Hlavní Výživa

Novorozenec jí hodně míchá

Také jsem často žádal prsa najednou, a už jsem byl daleko od novorozence, ale měl jsem asi 5 měsíců, a měl jsem opravdu hlad. Nejprve ho nic uklidnilo, kromě mateřského mléka. A za druhé, jen když hlad tak čichá a sáhne po hrudi. Zřejmě neměl z hrudi dost mléka. Všechno bude sát a po hodině a půl se znovu zeptá. Jak návnada začala za půl roku, krmení se zlepšilo.

Také neradi klesá po kapkách, miluje tekoucí jako řeka. Zatímco dobře teče - saje, když poslední kapky - nesaje.

A docela malé, jako je jíst častěji než 3 hodiny. Ne vždy jsem si pověsil na hruď, ale nečekali jsme ani 3 hodiny. To je v pořádku, podle mého názoru. V noci každé dvě hodiny jsem vstal, abych se nakrmil, zdálo se, že v noci spím - proč tak často jíst.

A pro vás, pokud těžce padáte, možná je pravda, že v žaludku je spousta vzduchu, protože je to jako by se nasycilo rychle a prasklo a škytaly. Je třeba udržovat dítě co nejblíže k dalšímu krmení co nejdéle na břiše dítěte a po krmení nosit kolonu co nejdéle - aby vzduch vytékal. Je možné přerušit během procesu krmení a držet jej ve sloupci, zejména pokud začne působit na hrudník. Protože se to stane, vzduch praskne, místo v žaludku je uvolněno a pak saje. A pak je dobře nasycený, a poté mléko nevytlačí mléko.

Dítě jí hodně a často: příčiny a důsledky

Pediatrové doporučují zahájit GV podle způsobu krmení na vyžádání a postupně převádět dítě do přísného režimu po hodině. Tento způsob krmení umožňuje matce prsu a sekreci prsu a dává matce jistotu, že dítě nemá hlad, protože prsa dostane hned, jakmile se zeptá.

Ale mnoho nezkušených matek s HS má pochybnosti o tom, zda je dost drobků mléka, nebo zda jí příliš mnoho. Koneckonců, během kojení je docela obtížné odhadnout množství, které dítě konzumuje. Jaké jsou příznaky přejídání, proč dítě často žádá prsa a jak to napravit?

Dítě často žádá prsa

Existuje mnoho důvodů, proč je dítě často aplikováno na hrudník, níže je podrobně analyzujeme.

Hladový

V prvním měsíci nejsou objemy laktace dostatečně velké a novorozenec se rychle unavuje sáním a poté, co byl mírně nasycený, hází mu hruď a usíná. Brzy se stráví malé množství mléka a dítě znovu cítí hlad, probudí se a požádá o prsa.

V prvním měsíci jsou častá krmení považována za normální. Postupem času si dítě zvykne na práci, „získávání“ mléka pro sebe a objemy laktace dosáhnou úrovně nezbytné pro to, aby dítě zůstalo dlouho plné..

Kontakt s matkou

Ve druhém nebo třetím měsíci má většina dětí tendenci trávit spoustu času se svou matkou, cítit její přítomnost a teplo. Chtějí-li získat tělesný kontakt s matkou, plačou děti a kojící ženy nabízejí prsa. Dítě neodmítne živit, protože pro něj je tato akce jediným dosud zvládnutým způsobem, jak se dostat do náručí své matky.

Aby se v takových případech nedocházelo k nadměrnému krmení, před nabídnutím dětského prsu na požádání promluvte s dítětem, domácím mazlíčkem, vyzvedněte a rozptylujte jasným chrastítkem.

Bolestivé pocity

Maminka je v podstatě jediným tvorem, který dítě považuje za svého ochránce a kterému má důvěru. Uspokojí jeho hlad, převlékne si mokré oblečení a ujistí ho, když je nemocný. Proto dítě pociťuje bolest při kroucení, teplotě nebo kolice a začne plakat a nutí matku, aby pomohla. Sání uklidňuje děti a dítě nevědomě vyžaduje prsa, jí a přijímá příliš mnoho výživy v těle.

Musíte se naučit zachytit tóny plačícího dítěte, abyste mohli navigovat, co dítě chce. Koneckonců, časté připoutání je užitečné až v prvním měsíci života novorozence, tento způsob krmení může následně poškodit vaše kojení i trávení dítěte..

Sedativní

Kojenci často začínají používat matčinu ňadra jako bradavku a snaží se uklidnit. Z takového „špatného“ zvyku musíte dítě postupně odstavit a rozptylovat ho hračkami nebo prostředím. Prsa pro dítě by měla být výhradně zdrojem výživy a nemůžete z něj udělat sedativum.

Dočasné zvýšení touhy jíst

V prvním roce života, drobky mohou mít několik epizod, když jeho chuť k jídlu se prudce zvyšuje po několik dní, a pak se vše vrátí k normálnímu znovu.

 1. Růstové hroty. Dítě neroste rovnoměrně, ale v epizodických skokech, během nichž jeho tělo naléhavě vyžaduje „doplnění“ nutričních rezerv. Dítě neustále cítí hlad a dychtivě spěchá na hruď a jí. Během růstových špiček musíte dítěti poddat a nakrmit ho na vyžádání. Za 2-4 dny tento stav zmizí sám a vaše dítě se vrátí do předchozího režimu.
 2. Laktační krize. Během těchto období dochází k přestavbě prsou matky tak, aby odpovídala rostoucím potřebám výživy kojenců, a během krátké přestávky v „udržování“ mléka není tolik mléka jako dříve. Dítě cítí hlad, začíná se často připevňovat k hrudi a dychtivě jí, snaží se dostat dost.

Jak zjistit, zda je dostatek mléka?

