Hlavní Výživa

Gynekolog hovořil o nebezpečích koronaviru během těhotenství

Těhotenství během pandemie koronaviru nebude pokračovat, jako by tomu bylo v normálních časech. Řekl to lékař, porodník-gynekolog Lyubov Erofeeva.

Těhotné ženy mohou trpět ještě více než jiné kategorie lidí, hlásí Radio Sputnik..

"Hrozba je vážná a pro těhotné ženy ještě větší. Těhotenství zhoršuje chronická onemocnění. I absolutně zdravé ženy mohou mít stížnosti, s nimiž se dosud nesetkaly," zdůraznil lékař..

Neexistují však žádné informace o účinku koronaviru na nenarozené dítě. To bude prozkoumáno až po skončení pandemie..

Zkušenost s podobnými epidemiemi viru SARS je však dostatečná k tomu, aby naznačovala pravděpodobný vývoj událostí. Plod nemusí přežít nemoc matky, takže těhotenství může skončit z dlouhodobého hlediska.

Těhotné ženy by měly sedět doma a vyloučit všechny sociální kontakty. Stojí za to projít se po bytě, ne po ulici.

Čína 31. prosince informovala Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) o vypuknutí pneumonie neznámého původu. 7. ledna bylo oznámeno, že to bylo způsobeno novým typem koronaviru. WHO uznala pandemii 11. března.

Podle posledních údajů bylo na světě zaznamenáno 2 241 359 případů infekce, zemřelo 152 551 infikovaných.

Počet případů infekce koronaviry v Rusku dosáhl 42,8 tis. 3,2 tisíc uzdravených, 361 pacientů zemřelo.

Pomoc matkám: jaké příležitosti město poskytuje ženám s dětmi

Nastávajícím matkám i ženám s dětmi v hlavním městě je poskytována komplexní podpora. Mluvíme o materiálních výhodách, psychologické pomoci, bezplatných kurzech a programech, které pomáhají budovat kariéru během rodičovské dovolené nebo po jejím opuštění..

Na Den matek, který se letos slaví 24. listopadu, portál mos.ru podrobně popisuje všechny možnosti, které mohou těhotné ženy a matky v hlavním městě využít.

Takže ještě před narozením dítěte můžete získat několik druhů dávek a zažádat o speciální sociální kartu, která vám umožní slevy na nákup dětských věcí. K tomu musíte mít registraci v Moskvě a zaregistrovat se na klinice v raných stádiích těhotenství. Vydejte sociální kartu v centrech veřejných služeb „Moje dokumenty“. Zde se můžete dočíst o dalších dokumentech, které těhotné ženy a matky dostávají..

Aby se ulehčily práce spojené s narozením dítěte, jsou již při propuštění z nemocnice dány Muscovité sadě pro novorozence, Náš poklad. Toto je téměř kompletní sada věcí potřebných v prvních měsících života. Sada obsahuje 44 položek: svrchní oděvy a každodenní oděvy, ložní prádlo, výrobky osobní hygieny, nádobí na krmení a mnoho dalšího.

Kromě toho všechny moskevské rodiny, ve kterých se děti objevují, dostávají finanční podporu od města. Kromě federálního příspěvku jsou muskovští rodiče vypláceni jednou 5 500 rublů za první, 14 500 rublů za druhé a následující děti. A pokud se rodí trojčata, má rodina nárok na paušální částku 50 tisíc rublů.

Ušetřete čas pro maminky a tatínky pomoc s elektronickými službami a službami portál mos.ru. Takže, aniž byste opustili domov, můžete připojit dítě k dětské klinice, zaregistrovat ho do předškolní skupiny, do první třídy školy nebo do sportovní sekce. Jaké další služby pro děti a rodiče jsou k dispozici zde..

"Většina břemene péče o dítě a starosti o něj samozřejmě leží na bedrech matky." Morální a psychologická podpora pro ni není o nic méně důležitá než materiální. Koneckonců, narození a výchova dítěte úplně změní obvyklý způsob života ženy. Spolu s radostí z mateřství přicházejí bezesné noci, úzkosti a pochyby, úzkost pro dítě a pochybnosti, strach z „vypadnutí“ z povolání a často i finanční potíže. Naším úkolem je podporovat matky a pomoc v těžkých obdobích jejich života, “uvedlo ministerstvo práce a sociální ochrany..

Ve městě je velké množství institucí, kde se ženy mohou obrátit v obtížné situaci. Recepty zde provádějí odborníci různých směrů. Pomáhají řešit osobní, profesní a rodinné problémy, poskytují právní poradenství..

Připravte se na mateřství a získejte psychologickou podporu

Poporodní deprese, zvýšená úzkost, nestabilní emoční stav - se všemi těmito problémy, které mladé matky často zažívají, pomůžou odborníci z Moskevské psychologické asistenční služby. Její jednotky jsou otevřené ve všech částech hlavního města. Adresy a telefony najdete na webových stránkách.

V průběhu roku má každý obyvatel města právo na bezplatné absolvování pěti psychologických konzultací, dvou schůzek s psychoterapeutem, absolvování kurzů psychologické rehabilitace a diagnostiky a tří vzdělávacích programů.

Pro ženy, které se chtějí stát matkami nebo které se jim již staly, a také pro jejich manželky, byly vyvinuty speciální kurzy. Jedním z nich je „Rodičovská mistrovská škola“. Odborníci vysvětlují, jak se připravit na porod, překonat obavy a pochybnosti, o preventivních opatřeních po porodu a mluvit o tom, jak udržovat harmonické manželské vztahy. Výuka se skládá ze sedmi tříd, probíhá v oddělení psychologické pomoci "Akademická".

Klub „Mladá rodina“ čeká na mladé rodiče i matky a otce „se zkušenostmi“. Setkání se konají v oddělení Kozhukhovo a lze je využít k seznámení se s moderními metodami výchovy dětí, jak zlepšit vztahy s dospívajícími, předcházet krizi v manželských vztazích nebo se z toho dostat ven.

Pokud není čas na individuální nebo skupinové schůzky s psychologem, mohou ženy také získat konzultace na dálku - prostřednictvím audio nebo video komunikace, e-mailu nebo na fóru pro psychologickou podporu služby. Kromě toho je možné nepřetržitě diskutovat o složité životní situaci s odborníkem voláním pohotovostní psychologické pomoci: 051 (musíte vytočit číslo z vašeho mobilního telefonu: +7 (495) 051).

Věnujte čas sobě a vyhledejte pomoc v těžkých dobách.

V rodinných centrech hlavního města se konají psychologické konzultace a školení pro všechny členy rodiny, včetně matek. Ve městě je otevřeno celkem 30 takových institucí. Jejich zaměstnanci vám pomohou vybrat ten správný program pro všechny, proto je třeba zavolat na kontaktní číslo centra. Úplný seznam institucí je zveřejněn na portálu Moje rodinné centrum.

