Hlavní Testy

Jak vytvořit příznivé podmínky pro dítě?

Máš dítě! Byl jsi propuštěn z nemocnice, přivezen domů. Vypadá to, že pro tak malého chlapce je doma příliš chladno? Nebo je to horké? Jak vytvořit příznivé podmínky pro dítě? Jak se oblékat, aby nedošlo k zamrznutí a potu? Je možné prát v pračce dětské oblečení? Já sám jsem položil stejné otázky téměř před 4 lety. Podle pokusu a omylu, co se skrývá, jsem dospěl k následujícím závěrům:

Tip 1. Chcete-li zjistit, zda jste při výběru oblečení udělali chybu, sledujte, jak se dítě chová. Teplota v místnosti by neměla být vyšší než 22 stupňů. A na procházce, bude-li se dítě cítit pohodlně, usne a bude po celou dobu spánku spát. Když se vrátil domů, svlékněte ho a zjistěte, zda se potí a zda má teplé ruce a nohy.

Tip 2. Je čas jít spát, je nutné přikrýt dítě? Dokud dítě nevrátí 2 roky - je třeba z jeho postýlky odstranit polštáře, přikrývky a přehozy. Během spánku ho můžete přikrýt přikrývkou na lehké kolo do pasu. Pro jeho bezpečnost a klid. Pod vlivem mých babiček jsem svou dceru přikrýval přikrývkou, až jsem jednoho dne v noci probudil hrůzou, že jsem neslyšel její dceru dýchat. Přikrývka ji téměř zakryla hlavou, od té doby žádné přikrývky... Pokud je v pohodě, můžete použít topení, ale pouze olej.

Tip 3. Vzduch v místnosti by měl být vždy čistý a vlhký. Bez ohledu na roční období je v místnosti třeba každý den provádět mokré čištění. Můžete si koupit čistič vzduchu, pouze ten, který NE ionizuje vzduch. Vlhkost v místnosti by měla být od 50% do 60%. A nezapomeňte pravidelně vysílat místnost.

Tip 4. Nepřekračujte praní. Věci dítěte nelze prát ručně (s výjimkou vlněných oděvů), vkládat do pračky, pouze plnit speciálním dětským pudrem. Není nutné žehlit všechny věci pro děti, pouze pokud má dítě léze na kůži (velká vyrážka, plenka). Vyměňte podbradníky při každém krmení a myjte při 60 stupních. List však stačí změnit jednou za týden.

Tip 5. Dětský koutek v kuchyni. U dřezu zajistěte místo, kde budou uloženy pouze dětské předměty. Před přípravou jídla pro vaše dítě si umyjte ruce. Před sterilizací opláchněte lahve studenou vodou a poté je rychle (spíše než namočení po dobu 6 hodin) omyjte teplou vodou a mýdlem. Nezapomeňte kartáčovat vnější drážky na hrdlo láhve.!

Takže shrnout:
teplota v místnosti je 18-22 stupňů;
pouze ohřívač oleje;
zvlhčujte vzduch tak, aby dítě snáze dýchalo (od 50% do 60%);
když má dítě 8–10 měsíců, nasaďte noční světlo tak, aby se nebál, když se v noci probudí;
umyjte své malé věci v pračce pomocí dětského prášku;
nezapomeňte vyčistit vnější drážky na hrdle láhve.

Dětská přikrývka pro novorozence - jak pokrýt dítě, které je lepší si vybrat

Když přinesete novorozený domov, chcete mu vytvořit ty nejlepší podmínky a obklopit jej kvalitními věcmi. Nejprve se vždy starají o místo na spaní, protože dítě tráví většinu času v postýlce. Proto je tak důležité vytvořit pohodlné a útulné podmínky pro jeho spánek. Zde je hlavním atributem přikrývka. Dobrá nálada dítěte a samozřejmě jeho matky závisí na tom, jak ho správně vybrat..

Požadavky na přikrývku pro novorozence

Mělo by být určeno, za jakým účelem bude zamýšleno.

Vybereme dobrou obálku pro výpis pro dítě

Za prvé - přikrývka, která je nezbytná pro propuštění dítěte z nemocnice. Koupí se a používá se pro krásu, hlavně za účelem uchovávání nezapomenutelných fotografií celé rodiny s novorozencem.

Doba použití přikrývky je krátkodobá. Samozřejmě, můžete v něm chodit dítě v kočárku, ale nic víc. Obvykle to zůstává pro druhé dítě nebo předáno známým. Při výběru je třeba se zaměřit na období, ve kterém se dítě narodilo. Pokud je to teplá sezóna, lze ji určit pouze na základě vzhledu obálky pro propuštění z nemocnice v létě, a pokud je chladné období, je nutné zajistit obložení z přírodní kožešiny.

Chůze na zimu a léto

Za druhé, přikrývka na procházky. Bude používán nepřetržitě po dobu tří let. Protože musíte chodit s dítětem každý den. V létě iv zimě může být několik.

Deka v postýlce

Za třetí, hlavní přikrývka, s níž bude dítě schováno v postýlce, když spí. V horkém počasí ji můžete nahradit lehkou přikrývkou nebo běžnou plenkou.

Začtvrté, nesmíme zapomenout připravit se na okamžik, kdy se dítě začne plazit a studovat podlahu.

Při nákupu přikrývky nevyhazujte společnost, vyberte ji podle složení a účelu. Levnější možnosti mohou být lepší než inzerované..

Jakákoli verze přikrývky je však potřebná, musí však splňovat několik požadavků:

 • být prodyšný. Když je dítě v něm zabalené hlavou, bude mít přístup ke vzduchu skrz přikrývku;
 • mají dobrou tepelnou vodivost;
 • být hygroskopický (udržovat teplo, pohlcovat a odstraňovat kouř z pokožky ven);
 • nevyžadují zvláštní péči a udržují svůj tvar po dlouhou dobu.

