Hlavní Analýzy

Curantyl během těhotenství: recenze

Proč předepisovat zvonkohry během těhotenství a proč. Jaké jsou kontraindikace a vedlejší účinky. Účinky v různých stádiích těhotenství a rizika pro plod. Přečtěte si recenze a názory lékařů v článku.

Během těhotenství žena spadá pod skutečný lékařský „útok“. Na jedné straně, blízcí přátelé a příbuzní začínají donekonečna radit o jakýchkoli lécích, které musí brát těhotná žena, na druhé straně lékaři, kteří také předepisují spoustu všeho při sebemenší stížnosti budoucí matky.

Lékaři doporučují těhotným ženám, aby Curantil užívaly jako prevenci. Co je to za tento lék??

Proč je Curantil předepsán

Curantyl působí na oběhový systém: ředí krev, rozšiřuje krevní cévy, zlepšuje krevní oběh.

Droga se nejčastěji předepisuje, pokud si placenta nedokáže poradit se svými funkcemi, když nastávající matka má tzv. Placentární nedostatečnost. Při této patologii plod nedostává dostatek živin. Důsledky neléčení mohou vést k nedostatku živin pro plod a smrti dítěte v děloze.

Účinná látka přípravku Curantyl zabraňuje retardaci intrauterinního růstu, snižuje pravděpodobnost narušení placenty. Droga také pozitivně ovlivňuje tělo nastávající matky, zlepšuje krevní oběh, předchází křečovým žilám, hemoroidům, krevním sraženinám.

Qurantil je často předepisován těhotným ženám pro prevenci sezónních nachlazení, protože pomáhá rozvíjet ochranné interferony v těle.

Používají také léky k prevenci pozdní toxikózy, křečí, otoků, vysokého krevního tlaku.

Akce v různých fázích těhotenství

Na začátku těhotenství může být přípravek Curantil předepsán, aby se zabránilo fetoplacentální nedostatečnosti, zlepšila krevní oběh mezi matkou a plodem. Lékař by měl vypočítat přesnou dávku léku, protože ředí krev a může způsobit krvácení..

V pozdním těhotenství pomáhá Curantil bojovat proti projevům pozdní toxikózy, která se vyznačuje otokem, poruchou vnitřních orgánů v důsledku zhoršeného průtoku krve.

Po 30 týdnech těhotenství začne plod aktivně rozvíjet mozek (34 týdnů), podkožní tuk, plíce (35 týdnů). Plod v tuto chvíli potřebuje pouze normální stravu.

Po 37–38 týdnech Curantil pomáhá zmírnit otoky a zlepšit pohodu nastávající matky.

Kdy a proč je předepsáno

Courantil potřebuje dobrý důvod k předepisování těhotné ženy. Lék je nezbytný pro:

 1. fetální hypoxie;
 2. zhoršený průtok krve v placentě;
 3. zvýšený počet destiček;
 4. zvýšená koagulace krve;
 5. vývoj křečových žil;
 6. nedostatečný průtok krve v kapilárách;
 7. vysoký krevní tlak.

Neužívejte Curantil „k prevenci“ nemoci, s níž se vůbec nemusíte setkat. Před předepsáním léku musíte podstoupit vyšetření a navštívit lékaře, který o jeho potřebě rozhodne.

Kdy neužít

Curantil, stejně jako jiné léky, má řadu kontraindikací, a proto jej nelze předepsat každé těhotné ženě. Nemůžete užívat léky pro nastávající matky, které mají:

 • nízký krevní tlak. Účinek Curantylu je založen na vazodilataci a snížení tlaku;
 • onemocnění jater, selhání jater. Dipyridamol (účinná látka léčiva) se přeměňuje v játrech;
 • srdeční selhání, protože se složky léčiv hromadí v srdečním svalu;
 • Nemoci spojené s vysokým rizikem krvácení (střevní vředy, žaludek). Lék ředí krev, zvyšuje riziko krvácení;
 • selhání ledvin, jako součást účinné látky, se vylučuje ledvinami;
 • individuální nesnášenlivost složek léčiva.

Složky léku vstupují do krevního řečiště a jsou přenášeny po celém těle, takže jakýkoli orgán, který má nějaké abnormality, může být „zasažen“..

Vedlejší efekty

Mezi nežádoucí účinky užívání Qurantilu patří často nevolnost, závratě, slabost, bolesti hlavy. Takže tělo reaguje na snížení krevního tlaku. Malátnost zmizí sama o sobě, nevyžaduje zvláštní terapii.

Na jednotlivé složky přípravku Curantyl může být pozorována alergická reakce ve formě vyrážek na kůži, s těmito příznaky by se léčivo mělo zastavit a vyhledat lékaře.

Při užívání přípravku Curantil je třeba omezit nebo úplně vyloučit kávu a čaj ze stravy, protože tyto nápoje snižují vazodilatační účinek léku.

Účinek přípravku Curantyl je podporován léky, které snižují krevní tlak, a proto by neměly být užívány společně, protože by mohlo dojít k prudkému snížení tlaku a zhoršení pohody.

Rizika pro plod

Vědci neprováděli studie, jejichž výsledky by mohly zaručit absolutní bezpečnost přípravku Curantyl pro nenarozené dítě, takže podle pokynů je možné použití, pokud zamýšlený přínos převáží riziko. Pouze lékař může zvážit klady a zápory, na základě výsledků laboratorních testů, jednotlivých charakteristik těla. Nemusíte předepisovat tento lék pro sebe.

Droga neprošla jediným úplným testem - všechny články ze zemí SNS nebo Číny. V zemích západní Evropy a USA, Curantilu, se Actovegin nepoužívá. Přípravky obsahující živočišné složky jsou v rozvinutých zemích v důsledku choroby šílených krav zakázány..

Existuje názor, že léčebná účinnost přípravku Actovegin, Curantil, není prokázána, protože nebyly podrobeny klinickému výzkumu..

"Curantil" během těhotenství: návod k použití

Tělo ženy, která očekává, že dítě zažívá zvýšený stres, tolik lékařů předepisuje léky pro nastávající matky, které zabraňují různým zdravotním problémům a umožňují vám úspěšně vydržet dítě. Jedním takovým lékem je Curantil. Je označován jako bezpečný pro léky na plod, které jsou předepsány v kterémkoli stadiu těhotenství. Tento nástroj ovlivňuje krevní cévy a má imunomodulační účinek, proto pro jeho použití mají nastávající matky mnoho indikací.

Funkce

Curantil je skupina vasodilatačních činidel (vasodilatačních) a vyrábí ji známá německá společnost Berlin-Chemie. V lékárnách je přítomen ve formě dražé s dávkou 25 mg, která je uvedena na obalu, ale v poslední době se častěji vyskytuje droga zvaná „Curantil N“. Jeho rozdíl oproti obvyklému přípravku Curantyl je formou uvolňování, protože se jedná o potahované tablety. Podle odborníků je takový lék lépe vstřebáván a vstřebáván, takže je předepisován častěji.

