Hlavní Výživa

Složení směsi Nutrilon

Odborníci z internetového obchodu Daughter-Sonochka vám řeknou, z jakých složek se skládá umělá výživa této značky a které složky jsou důležité pro úplný vývoj dítěte.

Základní směsi Nutrilon: složení

Známá nizozemská společnost Nutricia, která se již stala mezinárodním koncernem, vyrábí potraviny pro nejmenší děti. Novorozenci jsou nejzranitelnější a nechráněni, takže výrobce věnuje zvláštní pozornost výrobkům pro kojence. Nutrilonové směsi zahrnují prebiotika, mastné kyseliny a vitamínový komplex. Tato vyvážená strava je schválena většinou pediatrů, uznávána jako naprosto bezpečná a prospěšná pro rostoucí tělo..

Při nákupu Nutrilonu pro své dítě by rodiče měli věnovat pozornost tomu, aby se složení směsi u různých typů produktů lišilo. Pro výběr nejoptimálnější možnosti výživy v závislosti na věku a zdraví dítěte je nejlepší konzultovat pediatra.

Nutrilonové základní směsi se doporučují pro primární nebo sekundární krmení zdravých dětí. V závislosti na digitálním označení na obalu (1, 2, 3 nebo 4) je produkt určen dětem určitého věku:

 • 1 - od narození do 6 měsíců;
 • 2 - 6 - 12 měsíců;
 • 3 - 12-18 měsíců;
 • 4 - od 18 měsíců.

Mezi minerály rozlišujeme sodík, draslík, vápník a jód. Jsou předkládány v dostatečném množství pro normální vývoj kosterního systému a dalších orgánů dítěte. Vitaminový komplex vzbuzuje důvěru v jeho plnost. Tato směs plně poskytne dítěti všechny potřebné mikro a makro prvky.

Ostatní typy směsí Nutrilon mají určité rozdíly ve složení, kterým naši odborníci pomohou porozumět..

Složení směsi Nutrilon 1

Směs Nutrilon 1 se skládá z demineralizované syrovátky, směsi rostlinných olejů (palmový, řepkový, kokosový, slunečnicový, Mortierella alpina), laktózy, odstředěného mléka, prebiotik (galactooligosugar, fructooligosugar), koncentrátu syrovátkové bílkoviny, minerálů, vitamínů, minerálů,, sójový lecitin, cholin, taurin, stopové prvky, nukleotidy, inositol, L-tryptofan, L-karnitin.

Tabulka 1. Nutriční hodnota složek, které tvoří Nutrilon 1
Nutriční / nutriční hodnotaNa 100 ml hotové směsi
Energetická hodnota / obsah kalorií, kcal (kJ)65 (270)
Proteiny, g1.3
Kasein, g0,5
Syrovátkový protein, g0,8
Tuky, g3.4
Nasycený, g1.4
Zelenina, g3.3
Kyselina linoleová, g0,446
kyselina a-linolenová, mg82
Kyselina arachidonová (AA), mgjedenáct
Kyselina dokosahexaenová (DHA), mg10
Sacharidy, g7.3
Laktóza, g7,0
G-
Prebiotické vlákno, g0,8
Minerály, mcgod 0,52 do 68
Vitaminy, mcgod 0,21 do 343
Potenciální zatížení rozpuštěných látek v ledvinách, mosm / l125

Názor odborníka

"Mnoho rodičů se bojí přítomnosti palmového oleje ve složení směsi pro děti." Považujeme za svou povinnost rozptýlit tento mýtus. Producent Nutrilon v průběhu vícestupňového čištění změnil strukturu kyseliny palmitové - základ palmového oleje. V této formě tato složka nepoškozuje tělo dítěte, ale naopak dělá výživu podobnou obsahu tuku jako mateřské mléko, což přispívá k snadnější a rychlejší absorpci směsi. “.

Specialista internetového obchodu „Dcery a synové“
Antonova Ekaterina

Nutrilon Comfort: Složení

Nutrilon Comfort se doporučuje pro kojence v případě koliky a zácpy. Předností této směsi je snadná absorpce a rychlé odstranění nepohodlí ve střevě. To je možné díky přítomnosti kyseliny beta-palmitové a snížené hladině laktózy (ve srovnání se základní směsí - asi 39%).

Díky speciálním složkám má Nutrilon Comfort také silnější konzistenci, která zabraňuje plivání. Dalším rozlišovacím znakem je částečně hydrolyzovaný syrovátkový protein..

Ve všech ostatních ohledech má Nutrilon Comfort stejné složení jako základní produkt. Procento složek se však mírně liší.

Rozdíly ve složení základních a speciálních směsí

Speciální směsi určené pro děti se specifickými výživovými potřebami..

Nutrilon Sojové mléko tedy neobsahuje bílkovinu kravského mléka, laktózu, sacharózu, mléčný tuk a lepek. Tento produkt je speciálně navržen pro děti s mléčnou bílkovinou a intolerancí laktózy. Je založen na izolátu sójového proteinu..

Charakteristické znaky složení směsi bez obsahu Nutrilonu bez laktózy jsou následující:

 • nedostatek laktózy;
 • zvýšené množství železa;
 • snížená osmolarita - až 120 mosm / l.

Existují rozdíly ve složení a dalších speciálních směsích Nutrilonu: Malabsorpce, Antireflux, Pepti Gastro, Amino, PRE a další. Odborníci z internetového obchodu Daughters-Sonners důrazně doporučují, abyste před krmením svého dítěte speciální výživou konzultovali pediatra..

zjištění

Výrobky Nutrilon jsou opravdu vysoce kvalitní a bezpečné. Potvrzuje to obrovská poptávka a četné kladné recenze matek. Složení směsí této značky se zlepšilo již více než 30 let. V současné době je výživa Nutrilon co nejblíže mateřskému mléku.

Různé typy Nutrilonových směsí mají klíčové rozdíly ve složení. To vám umožní vybrat nejlepší možnost umělé výživy pro všechny děti, včetně dětí se speciálními nutričními potřebami a předčasně narozených dětí.

Nutrilon® 2 mléčný prášek

Náhradky mateřského mléka

Nutrilon *

Dítě **

Dítě***

Dítě **

Nutrilon *

Pro výživu dětí od 6 měsíců

Díky jedinečnému komplexu PronutriPlus podporuje Nutrilon 2 rozvoj imunity a inteligence a pomáhá vašemu dítěti rozvíjet se.

Prebiotika GOS / FOS pomáhají rozvíjet jejich vlastní zdravou střevní mikroflóru, podporují také imunitu dítěte a pomáhají snižovat riziko alergií a infekcí. Příznivé účinky prebiotik v Nutrilonu 2 na dětskou imunitu byly prokázány vědeckými studiemi..