Chcete-li matraci chránit, zakupte vodotěsnou matraci.

Jaký materiál a výplň dávat přednost dětské přikrývce

Nejprve byste neměli poslouchat názor „zkušených“ matek starší generace, které tvrdí, že přirozenost je především. Nebo pokračujte v úvahách o mladých matkách, které mají něco dražšího a lepšího. Vy sami můžete nyní posoudit, co vaše dítě potřebuje. Přikryjte přikrývku a víte, co a jak se chová. Je nutné provést pouze úpravu, aby bylo dítě neustále v teple, ale ne v páře.

Protože přehřátí novorozenců je mnohem nebezpečnější než podchlazení. Nikdo nebude tvrdit, že přírodní plniva jsou lepší, ale jsou těžší než syntetická a rychle se opotřebovávají. V éře nových technologií bylo vytvořeno tolik moderních výplní, že hlavní věc bude určena: za jakým účelem se koupí a v jaké sezóně se přikrývka použije. Zvažte několik typů přikrývek.

Vlněné: ovčí kůže, koza, velbloud

Jsou vyrobeny z přírodní vlny velblouda, koza, merino, běžnější je ovčí kůže. Tyto přikrývky jsou teplé a hygroskopické. Pod tímto druhem drobků bude teplo a nebude se potit. Vlněné přikrývky se dělí na pletené, tkané nebo prošívané. V případě výroby posledně uvedeného typu se vlna plní jako plnivo. Umístí se do speciálního pouzdra vyrobeného z přírodní nebo umělé textilie, která se potom rovnoměrně prošívá po celé ploše. To zabraňuje shlukování vlny..

Tyto přikrývky budou nepostradatelné pro chůzi a hraní na podlaze. Lehké varianty jsou tkané nebo pletené vlněné pléd. Je však třeba poznamenat, že můry se jim opravdu líbí a jsou možnými patogeny alergií..

Peřový

Provedeno z chmýří ptáků (loonů, labutí, často hus). Současně s nimi však často začínají klíšťata, která se mohou stát příčinou alergických reakcí. Proto tyto výrobky vyžadují stálou a důkladnou péči..

Rovněž je nutné zajistit, aby chmýří nevlhčilo výpary z pokožky dítěte. Jeho schopnost udržet se v teple je plus a mínus. Použití takové přikrývky je odůvodněné, pokud teplota v dětském pokoji nepřesáhne 18 stupňů, jinak budou drobky pod taktovkou velmi horké.

Wadded

Jak již název napovídá, bavlněná výplň je šetrná k životnímu prostředí a přírodní vatová vlna. Poptávka po těchto přikrývek však v poslední době poklesla kvůli jejich závažnosti ve srovnání s jinými odrůdami a také díky schopnosti vatové vlny absorbovat vlhkost a zablokovat do hrudek..

Syntetický

Nyní je k dispozici široký výběr těchto produktů. Dodávají se s různými umělými plnivy - syntepon, airfiber, komfort, tinsuleyt nebo holofiber. Všechny jsou hypoalergenní, udržují teplo, snášejí časté praní a po něm se formují. Jediným negativem je, že neodstraňují vlhkost a je pravděpodobné, že se dítě probudí mokré.

Plíce

Jedná se o různé koberce a lehké přikrývky, které jsou vyrobeny z různých přírodních a syntetických materiálů. Jsou ideální pro letní i mimosezónní období..

Fotografie různých letních sad pro vypouštění novorozenců si můžete prohlédnout na odkazu.

Tyto stručné charakteristiky vám pomohou rozhodnout se o koupi přikrývky a výběru správného výplně. Nezapomeňte však na jeho velikost. Konec konců závisí na tom také použitelnost a pohodlí dítěte. Jako lehký produkt je vhodná pro děti novorozence.

Možné velikosti

Poté, co se rozhodnete, pro jaké účely jej budete používat, musíte zvolit vhodnou velikost. zde se může lišit. Například, pokud je v postýlce, musíte ji vypočítat podle ní s okrajem po stranách. Úzké nebo krátké odhalí části těla dítěte. A celkově se může zmást hlavou. Pokud zakoupíte širokou nabídku, můžete si zakoupit speciální boční klipy.

Dětské přikrývky jsou dodávány v centimetrech v následujících velikostech: 80 x 90, 95 x 100, 90 x 120, 100 x 140, 105 x 115, 120 x 120 a 110 x 140.

Volba závisí na růstu dítěte, jak roste, musíte si koupit velkou přikrývku.

Neměňte ani nepoužívejte své staré zásoby na drobky, protože není známo, co by se jejich plnidlu mohlo během této doby stát a kdo by se v nich mohl usadit. Koupit lepší nový, ale velký.

Jak si vybrat výrobce

Existuje mnoho textilních společností zapojených do šití kvalitních dětských výrobků pro spaní. Popisujeme produkty některých z nich:

 • Kanadská značka Deux par Deux vyrábí sofistikované zimní obálky v různých barvách vyrobených z polyesteru plného ohněm. Odolávají teplotám až -30 ° C a vícenásobnému praní. Je pozoruhodné, že v sadě k nim chodí klobouk a vyhazovač. Cena této sady je 1200 rublů;
 • ukrajinský výrobce "Happy Len" představuje dětskou sérii vyrobenou ve velikostech 100 x 140. Obal je šitý z přírodního materiálu, povlečení je výplň. Letní varianta - 320 rublů, zima - 400;
 • textilní společnost "Mona Lisa" z Ruska nabízí barevné fleecové přikrývky 150 x 200 cm, vyrobené s obrázkem kreslených postaviček. Jejich cena je 970 rublů;
 • Značka MEYCO z Německa představuje plédy o rozměrech 120 x 150 vyrobené z bavlny, které se vyznačují vysokou kvalitou a odolností vůči opakovanému praní. Jejich cena je 2800 rublů;
 • Ruský výrobce Ermolino nabízí vynikající přírodní koberce standardních parametrů 100 x 140 za 400 rublů;
 • Polská společnost "Kajka" nabízí obálky - přikrývky v různých barvách. Bavlněné výrobky s náplní ze syntetického zimního vlákna. Jejich rozměry jsou 120 x 120 cm a stojí 1700 rublů..

