Hlavní Zdraví

Přehled směsí Nutrilon: tabulka se složením a oblíbenými druhy dětské výživy (Premium, Pepti Allergy a Gastro)

Výživa pro kojence musí splňovat nejvyšší standardy. Tomu dobře rozumějí odborníci na výživu Nutricia, kde byla vyvinuta směs pro novorozence a malé děti zvaná Nutrilon. Nutricia je původem z Holandska, ale dnes se společnost rozrostla a stala se mezinárodním koncernem. Výrobky známé značky jsou také populární v zemích SNS. Dnes se podrobněji podíváme na složky směsi Nutrilon a také se seznámíme s jejími odrůdami.

Nutrilonové směsi jsou určeny pro kojeneckou výživu od narození. Při jejich výběru se musíte seznámit se skladbou

Základní směsi Nutrilon

Před výběrem konkrétního typu produktu je třeba mít na paměti, že složení každého typu se může lišit. Základní koncentráty jsou určeny pro kojence různého věku, jak je uvedeno na obrázku na obalu. Zvažte fotografii a popis hlavních druhů potravin:

 1. směs od 0 do 6 měsíců - Nutrilon pro novorozence - Premium 1;
 2. produkt pro kojence od šesti měsíců do roku - Premium 2;
 3. mléčné jídlo pro děti od 12 do 18 měsíců - Junior a má číslo 3;
 4. jídlo pro děti od 18 měsíců - Junior 4.

Důležitým ukazatelem stupně přizpůsobivosti dětského mléka je jeho složení. Ne všichni rodiče četli seznam látek na obalu a věřili, že výrobce dobře ví, co dítě potřebuje. Výrobky různých výrobců se však liší svým složením a úkolem dobrých rodičů je vybrat tu nejlepší možnost. Nutrilon obsahuje bílkoviny, tuky, uhlohydráty a další látky..

Složení proteinů

Aby umělé mléko bylo co nejblíže přirozenému, vypočítali odborníci poměr syrovátkových bílkovin k kaseinu. Ve stravě pro kojence od 0 do 6 měsíců je tento poměr 60:40 a v produktech pro děti od 6 měsíců - 50:50.

Ve směsích označených Junior je poměr syrovátkové bílkoviny k kaseinu 35:65, což je stejné jako u kravského mléka. Takové mléko pro děti již nemůže být náhradou mateřského mléka a je pouze doplňkovou látkou k hlavní potravě. Kromě uvedených látek jsou v produktech pro děti mladší než jeden rok přítomny aminokyseliny, jako je taurin a L-tryptofan. U juniorů - pouze taurin.

Sacharidové složení

Sacharidy ve směsích Nutrilon 1, 3 a 4 jsou představovány laktózou a pouze v balení s Premium 2 je také přítomen maltodextrin. Tato látka je jako melasa, může prodloužit pocit sytosti a prodloužit dobu mezi krmením. Maltodextrin se tělem snadno vstřebává, nejčastěji se používá jako uhlohydrátová složka produktů pro děti od čtyř měsíců věku.

Složení tuku

Složení tuků, které Nutrilon Premium 1 a 2 prokazuje, je komplex rostlinných olejů, rybího oleje, houbového oleje Mortierella alpina a stop mléčných tuků. Palmový olej zajišťuje přítomnost kyseliny palmitové, kromě toho jsou v prášku přítomny řepkové, kokosové a slunečnicové oleje. Jejich úkolem je naplnit potřebu kyseliny linolové a α-linoleové u dítěte.

Junior směsi také obsahují komplex tuků, který zahrnuje palmový, řepkový, slunečnicový olej a rybí olej (podrobnosti viz: dobré směsi bez palmového oleje). Všechny tyto látky jsou nezbytné pro rostoucí dítě, jejich komplex je navržen tak, aby poskytoval tělu mastné kyseliny..

Složení směsi je zcela vyváženo pro kojeneckou výživu a je vhodné pro děti od narození

Další komponenty

Nutrilonové směsi obsahují další látky nezbytné pro harmonický vývoj dítěte. Patří mezi ně nukleotidy (v prémiových produktech), které přispívají ke správnému růstu a dělení buněk, vitamínů, stopových prvků.

Kromě toho jsou v suchém prášku prebiotika představovaná galaktooligosacharidy a fruktooligasacharidy. Tyto látky jsou navrženy tak, aby normalizovaly fungování střeva, zatímco nejsou absorbovány jeho stěnami, ale jsou vylučovány po hraní jeho role. Hlavní úkoly prebiotik:

 • zajistit řádné fungování prospěšných mikroorganismů ve střevě;
 • snížit pravděpodobnost různých druhů alergií, podporovat a posilovat imunitní systém;
 • ovlivnit konzistenci stoličky dítěte, zjemněte ji.

Všechny tyto komponenty jsou výhody produktů Nutrilon. Jaké jsou jejich nevýhody? Uvádíme nejvýznamnější:

 • nedostatek nukleotidů v produktech Junior 3, 4;
 • nedostatek probiotik - živé mikroorganismy určené k zajištění účinného fungování střeva.

Vlastnosti složení: souhrnná tabulka

Název produktuVeverkyTukySacharidydodatečně
Prémium 1Syrovátkové proteiny a kasein 60:40, taurin a L-tryptofanKomplex rostlinných olejů, rybího oleje, houbového oleje Mortierella alpinaLaktózaNukleotidy, prebiotika
Prémium 250:50 bílkoviny a kasein, taurin a L-tryptofanLaktóza, maltodextrin
Junior 3veverky a kasein 35:65, taurinPalmový, řepkový, slunečnicový olej, rybí olejLaktózaPrebiotika
Junior 4Laktóza

Speciální produkty z Nutrilonu

Dále si povíme o produktech Nutricia pro kojence, kteří vyžadují speciální výživu. Existuje celá řada koncentrátů pro alergické děti a pro ty, kteří trpí zažívacím trhem. Také na prodej existují výrobky, se kterými můžete snížit regurgitaci dítěte, zastavit projevy nedostatku laktázy. Zejména si všimneme mléka pro předčasně narozené děti. Kterou směs je lépe zvážit podrobněji.