Mnoho matek se ale bojí, že novorozenci často jedí, protože v hrudi není dostatek mléka. Máte-li jakékoli pochybnosti, neváhejte kontaktovat lékaře na klinice. Společně budete diskutovat o způsobu krmení novorozence nebo dítěte a přemýšlet o tom, co můžete napravit..

Před kontaktováním specialisty byste pro něj měli „připravit“ data:

 1. Na jeden den zlikvidujte plenky a v notebooku vyznačte, kolikrát novorozenec plenky smočí.
 2. Nakupujte nebo si vezměte elektronické váhy od svých přátel na chvíli. Před jídlem a po jídle zvážit dítě, vyhodnotit, kolik za týden získá.

Můžete také navštívit pediatra s těmito údaji a poradit se s ním. Pokud dítě neztrácí na váze, může dojít ke ztrátě objemu mléka. V takovém případě vám doporučujeme, abyste dítě často krmili, nebo, pokud to jeho věk a stav dovolí, zahájili krmení..

Přejídání

Pokud je dostatek mléka a dítě je aplikováno na hruď, snaží se překonat pocit osamělosti, uklidnit nebo zmírnit bolest, existuje riziko, že dítě nechce jíst příliš zbytečné jídlo.

Předehřívání je podle odborníků stejně nebezpečné pro vývoj kojenců, jako je podvýživa. Proto je důležité znát příznaky tohoto stavu a co nejdříve začít upravovat stravu.

Příznaky přejídání

 1. Bohatá regurgitace je jedním z příznaků toho, že dítě jedlo příliš mnoho, a jeho trávicí systém zbavuje přebytečné jídlo.
 2. Rychlé tempo nárůstu hmotnosti. Pokud mají kojenci u IV poměrně přísné standardy pro přírůstek hmotnosti spojené s normalizací objemů potravy, pak pro kojence na HB poskytla WHO poměrně velké okno „normy“. Je přípustné, aby kojená děti kojily během prvních šesti měsíců až 1,5 kg za měsíc, ale je zřejmé, že takovou rychlostí začne dítě trpět obezitou. Spolu s pediatrem budete muset sledovat přírůstky dítěte a co nejdříve začít upravovat režim výživy dítěte.

Časté připoutání k prsům dětí v reakci na každý rozmaru vede k tomu, že tělo drobků nemá čas trávit mléko. Výsledkem je přebytek mléčných bílkovin a cukrů z „přední“ části. Přejídání tedy může nepříznivě ovlivnit hmotnost rostoucího dítěte.

IV: nejí celou část směsi pro krmení. Řekni mi to

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel. Jak se stát důvěrou.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Myslím, že se musím podívat na dítě.

Se starším byl GV. Na vyžádání a obvykle některé neustále. Pediatr mě pro ně často a trochu nadával. Řekla, že nemá čas na trávení, a ta nová stará je špatná a žaludek z toho může bolet a tak dále..

Protože jsem se nepokoušel prodlužovat intervaly, nepřestali se do normálního režimu, dokud nezavedli návnadu.


Mladší na vrbě od narození. Předčasně a sazby byly nižší. Ale nějak rychle začal jíst méně často, než měl, a požádal o více porcí, než měl. Výsledkem bylo, že pokus a omyl byly krmeny na žádost dítěte.

Teď jsem se podíval na půl roku, kdy jsem jedl 200-250 směsí najednou (hlavně 220-230). Lure tehdy nejedla. A bylo zřejmé, že ani 200 nejedl.

Potom lékaři také nadávali, že jsem se překrmoval a „zničím žaludek dítěte.“ Co dělat, když má opravdu hlad, křičí a žádá víc. Současně došlo k malým navýšením.

Když jsem začal jíst jídlo, byly také velké porce. Nekrmím silou, někdy to nejedí, ale pokud udělám méně, požádá o doplňky.

Byly také pochybnosti atd..
Ale teď si myslím, že udělali všechno dobře.

Protože Nejste přihlášen. Vejít do.

Protože Nejste důvěryhodný uživatel (telefon není ověřen). Označte a potvrďte telefon. Podrobnosti důvěry.

Kolik směsi jí dítě: objem směsi pro jedno krmení

Výsledky výpočtu

Jaká směs dítě pije, záleží na jeho hmotnosti, rychlosti růstu, metabolismu, typu těla a chuti k jídlu. Dětská chuť k jídlu se může měnit ze dne na den a někdy může pít více či méně, než je průměrné doporučené množství.

Upozorňujeme, že článek se zaměří na umělé krmení, tj. o krmení směsí, ne mateřského mléka.

Kolik směsi by mělo dítě jíst

V prvních 10 dnech

Pro výpočet přibližného množství objemu směsi v jednom krmivu pro děti do 10 dnů života použijte následující pravidlo: počet dní života dítěte se vynásobí 10. To znamená, že přibližné objemy směsi jsou následující:

počet dní života dítěte

objem směsi pro jedno krmení, ml

Můžete použít koncept denního objemu směsi - kolik by dítě mělo jíst do jednoho dne. V tomto případě ovlivňuje výpočet hmotnost dítěte..

Pro děti s hmotností menší než 3 200 g: pro výpočet denního objemu je třeba vynásobit počet dní života dítěte 70.

Pro děti s hmotností vyšší než 3 200 g: pro výpočet denního objemu je třeba vynásobit počet dní života dítěte číslem 80.

pro dítě o hmotnosti 3 000 g ve věku 4 dnů je denní objem směsi 4 x 70 = 280 ml

pro dítě s hmotností 3 500 g ve věku 4 dnů je denní objem směsi 4 x 80 = 320 ml

Denní objem vydělíme počtem krmení (7–8krát denně) a objem směsi získáme v jednom krmivu: 280: 8 = 35 ml; 320: 8 = 40 ml

Nebojte se, že vaše desetidenní dítě nepije 100 ml v jednom krmivu. Existují náznaky, podle nichž lze určit, že dítě nedostává dost, nebo naopak, příliš mnoho směsic, o nich budeme mluvit níže. Postupem času se naučíte, jak zjistit, kolik a kdy vaše dítě chce jíst.