V rámci zvláštního kurzu „Šťastná maminka - šťastná rodina“ se ženám pomáhá obnovit jejich duševní rovnováhu a fyzické zdraví. Program zahrnuje hodiny jógy a arabské tance. Můžete je navštívit v centru „Rodina“ (ulice Dovatora, 13). Vyžaduje se telefonický záznam: +7 (499) 245-38-39.

Program Rodnichok je určen pro matky s dětmi od jednoho a půl do tří let. Během lekcí dostávají účastníci rady a doporučení ohledně výchovy dětí od odborníků, spolu komunikují a vzájemně se podporují. Ženy s dětmi se očekávají v rodinném centru Rodnik (Dobrolyubova ulice, 29/16). Předběžná registrace telefonicky: +7 (495) 610-19-70.

Zapomenout na starosti, věnovat čas sobě a svým emocím, stejně jako naučit se kreslit maminky, to můžete udělat během lekcí v olejové malířské dílně „Barvy života“. Konají se v rodinném centru „Harmony“ (Maryinsky Park Street, 41, budova 2). Telefonická registrace na hodiny: +7 (499) 784-75-02.

V rodinných centrech navíc pracují s dětmi a dospívajícími a pomáhají navazovat vztahy mezi rodiči a dítětem. Pomoc poskytují odborníci v oblasti sociální, rehabilitační práce, psychiatrů, klinických psychologů.

Můžete navázat vztahy s obtížným teenagerem pomocí prostředníka mediátora. Naučí vás budovat konstruktivní dialogy a kompromisy bez projevení agrese. Zde jsou označena střediska, v nichž služby působí..

V rodinných centrech navíc právníci poskytují poradenství v oblasti bydlení, trestního, rodinného práva, vyživovacích povinností a dalších aspektů práva.

Pokud je matka nebo její dítě vystaveno psychickému nebo fyzickému násilí, je nebezpečné zůstat doma a nemít kam jít, měli byste kontaktovat krizové středisko pro ženy a děti. Zajistí dočasné bydlení (až 60 dní), poskytne lékařskou, právní a psychologickou pomoc a přispěje k sociální rehabilitaci. Na individuálních setkáních s psychologem pomáhají ženám překonat strach, naučit se chránit sebe a své dítě, mluvit o ničivých vztazích a způsobech, jak se z nich dostat. Různé třídy - pilates, jóga, hudba a arteterapie, stejně jako návštěvy fyzioterapeutických procedur umožňují ženám a dětem přežít krizi. Právníci vymáhají ztracené dokumenty, vysvětlují, jak vypracovávat žádosti a odvolávat se na potřebné instituce, poskytovat poradenství v právních otázkách.

Pro nezletilé těhotné ženy a matky funguje pobočka centra „Malá matka“. Poskytují také právní, lékařskou a psychologickou pomoc, v případě potřeby mohou poskytovat bezplatné ubytování v nemocnici (po dobu až šesti měsíců). Dívkám se říká, jak posílit vztahy s dítětem a blízkými, naučit dovednosti péče o dítě, komunikaci s ním. Kromě toho se mladým matkám pomáhá určit jejich budoucí povolání..

Jdi do práce a buduj kariéru

Muskovité, kteří chtějí kombinovat rodičovství a kariéru, najít zaměstnání ve stejné specializaci nebo se učit nové, se mohou obrátit na specializované kariérní středisko „Moje kariéra“ (Ulice Sergia Radonezhsky, budova 1, budova 1). Každému uchazeči je přidělen kariérový poradce, který pomáhá při zaměstnání - provádí testy kariérového poradenství, vybírá volná místa a poskytuje psychologickou podporu. Pro ženy s dětmi vyvinul speciální program „Máma pracuje“. Je určen pro uchazeče, kteří jsou připraveni si vybudovat kariéru během mateřské dovolené nebo po jejím opuštění. Hlavním úkolem je pomoci najít práci, která vám umožní mít stabilní příjem a pokračovat ve výchově dětí. Pro maminky se konají různé konference, školení, konzultace a maratony..

Například 3. prosince od 10:00 do 13:00 se uskuteční skupinové kariérové ​​konzultace „Moje silné stránky“. Maminky budou moci určit jejich silné obchodní a osobní vlastnosti, díky nimž můžete získat rozhovor a získat práci. Vyžaduje se předběžná registrace prostřednictvím odkazu.

5. prosince od 11:00 do 13:00 bude možné zúčastnit se skupinových kariérních konzultací „Práce po vyhlášce: jak překonat obavy a začít jednat“. Bude to užitečné pro ženy, které se již dlouho rozhodly jít do práce nebo chtějí změnit své speciality, ale nemohou to začít kvůli pochybnostem. Účastníci se budou zabývat svými negativními postoji a zbavit se jich, vypracovat akční plán a nastínit první konkrétní kroky. Vyžaduje se předběžná registrace.

Konzultace „Rovnováha mezi mateřstvím a kariérou“ je určena těm matkám, které musí být v povolání realizovány a musí být schopny s dítětem trávit dost času. Nejbližší konzultace se bude konat 10. prosince od 11:00 do 13:00. Online registrace je k dispozici zde.

V zaměstnaneckém centru „Moje kariéra“ fungují v rámci projektu „Mom Works“ partnerské školy zaměstnavatelů. Zde můžete studovat takové profese jako vedoucí prodeje, poradce v oblasti krásy, finanční poradce, řidič taxi (pro ty, kteří již mají řidičský průkaz a alespoň tři roky řidičský průkaz), vedoucí náboru. Ve školách se ženy učí dovednosti potřebné pro zvolenou profesi a také se seznamují s normami práce a činnostmi společností, které mají rádi..

Všichni absolventi obdrží certifikáty a nejúspěšnější obdrží pozvání k práci v partnerských společnostech. Maminky, které jsou zaměstnány ve specialitách „operátor call centra“ a „finanční poradce“, budou mít místo ve spolupráci „centra mé kariéry“. Tam můžete pracovat několik hodin denně podle vhodného harmonogramu. Herna je otevřena pro děti, kde se o děti starají učitelé. Rozvrh hodin lze sledovat v sekci „Plakát“ na webových stránkách centra „Moje kariéra“.

Kromě toho existuje akcelerátor sociálního podnikání. Program je určen pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet podnikání, jehož část zisku směřuje na charitu, ochranu životního prostředí, vzdělávání a pomoc lidem se zdravotním postižením. Účastníci se účastní školení, obchodních her a webinářů, během kterých vypracovávají své nápady a připravují plán zahájení podnikání. Získané znalosti se vyhýbají typickým chybám začínajících podnikatelů a minimalizují rizika a náklady spojené se zahájením projektu.

Další proud urychlovače je naplánován na spuštění v roce 2020..

V Rusku se Den matek slaví poslední listopadovou neděli. V tento den v Moskvě existuje mnoho tematických událostí. Muzea například pořádají výstavy o mateřství, kina ukazují filmy o matkách a v knihovnách a kulturních centrech pořádají tematické čtení a koncerty..

