Hlavní Analýzy

Potřebuje novorozenec figurínu - argumenty „pro“ a „proti“, názor Dr. Komarovského

Figurína je klíčovým symbolem, který úzce souvisí se světem novorozenců a prvním rokem života dětí. Ještě před narozením dítěte rodiče přemýšlejí o tom, zda bude tento slavný doplněk potřebovat..

Při rozhodování, zda učit dítě bradavce, je důležité studovat okamžiky spojené s jeho negativním a pozitivním vlivem. Vyplatí se poslouchat rady pediatrů, aby používání bradavek bylo co nejpohodlnější a nejbezpečnější. V tomto článku je podrobně rozebrána otázka výhod a nebezpečí figuríny, je uveden i názor autoritativního pediatra Komarovského..

Musím si zvyknout dítě na bradavku?

Všichni zdraví novorozenci mají výrazný sací reflex. Ihned po narození je dítě již schopné chytit matku bradavku a zahájit proces.

Při interakci s mateřským hrudníkem nebo lahví se směsí dítě nejen získává jídlo, ale také hledá ujištění. Sání pomáhá dítěti odpočívat a cítit se pohodlně, figurína zde bude věrným pomocníkem.

Je možné a nutné přizpůsobit dítě bradavce? Pro děti při umělém krmení je prostě nezbytné, aby dostávali jídlo za hodinu, a sací reflex není zcela uspokojen, proto od narození mohou rodiče používat dudlík, dítě to utěší nebo rozptýlí. Děti, které přijímají prsa na vyžádání, jsou také ochotny pořídit dudlík. Ale v tomto případě je lepší dát figurínu ne z prvních dnů, ale po několika týdnech, kdy je stanoveno laktace.

Podívejte se na video, zda potřebujete naučit své dítě figuríny:

Klady a zápory pro dítě

Psychologové tvrdí, že bradavka je nutná k úplnému uspokojení sacího reflexu a v budoucnu neexistovaly žádné problémy, jako je sání prstu, dlouhá závislost na láhvi vody nebo směsi, touha kousat nehty a tužky. Někteří odborníci dokonce najdou spojení mezi nerealizovaným reflexem a kouřením v dospělosti.

Především je potřeba figurína pro vzrušující děti, které špatně usnou nebo se v noci často probudí. Pomáhá dítěti rychle se uklidnit a utěšit se. Kromě toho dítě přeměňuje svou pozornost na bradavku a jeho oblíbený proces sání usnadňuje přežití střevní koliky, bolení zubů nebo jen odvrácení od dráždivých faktorů.

Výhoda

Pokud jde o výhody figuríny pro dítě a matku, lze zaznamenat následující pozitivní body:

 1. Plná spokojenost sání reflexu kdykoli, když není poblíž láhev nebo mateřská hrudník.
 2. V budoucnu se dítě snáze odstaví z bradavky než ze sání jiných předmětů, protože v případě nepřítomnosti figuríny může dítě začít vkládat do úst prsty, pěst nebo malé věci v domě..
 3. Bradavka rychle uklidňuje dítě, přispívá k rychlému usínání a dobrému spánku. Při sání mu dává pocit pohodlí.
 4. Příslušenství je vhodné vzít na cestu, cestovat, zejména pokud musíte létat letadlem. Během vzletu a přistání dítě nebude pokládat uši kvůli sání a spolknutí slin.
 5. V chladu během procházky dítě s dudlíkem vdechuje mrazivý vzduch nosem, nikoli ústy, takže se snižuje riziko nachlazení.
 6. Během sání se aktivují receptory, které mají dobrý vliv na funkci střeva..
 7. Figurína chrání dítě před syndromem náhlé kojenecké smrti a brání zadržování jazyka během spánku.

Podle řady pediatrů je nemožné nebo alespoň nedoporučené používat tuto položku. Důvody pro odmítnutí bradavky:

 1. Zvýšené riziko infekce v dutině ústní.
 2. Mohou se vyskytnout problémy s malokluze..
 3. Ve zvláštních případech je vždy nutné mít k dispozici sterilní dudlíky, jinak může dojít k hysterii dítěte, když se špinavá bradavka zašpiní a matka nebude mít po ruce čisté. Rodiče jsou přísně zakázáni lízat dudlík, aby je „očistili“. To je plné přenosu různých bakterií, které poškozují flóru křehkého těla dítěte. Vsuvka - osobní atribut dítěte!
 4. Při použití figuríny může dojít k narušení normálního procesu kojení, může se snížit počet připevnění k prsu a množství produkovaného mléka..
 5. Neustálé používání figuríny vede k nedostatečné komunikaci mezi dítětem a matkou, což má vliv na vývoj a psychologickou stabilitu.
obsah ↑

Argumenty pro a proti Komarovsky

Komarovsky považuje figurínu za volitelnou položku pro kojence. Pokud dítě nechce dudlík, pak je to dokonce dobré, rodiče budou ušetřeni obtížného problému odstavení a dítě nebude připoutáno.

Ve speciálním výcviku bradavky však nemá smysl, protože to přináší výhody i újmu. Ačkoli známý lékař připouští, že všechny pozitivní a negativní důsledky jsou značně přehnané, a co je nejdůležitější, pokud používáte dudlík, je to hygiena, protože existuje nebezpečí přenosu infekcí na dítě špinavým povrchem..

Jediným významným argumentem proti bradavkám, které Komarovsky považuje za možné porušení kojení.

První měsíc po narození je důležitým obdobím pro zahájení dobrého laktace, matka by měla dítě aplikovat na prsa tak často, jak je to jen možné, a stimulovat tak uvolňování mléka. Vsuvka v tuto chvíli může narušit a narušit proces. Rovněž bradavka v budoucnu způsobuje problémy s přirozeným krmením, takže je lepší ji odložit na 4-5 týdnů.

Podívejte se na video o tom, co si Komarovskyho pediatr myslí na použití bradavky:

Tipy pro rodiče

Rozhodnutí o seznámení dítěte s figurínou se provádí vždy individuálně. Pokud se rozhodnete pro bradavky, osvědčené tipy, které pomohou rodičům lépe se informovat v tomto tématu, se mohou hodit:

 1. Nedávejte figurínu z jakéhokoli důvodu a při nejmenším rozmaru. Existuje mnoho způsobů, jak rozptýlit dítě hrami, hrkálky. Vsuvka je skutečně potřebná, pouze pokud dítě nemůže usnout nebo se obává zdravotních problémů - kolika, horečka.
 2. Nemůžete zneužít figuríny a dovolit dítěti to sát na dlouhou dobu a často.
 3. Při nákupu nezapomeňte zohlednit věkovou kategorii, tvar a materiál produktu. Správně vybraná bradavka je hlavním pravidlem použití.
 4. Příslušenství si můžete zakoupit pouze v lékárnách a specializovaných dětských obchodech, čímž se chráníte před nekvalitními výrobky a padělky.
 5. Každý den je třeba zkontrolovat integritu figuríny, pokud existují díry nebo praskliny, ve kterých se bakterie bezpečně vyvíjejí, musí se zlikvidovat. Nesmíme zapomenout na pravidelnou sterilizaci a mytí výrobků.
 6. Doporučuje se měnit bradavky jednou za 4-6 týdnů.
 7. Po roce a půl je odstavení dítěte z figuríny mnohem obtížnější, takže je lepší se zbavit připoutanosti brzy.
 8. S příchodem zubů musíte přecházet na latexové výrobky, které jsou silnější než silikon, který děti snadno ukousnou.
 9. K upevnění figuríny na dětské oblečení existují bezpečné plastové kolíčky na prádlo a speciální držáky, lana a kovové řetězy nejsou pro tento účel vhodné, protože hrozí udušení.
 10. Dítě by mělo mít rádi tvar a vzhled bradavek, můžete mu pokaždé nabídnout nový produkt, dokud si dítě nerozhodne.

