nedostane v tomto věku potřebné znalosti.

Účinek na kojení

Mezitím mnoho rodičů nepovažuje bradavku za zlé pro kojení. Tento názor je chybný, pediatrové varují mladé matky, že pro většinu kojících žen v prvních týdnech není mléko uvolňováno neustále, ale přílivem. Proto musí dítě nutit nějakou dobu kojit své prsa, aby dosáhlo návalu mléka. Poté se příliv zastaví a pro další příjem mléka musí dítě pokračovat v práci.

Důležité! Uvědomění si, že prsa musí být cuceno s námahou a bradavka je snadná a jednoduchá, může vést k opuštění dítěte od.

Nezkušená matka se obává, že není dost mléka, a dává dítěti láhev mléka na krmení. Na bradavce je závislost, s níž dítě usne snadněji, spí silněji, protože mléko dostává bez námahy. Přestože by kojení mělo být pro dítě hlavním zdrojem výživy.

Kdy je lepší nabídnout dummy dítěti

K vyřešení otázky, zda je třeba figuríny, a kdy ji nabídnout dítěti, by se každá matka měla individuálně obrátit na pediatra s žádostí o radu. Specialista vysvětlí, jaké pozitivní a negativní aspekty má figurína. Například je to nezbytné při procházce, pomáhá uklidnit dítě.

Dudlík pomůže matce uklidnit dítě a odstranit negativní návyky

Pediatri někdy s pomocí pomáhají regulovat střeva a tvorbu plynu u dítěte. V noci, když dítě nemůže spát, figurína mu pomůže usnout.

Po roce se dětem doporučuje, aby během her na ulici dali figuríny, aby si nezachytily kontaminované hračky v ústech, nesát si prsty, protože reflex sání ještě nevymřel. Může být mnohem obtížnější odstavit dítě od sání prstu než od figuríny, takže v této situaci je užitečné.

Na druhé straně může dlouhodobé používání figuríny způsobit zakřivení zubů, ovlivnit vývoj řeči. Proto, i přes rozdíl v názorech, zda dítě potřebuje bradavku, rozhodně nestojí za zneužití.

Jaký je rozdíl mezi figuríny?

V odpovědi na otázku, který dudlík si vybrat pro dítě, odborníci radí matkám, aby věnovaly pozornost tvaru bradavky prsu, která nabývá určitého tvaru. To vám řekne, jaký tvar figuríny je nejlepší pro dítě.

Tvar sací části

 • Tvar klasické, tj. Kulaté, bradavky opakuje bradavku mléčné žlázy. Tím se proces přibližuje přirozenému krmení..
 • Fiktivní ortodontika má zkosený a zploštělý tvar. Tím je zajištěno správné umístění jazyka v ústech. V prodeji jsou různé typy: "Cherry" - pro novorozence s velkým nebem; „Butterfly“ - pro sání při ležení na břiše; "Srdce" - pro dobrý vývoj chrupu.
 • Anatomická figurína vypadá jako zploštělý ovál, rovnoměrně rozkládá tlak na patro.
 • V prodeji se objevily nové generace bradavek s anti-vakuovým systémem, tj. S ventilem, který pomáhá snižovat objem polykaného vzduchu, což snižuje frekvenci regurgitace. Plus - překážka přilepení, která umožňuje, aby se láhev během krmení neodtrhla.

Důležité! Vsuvka by se měla měnit s vývojem dítěte a brát v úvahu jeho individuální vlastnosti, doporučení pediatra vám pomohou vybrat správnou velikost a materiál.

Při nákupu figuríny byste měli věnovat pozornost jejímu materiálu a velikosti

Jak naučit dítě figuríny

Mladé matky se často ptají, jak správně naučit figurínu sát. Pediatrové doporučují, aby si dítě zvyklo během bdělosti, když je v klidu a v dobré náladě. Stačí, když si do úst vložíte dudlík, a secí reflex bude cítit.

Podle Dr. Komarovského je bradavka potřebná k vyřešení rodičovských problémů, například při porodu dítěte, ale bradavka sama by se neměla stát problémem. Proto každé dítě řekne matce, zda ji potřebuje.

Příprava dítěte

Někdy rodiče, kteří chápou výhody figuríny, nevědí, jak to naučit dítě. Pediatrové je ujišťují, že by neměli myslet, že je to nezbytný atribut dětství. Pokud dítě figurínu nebere, nevyučujte ji násilím. Je lepší používat speciální techniky, aby dítě samo bradavku milovalo.

Spropitné. Pokud novorozenec nebere figurínu, není to děsivé, některé děti se bez ní dobře.

Sladká návnada

Matky na dětských fórech často sdílejí své zkušenosti s učením dítěte bradavky.

Důležité! Pediatrové varují před použitím babiččiny metody, když dítě figurína šíří s marmeládou nebo medem přitahuje dítě. Tato metoda, přes její účinnost, může být škodlivá, zejména pro dítě s alergickými reakcemi..

Nejbezpečnějším a nejúčinnějším způsobem, pokud dítě dudlík nebere, je jeho namazání mateřským mlékem. Jeho chuť je dítěti známa a učení bude snazší.

Pravá rukojeť

Z pozice správného sevření se nejlepší považuje za ortodontickou figurínu se zkosenou bradavkou, na jedné straně vyrovnanou a na druhé konvexní. Díky tvaru kapky poskytuje správné uchopení a pohodlně sedí v ústech, napodobuje přilnavost matčiny hrudi.

