Hlavní Testy

Novorozenci bez plen

tady je nejlepší rada byla vyšší - když krmíte jednorázovou nebo jednoduchou plenku pod zadek nebo plenu, kojenci obvykle nedělají příliš mnoho objemu, a když ji odstraníte, nasaďte ji na bříško (velmi dobrá prevence kolických a tréninkových svalů krku) atd. 15-30 minut v závislosti na náladě dítěte. Podívej se na reakci kůže na určité značky plenek, poprvé, když jsme nezkoušeli Japonce, bylo podráždění všech.

a dnes jsem nešťastný. syn byl ve stejných jezdcích bez plenek, chodíme tak často, a tak se dnes rozhodl jít. a udělal jsem to bez povšimnutí. Už cítím. všechno bylo v hovno. záda, bříško, nohy, paže a moje.
Okamžitě chci nosit plenky
máme také otce, který vidí, že se dítě bez plenky okamžitě bojí vzít si ho na ruce

Chci se vás také zeptat, co děláte s popsanými jezdci? Mohou být usušeny na baterii a znovu nasazeny a poté umyté? nebo umýt po každém močení? takže nemáte žádné kalhoty. a mučit železo. Žehlím všechny věci jako dítě.

a dnes jsem nešťastný. syn byl ve stejných jezdcích bez plenek, chodíme tak často, a tak se dnes rozhodl jít. a udělal jsem to bez povšimnutí. Už cítím. všechno bylo v hovno. záda, bříško, nohy, paže a moje.
Okamžitě chci nosit plenky
máme také otce, který vidí, že se dítě bez plenky okamžitě bojí vzít si ho na ruce

Chci se vás také zeptat, co děláte s popsanými jezdci? Mohou být usušeny na baterii a znovu nasazeny a poté umyté? nebo umýt po každém močení? takže nemáte žádné kalhoty. a mučit železo. Žehlím všechny věci jako dítě.

Oh, našel jsem lidi s podobnou myslí. Také jsme golopopirim téměř takhle po celý den. U jezdců je vše vyřešeno velmi jednoduše - celý den jsem je dal do hromady a večer jsem si dal dětskou plenu - všechno napsané v pračce - a na sušičku. Během noci vyschne.
Sotva jsme prošli za čtyři měsíce, takže obvykle píšeme kamkoli vloží (položíme nafouknutou plenu) nebo mámě (už jsme si na to zvykli).

A přešli jsme na punčocháče, nemusíte je vyžehlit

Život bez plenky. Otázky a odpovědi

1. Věřím, že dítě do 2 nebo 3 let není schopno ovládat svaly zodpovědné za vylučování. Není to násilí - zvyknout dítě na záchod, než na něj vyroste?

Odpověď je jednoduchá: „Ne.“ Přírodní hygiena nejmenších není metodou toaletního tréninku. Hlavní věc zde není zasadit dítě včas. Vzhledem k tomu, že se děti neučí ignorovat přirozené pocity a potřeby, nebudou muset být rekvalifikovány, aby je znovu rozpoznaly. Nebude nutné učit dítě později NEPOUŽÍVAT jeho oblečení jako záchod.

V metodě přirozené hygieny je hlavní věcí pochopit potřeby dítěte a spěchat k pomoci včas. Dítě ukazuje svou potřebu a poté se uvolní v rukou dospělého a dobrovolně piss / poops. Tady není násilí, pokud je to vůbec možné.

Na rozdíl od tradičního přesvědčení, děti jsou schopny rozpoznat jejich potřebu pee / hovno od narození a od narození mohou ovládat tyto svaly. Mýtus, že dítě musí být „učeno“, aby je zvládlo, se vyvinul kvůli globálnímu nepochopení schopností kojenců..

2. V jakém věku je nejlepší začít?

Ideálně - v prvních dnech nebo týdnech po narození. V zemích s „nemoderní“ kulturou začínají matky zasadit děti od narození do tří měsíců, v různých kulturách různými způsoby. Doporučuji „moderním“ rodičům začít co nejdříve. Nejlepší je začít před dítětem ve věku 5 nebo 6 měsíců, protože pak dítě ztratí kontrolu nad svým výtokem kvůli plenkám nebo plenkám.

Můžete úspěšně začít se staršími dětmi, ale bude to vyžadovat více času, úsilí a pozornosti. Zde je zapotřebí jemnější přístup..

3. Jak cítím rytmy svého dítěte, když nejprve používám plenky?

Nejjednodušší způsob, jak pozorovat dítě, je samozřejmě, když je bez plen. Není pochyb o tom, že dítě je lepší. Někteří rodiče raději nepoužívají a praktikují neustálý kontakt s pokožkou..

Mnoho matek přesto používá plenky čas od času, zejména na začátku, když si zvyknou pouze na rytmy svého dítěte. Pro rodiče, kteří se bojí zmeškat nečekaná „překvapení“, je klidnější.

Pokud se vaše dítě teprve nedávno narodilo, je stále velmi malé a ne moc hbité, v tomto případě je ideální dát si dítě na plenku (a neukládat ji na dítě).

Novorozence může být nošen v náručí a držet pod otevřenou plenu nebo plenu. V praku můžete položit plenu. Ve skutečnosti jsou flanelové pleny nebo kusy starých ručníků pro tyto účely vhodnější než nejmodernější pleny.

Jen nezapomeňte čistit plenu nebo plenu, když dítě chce dělat „svou vlastní věc!“ Nezapomeňte na zvuky tónování (jako „ps-ps“). Když zjistíte, že trávíte jednu plenku nebo plenku celý den, můžete je úplně odmítnout.

4. Jaké signály dává dítě, když chce používat toaletu??

U velmi malého novorozence jsou „signály“ následující:

 • svíjení, vyklenutí těla,
 • obličejové grimasy,
 • pohled na "vnitřní koncentraci",
 • pozastavit nebo zamrznout uprostřed aktivity
 • nebo naopak neočekávaný nárůst aktivity,
 • trvalý pohled zaměřený na dospělého,
 • probuzení ze spánku.

Starší dítě bude „signalizovat“ takto: přistoupí (plazí se) ke své matce, povede ji na místo „záchodu“, krčí se v náručí, snaží se dostat ze závěsu nebo „klokan“, vstát z postele. Trvale přitáhne pozornost, vydá „troubící zvuk“, drží genitálii nebo si sedne na ruce v obvyklé poloze toalety. Pokud je dítě nahé, můžete vidět pohyb odpovídajících svalů „pod“..

U některých dětí jsou signály výraznější, u jiných méně viditelné. Jak dítě roste, mění se také signály. Pečlivé pozorování dítěte vám však řekne, jak rozpoznat správný okamžik..

5. Když se pokusím rozeznat signály svého dítěte, nerozumím nic. Co bych měl dělat?

Zkoušej to dál. Buďte opatrní a pozorní k dítěti. Rozpoznávání signálů není snadné, zejména proto, že na to v naší kultuře nejsme zvyklí. U mnoha matek se to děje od prvního dne, ale pro mnohé přichází úplné porozumění s dítětem za několik dní nebo dokonce týdnů. Trpělivost, čas a neustálá praxe vám pomohou..