Závěr

Figurína kombinuje výhody i újmu. Zda je nutné přizpůsobit konkrétní dítě bradavce, pouze rodiče a on to vědí. Pokud figurínu používáte rozumně a pamatujete si doporučení lékařů, stane se dobrým pomocníkem a usnadní péči o dítě, jakož i zachová nervy a náladu mámy.

Ale ne všechny děti se shodují na bradavce, v takových případech nezoufejte a nenarušujte, protože figurína není vůbec povinným doplňkem, ale pomocným nástrojem, který můžete bez.

Potřebuje dítě figurínu?

Vždy jsem se zajímal o otázku „Potřebuje dítě figurínu?“, Nenašel jsem odpověď na našem webu. ale na jiných to je.

Zde je několik odkazů: www.nnmama.ru/content/health/rezus/firstyear/rezus/newborncare/afisha/gvandsoska

Potřebuje dítě figurínu?

Budoucí rodiče očekávají dítě a připraví se předem na vzrušující setkání, na narození dítěte. Kupují se potřebné věci, bez nichž dítě a mladí rodiče nemohou dělat. V dlouhém seznamu věno je vždy místo pro figurínu. Moderní dudlíky jsou tak krásné, jasné z různých materiálů, různých tvarů, výrobci soupeřící s ostatními trvají na vylepšeních a výhodách tohoto dětského příslušenství, ale mlčí o tom, že mohou přinést spoustu problémů...

Mluvte o nevýhodách používání figuríny.

 1. Důsledky pro kojení. - dětská figurína (nebo dudlík) a kojence různými způsoby, často dochází k záměně bradavek a trpí samozřejmě nikoli bradavkou, ale hrudníkem; - po bradavce dítě často nemůže chytit hrudník hluboce a správně a účinně sát. To se projevuje tím, že dítě saje pouze přední mléko, které obsahuje více vody a pouze část živin. Zpět více tuku mléko, je možné vysát pouze při správném zachycení hrudníku; - bradavka se používá místo prsu jako předmět k sání, a proto se snižuje míra připevnění k prsu, což vede k nedostatečné stimulaci a snížení produkce mléka; - z pohledu psychologie pro novorozené dítě jsou matka a prsa jedno, pokud dítě saje dudlík (a ne bez pomoci dospělých), pak má jinou matku - nakonec si dítě může vybrat „gumovou matku“ ; - při sání bradavek svaly úst dítěte nefungují efektivně, unavuje se rychleji a nemusí mít dostatek síly, aby mohl sát jeho hruď;

Sání figuríny (a lahve) tedy může vést k následujícím důsledkům ohledně kojení: - Trhliny, odřeniny, trauma na bradavkách; - Laktostáza, mastitida - Nedostatek nebo nadbytek mléka; - malá hmotnost; - nedostatek laktázy, pěnivá stolice, těžká regurgitace; - Kousání hrudníku dítěte, vyklenutí pod hrudník a pláč; - Odmítnutí prsou.

 • Zdravotní důsledky dítěte. - samozřejmě, pokud bradavka vede k narušení kojení, bude tím trpět zdraví dítěte - a zejména trávicí, nervový, imunitní systém a metabolismus; - bradavka je zdrojem infekce, musí být omyta a uvařena, sledována její absolutní čistota; - Bradavky jsou vyrobeny z cizího materiálu - a mohou být zdraví škodlivé (podle posledních studií je použití latexu zakázáno). - i při sání ortopedické bradavky - zatížení svalů není rovnoměrně rozloženo, což může vést k malocluzi, problémům se zuby a dásněmi; - řečový aparát také trpí - to vede k poruchám řeči a zkreslení reprodukce zvuku; - zvyšuje se riziko ušních infekcí; - figurína přispívá k „ponoření se do sebe“ - dítě se zavírá samo o sobě - ​​to vede ke snížení zájmu o výzkum ve světě, ke snížení potřeby interakce s ostatními lidmi, ke zpomalení socializace a je jednou z příčin dětského autismu; - na všechno ostatní, když dítě dostane prsa s úzkostí, dostává endorfiny - „hormony radosti“, které potlačují stres, a bradavka tyto hormony vylučuje, tj. trpí nervový systém dítěte - což vede k poruchám celého organismu;
 • Pravděpodobně po přečtení výše uvedeného si někteří čtenáři budou myslet, že by bylo nutné odstranit figurínu, ale zdá se, že v některých situacích to nelze udělat.

  Pojďme se podívat na situace, ve kterých se figurína obvykle používá, a jak se bez ní obejít:

  1. Nejčastěji se figurína používá, když dítě pláče nebo se bojí.

  Něco se stalo v dítěti, pláče - zažívá stres, k tomu dochází na úrovni hormonálního systému. Když matka dává prsa, zaprvé se dítě cítí teplo a ochrana matky, za druhé, chuť mléka mu připomíná chuť plodové vody a uklidňuje se, cítí se bezpečně jako předtím v bříšku a zatřetí znovu všežravé endorfiny, které na úrovni hormonálního systému uvolňují stres. To je normální situace, když mu matka dá prsa pro každé zavrčení.

  Prsa není jen jídlo, ale také uspokojení sání reflexu, spokojenost při fyzickém kontaktu s matkou.

  2. Pokud se na ulici nebo na klinice projevuje úzkost. Najděte klidné místo a dejte dítěti hrudník. Můžete se skrýt za plenu, krmit v praku nebo použít speciální oblečení pro krmení. Pokud je venku zima, musíte se vrátit domů, než dítě požádá o hruď. Není třeba chodit v dluzích s dítětem do 1,5 měsíce, kdy stále nedochází k velkým přestávkám (1,5–2 hodiny) spánku. Když jsou rytmy určeny, krmte dítě těsně před opuštěním domu a pokuste se vrátit do okamžiku, kdy se probudí.