Které z nich jsou vhodné v létě a které v zimě

Která přikrývka je nejlepší pro různé příležitosti? Pokud se dítě objevilo v chladném období, první věc, kterou si vyberete, je malá a teplá přikrývka, pak si v létě kupte odlehčenou váhu s velkými rozměry. A naopak, pokud se dítě narodilo v létě.

Nyní musíme oddělit, které odrůdy jsou vhodné pro letní procházky a které pro zimní procházky. Pro teplé období:

 • přikrývky - koberečky, teplé, ale lehké;

  používat plenku nebo froté ručník;

 • hedvábné variace, které se při prodeji vyskytují jen zřídka, a to kvůli vysokým nákladům a nízké poptávce, to však neznamená, že jejich vynikající vlastnosti dávají chlad a příjemné pocity při kontaktu s pokožkou;
 • Cyklistická přikrývka z přírodního hypoalergenního materiálu;
 • Přikrývka ze vzduchu fleece vytvoří potřebné teplotní podmínky pro chladné období:

 • v postýlce se syntetickými nebo holofiberovými výplněmi. Tyto přikrývky nevyžadují zvláštní péči a v zimě budou velmi nápomocné díky jejich schopnosti rychle se umýt a vysušit..

Video: jak ušít kutilskou zimní přikrývku pro dítě

Toto video vám řekne, jak vlastními rukama ušít deku pro novorozence..

Přečtěte si také o ortopedických polštářích pro novorozence v tomto materiálu..

Jak pochopit teplo dítěte nebo ne?

HTML kód:
Fórum BB kód:

Jak to bude vypadat?
Země Maminka → Jak porozumět teplému dítěti nebo ne?
Dívky, ahoj všichni! Pak jsem měl otázku: jak může dítě pochopit teplo bez měření tělesné teploty? Zdá se, že jsme se začali potit. Byt má 25-27 stupňů, pravděpodobně v noci bude nižší. Jak as čím pokrývat novorozence? Řekni mi, jinak to nebudu vědět. Spíme pod přikrývkou. stále usínají pouze v ručníku, respektive v postýlce, do které dítě vchází. Přečtěte si úplně
+5 Zaregistrujte se a získejte příležitost hodnotit materiály, chatovat v komentářích a mnohem více! ') "> Zaregistrujte se a získejte příležitost hodnotit materiály, chatujte v komentářích a mnohem více!')">> Nenila Azarova9. 10. 201313927 komentářů
Všechny recepty
Recepty z Povarenok.ruVšechny recepty
Rustikální svatební salát
Měli jsme štěstí, že jsme mezi pozvanými.
Více informací "
Salát "Olya-la"
Tento salát jsem několikrát snědl, když jsem navštívil přítele Olyu,
Více informací "
Cheburekové
Těsto na tento recept je tenké a křupavé.,
Více informací "
Domácí kuřecí nugety
Výborné kuřecí nugety) Manžel mě viděl nakrájet.
Více informací "

Komentáře

zpočátku to bylo jen na zadku, pomyslel jsem si z plenky. Dnes se vykoupali a všimli si na svých bedrech
Teď jsem dost přikryl froté ručníky (zítra pošleme otce na přehoz)?

Nezabalujte jej silně, pro vaše dítě může být horké, v bytě je velmi teplé, aby jej zakrylo prostěradlem. Dokud je dítě malé, doktor mi řekl, abych měl vždy ponožky, aby nohy byly vždy teplé.
Dítě, stejně jako kdokoli jiný, může být dobře „ošklivé“ i „horké“.

A to znamená, že pouze se zaměřením na své dítě si můžete být zcela jisti, že je oblečený správně.

V chladném období, abyste pochopili, zda je dítě chladné, můžete se dotknout nosu drobků: pokud je nos chladný - dítě je zmrazené, pokud je nos horký - dítě je horké.

Objevující škytavka může znamenat, že dítě je zmrzlé.

Příznaky chlazení mohou zahrnovat:
bledá pleť,
červený okraj rtů,
mramorová malování na tělo,
studené nohy, ruce, dolní končetina
ospalost
tichý, truchlivý výkřik

Jak oblékat dítě v prvních dnech života? Je nutné ho přikrýt přikrývkou při teplotě 220 ° C?

220С, plus nebo mínus, určitě rozhodně není třeba.

- Hlavní věcí není uspořádání parní místnosti. Mrazák taky.

Musí existovat prostřední terén. Je velmi těžké říci. Jediné, co mohu s jistotou říci, je, že dítě by mělo mít na nohou ponožky a je žádoucí mít nejprve škrábance. Periferní krevní tok ještě není dokonalý, paže a nohy dítěte velmi rychle mrznou. To neznamená, že je chladný, to znamená, že čím dál od středu, reagují nádoby méně přiměřeně na změny teploty. Může chodit s holým kořistem, což by se mělo občas udělat, ale v ponožkách.

Co se týče přikrývky, vše se přizpůsobí jinak, někdo má spacáky, někdo se napíná, obecně můžete mít i přikrývku.