Mnoho matek se v prvních dnech nebo týdnech vzdává a přestává kojit kvůli neobvyklým potížím. Ale ti, kteří budou pokračovat, brzy zažijí velmi pozitivní zážitek. Totéž platí pro metodu Natural Hygiene. Stejně jako kojení je tato metoda instinktivně přirozená a známá, i když to vyžaduje na první trpělivost a vytrvalost.

Pamatujte, že existují různé přístupy. Pokud vám signály a intuice nepomohou, zkuste cítit vnitřní rytmus dítěte. Pamatujte, jak se vaše dítě chová, když „chodí“ a kdy se to stane. Například děti často „chodí“ okamžitě po probuzení nebo nějaký čas po krmení (například po 10-15 minutách). Pomozte svému dítěti „dělat věci“ zasazením ve správný čas. Vydejte tón a počkejte.

Když porozumění mezi matkou a dítětem zesílí, dítě začne dávat signály agresivněji. Nezapomeňte vytvořit „trikový zvuk“, i když jste pozdě. Poté se vaše dítě naučí korelovat tento zvuk se schopností močit nebo hovno. Některé děti dokonce začnou publikovat sami, když se „zeptají“.

6. Co dělat, když dítě „chodí“ přesně, když saje matce na prsou?

Právě v tomto případě je nejjednodušší použít metodu Natural Hygiene, protože přesně víte, kdy k tomu dojde. Dejte své dítě kořist do hrnce nebo do malé pánve. Můžete zabalit dítě ručníkem. A nezapomeňte na „zvukový tón“, takže se dítě učí svázat ho a jeho „záležitosti“.

7. Není novorozenec „chůze“ ve stejnou vteřinu, jak chce? Je realistické mít čas s ním běžet tam, kam potřebujete?

Dokonce i ty nejmenší děti (a zejména ty, u kterých již byla použita metoda přirozené hygieny) obvykle signalizují své potřeby předem, a to ještě předtím, než už nebudou tolerovat. Samozřejmě čím menší dítě, tím méně času mezi tím, kdy si uvědomí „potřebu“ a okamžikem oddělení. Zde vám pomůže vědomá a zvýšená pozornost rodičů..

Všimněte si, že v metodě přírodní hygieny není hlavní věc „jak zasadit“ nebo „kdy spustit“. Hlavní věc je, že matka se naladí s dítětem na stejné vlně, cítí „rytmy“ a „signály“ svého dítěte hluboko ve svém srdci. Matka pak bude schopna rozpoznat potřebu dítěte „jít“ včas a nabídnout vhodnou pomoc. Není třeba čekat, až ten malý už nemůže vydržet.

8. Co mám dělat, když moje dítě a já opustíme dům (například do obchodu)? Co kdybych se na veřejném místě nemohl soustředit na signály svého dítěte?

Nejzajímavější je, že některé matky přiznávají, že se mnohem lépe soustředí na signály dítěte, když NENÍ doma. V těchto chvílích touha vyhnout se rozpakům stupňuje a dítě posloucháte celou svou silou. Vaše pozornost na dítě prudce stoupá!

Pokud potřebujete „jít“ ne doma, hledejte místo, kde by dítě mohlo dělat svou vlastní věc. (Poznámka překladatele: Pro kanadské čtenáře paní Bauer v tomto odstavci doporučuje veřejné toalety. Hehe!) Naplánujte si cestu před těmito zastávkami. Nebo nejděte daleko od domova v prvních týdnech nebo dokonce měsících, dokud nebudete mít s dítětem blízký a důvěryhodný vztah, který vám přináší pohodlí.

Když rodiče chodí ven, mnoho rodičů nosí plenky. V takovém případě přemýšlejte o tom, kde můžete pohodlně změnit oblečení svého dítěte. Naplánujte si a zahrňte do své trasy ta místa, kde si dítě může vyměnit oblečení nebo dokonce „dělat věci“.

9. Co dělat v noci nebo během denního spánku dítěte?

Existuje několik možností.

Děti zřídka psát nebo hovno, zatímco v hlubokém spánku. Zpravidla házejí a otáčejí se zpočátku - dostatečně silní, aby probudili svou matku (pokud matka spí vedle svého dítěte). Máma může vzít dítě na správné místo, nebo ho prostě nechat přes umyvadlo stojící poblíž postele. Umyvadlo by mělo být uloženo předem. Batolata, která v noci nespí, neházejí, neotáčejí a vydávají hluk, možná chtějí jednoduše použít toaletu!

Některé matky zasadí své děti před nebo po nočním kojení. Můžete také krmit dítě v noci, držet jeho zadek v pánvi nebo hrnci. K tomu by měl být bank vždy po ruce..

Pod dítě můžete vložit dobře absorbující plenu nebo ručník s hadříkem pro případ, že dítě přesto „jde“ do postele.

A samozřejmě můžete použít plenky. Ačkoli mnoho matek používajících metodu přírodní hygieny poznamenává, že děti zůstávají suché po velmi dlouhou dobu nebo dokonce celou noc od velmi mladého věku. (Poznámka překladatel: Je.)

10. Mohou ostatní dospělé členy rodiny, kteří netráví mnoho času, porozumět signálům dítěte?

Ano, samozřejmě! Úspěch zde bude záviset na konkrétní situaci: na blízkosti vztahu mezi dospělým a dítětem, na pozornosti dospělého a částečně na přání dítěte. Mnoho otců má úžasný pocit pro své dítě a děti rostlin včas. Ale musím přiznat, že matka se zpočátku povede lépe.

V některých zemích jsou děti „čůrat“ různými členy rodiny, včetně dědečků a dalších vzdálených příbuzných.

Překlad: Elena Plastinina

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Je možné obejít se bez plen?

Připravujete se na narození dítěte. Vyberte si postýlku, kočárek, oblečení, plenky. Nebo nechcete používat plenky, ale nevíte, jak je nahradit? Pak vám řeknu o takové úžasné metodě, jako je výsadba dítěte.

Co je to? Po celou dobu budete se svým úžasným dítětem. A po několika dnech budete překvapeni, když pochopíte, že vám říká celou svou silou, když chce používat záchod. Samozřejmě ne jako jednoleté a starší děti. Ale určitě vám bude signalizovat znaky: plazí se svým okouzlujícím zadkem, bude zasténat. Každá matka se učí vidět tyto znaky svým vlastním způsobem, prostě věřte, že to určitě bude. Jedná se o tělesné příznaky v bezvědomí. Takže nemohou být.

Kromě toho pochopíte, že to obvykle dělají děti v určitém čase. Nejčastěji - když jedí: během nebo bezprostředně poté. Po spánku chodte. I ve snu je snadné pochopit, kdy vaše dítě dělá důležitou práci. Nutně se vymaní ze spánku. Takže naše tělo je uspořádáno: zatímco je sen hluboký, na toaletu nechodí ani jeden člověk, včetně dítěte. K tomu je nutné nejen probudit, ale alespoň jít do fáze spánku REM. A to je obvykle okamžitě patrné. Začne házet a otáčet se, chrochtat, probouzet. Obvykle ho v tuto chvíli nakrmíš. Tak proč ne jít do nočníku. Obrazně řečeno, samozřejmě.

