Hlavní Výživa

Co to je

Nová čtvrť Nuka v červnu 2010.

Nuuk (Nuuk, Gothob), Nuuk (Dat., Eng.), Nuuk nebo Godthåb (německy), Nuuk nebo Nûk (fr.) - hlavní město samosprávného území Grónska, správní středisko obce Sermersook (Kommuneqarfik Sermersooq green, Sermersooq Kommune date).), největší město Grónska.

Nook se nachází na jihozápadním pobřeží Grónska v ústí fjordu Dobré naděje (data Godthåbsfjorden) v nadmořské výšce cca. 2 m nad hladinou moře, ca. 240 km jižně od polárního kruhu.

1728 - 1979: Gothob (Godthåb) - přeloženo z dánštiny - "Dobrá naděje".

1979 - dosud: Nuk (Nuuk).

Soukromé domy Nuka v červnu 2010.

Nuk (Nuuk, Nuuk) - přeloženo z grónského jazyka - „Cape“.

1728 [2] - 6. března 1775: správní středisko norské kolonie Grónsko (data Grønland.), Které bylo od 3. července 1721 do 6. března 1775 spravováno jako součást Islandu.

6. března 1775 - 5. června 1953: správní středisko dánské (c 1814) [3] kolonie provozované společností Royal Grónsko Trading Company (Den Kongelige Grønlandske Handel., Royal Grónsko Trade Co. Eng.) Do roku 1912, kdy vedení převzalo vedení sám vláda Dánska.

9. dubna 1941 - květen 1945: správní středisko Grónska - protektorát Spojených států (protektorát USA).

5. června 1953 - 1. května 1979: správní středisko provincie Grónsko, Dánské království (data Kongeriget Danmark).

1. května 1979 - do současnosti: samosprávné území Grónska (Kalaallit Nunaat Grónsko) jako součást Dánského království; od 21. června 2009 - se širokou autonomií.

Katedrála Lutheran Church (Annaassisup Oqaluffia Green, Vor Frelser kirke data), postavený v roce 1849; Duben 2011.

V Nuk jsou ústřední vládní orgány Grónska:

 • Vysoký komisař (Rigsombudet på Grønland Dates) - zástupce Dánské královny.
 • Vláda a její hlava - výkonný ministr.
 • Jednokomorový parlament (Kalaallit Nunaanni Inatsisartut Green, Grønlands Landsting Dates)

Zeměpisné souřadnice: 64 ° 18 's. Š., 51 ° 72' zd [4]

Obyvatelstvo: 15487 lidí (sčítání lidu v roce 2010) a 21 559 lidí žilo v obci v lednu 2011 [5]

Reference

 • Nemocnice Queen Igrid (Dronning Ingrids Hospital Dates, Nemocnice královny Ingrid, od roku 1953)
 • Život v Grónsku // "The World" 03.10.2010 (stručný popis Nook).
 • Nuuk (stručný turistický popis zajímavostí v ruštině)

Nook červen 2010 v noci.

 • Grónská univerzita (Kalaallit Nunaata Universitetia Greenl., Grónská univerzita v angličtině, od roku 1987)
 • Nuuk - Allgemeines (stručná informace o Nuk pro turisty v němčině)
 • Nuuk Travel Guide (stručné turistické informace v angličtině)

Doprava

 • Dvakrát týdně jsou západní osady Grónska spojeny trajektovou společností Arctic Umiaq Line A / S (nebo Arctic Umiaq - data AUL.)
 • Letiště Nuuk (Letiště Nuuk Eng., Mittarfik Nuuk Green, Termíny Nuuk Lufthavn)

Nooka lodě v červnu 2010.

Muzea

 • Muzeum umění Nuuk (Termíny Nuuk Kunstmuseum, Muzeum umění Nuuk Eng.)
 • Národní muzeum Grónska (Nunatta katersugaasivia allagaateqarfialu Greenl., Grønlands Nationalmuseum og Arkiv Dates, Grónské národní muzeum Eng., Šedesátá léta)

památky

 • Grónské centrum múzických umění (Grónské centrum múzických umění, 1997)
 • Hans Egede Kirke
 • Kolonihaven - rybářská vesnice ze 17. století.
 • Kulturní centrum Katouac (Grønlands Kulturhus, 1997)
 • Kalaliarak Sea Market (Brædtet, Kalaaliaraq Market))
 • Grónská veřejná a národní knihovna (Landsbiblioteket)
 • Rezidence vlády Grónska v domě zakladatele města, Hans Egede
 • Katedrální kostel (Annaassisup Oqaluffia Green, Vor Frelser Kirke Dates, 1849)
 • Stadion Nuuk Stadion (2000 míst)
 • Nuuk Tourist Office (1992, s obrovským psacím boxem pro Santa Claus)

Ulice Nuka v zimě (listopad 2009).

"Po celém světě" o Nukovi

Říjen 1987 Černý muž v bílé poušti (africké cestování Tete Michelle Kpomassi v Grónsku, poznámka o Nukovi)

Poznámky

Město založil dánsko-norský misionář Hans Egede (Hans Poulsen Egede, 1686-1758). Avšak v letech 1000-1480. Vikingové a Eskimos už v této oblasti žili.

Význam slova Nook

Nook (Nook, Dat. Nuuk nebo Godthåb Gothob, Grenl.

Za třicet let měl Nook sklouznutou záda, velký ochablý žaludek a nezdravou šedou pleť.

Nuk trhl na obrázek před sebou: miliony bytových buněk, a v každém protahujícím se třesoucím se bledýma rukama nataženým k jeho božskému jménu.

