Hlavní Analýzy

nakachelyah.ru

Baldachýn na postýlce pro novorozence je druh opony, která visí na hlavě postýlky nebo po její délce. Ta věc je známa velmi dlouhou dobu. Byl používán v kolébkách pro kojence našimi skvělými, skvělými, skvělými babičkami. Používá se dnes. Jaký je však jeho význam? Podívejme se podrobněji na to, zda je pro postýlku v moderním světě potřeba baldachýn a co bylo potřeba pro baldachýn v antice.

Potřebuji baldachýn na postýlku - pozdravy z minulosti

Otázka, zda byl za starých časů nutný přístřešek pro postýlku, nevyvolávala tolik pochyb. Odpověď byla ano. Ve starověku byl hlavním účelem vrchlíku: chránit dítě před zvědavýma očima. Pak byli všichni nesmírně pověrčiví.

Vrchlík na postýlce pro novorozence měl další užitečné funkce: ochranu před zbytečným cizím hlukem, špínou a hmyzem. A toto „dobré“ kolem postýlky bylo spousta: rodiny byly velké, obytná část byla katastrofálně malá. Málokdo slyšel o hygieně. Většina lidí žila velmi špatně. Proto za starých časů baldachýn opravdu pomohl v takovém způsobu života.

Ale ať už potřebujeme baldachýn pro postýlku v moderních životních podmínkách, nebo pokud to opravdu dokážete bez ní, pojďme to dále.

Co je to baldachýn pro postýlku? - XXI století ve dvoře

Moderní použití vrchlíku pro postýlku se oproti starověku příliš nezměnilo. Vševědoucí psychologové, kteří vědí nejlépe to, co je dobré pro novorozence, odpovídají na otázku, proč potřebují kastrol pro postýlku, aniž by odpověděli na jakýkoli úmysl. Jedná se o ochranu novorozeného dítěte před přílišným okolním světem, do kterého vstupuje bezprostředně po narození. To je pozice moderního vědeckého přístupu..

A tady jsou názory, proč potřebujete baldachýn pro postýlku pro novorozence od běžných moderních rodičů:

 • Ochrana před nadměrným průvanem a příliš jasným světlem
 • Ochrana před létajícím hmyzem a chlupy domácích zvířat, pokud existují
 • Zvědavé oči a vnější zvuky. To je ochrana před nimi
 • Jakýkoli baldachýn je krásná ozdobná věc, díky níž můžete interiér místnosti mnohem bohatší. Jak pověsit vrchlík na postýlce a jaké jsou úchyty, popíšeme v samostatném článku.
 • Příležitost k překonání strachu dětí. Za oponou se bude dítě cítit klidnější.

Obecně existují plusy. Názory jsou jasné. Ne však všechno je při bližším pohledu tak dobré. Dále se střídáme a zamyšleně projdeme parní válec výše uvedenými argumenty ve prospěch baldachýnu. Nervózní a přesvědčený - kategoricky se nedívá. V hlavové šabloně bude mezera, hodnocení 18+.

Mezitím video o stranách, matraci a baldachýn v postýlce pro novorozence od 2:16 min.

Potřebuji vrchlík pro postýlku - průvanu a osvětlení

Především potřebujete ochrannou stříšku pro postýlku při ochraně před průvanem a jasným světlem.

No, samozřejmě. Je lepší okamžitě zvyknout dítě na skleníkové podmínky. Tak Bůh zakazuj, kde nefoukal a neoslepil. Pro rodiče s tímto přístupem je odpověď jednoznačná: je nutná přístřešek pro postýlku.

Dlouho však bylo zaznamenáno: děti, které vytvořily nepříjemné podmínky v prvním roce života, později přizpůsobené běžnému životu, jsou velmi problematické. Počínaje nekonečnými nemocemi až po psychologickou složku. Pokud dítě vyroste v normálním, běžném prostředí, bude silně fyzicky a emočně stabilní. K tomu není nutný přístřešek na postýlce. Z postýlky může zavřít pouze výhled..

Pokud se máma velmi obává o jasné osvětlení, pak marně. Jasné světlo lze odstranit závěsy na oknech. K osvětlení místnosti použijte tlumenou noční lampu nebo jen zapněte ne všechny světlo v dětském pokoji. Pamatujte: v prvních měsících života dítě obvykle vidí před sebou ve vzdálenosti 20 - 30 cm. Nebudete konkrétně svítit do očí baterkou.?

Proč potřebujete baldachýn pro ochranu postýlky - hmyzu

Druhou věcí, o které si můžete myslet, proč potřebujete ochrannou stříšku pro postýlku - je ochrana před různými druhy hmyzu..

Chtěl bych okamžitě odpovědět na otázku s otázkou v židovském jazyce. Zkusili jste zavěsit sítě proti komárům na okna? Je lepší použít baldachýn na postýlce novorozence, „chránit“ dítě před zbytečnými bzučivými úzkostmi, než pověsit komáry? A co tví rodiče? Každý musí žít v přátelství s komáry a mouchami.?

I když dítě spí na ulici během dne, na zahradě nebo na venkově. K tomu je kočárek a kolébka s kapucí. Na kočárku / kolébce můžete opravdu zavěsit speciální zábal komára. S mnoha kočárky, to přijde okamžitě kompletní.

Potřebuji vrchlík na postýlku - zvířecí srst

Potřebuji na ochranu před zvířecími chlupy ochrannou stříšku na postýlce? Co se týče zvířecích chlupů a jak se s nimi vypořádat.

Pokud vlna letí ve všech směrech, stačí ji vyčistit tak často, jak je to možné. Když dítě spí, nemělo by být dovoleno vstupovat do jeho pokoje. Nemůžete je pustit do dětského pokoje vůbec, i když dítě nespí a postel je právě tak.

Ne, všechna zvířata mohou chodit do pokojů. Nech to být dočasně. To je přesně to, co jsme v té době zachránili. Měli jsme dvě chlupatá a hojně tající stvoření. Domácí mazlíčci. A... naše kočky šly tam, kde jim bylo povoleno. A dům byl často vyčištěn od vlasů.

Potřebuji baldachýn na postýlku - špínu

Někde vedle otázky o kočičích vlasech je další otázka. Potřebuji baldachýn pro postýlku pro novorozence, jako ochranu před nečistotami. Je to tady docela jednoduché.