Výsadba jako metoda je dobrá, protože ji lze použít od narození. Toto není výsadba doslovného hrnce. Ne, dítě je kontraindikováno, dokud si nesedne. Jednoduše to vezměte do koupelny nebo jej umístěte na nějaký objekt, který jste pro tyto účely speciálně navrhli. Například to může být povodí. A pokud jste chytili okamžik, kdy vaše dítě peed, nebo - ach, štěstí! - Chápeš, co tím myslím. Tak proč na něj položit plenu?

Mnozí se budou ptát: co když se to stane během krmení? Pokud máte chlapce, pak vím, jak jedna matka kreativně přistupovala k tomuto problému. Připravila sklenice dětského pyré. A když se najedli, jednoduše je zarámovali. A žádné nepříjemnosti.

Víra je rozšířená, že z tohoto důvodu dítě neustále táhnete, vyrušujte ho. Ale nikdo mi nemůže vysvětlit proč. Už dva týdny bude vaše dítě vzhůru několik hodin denně. Tak proč se nedíváte spolu na sebe a pokud jste ten okamžik zachytili, rádi nejedeme k nočník? To mu nezpůsobí žádné potíže, protože komunikace s jeho matkou je nejdražší věc, která může být.

A o tom, že dítě je nepříjemné, že si ho zvyknete na banku, připravujete ho o dětství... Nic takového. Nezaměňujte výsadbu s nočním tréninkem. Nutíte ho, aby podnikal, když chcete. Hádáte, hádejte, přesně určujete okamžik, kdy to dítě chce. A jaké jsou zde nepříjemnosti? Když se přiblíží čas pro zvyknutí na banku, jednoduše tuto výsadbu nahradíte bankou. Dítě nebude protestovat a zvyknout si na něj rychleji, začne rozumět tomu, co od něj chtějí.

Ve skutečnosti tedy není nic nepřirozeného. Komunikujete, trávíte čas společně a když vám vaše dítě dá vědět, že je připraven (teprve tehdy a ne, když chcete), zasadíte to: vyměňte sklenici, misku, misku... Drahé matky, ukažte svou fantazii. Udělejte to s láskou, neberte to jako povinnost. A na tom není nic složitého.

Osobně, moje zkušenost. Plenky jsme nosili jen tehdy, když jsme museli jít k lékaři nebo na dlouhé cesty. Dokonce i na ulici ve snu obvykle chodili bez nich. Proč? Ne, moje dítě nelhalo. Po nějaké době začnou děti, jejichž rodiče praktikují výsadbu, ve snu a nepíšou, dokud nedosáhnou věku tří let, jak je tomu obvykle. Začal se probouzet, šli jsme domů a okamžitě udělali naše důležité věci. Pot byl obecně přijat s ranou, můj syn si okamžitě uvědomil, co tam dělat.

V každém případě udělejte, jak budete chtít. A pokud nemáte opravu v evropském stylu, která se samozřejmě může zkazit, pak se dítě může obejít bez dalších opravných prostředků. Nech ho čůrat pro radost. Začnete se rychle chápat.

Jak jsem se rozhodl opustit plenky, abych ušetřil ₽ 100 tisíc.

Kluci, vložili jsme naši duši do Bright Side. Děkuji za,
že objevíte tuto krásu. Díky za inspiraci a husí kůži..
Připojte se k nám na Facebooku a VK

Plenky na jedno použití jsou drahé a šetrné k životnímu prostředí. Proto jsem již během těhotenství četl nadšené recenze o životě bez plen a rozhodl jsem se, že se bez nich dokážu snadno vypořádat. Ve skutečnosti se však ukázalo, že se vše liší od toho, co jsem plánoval.

Můj syn má nyní 7 měsíců. Od svého narození se mi podařilo vyzkoušet alternativní metody a jsem připraven říct čtenářům na Bright Side o výhodách a nástrahách, které výrobci hygienických výrobků pro děti nebudou psát o.

Proč se vzdát jednorázových plenek

"Pro rok je zapotřebí 3 800 jednorázových plenek v hodnotě 1 000 $. 24 plen pro jednorázové použití stojí 500 $ a posledních 1-3 roky.".

Ekologické problémy pro mě nejsou cizí: třídím odpadky a jako celek se snažím zodpovědně přistupovat ke spotřebě, proto jsem i během těhotenství přemýšlel o tom, jak by bylo možné nahradit jednorázové dětské hygienické výrobky. Ve skutečnosti jedna rodina používá v průměru 2,5 až 6 tisíc plenek po celou dobu, kdy dítě roste. Jedná se o obrovské množství odpadu, které se rozloží na skládkách až 500 let. Na druhou stranu odborníci doporučují výměnu plenky každé 2-3 hodiny, což znamená, že 1 balení odlétá po dobu týdnů a půl. Trochu drahý, zejména pokud vezmete v úvahu částku za rok: ukáže se to asi 40 000 And. A pokud vypočítáte náklady na celé období, částka přesáhne 100 tisíc dolarů. A to je pouze pro jednu plenu!

Plenky pro opakované použití

Rozhodl jsem se vyzkoušet několik typů opakovaně použitelných plenek od různých společností. Pracují na principu kapsy: samotná plenka nezmokne a prochází vlhkostí uvnitř, kde ji vložka absorbuje. Upevnění pomocí knoflíků nebo suchého zipu. Výrobci slibují, že plenky mohou být použity od narození do 2 nebo dokonce 3 let. Průměrně 25 plenek s vložkou nebude stát více než 23 000 dolarů. Ve srovnání se 40 000 $ ročně jsou jednorázové úspory působivé. Tkáň dýchá, tj. Propouští páru, vylučuje přehřátí a nezpůsobuje vyrážku a zánět pleny u dětí s citlivou pokožkou. Zní to dobře, ale ve skutečnosti se ukázalo, že vše není tak růžové:

 • Po prvním močení se uvnitř vytvoří skutečná koupel. Kůže dítěte je velmi unavená, je třeba vyměnit plenu a neustále ji kontrolovat. To znamená, že to nebude stačit na 2-3 hodiny.
 • Pro novorozence byly opakovaně použitelné plenky obrovské, i když jeho syn byl poměrně velký - téměř 4 kg. Začali jsme je používat až po 1. měsíci, ale unikli kvůli volnému uložení na nohy. Nyní naopak guma vytlačuje boky příliš, červené značky zůstávají. A jeho syn má pouhých 7 měsíců. Ukazuje se, že brzy z nich úplně vyroste (co slíbené 2 roky?).
 • Chcete-li zcela odstranit jednorázové, musíte si pro ně koupit alespoň 25 plen a vložek. To však nestačí po celou dobu nošení: suchý zip a knoflíky mohou odletět, plenka jako celek může být malá nebo se může zhoršit, bude vyžadována výměna.
 • Stojí za to vzít v úvahu denní mytí a výdaje na vodu a elektřinu: aby vložky necítily a dobře se nevstřebávaly, je třeba je mýt při vysoké teplotě. Plenky se prají odděleně ve vodě ne vyšší než 40 stupňů. Kromě toho pro ně běžný prášek není vhodný, musíte použít pouze jemné tekuté čisticí prostředky, které jsou drahé.
 • Nasadit plenu a upevnit všechny knoflíky na aktivním a mobilním dítěti, které se neustále vplíží a otočí, je testem, který si zaslouží medaili za trpělivost. Je mnohem snazší oblékat si plenky ve formě kalhotek, ale za tímto účelem si musíte koupit 25 dalších najednou.

