Hlavní Neplodnost

Mix "Nutrilon fermentated milk 1": recenze, návod k použití a složení

Mladé matky často chatují na fórech. Diskutují o dětských nemocech, zejména o vývoji a výživě svých dlouho očekávaných drobků. Na síti najdete obrovské množství pozitivních recenzí na "Nutrilon Fermented Milk 1". Jak si tato směs zasloužila takovou pozornost? Je třeba tento problém prozkoumat podrobněji..

Vlastnosti kompozice

Uživatelé zůstali díky složení složeni kladně na „Nutrilon Fermented Milk 1“. Tato směs obsahuje následující živiny:

 1. Živé bakterie. Jsou nezbytné pro každý živý organismus. Hlavním účelem složky je regulovat fungování gastrointestinálního traktu. V žaludku je zdravá mikroflóra - zlepšená stolice a trávení.
 2. Nízkotučné mléko a syrovátka mají výživný účinek. Při pravidelném používání směsi bude dítě lépe přibírat na váze.
 3. Startovací kultury, díky nimž je fermentované mléčné výrobky nezbytné pro děti trpící anémií.
 4. Užitečné mikroelementy významně zlepšují imunitu, pomáhají vytvářet silnou bariéru v těle, která zabraňuje bakteriím pronikat a množit se.
 5. Palmový, kokosový a slunečnicový olej přispívají k lepší chuti.

Směs „Nutrilon fermentated milk 1“, jejíž recenze jsou pouze pozitivní, je vynikající kombinací příjemného a užitečného. Dítě s touto dietou zpravidla spí pokojně, cítí se skvěle a přibírá na váze.

Věková omezení

Všechny pozitivní recenze na Nutrilone Fermented Milk 1 zanechaly mladé matky. Tuto směs lze podávat dětem od narození. V těle je dobře vstřebáván, obsahuje ve svém složení užitečné vitamíny a minerály. Doporučuje se krmit své dítě do 6 měsíců.

Několik případů, kdy je třeba tuto směs koupit

Příroda dokonale organizovala proces nošení dítěte, práce a porodu. Jakmile se dítě narodí, začne se v těle matky vytvářet mlezivo a mléko. Toto jídlo je ideální pro první fázi života dítěte. Bohužel ne všechny maminky mohou kojit z mnoha důvodů. Směs Nutrilon se může plně nahradit přirozenou výživou, protože obsahuje všechny potřebné živiny. A také může být použit jako krmivo, například pokud mateřské mléko nestačí pro plné nasycení.

Musíte to udělat následovně:

 1. Před krmením odvážte dítě.
 2. Připevněte ji k hrudi.
 3. Po krmení se zváží.
 4. Vypočítejte chybějící objem podle normy.
 5. Krmte v požadovaném množství dítěte směsí.

Solidní výhoda

Všechny recenze pediatrů ohledně Nutrilon Fermented Milk 1 souhlasí ve stejném stanovisku: jedná se o skutečně vysoce kvalitní směs, která splňuje všechny uvedené kvality od výrobce. Za prvé, jeho hlavní výhodou je, že je dobře vstřebáván v žaludku. Po jídle tento produkt nemá žádné problémy se stolicí a nedochází k hojnému vyplivnutí..

Druhým pozitivním rysem je snížení tvorby plynu. Dítě přestane trpět nepříjemným pocitem v břiše. Kromě toho je směs velmi výživná. Dítě bude klidně spát až do příštího krmení, protože ho nebude rušit pocit hladu.

Návod k použití směsi

Přestože recenze na Nutrilone Fermented Milk 1 jsou pouze pozitivní, předávkování umělou výživou může způsobit mnoho problémů. Důrazně doporučujeme, abyste postupovali podle návodu k použití..

Žaludek dítěte je slabý a citlivý. Každý nový produkt by měl být přidán do stravy velmi pečlivě. V prvních dnech se doporučuje krmit dítě mateřským mlékem a směsí, pak můžete hladce přecházet na umělé krmení. To musí být provedeno tímto způsobem:

 • První den dejte dítěti nejvýše 30 ml směsi naředěné jednou.
 • Od druhého do čtvrtého dne zůstává objem stejný a stručnost musí být postupně zvyšována až pětkrát denně.
 • Od čtvrtého dne odběru směsi zůstává krátkost aplikace stejná a objem musí být postupně zvyšován na 150 ml.

Aby se předešlo střevním infekcím, je třeba před každým krmením důkladně umýt ruce, sterilizovat láhev a bradavku. V určitých poměrech musíte smíchat sušené mléko a převařenou vodu, ochlazenou asi na 40 stupňů. Musíte krmit dítě směsí pokojové teploty.

Názor odborníků

Pro každou mámu je důležité, co si odborníci myslí o konkrétním produktu. To platí také pro recenze pediatrů ohledně "Nutrilon fermentovaného mléka 1" pro novorozence. Tvrdí, že takový produkt nemá žádná omezení. Je to dobré pro zdraví, má terapeutický účinek na trávicí systém dětí, které trpí nesnášenlivostí na kravské bílkoviny a laktózu, často regurgitují, mají špatné trávení a poruchy stolice. Směs nezpůsobuje alergie..

Doporučuje se k zácpě použít fermentovanou mléčnou směs Nutrilon. Tento produkt je schopen vytvářet zdravou mikroflóru v žaludku a napomáhat plnému fungování střev..

Hodnocení rodičů

Nejvíce různorodé recenze se vyvíjely o "Fermented Nutrilone 1" se zácpou. Většina matek tvrdí, že směs skutečně pomohla normalizovat stolici dětí a v krátké době dokázala dosáhnout pozitivního výsledku. V ojedinělých případech jsou recenze opačné povahy. Stojí za zvážení, že každý organismus může vnímat určitou látku různými způsoby. Kromě toho, pokud byl tento produkt zaveden nesprávně nebo nebylo dodrženo dávkování, neměli byste doufat v pozitivní výsledek.

Tuto směs milovali matky alergických dětí. Pomohlo drobky zbavit se nenávistných vyrážek a zarudnutí. Ve svých hodnoceních rodiče chválí širokou škálu produktů, které jim umožňují vybrat si správné jídlo..

Pozitivní recenze se nacházejí o chuti směsi. Starající se matky a tatínky to sami ochutnaly. Poté pochopili, proč ji děti tak moc milují. Mnoho lidí je zmateno přítomností takové přísady, jako je palmový olej. Výrobci tvrdí, že se není čeho bát. Nahrazuje pouze palmovou kyselinu nalezenou v mateřském mléce. Bohužel byly také zaznamenány negativní komentáře k takovému produktu. Jsou spojeny hlavně s vysokou cenou ve srovnání se směsemi jiných výrobců..

Kojení je štěstí! Ale ne pro všechny matky se tento úkol stává proveditelným. Směs "Nutrilon fermentated milk 1" bude vynikající náhradou za přirozenou výživu a pomůže vyřešit mnoho problémů se zhoršenou funkcí těla.

Baby Nutrilon se mísí

Nutrilonová formule je výběr většiny rodičů, jejichž děti jsou kojeny. Jeho výrobcem je světově proslulá společnost Nutricia. Výrobky společnosti jsou vyráběny z vysoce kvalitních surovin a jsou nejvhodnější pro mateřské mléko..

Druhy směsí Nutrilon

Kojení je vynikající, ale někdy se stává, že z nějakého důvodu matka nemůže kojit své dítě. V tomto případě je velmi důležité zvolit opravdu kvalitní jídlo, které je pro dítě optimální.

Většina pediatrů doporučuje věnovat pozornost směsi Nutrilon. Řada směsí vám umožňuje zvolit možnost, která je vhodná pro kojence v jakémkoli věku, a pomůže také vyřešit některé zdravotní problémy, pokud existují.

Existuje mnoho druhů směsí Nutrilon. Při výběru doporučujeme rodičům věnovat pozornost balení. Označuje nejen jméno, ale také věk, ve kterém lze dítěti dát určitý druh jídla.

Nabídka dětské výživy z Nutricia je poměrně velká. A aby nedošlo k záměně, měli by se rodiče v této záležitosti poradit s pediatrem..

Nutrilonová směs od narození do 6 měsíců

Od narození by dítě mělo dostávat potřebné látky a vitamíny s mateřským mlékem, protože jsou nezbytné pro jeho vývoj a zdraví. Pokud bylo rozhodnuto nakrmit dítě produkty Nutrilon, musíte zjistit, která ze směsí uvedených v řádku.