Vylepšený komplex specifických mastných kyselin ARA / DHA přispívá k rozvoji inteligence. Klinické studie potvrzují, že pro správný intelektuální vývoj dítěte v prvním roce života je důležité získat esenciální mastné kyseliny. Nutrilon 2 obsahuje požadované množství ARA / DHA.

Vyvážený komplex vitamínů a minerálů, navržený speciálně pro potřeby dětí do jednoho roku, přispívá ke správnému růstu dítěte.

Víš, že...

Již od druhé poloviny života dítě často odmítá splnit požadavky svých rodičů. Tato vlastnost chování je jedním z ukazatelů správného vývoje dítěte. [1]

STRUKTURA:

Směs rostlinných olejů (palmový, řepkový, kokosový, slunečnicový, Mortierella alpina), demineralizovaná syrovátka, maltodextrin, odstředěné mléko, laktóza, prebiotika (galactooligosugar, fructooligosugar), koncentrát syrovátkové bílkoviny, minerální olej, vitamin C, rybí olej sójový lecitin, taurin, stopové prvky, inositol, nukleotidy, L-tryptofan.

Nutrilonové směsi pro kojeneckou výživu

Pět lídrů na domácím i zahraničním trhu zahrnuje Nutrilonovou směs, která se svým složením nejvíce podobá mateřskému mléku.

Správně vybraná kojenecká výživa je klíčem ke správnému vývoji a dobrému zdraví dítěte, proto byste měli vybírat pouze vysoce kvalitní produkty s ohledem na věk dítěte. Maminky jsou často ztraceny před řadou kojenecké výživy a ne vždy dostávají směs vhodnou pro novorozence pro umělé krmení nebo krmení. U dětí od 0 do 3 měsíců, jak se ukázalo, je nabídka kvalitních produktů malá.

Produktová řada Nutrilon

Nutrice Corporation, která je výrobcem Nutrilonu, nabízí kojeneckou výživu pro různé věkové kategorie. To:

 • Produkt pro novorozence Premium 1;
 • Antireflux pro kojence, kteří jsou náchylní k častému říhání;
 • Hypoalergenní směs je vhodná pro novorozence a kojence do jednoho roku s příznaky alergické reakce;
 • Produkt neobsahující laktózu je určen pro kojence trpící nesnášenlivostí laktózy, stejně jako pro kojence, kteří mají volnou stolici;
 • Předčasně narozené děti rychle dohonily své vrstevníky s Nutrilonem pre;
 • Kojenecký produkt obsahující bakterie užitečné pro tvorbu žaludeční mikroflóry a trávení může být dán dětem od prvních dnů života;
 • Pro děti, které neabsorbují kravský protein a lepek, byl vyvinut Nutrilon Soy;
 • Produkt Pepti Gastro je určen pro kojence, kteří mají zhoršenou absorpci střev;
 • Komfortní směs je vhodná pro kojence s častým nadýmáním, zvracením a jinými zažívacími problémy;
 • Umělé mléko s aminokyselinami je určeno ke stravě arašídů;
 • Produkt Pepti Allergy je nasycený prebiotiky a je vhodný pro děti s dysbiózou.

Je třeba poznamenat, že kojenecká výživa Nutricia má digitální index, který označuje hmotnostní kategorii kojenců.

Umělé mléko by nemělo být zavedeno do kojenecké stravy samo o sobě - ​​jak výživu výživy, tak doplňková jídla by měl zvolit pediatr, který bude také sledovat, jak dítě přenáší a asimiluje produkt.

Složení dětské výživy

Každý z produktů společnosti Nutricia má svůj vlastní obsah, který se liší od ostatních v několika složkách. Nutrilon pro novorozence má:

 • syrovátka;
 • rybí tuk;
 • rostlinný olej;
 • laktóza;
 • komplex minerálů a vitamínů nezbytný pro novorozence.

Složení směsi se zvláštním zaměřením na předčasné alergiky a děti s poruchami trávení je nasyceno látkami, které pomáhají rychleji vstřebávat produkt, aniž by způsobovaly další problémy pro dítě.

Výroba směsi pro dítě

Existuje mnoho případů, kdy dítě začne plivat nebo je zlobivé, protože umělé mléko nebylo řádně naředěno. Tvůrci směsí Nutrilon umístili na obal podrobné pokyny, podle kterých by se mělo jídlo připravovat. Pořadí je následující:

 1. Ruční mytí.
 2. Sterilizační bradavky s lahví.
 3. Vroucí voda po dobu 10 minut, která pak musí být ochlazena na 40 stupňů.
 4. Naplňte láhev vodou podle dávky z návodu.
 5. Spí s odměrkou. Množství je uvedeno v tabulce v návodu.
 6. Po uzavření nádoby víčkem protřepejte lahvičku, dokud se prášek úplně nerozpustí.
 7. Vyměňte láhev za dudlík.
 8. Zkontrolujte teplotu směsi, během které musíte kapat hotové jídlo na zadní stranu kartáče. Pokud je horké, měli byste ho trochu vychladnout tak, že na několik minut spustíte láhev ve studené vodě.

Poměr objemu prášku a kapaliny je uveden v tabulce:

Dětský věkMnožství práškuObjem vodyFrekvence podávání
Od narození do 14 dnů3 kopečky90 ml6-7
3 až 8 týdnů4 kopečky120 ml6-7
2 měsíce5 kopeček150 ml6
3-4 měsíce6 kopeček180 ml5
5 měsíců7 kopeček210 ml4-5

Hotová směs by měla být homogenní bez hrudek. Nemůžete ji nechat na další krmení, můžete své dítě krmit pouze čerstvě připraveným jídlem.

Mami typické chyby

Nejprve věnujte pozornost tomu, jak az čeho rodič připravuje směs. Doporučujeme zakoupit speciální vodu, která je určena k jídlu a přípravě jídla pro novorozence. V žádném případě ji nelze vařit dvakrát, je třeba vzít trochu víc, než je požadovaný objem.

Nádobí na vaření nemůže být obyčejné saponáty, maximum je dětské mýdlo. Neměli byste používat rychlovarnou konvici, protože ne všichni výrobci používají materiály, které jsou bezpečné pro děti, pro tělo a spirálu. Přístup k varu v mikrovlnné troubě je také nejasný, takže je lepší připravit vodu na směs starým způsobem na otevřeném ohni..

Při přípravě je nutné přísně dodržovat proporce, není nutné zvyšovat množství prášku pro hustotu ovesné kaše, protože dítě se nemusí vyrovnat s takovou konzistencí. Matky jsou rovněž povinny přísně provádět doporučení uvedená v pokynech na obalu.