Nakonec jsem dospěl k závěru, že opakovaně použitelné plenky jsou dobrou alternativou pro pacientky, které zřídka opouštějí domov. Ale stále jsem se rozhodl pro jednorázové. Mimochodem, mezi nimi jsou biologicky rozložitelné. Jsou dražší (asi 25–30 kusů), ale tímto způsobem můžete výrazně snížit „stopu koše“.

Používám opakovaně použitelné plenky, když je potřebuji nosit na krátkou dobu (například po koupání a před spaním). Ale vzít je s sebou, velmi často se změnit, a pak odstranit skvrny - ukázalo se, že je pro mě příliš obtížné. Čas a nervy jsou také důležitými zdroji, které je třeba ocenit a vzít v úvahu. Kromě toho, podle mého názoru, úspora opakovaně použitelnými plenkami vychází imaginární, protože nebyly univerzální velikosti a vyžadují časté praní.

Plenka na jedno použití je jedním z nejuznávanějších nákupů

Existují 2 typy plen: nepromokavé a savé. Položil jsem první do kočárku a vzal si mě na schůzku s doktorem. Zvlhčili, ale neumožnili proudění vlhkosti, jako je tomu v případě obyčejné olejové utěrky. Druhý se pro mě stal skutečným nálezem, zejména v prvních měsících. Plenky absorbovaly vlhkost a zůstaly suché, dítě mohlo ležet na jednom místě a teprve po 2-3 močení se tkáň pod ním zvlhčila. Zařídil jsem pro svého syna vzduchové koupele na savých plenkách, ležel a vypadal fascinovaně na mobil a měl jsem trochu času na sebe. Nevyužíval jsem vůbec jednorázové plenky, což můj vnitřní bojovník trochu uklidňuje..

V závislosti na společnosti a velikosti existují takové plenkové výtahy ₽ 700–2 000. Měl jsem 2 z nich. Vodotěsné materiály jsou několikanásobně levnější - od ap 150 ks za kus. Pokud máte klidné dítě, můžete ho nechat přes den spát na plence bez plenky.

Výsadba nebo jak provést nervové zhroucení

Tato metoda je dobře známa našim matkám a babičkám: dítě je drženo nad plenkou nebo umyvadlem, když začne dávat signály o pohybu střev. V knihách o přírodní hygieně je tato metoda popsána velmi krásně - jako vzájemné působení matky a dítěte: citlivá žena sleduje své dítě a učí se chytat gesta a pózy, s nimiž dítě říká, že chce použít záchod. Autor také ujišťuje, že děti se vyprázdňují buď po nebo před krmením a začnou před tím plakat. Nevylučuji, že takové děti existují, ale s mým dítětem vůbec nepracovalo..

Syn, jak se hodí, chodí na toaletu náhodně a velmi často. Samozřejmě, pokud držíte dítě nad povodí na dlouhou dobu, pak dříve či později udělá svou práci. To však není v jeho schopnostech stanoveno. Možná nejsem dobrá matka, ale stále nemůžu hádat, kdy chce můj syn použít záchod. Dělá to se stejně lhostejným výrazem. A často se smíchem smíchu to dokážu v náručí, když ho nesu plavat.

Poprvé jsem se pokusil o výsadbu, když bylo dítě měsíc, podruhé jsem se rozhodl zkusit štěstí v 5 měsících. Snažil jsem se nejen dítě zvyknout na nočník, ale také jsem se pokusil uhodnout jeho potřeby gesty a zvuky. Výsledkem bylo, že svými experimenty trápila pouze dítě a roztříštila nervy sebe a jejího manžela. Upřímně si neumím ani představit, že existují matky, které nějak hádají, kdy zasadit dítě.

Příznivci výsadby píšou, že dítě začíná vydržet v noci a nevylučuje se. Lékaři však tvrdí, že je to nemožné, protože dítě nemůže zadržet moč po dobu až jednoho a půl roku, a kontrola v noci se vytváří vůbec od 3 do 7 let. Je těžké si představit, jak novorozenec, který celý den leží jako cuketa a stále si ani neuvědomuje, že její vlastní ruce mohou hádat, že musíte jít na záchod, když to máma drží nad něčím.

Na druhé straně, výsadba pomáhá rychle zvyknout dítě na nočník, ale zjevně není vhodná pro každého. Než vyzkouším tuto metodu, doporučil bych, abyste dítě pozorovali a pochopili, kdy a po kterém obvykle defekuje, co zní jako doprovod. Všechny děti jsou jiné, možná budete mít větší štěstí než já.

Další metody

Některé matky na internetu radí používat gázu místo plenek, protože to udělaly naše babičky a dokonce i matky. Někdo složí provizorní plenu z plenky (najdete mnoho možností na internetu) nebo si jen nasadí jezdce a v případě potřeby je změní. Existuje také přirozený systém zavinování podobný principu opakovaně použitelných plenek, ale všechny jeho komponenty jsou vyrobeny výhradně z přírodních materiálů (vlna, bavlna, hedvábí) a vyžadují časté změny. Obvykle se tento systém prodává jako sada bavlněných kalhotek, absorpčních vložek a vlněných nepromokavých kalhot.

Žádnou z těchto metod jsem nezkoušel, protože jsem se rozhodl, že pro mě je to už příliš. Ale to vše má své příznivce.

Mýty o plenkách

Mnoho mladých matek slyší od starší generace, že jednorázové plenky jsou zlým vynálezem vytvořeným na ochromení dítěte. Pojďme se zabývat nejčastějšími mylnými představami.

 • "Plenka může u chlapců způsobit neplodnost." Ve skutečnosti je to mýtus, protože chlapci během jejich používání stále postrádají tubusy semen a semeno se začne plně formovat až po 10 letech. Plenky proto nemohou mít negativní vliv na to, co není. Studie navíc ukázaly, že pleny jsou stejně bezpečné pro dívky i chlapce..
 • "Skleníkový efekt způsobuje vyrážku z plenek." Gel v kompozici naopak naopak minimalizuje tvorbu vlhkosti. Proto při správném používání plenky nedochází ke skleníkovému efektu a pokožka zůstává suchá. Je důležité vyměnit plenu včas, uspořádat vzduchové koupele a vybrat si hygienický přípravek podle hmotnosti a věku dítěte.
 • Kůže v pleně nedýchá. Předpokládá se, že pokožka dítěte je zbavena proudění vzduchu. To však není tak, protože vnější povrch pleny má porézní strukturu, která nenarušuje cirkulaci vzduchu a také odstraňuje výpary. Tento „dýchací“ efekt však nenastane, pokud je plenka plná.

