Hlavní Analýzy

Nutrilon Comfort 1 - návod k použití

Suchá směs na bázi částečně hydrolyzované Nutrilon Whey Protein Comfort 1 - speciálně vyvinutá profylaktická směs pro efektivní úlevu od koliky a zácpy.

Díky 5 speciálně vybraným komponentám komplexně ovlivňuje příčiny vzniku funkčních poruch. Částečná hydrolýza syrovátkového proteinu zajišťuje nejúplnější trávení bílkovin, prebiotika normalizují mikroflóru a průchod střevy, kyselina palmitová zabraňuje tvorbě husté stolice a zácpy, snížená hladina laktózy pomáhá zmírnit příznaky nedostatku laktázy, želatinovaný škrob zabraňuje požití vzduchu.

Nutrilon Comfort 1 obsahuje PronutriPlus Complex.

Struktura
Částečně hydrolyzovaný koncentrát syrovátkové bílkoviny, směs rostlinných olejů (strukturovaná palma, řepka, kokos, Mortierella alpine, slunečnice), glukózový sirup, škrob (brambor a kukuřice), prebiotika (galaktooligosugar, minerální látky, laktóza, rybí olej, laktóza, tyrosin, cholín, vitaminový komplex, taurin, inositol, stopové prvky, nukleotidy, L-karnitin, sójový lecitin.

Výživná hodnota *

Název ukazatele, jednotky ism.Na 100 ml hotové směsi
Protein, g1,5
Kasein / syrovátková bílkovina,%časté průvodce. syv. veverka
Tuk g3.4
Zelenina, g3.2
Kyselina linolová, mg418
Kyselina a-linolenová, mg84
Kyselina arachidonová, mgjedenáct
Kyselina eikosapentaenová, mg1.4
Kyselina dokosahexaenová, mg6.4
Sacharidy, g7.1
Laktóza, g3.3
Škrob, g1,5
Glukózový sirup, g2,0
Prebiotika, g0,8
Minerály, g0,3
Sodík (Na), mgdvacet
Draslík (K), mg75
Chloridy (Сl), mg41
Vápník (Ca), mg49
Fosfor (P), mg27
Hořčík (Mg), mg5.5
Auto1.8
Železo (Fe), mg0,54
Zinek (Zn), mg0,5
Měď (Cu), mcg40
Mangan (Mn), mcg7.7
Selen (Se), mcg1,6
Jód (I), mcg12
Vitamíny
Vitamin A, mcg-REpadesáti
Vitamin D3, mcg1,2
Vitamin E, mcg-TE0,74
Vitamin K1, mcg4.1
Vitamin B1, mcg52
Vitamin B2, mcg100
Niacin, mg0,43
Kyselina pantothenová (B5), mg0,358
Vitamin B6, mcg42
Kyselina listová, mcg9.3
Vitamin B12, mcg0,14
Biotin, mcg2.1
Vitamin C, mg9.3
Inositol, mg3,7
Cholin, mg10
Carnitin mg1
Taurin, mg5.3
Nucleotidy, mg3.2
L-tyrosin, mg55
Energetická hodnota, kcal (kJ)65 (270)
Osmolalita, mOsm / kg260

* Hodnoty se mohou lišit..

Metoda vaření
Chcete-li získat 100 ml regenerované směsi, zřeďte 3 kopečky prášku (13,8 g) v 90 ml vařené vody při 37 ° C..
Jedna odměrka obsahuje 4,6 g suché směsi.

Tabulka podávání (pokud není uvedeno jinak):

Dětský věkPočet krmení denněObjem vařené vody na krmivo, mlPočet kopeček suché směsi na krmení
0-14 dní6-7903
3-8 týdnů6-71204
2 měsíce61505
3 měsíce51806
4 měsíce51806
5 měsíců4-52107
Starší než 6 měsíců3-42107

Formulář vydání
Balení: Kovová plechovka 400g, Easypack 900g.

Skladovatelnost
18 měsíců v hermeticky uzavřených obalech. Po otevření balení se přípravek uchovává nejdéle 3 týdny.

Vyráběno a zabaleno
V továrně NUTRICIA Cuijk B.V. Grotestraat 91, 54 31 DJ Cuijk (Nizozemsko)

Dovozce:
Nutricia LLC Rusko, 143500, Moscow Region, Istra, ul. Moskovskaya, 48.

Přehled směsí Nutrilon: tabulka se složením a oblíbenými druhy dětské výživy (Premium, Pepti Allergy a Gastro)

Výživa pro kojence musí splňovat nejvyšší standardy. Tomu dobře rozumějí odborníci na výživu Nutricia, kde byla vyvinuta směs pro novorozence a malé děti zvaná Nutrilon. Nutricia je původem z Holandska, ale dnes se společnost rozrostla a stala se mezinárodním koncernem. Výrobky známé značky jsou také populární v zemích SNS. Dnes se podrobněji podíváme na složky směsi Nutrilon a také se seznámíme s jejími odrůdami.

Nutrilonové směsi jsou určeny pro kojeneckou výživu od narození. Při jejich výběru se musíte seznámit se skladbou

Základní směsi Nutrilon

Před výběrem konkrétního typu produktu je třeba mít na paměti, že složení každého typu se může lišit. Základní koncentráty jsou určeny pro kojence různého věku, jak je uvedeno na obrázku na obalu. Zvažte fotografii a popis hlavních druhů potravin:

 1. směs od 0 do 6 měsíců - Nutrilon pro novorozence - Premium 1;
 2. produkt pro kojence od šesti měsíců do roku - Premium 2;
 3. mléčné jídlo pro děti od 12 do 18 měsíců - Junior a má číslo 3;
 4. jídlo pro děti od 18 měsíců - Junior 4.

Důležitým ukazatelem stupně přizpůsobivosti dětského mléka je jeho složení. Ne všichni rodiče četli seznam látek na obalu a věřili, že výrobce dobře ví, co dítě potřebuje. Výrobky různých výrobců se však liší svým složením a úkolem dobrých rodičů je vybrat tu nejlepší možnost. Nutrilon obsahuje bílkoviny, tuky, uhlohydráty a další látky..

Složení proteinů

Aby umělé mléko bylo co nejblíže přirozenému, vypočítali odborníci poměr syrovátkových bílkovin k kaseinu. Ve stravě pro kojence od 0 do 6 měsíců je tento poměr 60:40 a v produktech pro děti od 6 měsíců - 50:50.

Ve směsích označených Junior je poměr syrovátkové bílkoviny k kaseinu 35:65, což je stejné jako u kravského mléka. Takové mléko pro děti již nemůže být náhradou mateřského mléka a je pouze doplňkovou látkou k hlavní potravě. Kromě uvedených látek jsou v produktech pro děti mladší než jeden rok přítomny aminokyseliny, jako je taurin a L-tryptofan. U juniorů - pouze taurin.