Nutrilon Comfort

Komfortní mléčný koncentrát v první a druhé fázi je vhodný pro krmení dětí trpících zácpou a zvýšenou tvorbou plynu. Proteinové složení suchého prášku obsahuje částečně hydrolyzovaný protein, který je dokonale absorbován. Kromě toho má produkt upravený palmový olej, který vám umožní zbavit se zácpy.

Nutrilon Comfort lze použít jako hlavní recept na krmení dítěte od narození

Aby se zabránilo regurgitaci, výrobce mírně zahušťoval mléko Comfort a přidal do něj škrob. Laktóza je v tomto produktu přítomna v omezeném množství, což může snížit účinky, jako je kolika a zvýšená tvorba plynu. Podobné jevy jsou často pozorovány u dětí, které mají nedostatek enzymu laktázy. Pro zlepšení chuti Nutrilon Comfort byl do dětské směsi přidán glukózový sirup, který má tu vlastnost, že je snadno stravitelný..

Nutrilon kyselé mléko

Univerzální produkt pro děti, které mají zažívací potíže. Směs Nutrilon Fermented Milk 1 and 2 může být podávána jako samostatná potravina nebo jako doplňková, pokud dítě používá jiné produkty stejného výrobce. Koncentrát fermentovaného mléka také dobře kojí, protože jeho kyselost je blízká mateřskému mléku.

Syrovátkové bílkoviny a kasein v tomto produktu jsou ve stejném poměru, navíc je mléko obohaceno probiotiky, maltodextrinem. Nevýhody zahrnují nedostatek nukleotidů a mastných kyselin, které jsou v jiných produktech Nutrilonu reprezentovány rybím olejem, oleji jednobuněčných hub. Kyselé mléko Nutrilon je k dispozici ve dvou variantách - směs pro kojence od narození (1) a pro děti od šesti měsíců (2).

Nutrilon hypoalergenní (HA)

Tento produkt je určen dětem s projevy různých druhů alergií. Existuje směs pro kojence od narození a Nutrilon Hypoallergenic 2 - pro děti od šesti měsíců. V tomto produktu je mléčná bílkovina přítomna ve štěpném stavu (částečně hydrolyzované syrovátkové molekuly), takže hotové mléko je absorbováno bez problémů.

Sacharidy v hypoalergenní směsi jsou kukuřičný škrob a jako výsledek má Nutrilon hořkou chuť. Aby si dítě zvyklo, měla by se hypoalergenní směs zavádět postupně, zejména proto, že ji lze kombinovat s jinými výrobky výrobce. Dále se předpokládá, že dítě zůstane na této stravě bez jakýchkoli dalších přísad..

Nutrilon bez laktózy

Rodiče dětí trpících deficitem laktázy ocení směs bez Nutrilon laktózy. Odstraněním laktózy ji odborníci nahradili glukózovým sirupem. Koncentrát je také vhodný pro děti s částečným deficitem laktázy. Můžete jej použít jako hlavní jídlo nebo jako další jídlo. Výrobce slibuje, že tento produkt pomůže:

 • rychle se zbavte projevů nedostatku laktázy;
 • zlepšit trávení a optimalizovat bariérovou funkci střeva díky nukleotidům;
 • mají pozitivní vliv na mozek i na zrakové orgány, protože mezi složkami jsou mastné kyseliny.

Nutrilon Antireflux

Antireflux je produkt určený pro kojence, kteří často a hojně prasknou po krmení. Speciální látka působí proti regurgitaci - svatojánská guma, která je zahušťovadlo. Tato látka je považována za nejúčinnější metodu proti reflexu roubíků. Tato složka navíc slouží k normalizaci trávení. Antireflux se používá jako hlavní výživa dítěte a v některých případech jako doplněk kojení.

Aminokyseliny z Nutrilonu

Kyseliny Nutrilon Amino Acids mají široké využití. Je předepsán dětem, které mají závažné alergie - na sóju, na bílkoviny kravského mléka, na jiné produkty. Kromě toho je toto mléko vhodné pro kojence, kteří potřebují speciální stravu s malabsorpčním syndromem, enterostomii. V produktu není žádný protein ve své obvyklé formě - je nahrazen komplexem aminokyselin, který je absorbován bez pomoci enzymů.

Nutrilon Pepti Allergy

Směs Pepti Allergy, jednoho z nejvyhledávanějších produktů Nutrilon. Pomáhá oslabit projevy alergií, včetně zastavení příznaků atopické dermatitidy. Peptické mléko Allergy je založeno na hydrolyzátu syrovátkové bílkoviny, který je díky své hořké až mírně kyselé chuti. Během období, kdy dítě používá směs alergií na Nutrilon Pepti, může stolice změnit barvu na zelenou. Směs je docela účinná, obvykle předepsaná lékařem.

Nutrilon Pepti Gastro

Směs Nutrilon Pepti Gastro je vyvinuta s ohledem na doporučení mezinárodních odborníků. Je určen pro novorozence a kojence, kteří mají zhoršenou absorpci látek ve střevě. Pepti Gastro je také vhodný pro děti trpící potravinovou intolerancí. Kompozice je hydrolyzovaný protein a glukózový sirup jako uhlohydrát. Pamatujte, že během aplikace směsi Nutrilon Pepti Gastro může mít dítě zelenou stolici.

Nutrilon Pre

Nutrilon Pre je určen pro předčasně narozené děti, jakož i pro ty, kteří přibývají na váze. Má vysoký obsah bílkovin a podíl syrovátkových bílkovin a kaseinu je 60:40. Mezi komponenty patří komplex olejů - palmový, kokosový, sójový, slunečnicový, jednobuněčné houby, pupalková polévka a rybí olej. Tato směs obsahuje speciálně vyvinutý komplex Pronutri +, jehož hlavní složky jsou:

 • prebiotika - galaktooligosacharidy a fruktooligosacharidy, určené ke stimulaci rozvoje střevní mikroflóry;
 • komplex mastných kyselin;
 • potřebné vitamíny a minerály.