- Přikrývka je nutná při teplotách až 220?

Ne, to není nutné. Může existovat tenká přikrývka, která vytvoří pocit pohodlí.

- na vrchu jedné oděvy?

Vše je vnímáno jinak, nejčastěji je dítě v nějaké vestě a nahoře je další kombinéza, nebo je oblečený v kombinéze, včetně plenky.

Tady, stejně jako otázka, jak se oblékat dítě na ulici, je těžké odpovědět, z jednoduchého důvodu, že dnes jsou zastoupeny velbloudí kombinéze s eider dolů a některá exotická zvířata izolovaná vlnou. Taková kombinéza na dítěti může nahradit tři věci pro dospělého. Hrubý vzorec: co je na vás, plus jedna věc. Není nutné slevu, že se dítě nachází ve větruvzdorné kolébce a pokud možno ho budete oblékat příliš horkě, přehřeje se. Přehřátí je stejně špatné jako podchlazení.

Jak oblékat dítě v létě? Musím nosit klobouk?

Je velmi smutné dívat se na děti, které jsou oblečeny ve 300 žáru, jako by teplota byla pod nulou. U zdravého dítěte je regulace tepla zcela postačující. Musíte nosit ponožky a rukavice, zejména na. Přečtěte si více

Jak se starat o pupek?

Zde jsou dvě možnosti, které je třeba zvážit. Někteří rozdávají dětem, které stále mají zbytky pupeční šňůry, to znamená, když je šňůra v ortéze. A někteří rodiče dostanou dítě, když zůstane pouze pupeční rána. Přečtěte si více

Od jakého dne mohu vykoupat své dítě? Co přidat do vody ke koupání?

Poté, co bylo dítě přivezeno z nemocnice, můžete ho úplně umýt a ne ve vroucí vodě. Koupání v manganistanu draselném - tyto relikvie, přežilo od vývoje sovětského režimu. Přečtěte si více

Je nutné násilně změnit polohu hlavy dítěte, aby se zabránilo plešatosti?

Stejně tak se objevují plešaté skvrny. Pokud je dítě zdravé, můžeme čas od času změnit polohu postýlky vůči slunečnímu světlu, nikoli dítě. To bude stačit. Bojovat s plešatými skvrnami. Přečtěte si více

Musím přikrýt novorozence přikrývkou

Knopa87, můj, když jsem byl malý, spal ve speciální tašce.
takhle


*
Suzer
" o mně "
deník
Příspěvky: 136
Registrace: 22.8.11
Region 62

Vasyutka 2010
Medvídek 2012
Možná jednou

Knopa87, použil jsem spací pytel (kliky jsou volné, nohy jsou jako v sáčku). Jsou teplejší, jsou tenké. K problému došlo jednou s přikrývkou ((stejně jako jste se přikryli na noční spánek, šel jsem do místnosti dobře. Podíval jsem se a moje dcera s hlavou pod přikrývkou byla velmi vyděšená. Malé holčičky pomáhaly, dokud se děti nezačaly sedět).


Dobře, inteligentně, dobře inteligentně - již v květináčích ve službě!
Suzer
" o mně "
deník
Příspěvky: 13566
Registrace: 13/13/13
Moskva

tady je
byl
kmotřenec
kmotřenka
.
*
uživatel
" o mně "
deník
Příspěvky: 870
Registrace: 12.12.13

22-24 pokojová teplota.

Můžete si přečíst celou přednášku. Ale vy sami pravděpodobně zjistíte, že 19 stupňů je pro dítě mnohem lepší, a co je nejdůležitější, že to není dusno.


*
Suzer
" o mně "
deník
Příspěvky: 18688
Registrace: 06/22/11
Moskva


*
uživatel
" o mně "
deník
35 příspěvků
Registrace: 07/11/13


Viam supervadet vadens
Suzer
" o mně "
deník
Příspěvky: 3589
Registrace: 25. 8. 2011

Taška


*
konzultant
" o mně "
deník
Příspěvky: 32947
Registrace: 13/13/06
Tyumen

Vasya, 21. 7. 2009
Lida, 25. 4. 2012
Pokud náhodou
Blacbarbara

koupit tenčí přikrývku, například na kolo nebo fleecovou přikrývku
Obecně se nezaměřujte na to, co je psáno, ale podívejte se sami na dítě. Můj syn se narodil s hypoxií, jeho nohy byly rovné modré, i když v létě, ale dal jsem na něj pletené botičky a přikryl ho přikrývkami. A nyní, obecně, za každého počasí doma, v jednom spodním prádle a tričku a naboso.

22-24 pokojová teplota.

Můžete si přečíst celou přednášku. Ale vy sami pravděpodobně zjistíte, že 19 stupňů je pro dítě mnohem lepší, a co je nejdůležitější, že to není dusno.

ano, ano, ano, všichni zde čtou Komarovsky, ale v první řadě se musíte soustředit na svou pohodlnou teplotu a podívat se na stav dítěte!
Osobně já sám jdu na ulici v plášti do pláštěnky o 19 stupňů, jaký druh spánku bez přikrývky?
Máme teplotu + 23 + 24 - cítím se dobře a také děti

Odpověď na zprávu Knopa87 10. dubna 2014, 14:48

Proč dítě nespí pod přikrývkami?

Všechna fóra „mámy“ jsou plná zpráv: „moje dítě nechce spát pod přikrývkami,“ „moje dcera vždy zahodí přikrývky, co s tím mám dělat?“ „Můj syn nespí pod přikrývkami.“ Maminky se obávají, že dítě zamrzne a chtějí najít řešení. Tato situace skutečně vyvolává mnoho otázek. Podívejme se, proč se dětem přikrývka tolik nelíbí, odstrčte ji a pak bez ní spí a spí.?