Sacharidové složení

Sacharidy ve směsích Nutrilon 1, 3 a 4 jsou představovány laktózou a pouze v balení s Premium 2 je také přítomen maltodextrin. Tato látka je jako melasa, může prodloužit pocit sytosti a prodloužit dobu mezi krmením. Maltodextrin se tělem snadno vstřebává, nejčastěji se používá jako uhlohydrátová složka produktů pro děti od čtyř měsíců věku.

Složení tuku

Složení tuků, které Nutrilon Premium 1 a 2 prokazuje, je komplex rostlinných olejů, rybího oleje, houbového oleje Mortierella alpina a stop mléčných tuků. Palmový olej zajišťuje přítomnost kyseliny palmitové, kromě toho jsou v prášku přítomny řepkové, kokosové a slunečnicové oleje. Jejich úkolem je naplnit potřebu kyseliny linolové a α-linoleové u dítěte.

Junior směsi také obsahují komplex tuků, který zahrnuje palmový, řepkový, slunečnicový olej a rybí olej (podrobnosti viz: dobré směsi bez palmového oleje). Všechny tyto látky jsou nezbytné pro rostoucí dítě, jejich komplex je navržen tak, aby poskytoval tělu mastné kyseliny..

Složení směsi je zcela vyváženo pro kojeneckou výživu a je vhodné pro děti od narození

Další komponenty

Nutrilonové směsi obsahují další látky nezbytné pro harmonický vývoj dítěte. Patří mezi ně nukleotidy (v prémiových produktech), které přispívají ke správnému růstu a dělení buněk, vitamínů, stopových prvků.

Kromě toho jsou v suchém prášku prebiotika představovaná galaktooligosacharidy a fruktooligasacharidy. Tyto látky jsou navrženy tak, aby normalizovaly fungování střeva, zatímco nejsou absorbovány jeho stěnami, ale jsou vylučovány po hraní jeho role. Hlavní úkoly prebiotik:

 • zajistit řádné fungování prospěšných mikroorganismů ve střevě;
 • snížit pravděpodobnost různých druhů alergií, podporovat a posilovat imunitní systém;
 • ovlivnit konzistenci stoličky dítěte, zjemněte ji.

Všechny tyto komponenty jsou výhody produktů Nutrilon. Jaké jsou jejich nevýhody? Uvádíme nejvýznamnější:

 • nedostatek nukleotidů v produktech Junior 3, 4;
 • nedostatek probiotik - živé mikroorganismy určené k zajištění účinného fungování střeva.

Vlastnosti složení: souhrnná tabulka

Název produktuVeverkyTukySacharidydodatečně
Prémium 1Syrovátkové proteiny a kasein 60:40, taurin a L-tryptofanKomplex rostlinných olejů, rybího oleje, houbového oleje Mortierella alpinaLaktózaNukleotidy, prebiotika
Prémium 250:50 bílkoviny a kasein, taurin a L-tryptofanLaktóza, maltodextrin
Junior 3veverky a kasein 35:65, taurinPalmový, řepkový, slunečnicový olej, rybí olejLaktózaPrebiotika
Junior 4Laktóza

Speciální produkty z Nutrilonu

Dále si povíme o produktech Nutricia pro kojence, kteří vyžadují speciální výživu. Existuje celá řada koncentrátů pro alergické děti a pro ty, kteří trpí zažívacím trhem. Také na prodej existují výrobky, se kterými můžete snížit regurgitaci dítěte, zastavit projevy nedostatku laktázy. Zejména si všimneme mléka pro předčasně narozené děti. Kterou směs je lépe zvážit podrobněji.

Nutrilon Comfort

Komfortní mléčný koncentrát v první a druhé fázi je vhodný pro krmení dětí trpících zácpou a zvýšenou tvorbou plynu. Proteinové složení suchého prášku obsahuje částečně hydrolyzovaný protein, který je dokonale absorbován. Kromě toho má produkt upravený palmový olej, který vám umožní zbavit se zácpy.

Nutrilon Comfort lze použít jako hlavní recept na krmení dítěte od narození

Aby se zabránilo regurgitaci, výrobce mírně zahušťoval mléko Comfort a přidal do něj škrob. Laktóza je v tomto produktu přítomna v omezeném množství, což může snížit účinky, jako je kolika a zvýšená tvorba plynu. Podobné jevy jsou často pozorovány u dětí, které mají nedostatek enzymu laktázy. Pro zlepšení chuti Nutrilon Comfort byl do dětské směsi přidán glukózový sirup, který má tu vlastnost, že je snadno stravitelný..

Nutrilon kyselé mléko

Univerzální produkt pro děti, které mají zažívací potíže. Směs Nutrilon Fermented Milk 1 and 2 může být podávána jako samostatná potravina nebo jako doplňková, pokud dítě používá jiné produkty stejného výrobce. Koncentrát fermentovaného mléka také dobře kojí, protože jeho kyselost je blízká mateřskému mléku.

Syrovátkové bílkoviny a kasein v tomto produktu jsou ve stejném poměru, navíc je mléko obohaceno probiotiky, maltodextrinem. Nevýhody zahrnují nedostatek nukleotidů a mastných kyselin, které jsou v jiných produktech Nutrilonu reprezentovány rybím olejem, oleji jednobuněčných hub. Kyselé mléko Nutrilon je k dispozici ve dvou variantách - směs pro kojence od narození (1) a pro děti od šesti měsíců (2).

Nutrilon hypoalergenní (HA)

Tento produkt je určen dětem s projevy různých druhů alergií. Existuje směs pro kojence od narození a Nutrilon Hypoallergenic 2 - pro děti od šesti měsíců. V tomto produktu je mléčná bílkovina přítomna ve štěpném stavu (částečně hydrolyzované syrovátkové molekuly), takže hotové mléko je absorbováno bez problémů.

Sacharidy v hypoalergenní směsi jsou kukuřičný škrob a jako výsledek má Nutrilon hořkou chuť. Aby si dítě zvyklo, měla by se hypoalergenní směs zavádět postupně, zejména proto, že ji lze kombinovat s jinými výrobky výrobce. Dále se předpokládá, že dítě zůstane na této stravě bez jakýchkoli dalších přísad..