Ale protože účinná látka obou látek je stejná, mohou se navzájem zcela nahradit. Současně se přípravek „Curantil N“ vyrábí ve dvou dávkách, které jsou rovněž vyznačeny na krabičce. Již podle názvu léku můžete pochopit, kolik účinné látky je v jedné tabletě. V prodeji jsou tedy „Curantil N 25“ a „Curantil N 75“. Podle toho je v prvním léčivu jedna tableta zdrojem 25 mg účinné složky a ve druhém je třikrát více (75 mg na tabletu). To je důležité zvážit, zda je nastávající matce předepsána jedna dávka menší než 75 mg.

Dražé se prodávají ve skleněných lahvích po 100 kusech. Mají kulatý tvar a hladký nažloutlý zelenkavý povrch. Tablety Curantil N 25 jsou také baleny v průhledných skleněných lahvích, ale 120 kusů je v jednom balení. Lék s dávkou 75 mg se prodává v blistrech po 20 tabletách, 40 kusů v jednom balení (dva blistry). Jedná se o žluté kulaté ploché tablety..

Chcete-li zakoupit jakýkoli druh léku, musíte předložit lékařský předpis. Jedna láhev přípravku Curantila N 25 stojí asi 550–600 rublů, jedno balení léčiva s dávkou 75 mg stojí asi 700–800 rublů. Uchovávejte lék doma při teplotě nepřesahující 25 stupňů Celsia. Doba použitelnosti tablet ve skořápce je 3 roky, dražé s dávkou 25 mg - 5 let.

Účinná látka všech typů "Curantyl" se nazývá dipyridamol. V dražé je doplněn o neaktivní složky, jako je glukózový sirup, karnaubský vosk, želatina, kukuřičný škrob, mastek a další. Mezi pomocné látky tablet patří laktóza, oxid křemičitý, barvivo, želatina, makrogol a další sloučeniny. Kompletní seznam neaktivních komponent je uveden na obalu..

Jak to funguje?

Jedním z hlavních účinků dipyridamolu je vazodilatace (zejména malé cévy, které vyživují srdce). Taková látka tónuje cévní stěny několika způsoby a výsledkem je zvýšení lumen cév a normalizace tónu hladkých svalů. Tento účinek pomáhá zlepšit průtok krve a urychluje metabolické procesy v buňkách různých tkání, včetně placenty..

Neméně cenný je protidoštičkový účinek Curantilu, díky kterému léčivo nedovoluje, aby se krevní buňky zvané krevní destičky slepily. Tím se zabrání vzniku krevních sraženin, které mohou blokovat krevní cévy a narušit krevní oběh. Tvorba těchto krevních sraženin je během těhotenství velmi nebezpečná, pokud se krevní sraženiny objeví ve vaskulárním systému placenty.

To nejen způsobí hypoxii plodu, ale v některých případech to může vést k úmrtí dítěte. Pokud tedy ženské testy prokázaly zvýšené riziko krevních sraženin, bude jí předepsáno protidoštičkové činidlo, které zahrnuje Curantil. Lék ředí krev, zabraňuje tvorbě plakového cholesterolu, který má pozitivní vliv na krevní oběh.

Takový lék má také vliv na imunitu, která se nazývá imunomodulace. Zejména je Curantil schopen stimulovat tvorbu specifické imunitní látky - interferonu.

To zvyšuje odolnost těla vůči útokům virů a patogenních bakterií, posiluje obranyschopnost a přispívá k boji proti zánětlivým onemocněním.

Indikace

Fetoplacentální nedostatečnost je nejčastěji důvodem předepsat Curantilu budoucí matce. Díky této patologii jsou funkce placenty narušeny, což vede ke zhoršení transportu kyslíku a živin. To vyvolává hypoxii a narušuje normální vývoj dítěte..

Nástroj se používá jak k léčbě takového problému, tak k profylaktickým účelům. Přípravek Curantil obnovuje normální krevní oběh v placentě a ovlivňuje jeho cévy, ale neovlivňuje stav plodu. Proto je placentární nedostatečnost jednou z hlavních indikací pro použití takového léčiva ve 2. a 3. trimestru..

Dalším důvodem předepsat tento lék těhotné ženě v pozdějších stádiích je zvýšený počet krevních destiček při krevním testu. V takové situaci bude lék chránit před srážením krve, křečemi krevních cév a výskytem krevních sraženin. To pozitivně ovlivní práci všech vnitřních orgánů, protože dostanou dostatek živin a kyslíku..

Díky posílení účinku na krevní cévy je použití přípravku Curantil oprávněné pro:

 • křečové žíly;
 • hemoroidy;
 • nedostatek vody;
 • otok;
 • vysoké riziko rozvoje gestózy.

V prvním trimestru může být Curantil předepsán jako imunomodulátor, který aktivuje syntézu interferonu. Takový účinek léčiva je žádán pro chřipku a různé akutní respirační virové infekce, jakož i pro jejich prevenci. Kromě toho může být lék předepsán chronickým virovým onemocněním, aby se snížila frekvence jejich exacerbace, například pokud má žena genitální herpes.

Protože jakákoli virová onemocnění představují vysoké riziko pro plod během snášení tkání a orgánů, pak se zvýšením teploty, výskytem rýmy, kašlem, bolestmi v krku a dalšími příznaky akutních infekcí dýchacích cest, budou budoucí matce předepisovány léky, které stimulují její obranu.

A protože je Curantil považován za bezpečný v raných stádiích, je jeho účel virových infekcí považován za oprávněný.

Jak používat?

Lékař by měl rozhodnout o použití přípravku Curantil, protože to závisí na výpovědi, závažnosti stavu budoucí matky a na reakci ženy na léčbu. Například, pokud byl lék předepsán v prvním trimestru pro prevenci akutních respiračních virových infekcí během epidemie, vypijí jej jednou za týden 25-50 mg denně. Aby se předešlo křečovým žilám, otokům a zvýšenému krevnímu tlaku, nejčastěji používejte schémata zahrnující trojnásobnou dávku 25 mg. Při zvýšeném počtu krevních destiček je dávka od 75 mg a může dosáhnout významného počtu (225 - 600 mg za den).

Lék se vezme na prázdný žaludek a omyje se vodou v malém objemu. Nedoporučuje se prasknout nebo rozbít „Curantil“, protože by to poškodilo ochrannou skořepinu a snížilo aktivitu produktu. Nejlepší je pít lék hodinu před jídlem přibližně ve stejnou dobu. Pokud žena zapomněla jíst na lačný žaludek a snědl, pak můžete vypít pilulku nebo dražé o 2 hodiny později.