Když se zdálo, že připravená směs není dostatečně zahřátá, nemusíte ji zahřívat v mikrovlnné troubě, aby se neobjevily hrudky. Lepší položit na 3-5 minut do vodní lázně. Hotová jídla již nejsou po 60 minutách použitelná.

Zvláštní pozornost by měla být věnována skladování otevřené nádoby. Pokud po 21 dnech prášek stále zůstává, není možné ho dítěti podat. Maximální doba skladování otevřeného balení na chladném místě, nikoli však v lednici, jsou 3 týdny, pokud je víko pevně uzavřeno bez sebemenší vlhkosti.

 • Příprava na první návnadu: Recenze Highchair

Zdraví a vývoj dítěte do značné míry závisí na tom, jak kvalifikovaně a vyváženě je jeho výživa. Správně připravené směsi nezpůsobí narušení trávicího procesu a dítě netrpí kolikou a nadýmáním. A pamatujte si, že jakákoli otázka je lepší se zeptat pediatra, než se skládat.

Ohodnoťte tento článek: 37 Ohodnoťte tento článek

Počet recenzí: 37, průměrné hodnocení: 4.22 z 5

Baby Nutrilon se mísí

Nutrilonová formule je výběr většiny rodičů, jejichž děti jsou kojeny. Jeho výrobcem je světově proslulá společnost Nutricia. Výrobky společnosti jsou vyráběny z vysoce kvalitních surovin a jsou nejvhodnější pro mateřské mléko..

Druhy směsí Nutrilon

Kojení je vynikající, ale někdy se stává, že z nějakého důvodu matka nemůže kojit své dítě. V tomto případě je velmi důležité zvolit opravdu kvalitní jídlo, které je pro dítě optimální.

Většina pediatrů doporučuje věnovat pozornost směsi Nutrilon. Řada směsí vám umožňuje zvolit možnost, která je vhodná pro kojence v jakémkoli věku, a pomůže také vyřešit některé zdravotní problémy, pokud existují.

Existuje mnoho druhů směsí Nutrilon. Při výběru doporučujeme rodičům věnovat pozornost balení. Označuje nejen jméno, ale také věk, ve kterém lze dítěti dát určitý druh jídla.

Nabídka dětské výživy z Nutricia je poměrně velká. A aby nedošlo k záměně, měli by se rodiče v této záležitosti poradit s pediatrem..

Nutrilonová směs od narození do 6 měsíců

Od narození by dítě mělo dostávat potřebné látky a vitamíny s mateřským mlékem, protože jsou nezbytné pro jeho vývoj a zdraví. Pokud bylo rozhodnuto nakrmit dítě produkty Nutrilon, musíte zjistit, která ze směsí uvedených v řádku.

Pokud se dítě narodilo předčasně, měla by se ke krmení použít výživa Nutrilon Pre 0 pro předčasně narozené děti. Doporučuje se to, dokud hmotnost dítěte nedosáhne 1 kilogramu 800 gramů. Poté může být přenesena do směsi Nutrilon Pre 1 pro předčasně narozené děti.

Složení Pre 0 a Pre 1 zahrnuje nezbytné látky pro tělo, aby zajistily jeho růst a vývoj. Obsahuje zvýšené množství bílkovin, zdravých olejů, vitamínů a minerálů..

Nutrilonový mix od 0 do 6 měsíců

 • Nutrilon Premium 1 - doporučeno pro krmení dětí od narození narozených s normální hmotností a bez zdravotních potíží. Složení obsahuje proteiny nezbytné pro tělo dítěte (syrovátka, kasein), taurin, tuky - rostlinné oleje v komplexu, rybí olej a další. Obsahuje laktózu, další látky, jako jsou prebiotika a nukleotidy.
 • Nutrilon Comfort 1 - vhodný pro děti od narození, které mají problémy s gastrointestinálním traktem, časté zácpy a hromadění plynu. Směs koliky a zácpy obsahuje palmový olej, hydrolyzované proteiny, glukózový sirup. To vše přispívá k řešení existujících problémů. A vzhledem k tomu, že konzistence mléka je hustá, dítě přestane po krmení plivat.
 • Kysané mléko Nutrilon 1 - bude ideální volbou pro děti, které mají zažívací potíže. Může být použit jako hlavní a další krmení. Zvláštností je mléčná složka fermentovaná pomocí bakterií. Složení zahrnuje probiotika, maltodextrin, kasein, syrovátkové proteiny. Co se týče nukleotidů a mastných kyselin, zde chybí.
 • Nutrilon Hypoallergenic 1 - pro kojence s alergií. Vzhledem k tomu, že mléčná bílkovina v Nutrilon Ga 1 je rozdělena, je směs dobře absorbována tělem dítěte.
 • Nutrilon Pepti Gastro - ideální pro děti, jejichž absorpce živin střevními stěnami je narušena nebo má potravinovou intoleranci. Kojenecká výživa se skládá z hydrolyzovaného proteinu, glukózového sirupu. Mnoho rodičů na tuto směs reaguje pozitivně, ale všimněte si, že barva stolice se může změnit na zelenou..
 • Nutrilon Soy - pro kojence, kterým je předepsána dietní strava od prvních dnů života. Základem je izolát sójového proteinu.
 • Nutrilon bez laktózy - pro děti s nesnášenlivostí laktózy. V rámci toho je nahrazen glukózovým sirupem. Směs pomáhá zlepšit trávení, stabilizuje střeva, má pozitivní vliv na zrak a mozkovou aktivitu..
 • Kyseliny Nutrilon Amino - určené pro děti, jejichž tělo nevnímá bílkoviny kravského mléka, sóju a mnoho dalšího. Je předepisován dětem, které zažily malabsorpci, enterostomii. Výrobci nahrazují protein komplexem aminokyselin.
 • Nutrilon Pepti Allergy - je předepsán pro dietní stravu pro děti náchylné na alergie, atopickou dermatitidu. Je založen na hydrolyzátu syrovátkové bílkoviny. Z tohoto důvodu se chuť mírně liší od zbytku směsí (přítomnost svíravosti).
 • Nutrilon Antireflux - pomáhá zbavit se regurgitace. Možná je to způsobeno součástí. Je to rohovníková guma. Může být použit jako hlavní nebo doplňkové jídlo.
 • Nutrilon Omneo - vhodný pro krmení novorozence, pomáhá zbavit se kolik, zácpy a regurgitace. Kompozice obsahuje částečně hydrolyzovaný protein, který se snadno vstřebává, esenciální minerály, vitamíny, tuky.

Nutrilon se mísí od 6 měsíců do roku

Jak dítě roste, jeho tělo potřebuje výživu a vitamíny. A tento bod je třeba vzít v úvahu. V této době kosti dítěte rostou aktivně, tkáně a klouby se vyvíjejí intenzivně.