DOKONČENÝ BLANKET DO 2 let BEZPEČNĚ!

Nejdůležitější věcí, kterou byste měli vědět o přikrývce pro děti, jsou nebezpečné spací doplňky. Neotevřená přikrývka v dětské posteli může způsobit udušení. Spící dítě se může zakrýt hlavou, aniž by to cítil, pochoval se v přikrývce a nemohl se převrátit, zmaten. Kromě toho může dítě použít složenou přikrývku jako krok a vystoupit z postýlky.

Americká akademie pediatrů (AAP) z bezpečnostních důvodů nedoporučuje používat volné lůžkoviny v postýlce. Než dítě dosáhne věku dvou let, doporučuje se místo přikrývky použít spacák.

Ještě jednou vám připomeneme - prázdná postel s nataženou a pevnou plachtou, bez stran, s jednou malou hračkou na spaní je považována za bezpečnou.

CO DĚLAT, KDYŽ BABY NESMÍ ZMRAZIT

Aby dítě ve snu nemrzlo, doporučujeme si vybrat bezpečné oblečení pro spaní a ložní prádlo podle ročního období. Co by to mohlo být:

 1. Pyžama + ponožky nebo sezónní skluz
 2. Spací pytle.

Spací pytel je skvělou volbou pro děti do 1,5–2 let. Spací pytel lze po přechodu po šesti měsících použít v přechodu. Spací pytel si můžete vybrat podle věku dítěte a ročního období v naší kolekci Sleep, Baby Sleep Store.

Výhodou spacáku je nejen to, že udržuje dítě v teple, brání mu v házení a mrazu, ale také vytváří útulný prostor pro dítě, kde může být pohodlnější než v prostorné posteli, zejména na prvním lůžku. rok života.

LOVERS A NOT LOVERS Hiding

Pokud je dítě již dospělým, je již více než 2 roky staré, může se uchýlit, přikrývka již není nebezpečná. Ale tady jsme konfrontováni s milenci, a ne milovníky skrývání

Mnoho dětí nechce usnout s podestýlkou ​​a hodit je před tím, než budou mít sen nebo sen. To způsobuje, že se rodiče obávají, že dítě zamrzne, několikrát za noc se k němu dostane, aby chránilo spící dítě.

A některé děti se naopak rádi zabalí a usnou v teplém hnízdě. Děti požadují, aby je jejich matka zabalila správně, zastrčila přikrývku ze všech stran a zajistila, aby nezůstala žádná kliknutí. A pouze v takovém zámotku se cítí bezpečně a zdravě spí. Mezi dospělými jsou amatéři a nematéři. Proto může mít tato funkce také dědičný charakter

Kromě zřejmých důvodů „lásky“ k přikrývkám, jako je tělo a pohodlí, existují i ​​psychologické. Možná, že milovníci přikrývek jsou znepokojivější a teplomilnější. A fyzické hranice jim dodávají pocit bezpečí.

ALE PROČ JE TO POTŘEBNÉ, ŽE BABY nechce spát skryté?

Pokud vaše dítě bojuje s přístřeškem, je nejprve třeba zkontrolovat stav, ve kterém dítě spí:

 1. Horký. Je důležité, aby byl dětský oděv vybrán v souladu s ročním obdobím a teplotou, pokoj by měl být pohodlný: dostatečně vlhký (50-60%), větraný a ne horký (až 22 stupňů)
 2. Vážnost. Dítě může být jen těžce nepohodlné pod těžkou přikrývkou. Proto je důležité vybrat ložní prádlo z lehkých materiálů pro děti..

Důvodem nechuti k přikrývce může být také fyziologie a psychologie:

 1. Temperament. Dítě s vzrušivým typem nervového systému, aktivním a mobilním, ale zároveň vysoce citlivým, může vnímat utajování jako faktor, který mu brání ve cítění svobody a omezuje pohyby. Takové dítě potřebuje více času na uklidnění..
 1. Pozornost mámy. Dítě, které se otevírá, tak může dosáhnout reakce jeho matky: „Mami, pomoz mi, já sám nemůžu.“ Pokud dítě nemá dostatek pozornosti mámy, měla by být věnována zvláštní pozornost komunikaci - emocionální a taktilní, zejména před spaním.
 1. Velmi mobilní dítě. Vysoce pohyblivé dítě se může v postýlce otáčet po dlouhou dobu a pokračovat v pohybu, který začal během bdění. Pro aktivní děti je důležité věnovat pozornost večerným rituálům, které je činí tak klidnými a samozřejmě pravidelnými.

Potřebuji přikrývku pro novorozence v postýlce

Než přinesete drobky do domu, je důležité se postarat o mnoho detailů. Každá maličkost by měla být pečlivě promyšlená. V prvních dnech a měsících života tráví dítě téměř celou svou dobu v postýlce. Úkolem milujících rodičů je zajistit mu pohodlné podmínky. Otázka mnoha rodičů je otázkou - potřebuje novorozenec přikrývku v postýlce?

Rozumná odpověď na obtížnou otázku

Odpověď je jasná - je potřeba. Bez něj je obtížné udržovat správný teplotní režim. Optimální teplota v dětském pokoji by měla být na úrovni 18 až 22 stupňů Celsia. U předčasně narozených dětí by teplota v místnosti měla být 23–25 stupňů. Proto v závislosti na teplotní hladině můžete určit, která přikrývka je potřebná. Je také nutné vzít v úvahu individuální vlastnosti dítěte. Věnujte pozornost indikátorům, jako je vlhkost a atmosférický tlak v místnosti.