Nuk vstal, opřel se rukama o postel, cítil, jak jeho břicho vzdoruje jeho úsilí, jak nestálé to bylo s každým pohybem.

Linka se někdy zastavila, pak se náhle začala hýbat a Nuk, kymácející se spolu se všemi, udělal pár drobných kroků.

Nook si myslel, že kdyby sem přišel muž ze středověku, pravděpodobně by se rozhodl, že to byli mrtví, kteří v den soudu pochodovali na výzvu trumpety z hrobů..

Nook pozorně naslouchal a zdálo se mu, že šustění naplňující gigantickou lobby se mění v pulzující alarmující rytmus a stává se smysluplnějším.

Vložil pytel do své levé ruky, Nook stál proti zdi a měl potíže zjistit, které ze šedých samohybných pásek se mají stát.

Propuštění Nukem, opětovné uzavření smlouvy.

Hodnost námořníka. Odmítnuto podle čl. 51 odst. 2 pododstavec B, nesplnění podmínek smlouvy armádou. Rozhodl jsem se ještě jednou sloužit na základě smlouvy. Vzal postoj a dorazil na místo registrace na vojenském komisi. Dostal jsem doporučení na provizi, složil provizi A - kategorie, složil profesionální výběr - doporučil, prošel Fizeau - splňuje požadavky. Poté předal všechny dokumenty regionálnímu výběrovému místu, kde se údajně konalo určité zasedání společné komise výběrového místa pro vojenskou službu na základě smlouvy (2 kategorie) a vojenského komisaře pro výběr uchazečů, kteří vstoupili do vojenské služby na základě smlouvy, jak je psáno v novinách, které mi vydali, dále uvádí, že: „Rozhodnutí smíšené komise - v souvislosti s propuštěním kandidáta podle čl. 51 odst. 2 pododstavce B spolkového zákona„ OVO a VS “, by nemělo být doporučeno pro vojenskou službu na základě smlouvy,“ také psaly, že odhalily během schůze komise tyto věci yatelstva můj propuštění na OU, ačkoli to bylo veřejně uvedeno, já jsem při první návštěvě těchto věcí instituce, prokázal vojenský ID s odpovídající záznam. A část, která mě vezme ke službě, si je toho vědoma a nabízí pomoc, petice atd., Ale ve výběrovém bodě říkají, že mě odmítají a to je vše, že mi nic nepomůže, a cesta byla pro mě objednána v ozbrojených silách RF. Jsou to žaloby z jejich strany? Jaká jsou řešení tohoto problému? Jsem rád, že nějaké informace. Díky předem.

Kryodez (NUK) jako nejmodernější a nejúčinnější nástroj ke snížení mikrobiální kontaminace jatečně upravených těl drůbeže

Ke snížení mikrobiální kontaminace vody v kontaktních chladicích jednotkách (lázních) a zabránění kontaminaci povrchu jatečně upravených těl ptáků se používají různá antimikrobiální činidla, včetně látek obsahujících chlor. Chlorové přípravky však mohou způsobit nenapravitelné poškození životního prostředí a lidského zdraví v důsledku tvorby toxických perzistentních sloučenin, jako jsou dioxiny a chlorované uhlovodíky..

Alternativa k chloru

V dnešní době je nejúčinnější alternativou k chloru kyselina peroctová (NAA) - CH3 COOH.

Moderní technologie výroby kyseliny peroctové jsou založeny na použití kyseliny octové jako hlavní složky, jako bezpečnější alternativy k anhydridu kyseliny octové: 1-15% roztoky NAC se získávají oxidací kyseliny octové (CC) v kapalné fázi peroxidem vodíku (PV) v přítomnosti katalyzátorů a stabilizátorů: CH3C (O) OH + H202 = CH3C (O) OOH + H20

Taková rovnovážná směs se nazývá kvartérní rovnovážný produkt - čtyřsložkový rovnovážný produkt: Velká Británie - NUK - PV - H2O

Kyseliny peroctové v zahraničí a v Rusku se v potravinářském průmyslu úspěšně používají jako dezinfekční prostředky, pro antimikrobiální zpracování potravinářských výrobků, včetně jatečně upravená těla drůbeže, ovoce a zeleniny, jakož i dezinfekce pitné vody. Kromě toho se široce používají ve veterinární medicíně, medicíně a tam, kde je vyžadována zvláštní mikrobiologická čistota a sterilita. Ve vyčerpaných pracovních roztocích se NAA a peroxid vodíku snadno rozkládají na vodu, kyslík a kyselinu octovou a nepoškozují životní prostředí, a co je nejdůležitější - jsou pro lidi bezpečné.

Přípravky kyseliny peroctové, které jsou zpravidla dostupné pod různými ochrannými známkami, jsou stabilizovaným produktem pro syntézu kyseliny octové a peroxidu vodíku a liší se ve složení katalyzátorů a stabilizátorů.