  3. Spí. Není třeba houpat dítě dudlíkem. Nechte dítě usnout pod prsa, můžete si s ním zdřímnout, nebo po usnutí použijte polštáře a přikrývky, abyste si vytvořili útulné, blízké hnízdo, a vložte si pod nos košili nebo tričko, které voní jako vaše mléko. Šetříte tak čas, úsilí a nervy.

  Pokud dítě není v dobré náladě a nemůže zaspat bez pohybové nemoci, protřepejte ho s hrudníkem (to je vhodné udělat v praku nebo sezení na velkém míči).

  1. Pokud dítě vezme vačku do úst - to není důvod, proč si sundat teplou kameru a nahradit ji studenou gumou. Děti v ústech nejčastěji berou děti za 2,5 až 3 měsíce. - právě v tuto chvíli se dítě učí nové dovednosti, našel pera, učí je ústy a zároveň se učí koordinaci - raději se s ním radujte. Může se také jednat o nitroděložní návyk, většina dětí, které jsou v bříšku po několik posledních měsíců těhotenství, aktivně a dlouhodobě sají pěst - s dobře zavedeným kojením bude uspokojen sací reflex a tento návyk vymře (nejpozději do 14 měsíců). Kromě toho mohou děti sát pěsti při kýchání. S tím není nic špatného - pěst saje téměř jako prsa a nezasahuje do kojení. Pokud dítě saje pěstí déle než 5 minut. Nabídněte mu prsa - možná už chce jíst.
  2. Po plavání. Zabalte dítě do ručníku a připevněte ho k hrudi. Poté, co sní a uschne, můžete změnit jeho oblečení a proces (je-li to nutné) a žádné slzy a figuríny.
  3. Když se oblékají na procházku - téměř všechny děti pláčou, dobře nechápou, kdo vymyslel všechno toto trápení. Vyberte si šatník svého dítěte tak, aby se skládal z minimálního oblečení, naučte se rychle nosit. Sedící šaty (vyrostlé dítě), vleže na šaty, nemohou stát. Na okamžik si to položte na hruď a pokračujte v oblékání.
  4. Pokud necháte dítě s někým, nejprve se pokuste neopustit probuzené dítě bez matky do 3 měsíců věku. Děti do tohoto věku se stále neoddělují od své matky a věří, že se jedná o jediný celek, takže když matka zmizí z dohledu, cítí se strašidelně stres. Pokud je to nutné, může být starší dítě ponecháno u osoby, kterou dobře zná, můžete ho uklidnit houpačkou, nic, pokud dítě bez mámy cucá pěst, je-li potřeba krmit, je lepší to udělat z lžíce, pipety, stříkačky. Pokud jsou všechny možnosti vyčerpány, dítě se bojí a matka neopustila dlouho, v extrémních případech můžete použít figurínu, ale ne dříve, než je dítě ve věku 6 týdnů. A pamatujte si, že v přítomnosti mámy by neměla být figurína.

  Samozřejmě existují situace, kdy je potřeba figurína - to je vše, když neexistuje jiný způsob, jak uspokojit sací reflex. Například matka nedojčí ani nepracuje ve službě (a dítě je ještě méně než 6 měsíců). Dítě je oddělené od matky. Dítě nemá matku. Bylo by rozumné, aby bradavky, dudlíky a směs byly propuštěny pouze podle předpisů, které lékař předepisuje ve skutečně obtížných případech..

  Potřebuje dítě figurínu?

  Všechny zdravé děti bezprostředně po narození mají výrazný sací reflex. Díky němu děti získávají jídlo z matčiny hrudi. Sání pomáhá dítěti uklidnit se a cítit se pohodlně. Proto rodiče dávají dětem figuríny - aby utěšovali nebo rozptylovali ve správný čas. Je však tento doplněk nezbytný pro děti nebo je lepší jej odmítnout?

  Výhoda

  Díky použití figurín můžete:

  • U kojenců uspokojte umělé krmení.
  • Uklidněte dítě.
  • Pomáhá dítěti s průchodem plynů, protože sání stimuluje pohyblivost zažívacího traktu.

  Většina odborníků uvádí, že figurína je užitečným doplňkem pro rodiče a velmi zřídka pro děti.

  Psychologové tvrdí, že hlavní škodou figuríny je to, že nahrazuje komunikaci s mámou a vrstevníky. Když dítě uklidnilo figurínou, matka to nevyřešila, ale jednoduše „zavře ústa“ k dítěti. Dítě zůstane ležet s dudlíkem samotným v postýlce, zatímco on by byl lepší na rukou své matky, cítil její teplo a lásku.

  Jiné negativní účinky dudlíku na dítě:

  • Vsuvka může ovlivnit kojení..
  • Sání figuríny může dítě usnout hladovějící, což způsobuje špatný přírůstek na váze.
  • Figurína se může stát zdrojem infekce, zejména pokud je špatné sterilizovat nebo olizovat dospělého.
  • Dítě může být alergické na materiál bradavky.
  • Když má dítě zuby, existuje riziko, že dítě kousne z kousků bradavky.
  • Odstavení některých dětí od figurín může být velmi obtížné.

  Při kojení

  Kojencům, kteří dostávají mateřské mléko na vyžádání v prvních 2-3 měsících života, se nedoporučuje dávat figurínu. Dudlík můžete v tomto věku použít pouze v případě, že se bez něj neobejdete. Pokud dítěti dáte dítě ihned po narození, existuje velké riziko, že kojení nezavedete.

  Podle odborníků na kojení je figurína bradavkou nepřítelem kojící matky, protože spokojenost dítěte s reflexem sání pomocí figuríny bude překážkou dostatečného sání prsu. Obzvláště často se vyskytují problémy s kojením, pokud má matka malé mléko nebo tvrdou bradavku. Kromě toho při sání figuríny nejsou zahrnuty svaly, které se podílejí na sání prsou. To vede k nesprávnému zachycení prsu, vyčerpání pouze předního mléka a postupnému opouštění dítěte z hrudi. Závislost mámy na dětské figuríně může způsobit nedostatek mléka a trauma na bradavkách.

  Je také důležité vědět, že děti, které neustále potřebují figurínu, to mohou udělat z důvodu podvýživy. Kromě toho tak může jednoduše přitáhnout pozornost mámy..

  Když ji opravdu potřebujete?

  Dummy stojí za to použít:

  • Pro snadno vzrušující děti, které mají problémy se zaspáním.
  • Pro kojence, kteří sají prsty mezi krmením.
  • U dětí narozených předčasně, pokud potřebují posílit sací reflex. Všimněte si, že tyto děti se učí sání podle určité metody..
  • Pro děti, jejichž matky chodí do práce brzo a chybí déle než čtyři hodiny.
  • U dětí odešel bez matky.

  Stanovisko E. Komarovského

  Slavný lékař nazývá figurínu zajímavým, ale v žádném případě povinným pro malé dítě. Komarovsky navíc říká, že pokud dítě nechce figurínu, pak je to velmi dobré. Přesto pediatr připouští, že takové příslušenství pomáhá dítěti uspokojit sací reflex a maminku - trochu odpočinku od starostí a pláče.

