Hlavní Testy

Nutrilonový mix pro novorozence

Dětská výživa Nutricia od společnosti Nutricia se etablovala na mezinárodním a ruském trhu. Společnost založená v roce 1901, společnost pro výrobu mléčných směsí se symbolickým názvem, přeložená z latiny jako „zdravotní sestra“, v druhé polovině minulého století rychle rozvinula a rozšířila geografii svého podnikání..

Nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším produktem Nutricia na trhu kojenecké výživy byl Nutrilon pro novorozence. Získal uznání mezi matkami po celém světě nejen za svou prověřenou kvalitu a spolehlivost, ale také za svou rozsáhlou produktovou řadu pro náročné děti s různými zdravotními problémy a za neustálé zlepšování s ohledem na přání rodičů.

Pro každou věkovou skupinu existují nejen odrůdy mléčného a kyselého mléka, ale také specializované preventivní a léčebné směsi pro kojence s trávicími problémy, předčasné nebo alergické náchylnosti. Všechny produkty jsou k dispozici v různých hmotnostech..

Každá matka si může pro všechny své děti vybrat ten správný Nutrilon. Vyberte si, zejména pokud dítě potřebuje speciální výživu, pomůže pediatr.

NUTRILON PREMIUM

Upravený mléčný prášek Nutrilon Premium je určen k výživě zdravých dětí od narození s nedostatkem nebo nepřítomností mateřského mléka.

 • Vyrábí se pro děti čtyř věkových kategorií: od narození do šesti měsíců (1), od 6 měsíců do roku (2), od jednoho roku do jednoho a půl roku (3), od jednoho a půl roku (4). Poslední dvě odrůdy jsou určeny pro starší děti a nazývají se mléčný nápoj nebo „dětské mléko“ Nutrilon Junior.
 • Na prodej Nutrilon Premium 1 a 2 kroky najdete jak v kartonových krabicích 350 g, tak v kartonech 400 a 800 g. Mléčný nápoj 3 a 4 kroky - pouze snadné balení.
 • Pro koho: pro zdravé děti, které jsou na některém ze tří druhů krmení.
 • Nutrilon dětská výživa v řadě Premium se vyznačuje důležitým doplňkem ve formě jedinečného komplexu Pronutri +. Jeho činnost je zaměřena na formování imunity, fyzického a intelektuálního vývoje, jakož i na rozvoj orgánů vidění u novorozenců. Pronutri + obsahuje prebiotika, mastné kyseliny a komplex vitamínů. Proto je taková směs požadována jak kojícími matkami, tak těmi, kteří úplně přešli na umělou výživu.

NUTRILONOVÝ KOMFORT

Nutrilon Comfort - profylaktická kojenecká výživa založená na částečně hydrolyzovaném proteinu.

 • K dispozici pro děti dvou věkových kategorií: od narození do 6 měsíců (1) a od šesti měsíců do roku (2).
 • Balení: plechovka 400 a 900 g.
 • Pro koho je vhodný: Nutrilon Comfort je vhodný pro zdravé děti a pro děti se zažívacími potížemi, jako je kolika a zácpa. Jeho hlavním cílem je zlepšit střevní mikroflóru. Tato směs je profylaktická, může být jedinou a stálou výživou dítěte, protože obsahuje všechny nezbytné látky pro správnou výživu.
 • Nutrilon Comfort má hořkou chuť, což je normální u směsí obsahujících hydrolyzovaný protein. S postupným zaváděním nové směsi bude snazší si zvyknout na novou chuť. Dalším rozdílem mohou být zrna nalezená ve zředěné směsi. Důvodem je přítomnost zahušťovadel určených ke snížení regurgitace.

NUTRILON Mléko

Sortiment Nutricia nebyl bez profylaktické fermentované mléčné směsi.

 • Nutrilon kyselé mléko je k dispozici pro děti od narození do šesti měsíců (1) a od 6 do 12 měsíců (2).
 • Prodává se v plechovkách o hmotnosti 400 g..
 • Pro koho: fermentovaná mléčná směs je vhodná pro zdravé kojence a děti náchylné k zažívacím potížím. Takové jídlo může být jedinou strouhankou ve stravě, která plně uspokojuje jeho potřeby, a může být kombinována s mateřským mlékem nebo mléčnou směsí Nutrilon Premium..
 • Kyselá mléčná výživa Nutrilon má neutrální kyselost podobnou kyselině mateřského mléka. Proto může být podávána dětem prvního roku života jako hlavní jídlo.

NUTRILON HYPOALLERGENIC

Pro zdravé děti s genetickou predispozicí k alergiím a pro děti se symptomy potravinové intolerance nabízí Nutricia profylaktickou směs na bázi částečně hydrolyzovaného proteinu Nutrilon Hypoallergenic.

 • Toto jídlo se vyrábí pro alergické děti ve věku 0-6 měsíců (1) a 6-12 měsíců (2).
 • K dispozici v plechovkách o hmotnosti 400 g.
 • Pro koho je vhodný: hypoalergenní výživa patří do preventivní skupiny, proto ji lze použít k výživě zdravých dětí i alergií.
 • Hypoalergenní směs může být kombinována s běžnou mléčnou směsí pouze během doby přechodu z jedné na druhou. Je nemožné je neustále kombinovat ve stravě, protože v tomto případě nebude mít použití hypoalergenního přípravku žádný účinek..

NUTRILON PRE

Mezi mléčnými směsemi Nutrilon existuje také produkt pro malé děti - Nutrilon Pre, při jeho vývoji byly zohledněny zvláštní potřeby předčasně narozených dětí.

 • Směsi tohoto typu se také dělí na kroky, ale ne podle věku, ale v závislosti na hmotnosti dítěte. Pokud se dítě narodilo s tělesnou hmotností do 1800 g, je pro něj vhodný Nutrilon Pre (0), jakmile jeho hmotnost vzroste na 1,8 kg, můžete jít na Nutrilon Pre (1).
 • Prášek balený do 400 g tradičních plechovek.
 • Pro koho je vhodný: Tento produkt je navržen speciálně pro předčasné, lehké děti s ohledem na jejich potřeby.
 • Dítě narozené předčasně potřebuje zejména lásku a péči a pro aktivní růst a vývoj potřebuje speciální výživu s vysokým obsahem bílkovin, vitamínů a minerálů. Kromě toho Nutrilon Pre obsahuje unikátní komplex Pronutri +, který obsahuje mastné kyseliny pro vývoj nervového systému a prebiotika podporující imunitu a zdravou střevní mikroflóru.

Kromě těchto profylaktických směsí produkuje Nutricia také několik druhů zdravé výživy Nutrilon..

NUTRILON terapeutické suché směsi

Tento typ dětské výživy je zahrnut do dětské výživy pouze podle pokynů pediatra, je-li to vhodné. Všechny jsou k dispozici pouze v tradičních plechovkách o hmotnosti 400 g a jsou vhodné pro děti prvního roku života od narození.