Droga "Cryodez"

Výzkumná laboratoř GC „Technologie čistoty“ v letech 1999 až 2006 společně s předními vědeckými a průmyslovými ústavy provedla řadu výzkumných prací na vývoji léku s vysokým obsahem NUK, studii jeho vlastností a oblastí použití, včetně snížit mikrobiální kontaminaci jatečně upravených těl drůbeže v kontaktních chladicích lázních, dezinfekci vajec a zemědělských produktů, jakož i dezinfekci vybavení pro výrobu potravin, vozidel a prostor. Při vytváření léku (ochranná známka "Cryodez") poprvé v Rusku bylo možné vyřešit hlavní problém spojený s výrobky na bázi peroxidových sloučenin, konkrétně: vytvořit stabilní produkt s vysokým obsahem kyseliny peroctové (15 ± 2,5%) s použitím získaného peroxidu vodíku anthrochinonová metoda, nové stabilizátory a katalyzátory šetrné k životnímu prostředí. Jako stabilizátory se zpravidla používají silné kyseliny (sírová, ortofosforečná), je však třeba mít na paměti, že ne všechny chemikálie jsou povoleny pro použití při styku s potravinářskými výrobky podle technických předpisů celní unie TR CU 029/2012. To by mělo být vzato v úvahu, pokud dezinfekčnímu procesu jsou vystaveny nejen povrchy přicházející do styku s potravinami, ale také přímo jatečně upravená těla ptáka a skořápka vajec. Z tohoto hlediska byl opakovaně testován nástroj „Cryodez“ a jeho bezpečnost a soulad s platnou legislativou, včetně TR TS 029/2012, byl potvrzen Vědeckým výzkumným ústavem pro dezinfekci Rospotrebnadzorem, Výzkumným ústavem výživy RAMS a Výzkumným ústavem zpracování drůbeže (VNIIPP), jehož oficiální vydání je Závěry a návod k použití. V různých letech byl nástroj „Kryodez“ zkoumán také autoritativními organizacemi, jako je Federální státní ústav lékařských věd Ministerstva zemědělství Ruské federace a Veterinární oddělení.

Průmyslové vydání produktu pod značkou "Cryodez" začalo v roce 2002. Současně byla zaregistrována ochranná známka „Cryodez“, která potvrzuje jedinečnost vývoje nástrojů založených na NUK v tomto období (osvědčení č. 223476). Dnes je produkt na trhu 20 let a je vyráběn ve specializovaném výrobním zařízení certifikovaném pro výrobu peroxidových sloučenin podle původní receptury a technologie. Ve výrobním procesu se používají pouze vysoce kvalitní suroviny s vysokým stupněm čištění, přísně dodržovány technologické předpisy výroby a kontroly. Společnost provozuje systém řízení kvality ISO 9001, který zajišťuje stabilní kvalitu výrobků. Pro splnění dalších bezpečnostních opatření je "Cryodez" dodáván v euro kanystrech a sudech se speciálními uzávěry s odplyňovacím ventilem, které jsou speciálně konstruovány pro přepravu zboží na bázi peroxidu vodíku a NUK..

Cryodez je vysoce účinný produkt šetrný k životnímu prostředí založený na kyselině peroctové pro různé účely dezinfekce a antimikrobiální léčby. "Cryodez" je nová generace širokospektrální drogy. V mnoha případech může Cryodez nahradit tradičně používané dezinfekční prostředky na bázi aktivního chloru, kvartérních amoniových sloučenin (QUAS), jakož i agresivní a toxická činidla, jako je formalin, formaldehyd a bělidlo. Umožňuje také nahradit dezinfekci horkou parou.

Charakteristickým znakem léčiva „Cryodez“ od jiných podobných antimikrobiálních látek je vysoká stabilita obsahu IAA (nejméně 15%) v průmyslové výrobě, jakož i záruka stability léčiva po celou dobu jeho trvanlivosti (12 měsíců nebo více).

Baktericidní vlastnosti NAA

Kyselina peroctová je silné oxidační činidlo. NAA ovlivňuje jak buněčné membrány, tak enzymové a proteinové systémy. Výsledkem je rychlá a nevratná inaktivace mikroorganismů. Antimikrobiální účinek na širokou škálu mikroorganismů:

• bakterie vytvářející spóry, jakož i viry.

Je třeba poznamenat, že biocidní účinek NAA nezávisí na teplotě roztoku a je již dosažen s pracovním roztokem + 1 ° C. Důležitá je skutečnost, že při dlouhodobém užívání léčiva nedochází k tvorbě rezistence (rezistence) mikroorganismů vůči NUK. Při práci v prostředích s vysokou organickou zátěží se antimikrobiální aktivita pracovních řešení NUK významně nesnižuje, což je důležité pro praktické použití v podnicích. "Kryodez" vykazuje antimikrobiální vlastnosti při nízkých teplotách vzduchu (od 0 ° C), v širokém teplotním rozsahu pracovního roztoku (2-80 ° C), nízkých koncentracích pracovního roztoku (0,01 - 1,5%) a krátké době expozice ( 2-30 min.).

Bezpečnost životního prostředí

Jednou z hlavních výhod přípravku Cryodez je jeho ekologická bezpečnost. "Kryodez" je biologicky rozložitelný prostředek, protože všechny jeho složky jsou biologicky rozložitelné látky: 90 až 100% každé z nich podléhá rozkladu. Vyčerpané roztoky léčiva se snadno rozkládají na vodu, kyslík a kyselinu octovou, která se následně v pozdějších fázích biodegradace rozkládá na oxid uhličitý a vodu, čímž zabraňuje znečištění životního prostředí. Použitá pracovní řešení léku jsou bezpečná pro biologická léčebná zařízení. Čistírny odpadních vod používající speciálně vybrané mikroorganismy mohou snadno rozložit kyselinu octovou.

Z hlediska bezpečnosti kontaktu potravinářských výrobků s pracovními roztoky bylo zjištěno, že v průběhu času se NUK v důsledku eliminace atomového kyslíku, který má baktericidní účinek, zcela rozkládá, a to jak ve vodě, tak na povrchu jatečně upraveného těla ptáka. Konečný rozklad NUK je popsán rovnicí:

CH3C (O) OOH → CH3C (O) OH + O

Je třeba poznamenat, že kyselina octová je v potravinářském průmyslu široce používána jako složka potravin, proto přítomnost jejích stop v hotových potravinářských výrobcích nemůže být škodlivá pro zdraví. Kyselina sírová, která je rovněž povolena jako potravinářská přídatná látka, je navíc zahrnuta do složení kryodezu jako katalyzátor v malém množství (v souladu s technickými předpisy celní unie TR CU 029/2012).