Moje zkušenost ukázala, že dosud neexistuje ekvivalentní náhrada za jednorázové plenky. Zejména pomáhají při spánku a procházkách. Nyní používám 3 až 6 ekologických plenek denně. Objednávám je společně s ostatními matkami - je to levnější než v obchodě (₽ 20 kusů). Ukazuje se, že po dobu 7 měsíců jsem strávil maximálně, 25 200. Opakovaně použitelné plenky po stejnou dobu by mě stály zhruba stejně. Kromě toho používám absorpční pleny, zřídka opakovaně použitelné plenky. Syn často zůstává bez plenky a hraje na podložce.

Alternativní metody mohou být použity ve spojení s jednorázovými plenkami, ale úplné vyhýbání se jim je docela obtížné. Možná více trpělivých matek, které mají dostatek času a energie, a co je nejdůležitější, vychovává bezproblémové dítě, se bude moci vyrovnat bez plenek, mezi mými přáteli však žádné nejsou. Proto bych doporučil, aby mladé matky příliš nevěřily nadšeným recenzím na internetu a nesnažily se dělat všechno dokonale, ale více se o sebe staraly. Koneckonců, jako obvykle, má klidná matka klidné dítě.

Dr. Komarovsky na plenkách

V moderní rodině, kde je dítě, je docela těžké si představit život bez plen. Umožňují vychovávat dítě pohodlně, především pro samotné rodiče. Je vhodné chodit s dítětem, navštívit kliniku, spánek dítěte v noci ve vysoce kvalitní plence je silnější než bez něj. Společnost však dosud nedosáhla shody ohledně vztahu mezi poškozením a výhodami plen. Slavný lékař Evgeny Komarovsky hovoří o tom, jak se vztahovat k plenkám, jak je správně používat.

odkaz

Dětské plenky ve smyslu, v jakém jsou nyní vnímány, se v Rusku na konci 90. let rozšířily. Do té doby byly plenky trojúhelníkové gázy a v rodinách, které měly neuvěřitelně štěstí, vyrostly děti v opakovaně použitelných plenkách - knoflíkové celofánové kalhotky, do nichž byly vloženy běžné gázové podložky.

Dnes je na regálech lékáren, dětských obchodů a běžných supermarketů obrovský výběr těchto jednorázových hygienických potřeb. Plenky jsou univerzální a navržené samostatně pro chlapce a dívky. Kromě toho se liší ve velikosti (na základě minimální a maximální hmotnosti dítěte), stejně jako ve stylu - jsou suchý zip, ve formě kalhotek. Všechny tyto parametry musí být uvedeny na obalu..

Stanovisko Dr. Komarovského

Yevgeny Komarovsky věří, že plenky jsou užitečnou věcí nejen pro samotné dítě, ale pro jeho matku, která potřebuje dobrý odpočinek a zotavení po porodu, a nestojí hodiny na umyvadle se špinavými plenkami, které vyžadují naléhavé praní.

Lékař nedoporučuje brát v úvahu názory zástupců starší generace, kteří vychovávali své děti bez jednorázových kalhotek, protože často není podloženo žádnými opodstatněnými argumenty o tom, proč je pro dítě užitečnější psát a strčit do pleny..

Rodiče, kteří si pro své děti zvolili jednorázové plenky, by si měli pamatovat několik důležitých pravidel:

 • Teplotní režim. Pokud v místnosti, kde dítě roste, bude úsilí babičky a matky vždy teplé a dokonce horké (nad 25 stupňů), bude v plence dítě více než nepohodlné. To povede k vyrážce na plenkách, kontaktní dermatitidě a řadě dalších nepříjemných kožních projevů pocení. Pokud je to možné, musíte udržovat pokojovou teplotu 18 až 20 stupňů, ne více. Uprostřed letního vedra je lepší, když dítě není vzhůru, když je vzhůru.
 • Trvání použití. Někteří rodiče jsou tak zvyklí na to, že dítě nosí plenky, že „zapomenou“ je včas odstranit. Pokud se matka už po porodu zotavila a dům má pračku a horkou vodu, neměli byste dítě neustále držet v plenkách. Jakmile dítě začne sedět, můžete ho držet nad nádobou a zároveň se můžete naučit „chytit“ okamžiky, kdy chce použít záchod. Bude možné v noci odstavit dítě ve snu, aby se o něco později psalo do plenky, když se během dne učí psát a hovno do hrnce.
 • Pozor v případě nemoci. Pokud teplota dítěte stoupne nad 38 stupňů, Dr. Komarovsky doporučuje nosit plenky. Pokrývá asi třetinu oblasti těla dítěte, přenos tepla bude narušen při vysoké teplotě.
 • Hygiena Změňte kalhotky tak často, jak to situace vyžaduje. Rozhodně - po každém pohybu střeva a po naplnění - zbytek času.

Na nebezpečí plenek

Komarovsky nazývá všechny existující studie údajně renomovaných světových vědců o poškození plenky neprokázané, protože argumenty uvedené v publikacích neodpovídají teorii medicíny založené na důkazech. Zejména je pravděpodobnost vyrážky a dermatitidy u jednorázových kalhotek přibližně stejná jako u plen. Navíc u dětí, které rostou v plenkách a čas od času (ve snu) ležící v těchto mokrých plenkách, významně roste pravděpodobnost problémů s kůží na knězi.

Poměrně často odpůrci dětských plenek na jedno použití hovoří o jejich negativním dopadu na zdraví chlapců - pravděpodobně se šourek přehřívá, což má za následek snížení kvality spermií, což vede k mužské neplodnosti v dospělosti. Ve skutečnosti počet neplodných mužů neustále roste a dnes asi 15% silnějšího pohlaví nemůže mít své děti ze zdravotních důvodů. Je však hloupé obviňovat z toho plenky, říká Yevgeny Komarovsky.

Faktory, které ovlivňují reprodukční funkci mužů, jsou ekologie, špatné návyky, infekční onemocnění (jako příušnice), ale rozhodně ne jednorázové plenky..

A tady je důvod: Leydigovy buňky umístěné ve varlatech jsou zodpovědné za produkci mužských pohlavních hormonů. Ale až do 7-8 let prakticky nefungují a jsou aktivovány pouze v očekávání puberty.

Sperma jako taková se v chlapcově těle začíná produkovat nejdříve ve věku 10–11 let, ale v tomto věku již adolescenti nosit plenky. Otázkou tedy je, zda jsou škodlivé pro chlapce, odpověď je celkem jednoduchá - nemůžete ublížit tomu, co není. Sperma není produkována, mechanismus neběží, což znamená, že nedochází k žádnému poškození způsobenému tím, že plenka přidá k teplotě varlat.

Pro zvláště pochybovače poskytuje Evgeny Komarovsky následující data: aby se snížila pohyblivost spermií, musíte po několik dní pracovat na šourku s teplotou nad 45 stupňů. Zároveň muž nebude neplodný, jen jeho sperma bude mít při pohybu nižší rychlost a to ho nezbavuje možnosti stát se otcem. Teplota šourku chlapce, který roste v gázi a plenkách, je asi 34-34,5 stupňů. Pokud dítě nosí jednorázové kalhotky, teplota šourku je 36 stupňů. K těm velmi 45 stupňům, při kterých dochází k malé změně kvality spermií, jak vidíte, daleko.