Délka přijetí by měl být stanoven lékařem, protože to závisí na mnoha faktorech. U některých nastávajících matek je lék předepisován v průběhu 10 nebo 14 dnů, zatímco jiným se doporučuje užívat 4-5 týdnů nebo déle. Někdy je nutné léčbu opakovat několikrát po celou dobu těhotenství, přičemž si uděláme malé přestávky.

Co je nejlepší v každém případě udělat, musí rozhodnout odborník. Pokud si žena na konci léčby nevšimne pozitivních změn, měli byste kontaktovat svého gynekologa. Je nepřijatelné samostatně měnit schéma, přerušit léčbu nebo prodloužit příjem Curantilu.

Kontraindikace

Použití přípravku Curantil má mnoho omezení, takže nezávislé používání takového přípravku během těhotenství je zakázáno. Lék by neměl být opilý:

 • přecitlivělost na dipiradamol nebo na jakoukoli pomocnou látku;
 • závažné srdeční onemocnění;
 • změněný krevní tlak (při snížené rychlosti);
 • arytmie;
 • zvýšené riziko krvácení;
 • vřed trávicího systému;
 • obstrukční onemocnění dýchacího systému;
 • vážné ledvinové patologie;
 • selhání jater;
 • hemoragická diatéza.

Pokud se u nastávající matky vyvinula placentární nedostatečnost, pak v případě jakékoli z uvedených kontraindikací odmítnou léčbu přípravkem Curantil odmítnout a zvolit jinou léčbu.

Účinná látka Curantil ve srovnání s Cardiomagnylem neinhibuje syntézu prostaglandinů, proto ji lze použít na začátku třetího trimestru. Protože však jedním z účinků přípravku Curantyl je ředění krve a snížení jeho koagulace, používání tohoto léčivého přípravku se zastaví několik týdnů před očekávaným datem narození. Pokud ji užijete v posledních týdnech těhotenství, zvýší se tím riziko krvácení během porodu a po porodu. Z tohoto důvodu se tento lék neužívá po dobu delší než 35–36 týdnů.

Při předepisování přípravku Curantil musí lékař vzít v úvahu jeho kompatibilitu s jinými léky, které nastávající matka již užívá, protože:

 • brát takové léky spolu s antikoagulačními činidly (Kleksan, Warfarin) nebo léky včetně kyseliny acetylsalicylové je nebezpečné pro zvýšené riziko krvácení;
 • pokud pijete „Curantil“ a současně užíváte jakékoli antihypertenziva, krevní tlak se bude více snižovat;
 • pokud současně používáte antacida a další léky, které ovlivňují kyselost žaludeční šťávy, biologická dostupnost aktivní složky Curantyl se sníží;
 • jsou-li antibiotika cefalosporinu předepisována nastávající matce, zvýší se tím protidestičkový účinek dipyridamolu;
 • pokud se takový přípravek použije společně s xantinové deriváty, oslabí se vazodilatační účinek Curantilu.

Poslední interakce je také zaznamenána při pití nápojů, které obsahují xantiny (čaj, cola, káva, mate, kakao). Pokyny pro dražé a tablety proto naznačují, že je správné pít je pouze čistou vodou.

Vedlejší efekty

Během podávání přípravku Curantil se mohou objevit různé nežádoucí účinky, zejména pokud je léčivý přípravek užíván ve vysokých dávkách. Při léčbě prášky nebo dražé si žena může všimnout:

 • zvýšená srdeční frekvence;
 • bušení srdce
 • zarudnutí kůže obličeje;
 • nevolnost, uvolněná stolice a další zažívací problémy (mohou být na začátku dávky, ale v průběhu času se přenášejí samy);
 • Závrať
 • vyrážka;
 • hluk v hlavě;
 • slabost;
 • ucpané uši;
 • bolesti hlavy;
 • bolest kloubů nebo svalů.

Pokud k nim dojde, je nutná další konzultace s lékařem, která rozhodne, zda bude pokračovat v užívání nebo zda je lepší zvolit analog, který nebude mít takovou negativní reakci. Kromě toho by měla být dlouhodobá léčba přípravkem Curantil doprovázena monitorováním krevního obrazu.

Pokud budoucí matka, která pije tento lék, má významný pokles počtu krevních destiček, měli byste odmítnout další vstup.

Jak vyměnit?

Pokud v lékárně není žádný Kurantil, může být nahrazen lékem Dipyridamol, tj. Analogem účinné látky. Takový lék se vyrábí v tabletách v dávce 25 a 75 mg, používá se pro stejné indikace a možné vedlejší účinky a kontraindikace pro tyto léky se shodují. Rozdíl mezi nimi je pouze ve výrobci a složení neaktivních složek, jakož i v ceně.

Se zvýšeným rizikem trombózy může Curantil nahradit lék zvaný Agrenox. Jedná se o kombinované léčivo ve formě tobolek, ze kterých se okamžitě uvolňují dvě účinné látky. Jedním z nich, stejně jako v přípravku Curantil, je dipyridamol v dávce 200 mg a druhým je kyselina acetylsalicylová v dávce 25 mg. Nástroj může být použit v 1-2 trimestrech podle předpisu lékaře, ale ve třetím trimestru je Agrenox kontraindikován, protože může vyvolat nežádoucí důsledky, například problémy s prací.

Pokud byl přípravek Curantil předepsán ke zlepšení průtoku krve v děloze a placentě, mohou je tyto léky také nahradit..

 • "Actovegin." Základem tohoto produktu, který je k dispozici v tabletách, injekčním roztoku a několika formách pro vnější ošetření, je extrakt z krve telat, bohatý na peptidy a aminokyseliny. Pozitivně působí na mikrocirkulaci a absorpci kyslíku buňkami, zlepšuje stav srdce a jater a chrání před hypoxií. Takový lék má analog nazývaný Solcoseryl. Ve srovnání s Actoveginem se uvolňuje pouze ve formě místních fondů a injekcí.
 • "Flebodia 600". Tyto tablety ve skořápce působí díky diosminu - látce, která může tónovat žíly a kapiláry, zlepšit mikrocirkulaci. Používá se často pro hemoroidy a křečové žíly, a to iu těhotných žen ve trimestru 2-3. V počátečních stádiích se použití tohoto léku nedoporučuje..
 • Hofitol. Takový bylinný lék vyrobený z artyčoků je povolen v jakékoli fázi těhotenství. Zlepšuje průtok krve v cévách placenty, což přispívá k dodávání kyslíku do plodu. Tento lék, představovaný roztokem a tabletami, má také diuretický účinek, díky němuž je oblíbený u otoků a vysokého rizika gestózy..