Pokud dům není čistý, vrchlík nijak nepomůže. Toto je sběrač hadrového prachu, takže prodejci a výrobci tam nepíšou. Koberec na zdi nebo na podlaze, přehozy na posteli, prostě jakákoli látka vyrobená z látky, která byla v místnosti po dlouhou dobu, je stejný sběrač prachu. Je nutné čistit častěji a čistit věci tam, kde je to potřeba. To je celé tajemství.

Co je baldachýn pro postýlku pro - ochranu proti hluku

A teď něco o „praktických“ věcech. Jmenovitě ochrana před vnějším hlukem - proto potřebujete kastrol pro postýlku.

Něco je pochybné, že v domě, kde matka tráví většinu času sama s dítětem, by mohly být nějaké katastrofické zvuky. Když bylo v rodinách 5-7 dětí, byla opět důležitá zastřešení pro postýlku pro novorozence. Tehdy neexistovaly žádné mateřské školy a školy, všechny se choulily v malé skvrně. Ale nyní je situace úplně jiná. A i když máte doma starší děti, dokážou opravdu vysvětlit, že zatímco dítě spí, vydáváme hluk jinde. A v noci by každý měl takto spát.

Pokud vysvětlení nezmizí, můžete si vzít s kočárkem dítě a jít spolu na procházku. Starší děti ztratí energii, budete chodit, dítě bude spát. Solidní výhoda.

Zda je tedy pro postýlku s vnějším hlukem nutná přístřešek na základě zkušeností. Naše zkušenosti i zkušenosti přátel jsou stejné. Pokud si novorozené dítě zvykne usnout na určitý hluk, usne pod ním. Například naše děti dokonale spaly na zvuky děrovačky, protože byt byl v nové budově, všechno kolem bylo opravováno. Jen si na to zvykli. Když opravy skončily, zvuky se zastavily a děti se cítily nepohodlně. Tento problém jsme vyřešili. Děti začaly spát na sborovém zpěvu vojenských písní, které hrály máma a táta. Děti pod naším „hlukem“ spaly bez pochyb.

Potřebuji baldachýn pro jesličky - zvědavé oči, zlé oko

Nastal čas pověry! Potřebuji na lůžku ochrannou stříšku jako ochranu novorozence před zvědavýma očima? Například, aby dítě nebylo jinxováno.

Ah xs! Tady nic nevíme. Pro nás pověra zůstala přes naše vzdělání. Co je tedy „zlé oko“ a jak se s ním vypořádat, opravdu nevíme. Pravděpodobně - nepřivádějte nikoho do svého bytu. Infekce a nečistoty tedy budou menší. Připomínáme vám: vrchlík na postýlce pro novorozence je sběrač prachu, mikroby a možná se na něm může usadit zlé oko. Jak odstraníte zlé oko z vrchlíku? Sdílet v komentářích.

To je přesně to, co je známo. Strach usnout sám, dítě se objeví, obvykle ve věku 3 až 7 let. Někdy o něco déle. V tuto chvíli již nepotřebuje na kolébce kabinu. Pokud je však od raného dětství zvyklý usínat za oponou, může na záchranu přijít postel - dům nebo něco takového.

Proč potřebujete baldachýn pro postýlku - pro krásu a pohodlí

Nakonec si můžete vzpomenout na poslední věc, pro kterou potřebujete baldachýn na postýlce. Nyní budeme mluvit o kráse a pohodlí. Krása úzce souvisí s dekorativními věcmi. Stříška je dobrá ozdobná věc.

Možná vytvoření scenérie a pohodlí s nimi spojené je jediným přímým účelem moderních baldachýnů pro postýlku novorozence. Neexistuje žádný argument. Dnes je jich obrovské množství. S nimi vypadá postel a dětský pokoj pohodlněji. Ale vždy pamatujte, že si pro novorozence vytvoříte prostor pro sebe. Nebo pro hosty, aby se jich mohli dotknout. Dítě nepotřebuje všechny tyto nádherné interiéry. Dostatek světlých barev a hodně slunce. A také, aby to bylo suché, plné a nic zraněného. A samozřejmě tam byla moje matka. Všechno!

Pokud jste opravdu přemýšleli o vytvoření útulnosti, potřebujete vrchlík pro postýlku, pak by bylo hezké myslet dopředu a plánovat. Hlavním úkolem rodiče je poskytnout dítěti zdravé pohodlí. Chcete-li to provést, musíte přizpůsobit své dítě prostředí od raného dětství a co nejdříve. A mohou zde být průvan, určité množství prachu a další mikroby. Čím snazší je to vztahovat se k tomuto, tím zdravější bude dítě růst. Potřebujete k tomu postýlku? Kdyby jen pro krásu.

Stříška pro postýlku - celkem

Baldachýn na postýlce pro novorozence je v minulosti mimořádně důležitý, dnes ztrácí svůj význam. Od doby života a jeho samotného účelu se změnily. Jako dekorativní doplněk k postýlce - ano, vždy vítán. Nezapomeňte však, že kromě dekorace baldachýn pro novorozence nemá žádné užitečné zatížení.

Vrchlík na postýlce, stejně jako jakákoli jiná látka vyrobená z tkaniny, je dalším sběračem prachu a místem pro zvýšené nebezpečí pro aktivní dítě. Je tolik případů, kdy děti, začínající vstávat ve svých postýlkách, zatáhly závěsy a celá konstrukce na ně padla.

Tak proč dnes potřebujeme baldachýn pro postýlku? Pro krásu a seberealizaci pocitu krásy u dospělých. Pokud chcete potěšit své oko elegantním interiérem v dětském pokoji, stačí si vzít baldachýn. Dnešek není problém.

Existuje video, které vypráví o vrchlíku, stranách, mobilu. Potřebujete dnes baldachýn pro postýlku, viz od 1:21 - bude to jasné.

Potřebuji baldachýn v postýlce

Baldachýn nad postelí vždy vypadá velmi krásně a dojímavě a zdobí celou místnost určenou pro dítě.

Vykonává další - ochranné - funkce: před světlem, prachem, průvanem, komáry. Přístřešek někdy obsahuje nárazníky a další spací doplňky.

Mladí rodiče se však často potýkají s otázkou, zda jsou baldachýnky na postýlce pro děti nebezpečné, zda je vůbec potřebují a jak si to vybrat.?