Pokud babičky nebo jiní starší příbuzní řeknou rodičům o určitém „skleníkovém efektu“, doporučuje Komarovsky odvolání školního kurzu z fyziky, chemie a pohledu na obal pleny pro informace o složení.

Obvykle jsou jednorázové kalhotky vyrobeny z materiálů, které naopak mají absorpční účinek, absorbují vlhkost a neagregují se jako skleník.

Plenky Tipy

Plenky by měly být vysoce kvalitní a bezpečné. Obvykle tyto vlastnosti jejich produktů zaručují „nezkroucené“ značky. Ano, takové kalhotky nejsou levné, ale je jich méně. Ve snaze ušetřit rodinný rozpočet je mnohem horší koupit neznámou tvorbu čínského průmyslu (nebo dokonce podzemní dílnu). Tito „autoři“ vám nezaručují, že si vybrali materiály šetrné k životnímu prostředí, a proto nikdo nezruší riziko alergií, dermatitidy.

Plenky by pro dítě neměly být malé nebo velké. To a další mu dá docela vysvětlitelné nepříjemnosti. V prvním případě - stiskne a havaruje, ve druhém - pověsit, třít.

Věnujte pozornost absorpční vrstvě. Proveďte domácí experiment s tekoucí kapalinou do pleny, podívejte se, jak je vnitřní absorpční vrstva distribuována, a můžete pochopit, zda drobky budou v takových šortkách v noci mokré a nepohodlné..

Další podrobnosti naleznete v programu Dr. Komarovského.

Jak to udělat bez plenek s novorozence

Je těžké obejít se bez plen, ale můžete. Dříve si matky pod zadek svého dítěte dávaly opakovaně hadrové plenky, které se šily samy. Dnes rodiče raději používají celulózové syntetické pleny. Ale jen málo z nich ví, že můžete naučit dítě nočník ve věku 3-4 měsíců.

Jak pochopit, co chce dítě na záchodě?

Novorozené dítě často špiní šaty, každou půlhodinu močí a zvyšuje obavy matky. Dříve, když existovaly plenky, ženy neustále pobíhaly s umyvadly a byly roztrhané mezi dítětem a prádlem. Nyní se všechno změnilo a vy můžete věnovat více času dítěti, zapomenout na špinavé kalhoty.

Všechno se zdá být v pořádku, ale je drobeček v plenkách vhodný? Potřebuje je? Dospělí o tom jen zřídka přemýšlejí a tlačí potřeby dítěte do pozadí.

Dítě potřebuje stálou péči a pozornost, bez níž se neobejde. Pokud dítě pečlivě sledujete, všimnete si, že v prvních několika měsících po narození dává matce „signály“, že chce používat záchod.

Jak se dítě chová, když chce psát nebo hovno:

Pokud dítě pláče, možná chce použít záchod

Dříve tomu věnovaly zvláštní pozornost ženy, nyní maminky nejsou tak ostražité, ale je to škoda, můžete zmeškat okamžik.

Když má dítě 3–4 měsíce, udělá svou vlastní věc bez varování, takže je třeba začít s výsadbou dítěte v hrnci co nejdříve.

Je v pořádku držet dítě neustále v plenkách??

Není jich mnoho připraveno bez výhod civilizace. Proto velké množství matek udržuje děti v plenkách a myslí si, že našli perfektní řešení problému. Není to úplně tak.

Co je plné neustálému používání plenek:

 • dítě přestává vydávat „signály“;
 • na kůži se mohou objevit vyrážky;
 • je těžké naučit dítě nočník.

Když se dítě necítí nepohodlně, když je ve spodním prádle, je obtížné ho naučit „jít k nočník“. Dítě bude pokračovat reflexivně, aby „ulevilo od potřeby“, a nebude žádat o záchod.

Postup nočního tréninku bude vyžadovat více času a úsilí, než bychom chtěli. Dítě bude psáno doma i venku, zatímco jeho chování je těžké uhodnout, co chce. Důvodem toho všeho mohou být plenky a zvyk, který se u dítěte dříve tvořil.

Při neustálém používání dětských plenek je těžké si zvyknout na záchod

Zpočátku má novorozené dítě potřebu čistoty a pohodlí, takže když je popsáno, začne plakat.

Jak zasadit dítě?

Doma můžete dělat jen plenky a plenky opustit. Pokud je v bytě horko, je lepší dát dítě na položenou pohovku a trochu se na to dívat. Když dítě začne zasténat nebo čichat, projevovat nespokojenost, musíte ji vzít do svých rukou a položit na hruď. Takže dítě bude snazší „dělat svou vlastní věc“.

Je lepší krmit dítě v sedu, matka by měla roztahovat nohy do stran a držet dítě tak, aby bylo přímo mezi nohama. Na podlaze pod dítětem musíte vyměnit široké umyvadlo nebo nádobu.

Některé děti silně pláčou během pohybů střev. Důvodem je skutečnost, že tento proces jim dává vážné nepohodlí a je doprovázen mírnou bolestí. Pokud matka drží dítě na hrudi, pomůže mu to snáze se vypořádat s nepohodlím..

Nejprve je před spaním lepší položit dětskou plenku na jedno použití

Bez plenek a ubrusů bude obtížné, musíte dítě neustále sledovat, dokonce ho probudit a vysadit ho v noci. Proto je poprvé lepší používat „záchrannou síť“ a šířit jednorázové filmy pod dítě.

Noc bez plenek

Kde v noci bez plen? - správně, nikde. Dítě spí dobře a postel zůstává suchá. Ale některým matkám se podaří v noci opustit plenky.

Pokud si matka v noci všimne, že se dítě začalo bát, pak s největší pravděpodobností chce použít záchod. Je třeba vzít dítě do náručí a připevnit ho k hrudi (všechno, jako odpoledne), pod dítě umístit umyvadlo. Děti se často ani neprobudí, sají svá prsa se zavřenýma očima a jsou úspěšně vyprázdněny.

Nezbytně je třeba před spaním nechat pít pepř. Děťátko bude určitě chtít jít „malé“ nebo „velké“, než se usadí v posteli.

Pokud matka bude spát s dítětem, bude snazší zachytit změny stavu dítěte. Bude reagovat rychleji a bude mít čas přistát dítě, než bude popsán.

Procházka bez plen

Můžete chodit s dítětem v kočárku bez plenek. Obzvláště pokud je ulice teplá a nehrozí, že by dítě mohlo chytit. První procházka netrvá dlouho, a proto na ni můžete jít bez plen. Postačí, když dítě opustíte, než vyjdete ven, a pak jděte dýchat čerstvý vzduch.

Některé matky vložily film do kočárku tak, aby nezmokl, když dítě močí. Opakovaně použitelné fólie dobře absorbují vlhkost, jejich použití pomůže chránit vozidlo před nadměrnou vlhkostí.

Proč se vzdát plenek?

Existuje několik důvodů, proč byste měli opustit plenky:

 • v plenkách je dítě nepříjemné;
 • jeho kůže špatně dýchá a je vážena;
 • dítě se začne ptát pozdě a jít k nočník;
 • pissing a pooping.