Když je dítě ve věku 6 měsíců, doporučuje se přejít na Nutrilon 2. Tato směs je nejvhodnější pro dítě, které nemá žádné zdravotní problémy. Naplní potřebu jeho těla se všemi potřebnými.

Premium 2 se skládá z:

 • Veverka a kasein;
 • 10 druhů rostlinných mastných kyselin a rybího oleje;
 • Taurin, jehož množství se zvýší jeden a půlkrát ve srovnání s prémií 1;
 • Bez laktózy;
 • Stopové prvky, vitamíny (téměř o polovinu více než v prémii 1).

Pokud má dítě alergii, nesnášenlivost laktózy nebo jiné zdravotní problémy, může mu specialista předepsat speciální směsi. Neliší se od výše uvedených (směs od narození do 6 měsíců), s výjimkou čísla 2 na obalu. Označuje, že tento produkt je určen pro děti od 6 do 12 měsíců.

Rozsah speciálních směsí od 6 do 12 měsíců vypadá takto:

 • Kyselé mléko 2 - zlepšuje trávení;
 • Hypoalergenní 2 - pro děti náchylné k alergiím.

To zahrnuje další směsi určené k výživě dítěte od narození, které pediatr předepíše.

Nutrilon směsi starší než 12 měsíců

Nabídka většiny dětí ve věku 1 roku je velmi různorodá. Již dostávají doplňkové potraviny a prakticky nepotřebují směsi. Pediatrové však doporučují, aby jim byly výrobky Nutrilon určené pro určitý věk alespoň jednou denně..

Ve svém složení má užitečné látky, minerály, vitamíny, které posilují imunitní systém, poskytují tělu vše potřebné. Jaké produkty Nutricia se doporučují dětem starším než 1 rok:

 • Nutrilon 3 je dětské mléko určené pro děti od 1 roku;
 • Nutrilon 4 je také mléko, které lze přidat do stravy po dosažení 1,5 roku.

Kolik stojí Nutrilon mix?

Cena směsi Nutrilon je jiná. Závisí to na typu produktu a objemu balení. Na prodej, to lze nalézt v plechovce 400 gramů nebo v balení (400 nebo 900 gramů). Cena kojenecké výživy je od 350 do 2000 rublů.

Tyto nákupy jako dětská výživa se nejlépe provádějí ve specializovaných prodejnách nebo na oficiálních webových stránkách. To pomůže vyhnout se nákupu nekvalitního zboží nebo padělků..

Příprava a skladování směsí Nutrilon

Před zahájením přípravy mléka na krmení se musíte ujistit, že máte čisté ruce a nádobí. K tomu si umyjte ruce mýdlem a sterilizujte láhev, dudlík a odměrku.

Jak chovat Nutrilon mix:

 • Vařte vodu, ochlaďte na +38 stupňů, nalijte do láhve do určitého označení (viz pokyny pro směs);
 • Přidejte požadovaný počet odměřených lžiček suché směsi do láhve (viz pokyny);
 • Uzavřete víčkem a dobře protřepte;
 • Když se suchá hmota rozpustí ve vodě, lze zátku vyjmout a nasadit na bradavku.

Před podáním mléka musí dítě zkontrolovat teplotu. Můžete to udělat kapkou několika kapek na zápěstí.

Pokud se mléko hodně ukázalo a dítě nejí všechno najednou, může být jeho část odlita a uložena v lednici až do příštího krmení po dobu nejvýše 12 hodin. Můžete se obejít bez ledničky, pouze v tomto případě bude doba skladování pouze 1 hodinu.

Delší skladování je plné kyselého mléka, a to může poškodit dítě. Ano, a užitečné látky v něm budou každou hodinu skladování obsaženy méně. Vařené mléko byste v žádném případě neměli ohřívat v mikrovlnné troubě.

Hermeticky uzavřené balení lze skladovat po dobu uvedenou na obalu. V tomto případě musí být splněny podmínky:

 • Místo, kde slunce neproniká;
 • Teplota není vyšší než +25 stupňů.

Po otevření obalu je doba použitelnosti 3 týdny. Je lepší je skladovat odděleně od obilovin a jiných produktů. Je také nežádoucí používat chladničku jako úložiště, protože:

 • Obsah je nasycen zápachem;
 • V suché směsi se mohou tvořit hrudky, protože v komoře je zvýšená úroveň vlhkosti.

Co dělat, pokud se směs nehodí

Není to vždycky poprvé, když najdeme směs, na kterou by tělo dítěte reagovalo dobře. Z tohoto důvodu má zkušený pediatr právo volby. To se děje po prohlídce dítěte, posouzení stavu jeho zdraví a zohlednění řady souvisejících faktorů..

Jak pochopit, že dítě je alergické na směs:

 • Časté plivání;
 • Volné stoličky;
 • Vyrážky na kůži způsobují velké nepohodlí;
 • Bolest v břiše;
 • Náladovost.

Pokud se něco podobného objeví u dítěte po podání směsi Nutrilon, měl by o tom být lékař co nejdříve informován. To se stane, když jídlo není vhodné. Specialista určí důvod, proč k tomu došlo, a vyzvedne jinou směs. Navíc to není tak obtížné, protože rozsah těchto produktů je rozsáhlý.

Kromě změny stravy se doporučuje dítě koupat v bylinkách, ošetřovat pokožku speciálními prostředky. To pomůže odstranit nepohodlí..

Pokud tak neučiníte a nespustíte problém, můžete vyvolat vývoj strašné dysbiózy, poruch při práci s gastrointestinálním traktem.

Nutrilon mix recenze

Pediatrové na tuto dietu reagují pozitivně. A mají k tomu dobré důvody. Koneckonců produkty vyráběné společností Nutricia:

 1. Navrženo tak, aby bylo zajištěno, že se tělo dítěte vyvíjí v souladu s věkem.
 2. Nejpřipravenější.
 3. Před zahájením prodeje je každá šarže testována.
 4. Pro výrobu se používají moderní technologie..

Kromě toho je většina produktů určena dětem, které mají určité zdravotní problémy. Současně tak dostávají správnou, zdravou výživu a nezbytnou terapii..

Recenze rodičů, kteří krmili děti produkty světově proslulé společnosti, jsou většinou pozitivní. Koneckonců, většina z nich se setkala s žádnými problémy. Směs byla vybrána s pomocí odborníka a jak děti stárly, byly nahrazeny. Jedinou nevýhodou je podle nich cena.

