Hlavní Výživa

Jak přepravit novorozence v autě na zadním sedadle

Otázka správného transportu novorozence vyvstává u většiny rodičů již ve 4. dni života dítěte, protože přeprava dítěte s matkou z nemocnice je často nutná.

Novorozenec ve skořápce

Podle pravidel silničního provozu musí být děti mladší 7 let, včetně novorozenců, přepravovány v autě pomocí zvláštního zádržného zařízení, které zajišťuje bezpečnost malého cestujícího.

Co potřebujete k přepravě dítěte v autě

Pro zajištění bezpečné přepravy dítěte od 0 do 7 let jsou vyžadovány speciální dětské sedačky. Všechny modely a typy byly rozděleny do věkových skupin podle počtu měsíců a podle hmotnosti dítěte.

Proč nemůžete mít dítě v náručí

Není to tak dávno, co v SDA neexistoval popis správné přepravy dětí. Bylo rozhodnuto dát dítě na kolena dospělému ošetřovateli, to stačilo. Proto dnes vyvstává zcela logická otázka, zda je možné přepravovat dítě v autě v náručí. Zejména v případě, že je cesta nutná k přesunu novorozence z nemocnice do domu.

Rodiče často věří, že dítě je stále malé, sedne si brzy na židli. Rozhodnutí o přepravě dítěte v náručí je mylně učiněno. Dříve to bylo možné, protože dopravní zatížení na silnicích nebylo stejné jako dnes. Kromě toho je automobil oficiálně uznáván jako nejnebezpečnější forma dopravy. Lví podíl na počtu nehod je právě v autech.

Žena, která si myslí, že v případě srážky udrží dítě, se mýlí. Váha novorozence je opravdu malá a člověk by si myslel, že dospělý je schopen se při náhlém brzdění vyrovnat s fixací dítěte. Několik faktorů však nedá jedinou šanci vyrovnat se se zajištěním bezpečnosti dítěte neseného v náručí:

 1. Síla, kterou setrvačnost vytáhne dítě z rukou matky, se rovná součinu jeho hmotnosti a rychlosti vozu. To znamená, že 3-librové dítě v autě pohybujícím se rychlostí 60 km / h bude mít tendenci pohybovat se z rukou směrem k čelnímu sklu silou rovnou 180 Newtonů. Udržet dítě v této situaci je obtížnější než zvedání břemene o hmotnosti 100 kg.
 2. Nouzová situace vždy přichází najednou, nemůžete se na ni připravit a chytit silnější dítě. Rozhodující roli hraje faktor překvapení.
 3. V době nouzového brzdění nebo náhlého zastavení může být dospělý zraněn a nemusí být schopen zajistit bezpečnost dítěte.

Důležité! Pouze technicky spolehlivé vybavení může při nehodě zachránit život a zdraví dítěte..

Je doprava přípustná u všech vozidel

Moderní rodiče jsou připraveni cestovat na velké vzdálenosti od prvních dnů po propuštění. Dnes k tomu pouze přispívá služba v silničních hotelích, vlacích a letadlech. Téměř každá čerpací stanice umístěná podél dálnic má plnou místnost pro matku a dítě, kde můžete provádět hygienické postupy, vyměňovat si oblečení a bít dítě.

Vlak je výhodný, když si celá rodina koupí oddíl a cestuje bez cizinců. Při nákupu jízdenky je důležité zvážit, zda je v autě klimatizace, když je cesta plánována na léto. Ze zdravotních důvodů neexistuje věková hranice pro cestování autem nebo vlakem. Spolu s novorozencem můžete na této dopravě cestovat beze strachu z jejího stavu.

Letadla jsou kontraindikována pro děti do 14 dnů. Nebezpečí spočívá v nedokonalosti těla dítěte. Tlak rychle se měnící během vzletu a přistání může být pro novorozence velmi nebezpečný. Nejbezpečnější je létat poté, co je dítě měsíc staré.

Pozornost! Nebezpečí cestování veřejnou dopravou spočívá v tom, že novorozenec je v uzavřeném prostoru malé oblasti s cizími lidmi, kteří mohou být nositeli infekčních infekčních chorob, z nichž dítě ještě nebylo očkováno..

Mohu mít na předním sedadle děti do 1 roku

Pravidla silnice neupravují název sedadla, na kterém mohou být děti mladší 7 let přepravovány v autě. Pokud máte dětskou autosedačku, můžete přepravovat děti nejen na předním sedadle automobilu nebo SUV, ale také v kabině nákladního automobilu..

Potřebuji na zadním sedadle dospělého

Pravidla dopravní policie nepopisují situace, kdy musí být na zadním sedadle přítomen doprovod dospělého, pokud je ve druhé řadě sedadel instalována dětská autosedačka s dítětem..

Obyčejné chyby

Nejčastější chybou rodičů je nesprávná instalace dětských zádržných systémů určených k přepravě novorozenců a dětí do hmotnosti 13 kg. Konstrukce zařízení v této kategorii zahrnuje sklopnou polohu dítěte. Tato polohně ohnutá zadní poloha je velmi nutná, aby zatížení při prudkém brzdění bylo rovnoměrně rozloženo po páteři a ne soustředěno na krční páteř.

Proto musí být skořepiny kolébky umístěny proti směru jízdy vozidla. To znamená, že by dítě mělo sedět zády kupředu a ne jeho tvář. Přitom věnujte pozornost označení zařízení. Obsahuje velmi důležité informace, že při umístění skořepiny na přední sedadlo je nutné vypnout airbag, protože jeho dopad na zadní sedadlo automobilu je pro dítě nebezpečný.

Jak přepravit dítě z nemocnice v autě

Každý zodpovědný rodič by měl přemýšlet o tom, jak přepravit novorozence v autě ještě před jeho narozením. Nejvhodnější je vybrat si se svou ženou vhodné autosedačce, aby nedošlo k žádné debatě o barvě nebo vzoru produktu.

Důležité! Novorozenec nemůže zaujmout místo k sezení. Až 7 měsíců není pro dítě bezpečné, aby ji po dlouhou dobu držely ve vzpřímené poloze. Proto může být dítě od narození do 7-8 měsíců přepravováno pouze v náchylné poloze.

Pro zajištění bezpečnosti a odstranění vertikálního zatížení páteře je v kolébce nutná přeprava dětí ve věku 7-8 měsíců. Jeho konstrukce je navržena tak, že v ní dítě leží, bezpečně zajištěno bezpečnostními pásy.

Nejvhodnější židle pro novorozence

Dnes na trhu najdete tři typy zařízení, ve kterých mohou děti jezdit:

 • skořápka, orientovaná na hmotnost do 13 kg;
 • transformační židle, která se přizpůsobuje hmotnosti a věku dítěte, od 0 měsíců do 7 let;
 • odnímatelná kolébka z vozíku.

Přeprava měsíčního dítěte v kolébce kočárku se může stát jedním z nejnevhodnějších zařízení pouze proto, že při instalaci v autě zabírá dvě sedadla pro cestující.

Carrycot

Transformační křeslo může být nejracionálnější volbou, protože ačkoli je to značná finanční investice, je jednorázová. Když dítě dosáhne určité hmotnosti nebo věku, rodiče nebudou muset měnit své sedadlo. Tyto modely mají navíc boční ochranu, kterou uživatelé nazývají ušima židle. Jsou schopni chránit dítě při bočním nárazu..

Jak zvolit správnou autosedačku

Před výběrem přidržovacího zařízení pro novorozence byste měli zjistit, jaký typ držáků má auto. Existují tři typy:

 • isofix;
 • západka;
 • standardní bezpečnostní pásy.

Dodatečné informace! Sedadla upevněná pomocí standardních bezpečnostních pásů mají často další typ fixační západky.

Při výběru židle se vyplatí přemýšlet o tom, jaký kočárek bude mít dítě. Pokud se rodiče soustředí na modely 3 v 1, nemusíte kupovat další reproduktor do auta, protože již bude zakoupen s kočárkem.

Obsahuje kojenecký nosič pro přepravu dítěte

Výhodou kojeneckého dopravce je jeho pohyblivost - pokud dítě usne na silnici a cesta je u konce, skořepina může být snadno uvolněna z úchytů, takže spící cestující může být přesunuta tam, kde je to nutné.