Ležící sání

Matky se často ptají, v jaké poloze je žádoucí nabídnout dítěti figurínu? Odborníci říkají, že trénink se nejlépe provádí v poloze na zádech: matka bere dítě do náručí, stejně jako u normálního kojení, a nabízí figurínu. Toto je obvyklá poloha dítěte. Pro sání lži musíte použít speciální figuríny, například ortodontický motýl, určený pro polohu na zádech..

K zamezení závislosti by měly být v dávce použity slepé bradavky

Jak se vyhnout závislosti

Výuka dítěte k bradavce a odstavení z ní je problémem dospělého, je třeba k němu přistupovat odpovědně. Je užitečnější si dělat starosti, ne kvůli tomu, že dítě nesaje bradavku, ale jak si na to zvyknout.

Dlouhodobé používání figurínových dudlíků vede ke zvykům brát do úst okolní předměty: okraje oblečení, přikrývky, prsty, hračky. Aby nedocházelo k tomu, že se dítě bez ní cítí bezmocné, navrhují pediatři použití následujících pravidel:

 • Nabídnout položku je dávkována, pouze se silným zájmem dítěte. Udělejte si čas, aby dudlík, jakmile pláče, existuje mnoho dalších způsobů, jak se uklidnit.
 • Vyhněte se dlouhodobému spánku dítěte s dudlíkem v ústech. Jakmile dítě usne, musíte figurínu z úst opatrně vyjmout.

Když si zvyknete na figurínu, musíte si pamatovat její bezpečnost a pravidla používání. Navzdory zřejmému pohodlí pediatrové doporučují, aby se jeho používání nezdržovalo a pokusilo se dítě odstavit maximálně jeden a půl roku..

Potřebuje dudlík dudlík: klady a zápory, vyberte si dudlík správně.

Zdá se, že bradavka je figurína obyčejná a nezbytná maličkost pro novorozence, ale téměř všichni rodiče dříve či později mají logickou otázku: je to vůbec potřeba, zda z toho má nějaký prospěch, nebo naopak, je lepší to ani nestojí za to? zakoupit toto příslušenství.

Některé matky si jsou jisty, že dudlík - figurína pomáhá dítěti uklidnit se, spánek se stává silnějším. Jiní trvají na tom, že atributem tohoto dítěte je pouze jedna újma: skus se pravděpodobně v drobečkách zhorší a prsa přestane brát a v budoucnu se z bradavky odstaví jedno naprosté trápení a mnoho dalších „a“... Zpravidla každá matka jeden nebo jiný dojem figuríny v závislosti na získaných zkušenostech.

Co říkají lékaři o dudlících - dudlíkách ?

Je třeba poznamenat, že Světová zdravotnická organizace je v této věci kategorická: bradavka nemá jednoznačně místo v seznamu potřebných položek pro novorozence, zejména pro ty kojené děti..

Názory ostatních lékařů byly rozděleny do dvou protilehlých táborů. Například někteří zubaři se domnívají, že pokud dítě používá dudlík - figurínu po dlouhou dobu, může to přispět k malokluzi. Logopedi říkají, že kvůli figuríně může mít dítě potíže s výslovností a neurologové věří, že figurína může ovlivnit i vývojová zpoždění..

Ale je všechno opravdu smutné? Pojďme to pochopit.

Výhody a poškození bradavek - dudlíků.

Vsuvka je skutečně schopná uklidnit dítě, uspokojit jeho sací reflex. Pokud je dítě maminky velmi neklidné a často zlobivé, figurína se může stát skutečnou hůlkou - zachránce alespoň na chvíli.

Slavný pediatr Jevgenij Komarovský je v tomto čísle docela klidný:

"Dětská figurína je jedním z faktorů ovlivňujících tvorbu sousta, ale daleko od jediného... Dětské figuríny jsou vyrobeny ze silikonu a dokonce i zvláštního tvaru, který napodobuje bradavku (přesněji ne samotnou bradavku, ale jak se mění její tvar během sání) - méně ovlivňuje skus. Pokud je na jedné straně měřítka teoreticky možné vytvoření nesprávného kousnutí a na druhé straně - téměř bezesné noci pro všechny členy rodiny, jsem kategoricky za figurínu “.

klady

Většina dudlíků dudlíků je vyvíjena ve spolupráci s lékaři, jako jsou zubní lékaři a pediatři. Jsou vyrobeny z různých materiálů, přičemž se bere v úvahu charakteristika dítěte: věk a anatomie dětí. Pokud je figurína vybrána správně, může dokonce přispět ke správnému vývoji kousnutí..

 • Podle psychologů vyhovuje bradavka sání dítěte. Vsuvka pomůže zabránit dalším problémům spojeným s sáním prstu..
 • Figurína je užitečná pro děti, které jsou často bez rozmýšlení bez zjevného důvodu, špatně spí. To může pomoci dítěti během koliky nebo krčení, zmírnit utrpení dítěte. Zabraňuje také vypadávání jazyka během spánku.
 • Použití figuríny pomáhá posílit svaly ústní dutiny dítěte a stimulovat střevní motilitu. Zejména sání reflex musí být vyvinut u kojenců, kteří se narodí s nízkou hmotností. To pomáhá k rychlejšímu přibírání na váze..
 • Je známo, že u dětí prvního roku života se zvyšuje pravděpodobnost syndromu náhlé smrti. K dnešnímu dni nemohou lékaři jasně vysvětlit tento jev a při použití bradavky u dítěte ve snu je toto riziko sníženo o 30%.
 • Minusy

  Je zřejmé, že existují významné výhody ve prospěch bradavek - dudlíků, samozřejmě. Je však třeba si pamatovat negativní dopad tohoto atributu..