Recenze

Přibližně 80% žen, které náhodou vzaly Curantil během čekání na dítě, opustí pozitivní zpětnou vazbu o takovém léku, což potvrzuje účinnost a bezpečnost tohoto léku. Nezaznamenávají negativní účinek na plod ani v 2-3 trimestru, ani v raných stádiích. Podle nich je léčivo často tolerováno normálně, málokdy vyvolává vedlejší účinky, polykání tablet a dražé není obtížné kvůli jeho malé velikosti a hladkému povrchu..

Lékaři také mluví hlavně o Curantilu. Potvrzují, že po ukončení léčby se u pacientů se složitým průběhem těhotenství krevní testy a celkový stav zlepšují, otoky a křeče zmizí a krevní tlak klesá. Mezi nedostatky tohoto léku patří významný seznam kontraindikací, vysokých nákladů a nepohodlného balení (pokud je léčba malá, existuje mnoho nepoužitých tablet). Existují také recenze alergické reakce a dalších vedlejších účinků během léčby přípravkem Curantil, kvůli nimž muselo být léčivo zrušeno.

Jak užívat Curantil během těhotenství

Curantil je lék, který lze předepsat nastávajícím matkám. Skládá se ze složek nezbytných pro ženy během těhotenství s některými problémy s cévami a oběhovým systémem jako celkem.

Během těhotenství může jakýkoli lék ovlivnit stav dítěte, takže ne všechny ženy jsou připraveny brát pilulky během těhotenství. Někteří z nich se domnívají, že tento lék může poškodit plod a způsobit mnoho vedlejších účinků..

Pojďme zjistit, jak pít Courantil během těhotenství, k čemu jsou pilulky předepsané a co je třeba udělat, aby tento lék přinášel maximální užitek a minimální poškození.

Co je Curantyl a co se léčí

Curantyl nebo dipyridamol (mezinárodní název) patří do skupiny imunomodulátorů a protidestičkových látek. Je předepsán pro cévní mozkovou příhodu, s rizikem trombózy, cévních problémů. Courantil vyrábí farmaceutická společnost Berlin-Chemie. Formulář pro uvolnění - dražé a tablety. Obecným účelem léku je zvýšení imunity, překážka vzniku krevních sraženin. Účinná látka přípravku Curantyl uvolňuje stěny malých krevních cév a zlepšuje krevní oběh. To vše snižuje riziko krevních sraženin, které mohou mít negativní vliv na vývoj plodu..

V jednom balení - 120 tablet, obvykle to stačí na průběh aplikace (1-3 měsíce).

Curantyl během těhotenství: proč je to předepsáno

Tento lék je často předepisován těhotným ženám s diagnózou placentární nedostatečnosti. To znamená, že placenta, kterou kyslík a živiny vstupují do dítěte, nefunguje dobře. Dítě tedy nedostává to, co by mělo. Výsledkem může být hypoxie (nedostatek kyslíku), což zase vede ke zpoždění vývoje plodu.

Curantil je pravidelně předepisován k posílení těla nastávající matky, zejména při šíření virových chorob. Vzhledem k tomu, že jedna z funkcí léku je spojena se zvýšenou imunitou, doporučuje se ji užívat k prevenci chřipky a nachlazení, které jsou také velmi nežádoucí během těhotenství..

Curantil: pokyny pro těhotenství

Pokud Vám byl předepsán přípravek Curantil během těhotenství, měl by vám lékař sdělit, jak tento lék užívat. Ale i z pokynů je jasné, které zásady dodržovat:

 1. Nejprve je obvyklá dávka 50 mg denně a je rozdělena do 2 dávek. Ve složitých případech se dávka samozřejmě zvyšuje. Ale nemůžete to udělat sami.
 2. Před jídlem si musíte vzít tablety jako celek, zapít vodou. Ne káva a čaj, ale čistá voda.
 3. Přijímací kurzy - několik týdnů (od 4 do 10, počítáno individuálně).
 4. Je lepší uchovávat tablety ve skříni, mimo přímé světlo.

Protože Curantil je v zásadě předepisován hlavně těhotným ženám, pro nastávající matky neexistují žádné zvláštní pokyny. Stojí za to držet se obecných informací o daném léčivu, které jsou obsaženy v každém jeho obalu. Tato příbalová informace musí být uchovávána do konce balení tablet! Na internetu lze samozřejmě najít téměř vše, včetně podrobného popisu léků, včetně kontraindikací, vedlejších účinků a toho, čemu musíte věnovat zvláštní pozornost. Qurantil není výjimkou. Pokyny pro použití tohoto léku během těhotenství jsou k dispozici na různých lékařských místech. Je však důležité pochopit, že tabletové balení je nejdůležitější, nejspolehlivější a nejúplnější popis toho, co potřebujete..

Indikace pro přijetíKontraindikace
• léčba a prevence cévních mozkových příhod;
• encefalopatie;
• profylaxe arteriálních a žilních trombóz a jejich komplikací, tromboembólie po protetické operaci srdeční chlopně, placentární nedostatečnost při komplikovaném těhotenství;
• jako součást komplexní terapie všech poruch mikrocirkulace, jako induktor interferonu a imunomodulátor pro prevenci a léčbu chřipky, SARS.
• přecitlivělost;
• akutní infarkt myokardu;
• nestabilní angina pectoris;
• stenotická ateroskleróza koronárních tepen;
• dekompenzované srdeční selhání;
• subaortální stenóza aorty;
• hypotenze a hypertenze (těžké formy);
• kolaps;
• arytmie;
• peptický vřed žaludku a dvanáctníku (ve fázi exacerbace);
• selhání jater a / nebo ledvin;
• hemoragická diatéza;
• věk do 12 let.

Jaké vedlejší účinky jsou možné?

Jak si někteří lidé myslí, že pokud neexistuje žádný vedlejší účinek přípravku, pak to nefunguje. To samozřejmě není, ale ve většině účinných léků jsou nezbytně popsány známé vedlejší účinky. V případě Curantilu:

 • tinnitus, závratě, bolest;
 • palpitace, tachykardie a bradykardie (zvýšená nebo zpomalená srdeční frekvence);
 • hyperémie kůže na obličeji (přetečení krevních cév, jejich viditelná expanze);
 • nepohodlí v gastrointestinálním traktu (bolest, nevolnost, zvracení);
 • porucha krvácení;
 • snížení tlaku;
 • rýma, ucpané uši.

Obvykle se tyto jevy objevují v počáteční fázi užívání Courantilu a později projdou. Pokud se to však nestane nebo pokud jsou vedlejší účinky závažné a způsobují nepohodlí a strach, je lepší o nich sdělit lékaři, kdo může terapii včas upravit.