Děti starší 10 dnů

Denní objem směsi pro děti od 10 dnů se vypočítá takto:

denní objem směsi, ml

1/5 části hmotnosti dítěte

1/6 části hmotnosti dítěte

1/7 části hmotnosti dítěte

1/8 části hmotnosti dítěte

1/9 části hmotnosti dítěte

Příklad: u dítěte ve věku 5 měsíců a hmotnosti 6500 g je denní objem směsi 6500: 7 = 930 ml.

Západní pediatrové doporučují pro výpočet denního příjmu směsi zpravidla použít následující poměr: 1 25–150 ml směsi na kilogram hmotnosti dítěte.

Zkontrolujte stejnou hmotnost dítěte 6500 g (6,5 kg): 150 x 6,5 = 975 ml.

V obou případech dostaneme přibližně stejnou částku, takže můžete bezpečně použít možnost výpočtu, která je pro vás výhodnější.

Jak často dávat dítěti směs

Je mnohem snazší naučit děti umělé krmení v režimu krmení než dětem, které dostávají mateřská ňadra. Protože směs je trávena pomaleji, interval mezi krmením u dětí při umělém krmení je obvykle delší.

Kojící děti jsou krmeny na vyžádání, tj. nabídnout prsa na žádost dítěte. Pro děti, které dostávají směs, je zpravidla stanovena strava, tj. dítě je krmeno během dne ve stanovených hodinách a v noci při probuzení.

Dovolte nám ještě jednou upozornit na skutečnost, že tyto údaje jsou přibližné. Potřeby všech dětí jsou odlišné. Zároveň by však každá matka měla znát příznaky, díky kterým je možné sledovat nedostatek nebo nadbytek množství směsi v dětské stravě.

Důležité: Na rozdíl od kojených dětí musí být dětem, které dostávají umělou směs, navíc podávána voda v množství jednoho mléka, které se denně krmí..

Příznaky podvýživy nebo nadměrné nabídky

Znamená to, že se dítě příliš málo míchá:

 • zaostávání za normou v přírůstku hmotnosti: přírůstek hmotnosti v prvních 6 měsících v průměru 450–900g za měsíc; v období od 6 měsíců do roku při 5 00 - 450 g za měsíc.
 • snížení množství moči a stolice: normální množství močení u dítěte je 15–25krát denně; a 2-3 židle denně.
 • pláč a úzkost dítěte, ke které dochází po krmení nebo přímo během krmení.

Přečtěte si více o těchto příznacích zde..

Vsuvka, nebo spíše počet a průměr otvorů v ní, mají věkovou závislost. Bradavky pro kojence do 2 měsíců mají jednu díru, poté od 2 měsíců - 2 díry atd. Dítě roste a získává sílu a schopnost vysávat více směsi.

Pokud je dospělému dítěti nabídnuta stejná bradavka s jednou malou dírou, je pro dítě obtížnější sát, může se rychle unavit, a tím podvyživit. Pokud vidíte, že se dítě snaží co nejlépe a je rychle unaveno sáním a jeho tváře jsou sání během sání, může být otvor příliš malý.

Přečtěte si více o tom, jak vybrat tu správnou dudlík pro láhev.

Známky, že dítě dostává příliš mnoho směsi

Novorozenec cucá nejen jídlo, ale také potěšení, pohodlí a uspokojení svého sacího reflexu.

Používáte-li mléčnou směs jako sedativum pokaždé, hrozí riziko nadměrného krmení dítěte. Dítě může jen potřebovat pozornost, aby se zvedlo, možná voda, čistá plenka nebo jen změna aktivity. Matky, které kojí dítě, potřebují k uklidnění dítěte více technik než kojící matky.

Postupem času si každá matka sama osvojuje dovednosti rozpoznávat příčiny plačícího dítěte - chce opravdu jíst nebo jen chce pozornost.

Každá matka by však měla znát a rozpoznat následující příznaky nadměrného krmení dítěte:

 • dítě hodně vyplivne, nebo začne ihned po krmení hojně zvracet;
 • paroxysmální bolest v břiše (dítě táhne nohy na napjaté bříško) ihned po krmení;
 • hmotnostní přírůstek dítěte překračuje normu.

Pokud se objeví tyto příznaky nadměrného krmení, nabídněte mu menší objem směsi častěji, nechte dítě 1-2krát zvracet během krmení a čas od času dejte dítěti láhev vody, a ne se směsí.

Jak pomoci dětským burpům

Během krmení může dítě často spolknout vzduch. To mu může způsobit nepříjemné pocity v břiše. Pokud dítě po krmení projeví nelibost, svíjení, křik, když ho položíte, bude možná třeba, aby mu dítě pomohlo.

Kromě uvolňujícího klepání na záda jsou pro regurgitaci zapotřebí ještě 2 akce: udržet dítě ve vzpřímené poloze a lehce zatlačit na bříško. Existuje několik pozic pro regurgitaci:

 • Jakmile dítě položíte na koleno, nakloňte jej dopředu tak, aby se opřelo o dlaň, lehce poklepejte na dítě na zádech nebo jej otřete;
 • Položte dítě na rameno a lehce ho také poklepejte na záda nebo jej otřete.

Pokud dítě po minutě nebo dvou nedrží, jednoduše přísahejte. Pokud je dítě spokojené a nevykazuje známky úzkosti, již není potřeba regurgitace.

Jak dítě stárne, potřeba regurgitace klesá.