Úplné zničení zbytkového množství kyseliny peroctové a peroxidu vodíku na povrchu jatečně upravených těl nastane během 4 až 8 hodin po zpracování. Bylo zjištěno, že v budoucnu nebudou po tepelném zpracování zbytková množství NUK detekována. Po zpracování v roztoku léčiva nemají jatečně upravená těla ptáka cizí pach a nemění svůj vzhled..

Toxikologická bezpečnost

Při práci s přípravky na bázi kyseliny peroctové je třeba dodržovat bezpečnostní opatření, jako je ochrana kůže a očí personálu, dýchacích orgánů..

V koncentrované formě mají přípravky ostrý specifický zápach octa, mají výrazný lokální dráždivý účinek na kůži a sliznice očí. Podle GOST 12.1.007-76, s přihlédnutím k stupni vlivu na tělo, patří do 3. třídy středně nebezpečných látek, když jsou zavedeny do žaludku, a do 2. třídy vysoce nebezpečných látek, když jsou vdechovány ve formě aerosolu a par. Navzdory skutečnosti, že NAA a přípravky na ní založené mají charakteristický zápach, nezpůsobují podráždění při koncentraci nižší než 2000 ppm (0,2%), což je více než dostatečné pro biocidní ošetření. Roztoky NUK používané v pracovních koncentracích (0,001–0,03%) nemají štiplavý zápach, nemají lokální dráždivé, senzibilizující a kumulativní účinky a nemají traumatický účinek na dýchací orgány, tj. ve zředěné formě jsou nízko toxické látky. Pro bezpečné užívání drog se doporučuje používat OOP a různé dávkovací metody, které zabraňují přímému kontaktu s drogou, včetně automatického, pomocí speciálního vybavení.

Výběr léků na základě NAA

K nahrazení přípravků obsahujících chlor v jatečných tělech drůbeže je nezbytné používat pouze schválené přípravky.

Pro antibakteriální ošetření jatečně upravených těl drůbeže je povoleno používat přípravky obsahující kyselinu peroctovou (NAA) jako technologickou pomůcku, která má prohlášení o shodě s technickými předpisy celní unie (zejména TR CU 029/2012). Dezinfekce jatečně upravených těl drůbeže a vaječných skořápek je v současné době povolena pouze s příslušným znaleckým posudkem a pokyny k používání orgánů Federální služby pro dohled nad ochranou práv spotřebitele.

Při výběru léčiv pro snížení mikrobiální kontaminace vody v kontaktních chladicích jednotkách (lázních) a pro zabránění kontaminaci povrchu jatečně upraveného těla ptáka salmonelou je nutné vzít v úvahu obsah NAA v koncentrátu navrhovaného přípravku. Přípravky 15-17% (podle NUK) jsou tedy ve srovnání s méně koncentrovanými (5-7% NUK) ekonomicky mnohem výhodnější - jak z hlediska spotřeby, nákladů na pracovní řešení, tak z úspor při přepravě a skladování.

Nástroj CRYODES plně vyhovuje požadavkům současné legislativy, jeho používání je hospodárné a bezpečné. Kvalita léku je garantována výrobcem po dobu 20 let a je potvrzena Federální službou Rospotrebnadzor a Eurasian Economic Commission.

Co je Intel NUC a kdo jej může považovat za užitečný

Proto bylo nutné vytvořit počítače, které budou zároveň kompaktní a zároveň vám umožní používat většinu funkcí bez omezení. Jeden z nich je mini počítač od společnosti Intel s názvem Next Unit of Computing (NUC). Společnost tyto systémy skutečně považuje za budoucnost počítačů a vůbec ne za další implementaci konceptu nettops, all-in-one nebo takového..

Co je NUC

NUC je v podstatě formovým faktorem osobního počítače. Přístroj je malý skříňový box, obvykle o velikosti 10 x 10 cm, a to i přes svou malou velikost, ve většině počítačů není absolutně horší. NUC je vhodné použít jako domácí multimediální centrum, pro použití současně v práci i doma, a dokonce i pro hry. Lze jej snadno umístit vedle klávesnice na stole nebo připojit k zadní straně monitoru pomocí dodané konzoly VESA.

Práce s mini-PC bude vyžadovat připojení klávesnice, myši a obrazovky - to lze provést během několika minut. Zároveň jsou ceny takových zařízení v závislosti na konfiguraci docela přijatelné: začínají se 3-4 miliony rublů.

Co jsou tato zařízení schopna?

Jak je popsáno výše, NUC je schopna udělat vše, co moderní počítače umí. Současně je celá řada procesorů Intel implementována do počítačů od mobilních procesorů Atom po profesionální Core i7. Intel NUC umí zobrazit obraz v rozlišení od Full HD do 4K, v závislosti na výkonu zařízení. Standardní vybavení NUC poskytuje několik portů USB (verze 3.0 s podporou rychlého nabíjení), výstup HDMI pro připojení obrazovky a přenos zvuku, vstup pro paměťové karty, moduly Wi-Fi a Bluetooth, zvukový vstup (existuje podpora 7.1), jsou zde také porty DisplayPort, se kterým můžete připojit více monitorů. K dispozici je také vstup Ethernet, pomocí kterého můžete k přenosu dat a připojení k internetu použít síťový kabel LAN.