Tato skupina zahrnuje:

 • Nutrilon Antireflux s nukleotidy je určen pro děti náchylné k častému plivání. Nejčastěji se tento problém vyskytuje v důsledku nezralosti zažívacího systému a mizí, jak dítě roste. Antirefluxní směs obsahuje přírodní zahušťovadlo - gumu. Taková složka se nejen efektivně vyrovnává s regurgitačním syndromem u kojenců, ale příznivě ovlivňuje i zažívací trakt. Můžete je krmit jako samostatnou stravu nebo jako doplněk k mateřskému mléku.
 • Nutrilon bez laktózy na bázi kaseinátu vápenatého je vhodný pro novorozence s intolerancí laktózy. Laktóza je v této směsi zcela nahrazena glukózovým sirupem, je snadno strávitelná a tato výživa vám umožní rychle se vyrovnat s projevy nedostatku laktázy. Nukleotidy a komplex mastných kyselin obsažených ve složení zlepšují trávení a podporují vývoj mozku. Tato směs může být v dětské výživě základní a může ji nahradit pouze částečně.
 • Aminokyseliny Nutrilon jsou ideální pro těžké potravinové alergie na kravské mléčné bílkoviny nebo sóju, pro více potravinových alergií a v případě potřeby elementární stravy.
 • Nutrilon Pepti Plně hydrolyzovaná alergie na bílkoviny se doporučuje u kojenců s potravinovou intolerancí vůči kravskému mléčnému proteinu. Hluboko štěpená syrovátková bílkovina odpovídá mateřskému mléku v aminokyselinovém spektru, ale je to kvůli hydrataci, že taková směs má hořkou chuť. Ze stejného důvodu může stolička dítěte zezeleno. Tyto vlastnosti jsou charakteristické pro veškerou dětskou výživu s proteinovým hydrolyzátem..
 • Nutrilon Pepti Gastro je vhodný pro kombinaci diagnóz, jako je potravinová intolerance a intestinální malabsorpce. Kromě vysoce hydrolyzovaného proteinu obsahuje také vysoce kalorické triglyceridy se středním řetězcem, které vytvářejí energetický deficit u dětí s malabsorpcí. Nukleotidy normalizují funkci střevní bariéry a trávení obecně.

Poznámka: Dříve Nutricia také vyráběla Nutrilonské obiloviny. Momentálně se tyto výrobky nevyrábějí, ale podle stejné technologie vyrábí istrijský závod nyní obiloviny.

Výběr Nutrilonu v řadě dětské výživy je velmi velký, nelze jednoznačně rozhodnout, který je lepší. Neexistuje žádná dokonalá směs pro všechny. I to nejlepší jídlo nemusí pro někoho fungovat. Proto je při výběru dětské výživy nutný individuální přístup. Opravu stravy by měl provádět odborník s přihlédnutím k individuálním charakteristikám těla konkrétního dítěte. Správně zvolené menu může nejen předcházet možným zdravotním problémům, ale také vyřešit stávající.

Mámino otázky

Co si vybrat: Nutrilon nebo NAS?

Tyto dvě směsi jsou velmi podobné: mají jednu cenovou kategorii, téměř identické složení a dobrou dlouhodobou pověst. Nalezeny jsou také vzácné negativní recenze tohoto jídla, to je nevyhnutelné, protože každý organismus může na novou směs reagovat odlišně. Pokud vám některá z těchto možností vyhovuje, pak nemá smysl měnit ji na jinou a hledat lepší..

Proč přidat palmový olej?

Palmový olej ve složení kojenecké výživy někdy děsí spotřebitele. Ve skutečnosti při použití dobrých surovin a jejich důkladném čištění tato komponenta nijak neublíží vašemu dítěti. Jeho použití při výrobě dětské výživy je povoleno právními předpisy Ruské federace. Díky palmovému oleji se tukové složení směsi blíží normě mateřského mléka. A dodavatel energie pro rostoucí tělo - kyselina palmitová - nahrazuje kyselinu palmitovou v mateřském mléce.

Jak naředit směs?

Pro přípravu mléčné směsi existuje několik základních pravidel. Před naředěním směsi si umyjte ruce a sterilizujte všechny části láhve. Používejte pouze chlazenou vařenou vodu. Teplota hotové směsi by měla být asi 37 ° C. Voda a směs v láhvi smíchejte přesně podle pokynů, změřte množství prášku pouze odměrkou z obalu. Směs protřepejte v uzavřené láhvi a poté zkontrolujte jeho teplotu kapáním na vnitřní straně zápěstí. Nepoužívejte zbytky pro další krmení. Do směsi nepřidávejte žádné další přísady, nemíchejte je s ničím.

Přehled směsí Nutrilon: tabulka se složením a oblíbenými druhy dětské výživy (Premium, Pepti Allergy a Gastro)

Výživa pro kojence musí splňovat nejvyšší standardy. Tomu dobře rozumějí odborníci na výživu Nutricia, kde byla vyvinuta směs pro novorozence a malé děti zvaná Nutrilon. Nutricia je původem z Holandska, ale dnes se společnost rozrostla a stala se mezinárodním koncernem. Výrobky známé značky jsou také populární v zemích SNS. Dnes se podrobněji podíváme na složky směsi Nutrilon a také se seznámíme s jejími odrůdami.

Nutrilonové směsi jsou určeny pro kojeneckou výživu od narození. Při jejich výběru se musíte seznámit se skladbou

Základní směsi Nutrilon

Před výběrem konkrétního typu produktu je třeba mít na paměti, že složení každého typu se může lišit. Základní koncentráty jsou určeny pro kojence různého věku, jak je uvedeno na obrázku na obalu. Zvažte fotografii a popis hlavních druhů potravin:

 1. směs od 0 do 6 měsíců - Nutrilon pro novorozence - Premium 1;
 2. produkt pro kojence od šesti měsíců do roku - Premium 2;
 3. mléčné jídlo pro děti od 12 do 18 měsíců - Junior a má číslo 3;
 4. jídlo pro děti od 18 měsíců - Junior 4.

Důležitým ukazatelem stupně přizpůsobivosti dětského mléka je jeho složení. Ne všichni rodiče četli seznam látek na obalu a věřili, že výrobce dobře ví, co dítě potřebuje. Výrobky různých výrobců se však liší svým složením a úkolem dobrých rodičů je vybrat tu nejlepší možnost. Nutrilon obsahuje bílkoviny, tuky, uhlohydráty a další látky..

Složení proteinů

Aby umělé mléko bylo co nejblíže přirozenému, vypočítali odborníci poměr syrovátkových bílkovin k kaseinu. Ve stravě pro kojence od 0 do 6 měsíců je tento poměr 60:40 a v produktech pro děti od 6 měsíců - 50:50.

Ve směsích označených Junior je poměr syrovátkové bílkoviny k kaseinu 35:65, což je stejné jako u kravského mléka. Takové mléko pro děti již nemůže být náhradou mateřského mléka a je pouze doplňkovou látkou k hlavní potravě. Kromě uvedených látek jsou v produktech pro děti mladší než jeden rok přítomny aminokyseliny, jako je taurin a L-tryptofan. U juniorů - pouze taurin.