Bezpečnost krmení

Na závěr bych rád upozornil na několik dalších bodů týkajících se krmení lahví, které je třeba mít na paměti:

 • Chcete-li, aby dítě při krmení spolklo co nejméně vzduchu, nakloňte láhev tak, aby byla celá bradavka naplněna mlékem a vzduch stoupal ke dnu láhve;
 • Udržujte hlavu dítěte přímo ve vztahu k jeho trupu. Pokud bude dítě pít a házet hlavou do strany nebo zpět, bude obtížné polykat;
 • Sledujte známky, že otvor v bradavce je příliš velký nebo příliš malý. Dítě by se nemělo dusit, dusit směsí nebo naopak vyvinout neuvěřitelné úsilí, aby směs cucalo;
 • Samy děti vědí, kdy jsou plné. Bojujte s pokušením dokončit láhev, pokud stále existuje směs, a dítě je zároveň již plné nebo usíná;
 • Nenechávejte dítě ležet v postýlce a zalévejte se z láhve. Ponechání dítěte bez dozoru během kojení je potenciálně nebezpečné, protože se dítě může dusit.

Dítě jí trochu sooo (

Náš výběr

Ve snaze o ovulaci: folikulometrie

Doporučeno

První známky těhotenství. Ankety.

Sofya Sokolova publikovala článek v Příznaky těhotenství, 13. září 2019

Doporučeno

Wobenzym zvyšuje pravděpodobnost početí

Doporučeno

Gynekologická masáž - fantastický efekt?

Irina Shirokova publikovala článek v Gynekologii 19. září 2019

Doporučeno

AMG - hormon proti mullerům

Sofya Sokolova publikoval článek v Analýze a průzkumech, 22. září 2019

Doporučeno

Oblíbená témata

Autor: // Lyalka 2017 //
Vytvořeno před 18 hodinami

Zaslal: PoMiDoRk @
Vytvořeno před 4 hodinami

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 17 hodinami

Zaslal: * Ма ** Ма *
Vytvořeno před 16 hodinami

Zaslal: Аlivka
Vytvořeno před 14 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 6 hodinami

Zaslal: * Noble *
Vytvořeno před 6 hodinami

Zaslal: Margarishka
Vytvořeno před 5 hodinami

Zaslal: tatani
Vytvořeno před 22 hodinami

Zaslal: Puzzled
Vytvořeno před 11 hodinami

O webu

Rychlé odkazy

Populární sekce

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pouze pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je jako lékařskou radu. Stanovení diagnózy a výběr léčebných metod zůstává výhradním právem vašeho lékaře!

Proč novorozenec nespí a neustále jí?

Téměř každá žena si dokonce ve stadiu těhotenství představí, jak se změní její život, jak bude její dítě a jak budou organizovány jejich společné dny..

A počatá, nastávající matka buduje ve své fantazii jistý „ideální“ obraz posílený mediálními obrázky a reklamami - neustále se usmívajícím nebo sladce spícím dítětem.

Bezpochyby děti opravdu spí sladce a usmívají se s upřímným úsměvem. Ale to se vždy nestane..

PRVNÍ MĚSÍC ŽIVOTA - CHOV

První měsíc a dokonce i první tři měsíce života dítěte se nazývá období „zralosti“ - fáze přizpůsobení dítěte vnějšímu světu, stejně jako zvyknutí mladé matky na nové životní podmínky, na svou novou roli, na změněné životní zásady spojené s narozením dítěte..

Mnoho mladých matek připravených na narození dítěte již hodně zná díky dostupnosti informací o psychofyziologii novorozence.

A samozřejmě, když matka má informace o tom, jak malé dítě by mělo spát, nějak to od svého dítěte očekává.

Připomeňme, že zdravé plnohodnotné dítě prvního roku života spí asi 15–18 hodin denně. Z toho 8 až 10 za noc a 6 až 9 za den. Ve skutečnosti novorozené dítě spí hodně času - většinu dne.

Období bdělosti dítěte od narození je poměrně malé - 20 minut, ke konci prvního měsíce života se zvyšuje na 45 minut (maximum - až hodinu).

Většinu času bdění, zejména prvních týdnů života, tráví se svou matkou v procesu krmení - když nespí, sní.

Kojená děti potřebují jídlo každých 1,5 hodiny během dne (maximálně 3) a v noci každé 3 hodiny (maximálně 5). Tyto časové intervaly jsou způsobeny malým objemem žaludku novorozence a rychlou stravitelností mateřského mléka, dítě často potřebuje jíst.

Nedostatek jídla po dobu delší než 3 hodiny během dne a více než 5 hodin v noci je nebezpečný a plný dehydratace dítěte. Navíc, pokud malé dítě spí bez toho, aby se probudilo tolik času, je to příležitost k pečlivému sledování jeho stavu a informování o tom pediatrem.

Všechny tyto informace jsou ve veřejné sféře a po jejich přečtení zažívají mladé matky celou škálu pocitů - od překvapení po strach a zmatek při nejmenších odchylkách od „normy“, pokud se do nich nevejde dítě, například je vzhůru a hodně nebo naopak, jí málo.

CO JE „LITTLE SLEEP“?

Pojďme se podívat podrobněji, protože často pojmy „malý“ a „neustále“ jsou docela subjektivní kritéria.

 1. Je důležité vědět, že dítě na jeho hrudi může spát a vykonává sání - v tomto případě může dítě spát, i když matka může toto období identifikovat jako vzhůru.
 1. Počítání hodin. V tomto případě je lepší se nezaměřovat na subjektivní pocity. Unavení a nedostačující spaní rodiče si často myslí, že „dítě vůbec nespalo“, i když pokud počítáte hodiny objektivně, můžete zjistit, že tomu tak není. Pro výpočet doby spánku můžete použít programy pro chytré telefony, například Baby Tracker nebo jiné přizpůsobené pro tyto úkoly. Stanovení hodin spánku dítěte pomůže matce vědět, kolik hodin spí.

JAK VYDĚLAT VELKOOBCHOD JÍDLO KOUČE?