Pokud se dítě narodilo předčasně, měla by se ke krmení použít výživa Nutrilon Pre 0 pro předčasně narozené děti. Doporučuje se to, dokud hmotnost dítěte nedosáhne 1 kilogramu 800 gramů. Poté může být přenesena do směsi Nutrilon Pre 1 pro předčasně narozené děti.

Složení Pre 0 a Pre 1 zahrnuje nezbytné látky pro tělo, aby zajistily jeho růst a vývoj. Obsahuje zvýšené množství bílkovin, zdravých olejů, vitamínů a minerálů..

Nutrilonový mix od 0 do 6 měsíců

 • Nutrilon Premium 1 - doporučeno pro krmení dětí od narození narozených s normální hmotností a bez zdravotních potíží. Složení obsahuje proteiny nezbytné pro tělo dítěte (syrovátka, kasein), taurin, tuky - rostlinné oleje v komplexu, rybí olej a další. Obsahuje laktózu, další látky, jako jsou prebiotika a nukleotidy.
 • Nutrilon Comfort 1 - vhodný pro děti od narození, které mají problémy s gastrointestinálním traktem, časté zácpy a hromadění plynu. Směs koliky a zácpy obsahuje palmový olej, hydrolyzované proteiny, glukózový sirup. To vše přispívá k řešení existujících problémů. A vzhledem k tomu, že konzistence mléka je hustá, dítě přestane po krmení plivat.
 • Kysané mléko Nutrilon 1 - bude ideální volbou pro děti, které mají zažívací potíže. Může být použit jako hlavní a další krmení. Zvláštností je mléčná složka fermentovaná pomocí bakterií. Složení zahrnuje probiotika, maltodextrin, kasein, syrovátkové proteiny. Co se týče nukleotidů a mastných kyselin, zde chybí.
 • Nutrilon Hypoallergenic 1 - pro kojence s alergií. Vzhledem k tomu, že mléčná bílkovina v Nutrilon Ga 1 je rozdělena, je směs dobře absorbována tělem dítěte.
 • Nutrilon Pepti Gastro - ideální pro děti, jejichž absorpce živin střevními stěnami je narušena nebo má potravinovou intoleranci. Kojenecká výživa se skládá z hydrolyzovaného proteinu, glukózového sirupu. Mnoho rodičů na tuto směs reaguje pozitivně, ale všimněte si, že barva stolice se může změnit na zelenou..
 • Nutrilon Soy - pro kojence, kterým je předepsána dietní strava od prvních dnů života. Základem je izolát sójového proteinu.
 • Nutrilon bez laktózy - pro děti s nesnášenlivostí laktózy. V rámci toho je nahrazen glukózovým sirupem. Směs pomáhá zlepšit trávení, stabilizuje střeva, má pozitivní vliv na zrak a mozkovou aktivitu..
 • Kyseliny Nutrilon Amino - určené pro děti, jejichž tělo nevnímá bílkoviny kravského mléka, sóju a mnoho dalšího. Je předepisován dětem, které zažily malabsorpci, enterostomii. Výrobci nahrazují protein komplexem aminokyselin.
 • Nutrilon Pepti Allergy - je předepsán pro dietní stravu pro děti náchylné na alergie, atopickou dermatitidu. Je založen na hydrolyzátu syrovátkové bílkoviny. Z tohoto důvodu se chuť mírně liší od zbytku směsí (přítomnost svíravosti).
 • Nutrilon Antireflux - pomáhá zbavit se regurgitace. Možná je to způsobeno součástí. Je to rohovníková guma. Může být použit jako hlavní nebo doplňkové jídlo.
 • Nutrilon Omneo - vhodný pro krmení novorozence, pomáhá zbavit se kolik, zácpy a regurgitace. Kompozice obsahuje částečně hydrolyzovaný protein, který se snadno vstřebává, esenciální minerály, vitamíny, tuky.

Nutrilon se mísí od 6 měsíců do roku

Jak dítě roste, jeho tělo potřebuje výživu a vitamíny. A tento bod je třeba vzít v úvahu. V této době kosti dítěte rostou aktivně, tkáně a klouby se vyvíjejí intenzivně.

Když je dítě ve věku 6 měsíců, doporučuje se přejít na Nutrilon 2. Tato směs je nejvhodnější pro dítě, které nemá žádné zdravotní problémy. Naplní potřebu jeho těla se všemi potřebnými.

Premium 2 se skládá z:

 • Veverka a kasein;
 • 10 druhů rostlinných mastných kyselin a rybího oleje;
 • Taurin, jehož množství se zvýší jeden a půlkrát ve srovnání s prémií 1;
 • Bez laktózy;
 • Stopové prvky, vitamíny (téměř o polovinu více než v prémii 1).

Pokud má dítě alergii, nesnášenlivost laktózy nebo jiné zdravotní problémy, může mu specialista předepsat speciální směsi. Neliší se od výše uvedených (směs od narození do 6 měsíců), s výjimkou čísla 2 na obalu. Označuje, že tento produkt je určen pro děti od 6 do 12 měsíců.

Rozsah speciálních směsí od 6 do 12 měsíců vypadá takto:

 • Kyselé mléko 2 - zlepšuje trávení;
 • Hypoalergenní 2 - pro děti náchylné k alergiím.

To zahrnuje další směsi určené k výživě dítěte od narození, které pediatr předepíše.

Nutrilon směsi starší než 12 měsíců

Nabídka většiny dětí ve věku 1 roku je velmi různorodá. Již dostávají doplňkové potraviny a prakticky nepotřebují směsi. Pediatrové však doporučují, aby jim byly výrobky Nutrilon určené pro určitý věk alespoň jednou denně..

Ve svém složení má užitečné látky, minerály, vitamíny, které posilují imunitní systém, poskytují tělu vše potřebné. Jaké produkty Nutricia se doporučují dětem starším než 1 rok:

 • Nutrilon 3 je dětské mléko určené pro děti od 1 roku;
 • Nutrilon 4 je také mléko, které lze přidat do stravy po dosažení 1,5 roku.

Kolik stojí Nutrilon mix?

Cena směsi Nutrilon je jiná. Závisí to na typu produktu a objemu balení. Na prodej, to lze nalézt v plechovce 400 gramů nebo v balení (400 nebo 900 gramů). Cena kojenecké výživy je od 350 do 2000 rublů.

Tyto nákupy jako dětská výživa se nejlépe provádějí ve specializovaných prodejnách nebo na oficiálních webových stránkách. To pomůže vyhnout se nákupu nekvalitního zboží nebo padělků..

Příprava a skladování směsí Nutrilon

Před zahájením přípravy mléka na krmení se musíte ujistit, že máte čisté ruce a nádobí. K tomu si umyjte ruce mýdlem a sterilizujte láhev, dudlík a odměrku.

Jak chovat Nutrilon mix:

 • Vařte vodu, ochlaďte na +38 stupňů, nalijte do láhve do určitého označení (viz pokyny pro směs);
 • Přidejte požadovaný počet odměřených lžiček suché směsi do láhve (viz pokyny);
 • Uzavřete víčkem a dobře protřepte;
 • Když se suchá hmota rozpustí ve vodě, lze zátku vyjmout a nasadit na bradavku.

Před podáním mléka musí dítě zkontrolovat teplotu. Můžete to udělat kapkou několika kapek na zápěstí.

Pokud se mléko hodně ukázalo a dítě nejí všechno najednou, může být jeho část odlita a uložena v lednici až do příštího krmení po dobu nejvýše 12 hodin. Můžete se obejít bez ledničky, pouze v tomto případě bude doba skladování pouze 1 hodinu.

Delší skladování je plné kyselého mléka, a to může poškodit dítě. Ano, a užitečné látky v něm budou každou hodinu skladování obsaženy méně. Vařené mléko byste v žádném případě neměli ohřívat v mikrovlnné troubě.

Hermeticky uzavřené balení lze skladovat po dobu uvedenou na obalu. V tomto případě musí být splněny podmínky:

 • Místo, kde slunce neproniká;
 • Teplota není vyšší než +25 stupňů.

Po otevření obalu je doba použitelnosti 3 týdny. Je lepší je skladovat odděleně od obilovin a jiných produktů. Je také nežádoucí používat chladničku jako úložiště, protože:

 • Obsah je nasycen zápachem;
 • V suché směsi se mohou tvořit hrudky, protože v komoře je zvýšená úroveň vlhkosti.