Těhotenství - nové příspěvky

Těhotenství - zprávy, zajímavé příběhy a humor na téma „těhotenství“

Matka tří dětí zjistila těhotenství 20 minut před porodem (5 fotografií)

Matka tří, Karin Fortranglerová, pocítila neočekávanou bolest zad, si myslela, že je velmi podobná bolestem při práci. Ale tuto myšlenku rychle zamítla: byla si jistá, že není těhotná! Po třech hodinách však byla novorozenec již v náručí. Pro rodinu bylo čtvrté dítě velkým překvapením!

Hrozná realita irských úkrytů, kde byly skryty ženy, které otěhotněly mimo manželství: příběh Sheily (10 fotografií)

Sheila O´Bryne sevřela malou tašku věcmi v ruce a rozloučila se s rodiči, zhluboka se nadechla a zaklepala na dveře útočiště svatého Patrika. Bylo to v roce 1976 a nešťastná těhotná byla jednou z tisíců dívek, které byly poslány matkám a dětem v irských domovech, aby skryly svůj „hřích“ před společností.

Jaký měsíc? (Fotografie)

Finsko dalo nastávajícím matkám speciální krabici již 82 let (6 fotografií + 1 video)

Po 82 let poskytuje stát ve Finsku těhotným ženám speciální „dětskou krabičku“ skládající se ze 63 položek. Maminky si mohou vybrat: získejte 170 eur (asi 12 tisíc rublů) v hotovosti nebo si vezměte krabici. Většina si vybere krabici - její obsah stojí několikrát více. Toto téma s dětskými boxy existuje ve Finsku od roku 1938..

Jak proměnit těhotenství v pohádku (27 fotografií)

Fotografka a kameramanka Grace Navarro z Orlanda vedla fotografický příběh o svém těhotenství a každý týden fotografovala. A sledovat změny bylo mnohem zajímavější, Grace pokaždé vybrala pro sebe nový kostým nějakého pohádkového hrdiny.

Přenos žen v práci

"Těhotenství je úžasné!" Bez ohledu na to, jak! Ministerstvo zdravotnictví neskrývalo pravdu a ukázalo, že příbuzní se skrývají při dodávkách ženám v práci.
V bochníku chleba, balení čaje nebo dokonce v plenkách chytře schovávají a předávají zakázané předměty do porodnice. Nebudu překvapen, když tam lékaři najdou nejen tabákové výrobky.

Přiletěl v 13 a zničil můj život

Dokonce i Nabokov psal o nymfech, jejichž volání je svádět. A tak udělala jednu věc - nyní chodí se žaludkem. Pokud ne pro manžela dítěte, příběh by nebyl tak zajímavý. Na území Krasnojarsku je sedmý srovnávač v sedmém týdnu těhotenství, a jak otec naznačuje desetiletého přítele.

Ve Velké Británii lékaři zachránili dívku, která při narození vážila 340 gramů (5 fotografií)

Isabella Evans se narodila ve věku 24 týdnů, její hmotnost byla pouze 340 gramů. Lékaři rozdávali drobky 5% na přežití, ale rodiče Ryan Evans a Kim Brown věřili v zázrak. Po měsících intenzivní péče a četných operací byla Isabella propuštěna domů..

18 faktů o těhotenství, o kterých jste sotva slyšeli

Těhotenství je magický stav, který ovlivňuje nejen její fyzickou kondici, ale také mění její vnitřní svět. Během toho bude žena muset hodně uvědomit a porozumět, a co je nejdůležitější - připravit se na setkání s dítětem. Existuje mnoho mýtů a příznaků týkajících se těhotenství. Shromáždili jsme 18 faktů o těhotenství, o kterých jste sotva slyšeli..

Špatný konec: Jak nahlásit těhotenství (16 fotografií)

Pokud jste v časném těhotenství, ale ještě jste o tom neřekli svému partnerovi, je čas přemýšlet o tom, jak to uděláte. Ale prosím, nedělejte to tak, jak to dělali hrdinové této sbírky.

„Nenoste otroky“: Alena Vodonaeva nedoporučuje porod „v této chudé zemi“ (4 fotky)

Moderátorka zveřejnila příspěvek, ve kterém radí mladým lidem v Rusku, aby před akvizicí potomstva tvrdě přemýšleli. Říká, že nejprve musíte žít pro sebe, cestovat a vidět svět. No a pokud se najednou stane těhotenství, neztrácejte hlavu a rozhodněte se, co dělat - nezávislí a dospělí by neměli naslouchat ostatním. Lékaři vám pomohou.

7 směšných zákazů pro těhotné ženy

"Těhotné ženy nemohou být pleteny - dítě se zaplete do pupeční šňůry"? - dnes nikdo v takovou věc nevěří. Existuje však mnoho přesvědčivějších zákazů, které budoucí matky marně následují dodnes. Který z nich je vlastně mýtus?

Zabýváme se porodnicko-gynekology Kamil Bakhtiyarov, Vladimir Sursyakov a Tatyana Rumyantseva.

1. Těhotné ženy by neměly zvedat ruce

Mnoho žen věří: pokud zvednete ruce vysoko, dítě se zaplete do pupeční šňůry. A na konci funkčního období je to o to víc, že ​​nestojí za to dosáhnout: existuje riziko, že amniotická bublina praskne a začne se předčasný porod.

Tatyana Rumyantseva: „Ani zvednutí rukou, ani roztahování neovlivňuje stav dělohy, její membrány a navíc nemá žádný vliv na obsah dělohy (dítě a pupeční šňůru). Kromě toho se některá cvičení jógy doporučují těhotným ženám, kde se cvičí napínání a zvedání paží. Musím připustit, že zapletení pupeční šňůry nepředstavuje ve velké většině případů žádné nebezpečí. A v žádném případě to nemá nic společného se zvednutím rukou! “

Kamil Bakhtiyarov: „Děloha je druh skafandru pro dítě, které nezmění polohu v dutině břišní v důsledku jednoduché matky, která zvedla ruce. Dítě v takovém „brnění“, a dokonce i obklopené plodovou vodou, se nijak neobtěžuje lehkou fyzickou námahou, kterou zažívá jejich matka. A ještě víc, aby je nespěchali „k východu“. Pouze v případě, že lhůta skutečně nepřijde “.

2. Těhotné ženy by neměly barvit vlasy

Složení barviva na vlasy zahrnuje chemikálie, které mohou dítě poškodit.

Vladimir Sursyakov: „Tento velmi oblíbený mýtus je založen na„ nebezpečí “barviv na vlasy obsahujících amoniak, resorcinol, parafenylenediamin a peroxid vodíku. Zaprvé je koncentrace těchto látek v moderních barvách zanedbatelná a za druhé absorpce pokožky hlavy je extrémně nízká. Nebezpečí poškození současného těhotenství je tedy čistě teoretické.