Jak vybrat nejbezpečnější kolébku

Bezpečnost zařízení není určována cenou, ale certifikátem shody Jednotné evropské normy. Modely, které úspěšně prošly nárazovými testy, jsou oprávněny mít na štítku každého produktu symboly „ECE R 44/04“. Jedná se o označení stupně bezpečnosti zařízení podle evropské normy, revize 2019-2020.

Přeprava novorozence v kolébce od kočárku

Ne každá matka, která má odnímatelnou kolébku u kočárku, neví, jak pohodlné je přepravovat její novorozence v autě podle pravidel s její pomocí. Při přepravě novorozence do jiného města je to zvlášť výhodné, protože dítě má možnost ležet v rovnoměrné kolébce, jako v postýlce, celou cestu.

Dodatečné informace! Nevýhodou kolébek kočárku je nedostatek popruhů, které připevňují dítě k zařízení.

Zimní dětské tipy

V zimě doporučuje policejní policie před nošením bezpečnostních pásů odstranit silné vnější oblečení od dětí. Plánuje se dokonce i systém pokut, který reguluje tloušťku vrstvy oblečení, která může být mezi tělem dítěte a pásem. Přítomnost bundy velmi komplikuje funkčnost pásů.

Aby dítě nezchladlo, měl by být interiér předem zahřát. V zimě vyžaduje vůz zahřátí motoru. Proto, 10-15 minut před objevením dítěte v autě, musíte nastartovat auto, zapnout sporák, zvolit směr proudění vzduchu do auta.

Novorozenec na předním sedadle

Zajímavý! V létě by se stejný postup přípravy vozidel pro přepravu dětí měl provádět změnou kamna na klimatizaci. Přehřátí z důvodu pobytu v horké kabině je velmi nebezpečné pro zdraví dítěte.

Při přípravě věcí v porodnici je lepší se postarat o výběr autosedačky předem, když matka a dítě budou doručeny domů autem. Pokud to nepověří pověra rodičů, musí matka, která pro otce provede seznam nezbytných nákupů, uvést, že vybíjecí obálka by měla mít zvláštní otvor pro bezpečnostní pás. Je však rozumnější klidně a bez spěchu zjistit, který model se stane zárukou bezpečnosti novorozence na silnici.

Jak přepravovat děti v autě

Pokud jde o vyzvednutí dítěte z nemocnice, nezapomeňte si vzít autosedačku. A znovu si přečtěte naše doporučení.

Máte nového člena rodiny. Zatímco je žena v nemocnici, všechno už bylo připraveno na setkání malého muže doma. A pak přišel den propuštění. Žena se usadí na zadním sedadle automobilu. Dáte jí magickou obálku, opatrně ji přitiskne...

Nemůžete přepravovat děti bez zvláštního zařízení. I když pár kilometrů od domu. Zde jsou statistiky, které způsobují nachlazení na zádech: v roce 2015 zemřelo při dopravních nehodách 62 dětí mladších 12 let a zraněno 1 240 dětí. To jsou jen případy, kdy byly děti přepravovány bez autosedaček. Takových nehod bylo 1063.

Proč otcové a matky zanedbávají základní pravidla bezpečnosti? Ve většině případů kvůli nevědomosti. Na přípravných kurzech pro těhotné ženy učí, jak správně porodit dítě, porodit, starat se o novorozence. A ani slovo o tom, jak chránit malého cestujícího před prvním výletem v autě - z porodnice do rodného domu.

V hlavním městě byl takový vzdělávací program organizován v jediné nemocnici. Díky iniciativě expertního centra „Hnutí bez nebezpečí“ ve Vědeckém centru pro porodnictví, gynekologii a perinatologii. IN A. Praktikující Kulakové říkají nastávajícím matkám, jak si vybrat dětskou sedačku, jak přepravit dítě a čemu věnovat zvláštní pozornost.

 • Především musí být autosedačka přiměřená věku dítěte. V žádném případě byste ji neměli kupovat pro růst. Například pro dítě je vhodný pouze zádržný systém skupiny 0 nebo 0+.
 • Nemůžete nakupovat produkty od neznámých společností: často používají nekvalitní materiály, které v nejlepším případě mohou u dítěte způsobit alergii a v nejhorším případě se rozpadají při nehodě, neplní svou hlavní misi.
 • Sedadlo je instalováno proti směru jízdy, uprostřed zadního sedadla nebo za předním spolujezdcem.
 • Ideálně by mělo být dítě doprovázeno. Matky, které řídí auto, bývají často plačeny od cesty, když dítě pláče, a to je na cestě plné nouze..
 • U dětí do šesti měsíců má hrudník při dýchání dostatečně velkou amplitudu. Proto by mezi bezpečnostními pásy a tělem dítěte měl projít dlaň dospělého. Po šesti měsících by měly být pásy dostatečně utaženy..
 • Bezpečná doba cesty - ne více než tři hodiny. Během tohoto období nedojde k poškození těla dítěte. Pokud potřebujete jít déle, udělejte si krátkou přestávku - zastavte, držte dítě v náručí, masírujte, krmit.
 • Není dovoleno nechávat dítě v autě bez dozoru dospělé osoby. Auto může být ukradeno, nakonec do něj může narazit další auto.

Tyto třídy jsou samozřejmě užitečné a měly by být prováděny v každé porodnici. Podle Natalia Agra, předsedkyně expertního centra Hnutí bez nebezpečí, tato iniciativa našla podporu na ministerstvu zdravotnictví. Centrum je připraveno poskytnout návody, školicí materiály, školit personál porodnice - ale není k dispozici dostatek finančních prostředků.

Zájem o tyto semináře se začal projevovat i v regionech. Například podobný program začíná v Smolensku. Pokud se díky těmto činnostem sníží podíl rodičů, kteří nepoužívají dětský zádržný systém, zůstane naživu a zdraví více dětí.

Chceme také přispět. Abychom vám pomohli vybrat tu správnou dětskou autosedačku, probereme v následujících vydáních nákup sedadel pro nejmenší a poté pro ty starší.

26.01.2017 Potřebuji autosedačku pro novorozence.

Mnoho budoucích rodičů pochybuje, zda novorozené dítě potřebuje autosedačku. Potřebujete autosedačku při propuštění z nemocnice. Potřebuje novorozené dítě autosedačku ze zákona.

Pojďme to dát dohromady.

V souladu s Pravidly silnic musí být novorozenci přepravováni v autě pouze se zvláštním omezením. A to je buď speciální kolébka skupiny 0, s vnitřními bezpečnostními pásy (nezaměňovat se s kolébkou kočárku. Dítě není připevněno v kolébce kočárku a může být vážně poškozeno v případě nehody) nebo autosedačka pro novorozence (skupina 0+, 0-1, 0 / 1/2).

Podle zákona musí tedy i dítě od narození jezdit ve speciální autosedačce.

Samozřejmě, prohlášení maminky s dítětem je pro rodinu skvělou dovolenou. Chci, aby všechno bylo krásné a slavnostní. Dítě je oblečeno v krásném oblečení, zabaleno do krásné obálky a slavnostně předáno otci. Ale výlet dítěte v náručí mámy, babičky, dědečka, otce není vůbec bezpečný. Četné testy ukazují, že i při nejmenší nehodě může dítě na klikách velmi trpět. V Evropě nebude dítě propuštěno z nemocnice bez autosedačky, což je správné a bezpečné. Nejjednodušší skupina autosedaček 0+ stojí asi 3-4 tisíce rublů, můžete si půjčit od přátel, můžete si je pronajmout. Ale bude chránit a chránit vaše dítě. Krásné dítě může být oblečeno bez velké obálky, nebo si koupit speciální obálku, která je vhodná pro autosedačku.

Výhodou 0+ autosedaček je jejich funkčnost. Zaprvé: propuštění z porodnice se nejčastěji provádí autem a není bezpečné nosit dítě za kliky (už jsme na to přišli), a za druhé: v prvních měsících musíte často chodit na polikliniku na vyšetření, měsíční vážení atd. a zde je velmi užitečný nosič automobilů. Když stojíte ve frontě, zatímco jsou vyplňovány všechny druhy dokumentů, vaše dítě klidně leží nebo spí v kolébce a vaše ruce jsou volné. Zatřetí: doma lze autosedačku použít jako lehátko nebo kolébkové křeslo (díky zaoblené spodní části židle). Jdete o své práci a dítě vás klidně sleduje na svém „trůnu“. A co je nejdůležitější: dostat se kolem v autě s takovou drobivkou je pohodlné a bezpečné. Měli dítě v autosedačce, upevnili sedadlo v autě a pokračovali v práci. A pokud umístíte autosedačku skupiny 0+ na podvozek vašeho kočárku, ukáže se ještě pohodlnější a mobilnější.