Sacharidové složení

Sacharidy ve směsích Nutrilon 1, 3 a 4 jsou představovány laktózou a pouze v balení s Premium 2 je také přítomen maltodextrin. Tato látka je jako melasa, může prodloužit pocit sytosti a prodloužit dobu mezi krmením. Maltodextrin se tělem snadno vstřebává, nejčastěji se používá jako uhlohydrátová složka produktů pro děti od čtyř měsíců věku.

Složení tuku

Složení tuků, které Nutrilon Premium 1 a 2 prokazuje, je komplex rostlinných olejů, rybího oleje, houbového oleje Mortierella alpina a stop mléčných tuků. Palmový olej zajišťuje přítomnost kyseliny palmitové, kromě toho jsou v prášku přítomny řepkové, kokosové a slunečnicové oleje. Jejich úkolem je naplnit potřebu kyseliny linolové a α-linoleové u dítěte.

Junior směsi také obsahují komplex tuků, který zahrnuje palmový, řepkový, slunečnicový olej a rybí olej (podrobnosti viz: dobré směsi bez palmového oleje). Všechny tyto látky jsou nezbytné pro rostoucí dítě, jejich komplex je navržen tak, aby poskytoval tělu mastné kyseliny..

Složení směsi je zcela vyváženo pro kojeneckou výživu a je vhodné pro děti od narození

Další komponenty

Nutrilonové směsi obsahují další látky nezbytné pro harmonický vývoj dítěte. Patří mezi ně nukleotidy (v prémiových produktech), které přispívají ke správnému růstu a dělení buněk, vitamínů, stopových prvků.

Kromě toho jsou v suchém prášku prebiotika představovaná galaktooligosacharidy a fruktooligasacharidy. Tyto látky jsou navrženy tak, aby normalizovaly fungování střeva, zatímco nejsou absorbovány jeho stěnami, ale jsou vylučovány po hraní jeho role. Hlavní úkoly prebiotik:

 • zajistit řádné fungování prospěšných mikroorganismů ve střevě;
 • snížit pravděpodobnost různých druhů alergií, podporovat a posilovat imunitní systém;
 • ovlivnit konzistenci stoličky dítěte, zjemněte ji.

Všechny tyto komponenty jsou výhody produktů Nutrilon. Jaké jsou jejich nevýhody? Uvádíme nejvýznamnější:

 • nedostatek nukleotidů v produktech Junior 3, 4;
 • nedostatek probiotik - živé mikroorganismy určené k zajištění účinného fungování střeva.

Vlastnosti složení: souhrnná tabulka

Název produktuVeverkyTukySacharidydodatečně
Prémium 1Syrovátkové proteiny a kasein 60:40, taurin a L-tryptofanKomplex rostlinných olejů, rybího oleje, houbového oleje Mortierella alpinaLaktózaNukleotidy, prebiotika
Prémium 250:50 bílkoviny a kasein, taurin a L-tryptofanLaktóza, maltodextrin
Junior 3veverky a kasein 35:65, taurinPalmový, řepkový, slunečnicový olej, rybí olejLaktózaPrebiotika
Junior 4Laktóza

Speciální produkty z Nutrilonu

Dále si povíme o produktech Nutricia pro kojence, kteří vyžadují speciální výživu. Existuje celá řada koncentrátů pro alergické děti a pro ty, kteří trpí zažívacím trhem. Také na prodej existují výrobky, se kterými můžete snížit regurgitaci dítěte, zastavit projevy nedostatku laktázy. Zejména si všimneme mléka pro předčasně narozené děti. Kterou směs je lépe zvážit podrobněji.

Nutrilon Comfort

Komfortní mléčný koncentrát v první a druhé fázi je vhodný pro krmení dětí trpících zácpou a zvýšenou tvorbou plynu. Proteinové složení suchého prášku obsahuje částečně hydrolyzovaný protein, který je dokonale absorbován. Kromě toho má produkt upravený palmový olej, který vám umožní zbavit se zácpy.

Nutrilon Comfort lze použít jako hlavní recept na krmení dítěte od narození

Aby se zabránilo regurgitaci, výrobce mírně zahušťoval mléko Comfort a přidal do něj škrob. Laktóza je v tomto produktu přítomna v omezeném množství, což může snížit účinky, jako je kolika a zvýšená tvorba plynu. Podobné jevy jsou často pozorovány u dětí, které mají nedostatek enzymu laktázy. Pro zlepšení chuti Nutrilon Comfort byl do dětské směsi přidán glukózový sirup, který má tu vlastnost, že je snadno stravitelný..

Nutrilon kyselé mléko

Univerzální produkt pro děti, které mají zažívací potíže. Směs Nutrilon Fermented Milk 1 and 2 může být podávána jako samostatná potravina nebo jako doplňková, pokud dítě používá jiné produkty stejného výrobce. Koncentrát fermentovaného mléka také dobře kojí, protože jeho kyselost je blízká mateřskému mléku.

Syrovátkové bílkoviny a kasein v tomto produktu jsou ve stejném poměru, navíc je mléko obohaceno probiotiky, maltodextrinem. Nevýhody zahrnují nedostatek nukleotidů a mastných kyselin, které jsou v jiných produktech Nutrilonu reprezentovány rybím olejem, oleji jednobuněčných hub. Kyselé mléko Nutrilon je k dispozici ve dvou variantách - směs pro kojence od narození (1) a pro děti od šesti měsíců (2).

Nutrilon hypoalergenní (HA)

Tento produkt je určen dětem s projevy různých druhů alergií. Existuje směs pro kojence od narození a Nutrilon Hypoallergenic 2 - pro děti od šesti měsíců. V tomto produktu je mléčná bílkovina přítomna ve štěpném stavu (částečně hydrolyzované syrovátkové molekuly), takže hotové mléko je absorbováno bez problémů.

Sacharidy v hypoalergenní směsi jsou kukuřičný škrob a jako výsledek má Nutrilon hořkou chuť. Aby si dítě zvyklo, měla by se hypoalergenní směs zavádět postupně, zejména proto, že ji lze kombinovat s jinými výrobky výrobce. Dále se předpokládá, že dítě zůstane na této stravě bez jakýchkoli dalších přísad..

Nutrilon bez laktózy

Rodiče dětí trpících deficitem laktázy ocení směs bez Nutrilon laktózy. Odstraněním laktózy ji odborníci nahradili glukózovým sirupem. Koncentrát je také vhodný pro děti s částečným deficitem laktázy. Můžete jej použít jako hlavní jídlo nebo jako další jídlo. Výrobce slibuje, že tento produkt pomůže:

 • rychle se zbavte projevů nedostatku laktázy;
 • zlepšit trávení a optimalizovat bariérovou funkci střeva díky nukleotidům;
 • mají pozitivní vliv na mozek i na zrakové orgány, protože mezi složkami jsou mastné kyseliny.

Nutrilon Antireflux

Antireflux je produkt určený pro kojence, kteří často a hojně prasknou po krmení. Speciální látka působí proti regurgitaci - svatojánská guma, která je zahušťovadlo. Tato látka je považována za nejúčinnější metodu proti reflexu roubíků. Tato složka navíc slouží k normalizaci trávení. Antireflux se používá jako hlavní výživa dítěte a v některých případech jako doplněk kojení.