Trocha teorie o fyziologii kojení. V prvních třech měsících života dochází k laktaci u kojící matky. Mléko přichází na 3-5 dní života dítěte. Během tohoto období mlezivo, které dítě jedlo bezprostředně po narození, změní své složení a stává se časným (přechodným) mlékem. Během tohoto období je příchod mléka stále zcela kontrolován fyziologií - endokrinním systémem ženského těla, zůstane to i v případě, že se matka nedrží. A právě toto období se ukázalo být nesmírně důležité pro založení laktace - je velmi důležité aplikovat dítě na prsa tak často, jak je to možné, aby jí, a že v důsledku sání jsou v mléčné žláze zavedeny receptory citlivé na prolaktin. Ve druhém nebo třetím týdnu (6-13 dní po narození) se mléko stává přechodným a pouze o 14-23 dní - zraje. Kojení tak postupně přechází od endokrinní kontroly k autokrinní (řízeno frekvencí sání). To znamená, že čím více bude dítě aplikováno na prsa a jíst, tím více mléka bude přijímáno a naopak - čím méně bude jíst, tím pravděpodobnější bude laktostáza a snížení hladiny mléka v hrudníku.

Dítě tak častým sáním stimuluje mléčnou žlázu k produkci mléka - je to nejdůležitější proces, který je absolutně normální a správný z hlediska fyziologie porodního období matky i novorozence.

CO DĚLAT, POKUD BABY OČEKÁVÁ VÍCE NEŽ SNÍMEK?

Co dělat, když se pomocí pozorování a programů pro počítání hodin ukáže, že dítě je vzhůru víc, než je obvyklé, a bez zastavení sání.

Nejprve je důležité poradit se se svým lékařem - pediatrem a případně neurologem, abyste se ujistili, že dítě nemá neurologické a fyziologické zdravotní problémy..

Mnoho dětí neklidně spí a je vzhůru víc, než je obvyklé, pokud se během porodu vyskytly nějaké potíže (zapletení, hypoxie), oddělení od matky v poporodní době atd. V tomto případě potřebují zejména stálý kontakt se svou matkou, aby mohli klidně spát..

Je také důležité zajistit správné uspořádání spánkových podmínek - místnost je dostatečně větraná, ne horká (ne více než 22 stupňů), dostatečně vlhká (50–60%), dítě se během spánku nepřehřívá (pohodlné pyžamo pro sezónu, nedostatek klobouku).

JAK POMOCIT DĚTI?

 1. Obnovení podmínek dělohy - těsnost (spánek v kolébce, ve spacáku nebo v praku), tma, pohybová nemoc.
 2. Krmení na vyžádání. V tomto věku může být dítě krmeno tak často, jak je požadováno, bez dodržení režimu krmení. Může jíst dost často.
 3. Maximální kontakt dítěte s matkou (pro usnadnění určité svobody jednání, smyčka velmi dobře pomáhá)
 4. Spánek vedle mámy v postýlce se sníženou stranou přispívá k blízkosti mámy a dítěte a je v bezpečí.

Tipy pro přeživší maminky:

Mnoho mladých matek se často obává „norem“ a bojí se, pokud něco neodpovídá „správnému“.

 1. Prvním doporučením pro všechny mladé matky je ignorovat normy, zejména normy, které jsou vlastní dětem přítelkyň. Každé dítě, stejně jako každý pár maminka s dítětem, je každá rodina jedinečná a skutečnost, že norma pro ni není nutně normou pro vás. Budete mít svou vlastní sazbu. Standardy spánku jsou vodítkem. Hlavním kritériem je blaho vašeho dítěte. Je důležité, aby mu pomohl usnout ne, když „nastal čas“, ale když si všimnete jeho známek únavy. Časové osy jsou pouze vodítkem.
 1. Totéž platí pro krmení. V prvním měsíci života neexistuje a nemůže být „příliš mnoho kojení“. Dítě může jíst tolik, kolik potřebuje. Zřízení laktace je nyní jedním z hlavních úkolů. Nechte ji cvičit příroda a dítě.
 1. Odpočiňte si a omlaďte, kdykoli je to možné. Usněte s dítětem, přitahujte příbuzné k pomoci, manžela.
 1. Zaznamenejte do své paměti a na papíře své myšlenky, emoce, objevy, dojmy. První měsíc života dítěte letí velmi rychle, i když se někdy zdá, že čas je pomalý. Fotografujte dítě, sledujte jeho změny, protože k nim dochází každý den!

Pokud mírně změníte úhel vnímání situace, novorozené období prochází snadno a přirozeně a čím klidnější a uvolněnější bude matka, tím klidnější bude spánek dítěte =)

Kolik mateřského mléka nebo směsi by novorozenec měl jíst v prvních dnech života

Dítě se narodilo. Šťastná matka přichází časem starostí, starostí a starostí. Hlavní věc, která se týká matky, která nyní kojí, je to, zda dítě dostává dostatečnou výživu, tuk nebo ne velmi mléko?

Kojeno

První krmení

Mléko po narození obvykle začíná dorazit do čtvrtého dne. K prvnímu krmení je dítě nejčastěji přivedeno druhý den. A tak se mladá matka začala bát, že její dítě bude mít hlad, že je tam jen velmi málo mléka. To však nestojí za to z několika důvodů:

 • Novorozenec stále slabě saje matčina prsa (sací reflex je špatně vyvinutý), musí se to naučit, takže jí jen velmi málo.
 • Kolostrum, které je nyní produkováno tělem matky, je mastné a výživné. Obsahuje vše, co potřebujete k zajištění plného fungování novorozence.
 • Objem komory u dítěte je stále velmi malý (pouze asi 10 ml první den), proto je také množství kolostra konzumovaného během jednoho krmení malé, asi 7 - 9 ml.
 • Ukázalo se, že krmí dítě 10 - 12 denně, to znamená, že v první den je dětská norma asi 100 ml mléka.
 • Nemyslete si, že dítě bude mít hlad, protože není dost mléka. Brzy to přijde. Ale zbytečná úzkost může oddálit nárůst laktace.