Co dělat, pokud se směs nehodí

Není to vždycky poprvé, když najdeme směs, na kterou by tělo dítěte reagovalo dobře. Z tohoto důvodu má zkušený pediatr právo volby. To se děje po prohlídce dítěte, posouzení stavu jeho zdraví a zohlednění řady souvisejících faktorů..

Jak pochopit, že dítě je alergické na směs:

 • Časté plivání;
 • Volné stoličky;
 • Vyrážky na kůži způsobují velké nepohodlí;
 • Bolest v břiše;
 • Náladovost.

Pokud se něco podobného objeví u dítěte po podání směsi Nutrilon, měl by o tom být lékař co nejdříve informován. To se stane, když jídlo není vhodné. Specialista určí důvod, proč k tomu došlo, a vyzvedne jinou směs. Navíc to není tak obtížné, protože rozsah těchto produktů je rozsáhlý.

Kromě změny stravy se doporučuje dítě koupat v bylinkách, ošetřovat pokožku speciálními prostředky. To pomůže odstranit nepohodlí..

Pokud tak neučiníte a nespustíte problém, můžete vyvolat vývoj strašné dysbiózy, poruch při práci s gastrointestinálním traktem.

Nutrilon mix recenze

Pediatrové na tuto dietu reagují pozitivně. A mají k tomu dobré důvody. Koneckonců produkty vyráběné společností Nutricia:

 1. Navrženo tak, aby bylo zajištěno, že se tělo dítěte vyvíjí v souladu s věkem.
 2. Nejpřipravenější.
 3. Před zahájením prodeje je každá šarže testována.
 4. Pro výrobu se používají moderní technologie..

Kromě toho je většina produktů určena dětem, které mají určité zdravotní problémy. Současně tak dostávají správnou, zdravou výživu a nezbytnou terapii..

Recenze rodičů, kteří krmili děti produkty světově proslulé společnosti, jsou většinou pozitivní. Koneckonců, většina z nich se setkala s žádnými problémy. Směs byla vybrána s pomocí odborníka a jak děti stárly, byly nahrazeny. Jedinou nevýhodou je podle nich cena.

Nutrilon ve skutečnosti není jídlo s rozpočtem. Výrobce však stanoví ceny, přičemž je motivován skutečností, že nabízí skutečně vysoce kvalitní produkt, který v určitém stadiu jeho vývoje poskytuje tělu dítěte potřebné látky, což pomáhá řešit některé zdravotní problémy. A nemůžete ušetřit na zdraví dětí.

Existují ojedinělé případy, kdy se u tohoto dítěte objevila alergie na dítě. Důvodem je to, že si rodiče vybrali směs podle svého uvážení, bez pomoci odborníka, aniž by vzali v úvahu vlastnosti těla dítěte.

Nutrilon® kyselé mléko 1

Počáteční směs suchého fermentovaného mléka „Nutrilon® 1“ přizpůsobená pro dietní terapeutickou a preventivní výživu pro malé děti

O produktu

Výrobky jsou určeny k výživě malých dětí s funkčními poruchami trávení, jako je kolika, plynatost, a také k prevenci snižování rizika vzniku těchto stavů..

Číslo „1“ v názvu směsi znamená, že produkt je určen k výživě dětí od narození do 6 měsíců.

Kdy se používá Nutrilon® Fermented Milk 1.

Mateřské mléko je nejlepší výživa pro malé děti..

Nutrilon® Kysané mléko 1 se používá ve výživě zdravých kojenců a kojenců s citlivým trávením, aby se přirozeně zlepšilo trávení s nedostatkem mateřského mléka u matky nebo neexistencí možnosti kojení. Nutrilon® Fermented Milk 1 lze používat nepřetržitě jako jediná směs.

Nutrilon® Sour-Milk 1 Formats:

Váš produkt po etapách

Struktura

SLOŽENÍ: Směs rostlinných olejů (palmový, řepkový, kokosový, slunečnicový olej s vysokým obsahem oleje, slunečnicový olej, olej z Mortierella alpina), demineralizovaná syrovátka, odstředěné mléko, maltodextrin, laktóza, syrovátkový koncentrát, sušený syrovátkový proteinový koncentrát, minerály, ryby, vitaminový komplex, emulgátor sójový lecitin, cholín, taurin, inositol, kvasinky (termofilní streptokok, bifidobakterie), L-tryptofan.

Nutriční hodnota

* Hodnoty se mohou lišit..

Důležité: Pro malé děti je vhodnější kojení. Před použitím směsi nebo zavedením doplňkových potravin se poraďte s odborníkem.

Otázky pro rodiče

1. Jak kombinovat Nutrilon® kyselé mléko 1 s jinými směsmi nebo s mateřským mlékem?

Nutrilon® Sour-milk 1 lze kombinovat jak s mateřským mlékem, tak s Nutrilon® 1 Premium.

Další doporučení vám poskytne odborník..

2. Lze Nutrilon® Dairy 1 použít jako jedinou směs?

Ve skutečnosti je v Národním programu pro optimalizaci krmení dětí prvního roku života v Ruské federaci uvedeno, že ne všechny směsi kyselého mléka mohou být dány dítěti jako hlavní potravě..

Nutrilon® Kysané mléko 1 lze použít jako jedinou směs v dětské stravě. To je možné díky skutečnosti, že Nutrilon Fermented Milk má neutrální kyselost podobnou kyselině mateřského mléka..

3. Je to speciální jídlo? Je možné používat neustále?

Směsi Nutrilon® Comfort 1, Nutrilon® Comfort 2, Nutrilon® Kyselé mléko 1, Nutrilon® Kyselé mléko 2, Nutrilon® Hypoallergenic 1, Nutrilon® Hypoallergenic 2 jsou určeny pro zdravé děti. Lze je používat neustále a jako jediná směs. Složení těchto směsí zahrnuje všechny potřebné látky a mikroelementy, aby tyto směsi mohly fungovat jako výživná strava bez časových limitů při neexistenci možnosti kojení.

4. Co je sójový lecitin?

Sójový lecitin je směsí fosfolipidů izolovaných ze sojového oleje, která se získává z přírodních (geneticky nemodifikovaných) surovin. Fosfolipidy jsou důležitým stavebním materiálem pro každou buňku: jako součást buněčných membrán zajišťují výměnu buněk s prostředím a vzájemnou interakci buněk. Mozek je z 80-90% složen z fosfolipidů, takže jsou zvláště nezbytné pro stavbu mozkové tkáně a buněk nervového systému. Použití sójového lecitinu je povoleno při výrobě dětské výživy v souladu s právními předpisy Ruské federace a celní unie.

5. K čemu je palmový olej??

Palmový olej je důležitou součástí směsi olejů, které jsou snadno a rychle absorbovány tělem dítěte.

Palmový olej je nezbytný pro přiblížení tukové složky směsi k tukové kompozici mateřského mléka. Kyselina palmitová, která je bohatá na palmový olej, je dodavatelem energie pro rostoucí tělo, stejně jako kyselina palmitová v mateřském mléce.

Palmový olej se získává z buničiny z olejnatých palmových plodů, poté se podrobí vícestupňovému čištění, zejména pro kojeneckou výživu. Poté se přidá do směsi jiných olejů v požadovaném množství, aby se tuková složka mléčné směsi přiblížila tukové kompozici mateřského mléka..

Použití palmového oleje je povoleno při výrobě dětské výživy v souladu se zákony Ruské federace a celní unie.

6. Co je taurin?

Taurin je aminokyselina, která plní důležitou funkci regulace metabolických procesů v těle dítěte. Je to nezbytné zejména pro růstové procesy, je důležité pro fungování imunitního systému. Zásoby taurinu a možnosti jeho syntézy u novorozence jsou omezené, což určuje potřebu jeho příjmu potravou. Po narození dosahuje koncentrace v mateřském mléce vysokých hodnot. Dítě přijímá první část taurinu určeného přírodou s mateřským mlékem a nadále ho dostává i při kojení. Po zjištění této skutečnosti byl taurin přidán do kojenecké výživy pro umělé krmení..

7. Na co je vitamín D??

Vitamin D zajišťuje mineralizaci a růst kostí. Pokud je dítě zcela kojeno Nutrilon® Fermented Milk 1, dostane spolu se směsí také dávku vitamínu D. Odborník však také může doporučit další příjem vitamínu D.

O krmení

Schéma zavádění kojenecké výživy. Přechod z jedné směsi do druhé

Když je do dětské stravy zavedena nová směs, její trávicí systém potřebuje čas, než se přizpůsobí asimilaci nového produktu - aktivita některých enzymů, rychlost zpracování složek směsi se může změnit, změní se povaha stolice.