Aminokyseliny z Nutrilonu

Kyseliny Nutrilon Amino Acids mají široké využití. Je předepsán dětem, které mají závažné alergie - na sóju, na bílkoviny kravského mléka, na jiné produkty. Kromě toho je toto mléko vhodné pro kojence, kteří potřebují speciální stravu s malabsorpčním syndromem, enterostomii. V produktu není žádný protein ve své obvyklé formě - je nahrazen komplexem aminokyselin, který je absorbován bez pomoci enzymů.

Nutrilon Pepti Allergy

Směs Pepti Allergy, jednoho z nejvyhledávanějších produktů Nutrilon. Pomáhá oslabit projevy alergií, včetně zastavení příznaků atopické dermatitidy. Peptické mléko Allergy je založeno na hydrolyzátu syrovátkové bílkoviny, který je díky své hořké až mírně kyselé chuti. Během období, kdy dítě používá směs alergií na Nutrilon Pepti, může stolice změnit barvu na zelenou. Směs je docela účinná, obvykle předepsaná lékařem.

Nutrilon Pepti Gastro

Směs Nutrilon Pepti Gastro je vyvinuta s ohledem na doporučení mezinárodních odborníků. Je určen pro novorozence a kojence, kteří mají zhoršenou absorpci látek ve střevě. Pepti Gastro je také vhodný pro děti trpící potravinovou intolerancí. Kompozice je hydrolyzovaný protein a glukózový sirup jako uhlohydrát. Pamatujte, že během aplikace směsi Nutrilon Pepti Gastro může mít dítě zelenou stolici.

Nutrilon Pre

Nutrilon Pre je určen pro předčasně narozené děti, jakož i pro ty, kteří přibývají na váze. Má vysoký obsah bílkovin a podíl syrovátkových bílkovin a kaseinu je 60:40. Mezi komponenty patří komplex olejů - palmový, kokosový, sójový, slunečnicový, jednobuněčné houby, pupalková polévka a rybí olej. Tato směs obsahuje speciálně vyvinutý komplex Pronutri +, jehož hlavní složky jsou:

 • prebiotika - galaktooligosacharidy a fruktooligosacharidy, určené ke stimulaci rozvoje střevní mikroflóry;
 • komplex mastných kyselin;
 • potřebné vitamíny a minerály.

Výrobce představuje produkty Pre 0 a 1. První se používá ke krmení předčasně narozených dětí, dokud jejich hmotnost nedosáhne 1800 g, druhá - pro novorozence a kojence s hmotností vyšší než 1,8 kg.

Pokyny pro přípravu základních směsí

Před chovem dětského mléka je třeba si umýt ruce a pečlivě připravit místo, kde bude směs připravena. Umístěte dudlík, láhev a odměrku do sterilizátoru (doporučujeme si přečíst: Potřebuji sterilizátor pro dětské láhve?). Dále musíte postupovat podle pokynů:

 1. vařit vodu po dobu 5 minut, kapalina se ochladit na teplotu 38-40 ° C;
 2. nalijte do láhve správné množství vody podle tabulky;
 3. pomocí odměrné lžíce sebere suchá směs z obalu a pomocí omezovače se odstraní vytvořený kopec;
 4. nařeďte požadovaný počet lžiček v nádobách;
 5. lahvičku uzavřete a protřepávejte, dokud nevznikne tekutina jednotné barvy;
 6. sejměte víčko, nasaďte dudlík;
 7. zkontrolujte teplotu zředěného mléka.
 • krmte dítě směsí, která zůstala z předchozího krmení;
 • uchovávat zbytky mléka v lednici;
 • zahřejte hotové dětské mléko v mikrovlnné troubě.
Pokud dítě nedokončilo konzumaci směsi okamžitě, může být skladováno nejpozději šedesát minut po přípravě

Jak naředit Nutrilon mix? Aby nedošlo k chybě v počtu odměrných lžic a také v množství kapaliny, měli byste se podívat do tabulky. Označuje věk dítěte a kolikrát denně musíte dítě krmit.

Dětský věkVařená voda, mlSuchý prášek, odměrkyPočet krmení denně
Až 2 týdny9037
3 až 8 týdnů12047
215056
318065
418065
521075
621074
Od šesti měsíců do 1 roku21072-3

Podmínky skladování

Jak dlouho lze nové práškové balení uložit? Datum exspirace je uvedeno na obalu, je důležité jej umístit na temné místo, kde teplota není vyšší než 25 ° C. Je však žádoucí, aby se prášek neuchovával vedle obilovin - existuje riziko infekce potravní můrou. Nedoporučuje se také vkládat obaly do chladničky, protože tam může být zvýšena vlhkost. To může vést ke tvorbě hrudek ve směsi, navíc produkt absorbuje vůně nádobí z chladničky.

Otevřenou lze použít po dobu tří týdnů. Podmínky skladování otevřeného obalu by však měly být dodrženy ještě přísnější než vzduchotěsné.

Nutrilon: Umělá výživa pro zdraví vašeho dítěte

Obsah

Při výběru umělé výživy pro jejich drobky rodiče často věnují Nutrilon pozornost novorozencům. Pediatrové to také doporučují, protože sortiment značky obsahuje směsi s různými účely, zejména proto, že toto jídlo patří k nejkvalitnějším přírodním enzymovým sloučeninám. Výběr konkrétního produktu závisí na věku dítěte, jeho váze a zdraví.

Představuje směsi Nutrilon

Nutrilon Artificial Nutrition je směs přírodního kravského mléka doplněná vitamíny, minerály, mastnými kyselinami a jednoduchou formou cukru. To vše samozřejmě nemusí být v mateřském mléce, vše záleží na tom, jak matka sama žere, a je považováno za nejlepší jídlo pro novorozence, ale složení produktů této značky je založeno na mnohaletých zkušenostech a studiu práce trávicího traktu drobků s různými zdravotními podmínkami. Pokud má mladá matka problémy s mateřským mlékem, měli byste podle vědců nabídnout dítěti individuálně vybrané složení směsi, ale to je prakticky nemožné. Výrobci Nutrilonu proto nabízejí širokou škálu potravin, aby vyhověli různým potřebám kojenců všech věkových skupin..

Vědci si jsou jistí, že dokázali přiblížit Nutrilonovo složení k mateřskému přirozenému mateřskému mléku. Složky jako komplex kyselin, vitamínů a minerálů přispívají k normálnímu vývoji jednotlivých orgánů, posilují imunitu, regulují trávení.

Výběr směsi podle věku

0 až 6 měsíců

Prvním krokem je směs 0 až 6 měsíců. Jsou označeny číslem „1“. Složení takového produktu zahrnuje:

 • mléčné sérum;
 • hubené mléko;
 • rostlinné oleje (řepkový, kokosový, palmový, slunečnicový, Mortierella alpina);
 • laktóza;
 • prebiotika;
 • vitaminy, minerály;
 • rybí tuk.

Právě toto složení je považováno za blízké mateřskému mateřskému mléku během prvních šesti měsíců po narození. Ale zpravidla je podobná směs předepisována pro děti narozené včas a bez odchylek.