Pokud se tedy chystáte odjet autem, je lepší koupit nebo půjčit si autosedačku od přátel a napsat své dítě do autosedačky. A pokud máte auto a plánujete cestovat se svým dítětem, podívejte se na dobré a pohodlné sedadlo od narození. V současné době existuje velké množství takových autosedaček, nejrůznějších vzorů, různých cen a různých funkcí. A pokud máte nějaké dotazy, napište nám nebo zavolejte)

Novorozenec v autosedačce

Doporučené příspěvky

Připojte se k našim diskusím!

Musíte být uživatelem, který zanechá komentář.

Vytvořit účet

Zaregistrujte se a získejte účet. Je to jednoduché!

Vejít do

Již zaregistrované? Přihlásit se zde.

Nyní prochází 0 členů

Žádní uživatelé si prohlíží tuto stránku..

Oblíbená témata

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 18 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 7 hodinami

Zaslal: @ КСУ @
Vytvořeno před 2 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 17 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 18 hodinami

Zaslal: Натали28
Vytvořeno před 19 hodinami

Zaslal: ОксанаРом
Vytvořeno před 21 hodinami

Zaslal: Enma13Ai
Vytvořeno před 22 hodinami

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 20 hodinami

Zaslal: Nadushka1981
Vytvořeno před 14 hodinami

Klinická hodnocení

O webu

Rychlé odkazy

Populární sekce

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pouze pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je jako lékařskou radu. Stanovení diagnózy a výběr léčebných metod zůstává výhradním právem vašeho lékaře!

Tipy pro rodiče: jak přepravovat novorozence v autě

Narození dítěte mění život nových rodičů. Inovace se objevují při cestování v autě. Současné dopravní předpisy stanoví dostupnost zvláštního vybavení. Relevantní otázkou je, jak bezpečně přepravit novorozence v autě.

Proč potřebujeme speciální vybavení

Pravidla pro přepravu dítěte ve speciálně navrženém zařízení jsou obecně závazná. Někteří uživatelé silnic zcela nechápou, proč je pro přepravu dětí v autě nutná kolébka nebo autosedačka.

Novorozenci patří mezi nejzranitelnější cestující. Jejich páteř sestává hlavně z chrupavky. Svalová soustava se teprve začíná rozvíjet. Třepání a házení je pro kojence nebezpečné. V případě náhlých otřesů se hlava dítěte sklopí. Nadměrný stres děložního čípku.

Jak přepravit novorozence v autě podle pravidel. Aby se předešlo nebezpečným situacím, jsou k dispozici zařízení, jako je dětský nosič pro děti, dětská židle.

Podle Světové zdravotnické organizace snížila přeprava novorozenců ve speciálně konstruovaných zařízeních úmrtnost dětí při dopravních nehodách téměř o 50%.

Při neexistenci omezení se ukládá pokuta ve výši 3 000 rublů..

Jak přepravovat dítě

Navzdory současným dopravním předpisům a zabudovaným bezpečnostním systémům vozidel není nikdo před dopravní nehodou v bezpečí. Aby nedošlo k ohrožení života malého cestujícího, je nutné přepravovat dítě v zádržných systémech.

Existuje několik způsobů, jak přepravit novorozence:

Všichni mají své výhody..

 • má anatomický tvar;
 • používá se pro děti pod 150 cm;
 • relevantní pro děti vážící méně než 36 kg;
 • předpokládá se sklopná poloha;
 • namontované buď přední nebo zadní;
 • aplikováno na kojence do šesti měsíců;
 • má hmotnost menší než 10 kg;
 • poskytuje pouze vodorovnou polohu;
 • namontované na zadním sedadle;

Výše uvedená zařízení se liší v dětství i hmotnosti. Jsou namontovány na zadním nebo předním sedadle. Při přepravě dětí vpředu vypněte přední airbagy.

Noví rodiče občas porušují pravidla provozu. Nesmíme opomenout bezpečnost dětí. Při náhlém brzdění nebo srážce se hmotnost dětí okamžitě desítkykrát zvyšuje. Vzhledem k účinku překvapení nebudou rodičovské ruce takové zatížení schopny odolat. Nesprávná přeprava novorozenců bude mít za následek vážné zranění a zranění..

Autosedačka a její držák

Způsob dopravy dítěte v autě zahrnuje autosedačku pro novorozence. Je vhodný pro děti cestující v osobním automobilu od narození do věku 6 měsíců..

Výhodou kolébky je vytvoření vodorovné polohy. V tomto stavu je vyloučeno rušení normálního dýchacího procesu. Na páteř dětí není žádné nadměrné zatížení.

Jediná věc, kterou je kolébka pro novorozence nepohodlná, je doba provozu. Po 6 měsících se dítě pokusí posadit. Nebude mít zájem lhát pořád. V tu chvíli budete potřebovat pro přepravu židli pro novorozence v autě.

Existuje několik možností, jak namontovat autosedačku do automobilu..

Výrobci poskytují následující montážní systémy:

 1. Integrované bezpečnostní pásy.
 2. Pevné svorky Isofix.

Je důležité si uvědomit, že je přísně zakázáno používat oba zamykací systémy současně..

Abyste usnadnili proces instalace, musíte si přečíst pokyny, které obsahují doporučení, jak namontovat kojenecký nosič do prostoru pro cestující. Chcete-li zkontrolovat fixaci, musíte se pokusit posunout autosedačku v autě. Pokud je zařízení posunuto o několik centimetrů, instalace byla úspěšná.

Použitím

Přestože je kojenecký nosič snadno ovladatelný, otázkou je, jak jej správně použít.

Mezi nejdůležitější patří:

 • zařízení je namontováno výhradně v zadní části kabiny: je to jediná správná poloha;
 • konstrukce by měla být upevněna pod úhlem 90 ° ke směru pohybu: relevantní pro zařízení označená „0“, pokud je označeno „0+“, měla by být umístěna proti pohybu;
 • zařízení je upevněno v určité vzdálenosti od dveří, což zvyšuje bezpečnost dětí při bočním nárazu;
 • nemůžete dát dítěti hlavu hlavou ke dveřím;
 • pro větší bezpečnost kojenců v autě upevněte pásy uvnitř kolébky;
 • v blízkosti dítěte je zakázáno přepravovat cizí předměty, měly by být převáděny do kufru;
 • Přední přeprava dítěte je možná pouze s vypnutými airbagy.

Tato doporučení vám pomohou používat kolébku bez vytváření potenciálně nebezpečných situací pro zdraví dětí..

Existuje několik zvláštností, jak dát novorozence do dětské autosedačky. Nepřetržitě přepravujte novorozence v kolébce se značkou „0+“ je povoleno maximálně hodinu.

V poloze pro sklopení / poloosazení je minimální zatížení páteře. V tomto stavu má však dítě neúplné dýchání. Doporučuje se každou hodinu zastavit na silnici a zvednout ji.

Pozornost by měla být věnována tomu, jak je kolébka upevněna pomocí popruhů. Při určité délce pásů je zařízení instalováno svisle. Je zakázáno umisťovat novorozence do takové kolébky.

Nová modelová autosedačka zajišťuje neomezený pobyt novorozenců na cestě. K upevnění se používá základna Isofix..

Kočárek blok

Existují situace, kdy se blok z kočárku používá k přepravě dětí v autě. Taková přeprava je nesprávná. Je to kvůli nízké strukturální pevnosti. V případě nehody zařízení nechrání dítě před zraněním..

Pokud nejsou k dispozici žádné další možnosti, kolébka je namontována vzadu. Upevňuje se pomocí popruhů o 90 stupňů ke směru pohybu. Doporučuje se, aby na zadním sedadle byl dospělý.

Sedadlo v autě

Nejlepší volbou pro cestování novorozených dětí v autě je sedačka, která je vhodná pro kojence již od narození, protože zohledňuje anatomické rysy. Dítě leží. Pro podporu hlavy jsou po stranách umístěny speciální válečky. Za tímto účelem se nedoporučuje používat válcované ručníky nebo látky..