Účel baldachýnů

Stříšku je možné zavěsit a jen pro krásu. Jedná se o speciální lehké závojové tkaniny, které nejsou schopny chránit dítě před prachem, před lehkým nebo středním tlakem. A mají právo na existenci, pokud se rodiče domnívají, že prostě nemají co chránit své dítě před.

Pokud vaše dítě stráví hodně času v postýlce a chcete mu poskytnout zvukový a klidný spánek, pak potřebujete baldachýn vyrobený ze silné tkaniny, která zcela pokryje celou postel. Potom během spánku dítěte nebude rušit ani světlo ani průvan.

Kromě toho takové viditelné zmenšení prostoru uklidňuje dítě, protože je to po jeho matce bříšku známější.

Ochranné sukně v sadě si můžete často zakoupit - pokud je potřebujete, přečtěte si článek „Příborníky v postýlce“.

Jsou baldachýny na postýlce nebezpečné pro novorozence?

Vyvstává však otázka hromadění prachu na vrchlíku. Na jedné straně to chrání novorozence před vdechováním prachu, na druhé straně nemůžete proměnit postýlku v lapač prachu, je to pro dítě škodlivé a může způsobit alergie. Proto by měl být vrchlík pravidelně umýván.

Vzduch

Kromě toho hustá baldachýnová tkáň může zabránit vstupu čerstvého vzduchu do dítěte. Proto je třeba tkaninu pečlivě vybrat. Neměl by být syntetický, elektrizující a příliš hustý, „dechový“. Perfektně sedí tyl, organza, chintz.

Právě z důvodu překážky v proudění vzduchu a hromadění prachu mnozí kategoricky odmítají vrchlík. Pokud je místnost umístěna tak, aby jasné světlo neovlivňovalo spánek dítěte, pokud je chráněno před průvanem, může to být úplně zbytečná věc.

Hmyz

Baldachýn nad kolébkou však může být zcela nezbytný, pokud má váš dům mnoho komárů a medvědů.

K tomu existují i ​​speciální modely moskytů. Měly by být dlouhé a pokrývat postel ze všech stran, zatímco mohou být zcela průhledné, propouštějící světlo a vzduch..

Mount

Stříšky lze připevnit pomocí speciálních úchytů na strop nebo na zeď. Některé modely jsou dodávány s držákem, který se připevňuje k boční stěně nebo opěradle u hlavy postýlky..

Při rozhodování o výběru baldachýnu pro postýlku pro novorozence byste tedy měli nejprve myslet na bezpečnost dítěte a na to, co by ho mělo chránit před.

Potřebuji baldachýn pro postýlku?

Dětská postýlka se čtyřmi plakáty vypadá elegantně a dětský pokoj je okamžitě transformován, stává se útulným, způsobuje pozitivní emoce - s tím se nemůžete hádat. Baldachýny jsou však ceněny nejen pro krásu, ale také pro ně mají praktické výhody.

Použití markýz pro postýlku

V prvních týdnech života zažívá dítě stres z neznámého prostředí a otevřeného prostoru kolem. Canopy dává dětem pocit bezpečí tím, že je izoluje od vnějšího světa.

Děti usnou rychleji, aniž by se rozptylovaly tím, co se děje v bytě, spí mnohem klidněji než na otevřené posteli. U mnoha dětí se trhání baldachýnu stává signálem - musíte spát.

Baldachýn na posteli je další ochranou před průvanem a kousnutím hmyzem, zvědavými domácími zvířaty a jejich vlasy.

Co matuje maminky?

Maminky se obávají, že se vrchlík na postýlce promění v prachový sáček. V každé místnosti je prach, ale na vrchlíku se usazuje víc než na závěsy, přehozy a další textilie. Proto v domovech s novorozenci se mokré čištění provádí častěji.

V automatických strojích jsou balóny snadno vymazány. Ale pokud tam nejsou, prach se začne usazovat na dětské posteli, což je ještě horší.

Druhý strach z rodičů - těsné závěsy nepropouštějí vzduch. Je to klam. Pro šití baldachýnů se používají tyly a krajky - lehké, téměř vzdušné textilie, které normálně umožňují průchod vzduchu. Není tedy důvod se obávat.

Druhy baldachýnů

Stříšky se dodávají v různých velikostech a způsoby jejich montáže se liší. Krátké čepice, které jsou připevněny k hlavě, plní estetičtější funkci. Mohou chránit oči dítěte, kromě přímého slunečního světla..

Funkčnější modely, které jsou namontovány ve středu a pokrývají celou postýlku po obvodu. Jako držák pro tyto modely se používá sloup nebo půlkruh - je instalován nad ložem.

Velikost těchto baldachýnů je vhodná: šířka - 6 metrů, délka - 180 cm.

Materiály

Na materiály, z nichž je baldachýn vyroben, mají rodiče přísné požadavky. Měli by být:

- bezpečné pro dítě

- nezpůsobují alergie a podráždění

- dobře očištěno od prachu a nečistot

Je zřejmé, že prioritou jsou přírodní textilie. Nakonec jsou na rozdíl od syntetických materiálů dobře větrané. Těžký samet není vhodný pro všechny, s výjimkou chladných místností, a lze jej nazvat chytrá s napínáním.

Ale lehké tkaniny - tyly, guipury, krajky - splňují všechny požadavky rodičů. Výrobci zdobí markýzy ručně vyšívaným nebo jiným elegantním dekorem, který budou matkám líbit.

Barvy

Jemné růžové nebo karamelové štětce jsou vhodné pro dívky, pro chlapce - modré a pastelové barvy. Universal je považován za bílou - barvu čistoty a oslavy.

Když dítě vyroste, nebude padák ležet v klidu - lze jej upevnit na arénu nebo z něj vyrobit dekor v dětském pokoji.

Pochybujete, který baldachýn si vybrat? Zavolejte nám. Správce internetového obchodu NiceBaby vám pomůže s výběrem krásné a funkční postýlky pro postýlku.

Stříška pro postýlku: potřebná nebo ne?

V dávných dobách byla nutná stříška, která chrání spánek člověka před různými dráždivými látkami - průvanem, hmyzem atd. Ale dnes má vrchlík na postýlce další důležité funkce. Podívejme se, proč je takový dekor potřebný a zda vůbec?

Proč potřebujete baldachýn?

Dětský baldachýn je především symbolem mateřské lásky, ochrany a náklonnosti. Kromě praktických funkcí, o nichž budeme diskutovat níže, má důležitou psychologickou hodnotu a má uklidňující účinek na dítě, uklidňuje ho před spaním a uvolňuje napětí.