V případě zdravotních problémů, předčasně narozených dětí a dětí, které měly zánětlivá onemocnění nebo se zjevnými příznaky alergie, pediatři doporučují zvolit Nutrilon s označením „0“..

Při tělesné hmotnosti vyšší než 1,8 kg může být výhodná kompozice „1“. U produktů se slabým střevem se vybírají další produkty, například Comfort 1 nebo Kyselé mléko 1. Kyselé mléko Nutrilon se navíc používá k obnově kojenců, kteří byli léčeni zánětlivými chorobami..

Má-li drobná osoba příznaky alergie, je jí předepsáno hypoalergenní složení 1. Pokud není možné trávit cukr, děti dostanou další umělé jídlo - bez laktózy nebo Nutrilon Soy. Nemají přírodní kravské mléko a samozřejmě žádný druh cukru.

Dětská výživa pro novorozence s častým pliváním je Pepti Gastro. Pokud nedochází k absorpci tráveného jídla, lékaři předepisují Nutrilon Antireflux.

Měli byste věnovat pozornost skutečnosti, že byste si sami neměli vybrat směs, protože před úplným odmítnutím kojení by mělo být provedeno vyšetření. Je to směs, která se může stát faktorem při získávání drobků a jeho dalším normálním vývoji.

Od 6 měsíců

Od šesti měsíců se směs pro umělé krmení mění, protože se zvyšuje potřeba dítěte. Nyní zvolte Nutrilon s označením „2“. Řada těchto produktů má také složení pro zdravé drobky a pro ty, kteří mají zdravotní problémy:

 • Komfort 2 - pro normalizaci funkce střev.
 • Kyselé mléko 2 - pro zlepšení trávení.
 • Hypoalergenní 2 - pro kojence se závažnými příznaky alergií.
 • Bez laktózy a sója jsou určeny pro kojence od narození, jsou vybírány pro kojence starší než šest měsíců.
 • Podobně Pepti Gastro, Pepti Allergy, Aminokyseliny mohou být podávány od narození dětem starším než 6 měsíců..

V tomto věku již děti mají poměrně rozvinutý gastrointestinální systém, aktivně pěstují kosti a jiné tkáně, vyvíjejí klouby, takže jídlo také vyžaduje významnou změnu. Zpravidla se již zavádějí doplňkové potraviny, což také vyžaduje úpravu při výběru umělé výživy. Při kojení se strava maminky výrazně rozšiřuje. Když však tuto metodu odmítnete, musíte přejít na složitější formulace.

Umělé krmení Nutrilon 2 Premium poskytne dítěti následující látky:

 • Kasein a protein se nyní používají ve stejných částech..
 • Kompozice obsahuje asi 10 druhů rostlinných mastných kyselin a také rybí olej.
 • Zvýšený objem taurinu. Ve srovnání se směsí za první polovinu roku se drobky této látky přidávají o 1% více.
 • Také se zvýšil počet vitamínů a minerálů.

Pro děti od 1 roku

Mnozí rodiče často za 1 rok přenášejí drobky na pravidelná jídla - bez kojení a kojenecké výživy. Pokud se však vy nebo váš pediatr domníváte, že byste měli své dítě dále krmit, pak se k tomu pro děti od 1 a 1,5 roku používá Nutrilon Junior 3 a 4..

Proč nutrilon

Při výběru směsí se většina rodičů řídí radami pediatrů a jejich vlastním rozpočtem. Lékaři však stále doporučují analyzovat nejen náklady, ale také vlastnosti takové výživy. Pod značkou Nutrilon vyrábějí širokou škálu produktů pro děti s různými zdravotními problémy, takže s pomocí lékaře si můžete vybrat optimální složení, které pomůže zlepšit stav drobků v raném věku, nebo dokonce odstranit problém obecně.

Všechny směsi Nutrilon mají příslušná osvědčení a diplomy potvrzující jejich vedoucí postavení na trhu s umělou výživou nejen v Rusku, ale také v mnoha dalších zemích. Cena produktu se pohybuje od 300 do 2000 rublů, v závislosti na účelu směsi.

Umělé krmení samozřejmě vyžaduje značné finanční a časové náklady, protože příprava „mléka“ také vyžaduje čas. Pediatrové proto při takové dietě stále dodržují přísnější režim než při kojení, protože je to nutné pro matku, která musí láhev vždy umýt a sterilizovat, ohřát vodu a směs zředit. Dodržování pokynů na obalu to nebude obtížné. Ale po výběru optimálního složení zachráníte sebe i své drobky před mnoha zdravotními problémy, kterým čelí mnoho rodičů.

Nutrilonová kojenecká výživa pro novorozence (zdravá a předčasná): recenze, složení, sortiment výživy

Jak vybrat kvalitní směs pro dítě, pokud kojení není možné? Nutricia již mnoho let pomáhá rodičům tento problém vyřešit. Zveme vás k seznámení se s sortimentem, skladbou, recenzemi Nutrilonových směsí.

Řada mixů Nutrilon

Mnoho druhů dětské výživy dělají Nutrilon směsi velmi populární. Kupující musí být schopni porozumět označování. Číslo 1 na obalu znamená, že toto jídlo je vhodné pro děti od narození do šesti měsíců, číslo 2 - od 6 do 12 měsíců a 3-4 - pro děti od jednoho roku do 3 let.

 • Nutrilon 1, 2, 3, 4 prémie. Vzhledem k nedostatku mateřského mléka u žen bude taková výživa příležitostí ke kvalitnímu krmení vašeho dítěte.
 • Nutrilon 1, 2 super premium. Více kalorií. Dále zahrnuje mléčný tuk, žloutkové fosfolipidy.
 • Prémium Nutrilon 1. Hotová směs ušetří čas, nebude vyžadovat úsilí v kuchyni od mámy.
 • Nutrilon hypoalergenní 1, 2. Pokud má dítě riziko kožních alergických reakcí, jsou v tomto případě zapotřebí speciální přípravky, které mu budou vyhovovat.
 • Aminokyseliny z Nutrilonu. Mléčný protein je viníkem nechtěných alergických vyrážek u kojenců. Složení tohoto produktu zahrnuje aminokyseliny, uhlohydráty, tuky, které vypadají jako mámino mléko.
 • Alergie na Nutrilon peptidy. Bílkoviny kravského mléka, rozdělené na peptidy, aminokyseliny, umožňují výživu dětí s reakcí na laktózu.
 • Nutrilonové peptidy gastro. Při diagnostice potravinové nesnášenlivosti nebo při problémech se střevní absorpcí potravy fazolí můžete použít speciální výživové peptidy gastro.
 • Pohodlí Nutrilon 1, 2. Vhodné pro děti, které trpí střevní kolikou. Poskytuje zdravý spánek, dobrou náladu. Tato směs se dostala do našeho hodnocení nejlepších směsí pro koliku a zácpu.
 • Kyselé mléko Nutrilon 1, 2. Poruchy trávení u dítěte mohou být důvodem pro použití směsi kyselého mléka. Jiné výrobky s podobným problémem je lepší nepoužívat.
 • Nutrilon bez laktózy. Vhodné pro novorozence s intolerancí laktózy. Místo toho obsahuje glukózový sirup, který je snadno strávitelný. Zlepšuje proces trávení, pomáhá rozvíjet mozkové funkce, funkce očí.
 • Nutrilon Antireflux. Neformovaný trávicí systém je běžnou příčinou regurgitace u dětí. Přírodní zahusťovač pomáhá při inkontinenci žaludku.
 • Nutrilon Soy. Terapeutická výživa bez bílkovin kravského mléka, lepku, laktózy. Pediatrové to doporučují pro nedostatek laktázy, nesnášenlivost směsí na základě kravského mléka, galaktosémii (neschopnost těla dítěte zpracovat galaktosu na glukózu). Používá se pouze pod lékařským dohledem..
 • Nutrilon Omneo. Směs nové generace pro prevenci koliky, zácpy a regurgitace. Umožňuje aktivní vstřebávání vápníku, je vynikající prevencí křivice, dysbiózy a snižuje tvorbu plynů ve střevech. Oligosacharidy, které tvoří výživu, mají příznivý účinek na střevní mikroflóru novorozence.
 • Nutrilon Malabsorpce. Určeno pro děti s malabsorpcí základních živin ve střevech. Nepřítomnost kaseinu a hluboká hydrolýza proteinu umožňují snadnou asimilaci směsi a speciální tuková složka dodává dítěti energii. Umožňuje dítěti přijímat všechny potřebné prvky pro vývoj, růst a přibývání na váze.