Výrobce představuje produkty Pre 0 a 1. První se používá ke krmení předčasně narozených dětí, dokud jejich hmotnost nedosáhne 1800 g, druhá - pro novorozence a kojence s hmotností vyšší než 1,8 kg.

Pokyny pro přípravu základních směsí

Před chovem dětského mléka je třeba si umýt ruce a pečlivě připravit místo, kde bude směs připravena. Umístěte dudlík, láhev a odměrku do sterilizátoru (doporučujeme si přečíst: Potřebuji sterilizátor pro dětské láhve?). Dále musíte postupovat podle pokynů:

 1. vařit vodu po dobu 5 minut, kapalina se ochladit na teplotu 38-40 ° C;
 2. nalijte do láhve správné množství vody podle tabulky;
 3. pomocí odměrné lžíce sebere suchá směs z obalu a pomocí omezovače se odstraní vytvořený kopec;
 4. nařeďte požadovaný počet lžiček v nádobách;
 5. lahvičku uzavřete a protřepávejte, dokud nevznikne tekutina jednotné barvy;
 6. sejměte víčko, nasaďte dudlík;
 7. zkontrolujte teplotu zředěného mléka.
 • krmte dítě směsí, která zůstala z předchozího krmení;
 • uchovávat zbytky mléka v lednici;
 • zahřejte hotové dětské mléko v mikrovlnné troubě.
Pokud dítě nedokončilo konzumaci směsi okamžitě, může být skladováno nejpozději šedesát minut po přípravě

Jak naředit Nutrilon mix? Aby nedošlo k chybě v počtu odměrných lžic a také v množství kapaliny, měli byste se podívat do tabulky. Označuje věk dítěte a kolikrát denně musíte dítě krmit.

Dětský věkVařená voda, mlSuchý prášek, odměrkyPočet krmení denně
Až 2 týdny9037
3 až 8 týdnů12047
215056
318065
418065
521075
621074
Od šesti měsíců do 1 roku21072-3

Podmínky skladování

Jak dlouho lze nové práškové balení uložit? Datum exspirace je uvedeno na obalu, je důležité jej umístit na temné místo, kde teplota není vyšší než 25 ° C. Je však žádoucí, aby se prášek neuchovával vedle obilovin - existuje riziko infekce potravní můrou. Nedoporučuje se také vkládat obaly do chladničky, protože tam může být zvýšena vlhkost. To může vést ke tvorbě hrudek ve směsi, navíc produkt absorbuje vůně nádobí z chladničky.

Otevřenou lze použít po dobu tří týdnů. Podmínky skladování otevřeného obalu by však měly být dodrženy ještě přísnější než vzduchotěsné.

Hodnocení dětské výživy

Po narození dítě potřebuje mámino mléko. Je ve svém složení ideální pro novorozence a obsahuje vitamíny, minerály a živiny, které malý muž potřebuje. To bude plně nasyceno tímto jídlem během šesti měsíců a teprve potom bude vyžadovat zavedení rozmanitosti do vaší stravy.

Bohužel mnoho matek není schopno krmit své mateřské mléko po dobu všech 6 měsíců. Důvody mohou být různé: nedostatek mléka, vážné onemocnění nebo odchod matky do práce. V takových případech jsou rodiče nuceni uchýlit se k pomoci mléčných přípravků. Nejsou samozřejmě schopni nahradit mateřské mléko, ale výrobci se snaží složení přiblížit co nejblíže mateřskému mléku.

Milující rodiče pro své dítě si přejí jen to nejlepší, proto se snaží najít bezpečnou a kvalitní kojeneckou stravu. Podle odborníků se sestavuje hodnocení kojenecké výživy. Možná pomůže rodičům při správném výběru..

Nutrilon

Mezi mléčnými směsemi je vedoucí pozice v žebříčku Nutrilon. Vyrábí ho nizozemská společnost Nutricia a má velký sortiment pro zdravé děti a pro děti s různými poruchami. Složení každé řady je jiné, je vybráno speciálně pro novorozence, s ohledem na jeho věk a existující poruchy v těle.

Všechny typy Nutrilonu jsou zaměřeny na posílení imunity, blahodárné účinky na střevní mikroflóru, prevenci tvorby koliky a plynu, správný vývoj a růst novorozence. Náklady na jednu plechovku jsou poměrně vysoké a liší se od 270 do 850 rublů, v závislosti na typu vybrané směsi a formě jejího uvolnění..

Další místo v žebříčku zaujímá dětská výživa Nan, jejíž výrobcem je Švýcarsko. Je k dispozici pro zdravé děti různého věku. K dispozici jsou také bezlaktózové a hypoalergenní směsi pro děti s alergií na potraviny..

Nan můžete použít jako doplňková jídla nebo jako plné jídlo. Komplex vitamínů obsažených ve směsi zvyšuje imunitu dítěte. Proteinové složky umožňují novorozencům normálně se vyvíjet a růst. Živiny mají příznivý vliv na trávicí systém dítěte a eliminují výskyt trávicích potíží. Ceny za plechovku se liší v závislosti na vybraném typu a jsou 340 - 650 rublů.

Nerozhodnuto

Čestné třetí místo v žebříčku zaujímá kojenecká výživa Nestogen. Výrobce této směsi je také Švýcarsko. Je určen pro děti od narození, které nemají žádné zdravotní problémy. K dispozici v 5 typech, každý z nich je určen pro konkrétní věk novorozence.

Nestogen je živinová směs, která obsahuje prebiotika, nezbytné vitamíny a minerály pro růst a vývoj novorozenců. Výrobci zaručují pohodlné stravování novorozenců při jídle jejich kojenecké výživy. Průměrné náklady Nestozhen, jehož hmotnost je 700 gramů, se pohybují v rozmezí 250 rublů.