Po připojení všech nezbytných součástí a instalaci OS funguje NUC jako plnohodnotný osobní počítač. Na rozdíl od stejných notebooků se mini-počítače Intel prakticky nezahřívají. Mnoho modelů NUC má zabudovaný ventilační systém, ale existují soupravy bez přímého použití ventilátoru, které také vykazují vynikající teplotní výkon při vysokém zatížení. Díky použití takového chladicího systému ve spojení s použitím nosičů SSD je NUC absolutně tichý - nejpohodlnější použití.

Jaké je použití takového systému?

Vzhledem k tomu, že je NUC poměrně malá a poměrně přenosná, je skvělá pro ty, kteří se hodně pohybují. Zařízení osloví ty, kteří rádi volí komponenty jednotlivě: v sadě je ve skutečnosti případ, základní deska a procesor, moduly RAM a jednotka jsou zakoupeny samostatně - to vše vyžaduje alespoň náklady na nákup a dobu instalace, ale umožňuje vám je vybrat a nakonfigurovat sami zařízení pro vaše vlastní potřeby. NUC lze připojit k zadnímu krytu monitoru a televizoru - nezpůsobí hluk ani přehřátí, a co je nejdůležitější - zabírá minimum místa. To je skvělá volba pro kanceláře a domácí uživatele. Vývoj online služeb a cloudové technologie vám umožňuje opustit objemné počítače s hlučnými pevnými disky a spoustou fanoušků. Na základě NUC můžete také implementovat například: řešení konferenčních místností, video monitorovací systém, automatizovaný maloobchodní stánek, informační panel (pro restauraci, letiště, obchod).

Použití takového zařízení vám umožní zbavit se prakticky nepříjemných a nepříjemných vodičů: Wi-Fi je připojeno k internetu a Bluetooth je připojeno k periferním zařízením. Stačí pouze připojit displej a napájení. Je obzvláště příjemné poznamenat, že s ohledem na rostoucí ceny za veřejné služby má Intel NUC nízkou spotřebu energie (12 W / h) - téměř 3krát méně než notebooky a 20krát úspornější než počítače.

Co je v krabici

Obvykle je v krabici kromě samotného mini-PC jednotka napájení, montážní kryt a sada šroubů. Pro plnou funkčnost zařízení budete muset zakoupit modul SO-DDR RAM, mFATA (nebo 2,5 ”SATA) form factor drive. Jednoduše vybalení zařízení a okamžité zahájení jeho používání proto nebude fungovat. Zařízení nejnovější generace je černo-stříbrný rovnoběžník s oblými hranami. Mimochodem, horní černý kryt je ozdobný a může být použit pro branding nebo použití dalších informací nebo dekorace: gravírování, termotisk, nálepky a mnoho dalších možností. Na bočních stranách jsou různé otvory a větrací štěrbiny. Napájení NUC je připojeno pomocí speciální zásuvky, umístěné mimo jiné konektory na zadní straně pouzdra.

Jaké technologie jsou podporovány Intel NUC

Mini-PC pro zpracování obrazu používá vlastní Intel® HD Graphics, který je integrován do procesoru - díky němu můžete snadno pracovat s fotografiemi, videy a dokonce i přehrávat na NUC (stejný World of Tanks pohodlně půjde v rozlišení FullHD). Jak je popsáno výše - zařízení mají vstup DisplayPort, pomocí kterého můžete připojit současně až 3 monitory. Zvuk je také zodpovězen zvukovým systémem Intel® High Definition Audio - některé modely jsou vybaveny akustickými / mikrofonními konektory, některé používají přenos zvuku HDMI. Současně je k dispozici také 7,1 prostorový zvuk, což je velmi výhodné při použití NUC jako domácího kina.

Zařízení pracuje s plnými verzemi OS - od Windows 10 po Ubuntu a Linux. Bezdrátové připojení pomocí Wi-Fi, Bluetooth 4.1 a Intel® Wireless Display 6.0.

Závěr

Intel NUC je vysoký výkon v malém atraktivním balíčku. Pokud potřebujete malý stolní systém jako hlavní PC nebo domácí kino, pak je Intel NUC s nejnovějšími řešeními procesorů skvělou volbou. Toto je mimořádně výhodná varianta pro produktivní i mobilní zařízení, které je vhodné pro firemní řešení, maloobchodní prodejny i pro domácnost. Malé rozměry, minimální dráty a snadné použití vám umožní najít spoustu možností pro Intel NUC.

BVKomputers LLC vám pomůže vybrat si mini-počítač s potřebnou kapacitou pro právnické osoby. Pro jednotlivce v regionálních a okresních centrech budou partneři společnosti vybírat počítač nové generace.

Co to je

Zeměpisná jména světa: Toponymický slovník. - M: AST. Pospelov E.M. 2001.

Slovník moderních geografických názvů. - Jekatěrinburg: U-Factoria. Editoval Acad. V.M. Kotlyakova. 2006.

Podívejte se, co je NUK v jiných slovnících:

(Anthony Nuck, 1650–92) - slavný nizozemský anatom. V roce 1677 Dr. med. za diss. "De diabete". V roce 1683 přednáší anatomii u lékaře. Kolegové. hodinky

Nuck (Anthony Nuck, 1650–1692) - slavný nizozemský anatom. V roce 1677 Dr. med. za diss. "De diabete". V roce 1683 přednáší anatomii u lékaře. vysoké školy v Haagu a v roce 1687 prof. Anatomie a medicína v Leidenu. Zde brzy získal takovou slávu svými teoretickými přednáškami a praktickými cvičeními, že přitahoval řadu studentů ze všech zemí. Poskytoval skvělé služby fyziologii a zejména anatomii, protože jako velmi zručný lék zkoumal velmi důkladně mnoho orgánů a tkání. Diverticulum nebo Canalis Nuckii je spojen s jeho jménem, ​​formací podobnou procesu. vaginalis samčího embrya, tj. část peritonea v samičím embryu, prodlužující se určitou vzdálenost do hloubky tříselného kanálu (vaječník někdy sestupuje do Nukovského kanálu). G. M. G.