Proto začněte dávat jakýkoli nový kojenecký přípravek ve velmi malém množství z oddělené láhve před krmením obvyklou směsí. Se zvyšujícím se množstvím nové směsi se zmenšuje objem známé směsi. Trávicí systém dítěte se tedy postupně „naučí“ absorbovat nový produkt, vaše dítě si na novou chuť zvykne. Kromě toho budete moci adekvátně a včasně posoudit reakci dítěte na novou směs.

Přibližné schéma pro zavedení nové kojenecké výživy:

Datum zavedeníMnožství směsi v 1 dávce, mlMnohonásobnost příjmuČástka za den, ml
1. den30,0130,0
2. den30,02-360,0-90,0
3. den30,05-6150,0-180,0
4. den60,05-6300,0-360,0
5. den100,05-6500,0-600,0
6. den150,05-6750,0 a více

Zavedení nové směsi je důležitým bodem výživy dítěte, a proto je úspěšná a nezmeškáte nic, nezapomeňte se na to obrátit s odborníkem..

Metoda vaření

POZORNOST:

Připravte jídlo bezprostředně před jídlem!

Nepoužívejte zbylé jídlo pro následné krmení.!

Neohřívejte směs v mikrovlnné troubě, abyste předešli tvorbě horkých hrudek směsi.

Při vaření přísně dodržujte doporučení týkající se množství směsi a do připravené směsi nepřidávejte nic.

Nová směs ve stravě dítěte musí být zavedena postupně. Před zavedením produktu se poraďte s odborníkem. Pro další dotazy kontaktujte odbornou linku Nutriclub Mom Expert Line.

TABULKA PODÁVÁNÍ pro děti na umělém krmení (pokud neexistují jiná doporučení odborníka):

Dětský věkPočet krmení denněObjem vody mlPočet kopeček
0-14 dní6-7903
3-8 týdnů6-71204
2 měsíce61505
3 měsíce51806
4 měsíce51806
5 měsíců4-52107
Od 6 měsíců3-42107

100 ml fermentovaného mléka Nutrilon® 1 = 90 ml vody + 3 kopečky suché směsi

1 odměrka = 4,4 g suchého mléka

Objem krmení dítěte závisí na mnoha faktorech, včetně věku, hmotnosti a chuti k jídlu. Naše tabulka obsahuje doporučení ohledně četnosti krmení kojenecké výživy v závislosti na jeho věku. To jsou samozřejmě pouze přibližná doporučení. U předčasně narozených dětí nebo dětí narozených s nízkou hmotností se budou lišit.

Skladování směsí

Neotevřenou nádobu skladujte při teplotě 0 až +25 stupňů a relativní vlhkosti ne více než 75%..

Otevřenou nádobu skladujte pevně uzavřenou na chladném a suchém místě, ale ne v chladničce..

Vlhkost v lednici může přesáhnout doporučenou rychlost. Výsledkem je, že směs může být vlhká a absorbovat vůně a mikroflóru produktů, které jsou v lednici vedle směsi..

Obsah otevřené nádoby používejte po dobu tří týdnů.

Chcete-li skladovat směs, měli byste si vybrat místo, kde je to možné, od mouky a obilných výrobků, aby se zabránilo infekci dětské výživy hmyzem.

Společnost může zaručit bezpečnost kvality dětské výživy pouze tehdy, jsou-li splněny všechny podmínky skladování a přípravy produktů. Porušení těchto podmínek může způsobit odchylky od bezpečnostních norem, což může vést ke špatnému zdraví dítěte..

Máte-li dotazy ohledně kojení, zvýšené kojení, výživy kojenců, kontaktujte odborníka. Další informace můžete získat také kontaktováním jednoho z našich odborníků telefonicky 8 800 200 33 88 nebo okamžitou radu v chatu.

Volání zdarma v Rusku z domácí sítě.

Komentáře

Pokud chcete zanechat komentář, přihlaste se.

Pokud potřebujete odbornou pomoc, náš tým odborníků je vždy k dispozici!

Odpovíme na všechny vaše dotazy týkající se dětské výživy a vývoje do 24 hodin..

Volání v Rusku a konzultace jsou zdarma.
Konzultace se provádějí od 9:00 do 20:00 moskevského času

Když matky potřebují pomoc s výživou a vývojem kojenců, náš tým odborníků je vždy k dispozici!

Odpovíme na vaše otázky týkající se kojení, výživy a vývoje kojenců do 24 hodin..

2015 - 2016 Nutriclub Všechna práva vyhrazena

Volejte podle čísla
8 800 200 33 88 v Ruské federaci zdarma

2015 - 2016 Nutriclub Všechna práva vyhrazena

Zaregistrujte se prostřednictvím jedné ze sociálních sítí

K přístupu na web použijte svůj účet Odnoklassniki.ru. Přihlaste se pomocí svého účtu VKontakte. Přihlaste se pomocí účtu Facebook.com..

nebo vyplňte formulář (povinná pole jsou označena *)

Klub obsahuje funkce komentářů a hodnocení, stejně jako osobní stránky uživatelů. Můžeme sledovat materiály zveřejněné na takových stránkách a jejich použití. Nejsme odpovědní za nepravdivé nebo nepřesné informace, za informace nežádoucí nebo urážlivé povahy, jakož i za informace, které mohou porušovat stávající právní předpisy Ruské federace zveřejněné na osobních stránkách, na stránkách fóra, v komentářích k článkům. Tyto služby tedy používáte na vlastní nebezpečí.

JE ZAKÁZÁNO publikovat a ODSTRANIT:

 • reklamní informace
 • vulgárnost a nadávky
 • zprávy vyžadující nezákonné činnosti
 • nenávistné zprávy
 • politické zprávy

Následující pravidla platí pro všechny návštěvníky webu www.nutriclub.ru. Při návštěvě této webové stránky uživatel potvrzuje svůj souhlas s podmínkami použití uvedenými v této části. Nutricia má podle svého uvážení právo tato pravidla změnit, pokud to považuje za nezbytné, a bez dalších informací. V případě porušení pravidel pro používání této webové stránky je společnost Nutricia oprávněna používat ochranné prostředky stanovené právními předpisy Ruské federace..

Podmínky použití informací:

Materiály zveřejněné společností Nutricia na tomto webu mohou být použity pouze pro nekomerční účely, osobní a informační. Jakákoli reprodukce, prodej nebo šíření informací umístěných na webu pro komerční účely je zakázáno. Návštěvníci a uživatelé tohoto webu nemají právo měnit, distribuovat, publikovat nebo přenášet materiály z tohoto webu, ledaže by citování pro informační účely odůvodněné účelem citování. Při citování výpisů z údajů zveřejněných na webových stránkách je zakázáno zkreslovat data zveřejněná na webových stránkách.

Ochranné známky a loga, která se objevují na tomto webu, jsou vlastnictvím společnosti Nutricia nebo jiných třetích stran. Uživatelé mohou používat výše uvedené ochranné známky a loga pouze pro nekomerční účely (pro osobní použití nebo pro informační účely). Pro reklamní nebo jiné komerční účely nesmí být tyto ochranné známky použity bez písemného souhlasu společnosti Nutricia nebo třetí strany, která je držitelem autorských práv k ochranné známce / logu.

Podmínky použití informací:

Materiály zveřejněné společností Nutricia na tomto webu mohou být použity pouze pro nekomerční účely, osobní a informační. Jakákoli reprodukce, prodej nebo šíření informací umístěných na webu pro komerční účely je zakázáno. Návštěvníci a uživatelé tohoto webu nemají právo měnit, distribuovat, publikovat nebo přenášet materiály z tohoto webu, ledaže by citování pro informační účely odůvodněné účelem citování. Při citování výpisů z údajů zveřejněných na webových stránkách je zakázáno zkreslovat data zveřejněná na webových stránkách.

Ochranné známky a loga, která se objevují na tomto webu, jsou vlastnictvím společnosti Nutricia nebo jiných třetích stran. Uživatelé mohou používat výše uvedené ochranné známky a loga pouze pro nekomerční účely (pro osobní použití nebo pro informační účely). Pro reklamní nebo jiné komerční účely nesmí být tyto ochranné známky použity bez písemného souhlasu společnosti Nutricia nebo třetí strany, která je držitelem autorských práv k ochranné známce / logu.