  Vzpomíná, že figurína je důležité udržovat v čistotě, pro kterou je pravidelně sterilizována a uložena ve zvláštním případě.

  Komarovsky také varuje, že máma by neměla lízat figurínu. Když porovnává lidi se zvířaty, které čistí své děti slinami od nečistot, považuje to za nesprávné, protože zvířata žijí ve zcela jiných podmínkách než lidé.

  Pokud jde o vliv figuríny na kojení, podporuje Komarovsky ostatní pediatry a doporučuje nepoužívat dudlík, pokud má kojící matka nějaké problémy s kojením.

  Rada

  Neměli byste dítěti dávat figurínu, aby rozptýlilo dítě nebo zahájilo jeho podnikání, čímž zkrátíte čas strávený s matkou. Pokud se neustále pokoušíte zastavit pláč dítěte pomocí bradavky, může to zabránit mamince v rychlém učení se pochopit touhy a potřeby dítěte.

  Dummy: dej nebo nedej?

  Dítě saje figurínu nebo dudlík. Harm nebo dobrý?

  Alexandra Chomakhidze dětská lékařka, vědkyně Vědeckého centra pro zdraví dětí RAMS

  Na obrázcích dětí jsou téměř vždy vyobrazeny figuríny - jsou považovány za integrální symbol věku. Je tato položka opravdu přirozená a nezbytná pro dítě?

  Každý chápe, že figurína slouží k uklidnění dítěte. Faktem je, že v důsledku sání v centrálním nervovém systému kojenců se vyvíjejí procesy rozsáhlé inhibice - to je ve skutečnosti sedace. To je to, co příroda zamýšlela, aby se maminka pokusila dát své dítě na její hruď z jakéhokoli důvodu, tak často, jak je to možné, protože ona začíná zažívat vztah na základě své vlastní zkušenosti: hodně času na hrudi je klidné dítě. Časté připoutání jsou zase klíčem k tomu, abychom se stali nejen účinným laktací, ale také hlubokým psychologickým propojením matky a dítěte.

  "Podvodní skály"

  Figurína je navržena tak, aby napodobovala prsa - zajišťovala sání, které nedává mléko ani komunikaci s matkou. Když dítě saje jakési „náhradní matky“, může se opravdu uklidnit. Zároveň se však v této chvějící se dvojici - matce a dítěti něco ztratí. Podívejme se blíže na „úskalí“, která zakrývají používání dudlíků.

  • Pokud se uchýlíte k pomoci figurín, bude dítě méně sát. Na jedné straně už matka nebude muset při každém pískání dát dítě na prsa, protože je mnohem snazší dát dummy dítěti. Na druhé straně dítě sám vynaloží své úsilí nikoli na sání prsu, ale na „umělou sedaci“. Figurína samozřejmě nemůže uspokojit skutečný hlad. A nemůžete oklamat zdravé, silné, zvláště dospělé dítě figuríny: bude křičet, dokud mu jeho matka konečně nedá prsa. Ale pokud je dítě slabé a snadno unavené a sání figuríny mu dává falešnou, ale přesto uklidňující, může udělat mnohem méně úsilí, aby získalo mléko z matčiny hrudi. V takové situaci postrádá prsa matky stimulaci, proto zůstává velkou otázkou účinná a dlouhá laktace. Proto jsou figuríny položky, které podléhají přísnému vetu během laktace, zejména během prvních 5-7 týdnů po narození.
  • Pokud má matka sklon nabízet mu figurínu při každém starosti dítěte, může jí chybět situace, která vyžaduje pozornost. Nakonec, pokud dítě začne jednat, znamená to, že chce své matce něco říct o svém stavu. Možná má prostě hlad, nebo možná má co ublížit nebo je smutný. A v každém případě by bylo dobré nejprve zjistit, co se toho malého děsí starosti. Navíc, pokud je dítě zvyklé na sání figuríny téměř neustále, může být obraz jeho úzkosti úplně rozmazaný. Možná není nic špatného na tom, že se snažíte zmírnit utrpení dítěte tím, že mu dáte figurínu, pokud jasně víte, co je způsobuje najednou nebo jiným způsobem - například s kolikou, s krkem, po několika nepříjemných zásazích a manipulace. Ale i v tomto případě stále potřebuje vaši pozornost, náklonnost, něhu. A ještě víc, pokud nechápete, proč je vaše milované dítě zlobivé, musíte se s tím nejprve vypořádat.
  • Mnoho rodičů na vědomí, že dítě spí déle a klidnější s figuríny. Tento přístup je však obrácený. Dítě se během dne nebo noci několikrát probudí, a aby opět usnulo, může vyžadovat rekreaci ve stejném prostředí, ve kterém je zvyklý usnout. Pokud je tedy zvyklý chodit do postele s figurínou v ústech, může vyvolat hrozný výkřik, pokud ho náhodou uvolní z úst ve snu. Možná se ocitnete v ještě nepříjemnější situaci, pokud z nějakého důvodu nemůžete dítěti dát figurínu před tím, než ho uložíte do postele - řekněme na silnici nebo pryč, pokud jste ji náhodou zapomněli vzít s sebou nebo se zašpinila. Můžete si být jisti: pokud nemáte sílu rychle se přestavět, chudé dítě bude hořce plakat bez jeho „online sedativa“!
  • Je nepravděpodobné, ale může se stát, že si dítě zvykne na tvar figuríny a začne opouštět prsa. Naštěstí se opak opakuje mnohem častěji: děti odmítají figuríny, protože jsou příliš odlišné od tvaru bradavky matky. Zároveň si však musíte pamatovat na tuto možnost a vznik takových nevědomých reakcí je nejnebezpečnější ve velmi malém věku - během prvních 2-3 týdnů po narození dítěte.
  • Dlouhodobé používání figurín může být spojeno s tvorbou malocluze (zejména s použitím kulatých figurín, tj. Nikoli ortodontických)..
  • Nadměrné používání figurín může významně zpomalit rozvoj řečových dovedností. To zahrnuje jak zneužívání figuríny během dne (když ji dítě saje téměř neustále), tak odstavení figuríny příliš pozdě (v ideálním případě by toto období nemělo překročit věk 1-1,5 roku). Drobky mohou být zpožděny při tvorbě hučení, blábolení, verbální a frázové řeči.

  Dudší: Tipy pro rodiče

  Jedním slovem lze postoj k figuríně formulovat takto: absolutně zdravé dítě nepotřebuje figurínu! Ve skutečnosti by dítě mělo usnout, když je mateřské mléko dostatečně pumpováno; nic mu neublíží - a proto je během bdělosti tento předmět pro něj zcela nadbytečný. Aktivně se učí světu a má vždy právo počítat s pozorností a něžností blízkých - to znamená, že je vždy připraven vzít si ho na ruce, položit ho na jeho hrudník, doušek a pohodlí - a není třeba hledat ujištění v náhradním stavu. Pokud se však z nějakého důvodu rozhodnete použít figurínu, budou užitečné některé tipy.