Nutrilon ve skutečnosti není jídlo s rozpočtem. Výrobce však stanoví ceny, přičemž je motivován skutečností, že nabízí skutečně vysoce kvalitní produkt, který v určitém stadiu jeho vývoje poskytuje tělu dítěte potřebné látky, což pomáhá řešit některé zdravotní problémy. A nemůžete ušetřit na zdraví dětí.

Existují ojedinělé případy, kdy se u tohoto dítěte objevila alergie na dítě. Důvodem je to, že si rodiče vybrali směs podle svého uvážení, bez pomoci odborníka, aniž by vzali v úvahu vlastnosti těla dítěte.

Nutrilon® 2 Premium

Sušené mléko a následně Nutrilon® 2 Premium. Pro výživu dětí nad 6 měsíců.

Objem: 400 g, 800 g, 1200 g

 • O produktu
 • O krmení

Pro krmení malých dětí je vhodnější kojení. Nutrilon®2 Premium se používá jako náhrada mateřského mléka, pokud kojení není možné..
Před použitím směsi se poraďte s odborníkem..

Při přípravě směsi byste měli vědět, že:
100 ml směsi = 90 ml vody + 3 odměrky suché směsi
1 naběračka = 4,3 g suchá směs

KRMIVÁ TABULKA

Dětský věk

Počet krmení denně

Objem vařené vody na krmivo, ml

Počet kopeček suché směsi na krmení

Vybereme směs Nutrilonu pro dítě

Originální směs Nutrilon je vysoce kvalitní náhradou mateřského mléka, která obsahuje přírodní složky nezbytné pro plný růst a vývoj dítěte. Řada kojeneckých výživ Nutrilon zahrnuje mnoho různých náhrad, které jsou určeny dětem s různými potřebami a specifiky (věková kategorie, tělesná hmotnost, patologie). Článek podrobně rozebírá směs Nutrilonových typů, složek, nuancí v přípravě a krmení.

Výrobce

Nutrilon je nizozemský výrobce suché mléčné výživy Nutricia. Společnost je založena na výrobě inovativního systému Immunofortis. Výsledkem je, že složení směsí Nutrilon eliminuje různé patologie fungování trávicího systému.

Směsi Nutrilon díky složení složek zajišťuje normální spánek dítěte, správný přírůstek hmotnosti, plný vývoj. Směsi pro novorozence Nutrilon - přizpůsobené krmení, složky složek významně přibližují směs přirozené struktuře mateřského mléka.

Podle výsledků dlouhodobého výzkumu v oblasti umělého krmení dětí s pomocí pediatrů, odborníků na výživu, neonatologů byl vyvinut inovativní komplex Pronutra, který je základem suchých Nutrilonových náhražek..

Výhody a nevýhody

Referenční potravinou pro novorozence je mateřské mléko, žádná náhrada jej nemůže úplně nahradit. Směsi v každém případě budou mít kladné i záporné stránky. Nutrilonová směs pro novorozence splňuje nejmodernější požadavky na náhražky mateřského mléka.

Výhody Nutrilonových směsí:

 • obsahují komplex přírodních prvků (biologicky aktivních složek), které zajišťují plný růst a vývoj arašídů;
 • nízká osmolarita výrobků nezatěžuje formovací vylučovací systém dítěte;
 • poskytuje prevenci většiny patologií;
 • jedná se o plnohodnotný výživný produkt (obsahují stejné množství bílkovin, tuků, laktózy jako mateřské mléko během různých období hepatitidy B) zajišťující zdraví dítěte od narození do tří let;
 • Značkové směsi Nutrinol jsou doporučovány pro použití ruským ministerstvem zdravotnictví;
 • velká řada speciálních produktů, které poskytují účinnou léčbu specifických dětských patologií;
 • všechny značkové produkty mají záruku kvality potvrzenou mezinárodními certifikáty;
 • matky zaznamenávají výrazné zlepšení fungování trávicího systému u dětí, po zahájení používání přípravku zmizení koliky;
 • náhrady jsou v mnoha zemích považovány za nejlepší produkty;
 • všechny produkty po výrobě podléhají opakované kontrole kvality v různých výzkumných laboratořích;
 • Podle evropské technologie se v Evropě vyrábějí vysoce kvalitní evropské suroviny.
 • rozvinutá síť distributorů značek.

Nevýhody Nutrilonových směsí:

 • někteří rodiče hlásí špatný vkus a zápach;
 • produkt je při styku s vodou špatně rozpustný, vytváří mnoho hrudek;
 • náhrada neobsahuje probiotika, probíhají diskuse o této složce;
 • směs obsahuje nejednoznačné složky - kokosový a palmový olej, negativní účinek těchto látek není prokázán;
 • cena produktu je pro některé zákazníky nedostupná (v rozsahu od 340 do 1990 rublů).

Souhrnně lze říci, že náhražky mateřského mléka pod značkou Nutrilon jsou vynikajícím produktem pro výživu arašídů. Před výběrem a nákupem směsi se však poraďte s pediatrem, který zná vlastnosti vašeho maličkého, v případě potřeby bude lékař schopen upravit výběr směsi..

Vyrábí se celá řada směsí Nutrilon, které jsou zaměřeny na kojence od narození do 3 let. Pod značkou Nutrilon se vyrábějí tyto náhražky mateřského mléka:

 1. Klasické směsi, jejich složení je ideální pro zdravé děti a kojence. Tato vyvážená strava v souladu s věkovou skupinou dítěte zajistí její plný růst a včasný vývoj:
 • Premium 1, 2;
 • Junior 3, 4.
 1. Hypoalergenní. Počet alergiků dnes rychle roste, a to jak u dospělých, tak u dětí. Někdy dokonce i náhražky na bázi mléka mohou vyvolat alergickou reakci dosud netvořeného těla bobu. Nutrilon pro tyto děti vyvinul speciální produkty - řadu hypoalergenních mléčných náhražek:
 • Hypoalergenní 1,2;
 • Aminokyseliny;
 • Pepti Allergy;
 • Pepti Gastro.
 1. Kyselé mléko a speciální směsi. Doplňky stravy s kyselým mlékem obsahují speciální bakterie, které příznivě ovlivňují mikroflóru střevní sliznice. Kromě klasických možností vyrábí Nutrilon také řadu speciálních směsí. Umožňují vám uspokojit speciální výživové potřeby kojenců s patologiemi s fungováním trávicího systému:
 • Komfort 1, 2;
 • Kyselé mléko 1, 2;
 • Bezlatosny;
 • Antireflux.
 1. Obsahující prebiotika. Toto doplňkové jídlo je určeno pro předčasně narozené děti nebo kojence s problémem nedostatečné hmotnosti, jehož imunitní systém je potlačen. Speciální komponenty přispívají k rychlému zotavení sil a normálnímu vývoji:
 • Před 0, 1.