1. kanál; Zhugy Nuk Boyuncha Suu Zhүrө Bashtad zahájil pohyb vody podél nového kanálu; 2. Tiansh. stopy staré budovy; 3. trans. znamení, znamení; zhangan zhyldyz tөshtө sapsary, al erdiktin өchpөs nuktary verš. na hrudi je žluto-žlutá (tj. zlatá) hvězda, jedná se o nezvyklé znaky hrdinství. hodinky

administrativní centrum v brance. přístav Ґrenlandії; na str. uzbekrezhі ostrovy; 12 tis MSC; ribna promislovіst; stavba lodí; rybářská těsnění, Čína; univ. (Founders 1983). hodinky

a) hodiny; zkratka; Intel. zhart.-železo. Skorochennya: "nový" ukrajinský. Ale pak [drahé knihy] pro nukivy - nové ukrajinské / čínské (Knizhnik, 2001, č. 22).

Nuuk - Nuuk

Souřadnice: 64 ° 10'53 "N 51 ° 41'39" z / 64,18139 ° S 51,69417 ° Z / 64,18139; -51,69417 Souřadnice: 64 ° 10'53 "N 51 ° 41'39" W / 64,18139 ° S 51,69417 ° Z / 64,18139; -51,69417 vyjádřitDánské království Základní zeměGrónsko ObecSermersawok Založený29. srpna 1728 Začleněn1728 Plocha • Hlavní město690 km 2 (265 čtverečních mil) výška5 m (16 ft) Populace • Hlavní město17984 (největší v Grónsku) • podzemí18168 (včetně Kekertarsuatsiaat a Capisillite)Město a metropolitní populace jsou společně obrovské, celá oblast metra patří Nuuk City Ethno-pohřebNuummioq Časové pásmoUTC-03: 00 (Západní Grónsko) • Léto (DST)UTC-02: 00 (Západní Grónsko) Poštovní směrovací číslo

Nuuk ( Výslovnost Grónština: [NUK], Dánský: [Nu (ː) až]; Dánština: Godthåb [Kɒtˌhɔˀp]) je hlavní a největší město v Grónsku. Toto je sídlo vlády a hlavní kulturní a ekonomické centrum země. Hlavní města jsou nejblíže k hlavnímu městu, Iqualut a St. Johns v Kanadě a Reykjavík na Islandu. Nook obsahuje téměř třetinu obyvatel Grónska a jeho nejvyšší budovu. Nook je také sídlem vlády pro obec Sermersok. V lednu 2019 měla populace 17 984 obyvatel.

Město bylo založeno v roce 1728 dánsko-norským guvernérem Klausem Paarsem, když přemístil Egedeho dříve Hope Colony (Haabets Colony) na pevninu a dostal jméno Godthåb („Good Hope“). Město oficiálně přijalo jeho aktuální jméno v roce 1979, ačkoli jméno “Godthåb” zůstal v použití v dánštině. „Nuk“ je grónské slovo pro „mys“ (dánština: NAES). Je pojmenován pro svou pozici na konci Nuup Kangerlua Fjordu na východním pobřeží Labradorského moře. Jeho zeměpisná šířka, 64 ° 11 'severní šířky, z něj činí severní hlavní město světa, jen pár kilometrů severně od islandského hlavního města Reykjavíku..

Nuk dostává elektřinu hlavně z energie z obnovitelných zdrojů na vodní elektrárně Buksefjord přes elektrárnu 132 kV přes křižovatku Ameralik Fjord ve vzdálenosti 5376 m (17638 ft), což je nejdelší volná mezera na světě.

obsah

příběh

Místo má dlouhou historii stanoviště. Oblast kolem Nooka byla nejprve obsazena starodávným, pre-Inuitským, Paleo-Eskimosem lidí kultury Saqqaku již v roce 2200 před naším letopočtem. když žili v oblasti nyní opuštěné vesnice Qoornoq. Po dlouhou dobu byl zaměstnán dorsetskou kulturou v bývalé vesnici Kangeq, ale zmizeli z oblasti Nuuksky před rokem 1000 nl. Nuku později vědci vyřešili Vikingové v 10. století (západní čtvrť) a krátce nato od inuitských národů. Inuit a Skandinávci žili v této oblasti s malou interakcí od asi 1000 do zmizení skandinávského osídlení z nejistých důvodů během 15. století..

Samotné město bylo založeno jako Fort Godt-Haab v roce 1728 královským guvernérem Klausem Paarsem, když přesunul misionářskou a obchodníkovu Egedeovu dříve Hope Colony (Haabets Colony) z ostrova Kangeq na pevninu. V té době byla Grónsko formálně stále norskou kolonií (do roku 1814) v rámci společné dánsko-norské koruny, ale v kolonii nebyl žádný kontakt po více než tři století. Kolonisté Paarssu se skládali z vzpurných vojáků, odsouzených a prostitutek a většina z nich zemřela během prvního roku kurděje a jiných nemocí. V letech 1733 a 1734 zabila epidemie neštovic většinu původního obyvatelstva i Egedeho manželky. Egede se vrátil do Dánska v roce 1736 po 15 letech v Grónsku a nechal svého syna Poula, aby pokračoval ve své práci. Godthaab se stal sídlem vlády pro dánskou kolonii Jižní Grónsko, zatímco Godhavn (moderní Qeqertarsuaq) byl hlavním městem severního Grónska až do roku 1940, kdy byla správa sloučena do Godthaabu..