Nezapomeňte však, že během těhotenství se mění vlastnosti kůže a vlasů. Barva může začít dráždit pokožku hlavy a nerovnoměrně barvit vlasy. Určitě upozorněte svého kadeřníka na těhotenství. “.

3. Těhotné ženy nesmějí navštěvovat lázně a saunu

Tento zákaz je spíše o vznášení se ve vaně nebo sauně. Nikdo nezakazuje umývat těhotnou ženu ve vaně, ale neměli byste si užívat parní lázeň - to je plné předčasného porodu.

Tatyana Rumyantseva: „Koupel a sauna samy o sobě nemohou v žádném případě vést k negativním důsledkům. Nepozorný přístup k vašemu stavu, zanedbávání doporučení lékařů - to jsou hlavní zdroje problémů. Vana a sauna kvůli prudce zvýšené teplotě způsobují fyziologické stresové reakce: vazodilatace, pocení, zvýšený srdeční rytmus a dýchání.

V malém množství je to vynikající způsob kalení, trénování funkčních systémů těla a zmírnění stresu. Současně mohou nadměrné vysokoteplotní postupy vést ke zvýšenému krevnímu tlaku a ztrátě vědomí. Rada je jednoduchá: poslouchejte své tělo a nejděte do extrémů. “.

4. Těhotné ženy by se neměly opalovat.

Po tomto prohlášení by neměla být dlouhá vysvětlení nejčastěji: opalování je obecně škodlivé, zejména pro těhotné ženy. A také - dítě může mít věkové skvrny.

Vladimir Sursyakov: „Další mýtus, zvláště oblíbený v letních měsících. Je zvláštní, že jeho příznivci si nepamatují „nezávadný podíl“ žen žijících a porodících ve slunných zemích.

U dítěte se mohou objevit hnědé skvrny bez ohledu na sluneční záření. Je však třeba si uvědomit, že fyziologické změny v těle samotné ženy mohou vést k nerovnoměrnému „špinavému“ opálení. Je také třeba si uvědomit, že v průběhu těhotenství je kůže ženy náchylnější k tvorbě věkových skvrn. Proto stojí za to omezit vystavení slunci. A vůbec ne kvůli riziku vzniku věkových skvrn u dítěte. Doporučujeme také používat krém proti slunci vhodný pro váš typ pleti, nepřehřívat se a spotřebovat dostatek vody, aby nedošlo k dehydrataci. “.

Kamil Bakhtiyarov: „Pro těhotné ženy je absolutně nepřijatelné opalovat se v soláriu. Tímto způsobem by nikdo neměl dostat čokoládovou barvu kůže nebo vitamín D. A ještě více pro těhotné ženy. Kromě vysokého rizika rozvoje onkologie ultrafialové světlo také kůži velmi stárne. “.

5. Těhotné ženy nesmějí létat v letadle

Létání v letadle může skončit ukončením těhotenství a předčasným narozením.

Vladimir Sursyakov: „Při plánování leteckého letu během těhotenství je nutné nejprve konzultovat s porodníkem-gynekologem. Pokud těhotenství postupuje normálně, lékař pravděpodobně souhlasí s doporučeními Světové zdravotnické organizace a umožní let. KDO nepovažuje těhotenství za kontraindikaci cestování do dat blízkých očekávanému narození (výroční zpráva „Mezinárodní cestování a zdraví“).

Těhotným ženám se nedoporučuje navštěvovat území vzdálená od vysoce kvalitní lékařské péče, ani hornaté oblasti. Nejbezpečnější čas na cestování je druhý trimestr těhotenství. V případě komplikovaného těhotenství je nutná lékařská prohlídka před letem. Protože žena nemůže samostatně určit, zda má těhotenské komplikace, stojí za to tento problém vyřešit společně s lékařem, a nikoli samostatně. “.

6. Těhotné ženy nesmějí skákat

Tato činnost je obzvláště nebezpečná v časném období - je zaručen potrat.

Vladimir Sursyakov: „Příroda stanovila různé podmínky, ve kterých se může těhotná žena ocitnout. Včetně fyzické aktivity, skákání. Ze školního kurzu fyziky si pamatujeme, že čím menší tělesná hmotnost, tím menší setrvačnost na ni působí. V této situaci, stejně jako tato: čím menší je embryo, tím je méně pravděpodobné, že těhotenství zlomí skokem.

Tělo ženy je uspořádáno tak, že je velmi obtížné přerušit normálně se vyvíjející těhotenství jednoduchými skoky. Svaly pánevního dna a zavěšené umístění dělohy mohou spolehlivě kompenzovat vznikající zatížení. V každém případě, pokud máte nějaké pochybnosti, zeptejte se svého lékaře. “.

7. Těhotné ženy by neměly dřepět

To může také vést k předčasnému porodu..

Tatyana Rumyantseva: „Tato chyba je s největší pravděpodobností spojena s držením ženy během porodu. Během porodu žena během pokusů o přitlačení kolen ke svému žaludku, ať už sedí nebo leží, a tato pozice je pro ni nejvhodnější..

V podřepu jsou nohy ohnuté na kolena a boky, kolena jsou mírně od sebe. V tomto případě se mohou protáhnout, a tím způsobit nepohodlí, svaly zad a vnitřní stehna, svaly zad. Svaly pánevního dna a samotná děloha však nejsou zapojeny do tohoto procesu a nemohou zahájit mechanismus předčasného porodu. Je však důležité si uvědomit, že dlouhodobé dřepání může v době růstu vést ke změně krevního oběhu v nohou a ortostatickému kolapsu (závratě, poklesu tlaku). “.

Mateřské zprávy

U gynekologa v Ottově institutu porodnictví byla diagnostikována koronavirus. Nemocnice nadále otěhotní

Lékař z Petrohradského výzkumného ústavu pro porodnictví, gynekologii a reprodukci pojmenovaný po Ott složil pozitivní test na koronavirus. Její nemoc byla asymptomatická, ale nemocnice se rozhodla nepřestávat brát pacienty.

Jak se Fontanka dozvěděla 29. dubna, COVID-19 byla diagnostikována asi před týdnem porodníkem-gynekologem, který přijal těhotné ženy v poradenském diagnostickém oddělení.

V rozhovoru s Fontankou lékař potvrdil diagnózu: „Můj manžel se necítil dobře, rozhodli jsme se provést test. Nic nenapadlo, že bude pozitivní. U vstupu do výzkumného ústavu jsme měřili teplotu, cítil jsem se skvěle. Nyní jsem na izolaci, epidemiolog volá každý den a zajímá se o tento stav. Nemám žádné informace o infekci pacientů a kolegů, “řekla žena..

Podle „Fontanky“ lékař během asymptomatického průběhu onemocnění kontaktoval pacienty a personál.