Jak vybrat dobrou přikrývku

Při nákupu přikrývky pro novorozence je třeba vzít v úvahu řadu důležitých kritérií. K nim patří hlavní:

 1. Velikosti spací postele. Pokud si koupíte nadrozměrnou přikrývku, určitě to shlukne. V důsledku toho bude teplo rozloženo nerovnoměrně, drobky nebudou dostatečně pohodlné. Neztrácejte ze zřetele ani to, že se dítě v takové přikrývce může zmást. Pokud si vyberete velmi malý produkt, nebudete moci dítě úplně pokrýt, zamrzne.
 2. Materiál, ze kterého je šitý produkt. Tento indikátor také určuje, jak pohodlné bude spát pod přikrývkami..
 3. Výrobek musí odolat častému praní. Musí se umývat často, to je klíč k čistotě a zdraví dítěte.

Délka a šířka produktu by měla být zvolena v souladu s lůžkem na spaní. Jak dítě stárne, velikost přikrývky by se měla zvětšit. Při výběru buďte opatrní..

DŮLEŽITÉ. Pokud je produkt o něco větší než matrace, umožní vám to nalepit je velmi pohodlné.

ODKAZ. Věnujte pozornost modelům s upevňovacími prvky, je to velmi výhodné.

Jaký materiál je vhodný pro drobky

Moderní výrobci nabízejí širokou škálu možností, včetně produktů z různých typů materiálů a plniv. Jedná se o přírodní a syntetické materiály..

Každý rodič si v závislosti na individuálních charakteristikách dítěte, životních podmínkách, bude moci vybrat vhodný model, podle kterého bude dítě nejen teplé, ale také útulné a pohodlné..

Jakou přikrývku pro novorozence si vybrat

Když se dítě narodí, musíte se starat o získání pohodlných dětských věcí. Přikrývka pro novorozence vyžaduje zvláštní pozornost. Musí být bezpečný a musí splňovat určité požadavky, aby nepoškodil zdraví.

Dětská přikrývka

Novorozené dítě má jemnou a citlivou pokožku. Je nežádoucí přikrývat ho přikrývkou rodičů. Těžká váha vyvolává dušnost a neklidné chování. Obecná doporučení pro výběr přikrývky pro dítě:

  mají dobrou úroveň hygroskopicity (schopnost odpařovat a absorbovat vlhkost); dodržovat roční období a teplotní režim v místnosti; liší se v bezpečnosti (nedostatek nitě nekvalitní a dlouhé hromady vytažené pod mechanickým vlivem); materiál musí propouštět vzduch; přítomnost dekorů není povolena, což může způsobit poškození a zamotání nohou a rukou; velikost by měla odpovídat růstu; během spánku by nemělo dítě mrznout, z podchlazení se často probouzí; věc by neměla být těžká; nedostatek složek, které mohou způsobit alergické reakce v těle; tkanina by měla být na dotek měkká;

Odrůdy

Dětské přikrývky jsou otevřené a zavřené, různé hmotnosti a složení. Přikrývka pro novorozence v létě by měla být lehká.

Pro chladné období se vyrábějí teplé modely. Pro zimní období je lepší zvolit produkt na kožešinu, ze spodní, vlny nebo syntetického zimního zimu. Pletené, vlněné, fleecové nebo cyklistické modely jsou vhodné na podzim.

V horkém počasí je lepší používat lehké koberce s dobrou hygroskopičností - od rouna, bambusu, žakárové, pohádky, bavlny.

Vlněné vzory

Jsou vyrobeny z velbloudů, ovcí, merino, kozích vlasů. Přikrývka je pokryta hustou přírodní látkou. Existují související produkty, které jsou vhodnější pro procházky po ulici. Vypadat originální. Jedinou nevýhodou je, že mohou způsobit alergie. Děti s individuální nesnášenlivostí vlněných věcí se takové přikrývky nedoporučují.

Přikrývky

Jsou velmi žádáni, protože jsou vyrobeny z bavlněné vlny. Hřejí se dobře. Šetrné k životnímu prostředí. Dokonale absorbuje vlhkost. Snadno se o ně starají. Nevýhody zahrnují: relativně velká hmotnost, přikrývka může po praní změnit tvar a po dlouhou dobu zaschnout. Děti často chodí na procházku a v zimě ležel také na saních.

Syntetické výrobky

Jako plnivo lze použít různá umělá vlákna: ecofiber, holofiber, syntetický winterizer, silikon, tinsulate. Poskytněte pohodlí, příjemné na dotek. Liší se nízkými náklady a dobrou kvalitou. Udržet teplo. Výrobky lze prát často, rychle zasychat. Hlavní nevýhodou je špatná hygroskopičnost..

Z rouna

Výrobky se vyznačují nízkou hmotností, nevyvolávají přehřátí těla. Mínus je schopnost hromadit prach, což může způsobit alergickou reakci. Přikrývku lze snadno prát. Rychle schne.

Z hrubého kaliko

Lehké výrobky, na dotek měkké. Dlouho si zachovají svůj původní vzhled. Složení zahrnuje přírodní vlákna. Nejčastěji se používá v létě za chladného počasí k zahřátí dítěte.

Z chmýří

Vyrobeno z labutě nebo husy. Obálka je šitá z hustého přírodního materiálu, prošívaná. Modely jsou nízké hmotnosti, dobrá hygroskopičnost. Vzduch, teplý. Za chladného počasí je dítě během procházky chráněno. Nevýhody: vyžaduje se jemná péče, během mytí výplň vystoupí, věc je zdeformována a sušena po dlouhou dobu.

Z bambusu

Letní a pololetní modely jsou vyrobeny z bambusu. Výrobky nezpůsobují alergické reakce, neztrácejí svůj původní vzhled po dlouhou dobu. Jediným negativním je vysoká cena.