Někteří rodiče tvrdí, že jejich děti ve věku 8 - 10 měsíců sami žádají o toaletu a pravidelně chodí do hrnce. Ve skutečnosti to není mýtus, můžete naučit dítě sedět na hrnci dříve. Ale musíte to zkusit.

Nyní jsou děti v plenkách od narození do 3 let. Ale pokud dítě není na nočník zvyklé včas, bude pokračovat v psaní reflexivně, i když zůstane bez plen. A sedět na nočník dítě ve věku 2 - 3 roky může být obtížné.

Nesnažte se násilně dítěti nosit nočník, pokud nechce psát nebo hovno, nemusíte trvat na tom. Zkuste postup zopakovat po 25 - 30 minutách, možná dítě změní názor.

Při pěstování dítěte na květináči není nic složitého, stačí věnovat pozornost dítěti a věnovat mu trochu času. Dříve nebo později bude ještě třeba dítě naučit chodit na záchod. Tak proč nezačínat hned teď?

Souhrn. Lze dítě naučit chodit na nočník? O tom bylo napsáno několik knih a mnoho mladých rodičů vědomě odmítá plenky, protože si myslí, že pro jejich dítě je to zbytečná věc. Ale jak to udělat bez použití plenek? Naučit dítě žádat a sedět na nočník?

Jsou pleny škodlivé pro novorozence

Používání plenek usnadňuje život rodičům: mytí, žehlení trvá méně času, chůze, chodit na kliniku se stala pohodlnější. Mladé matky však často musejí slyšet názor, že plenky mají mnohem více nevýhod než výhod. Kde je pravda, není snadné na to přijít. Vyžaduje se odborná pomoc. Z čeho jsou pleny vyrobeny, proč by je chlapci neměli nosit po 3 letech věku, jak používat nepotrolery bez poškození zdraví, řekneme v článku.

Z tohoto článku se dozvíte

Jak starý mohu nosit

Kdy začít zavádět plenky pro novorozence, to všichni rozumí, ale od té doby, co odstavit a zasadit na květináči, není jasné. Někdo cvičí procházky bez plenky z roku, někdo zpoždění až 3 roky. Zkusme na to přijít.

Použití plen není omezeno věkem.

Pediatrové doporučují matkám, aby po 18 měsících podnikly první kroky k hrnci a současně odpoledne snížily počet oblékaných nepromokavých bot. Jakmile se dítě probudí, vyjměte noční plenky. Není třeba to dělat náhle, používejte šetrnou metodu nácviku toaletních dovedností. Pokud dítě chodí do mateřské školy, je mu rozhodně opuštěno, je mu více než 3 roky.

Důležité! Důrazně doporučujeme, abyste nekonkurovali příbuzným nebo přátelům v rychlosti odmítnutí plen. Neposlouchejte příběhy sousedů, které jejich dcera napsala v hrnci od 6 měsíců. V této záležitosti neexistuje žádný standard.

Výhody plenek

Použití plen pro děti od 0 do 2 až 3 let přináší rodičům a dítěti obrovské výhody.

Žádná rodina se dnes bez těchto zázračných kalhotek neobejde z následujících důvodů:

 1. Plenky usnadňují život rodičům. To je hlavní plus. Trávení času, praní kalhotek není nutné. Použité plenky jsou zasílány do koše a maminka může odpočívat ve svém volném čase..
 2. Děti v plenkách jsou klidnější a spí déle. Není třeba měnit kalhotky v noci, dítě spí bez pocitu nepohodlí z mokrých kalhotek.

Máma může také dostatek spánku, takže není nutné prokazovat výhody používání nočních rekvizit..

 • Pod plenkami zůstává pokožka zdravější. Mokré plenky, posuvníky dráždí jemnou dermis, objevují se vyrážky, vyrážky z plenek, dermatitidy z plenek. Jednorázové a opakovaně použitelné plenky minimalizují kontakt s kůží moči a tekutými výkaly, vyrážka z plenky se objevuje mnohem méně často.
 • Pohodlí na procházkách. Pokud je výměna mokrých kalhot snadná, v zimě je mnohem pohodlnější chodit ve nepromokavých kalhotkách: dítě je chráněno před mrazem, chůze může trvat několik hodin.
 • Na poznámku! Podle statistik používá každé dítě od 0 do 2 let asi 4 000 plen na jedno použití. Rodina s novorozenci utratí za nepromokavé spodní prádlo ročně 50–80 tisíc rublů.

  Výhody plen jsou zřejmé, jsou podrobně popsány výrobci, inzerenty, rodiči kojenců. Nebezpečí však obvykle mlčí. Je dobré, pokud se nedotýkají vaší rodiny a nenajdete vůbec žádné nevýhody, ale musíte znát nebezpečné aspekty používání plenek:

  Alergické reakce

  90% kojenců reaguje na plenky pozitivně, ale 10% má nežádoucí kožní reakce.

  Projev alergie na plenky závisí na citlivosti novorozenců na složení plen. Děti nejčastěji reagují negativně na syntetické materiály, příchutě, impregnaci.

  Nevýhoda může být odstraněna několika způsoby: změňte „nebezpečné“ plenky na jinou značku, odmítněte je úplně používat, šít gázu nebo tkaninové kalhotky s vložkami sami.

  skleníkový efekt

  Kořist uvnitř pečetí se přehřívá, zvláště pokud je místnost horká. V důsledku toho kůže zmizí a objeví se vyrážka. Abyste tomu zabránili, používejte plenky pouze na ulici, často mají vzduchové koupele.

  Dítě je na banku zvyklé

  V plenkách děti nekontrolují močení. Pokud je budete nosit neustále a prodlužujete dobu zvyknutí na banku, projevům enurézy bude těžké se vyhnout. Pokud mají děti jen zřídka plenky, matky úplně opustí rozprašovač o 1,5 roku, po 7-8 měsících pravidelně vysazují dítě na květináči, není problém se sebekontrolou toalety.

  Duševní poruchy

  Děti, které jsou neustále v plenkách od narození do 2–3 let, necítí své tělo, nutkají na záchod, nepohodlí při psaní a poopování v kalhotkách, mají malý kontakt s matkou, jejich smyslová integrace je narušena. Výsledkem je, že psychika trpí, vývoj je potlačen.

  Zánět genitálií u dívek

  Objeví se, pokud je změna kalhotek zpožděna, maminky neumývají výkaly od kněží a vagíny u dívek.

  Porušení chůze, posun v načasování nezávislé chůze

  U dětí, které jsou neustále v hustých opakovaně použitelných plenkách, je větší pravděpodobnost, že dojde ke změnám chůze, klopýtání a pádu.

  Ty. dítě v plenkách samozřejmě bude v budoucnu dobře chodit, ale proces osvojení dovedností je zpožděn o 1-2 měsíce.

  Na poznámku! Identifikace pozitivních a negativních aspektů používání různých plenek je lepší na příkladu někoho jiného. Před prvním nákupem vodotěsných zařízení si prostudujte fóra a přečtěte si recenze značek.

  Stanovisko Dr. Komarovského

  Pediatr Komarovsky aktivně propaguje používání jednorázových plen pro novorozence. Lékař věří, že pleny nemohou být škodlivé a nebezpečné pro děti, pokud jsou používány správně. To znamená, že vyměňte plenky včas, často „vzduchem“ zadek dítěte, sledujte teplotu v bytě.