Ale zpět k praktické stránce problému. Vrchlík nad postýlkou ​​je navržen tak, aby chránil vaše dítě před jasným slunečním zářením, kousnutím hmyzem, tahem, prachem a chlupy domácích zvířat. Další výhoda vrchlíku spočívá v jeho dekorativních vlastnostech. Takové příslušenství učiní z každého dětského pokoje roztomilý a útulný pokoj..

Druhy konstrukce a způsob montáže

Stříšky lze klasifikovat podle způsobu montáže. Jak pověsit baldachýn nad postýlku? O to se postarali sami výrobci. Nabízejí nás pouze k tomu, abychom si vybrali požadovaný držák vrchlíku a opravili jej podle pokynů.

Čtyři plakát Canopy Mount

Zde jsou nejčastější typy držáků s příklady na fotografii:

 • Na zadní straně kolébky nebo postýlky (někdy na stranu, čelo postele)

Doporučení pro odborníky: Nezapomeňte, že některé typy příslušenství jsou statické a neumožní vám ani malé přestavení a přesun nábytku v rámci dětského pokoje. Dnes jsou na trhu široce zastoupeny kolébky a kolébky pro novorozence s baldachýnem v sadě. Možná vám tato možnost bude vyhovovat víc.

Dětská stříška by měla být vyrobena z lehké přírodní tkaniny. Chintz, organza, tyl a samozřejmě přírodní hedvábí jsou perfektní.

Ale pro ochranu před chladným a jasným slunečním světlem je lepší použít něco hustšího - plyš, hustou bavlnu, satén, prádlo, samet atd. Můžete také kombinovat dva materiály, jako je lehký tylek a bavlna. V tomto případě by však měl být držák vrchlíku pro postýlku co nejsilnější a nejstabilnější kvůli bezpečnosti vašeho dítěte..

Znalecký posudek: Některé matky si stěžují, že se v záhybech vrchlíku hromadí velké množství prachu. Ale jen si představte, je to opravdu lepší, když veškerý prach spadne přímo na dítě? Moderní baldachýny lze snadno prát v pračce, takže s jejich čištěním nebudou problémy.

Design a barevné schéma

Design a velikost vrchlíku pro postýlku závisí na vašich očekáváních a preferencích. Každý model má své silné a slabé stránky. Krátká, lehká vrchlíková krytina nechrání před chladem a příliš dlouhá vrchlíková krytina může rušit vás nebo se dostat pod kolébku kolébky. Doporučujeme, abyste si vybrali baldachýn zakrývající strany a základnu v postýlce.

Optimální lehká délka vrchlíku

Ozdobné prvky jsou obvykle volány, ozdůbky, krajky, třásně a aplikace..

Nejčastěji jsou dětské baldachýny vyrobeny z pastelových tkanin.

Bílá vypadá svěží a vhodná v každém interiéru..

Pro děti mladistvého věku nebo aktivní děti si můžete vybrat produkty v sytějších barvách.

Pokyn: Jak vyrobit baldachýn vlastními rukama?

A teď pojďme mluvit o tom, jak vlastními rukama ušít baldachýn na postýlce. I člověk bez zvláštního vzdělání a zkušeností to může udělat sám, pokud je čas a touha.

K tomu potřebujete:

 • Baldachýn pro postýlku;
 • Lehký materiál;
 • Saténová stuha;
 • Šicí sada (nůžky, nitě, jehly);
 • Odolný kabel a háček pro připevnění produktu ke stropu.

Podrobné pokyny pro vytvoření baldachýnu pro dětský pokoj v našem videu níže.

Video

Kolébka dítěte je srdcem dětského pokoje, jeho nejpohodlnější a nejteplejší koutek. Na fotografii je baldachýn pro postýlku v různých stylech, interiérech a barevných schématech. Užijte si prohlížení a inspiraci z těchto skvělých návrhů..

Potřebuji baldachýn pro postýlku?

Dobré odpoledne. Moje otázka je, možná hloupá, ale přesto - Stříška a boky v postýlce mají jinou funkci než estetickou? Je to jen pro krásu, nebo jsou pro něco nezbytné? Řekněte mi, prosím, protože můj těhotný mozek se už nedokáže vyrovnat se spoustou nových informací v souvislosti s přípravou na vzhled dítěte))))

  16. ledna 2018, 16:10 ->
  0 0 0
  0 0 0

9 komentářů

 • Nataliya
 • 17. ledna 2018, 09:50

Z vlastní zkušenosti vím, že je to zbytečná věc. Koupil jsem si ložní prádlo pro postýlku, spolu s ochrannými stranami a baldachýnem. Ochranné hrany jsou dobré, když se dítě začne převrátit. Vrchlík je k ničemu. Nainstalovali ji a obdivovali krásu po návratu z nemocnice. O měsíc později ji sundal, protože je nepraktický: shromažďuje prach a ruší.

 • Evgenia Fedotová
 • 17. ledna 2018 10:08

Samozřejmě, že potřebujete. Příruby - aby dítě nenarazilo do postýlky a přístřeší - pro vaše vlastní estetické potěšení. Ale je lepší odstranit baldachýn okamžitě, jakmile s dítětem pořídíte spoustu roztomilých fotek - jsou to opravdu pěkné obrázky. Protože přebytečný prach je pro něj zbytečný. A strany nejsou potřeba přesně do okamžiku, kdy se dítě začne převrátit. Někdo řekne, že strany jsou potřeba, aby nebyl foukán. Ve skutečnosti však dítě potřebuje čerstvý vzduch více než skleníkové podmínky - není to rostlina. Ano, a čistota postýlky je snadnější sledovat bez stran.

 • Barbara
 • 17. ledna 2018 10:39

Úplně souhlasím. Myslím, že vrchlík je další sběrač prachu a jeho strany zabraňují proudění čerstvého vzduchu

 • Nadezhda Velvet
 • 17. ledna 2018 10:36

Podle mého názoru není vrchlík nejen krásným doplňkem, ale také chrání dítě před průvanem, před nadměrným létajícím prachem a vytváří uvnitř postýlky mikroklima. náš syn spal pod baldachýnem až do šesti měsíců, když začal vstávat v posteli a měl zájem vidět všechno. Prané jednou za 2 týdny a bez problémů.