  • Není vhodné dávat figurínu novorozencům v prvním měsíci života kvůli většímu riziku opuštění matčiny prsy. Pro začátek je velmi důležité zavést kojení. Poté můžete dítěti nabídnout dudlík, pokud ho nebere a bude odolávat, pak není třeba trvat na tom,.
  • Pokud zvolíte nepravidelně tvarovanou bradavku, může dojít k narušení kousnutí dítěte.
  • Dudlík - figurína může být zdrojem různých choroboplodných zárodků a infekcí, přestože je o ně správně postaráno. Není možné udržovat absolutní sterilitu tohoto příslušenství..
  • Lékaři-neurologové věnují pozornost skutečnosti, že nadměrné pobuřování figuríny dítěte může nahradit plnou komunikaci s mámou. To může vést ke zpoždění vývoje..
  • Figurína ovlivňuje laktaci. Čím více dítě dostane bradavku místo matčina prsu, tím horší bude kojení.
  • Vsuvka může nepříznivě ovlivnit duševní vývoj dítěte. Koneckonců, při každém rozmaru malého chlapce matky zpravidla okamžitě nabízejí figurínu. V důsledku toho jsou emoce dítěte potlačeny.

  Je nutné si zvyknout dítě na dudlík - figurínu ?

  Každý rodič se musí rozhodnout, zda nabídne své dítě této věci, pečlivě zvážit všechny klady a zápory.

  Osobně, můj názor, jako matka dvojčat jsem si nevšiml žádné újmy. Zkušenost byla docela úspěšná, s bradavkou děti spaly mnohem lépe a sen byl opravdu silnější. Pomohla mi také udržet si „váček mých nervových buněk“, protože moje děti byly velmi náladové. Studium bylo rychlé, snadné, bez slz a hněvu..

  A tady je to, co o tom říká Yevgeny Komarovsky:

  "Povinné - není třeba." Nechce - dobře, uklidněte se. Velký počet neméně respektovaných lékařů tvrdí, že sání figuríny je velmi škodlivé. Pravda je jako vždy někde uprostřed a správnou odpověď na otázku zná jen konkrétní dítě. “

  Jak si vybrat dudlík

  V tomto článku jsme zkoumali hlavní výhody a nevýhody používání bradavek - dudlíků. Pokud se stále rozhodnete, že se vaše dítě stane vlastníkem tohoto příslušenství, musíte k jeho výběru přistupovat odpovědně.

  Dnes je v obchodech prezentován obrovský výběr dudlíků různých tvarů, velikostí a vyrobených z různých materiálů: latex, silikon a guma.

  Jaký materiál zvolit dudlík ?

  Odborníci doporučují používat latexovou figurínu pro novorozence a oslabené děti, tj. na. je měkčí a jeho životnost je kratší. Má žlutý odstín a taková bradavka by neměla být vystavena vysokým teplotám - varu. Musí být měněna nejméně 1krát za měsíc.

  Naopak při řezání zubů získejte silikonovou bradavku. Nemá žádnou barvu - zcela průhledná. Taková bradavka je hypoalergenní a může být také sterilizována vroucí vodou. Tento materiál je na rozdíl od latexu odolnější a pružnější..

  Vsuvky vyrobené z gumy dnes ztratily popularitu a jsou minulostí, ale kaučuk je nejlepším materiálem pro kojence pro kojence, jejichž zuby se začaly řezat - vyrovnat se s svěděním lépe než ostatní. Gumové bradavky, na rozdíl od silikonu, mohou u dítěte způsobit alergie.

  Zvažte věk dítěte a pamatujte také na to, že dudlík se musí pravidelně měnit.

  Figuríny byly tříděny materiálem. Nyní se zamyslíme nad tím, jaké formy mají bradavky a která z nich bude zvlášť vyhovovat vašemu dítěti.

  Druhy dudlíků:

  Klasická bradavka. Toto je nejčastější bradavka s kulatou papilou. Lze jej použít na obou stranách. Opakuje anatomii rudy mé matky více než ostatní. Důležité ! Dlouhodobé a časté používání takové figuríny může přispět k vytvoření malocluze u dítěte


  Anatomická bradavka. Název sám napovídá, že taková bradavka odpovídá anatomii úst dítěte. Na základně má tenký krk a papilka tohoto dudlíku je na jedné straně mírně zploštělá. Při sání sousedí s jazykem dítěte a rozkládá rovnoměrný tlak na patro. Tento typ bradavky přispívá ke správnému vývoji kousnutí. Anatomické dudlíky by měly odpovídat délce 1,5 cm.


  Ortopedické nebo ortodontické bradavky. Dnes stále více matek dává přednost tomuto typu bradavky, t. na. její zajetí dítětem je nejpodobnější zajetí matky. Má tři různé typy:

  „Cherry“ - určený pro velké děti, které mají vysoký patro;

  „Srdce“ - přispívá ke správnému vývoji kousnutí dítěte;

  „Motýl“ - určený pro děti, které leží na břiše.