Registrací na tomto webu dobrovolně a v mém zájmu dávám svůj souhlas společnosti Nutricia Limited Liability Company, která se nachází na adrese: Rusko, 143500, Moskevská oblast, Istra, ul. Moskovskaya, 48, pro zpracování mých osobních údajů s cílem interakce se spotřebitelem za účelem propagace produktů na trhu prostřednictvím přímých kontaktů se spotřebitelem, jakož i pro statistické nebo jiné výzkumné účely.

K mým osobním údajům, ke kterým je tento souhlas udělen, patří: e-mailová adresa (přihlašovací jméno), jméno na fóru (pseudonym), pohlaví, příjmení, jméno, poštovní adresa (PSČ, federální okres, okres, město, ulice, dům / vlastnictví, budova / struktura, byt, komentáře k poštovní adrese.

Akce s mými osobními údaji, ke kterým dávám tento souhlas, zahrnují bez omezení: shromažďování, zaznamenávání, systematizaci, akumulaci, ukládání osobních údajů v informačním systému, vyjasnění (aktualizace, změna), extrakce, použití, depersonalizace, blokování, výmaz, zničení osobních údajů pomocí automatizačních nástrojů nebo bez jejich použití a další činnosti stanovené stávajícími právními předpisy Ruské federace a nezbytné k provedení zpracování a přenos osobních údajů třetím stranám, kterým Nutricia LLC předává příslušné osobní údaje k dosažení výše uvedených cílů, za předpokladu, že tyto osoby zajistí bezpečnost výše uvedených osobních údajů, včetně přeshraničního přenosu do zemí, které jsou smluvními stranami úmluvy Rada Evropy o ochraně jednotlivců automatizovaným zpracováním osobních údajů.

Souhlas je platný 20 let a končí okamžikem výskytu jedné z následujících událostí: odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů, dosažení cíle zpracování osobních údajů, po uplynutí lhůty pro zpracování osobních údajů.

Potvrzením výše uvedeného je registrace v klubu.

Vymazání údajů se provádí na písemnou žádost subjektu osobních údajů na adrese [email protected] do 30 kalendářních dnů ode dne, kdy správa webu obdrží takový požadavek. Důležité: Pro malé děti je vhodnější kojení. Před použitím směsi nebo zavedením doplňkových potravin se poraďte s pediatrem.

Zaregistrujte se prostřednictvím jedné ze sociálních sítí

K přístupu na web použijte svůj účet Odnoklassniki.ru. Přihlaste se pomocí svého účtu VKontakte. Přihlaste se pomocí účtu Facebook.com..

nebo vyplňte formulář (povinná pole jsou označena *)

Klub obsahuje funkce komentářů a hodnocení, stejně jako osobní stránky uživatelů. Můžeme sledovat materiály zveřejněné na takových stránkách a jejich použití. Nejsme odpovědní za nepravdivé nebo nepřesné informace, za informace nežádoucí nebo urážlivé povahy, jakož i za informace, které mohou porušovat stávající právní předpisy Ruské federace zveřejněné na osobních stránkách, na stránkách fóra, v komentářích k článkům. Tyto služby tedy používáte na vlastní nebezpečí.

JE ZAKÁZÁNO publikovat a ODSTRANIT:

 • reklamní informace
 • vulgárnost a nadávky
 • zprávy vyžadující nezákonné činnosti
 • nenávistné zprávy
 • politické zprávy

Následující pravidla platí pro všechny návštěvníky webu www.nutriclub.ru. Při návštěvě této webové stránky uživatel potvrzuje svůj souhlas s podmínkami použití uvedenými v této části. Nutricia má podle svého uvážení právo tato pravidla změnit, pokud to považuje za nezbytné, a bez dalších informací. V případě porušení pravidel pro používání této webové stránky je společnost Nutricia oprávněna používat ochranné prostředky stanovené právními předpisy Ruské federace..

Podmínky použití informací:

Materiály zveřejněné společností Nutricia na tomto webu mohou být použity pouze pro nekomerční účely, osobní a informační. Jakákoli reprodukce, prodej nebo šíření informací umístěných na webu pro komerční účely je zakázáno. Návštěvníci a uživatelé tohoto webu nemají právo měnit, distribuovat, publikovat nebo přenášet materiály z tohoto webu, ledaže by citování pro informační účely odůvodněné účelem citování. Při citování výpisů z údajů zveřejněných na webových stránkách je zakázáno zkreslovat data zveřejněná na webových stránkách.

Ochranné známky a loga, která se objevují na tomto webu, jsou vlastnictvím společnosti Nutricia nebo jiných třetích stran. Uživatelé mohou používat výše uvedené ochranné známky a loga pouze pro nekomerční účely (pro osobní použití nebo pro informační účely). Pro reklamní nebo jiné komerční účely nesmí být tyto ochranné známky použity bez písemného souhlasu společnosti Nutricia nebo třetí strany, která je držitelem autorských práv k ochranné známce / logu.

Podmínky použití informací:

Materiály zveřejněné společností Nutricia na tomto webu mohou být použity pouze pro nekomerční účely, osobní a informační. Jakákoli reprodukce, prodej nebo šíření informací umístěných na webu pro komerční účely je zakázáno. Návštěvníci a uživatelé tohoto webu nemají právo měnit, distribuovat, publikovat nebo přenášet materiály z tohoto webu, ledaže by citování pro informační účely odůvodněné účelem citování. Při citování výpisů z údajů zveřejněných na webových stránkách je zakázáno zkreslovat data zveřejněná na webových stránkách.

Ochranné známky a loga, která se objevují na tomto webu, jsou vlastnictvím společnosti Nutricia nebo jiných třetích stran. Uživatelé mohou používat výše uvedené ochranné známky a loga pouze pro nekomerční účely (pro osobní použití nebo pro informační účely). Pro reklamní nebo jiné komerční účely nesmí být tyto ochranné známky použity bez písemného souhlasu společnosti Nutricia nebo třetí strany, která je držitelem autorských práv k ochranné známce / logu.

Registrací na tomto webu dobrovolně a v mém zájmu dávám svůj souhlas společnosti Nutricia Limited Liability Company, která se nachází na adrese: Rusko, 143500, Moskevská oblast, Istra, ul. Moskovskaya, 48, pro zpracování mých osobních údajů s cílem interakce se spotřebitelem za účelem propagace produktů na trhu prostřednictvím přímých kontaktů se spotřebitelem, jakož i pro statistické nebo jiné výzkumné účely.

K mým osobním údajům, ke kterým je tento souhlas udělen, patří: e-mailová adresa (přihlašovací jméno), jméno na fóru (pseudonym), pohlaví, příjmení, jméno, poštovní adresa (PSČ, federální okres, okres, město, ulice, dům / vlastnictví, budova / struktura, byt, komentáře k poštovní adrese.

Akce s mými osobními údaji, ke kterým dávám tento souhlas, zahrnují bez omezení: shromažďování, zaznamenávání, systematizaci, akumulaci, ukládání osobních údajů v informačním systému, vyjasnění (aktualizace, změna), extrakce, použití, depersonalizace, blokování, výmaz, zničení osobních údajů pomocí automatizačních nástrojů nebo bez jejich použití a další činnosti stanovené stávajícími právními předpisy Ruské federace a nezbytné k provedení zpracování a přenos osobních údajů třetím stranám, kterým Nutricia LLC předává příslušné osobní údaje k dosažení výše uvedených cílů, za předpokladu, že tyto osoby zajistí bezpečnost výše uvedených osobních údajů, včetně přeshraničního přenosu do zemí, které jsou smluvními stranami úmluvy Rada Evropy o ochraně jednotlivců automatizovaným zpracováním osobních údajů.

Souhlas je platný 20 let a končí okamžikem výskytu jedné z následujících událostí: odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů, dosažení cíle zpracování osobních údajů, po uplynutí lhůty pro zpracování osobních údajů.

Potvrzením výše uvedeného je registrace v klubu.

Nutrilon kyselé mléko

Živím Nutrilon pohodlí! pediatr doporučuje zavést kyselé mléko! Není na Ukrajině! ale už jsem to pochopil! Chtěl jsem se zeptat maminek, které dávají svým dětem kyselé mléko! jak jsi to dala? měl nějaký efekt? pomohl se zácpou?