Nutrilon bez laktózy

Rodiče dětí trpících deficitem laktázy ocení směs bez Nutrilon laktózy. Odstraněním laktózy ji odborníci nahradili glukózovým sirupem. Koncentrát je také vhodný pro děti s částečným deficitem laktázy. Můžete jej použít jako hlavní jídlo nebo jako další jídlo. Výrobce slibuje, že tento produkt pomůže:

 • rychle se zbavte projevů nedostatku laktázy;
 • zlepšit trávení a optimalizovat bariérovou funkci střeva díky nukleotidům;
 • mají pozitivní vliv na mozek i na zrakové orgány, protože mezi složkami jsou mastné kyseliny.

Nutrilon Antireflux

Antireflux je produkt určený pro kojence, kteří často a hojně prasknou po krmení. Speciální látka působí proti regurgitaci - svatojánská guma, která je zahušťovadlo. Tato látka je považována za nejúčinnější metodu proti reflexu roubíků. Tato složka navíc slouží k normalizaci trávení. Antireflux se používá jako hlavní výživa dítěte a v některých případech jako doplněk kojení.

Aminokyseliny z Nutrilonu

Kyseliny Nutrilon Amino Acids mají široké využití. Je předepsán dětem, které mají závažné alergie - na sóju, na bílkoviny kravského mléka, na jiné produkty. Kromě toho je toto mléko vhodné pro kojence, kteří potřebují speciální stravu s malabsorpčním syndromem, enterostomii. V produktu není žádný protein ve své obvyklé formě - je nahrazen komplexem aminokyselin, který je absorbován bez pomoci enzymů.

Nutrilon Pepti Allergy

Směs Pepti Allergy, jednoho z nejvyhledávanějších produktů Nutrilon. Pomáhá oslabit projevy alergií, včetně zastavení příznaků atopické dermatitidy. Peptické mléko Allergy je založeno na hydrolyzátu syrovátkové bílkoviny, který je díky své hořké až mírně kyselé chuti. Během období, kdy dítě používá směs alergií na Nutrilon Pepti, může stolice změnit barvu na zelenou. Směs je docela účinná, obvykle předepsaná lékařem.

Nutrilon Pepti Gastro

Směs Nutrilon Pepti Gastro je vyvinuta s ohledem na doporučení mezinárodních odborníků. Je určen pro novorozence a kojence, kteří mají zhoršenou absorpci látek ve střevě. Pepti Gastro je také vhodný pro děti trpící potravinovou intolerancí. Kompozice je hydrolyzovaný protein a glukózový sirup jako uhlohydrát. Pamatujte, že během aplikace směsi Nutrilon Pepti Gastro může mít dítě zelenou stolici.

Nutrilon Pre

Nutrilon Pre je určen pro předčasně narozené děti, jakož i pro ty, kteří přibývají na váze. Má vysoký obsah bílkovin a podíl syrovátkových bílkovin a kaseinu je 60:40. Mezi komponenty patří komplex olejů - palmový, kokosový, sójový, slunečnicový, jednobuněčné houby, pupalková polévka a rybí olej. Tato směs obsahuje speciálně vyvinutý komplex Pronutri +, jehož hlavní složky jsou:

 • prebiotika - galaktooligosacharidy a fruktooligosacharidy, určené ke stimulaci rozvoje střevní mikroflóry;
 • komplex mastných kyselin;
 • potřebné vitamíny a minerály.

Výrobce představuje produkty Pre 0 a 1. První se používá ke krmení předčasně narozených dětí, dokud jejich hmotnost nedosáhne 1800 g, druhá - pro novorozence a kojence s hmotností vyšší než 1,8 kg.

Pokyny pro přípravu základních směsí

Před chovem dětského mléka je třeba si umýt ruce a pečlivě připravit místo, kde bude směs připravena. Umístěte dudlík, láhev a odměrku do sterilizátoru (doporučujeme si přečíst: Potřebuji sterilizátor pro dětské láhve?). Dále musíte postupovat podle pokynů:

 1. vařit vodu po dobu 5 minut, kapalina se ochladit na teplotu 38-40 ° C;
 2. nalijte do láhve správné množství vody podle tabulky;
 3. pomocí odměrné lžíce sebere suchá směs z obalu a pomocí omezovače se odstraní vytvořený kopec;
 4. nařeďte požadovaný počet lžiček v nádobách;
 5. lahvičku uzavřete a protřepávejte, dokud nevznikne tekutina jednotné barvy;
 6. sejměte víčko, nasaďte dudlík;
 7. zkontrolujte teplotu zředěného mléka.
 • krmte dítě směsí, která zůstala z předchozího krmení;
 • uchovávat zbytky mléka v lednici;
 • zahřejte hotové dětské mléko v mikrovlnné troubě.
Pokud dítě nedokončilo konzumaci směsi okamžitě, může být skladováno nejpozději šedesát minut po přípravě

Jak naředit Nutrilon mix? Aby nedošlo k chybě v počtu odměrných lžic a také v množství kapaliny, měli byste se podívat do tabulky. Označuje věk dítěte a kolikrát denně musíte dítě krmit.

Dětský věkVařená voda, mlSuchý prášek, odměrkyPočet krmení denně
Až 2 týdny9037
3 až 8 týdnů12047
215056
318065
418065
521075
621074
Od šesti měsíců do 1 roku21072-3

Podmínky skladování

Jak dlouho lze nové práškové balení uložit? Datum exspirace je uvedeno na obalu, je důležité jej umístit na temné místo, kde teplota není vyšší než 25 ° C. Je však žádoucí, aby se prášek neuchovával vedle obilovin - existuje riziko infekce potravní můrou. Nedoporučuje se také vkládat obaly do chladničky, protože tam může být zvýšena vlhkost. To může vést ke tvorbě hrudek ve směsi, navíc produkt absorbuje vůně nádobí z chladničky.

Otevřenou lze použít po dobu tří týdnů. Podmínky skladování otevřeného obalu by však měly být dodrženy ještě přísnější než vzduchotěsné.

Nutrilonová kojenecká výživa pro novorozence (zdravá a předčasná): recenze, složení, sortiment výživy

Jak vybrat kvalitní směs pro dítě, pokud kojení není možné? Nutricia již mnoho let pomáhá rodičům tento problém vyřešit. Zveme vás k seznámení se s sortimentem, skladbou, recenzemi Nutrilonových směsí.

Řada mixů Nutrilon

Mnoho druhů dětské výživy dělají Nutrilon směsi velmi populární. Kupující musí být schopni porozumět označování. Číslo 1 na obalu znamená, že toto jídlo je vhodné pro děti od narození do šesti měsíců, číslo 2 - od 6 do 12 měsíců a 3-4 - pro děti od jednoho roku do 3 let.