Mléko v prvních deseti dnech

Kolik mléka kojenec jí, nyní závisí pouze na jeho hmotnosti a věku. Ze dne na den se objem komor u novorozenců zvyšuje, respektive objem konzumovaného mléka.

 • Druhý den dítě vypije asi 20 gramů na krmivo, denní dávka je 200 - 240 ml,
 • Ve třetím, 30 ml (300-340 ml, v tomto pořadí) a tak dále.
 • Pro dítě v prvních 10 dnech života můžete vypočítat požadované množství spotřeby mléka na 1 krmení jednoduše vynásobením počtu dní narozením číslem 10..

Vzorec pro stravu prvních 10 dní: N (počet dní) * 10 = jedno množství jídla v ml.

Přesné váhy pro měření hmotnosti novorozence

Přesněji řečeno, objem jedné dávky konzumovaného mléka může být určen vážením dítěte v lékařském měřítku před a bezprostředně po krmení. Rozdíl mezi výsledky vážení - jedná se o objem mléka spotřebovaného dítětem. Je vhodné zvážit několik krmení za sebou. Znáte přibližnou dávku (viz výše uvedené normy), abyste pochopili, zda dítě saje jeho část nebo ne.

Kdy a jak nejlépe nakrmit dítě?

O deset dní později přestane matčino mléko dorazit. Přibližná denní dávka se bude rovnat jedné pětině hmotnosti dítěte.

Dětští pediatrové dospěli k závěru, že není nutné násilně krmit dítě v přísně přidělených hodinách. Je lepší počkat, až ho dítě samo potřebuje. Obvykle se to děje 10-12 krát denně s intervalem 1,5 - 2 hodiny.

Dítě zpravidla aktivně saje 15 až 30 minut, někdy dokonce 40 let. Stává se, že dítě saje veškeré mléko, ale i nadále sání prsu po určitou dobu, buď sáním posledních kapek mléka, nebo se mu proces sání prostě líbí. Nenechte ho kojit déle než hodinu.

Výživa stůl až rok

Dětský věk

Množství konzumovaného mléka v krmivu, ml

Množství konzumovaného mléka denně

Kolik by mělo být dáno dětem

Otázka, jak moc by měla novorozenec jíst, dříve či později čelí rodičům. Pro mnoho mladých matek zůstává krmení novorozence výzvou. Jak přesně by mělo dítě jíst na recepci, zda jí a dítě je nemocné, odmítá jíst - všechny tyto otázky vyvstávají pro rodiče, bez ohledu na to, zda je dítě přirozeným nebo umělým krmením.

První měsíc života dítěte

Jakákoli mladá matka se obává: kolik by novorozenec měl jíst v prvních měsících po narození.

První den po narození se z mléčné žlázy matky začíná vyrábět speciální tekutina zvaná „kolostrum“. Má mimořádně bohaté a jedinečné složení, nasycené všemi životně důležitými vitamíny, aminokyselinami a stopovými prvky. Proto stačí i minimální množství tekutiny: dítě je zcela nasycené a dostává všechny potřebné vitamíny a živiny pro plný růst a vývoj.

Pojďme objasnit, kolik novorozence by mělo jíst. V počátečních dnech stačí pro novorozence malé množství mleziva. Důvodem je skutečnost, že dítě ještě není dostatečně vyvinuté instinkty sání.

Maminky zajímají, kolikrát se doporučuje krmit novorozence směsí nebo mateřským mlékem. Je třeba si uvědomit, že během prvního dne po narození je objem dětské komory pouhých 10 ml, a proto by za 24 hodin neměl být konzumovaný objem potravy větší než 100 ml. Zpravidla stačí 9–10 krmení pro dítě, aby se cítil pohodlně.

Kolik by mělo dítě jíst, v závislosti na věku

Kolik směsi by měl novorozenec jíst v prvních dnech od okamžiku narození. Již 3-4 dny po narození dítěte se dávka pro dítě přibližně zdvojnásobí, a proto se denní dávka pro dítě zvyšuje na 250 ml. Každý rodič, který dává dítěti směs, by měl pamatovat na to, že každý den lze množství použité směsi zvýšit o 10 ml. Například třetí den po narození může dítě užít 30-40 ml najednou.

Další otázkou, která zajímá matky, je, kolik mléka by mělo být dítěti dáno za 7 dní, 14 dní, pak za měsíc. Mnoho pediatrů doporučuje dávat drobky 50-70 ml směsi v prvním týdnu života. Existuje speciální tabulka, která říká rodičům, kolik směsi nebo mateřského mléka dítě potřebuje, aby se cítilo plné a plně se rozvíjelo..

Dětský věkPožadované množství směsi pro jednu dávkuPožadovaná denní dávka směsi
1 den10 ml100 ml
3 dny30 ml250-300 ml
7 dní55-70 ml400-500 ml
14 dní60-90 ml600-800 ml
30 dní90 - 110 ml700-800 ml
2 měsíce140-150 ml750 ml
4 měsíce200 ml850 - 900 ml
6 měsíců220 až 230 ml1000 - 1100 ml
12 měsíců240 ml1100 - 1200 ml

Pokud se rodiče obávají, zda je jídlo správně vybráno a zda dítě přibírá na váze normálně, můžete to zjistit pomocí speciálního vzorce: vynásobte věk dítěte za 10 dní. Výsledná značka označuje normu, kterou dítě při jednom krmení spotřebuje..

Jakmile dítě dosáhne věku 10 dnů, schéma pro výpočet normy potravy se mírně mění: množství použité směsi nebo mateřského mléka by mělo být 20% z celkové tělesné hmotnosti dítěte.