Komentáře uživatelů

v prvním měsíci jsem dal závody kyselým mlékem, hodně mi to pomohlo, pak začala kolika a přidalo pohodlí, neexistovaly koliky ani zácpa))))

ráno v 7 1 kysaného mléka, pak na oběd 1 závod pohodlí a na večeři 1 závod pohodlí.

na začátku krmení jsem odstranil kyselé mléko, všechno je v pořádku, teď minulý týden jíme pohodlí a to je vše

Vybereme směs Nutrilonu pro dítě

Originální směs Nutrilon je vysoce kvalitní náhradou mateřského mléka, která obsahuje přírodní složky nezbytné pro plný růst a vývoj dítěte. Řada kojeneckých výživ Nutrilon zahrnuje mnoho různých náhrad, které jsou určeny dětem s různými potřebami a specifiky (věková kategorie, tělesná hmotnost, patologie). Článek podrobně rozebírá směs Nutrilonových typů, složek, nuancí v přípravě a krmení.

Výrobce

Nutrilon je nizozemský výrobce suché mléčné výživy Nutricia. Společnost je založena na výrobě inovativního systému Immunofortis. Výsledkem je, že složení směsí Nutrilon eliminuje různé patologie fungování trávicího systému.

Směsi Nutrilon díky složení složek zajišťuje normální spánek dítěte, správný přírůstek hmotnosti, plný vývoj. Směsi pro novorozence Nutrilon - přizpůsobené krmení, složky složek významně přibližují směs přirozené struktuře mateřského mléka.

Podle výsledků dlouhodobého výzkumu v oblasti umělého krmení dětí s pomocí pediatrů, odborníků na výživu, neonatologů byl vyvinut inovativní komplex Pronutra, který je základem suchých Nutrilonových náhražek..

Výhody a nevýhody

Referenční potravinou pro novorozence je mateřské mléko, žádná náhrada jej nemůže úplně nahradit. Směsi v každém případě budou mít kladné i záporné stránky. Nutrilonová směs pro novorozence splňuje nejmodernější požadavky na náhražky mateřského mléka.

Výhody Nutrilonových směsí:

 • obsahují komplex přírodních prvků (biologicky aktivních složek), které zajišťují plný růst a vývoj arašídů;
 • nízká osmolarita výrobků nezatěžuje formovací vylučovací systém dítěte;
 • poskytuje prevenci většiny patologií;
 • jedná se o plnohodnotný výživný produkt (obsahují stejné množství bílkovin, tuků, laktózy jako mateřské mléko během různých období hepatitidy B) zajišťující zdraví dítěte od narození do tří let;
 • Značkové směsi Nutrinol jsou doporučovány pro použití ruským ministerstvem zdravotnictví;
 • velká řada speciálních produktů, které poskytují účinnou léčbu specifických dětských patologií;
 • všechny značkové produkty mají záruku kvality potvrzenou mezinárodními certifikáty;
 • matky zaznamenávají výrazné zlepšení fungování trávicího systému u dětí, po zahájení používání přípravku zmizení koliky;
 • náhrady jsou v mnoha zemích považovány za nejlepší produkty;
 • všechny produkty po výrobě podléhají opakované kontrole kvality v různých výzkumných laboratořích;
 • Podle evropské technologie se v Evropě vyrábějí vysoce kvalitní evropské suroviny.
 • rozvinutá síť distributorů značek.

Nevýhody Nutrilonových směsí:

 • někteří rodiče hlásí špatný vkus a zápach;
 • produkt je při styku s vodou špatně rozpustný, vytváří mnoho hrudek;
 • náhrada neobsahuje probiotika, probíhají diskuse o této složce;
 • směs obsahuje nejednoznačné složky - kokosový a palmový olej, negativní účinek těchto látek není prokázán;
 • cena produktu je pro některé zákazníky nedostupná (v rozsahu od 340 do 1990 rublů).

Souhrnně lze říci, že náhražky mateřského mléka pod značkou Nutrilon jsou vynikajícím produktem pro výživu arašídů. Před výběrem a nákupem směsi se však poraďte s pediatrem, který zná vlastnosti vašeho maličkého, v případě potřeby bude lékař schopen upravit výběr směsi..

Vyrábí se celá řada směsí Nutrilon, které jsou zaměřeny na kojence od narození do 3 let. Pod značkou Nutrilon se vyrábějí tyto náhražky mateřského mléka:

 1. Klasické směsi, jejich složení je ideální pro zdravé děti a kojence. Tato vyvážená strava v souladu s věkovou skupinou dítěte zajistí její plný růst a včasný vývoj:
 • Premium 1, 2;
 • Junior 3, 4.
 1. Hypoalergenní. Počet alergiků dnes rychle roste, a to jak u dospělých, tak u dětí. Někdy dokonce i náhražky na bázi mléka mohou vyvolat alergickou reakci dosud netvořeného těla bobu. Nutrilon pro tyto děti vyvinul speciální produkty - řadu hypoalergenních mléčných náhražek:
 • Hypoalergenní 1,2;
 • Aminokyseliny;
 • Pepti Allergy;
 • Pepti Gastro.
 1. Kyselé mléko a speciální směsi. Doplňky stravy s kyselým mlékem obsahují speciální bakterie, které příznivě ovlivňují mikroflóru střevní sliznice. Kromě klasických možností vyrábí Nutrilon také řadu speciálních směsí. Umožňují vám uspokojit speciální výživové potřeby kojenců s patologiemi s fungováním trávicího systému:
 • Komfort 1, 2;
 • Kyselé mléko 1, 2;
 • Bezlatosny;
 • Antireflux.
 1. Obsahující prebiotika. Toto doplňkové jídlo je určeno pro předčasně narozené děti nebo kojence s problémem nedostatečné hmotnosti, jehož imunitní systém je potlačen. Speciální komponenty přispívají k rychlému zotavení sil a normálnímu vývoji:
 • Před 0, 1.

Nutrilon Premium 1, 2 a Junior 3, 4

Preventivní přípravky jsou zaměřeny na prevenci patologií a léčbu jejich počátečních forem.

Na základě věkové skupiny, na kterou je klasická verze směsi orientována, jsou Nutrilon Premium a Nutrilon Junior rozděleny do následujících kategorií:

 • Nutrilon 1 - pro kojence od narození do 6 měsíců;
 • Nutrilon 2 - pro krmení kojenců ve věku od 6 do 12 měsíců;
 • Nutrilon 3 - mléko orientované na arašídy ve věku 12 až 18 měsíců;
 • Nutrilon 4 - mléko odpovídající potřebám dětí od 18 do 36 měsíců věku.

Toto označení je přítomno na všech výrobcích pod značkou Nutrilon, což značně usnadňuje určení správné možnosti náhrady mateřského mléka. Kromě toho každá skupina směsí maximálně uspokojuje nutriční potřeby kojenců v jednom nebo druhém věku a doplňkové potraviny jsou vyváženy odpovídajícím složením složek..

Značkové výrobky se vyrábějí v nádobách o hmotnosti 400 nebo 800 gramů a směs Nutrilon je ve věku 0 až 6 měsíců ve 350 gramových kartonových obalech. Takový kontejner umožňuje držet ho jednou rukou, aniž by se obával sklouznutí. Cyklus přípravy směsi je organizován tak racionálně a důsledně, jak je to možné..

I při silném náklonu nádoby se směsí nedostane dostatek spánku, protože tvar má omezovač úhlu. S výrobkem je dodávána speciální lžíce, která je upevněna v balicí nádobě pomocí speciální svorky, a současně se při otevření krabičky odstraní speciální lžíce. Tento přístup eliminuje potřebu neustálého vyhledávání lžíce uvnitř plechovky..

Podívejme se podrobněji na základní složky klasických směsí:

 1. Proteinová složka. Směs Nutrinolu od 0 do 6 měsíců a „následná“ - nejpevnější složení mateřského mléka. Směs Nutrinolu od 0 do 6 měsíců je vysoce přizpůsobena z hlediska složení bílkovin, což je zajištěno vyšším obsahem syrovátkových bílkovin ve srovnání s kaseinem - poměrný obsah složek 60/40. Premium 2 je méně přizpůsobený, úměrný složení syrovátkových bílkovin, ve srovnání s kaseinem - 50/50. Junior 3, 4 ve skutečnosti nepatří mezi náhražky mateřského mléka, což také odráží složení těchto produktů. Existuje tedy více kaseinových proteinů než syrovátkových bílkovin (65/35), což je srovnatelné s běžným mlékem. Výsledkem je, že Junior 3, 4, jakož i výrobky podobné jim, co se týče složení složek, jsou klasifikovány jako dětské mléko. Při vytváření požadovaného proporcionálního složení syrovátkových a kaseinových proteinů existují tři přístupy:
 • demineralizace syrovátky;
 • odmašťování běžného kravského mléka;
 • použití extraktu syrovátkové bílkoviny.