 • Nutrilon 1, 2, 3, 4 prémie. Vzhledem k nedostatku mateřského mléka u žen bude taková výživa příležitostí ke kvalitnímu krmení vašeho dítěte.
 • Nutrilon 1, 2 super premium. Více kalorií. Dále zahrnuje mléčný tuk, žloutkové fosfolipidy.
 • Prémium Nutrilon 1. Hotová směs ušetří čas, nebude vyžadovat úsilí v kuchyni od mámy.
 • Nutrilon hypoalergenní 1, 2. Pokud má dítě riziko kožních alergických reakcí, jsou v tomto případě zapotřebí speciální přípravky, které mu budou vyhovovat.
 • Aminokyseliny z Nutrilonu. Mléčný protein je viníkem nechtěných alergických vyrážek u kojenců. Složení tohoto produktu zahrnuje aminokyseliny, uhlohydráty, tuky, které vypadají jako mámino mléko.
 • Alergie na Nutrilon peptidy. Bílkoviny kravského mléka, rozdělené na peptidy, aminokyseliny, umožňují výživu dětí s reakcí na laktózu.
 • Nutrilonové peptidy gastro. Při diagnostice potravinové nesnášenlivosti nebo při problémech se střevní absorpcí potravy fazolí můžete použít speciální výživové peptidy gastro.
 • Pohodlí Nutrilon 1, 2. Vhodné pro děti, které trpí střevní kolikou. Poskytuje zdravý spánek, dobrou náladu. Tato směs se dostala do našeho hodnocení nejlepších směsí pro koliku a zácpu.
 • Kyselé mléko Nutrilon 1, 2. Poruchy trávení u dítěte mohou být důvodem pro použití směsi kyselého mléka. Jiné výrobky s podobným problémem je lepší nepoužívat.
 • Nutrilon bez laktózy. Vhodné pro novorozence s intolerancí laktózy. Místo toho obsahuje glukózový sirup, který je snadno strávitelný. Zlepšuje proces trávení, pomáhá rozvíjet mozkové funkce, funkce očí.
 • Nutrilon Antireflux. Neformovaný trávicí systém je běžnou příčinou regurgitace u dětí. Přírodní zahusťovač pomáhá při inkontinenci žaludku.
 • Nutrilon Soy. Terapeutická výživa bez bílkovin kravského mléka, lepku, laktózy. Pediatrové to doporučují pro nedostatek laktázy, nesnášenlivost směsí na základě kravského mléka, galaktosémii (neschopnost těla dítěte zpracovat galaktosu na glukózu). Používá se pouze pod lékařským dohledem..
 • Nutrilon Omneo. Směs nové generace pro prevenci koliky, zácpy a regurgitace. Umožňuje aktivní vstřebávání vápníku, je vynikající prevencí křivice, dysbiózy a snižuje tvorbu plynů ve střevech. Oligosacharidy, které tvoří výživu, mají příznivý účinek na střevní mikroflóru novorozence.
 • Nutrilon Malabsorpce. Určeno pro děti s malabsorpcí základních živin ve střevech. Nepřítomnost kaseinu a hluboká hydrolýza proteinu umožňují snadnou asimilaci směsi a speciální tuková složka dodává dítěti energii. Umožňuje dítěti přijímat všechny potřebné prvky pro vývoj, růst a přibývání na váze.

Nutrilon pro předčasně narozené děti

 • Nutrilon PRE 0. Pokud se vaše dítě narodilo předčasně, má malou váhu (do 1800 g), je lepší si pro něj koupit speciální produkt. Ve skutečnosti se v něm objem bílkovin zvyšuje, takže dítě roste aktivně a přibírá na váze. Sada vitamínů v této stravě byla vyvinuta speciálně pro předčasně narozené děti.
 • Nutrilon PRE 1. Pro děti vážící více než 1800 gramů doporučuje výrobce používat tuto směs se štítkem 1, bere v úvahu všechny potřeby předčasně narozených dětí s malou hmotností.

Podívejte se na naše předčasné hodnocení vzorců v tomto článku..

Nutrilonová výživa

Výrobky Nutricia jsou světově proslulé svými přírodními ingrediencemi - základem jejich dětské výživy.

Pro zdravé děti

 • demineralizovaná syrovátka;
 • rostlinné oleje (palmová, Mortierella alpina, řepka, slunečnice, kokos);
 • svatojánská guma;
 • odstředěné mléko;
 • mléčný tuk;
 • kaseinát vápenatý;
 • fosfolipidy vaječného žloutku;
 • prebiotika;
 • maltodextrin;
 • laktóza;
 • syrovátkový proteinový koncentrát;
 • vitamin, minerální komplex;
 • rybí tuk;
 • sójový lecitin.

Pro předčasně narozené děti a děti s podváhou

 • odstředěné mléko;
 • laktóza (pro PRE 1);
 • směs rostlinných olejů;
 • glukózový sirup;
 • syrovátkový proteinový koncentrát;
 • prebiotika;
 • fosfolipidy vaječného žloutku;
 • rybí tuk;
 • minerály;
 • komplex vitamínů.

Jak chovat Nutrilon mix

Na oficiální stránce Nutricia můžete vidět, jak snadné je vařit jídlo na základě vysvětlujících obrázků.

 1. Začněte vařit dezinfekcí nádobí. Nezapomeňte na čisté ruce.
 2. Vařenou vodu ochlaďte na 40 °.
 3. Pečlivě prostudujte krmný stůl, který najdete na každém balení potravin. Podle tabulky zadejte do nádoby uvedený objem vody.
 4. Použijte odměrku, předem dezinfikovanou vroucí vodou. Vložte s sebou uvedený počet lžiček prášku z balení a přebytečnou dlaň odstraňte.
 5. Nádobu protřepejte silou, dokud se všechny hrudky nerozpustí.
 6. Optimální teplota pro krmení dítěte je 37˚.
 7. Před rozhodnutím o přechodu na umělé nebo specializované typy směsí je nutné podstoupit lékařskou prohlídku pediatrem, jinými specialisty.

Co vařit ze směsi Nutrilon

Zkuste vařit chutné a originální recepty ze zbytkového jídla.

 • Prolamované palačinky. Připravte si koktejl půl litru vody a 18 kopeček směsi. Přidejte 12 odměřených lžiček mouky, 2 vejce, cukr podle chuti. Smažte palačinky v rostlinném oleji.
 • Sladkosti "Potěšení". Vařte sirup z vody a cukru a 10 polévkových lžic potravinového mixu se stejným množstvím kakaového prášku. Nalijte horký sirup do prášku tak, aby konzistence připomínala tvrdé těsto. Roll koule, vložte do mrazničky.
 • Kondenzované mléko. Smíchejte 100 g cukru se 100 g jídla a stejným množstvím vody. Vařte 2–3 hodiny, dokud nezískáte hustou, viskózní hmotu. Kondenzované mléko je připraveno.
 • Slavnostní dezert. Smíchejte 400 g prášku s mixérem s 300 g zmrzliny, balení másla. Vytvářejte koule, vložte jakoukoli matici dovnitř. Rolka v kakau nebo kokosu. Nechte jej v chladničce alespoň 2 hodiny vychladnout..