Jak vzít Curantil

Tuto otázku si musí položit lékař. Vysvětlí, jak droga funguje. Podrobná konzultace s lékařem zachrání ženu před množstvím otázek, včetně nejdůležitějších: „Ale ublížím svému dítěti?“

Pamatujte, že v žádném případě byste si neměli předepisovat lék na principu „Byl předepsán přítel a pomohlo jí to.“ Předepište lék a nastavte jeho dávkování, dobu a trvání podávání může být pouze lékař. Je přísně zakázáno nezávisle vybírat léky a brát je bez doporučení odborníka. V tomto případě může nastávající matka ublížit dítěti. Abyste tomu zabránili, musíte být pravidelně sledováni kvalifikovaným lékařem, a pokud to považuje za nezbytné, začněte pít doporučené léky.

Před předepsáním léku vás lékař určitě vyzve, abyste provedli testy, zjistili o stavu ženy z jejích slov (minulá onemocnění, chronická onemocnění). Zkušený odborník musí nutně zohlednit věk a gestační věk pacienta, ultrazvukové výsledky. Bezpochyby vám řekne, jak pít Curantil během těhotenství, varovat před léky, s nimiž je tento lék nekompatibilní (například některá antibiotika, aspirin a gastrointestinální absorbenty: uhlí, polyfepan a smecta). Ještě jednou si uvědomujeme, že v souladu s pokyny, aby se dosáhlo maximálního účinku při užívání léku, je vhodné snížit množství čaje a kávy, alespoň s nimi nepít Curantil.

Poskytnuté informace vám umožní udělat si celkový obrázek o drogě. Když se s nimi seznámíte, můžete pochopit, proč je tento lék zapotřebí a kdo jej předepisuje.

Zvonkohra během těhotenství: užitečný „vitamín“ pro nastávající matku

Ideální těhotenství je dnes raritou..

Možná je to kvůli nezdravé environmentální situaci ve velkých městech, nebo se jen lékaři naučili, jak identifikovat a diagnostikovat mnoho anomálií, které v době našich matek a babiček zůstaly nepovšimnuty..

Nedávno se v mnoha předpisech gynekologů pozorujících těhotenství nachází droga Curantil.

Lékařská korekce různých patologií těhotenství a jejich prevence nabývá na síle a nikdo není překvapen, že zdánlivě zdravá nastávající matka spolkne různé prášky hrstkami. A je dobré, pokud se jedná hlavně o vitamínové přípravky.

Na prenatálních klinikách však mají gynekologové zpravidla velké pracovní zatížení a není možné dlouhodobě konzultovat každého pacienta. A budoucí matky tak chtějí vědět důkladně vše, co se děje v jejich těle, a jak určité léky ovlivňují dítě.

Po přečtení pokynů Curantilu mnoho nastávajících matek začne vážně pochybovat: „stojí to za to vzít?“, „Poškodí mé dítě?“ A nakonec někteří dokonce odmítnou toto jmenování splnit..

Rozumíte jim - konec konců, dokonce i pokyny k tomuto léku jsou někdy protichůdné - v některých je psáno, že Curantil se nedoporučuje užívat ve 2-3 trimestrech těhotenství a v jiných naopak se uvádí, že tento lék je indikován ke zlepšení krevního oběhu v případě feto-placentární nedostatečnosti a gestóza.

Podvedená těhotná žena, která nedostala od lékaře srozumitelnou odpověď na své otázky týkající se používání Curantilu a protichůdných pokynů pro něj, může učinit vyrážka ohledně svého zdraví a zdraví nenarozeného dítěte..

Jsou těhotné sporty nebezpečné nebo bezpečné? Názor odborníků v tomto článku.

Jaká hudba je dobrá pro těhotné ženy k poslechu? Tento článek pojednává o vlivu hudby na dítě..

Proč se Curantil nazývá „vitamín těhotenství“?

Imunomodulační účinek Curantylu působí jako vitamínové přípravky, ale ve skutečnosti to není vitamin.

S výsledným nedostatkem „přírodních“ vitamínů je možné jej doplnit syntetickými drogami. Ale zpočátku jsou vitaminy v těle v jednom či druhém množství stále tam. Pokud vezmeme v úvahu složení Curantylu, uvidíme, proč to nelze přičíst vitamínům.

Složení léku

Léčivou látkou léčiva Curantil je dipyridamol. Zpočátku to nemělo za cíl korigovat krevní oběh v placentě..

Hlavní indikací pro jeho použití byl narušený koronární průtok krve (tj. Krevní oběh v malých tepnách, které živí srdeční sval), jakož i zvýšená koagulace krve (protože má antikoagulační účinek)..

Později se však ukázalo, že se zvýšením dávky způsobuje tato látka expanzi malých tepen v jiných orgánech, včetně dělohy a placenty..

Ve složení Curantylu nejsou žádné jiné účinné látky, kromě dipyridamolu. Všechny ostatní složky jsou pomocné a jsou obsaženy ve složení léčiva v závislosti na jeho formě uvolňování (tablety, pilulky nebo injekce).

Indikace pro použití

Použití přípravku Curantil je vhodné pro různé poruchy arteriálního krevního toku, zejména v malých tepnách srdečního svalu a mozku, proto je Curantil primárně indikován pro srdeční choroby, stenózu koronárních tepen a cerebrovaskulární poruchy.

Porucha oběhu v placentě, která je v současné době během sledování těhotenství docela běžná, je také úspěšně korigována pomocí Curantilu - v důsledku toho se zvyšuje objem krve vstupující do plodu placentárními tepnami. Plod začíná přijímat více kyslíku, což má příznivý vliv na jeho vývoj.

Druhou užitečnou vlastností Curantylu je snížení schopnosti krve srážet se uvnitř cév. S tímto účinkem musíte být opatrní..

Situace v těle těhotné ženy je však poněkud odlišná. Koagulogram zpravidla ukazuje zvýšení schopnosti koagulace krve, což je varianta normy. V cévách placenty se však mohou tvořit krevní sraženiny, díky nimž se v nich krevní tok zastavuje nebo významně zpomaluje.

S ohledem na tendenci ke zvýšení srážení krve a vytváření krevních sraženin u těhotných žen lze říci, že léčivo Curantil v dávkách doporučených lékařem zpravidla nezpůsobuje komplikace ve formě krvácení. Mnoho těhotných žen je indikováno nejen ke zlepšení přísunu krve do placenty v důsledku rozšíření malých cév, ale také k zabránění jejich srážení.

A třetí vlastností Curantylu je zvýšení imunitní obrany těla díky produkci interferonu. Je indikován k prevenci chřipky a jiných virových onemocnění a během těhotenství je výběr léků na boj proti ARVI velmi omezený, proto si gynekologové často volí Curantil, když je nutné zvýšit imunitní obranu pacienta.