  Také výrobci vytvářejí symetrický pohled na ortopedické bradavky - dudlíky. V takové bradavce jsou obě strany ploché. Stejně jako klasické dítě to může sát na obou stranách.

  Základna bradavky - figurína.

  Při výběru bradavek pro dítě byste se měli zaměřit také na dudlík. Měl by být dostatečně široký, ale neměl by překrývat nos dítěte. Nezapomeňte mít speciální ventilační otvory, aby dítě mohlo klidně dýchat. Je žádoucí, aby vnitřek podbradníku měl reliéfní povrch, který zabraňuje ulpívání na kůži dítěte. Jinak se v této oblasti mohou shromažďovat dětské sliny, což pravděpodobně povede k podráždění..

  Závěrem: tipy pro rodiče.

  1. Nezapomeňte dodržovat hygienu bradavek - dudlíků. Pokud to materiál dovoluje, čerstvě nakoupená bradavka by měla být vařena několik minut, další sterilizace bradavky vyžaduje alespoň jednou denně, není nutné ji vařit denně, ale mělo by se provádět základní mytí mýdlem.
  2. Nikdy nelízejte figurínu dítěte! V ústech člověka je mnoho bakterií a svými slinami můžete předávat nebezpečné mikroorganismy vašemu dítěti.
  3. Skladujte figurínu nejlépe v uzavřených obalech.
  4. Bradavky musí být pravidelně měněny s ohledem na věk a individuální vlastnosti dítěte.
  5. V případě nepředvídaných okolností je nejlepší mít alespoň několik figurín. Například, pokud má bradavka nějakou vadu, nebo se prostě ztratí oblíbená věc maličkosti, což se stává docela často.

  V tomto článku jste se seznámili s takovými otázkami, jako je to, zda dítě potřebuje bradavku, naučili se výhody a nevýhody dudlíka - figuríny a také jste se naučili, jak si vybrat toto příslušenství. A i když, jak se vám zdá, jste se velmi zodpovědně přiblížili procesu nákupu bradavek, není nutné, aby tento konkrétní model vyhovoval vašemu dítěti. Možná budete muset hledat „jednoho“ pokusem a omylem a dítě si vybere vhodnější variantu.

  Chcete-li si zvyknout dítě na dudlík, je to potřeba?

  Téměř všechny otázky týkající se péče o novorozence nemají jasnou odpověď. Pokud jde o specialisty - neonatology, pediatry - a mezi matkami, otci, prarodiči, existuje mnoho různých názorů na tento nebo ten aspekt péče o dítě, jeho výchovu a vývoj. Proto jsou mladé a nezkušené matky často ztraceny v proudu protichůdných informací od příbuzných, lékařů a přátel. Jedním z takových kontroverzních problémů zůstává otázka zvyknutí dítěte na dudlík. V jakém věku může být dítěti dána figurína a stojí za to dát ji vůbec? Jak často jej používat? Poškodí to? Pojďme na to.

  Výhody a nevýhody

  Oba přívrženci zvyknutí na figurínu a protivníci mají v tomto ohledu argumenty..

  Příznivci vidí pozitivní aspekty ve skutečnosti, že bradavka:

  1. Odvádějte strach nebo malátnost.
  2. Spokojí dětský sací reflex.
  3. Uklidňuje, v důsledku čehož je dítě silnější a spí déle.
  4. Odstraňuje špatný zvyk sání prstů.
  5. Zabraňuje požití přebytečného vzduchu a pomáhá střevům usnadnit proces vyčerpání plynu.

  Oponenti se domnívají, že bradavka:

  1. Vyvolává infekci nesprávnou péčí.
  2. U dětí s častým užíváním může tvořit malocluzi..
  3. Může vyvolat odmítnutí dítěte matkou kojením a kojením matky.

  Jsou bradavky a kojení kompatibilní??

  Zda novorozenec potřebuje kojení během kojení, je jednou z častých otázek, které pediatři slyší od nezkušených matek. Pro správnou odpověď je třeba si uvědomit, že tvar dudlíku a matčiny hrudi se liší. Protože ihned po narození dítěte je velmi důležité stanovit kojení a přizpůsobit dítě správnému sevření prsu, neměli byste novorozence dát figurínu: ať si zvykne na tvar bradavky, nikoliv bradavky. Pokud si matka nejprve dítě zvykne na dětskou figurínu, začne během krmení nesprávně uchopit prsa, což je plné výskytu bolestivých trhlin v bradavkách matky a problémů s břichem dítěte. Kromě toho může dítě úplně odmítnout prsa ve prospěch bradavek.

  Při sání figuríny jsou zapojeny pouze dva svaly čelistí, zatímco při krmení mlékem - dvacet čtyři.

  Ale opuštění bradavky navždy to také nestojí za to, musí být uloženo po ruce, aby se vyřešily některé situace, když:

  • matka a dítě jsou na přeplněném místě;
  • matka byla otrávená nebo vážně nemocná a dítě by nemělo být kojeno;
  • na bradavkách vznikají bolestivé praskliny a mezi krmením jsou nutná přerušení;
  • máma musí na chvíli odejít a dítě odmítá zůstat s osobou, která ji nahrazuje.

  Pokud se dítě často přejídá, je navíc zapotřebí figurína. Nezralý trávicí systém se ne vždy vypořádá s množstvím konzumovaného jídla a sání pohyby uklidňuje drobky, zmírňuje pocit nepohodlí.