Po 30. březnu se konzultační a diagnostické oddělení Výzkumného ústavu Ott přepnulo do zkráceného režimu provozu. Těhotné ženy se stížnostmi na bolest, krvácení a vysoký krevní tlak byly odebrány třemi lékaři, včetně gynekologa s přípravkem COVID-19. V současné době byly informace o práci oddělení odstraněny z webu, ale podle mezipaměti Google byly relevantní ráno 28. dubna.

Ve Výzkumném ústavu Ott pracuje 12 oddělení, včetně pohotovostní, gynekologické, porodnické jednotky intenzivní péče. Dva pacienti informovali Fontanku o předčasném propuštění z lékařského střediska poté, co měli příznaky SARS.

Ředitel ústavu Igor Kogan odpověděl na výzvu Fontanky.

"Pracujeme v nouzovém režimu a pouze pro dodání," upřesnil Igor Yuryevich. - Ženy jsou vyšetřeny, pokud nepotvrdily negativní testy na novou infekci koronaviry. Na COVID-19 byl také uspořádán průzkum zaměstnanců, především na recepcích a porodnicích. Plánované činnosti byly ukončeny. Jsme vybaveni ochranným zařízením, pravidelně provádíme dezinfekci.

- Kolik zaměstnanců je diagnostikováno s koronavirem?

- Momentálně nemáme oficiální potvrzení..

- Ale co porodník-gynekolog? - korespondent uvedl jméno a příjmení lékaře.

- Nedostali jsme oficiální informace.

- Má stejnou diagnózu a je v izolaci.

- Ale musím získat oficiální potvrzení od Rospotrebnadzor. Jedná se o přísně regulované otázky..

- Doktorovo volání vám nestačí?

- Nedostatek. A ona mi neřekla.

- Ani u pacientů neexistuje potvrzení?

- Mají certifikáty s negativními výsledky. Mezi pacienty není horečka se symptomy SARS.

- Můžete se vyjádřit k informacím o několika pacientech, kteří byli nuceni propustit brzy pod hrozbou hospitalizace v Botkin?

- Nevím o tom..

Podle Igora Kogana je ve výzkumném ústavu Ott 85 žen.

Výzkumný ústav porodnictví, gynekologie a reprodukce (dříve Imperial Clinical Midwifery Institute) se nachází na Mendeleevově linii Vasilyevského ostrova. Má status federální rozpočtové instituce. Řídí ji Ministerstvo vědy a vysokého školství.

Mateřská nemocnice v Petrohradě byla přepracována tak, aby přijímala pacienty s infekcí koronaviry, pneumonií a SARS. Porodnice v Nevském spadly do karantény kvůli dubnu COVID-19.

V Rusku byl zaznamenán rekordní počet úmrtí denně a v Petrohradě - počet infikovaných.

Hlavní zprávy o koronaviry v zemi a městě se shromažďují v online vysílání „Fontanka“.

PODÍL

PŘIPOJIT SE

Newsletter „Fontanka“: hlavní věc pro váš den ve vaší poště. Ve všední dny získejte přehled nejzajímavějších materiálů a přečtěte si je podle potřeby.

Pomoc matkám: jaké příležitosti město poskytuje ženám s dětmi

Nastávajícím matkám i ženám s dětmi v hlavním městě je poskytována komplexní podpora. Mluvíme o materiálních výhodách, psychologické pomoci, bezplatných kurzech a programech, které pomáhají budovat kariéru během rodičovské dovolené nebo po jejím opuštění..

Na Den matek, který se letos slaví 24. listopadu, portál mos.ru podrobně popisuje všechny možnosti, které mohou těhotné ženy a matky v hlavním městě využít.

Takže ještě před narozením dítěte můžete získat několik druhů dávek a zažádat o speciální sociální kartu, která vám umožní slevy na nákup dětských věcí. K tomu musíte mít registraci v Moskvě a zaregistrovat se na klinice v raných stádiích těhotenství. Vydejte sociální kartu v centrech veřejných služeb „Moje dokumenty“. Zde se můžete dočíst o dalších dokumentech, které těhotné ženy a matky dostávají..

Aby se ulehčily práce spojené s narozením dítěte, jsou již při propuštění z nemocnice dány Muscovité sadě pro novorozence, Náš poklad. Toto je téměř kompletní sada věcí potřebných v prvních měsících života. Sada obsahuje 44 položek: svrchní oděvy a každodenní oděvy, ložní prádlo, výrobky osobní hygieny, nádobí na krmení a mnoho dalšího.

Kromě toho všechny moskevské rodiny, ve kterých se děti objevují, dostávají finanční podporu od města. Kromě federálního příspěvku jsou muskovští rodiče vypláceni jednou 5 500 rublů za první, 14 500 rublů za druhé a následující děti. A pokud se rodí trojčata, má rodina nárok na paušální částku 50 tisíc rublů.

Ušetřete čas pro maminky a tatínky pomoc s elektronickými službami a službami portál mos.ru. Takže, aniž byste opustili domov, můžete připojit dítě k dětské klinice, zaregistrovat ho do předškolní skupiny, do první třídy školy nebo do sportovní sekce. Jaké další služby pro děti a rodiče jsou k dispozici zde..

"Většina břemene péče o dítě a starosti o něj samozřejmě leží na bedrech matky." Morální a psychologická podpora pro ni není o nic méně důležitá než materiální. Koneckonců, narození a výchova dítěte úplně změní obvyklý způsob života ženy. Spolu s radostí z mateřství přicházejí bezesné noci, úzkosti a pochyby, úzkost pro dítě a pochybnosti, strach z „vypadnutí“ z povolání a často i finanční potíže. Naším úkolem je podporovat matky a pomoc v těžkých obdobích jejich života, “uvedlo ministerstvo práce a sociální ochrany..

Ve městě je velké množství institucí, kde se ženy mohou obrátit v obtížné situaci. Recepty zde provádějí odborníci různých směrů. Pomáhají řešit osobní, profesní a rodinné problémy, poskytují právní poradenství..

Připravte se na mateřství a získejte psychologickou podporu

Poporodní deprese, zvýšená úzkost, nestabilní emoční stav - se všemi těmito problémy, které mladé matky často zažívají, pomůžou odborníci z Moskevské psychologické asistenční služby. Její jednotky jsou otevřené ve všech částech hlavního města. Adresy a telefony najdete na webových stránkách.

V průběhu roku má každý obyvatel města právo na bezplatné absolvování pěti psychologických konzultací, dvou schůzek s psychoterapeutem, absolvování kurzů psychologické rehabilitace a diagnostiky a tří vzdělávacích programů.

Pro ženy, které se chtějí stát matkami nebo které se jim již staly, a také pro jejich manželky, byly vyvinuty speciální kurzy. Jedním z nich je „Rodičovská mistrovská škola“. Odborníci vysvětlují, jak se připravit na porod, překonat obavy a pochybnosti, o preventivních opatřeních po porodu a mluvit o tom, jak udržovat harmonické manželské vztahy. Výuka se skládá ze sedmi tříd, probíhá v oddělení psychologické pomoci "Akademická".