Nutrilon Premium 1, 2 a Junior 3, 4

Preventivní přípravky jsou zaměřeny na prevenci patologií a léčbu jejich počátečních forem.

Na základě věkové skupiny, na kterou je klasická verze směsi orientována, jsou Nutrilon Premium a Nutrilon Junior rozděleny do následujících kategorií:

 • Nutrilon 1 - pro kojence od narození do 6 měsíců;
 • Nutrilon 2 - pro krmení kojenců ve věku od 6 do 12 měsíců;
 • Nutrilon 3 - mléko orientované na arašídy ve věku 12 až 18 měsíců;
 • Nutrilon 4 - mléko odpovídající potřebám dětí od 18 do 36 měsíců věku.

Toto označení je přítomno na všech výrobcích pod značkou Nutrilon, což značně usnadňuje určení správné možnosti náhrady mateřského mléka. Kromě toho každá skupina směsí maximálně uspokojuje nutriční potřeby kojenců v jednom nebo druhém věku a doplňkové potraviny jsou vyváženy odpovídajícím složením složek..

Značkové výrobky se vyrábějí v nádobách o hmotnosti 400 nebo 800 gramů a směs Nutrilon je ve věku 0 až 6 měsíců ve 350 gramových kartonových obalech. Takový kontejner umožňuje držet ho jednou rukou, aniž by se obával sklouznutí. Cyklus přípravy směsi je organizován tak racionálně a důsledně, jak je to možné..

I při silném náklonu nádoby se směsí nedostane dostatek spánku, protože tvar má omezovač úhlu. S výrobkem je dodávána speciální lžíce, která je upevněna v balicí nádobě pomocí speciální svorky, a současně se při otevření krabičky odstraní speciální lžíce. Tento přístup eliminuje potřebu neustálého vyhledávání lžíce uvnitř plechovky..

Podívejme se podrobněji na základní složky klasických směsí:

 1. Proteinová složka. Směs Nutrinolu od 0 do 6 měsíců a „následná“ - nejpevnější složení mateřského mléka. Směs Nutrinolu od 0 do 6 měsíců je vysoce přizpůsobena z hlediska složení bílkovin, což je zajištěno vyšším obsahem syrovátkových bílkovin ve srovnání s kaseinem - poměrný obsah složek 60/40. Premium 2 je méně přizpůsobený, úměrný složení syrovátkových bílkovin, ve srovnání s kaseinem - 50/50. Junior 3, 4 ve skutečnosti nepatří mezi náhražky mateřského mléka, což také odráží složení těchto produktů. Existuje tedy více kaseinových proteinů než syrovátkových bílkovin (65/35), což je srovnatelné s běžným mlékem. Výsledkem je, že Junior 3, 4, jakož i výrobky podobné jim, co se týče složení složek, jsou klasifikovány jako dětské mléko. Při vytváření požadovaného proporcionálního složení syrovátkových a kaseinových proteinů existují tři přístupy:
 • demineralizace syrovátky;
 • odmašťování běžného kravského mléka;
 • použití extraktu syrovátkové bílkoviny.

Ve všech přístupech je výchozí surovinou kravské mléko, které se výrazně liší od mateřského mléka kojící matky. Výrobce, vzhledem k této vlastnosti, obohacuje produkt životně důležitými aminokyselinami (taurin a L-tryptofan), přičemž tyto složky nejsou nově vytvořeným subjektem nezávisle vytvářeny, ale tělo potřebuje značné množství takových složek. Junior 3, 4 jsou obohaceny pouze taurinem, složka je důležitá pro drobky i po dosažení věku 12 měsíců, tato látka je zodpovědná za nervový a svalový systém.

 1. Sacharidové složky. Kromě Premium 2 neobsahují všechny směsi této řady Nutrilon maltodextrin. Přítomnost složky v náhražkách neovlivňuje kvalitativní vlastnosti doplňkových potravin. Komponenta je dokonale vnímána tělem dětí, netvoří připoutanost na sladkosti u kojenců. Obvykle se látka přidává do doplňkových potravin, aby se vytvořil delší pocit sytosti u bobů, což přispívá k delším intervalům mezi jídly. To je určující přítomnost složky v následných náhradcích (poté, co dítě dosáhne věku šesti měsíců).
 2. Tukové složky. Premium 1, 2 jsou obohaceny rostlinnými oleji, rybím olejem, jednobuněčným houbovým olejem. Každá tuková složka je nedílnou součástí tukového komplexu a společně přináší doplňková jídla do mateřského mléka. Kyselina palmitová je dodávána v dostatečném objemu spolu s palmovým olejem, který obsahuje největší množství ze všech rostlinných olejů. Premium 1, 2 navíc obohacuje řepkový, kokosový a slunečnicový olej. Tyto složky tvoří požadované množství kyseliny linolové a a-linolové. Rybí olej poskytuje kyselinu dokosahexaenovou a eikosapentaovou. Tyto látky jsou však tělem produkovány v malém množství, což vyžaduje jejich vstup zvenčí. Přítomnost kyseliny eikosapentaenové zajišťuje prevenci kožních patologií.
 3. Jiné látky. Nutrilonové náhražky jsou obohaceny prebiotiky, fruktooligosacharidy, nukleotidy, vitamíny a minerály. GOS a FOS v doplňkových potravinách plní nenahraditelné funkce:
 • tvoří prospěšnou mikroflóru střevní sliznice;
 • stimulovat imunitní systém;
 • snížit pravděpodobnost infekčních patologií a alergií;
 • tvoří měkkou systematickou stolici.

Premium 1, 2 obsahuje nukleotidy, dětské mléko pro děti 3, 4 takové látky neobsahuje.

Jsou základem pro tvorbu DNA a RNA, které se určitým způsobem formují, představují místo uložení genetického materiálu. Další důležitou funkcí těchto složek je akumulace energie potřebné pro normální fungování buněk těla. Nukleotidy jsou produkovány nezávisle, ale jejich nedostatek je patrný během patologických procesů v těle a také při zrychleném vývoji.

Vlastní produkce nukleotidů v těle vyžaduje značné energetické náklady. Proto s arašídy je při formování těla nutný jejich další vstup do těla spolu s doplňkovými potravinami. Přítomnost těchto složek v doplňkových potravinách poskytuje normální soubor drobné tělesné hmoty a je zodpovědný za plnohodnotný fyzický a intelektuální vývoj dítěte. Když dítě dosáhne věku 12 měsíců, přítomnost těchto složek v doplňkových potravinách nemá význam.

Náhradníky pod značkou Premium a Junior - jediné doplňkové potraviny, které společně obsahují ARA, DHA, EPA - tyto látky pozitivně ovlivňují normální fungování mozku a zraku.