Ve všech přístupech je výchozí surovinou kravské mléko, které se výrazně liší od mateřského mléka kojící matky. Výrobce, vzhledem k této vlastnosti, obohacuje produkt životně důležitými aminokyselinami (taurin a L-tryptofan), přičemž tyto složky nejsou nově vytvořeným subjektem nezávisle vytvářeny, ale tělo potřebuje značné množství takových složek. Junior 3, 4 jsou obohaceny pouze taurinem, složka je důležitá pro drobky i po dosažení věku 12 měsíců, tato látka je zodpovědná za nervový a svalový systém.

 1. Sacharidové složky. Kromě Premium 2 neobsahují všechny směsi této řady Nutrilon maltodextrin. Přítomnost složky v náhražkách neovlivňuje kvalitativní vlastnosti doplňkových potravin. Komponenta je dokonale vnímána tělem dětí, netvoří připoutanost na sladkosti u kojenců. Obvykle se látka přidává do doplňkových potravin, aby se vytvořil delší pocit sytosti u bobů, což přispívá k delším intervalům mezi jídly. To je určující přítomnost složky v následných náhradcích (poté, co dítě dosáhne věku šesti měsíců).
 2. Tukové složky. Premium 1, 2 jsou obohaceny rostlinnými oleji, rybím olejem, jednobuněčným houbovým olejem. Každá tuková složka je nedílnou součástí tukového komplexu a společně přináší doplňková jídla do mateřského mléka. Kyselina palmitová je dodávána v dostatečném objemu spolu s palmovým olejem, který obsahuje největší množství ze všech rostlinných olejů. Premium 1, 2 navíc obohacuje řepkový, kokosový a slunečnicový olej. Tyto složky tvoří požadované množství kyseliny linolové a a-linolové. Rybí olej poskytuje kyselinu dokosahexaenovou a eikosapentaovou. Tyto látky jsou však tělem produkovány v malém množství, což vyžaduje jejich vstup zvenčí. Přítomnost kyseliny eikosapentaenové zajišťuje prevenci kožních patologií.
 3. Jiné látky. Nutrilonové náhražky jsou obohaceny prebiotiky, fruktooligosacharidy, nukleotidy, vitamíny a minerály. GOS a FOS v doplňkových potravinách plní nenahraditelné funkce:
 • tvoří prospěšnou mikroflóru střevní sliznice;
 • stimulovat imunitní systém;
 • snížit pravděpodobnost infekčních patologií a alergií;
 • tvoří měkkou systematickou stolici.

Premium 1, 2 obsahuje nukleotidy, dětské mléko pro děti 3, 4 takové látky neobsahuje.

Jsou základem pro tvorbu DNA a RNA, které se určitým způsobem formují, představují místo uložení genetického materiálu. Další důležitou funkcí těchto složek je akumulace energie potřebné pro normální fungování buněk těla. Nukleotidy jsou produkovány nezávisle, ale jejich nedostatek je patrný během patologických procesů v těle a také při zrychleném vývoji.

Vlastní produkce nukleotidů v těle vyžaduje značné energetické náklady. Proto s arašídy je při formování těla nutný jejich další vstup do těla spolu s doplňkovými potravinami. Přítomnost těchto složek v doplňkových potravinách poskytuje normální soubor drobné tělesné hmoty a je zodpovědný za plnohodnotný fyzický a intelektuální vývoj dítěte. Když dítě dosáhne věku 12 měsíců, přítomnost těchto složek v doplňkových potravinách nemá význam.

Náhradníky pod značkou Premium a Junior - jediné doplňkové potraviny, které společně obsahují ARA, DHA, EPA - tyto látky pozitivně ovlivňují normální fungování mozku a zraku.

Nutrilon Hypoallergenic 1, 2

Náhrada je určena k výživě arašídů citlivých na alergické reakce. Hypoalergenic 1 se používá od narození do jednoho roku. Směs má jedinečný komplex Pronutra +, ne zcela hydrolyzovaný kravským proteinem (stupeň hydrolýzy proteinu je vyšší než v komfortu).

Směs obsahuje potravinářskou přídatnou látku E 472 s (kyselina citronová ve formě etheru), používá se jako strukturální stabilizátor konečného krmení. Je schválen pro použití ve náhradách obsahujících částečně štěpený kravský protein, aminokyselinu, avšak nepřesahující 9 gramů na litr hotového jídla. Hypoallergenic 2 obsahuje kukuřičný škrob.

Tato kompozice poskytuje snadné vnímání tělem výživy a významné snížení pravděpodobnosti alergické reakce. Odborníci doporučují, že když je jeden z členů rodiny náchylný k alergiím - neprovádějte experimenty a nezačněte krmit dítě hypoalergenní náhradou.

Aminokyseliny z Nutrilonu

Substituce Breastmilk je zaměřena na krmení kojenců, kteří jsou náchylní k těžkým alergiím na bílkoviny krav, sóji, dalším alergiím na potraviny, v případě malabsorpčního syndromu. Náhrada jasně eliminuje riziko alergie na bílkoviny kravského mléka a sóji, protože tyto složky jsou z produktu zcela vyloučeny.

Protein je nahrazen komplexem aminokyselin. Jejich poměrné složení je vybráno tak, že je vyloučena práce enzymů - jsou přímo vnímány tělem drobků. Aminokyseliny jsou citlivé na oxidační procesy, což vede k přítomnosti přijatelných antioxidantů v produktu: E 304 (askorbyl palmitát), E 307 (alfa-tokoferol), E 306 (tokoferolový komplex). Zahrnuje složku potravin E 472 s (kyselina citronová ve formě etheru) - používá se jako strukturální stabilizátor konečného krmení.

Laktóza je nahrazena glukózovým sirupem, pro tělo je snáze vnímatelné. Tukové složení je tvořeno kokosovým, slunečnicovým a řepkovým olejem. Výrobek obsahuje slunečnicový olej s vysokým obsahem kyseliny olejové a řasový olej, který obsahuje velké množství kyseliny dokosahexaenové. Negativní strany směsi zahrnují zvýšenou osmolaritu - asi 340 mOsm / kg.

Nutrilon Pepti Allergy

Tento produkt je zaměřen na arašídy s odmítnutím kravského proteinu, s jednoduchými a mírnými formami alergických reakcí. Porušením intestinální absorpční funkce a antropické dermatitidy se také rychle eliminuje touto směsí. Místo kaseinového proteinu se jako náhrada používá syrovátkový protein, takže se množství laktózy sníží o více než 50%.

Produkt je obohacen o maltodextrin, celou řadu látek zajišťujících normální vývoj dítěte. Laktóza ve směsi je obsažena v menším množství než v řadě směsí Nutrilon orientovaných na arašídy bez patologií.

Spotřebitelé používající alergii Pepti zaznamenávají snadnost vnímání substituce v těle, účinné odstranění příznaků alergických reakcí. Náhradník Pepti Allergy je vhodný pro drobky od narození do 12 měsíců věku. Nevýhody náhražky zahrnují změnu barvy stolice na zelenou, která je spojena s přítomností proteinu v hydrolyzované formě. Stejná složka vytváří hořkou chuť směsi. Směs obsahuje potravinový doplněk E 472 s.

Nutrilon Pepti Gastro

Náhrada mateřského mléka se používá pro arašídy s odchylkami absorpční kapacity střeva a vrozenou alergií na potraviny. Výrobek obsahuje syrovátkovou bílkovinu v hydrolyzované formě, přispívá k významnému snížení pravděpodobnosti alergické reakce.

Substituce triglyceridů se středním řetězcem nezahrnuje expozici pankreatickým enzymům, je vnímána přímo tělem dítěte. To je významné v narušení absorpční kapacity střeva, protože s malým množstvím lipázy se tukové složky nerozkládají, a proto nejsou tělem vnímány..

Složení je obohaceno řepkovým, slunečnicovým, palmovým olejem, rybím olejem a speciálním olejem. Výživa nezahrnuje laktózu, je nahrazena glukózovým sirupem. Je zaznamenána přítomnost platné potravinářské přídatné látky E 472 s. Negativní stránkou použití náhražky je nazelenalá stolice, která je spojena s přítomností proteinu v hydrolyzované formě v produktu.