Nutrilac

Další místo zaujal tuzemský výrobce - Nutritek. Mléko Nutrilak je k dispozici pro novorozence různého věku. Hlavními složkami ve složení jsou kravské mléko, rostlinné oleje a mléko demerizované syrovátky. Směs také obsahuje 30 vitamínů a 20 stopových prvků nezbytných pro úplný vývoj dítěte.

Všechny řady Nutrilac většinou neobsahují sacharózu. Výrobci také vyrábějí hypoalergenní kojeneckou výživu pro léčbu a prevenci mírných potravinových alergií u novorozenců. Průměrná cena za 350 gramů směsi je 165 rublů.

Humana

5. místo v žebříčku může být uděleno směsi Humany. Jeho výrobcem je Německo. Celá řada se skládá z pěti sérií pro děti různého věku. Výrobci také vyrábějí dětskou výživu pro předčasně narozené děti a děti náchylné k alergiím..

Humana se skládá z čerstvého odstředěného kravského mléka bez GMO, látek určených k aromatizaci a konzervačních látek. Směs je obohacena o vitamíny a prebiotika, která chrání imunitu dítěte. Mohou ji konzumovat děti, které netolerují fruktózu, lepek a sacharózu. Humánská dětská výživa neobsahuje nukleotidy. Průměrná cena za 500 gr. směs je 400 rublů.

Další je směs Hipp, kterou vyrábí Německo. Je vhodný pro děti od 2 týdnů do 6 měsíců. K dispozici jsou také série pro děti od 6 do 10 měsíců.

Hippovo složení zahrnuje sušené odstředěné mléko, rostlinné oleje, prebiotika, probiotika a nukleotidy. Tato kojenecká výživa chrání zažívací orgány novorozence, podporuje rozvoj imunitního systému a zajišťuje prevenci alergií. Cena za 350 gr. Hipp průměrně 350 rublů.

Agusha

Agusha zaujímá 7. místo v žebříčku a Rusko je jeho producentem. Společnost vyrábí suché směsi pro kojence od 6 měsíců a tekuté pro kojence od narození. Veškerá dětská výživa Agusha je rozdělena do dvou typů: kyselé mléko a čerstvé. Je lepší začít krmit novorozence čerstvými směsmi a postupně přecházet na kyselé mléko.

Tekuté mléčné směsi jsou k dispozici ve 200 ml a je velmi pohodlné je používat: před použitím je musíte zahřát. Složení zahrnuje laktózu, plnotučné mléko, rostlinné tuky, vitamíny, nukleotidy, minerály. A složení suchých směsí zahrnuje odstředěné mléko, rostlinné oleje, laktózu, prebiotika, minerály, vitamíny, probiotika, nukleotidy. Existují však také speciální řady Agushy bez nukleotidů, prebiotik a probiotik, omega-3 kyselin a jodu. Cena za 400 gr. tato dětská výživa je od 280 do 420 rublů.

Semilak

Další v žebříčku je španělská směs Semilak. Obsahuje nukleidy a prebiotika, která zvyšují imunitu novorozence a zabraňují výskytu koliky a nadýmání..

Mastné kyseliny omega-3 a 6 přispívají k vývoji mozkových buněk dítěte a jeho sítnice. Semilak neobsahuje palmový olej, který nejlépe ovlivňuje trávení a vstřebávání vápníku tělem dítěte. Cena přes 400 gr. tato směs je v průměru 350 rublů.

Dítě

Dítě zaujímá v žebříčku hodné 9. místo. Jeho výrobcem je Rusko. Tato dětská výživa je oblíbená mezi matkami díky své vysoké kvalitě a poměrně přijatelné ceně..

Složení se liší v závislosti na sérii. Hlavními látkami jsou vitaminy, minerály, železo, prebiotika, nukleotidy. Mix Baby neobsahuje cukr, konzervační látky, barviva, GMO. Jeho cena je 350 g. je asi 250 rublů.

Friso

A 10. místo v žebříčku obsadili výrobci z Nizozemska se směsí Friso. Tato dětská výživa je speciálně navržena pro předčasně narozené děti a děti narozené s nízkou porodní hmotností. Výrobci poskytli vše pro zrání střeva, vývoj nervového systému, posílení imunity a mikroflóry novorozenců. Ideální pro podávání sondy. Skládá se z aminokyselin, prebiotik, nukleotidů, vyvážených tuků. Pro 400 gr. Friso mix cena je 400 rublů.

MístoVýrobceZeměCena, rubSpeciální směsi
1NutrilonHolandsko270-850Samostatné produkty pro různé nemoci, posilují imunitní systém
2NASŠvýcarsko340-650Bezlaktózové a hypoalergenní směsi, zvýšená imunita
3NerozhodnutoŠvýcarsko250Vhodné od narození, pro děti bez odchylek od zdraví
4NutrilacRusko165Na základě kravského mléka, s vitamíny, hypoalergenní série
5HumanaNěmecko400Pro předčasně narozené děti a náchylné k alergiím, z kravského mléka, s vitamíny a prebiotiky
6HippNěmecko350Pro děti od 2 týdnů, na základě kravského mléka, obsahuje prebiotika, posiluje imunitní systém
7AgushaRusko280-420Kyselé mléko a čerstvé směsi na bázi kravského mléka, speciální série
8SemilakŠpanělsko350Obsahuje nukleidy a prebiotika, neobsahuje palmový olej
9DítěRusko250Obsahuje nukleidy a prebiotika, bez cukru
10FrisoHolandsko400Pro předčasně narozené a malé děti, vhodné pro krmení zkumavkami

Toto hodnocení kojenecké výživy pro děti nějakým způsobem pomůže rodičům orientovat se v obchodech mezi širokou škálou produktů. Nemusíte si vybírat pouze nejdražší a nejznámější značky výrobců, které jsou na prvním místě hodnocení.