Pletené zboží

Pohodlné použití při chůzi, pryč. Vyznačují se lehkostí, originálním vzhledem a dlouhou dobou provozu. Vyrábí se z nití přírodního i syntetického původu. Snadné praní a sušení.

Přikrývka pro novorozence je nežádoucí volit malou velikost, protože v prvním roce života je intenzivní růst. Je lepší procházet parametry postýlky. Minimální šířka je 60 cm a délka 120 cm.

Za optimální možnosti pro postýlku se považují: 80 x 100 cm, 90 x 120 cm, 115 x 105 cm, 135 x 100 cm. Přikrývky s parametry 110 x 140 cm se používají již několik let.

Flanel přikrývky pro novorozence jsou oblíbené. Tento vlasový materiál je na dotek měkký. Složení je jiné. Výrobky se vyrábějí přidáním vlny, bavlny. Přírodní vlákna jsou někdy kombinována s malým množstvím syntetických látek, například s viskózou.

Pro vypuštění novorozence z nemocnice je vhodná obálka. Existuje velký výběr takových za jakýchkoli povětrnostních podmínek, z různých tkanin, se zámky, nýty a knoflíky. Výrobek nesmí být pro dítě nepříjemný..

Tipy pro péči

Dětské přikrývky pro novorozence vyžadují pečlivou péči, aby nedošlo k ztuhnutí. Chcete-li prodloužit životnost, měli byste použít následující tipy:

 1. Silné syntetické výrobky se nejlépe umývají rukama, aby nedošlo k deformaci materiálu, poškození struktury.
 2. Během praní v psacím stroji mění přikrývky vyrobené z vlny velblouda, kozy i kašmírového vzoru strukturu vláken. Mezi nimi se zmenšuje vzdálenost.
 3. Doporučuje se pravidelně sušit a větrat věci, aby se zabránilo klíšťatům..
 4. Výrobky z bambusu jsou větrané na slunci, průvanu a také vakuově čištěny..
 5. Praní v pračce je možné pouze u povlečení, bavlny a fleecových přikrývek v jemných podmínkách. Je lepší používat dětský prášek nebo mýdlo..
 6. Je nežádoucí točit. Voda by měla vytéct, pak by měla být přebytečná vlhkost mírně vytlačena..
 7. Je lepší čistit přikrývku z přírodního chmýří při chemickém čištění, praní v pračce je zakázáno.
 8. Je nemožné žehlit a sušit v blízkosti topného tělesa a otevřeného plamene, což poškozuje strukturu vláken.

Když se dítě narodí, měli by se rodiče starat o koupi náhradní přikrývky, protože dětské oblečení se často umývá. Skladujte výrobek z vlny pouze v prodyšném obalu. V plastovém sáčku se může objevit krtek.

Správná volba a péče o přikrývku pomohou pěstovat zdravé dítě.

Musím přikrýt novorozence přikrývkou

Přidáno po 5 minutách 1 sekundu:

Btata
Myslím, že to může dělat s flanelovou přikrývkou, od mého dětství) nebo si koupit kousek fleece, je to teplé. a já sám nemohu nic ušít, bohužel)vrátit se na začátek Biako
Aforismus na druhou

Členem od 18. července 2007
Příspěvky: 4283
V denících: 223
Umístění: Novosibirsk, PKiO Zaeltsovsky "Pines"
Mapa číslo 141979

Zveřejněno: 26. prosince 2015 18:32
Flóra.
Pozitivní názor Tanya Btaty
Moje se před tvým slovem neskryla. A také mladší. Porodnice byla požádána o koupi vlněných přikrývek, můj manžel si udělal přestávku, našel velmi krásné. V důsledku toho je plstění stále
V létě chráněno pleteným plédem hb. Nyní se starší uchylují, pouze když je opravdu zima, Egor se může pokusit o úkryt
Od narození jsme spali ve stejné postýlce.

Lapost a medvídek: 02.02.2012
Lapotaets: 04.24.2015

Jak chránit své dítě před teplem během procházky

Mnoho rodičů, kteří chodí v létě za horkého dne s dítětem v kočárku, navštěvuje myšlenka, že se dítě může na slunci spálit nebo přehřát. Aby se tomu zabránilo, matky si pravidelně berou plenky nebo přikrývky (tyto věci jsou vždy ve výzbroji šetrné matky) a potahují kočárkem látkou. Někteří dospělí se tak snaží vytvořit stín, který chrání jejich dítě před přímým slunečním světlem.

Zakrytí kočárku plenkou nebo přehozy na postel

Ukázalo se, že použití této techniky může způsobit více škody než pomoci. Studie švédských vědců ukázaly, že zakrytí kočárku textilem (i když má jemnosti) může vést k tomu, že se pod dítětem cítí jako v kamnech. Látka visící z obou stran narušuje cirkulaci vzduchu, což je přímým ohrožením zdraví dítěte. Ucpání teplem, které v kočárku převládá, může vést k úpalům a dokonce způsobit náhlou smrt.

Teplota v zakrytém kočárku neklesá, ale rychle stoupá

Šokující experiment

Noviny Svenska Dagbladet (Švédsko) inspirované výsledky studie přinesly nový zážitek. Teplota v kočárku bez pláštěnky (přikrývky, plenky, textilie, sítě) ponechaná na slunci v horkém dni byla 22 stupňů Celsia. Po zakrytí průzoru teplota stoupla za půl hodiny na 34 stupňů Celsia.