Proč používat tyčinky Laminaria během porodu? Zeptal jste se - odpovíme.

Jak tvrdě tlačit při porodu? Užitečné informace o tom v našem článku..

Pozitivní účinky na tělo

Přesto, že Curantil nebyl původně určen pro těhotné ženy, a dokonce i jeho pokyny (zřejmě původně vypracované) naznačovaly, že nebylo doporučeno k použití u těhotných žen ve 2-3 trimestrech, stále začaly jmenovat ženy do pozici a dokonce přeformuloval instrukci.

Klinické studie jako takové nebyly provedeny, ale zkušenost mnoha gynekologů naznačuje, že tento lék úspěšně kombinuje všechny tři účinky, které jsou důležité pro těhotnou ženu a její dítě:

 • ředění krve a prevence děložní a placentární arteriální trombózy
 • lokální expanze malých tepen dělohy a placenty bez obecné hypotenze (snížení krevního tlaku)
 • posílení imunity v podmínkách omezeného výběru imunostimulancií

Takové „trio“ užitečných vlastností Curantilu přiměje některé lékaře, aby o něm hovořily jako o „vitaminu těhotenství“ s ohledem na kombinovaný pozitivní účinek tří pozitivních účinků na dělohu, placentu a tělo jako celek. Ale slovo „vitamín“ je samozřejmě stále v uvozovkách.

Co je nebezpečné (a je to nebezpečné?) Curantyl pro těhotné ženy?

Kontraindikace

Prakticky jakýkoli farmaceutický produkt má kontraindikace. A Courantil není výjimkou. Ještě více než to: existuje mnoho kontraindikací k jeho použití, a mezi nimi existuje docela vážné.

Těhotenství, a to ani v nejranějších verzích pokynů pro přípravek Curantil, není kontraindikací, pouze uvádí, že se lék během těhotenství nedoporučuje..

A jaké jsou skutečné kontraindikace, o kterých určitě potřebujete vědět?

Přecitlivělost nebo individuální nesnášenlivost na léčivo. S tím by mělo být jasné všechno, protože jakýkoli lék má takovou kontraindikaci..

Srdeční onemocnění doprovázené trombózou a aterosklerózou koronárních tepen. Užívání přípravku Curantil v těchto případech může způsobit odmítnutí krevních sraženin a v důsledku toho zablokování jiných cév.

Hypotenze a těžká hypertenze. Zpravidla jsou významné odchylky krevního tlaku od normy spojeny se změnou elasticity krevních cév a přítomností parietálních formací v nich. Curantyl v těchto případech může také způsobit odmítnutí krevních sraženin..

Exacerbace peptického vředu žaludku a dvanáctníku. U takových chorob může užívání Curantilu vyvolat krvácení do dutiny žaludku nebo střev, jakož i perforaci vředů..

Jaterní selhání. V tomto případě je obtížné odstranit léčivo z krve a vyvíjí se intoxikace v těle..

Hemoragická diatéza. S takovou diagnózou se srážení krve snižuje a užívání Qurantilu může způsobit vážné krvácení..

Je-li nutné upravit průtok krve dělohy, lékař v tomto případě vybere náhradu přípravku Curantil. Pokud má těhotná žena dosud pouze podezření na některou z chorob uvedených v kontraindikacích, měla by podstoupit další vyšetření a neměla by začít užívat Courantil, dokud nebudou získány její výsledky..

Tři období porodu: tento článek pojednává o průběhu normálního procesu porodu

Nežádoucí účinky Curantylu

Na straně oběhového systému mohou být vedlejší účinky přípravku Curantyl vyjádřeny ve formě tachykardie (zvýšená srdeční frekvence) nebo bradykardie (snížená srdeční frekvence), sníženého krevního tlaku, zrychlení proudění krve do obličeje.

Z trávicí soustavy - citlivost břicha, nevolnost, zvracení a střevní poruchy.

Z koagulačního systému krvácení do krve došlo ke snížení počtu krevních destiček v krevním řečišti.

Z nervového systému - migréna, tinnitus, vestibulární poruchy.

Z imunitního systému - alergické kožní vyrážky.

Dávkování a doba trvání léku během těhotenství

Standardní režim pro použití Curantylu během těhotenství je následující: 1 tableta 25 mg 2-3krát denně. Lékař však může předepsat individuální léčebný režim v závislosti na zjištěné patologii. Lék byste měli užívat na lačný žaludek asi hodinu před jídlem. Tablet nelze žvýkat.

Trvání léčby je určeno gynekologem, sledováním výsledků auskultace plodu srdce, jeho motorické aktivity uvnitř dělohy, rychlosti růstu dělohy a plodu ultrazvukem, dopplerometrie dělohy a placenty a několika laboratorními testy.

Vlastnosti užívání drogy Curantil

V prvním trimestru

V prvním trimestru těhotenství není Curantil obvykle předepsán ke zlepšení průtoku krve děložním placentem. Tlak na cévy těchto orgánů je stále velmi malý. Při nepřítomnosti vážné nemoci v matce může její oběhový systém snadno zvládnout takovou zátěž.

V prvním trimestru je však možné jmenovat Curantil, pokud koagulogram budoucí matky vykazuje zvýšení schopnosti srážení krve, což výrazně překračuje normu. Trombóza jakýchkoli cév (nejen cév placenty) je pro budoucí matku a její dítě nesmírně nežádoucí a dokonce nebezpečná..

Také v prvním trimestru může být přípravek Curantil předepsán jako prostředek ke zvýšení imunity. Tím, že přispívá k produkci interferonu (látky účinné proti virům), chrání tělo nastávající matky před onemocněním ARVI, což je zvláště důležité, pokud se první trimestr těhotenství objeví na podzim nebo na jaře.

Ve druhém a třetím trimestru

Blíže k polovině těhotenství by měla být zvláštní pozornost věnována stavu cév placenty a dělohy. Důvody jmenování Courantilu zde již mohou být úplně jiné než v prvním trimestru.

Jeho imunizační vlastnosti jsou poněkud vybledlé do pozadí, protože plod je z velké části již vytvořen a matčino tělo se dokázalo přizpůsobit stavu těhotenství. Nádoby dělohy a placenty však již začínají „cítit“ zatížení rostoucího plodu, což vyžaduje stále více kyslíku a živin.

Během tohoto období je stále důležité sledovat ukazatele koagulogramu (aby se zabránilo trombóze děložních a placentárních tepen), ale stav dělohy a placentárních cév se dostává do popředí. Je velmi důležité, jak rychle proudí krev z placenty do dítěte přes pupeční tepny, stejně jako průměr lumen těchto cév.