V roce 1733 dostali moravští misionáři povolení zahájit misi na ostrově; v roce 1747 bylo dost konvertitů, aby povzbudili výstavbu misijního domu moravských bratrů a oficiální misijní instituce v New Herrnhut (dánština: Nai-Hernhut). Toto se stalo jádrem moderního Nooku, protože mnoho Grónců opustilo své území z jihovýchodního pobřeží, aby žili na misijní stanici. Z této základny byly vytvořeny další mise v Lichtenfels (1748), Lichtenau (1774), Friedrichsthal (1824), Umanak (1861) a Idlorpait (1864) před tím, než byly přerušeny v roce 1900, a naskládány do luteránského kostela v Dánsku.

Kolem roku 1850 byla Grónsko a zejména oblast kolem Nooka v krizi. Evropané přinesli nemoc a kulturu, která je v rozporu se způsoby původních Grónců. Mnoho Grónců žije v chudobě. V roce 1853 přišel do Grónska Heinrich Johannes Katock a je vnímán jako Grónci, kteří ztratili většinu své kultury a identity pod vlivem dánštiny. V reakci na toto, v 1861, on začal Atuagagdliutt, první grónské noviny, s jeho rodným Grónskem jako editor. Tyto noviny se sídlem v Nuuk se později staly mezníkem v identitách Grónska..

Během druhé světové války došlo k probuzení grónské národní identity. Grónci jsou běžným psaným jazykem a shromáždili radu na vedení Eske Brun v Nuuk. V roce 1940 byl v Nooku založen americký a kanadský konzulát. V souladu s novými pravidly v roce 1950 se obě rady sloučily do jedné. Tato obecní rada byla zrušena 1. května 1979, kdy bylo vládou Grónska město přejmenováno na Godthåb Nuuk. Město rostlo rychle během padesátých lét, když Dánsko začalo modernizovat Grónsko. Stejně jako v Grónsku jako celku je dnes Nook osídlen jako Inuit a Danes. Více než třetina celkového života obyvatel Grónska v oblasti Nuk Velké metropolity.

Článek zkoumá základní vlivy na navrhovaná města světa.,

Jedno město. vyčnívá. Kout. pravděpodobně má nejvyšší procento původních obyvatel v jakémkoli městě: téměř 90% 58 000 obyvatel Grónska je Inuit a nejméně osm z 10 žije v městských oblastech. Nook také bere na vědomí kulturu a historii Eskimu do té míry, že v mnoha městech s vyšší celkovou populací obyvatelstva nemá obdoby. Pokud jde o proporci a kulturní sílu a vliv, mohlo by to být velmi malé číslo Nook, které je nejpůvodnějším městem na světě.

Kyselina peroctová NUK 15 Dezinfekce

Kyselina peroctová značka NUK 15

Vodný roztok stabilizované kyseliny peroctové, peroxidu vodíku a kyseliny octové

Výhody

 • působí proti bakteriím, virům, plísním;
 • snadno opláchne a nezanechává žádné zbytky.
 • má sporocidní vlastnosti;
 • nedostatek odolnosti mikroorganismů;
 • biologicky rozložitelný - rozkládá se na vodu, oxid uhličitý a kyslík;
 • používá se pro metodu oběhu včetně v mytí CIP, ručním mytí, zavlažování, plnění, ponoření.
aplikaceDezinfekce
PěněníNetvoří pěnu
BaleníKanystr 21 kg
Země původuBělorusko
DokumentaceStáhnout Stáhnout

Okamžité doručení kamkoli v Běloruské republice

Flexibilní fakturační systém.

Protiplnění dodávek produktů vašeho podniku je možné.

POPIS VÝROBKU

Dezinfekční prostředek „Kyselina peroctová NUK-15“ na bázi peroxidu vodíku a stabilizované kyseliny peroctové. Účinnou látkou (DW) v přípravku je kyselina peroctová (13–17%) a peroxid vodíku (20%).

ÚČEL A APLIKACE

Výrobek je určen k dezinfekci různých typů technologických zařízení na mléčných farmách (dojicí zařízení, potrubí, chladicí nádrže na mléko, čerpadla, armatury) a mlékárenských podniků (potrubí, nádrže, nádrže, vany pro různé účely), zařízení, kontejnery, polykarbonátové otáčivé láhve a lahve z polyesteru (PET, PEN), potrubí v potravinářském průmyslu.

Používá se pro okamžitou dezinfekci dojicího zařízení. Dezinfekce pomocí NUK-15 vám umožní zabít veškerou mikroflóru během 15 sekund. Snadné opláchnutí bez zanechání zbytků.

Používá se ke snížení mikrobiální kontaminace při zpracování drůbeže, zpracování masa, pekařství, chovu hospodářských zvířat a farmách, jatkách, v pivu a nealkoholických nápojích a lihovarech, jakož i pro dezinfekci ve veřejných službách, obchodu, stravování, dopravě.

VLASTNOSTI

Má neomezenou rozpustnost ve vodě. Je dobře omýván z povrchu vodou. Podle míry dopadu na lidské tělo patří do 3. třídy středně nebezpečných látek. Pracovní roztoky nezpůsobují podráždění kůže. Neznečisťuje životní prostředí, nástroj šetrný k životnímu prostředí. Ve spotřebovaných roztocích se rozkládá na vodu, oxid uhličitý a kyslík. Biologicky rozložitelný. Použitá řešení jsou bezpečná pro mikroorganismy zařízení biologického zpracování.