Klub „Mladá rodina“ čeká na mladé rodiče i matky a otce „se zkušenostmi“. Setkání se konají v oddělení Kozhukhovo a lze je využít k seznámení se s moderními metodami výchovy dětí, jak zlepšit vztahy s dospívajícími, předcházet krizi v manželských vztazích nebo se z toho dostat ven.

Pokud není čas na individuální nebo skupinové schůzky s psychologem, mohou ženy také získat konzultace na dálku - prostřednictvím audio nebo video komunikace, e-mailu nebo na fóru pro psychologickou podporu služby. Kromě toho je možné nepřetržitě diskutovat o složité životní situaci s odborníkem voláním pohotovostní psychologické pomoci: 051 (musíte vytočit číslo z vašeho mobilního telefonu: +7 (495) 051).

Věnujte čas sobě a vyhledejte pomoc v těžkých dobách.

V rodinných centrech hlavního města se konají psychologické konzultace a školení pro všechny členy rodiny, včetně matek. Ve městě je otevřeno celkem 30 takových institucí. Jejich zaměstnanci vám pomohou vybrat ten správný program pro všechny, proto je třeba zavolat na kontaktní číslo centra. Úplný seznam institucí je zveřejněn na portálu Moje rodinné centrum.

V rámci zvláštního kurzu „Šťastná maminka - šťastná rodina“ se ženám pomáhá obnovit jejich duševní rovnováhu a fyzické zdraví. Program zahrnuje hodiny jógy a arabské tance. Můžete je navštívit v centru „Rodina“ (ulice Dovatora, 13). Vyžaduje se telefonický záznam: +7 (499) 245-38-39.

Program Rodnichok je určen pro matky s dětmi od jednoho a půl do tří let. Během lekcí dostávají účastníci rady a doporučení ohledně výchovy dětí od odborníků, spolu komunikují a vzájemně se podporují. Ženy s dětmi se očekávají v rodinném centru Rodnik (Dobrolyubova ulice, 29/16). Předběžná registrace telefonicky: +7 (495) 610-19-70.

Zapomenout na starosti, věnovat čas sobě a svým emocím, stejně jako naučit se kreslit maminky, to můžete udělat během lekcí v olejové malířské dílně „Barvy života“. Konají se v rodinném centru „Harmony“ (Maryinsky Park Street, 41, budova 2). Telefonická registrace na hodiny: +7 (499) 784-75-02.

V rodinných centrech navíc pracují s dětmi a dospívajícími a pomáhají navazovat vztahy mezi rodiči a dítětem. Pomoc poskytují odborníci v oblasti sociální, rehabilitační práce, psychiatrů, klinických psychologů.

Můžete navázat vztahy s obtížným teenagerem pomocí prostředníka mediátora. Naučí vás budovat konstruktivní dialogy a kompromisy bez projevení agrese. Zde jsou označena střediska, v nichž služby působí..

V rodinných centrech navíc právníci poskytují poradenství v oblasti bydlení, trestního, rodinného práva, vyživovacích povinností a dalších aspektů práva.

Pokud je matka nebo její dítě vystaveno psychickému nebo fyzickému násilí, je nebezpečné zůstat doma a nemít kam jít, měli byste kontaktovat krizové středisko pro ženy a děti. Zajistí dočasné bydlení (až 60 dní), poskytne lékařskou, právní a psychologickou pomoc a přispěje k sociální rehabilitaci. Na individuálních setkáních s psychologem pomáhají ženám překonat strach, naučit se chránit sebe a své dítě, mluvit o ničivých vztazích a způsobech, jak se z nich dostat. Různé třídy - pilates, jóga, hudba a arteterapie, stejně jako návštěvy fyzioterapeutických procedur umožňují ženám a dětem přežít krizi. Právníci vymáhají ztracené dokumenty, vysvětlují, jak vypracovávat žádosti a odvolávat se na potřebné instituce, poskytovat poradenství v právních otázkách.

Pro nezletilé těhotné ženy a matky funguje pobočka centra „Malá matka“. Poskytují také právní, lékařskou a psychologickou pomoc, v případě potřeby mohou poskytovat bezplatné ubytování v nemocnici (po dobu až šesti měsíců). Dívkám se říká, jak posílit vztahy s dítětem a blízkými, naučit dovednosti péče o dítě, komunikaci s ním. Kromě toho se mladým matkám pomáhá určit jejich budoucí povolání..

Jdi do práce a buduj kariéru

Muskovité, kteří chtějí kombinovat rodičovství a kariéru, najít zaměstnání ve stejné specializaci nebo se učit nové, se mohou obrátit na specializované kariérní středisko „Moje kariéra“ (Ulice Sergia Radonezhsky, budova 1, budova 1). Každému uchazeči je přidělen kariérový poradce, který pomáhá při zaměstnání - provádí testy kariérového poradenství, vybírá volná místa a poskytuje psychologickou podporu. Pro ženy s dětmi vyvinul speciální program „Máma pracuje“. Je určen pro uchazeče, kteří jsou připraveni si vybudovat kariéru během mateřské dovolené nebo po jejím opuštění. Hlavním úkolem je pomoci najít práci, která vám umožní mít stabilní příjem a pokračovat ve výchově dětí. Pro maminky se konají různé konference, školení, konzultace a maratony..

Například 3. prosince od 10:00 do 13:00 se uskuteční skupinové kariérové ​​konzultace „Moje silné stránky“. Maminky budou moci určit jejich silné obchodní a osobní vlastnosti, díky nimž můžete získat rozhovor a získat práci. Vyžaduje se předběžná registrace prostřednictvím odkazu.

5. prosince od 11:00 do 13:00 bude možné zúčastnit se skupinových kariérních konzultací „Práce po vyhlášce: jak překonat obavy a začít jednat“. Bude to užitečné pro ženy, které se již dlouho rozhodly jít do práce nebo chtějí změnit své speciality, ale nemohou to začít kvůli pochybnostem. Účastníci se budou zabývat svými negativními postoji a zbavit se jich, vypracovat akční plán a nastínit první konkrétní kroky. Vyžaduje se předběžná registrace.

Konzultace „Rovnováha mezi mateřstvím a kariérou“ je určena těm matkám, které musí být v povolání realizovány a musí být schopny s dítětem trávit dost času. Nejbližší konzultace se bude konat 10. prosince od 11:00 do 13:00. Online registrace je k dispozici zde.

V zaměstnaneckém centru „Moje kariéra“ fungují v rámci projektu „Mom Works“ partnerské školy zaměstnavatelů. Zde můžete studovat takové profese jako vedoucí prodeje, poradce v oblasti krásy, finanční poradce, řidič taxi (pro ty, kteří již mají řidičský průkaz a alespoň tři roky řidičský průkaz), vedoucí náboru. Ve školách se ženy učí dovednosti potřebné pro zvolenou profesi a také se seznamují s normami práce a činnostmi společností, které mají rádi..