Nutrilon pro předčasně narozené děti

 • Nutrilon PRE 0. Pokud se vaše dítě narodilo předčasně, má malou váhu (do 1800 g), je lepší si pro něj koupit speciální produkt. Ve skutečnosti se v něm objem bílkovin zvyšuje, takže dítě roste aktivně a přibírá na váze. Sada vitamínů v této stravě byla vyvinuta speciálně pro předčasně narozené děti.
 • Nutrilon PRE 1. Pro děti vážící více než 1800 gramů doporučuje výrobce používat tuto směs se štítkem 1, bere v úvahu všechny potřeby předčasně narozených dětí s malou hmotností.

Podívejte se na naše předčasné hodnocení vzorců v tomto článku..

Nutrilonová výživa

Výrobky Nutricia jsou světově proslulé svými přírodními ingrediencemi - základem jejich dětské výživy.

Pro zdravé děti

 • demineralizovaná syrovátka;
 • rostlinné oleje (palmová, Mortierella alpina, řepka, slunečnice, kokos);
 • svatojánská guma;
 • odstředěné mléko;
 • mléčný tuk;
 • kaseinát vápenatý;
 • fosfolipidy vaječného žloutku;
 • prebiotika;
 • maltodextrin;
 • laktóza;
 • syrovátkový proteinový koncentrát;
 • vitamin, minerální komplex;
 • rybí tuk;
 • sójový lecitin.

Pro předčasně narozené děti a děti s podváhou

 • odstředěné mléko;
 • laktóza (pro PRE 1);
 • směs rostlinných olejů;
 • glukózový sirup;
 • syrovátkový proteinový koncentrát;
 • prebiotika;
 • fosfolipidy vaječného žloutku;
 • rybí tuk;
 • minerály;
 • komplex vitamínů.

Jak chovat Nutrilon mix

Na oficiální stránce Nutricia můžete vidět, jak snadné je vařit jídlo na základě vysvětlujících obrázků.

 1. Začněte vařit dezinfekcí nádobí. Nezapomeňte na čisté ruce.
 2. Vařenou vodu ochlaďte na 40 °.
 3. Pečlivě prostudujte krmný stůl, který najdete na každém balení potravin. Podle tabulky zadejte do nádoby uvedený objem vody.
 4. Použijte odměrku, předem dezinfikovanou vroucí vodou. Vložte s sebou uvedený počet lžiček prášku z balení a přebytečnou dlaň odstraňte.
 5. Nádobu protřepejte silou, dokud se všechny hrudky nerozpustí.
 6. Optimální teplota pro krmení dítěte je 37˚.
 7. Před rozhodnutím o přechodu na umělé nebo specializované typy směsí je nutné podstoupit lékařskou prohlídku pediatrem, jinými specialisty.

Co vařit ze směsi Nutrilon

Zkuste vařit chutné a originální recepty ze zbytkového jídla.

 • Prolamované palačinky. Připravte si koktejl půl litru vody a 18 kopeček směsi. Přidejte 12 odměřených lžiček mouky, 2 vejce, cukr podle chuti. Smažte palačinky v rostlinném oleji.
 • Sladkosti "Potěšení". Vařte sirup z vody a cukru a 10 polévkových lžic potravinového mixu se stejným množstvím kakaového prášku. Nalijte horký sirup do prášku tak, aby konzistence připomínala tvrdé těsto. Roll koule, vložte do mrazničky.
 • Kondenzované mléko. Smíchejte 100 g cukru se 100 g jídla a stejným množstvím vody. Vařte 2–3 hodiny, dokud nezískáte hustou, viskózní hmotu. Kondenzované mléko je připraveno.
 • Slavnostní dezert. Smíchejte 400 g prášku s mixérem s 300 g zmrzliny, balení másla. Vytvářejte koule, vložte jakoukoli matici dovnitř. Rolka v kakau nebo kokosu. Nechte jej v chladničce alespoň 2 hodiny vychladnout..

Cena Nutrilonské kojenecké výživy se pohybuje od 345 do 2000 rublů.

Nutrilon mix recenze

Na výživu reaguje kladně velký počet rodičů, kteří svěřili zdraví svého dítěte zdraví.

 • Mnoho dětí má zdravotní problémy, ale jíst toto jídlo se vyvíjí podle potřeby. Díky němu dostávají nejen potřebné vitamíny, minerály, ale také potřebné ošetření.
 • Důležitým pozitivním faktorem - tato značka dětské výživy může kojit děti od narození do 3 let. V procesu dospívání nemusíte přecházet na produkty konkurenčních společností, protože společnost vyrábí velmi širokou škálu směsí pro kojence v každém věku.
 • Kvalitu produktu lze posoudit na základě mezinárodních certifikátů. Každá nová šarže je testována před tím, než se dostane do regálů v supermarketu. Proto jsou takové směsi ve většině zemí světa považovány za nejlepší..
 • Různé velikosti balení vám mohou ušetřit peníze. V každém velkém obchodě nebo lékárně ve městě si můžete koupit Nutrilon mix v libovolném formátu.
 • Nevýhodu lze považovat za poměrně vysokou cenu.

Nutrilon je velmi kvalitní směs, která poskytuje dětem všechny potřebné látky v každé fázi jejich vývoje. To vám umožní vyřešit některé problémy se zdravím arašídů..