 • Natalya
 • 17. ledna 2018, 11:12

Vrchlík je platný pouze pro estetické potěšení. Nezachrání před paprsky slunce - pokusil se, protože místnost je umístěna na slunné straně, je k ničemu. Ale strany jsou potřeba. Zachrání dítě nejen před úrazy, ale také zabrání vypadnutí paží a nohou, když se dítě začne převrátit, a moje dítě také vypadalo a obdivovalo roztomilé obrázky na jemných růžových tónech po stranách. Přesto by si dítě mělo od narození zvyknout na krásné a krásné.

 • Alexandra Kopylová
 • 17. ledna 2018, 13:00

Pravděpodobně jsem jediný, kdo prostě nemá rád baldachýn) Jsem s tím nepříjemný a ve skutečnosti to nemá žádný přínos. Korálky jsou potřeba: opravdu vás zachrání před hrboly.

 • Polina
 • 17. ledna 2018, 13:10

Baldachýn je podle mého názoru jen sběratel prachu. Hýždě jsou opravdu nezbytná věc. Pomohou dítěti neubližovat se během jeho pobytu v postýlce.

 • Natalya Sapega
 • 17. ledna 2018 13:34

Baldachýn je rozhodně potřebný, zejména v létě, kdy do bytu mohou létat komáři nebo komáři.

Stříška na postýlce: jak vytvořit úžasnou atmosféru v místnosti

Ve snaze vytvořit příznivé podmínky pro to, aby jejich dítě mělo dobrý a klidný spánek, mnoho rodičů vkládá na postýlku měkké boky a baldachýn. V obchodech se obvykle takové sady nabízejí s lůžkem. Taková akvizice nemusí být vždy úspěšná, zejména pokud je vyřazena z celkového designu interiéru. Tento článek vám pomůže vybrat nejlepší možnost pro baldachýn nebo si ho vyrobit sami.

Potřebuji baldachýn na postýlce: všechny klady a zápory jeho použití

Vhodnost použití baldachýnu v dětském pokoji obává mnoho rodičů. Názory na to, jak jsou potahy látky nad postelí potřeba, se velmi liší. Někteří rodiče vidí baldachýn výhradně jako sběrač prachu, zatímco jiní zanechávají pozitivní zpětnou vazbu na fórech a vykreslují všechny výhody takové akvizice..

Baldachýn nad postelí má mnoho pozitivních aspektů

Zajímavý fakt! Baldachýny byly vynalezeny starými Peršany, po kterých se stěhovali do Evropy, kde byly použity na ulici jako ochrana před žárem dne. Teprve později se v místnostech začaly používat markýzy na ochranu před zvědavýma očima..

Pravda a beletrie o čtyřlůžkových postelích v dětské ložnici

Společné názory a mylné představy o použití baldachýnů v postýlce:

Má-li školka klimatizaci, je nutný vrchlík

 1. Vrchlík plní výhradně dekorativní funkci. Látkový baldachýn nad postelí opravdu vypadá velmi atraktivní. Krásný interiér způsobuje estetické potěšení u dospělých i dětí a vytváří pohodlí, to však zdaleka není jediným účelem produktu.
 2. Komfort dítěte závisí na vrchlíku. Novorozeně obklopují ze všech stran cizí zvuky, pohyby a jasné barvy. V takovém prostředí může dítě zažít stres. Koupě baldachýnu pro novorozence tento problém zcela vyřeší, protože nejtenčí záclona vytváří pro dítě odloučený koutek, který ho chrání před čímkoli neznámým a mimozemským.
 3. K rychlému usínání přispívá látková stříška. Pokud je postýlka v místnosti s TV nebo počítačem, dítě a dítě mohou rozptylovat světla a zvuky. Baldachýn ztmavne lůžko (zejména pokud jde o modely hustých tkanin), takže dítě klidně usne.
 4. Canopy shromažďuje prach. Toto tvrzení je pravdivé, stejně jako skutečnost, že se prachové částice usazují na všech objektech v místnosti. Tomuto problému lze účinně čelit včasným čištěním v dětském pokoji. Závoj přes postel chrání postel před zbytečným znečištěním. Pro udržení hygieny stačí umýt záclony jednou týdně.
 5. Stříška může dítě chránit před teplem. Tenká opona skutečně slouží jako dodatečná bariéra, která chrání dítě před letními vedry a středy.
 6. Látkové závěsy nepronikají vzduchem. Ve skutečnosti se toto tvrzení týká jen částečně baldachýnů pro postýlku vyrobených z hustých tkanin. Takové materiály chrání dítě před průvanem, ale nelze říci, že vzduch skrz ně nepronikne. Pokud jde o tenké závěsy, takové materiály nevytvářejí žádné překážky pro volný oběh proudu vzduchu.

Baldachýn v dětském pokoji lze stylizovat jako koncept místnosti

Důležité! Pokud je v dětském pokoji nainstalován dělený systém, je nutná přítomnost vrchlíku nad postelí. V tomto případě by měl být baldachýn tkaniny vyroben z velmi hustého materiálu, jinak bude dítě neustále chladit.

Stříška na postýlce: je to nutné

Pokud porovnáte všechny výhody a nevýhody, ve většině případů zůstává výhoda instalace vrchlíku. Stejně jako jakýkoli jiný kus nábytku má i látková stříška výhody a nevýhody. Když porovnáme všechny výhody a nevýhody těchto produktů, můžeme dojít ke konečnému závěru.

Tabulka obsahující informace o výhodách a nevýhodách baldachýnů pro děti:

kladyMinusy
Ochrana postýlky před prachem a nečistotami z ulice, pyly rostlin a chlupy domácích mazlíčkůPrach se shromažďuje a hromadí na tkanině. Pokud není baldachýn umyt včas, může mít dítě alergii
Baldachýn na kolébce chrání dítě před jasnými paprsky slunce a před umělým osvětlením v místnosti, které může narušovat spánek dítěte
Většina baldachýnů pro novorozence v rozšířené formě zcela zakrývá postýlku a poskytuje ochranu před průvanem a proudy studeného vzduchu, které jsou vytvářeny klimatizační jednotkou pracující v místnostiPokud instalace držáku vrchlíku na postýlce nebude provedena správně, existuje riziko, že padák padne a způsobí děsení dítěte. Kromě toho děti závěsy neustále táhnou, takže vrchlík je nastaven tak, aby látka nebyla pro dítě nedosažitelná
Canopy - esteticky atraktivní prvek interiéru. Tento aspekt je stejně důležitý jako ostatní vlastnosti baldachýnů.Záclony nad postelí zhoršují viditelnost, takže dítě nebude vidět z některých koutů místnosti
Textilní závoj neprochází mouchy a hmyzem sající krev. Tato výhoda platí zejména pro lidi žijící v horkém podnebí.