Nástroj má vysoký baktericidní, fungicidní, sporocidní, virucidní účinek, je silné oxidační činidlo. Pod vlivem NAA dochází k rychlé a nevratné inaktivaci mikroorganismů..

Účinně proti všem skupinám mikroorganismů a virů v koncentraci 0,005-0,1% (podle NAA) při nízkých teplotách (od + 1ºС) a krátké době expozice (10-30 min), včetně ve vztahu k bakteriím vytvářejícím spóry, E. coli, kvasinky, bakteriofágy. Odolnost mikroorganismů vůči léčivu chybí.

BEZPEČNOST

Při práci s kompozicí je nutné používat osobní ochranné pomůcky (šaty s dlouhým rukávem podle GOST 12.4.131-83, ochranné brýle, gumové rukavice).

Pokud se přípravek dostane na exponovanou pokožku, opláchněte ji velkým množstvím studené vody. Zabraňte smíchání a skladování produktu s redukčními činidly, zásadami, rozpouštědly, sloučeninami těžkých kovů a hořlavými látkami!

DOPRAVA A SKLADOVÁNÍ

Záruční doba skladování 1 rok.

Uchovávejte v původním obalu, mimo zdroje tepla, na místě chráněném před přímým slunečním zářením, při teplotě nepřesahující 25 0 C. V podmínkách zajišťujících dobré větrání. Oddělený od ostatních chemikálií.

ŽÁDOST O ÚČEL:

Okamžitá dezinfekce dojicího zařízení;

Biocidní ošetření různých povrchů a produktů;

Dezinfekce dříve omytých povrchů technologických zařízení, komunikací, zařízení v potravinářských a zpracovatelských podnicích;

Snížené mikrobiální znečištění vody a povrchu jatečně upravených těl drůbeže během kontaktního chlazení (v ledových lázních);

Dezinfekce technologických zařízení a nádob aseptickým způsobem konzervování potravin;

Aerosolová dezinfekce prostor včetně V chovech hospodářských zvířat, drůbežárnách, skladech obilovin a zeleniny;

Dezinfekce povrchů a prostor ohnisek infekcí;

Snížení mikrobiální kontaminace vody při oplachování lahví během rozlití;

Dezinfekce v chladných místnostech (suterény, ledničky);

Dezinfekce krmiv;

Biocidní zpracování včelařských objektů, včelích úlů;

Běžná dezinfekce na veřejných místech, v bazénech, v dopravě;

Účinná náhrada chloru v chladicích lázních.

DOPORUČENÍ K POUŽITÍ:

Použijte vodný roztok léčiva v koncentraci 0,02 až 1,5% (0,003 až 0,25% pro NUK). Doporučuje se připravit pracovní roztok těsně před použitím, při dodržení bezpečnostních opatření. Sanitární ošetření povrchů a předmětů se provádí v souladu s pokyny pro specifické aplikace.

Předmyté zařízení zpracujte jakýmkoli dostupným způsobem: cirkulace, ponoření, zavlažování, systémy CIP atd..

Doba dezinfekce je 1-30 minut. při teplotě od +1 do + 35ºС.

Roztoky se připravují bezprostředně před použitím přidáním vypočteného množství produktu do nádrže na vodovodní vodu a následným mícháním. Nádrže by měly být vyrobeny z korozivzdorných materiálů (nerezová ocel, kyselinovzdorné plasty).

Pracovní roztoky činidla jsou stabilní po dobu 1 dne.

Po ošetření opláchněte povrchy čistou vodou..

Význam slova nuk. Co je to nuk?

Nook je hlavní město, poloha Sermerssook, Grónsko, s počtem obyvatel 14 798. V blízkosti jsou nejbližší velká města: Reykjavík, St. John's, Sydney. více informací

Nook je černošská čtvrť se nachází v Pensylvánii ve Spojených státech amerických. V blízkosti jsou nejbližší významná města: Reading, Germantuan, Columbia, Baltimore, Allentown. více informací

Nook je vesnice ležící v Austrálii v Tasmánii. V blízkosti jsou nejbližší velká města: Launceston, Hobart, Frankston, Geelong, Verribi, Melbourne, Warrnambul. více informací

viz také morfologická analýza slova "nuk".

Význam slova Nook

Nook (Nook, Dat. Nuuk nebo Godthåb Gothob, Grenl.

Za třicet let měl Nook sklouznutou záda, velký ochablý žaludek a nezdravou šedou pleť.

Nuk trhl na obrázek před sebou: miliony bytových buněk, a v každém protahujícím se třesoucím se bledýma rukama nataženým k jeho božskému jménu.

Nuk vstal, opřel se rukama o postel, cítil, jak jeho břicho vzdoruje jeho úsilí, jak nestálé to bylo s každým pohybem.

Linka se někdy zastavila, pak se náhle začala hýbat a Nuk, kymácející se spolu se všemi, udělal pár drobných kroků.

Nook si myslel, že kdyby sem přišel muž ze středověku, pravděpodobně by se rozhodl, že to byli mrtví, kteří v den soudu pochodovali na výzvu trumpety z hrobů..

Nook pozorně naslouchal a zdálo se mu, že šustění naplňující gigantickou lobby se mění v pulzující alarmující rytmus a stává se smysluplnějším.

Vložil pytel do své levé ruky, Nook stál proti zdi a měl potíže zjistit, které ze šedých samohybných pásek se mají stát.

Články O Neplodnosti