Nutrilon Milk Formulas

Vybrané položky 30 z 256

Nové recenze

Kabrita mléčná receptura pro pohodlné trávení Kabrita 2 Gold 400 g

Dítě má 6 měsíců. Věčný problém je kolika. Žádný spánek, žádná nálada. Trápil ho kolika, dokud jsem nezačal dávat Cabritovi. Colic se stal méně bolestným, zácpa zmizela. Cabritová směs v kozím mléce je upravená, proto je její bílkovina lépe trávena než bílkovina z kravského mléka. Teď jí věřím. Snadno stravitelné a velmi výživné. Dítě má opravdu rád. Podíval jsem se na webové stránky společnosti, mají velmi přísnou kontrolu kvality směsi v Nizozemsku.

Kabrita 3 GOLD Suchý mléčný nápoj od 12 měsíců. 400 g

Před třemi měsíci byla moje dcera ve věku jednoho roku a předtím jsem přemýšlel o výběru vzorce pro krmení. Po velmi dlouhou dobu a pečlivě vybrané, upozornit na složení. A pak jsem pro sebe našel perfektní volbu - Kabrita se mísí. Před nákupem jsem šel na web značky, pečlivě si přečetl vše o výrobě směsí atd. Líbilo se mi, že v továrně v Nizozemsku prováděli přísné kontroly kvality. A to je velmi nápadné, dcera jí směs s radostí, zapomněli jsme na zácpu a koliku. Teď věřím pouze této značce.

Nestogen 2 Náhradník od 6 měsíců. 350 g

Tato směs se podává v mléčné kuchyni od 6 měsíců. Dítě to vypije s radostí (směs jedeme pouze v noci). Žaludek neublíží, stolice je normální, neexistuje alergie.

NAN Náhrada Premium 1 od narození 400 g

Dobře. Složení je samozřejmě ikonické. Tento poměr kaseinových a syrovátkových bílkovin jsem nikde jinde neviděl. Získává se dobře, židle obvykle dvakrát denně. Hmotnost rostla. A co se mi líbí, to se rozpouští s ranou. Žádný šamanismus s lahví. V noci neocenitelná kvalita směsi.

Nutrilak NutriMa Femilak dry se specializuje na těhotné a kojící ženy Mango

Dobrá suchá směs musí být naředěna vodou. Je lepší jej dlouho neuchovávat v otevřené formě, vyschne v kameni. Pila to okamžitě po nemocnici, když se nedoporučuje pít kravské mléko. Současně jsem pil laktofitol, takže o této koncentraci mléka nebudu mluvit.

Nutrilon nabízí 4 druhy mléčné receptury a všechny jsou v našem internetovém obchodě:

 • Prémie pro zdravé děti;
 • „Comfort“, „Antireflux“, „bez laktózy“ a „kyselé mléko“ pro kojence se sklonem k zácpě, kolice a regurgitaci;
 • „Hypoalergenní“, „Aminokyseliny“, „Pepti gastro“ pro děti ohrožené alergiemi a sníženou absorpcí střev;
 • PRE 0 a PRE 2 pro předčasně narozené a lehké děti.

Přestože je Nutrilon považován za prémiovou značku kojenecké výživy, jsou ceny mléčných náhrad zdravých dětí cenově dostupné pro rodiny s jakýmkoli příjmem. Avšak směs hypoalergenní a dietní řady je o 10 až 30% dražší díky vylepšenému složení. Proteiny v těchto produktech podléhají hluboké hydrolýze, díky čemuž se směs lépe vstřebává a nezpůsobuje alergické reakce.

Nutrilonová kojenecká výživa pro kojence a kojence do 6 měsíců věku je v názvu označena „1“. Od šesti měsíců musí být kojenecká výživa upravena s ohledem na vzhled zubů, výrazně zvýšenou duševní a fyzickou aktivitu. Pro děti tohoto věku Nutricia uvádí na trh řadu „2“ suchých mléčných přípravků. Stejně jako jídlo pro novorozence, musí být tyto produkty vybírány podle řady doporučené lékařem (hypoalergenní, dietní atd.).

Baby Nutrilon Comfort 1, 2 - Složení, vlastnosti a srovnání

Společnost Nutricia začíná svou historii již v 19. století a je prvním výrobcem kojenecké výživy pro děti. Poté, v roce 1896, bylo mléko doslova sušeno v pecích a poté byly směsi vyrobeny z prášku.

Nyní má produktová řada společnosti několik desítek položek, budeme brát v úvahu dětskou výživu Nutrilon Comfort.

"Nutrilon Comfort" - co to je?

Pro každé dítě je kojení vždy vhodnější, ale není to vždy možné. Nutrilon Comfort Nutrition je speciálně navržen pro kojence, kteří trpí kolickými nebo zažívacími problémy, jako je zácpa nebo průjem..

Směs obsahuje speciální složky, díky nimž se trávení po dvou týdnech (maximum!) Výrazně zlepší, nepříjemné příznaky zmizí a vytvoří se stolice.

Po měsíci počet škodlivých bakterií ve střevech dítěte výrazně klesá a stolice obsahuje více bakterií mléčného kvašení (takže se vylučují z těla).

Pozor: po přechodu na toto jídlo může dětská stolička změnit barvu a stát se nazelenalým. To není děsivé - je to jen reakce těla na nízkou laktózu.

Hustá konzistence směsi účinně zabraňuje regurgitaci, proto Nutrilon Comfort dětská výživa také zvládá takové nemoci, jako je častá a hojná regurgitace u kojenců..

Výrobce poznamenává, že kojená děti, které jedí dotyčnou směs, přibírají na váze stejně rychle a stejně jako kojená děti..

Složení Nutrilon Comfort

Výživa má v zásadě částečně štěpenou bílkovinu kravského mléka, takže se snadno vstřebává i vrtošivými břichy dětí náchylných k potravním alergiím. Kromě toho je směs Nutrilon Comfort vynikající pro děti s nedostatkem laktázy..

Pozor: Toto jídlo má neobvyklou hořkou chuť díky zvláštnímu složení mléčných bílkovin. Všechny směsi s částečně nebo úplně štěpenou syrovátkovou bílkovinou mají určitou chuťovou chuť..

Minimální obsah laktózy zajišťuje její maximální trávení tělem dítěte.

Koncentrace změkčovací stolice je dosažena díky kyselině beta-palmitové ve stravě.

Střevní mikroflóra s touto výživou bude v pořádku díky galaktooligosacharidům a fruktooligosacharidům, které jsou součástí prebiotického komplexu.

A komplex prebiotik v této směsi je opravdu zvláštní. Před mnoha lety odborníci společnosti vyvinuli a patentovali IMMUNOFORTIS (Immunofortis) - ve složení je velmi podobný prebiotikům mateřského mléka a jeho hlavním účinkem je posílení imunity rostoucích drobků. Výsledky výzkumu ukázaly a prokázaly, že děti jíst Nutrilon Comfort mají skutečně silnější imunitu a je méně pravděpodobné, že onemocní.

Pozor: výrobce žádá, aby choval jídlo s vodou ne teplejší než 37 ° C. Ne pro nic. Je to tato teplota a ne o stupeň vyšší, než u kterého si prebiotika zachovávají své léčivé a prospěšné vlastnosti. Pokud je teplota vody vyšší, prebiotický komplex se částečně zhroutí.