Efektivní analoga Courantilu

Při bezplatném prodeji prakticky neexistují žádné analogy Courantilu se stejnou účinnou látkou ve složení. Také neexistují žádné léky, které by byly podobné účinkem a kombinovaly všechny tři terapeutické účinky, které má Curantil. Pokud tedy potřebujete Curantila nahradit něčím, měli byste věnovat pozornost tomu, jaké náznaky byl jmenován.

Pokud byl přípravek Curantil předepsán jako antiagregační prostředek (ke snížení koagulace krve) nebo jako vazodilatátor (pro rozšíření lumenu cév v děloze, placentě a pupeční šňůře), bude lékem pentoxifyline (jiným názvem je Trental) dobrá náhrada. Má dvě ze tří léčivých vlastností Curantyla, ale jeho mechanismus působení je zcela odlišný..

V současné době se studuje jeho možný imunostimulační účinek, ale dokud není potvrzeno a zahrnuto do pokynů, je lepší používat samostatnou látku, například oscillococcinum, ke zvýšení imunity během těhotenství..

Těhotné ženy jsou zpravidla velmi citlivé na své zdraví. Hodně četli o nemocech a lécích. Jakmile obdrží od lékaře schůzku, okamžitě vyhledají informace o předepsaném léku. Velmi doufáme, že náš článek pomohl objasnit mnoho nastávajících matek okamžiky jejich zájmu související s užíváním drogy Curantil. Přejeme vám dobré zdraví, bezpečné těhotenství a snadné doručení.!

Poporodní ztráta vlasů: příčiny a léčba v tomto článku.

Komentář odborníka

Více se o našich odbornících dozvíte zde..

Během těhotenství, od prvního dne po početí, zažívá žena v těle obrovskou zátěž. První potíže jsou spojeny se změnou vlastností krve. Zhoustne, průtok krve zpomaluje. Voda opouští krevní oběh.

V prvním trimestru těhotenství se to projevuje nevolností a zvracením a objevuje se později edém. Edém sám o sobě je nepříjemný, ale jejich nebezpečí je mnohem hlubší než výskyt viditelných záhybů otisků na kůži. Uvnitř těla voda stékající za malé nádoby stlačuje jejich stěny až do zastavení krevního oběhu. Další zahušťování krve nepřispívá k její mobilitě.

V důsledku toho je přísun kyslíku do plodu výrazně snížen. Těhotná žena to cítí podle fetálních signálů. Dítě v lůně se začne aktivně pohybovat. Plod samozřejmě nedává znamení vědomě. Při nedostatku kyslíku se spustí nepodmíněný reflex. Takto se chová každý, kdo je v podmínkách hladovění kyslíkem. Například pod vodou. Ruce a nohy se začínají pohybovat zrychleným tempem, bez ohledu na vůli osoby. To je jeden z nitroděložních reflexů..

Kromě toho působí Curantil jako angioprotektor, tj. Látka stimulující růst malých cév - kapilár. Poté, co fetální ultrazvuk odhalí oblasti bez krve na místě placenty - kalcifikace, jsou okamžitě předepsány zvonkohry. A o dva týdny později se na kontrolním ultrazvuku stane zázrak - už nejsou žádné kalcifikace. Neabsorbují se, ale krevní cévy v nich rostou působením zvonkohry. Dítě má dostatek živin a kyslíku..

V nouzových případech se Trental používá intravenózně. Její akce je podobná Curantilu, ale zároveň. Po traktech s Trentalem pokračuje Courantilova administrativa. Pentoxifylin se jeví jako synonymum pro Trental, ale jeho účinek je mnohokrát, a dokonce i desetkrát slabší. Pokud existuje možnost kapat Pentoxifylline nebo Trental, pak je samozřejmě volba Trental.

S největší pravděpodobností se Curantyl nazývá vitamín, nikoli proto, že zvyšuje imunitu, ale kvůli jeho neškodnosti pro plod i těhotnou ženu..

Pokud jde o kontraindikace, které jsou psány v anotacích. Není to tak jednoduché. Výrobci jsou tak chráněni před soudy o samoléčení..

Obavy ze snížení koagulace krve během těhotenství se v praxi ukázaly jako neopodstatněné. Zvonkohra pouze ředí krev, aniž by inhibovala syntézu krevních destiček, buněk zodpovědných za koagulaci krve. Ve výsledcích analýz se počet krevních destiček sníží pouze proto, že krev začala obsahovat více vody.

Vzhledem k užívání přípravku Curantil během těhotenství nejsou žádné případy krvácení během porodu.

Pokud máte nějaké dotazy k tématu článku, naši odborníci vám rádi odpoví v komentářích.

Prostředky d / zlepšení mozkového oběhu Berlín-chemie Curantil - přehled

Užívání přípravku Curantyl během těhotenství může mít vážné důsledky, což málokdo varuje. Aby se jim zabránilo, je nutné provést některé zkoušky. Indikace, kontraindikace a podrobné pokyny k použití.

Gynekolog mi předepsal, abych pil Quarantil v posledních stádiích těhotenství na prenatální klinice, a já, jako zodpovědná budoucí matka, jsem rozhodně nezpochybnil jmenování lékaře. Navíc byl tento lék předepsán také ve třetím trimestru téměř všem mým přátelům a všichni ho vzali v dobré víře.

Doktorovy argumenty byly vážné a logické. V posledních týdnech těhotenství většina žen zažívá stárnutí placenty, její cévy ztrácejí schopnost plně vykonávat své funkce, což zase může vést ke zpoždění růstu a vývoje plodu, nepříznivě ovlivnit jeho zdraví, vést k hypoxii.

V některých situacích vyžaduje předčasné stárnutí placenty hospitalizaci a vážnou intravenózní podporu léku pro těhotnou ženu. V jiných situacích je žena sledována ambulantně, ale pravidelně se provádí kardiotocografie, která monitoruje stav plodu a předepisují se léky, které zlepšují průtok krve a zabraňují hypoxii plodu. Nejčastěji se v seznamu těchto léků objeví „Curantil“.

Léčivou látkou v léčivu "Curantil" je dipyridamol. K dispozici v dávkách 25 mg a 75 mg.

Lék má vazodilatační účinek a také zabraňuje tvorbě krevních sraženin (protidestičkový účinek). V zásadě, když se zhoršuje průtok placenty krve, je to právě to, co je potřeba. A to je uvedeno v indikacích pro použití léku.