Cena Nutrilonské kojenecké výživy se pohybuje od 345 do 2000 rublů.

Nutrilon mix recenze

Na výživu reaguje kladně velký počet rodičů, kteří svěřili zdraví svého dítěte zdraví.

 • Mnoho dětí má zdravotní problémy, ale jíst toto jídlo se vyvíjí podle potřeby. Díky němu dostávají nejen potřebné vitamíny, minerály, ale také potřebné ošetření.
 • Důležitým pozitivním faktorem - tato značka dětské výživy může kojit děti od narození do 3 let. V procesu dospívání nemusíte přecházet na produkty konkurenčních společností, protože společnost vyrábí velmi širokou škálu směsí pro kojence v každém věku.
 • Kvalitu produktu lze posoudit na základě mezinárodních certifikátů. Každá nová šarže je testována před tím, než se dostane do regálů v supermarketu. Proto jsou takové směsi ve většině zemí světa považovány za nejlepší..
 • Různé velikosti balení vám mohou ušetřit peníze. V každém velkém obchodě nebo lékárně ve městě si můžete koupit Nutrilon mix v libovolném formátu.
 • Nevýhodu lze považovat za poměrně vysokou cenu.

Nutrilon je velmi kvalitní směs, která poskytuje dětem všechny potřebné látky v každé fázi jejich vývoje. To vám umožní vyřešit některé problémy se zdravím arašídů..

Nutrilonové směsi pro kojeneckou výživu

Pět lídrů na domácím i zahraničním trhu zahrnuje Nutrilonovou směs, která se svým složením nejvíce podobá mateřskému mléku.

Správně vybraná kojenecká výživa je klíčem ke správnému vývoji a dobrému zdraví dítěte, proto byste měli vybírat pouze vysoce kvalitní produkty s ohledem na věk dítěte. Maminky jsou často ztraceny před řadou kojenecké výživy a ne vždy dostávají směs vhodnou pro novorozence pro umělé krmení nebo krmení. U dětí od 0 do 3 měsíců, jak se ukázalo, je nabídka kvalitních produktů malá.

Produktová řada Nutrilon

Nutrice Corporation, která je výrobcem Nutrilonu, nabízí kojeneckou výživu pro různé věkové kategorie. To:

 • Produkt pro novorozence Premium 1;
 • Antireflux pro kojence, kteří jsou náchylní k častému říhání;
 • Hypoalergenní směs je vhodná pro novorozence a kojence do jednoho roku s příznaky alergické reakce;
 • Produkt neobsahující laktózu je určen pro kojence trpící nesnášenlivostí laktózy, stejně jako pro kojence, kteří mají volnou stolici;
 • Předčasně narozené děti rychle dohonily své vrstevníky s Nutrilonem pre;
 • Kojenecký produkt obsahující bakterie užitečné pro tvorbu žaludeční mikroflóry a trávení může být dán dětem od prvních dnů života;
 • Pro děti, které neabsorbují kravský protein a lepek, byl vyvinut Nutrilon Soy;
 • Produkt Pepti Gastro je určen pro kojence, kteří mají zhoršenou absorpci střev;
 • Komfortní směs je vhodná pro kojence s častým nadýmáním, zvracením a jinými zažívacími problémy;
 • Umělé mléko s aminokyselinami je určeno ke stravě arašídů;
 • Produkt Pepti Allergy je nasycený prebiotiky a je vhodný pro děti s dysbiózou.

Je třeba poznamenat, že kojenecká výživa Nutricia má digitální index, který označuje hmotnostní kategorii kojenců.

Umělé mléko by nemělo být zavedeno do kojenecké stravy samo o sobě - ​​jak výživu výživy, tak doplňková jídla by měl zvolit pediatr, který bude také sledovat, jak dítě přenáší a asimiluje produkt.

Složení dětské výživy

Každý z produktů společnosti Nutricia má svůj vlastní obsah, který se liší od ostatních v několika složkách. Nutrilon pro novorozence má:

 • syrovátka;
 • rybí tuk;
 • rostlinný olej;
 • laktóza;
 • komplex minerálů a vitamínů nezbytný pro novorozence.

Složení směsi se zvláštním zaměřením na předčasné alergiky a děti s poruchami trávení je nasyceno látkami, které pomáhají rychleji vstřebávat produkt, aniž by způsobovaly další problémy pro dítě.

Výroba směsi pro dítě

Existuje mnoho případů, kdy dítě začne plivat nebo je zlobivé, protože umělé mléko nebylo řádně naředěno. Tvůrci směsí Nutrilon umístili na obal podrobné pokyny, podle kterých by se mělo jídlo připravovat. Pořadí je následující:

 1. Ruční mytí.
 2. Sterilizační bradavky s lahví.
 3. Vroucí voda po dobu 10 minut, která pak musí být ochlazena na 40 stupňů.
 4. Naplňte láhev vodou podle dávky z návodu.
 5. Spí s odměrkou. Množství je uvedeno v tabulce v návodu.
 6. Po uzavření nádoby víčkem protřepejte lahvičku, dokud se prášek úplně nerozpustí.
 7. Vyměňte láhev za dudlík.
 8. Zkontrolujte teplotu směsi, během které musíte kapat hotové jídlo na zadní stranu kartáče. Pokud je horké, měli byste ho trochu vychladnout tak, že na několik minut spustíte láhev ve studené vodě.

Poměr objemu prášku a kapaliny je uveden v tabulce:

Dětský věkMnožství práškuObjem vodyFrekvence podávání
Od narození do 14 dnů3 kopečky90 ml6-7
3 až 8 týdnů4 kopečky120 ml6-7
2 měsíce5 kopeček150 ml6
3-4 měsíce6 kopeček180 ml5
5 měsíců7 kopeček210 ml4-5

Hotová směs by měla být homogenní bez hrudek. Nemůžete ji nechat na další krmení, můžete své dítě krmit pouze čerstvě připraveným jídlem.

Mami typické chyby

Nejprve věnujte pozornost tomu, jak az čeho rodič připravuje směs. Doporučujeme zakoupit speciální vodu, která je určena k jídlu a přípravě jídla pro novorozence. V žádném případě ji nelze vařit dvakrát, je třeba vzít trochu víc, než je požadovaný objem.