Složení dětské výživy Nutrilon Comfort obsahuje:

 • Nukleotidy - důležitá složka pro vývoj mozku dítěte.
 • Mastné kyseliny (arachidonové a dokosahexaenové).
 • Komplex rostlinných olejů zahrnuje dlaň.

Nutrilon® Comfort 1

„Nutrilon Comfort 1“ - pro novorozence.

Ideální pro novorozence, kteří mají závažné koliky. Výživa účinně zmírňuje tento syndrom bolesti a zklidňuje život dítěte a matky. Co je obzvláště důležité - směs Nutrilon Comfort 1 z koliky a průjmu může být použita jako jediný zdroj výživy.

Složení je také založeno na částečně hydrolyzovaném proteinu - 1,5 g na 100 potravin.

Uhlohydrátovou složkou je laktóza, škrob a prebiotika..

Laktóza je 3,3 g na 100 ml potravy..

Dětský Nutrilon Comfort 1 obsahuje komplex Pronutri +, inovativní vzorec pro složení dětské výživy, obsahuje vše potřebné pro to, aby dítě jedlo směsí, aby získalo všechno stejné jako drobky, které jedí mateřské mléko.

Existují mastné kyseliny a prebiotika, nukleotidy, jakož i inositol, cholín, taurin a komplex minerálů v ideálním poměru.

Osmolalita "Nutrilon Comfort 1" - 260mOsm, což je v rámci normálních limitů.

Nutrilon® Comfort 2

Tato směs pomáhá dětem bojovat s kolikou, regurgitací a zažívacím traktem a je určena pro kojence starší šesti měsíců.

Směs Nutrilon Comfort 2 se také může stát hlavním zdrojem výživy a živin dítěte.

Zde jsou všechny stejné složky (jako součást komplexu Pronutri +) jako ve výživě první fáze, ale v jiném poměru.

Základem je stále částečně hydrolyzovaný protein.

Obsah laktózy - 3,4 g na 100 ml potravin.

Osmolalita směsi Nutrilon Comfort 2 je 270 mOsm, což je o něco více než směs v prvním stupni.

Nutrilon® Comfort 3

Maminky často hledají na internetu Netrilonský mix pro děti starší než jeden rok. Řekněme, že řada Comfort má pouze 2 „odkazy“ a neexistuje žádná následná směs pro děti starší než jeden rok.

Porovnání směsí Nutrilon Comfort 1 a Nutrilon Comfort 2

Tyto směsi jsou určeny dětem různého věku a mají mírně odlišné složení.

Zvažte rozdíl mezi těmito dvěma směsemi stejného výrobce.

Základem obou směsí je částečně hydrolyzovaný protein v první fázi směsi 1,5 g na 100 ml hotového jídla a ve druhé fázi směsi 1,6 g..

Protože rostoucí dítě utrácí stále více energie, složení sacharidů se mírně mění: složení Nutrilon Comfort 2 obsahuje o 1,1 g více, čehož je dosaženo díky vyššímu obsahu škrobu (0,5 g) a laktózy.

Naopak v následující směsi je méně tuků než u novorozenců.

Počet prebiotik - FOS a GOS - je stejný tam i tam.

Minerální složení směsi Nutrilon Comfort 1 je nižší než Nutrilon 2: železo 0,54 g proti 1 gramu, vápník 49 g proti 64 g, fosfor 27 g proti 35 g.

Je zde také více sodíku, draslíku, mědi, selenu a jodu..

Složení Nutrilon Comfort 2 je také nasyceno z hlediska složení vitamínů, obsahuje více vitamínu A, E (tokoferol), K1.

V první směsi je však více vitamínu C - 9,3 g oproti 8,5 g. Dalších je niacin a kyselina pantothenová..

Obě směsi obsahují přibližně stejné množství zinku, chloridů, niacinu, cholinu a inositolu..

"Nutrilon komfort": jak vařit?

Jak vařit dětské výživy? Jak správně rozmnožovat dětskou stravu, aby nedošlo k poškození dítěte?

Nejprve musíte sterilizovat všechny části láhve a dudlík.

Vařte vodu a ochlaďte ji na 37 ° a nic víc.

Krmný stůl vytištěný na každém balení potravin vám řekne, kolik lžiček suché směsi vložit do láhve vody a kolik vody potřebujete na porci, v závislosti na věku dítěte.

Například novorozenec potřebuje 2 polévkové lžíce na 60 ml vody, dítě po 6 měsících - 7 polévkových lžic.

Pozor: směs musí být naředěna v souladu s pokyny, směs by neměla být více či méně.

Uzavřete lahvičku s plněnou směsí a důkladně protřepejte. Ujistěte se, že se netvoří hrudky, směs je velmi hustá!

Otázky týkající se Nutrilon Comfort a odpovědi na ně

Je obtížné pochopit všechny tyto různé druhy výživy - „1“, „2“, „peptidy“, „pre“ - jaké jsou podobnosti a rozdíly všech těchto směsí a jak se zejména uvažovaná kojenecká výživa Nutrilon Comfort liší od koliky od konkurence?

Proč Nutrilon Comfort Nutrition je Bitter?

Jak jsme již řekli, je to způsobeno zvláštním složením jídla - zlomená bílkovina dává hotové směsi neobvyklou chuť koláčů, která může u dospělých vyvolat negativní emoce, ale chuťové pohárky dětí jsou uspořádány trochu jinak, navíc nejsou v životě nic sladkého ( s výjimkou mateřského mléka) se o to nepokusili, takže by se jim tato směs mohla líbit.

Což je lepší - Nutrilon Comfort nebo Similak Comfort?

Obě směsi jsou dobré svým vlastním způsobem, každý lékař může upřednostňovat jeden nebo druhý. Směsi "Similak Comfort" objektivně levnější, neobsahují palmový olej.

Což je lepší - Nutrilon Comfort nebo Nan Comfort?

Zvláštní rozdíl mezi těmito směsmi je v tom, že Nutrilon má v kojenecké výživě tmavší nižší obsah laktózy. 3,3 a 3,4 g vs. 5 g pro Nan.

Jak vyměnit Nutrilon Comfort?

Můžete vyzkoušet jakékoli jiné hypoalergenní jídlo, stejně jako jiného výrobce, v jehož řádku je směs třídy "Comfort".

Jak přejít na Nutrilon mix?

Jako vždy, z jedné směsi na druhou by měla být postupná a prováděna do jednoho týdne.

Nemůžete míchat dvě směsi v různých nebo stejných poměrech.

První den můžete dát nové jídlo v jednom krmivu, třetí den, vyměnit dvě krmiva atd. Až do úplného nahrazení výživy. Proces přechodu můžete natáhnout na 7-10 dní.

Pamatujte, že při přechodu na směs s nízkým obsahem laktózy se barva stolice u dítěte výrazně změní - stává se nazelenalým, což je způsobeno přítomností bakterií mléčného kvašení ve stolici..

Pozor: Před přechodem na jinou stravu byste se měli vždy poradit s pediatrem.

To je všechno o Nutrilon Comfort Colic pro děti.

Články O Neplodnosti