Musíte také poslouchat své dítě. Koneckonců, každé dítě je individuální, směs Baby je ideální pro jedno a druhé jí Semilak dobře. Je nutné pečlivě prostudovat složení směsi, zejména u rodičů dětí se sklonem k alergiím. Doporučujeme také prodiskutovat výběr dětské výživy nebo její změny s pediatrem, společně s ní musíte zvážit všechny vlastnosti dítěte: hmotnost, zdraví, náladu a teprve poté bude provedena správná volba mléčné výživy..

Nutrilonová kojenecká výživa pro děti od 0 do 6 měsíců: odborné recenze, výhody a pravidla pro krmení dítěte

Každý ví, že ideální výživa pro novorozence je mateřské mléko. V poslední době často ženy nemohou samostatně krmit dítě z různých důvodů. V takových případech jsou určeny zvláštní směsi.

Populární produkt je Nutrilon pro novorozence. Směsi této společnosti jsou považovány za nejoblíbenější a nejbezpečnější na domácím trhu. Nástroj je reprezentován širokou škálou. Jak to uvařit, jak starý můžete dát vašemu dítěti směs? Odpovědi na otázky by měli znát všichni mladí rodiče..

Složení dětské výživy

Nutrilonová výživa patří do elitní kategorie, směsi pro novorozence jsou co nejblíže mateřskému mateřskému mléku. Směs pomáhá posílit imunitní systém, naplňuje tělo dítěte potřebnými vitamíny a minerály, zřídka způsobuje alergickou reakci. Vzhledem k tomu, že dětská výživa je přizpůsobena mateřskému mléku, je u dětí od narození dobře tolerována..

Inovativní systém Nutrilon vám umožní ušetřit nukleotidy, komplex kyselin potřebných pro normální fungování těla dítěte, duševní a fyzický vývoj. Dostatečně široký sortiment vám umožní vybrat si správné jídlo pro vaše dítě s ohledem na individuální vlastnosti drobků.

Výrobky pro novorozence jsou označeny číslem „1“, Nutrilon od 0 do 6 měsíců zahrnuje mléčnou syrovátku, směs rostlinných olejů (řepkový, kokosový, palmový, slunečnicový). Produkt je také bohatý na vitamíny, minerály, rybí olej, laktózu a další látky. Výživa pro děti je vyvíjena s ohledem na vlastnosti dětského těla, všechny ingredience se berou ve správném množství a poměru.

Výrobce se staral o děti s vývojovým postižením, předčasně narozené děti, drobky, které nesnášejí laktózu. Na každém balení je uveden účel jídla, jeho vlastnosti.

Výhody a nevýhody

Proč zvolit Nutrilon? Směsi této společnosti jsou přizpůsobeny novorozencům, jejich organismy jsou dobře snášeny. Rodiče a pediatrové zdůrazňují mnoho výhod Nutrilonu od 0 do 6 měsíců:

 • směsi zajišťují plný vývoj dítěte, jsou preventivním opatřením;
 • doporučeno zdravotnickým systémem Ruské federace;
 • továrny vyrábějící Nutrilon se nacházejí v CIS, potraviny se vyrábějí pomocí nejnovějších technologií EU;
 • široký sortiment poskytuje dobrou výživu pro kojence s vývojovým postižením, předčasně narozené děti;
 • Nutrilon plně nahrazuje mateřské mléko, saturuje tělo dítěte užitečnými minerály, vitamíny, posiluje imunitu novorozenců;
 • směs je v mnoha zemích považována za nejlepší jídlo pro děti;
 • každá šarže je podrobena důkladnému vyšetření, laboratorní diagnostice, aby se zabránilo přijímání nekvalitní potravy do obchodů;
 • Nutrilon je k dispozici všem segmentům populace (cena se pohybuje od 350 do 2000 rublů);
 • výživa pro kojence získala mnoho evropských certifikátů kvality potvrzujících absolutní bezpečnost směsi pro kojence;
 • snadno se připravuje, děti mají chuť a vůni produktu;
 • výživa normalizuje střevní mikroflóru, zabraňuje kolice v drobcích.

Naučte se návod k použití léku Arbidol pro děti.

Na této stránce jsou popsány účinné metody léčby phimózy u dětí..

Nevýhody Nutrilonu pro novorozence zahrnují některé rodiče:

 • vstup do výživového složení pro děti z kokosových a palmových olejů. Tyto složky jsou součástí mnoha směsí pro děti, jejich škodlivost nebyla prokázána, takže byste se těchto složek neměli bát;
 • relativně vysoké náklady. Pokud je dítě zcela na umělém krmení, stačí jeden balíček na několik dní, což může rozrušit chudé rodiče.

Vzhledem k výše uvedenému je Nutrilon pro novorozence vynikající volbou pro krmení dětí. Poraďte se s pediatrem předem, vyberte si pro své dítě ten nejlepší produkt.

Rozsah

Výrobce se staral o děti různého věku a funkcí. Nutrilonové směsi pro novorozence jsou prezentovány v následujícím sortimentu:

 • Nutrilon Premium 1 (422 rublů). Upravená směs je skvělá pro kojence od narození do šesti měsíců. Kombinace mastných kyselin přibližuje potravu mateřskému mléku, což má příznivý účinek na tělo dítěte;
 • Nutrilonový antireflux (876 rublů). Určeno pro děti trpící neustálým opakováním;
 • Nutrilon Hypoalergenní směs je určena pro děti náchylné k alergiím. Je povoleno dávat děti od narození do jednoho roku a výživa je důležitá i během krmení. Stojí to asi 1097 rublů;
 • Kysaný mléko na výživu (550 rublů). Zahrnuje speciální kyselé mléko, které má příznivé účinky na fungování gastrointestinálního traktu, přispívá k normální tvorbě mikroflóry. Výrobek je vhodný pro děti od prvních dnů života do roku;
 • Nutrilon bez laktózy (800 rublů) pomůže vyrovnat se s volnými stolicemi u kojenců, nejen že se s tímto problémem vyrovná, ale je schválen pro použití u dětí trpících nesnášenlivostí laktózy;
 • Nutrilon pre (1050 rublů) je vynikající volbou pro předčasně narozené děti, výživa pomáhá normalizovat vývoj drobků, má příznivý vliv na duševní a emoční stav dítěte;
 • Nutrilonová sója (650 rublů). Určeno pro děti, které jsou alergické na bílkoviny kravského mléka, sóju, lepek.