Nutriční normy pro umělé krmení

Jaký druh směsi by měl být vybrán pro novorozence, kolik a často by měl jíst směs, aby se plně rozvinul, získal sílu a energii pro další objevování světa. Umělé krmení za předpokladu, že je směs správně vybrána, není o moc horší než kojení. Stejně jako v případě přirozeného krmení může být dítěti podáváno jídlo 7-8krát denně.

Často však nastává situace, kdy dítě úplně odmítne několik krmení nebo sníží neúplnou dávku. V tomto případě lze zvýšit jednu porci směsi. Tento problém je řešen individuálně, protože je velmi nežádoucí podávat a překrmit dítě. To může nepříznivě ovlivnit jeho vývoj a zdravotní stav..

Nyní zjistíme, jak moc dítě jí směs a jaká je její individuální norma. Je to jednoduché: na každé láhvi pro umělé krmení jsou speciální značky ukazující, kolik mililitrů směsi dítě snědlo.

Ale pokud neexistují žádné zvláštní problémy s lahví, tak jak pochopit, zda dítě dostatečně saje mateřské mléko. Za tímto účelem můžete dítě zvážit v elektronické váze. Musíte zvážit dvakrát: před krmením a ihned po něm. Výsledný rozdíl v hmotnosti bude dávka mateřského mléka sátého dítětem. Stačí porovnat získané číslo s ukazateli uvedenými v tabulce, abychom pochopili, zda má dítě dostatečné mateřské mléko.

Pravidla pro umělé a kojení

Každá mladá matka, která kojí nebo kojí, musí znát důležitá pravidla výživy:

 • Novorozence by v žádném případě neměla být krmena výhradně „každou hodinu“, ale pouze na vyžádání. Dítě s pláčem vám dá vědět, kdy chce jíst. Ve většině případů musí být dítě krmeno každých 1,5–2 hodiny.
 • Asi 9-10 dní po narození mléko od kojící matky postupně přestává přicházet. Nebuď však nervózní, zpravidla je množství mléka, které má dítě k dispozici, dostačující a nebude mít hlad.
 • Pokud je novorozenec kojen, sníží se počet jídel na 8-9krát denně.
 • Na balení potravin je vždy návod k přípravě normy pro používání suché směsi. Pokud však dítě sní jen zřídka, může se mírně zvýšit míra doporučená výrobcem.
 • Umělá výživa se tráví mnohem déle než mateřské mléko, a proto zůstávají drobky déle plné. Nebojte se, pokud dítě jí každých 5-6 hodin.
 • Pokud dítě pláče, neznamená to, že má hlad. Běžnou příčinou úzkosti je kolika v žaludku, která je výsledkem polykání vzduchu s jídlem. Je nutné držet dítě ve svislé poloze.

Jak tedy zjistíte, že dítě plně jedí. Nejdůležitějšími ukazateli sytosti jsou dobrý, zdravý spánek, veselá nálada, nedostatek úzkosti a samozřejmě pravidelná stolice. Kromě toho by mělo dobře krmené dítě pravidelně přibírat na váze.

Dítě na IV často žádá jíst

Doktor pediatr-neonatolog. Lékařský poradce interdisciplinárního fóra porodníků a gynekologů, pediatrů, dermatovenerologů, endokrinologů a specialistů na funkční a ultrazvukovou diagnostiku.

Oblasti profesních zájmů: zdraví a vývoj novorozenců, podpora kojení, moderní vývojové techniky zaměřené na fyzický vývoj dětí - kojenecké plavání, dynamická gymnastika. Výživa a zdraví malých dětí, prevence nemocí.

Píše články pro tištěné publikace o výživě, vývoji, zdraví dětí a řádné péči o ně. Provádí kurzy prenatální přípravy na přirozený porod, radí kojení.

Dítě jí méně, než je obvyklé: jak zjistit a co dělat?

Obsah

Někdy se zdá, že se starají rodiče, že jejich novorozenci jí málo. A samozřejmě okamžitě začnou přemýšlet o tom, proč by to mohlo být a čím hrozí. Obzvláště zajímavé „spiknutí“ jsou kresleny představivostí mladých matek, které (zejména z důvodu hormonálního nárůstu) jsou zvláště citlivé.

Ale někdy se nám jen zdá, že dítě jí málo a hodně spí. Ve skutečnosti je vše v pořádku! Je však možná i opačná situace: když rodiče věří, že je vše v pořádku, ale ve skutečnosti dítě spí příliš mnoho a sní, málo.

Nutriční normy

Kolik má novorozené dítě jíst? Odpověď na tuto otázku přímo souvisí s věkem. Pokud se strava 10letého dítěte příliš neliší od stravy dvanáctiletého dítěte, pak se v prvním roce života mění množství jídla každých několik týdnů.

Obvykle dítě jí tolik, kolik je umístěno v jeho žaludku. A žaludek dítěte je velikost jeho pěst. Protože v prvním roce života dítě rychle roste - žaludek také úměrně roste. Ne příliš dlouho, ale častá jídla v průběhu času jsou nahrazena vzácnějšími, ale objemnými. Novorozené dítě může jíst až 12krát denně a po měsíci se počet krmiv sníží na 9–10.

Následující tabulka vám umožní procházet stravou v prvním měsíci života:

Dětský věkMnožství mléka (na 1 jídlo)
1-2 dny7-10 g
3-4 dny20-40 g
1. týden50-70 g
2 týdny60-80 g
4 týdny90 až 110 g

Jak porozumět tomu, jak moc dítě opravdu jedí, když kojí?

Před každým krmením a po každém krmení můžete dítě zvážit na speciálních vahách a poté vypočítat rozdíl. Můžete vyjádřit mléko v láhvi - a tak vizuálně spočítat, jak moc dítě snědlo. A můžete se jen podívat na jeho chování: pokud je veselý a veselý, často se usmívá a aktivně přibírá na váze - to znamená, že pro něj je dost mléka.