Zařízení je upevněno pomocí popruhů nebo konzol. Dítě je navíc upevněno uvnitř židle. Pro novorozence v autě odborníci doporučují autosedačku, aby ji namontovala na zadní sedadlo. Nejbezpečnější místo je oblast za řidičem. Při umístění zařízení dopředu musí být airbagy deaktivovány. Tím se vyloučí poranění dítěte při spuštění.

Trh s dětskými sedačkami je plný různých produktů.

Pro usnadnění výběrového řízení byla přijata následující klasifikace:

 • hmotnost - méně než 10 kg;
 • věk - méně než 6 měsíců;
 • ležící dítě je upevněno širokým pásem břichem;
 • sklápění pomocí 3-bodového pásu;
 • zařízení je umístěno bokem vzhledem k pohybu;
 • hmotnost - méně než 13 kg;
 • věk - méně než rok;
 • v poloze sklopné je dítě upevněno 5bodovým pásem;
 • je dovoleno připevnit konstrukci proti pohybu;
 • hmotnost - od 9 do 18 kg;
 • věk - nad 9 měsíců, ale mladší než 4 roky;
 • relevantní pro děti, které vědí, jak sedět sebevědomě;
 • zařízení je namontováno ve směru jízdy;
 • dítě je připevněno 5bodovým pásem;
 • během spánku se struktura nakloní;
 • hmotnost - od 15 do 25 kg;
 • věk - od 3 do 7 let;
 • zařízení je namontováno ve směru jízdy;
 • je zajištěno výškové nastavení hřbetu;
 • hmotnost - od 22 do 36 kg;
 • věk - mladší než 6 let, ale starší než 12 let;
 • konstrukce je namontována ve směru jízdy;
 • je zajištěna zarážka pásu;
 • záda není uvolněná.

K dispozici jsou křesla, která kombinují funkčnost několika skupin. To platí pro děti v aktivní fázi růstu..

Stále existují otázky, zda je pro novorozence třeba autosedačku. Je důležité si uvědomit, že nainstalované bezpečnostní pásy jsou účinné pouze pro osoby nad 150 cm. Tuto značku dosáhnou cestující starší 15 let..

Pro úspěšný nákup autosedačky je třeba vzít v úvahu následující body:

 • snadnost konstrukce: relevantní s neustálým přestavováním židle z jednoho stroje na druhý;
 • přítomnost přírodních a odnímatelných potahů: kvůli zvýšenému pocení dětí v autosedačce, zejména v létě;
 • hloubka sedadla: důležité pro zimní období, kdy jsou kojenci oblečeni v montérkách;
 • nedostatek chemického zápachu na sedadle.

Užitečné video: jak přepravovat dítě autem

Současná legislativa definuje, jak můžete a mělo byste přepravovat dítě v autě. Pro cestování jsou vhodné autosedačky i autosedačky. O problému, v němž by se novorozenec měl přepravovat v autě, rozhoduje nakonec rodič. Jak otěhotnět dítě poprvé přečtené na našich webových stránkách.

Sedadlo v autě

Dobré odpoledne ! Dítě má 2 měsíce a 10 dní. Doma jsme většinu dne vkládali do vzduchového křesla, pravidelně jsme ho kladli na vyvíjející se koberec, lehátko. Spí v kokonu pouze v noci. Pediatr řekl, že na dětské autosedačce neponechávejte více než 2 hodiny denně, ale nefunguje to. Prosím, řekněte mi, jak škodlivé je pro páteř dítěte ležet v autosedačce doma?

Chronická nemoc: Ne

Služba Ask a Doctor poskytuje online pediatrickou konzultaci o jakémkoli problému, který se vás týká. Odborní lékaři poskytují konzultace 24 hodin denně a zdarma. Zeptejte se na vaši otázku a ihned si odpovězte!

Přeprava novorozence v autě: co je správné, co je nutné, výběr kolébky nebo autosedačky pro děti, pokuty za nedodržení dopravních předpisů a možné důsledky pro zdraví dítěte

6. listopadu 2018 Promo

Jak přepravit novorozence v autě s ohledem na dopravní pravidla, možné situace srážky aut a jejich výsledky? O tom je v knihách pravidel provozu několik kapitol, ale ne každý je dokáže přečíst. Chodci a cestující by také měli být informováni o novinkách, protože systém sankcí bude uplatňován na všechny, včetně rodičů, kteří jsou zodpovědní za život jejich dítěte, více o pokutách naleznete v této publikaci: http://fb.ru/article/ 338887 / shtraf-za-detey-bez-kresla-perevozka-detey-v-avtomobile-otmena-shtrafa-za-perevozku-detey-bez-kresla.

Co musíte mít v autě?

Každé vozidlo musí být vybaveno pro přepravu cestujících. To platí nejen pro automobily, ale také pro autobusy a mikrobusy dohlížející na cestující. Jak přepravit novorozence v autě, které není vybaveno základním zabezpečovacím systémem?

 1. Věnujte pozornost samotnému vozu. Musí mít doklady uvádějící, zda je vozidlo cestujícím. Mnoho mikrobusů (pro celou rodinu) v datovém listu nemá licenci k přepravě lidí.
 2. Bezpečnostní pásy jsou důležité.
 3. V případě neexistence pásů na sedadlech pro cestující je instalace dětské sedačky zakázána.

Totéž platí pro rodiče, kteří věří: pokud je dítě v křesle, nemusíte jej upevňovat. Pokud na sedadlech v kabině nejsou žádné pásy, neznamená to, že novorozenec může sedět na předním sedadle u řidiče. To není zakázáno, ale instalace bezpečnostního systému se bude mírně lišit..

Je doprava přípustná u všech vozidel?

Je nepřijatelné přepravovat děti ve všech vozidlech, která nejsou vybavena bezpečnostními pásy a nejsou dopravními prostředky pro cestující. A co autobusy a kyvadlové autobusy?

 1. Podle SDA není doprava dětí ve veřejné dopravě zakázána.
 2. Věk přepravy není upraven zákonem.

Z důvodu zranitelnosti dítěte vůči infekcím by však cestování ve veřejné dopravě mělo být odloženo. Je třeba mít na paměti, že novorozenec nemá místní imunitu. Dokud dítě neztuhne, mohou být napadeny nebezpečnými viry a bakteriemi. A to již v prvním roce života může způsobit časté nachlazení a nemoci..

Jaké židle si musíte vybrat pro novorozence?

Existují samostatné pokyny pro výběr židle pro dítě. Rodiče přednášejí a pořádají semináře. Světový trh navíc již vytvořil jednoduché pokyny:

 1. Pro děti existuje skupina 0 a 0+ - jedná se o židle, které jsou určeny pro děti od prvního dne života.
 2. Je důležité, aby skupina 0 byla potřebná pouze pro ty, kteří porodili mimo nemocnici. Pro přepravu drobků do hmotnosti 2,5 kg nabízejí posádky sanitky podobná sedadla. Taková dynamika „znepokojení“ je však pozorována pouze v Evropě..
 3. Skupina 0+ vytvořená pro děti od 2 týdnů. Během tohoto období může člověk začít cestovat, ale ne daleko. Například na klinice.
 4. Jak přepravit novorozence v autě, pokud je veřejné? Pokud je nástroj uveden v taxislužbě, je nejlepší vyčistit interiér za sucha.

Dále musíte koupit dítě židli vhodné pro něj ve velikosti. To platí nejen pro růst, ale také pro hmotnost - čím větší je hmotnost, tím hustší je konstrukce materiálů.

Pravidla pro přepravu novorozenců v autě

Existují pravidla, která musí všichni dodržovat bez výjimky. Nejsou převzaty z přesvědčení dospělých nebo od tvůrců samotných židlí. Toto jsou pravidla provozu:

 1. Pokud plánujete přepravu dítěte, měli byste používat dětskou sedačku, která se používá proti pohybu, dokud vaše dítě nebude mít 1 rok a váží 10 kg..
 2. U kojenců je hlava těžší než kterákoli jiná část těla. Kromě toho je krk nejvíce křehký. Zadní sedadlo automobilu chrání hlavu dítěte, krk a páteř. Při nehodě nebo náhlém zastavení se setrvačná síla šíří dozadu, což je nejzranitelnější část těla vašeho dítěte.
 3. Při prudkém brzdění je lidské tělo zaměřeno na pohyb. Dítě v sedačce (proti pohybu) bude přitlačeno celým tělem k opěradlu sedadla.