Nádobí na vaření nemůže být obyčejné saponáty, maximum je dětské mýdlo. Neměli byste používat rychlovarnou konvici, protože ne všichni výrobci používají materiály, které jsou bezpečné pro děti, pro tělo a spirálu. Přístup k varu v mikrovlnné troubě je také nejasný, takže je lepší připravit vodu na směs starým způsobem na otevřeném ohni..

Při přípravě je nutné přísně dodržovat proporce, není nutné zvyšovat množství prášku pro hustotu ovesné kaše, protože dítě se nemusí vyrovnat s takovou konzistencí. Matky jsou rovněž povinny přísně provádět doporučení uvedená v pokynech na obalu.

Když se zdálo, že připravená směs není dostatečně zahřátá, nemusíte ji zahřívat v mikrovlnné troubě, aby se neobjevily hrudky. Lepší položit na 3-5 minut do vodní lázně. Hotová jídla již nejsou po 60 minutách použitelná.

Zvláštní pozornost by měla být věnována skladování otevřené nádoby. Pokud po 21 dnech prášek stále zůstává, není možné ho dítěti podat. Maximální doba skladování otevřeného balení na chladném místě, nikoli však v lednici, jsou 3 týdny, pokud je víko pevně uzavřeno bez sebemenší vlhkosti.

 • Příprava na první návnadu: Recenze Highchair

Zdraví a vývoj dítěte do značné míry závisí na tom, jak kvalifikovaně a vyváženě je jeho výživa. Správně připravené směsi nezpůsobí narušení trávicího procesu a dítě netrpí kolikou a nadýmáním. A pamatujte si, že jakákoli otázka je lepší se zeptat pediatra, než se skládat.

Ohodnoťte tento článek: 37 Ohodnoťte tento článek

Počet recenzí: 37, průměrné hodnocení: 4.22 z 5

Přehled Nutrilon Baby Formulas

Dětská výživa značky Nutrilon je vyráběna společností Nutricia a je možná nejlepší kojenecká výživa na ruském trhu, protože používá pokročilé výrobní techniky a nejnovější znalosti o složení a vlastnostech mateřského mléka. Rozsah Nutrilonových směsí je rozmanitý a zaměřuje se na řešení všech druhů problémů souvisejících s výživou, pokud se vyskytnou u dítěte.

Nutrilon dětská výživa pro zdravé děti

Směsi Nutricia této kategorie se rozumí konvenční upravené směsi a směsi s profylaktickým účinkem, to znamená, že jsou schopny zabránit poruchám nebo eliminovat jejich mírné projevy..

Směsi Nutrilon Premium a Nutrilon Junior

V závislosti na věku dítěte se dělí na tyto typy:

 • upravená kojenecká výživa Nutrilon Premium 1 od narození;
 • následná upravená kojenecká výživa 2 Nutrilon Premium 2 od šesti měsíců;
 • dětské mléko „Nutrilon Junior“ 3 od dvanácti měsíců;
 • Dětské mléko „Nutrilon Junior“ 4 od osmnácti měsíců.

K dispozici v baleních Easy Pack 400 a 800 g a Nutrilon Premium 1 také v kartonových krabičkách po 350 g. Balení ve formě Nutrilon Premium a Nutrilon Junior vám umožňuje držet ho jednou rukou bez obav z uklouznutí. Celý postup pro nalití směsi ze sklenice je co nejvíce hygienický a konzistentní. I když se obal náhodně nakloní silně, směs se díky omezovači rohů nerozpadne. Měřicí lžíce je připevněna k víku speciální sponou, takže při každém otevření balení se lžíce odstraní současně a není třeba ji někde hledat. Kliknutím na zavírací nádobu budete informováni, že obsah je spolehlivě chráněn před vlhkostí.

Veverky

Přizpůsobená a následně upravená směs Nutrilon Premium je dobrou náhradou lidského mléka s co nejblíže složení. Nutrilon Premium 1 má vysokou adaptaci na proteinovou složku kvůli převahě syrovátkových proteinů nad kaseinem v poměru 60/40 a Nutrilon Premium 2 je méně přizpůsobený, takže poměr syrovátkových proteinů k kaseinu je 50/50.

Nutrilon Junior 3.4 nenahrazuje lidské mléko, což se odráží v jeho složení, ve kterém kaseinové proteiny převládají nad syrovátkovými bílkovinami (65/35) jako v kravském mléce. Proto se Nutrilon Junior 3.4 a podobné výrobky nazývají kojenecké mléko.

K vytvoření požadovaného poměru syrovátkové a kaseinové bílkoviny se používají tři typy mléčných výrobků v různých poměrech: demineralizovaná syrovátka, odstředěné mléko a syrovátkový proteinový koncentrát. Jsou vyráběny z kravského mléka a liší se složením aminokyselin od bílkovin lidského mléka. Proto výrobce zavádí do složení Nutrilon Premium 1,2 takové esenciální aminokyseliny, jako je taurin a L tryptofan, které tělo novorozence nemůže syntetizovat samo o sobě, ale potřebuje značné množství z nich. V Nutrilon Junior 3.4 je zavedena pouze jedna esenciální aminokyselina - taurin, kterou dítě potřebuje i po roce pro normální vývoj centrálního nervového systému a svalů..

Sacharidy

Charakteristickým rysem uhlohydrátového složení směsí Nutrilon, s výjimkou Nutrilon Premium 2, je absence maltodextrinu. Jeho přítomnost nijak nezhoršuje směs. Maltodextrin se dobře vstřebává do těla a není návykový k sladkostem u dětí. Realizovatelnost jeho zavedení je způsobena touhou vytvořit u dítěte delší pocit sytosti, aby se prodloužily intervaly mezi krmením. Proto se často podává přesně v následných směsích (pro děti starší 4–6 měsíců).

Tuky

Směsi tuků Nutrilon Premium 1.2 zahrnují rostlinné oleje, rybí olej, jednobuněčný houbový olej a stopová množství mléčného tuku. Všichni přispívají k tomu, aby získali tuk, který je ve složení mastných kyselin co nejblíže tuku mateřského mléka.

K zajištění požadovaného množství kyseliny palmitové se používá palmový olej, který je ve všech rostlinných olejích šampiónem. „Nutrilon Premium“ 1.2 obsahuje kromě palmového oleje také řepkový, kokosový a slunečnicový olej. Díky této kombinaci dostává dítě cenné kyseliny linoleové a a-linolenové. Jednobuněčný houbový olej Mortierella alpina je bohatý na kyselinu arachidonovou (ARA) a rybí olej je zdrojem kyseliny dokosahexaenové (DHA) a eikosapentaenové (EPA). Protože EPA inhibuje vlastní syntézu ARA v těle, je přidání oleje Mortierella alpina jednoduše nezbytné pro udržení normální úrovně ARA, pokud se rybí olej přidá do směsi. Tyto kyseliny jsou podmíněně nenahraditelné, to znamená, že je lze syntetizovat v omezeném množství, proto potřebují další příjem zvenčí, což dokládají jejich vysoké koncentrace v mateřském mléce.