Všichni absolventi obdrží certifikáty a nejúspěšnější obdrží pozvání k práci v partnerských společnostech. Maminky, které jsou zaměstnány ve specialitách „operátor call centra“ a „finanční poradce“, budou mít místo ve spolupráci „centra mé kariéry“. Tam můžete pracovat několik hodin denně podle vhodného harmonogramu. Herna je otevřena pro děti, kde se o děti starají učitelé. Rozvrh hodin lze sledovat v sekci „Plakát“ na webových stránkách centra „Moje kariéra“.

Kromě toho existuje akcelerátor sociálního podnikání. Program je určen pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet podnikání, jehož část zisku směřuje na charitu, ochranu životního prostředí, vzdělávání a pomoc lidem se zdravotním postižením. Účastníci se účastní školení, obchodních her a webinářů, během kterých vypracovávají své nápady a připravují plán zahájení podnikání. Získané znalosti se vyhýbají typickým chybám začínajících podnikatelů a minimalizují rizika a náklady spojené se zahájením projektu.

Další proud urychlovače je naplánován na spuštění v roce 2020..

V Rusku se Den matek slaví poslední listopadovou neděli. V tento den v Moskvě existuje mnoho tematických událostí. Muzea například pořádají výstavy o mateřství, kina ukazují filmy o matkách a v knihovnách a kulturních centrech pořádají tematické čtení a koncerty..

Těhotenství - nové příspěvky

Těhotenství - zprávy, zajímavé příběhy a humor na téma „těhotenství“

Matka tří dětí zjistila těhotenství 20 minut před porodem (5 fotografií)

Matka tří, Karin Fortranglerová, pocítila neočekávanou bolest zad, si myslela, že je velmi podobná bolestem při práci. Ale tuto myšlenku rychle zamítla: byla si jistá, že není těhotná! Po třech hodinách však byla novorozenec již v náručí. Pro rodinu bylo čtvrté dítě velkým překvapením!

Hrozná realita irských úkrytů, kde byly skryty ženy, které otěhotněly mimo manželství: příběh Sheily (10 fotografií)

Sheila O´Bryne sevřela malou tašku věcmi v ruce a rozloučila se s rodiči, zhluboka se nadechla a zaklepala na dveře útočiště svatého Patrika. Bylo to v roce 1976 a nešťastná těhotná byla jednou z tisíců dívek, které byly poslány matkám a dětem v irských domovech, aby skryly svůj „hřích“ před společností.

Jaký měsíc? (Fotografie)

Finsko dalo nastávajícím matkám speciální krabici již 82 let (6 fotografií + 1 video)

Po 82 let poskytuje stát ve Finsku těhotným ženám speciální „dětskou krabičku“ skládající se ze 63 položek. Maminky si mohou vybrat: získejte 170 eur (asi 12 tisíc rublů) v hotovosti nebo si vezměte krabici. Většina si vybere krabici - její obsah stojí několikrát více. Toto téma s dětskými boxy existuje ve Finsku od roku 1938..

Jak proměnit těhotenství v pohádku (27 fotografií)

Fotografka a kameramanka Grace Navarro z Orlanda vedla fotografický příběh o svém těhotenství a každý týden fotografovala. A sledovat změny bylo mnohem zajímavější, Grace pokaždé vybrala pro sebe nový kostým nějakého pohádkového hrdiny.

Přenos žen v práci

"Těhotenství je úžasné!" Bez ohledu na to, jak! Ministerstvo zdravotnictví neskrývalo pravdu a ukázalo, že příbuzní se skrývají při dodávkách ženám v práci.
V bochníku chleba, balení čaje nebo dokonce v plenkách chytře schovávají a předávají zakázané předměty do porodnice. Nebudu překvapen, když tam lékaři najdou nejen tabákové výrobky.

Přiletěl v 13 a zničil můj život

Dokonce i Nabokov psal o nymfech, jejichž volání je svádět. A tak udělala jednu věc - nyní chodí se žaludkem. Pokud ne pro manžela dítěte, příběh by nebyl tak zajímavý. Na území Krasnojarsku je sedmý srovnávač v sedmém týdnu těhotenství, a jak otec naznačuje desetiletého přítele.

Ve Velké Británii lékaři zachránili dívku, která při narození vážila 340 gramů (5 fotografií)

Isabella Evans se narodila ve věku 24 týdnů, její hmotnost byla pouze 340 gramů. Lékaři rozdávali drobky 5% na přežití, ale rodiče Ryan Evans a Kim Brown věřili v zázrak. Po měsících intenzivní péče a četných operací byla Isabella propuštěna domů..

18 faktů o těhotenství, o kterých jste sotva slyšeli

Těhotenství je magický stav, který ovlivňuje nejen její fyzickou kondici, ale také mění její vnitřní svět. Během toho bude žena muset hodně uvědomit a porozumět, a co je nejdůležitější - připravit se na setkání s dítětem. Existuje mnoho mýtů a příznaků týkajících se těhotenství. Shromáždili jsme 18 faktů o těhotenství, o kterých jste sotva slyšeli..

Špatný konec: Jak nahlásit těhotenství (16 fotografií)

Pokud jste v časném těhotenství, ale ještě jste o tom neřekli svému partnerovi, je čas přemýšlet o tom, jak to uděláte. Ale prosím, nedělejte to tak, jak to dělali hrdinové této sbírky.

„Nenoste otroky“: Alena Vodonaeva nedoporučuje porod „v této chudé zemi“ (4 fotky)

Moderátorka zveřejnila příspěvek, ve kterém radí mladým lidem v Rusku, aby před akvizicí potomstva tvrdě přemýšleli. Říká, že nejprve musíte žít pro sebe, cestovat a vidět svět. No a pokud se najednou stane těhotenství, neztrácejte hlavu a rozhodněte se, co dělat - nezávislí a dospělí by neměli naslouchat ostatním. Lékaři vám pomohou.

7 směšných zákazů pro těhotné ženy

"Těhotné ženy nemohou být pleteny - dítě se zaplete do pupeční šňůry"? - dnes nikdo v takovou věc nevěří. Existuje však mnoho přesvědčivějších zákazů, které budoucí matky marně následují dodnes. Který z nich je vlastně mýtus?

Zabýváme se porodnicko-gynekology Kamil Bakhtiyarov, Vladimir Sursyakov a Tatyana Rumyantseva.

1. Těhotné ženy by neměly zvedat ruce

Mnoho žen věří: pokud zvednete ruce vysoko, dítě se zaplete do pupeční šňůry. A na konci funkčního období je to o to víc, že ​​nestojí za to dosáhnout: existuje riziko, že amniotická bublina praskne a začne se předčasný porod.