Možnosti designu pro postýlku: typy a fotografie baldachýnů

Stávající typy markýz určených pro dětský pokoj lze rozdělit do několika skupin.

Výrobky jsou klasifikovány podle následujících kritérií:

Stříšky pro postele se vyznačují širokou paletou druhů

 1. Podle typu umístění - v závislosti na konstrukci držáku vrchlíku na postýlce může být vrchlík instalován na strop (konstrukce stanu jsou určeny pro novorozence), na čelo (možnost pro malé děti) nebo po obvodu (univerzální vrchlíky pro děti všech věkových kategorií).
 2. Délka látkové záclony - odlišuje markýzy dosahující do středu postele nebo k jejímu okraji, krátké výrobky, jakož i markýzy na podlaze, které poskytují ochranu před průvanem.
 3. Podle typu konstrukce - dekorativní mini markýzy, záclony ve formě plachty, markýzy, které jsou umístěny nad postýlkou ​​na speciální římse, stejně jako královské varianty připevněné na čtyřech podpěrách jsou zahrnuty v této kategorii produktů.

Výrobky jsou řazeny podle délky, typu konstrukce a typu umístění

Užitečné rady! Aby se dítě nenudilo jednotným designem, můžete si koupit několik baldachýnů a čas od času aktualizovat vzhled postýlky.

Druhy držáků na postýlky

Při výběru textilního baldachýnu před rodiči vyvstává otázka, jak zavěsit baldachýn na postýlku. Obchody nabízejí širokou škálu produktů a každý model má svůj vlastní typ připojení:

Držák vrchlíku ve tvaru koruny pro klasickou školku

Prsty pro baldachýny vypadají jako příčky, podobné těm, které se používají pro zavěšení obyčejných záclon. Takové držáky mohou být umístěny v různých částech postele..

Jak může být baldachýn připevněn k postýlce pomocí římsy? Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout:

 • podél okrajů postýlky;
 • přes;
 • po obvodu;
 • v zóně ve tvaru U.

Způsob upevnění vrchlíku pomocí okapu - pohodlný a spolehlivý

Římsy výrazně zjednodušují a zjednodušují proces zavírání / otevírání záclon. Kromě toho jsou tyto modely vybaveny různými ovládacími mechanismy, které vám umožňují ovládat polohu textilních prvků. Mezi takové mechanismy patří francouzské a rakouské girlandy, očka atd..

Pod středovou linií postele je instalován nosník. Textilie vrhaná skrz něj tvoří písmeno „L“. Toto řešení je považováno za nejjednodušší a nejpohodlnější. A doma si můžete snadno vyrobit takovou horu pro postýlku novorozence vlastními rukama..

Koruna je vylepšená verze prstenu. Pouze v tomto případě se místo kruhu používá věnec nebo diadém se svěží výzdobou. Co se týče oblouku, má tato varianta upevnění tvar poloovál a je připevněna ke zdi. Produkt je namontován tak, aby jeho výstupek vypadal směrem ven. Textilní závěsy se používají výhradně k ozdobení hlavy postele a nemají ochranné funkce..

Stropní držáky kabiny pro lehký a lehký vzhled

Monumentální designové možnosti zahrnují rámový rám. V tomto případě se horní část postýlky uzavře pláštěm. Zbývající látky zakrývají nohy a sloupy instalované v rozích kotviště. Rámový rám vám umožní vytvořit ušlechtilý design a je často součástí designu postele..

Nejoblíbenějšími úchyty jsou držáky vrchlíku. Snadno se instalují, demontují a v případě potřeby je lze přesunout na jiné místo. Konzoly jsou univerzální a vhodné pro všechny postýlky.

Háčky se používají k upevnění textilního závoje ke stropu. Za tímto účelem je na vrchlíku speciální očko.

S rámovou verzí postele lze vrchlík zavrhnout nebo zavěsit na příčníky

Důležité! Nedoporučuje se tahat látku kabiny, protože smyčku lze snadno odtrhnout.

Typy vrchlíků pro postýlku: fotografie záclon různých délek

Stříšky s dlouhými závěsy na podlahu jsou navrženy tak, aby chránily před průvanem. Kromě toho tlumí a rozptyluje jasné osvětlení. Někdy je provoz produktů této velikosti doprovázen určitými nepříjemnostmi. Faktem je, že děti musí být často vyzvednuty, zatímco dlouhé závěsy neustále způsobují rušení. Materiál na dlouhých baldachýnech se může zmást pod kolečky postýlky. V důsledku toho se na tkanině objevují obláčky a slzy..

Související článek:

Výhody a nevýhody vrchlíku tkaniny. Druhy a způsoby jejich upevnění. Řešení interiéru pro ložnici.

Na postýlce jsou baldachýny, které zakrývají její okraj nebo sahají do středu matrace. Tato velikost závěsu je považována za optimální. S touto délkou vrchlíku lze kolébku s dítětem snadno otřást beze strachu, že materiál spadne pod kola. Beztížné závěsy se po postýlce budou pohybovat plynule a přitom vytvoří mírný osvěžující vánek.

Krátké markýzy pro postýlku nenarušují přirozenou cirkulaci vzduchu. Nezavírají výhled do místnosti, aby se dítě cítilo svobodně a mohlo pozorovat, co se v místnosti děje.

Poznámka! Zkrácená verze vrchlíku se používá pouze pro dekorativní účely. Není schopen chránit dítě před negativními vlivy vnějších faktorů..

Kam instalovat postel s nebesy pro novorozence

Výběr upevňovacích prvků pro vrchlík pro postýlku do značné míry závisí na designu a velikosti místnosti. Baldachýn tkaniny by se neměl dostat z obecného pozadí a přetěžovat interiér. Dětská kolébka je nejčastěji umístěna v blízkosti rodičovské postele, takže je vhodnější monitorovat činnost dítěte během hry nebo monitorovat jeho pohodu během spánku..

Pokud je postel rodičů uprostřed místnosti, místo postýlky, je lepší použít kolébku na kolečkách. Tato mobilní postel se snadno používá. Kolébka se snadno pohybuje, lze ji umístit vedle mámy. V takovém případě je nutné použít vrchlík, který je připevněn k hlavě. Díky tomu lze kolébku instalovat na obě strany postele..