  Poškození plenek pro chlapce a dívky, Komarovsky považuje neprokázané a přitažlivé odpůrce jednorázových kalhotek. Zdrojem strachu jsou častěji babičky, které vychovávaly své děti bez vodotěsných pomocníků a považovaly praní 20-30 plen, sliderů za povinný rituál péče o novorozence. Pediatr jim radí, aby věnovali pozornost náladě dětí spících 3-4 hodiny bez probuzení, kvetoucímu vzhledu odpočívané matky.

  Co Komarovsky říká o plenkách a jaká doporučení dává rodičům kojenců, podívejte se sem:

  Mýty a pravda

  Diskuse o škodlivosti a výhodách plenek byly vedeny mezi rodiči a lékaři po celém světě asi 30 let. Žádný kompromis nemůže dojít ke kompromisu, souhlasit s názorem nepřítele. Argumenty proti dětským plenkám jsou veřejně vyslovovány, ale neexistují vědecké a vědecké poznatky.

  V důsledku toho v lidech zůstalo několik mýtů o plenkách, které je třeba odhalit, aby nezaváděli mladé rodiče.

  Pojďme zjistit, kde je pravda a lež.

  Dítě se v plenkách přehřívá

  Je to pravda: dítě se může v plenkách opravdu přehřát, pokud je místnost horká. Sledujte teplotu bytu, nosit plenky během nemoci a horečky.

  To je lež: správné používání plenek nemůže vést ke zvýšení tělesné teploty dítěte. Uvnitř nepromokavých kalhotek teplota stoupá o 0,5–1 ° С. Tato skutečnost nemůže vést k vážnému porušení přenosu tepla..

  Plenky způsobují dermatitidu, alergie

  To je pravda: novorozenci mají velmi jemnou pokožku. Derma negativně reaguje na dlouhodobý kontakt s močí, výkaly, použitím krémů nízké kvality, krémů. Dermatitida u dětí spících v plenkách celou noc může skutečně nastat, pokud plenka není vhodná pro dítě ve složení, obsahuje pesticidy, alergenní vůně, dětské kalhoty a nemylo se několik hodin.

  To je lež: dermatitida se nevyskytuje kvůli používání plenek, ale kvůli individuální netoleranci pečujících krémů, které jsou jejich součástí, nebo vzácné změně kalhotek.

  Pampers ohýbají nohy

  To je pravda: Bylo prokázáno, že děti, které jsou neustále v hustých opakovaně použitelných plenkách s vložkami, chodí nejistě déle po dobu 1-2 měsíců. Tvar nohou se však nemění a situace se rychle normalizuje.

  To je lež: tvar nohou je položen v lůně.

  Rovněž je nemožné narovnat zakřivené nohy přikrčením. Škodlivé účinky plen na krásu končetin, jejich ohýbání není vědecky prokázáno.

  Plenky vyvolávají vývojové zpoždění

  Je to pravda: plenky pokrývají asi 30% těla dítěte. Pro dítě je těžké dotknout se genitálií. Je také důležité cítit nutkání močit, což je výsledek kakaa a psaní, vdechnout nepříjemný zápach stolice. Děti, které jsou neustále zabaleny do nepromokavé obuvi, jsou zbaveny takové příležitosti, zpomaluje se vývoj inteligence, emocí, hmatové pocity.

  To je lež: dokonce i děti, které jsou neustále v plenkách, jsou nahé, to znamená, že se mohou dotýkat na všech místech, popsat postel, matku. Sundejte si plenky častěji tím, že se budete koupat ve vzduchu a vývojové zpoždění vašeho dítěte nebude mít vliv.

  Plenky poškozují přírodu

  To jistě platí, pokud jde o syntetické pleny z polymerních materiálů. Rozkládají se příliš dlouho a každý rok naplňují planetu. Minimalizujte poškození životního prostředí nákupem biologicky rozložitelných plenek z přírodních materiálů..

  Existuje názor! Pro rozvoj harmonické osobnosti je důležité pravidelně zažívat nepohodlí. Člověk se tedy učí rozlišovat špatné od dobrého, najít způsoby, jak dosáhnout dobrého. Plenky připravují dítě o tuto potřebu, už je v pořádku. Kontakt s realitou prostřednictvím nepohodlí mokrých kalhotek je posunut vpřed několik let. Dítě roste rozmazleně. To vede k problémům s chováním po 2–3 letech..

  Škody pro chlapce

  Dopad jednorázových plenek na zdraví mladých mužů způsobuje největší spor a otázky mezi rodiči. Existuje názor, že je nemožné udržet chlapce v plence neustále kvůli riziku neplodnosti v plodném věku. Údajně skleníkový efekt uvnitř sepálů zvyšuje teplotu ve varlatech, šourku, což ovlivňuje kvalitu spermií a potence. To není pravda. Zde je důkaz:

  1. Hormony Leydig jsou zodpovědné za kvalitu spermií. Jsou ve varlatech, ale jsou aktivovány pubertou.
  2. Až 10-12 let spí Leydigovy buňky a nereagují na teplotu prostředí.
  3. Spermie se u chlapců nevyrábí před pubertou, tj. Do 10–12 let, a plenky se dlouho nepoužívaly.
  4. K zabití a oslabení spermatu potřebujete velmi vysokou teplotu, asi 45 ° C. Uvnitř pleny se podle výsledků laboratorních testů vzduch nezahřívá na více než 37 ° C.
  5. Potence je schopnost člověka mít pohlavní styk. Tento proces nemá nic společného s kvalitou spermií. Na mužskou funkci mohou mít vliv následující faktory: množství testosteronu v krvi, výživa, životní styl, špatné návyky, chronická onemocnění.

  Nebezpečí používání tuleňů pro děti mužského pohlaví tedy nemá vědecky prokázanou půdu. Mohou však kluci nosit plenky pořád? Je možné, ale nutné dodržovat pravidla použití: umyjte dítě, sledujte stav pokožky, zajistěte „větrání“ kněží, naučte hrnec plně do 3 let.

  Na poznámku! Maminky mylně věří, že plenky způsobují u chlapců až do roku dropy varlat.

  Chirurgové jednoznačně tvrdí, že tento názor je chybný. Není zakázáno používat pro tuto nemoc plenky, protože pokles dětí je fyziologický, to znamená vrozený.

  Škody pro dívky

  Neustálé nošení plenek je pro dívky škodlivější než pro chlapce. Vzácná změna ušpiněných tuleňů, špatné mytí genitálií po defekaci vede k zánětu močového měchýře, reprodukčnímu systému, cystitidě. Pokud budou dodržena pravidla pro „operaci“ absorpčních kalhotek, nedojde k poškození dívek.

  Na poznámku! Pampers v Rusku se používají od konce 90. let. Dovážené a domácí zboží kontroluje Rostest z hlediska souladu s GOST. Nebyl prokázán žádný závažný nepříznivý účinek plen na zdraví dětí. Výjimkou jsou individuální alergické reakce na špatné počasí, při změně značky problém zmizí v 90% případů.

  Články O Neplodnosti