Kočárek potažený látkou může způsobit, že dítě dostane úpal

Dříve se dětští lékaři, matky a babičky věnovali více pozornosti, aby zajistili, že dítě nebude chladné. Avšak ochrana dítěte před přehřátím je dnes důležitá. Faktem je, že dítě s dosud netvořenou termoregulací těla je vystaveno tepelnému šoku. K tomu nemusí být dítě vůbec na slunci. Faktory, které mohou u kojenců vyvolat úpal, mohou být:

 • Zůstaňte v dusné místnosti,
 • nedostatek tekutin,
 • špatné oblečení.

Z vlastní zkušenosti vím, že opravdu předtím, než se naše matky a babičky více bály, že dítě nezmrzne. Proto je na kočárku často vidět takové příslušenství, jako je přehozy nebo pleny. Moderní rodiče se snaží dělat takové chyby a starat se o pohodlí dítěte v kteroukoli roční dobu.

Vysoce kvalitní moderní kočárky mají okénko z mřížky, což zajišťuje cirkulaci vzduchu

Příznaky úpalů u kojenců

Zpočátku dospělí nemusí rozumět tomu, co se děje s dítětem: stal se letargický a začal jednat. Rodiče se mohou zdát, že dítě je prostě unavené. Kůže během tepelného mrtvice začne zčervenat a pak blednout. V těžkém případě se tělesná teplota může prudce zvýšit až na 40 stupňů a může dojít ke zvracení. V této situaci je důležité rychle vyhledat lékaře a zavolat sanitku.

Někteří rodiče berou své děti v žáru na ulici nebo dokonce na pláž, kde s nimi tráví celý den. To je velmi nebezpečné, protože dítě může zažít úpal, riskuje tedy vydělávání sluncem. Když je teplota vzduchu nad 30 stupňů, je lepší se schovat doma. Měli byste dát svému dítěti pití co nejčastěji, aby nedošlo k dehydrataci. Když jdete ven, je důležité nosit dětský panama klobouk, volné oblečení ve světlých odstínech. Maminky, které chodí s dítětem, nezabalujte jej a nezakrývejte kočárek gázou. Koneckonců, dítě nebude mít co dýchat, přehřeje se. Prsa často získávají úpal a ztrácí vědomí. Matka si velmi často myslí, že dítě jen spí na dlouhou dobu, a poté, když jeho tělesná teplota stoupne, se zachytí. V takovém případě musíte okamžitě zavolat sanitku.

Lyubov Shipunova, pediatr

http://fakty.ua/201880-iz-za-peregreva-lezhacshij-v-kolyaske-malysh-mozhet-poteryat-soznanie

Video: jak chránit vaše dítě před úpalem během letní procházky

Chraňte dítě v kočárku před teplem

Pokud existuje podezření na úpal, je důležité věnovat zvláštní pozornost dětským rtům: pokud jsou příliš suché, naléhavě je třeba dát dítěti vodu. Kromě toho ho musíte okamžitě vzít na chladné místo, umyjte se, svlékněte a otřete vlhkým ručníkem.

Pediatrům se doporučuje pečlivě vybrat kočárek. Je lepší dát přednost světelným odstínům, což zabrání rychlému přehřátí. Je dobré si koupit kočárek se širokým hledím a odnímatelným zadním panelem.

Vyberte si odlehčený kočárek se sklopnou kapucí pro letní procházky v žáru pro zajištění větrání

Je důležité neustále sledovat blaho dítěte:

 • zvýšení potního pocitu;
 • sledovat rychlost dýchání.

Nesmíme zapomenout na nezbytné chlazení dítěte. Odborníci radí, že kočárky v letních dnech jsou kratší. Měli byste se často zastavit ve stínu, zatímco vyndáváte dítě z kočárku, což mu dává příležitost lehce vychladnout.

Co dělat, aby dítě pomohlo překonat žár? Chcete-li, aby dítě snáze snášelo letní teplo, měli byste:

 • chodit po zastíněných ulicích ráno (do 11 hodin) a večer (po 18);
 • Nedávejte kočárek na přímé sluneční světlo;
 • dát dítěti bavlněné šaty s krátkými rukávy a zapamatovat si kapotu;
 • kočárek by měl zůstat otevřený;
 • síť proti komárům by měla být odstraněna, aby byla zajištěna cirkulace vzduchu;
 • vždy noste vodu v lahvi.

Věřím, že v létě by malé děti měly nosit oblečení pouze z přírodních a lehkých materiálů. Tkanina musí procházet vzduchem. Použití syntetických materiálů je nepřijatelné, protože v žáru a dokonce i v kočárku vytvoří další účinek pece, protože je vzduchotěsný.

Jak pomoci dítěti s úpalem? Je třeba pokožku ochladit vodou, poté promazat panthenolem a vyhledat lékaře. Obzvláště při zvýšené teplotě se na pokožce objevují puchýře. Ale samozřejmě je lepší zabránit popáleninám. Proto byste měli předtím, než vyjdete ven, a zejména na pláž, namazat pokožku dítěte dětským krémem s faktorem nejméně 40. Pokud se dostanete ven k moři nebo k řece, je důležité relaxovat bez fanatismu. Nezapomeňte, že hlavní věcí je zdraví dítěte.

Lyubov Shipunova, pediatr

http://fakty.ua/201880-iz-za-peregreva-lezhacshij-v-kolyaske-malysh-mozhet-poteryat-soznanie

Fotogalerie: způsoby, jak chránit dítě v kočárku před přehřátím

Abnormálně horké dny často v létě každého člověka trápí: malé i velké. Dospělí se staršími dětmi se snáze přizpůsobí neobvyklému teplu v důsledku klimatizace, používání chladných nápojů a koupání v různých nádržích. Pro děti je mnohem obtížnější přizpůsobit se plnosti. Proto by rodiče měli pomoci dítěti překonat horké dny, aniž by poškodili jeho tělo..

Články O Neplodnosti