INDIKACE:

 • Trombóza a tromboembolismus (prevence arteriálních a venózních krevních sraženin, včetně po chirurgickém zákroku na protetických srdečních chlopních), prevence okluze stentů a štěpů koronárních tepen (v kombinaci s ASA); infarkt myokardu; prevence hypertrofie myokardu.
 • Léčba a prevence cévních mozkových příhod podle ischemického typu; encefalopatie.
 • Prevence placentární nedostatečnosti při komplikovaném těhotenství.
 • Mikrocirkulační poruchy jakékoli geneze (jako součást komplexní terapie), chronická obliterující onemocnění cév dolních končetin, zejména v přítomnosti rizikových faktorů (arteriální hypertenze, kouření).
 • Léčba a prevence chřipky a SARS.
 • Léčba a prevence DIC u dětí s infekční toxikózou a sepsou, tříkomponentní léčba glomerulonefritidy (komplexní terapie), syndrom suprese trombocytů u dětí.
 • Perfuzní scintigrafie dipyridamolu-thallia-201 s fyzickou aktivitou, echokardiografie s dimyridamolovým stresem.

Indikace užívání drogy jsou opravdu velmi závažné a u některých nemocí se bez ní nemůžete obejít. Nicméně spektrum indikací je trochu matoucí, jsou z úplně jiné opery, zdá se, že droga je ze všeho, i když to platí pro mnoho vaskulárních přípravků.

Nicméně, stejně jako u jiných léků, nezapomeňte, že musíte zodpovědně analyzovat kontraindikace a zhodnotit klady a zápory.

KONTRAINDIKACE:

 • Přecitlivělost,
 • akutní infarkt myokardu,
 • běžná sklerotizující ateroskleróza koronárních tepen,
 • nestabilní angina pectoris,
 • GOKMP,
 • dekompenzované srdeční selhání,
 • arteriální hypotenze,
 • těžká hypertenze,
 • těžké arytmie,
 • hemoragická diatéza,
 • peptický vřed žaludku a dvanáctníku (sklon ke krvácení),
 • CHOPN,
 • Chronické selhání ledvin,
 • selhání jater.

S opatrností. Kojení, věk dětí (do 12 let - nedostatek zkušeností).

Poté vyvstává přiměřená otázka: je možné nazvat Curantil „vitamíny pro těhotné ženy“, jak někteří lékaři říkají, s lehkým předepsáním tohoto léku každé druhé ženě několik týdnů před porodem. V zahraničí je tento lék předepsán pouze podle indikací, pouze po provedení určitých testů, a ne všem „pro preventivní účely“

Provedla už dříve některá ze žen, kterým byl Curantil předepsán, krevní koagulační test? Studovali někdo ukazatele, jako je INR, protrombin, fibrinogen? Nebo o tom teď všichni slyší poprvé?

Proč jsou krevní testy prováděny pravidelně u srdečních pacientů při předepisování tohoto léku a je monitorována léčba a pokud je zjištěna tendence ke zvýšenému krvácení, je léčivo okamžitě zrušeno? Proč těhotné ženy tyto studie nemají?

Nemyslím si, že Curantil je absolutně bezpečný pro všechny a lze jej předepsat každé těhotné ženě pouze v případě podezření na předčasné stárnutí placenty. Placenta je dočasný orgán a její stárnutí je nevyhnutelné, je nepravděpodobné, že by ji mohly zastavit jakékoli drogy. Trochu zpomalte - ano, ale nezastavte se. Obecně je nejlepší prevence hypoxie plodu mnoho hodin chůze po parcích a náměstích, na které těhotné ženy stále častěji zapomínají. Ale teď to není o tom.

Berl jsem problém vážně a složil krevní koagulační test. V analýzách bylo všechno dobré a já jsem se rozhodl vzít si drogu, zvláště proto, že jsem důvěřoval autoritativnímu názoru svého lékaře.

Curantil v dávce 25 mg je k dispozici ve formě dražé a tablet. Jsou baleny v malé skleněné láhvi s plastovou zátkou, kterou je velmi obtížné otevřít a zavřít. Při otevření pilulky se snaží dostat dostatek spánku z láhve, a když se ji pokusíte zavřít, korek se nechce vrátit zpět do krku. Balení je obecně velmi nepohodlné, například na rozdíl od No-Shpy..

Frekvence léčby a průběh léčby jsou zpravidla určovány základním onemocněním.

Neexistují žádné pokyny, jak brát lék během těhotenství! Ber to, jak chceš! Je to velmi zvláštní, existují náznaky ve formě prevence placentární nedostatečnosti, ale neexistuje náznak, jak ji užívat, a to je pro všechny možné kontraindikace a vedlejší účinky, které jsou uvedeny ve stejném návodu..

Lékař předepsal vzít 1 tabletu 3x denně, ale rozhodl jsem se mírně snížit dávku na 2 tablety denně, protože jsem se nepovažoval za hluboce nemocného a neviděl jsem žádné zvláštní náznaky pro užívání drogy. Když jsem bral lék několik týdnů, nezažil jsem žádné zvláštní nepříjemné pocity, ale v postpartálním období jsem plně pocítil jeho účinek na tělo..

Porod byl těžký, dlouhý a obtížný. Problémy však nekončily a v období po porodu se ukázalo, že se děloha dobře nesnižuje, cévy, které se otevřely po placentárním odmítnutí, se nezavřely a krev, která se špatně naředila působením Curantily, se nechtěla srážet. Ne, určitě se stočila, ale už v dutině dělohy, a ne v lumen cév, vytvářející objemové sraženiny, které musely být vytaženy ručně. A to si vzpomínám s původně normální koagulací krve. Co by se stalo, kdyby testy nebyly tak dobré, nebo kdybych to z výsledků vůbec nevěděl a neužil o něco větší dávku léku? Nechci na to ani myslet. Následně se mnou všechno šťastně skončilo. Riziko krvácení při porodu a po porodu však bylo vysoké.

Lék tedy není zdaleka neškodný a není bezpečný: před jeho použitím by mělo být provedeno úplné vyšetření systému srážení krve a všechna rizika by měla být posouzena. A rozhodně byste neměli brát lék jednoduše jako „vitamíny“. V některých situacích a v některých patologiích však může mít stále pozitivní účinek a pomůže vyrovnat se s nemocí. Proto to stále doporučuji, ale striktně podle pokynů lékaře.

PŘEČTĚTE SI SI O OSTATNÍCH DROGECH POUŽÍVANÝCH MĚ POČAS PREGNANCY:

VITAMIN E kapsle - používá se při plánování těhotenství a v raných stádiích

KYSELINA FOLICKÁ - používá se při plánování těhotenství a časném těhotenství

VITAMINY ASKORUTIN - obsahuje kyselinu askorbovou a rutin, má mnoho indikací

HEXICON - vaginální antiseptický čípek

VAGINÁLNÍ TABLETY "TERZHINAN" - pro infekční a zánětlivá onemocnění ženských genitálií

HOPHITOLOVÉ TABLETY - choleretikum rostlinného původu

HOPHITOL SOLUTION - choleretikum rostlinného původu

DROPS "KANEFRON" - bylinný lék na otoky a infekce močových cest

Články O Neplodnosti