Nejlepší je umístit dětskou sedačku za sedadlo řidiče a mírně ji posunout směrem ke středu, protože podle statistik se na sedadle předního spolujezdce vyskytuje větší procento úmrtí. Řidič je více chráněn, a tedy i dítě. Rodiče se omylem snaží sedět dítě na sedadle předního spolujezdce a přizpůsobují se skutečnosti, že existují aktivní airbagy. To je přísně zakázáno, protože v případě nehody se otevírají rychlostí provozu. Prudká rána může zároveň poškodit kostru dítěte, poškodit židli, ochrannou konstrukci a boční rámy.

Nezapomeňte na trvanlivost židle - datum výroby a doba provozu jsou uvedeny na spodní straně výrobku. Pokud má vaše dítě zvláštní zdravotní problémy, možná budete potřebovat zvláštní typ autosedačky pro přepravu. Například předčasně narozené dítě, které má problémy s dýcháním, může mít nízkou srdeční frekvenci a hladinu kyslíku. V takových případech je k dispozici speciální autosedačka, která splňuje požadavky pediatrů Světové zdravotnické organizace. Tvůrci lehkých a snadno konstruovatelných sedadel vědí přesně, jak přepravovat novorozence v autě.

Zaměřte se na výběr autosedačky

Na co se zaměřit při výběru konkrétního modelu židle? Existuje mnoho možností - jedna je vyrobena z odolného plastu, druhá má mnoho těžkých vrstev a třetí je obecně vylepšena inteligentními zabezpečovacími systémy. Ale přesto, jak přepravit novorozence v autě a které autosedačky koupit?

 1. Věnujte pozornost modelům se systémem Isofix. Drží dítě bez ohledu na výšku a věk. Přítomen v křeslech skupiny 0+, tj. Pro děti starší 6 měsíců.
 2. Platformy a pevné upevňovací systémy jsou nutností i pro ty nejmenší.
 3. Dostupnost bezpečnostních pásů - dvojitá bezpečnost je lepší.
 4. Spolehlivá data nárazových zkoušek - informace jsou k dispozici pouze na oficiálních webových stránkách prodejců a výrobců.

Vždy zkontrolujte novinky a recenze. Na internetu často píšou pochybná data o sedadlech, která dosud nebyla na světovém trhu uvedena do prodeje. To stojí za zvážení, protože atraktivní cena, design, lehkost a trvanlivost vyžadují přísné kontroly. Prioritou by měly být otázky, jak přepravovat novorozence a proč jsou před zakoupením autosedačky potřeba nárazové testy..

Pokud opustíte sedadla na jednorázový výlet?

Co dělat v případech, kdy se potřebujete dostat domů z porodnice a manžel si nemůže vybrat? Doma je pro dítě židle, ale v určitém okamžiku chybí. Taxi služba někdy poskytuje takové vybavení zákazníkům, pouze pro jednorázový výlet není bezpečné používat auto, kde za den navštívily desítky lidí.

Jak přepravovat dítě ve veřejném autě? Nejprve musíte dítě dobře zabalit, i když je léto ve dvoře. Termoregulace nefunguje jako u dospělých, takže další kryt nebude zbytečný. Jinými slovy, obálka je nutná pro zakrytí obličeje dítěte přesně v případě kontaktu s uzavřeným prostorem. Vzhledem k tomu, že příbuzní velmi rádi obdivují dítě, jednoduše si na tváře nevkládají masky, obálka slouží jako ochrana před zvědavými hosty.

Kromě toho by matka s dítětem měla být na zadním sedadle. Držte dítě v náručí, připevněte jej. Pokud jsou ve vozidle tři bezpečnostní pásy, měli byste si sednout uprostřed. V opačném případě sedět za řidičem, i když požádá, aby seděl na opačné straně a vyrovnal podvozek. Zamkněte dveře v autě, požádejte o nepřekročení rychlosti. Někdy musíte požádat řidiče, aby dodržoval pravidla..

Potřebuji na zadním sedadle dospělého?

Další důležitá otázka: zdálo by se, proč by matka měla být v kabině, když je dítě již připoutané? Přeprava dětí v autě však vyžaduje přítomnost dospělého poblíž. Toto jsou bezpečnostní opatření, která musí být dodržována. Pokud dítě potřebuje pomoc, musí zajistit bezpečnost dospělý. Během pohybu je nežádoucí pít dítě, aby nedošlo k zadušení. Nedoporučuje se ani po jídle spát na židli - kojenci často řítí, takže by měla být hlava dítěte otočena na bok, aby nedošlo k spolknutí přebytečné směsi..

Křeslo je dopravní prostředek v dopravě, ale ne kolébka nebo postýlka. Hlava je fixována v poloze „dopředu“, což komplikuje průchod tekutiny v obou směrech při konzumaci a opakovaném podávání mléka nebo vody. Nemůžete také používat židli doma - dítě by mělo spát v postýlce. Je povoleno trávit na autosedačce maximálně 2 hodiny, jinak je páteř dítěte ohnutá. Objevují se respirační problémy.

Mohu mít na předním sedadle děti do 1 roku?

Přeprava dětí do 1 roku na sedadle spolujezdce u řidiče není povolena. Podle pravidel silničního provozu smějí být na předním sedadle přepravovány pouze děti o hmotnosti 7-8 kg. To jsou tyto ukazatele, které dítě dosáhne do roku. U předčasně narozených dětí jsou také rozdíly ve výšce a hmotnosti. Proto je lepší se těmto cestám vyhnout. V extrémních případech, je-li dítě 1 rok staré, ale tělesná hmotnost je menší než 8 kg, není zakázána přeprava na sedadle předního spolujezdce.

Sankce za porušení pravidel pro přepravu novorozenců

Za nesprávnou přepravu cestujících existuje systém pokut. To platí také pro rodiče, kteří jsou zodpovědní za život svých dětí. Jak přepravit novorozence v autě, aby nedostal pokutu? Toto je normální otázka, protože ne všechna pravidla provozu a učebnice mají tyto informace, zejména pokud jde o nová pravidla.

Odstavec 22.9 SDA stanoví, že doprava je povolena s výhradou všech bezpečnostních opatření. I děti ve věku 12 let musí být přepravovány v omezovacích prostředcích. Věk není náhodný, protože ve věku 12 let dosahuje výška dítěte 150 cm, což mu umožňuje zapnout si bezpečnostní pás bez překročení krku. V ostatních případech jsou pásy zbytečné a dokonce nebezpečné. Za porušení pravidel je řidič, a nikoli cestující (i přes skutečnost, že je matkou), sankcionován pokutovými body, pokutou. Pokud nedodržení bezpečnostních opatření mělo při nehodě vážné následky, je řidič i rodič ve vozidle trestně odpovědný.

Materiály z rubriky Promo jsou publikovány jako reklamy.

Co je lepší pro novorozence - autosedačka, autosedačka nebo kočár: rozdíly v metodách přepravy

Moderní trh je plný zařízení, která pomáhají vychovávat, vzdělávat, přepravovat a vyvíjet dítě od prvních dnů jeho života. Výběr autosedaček pro děti je neuvěřitelně bohatý. Mladým rodičům, kteří poprvé začali hledat autosedačku pro své dítě, proto několik doporučení neublíží. Například se pravděpodobně zajímají o otázku, kolik let může být dítě přepravováno v kolébce? Jakou váhu může podporovat? A jak ji správně nainstalovat?

Jak přepravit novorozence?

Hlavní vlastnosti zařízení jsou následující:

 • silný případ;
 • zařízení na ochranu těla dítěte před nárazem;
 • pásy držící dítě uvnitř konstrukce;
 • ortopedická základna (vnitřní povrch) židle.

Mimochodem, jak dát dítě do autosedačky, lze všechny modely rozdělit do dvou skupin: skupina „0“ a skupina „0+“. První (skutečný kojenecký nosič) se vyznačuje tím, že dítě je umístěno výhradně v poloze na zádech. Druhá (autosedačka pro novorozence) - umožňuje přepravovat dítě, které nelze vysadit jako dospělý, napůl sedící (nohy a hlava jsou zvednuté, speciální válečky jsou umístěny pod hlavu a krk) (doporučujeme přečíst: jak přepravovat novorozence v autě?).