Pokud je v domě dostatek místa, lze pro dětskou ložnici vyhradit samostatný pokoj. V tomto případě nezáleží na tom, jak fixovat vrchlík na postýlce, protože rozsah designových řešení se výrazně rozšiřuje. Existují však určitá omezení.

Není povolena žádná postýlka:

 • v místech, kde bude přehřátý sluncem;
 • na baterii;
 • blízko okna;
 • v potenciálně nebezpečných oblastech;
 • v místech, kde chodí koncepty.

Optimální oblastí pro instalaci postýlky je koncová stěna vzhledem k oknům.

Jak si vybrat materiál pro baldachýn na postýlce

Hlavně pro výrobu dětských baldachýnů se používá tyl. Tento typ tkaniny nevyžaduje složitou údržbu, je velmi lehký a dobře prochází vzduchem. Pokud je vyžadována ochrana před slunečním zářením, závěsy z tylu se nehodí. Pro tyto účely je lepší koupit baldachýn vyrobený z bavlny, lnu nebo saténu..

Organza má vynikající vlastnosti. Tento materiál nenarušuje přirozenou cirkulaci vzduchu, má vynikající dekorativní vlastnosti a snadno se o něj stará. Organza je dokonale vymazána. Tato tkanina rychle schne a není třeba ji žehlit..

Někdy rodiče používají dvojité baldachýny. Jedna baldachýn je v tomto případě vyrobena z lehké textilie a druhá je vyrobena z hustého materiálu. Jako dekorační doplněk se nejčastěji používají baldachýny vyrobené ze silných tkanin.

V dětském pokoji je vhodné vyhnout se těžkým saténovým a sametovým materiálům. Takové textilie rychle hromadí prach a vyžadují pečlivou péči. Nejlepším řešením budou syntetické materiály. Tyto baldachýny jsou nabízeny k prodeji v obrovském množství barev a vzorů, ale neumožňují průchod vzduchu dobře a vytvářejí skleníkový efekt. Mnoho dětí je navíc alergických na syntetické výrobky..

Krásný design čtyřlůžkových postelí pro dívky

Nejčastěji rodiče malých dívek zdobí školku ve stylu „princezny“. Tato varianta návrhu je založena na použití růžových tónů. Podle psychologů se při výběru kabiny pro postýlku vyplatí upřednostnit tkaniny světlých odstínů. Příliš světlé barvy mohou přetěžovat interiér a být nepříjemné..

Univerzální verze baldachýnu přes postel pro dívku je baldachýn vyrobený z průsvitné bílé tkaniny. Takové závěsy krásně obalují postel a vytvářejí lehké záhyby. Pokud je v místnosti nástěnná stříška, může být navržena tak, aby odpovídala přehozenému lůžku na posteli nebo barvě záclon..

Důležité! Neměli byste zvedat baldachýn světlé barvy pro dítě, zejména pokud zcela zakrývá lůžko. Dítě se bude cítit nepříjemně, protože baldachýn vytvoří pocit omezeného prostoru. Světlé a bohaté barvy navíc stimulují činnost dítěte, takže bude pro něj obtížné usnout.

Tradiční barvy pro dívky:

Na rozdíl od chlapců, kteří potřebují padák pouze v raném věku (před mateřskou školkou), mohou dívky pod baldachýnem spát mnohem déle. Školačky jako takové postele, včetně dospívajících. Výběr baldachýnu pro postel pro dospívající dívku by měl být založen především na jejích preferencích vkusu.

Paleta barev se rozšiřuje, i když následující odstíny zůstávají dominantní:

Design a fotografie dětských postýlek pro chlapce

Výběr baldachýnu v dětském pokoji pro chlapce je mnohem obtížnější. Mnoho lidí dává přednost modré a modré barvě. Přestože je pro tyto účely vhodná zelená paleta, hlavní věc je, že tóny jsou studené. Tyto odstíny přinášejí svěžest a harmonii designu místnosti. Světle zelené závěsy uklidní dítě.

Aby bylo obtížné vybrat si baldachýn pro postýlku pro chlapce, můžete zůstat v univerzálním barevném schématu, například pastelové nebo bílé (mléko). Vhodné jsou také oranžové a žluté barvy. V ložnici chlapce vypadají atraktivní krémové a béžové markýzy. Pro zdůraznění pohlaví dítěte lze takové baldachýny doplnit hračkami, například lodí, raketou, autem.

Přístřešek se někdy používá k ozdobení dětského chlapce a jako teenager. V tomto případě si dítě může nezávisle zvolit design a zbarvení vrchlíku.

Následující témata jsou vždy požadována:

 • moře;
 • prostor;
 • geometrické vzory;
 • kreslené postavy.

Aby design školky pro chlapce nevypadal jako dívčí, můžete nainstalovat baldachýn, který má tvar lodní plachty. Dobrou volbou by byly závěsy z maskovací sítě.

Nákup baldachýnu pro postýlku: ceny produktů

Cena baldachýnu závisí na mnoha faktorech. Mezi nimi je materiál výroby a délka záclon, vybavení (počet prvků v sadě), typ konstrukce vrchlíku a možnost montáže. Nákup vrchlíku vyrobeného z bavlněné tkaniny bude stát asi 1 000 rublů. Cena hedvábí, organzy a prádla bude o něco vyšší, stejně jako cena setů.

Sada vrchlíku může dále zahrnovat:

 • jehňata;
 • volánky;
 • měkké strany;
 • kapsy na skladování;
 • ozdobné měkké přívěsky;
 • luky;
 • kompletní povlečení.

Cena sad se pohybuje od 1,8 do 10 tisíc rublů. Pro výrobu luxusních souprav se používají drahé látky, krajky, stuhy, krásné tisky, které lze přizpůsobit..

Poznámka! Před nákupem vrchlíku se musíte ujistit, že je k dispozici držák. Nejčastěji konzola chybí v sadě. V takovém případě je nutné zakoupit samostatně.

Samotný držák je levný. Cena podlahové verze je asi 400 rublů a typ upevnění na lůžku bude stát asi 300 rublů. Pokud chcete, můžete kabinu ušít na postýlce vlastními silami a nejen ušetřit peníze, ale také vytvořit kabinu, která bude plně vyhovovat osobním požadavkům a vkusu. K tomu stačí koupit všechny potřebné materiály pro práci a vynaložit trochu úsilí.