  Musím si vzít dudlík do nemocnice?

  Pediatrové nedoporučují zvykat dítě na figurínu během kojení, a toto je první den v nemocnici po narození dítěte. Čím častěji matka krmí dítě, tím více se z ní produkuje mléko, a pokud zneužíváte dudlík v nemocnici, může se laktace úplně zastavit. Přesto je možné si s sebou vzít figurínu „jen pro jistotu“. Všechna miminka jsou jiná, a pokud vaše dítě najednou bude neklidné a bude neustále vyžadovat prsa, brzy to nevydrží takovou zátěž a začne bolet. V takových okamžicích by měla být po ruce přestávka a uklidnění dítěte.

  Péče o figurínu v porodnici

  Pokud se rozhodnete vzít dudlík do nemocnice, nezapomeňte jej zpracovat tak, aby nedošlo k infikování novorozence, který má imunitu, která je stále slabá. V moderních porodnicích jsou vytvářeny všechny podmínky pro péči o lahve a bradavky. Můžete kontaktovat sestry na stanovišti, které sníží figurínu do speciálního dezinfekčního roztoku nebo ji umístí do sterilizátoru (prostě nejezděte příliš často, v případě potřeby použijte bradavku). Nebo stačí jen vyfouknout figurínu vroucí vodou (čajové konvice s horkou vodou jsou vždy ve veřejné doméně v kuchyni).

  Velmi kontroverzní otázkou, která obává většinu mladých matek, je to, zda je povinná sterilizace figuríny. Sterilizace je nepochybně užitečným postupem, ale neměla by jít do extrémů. Některé matky se domnívají, že sterilizace není nutná, a udržet dítě ve skleníkových podmínkách je pouze mu ublížit. Pokud jste také zastáncem této pozice, měli byste si uvědomit, že bradavka je příznivým místem pro akumulaci mikrobů: přitahují se do prostředí s mlékem pro výživu, kde se rychle rozmnožují. Protože tělo novorozence je velmi zranitelné, špinavá bradavka je otevřenými dveřmi pro různé bakterie a viry.

  Jiný pohled - udržování čistoty všemi prostředky a sterilizace každé položky novorozence a každého centimetru v domě - také není pravdivý. Studie ukázaly, že u dětí, které byly udržovány dokonale čisté po první rok života, je větší pravděpodobnost alergických reakcí na prach, zvířecí chlupy atd. Rozumné řešení pro matku - vyberte si prostřední půdu.

  Jak a jak provést sterilizační postup

  Sterilizace dětských figurín doma je mnohem jednodušší než v nemocnici. Dudlík se nejčastěji jednoduše umývá pod proudem teplé vody mýdlem a nalije se vroucí vodou nebo horkou parou - je to spolehlivý a prověřený způsob péče o dětské doplňky. Silikonové dudlíky dokonale snášejí teplotu varu po dobu pěti minut, ale latex je přednostně sterilizován na pár, a pokud je to nezbytně nutné, vařit déle než dvě minuty.

  Kromě toho dnes pečující matky stále více používají takové zařízení jako sterilizátor. Jedná se o nádobu, která vypadá jako nádoba s víkem, což vám umožní rychle se zbavit všech choroboplodných zárodků (vhodné nejen pro bradavky, ale také pro lahve a malé gumové hračky). Je vhodné si ho vzít s sebou na procházku (existují přenosná zařízení pro jednu položku) nebo na jiné přeplněné místo, a samozřejmě se v každodenním životě stane zachráncem.

  Rozsah sterilizátorů je široký, ale podmíněně jsou rozděleny do tří kategorií:

  • parní;
  • chemická (dezinfikujte bradavky roztokem bezpečným pro drobky);
  • ultrafialový.

  Sterilizátor má spoustu výhod: šetří čas matky, perfektně pomáhá v přeplněných místech a můžete v něm uložit figurínu až do okamžiku, kdy je to nutné pro arašídy. A co je nejdůležitější, prodlužuje životnost vaší milované figuríny díky šetrné péči: během sterilizace se netvoří mikrotrhliny a deformace formy produktu..

  Po sterilizaci zůstává produkt čistý asi půl hodiny. Pokud dítě stále spí a brzy nebude potřebovat bradavku, bude otázka správného skladování dudlíků relevantní..

  Existují velmi výhodné modely, u nichž je k dispozici víčko, které pevně uzavírá nos figuríny. Někteří výrobci také poskytli kompaktní kontejnery prodávané s dudlíkem. Pokud takové zařízení neexistuje, uložte příslušenství v uzavřené čisté nádobě.

  Pravidelná sterilizace a správné skladování prodlužují životnost figuríny, ale nezapomeňte, že latexovou bradavku je třeba vyměnit každé dva až tři týdny a silikonovou alespoň jednou za dva měsíce..

  Výuka dítěte k bradavce: kdy je to požadováno a jak je prováděno

  Je možné specificky naučit novorozeného batole figuríny?

  Můžete, ale opatrně. Hlavní věc v tomto oboru není přehánění. Naučte dítě figuríny, ale pouze v případech, kdy není možné se bez ní obejít. Pokud jste se během denního spánku rozhodli jít na procházku s dítětem na ulici, pak v tomto případě figurína bude fungovat jako asistent, protože uklidní plačící dítě a poskytne dobrý a dlouhý spánek.