Při výběru jídla pro novorozence nezapomeňte věnovat pozornost reakci dítěte. Někdy se u dítěte vyvine alergie na směs, poté, co zjistí tuto skutečnost, okamžitě přestane dávat drobky jídlo, poraďte se s lékařem o výměně.

Cena směsi Nutrilon se může lišit v závislosti na městě nákupu, farmaceutickém řetězci. Nezkoušejte kupovat levnější jídlo pro vaše dítě, někdy jsou i padělky. Přečtěte si pečlivě pokyny pro balení.

Jaké jsou nejlepší teploty svíčky pro novorozence? Viz přehled léků.

Jak vybrat obálku pro novorozence k propuštění v létě? Odpověď v tomto článku.

Jak naředit směs a nakrmit dítě

Chcete-li dosáhnout požadovaného výsledku, připravte směs správně. Chcete-li začít, připravte nádobí: sterilizujte dětskou láhev a bradavku. Pokaždé znovu vařte vodu, kapalinu ochlaďte na 40 stupňů. Podle tabulky krmení změřte množství jídla, smíchejte s vodou. Jasně postupujte podle pokynů, předávkování může dítě poškodit.

Před použitím zkontrolujte teplotu, neměla by překročit 37 stupňů. Lahvičku dobře protřepejte, dokud se směs zcela nerozpustí, teprve potom ji dejte dítěti. Pokud po jídle zbude nějaké jídlo, už ho znovu nepoužívejte. Čerstvě připravená směs se doporučuje použít do jedné hodiny. Prášek uchovávejte na chladném místě, ne však v chladničce..

Ve většině případů je Nutrilon dobře snášen u kojenců, rodiče a pediatrové mají sklon věřit, že směs je prospěšná pro tělo dítěte, podporuje aktivní růst, normální fyzický a emoční vývoj dítěte. Před použitím se poraďte s pediatrem.

Dětská alergie na Nutrilonovou směs

Existují důkazy od rodičů, že Nutrilon někdy způsobuje alergickou reakci. Tato skutečnost je dána vlastnostmi těla dítěte. Ve většině případů je jídlo dobře tolerováno. Pokud se objeví vyrážka na kůži, objeví se horečka, ujistěte se, že dítěti nepřestáváte Nutrilonovou směs. Poté se obraťte na svého pediatra a požádejte o výběr nové dětské výživy..

Video - přehled výživy kojenců Nutrilon:

TOP 10 nejlepší kojenecká výživa pro kojence: co koupit, pro a proti, recenze

Mateřské mléko je nepochybně to nejlepší, co žena může dát novorozenému dítěti. Existují však situace, kdy kojení není možné. Potom kojenecká výživa přijde k záchraně rodičů. Byl vyvinut jako umělé krmení dítěte a jako doplňkové krmení ve spojení s mateřským mlékem. Kojenecká směs se skládá z přírodních ingrediencí - syrovátky, sušeného mléka, bílkovinného hydrolyzátu, vitamínového a minerálního komplexu. Díky přirozenosti směsi jsou dokonale absorbovány tělem dítěte a nepoškozují ho. Díky této směsi dostává také všechny potřebné stopové prvky a vitamíny, které přispívají ke správnému vývoji dítěte.

Rozsah směsí se však neustále rozšiřuje a výběr je stále obtížnější. Proto jsme se rozhodli pomoci mladým rodičům a sestavili hodnocení nejlepších kojeneckých přípravků, které splňují všechny požadavky na výživu a bezpečnost.

TOP 10 nejlepší kojenecká výživa pro kojence

Do hodnocení nejlepších směsí byly zařazeny následující značky a produkty:

 • Kabrita 1 Gold;
 • NAN (Nestle) 1 OptiPro;
 • NUTRILON (Nutricia) 1 Premium;
 • NAN (Nestle) OptiPro 1 hypoalergenní;
 • Nutrilon Pepti Allergy;
 • FRISO FRISOPEP AC;
 • NAN Nestle Pre;
 • Similac (ABBOTT) Neoshur;
 • NUTRILON (NUTRICIA) 1 DENNÍ;
 • NUTRILAK PREMIUM DAIRY.

Dále se budeme zabývat analýzou každého z prezentovaných produktů. Uvádíme jejich vlastnosti, výhody a nevýhody, charakteristické rysy. Doufáme, že vám tento článek pomůže lépe porozumět směsím a vybrat nejbezpečnější a nejkvalitnější produkt pro vaše dítě. Hezké čtení!

Kabrita 1 zlato

Upravená směs je určena pro kojence od narození do 6 měsíců. Ve složení není kravské mléko, je nahrazeno kozím mlékem. Vyznačuje se lepší stravitelností, dítě se po pití nebude cítit nepohodlně. Mezi přísady patří také mastné kyseliny, důležité při vývoji mozku a vidění a při tvorbě silného kostního systému u dítěte.

Stáříod 0 do 6 měsíců
Hmotnost v g400
Strukturakozí mléko, kyselina linolová a linolenová

Cena: od 857 do 949 rublů.

klady

 • neobsahuje barviva a konzervační látky;
 • nedostatek cukru a kravského mléka;
 • podporuje rychlou absorpci a normalizaci trávení;
 • obsahuje prebiotika, probiotika a bifidobakterie;
 • posiluje imunitu dítěte.

Minusy

 • existují padělky;
 • těžké najít v obchodě.

Je to velmi dobrá směs, začali jsme s doplňkovým krmením od druhého týdne, protože jsem měl problémy s mlékem a bylo tam hodně stresu, pravidelně mizely. Dítě nepociťuje koliku, jí směs s radostí. Všimli jsme si zlepšení celkového stavu, zejména v chladném a nestabilním období, riziko onemocnění se snížilo. Doporučeno pro mladé rodiče.