Tatyana Rumyantseva: „Ani zvednutí rukou, ani roztahování neovlivňuje stav dělohy, její membrány a navíc nemá žádný vliv na obsah dělohy (dítě a pupeční šňůru). Kromě toho se některá cvičení jógy doporučují těhotným ženám, kde se cvičí napínání a zvedání paží. Musím připustit, že zapletení pupeční šňůry nepředstavuje ve velké většině případů žádné nebezpečí. A v žádném případě to nemá nic společného se zvednutím rukou! “

Kamil Bakhtiyarov: „Děloha je druh skafandru pro dítě, které nezmění polohu v dutině břišní v důsledku jednoduché matky, která zvedla ruce. Dítě v takovém „brnění“, a dokonce i obklopené plodovou vodou, se nijak neobtěžuje lehkou fyzickou námahou, kterou zažívá jejich matka. A ještě víc, aby je nespěchali „k východu“. Pouze v případě, že lhůta skutečně nepřijde “.

2. Těhotné ženy by neměly barvit vlasy

Složení barviva na vlasy zahrnuje chemikálie, které mohou dítě poškodit.

Vladimir Sursyakov: „Tento velmi oblíbený mýtus je založen na„ nebezpečí “barviv na vlasy obsahujících amoniak, resorcinol, parafenylenediamin a peroxid vodíku. Zaprvé je koncentrace těchto látek v moderních barvách zanedbatelná a za druhé absorpce pokožky hlavy je extrémně nízká. Nebezpečí poškození současného těhotenství je tedy čistě teoretické.

Nezapomeňte však, že během těhotenství se mění vlastnosti kůže a vlasů. Barva může začít dráždit pokožku hlavy a nerovnoměrně barvit vlasy. Určitě upozorněte svého kadeřníka na těhotenství. “.

3. Těhotné ženy nesmějí navštěvovat lázně a saunu

Tento zákaz je spíše o vznášení se ve vaně nebo sauně. Nikdo nezakazuje umývat těhotnou ženu ve vaně, ale neměli byste si užívat parní lázeň - to je plné předčasného porodu.

Tatyana Rumyantseva: „Koupel a sauna samy o sobě nemohou v žádném případě vést k negativním důsledkům. Nepozorný přístup k vašemu stavu, zanedbávání doporučení lékařů - to jsou hlavní zdroje problémů. Vana a sauna kvůli prudce zvýšené teplotě způsobují fyziologické stresové reakce: vazodilatace, pocení, zvýšený srdeční rytmus a dýchání.

V malém množství je to vynikající způsob kalení, trénování funkčních systémů těla a zmírnění stresu. Současně mohou nadměrné vysokoteplotní postupy vést ke zvýšenému krevnímu tlaku a ztrátě vědomí. Rada je jednoduchá: poslouchejte své tělo a nejděte do extrémů. “.

4. Těhotné ženy by se neměly opalovat.

Po tomto prohlášení by neměla být dlouhá vysvětlení nejčastěji: opalování je obecně škodlivé, zejména pro těhotné ženy. A také - dítě může mít věkové skvrny.

Vladimir Sursyakov: „Další mýtus, zvláště oblíbený v letních měsících. Je zvláštní, že jeho příznivci si nepamatují „nezávadný podíl“ žen žijících a porodících ve slunných zemích.

U dítěte se mohou objevit hnědé skvrny bez ohledu na sluneční záření. Je však třeba si uvědomit, že fyziologické změny v těle samotné ženy mohou vést k nerovnoměrnému „špinavému“ opálení. Je také třeba si uvědomit, že v průběhu těhotenství je kůže ženy náchylnější k tvorbě věkových skvrn. Proto stojí za to omezit vystavení slunci. A vůbec ne kvůli riziku vzniku věkových skvrn u dítěte. Doporučujeme také používat krém proti slunci vhodný pro váš typ pleti, nepřehřívat se a spotřebovat dostatek vody, aby nedošlo k dehydrataci. “.

Kamil Bakhtiyarov: „Pro těhotné ženy je absolutně nepřijatelné opalovat se v soláriu. Tímto způsobem by nikdo neměl dostat čokoládovou barvu kůže nebo vitamín D. A ještě více pro těhotné ženy. Kromě vysokého rizika rozvoje onkologie ultrafialové světlo také kůži velmi stárne. “.

5. Těhotné ženy nesmějí létat v letadle

Létání v letadle může skončit ukončením těhotenství a předčasným narozením.

Vladimir Sursyakov: „Při plánování leteckého letu během těhotenství je nutné nejprve konzultovat s porodníkem-gynekologem. Pokud těhotenství postupuje normálně, lékař pravděpodobně souhlasí s doporučeními Světové zdravotnické organizace a umožní let. KDO nepovažuje těhotenství za kontraindikaci cestování do dat blízkých očekávanému narození (výroční zpráva „Mezinárodní cestování a zdraví“).

Těhotným ženám se nedoporučuje navštěvovat území vzdálená od vysoce kvalitní lékařské péče, ani hornaté oblasti. Nejbezpečnější čas na cestování je druhý trimestr těhotenství. V případě komplikovaného těhotenství je nutná lékařská prohlídka před letem. Protože žena nemůže samostatně určit, zda má těhotenské komplikace, stojí za to tento problém vyřešit společně s lékařem, a nikoli samostatně. “.

6. Těhotné ženy nesmějí skákat

Tato činnost je obzvláště nebezpečná v časném období - je zaručen potrat.

Vladimir Sursyakov: „Příroda stanovila různé podmínky, ve kterých se může těhotná žena ocitnout. Včetně fyzické aktivity, skákání. Ze školního kurzu fyziky si pamatujeme, že čím menší tělesná hmotnost, tím menší setrvačnost na ni působí. V této situaci, stejně jako tato: čím menší je embryo, tím je méně pravděpodobné, že těhotenství zlomí skokem.

Tělo ženy je uspořádáno tak, že je velmi obtížné přerušit normálně se vyvíjející těhotenství jednoduchými skoky. Svaly pánevního dna a zavěšené umístění dělohy mohou spolehlivě kompenzovat vznikající zatížení. V každém případě, pokud máte nějaké pochybnosti, zeptejte se svého lékaře. “.

7. Těhotné ženy by neměly dřepět

To může také vést k předčasnému porodu..

Tatyana Rumyantseva: „Tato chyba je s největší pravděpodobností spojena s držením ženy během porodu. Během porodu žena během pokusů o přitlačení kolen ke svému žaludku, ať už sedí nebo leží, a tato pozice je pro ni nejvhodnější..

V podřepu jsou nohy ohnuté na kolena a boky, kolena jsou mírně od sebe. V tomto případě se mohou protáhnout, a tím způsobit nepohodlí, svaly zad a vnitřní stehna, svaly zad. Svaly pánevního dna a samotná děloha však nejsou zapojeny do tohoto procesu a nemohou zahájit mechanismus předčasného porodu. Je však důležité si uvědomit, že dlouhodobé dřepání může v době růstu vést ke změně krevního oběhu v nohou a ortostatickému kolapsu (závratě, poklesu tlaku). “.

Články O Neplodnosti