Nutrilon Hypoallergenic 1, 2

Náhrada je určena k výživě arašídů citlivých na alergické reakce. Hypoalergenic 1 se používá od narození do jednoho roku. Směs má jedinečný komplex Pronutra +, ne zcela hydrolyzovaný kravským proteinem (stupeň hydrolýzy proteinu je vyšší než v komfortu).

Směs obsahuje potravinářskou přídatnou látku E 472 s (kyselina citronová ve formě etheru), používá se jako strukturální stabilizátor konečného krmení. Je schválen pro použití ve náhradách obsahujících částečně štěpený kravský protein, aminokyselinu, avšak nepřesahující 9 gramů na litr hotového jídla. Hypoallergenic 2 obsahuje kukuřičný škrob.

Tato kompozice poskytuje snadné vnímání tělem výživy a významné snížení pravděpodobnosti alergické reakce. Odborníci doporučují, že když je jeden z členů rodiny náchylný k alergiím - neprovádějte experimenty a nezačněte krmit dítě hypoalergenní náhradou.

Aminokyseliny z Nutrilonu

Substituce Breastmilk je zaměřena na krmení kojenců, kteří jsou náchylní k těžkým alergiím na bílkoviny krav, sóji, dalším alergiím na potraviny, v případě malabsorpčního syndromu. Náhrada jasně eliminuje riziko alergie na bílkoviny kravského mléka a sóji, protože tyto složky jsou z produktu zcela vyloučeny.

Protein je nahrazen komplexem aminokyselin. Jejich poměrné složení je vybráno tak, že je vyloučena práce enzymů - jsou přímo vnímány tělem drobků. Aminokyseliny jsou citlivé na oxidační procesy, což vede k přítomnosti přijatelných antioxidantů v produktu: E 304 (askorbyl palmitát), E 307 (alfa-tokoferol), E 306 (tokoferolový komplex). Zahrnuje složku potravin E 472 s (kyselina citronová ve formě etheru) - používá se jako strukturální stabilizátor konečného krmení.

Laktóza je nahrazena glukózovým sirupem, pro tělo je snáze vnímatelné. Tukové složení je tvořeno kokosovým, slunečnicovým a řepkovým olejem. Výrobek obsahuje slunečnicový olej s vysokým obsahem kyseliny olejové a řasový olej, který obsahuje velké množství kyseliny dokosahexaenové. Negativní strany směsi zahrnují zvýšenou osmolaritu - asi 340 mOsm / kg.

Nutrilon Pepti Allergy

Tento produkt je zaměřen na arašídy s odmítnutím kravského proteinu, s jednoduchými a mírnými formami alergických reakcí. Porušením intestinální absorpční funkce a antropické dermatitidy se také rychle eliminuje touto směsí. Místo kaseinového proteinu se jako náhrada používá syrovátkový protein, takže se množství laktózy sníží o více než 50%.

Produkt je obohacen o maltodextrin, celou řadu látek zajišťujících normální vývoj dítěte. Laktóza ve směsi je obsažena v menším množství než v řadě směsí Nutrilon orientovaných na arašídy bez patologií.

Spotřebitelé používající alergii Pepti zaznamenávají snadnost vnímání substituce v těle, účinné odstranění příznaků alergických reakcí. Náhradník Pepti Allergy je vhodný pro drobky od narození do 12 měsíců věku. Nevýhody náhražky zahrnují změnu barvy stolice na zelenou, která je spojena s přítomností proteinu v hydrolyzované formě. Stejná složka vytváří hořkou chuť směsi. Směs obsahuje potravinový doplněk E 472 s.

Nutrilon Pepti Gastro

Náhrada mateřského mléka se používá pro arašídy s odchylkami absorpční kapacity střeva a vrozenou alergií na potraviny. Výrobek obsahuje syrovátkovou bílkovinu v hydrolyzované formě, přispívá k významnému snížení pravděpodobnosti alergické reakce.

Substituce triglyceridů se středním řetězcem nezahrnuje expozici pankreatickým enzymům, je vnímána přímo tělem dítěte. To je významné v narušení absorpční kapacity střeva, protože s malým množstvím lipázy se tukové složky nerozkládají, a proto nejsou tělem vnímány..

Složení je obohaceno řepkovým, slunečnicovým, palmovým olejem, rybím olejem a speciálním olejem. Výživa nezahrnuje laktózu, je nahrazena glukózovým sirupem. Je zaznamenána přítomnost platné potravinářské přídatné látky E 472 s. Negativní stránkou použití náhražky je nazelenalá stolice, která je spojena s přítomností proteinu v hydrolyzované formě v produktu.

Nutrilon Comfort 1, 2

Náhradky suchého mléka Comfort 1, 2 jsou zaměřeny na krmení kojenců od narození (1 - 6 měsíců, 2 - do 12 měsíců věku). Odborníci nedoporučují doplňkové potraviny pro nepřetržité používání, musí být podávány pro koliku a zácpu, jiné poruchy trávicího systému kojenců do 12 měsíců.

Doplňkové krmení je ve složení složek vyvážené. Přítomnost proteinu v hydrolyzované formě a kyselina beta-palmitová pomáhá normalizovat stolici a eliminovat nepohodlí ve střevě. Náhrada má modifikovaný palmový olej, pomáhá eliminovat poruchy stolice spojené s hromaděním těžkých solí vápníku přítomných v kyselině palmitové v těle arašídů. Škrob zvyšuje hustotu hotového krmení, pomáhá snižovat frekvenci a počet zvracení.

Malé množství laktózy eliminuje tvorbu plynů, projevy koliky a nadýmání vznikající z nedostatku laktázy. Náhrada nemá nejpříjemnější chuťové vlastnosti (lehká hořká pachuť), která je spojena se složkami tvořícími produkt. Pro snazší vnímání doplňkového krmení fazolí byla do jeho složení zavedena lehká forma glukózového sirupu. Ve srovnání s klasickými možnostmi náhrady je Nutrilon Comfort pro tělo mnohem snazší vnímat. Odstranění nadměrného roubíkového reflexu pomáhá silnější struktuře hotového jídla.

Nutrilon Dairy 1, 2

Fermentované mléčné výrobky 1, 2 (ve věku 1 - 6 měsíců, ve věku 2 až 12 měsíců) pomáhají zlepšit trávení, udržují normální mikroflóru střevní sliznice. Jejich složení co nejvíce odpovídá mateřskému mléku, které eliminuje podráždění žaludku, přispívá k dobrému přijímání drobků tělem. Recept je založen na kvašení speciálních kvasinek..