Jedinečnost Nutrilon Premium a Nutrilon Junior spočívá v tom, že na rozdíl od jiných směsí, které obsahují ARA a DHA, mají také kyselinu eicosapentaenovou, která pomáhá předcházet různým podrážděním kůže.

Nutrilon Junior 3.4 obsahuje palmový, slunečnicový, řepkový olej a rybí olej, který se v kombinaci s dalšími doplňkovými potravinami dokáže zcela vypořádat s poskytováním těla esenciálními mastnými kyselinami.

Ostatní komponenty

Mezi biologicky aktivní složky, které tvoří směsi Nutrilon, patří prebiotika (galaktooligosacharidy (GOS) a fruktooligosacharidy (FOS)), nukleotidy, vitamíny, minerály.

Galaktooligosacharidy (GOS) a fruktooligosacharidy (FOS), Nutrilonové směsi mají řadu důležitých vlastností:

 • přispívají k růstu prospěšné střevní mikroflóry;
 • podporují imunitní systém, snižují riziko infekcí a alergických reakcí;
 • pomozte, aby stolička byla měkčí.

Nukleotidy jsou přítomny ve směsích Nutrilon Premium 1.2, ale ve směsích Nutrilon Junior 3.4. Podle své chemické povahy jsou to monomery nukleových kyselin (DNA a RNA), tj. Nukleotidy slouží jako cihly pro jejich konstrukci. Skládají se v určité sekvenci a jsou prostředkem zaznamenávání genetických informací. Další důležitou funkcí nukleotidů je energie - účast na konstrukci sloučenin, ve kterých se hromadí energie potřebná pro procesy vitální činnosti v buňkách..

Navzdory skutečnosti, že nukleotidy nejsou nezbytnými složkami výživy (lze je syntetizovat v těle), je potřeba těchto sloučenin zvláště akutní během nemoci, intenzivního růstu a vývoje. Syntéza nukleotidů v těle je značně energeticky náročná a omezená, takže děti mladší jednoho roku je zvláště potřebují zvenčí spolu s hlavním zdrojem potravy - mateřským mlékem nebo jeho náhradou. Řada studií ukazuje, že přidání monomerů nukleových kyselin do směsi zvyšuje přírůstek hmotnosti a zlepšuje duševní a fyzický vývoj. Po roce se dieta dítěte stává rozmanitou, a proto není třeba do směsi přidávat nukleotidy.

Směs "Nutrilon Premium" 1

Výhody a nevýhody Nutrilon Premium a Nutrilon Junior

Ideální výživa pro dítě je mateřské mléko, takže žádná směs ho nemůže nahradit a bude mít vždy kladné i záporné stránky. Náhradky mateřského mléka a mateřské mléko Nutrilon splňují nejmodernější standardy kvality a jejich vývoj zohledňuje nejnovější představy o kvantitativním a kvalitativním složení mateřského mléka, takže jim dáváte přednost, nebudete jej litovat. Pokud jde o specializované produkty Nutrilon, stanou se vaší spolehlivou podporou při řešení problémů s výživou vašeho dítěte. Cena za 400 g směsi Nutrilon 1 je asi 420 rublů.

klady

 1. Směsi reprodukují obsah bílkovin, tuku, laktózy, pro mateřské mléko v různých stadiích laktace.
 2. Nutrilon Premium a Nutrilon Junior jsou jediné směsi na trhu, které současně obsahují ARA, DHA a EPA, které příznivě ovlivňují zrak a mozek dítěte.
 3. Směs obsahuje potřebné biologicky aktivní složky: nukleotidy, esenciální aminokyseliny, vitamíny a minerály.
 4. Nízká osmolalita, díky které není vylučovací systém dítěte přetížen.

Minusy

Z mínusů lze zaznamenat absenci probiotik a poměrně vysokou cenu. Otázka vhodnosti zavedení probiotik do směsi však zůstává otevřená, protože ne všechny výsledky výzkumu jsou jednoznačné a shodují se ve stejném stanovisku. Směs obsahuje palmový olej. O výhodách a nebezpečích palmového oleje ve směsích si přečtěte článek.

Přečtěte si také:

„Nutrilonské pohodlí“ 1.2

Používá se k eliminaci koliky a zácpy a také k normalizaci střevní mikroflóry.

Obsahuje částečně hydrolyzovaný syrovátkový koncentrát, který se organismem rychle a snadno vstřebává. Palmový olej ve směsi je modifikován, uvolňuje zácpu způsobenou tvorbou nerozpustných vápenatých solí kyseliny palmitové. Škrob zhušťuje směs, snižuje intenzitu a počet regurgitací (anti-refluxní efekt). Snížený obsah laktózy zabraňuje tvorbě plynu, kolice a plynatosti způsobené nedostatkem enzymu laktázy (nedostatek laktázy). Směs přirozeně není díky těmto změnám ve složení nepříjemná (hořká a ne tak sladká), takže ji dítě jí více ochotně, do ní se zavede snadno stravitelný glukózový sirup..

Kysaný mléko Nutrilon 1.2

Pomáhá normalizovat trávení. Na rozdíl od jiných fermentovaných mléčných směsí může být použit jako hlavní jídlo, protože jeho úroveň kyselosti je blízká mateřskému mléku.

Složení Nutrilon Sour-Milk se liší od obvyklého Nutrilon Premium v ​​důsledku fermentace mléčné složky působením speciálních mikroorganismů kyseliny mléčné. Během tohoto procesu se bílkoviny, tuky a laktóza rozkládají na řadu produktů (peptidy, mastné kyseliny, baktericidní látky, vitamíny, kyselina mléčná). Tyto sloučeniny jsou nejen snadno stravitelné, ale také užitečné. V „Nutrilon Sour-milk“ ve stejném poměru syrovátkových bílkovin a kaseinu obsahuje probiotika (živé bakterie mléčného kvašení a bifidobakterie) a maltodextrin. Složení mastných kyselin se liší od ostatních směsí Nutrilonu v nepřítomnosti ARA, DHA a EPA, protože nedochází k přídavku rybího oleje a jednobuněčného houbového oleje Mortierella alpina. Další nevýhodou je nedostatek nukleotidů.

„Nutrilon hypoalergenní“ 1.2

Určeno pro děti náchylné k alergickým reakcím.