  • Figuríny, jako bradavky na láhve, mohou být vyrobeny z latexu nebo silikonu. Ta se nám jeví jako hygieničtější: nemá vlastní vůni, na rozdíl od latexu, který má vůni gumy, prach se lepí méně, a navíc je trvanlivější a „houževnatější“. Neustále kontrolujte integritu figuríny, zejména pokud již vaše dítě získalo zuby. Pokud na povrchu dudlíku najdete trhliny nebo zlomy, okamžitě jej vyměňte, protože dítě může náhodně vdechnout malé kousky silikonu nebo latexu! Latexové dudlíky vyžadují častější změnu ve srovnání se silikonem.
  • Dudlíky přicházejí v různých tvarech: kulaté nebo podlouhlé, opakující se tvar bradavky a zkosené. Posledně jmenované jsou nejčastěji označovány jako ortodontické, výhodnější jsou z hlediska tvorby správného skusu. Pokud se stále rozhodnete nabídnout svému dítěti figurínu, budete se muset na několika málo zásobit, abyste mu mohli vybrat tvar podle svého vkusu. Při výměně figuríny se pokuste dostat to samé jako předchozí, aby nedošlo k narušení a skandálu dítěte.
  • Liší se nejen tvar hlavní části dudlíku, ale také talíř, který neumožňuje sát dudlík hlouběji. Vyrábějí se figuríny s plochými a konkávními deskami. Některá batolata nesedí desky ohnuté rovnoběžně s konturou obličeje: od jejich těsného kontaktu s pokožkou se tvoří pláč a podráždění. Pro takové děti budou nejvhodnější desky zakřivené v opačném směru: prakticky se nedotýkají obličeje. Někteří výrobci používají na figuríny talíře s fosforeskující barvou, což usnadňuje jejich nalezení v dětské posteli v noci..
  • Nikdy neponechávejte figurínu na krk dítěte na šňůře nebo stuze: je to nebezpečné z hlediska uškrcení. Na konci používejte speciální řetězy se sponami, které jsou pohodlně připevněny k oblečení dítěte.
  • Při dávkování používejte figuríny: řekněme pouze během spánku nebo k úlevě od utrpení během nemocí, nepříjemných lékařských manipulací, jako jsou injekce během očkování. Během vyšetření pomůže lékaři dummy dítěte v ústech. Při umělém krmení je to užitečné pro uspokojení sacího reflexu a klidnějšího usínání: pokud dítě během krmení z láhve nespalo, můžete použít figurínu. Nedovolte dětem, aby při vzrušení saly „náhradní“. Nechte figurínu být malou maminkou, ale v žádném případě ji nenahrazujte!

  Prst nebo figurína?

  Někdy se děti snaží samy o sobě nahradit figurínu sáním prstu. Jak na to? V tomto případě možná figurína stále vyhrává. Zde jsou některé úvahy:

  • Figuríny jsou pro kousnutí dítěte mnohem méně nebezpečné než prst. Zaprvé existují speciální ortodontické dudlíky, které přispívají k rozvoji správného skusu (mají zkosený tvar), a za druhé, i standardní dudlíky jsou mnohem měkčí než prst, a proto méně narušují polohu čelisti..
  • Bude pro vás mnohem snazší odstavit dítě od figuríny než od sání prstu. Ačkoli většina dětí zpravidla přestává sát prst ve věku asi 1,5 roku, některé se nemohou zbavit tohoto špatného zvyku a ve školním věku. Ve skutečnosti je v této záležitosti dítě velmi obtížné ovládat, protože prst je vždy s vámi.

  V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

  Je možné novorozence dát figurínu

  Jaká jsou pravidla pro používání figuríny

  Figurína by měla být čistá. Nezapomeňte novou figurínu omýt mýdlem. Pro dezinfekci ji někdy můžete namočit na několik minut do roztoku stolního octa na polovinu vodou.

  Poté by měla být figurína důkladně omyta, usušena a uložena ve speciální krabici.
  Použijte správnou figurínu a na skladě několik z nich: děti si obvykle zvyknou na jeden typ a ostatní odmítají.
  Nikdy nelízejte figurínu, než ji dáte dítěti.
  Při připojování dudlíků k oblečení postupujte opatrně. Nikdy nepoužívejte dlouhé tkaničky - mohou dítě udusit.
  Pokud dítě během spánku ztratilo figurínu a neplaká, nevkládejte ji zpět do úst.
  Vyzkoušejte jiné způsoby, jak uklidnit své dítě. Nepoužívejte dudlík jako záchranář. Někdy změna polohy, nemoc z pohybu je vše, co dítě potřebuje.

  Pokud je tedy v prvním roce života sání přirozenou potřebou, pak je již po 2 letech charakterizován jako mentální dysfunkce, které by měla být věnována zvláštní pozornost. K přirozeným změnám v návycích dětí dochází postupně, ale někdy může být tento proces přerušen kvůli nedostatku (nebo nadměrné) pozornosti dítěte.

  V takových případech je sací reflex fixován jako ochranná reakce a následně může vést k vývoji takových neuróz, jako je koktání nebo dokonce bedwetting..

  Sání zvyk, uchovaný do 2 let věku, nevyhnutelně vede k deformaci zubních oblouků. Současně je kritický dopad cizích předmětů (figuríny, prstu, rohu přikrývky) na tvorbu kousnutí přibližně 6 hodin denně.

  Škodlivé dětské návyky, které narušují přirozený fyziologický vývoj, jsou velmi rozmanité. Kromě sání prstů a figurín patří mezi ně kousání rtů a jazyka, sání rtů nebo tváří, dýchání ústy a infantilní polykání. Ten často vzniká právě v důsledku dlouhé závislosti na figuríně. Samotné dítě často nemůže od těchto návyků odstoupit, protože mají biomechanické důvody a často takové děti potřebují pomoc psychoterapeuta.

  Kromě toho nesmíme zapomenout na to, že figuríny často používají rodiče ne tolik, aby uspokojili dětský reflex, ale pro jejich vlastní mír. V tomto případě dítě přirozeně zažívá ještě větší nedostatek pozornosti ze své strany, což vede k upevnění špatných sávacích návyků.

  Prst i figurína tak zasahují do správného vývoje chrupu. Toto tvrzení platí dodnes, navzdory výskytu dudlíků fyziologické formy, které byly navrženy již v 50. letech 20. století. Němečtí lékaři Muller a Balters. Samozřejmě v té době to byl krok vpřed: neúspěšné dlouhé a kulaté bradavky-koule nahradily nové dudlíky, prohlášené za preventivní a stimulující rozvoj chrupu.