  Ale speciální trénink v bradavce za účelem klidného provádění domácích prací je plný skutečnosti, že dítě začne matovat figurínu a hrudník. Výsledkem bude podvýživa u dítěte a zhoršení laktace u matky, protože signály pro produkci mléka budou stále méně. Kromě toho dítě, které je uneseno figurínou, se snadno vybaví přeplněnou plenkou, což povede ke vzniku vyrážky z plenky na kůži..

  Podle odborníků je optimální věk pro zvyknutí na bradavku tři až čtyři týdny od okamžiku narození. Během tohoto období je docela snadné zvyknout si měsíční dítě na bradavku, protože laktace je již zavedena, ale dítě si dosud nevyvinula silnou vazbu na hrudník.

  Pokud se rozhodnete, že budete potřebovat bradavku jako pomocníka a že je na čase naučit dítě, pak před nákupem věnujte pozornost především velikosti produktu, poté jeho tvaru a materiálu výroby.

  Pokud je vaše dítě již starší než čtyři až pět týdnů, můžete ho zvyknout na dětskou figurínu následujícím způsobem: vezměte dítě do stejné polohy jako při krmení, ale nenabízejte ňadra, ale dětskou figurínu. Udělejte to, když už je dítě krmeno..

  Nezneužívejte figurínu poté, co dítě dosáhne šesti měsíců věku, protože to může vést ke zpoždění vývoje dítěte.

  Dítě odmítá bradavku

  Pokud dítě odmítne vzít figurínu, zkuste ji ihned po krmení vsunout do bradavky. A pokud je to první seznámení s figurínou, pak byste měli nabídnout svému dítěti dva nebo tři výrobky různých tvarů a nutně správné velikosti.

  Často se stává, že dítě bradavku vytáhne, ale okamžitě ji vyplivne. V tomto případě jemně posuňte figurínu různými směry v ústech dítěte: s největší pravděpodobností spadl pod jazyk dítěte. Po několika okamžicích najde pro ni vhodnou pozici a naváže přátele s novým zařízením.

  V situaci, kdy dítě kouslo svou oblíbenou bradavku (nebo se stalo nepoužitelné) a odmítlo vzít novou, byste si měli koupit nový dudlík stejného tvaru a ze stejného materiálu jako ten starý. Pokud stále nedokážete své dítě zvyknout na novou bradavku, sledujte ho dva nebo tři dny: možná se vaše dítě rozhodlo rozloučit se s figurínou navždy.

  Užitečné tipy

  Aby se zvyknutí na bradavku nestalo noční můrou pro rodiče i dítě, měli byste si pamatovat několik důležitých bodů:

  1. Dudlík by neměl být podáván ve všech případech, ale pouze v případě potřeby.
  2. Neměli byste dítěti nabízet dudlík pokaždé, když pláče: v tomto případě musíte zjistit příčinu slz.
  3. Naléhejte na figurínu, i když ji i přes několik pokusů dítě nebere. Odložte trénink na chvíli a zkuste to znovu později.

  Nikdy se nesnažte na bradavku zvyknout hladové nebo otrávené dítě.!

  1. Pokud dáte dítěti dudlík pro dobrý noční spánek, zvolte modely speciálně určené pro tento účel: ty obvykle tvoří prsten a špička je ve tvaru „motýla“. S tímto příslušenstvím můžete spát celou noc.
  2. V případě, že dítě saje prs jako figurínu, měli byste se ujistit, že prsní bradavku správně uchopil. Pokud dítě bere její ňadra správně a jí, ale stále se neodtrhává od své matky na dlouhou dobu pro své vlastní pohodlí, bylo by moudřejší ho obsadit figurínou, aby jí před dalším krmením nechala odpočinout..

  Na závěr si všimneme, že některé děti vyrůstaly vždy s figuríny, jiné bez nich. Přizpůsobit či nepřizpůsobit - maminky a tatínky rozhodují a samozřejmě nejdůležitější člen rodiny: dítě. Pokud dítě tvrdohlavě odmítá bradavku, neměli byste se soustředit na děti jiných lidí a učit ho, aby silou. Pokud však dítě nedovolí své matce jít o krok, chová se neklidně a figurína mu pomáhá utěšit se nebo usnout, pak obě strany - rodiče i dítě - budou mít z jejího použití prospěch pouze.

  Jak naučit dítě figuríny?

  Obrovské množství neshod a sporů - taková reakce mezi mnoha rodiči způsobuje tak jednoduchou věc jako figurína. Někdo je naštvaný, že dítě odmítá figurínu, a někdo obhajuje, že by jí nikdy dítě nezavádělo. Koho názor je správný? A jak naučit dítě figuríně, je-li to nutné? Nabízíme pochopení této situace..

  Potřebuje novorozenec figurínu?

  V současné době existuje mnoho odpůrců figurín. Dokonce i v porodnici se matky, které se ptají, zda si dítě zvyknou na figurínu, potýkají s upozorněním pediatrů, že dávat dítěti bradavku je přísně zakázáno. Lékaři motivují svůj názor tím, že figurína negativně ovlivňuje kojení a kazí skus..

  Existují však situace, kdy se bradavka stane nezbytnou součástí. Například čekání ve frontě na klinice a dalších institucích, dlouhé poplatky za procházku, nakupování, zkoušení nového oblečení pro dítě, jakékoli cestování a výlety.