Toto je hlavní rozdíl mezi oběma zařízeními. Tyto autosedačky lze často upevnit na rám vozíku. Charakteristickým rysem kojeneckého nosiče je navíc rukojeť, která umožňuje jeho použití jako dětského nosiče..

Na autosedačce dítě zaujímá přirozenou polohu pro svůj věk

Maximální hmotnost, pro kterou jsou obě skupiny určeny, je podle dokumentace výrobce 10-13 kg, maximální věk je 1-1,3 roku. Hodnocení rodičů však naznačuje, že ve většině případů děti vyrostou z těchto sedadel a kolébek o šest měsíců.

Co je pro novorozence lepší: kolébka nebo židle?

Obě zařízení jsou navržena pro děti od 0 do roku, autosedačka bude účinná až do šesti měsíců nebo do doby, kdy dítě váží více než 9 kg a výška je 70 cm. Autosedačka poskytuje pohodlnou jízdu pro dítě do 1 - 1,3 roku - až do bodování hmotnost 15 kg a nedosáhlo růstu 75 cm.

Na autosedačce skupiny 0+ může být dítě umístěno v úhlu 30-45 stupňů, což snižuje jeho pohodlí během prvních tří měsíců, ale ne moc. V obvyklé situaci jsou oba návrhy navrženy pro vlastnosti kostry dítěte.

Co je bezpečnější: kolébka nebo skupina židlí 0+?

Kojenecký nosič pro přepravu novorozenců v prostoru pro cestující je umístěn kolmo na pohyb vozidla a je zajištěn standardními popruhy. Autosedačka v automobilu je umístěna proti pohybu, což výrazně šetří místo v kabině. Obě provedení vyžadují stejnou fixaci dítěte uvnitř zařízení - vnitřní popruhy.

K dosažení požadovaného úhlu sklonu a upevnění hlavy malého cestujícího jsou v autosedačce umístěny speciální válečky nebo složené měkké plenky. Boční části židle pro děti od 0 mají speciální zarážky, které drží hlavu dítěte.

Má se za to, že při přepravě v autosedačce pro novorozence je dítěti poskytována vyšší úroveň ochrany a krátkodobý pobyt v polosedě nemůže způsobit významné poškození zdraví dítěte. Pokud je přeprava plánována na dlouhou dobu nebo existují lékařské kontraindikace pro použití autosedačky, musíte dát přednost autosedačce. V ostatních případech můžete své dítě nosit v autosedačce.

Kritéria pro výběr zařízení pro nejmenší

 • spolehlivost;
 • síla;
 • bezpečnost;
 • ergonomie;
 • utěšit;
 • dostupnost certifikátu.

To jsou základní požadavky na dětský kočárek pro novorozence a autosedačka pro nejmenší cestující. Konstrukce výrobku by měla být co nejspolehlivější, pouzdro by mělo být vyrobeno z plastu odolného proti nárazům. Upevňovací prvky všech odnímatelných prvků musí být vysoce kvalitní, aby nedošlo k poranění při odtržení jakéhokoli prvku. Za nejspolehlivější způsob upevnění dítěte se považuje upevnění v pěti bodech (pro ramena drobků, pás a oblast rozkroku), pásy by měly být vybaveny měkkým obložením.

Ergonomie zajišťuje fyziologickou polohu těla dítěte, což zabraňuje rozvoji patologie jeho kostry. Kvalitativní modely jsou v designu koordinovány s ortopedy. Komfort pro dítě zajišťuje kvalitní „dýchací“ materiál čalounění, přítomnost opěrek hlavy, válečků na krku a dalšího doplňkového příslušenství. Dětské kočárky jsou připevněny dvěma způsoby:

 • běžný pás (nejuniverzálnější varianta);
 • pomocí podstavce se svorkami (systém Isofix).
„Ležící“ kojenecký nosič je obvykle připevněn pomocí standardních bezpečnostních pásů ve spojení se speciálními vlastními pásy

Kolébka do automobilu musí mít certifikát shody ECE R44 / 04 nebo GOST R41.44-2005. Před získáním certifikátu produkt prochází crash testy. To znamená, že při jeho návrhu byly brány v úvahu všechny možné bezpečnostní normy. Výsledky havarijních testů naleznete na webových stránkách odborníků testujících kolébky (například klub ADAC). Výsledky testů jsou každoročně zveřejňovány na webových stránkách klubu. Štítek na kolébce EHK musí obsahovat povinné informace o názvu produktu, kódu země certifikace, hmotnosti dítěte, typu upevnění a přítomnosti 5 bodových pásů (označení - Y).

Návod k použití kolébky

Aby dětská kolébka mohla plnit svůj hlavní účel (chránit tělo dítěte před zraněním při náhlém brzdění, otáčení a nehodě), měla by být správně upevněna v prostoru pro cestující. Dítě by mělo být v upevněném stavu. Taková přidržovací zařízení jsou opatřena nálepkami s vizuální informací o způsobu připevnění nebo instrukcích. Pro všechna sedadla platí obecná pravidla. Například modely, které zajišťují výlučně vodorovnou polohu těla dítěte, jsou umístěny na zadním sedadle vozidla do stran s ohledem na pohyb. Jsou připevněny speciálními pásy, které jsou připojeny k bezpečnostním pásům. Nosič pro kojence s funkcí nošení nastavenou proti pohybu, nejlépe zezadu. Je připojen dvěma způsoby:

 • přechodné pásy k pravidelným;
 • pomocí spon na speciální stojan.

Pokud není zcela jasné, jak zařízení opravit, vyplatí se podívat na fotografii, která podrobně ukazuje příklady zajištění přidržovacích zařízení v autě. To výrazně zjednoduší záležitosti..

Existuje několik způsobů, jak opravit autosedačku

Doporučení pro přepravu dítěte v autosedačce

Pokud by na něj autosedačka padla, měla by být upevněna v úhlu 30 až 45 stupňů. Pokud dáte dítě do autosedačky s nižším úhlem sklonu, povede to ke skutečnosti, že hlava dítěte klesne dopředu, což narušuje jeho dýchání, a bezpečnost bude trpět při vysokých úhlech sklonu. Sklon můžete upravit pomocí válečků, které jsou položeny pod židlí před zařízením.

Opatření pro kolébku a židli

Při přepravě automobilové karoserie musíte otočit hlavu ze dveří, čímž se zabrání zranění hlavy při bočních srážkách. Je lepší nainstalovat zařízení na zadní sedadlo, ale je možné to provést s deaktivovaným airbagem a na předním pravém sedadle. Na sedadle s nainstalovaným zádržným systémem by neměly být žádné cizí předměty, měly by být přesunuty do kufru. Pokud jsou standardní bezpečnostní pásy kratší, než je nutné k zajištění zařízení, měly by být vyměněny. Nepřipevňujte zařízení poškozeným nebo dvoubodovým bezpečnostním pásem. Pokud byla kolébka při nehodě - nelze ji dále používat. Pokud hmotnost dítěte překročila stanovené normy, musí být zádržný systém nahrazen odpovídající hmotností.

Jak si vybrat autosedačku pro dítě

Výrobci moderních automobilů věnují zvláštní pozornost bezpečnosti. Všechna přijatá opatření jsou však účinná pouze pro řidiče a dospělé cestující, zatímco dítě v kabině zůstává zranitelné a není možné mu poskytnout dostatečnou ochranu pomocí pravidelných prostředků automobilu..

Co lze a mělo by se udělat, aby se cesty s mladšími členy rodiny konaly pohodlně a bezpečně, říkají odborníci z internetového obchodu Dcery a synové.

Zdravý rozum nebo zbytečné zajištění?

Povinné používání zvláštních autosedaček v Rusku bylo zavedeno relativně nedávno, od 1. ledna 2007, ale ne všichni řidiči a rodiče toto opatření považovali za nezbytnou nezbytnost. SDA byl změněn tak, aby řidičům ukládal povinnost používat dětský zádržný systém (oficiální název v SDA a GOST) pro přepravu dětí mladších 12 let. V případě nedodržení tohoto požadavku je řidiči uložena pokuta. Současně byl uzákoněn zákon GOST 41.44-2005, kterým se v Rusku stanoví pravidla pro certifikaci takových zařízení.