  Z pohledu ortodontisty však jakákoli figurína nebo bradavka zasahuje do vývoje předních zubů. To se děje v důsledku oddělení kousnutí v důsledku slabého, ale konstantního tlaku krku figuríny na zuby předního úseku, což vede k deformaci horní chrupu a vytvoření křížového kousnutí. Nesprávná poloha jazyka v ústní dutině, vytvářená dlouhodobým sáním figuríny, může vést k chrápání a dokonce apnoe (zástava dýchání ve snu) u dítěte.

  V poslední době odborníci navrhli zásadně odlišný model figuríny. Vyznačuje se tenkým krkem a speciálním krokem, který určuje správnou relativní polohu řezáků. Hlava zploštělá od dna těsně přiléhá k horní čelisti při sání, což umožňuje dítěti trénovat správnou polohu jazyka v ústní dutině, což přispívá k přirozenému rozšíření horní čelisti.

  Konvexní deska je během sání pevně přitlačena, čímž je zajištěna správná poloha dudlíku v ústech. Když dítě leží na břiše, ploché tlačítko a prsten pomáhají vyrovnat tlak vzduchu. Další bezpečnost je zajištěna dvěma vzduchovými otvory umístěnými na okrajích desky.

  Díky této složité konstrukci brání figuríně vytvoření otevřeného skusu. Ale i když se to již začalo vyvíjet, taková figurína zabraňuje proniknutí jazyka mezi chrupu, což pomáhá napravit takovou malokluzi.

  Figuríny, stejně jako bradavky, mají několik velikostí: I - pro děti od 0 do 6 měsíců., II - od 6 do 18 měsíců., III - od 18 měsíců. Největší dudlíky po mnoha protestech pediatrů a ortodontistů byly nakonec z prodeje staženy.

  Prst nebo figurína

  Někdy se děti snaží samy o sobě nahradit figurínu sáním prstu. Jak na to? V tomto případě možná figurína stále vyhrává. Zde jsou některé úvahy:

  • Figuríny jsou pro kousnutí dítěte mnohem méně nebezpečné než prst. Zaprvé existují speciální ortodontické dudlíky, které přispívají k rozvoji správného skusu (mají zkosený tvar), a za druhé, i standardní dudlíky jsou mnohem měkčí než prst, a proto méně narušují polohu čelisti..
  • Bude pro vás mnohem snazší odstavit dítě od figuríny než od sání prstu. Ačkoli většina dětí zpravidla přestává sát prst ve věku asi 1,5 roku, některé se nemohou zbavit tohoto špatného zvyku a ve školním věku. Ve skutečnosti je v této záležitosti dítě velmi obtížné ovládat, protože prst je vždy s vámi.

  Způsoby, jak si novorozence zvyknout na bradavku

  Mnoho matek věnuje pozornost tomu, že je obtížnější učit děti, které jsou kojeny figuríny. Koneckonců, dítě cítí rozdíl mezi matkou prsou a bradavkou

  Mnoho pediatrů však trvá na tom, že je lepší podávat prsa pouze ke krmení, dítě by nemělo být nepřetržitě připojeno k matce. V tomto případě musíte uspokojit sací reflex něčím jiným. Nabízíme dva způsoby, jak pomoci vašemu dítěti zvyknout si na toto oblíbené dětské příslušenství:

  • pokud je dítě mladší než tři měsíce, můžete ho vyzkoušet na figurínu tím, že jej převezete. Za tímto účelem musíte dudlík nejprve navlhčit mlékem nebo upravenou směsí. Vezměte dítě do náručí v poloze, ve které je krmeno, ale místo prsou nebo láhve se směsí nabídněte figurínu;
  • pokud je dítě starší než tři měsíce, můžete mu dát figurínu, jakmile dásně začnou svědit a existují známky předčasného zoubkování. Dítě ji použije k žvýkání, pak si na to zvykne a začne se pomocí bradavky uklidňovat..

  Mnoho dětí spí s dudlíkem lépe: uklidňuje dítě a připravuje se na klidný spánek

  Dítě nechce brát a vyplivne bradavku: co dělat

  Pediatrové vysvětlují, že pokud si dítě nepřeje dudlík: vyplivne ho, otočí se, dokonce začne brečet, když se ho rodiče pokusí dát figurínu, nenuťte dítě. To znamená, že dítě během krmení uspokojí sací reflex a nevyžaduje další stimulaci. Dr. Komarovsky vysvětluje, že toto příslušenství především usnadňuje život matce. A pokud si dítě nechce zvyknout na cizí předmět v ústech pod záminkou, důrazně se nedoporučuje.

  O reflexech

  Výživa novorozence, jmenovitě získání mléka a jeho zavedení do gastrointestinálního traktu, se provádí dvěma způsoby: sáním a polykáním. Jak se to stane? Mléčné kanálky na hrudi matky jsou obklopeny měkkými svaly, které se stahují za účelem produkce mléka. Aby dítě dostalo mléko, nemusí ho vysávat z mateřského prsu, ale pouze musí stimulovat měkké svaly, aby při kontrakci vylučovaly mléko. Během krmení dítě provádí malé kompresní pohyby rtů, což jsou instinktivní akce. Poté, co mléko vstoupí do úst, musí dítě jen snížit jazyk, aby mléko proudilo dále do krku a jícnu. V tomto bodě se jazyk pohybuje dopředu, dokud se nedotkne spodního okraje..

  Tato posloupnost účinků určuje kojení dítěte, tzv. Infantilní typ polykání, při kterém dochází ke kontrakci svalů rtů a kruhových svalů v ústech..

  Kontakt jazyka se spodním břitem je u novorozenců tak běžný, že se považuje za klidovou polohu. Často si můžete všimnout, že pokud lehce zatáhnete rty novorozence, špička jazyka se pohybuje s rty, jako by k ní byla přilepena..

  Proč dítě potřebuje figurínu

  Novorozené dítě má velmi silně vyvinutý sací reflex. To je způsobeno tím, že dítě jí mateřské mléko, a abyste si mohli dát jídlo, musíte tvrdě pracovat. Děti, které jsou na umělém krmení, vyvíjejí menší úsilí při procesu krmení, protože z láhve je směs jednodušší. Sací reflex často zůstává nespokojen s umělými dětmi, které začaly přitahovat ruce, pleny, přikrývky a další předměty poblíž. V takovém případě mohou rodiče dát dummy dítěti a on se uklidní.