Obsahuje částečně hydrolyzovaný syrovátkový koncentrát (stupeň odbourávání bílkovin je vyšší než ve směsi Nutrilon Comfort), který se tělem rychle a snadno vstřebává. Do směsi se přidává potravinářská přídatná látka E472c (kyselina citronová a mono a diglyceridové mastné kyseliny), která se obvykle používá jako emulgátor a stabilizátor pro udržení konzistence a viskozity směsi připravené k použití. Tento potravinový doplněk se smí přidávat do náhrad mateřského mléka obsahujících částečně hydrolyzované bílkoviny, aminokyseliny, peptidy v množství nejvýše 7,5 g / la 9 g / l hotového výrobku (TR TS "Bezpečnostní požadavky na potravinářské přídatné látky, látky určené k aromatizaci a pomocné látky při zpracování").. Kukuřičný škrob je přítomen v Nutrilon Hypoallergenic 2.

Specializované směsi Nutrilon

Určeno pro terapeutickou výživu dětí jako jediný zdroj nebo pro částečné nahrazení stravy. Krmení pomocí speciálních směsí Nutrilon je možné pouze po konzultaci s lékařem.

"Nutrilon bez laktózy"

Určeno pro děti s úplnou nebo částečnou intolerancí laktózy od narození.

Proteinovou složkou je kaseinát vápenatý (v této formě je kasein docela rozpustný ve vodě) a ze směsi je zcela vyloučena laktóza (místo laktózy se do směsi přidává glukózový sirup, což dává sladkou chuť a je snadno stravitelné), což je složka demineralizované syrovátky a sušeného odstředěného mléka. mléko. Spolu s L-tryptofanem se do této kojenecké výživy přidává esenciální aminokyselina L-cystein, syrovátka je bohatým zdrojem v běžných mléčných náhražkách. Vzhledem k povaze formulace neobsahující Nutrilon bez laktózy se tato aminokyselina podává samostatně.

Nutrilon Antireflux

Pomáhá eliminovat regurgitaci u dětí od narození.

Složka, která zabraňuje regurgitaci (zahušťovadlo), je kobylka ze sojových bobů, která je přítomna ve směsi v modifikované formě, díky které se rozpustí ve směsi při teplotě 40 - 50 ° C (přírodní guma se rozpustí při vyšších teplotách). Současně má svatojánská guma prebiotický účinek, protože se nerozkládá trávicími enzymy a spotřebovává se na výživu mikroorganismy tlustého střeva. Tato sloučenina také přispívá k tvorbě měkkých stolic a odstranění zácpy. Směs je kasein-dominantní (kasein převládá nad syrovátkovými bílkovinami), obsahuje maltodextrin a přídavek esenciální aminokyseliny L-cysteinu.

"Nutrilon aminokyseliny"

Pro děti s těžkou potravinovou alergií na bílkoviny kravského mléka, sóju, vícenásobné potravinové alergie, malabsorpční syndrom.

Směs zcela eliminuje možnost potravinových alergií na bílkoviny kravského mléka, sójové boby, protože neobsahuje ani malé fragmenty. Protein je zcela nahrazen směsí aminokyselin v požadovaných poměrech, které jsou tělem přímo absorbovány, aniž by vyžadovaly působení enzymů. Protože aminokyseliny jsou náchylné k rychlé oxidaci, přidají se do směsi povolené antioxidanty E304 (askorbyl palmitát), E 307 (a-tokoferol) a E 306 (směs tokoferolů) a potravinový doplněk E472c (monohydrát kyseliny citronové a diglyceridy mastné kyseliny). emulgátor a stabilizátor pro udržení konzistence a viskozity konečného produktu. Místo laktózy byl přidán glukózový sirup, protože se snadněji vstřebává a do tuku se přidal kromě kokosového, slunečnicového, řepkového, oleje z Mortierella Alpina, slunečnicového oleje s vysokým obsahem oleje (bohatého na kyselinu olejovou) a oleje z mikrořas Crypthecodinium cohnii (bohatého na dokosahexaenovou kyselinu). Směs má poměrně vysokou osmolalitu (340 mOsm / kg), což je její nevýhoda.

"Nutrilon Pepti Allergy"

Pro děti s potravinovou alergií od narození. Pomáhá zmírnit její příznaky, včetně atopické dermatitidy..

Vyrobeno za použití plně hydrolyzovaných syrovátkových bílkovin, což snižuje riziko alergických reakcí. Kompozice obsahuje maltodextrin a celý komplex látek nezbytných pro růst a vývoj dítěte. Ve srovnání se směsí Nutrilonu u zdravých dětí je obsah laktózy snížen. Vedlejším účinkem použití směsi je zelená stolice v důsledku přítomnosti hydrolyzovaného proteinu. Stejně jako všechny směsi založené na hydrolyzovaném proteinu má hořkou chuť. K dispozici je doplněk stravy E472s.

"Nutrilon Pepti Gastro"

Pro děti se střevní malabsorpcí a potravinovou intolerancí od narození.

Obsahuje hydrolyzované syrovátkové proteiny, aby se snížilo riziko alergických reakcí. Triglyceridy se středním řetězcem nevyžadují expozici pankreatické enzymové lipáze a jsou absorbovány tělem přímo, což je důležité pro poruchy střevní absorpce, protože normální tuky se jednoduše nerozkládají, když dítě postrádá lipázu. Směs také obsahuje řepkový, slunečnicový, palmový olej, rybí olej a Mortierella alpina olej. V kompozici není laktóza, místo toho se zavádí glukózový sirup. Ke směsi byla přidána potravinářská přídatná látka E472c. Možným vedlejším účinkem aplikace je zelená stolice v důsledku přítomnosti hydrolyzovaného proteinu.

Nutrilon Pre 0.1

Určeno pro krmení předčasně narozených a malých dětí.

Vyznačuje se zvýšeným celkovým obsahem bílkovin. Poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu je 60/40. Obsahuje oleje: kokosový, slunečnicový, sójový, palmový, pupalkový, Mortierella alpina a rybí olej. Večerní pupalkový olej je zvláště bohatý na kyselinu gama-linolovou, která je obvykle tvořena z kyseliny linolové s dostatečným počtem enzymů, což u předčasně narozených dětí nemusí stačit. Nedostatek kyseliny gama-linolové způsobuje narušení syntézy hormonálních látek - prostaglandinů, které vykonávají regulační funkci. Triglyceridy se středním řetězcem, které se rychle a snadno asimilují, dodávají dítěti potřebnou energii, fosfolipidy vaječného žloutku mají příznivý vliv na fungování centrálního a periferního nervového systému. „Nutrilon Pre“ 0 se používá, dokud novorozenec nezíská hmotnost 1800 g, poté se přenese do směsi „Nutrilon Pre“ 1 s nižším obsahem bílkovin.

Přečtěte si také články o dalších kojeneckých výživách:

Články O Neplodnosti