  Kromě toho se často figurína stává skutečnou spásou, když hraje v karanténě, když dítě teď a potom táhne všechno do úst, aby salo. Bradavka je rozhodně hygieničtější než chrastítka nebo prsty (nemluvě o lopatkách a plechovkách v karanténě) a nepoškozuje zubaté zuby.

  Mimochodem, gastroenterologové také obhajují figuríny - usnadňují průchod plynů, což má příznivý vliv na střevní motilitu.

  Jak vybrat dětskou figurínu pro novorozence?

  Obracíme se k druhému problému. Jeho podstatou je, že dítě neudává dudlík. K tomu může dojít z následujících důvodů:

  • Figurína je pro dítě příliš velká nebo malá.
  • Dítě neodpovídá materiálu, ze kterého je bradavka vyrobena.
  • Tvar figuríny neodpovídá dítěti.

  Při výběru dudlíku pro novorozence si pečlivě přečtěte informace na etiketě produktu. Všechny dudlíky jsou rozděleny do tří hlavních velikostí:

  • Od 0 do 6 měsíců (velikost 1).
  • Od 6 měsíců do 1,5 roku (velikost 2).
  • Od 1,5 roku (velikost 3).

  Při volbě velikosti bradavek je nutné brát v úvahu také hmotnost dítěte. Velké děti (o hmotnosti 4 kg nebo více) často odmítají brát dudlíky první velikosti do úst.

  Dítě může mít rád dudlíky z různých materiálů. Obvykle jsou vyrobeny ze silikonu nebo latexu. První mohou být vhodné pro jedno dítě, druhé - pro ostatní. Existují děti, které rádi sají bradavky z jakéhokoli materiálu.

  Tvar figuríny je také odlišný. Tam jsou zploštělé od shora dolů, kulaté, se zkosenou spodní hranou - tato forma je nejvíce fyziologická, protože bradavka nezasahuje do jazyka dítěte. Ale jednoznačně říci, která figurína je lepší, je obtížné. Vše záleží na individuálních vlastnostech a preferencích konkrétního dítěte.

  Triky učení dítěte figuríny

  Předpokládejme, že jste se nakonec rozhodli pro výběr figuríny. Zbývá rozhodnout, kdy dát novorozence dudlík a jak s ním správně zacházet, aby ho dítě milovalo. Za tímto účelem doporučujeme poslechnout si následující tipy:

  • Před každým použitím (včetně před prvním) vařte figurínu po dobu 2-3 minut.
  • Zkuste měnit figuríny každých 4-6 týdnů.
  • Vsuvku v žádném případě nemažte sladkostí (med, cukr, sirup). To může vést k zubnímu kazu dítěte, diatéze a také v závislosti na chuti.
  • K nošení bradavek nepoužívejte elastické pásky a stuhy kolem krku. Lepší koupit speciální případ.
  • Předtím, než dítěti dáte figurínu, ji nelízejte. Pamatujte, že ve slinách dospělého obsahuje velké množství bakterií nebezpečných pro křehké tělo novorozence.
  • Zvykněte si dítě na figurínu dítěte a sklouzněte ji ihned po kojení. Nechte dítě v poloze, ve které sál. Pokud dudlík namažete mlékem, dítě si nevšimne náhrady a klidně usne.

  Obvykle si děti rychle zvyknou na figurínu, což velmi zjednodušuje život rodičů. Je však třeba si uvědomit, že za dudlík nemá cenu zneužívat. Jakmile dítě usne nebo se uklidní, je třeba bradavku z jeho úst opatrně vyjmout - neměli byste si pro novorozence v ní vyvinout přílišnou připoutanost, protože to zabere trochu času a dítě se musí od figuríny odstavit.

  Nakonec stojí za povšimnutí, že pokud všechny výše popsané triky a triky nebyly účinné a stále jste zmateni otázkou: „Jak si zvyknout dítě na figurínu?“, Doporučujeme, abyste se zeptali tohoto lékaře dítěte, který zjistí důvod odmítnutí. své dítě ze silikonové náhražky prsu a řekne vám, zda si zvyknout dítě na figurínu.

  Jak naučit dítě figuríny.

  Našel jsem článek, který se mi opravdu líbil. O tom jsem se rozhodl podělit. Než přistoupím k přímé odpovědi na otázku: jak zvyknout dítě na figurínu, chci věnovat pozornost některým nesporným výhodám, které toto zařízení má. Protože v naší době „dominance kojení“ je figurína mnohými odmítnuta jako zbytečná, stále existují situace, kdy je třeba dítě na figurínu zvyknout.

  Stojí za to zvyknout si dítě na figurínu ?

  Dudlík je nezbytný v situacích, kdy je pro matku mnohem snazší uklidnit neklidné dítě pěkným dudlíkem, než její vlastní bradavku. Například figurína se stává spolehlivým spojencem rodičů při dlouhých shromážděních na procházky, čekání ve frontě na klinice, nevyhnutelné nákupní výlety, zkoušení na nové bundy a boty, během důležitých telefonních rozhovorů nebo při návštěvě.

  Figurína často pomáhá v karanténě, protože mnoho malých vědců není averzních k ochutnávání nejrůznějších dobrot, jako jsou malé oblázky nebo bonbóny z písku. Děti, které používají figurínu, jak se ukazuje v praxi, si rychleji a snadněji zvyknou na naplánované krmení a projevují méně vzrušení, zůstávají nějakou dobu s chůvou nebo babičkou.