NAN (Nestle) 1 OptiPro

Směs se podává dětem od prvních dnů života. Je vyvážený v množství bílkovin a tuků, přispívá k rychlému růstu a správnému vývoji dítěte. Zahrnuje živé bifidobakterie, které posilují imunitní systém. Mastné kyseliny obsažené ve směsi jsou totožné s kyselinami pravého mateřského mléka. Při užívání se snižuje riziko vzniku problémů se stolicí a řemeny.

Balení, vg400, 800
Dětský věkod narození
Strukturamastné kyseliny DHA a ARA, bifidobakterie BL

Cena: od 326 do 399 rublů.

klady

 • žádný palmový olej, cukr nebo škrob;
 • opevněný komplex přispívá k růstu a vývoji dítěte;
 • velký objem (balení 400 a 800 g);
 • obsah kyselin - pantothenic a folic.

Minusy

Úžasný mix za rozumnou cenu. Nakupujeme velké balení, které vydrží dlouho. Dítě bylo méně pravděpodobné, že plivne, spí docela zdravě, klidně. Počítáme recepce nezávisle, ale v pokynech jsou doporučení.

NUTRILON (Nutricia) 1 Premium

Směs má jedinečné složení a komplex. Obsahuje řadu prebiotik, které přispívají k tvorbě zdravé střevní mikroflóry a snižují rizika onemocnění dítěte. Mastné kyseliny zlepšují a urychlují vývoj mozku a zraku. Vitamíny a minerály dávají dítěti správný růst. Vhodné pro dítě od prvního dne po narození.

Komponentyprebiotika, minerály a vitamíny, mastné kyseliny
Stáříod 1 dne
Hmotnost v g350, 400, 800

Cena: od 375 do 401 rublů.

klady

 • jako součást užitečných složek a prebiotik;
 • neobsahuje škrob a cukr;
 • snadno zředěný ve vodě při vhodné teplotě;
 • nezpůsobuje problémy se zažívacím traktem;
 • snadno najít na prodej.

Minusy

 • má zvláštní vůni.

Směs byla zakoupena pro dítě od svých prvních narozenin, pravidelně se krmila. Líbilo se mi snadné zředění a absence negativních reakcí z těla - alergické reakce. Dítě není stresováno, cítí se skvěle a jsme pro něj klidní.

NAN (Nestle) OptiPro 1 Hypoalergenní

Hypoalergenní mléko je vhodné pro dítě od prvních dnů po narození. Složení je co nejblíže mateřskému mléku, vyvážené, poskytuje správný a harmonický duševní a fyzický vývoj dítěte. Produkt zvyšuje imunitu a snižuje riziko vzniku infekčních chorob. Vyrobeno ze směsi vysoce kvalitních a bezpečných surovin.

Hmotnost v g400
Složené složkyživé bifidobakterie, vitamíny
Stáříod narození

Cena: od 616 do 700 rublů.

klady

 • hypoalergenicity;
 • snadná stravitelnost kompozice;
 • komplex vitamínů a minerálů;
 • bez mléčných bílkovin, cukru nebo škrobu.

Minusy

 • obtížnost chovu v teplé vodě.

Banka je relativně drahá, předtím získala jiné složení, ale skončila v obchodech a později byla z prodeje odstraněna. Rozhodli se nevzdávat doplňkových potravin, vzali NAS Optipro od Nestle. Byl jsem potěšen hypoalergenní a účinnou kompozicí, směs je skladována po dlouhou dobu a balení trvá dlouhou dobu. Z hlediska ceny a kvality je jedna z nejlepších, doporučuji.

Nutrilon Pepti Allergy

Suchý přizpůsobený produkt se dětem podává od prvních dnů života. Má hypoalergenní složení a snižuje nepohodlí dětí trpících potravinovými alergiemi. Vyrábí se na základě hydrolyzovaných syrovátkových proteinů. Obsahuje prebiotika. Je ideální pro krmení dětí s trávicími problémy. Pomáhá s atopickou dermatitidou, snižuje vyrážku a podráždění.

Dětský věkod 0 do 6 měsíců
Hmotnost v g400
Strukturakomplex mastných kyselin ARA a DHA

Cena: od 870 do 910 rublů.

klady

 • dobře rozpustný ve vodě při různých teplotách;
 • Chutná to dobře
 • obsahuje komplex vitamínů a minerálů;
 • hypoalergenní produkt prověřený odborníky.

Minusy

Směs je dost dobrá. Přes působivou cenovku si myslím, že směs je jedním z nejlepších mezi moderními výrobky. Je rozpustný ve vodě, pouze se připravuje. Příjemná chuť dítě neděsí a krmení je mnohem rychlejší. Obecně neexistují žádné stížnosti, směs si zaslouží mé pozitivní komentáře..

FRISO FRISOPEP AC

Mléčná výživa byla vyvinuta podle zvláštního vzorce. Vhodný jako kompletní strava a krmení pro kojence se známkami alergií na potraviny. Přípravek obsahuje kaseinový hydrolyzát, který v krátké době odstraní příznaky akutních alergických reakcí. Před zakoupením a použitím se doporučuje poradit se s odborníkem. Má hořkou chuť, ale tento příznak je typický a charakteristický pro směsi tohoto typu..

Ingrediencenukleotidy, linolové a linolenové kyseliny
Hmotnost balení, vg400
Stáříod 0 do 12 měsíců

Cena: od 999 do 1060 rublů.

klady

 • vysoká účinnost a bezpečnost součástí;
 • nedostatek konzervačních látek a barviv, umělých přísad;
 • nezpůsobuje zažívací potíže a regurgitaci;
 • snadno chováno v teplé vodě.

Minusy

Dobrá hypoalergenní směs zmírňuje negativní příznaky a pomáhá dítěti harmonicky růst a rozvíjet se. Chuť je hořká, ale v zásadě na ni dítě nereaguje negativně, nevyplivne a během krmení nejedná. Rozhodně doporučuji!