Kvásek zahrnuje bifidobakterie a bakterie kyseliny mléčné, patentované výrobcem, díky čemuž dochází k hlavnímu procesu štěpení. Tato funkce je odlišuje od klasických možností. Rozklad proteinové složky, tuků, laktózy je doprovázen tvorbou nových látek: peptidy, mastné kyseliny, baktericidní složky, kyselina mléčná, vitamíny a minerály. Tyto složky jsou nejen nově vnímaným objevujícím se tělesem drobků, ale pozitivně ovlivňují jeho stav.

Náhradky obsahují stejné podíly proteinů a kaseinu, obohacené o probiotika a maltodextrin. Složení mastných kyselin se liší od ostatních produktů značky Nutrilon - neexistuje ARA, DHA a EPA, což je způsobeno nedostatkem řasového oleje. Další mínus - žádné nukleotidy.

Nepoužívejte tyto náhražky nepřetržitě ani po delší dobu. Mají léčivé vlastnosti, po odstranění patologie by mělo být dítě okamžitě převedeno do klasické verze.

Nutrilon bez laktózy

Výživa je určena pro kojence s chronickým částečným nebo úplným odmítnutím laktózy. Proteinová složka se skládá z kaseinu vápenatého (tato forma složky přispívá k úplnému rozpuštění kaseinu při interakci s vodou).

V sušeném odstředěném mléce není přítomna žádná laktóza, je nahrazena glukózovým sirupem, složka přispívá k příjemné chuti, snadnému vnímání produktu tvořenému tělem dítěte.

Spolu s L-tryptofanem jsou doplňková jídla obohacena o životně důležitou aminokyselinu - L-cystein, který je v klasických verzích přítomen společně se syrovátkou. Zvláštní složení této směsi určuje zvláštní zavedení této složky.

Nutrilon Antireflux

Substituce je zaměřena na odstranění problému systematického reflexu u novorozenců od narození. Látkou, která vylučuje nadměrný reflex roubíku (zahušťovadlo), je fazolový extrakt stromu rohovníku.

Produkt je obohacen o modifikovanou formu této látky, což přispívá k jeho rozpuštění při teplotě asi 50 stupňů (přírodní extrakt vyžaduje výrazně vyšší teploty). Fazolový extrakt z rohovníku má zároveň prebiotické vlastnosti, není zcela štěpen enzymy, působí jako potrava pro mikroorganismy tlustého střeva.

Složka tvoří měkkou židli, řeší problém zácpy. Náhrada je klasifikována jako dominantní kasein (množství kaseinu převládá nad syrovátkovým proteinem), je navíc obohaceno o maltodextrin, životně důležitou aminokyselinu (L-cystein).

Nutrilon Pre 0, 1

Výživa je zaměřena na předčasně narozené děti s nízkým přírůstkem na váze. Vyznačuje se výrazně vyšším obsahem proteinové složky, takže podíl proteinu a kaseinu je 60/40.

Směs je obohacena rostlinnými oleji - kokosovým, slunečnicovým, sójovým, palmovým, pupalkovým. Večerní prvosenka obsahuje kyselinu gama-linolovou, je představována kyselinou linolovou.

Kyselina gama-linoleová s nedostatečným množstvím vede k narušení produkce složek jako jsou hormony - prostaglandiny, které mají regulační funkci. Triglycerid se středním řetězcem je jednoduše vnímán a poskytuje formujícímu organizmu maličkého těla dostatečnou energii.

Vaječné fosfolipidy mají pozitivní vliv na nervový systém dítěte. Pre 0 je předepsán dříve, než arašíd dosáhne tělesné hmotnosti asi 1800 gramů, pak odborníci doporučují překládat na Pre 1, který se vyznačuje nižším množstvím proteinové složky.

Jak chovat směs pro novorozence?

Výrobce se obává usnadnění používání náhradky v praxi. Každá nádoba s produktem obsahuje nejpřístupnější prezentaci procesu vaření a doporučené dávky pro různé věkové skupiny. Součástí balení je speciální lžíce pro měření množství požadované směsi.

Zvažte správný algoritmus vaření:

 • důkladně si umyjte ruce mýdlem;
 • zpracovat vařící vodu láhev na krmení, víko s dudlíkem;
 • předehřívat vodu ve speciálním hrnci pro dítě předem (určitě byste ho měli dostat), vařit asi 10 minut, pak ji odložit stranou na prázdné sedadlo a stát tam asi půl hodiny - během této doby by se voda měla ochladit na správnou teplotu;
 • voda v láhvi musí být nalita, podle doporučení výrobce v přiložených tabulkových pokynech;
 • pomocí speciální lžičky nalijte odpovídající množství suché náhrady do láhve vařené vody;
 • pevně zakryjte láhev, protřepejte kompletní promíchání vody a suchého produktu - měli byste získat roztok homogenní konzistence bez hrudkovitých inkluzí;
 • odšroubujte uzávěr z láhve a nasaďte na něj bradavku;
 • těsně před krmením dítěte je nutné zkontrolovat jeho teplotu - použijte speciální potravinový teploměr nebo jej položte na zadní stranu ruky, teplota produktu by měla odpovídat normální teplotě lidského těla.

Přísně dodržujte doporučení výrobce uvedená v příbalové informaci. Odborníci upozorňují na skutečnost, že strukturální složení může záviset na typu směsi, což by měly brát v úvahu mladé matky. Klasické náhražky mají ve srovnání s Comfort nebo Antireflux mnohem tekutější konzistenci - jsou mnohem silnější.

Při přípravě doplňkových potravin existuje řada funkcí, které by rodiče měli určitě věnovat pozornost:

 • odpovídajícím způsobem upravte objem zředěných složek (zaměření na dávkování uvedené v tabulce pokynů);
 • nepoužívejte vařenou vodu k vaření, nemíchejte vařenou vodu s běžnou vodou, mnozí odborníci doporučují použití speciální dětské vody;
 • Doplňkové potraviny je nutné chovat bezprostředně před krmením malé;
 • neuchovávejte zředěnou směs, která zbývá po úplném naplnění batole - musí být zlikvidována;
 • po krmení držte dítě ve vzpřímené poloze, aby z žaludku vycházel vzduch, který se dostal do žaludku spolu s jídlem;
 • neměňte množství vody a suché směsi bez doporučení pediatra;
 • při vaření nepoužívejte mikrovlnnou troubu, protože to zvyšuje pravděpodobnost vzniku horkých hrudek;
 • Postupujte podle doporučených pravidel skladování pro otevřené plechovky se suchými náhradami;
 • sledovat dítě při krmení, je vhodné udržovat taktilní kontakt;
 • po jídle doplňkových potravin pečlivě sledujte reakci dítěte.
Články O Neplodnosti