Jak ušít baldachýn na postýlce vlastními rukama: vzory a postupné pokyny

Vrchlík se nejčastěji skládá ze dvou kusů látky, které se nosí na kroužku držáku. Samotná tyčová montáž je namontována na postýlce. Toto provedení je velmi pohodlné. Nemusíte dlouho přemýšlet o tom, jak fixovat vrchlík na postýlce, protože umístění vrchlíku lze v případě potřeby změnit. Současně je zachován přístup do postýlky a ochrana před jasným světlem ze všech stran.

Existují i ​​jiné možnosti pro markýzy. Některé výrobky jsou vyrobeny z pevného kusu látky. Někdy jsou závěsy vyrobeny z několika prvků ve formě širokých stuh. V tomto případě krásně teče kolem postýlky. Bez ohledu na vybraný design je většina baldachýnů stejná. Vzory baldachýnů na postýlce se zásadně liší pouze velikostí.

Vzor pro kutily s rozměry pro výrobu baldachýnu na postýlce rukama

Vzor by měl odpovídat velikosti budoucího vrchlíku. K práci potřebujete velký list papíru. Pro tyto účely můžete použít staré noviny. Velikost standardních modelů vrchlíku je 1,5x1,2 m. Pokud bude mít hotový produkt záhyby, je nutné zvětšit velikost střihu tkaniny na 2x3 m. Při vytváření vzoru nezapomeňte na povolenky na švy, proto nezapomeňte přidat 1-1,5 cm na každé straně.

Vzor může plně odpovídat velikosti hotového vrchlíku nebo být poloviční. Poloviny vzoru by měly být stejné. Jeden z nich je navíc zrcadlovým obrazem druhého.

Užitečné rady! Pro kreslení čar na papír je lepší použít tužku s měkkým stylusem. Z tohoto důvodu bude jasně definováno označení detailů vrchlíku.

Můžete získat části potřebné pro výrobu vrchlíku různými způsoby. V prvním případě se na materiál nanese vzor papíru a je obklopen speciální značkou, křídou nebo kouskem mýdla. Zůstává pouze chodit s ostrými nůžkami podél značek. Ve druhém případě je vzor papíru připnut kolíky k materiálu, načež je přebytečná textilie pečlivě oříznuta.

Při řezání produktu je velmi důležité dělat vše správně. Jakákoli chyba a další řez mimo linii může zničit vzhled baldachýnu. Dětské baldachýnky mají zpravidla sukni. Maximální délka tohoto dekorativního prvku je 60 cm. Není-li v kabině upravena sukně, přidejte 10 cm od horní strany..

Vytvářením baldachýnu na kolébce vlastními rukama

Chcete-li vytvořit baldachýn s krátkou ozdobnou sukní, potřebujete pás látky velké šířky. Musí být složen na polovinu a připojen k hlavní části vrchlíku. V procesu sešívání těchto prvků je třeba látku rozložit, aby se vytvořily čisté záhyby. Materiál je nutné distribuovat rovnoměrně, aby konečný produkt vypadal krásně. K výrobě sukní můžete použít jiný typ tkaniny nebo materiálu jiné barvy. Díky tomu bude vrchlík vypadat zajímavěji a originálně..

Dále musíte látku vyžehlit. To se provádí tak, že šev, ke kterému je připojena hlavní část, se přiblíží k hornímu okraji. Pak je třeba ho sešit na dvě strany. Mezi řádky je ponechána vzdálenost, takže můžete projít upevňovacími prvky před instalací vrchlíku na postýlku. Šířka sukně je asi 10-15 cm a její délka se může pohybovat mezi 45-60 cm.

Potom se přes tento šev protáhne upevňovací kroužek a upevní se. K tomu lze použít stuhy nebo speciální vázanky. V hotové podobě vypadá taková stříška velmi atraktivní.

Jak sešít baldachýn na postýlce s dlouhou sukní? Musíte provést následující kroky:

 1. Tkanina složená na polovinu je zhotovena jako sukně. V hotové podobě bude velikost tohoto prvku 42x138 cm.
 2. Hlavní část vrchlíku je šitá přísně uprostřed. V tomto případě by čára neměla dosáhnout horního okraje o 25 cm. V této sekci se provede řez a jeho okraje jsou hrany.
 3. Hlavní část vrchlíku a sukně musí být spojeny tak, že předtím ohnaly horní okraj. Velikost končetiny je 12 cm. Přitom je nezbytné sledovat přesné rozložení záhybů.
 4. Na koruně je vytvořena dvojitá čára, takže na postýlku můžete položit vrchlík. První šev je zpravidla odsazen 8 cm od horního okraje a druhý je umístěn ve vzdálenosti 4 cm. Mezera mezi nimi je určena pro kroužek na konzole.

Důležité! Pokud je baldachýn zdoben krajkou, je šitý před spojením sukně s hlavní částí.

Jak sestavit vrchlík na postýlce a zajistit jej

Pokud je vrchlík vyroben samostatně, vyvstává otázka, jak pověsit vrchlík na postýlku. K tomu můžete použít držák držáku. Tyto výrobky se prodávají ve specializovaných dětských obchodech a jsou hliníkovou trubkou ohnutou nahoře a vybavenou kovovou smyčkou (prsten).

Abyste správně upevnili vrchlík na posteli, musíte:

 1. Určete stranu postýlky, kde bude pevná konstrukce. Lepší, je-li to boční stěna, ne čelní deska.
 2. Nasuňte vrchlík na kroužek držáku. Za tímto účelem se materiál nosí na slučkovém kníru, po kterém je distribuován v rovnoměrných záhybech.
 3. Pomocí šroubu je držák pevně připevněn k postýlce.

Upevnění může být provedeno nezávisle na základě velmi silného drátu. Je zkroucený ve tvaru písmene "P" nebo kruhu. Poté je dutá trubka připevněna ke straně postýlky, kde je drát vložen s nasazeným vrchlíkem. Všechny části domácího upevnění musí být bezpečně upevněny. K instalaci vrchlíku můžete použít jiná zařízení, například velké obruče zavěšené na stropním háku.

Pokud si přejete, aby byl dětský pokoj pohodlnější a postel pohodlnější, bude dobrým řešením nákup a instalace vrchlíku. Hlavní věc je studovat všechny nuance, aby se správně rozhodlo..

Články O Neplodnosti