Nutrilon Comfort 1, 2

Náhradky suchého mléka Comfort 1, 2 jsou zaměřeny na krmení kojenců od narození (1 - 6 měsíců, 2 - do 12 měsíců věku). Odborníci nedoporučují doplňkové potraviny pro nepřetržité používání, musí být podávány pro koliku a zácpu, jiné poruchy trávicího systému kojenců do 12 měsíců.

Doplňkové krmení je ve složení složek vyvážené. Přítomnost proteinu v hydrolyzované formě a kyselina beta-palmitová pomáhá normalizovat stolici a eliminovat nepohodlí ve střevě. Náhrada má modifikovaný palmový olej, pomáhá eliminovat poruchy stolice spojené s hromaděním těžkých solí vápníku přítomných v kyselině palmitové v těle arašídů. Škrob zvyšuje hustotu hotového krmení, pomáhá snižovat frekvenci a počet zvracení.

Malé množství laktózy eliminuje tvorbu plynů, projevy koliky a nadýmání vznikající z nedostatku laktázy. Náhrada nemá nejpříjemnější chuťové vlastnosti (lehká hořká pachuť), která je spojena se složkami tvořícími produkt. Pro snazší vnímání doplňkového krmení fazolí byla do jeho složení zavedena lehká forma glukózového sirupu. Ve srovnání s klasickými možnostmi náhrady je Nutrilon Comfort pro tělo mnohem snazší vnímat. Odstranění nadměrného roubíkového reflexu pomáhá silnější struktuře hotového jídla.

Nutrilon Dairy 1, 2

Fermentované mléčné výrobky 1, 2 (ve věku 1 - 6 měsíců, ve věku 2 až 12 měsíců) pomáhají zlepšit trávení, udržují normální mikroflóru střevní sliznice. Jejich složení co nejvíce odpovídá mateřskému mléku, které eliminuje podráždění žaludku, přispívá k dobrému přijímání drobků tělem. Recept je založen na kvašení speciálních kvasinek..

Kvásek zahrnuje bifidobakterie a bakterie kyseliny mléčné, patentované výrobcem, díky čemuž dochází k hlavnímu procesu štěpení. Tato funkce je odlišuje od klasických možností. Rozklad proteinové složky, tuků, laktózy je doprovázen tvorbou nových látek: peptidy, mastné kyseliny, baktericidní složky, kyselina mléčná, vitamíny a minerály. Tyto složky jsou nejen nově vnímaným objevujícím se tělesem drobků, ale pozitivně ovlivňují jeho stav.

Náhradky obsahují stejné podíly proteinů a kaseinu, obohacené o probiotika a maltodextrin. Složení mastných kyselin se liší od ostatních produktů značky Nutrilon - neexistuje ARA, DHA a EPA, což je způsobeno nedostatkem řasového oleje. Další mínus - žádné nukleotidy.

Nepoužívejte tyto náhražky nepřetržitě ani po delší dobu. Mají léčivé vlastnosti, po odstranění patologie by mělo být dítě okamžitě převedeno do klasické verze.

Nutrilon bez laktózy

Výživa je určena pro kojence s chronickým částečným nebo úplným odmítnutím laktózy. Proteinová složka se skládá z kaseinu vápenatého (tato forma složky přispívá k úplnému rozpuštění kaseinu při interakci s vodou).

V sušeném odstředěném mléce není přítomna žádná laktóza, je nahrazena glukózovým sirupem, složka přispívá k příjemné chuti, snadnému vnímání produktu tvořenému tělem dítěte.

Spolu s L-tryptofanem jsou doplňková jídla obohacena o životně důležitou aminokyselinu - L-cystein, který je v klasických verzích přítomen společně se syrovátkou. Zvláštní složení této směsi určuje zvláštní zavedení této složky.

Nutrilon Antireflux

Substituce je zaměřena na odstranění problému systematického reflexu u novorozenců od narození. Látkou, která vylučuje nadměrný reflex roubíku (zahušťovadlo), je fazolový extrakt stromu rohovníku.

Produkt je obohacen o modifikovanou formu této látky, což přispívá k jeho rozpuštění při teplotě asi 50 stupňů (přírodní extrakt vyžaduje výrazně vyšší teploty). Fazolový extrakt z rohovníku má zároveň prebiotické vlastnosti, není zcela štěpen enzymy, působí jako potrava pro mikroorganismy tlustého střeva.

Složka tvoří měkkou židli, řeší problém zácpy. Náhrada je klasifikována jako dominantní kasein (množství kaseinu převládá nad syrovátkovým proteinem), je navíc obohaceno o maltodextrin, životně důležitou aminokyselinu (L-cystein).

Nutrilon Pre 0, 1

Výživa je zaměřena na předčasně narozené děti s nízkým přírůstkem na váze. Vyznačuje se výrazně vyšším obsahem proteinové složky, takže podíl proteinu a kaseinu je 60/40.

Směs je obohacena rostlinnými oleji - kokosovým, slunečnicovým, sójovým, palmovým, pupalkovým. Večerní prvosenka obsahuje kyselinu gama-linolovou, je představována kyselinou linolovou.

Kyselina gama-linoleová s nedostatečným množstvím vede k narušení produkce složek jako jsou hormony - prostaglandiny, které mají regulační funkci. Triglycerid se středním řetězcem je jednoduše vnímán a poskytuje formujícímu organizmu maličkého těla dostatečnou energii.

Vaječné fosfolipidy mají pozitivní vliv na nervový systém dítěte. Pre 0 je předepsán dříve, než arašíd dosáhne tělesné hmotnosti asi 1800 gramů, pak odborníci doporučují překládat na Pre 1, který se vyznačuje nižším množstvím proteinové složky.

Jak chovat směs pro novorozence?

Výrobce se obává usnadnění používání náhradky v praxi. Každá nádoba s produktem obsahuje nejpřístupnější prezentaci procesu vaření a doporučené dávky pro různé věkové skupiny. Součástí balení je speciální lžíce pro měření množství požadované směsi.

Zvažte správný algoritmus vaření:

 • důkladně si umyjte ruce mýdlem;
 • zpracovat vařící vodu láhev na krmení, víko s dudlíkem;
 • předehřívat vodu ve speciálním hrnci pro dítě předem (určitě byste ho měli dostat), vařit asi 10 minut, pak ji odložit stranou na prázdné sedadlo a stát tam asi půl hodiny - během této doby by se voda měla ochladit na správnou teplotu;
 • voda v láhvi musí být nalita, podle doporučení výrobce v přiložených tabulkových pokynech;
 • pomocí speciální lžičky nalijte odpovídající množství suché náhrady do láhve vařené vody;
 • pevně zakryjte láhev, protřepejte kompletní promíchání vody a suchého produktu - měli byste získat roztok homogenní konzistence bez hrudkovitých inkluzí;
 • odšroubujte uzávěr z láhve a nasaďte na něj bradavku;
 • těsně před krmením dítěte je nutné zkontrolovat jeho teplotu - použijte speciální potravinový teploměr nebo jej položte na zadní stranu ruky, teplota produktu by měla odpovídat normální teplotě lidského těla.

Přísně dodržujte doporučení výrobce uvedená v příbalové informaci. Odborníci upozorňují na skutečnost, že strukturální složení může záviset na typu směsi, což by měly brát v úvahu mladé matky. Klasické náhražky mají ve srovnání s Comfort nebo Antireflux mnohem tekutější konzistenci - jsou mnohem silnější.

Při přípravě doplňkových potravin existuje řada funkcí, které by rodiče měli určitě věnovat pozornost:

 • odpovídajícím způsobem upravte objem zředěných složek (zaměření na dávkování uvedené v tabulce pokynů);
 • nepoužívejte vařenou vodu k vaření, nemíchejte vařenou vodu s běžnou vodou, mnozí odborníci doporučují použití speciální dětské vody;
 • Doplňkové potraviny je nutné chovat bezprostředně před krmením malé;
 • neuchovávejte zředěnou směs, která zbývá po úplném naplnění batole - musí být zlikvidována;
 • po krmení držte dítě ve vzpřímené poloze, aby z žaludku vycházel vzduch, který se dostal do žaludku spolu s jídlem;
 • neměňte množství vody a suché směsi bez doporučení pediatra;
 • při vaření nepoužívejte mikrovlnnou troubu, protože to zvyšuje pravděpodobnost vzniku horkých hrudek;
 • Postupujte podle doporučených pravidel skladování pro otevřené plechovky se suchými náhradami;
 • sledovat dítě při krmení, je vhodné udržovat taktilní kontakt;
 • po jídle doplňkových potravin pečlivě sledujte reakci dítěte.
Články O Neplodnosti