NAN Nestle Pre

Výživa je určena pro předčasně narozené děti, protože vyžadují zvláštní péči a výživu. Má vyvážený komplex bezpečných a hypoalergenních složek. Směs byla vyvinuta odborníky, kteří brali v úvahu potřeby dětí s těžkou podváhou. Není vhodné pro kojence, kteří jsou alergičtí na bílkoviny kravského mléka, doporučujeme před kojením konzultovat pediatra a imunologa. Jako součást omega-3 a omega-6 - prvků, které posilují imunitu dětí.

Dětský věkod 0 měsíců
Hmotnost v g400
Strukturaomega 3 a omega 6

Cena: od 649 do 799 rublů.

klady

 • směs je snadno strávitelná a rychle strávitelná;
 • optimální poměr vápníku a fosforu;
 • neobsahuje vůně, barviva, škrob a cukr;
 • hypoalergenní a bezpečný vitaminový komplex.

Minusy

 • existuje individuální nesnášenlivost a kontraindikace.

Zpočátku dítě potřebovalo speciální krmení, aby rychleji získalo chybějící hmotnost. Vybrali jsme si směs s lékařem, je to opravdu výhodné při ředění a doplňování stravy. Dítě se začalo rychle zotavovat, nebylo nemocné, imunita je silná. Zvláštní poděkování vývojářům a lékaři za užitečné jmenování.

Similac (ABBOTT) Neoshur

Výživná směs urychluje růst a vývoj dítěte. Podváha je rychle kompenzována nukleotidy, rostlinnými tuky. Imunita je posílena, riziko vzniku nebezpečných infekčních nemocí u dětí je sníženo. Množství laktózy v produktu je sníženo, a tím i riziko tvorby plynu. Dítě se nebude cítit nepohodlí a kolika.

Ingrediencezvýšené množství bílkovin a kalorií, vitamínů a minerálů
Stáříod 0 do 12 měsíců
Hmotnost v g370

Cena: asi 630 rublů.

klady

 • zvýšené množství bílkovin, vysoký obsah kalorií;
 • nedostatek palmového oleje a destruktivních složek, škrobu a cukru;
 • složené pouze z vitamínů a minerálů, nukleotidů.

Minusy

Vynikající nástroj vhodný pro malé děti. Opakovaně předepisoval směs pacientům a také vzal své vlastní dítě. Doporučuji to jako lékař a jako matka. Nejprve se však poraďte s odborníky, protože existují kontraindikace, zejména individuální nesnášenlivost některých složek.

NUTRILON (NUTRICIA) 1 DENNÍ

Přizpůsobená směs má příznivý účinek na trávicí systém dítěte. Produkt se získá hlubokou fermentací a přidáním nezbytných bakterií. Trávicí systém dítěte se může snadno vypořádat s absorpcí živin, přírodní enzymy zlepšují trávení, trávení laktózy a zbavují dítě nepohodlí a nepohodlí v bříšku. Kompozice je co nejblíže mateřskému mléku, zejména kvůli úrovni kyselosti.

Hmotnost balení, vg400
Strukturabakteriální kmen
Stáříod 0 do 18 měsíců

Cena: od 550 do 585 rublů.

klady

 • účinnost směsi prokázaná klinicky a výzkumem;
 • nedostatek cukru, barviv a GMO ve složení;
 • bifidobakterie zlepšují trávení a přispívají k normálnímu vývoji trávicího systému dítěte;
 • snadno najít v obchodech.

Minusy

Určitě si směs zaslouží pozornost. Prodává se téměř ve všech obchodech, lékárnách a supermarketech. Složení je bezpečné, ve většině případů je směs univerzální, i když dítě má individuální nesnášenlivost na určité produkty a je alergické na určité složky. Doporučuji, protože já používám druhý rok při krmení.

NUTRILAK PREMIUM DAIRY

Směs má vynikající tukové složení, neobsahuje barviva a škodlivé oleje (například palmový a řepkový). Zajišťuje plnohodnotné krmení a vývoj dítěte, zejména při slabém zažívacím systému. Zvyšuje výdrž a imunitu.

Stáříod 0 měsíců
Hmotnost v g400
Směsi směsiomega-3, omega-6, bifidobakterie

Cena: od 320 do 350 rublů.

klady

 • kompozice zlepšuje trávení a celkový stav dítěte;
 • nezpůsobuje alergickou reakci;
 • směs je vyvinuta odborníky s přihlédnutím k potřebám těla dítěte.

Minusy

Směs je dobrá, krmím ji druhé dítě, nevyskytly se žádné odchylky a alergie. Prodává se téměř všude, snadno se chová ve vodě při příjemné teplotě. Děti jsou šťastné a zdravé a jsme pro ně klidní..

Tipy pro výběr

Při výběru směsi určené pro novorozence věnujte pozornost několika hlavním aspektům:

 • Složení směsi. Neměl by obsahovat cukr a škrob, konzervační látky a barviva, látky určené k aromatizaci. Nukleotidy a prebiotika jsou nezbytně základem směsí, protože přispívají k vývoji dítěte, jeho mozku a vidění a také pozitivně ovlivňují trávicí procesy..
 • Odpovídá věku dítěte. Čísla jsou uvedena na obalu, přečtěte si jej před nákupem. Zaměřte se na fráze „uspokojující“, „pohodlí“.
 • Dostupnost produktu Skvělé směsi se nikde nenajdou. Proto použijte produkt, který nezmizí ostře z polic, protože není snadné přeškolit dítě z jedné směsi do druhé.
 • Reakce dítěte. Začíná se krmit, pozorovat dítě, jeho stav, stolici. Nezapomeňte kontrolovat alergické reakce, pokud k nim dojde, doporučujeme změnit směs.
 • Před zahájením krmení se poraďte s odborníky a pediatry. Po shromáždění testů získá odborník úplný obrázek a poskytne konkrétní doporučení týkající se směsí a jejich složení..
Články O Neplodnosti