Všechny dětské autosedačky musí být certifikovány, protože datový štítek umístěný na samotné autosedačce může říct:

 • kód normy, které židle vyhovuje (ECE R44 / 03 nebo ECE R44 / 04)
 • kategorie (univerzální, polouniverzální, specifická)
 • hmotnost nákladu (přípustná hmotnost dítěte)
 • E odznak s kódovým číslem země, která provedla testy (1 - Německo, 2 - Itálie, 3 - Francie, 4 - Holandsko atd.)
 • identifikační číslo certifikátu
 • sériové číslo produktu, protože každých pět tisícin autosedačky je podrobeno zkouškám

Ale co vestavěný ochranný systém? Standardní bezpečnostní pásy připevňující cestujícího k sedadlu jsou určeny pro osobu vážící více než 36 kg a výšku 150 cm; pro ostatní jsou taková zařízení neúčinná. Navíc mohou v případě nehody dokonce poškodit malého cestujícího.

Pojďme se podívat na statistiky.

 1. V Německu došlo v roce 2010 k více než 10 000 nehodám, při nichž byli nezletilí v poškozených autech, a pouze 32 z nich zemřelo. Takový vysoký bezpečnostní ukazatel byl umožněn díky univerzálnímu používání německých řidičů speciálních certifikovaných zařízení pro přepravu dětí.
 2. Cestování dítěte v autosedačce snižuje riziko úmrtí v důsledku nehody o 70% a zranění o 60%.
 3. V Rusku se podle časopisu Health v posledních pěti letech v důsledku používání zádržných zařízení snížila dětská úmrtnost při nehodách o 30% a počet zraněných se snížil o 17%.

Výše uvedené statistiky ukazují, že nákup speciálního zařízení pro přepravu dětí není výstřelek, nýbrž nezbytný příspěvek k bezpečnosti silničního provozu, a legislativní konsolidace tohoto požadavku byla dána účelností.

Drahá autosedačka nebo alternativní rozpočet?

Podle bodu 2.1 GOST, který vymezuje řadu dětských zádržných systémů, mezi ně patří „sada prvků sestávající z popruhů nebo pružných prvků se sponami, seřizovacími zařízeními, upevňovacími prvky a v některých případech přídavným zařízením (například kolébkou, odnímatelnou dětskou sedačkou)., přídavné sedadlo a / nebo nárazuvzdorná obrazovka). ““ Z výše uvedeného výňatku je zřejmé, že ruský zákonodárce namísto dlouho zavedených a spolehlivých dětských autosedaček v civilizovaných zemích umožňuje použití alternativních možností pro upevnění malého cestujícího na běžném autosedačce. Jejich jediným účelem je zajistit bezpečnost dítěte při cestování v autě, ale všichni se s tímto úkolem úspěšně vypořádají?

Alternativní příslušenství jsou na trhu v široké škále. A vzhledem k tomu, že pravidla silničního provozu na taková zařízení nestanoví žádné požadavky, lze cokoli nazvat speciálními systémy. Například komerčně dostupné speciální vázanky, spony a adaptéry na opasek, které upevňují dítě „správně“. Mezi výhody oproti plnohodnotné autosedačce patří nízká cena a kompaktnost. Kromě toho, jak uvádějí výrobci těchto zařízení, odpovídají pojmenovanému GOST, což znamená, že řidič za jejich použití nečelí pokutu. Současně je utajeno to nejdůležitější: tato zařízení nejen nezaručují bezpečnost dítěte v případě nouze, ale dokonce mu mohou ublížit.

Havarijní test z „Autoreview“

Časopis Auto Review pro motoristy provedl srovnávací nárazovou zkoušku různých zádržných zařízení (č. 8 (400) 2008). Korešpondent Yuri Vetrov uvádí: „Je lepší upevnit dítě běžným běžným bezpečnostním pásem, pokud neexistuje kvalitní dětská sedačka, než používat taková zařízení“.

Podle výsledků studie nebylo žádné z alternativních zařízení schopno chránit dítě alespoň stejně jako nejlevnější židle. Analogy úspěšně prodávané v Rusku se navíc v Evropě nepoužívají a neprodávají pod hrozbou velké pokuty.

Výběr autosedačky podle hmotnosti dítěte

Výchozím bodem při výběru dětského zádržného systému je hmotnost dítěte: určuje skupinu autosedačky. Věk a výška dítěte nehrají zvláštní roli; je pouze důležité, aby hlava dítěte nezvedla nad horní okraj zadní části křesla. Pokyny pro omezení hmotnosti dětí, které jsou vhodné pro konkrétní zařízení, jsou uvedeny na štítku s informacemi o certifikačním standardu.

Podle současných evropských a ruských standardů jsou stávající autosedačky rozděleny do pěti hlavních a tří dalších skupin (nazývají se také univerzální, protože každá z nich kombinuje parametry produktů ze základních skupin). Uvádíme pět základních skupin dětských autosedaček a jejich hlavní charakteristiky.

Tabulka 1. Základní skupiny autosedaček s jejich hlavními charakteristikami
Skupinové jménoHmotnost dítětePřibližný věk dítěteZpůsob instalace
Skupina 0Méně než 10 kgOd narození do 9 měsícůKolmo k pohybu
Skupina 0+Méně než 13 kgOd narození do 18 měsícůPostavte se proti pohybu
Skupina 19 až 18 kgOd 1 roku do 4 letTvář ve směru jízdy
Skupina 215 až 25 kg3 až 7 letTvář ve směru jízdy
Skupina 325 až 36 kg6 až 12 letTvář ve směru jízdy

Skupina 0 (kojenecký nosič)

Pro děti do 10 kg, přibližně od narození do 9 měsíců.

Skupina 0 - kojenecké nosiče zajištěné v postranní poloze na zadním sedadle automobilu. Vhodné pro novorozence a může být použito až do věku devíti měsíců, nebo do doby, kdy dítě přibírá na váze do 10 kg. Autosedačky mohou být odnímatelnou horní částí kočárku - rychle a snadno se připevňují k rozvoru, instalují a vyjímají z automobilu. Během cesty je dítě v naprosto vodorovné poloze - nejen to zvyšuje pohodlí cestování, ale také je to bezpečnější: odborníci se domnívají, že i při cestování na krátké vzdálenosti by mělo dítě ležet.

Názor odborníka

„Kojenci do hmotnosti 9 kg nemohou být přepravováni v sedě; vhodné držáky pro ně jsou kolébky a autosedačky. Nejlepší možností by byla autosedačka skupiny 0+.

Nejlepší bezpečnost pro novorozence je zajištěna židlemi skupiny 0. Je to tím, že dáte své dítě po nemocnici. Životnost tohoto modelu je krátká: dítě z této židle vyroste velmi rychle. Delší a spolehlivější alternativou bude kojenecký nosič nebo horní odnímatelná část kočárku. “.

Specialista internetového obchodu „Dcery a synové“
Goloveshkina Ekaterina

Skupina 0+ - Autosedačky

Pro děti do 13 kg, přibližně od narození do 18 měsíců.

Skupina 0+ - autosedačky namontované zpět ke směru jízdy; Vhodné pro děti do 18 měsíců s hmotností do 13 kg. Tato instalace autosedačky je způsobena specifikami dětské anatomie, kdy krk dítěte ještě není dostatečně silný: při nárazu na přední část vozidla je na něj položeno zvýšené zatížení.

Skupina 1

Pro děti od 9 do 18 kg, od jednoho roku do 4 let.

Skupina 1 - sedadla, která jsou umístěna ve směru vozidla; Vhodné pro děti ve věku od 1 do 4 let a hmotnosti do 18 kg. K upevnění dítěte používají zařízení této skupiny své vlastní pásy a k upevnění sedadla k autosedačce se používají systémy ISOFIX nebo LATCH. Na mnoha autosedačích této skupiny je možné změnit úhel sklonu ze sedu do polohy pro spaní.

Skupina 2

Pro děti od 15 do 25 kg, od 3 do 7 let.

Skupina 2 - kombinuje autosedačky pro kojence o hmotnosti od 15 do 25 kg ve věku 3 až 6 let. V nich jsou mladí pasažéři připevňováni pomocí běžných pásů, tříbodových pásů pro autosedačku nebo bezpečnostních stolů. Židle má nastavitelné opěradlo a opěrku hlavy.

Skupina 3

Pro děti od 25 do 36 kg, od 6 do 12 let.