  Aby si dítě na bradavku zvyklo nebo ne, rozhodli se pouze rodiče

  Stojí za to začít učit dítě za měsíc: jaké jsou výhody bradavek

  Některé matky od narození učí dítě bradavce. I když to dítě nechce vzít a vyplivne, rodiče tyto pokusy nezastaví. Oni a mnozí lékaři vysvětlují své jednání následovně:

  • bradavka má uklidňující účinek. Zvláště dobře pomáhá před nočním spánkem: stačí dítěti dát figurínu, soustředí se na něj a klidně usne. Není třeba ho houpat několik hodin v řadě. Figurína vykonává stejný účinek během chůze, když dítě najednou prasklo. Ve většině případů stačí dítěti dudlík, pláč se okamžitě zastaví a dítě se uklidní;
  • aktivní používání figurín má pozitivní účinek na trávicí systém: stimuluje střeva a zabraňuje hromadění plynů;
  • v procesu sání figuríny se stimuluje mozková aktivita, dítě se vyvíjí rychleji;
  • u kojených dětí se mohou objevit problémy s vývojem horní čelisti. Důvodem je skutečnost, že dítě nevyvíjí úsilí v procesu krmení z láhve. Jak stárnou, je to plné vzniku malokluze. Vsuvka pomáhá stimulovat správný vývoj čelisti. A speciální dudlíky pomáhají při správném utváření kousnutí u dítěte;
  • Máma má více volného času, protože v její nepřítomnosti může kterýkoli člen rodiny uklidnit dítě figurínou;
  • figurína je prevencí syndromu náhlého úmrtí kojenců: v dětském spánku nemůže jazyk upadnout, když je bradavka v ústech.

  Není třeba zneužívat figurínu: je vhodné omezit dobu jejího použití

  Co se bát: existuje ublížení nebo hrozba kojení z bradavky

  Existují samozřejmě nejen plusy, ale i nevýhody: mnoho odborníků je kategoricky proti používání dětských figurín. Vysvětlují to tím, že sání bradavky po dlouhou dobu může být škodlivé pro zdraví dítěte:

  • děti, které používaly figurínu déle než rok, začnou mluvit mnohem později než jejich vrstevníci, často se jim diagnostikují vady řeči. Tato teorie však nebyla vědecky prokázána, možná to není vina, ale dědičný faktor nebo nepozornost rodičů vůči jejich dítěti;
  • může způsobit, že dítě odmítne kojit, protože reflex sání je zcela spokojený s figurínou;
  • nesprávně vybraná bradavka může vést k malocluzi;
   děti ve věku dvanácti měsíců není snadné zlomit figurínu. Bolestivé odstavení z bradavek může dítě způsobit psychologické trauma;
  • děti sají prst, pěst atd.;
  • figurína může způsobit infekce, protože často rodiče nevěnují dostatečnou pozornost péči o bradavky.

  Rodiče by měli pochopit, že figurínu lze použít, ale s mírou. Nemůžete opustit dítě celý den s dudlíkem v ústech. S dítětem musíte mluvit, studovat, chodit. V extrémních případech je lepší použít dudlík: před spaním, pokud je dítě zlobivé a musí být uklidněno. Jindy je vhodné najít jiné způsoby, jak dítě pobavit.

  Typy figurín

  Klasická bradavka. Toto je nejčastější bradavka s kulatou papilou. Lze jej použít na obou stranách. Opakuje anatomii prsu své matky více než ostatní

  Důležité! Dlouhodobé a časté používání takové figuríny může přispět k vytvoření malocluze u dítěte

  Anatomická bradavka. Název sám napovídá, že taková bradavka odpovídá anatomii úst dítěte. Na základně má tenký krk a papilka tohoto dudlíku je na jedné straně mírně zploštělá. Při sání sousedí s jazykem dítěte a rozkládá rovnoměrný tlak na patro. Tento typ bradavky přispívá ke správnému vývoji kousnutí. Anatomické dudlíky by měly odpovídat délce 1,5 cm.

  Ortopedické nebo ortodontické bradavky. Dnes stále více matek dává přednost tomuto typu bradavky, protože její zajetí dítětem je nejpodobnější zajetí matky. Má tři různé typy

  Také výrobci vytvářejí symetrický pohled na ortopedické bradavky, dudlíky. V takové bradavce jsou obě strany ploché. Stejně jako klasické dítě to může sát na obou stranách.

  Základna bradavky - figurína.

  Při výběru bradavek pro dítě byste se měli zaměřit také na dudlík. Měl by být dostatečně široký, ale neměl by překrývat nos dítěte

  Nezapomeňte mít speciální ventilační otvory, aby dítě mohlo klidně dýchat. Je žádoucí, aby vnitřek podbradníku měl reliéfní povrch, který zabraňuje ulpívání na kůži dítěte. Jinak se v této oblasti mohou shromažďovat dětské sliny, což pravděpodobně povede k podráždění..

  Na závěr užitečné tipy pro rodiče.

  1. Nezapomeňte dodržovat hygienu bradavek - dudlíků. Pokud to materiál dovoluje, čerstvě nakoupená bradavka by měla být vařena několik minut, další sterilizace bradavky vyžaduje alespoň jednou denně, není nutné ji vařit denně, ale mělo by se provádět základní mytí mýdlem.
  2. Nikdy nelízejte figurínu dítěte! V ústech člověka je mnoho bakterií a svými slinami můžete předávat nebezpečné mikroorganismy vašemu dítěti.
  3. Skladujte figurínu nejlépe v uzavřených obalech.
  4. Bradavky musí být pravidelně měněny s ohledem na věk a individuální vlastnosti dítěte.
  5. V případě nepředvídaných okolností je nejlepší mít alespoň několik figurín. Například, pokud má bradavka nějakou vadu, nebo se prostě ztratí oblíbená věc maličkosti, což se stává docela často.

  V tomto článku jste se seznámili s takovými otázkami, jako je to, zda dítě potřebuje bradavku, naučili se výhody a nevýhody dudlíku, dudlíku a také jste se naučili, jak si vybrat toto příslušenství. A i když, jak se vám zdá, jste se velmi zodpovědně přiblížili procesu nákupu bradavek, není nutné, aby tento konkrétní model vyhovoval vašemu dítěti. Možná budete muset hledat „jednoho“ pokusem a omylem a dítě si vybere vhodnější variantu.

  Jak odstavit v různých věcích

  Podle psychologů nemůžete vzít svou oblíbenou hračku do jednoho roku, jinak dítě zažije extrémní stres. Teething situaci ještě zhorší, proto ani dítě ani matka nebudou spát v noci. Zároveň tito odborníci tvrdí, že první známky připravenosti na selhání selhání jsou pozorovány ve věku 3-6 měsíců. Co jsou?

  Mluvíme o situacích, kdy dítě hází bradavku, jakmile usne nebo si na to nevzpomene, dokud ji neuvidí. To samozřejmě neznamená, že musíme okamžitě připravit dudlíky o dítě. Cítí potřebu sání, ale méně často. V důsledku toho nebude nutné mu dudlík tak často dávat

  Pokaždé, je-li důležité, prodloužit čas

  Chcete-li to udělat bez poškození vlastního nervového systému, je důležité dítě obsadit jinými věcmi: pohádka, ukolébavka, hladila se, dokud usnul. Během dne vás mohou rozptýlit hry, procházky

  Předpokládá se, že toto je přesně období, kdy bude možné rychle a snadno odstavit dítě z figuríny. Pokud tento okamžik zmeškáte, je čas zásobit trpělivost, budete to určitě v budoucnu potřebovat.