  Kromě toho každé dítě zažívá období dospívání, například sání. K uspokojení tohoto instinktu se používají prsty, okolní předměty a věci, pěsti atd. Pak vyvstává otázka před rodiči: jak zvyknout dítě na figurínu, aby noci byly klidné a aby rodiče měli menší potíže. Navíc, když si dítě zvykne na sání prstu, je mnohem obtížnější ho odstavit z takového návyku než ze zvyku sání figuríny. Koneckonců, prst nemůže být „dán zajíčkům“ ani navždy plačícímu dítěti.

  Figurína má oproti sání cizích předmětů další výhody: je hygieničtější a ne tak tvrdě deformuje rostoucí zuby. Také, pokud se dítě probudí příliš často, aby ochutnávalo ňadra, může prázdná figurína zachycená včas uklidnit dítě na chvíli. A hojnost mléka při takové frekvenci krmení, sání figuríny v žádném případě neovlivní.

  Dětští gastroenterologové jsou k figuríně laskaví, protože stimulují činnost střeva a podporují průchod plynů během plynatosti. Není divu, že příběh figuríny má více než sto a možná ne tisíc let.

  Pokud tedy souhlasíte s použitím figuríny pro vaše dítě, přejdeme k odpovědi na otázku: Jak zvyknout dítě na figurínu.

  Jak učit figurínu.

  Jedním z důvodů, proč dítě nesmí figurínu vzít, je nepohodlí, to znamená, že nemusí být vhodné pro materiál, ze kterého je figurína vyrobena, její tvar nebo velikost..

  Jak si vybrat dětskou figurínu.

  Proto při výběru figuríny věnujte pozornost následujícím bodům:

  • pečlivě prostudujte všechna doporučení na obalu, protože figuríny jsou navrženy pro různý věk, jejich tvar je odlišný;
  • když dítě vyplivne bradavku, nabídněte mu menší, nebude to zasahovat. A existují děti, které naopak milují figuríny větší velikosti, aby vyplňovaly celou ústní dutinu;
  • Existují pouze tři hlavní velikosti: od 0, od 6 a od 18 měsíců, ale není to tak jednoduché. Zkušené matky a neonatologové jsou si vědomi některých jemností: velká miminka (při narození přesahující čtyři kilogramy) plochě odmítají dudlíky „první“ velikosti. Prostě nechápou, která maminka se hodí k jejich mámě. Tito dětští hrdinové si nemohou udržet malou figurínu, vypadnou a je prostě nemožné ji sát. A novorozenci průměrných velikostí pro prvního známého jsou vhodnější pro anortodontický dudlík „druhé“ velikosti;
  • v prodeji jsou speciální ortopedické dudlíky, takové dítě může nejen sát, ale také žvýkat radostí;
  • podle materiálu jsou dudlíky latex a silikon.

  V každém případě, před výběrem figuríny, můžete kontaktovat pediatra, který vám řekne vhodnou možnost pro vaše dítě. Když si dítě zvykne na figurínu, zklidní se, spánek bude klidnější. Nezapomeňte, že sání je důležitým reflexem, který musíte včas uspokojit. Toto je koncipovaný způsob poznání světa, charakteristický pro kojence.

  Pokud v důsledku veškerého úsilí není vyřešena otázka: jak zvyknout dítě na figurínu, musíte si udělat krátkou přestávku. V tuto chvíli, místo figuríny, dejte nejprve dudlík s lahví, ve které lahodné mateřské mléko. A postupně jej nahraďte figurínou, která může být nejprve zvlhčena mlékem. Dejte dítěti čas, aby si na něj zvykl.

  Toto jsou obecná doporučení, jak vybrat dětskou figurínu..

  Při výběru figuríny je hlavní věcí, kterou je třeba zvážit, samotné dítě. Některá miminka se zplošťují od měkkých latexových dudlíků, druhá od tvrdých silikonových dudlíků, jiné neuznávají nic jiného než jejich prsa. Experiment!

  Figurína byla tedy radost

  Při rozhodování o použití figurín postupujte podle některých pravidel:

  • Neumísťujte figurínu na elastickou pásku nebo stuhu, je bezpečnější koupit speciální držák na figuríny. Plastový řetízek a spona jsou při chůzi připevněny k oblečení dítěte a figurína neklesne na zem.
  • Před každým použitím zkontrolujte, zda je figurína slepená, zda nejsou praskliny, trhliny nebo výrony. Latexové dudlíky musí být měněny každý měsíc, silikon - jednou měsíčně a půl.
  • Není třeba namočit figurínu do cukerného sirupu (medu), aby se dítě uklidnilo rychleji a usnulo. Takže dítě se stává závislým na zavedené chuti, což nejen brání jeho pozdějšímu odstavení z figuríny, ale také přispívá k tvorbě zubního kazu..
  • Nezneužívejte figurínu: nabídněte ji dítěti pouze tehdy, je-li to skutečně potřeba. Když je dítě v klidu, jemně odstraňte figurínu a obráťte pozornost na něco jiného.
  • Poté, co dítě s figurínou usne, opatrně ji vyjměte z úst. Pokud naučíte dítě spát s figurínou, stane se úzkostným a probudí se pokaždé, když vypadne figurína.
  Články O Neplodnosti