Skupina 3 již není křeslo, ale tzv. Posilovač; představuje polštář bez opěradla, na kterém sedí dítě. Takový polštář umožňuje „zvýšit“ růst dítěte, aby se cestující správně připevnil pomocí ramenního popruhu. Věková omezení - od 5 do 12 let, hmotnost - od 22 do 36 kg. Posilovač umožňuje umístit dítě výše, aby se běžné bezpečnostní pásy správně upevňovaly (pásy by neměly procházet blízko obličeje a blízko krku). Vhodné pro děti od 5 let.

Kombinované skupiny autosedaček pro děti

Zvažte univerzální skupiny autosedaček: jak ukazuje praxe, je o ně největší zájem. Jedná se o ekonomickou možnost, která vám umožní výrazně zpozdit okamžik, kdy dospělé dítě bude muset koupit novou autosedačku.

Tabulka 2. Kombinované skupiny autosedaček pro děti a jejich hlavní vlastnosti
Skupinové jménoHmotnost dítětePřibližný věk dítěte
Skupina 0 + / 10 až 18 kg6 měsíců až 3,5 roku
Skupina 1/2/39 až 36 kgOd 1 roku do 12 let
Skupina 2/315 až 36 kgOd 3,5 do 12 let

Skupina 0 + / 1

Od 0 do 18 kg, od přibližně 6 měsíců do 3,5 roku.

Skupina 0 + / 1 - výrobky této skupiny jsou vhodné pro nejmenší, od 6 měsíců do 4 let s hmotností nejvýše 18 kg. Sedadlo může být instalováno jak proti směru pohybu vozidla (pro kojence do jednoho a půl roku), tak po cestě.

Důležité!

Dokud se dítě neobrátí do jednoho roku, pediatrové důrazně doporučují instalovat dětskou autosedačku zády ve směru jízdy. Podrobnosti jsou napsány ChildrenAuto.

Skupina 1/2/3

9 až 36 kg, přibližně 1 rok až 12 let.

Skupina 1/2/3 - takové židle jsou určeny pro děti od jednoho roku do 12 let s hmotností 9 až 36 kg. Nastavte ve směru jízdy. Jak cestující roste, jsou taková zařízení transformována (vložka je odstraněna), což poskytuje největší pohodlí a ochranu. Například, když hmotnost dosáhne úrovně 15 kg, musí být vnitřní bezpečnostní pásy rozepnuty a používat standardní analogy. V budoucnu se taková zařízení změní na posilovače. Křesla této skupiny jsou nejoblíbenější, ale pro novorozence a kojence do jednoho roku jsou kategoricky nevhodné: opěradlo takového zařízení je prakticky nepřítomné a dítě bude muset spát při cestování a sedět v nepohodlné poloze. Nastavitelná opěrka hlavy a zesílená boční ochrana vyrobená z materiálu pohlcujícího energii spolehlivě chrání dítě před bočními nárazy a dokonale ho drží při ostrých zatáčkách.

Důležité!

Autosedačky skupiny 1/2/3 jsou nejoblíbenější, ale absolutně nejsou vhodné pro novorozence a kojence do jednoho roku.!

Skupina 2/3

15 až 36 kg, přibližně 3,5 až 12 let.

Skupina 2/3 - tato zařízení jsou určena pro děti od 3,5 do 12 let (růst je důležitý - až 150 cm) s hmotností v rozmezí 15–36 kg. Zastupování židlí zády; někdy s opěrkou hlavy. Dítě v nich je upevněno standardním bezpečnostním pásem.

Názor odborníka

„Abychom ušetřili peníze, mnoho rodin se rozhodlo pro křesla nejoblíbenější skupiny 1/2/3. A je odůvodněné, pokud je takový model zakoupen pro dítě, které již umí sedět a jeho hmotnost dosáhla úrovně 9–10 kg. S největší pravděpodobností nemusíte kupovat další zařízení: zařízení z této skupiny bude s největší pravděpodobností sloužit až do dne, kdy dítě dosáhne 12 let. Výhody této možnosti jsou úspory: budete muset strávit pouze jednou na židli. Ale: univerzálnost takové autosedačky má nevýhodu: v porovnání s modely ze základních sedadel chrání zařízení skupiny 1/2/3 méně méně při nehodě.

Pokud to finanční možnosti umožňují, odborníci internetového obchodu Daughter-Sonki doporučují postupně zakoupit několik autosedaček, které v každé fázi poskytují nejúplnější ochranu dítěte při nehodě. Jedná se o modely ze skupin 0+, 1 a 3 ".

Specialista internetového obchodu „Dcery a synové“
Popova Lydia

Na co ještě hledat při výběru autosedačky?

Mount

Zadržovací systém by měl být nainstalován do automobilu rychle a snadno; to je zvláště důležité pro autosedačky skupin 0 a 0+, protože s aktivním životním stylem rodičů bude křeslo z automobilu několikrát denně odstraněno.

Možnosti montáže pro autosedačku v autě:

 1. Používání standardních bezpečnostních pásů je nejčastějším způsobem, jak se pásy protahují speciálními vodítky, čímž se upevní dětský bezpečnostní systém. Kromě toho stojí za to koupit podšívku pro pásy. Doporučujeme, abyste se seznámili s přehledem autosedačky se zapínáním pomocí běžných popruhů Capella Comfort S-807.
 2. Použití připojení ISOFIX. Vezměte prosím na vědomí: má smysl kupovat autosedačku s takovým instalačním systémem, pouze pokud je vozidlo vybaveno. Do dětské sedačky jsou zabudovány speciální kovové vodítka, které jsou připevněny k držákům na spodní straně zadního sedadla automobilu. Někdy se také používá horní kotevní popruh: není to nutné, ale takové jednoduché opatření zvyšuje stabilitu zádržného systému v případě nehody. Kromě toho židle spočívá na podlaze s nastavitelnou podpěrou. Tento držák je považován za nejspolehlivější - přečtěte si více v recenzi autosedaček s upevňovacím systémem Capella Isofix SPS.
 3. V USA je běžný systém LATCH mount. Je to podobné jako ISOFIX, ale místo kovových vedení používá pásy se zámky.

Důležité!

V současné době výrobci aktivně vyrábějí automobily s již integrovaným systémem isofix. Pokud se však rozhodnete zakoupit autosedačku s takovým držákem, ujistěte se, že vaše vozidlo má tento držák, než si ji koupíte..

Komfort pro dítě

Při výběru autosedačky věnujte zvláštní pozornost pohodlí v ní. Dítě bude muset v zádržném systému ujet značné vzdálenosti a je důležité, aby dítě nepocítilo sebemenší nepohodlí. Vaše pohodlí se vyplatí pečovat: možná byste měli věnovat pozornost přítomnosti držadla pro nošení v horní části sedadla.

Pohodlné, pokud je zařízení vybaveno nastavitelnou záda. Mnoho dětí ráda spí během pohybu a pokud dítě usne, jedním pohybem bude možné převést ho do klidové polohy. Je důležité, aby židle měla nastavitelnou opěrku hlavy a zesílenou boční ochranu vyrobenou z materiálu pohlcujícího energii - spolehlivě chrání dítě před bočním nárazem a drží jej v ostrých zatáčkách.

Výrobci vybavují sedadla různými bezpečnostními systémy. Pětibodový pás je považován za nejspolehlivější a zajišťuje rovnoměrné rozložení zatížení těla v případě nehody. Pohodlný automatický systém napínání řemenu. Dvou a tříbodové pásy jsou široce distribuovány, stejně jako bezpečnostní tabulky - ty jsou určeny k ochraně hlavy, krku a vnitřních orgánů před zraněním v případě nehody. Síla nárazu je absorbována materiálem absorbujícím nárazy bezpečnostního stolu; z hlediska ochrany se tento systém podobá airbagům.

Důležitá metoda výroby dětské autosedačky. Jeho tělo musí být zcela vyplněno a vyrobeno z plastu absorbujícího energii a nárazu.

Vzhled a odolnost proti opotřebení

Obal je zodpovědný za tyto dva body. Má několik požadavků: musí být vyrobena z husté, neznačkující, hypoalergenní, měkké „dýchací“ textilie, která zajišťuje dobrou cirkulaci vzduchu. Kryt by měl být snadno omyvatelný pro praní. Za těchto podmínek bude vaše dítě v sedadle pohodlné.

Výrobci dětských aut

V současné době jsou nejoblíbenějšími, a proto osvědčenými a spolehlivými výrobci zádržných zařízení:

Články O Neplodnosti