  Od 6 měsíců do 2 let

  Ve věku šesti měsíců až 2 let je obtížnější zapomenout na bradavku. Hodně chápe a vnímá její sání jako povinný rituál před spaním. Aby nedošlo k poškození, neměli byste svou oblíbenou hračku v žádném případě brát náhle. To může u dítěte způsobit těžký stres, což není překvapivé.

  Nyní je figurína pro něj součástí známého světa. Pokud ji zvolíte, zničíte tento svět a způsobíte vážné nepokoje, úzkost. Že ta malá věc může být škodlivá, dítě o tom neuvažuje, zvláště od té doby, co jí to matka dala.

  Klíčem k úspěchu je postupnost. Aby toho bylo dosaženo, psychologové doporučují:

  • Jakmile se dítě naučilo pít z šálku, pomalu vyjměte láhev. K tomu obvykle dochází ve věku 7-8 měsíců. Na bradavku zapomene láhev.
  • Svou oblíbenou hračku dejte pouze v nezbytných případech. Existují situace, kdy je dítě nezbedné a rodiče si do úst vloží figurínu, aby ho rozptýlili. Je třeba říci, že je to špatně, a je nutné se toho zbavit.
  • Poskytněte dítěti dostatek hraček pro hry. Děti ve věku 1,5 roku mohou mít dudlík z nudy. Pokud je nyní vezmete s novými věcmi, které lze studovat dotykem nebo dokonce ochutnávkou, figurína ztratí prvořadý význam.

  Je také důležité, jako dříve, změnit obvyklý rituál a odvrátit figurínu od sání jinými činnostmi.

  Po 2 letech

  Recenze maminek na fórech naznačují, že je nejjednodušší odvážit se od své oblíbené hračky po dosažení věku dvou let. V této době je snadné přijít s příběhem vysvětlujícím ztrátu a dítě tomu bude věřit. Moji přátelé, o kterých jsem na začátku mluvil, to právě udělali. Myši byl předán vzájemný dar: velmi se jí zeptala. Na oplátku myš přinesla novou panenku. Všichni byli šťastní a šťastní a „plakali“ jen den nebo dva: panenka se mi opravdu líbila.

  Příběh může mít i jiné scénáře: předložen kouzelníkovi pro splnění přání, ztracený, odcizený (Carlson letěl a vzal figurínu pro právě narozeného malého chlapce). Mimochodem, v žádném případě nelze srovnávat drobky se staršími dětmi, říkat mu drobný za to, že se nechce vzdát své oblíbené hračky. Zbytečné nadšení pro něj na cokoli.

  Je zajímavé, že na otázku, jak bradavku odstavit bezbolestně, pokud historie opravdu nepomůže, psychologové doporučují diverzifikaci volného času dítěte. Vhodné hry, procházky, říkanky, lechtání. Budou podmanit a odvrátit pozornost a nahradí dětskou figurínu.

  Yummy prst

  Téměř všichni moderní novorozenci si vyvinou nějaký druh sání bez jídla - sání palce, ukazováčku nebo podobných předmětů. Někteří lidé mají sání palce již v lůně a drtivá většina dětí si tento zvyk zachová až 2 roky nebo déle. Tato tendence má kulturní základ: v primitivních komunitách děti s větším přístupem k matčině hrudi zřídka sají jakékoli jiné předměty.

  Když se sání zastaví a sací reflex se rozpadne, infantilní typ polykání se změní na dospělého, u kterého není žádná laboratorní aktivita. Při polykání dospělých jsou dětské rty zcela uvolněné, jazyk stoupá k obloze, špička jazyka přiléhá k přední části patra za horní řezáky a zuby pevně sevřeny.

  Po útlumu sacího reflexu může trvat několik měsíců úplný přechod na polykání dospělého typu. Dlouhodobé udržování návyku na sání však může udržet návyk na jazyk (kojenecké polykání) ještě déle..

  Dlouhodobé sání prstu, bradavky nebo jiných předmětů, stejně jako zvyk položit jazyk mezi zuby během polykání a mluvení, může vést k malokluzi. Je to způsobeno změnou svalové rovnováhy mezi tlakem na zuby jazyka zevnitř a působením svalů rtů a tváří z vnějšku. Během sání vede nadměrný tlak prstu, bradavky, jazyka na vnitřní stranu zubů a nedostatek přiměřeného tlaku z tváří a rtů k deformaci chrupu a ke změně polohy zubů. Mezi horními a dolními zuby se mohou tvořit trhliny nebo nadměrný sklon horních zubů dopředu.

  Stupeň posunu zubu závisí na tom, kolik hodin denně sání trvá, a ne na velikosti vyvíjeného tlaku. U dětí, které přísně, ale občas sání prstů, nemusí dojít k deformacím, zatímco děti, které sávají prsty po dobu 6 hodin nebo více, zejména děti, které celou noc spí s prsty v ústech, mohou následně trpět vážnými malocclusion.

  Ačkoli je zvyk sání silným faktorem ve vývoji malocluze, sání nepředstavuje vážné problémy, pokud tento zvyk není přítomen během smíšeného skusu, když již došlo ke změně zubu. U 3–3letých dětí, které si sávají prsty, je pozorováno mírné přemístění řezáků mléka, ale pokud se v této fázi zbavíte návyku, normální tlak z rtů a tváří rychle vrátí zuby do jejich obvyklé polohy - dojde k tzv. Samoregulaci. Pokud tento zvyk přetrvává i po začátku erupce trvalých řezáků (obvykle ve věku 6 let), může být vyžadována ortodontická léčba k nápravě polohy zubů. Samozřejmě, že nemá smysl zahájit takovou léčbu, zatímco zvyk sání přetrvává..

  Podmínky použití

  1. Po zakoupení musí být dudlík umyt a dezinfikován. Stačí několik minut vařit.

  2. Je žádoucí uložit figurínu ve speciální čepici, která je již součástí moderních modelů.

  3. Nemůžete lízat bradavku sami, pokud ji dáte dítěti později. Rodiče často hřeší.

  4. Je lepší získat stejné bradavky předem. Děti je často upustí nebo položí na podlahu a poté je požádají, aby je zvedly. Je dobré, pokud v takovém případě existují dvě identické figuríny, můžete špinavou skrýt a dát dítěti čistou. Je zřejmé, že byste neměli dávat dudlík z podlahy. V opačném případě si dítě zvykne tahat všechno špinavé do úst. A pak budete trpět, protože nevíte, jak odstavit bradavku z podlahy.

  5. Pokud figurína vypadla z úst dítěte, když už spal, není nutné ji znovu dávat, nechat ji bez spánku spát.

  6. Pokud dítě nemůže spát delší dobu, není třeba bradavku okamžitě chytit. Jinak si zvykne, že usne jen s ní, a potom bude obtížné se z toho později odstavit. Měli byste být trpěliví a pokusit se dítě sami utratit.

  Články O Neplodnosti