Se směsí je samozřejmě snazší určit, kolik toho dítě užilo. Výrobce uvádí přesná doporučení ohledně objemu každého krmiva na obalu, ale standardní výpočet denní normy je následující: pokud dítě váží méně než 3 200 kg - počet žitých dnů se vynásobí 80, pokud více než 3 200 kg - počet dní se vynásobí 70. Výsledek by se měl vydělit počtem recepcí. jídlo. Je důležité si uvědomit, že novorozenci jedí kousek po kousku, ale každé 2-2,5 hodiny a do měsíce se interval mezi jídly zvyšuje na 3 hodiny.

Dítě, které jí dost, by mělo mít následující hmotnostní přírůstek:

StáříPřírůstek hmotnosti při narození
1 měsíc760 - 1300 g
2 měsíce1720 - 2640 g
3 měsíce2420-3540 g
4 měsíce2980-4270 g

Je však důležité si uvědomit, že tyto údaje jsou stále podmíněné. Některé děti jsou geneticky miniaturní, jiné jsou větší než většina ostatních. Proto je třeba před mluvením o podváhách nebo přibývání na váze věnovat pozornost genetice a zohlednit individuální vlastnosti těla dítěte.

Proč dítě nechce jíst

Pokud je zřejmé, že dítě jí málo, musíte pochopit, proč k tomu dochází. Důvody mohou být jak v samotné stravě, tak ve zdraví drobků.

Pokud novorozenec kojí nebo to dělá jen velmi krátkou dobu, aniž by měl čas k jídlu, může to být způsobeno tím, že:

 1. máma má nedostatek mléka - nestačí na správné krmení;
 2. matka má příliš mnoho mléka - v tomto případě proudí silným potokem a dítě je nepříjemné, když polyká a dusí se potokem. Je-li hrudník silně nahromaděný, je nutné jej jemně nakrájet před tím, než dáte drobky;
 3. chuť mléka se změnila na nepříjemnou - to může být způsobeno nedodržováním stravy (pikantní, slaná, uzená v mateřském menu výrazně ovlivňuje chuť mléka) nebo přijetím léků.

Pokud žádný z těchto důvodů není relevantní, je třeba zvážit jiné možnosti, proč dítě nechce nebo nemůže kojit. Jaké by mohly být důvody:

 • slabý sací reflex, který se postupně vyvíjí;
 • krátká uzda nebo rozštěpený patro, které neumožňuje úplně zachytit bradavku;
 • drozd nebo stomatitida - povlak bílý tvaroh na ústní dutině;
 • nosní kongesce - dítě musí dýchat ústy, protože nemůže jíst, dokud nejsou nosní průchody čisté;
 • otitis media - bolest ucha způsobuje pláč a vrtošivé chování, dítě chce jíst, ale nemůže;
 • kolika - nepohodlí v bříšku také zabraňuje dítěti soustředit se na stravování.

Co dělat, když novorozenec sní málo

V prvním měsíci života děti většinou jedí a spí. A spí déle, než jedí. A není vždy jasné, kdy je dlouhodobý spánek normální a kdy už je pryč. Možná je dítě právě unavené nebo si tělo buduje sílu pro další aktivní růst. Ale někdy děti spí kvůli nedostatku síly: jedí málo, ne proto, že jsou plné, ale proto, že sání láhve nebo láhve je také funkční (a pro novorozence je to těžká práce), a pokud nemají sílu, prostě to nedokážu splnit. V tomto případě, sotva začíná jíst, dítě usne. Obzvláště často se to děje u předčasně narozených dětí. Přirozenou touhou pečující matky je nechat ho spát déle. Ale ve skutečnosti se musí dítě probudit, aby jedl. Jen den nebo dva aktivního jídla - a dítě už bude dostatečně silné na to, aby se nejprve úplně najedlo, a teprve potom usne.

Jak pochopit, že dítě nejí? Nejjednodušší a nejviditelnější metoda je vyzkoušet mokrou plenu. Chcete-li to provést, budete muset vzdát plenky na 24 hodin a používat pouze plenky - abyste viděli, kolikrát bude dítě močit. Dítě do 1 měsíce by mělo zaznamenávat nejméně 12 plenek denně. Pokud je jejich počet menší, může to znamenat dehydrataci. A potom by mělo být dítě krmeno, ne-li déle, pak alespoň častěji.

Jak probudit dítě?

Pokud novorozenec nejí každé 2–2,5 hodiny z vlastního podnětu, mělo by mu být „uloženo“ jídlo. Pro toto dítě se musíte probudit a nabídnout k jídlu. Můžete zvedat a pomalu snižovat držadla drobků - pokud projeví reakci na takový pohyb (ohýbá držadla, táhne víčko, sténání) - bude snadné ho probudit. Pokud nijak nereagoval, nyní je fáze hlubokého spánku a bude obtížnější probudit dítě.

Co bude dále efektivní - lehké hladění, nošení „sloupu“, zpívání písní - to je to, čemu každá matka rozumí jen empiricky. A můžete také otevřít dítě, vyměnit plenky - mnozí se z těchto akcí probudí. Při krmení není nutné dosáhnout absolutní síly: mnoho dětí jedí napůl. Mimochodem, to je důvod, proč je velmi výhodné pro děti, které mají podváhu, spát spolu - takže dítě může jíst několikrát za noc, na vyžádání a ne podle plánu.

Jak dlouho může novorozenec jíst? Tento proces trvá 10 až 40 minut. Pokud například zuby jdou aktivně, může dítě držet hrudník v ústech ještě déle. Ale nejde jen o jídlo, ale o psychologický aspekt - je pro něj klidnější. Toto je však úplně jiný příběh..

Články O Neplodnosti